Konta bankowe · Finanse · Jak wyliczyć średnio-miesięczne saldo konta bankowego?

Jak wyliczyć średnio-miesięczne saldo konta bankowego?

Opinie (0)

saldo

Zazwyczaj klienci banku mają niewielkie problemy aby zrozumieć czym jest średniomiesięczne saldo.

O ile termin saldo rachunku nie jest im obcy, to całe to uśrednianie budzi pewne wątpliwości.

Takie pojecie zostało wprowadzone aby zbadać jaki ruch odbywa się na rachunku , bo jeśli ma miejsce spora ilość wpłat, to saldo miesięczne jest wyższe.

Jak obliczyć miesięczne saldo swojego konta?

Nie jest to trudne. Aby dokładnie wyliczyć średniomiesięczne saldo należy zsumować stan konta jaki miał miejsce każdego dnia miesiąca oraz podzielić go na kalendarzową ilość dni w danym miesiącu .

Takie wyliczenie banki używają aby określić aktywność na koncie klienta. Nieraz opłata za prowadzenie konta uzależniona jest od miesięcznego salda rachunku, to znaczy, że jeśli jest ona niska to np. konto nie jest prowadzone bezpłatnie, ale za pewną, ustaloną opłatą. Jest to używane zarówno w przypadku kont firmowych jak i osobistych czy nawet młodzieżowych. Jednak kryteria, a raczej przedziały średniomiesięcznego salda są inne w stosunku do opłat. Wiele kont reklamuje się jako prowadzone bezpłatnie , jednak warto dokładniej przyjrzeć się ofercie, bo niekiedy uzależnione jest to właśnie od wysokości takiego salda i tylko klienci mieszczący się w wyższych progach mogą liczyć na bezpłatne prowadzenie.
Opinie, oceny, komentarze (0 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »

Skomentuj jako pierwszy!

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !