Konta bankowe · Finanse · JeĹźeli lokata, to wyłącznie tylko bez podatku Belki

Jeżeli lokata, to wyłącznie tylko bez podatku Belki

Opinie (3)

Pośród 34 banków oprocentowanie depozytów obniżyły: Bank Pocztowy, Bank WBK, Citi Handlowy, DnB Nord, Euro Bank, Lukas Bank, Polbank i VW Bank direct.

Pokaźna ilość zmniejszonych oprocentowań wcale nie świadczy o tym, że brakuje opłacalnych propozycji na rynku, bo m.in. w AIG Banku, Allianz Banku i Deutsche Banku można zauważyć nieduże podwyżki.

Jednakże co ważniejsze, następne dwie instytucje podjęły decyzję o wdrożeniu depozytów z dziennym naliczaniem odsetek, chodzi o Allianz Bank i Inteligo, które w ostatnim czasie znacząco odświeża swoją ofertę. Najbardziej opłacalną lokata na miesiąc odnajdziemy w Allianz Banku, który daje 3,65 proc. netto odsetek, równa się to zwykłej lokacie z oprocentowaniem 4,51 p.p.

Najlepsze miejsce wśród lokat kwartalnych, półrocznych i rocznych otrzymuje Noble Bank poprzez Open Finance, który za pośrednictwem serwisu internetowego oferuje stawki odpowiednio 4,85 proc., 5 proc. i 5,25 proc. netto, również na lokacie z kapitalizacją dzienną. Porównując do tradycyjnych lokat, od których pobierany jest 19- proc. podatek Belki, oprocentowanie tych depozytów wynosi odpowiednio: 5,99, 6,17 i 6,48 proc. Gdyby ktoś chciałby zainwestować wolne środki na okres dwóch lat, warto wziąć pod uwagę propozycję Banku Pocztowego, który daje 7 proc. na zwykłej lokacie, ale ale oprocentowanie nie jest zmienne. Następny w kolejności jest FM Bank, który na lokacie z kapitalizacją odsetek każdego dnia oferuje tyle co 6,42 proc. na normalnej i, co ważne, jest to oprocentowanie stałe.
Opinie, oceny, komentarze (3 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Tomek Tomek
16.01.2011. 16:22

Opinia

BPH ma świetne lokaty na 4,8% bez podatku


Kojka Kojka
11.01.2011. 13:46

aktualny ranking lokat

A ja polecam lokaty w Getin Banku. Są najlepsze na rynku i prowadzą w aktualnych rankingach


emil emil
11.08.2010. 23:12

Open ma najwyzej oprocentowane lokaty

Polecam najwyzej oprocentowane lokaty i to bez podatku Belki


Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


1 + 5 =

Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !