Konta bankowe · Finanse · mBank wprowadza opłaty za kartę - koniec darmowego konta bez gwiazdek?

mBank wprowadza opłaty za kartę - koniec darmowego konta bez gwiazdek?

Opinie (25)

mbank

1 sierpnia 2011 roku zmienią się zasady korzystania z kart debetowych mBanku. Bank poinformował swoich klientów, że od tego dnia wprowadza miesięczną opłatę – 2 złote – za korzystanie z karty debetowej. Płacić będą ci klienci, którzy swojej karty praktycznie nie używają.

Bank podkreśla, że klienci którzy aktywnie korzystają ze swojego „plastiku”, będą jak dotąd mieć go za darmo. Wystarczy dokonać miesięcznie transakcji bezgotówkowych za 100 złotych (wszystkimi posiadanymi w mBanku kartami, czyli debetową, kredytową, wirtualną) aby opłata nie została pobrana. Również klientom, którzy aktywowali w mBanku usługę „Wypłaty ze wszystkich bankomatów”, bank nie ściągnie opłaty z konta.

Jednak od tych, którzy nie spełnią choć jednego z tych warunków, zostanie pobrana opłata 2 PLN miesięcznie. - Nastąpi to po miesiącu, w którym łączna suma transakcji wyniesie poniżej 100 PLN. Oznacza to, że opłata nie jest pobierana z góry i następnie zwracana, ale pobrana zostanie dopiero w momencie, gdy łączna suma transakcji wszystkimi kartami mBanku nie wyniesie 100 PLN w miesiącu – podkreśla bank w swoim komunikacie.

Najmłodsi klienci, którzy nie skończyli 18 lat, i korzystają z izzyKONTA nie będą musieli ponosić opłaty za kartę debetową.

Bank podkreśla, że bezpłatne pozostają w mBanku – prowadzenie rachunków, krajowe przelewy przez Internet, wypłaty z bankomatów (BZ WBK, Cash4You, eCard, Euronet, czyli dostęp do ponad 4 400 bankomatów w kraju i wszystkich za granicą).

mBank stara się też zachęcić klientów do używania (a nie tylko posiadania) kart debetowych, przypominając że dzięki płaceniu kartą można wziąć udział w dwóch loteriach (Loteria KartoMania, w której nagrodą główną jest Audi TT i Wiosennej loterii Visa, w której pula nagród wynosi pół miliona złotych) oraz skorzystać z rabatów – nawet do 40 procent – w 1,5 tysiąca sklepów w całym kraju.

Klienci, którzy nie będą chcieli korzystać z karty na nowych warunkach, mogą z niej – bez opłat – zrezygnować przed 1 sierpnia.

Jednak nie wiadomo, jaka część klientów zrezygnuje nie tylko z karty, ale i z pozostałych usług mBanku. Po publikacji komunikatu na forach internetowych poświęconych usługom bankowym zawrzało. Najczęściej powtarzanym zarzutem wobec mBanku jest to, że bank niemal wyłącznie internetowy (dostęp do nielicznych oddziałów mają jeszcze bardziej nieliczni klienci), w którym nie ma alternatywy dla korzystania z bankomatów, powinien uwzględniać nie tylko transakcje bezgotówkowe lecz również te dokonywane w bankomatach przy zwalnianiu z opłaty 2 złotych. Wielu klientów zapowiada, że zlikwiduje konto w mBanku i przeniesie się do konkurencji, gwarantującej ten sam poziom obsługi w Internecie i podobne co mBank zasady. Zaś Bankowi odmawiają prawa do posługiwania się przymiotnikiem „darmowe” w odniesieniu do konta internetowego.
Opinie, oceny, komentarze (25 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Drwal2000 Drwal2000
24.07.2011. 13:57

Nie do zaakceptowania są takie kroki banku, który nie oferuje nic w zamian.

Jacek
10.06.2011. 15:07


Tylko zapominasz o jednej podstawowej i kluczowej kwestii, pozostałe banki mają fizyczny oddział w którym mogę różne sprawy załatwić, czy nawet dostać się do swoich pieniędzy z możliwością bardzo szybkiej wypłaty dużej kwoty. W mBanku jesteś skazany na kartę debetową i bankomat, jeśli chcesz mieć dostęp do swoich środków.

Więc gadanie, że wszystkie banki tak mają jest bez sensu na tle dodatkowych korzyści jakie one oferują na tle mBanku.

Spójrzmy na żałosne lokaty mBanku, przecież to jest jawna kpina. Próba załatwienia czegokolwiek przez mlinię graniczy z cudem.

Najbardziej razi mnie fakt, że za granicą banki wychodzą do klienta z ofertami, tutaj zaś banki wychodzą do klienta z kolejnymi obciążeniami, bo by płacić za kartę debetową, która jest jedynym elementem umożliwiającym dostęp do naszych środków , to jest zwykłe chamstwo. Nawet eKonto nie jest oprocentowane.

Prezesowi mBanku po prostu odbiło. Brak elementarnego wyczucia.


Wszystkie swoje środki już przeniosłem do innego konta, ale muszę jeszcze znaleźć bank, który oferuje kartę bankomatową bez opłat. Może być limit minimalnej kwoty do wypłacenia, ale nie uzależnianie opłat za kartę od operacji tą kartą, bo ja rzadko używam karty, nigdy praktycznie nią nie płacę w sklepach. A bank nie będzie wywierał na mnie presji bym wydawał pieniądze, bo im się to opłaca, ale nie mi.


Kartę w mBanku już zastrzegłem, konta jeszcze nie zamykam, ale środki już przeniosłem. Drażni mnie taka pazerność, bo w praktyce mBank nic nie oferuje, do tej pory to był kompromis na zasadzie, dziadowskie lokaty, dziadowska obsługa klienta, ale nie ponosiło się opłat. Teraz dziadostwo pozostało i doszły opłaty, nie dziękuję, są granice absurdu.


W mBanku panuje niesamowity burdel, nie znam drugiego banku który tak często zmienia regulamin w dodatku nie opisując co się w tym regulaminie zmieniło. Sytuacje typu złożenie na mlinii dyspozycji na przykład zmiany numeru dowodu osobistego, co nie zostaje zrobione to jest niedopuszczalne.


I jeszcze raz powiem, ten bank nie ma fizycznego oddziału, a zachowuje się jakby miał, karta debetowa to karta debetowa, głównym jej przeznaczeniem zawsze był bankomat. Karta tego typu nie ma cech karty kredytowej i związanych z tym przywilejów. Więc zrównanie karty debetowej z kredytową jest bezczelne.

mBank nie oferując nic, łapczywie rzuca się na pieniądze klientów by zwiększyć i tak już spore zyski. To nie jest biedny bank i wielce pokrzywdzony jak to usiłują kreować.
Też widzę coraz więcej wpisów na forach ekipy zatrudnionej przez mBank by piały zachwyty nad tym, że dodano opłatę za kartę, przecież to widać jak na dłoni. Nikt normalny się z takiej podwyżki nie cieszy i nie szuka plusów takiego postępowania banków.


W ogóle obserwuje niesamowitą patologię i wolność jaką mają banki w Polsce, które doją niesamowicie klientów, dlatego jest tak duże parcie by wycofać konwencjonalny pieniądz na rzecz cyfrowego, bo w tym momencie nie jesteśmy w pułapce, całkowicie uzależnieni od banków.


on on
15.07.2011. 16:07

KOniec darmowego mbanku

Przez lata mBank był żywym zaprzeczeniem tezy, że nic nie jest za darmo. Od początku istnienia oferował bezpłatne konta i karty. Na pewien czas wprowadził opłaty za przelewy, ale do porządku doprowadził go ING Bank Śląski, który wprowadził darmowe konto direct. Teraz darmowe obiadki w mBanku również się kończą.
NIestety od sierpnia wizerunek mbanku jako grającego fair ulegnie w gruzach.

NIedawno mbank śmiał sie z Aliora jak wprowadził opłaty:

"A jednak przeciekło" - tymczasem troche czas u upłyneło i zaczyna cieknąć w mbanku.


Dorotka Dorotka
12.07.2011. 15:05

Zostaję;)

Oj ludzie przeżywacie te 2 zł:P Ja nie będę musiała płacić bo po pierwsze korzystam często z karty a po drugie mam usługę ze wszystkimi bankomatami za free. Ale 2 zł to naprawdę nic w porównaniu do opłat w innych bankach za samo prowadzenie konta tak jak w PKO (że niby to konto za zero - śmiechu warte!) oraz w ING (miałam tam konto niby darmowe a gdy nie korzystałam z karty to także co miesiąc pobierają mi sporą kwotę!). Ja zostaję w mBanku bo pierwszy raz jestem zadowolona z usług;)


sirol sirol
05.07.2011. 19:15

i ja tez podziekuje

za dlugoletnia wspolprace nie bede placil za mozliwosc dysponowania swoja kasa. pa pa mbank ciekawe co zrobia jak zaczna wplywac wnioski o zamkniecie konta.


Agata Agata
23.06.2011. 12:51

Opinia

u mnie kurde zachwalali ten bank zawsze znajomi i rodzina a teraz jak juz sie rozmawia na tematy bankow to mBank zostaje bez komentarza...malo wplatomatow jest u mnie w miescie nie ma ani jednego lipa straszna...nie wiem jak to dalej bedzie nie chciala bym zmieniac na inny bank ale jesli bedzie to konieczne to niestety;/


ola ola
22.06.2011. 19:17

Do widzenia MBank!

Mieszkam przez większą część roku za granicą, w Polsce jestem ok. miesiąca, dwóch. I tylko w tym czasie jestem w stanie korzystać z karty. Nie zamierzam płacić 2 zł za pozostałe miesiące. Klientem Mbanku jestem od około 10 lat. A wkróce DO WIDZENIA mówię i przenoszę się do Getin banku, akurat będę w Polsce za parę tygodni. W Getin nie ma takiej opłaty. I nie interesuje mnie argument, że to jest "tylko" symboliczna opłata.


skoczek skoczek
18.06.2011. 12:21

o mbanku

Kiedyś był dobry mbank ale teraz go nie polecam. NIe dlatego, że wprowadza opłąty za kartę (bo to dzisiaj praktycznie standard we wszystkich bankach) ale dlatego, że bo ma jedną z najgorszych ofert na oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych.

W zasadzie kaĹźdy inny bank ktĂłry reklamuje sie w TV ( i
nie tylko te z reklam ) daje większy % od lokat i z konta oszczędnościowego.

Oferta Inteligo jeżeli chodzi o oszczędzanie to tez porażka. Zostaje chyba alior i ing.


rudi rudi
15.06.2011. 21:28

mbank

No niestety koniec jedynego konta które było zupełnie darmowe bez gwiazdek i haczyków w tle.


Jackie Jackie
13.06.2011. 18:24

Farewell :)

Aby pogratulować specom z mBanku :) Istna komedia w tej sytuacji. mBank umiera jednym słowem. Jeśli nie zmienią zdania to trzy konta będą zamknięte w tym banku. Głównie z mojej rodziny i powiem znajomym jakie tam zasady są. Patrzyłem db bank w tej chwili dla mnie najlepsza alternatywa. Się konkurencja cieszy z decyzji mBanku co :D


Konrad R Konrad R
12.06.2011. 11:51

Opinia

W mbanku już mieliśmy niespodzianki w stylu dobić kredytobiorcę (afera w sprawie kredytów hipotecznych), spadek oprocentowania kont oszczednościowych grubo poniżej inflacji, a teraz chcą żebym im płacił za kartę debetową mimo że obracają pieniędzmi które posiadam na koncie, niby nie są to wielkie pieniądze, ale mnie każdej złotówki szkoda szczególnie że bank prowadzi politykę osraj klienta.


Jacek Jacek
10.06.2011. 15:07

I super, w końcu przyszła pora na zmiany!

W zasadzie nie znalazłem ani jednego banku w POlsce który by nie stawiał jakichś warunków w postaci, wpłacaj, używaj, wtedy sam obrót Pana pieniędzmi wystarczy... Ja nie zbyt często wpłacam i nie zbyt często używam... Dlatego się wypisuję...


marco marco
09.06.2011. 17:38

dokładnie

jest wiele innych banków gdzie konto mają za darmo i wypłatę ze wszystkich bankomatów np ING, można podkusić sie ofertą millenium gdzie dają 3% za płacenie kartą i wypłate ze wszystkich bankomatów albo BGŻ tam płaci się 5 zł na mc ale dają 1% od wpływu i wypłate ze wszystkich, no i db net deutche banku, znalazłbym jeszcze wiele innych ciekawych ofert. Z banku na razie nie rezygnuję ale na pewno z karty


hyperion3 hyperion3
08.06.2011. 17:22

Opinia

mbank wlasnie stracil kolejnego klienta... przerzucam sie na db


iluś iluś
07.06.2011. 15:52

Odchodzę

Nie jestem zadowolona z wniesienia opłąty za użytkowanie karty. Też musze pomyśleć o zmianie banku, tylko teraz jak tak dużo osób opuści mbank... ciekawe... co bedzie dalej, może znowu za jakiś czas zniosą opłate i będzie konto za free... ale wtedy będzie już za pózno na co kolwiek, bo klienci znajdą inne oferty, i już nie wrócą do mbanku. Mbank dużo na tym straci, tyle moge powiedziec.


rerew rerew
07.06.2011. 00:09

ja place w pko sa 11.50

to myusle ze moge placic 2. rozuemiem ze to chodzi o zasady ale bez przesady. 2 zl!


luk2691 luk2691
06.06.2011. 22:28

Opinia

db net hehe zobaczcie sobie tą ofertę konta :)


Lucyfer Lucyfer
05.06.2011. 21:25

MBankowi

Przechodzę do DB NET .

Nie ma juĹź nic ciekawego w Mbanku.


Maciek Maciek
05.06.2011. 16:43

Smiech na pustej sali.

owiedzmy sobie szczerze. Jedyna sila naedowa mBanku bylo to darmowe konto z darmowa karta. Wszystko inne co oferuje bank stawia go w czolowce najgorszych i najdrozszych. Jedynie ten pakiet medyczny, to interesujaca opcja na wspol z kontem by byla. Jestem w tym banku od 8 lat i bardzo mi przypadl, bo karta potrzebna mi byla jedynie do wyplat/wyplat. Wszystkie banki w PL to jedna wielka banda oszustow, ale e-konto bylo dobra opcja dla ludzi codziennych o malych potrzebach, a teraz robia to samo, co reszta wspolkolesi z branzy, czyli albo plac karta, albo plac za karte. Dziwne, ze ma konto w NatWest, a zona w Llouds i bedac w UK nie musialem placic za zadnej prowizji od bakomatow i ani centa za obsluge konta i karte. Tam sie jakos da, u nas na odwrot.


szaman szaman
05.06.2011. 14:44

zmiana banku

spadam go db net tam przynajmniej na prawdę jest za darmo.


asdasd asdasd
05.06.2011. 10:14

Opinia

No to czas rozejrzeć się za inna ofertą, innego banku :=) a szkoda, szkoda


Zawiedziony stary klient Zawiedziony stary klient
04.06.2011. 16:27

Opłata za plastikowe pieniądze

" Darmowe konto " no właśnie widzę,,, Jeszcze bym zrozumiał gdyby uwzględniali wypłaty w bankomacie w ramach tego zwolnienia z opłaty.. nie dośc że oprocentowanie to przy dzisiejszej inflacji + podatek Belki = czysta fikcja a nawet strata to jeszcze za debetówkę płacić mamy? Ja tego cholerstwa nie potrzebował bym wcale gdyby nie jeden jedyny drobiazg : JAK niby mam korzystac z WPŁATOMATU jeżeli tak się zdarzy że będę miał nadmiar fizycznej gotówki? robić przelew pocztowy? To po co mii konto w banku żebym musiął na poczcie wystawać ?
Mają prawo zmieniać zasady "ich cyrk ich małpa" ale w takim razie od dnia 1 sierpnia wszelkie reklamy sugerujące że prowadzenie konta jeszt za ) złotych będą równoznaczne z oszustwem ! Bez Karty nie da się korzystać z jednej z podstawowych funlcji konta tj wpłaty gotówki ! A więc bank pobiera opłatę za konto. Byłem w mbanku przez wiele lat ale teraz poważnie się zastanawiam isę nad przejsciem do konkurencji. Niemal na pewno zrobięto jeżeli po 1 08 2011 bank nadal bezczelnie będzie określał to konto mianem "darmowego". Czego jak czego ale kpiny w żywe oczy nie zniosę !


JodaMaster JodaMaster
04.06.2011. 10:52

Opłata za plastikowe pieniądze

Jak to jest że oddaje mBankowi pieniądze do dyspozycji za darmo! (ekonto nieoprocentowane), a jeśli chcę dysponować moimi pieniędzmi muszę za to płacić!. Rezygnując z karty nie mam możliwości wpłaty ani wypłaty gotówki, tym samym konto umiera. Dla mnie jest to już ostatni gwóźdź do trumny z mBankiem. Dziękuje i pozdrawiam Prezesa.


Adam Adam
03.06.2011. 19:51

Opinia

Dajcie mi kamienia to pierwszy rzucę (w) mBank. Szkoda bo nasz związek wydawał się niezagrożony. Zdradziłeś mnie, to już koniec. Rozpaczać nie będę bo jest wiele innych atrakcyjnych ofert. dB Net jest całkiem interesujący, chyba się skuszę :-)


Asia Asia
03.06.2011. 11:19

No niestety...

Trzeba szybko rozglądać się za lepszą ofertą. Szkoda, bo byłam w tym banku od samego początku, przeżyłam drastyczny spadek oprocentowania na koncie od 4,5 do 0...ale to co teraz zrobili to już przesada...


Piotr Piotr
03.06.2011. 11:17

0 zł za kartę debetową Visa Electron

Właśnie się skończyło bezpłatne konto. Od sierpnia 2zł za użytkowanie karty...


Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !