Konta bankowe · Finanse · Rachunki bankowe dla młodzieĹźy na początek roku szkolnego

Rachunki bankowe dla młodzieży na początek roku szkolnego

Opinie (0)

młodzieź

Nadchodzący rok szkolny to wspaniała okazja dla młodzieży do pierwszych kontaktów z finansami. Nie jeden z nich otrzyma gotówkę, na różnego rodzaju wydatki związane z obcowaniem w środowisku szkolnym, które w rozsądny sposób można dobrze wydatkować.

Dlatego niektóre z banków podjęły decyzję o oddaniu w posiadanie młodych ludzi specjalnie dla nich stworzone konta osobiste wraz z kontem oszczędnościowym. Ze wszystkich dostępnych pakietów rachunków na rynku bankowym 10 procent stanowi właśnie oferta rachunków młodzieżowych.

Aby skorzystać z propozycji konta dla osób w wieku szkolnym, należy mieć skończone 13 lat i w indywidualny dla siebie sposób można rozpocząć obcowanie z usługami bankowymi. Bez wątpienia bardzo dobrze także należy przemyśleć po co dane konto mamy zamiar otworzyć? W przypadku, gdy zależy nam na ciągłym dostępnie do zarządzanych środków, istotne jest użytkowanie karty do konta a także duży dostęp do bezpłatnych wypłat z bankomatów. Mamy możliwość również skorzystać z opcji oszczędzania i wówczas skorzystać z pakietu, który gwarantuje nam wyższe oprocentowanie nagromadzonych pieniędzy.

Jeżeli myślimy o drugiej opcji to w tej kategorii stanowczo prym wiedzie Konto Click, które znajduje się w ofercie Toyota Banku, którego oprocentowane wynosi 5 procent w skali roku z codzienną kapitalizacją odsetek, co pozwala na uniknięcie tzw. podatku Belki a co za tym idzie, zwiększa uzyskiwane zyski z tego tytułu. Bank nie pobiera żadnej prowizji za prowadzenie konta, a jedyny koszt to 1 PLN z tytułu posiadania karty do rachunku, której wydanie nie jest obowiązkowe. Też trzeba zwrócić uwagę na izzykonto proponowane nam przez mBank, które to cieszy się dużym powodzeniem, a to pewnie wynik braku prowizji za każdą podstawową czynność związaną z prowadzeniem konta, a także dużą ilością bankomatów (4220 szt.) z możliwością wypłaty gotówki bezpłatnie.

Ogólnie większa część rachunków odznacza się brakiem prowizji z tytułu posiadania, jak również z tytułu używania karty do rachunku, jeżeli już jednak jakakolwiek istnieje w tabeli opłat, to z reguły nie przewyższa 2 PLN miesięcznie, a część z tych kosztów można uniknąć stosując się do uwarunkowań zapisanych przez bank.
Opinie, oceny, komentarze (0 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »

Skomentuj jako pierwszy!

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !