Konta bankowe · Finanse

Mało klasyczny napad na bank

pieniądze

Banki podkreślają, że są instytucjami bezpiecznymi. Co prawda zdarzają się napady z bronią w ręku (często jest to atrapa broni), zdarzają się próby ataków hakerskich (jednak zabezpieczenia łamane są od strony klientów, to ich lekkomyślność powoduje, że konta ulegają wyczyszczeniu). Zdarzają się jednak napady zupełnie filmowe czy też książkowe, historie jak z dobrych kryminałów. W ostatnim czasie było ich naprawdę sporo.

Opinie (0)

Czy opłata interchange za płatności kartą zostanie obniżona?

karta płatnicza

Już niedługo opłata interchange może zostać obniżona. Jest więc szansa, że w większej liczbie punktów będzie można zapłacić plastikiem. Druga strona medalu jest dla klientów banków mniej korzystna: ci, którym banki zwracają część pieniędzy wydanych kartą muszą się liczyć z końcem tego rodzaju promocji.

Opinie (0)

Posiadacze konta w banku oszczędzają

konto w banku

Nawet jedna trzecia dorosłych Polaków, według najbardziej pesymistycznych szacunków, funkcjonuje bez konta bankowego. Polacy są jednym z najsłabiej „ubankowionych” społeczeństw Unii Europejskiej.

Opinie (0)

Wzrasta zadłużenie Polaków, spada liczba kart kredytowych

wysoość zadłużenia

Wirtualizacja pieniądza płatniczego już na dobre zagościła w zwyczajach płacowych Polaków. Konsumpcjonizm ówczesnego życia sprawia, iż dosłownie oraz w przenośni na wyciągnięcie ręki możemy sfinalizować każdą niemalże potrzebę. Chcemy jechać na wakacje za granicę, kupić sobie nowego laptopa czy telewizor LCD. Nic prostszego, wystarczy wyciągnąć do kasjera rękę z plastikowym pieniądzem - kartą kredytową i cieszyć się z nowego nabytku.

Opinie (1)

Rośnie oprocentowanie lokat kwartalnych

rośnie oprocentowanie

Rząd ciągle obraduje nad przepisami, które wyeliminują depozyty antypodatkowe. Banki, nie czekając na efekty prac polityków, mocno podnoszą oprocentowanie krótkoterminowych lokat. Znikają natomiast lokaty z kapitalizacją dzienną zawierane na okres dłuższy niż pół roku.

Opinie (0)

Można oszczędzać i pokonać inflację

inflacja

Wysoka (najwyższa od dziesięciu lat!) inflacja zaniepokoiła zwolenników bezpiecznego lokowania pieniędzy w bankach. Zyski z lokat w drugim kwartale roku zaczęła zżerać inflacja – czyli zamiast zarobków, oszczędzający otrzymywali stratę. Sens powierzania oszczędności bankom jest w ostatnim czasie rzeczywiście problematyczny – w maju tylko w czterech z nich udało się ochronić realną wartość zdeponowanych przed rokiem pieniędzy środków.

Opinie (0)

Niewielki wzrost oprocentowania depozytĂłw

wzrost oprocentowania

Przeciętne oprocentowanie depozytów rośnie – ale powoli. Klienci więcej zarobią na lokatach kwartalnych, rocznych i dwuletnich. Średnie stawki lokat kwartalnych i rocznych są na najwyższym poziomie od ponad roku.

Opinie (1)

Bank w komórce: Gadżet czy ważna funkcjonalność?

mobile banking

W tej chwili co trzeci bank oferuje bankowość mobilną rozumianą jako dostęp do lekkiej wersji systemu transakcyjnego lub dedykowanej aplikacji. Rola nowoczesnej bankowości zaczyna rosnąć, bo Internet nie jest już związany z komputerami, nawet tymi przenośnymi. Korzystamy z niego przy pomocy telefonów, smartfonów, tabletów. Kolejne instytucje wdrażają rozwiązania przeznaczone dla konsumentów, którzy potrzebują dostępu do rachunku osobistego niezależnie od miejsca pobytu.

Opinie (1)

01.01.2012 r. - Koniec lokat jednodniowych i antybelkowych

oprocentowanie lokat

Rząd przyjął założenia do ustawy Ordynacja podatkowa, które mają wyeliminować tzw. lokaty antybelkowe, czyli bez podatku od dochodów kapitałowych. Założenia różnią się w kilku istotnych punktach od początkowych propozycji Ministerstwa Finansów.

Opinie (1)

mBank wprowadza opłaty za kartę - koniec darmowego konta bez gwiazdek?

mbank

1 sierpnia 2011 roku zmienią się zasady korzystania z kart debetowych mBanku. Bank poinformował swoich klientów, że od tego dnia wprowadza miesięczną opłatę – 2 złote – za korzystanie z karty debetowej. Płacić będą ci klienci, którzy swojej karty praktycznie nie używają.

Opinie (25)
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 5 Ostatnia >> (5 stron razem)
Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !