Konta bankowe · Konta Bankowe dla Firm, Tanie konto dla Firmy - PorĂłwnanie, Opinie 2018

Konta Bankowe dla firm

konto dla firmy w banku Konto bankowe dla firmy pozwala dokonywać rozliczeń pomiędzy firmą - właścicielem konta a jego kontrahentami. Prowadzenie działalności gospodarczej nie jest możliwe bez posiadania rachunku bankowego. Wyciąg z konta bankowego firmy jest jednym z ważniejszych dokumentów finansowych, pozwalających śledzić transakcje zawierane przez firmę. BY wybrać najlepsze konto dla firmy, trzeba się przede wszystkim zastanowić - z jakich usług bankowych tak naprawdę będziemy korzystać. Czy karta do konta dla firm jest potrzebna (w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej zyski z konta firmowego są często przelewane na konto prywatne właściciela, i dopiero z tego konta jest pobierana gotówka). Czy będziemy wykonywać dużą liczbę przelewów - jeśli tak warto wybrać konto z darmowymi przelewami. Czy będziemy wykonywać przelewy zagraniczne - jeśli tak warto wybrać bank który tą opcję rozliczeń umożliwia itd.

Poniżej zostały zebrane najtańsze firmowe konta bankowe oferowane przez czołowe polskie banki. Warto zobaczyć także Porównanie kont bankowych dla firm a także aktualny ranking.

mbank

mBank
mBIZNES Konto


 • Limit do 10 000 zł kredytu na start bez dokumentĂłw i prowizji, juĹź od 1 dnia korzystania z konta w mBanku, niezaleĹźnie od okresu prowadzenia działalności
 • Prowadzenie konta: 0 zł/miesiąc
 • Przelewy przez Internet: 1 zł (do ZUS - 0 zł, do US - 0 zł)
 • Opłaty za kartę: 3.5 zł/miesiąc
 • Bankomaty darmowe: Brak (2 zł - bankomaty BZ WBK, Euronet, Cash4You)ing

ING Bank Śląski
Konto Direct dla firm


 • Łatwy dostęp do gotĂłwki - atrakcyjna linia kredytowa, spłacasz zadłuĹźenie w dowolnie wybranym przez siebie terminie
 • Prowadzenie konta: 0 zł/miesiąc
 • Przelewy przez Internet: 0.9 zł (do ZUS i US - 0 zł)
 • Opłaty za kartę: 7 / 0 (opłata nie jest pobierana jeśli dokonano kartą transakcji bezgotĂłwkowych na kwotę min. 300 zł/miesiąc)
 • Bankomaty darmowe: Wszystkie bankomaty w Polscevolkswagen bank

Volkswagen Bank
Plus Konto Biznes


 • Prowadzenie konta: 0 zł/miesiąc
 • Przelewy przez Internet: 0 zł (do ZUS i US - 0 zł)
 • Opłaty za kartę: 0 zł
 • Bankomaty darmowe: Brak - wypłaty z bankomatĂłw - 5 złinteligo

Inteligo (prowadzone przez PKO BP)
Konto dla firm


 • Debet całkowicie on-line
 • Natychmiastowe potwierdzenia SMS-em dokonanych transakcji
 • Prowadzenie konta: 0 zł
 • Przelewy przez Internet: 1 zł (do ZUS i US - 0 zł)
 • Opłaty za kartę: 4 / 0 zł/miesiąc ( opłata nie jest pobierana jeĹźeli suma transakcji bezgotĂłwkowych za poprzedni okres miesięczny przekracza 99,99 zł)
 • Bankomaty darmowe: PKO BP, BZ WBK, eServiceAlior Bank

Alior Bank
Rachunek zarabiający dla firm


 • płacimy 50 zł miesięcznie za średnie saldo 9000 zł
 • Prowadzenie konta: 0 zł/miesiąc (wpłata premii na rachunek - 50 PLN miesięcznie, jeĹźeli średniomiesięczne saldo rachunku podstawowego jest większe niĹź 9000 PLN)
 • Przelewy przez Internet: 0 zł - pierwsze 10 przelewĂłw z rachunku podstawowego w miesiącu; 1 zł - kolejne przelewy (do ZUS - 0 zł, do US - 0 zł)
 • Opłaty za kartę: 15 zł/rok
 • Bankomaty darmowe: Brak (1 zł - Euronet i cash4you)ing

Citi Handlowy
Konto dla firmy: Pakiet CitiKonto dla firm


 • Prowadzenie konta: 0 jeśli średnie miesięczne saldo na wszystkich rachunkach wynosi min. 1000 zł (standardowa opłata 7 zł)
 • Przelewy przez Internet: 0 zł (do ZUS - 0 zł, do US - 0 zł)
 • Opłaty za kartę: 3 zł / miesiąc
 • Bankomaty darmowe: Wszystkie bankomaty w PolsceToyota Bank

Toyota Bank
Rachunek firmowy


 • 1000 darmowych przelewĂłw miesięcznie
 • Prowadzenie konta: 10 zł/miesiąc
 • Przelewy przez Internet: 0 (do ZUS - 0 zł, do US - 0 zł)
 • Opłaty za kartę: 20 zł - opłata jednorazowa
 • Bankomaty darmowe: BrakKonta Bankowe dla Firm, Tanie konto dla Firmy - PorĂłwnanie, Opinie 2018 - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
2.5 na 5
4 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (31 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Spider Spider
09.01.2018. 16:58

mBank i inne banki

Czytając komentarze można się załamać. Albo reklama banków albo jacyś nieudacznicy co piszą "Mam firmę już 6 lat i zawsze 9 tysi na koncie". Normalnie kupa kasy!
Porównałem oferty banków. Wszyscy mają to samo. Tam gdzie coś dają za free odbijają sobie gdzie indziej. Nie płacisz za konto i przelewy to bulisz za wypłaty z bankomatów. Chyba, że są to bankomaty tego banku.

Co do mBanku to prawda, że o kredyt i kartę u nich było trudno. Okazało się, że mieli skopany system, który zwieszał im wnioski i sprawy utykały. Ja też chciałem wyrobić kartę kredytową i wniosek przepadł. Jak się zorientowali i odezwali się do mnie to już nie potrzebowałem karty. Dzięki temu nie muszę się zadłużać.

Generalnie płacenie za konto to porażka. Ale są ludzie dla których bank=PKO i co mi panie zrobisz?


robofrantoja robofrantoja
20.10.2016. 16:45

mBank dla firm

Moja firma to ja ;) Dlatego nie potrzebuję konta dla bogaczy, tylko takiego, które ma jak najwięcej rzeczy za darmo i jest proste w obłsłudze. Dlatego korzystam z konta firmowego mbanku. Spoko jest to, ze przelewu do zusu są za free, a teraz można jeszcze zgarnąć trzy stówki za polecanie konta :)


mirosaw mirosaw
13.08.2015. 16:47

trocę brakuje

niby duże marki, ale ofertą już odbiegają najmnijeszym - bank smart, bo o nim mówię ma ofertę lepszą niż te giganty. Jak to mozliwe? może tu i tam kuleją, ale jak można łatwo zauważyć ofertę mają lepszą.Jak?


Aleksandra Aleksandra
14.10.2013. 01:26

biznes rozwĂłj

W PKO BP mam pakiet biznes rozwój, kosztuje 28 zł, ale mam np. za darmo przez pół roku platformę do księgowości, karty debetowe, ipko, przelewy oczywiście wchodza w skład pakietu.


Ekspert PKO Banku Polskiego Ekspert PKO Banku Polskiego
07.05.2012. 15:48

Konto firmowe na start

Dla osób startujących w biznesie polecam Pakiet BIZNES DEBIUT 18 w PKO Banku Polskim. Największa w Polsce sieć oddziałów, darmowe bankomaty w niemal każdej miejscowości.
- 0 zł za rachunek nawet przez 18 miesięcy (przez 9 miesięcy bez żadnych opłat, przez kolejne 9 pod warunkiem utrzymaniu średniomiesięcznego salda w wysokości min. 500 zł). W przeciwnym wypadku 14 zł.
-0 zł za 5 internetowych przelewów zewnętrznych w miesiącu
- 0 zł za kartę debetową, dostęp do bankowości elektronicznej.
Możliwość korzystania z salda debetowego w koncie firmowym, juz od momentu otwarcia rachunku
Polecam
Ekspert PKO Banku Polskiego


Adam Adam
10.08.2011. 20:00

szkoda HSBC

Bardzo dobre warunki mieli dla firm:

- 0 zł za prowadzenie konta, wszystkie bankomaty na świecie, przelewy do ZUS, US i jeszcze 4 zdefiniowanych
- dostępność przez internet praktycznie 100%
- zero spamu z ofertami, czyli zasada: jak chcesz to sam sprawdzisz

I niestety od 29 października zamykają konta. Naprawdę szkoda


cywex cywex
19.05.2011. 14:41

Opinia

ja mam prywatnie konto w inteligo od 5 czy 6 lat i jestem zadowolony, natychmiastowe potwierdzenia sms, dobra obsluga telefoniczna raz bylem w trasie na drugim koncu Polski bez dostepu do internetu pamietam ze byla sobota i pozamykane byly wszystkie placowki a ja potrzebowalem nagle wyjac 9 tys zł... okazalo sie iz mialem dzienny limit 5000 zł, po rozmowie z konsultantem podaniu wszystkich hasel itd zdjal mi limit przez telefon - polecam

dzwonilem do hsbc, sa tani i ponoc dobry bank ale od 29 kwietnia tego roku zabrali mozliwosc kredytowania nowych klientow no i nie daja juz karty debetowej...


jaja jaja
17.03.2011. 18:16

ING Ĺźart

Mam konto w ing od 2 lat nie chca dac kredytu,twierdza ze za male obroty na koncie.ODRADZAM!!!!!!


epd epd
16.02.2011. 15:11

Opinia

mbank mówi, ze bez nowe firmy mogą dostać kartę kredytową. po złożeniu wniosku o otwarcie konta dostałem AUTOMATYCZNĄ wiadomość:

Z przykrością informujemy, że na chwilą obecną nie jesteśmy w stanie przyznać karty kredytowej dla firm. Nie wyklucza to jednak możliwości jej przyznania w przyszłości. Jednocześnie informujemy, że o dalszym procesie otwarcia rachunków bieżących będziemy informować za pośrednictwem poczty e-mail.

strata czasu tylko. ktoś w ogóle dostał kartę kredytową?
ps. nie opłaca się tam brać debetowej bo wypłaty z bankomatu kosztują tyle samo co z kredytowej a za obie trzeba płacić miesięcznie.


martita martita
18.01.2011. 16:39

konto w mbanku

po dwóch miesiącach prowadzenia działalności dostałam 10 000 ( na start )więc troche po czasie ale nie ukrywam że nie potrzebowałam wtedy gotówki od ręki , po roku dostałam 100 000 kredytu obrotowego ( 2 dni od momentu złożenia wniosku) .Jak na razie wszystko ok.


Zbigi Zbigi
26.12.2010. 11:25

Bank HSBC

A jak w HSBC wygląda linia kredytowa. Ile papierów trzeba wypełniać i czy trzeba się rozliczyć z całego majątku jak w ING. W sumie 14 kartek do wypełnienia. Zawrót głowy.


yxela yxela
28.11.2010. 20:49

ING a linia kredytowa

Jesteśmy klientem ING od ponad 2 lat. Dla nas to jedna wielka ściema i lipa. Na początku powiedzieli że o linie mogą ubiegać się firmy które mają u nich rachunek 1 rok. po roku dowiedzieliśmy się że trzeba mieć u nich rachunek minimum 2 lata. Teraz zwodzą nas od miesiąca co chwilę trzeba im donosić jakieś papierki. Nikt nie potrafi powiedzieć wprost o co chodzi. Wygląda na to że nie dość że jesteśmy dla nich jakimś intruzem to jeszcze musimy udowodnić że nie jesteśmy jakimś wielbłądem. Rezygnujemy z ich usług.


Altera Altera
26.11.2010. 18:14

Opinia

Też dałam się nabrać mBankowi. Moja firma istnieje już 5 miesięcy, stałe kilkutysięczne wpływy, kolejny wniosek o obiecany kredyt odnawialny i odrzucony. Na dodatek obrażono mnie podając powód, że w mojej historii coś było nie tak:
" (...) dotychczasowa współpraca z innymi Bankami, zatrudnienie, historia operacji na rachunku w danym Banku oraz szereg innych czynników."
To mnie wkurzyło bo nie miałam nigdy problemów z bankami ani z pracą! Strzelili kulą w płot. Rezygnuję z konta firmowego u nich.
Mam konto osobiste w PKOBP i zastanawiam się czy założyć tam konto firmowe, czy mieć jedno osobisto-firmowe, czy firmowe założyć gdzie indziej. Co radzicie?


Piotr I Piotr I
18.11.2010. 00:09

Alior Alior Alior

Mam firme zawsze te 9 tysi lezy na koncie w BYWBK płaciłem 35 za prowadzenie teray Alior paci mi 50 miesiecynie w skali roku 900zł w kieszeni bo od tych 50 trzeba podatek odliczyc :)ale 900 miec a nie:)


zbyszek zbyszek
17.11.2010. 13:18

Opinia

Popieram tez uciekam z m banku mam dość składania wniosków i ciągłego ich odrzucania bez podania przyczyn mam u nich konto dwa lata i mimo ruchu na koncie ciągle nie mogę doprosić się o kartę kredytową ,tłumaczyłem sobie wcześniej ze muszę wyrobić sobie staż i mieć więcej wpływów na konto firmowe ,teraz wiem że szkoda czasu na m bank to był zły wybór.


Bartosz Bartosz
12.11.2010. 00:09

Opinia

Mam konto w HSBC i jest poprostu rewelacyjne. Niedość że podpisałem umowę nie wychodząc z firmy (doradca przyjechał do mnie) to konto mnie dosłownie nic nie kosztuje. Sporo wypłacam pieniedzy z bankomatów krajowych i zagranicznych a w HSBC nie płącę anie jednej złotówki za to. Bankowość internetowa tez maja super wielopoziomową akceptację a co najważniesze jest to bank rozpoznawalny na swiecie. Płacąc w krajach Azjatyckich kartami innych naszych krajowych banków azjacie z niedowierzaniem patrzyli na mnie, a gdy płace kartą HSBC zupełnie inaczej na mnie patrzą. Naprawde fajnie że wreszcie HSBC przedstawił swoją ofertę dla małych firm. Gratuluje produktu i wszystkim polecam. Co do przelewów to przez 5 miesiecy daja za free.


wlasciciel wlasciciel
11.08.2010. 23:34

Najtansze konta firmowe

Wg mnie najtansze konta to ING i HSBC, ze wskazaniem na HSBC.

Inne banki pozostaja juz w tyle.

Hsbc niedawno wszedl byc moze dlatego chce sie wybic w kontach dla firm.


Piotrek Piotrek
26.07.2010. 11:15

odn limitu kredytowego w mbanku

Biko jesli nie masz zaleglosci w BIK, to jakis limit powinienes otzrymac.

Ale razcej bardziej prawdopodobne sa 3000 niz 10000.

10 000 jest mozliwe ale jesli twoja firma istnieje juz kilka miesiecy.


Biko Biko
23.07.2010. 08:43

konto w mBanku

Czy komuś z was zdarzyło się otworzyć konto mBiznes i rzeczywiście dostać limit kredytowy na start? Obawiam się, że to tylko ich chwyt reklamowy - załóż konto, a my może zrobimy ci łaskę i damy limit. Właśnie przenoszę "swój biznes" do innego banku.


Magdalena Magdalena
29.05.2010. 17:30

Polecam konto firmowe

Polecam mBIZNES KONTO w mBank. Jest to bezpłatne i ostatnio bardzo popularne konto internetowe, które daje wiele możliwości. Uważam, że warto zacząć oszczędzać korzystając z takiego bezpłatnego konta.


daniel daniel
15.05.2010. 01:20

jakie konto firmowe

witam czy konto w pko bp moze byc czy lepiej inny bank wybrac najblizej mam pko slaski wbk ktĂłry lepszy
dzieki


czesław czesław
15.05.2010. 01:19

Opinia

czy posiadanie konta firmowego dla działalnosci gospodarczej na własne nazwisko jest obowiązkowe czy nie?


arszenick arszenick
15.05.2010. 01:18

konto inteligo

Mam konto osobiste w inteligo. Żona też ma tam konto i mamy opcje "konto wspólne" (mamy wglądy w swoje konta). Chcialem otworzyć konto firmowe na spółke cywilną którą prowadze z kolegą. Po złożeniu wniosku byłem co tydzień bezczelnie okłamywany że dokumenty "właśnie wczoraj wyszły" (co tydzien ten sam tekst). Po 2 miesiącach (jakiś taki cierpliwy bywałem...) dokumenty doszły i co sie okazało? Mając konto osobiste w inteligo nie można wydzielic tak firmowego aby moj wspólnik nie miał dostępu do mojego konta osobistego oraz konta mojej żony :) !!! Kpina.


kocur75 kocur75
15.05.2010. 01:17

jaki bank, jakie konto firmowe?

witam, chce sie wypisac z BRE Banku.
Potrzebuje konta firmowego dla spolki jawnej z dobrym oprocentowaniem i bez oplat za przelewy.
konta osobistego bezprowizyjnego jesli chodzi o wyplaty z bankomatow i bez oplat za przelewy.
z przejrzysta obsluga przez internet, kody pin na sms.
no i najwazniejsze maja oferowac karty na podpis, nie PIN!!!!!!!

dzieki z gĂłry


Elizabeth Elizabeth
15.05.2010. 01:16

Konto direct dla firm

zastanawiam się dlaczego we wszystkich porównywarkach jest umieszczane Banku Śląskiego konto z Lwem dla firm ZYSK? Konto z Lwem dla firm Direct jest korzystniejsze ale tego już nie przedstawiają.


Elizabeth Elizabeth
15.05.2010. 01:15

Konto firmowe

Jeżeli firmę będziesz miał tylko na swoje nazwisko, to nie musisz otwierać konta firmowego, ale jeżeli będzie jakaś nazwa firmy np. Usługi Transportowe Andrzej... to musisz otworzyć, bo tak będziesz wystawiał faktury. Osobiście polecam otwarcie Konta Firmowego wiąże się z tym wiele korzyści w zakresie usług bankowych.


marek marek
15.05.2010. 01:15

Opinia

oczywiście, że tak.
załóż konto dla firmy, pchaj jak największe obroty, później będzie zdecydowanie łatwiej dostać kredyt w rachunku.
oferta bankĂłw jest bardzo szeroka.

Ja ze swej strony dla malej firmy polecam mbank, inteligo, ing (konto direct dla firm) lub volkswagen bank


andrzej andrzej
15.05.2010. 01:14

Opinia

A może byc tak że główny kontrahent będzię wymagał posiadania konta firmowego bo inaczej nie przeleje kasy? A co jak bym chciał starac się o kredyt na firmę? Wtedy chyba by się przydała jakaś dobra historia na rachunku firmowym no nie?


Aga Aga
15.05.2010. 01:14

Opinia

Andrzej każda działalność gospodarcza ma swoje konto firmowe, bez tego nie otworzysz działalności, nawet opłaty w bankach są inaczej pobierane od konta firmowego niz od zwykłego ror-u


andrzej andrzej
15.05.2010. 01:13

Konto firmowe

Witam!
Mam w planach otworzyć wlasną działalność gospodarczą (firma jedno osobowa,usługa transportowa dla firmy kurierskiej). Mam pytanie o konto bankowe. Czy jeśli jest to firma jedno osobowa potrzebuje otworzyć firmowe konto, czy mogę działać na koncie prywatnym?


Piotrek Piotrek
14.05.2010. 12:09

najtansze konto dla malej firmy - Wasze Opinie?

Witam.
Ma ktoś zwas konto w HSBC ?? MI wychodzi ze to aktualnie najtansze konto dla malej firmy.
Tanio jeszce wychodzi konto firmowe inteligo i konto direct w ing.

Jesli ktos z was posiada jakies z wymienionych kont prosze o opinie i ewentualne uwagi.

z gory dzieki


Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


9 + 5 =

Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !