Konta bankowe · Konto · Konto Alior Bank - Wasze Opinie? Warto Założyć??

Konta Alior Banku - Opinie, Porównanie

alior Do założenia konta osobistego w Alior Banku nie potrzeba nawet wizyty w banku – wniosek wysłany on-line potwierdzamy przelewem dokonanym na konto. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne. Gdy na rachunek wpływa wynagrodzenie, renta, emerytura, stypendium, albo jest zasilane kwotą przynajmniej 2 tysiące złotych miesięcznie Alior Bank daje dodatkowe przywileje - pakiet usług assistance „Pomocni Fachowcy” oraz pakiet usług concierge „Osobisty Asystent”. Przydatną funkcjonalnością jest przelew natychmiastowy – pieniądze trafiają do adresata w kilka minut.

Konto Internetowe

Konto internetowe Alior Bank to z pewnością najtańsze konto bankowe w ofercie Alior Banku. Oferuje ono m.in. 0 zł za prowadzenie rachunku. Przelewy internetowe są bezpłatne, podobnie jak przelewy europejskie. By użytkowanie karty było darmowe należy nią dokonać transakcji za min. 100 zł w miesiącu. Jeśli tego nie uczynimy Alior Bank pobierze opłatę w wysokości 4 zł miesięcznie. Do dyspozycji mamy darmowe bankomaty Alior Banku lub sieci Euronet. Alior Bank daje możliwość podpisania umowy przez Internet (bez wizyty w oddziale i bez kuriera). Co ciekawe, dla nowych klientów bank oferuje lokatę 2-miesięczną o oprocentowaniu aż 4% .

Konto firmowe Alior Bank

Konto firmowe Alior Bank oferuje m.in. możliwość zarządzania firmą 24 h na dobę, dzięki bezpłatnemu dostępowi do bankowości internetowej, mobilnej i telefonicznej oraz opłatę za kartę debetową tylko 3 zł miesięcznie, a Pakiet Bezpieczeństwa do karty 2 zł miesięcznie.

Sprawdź też jakie mają opinie w alior kredyty: kredyt gotówkowy i konsolidacyjny
Opinie o kredytach gotówkowych:
http://www.kredyty-gotowkowe.net/kredyt-w-alior-banku-czy-warto-wasze-opinie.html

Konto Alior Bank - Wasze Opinie? Warto Założyć?? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
1.85 na 5
204 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (460 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 5 6 7 8 Ostatnia >> (10 stron razem)
Dominika Dominika
28.12.2017. 20:49

Bank idealny dla ludzi 🤣

Świąteczny czas spędzisz z alior bankiem bardzo nie spokojnie kłócąc się tak naprawdę o własne konto a sprawa wyglada następująco mój mąż jest współwłaścicielem konta w banku nie dostawał smsow żeby zrobić przelew wiec zadzwonił do banku bank nie wiem dlaczego wyzerował mi numer telefonu zaufanego wiec dzwonię do banku i pytam o co chodzi odpowiedzieli mi ze ze względów bezpieczeństwa został wyzerowany No okey a dlaczego bo pani mąż dzwonił a ja mówię ze mąż jest współwłaścicielem konta a kobieta do mnie mówi ze ona tego tu nie widzi 😳 mimo ze jest wszystko na papierze i dlatego taka forma bezpieczeństwa została dokonana wiec pytam się pani co ja mam teraz zrobić bo są swieta a wy mi zablokowaliscie pieniążki a obecnie przebywam w holandi i nie mam jak zjechać do polski pani na to mi odpowiada ze mam jechać do konsulatu i złożyć deklaracje zaufana ucieszyłam się ze wkoncu to załatwię wiec umówiłam się do konsulatu zrobiłam deklaracje wysłałam ja do banku i po tygodniu dzwoni pani ze w sprawie numeru zaufanego sprawdza moje dane przez telefon oczywiście weryfikacja bankowa która już powinna wystarczyć do załatwienia sprawy pani nawet sprawdziła na jaki numer chce zmienić podałam i oczywiście się zgadzał i pani do mnie mówi ze nie pomoże mi w tej sprawy bo w głównym banku wyzerowany został numer i proszę czekać na kontakt od nas podziękowałam i czekam tydzień dwa aż zadzwoniłam ponownie oczywiście kobieta na infolini nie była wstanie pomoc ale udało jej się ponowić kontak ze mną i najlepszy moment teraz będzie ta pani co wcześniej ze mną rozmawiała oddzwania i ładnie się przedstawia i cytuje miałam do pani zadzwonić 🤩i zostałam poinformowana ze o ponowienie kontaktu ale niestety pani sprawa jest jeszcze weryfikowana czy wogole będziemy mogli pani pomoc 🤣🤣🤣🤣bo prawdopodobnie będzie musiała pani zjawić się w banku u nas 😀 ja do kobiety mówię ze dlaczego przecież macie wszystko co chcieliście deklaracje zaufana podpisana przez konsulat wasz pracownik mówił ze to wystarczy a kobieta mówi mi ze nie wie ..... ja nie wiem czy bank sobie zdaje sprawę z tego ze poniosłam koszty tego co oni chcieli i obiecywano mi ze to wystarczy s jak już dostali papier to stwarzają jakieś problemy nie polecam tego banku z całego serca i pod względem organizacyjnym i pod względem szacunku do klienta tylko w tym banku nigdy jeszcze się nie spotkałam żeby ktoś podważył pismo z konsulatu i ja naprawdę nie wiem czego wy jeszcze potrzebujecie żeby rozpatrzyć moja sprawę pozytywnie ja tej sprawy napewno tak nie zostawię i możecie być pewni ze jednego klienta już straciliście a wpis jest po to żeby inni ludzie zobaczyli jak taka poważna instytucja traktuje ludzi którzy powierzają swoje pieniądze ! Oczywiście nie pozdrawiam


kto kto
27.12.2017. 19:06

NIE POLECAM

Zwłaszcza transakcje z konta walutowego - są obciążone kosztami podwójnego przewalutowania, co jest absurdalne. Reklamacja odrzucona. Nigdy w życiu więcej usług tego banku.


SK SK
16.12.2017. 13:05

nie polecam Alior Banku

po przejęciu BPH, Alior Bank w moim przypadku nie wywiązał się z umów, pomimo zapewnień na piśmie. Kasują za wszystko, często zmieniając tabelę opłat i prowizji, Nie polecam.


Artur Artur
14.12.2017. 22:10

OSTRZEŻENIE

Uwaga! Ostrzegam potencjalnych klientów Alior Banku.

Na przełomie sierpnia i września 2017 r. włamano się na moje konto PayPal i poprzez zarejestrowaną tam kartę bankową wykonano szereg nieautoryzowanych operacji.
W momencie, gdy to zauważyłem, natychmiast zgłosiłem ten fakt na infolinię i do oddziału banku w celu wstrzymania przekazywania pieniędzy na konta złodzieja.
Niestety, bank nie wycofał kwot zablokowanych przez operatora karty, a na moim wyciągu z konta z biegiem czasu pojawiały się kolejne pobrane kwoty.
W odpowiedzi na moją reklamację oraz dostarczenie zaświadczenia z policji o zgłoszeniu przestępstwa, bank nie wykonał żadnych kroków w celu zatrzymania nieautoryzowanych operacji do ich dalszego wyjaśnienia.

Działanie to jest sprzeczne z istotnymi zasadami działalności bankowej, a zarazem neguje podstawę wiarygodności banku, który powinien gwarantować klientowi ochronę i bezpieczeństwo powierzonych środków pieniężnych.

Kolejne pisma do banku nie dają żadnych rezultatów, brak odpowiedzi na zadane pytania, czy moje prośby o wyjaśnienia - sprawa prawdopodobnie skończy się w sądzie.
Ostrzegam przed korzystaniem z tej "wyższej kultury" - w momencie, gdy jest problem bank odwraca się do klienta plecami.


Piotr Piotr
14.12.2017. 11:16

opinia

NIE POLECAM !
a mianowicie potrzebowałem przelać na konto niemieckiego banku 15 Euro , więc pomyślałem że mam konto w Alior który się reklamuje że jest nowoczesnym europejskim bankiem otwartym na świat i klienta więc jest i na moim koncie zakładka przelew zagraniczny więc wszystko wypełniłem i przelałem 15 Euro do Niemiec . Alior Bank za ten przelew skasował mnie 100 zł

Próbując wyjaśnić na infolinii dowiedziałem się że 30 zł że to przelew elektroniczny + 70 zł bo to przelew pomiędzy bankami .... ??

Po najdroższym przelewie podjąłem decyzję o rezygnacji z " tak przyjaznego dla klienta banku " ......poszukam banku który jest bardziej przyjazny .


Beata Beata
10.12.2017. 20:17

Można zrezygnować z ubezpieczenia!!!

Witam,

proszę pamietać,że w ciągu 30 dniu od daty zawarcia umowy lub wpływu pożyczki/kredytu na konto można

zrezygnować z ubezpieczenia!!!!

Proszę doczytać umowę lub skontaktować się z oddziałem banku lub z jakąś osobą znającą "temat".


Paweek Paweek
27.11.2017. 12:37

Uwaga

Nie polecam brania kredytów w Alior Bank. Mimo, że reklama mówła o zerowych odestkach, bank zdarł ze mnie ponad 20% tzw. ubezpieczenia kredytu (nie wiem od czego).
NIE POLECAM!


viola viola
25.11.2017. 08:24

nie wierzcie reklamie

Reklama banku brzmi:Alior bank-pełna kultura bankowości,bank w Kutnie z kulturą nie ma nic wspólnego,a szczególnie jedna pracownica ,która powtarzała wyuczoną regułkę na pamięć bez jednego grymasu na twarzy.Sprawa dla nas dzieci , po zmarłej osobie ,była bardzo przykra.Pracownica tego banku była wobec nas nieprzyjemna,nie udzieliła konkretnej odpowiedzi,powtarzała słowa jak robot.Jest nam przykro,że tak zostaliśmy potraktowani ale roboty nie maja przecież uczuć.


Justyna Justyna
22.11.2017. 12:07

NIE POLECAM

Najgorszy bank z jakim kiedykolwiek miałam styczność.Niestety jestem zmuszona ciągnąć współpracę z nimi jeszcze 3 lata bo mam kredyt w tym banku i w czasie spłacania rat nie mogę zmienić na inny bank! Przetrzymują pieniądze 72h ! To jest chore! Bankomaty wcale nie są za darmo tak jak reklamują,za każdą wypłatę w bankomacie innym niż CashBank jest pobierana prowizja 5 zł ! Odliczam miesiące kiedy skończę kredyt i uciekam stamtąd w tym samym miesiącu kiedy dostana ostatnia ratę moją.Nie polecam !


konrad konrad
22.11.2017. 10:16

30euro prowizji za przelew walutowy

nie polecam konta walutowego w alior banku poniewaz prowizja przelewu wynosi 30 euro !!!!!


Milena Milena
10.11.2017. 11:04

Rozczarowana

Dramatem jest żonglerka przelewami. Jestem niemal jedyną osobą, która nie dostaje przelewu w dzień jego realizacji,uwzględniając fakt, iż pracownicy posiadają konta w różnych bankach, które nie przytrzymują pieniędzy w taki ordynarny sposób jak alior bank! Jakieś czas temu sesja przelewowa była o 10:30,teraz jest o 11:00, jeszcze trochę i znów opóźnią o kolejną godzinę!
Jestem na własnej działalności gospodarczej,takie ultimatum zatrudnienia narzucił nam dyrektor, muszę więc do 10 każdego miesiąca opłacić ZUS. Kto ma tak jak ja, wie o co chodzi, no i cóż z tego jak 10 wypada w piątek, ja muszę zrobić przelewy a wypłata jest dopiero w poniedziałek po godz. 11 :00..Jestem w czarnej d.... i muszę kombinować z kontem męża, żeby zapłacić zusy i nie ponosić konsekwencji z nieswojej winy!
Dzwoniłam do banku, pytałam dlaczego w taki sposób postępują, prosiłam o wzięcie pod uwagę próśb, bo to nie tylko mój problem w tym banku, ale niestety wg nich jest super i już. Pani jak mantrę recytowała mi jakie są godziny przelewów i ot cała pomoc!
Sumując:ludzi mają w d....,nie pomogą ale za to oferują absurdalnie niekorzystne kredyty dla solidnych, stałych klientów! Paranoja!!!


pawelll1991 pawelll1991
30.10.2017. 13:00

Nie polecam

Nie polecam tego banku od tygodnia się proszę żeby mi odblokowali konto codziennie tam wydzwaniam i sprawa jest w toku,jak się zapytałem Pani za co mam żyć to odpowiedziała że ją to nie interesuje, na moje zapytanie to może bd jadł tynk ?Pani odpowiedziała czemu nie ...
Odblokowują mi tylko konto i zamykam swoje konta w tym banku nikomu nie polecam z całego serca ...


Wojtek Wojtek
29.10.2017. 15:51

opinia

Tragiczny kurs przeliczania transakcji zagranicznej dokonywanej kartą. Tragedia, spread pewnie z 15%. W BPH było dużo lepiej.


Andrzej Andrzej
27.10.2017. 22:56

Klient to Aliora wróg

Ciąg dalszy beznadziejnego podejścia do klienta prze Alior Bank.
Po poprzedniej wizycie 11.10.2017 w Banku Alior w Szczecinie ul. Wyzwolenia 3, powiedziałem doradcy, że z uwagi na lekceważące podejście do klienta (totalna kpina z klienta) likwiduję wszelkie kontakty z tym bankiem i zamykam konta. Zainwestowane pieniądze, zgodnie z obietnicą doradcy miały zostać przelane na moje konto pomiędzy 21-szym a 27-mym Października 2017 do mojej dyspozycji. Dziś mamy 27-go, sprawdzam konto a tam zero wpływów. W poniedziałek idę do nich, ale nastawiony bardzo negatywnie i z dużą awanturą. Beznadzieja, chamstwo i infantylne podejście do właściwego traktowania klienta sięga szczytów. Takiego banku, tej bezmyślności to chyba nie ma w żadnym innym banku.


kto kto
19.10.2017. 15:33

absurd

Ja wraz z mężem dostaliśmy,rata 1500 zł(moja emerytura to 1300 zł a męża 1600 zł).Mój mąż zmarł a mi nie chcą obniżyć raty ponieważ po dwukrotnym składaniu wniosku o restrukturyzacje odpowiedzi przyszła negatywna i wyjaśnienie''Nie posiada Pani zdolności kredytowych".
A więc żeby płacić 1500 zł podczas gdy biorę 1300 zł emerytury nie wliczając kosztów utrzymania itd... to zdolności do płacenia posiadam?
Moje życie stało się koszmarem ponieważ cały czas dzwonią i pytają kiedy wpłacę ratę i tak co miesiąc, a ostatnia mam dwie zaległe raty, to wzywają do zapłaty i mówią że rozwiążą umowę i trzeba będzie spłacić całości a jak nie to przyjdzie komornik.
Zawsze gdy przychodzi wezwanie do zapłaty to piszą że''Istnieje możliwości składania wniosku o restrukturyzacje''.
A więc poco to piszą jak i tak nie obniżą bo nie mam jak to nazwali ''ZDOLNOŚCI''.


Przemyslaw Dziecielski Przemyslaw Dziecielski
18.10.2017. 13:47

Tragedia

Do Alior bank dostałem się przez połączenie z BPH . Nikt się mnie zapytał czy chce korzystać z usług Alior banku konto to kredytowe które miałem czyste. W BPH oplata była roczna. A tu nie dość ze roczna to jeszcze co miesiąc opłaty 5 złoty za przesyłanie rachunku zerowego zadłużenia, ale jak wysłali ten rachunek to sobie 5 zł naliczyli i jak się zapłaci to znowu przesyłają rozliczenie i znowu 5 zł Totalna porażka. Pojechałem do placówki rozwiązaniem umowę zapłaciłem zaległe 10 zł i co znowu im 5 zł zalegam. Ich hasło reklamowe " Nowa kultura bankowości" jest przesadzone i w tym haśle to bym zmienił środkowy wyraz.


agataa agataa
15.10.2017. 17:41

Opinia

Miałam dwukrotnie podwojone transakcje przy platnosci karta. Niestety trzeba bylo zlozyc reklamacje , ktora miala byc rozpatrzona po miesiacu . Nikt sie nie odzywal , wiec kilkukrotnie tel probowalam dowiedziec sie o co chodzi , po 3 miesiacach dowiaduje sie , ze musze udowodnic ,ze dwa razy nie placilam po tyle samo , przedstawic paragony itp. Mamy pazdziernik , transakcje byly w lipcu. Zostalam okradziona jednym slowem . Zabieram sie z tego pseudobanku. Teraz na mniejsze kwoty , wole nie czekac ,az odprowadza wieksza.


Rafa Rafa
12.10.2017. 08:19

Opinia

Powiem tak: denerwuje mnie to, że na konto internetowe trzeba podać inne hasło niż do aplikacji. Po tej zmianie aplikacja nie jest tak czytelna niż ostatnio. bank jest co raz to gorszy chyba czas na zmianę.


Gerard Gerard
11.10.2017. 14:42

zawiedziony

Jestem byłym klientem BPH przejętym przez Alior Bank jestem zawiedziony obsługą i podejściem do klienta.Opłacałem mandat przez zakładkę Urzędu Skarbowego banku opłata została odrzucona a ja otrzymałem upomnienia Pracownica Banku przy Placu Wolności w Białej Podlaskiej nie potrafi wyjaśnić i odsyła na infolinię .Otrzymałem kartę debetową nieaktywną wraz z pismem krok po kroku jak aktywować przez internet ale w zakładce Kary brak pola Aktywuj kartę oczywiście pracownica odsyła na infolinię.


WWW WWW
10.10.2017. 22:44

Wyższa chałtura bankowości

I nic więcej ponad tytuł! Bank oparty na powerpointowych podstawach marketingowców. Rzeczywistość? Wystarczy poczekać 40 minut na połączenie z infolinią (najlepiej z zagranicy tak ja ja byłem zmuszony).


Agn Agn
10.10.2017. 10:18

Zdecydowanie nie polecam!

Z Aliorem związałam się w 2012 roku i była to najgorsza rzecz jaką mogłam uczynić. W chwili obecnej chyba nic nie jest w stanie opisać jakości ich obsługi i podejścia do klienta. Prowadzę działalność gospodarczą i korzystam z prywatnego rachunku założonego właśnie w tym banku, gdzie co chwilę mam problemy przy wpłacaniu bądź wypłacaniu pieniędzy. Bank żąda ode mnie za każdym razem oświadczeń o źródle pochodzenia środków itp. mimo, że wielokrotnie składałam takie oświadczenie. Już dawno zrezygnowałabym z tego konta ale prowadzę inne spółki, które są dopięte pod to konto. Nigdy nie korzystałam u nich z żadnego kredytu, nie miałam żadnych zobowiązań, zajęć itp a ciągle jest coś nie tak. Wczoraj zablokowali mi kartę debetową twierdząc, że to kwestie bezpieczeństwa - musiałam potwierdzić jakieś transakcje ze stycznia ! mamy październik ! To jakiś żart dosłownie. Jeżeli ktoś pragnie założyć tutaj konto to zdecydowanie odradzam, zwłaszcza oddział w Warszawie mieszczący przy ul. Malborskiej, gdzie klienta mają za wielkie "nic".


Krzysztof Krzysztof
10.10.2017. 00:22

Alior to Pseudo Bank

Alior Bank oferuje wszystko za darmo ale tylko na początku. Po kilku miesiącach zaczyna się wprowadzanie nowych opłat. Zachowują się jak mafijna organizacja. Na infolinii brak kompetentnych osób. Nowa bankowość internetowa to porażka. Nie pozwala wykonać przelewu bo trzeba wygenerować klucz. Żeby wygenerować klucz trzeba zainstalować komponent. Jednak komponent się nie instaluje. Uciekam z tego pseudo banku i szczerze odradzam.


Andrzej Andrzej
09.10.2017. 10:55

Klient to Aliora wróg

W dniu 29.09.2017 godz. 1327 udałem się do oddziału banku w Szczecinie przy ul. Wyzwolenia. Po wejściu na moje grzecznościowe DZIEŃ DOBRY, odpowiedziało mi echo. Po wejściu do sali doradców zauważyłem po lewej stronie jeden pan był zajęty obsługą dwóch klientów, pani siedząca za nim coś tam klikała na komputerze, po prawej innych pan był również zajęty klientami zaś druga pani po prawej coś tam klikała na komputerze. Usiadłem w oczekiwaniu. Pani po prawej dwukrotnie przebiegła obok, jednak mnie nie zauważyła. Po upływie 17 minut podszedłem do pani po prawej i przedłożyłem jej dokumenty sprawy z jaką przyszedłem. Po przejrzeniu zostałem skierowany do kasy, z informacją, że pieniądze tam mogę odebrać. Po odczekaniu 37 minut w kolejce, pani w kasie odesłała mnie do sali doradców stwierdzając, że najpierw muszę sprawę tam załatwić. Po powrocie do sali doradców podszedłem do pani, która mnie wysłała do kasy, z pytaniem dlaczego wprowadziła mnie w błąd. Pani w ruszyła ramionami i kazała czekać. Wowczas zapytałem pana po prawej, już nie był zajęty klientami, czy on może mnie obsłużyć. O tak się stało. Wniosku: klient w tym banku to wróg personelu. Gdy oczekiwałem wcześniej w sali doradców, żadna z pań nawet nie zapytała czy może mi w czymś pomóc ( tak jest w innych bankach gdzie szanuje się klienta). Takie traktowanie wymusiło na mnie rezygnację z usług tego banku i w najbliżym czasie (terminy) powoli wycofam swoje wszystkie pieniądze i przeniosę do innego banku. Nie chcę przeszkadzać i być intruzem w tym jakże żenującym banku. ABSOLUTNIE NIE POLECAM TEGO BANKU.


Janusz Janusz
08.10.2017. 21:31

Uwaga na ten Bank

Byłem klientem banku Meritum przejętym przez aliora... 3 miesiące temu w oddziale zamknąłem konto - prawdopodobnie ponieważ tu zaczynają się schody. Oczywiście Pani powiedziała że wszystko już załatwione i na koniec miesiąca dostanę pismo potwierdzające ale od tego czasu nic. Wchodzę na konto internetowe i nadal działa a oni naliczają jakieś opłaty. Szok i niedowierzanie. Piszę raz i drugi wiadomości do banku i zero odzewu. Przez infolinię to już zupełnie niczego nie można się dowiedzieć. To po prostu złodzieje, liczą że wszyscy oszukani będą płacić po 5 zyka za miesiąc dla spokoju. Wybieram się jeszcze raz do oddziału i jestem ciekawy co odpowiedzą.


Kamila Kamila
04.10.2017. 20:47

Bank Alior t mobile

Mam internetowe konto w Banku Alior nazywające się t-mobile od kilku lat. Kiedy zakładałam konto przelewy natychmiastowe były w ilości 5 w miesiącu bezpłatnych, teraz każdy jest płatny 5zł. Aby konto było darmowe zlikwidowałam kartę debetową, bo Bank Alior liczy 6zł miesięcznie nawet wtedy kiedy karty nie używam, bo nic nie płacę kartą. Miałam zablokowana kwotę, bank nie udziela danych na koncie kto zablokował, jest tylko nazwa: Urząd Miasta, to jest za mało!


Marcin Gogowski Marcin Gogowski
03.10.2017. 13:14

kultura bankowości

Po dzisiejszej wizycie w banku jestem pewien, że zmieniam bank. Cztery osoby chodziły nic nie robiąc, na moje pytanie dlaczego nie zatrudnią jeszcze jednej osoby pani parsknęła śmiechem. Gotówkę którą wpłacałem podnosiła do czoła tak, że kilometrowa kolejka widziała ile wpłacam. W dodatku swoje błyskotliwe uwagi w stylu "o zmienił się panu dowód, jest to jedyny dokument na którym wygląda pan normalnie"...rozumiem, że mając sporą nadwagę trochę zmienia się definicja normalności dla tej pani ale przepraszam...Mój znajomy sprzedaje kilka działek budowlanych miesięcznie - nie wyobrażam sobie, żeby wpłacał pieniądze w TYM banku. Brak wpłątomatów w 21 wieku - porażka. Żegnam taką kulturę bankowości.


Krzysztof Krzysztof
30.09.2017. 20:05

Polecam Alior Bank

Mam bardzo przykre i traumatyczne doświadczenie z Alior Bankiem.
Po przeczytaniu mojego wpisu proszę Państwa o odpowiedź na pytanie .
Czy taki bank można nazwać instytucją zaufania publicznego ?
W związku z prowadzeniem działalności gospodarczej przez moją żonę , zainteresowałem się pewną kwestią którą opiszę .
Moja żona współpracowała z pewną firmą z sektora rtv agd i był niezależnym przedsiębiorcą.
W ramach współpracy zobowiązana był przez tę firmę do stałego pośrednictwa kredytowego.
Jednym z banków dla którego takie pośrednictwo było prowadzone był Alior Bank.
Całkiem niedawno okazało się że organizacja pośrednictwa kredytowego zorganizowana w ten sposób jest nie legalna ( nie będę zanudzał szczegółami ) po prostu sprytne omija prawo bankowe.
A prowizje wypracowane przez niezależnych przedsiębiorców trafiają nie do nich, a do sieci która ten proceder zorganizowała.
Okazało się później iż działo się to za wiedzą managera Alior bank odpowiedzialnego za obsługiwaną sieć , wypracowywał dla siebie większe prowizje oraz realizował plany.
Ponadto przy analizie umów kredytowych okazało się że tak naprawdę to umowy kredytowe zawierane są w imieniu jeszcze całkiem innego podmiotu z którym firma mojej żony nie miała podpisanej umowy.
W związku z tym iż moja żona oraz jej pracownicy zostali zmuszeni do pośrednictwa kredytowego bez umocowania , nie powinni być dopuszczeni do tajemnicy bankowej.
Alior Bankowi nie przeszkadzało że osobom nie uprawnionym kredytobiorcy przekazują wszystkie dokumenty , oraz udzielają wszystkich zastrzeżonych informacji potrzebnych do udzielenia kredytu.
Umówiliśmy się na spotkanie w siedzibie Alior Bank w Warszawie przy ulicy Łopuszanskiej .
Tam przedstawiliśmy problem oraz zadane zostało pytanie , co bank ma zamiar z tym zrobić ?
Odpowiedz prawnika Alior Bank tu cytat BIZNEZ POKAŻE.
Opuściliśmy spotkanie z niedowierzaniem i gdyby nie obecność naszego prawnika to zapewne myślałbym że to sen.
Po kilku tygodniach okazała się że ten system który działał w jednej sieci został przeniesiony w całości do innej.
Biznes jedna pokazał że warto łamać prawo bankowe i prawo o ochronie danych osobowych.
Alior bank działał w ten sposób przez ostatnie kilka lat .
Nie wiem czy obecnie system jest zorganizowany na tych zasadach jako że zerwaliśmy współpracę z tym ,, bankiem. ,,
Pozdrawiam wszystkich klientów Alior Bank

Krzysztof Górecki


Natka Natka
28.09.2017. 15:04

czekanie na kartę

nie polecam tego banku, 4 września założyłam konto, po kilku dniach dostałam smsa z wiadomością że karta zostanie wysłana 15 września, przy kolejnej wizycie w oddziale dowiedziałam się że wysłano ją 20 września za pośrednictwem poczty listem zwykłym, pan ("optymista") w oddziale powiedział, że w ciągu 3 dni powinna dojść, dziś jest 28 września a karty nadal nie ma, nawet na poczcie się dowiadywałam czy przypadkiem nie przekazano jej listonoszowi do doręczenie ale nic nie było.


Jacko Jacko
23.09.2017. 07:30

Ukryte prowizje

Bank niestety wprowadził ukryte prowizje, przy koncie internetowym nawet wpłata w oddziale kosztuje... I wiele innych ukrytych prowizji. O darmowym koncie nie ma co marzyć. Jedynie Alior Kantor jeszcze do czegoś sie nadaje.

ALIOR BANKU NIE POLECAM!


informatyk informatyk
22.09.2017. 13:50

Przygoda z alior bankiem

Założyłem konto na działalność w Alior. Pomyślałem czas na polski bank. Zrobiłem to korespondencyjnie bo nie mam czasu na bieganie po oddziałach. Przyszły dokumenty i podpisałem je. Za jakiś czas przyszedł SMS, że konto jest aktywne. Próbuje się logować przez internet nic z tego. Dwie rozmowy z infolinią. Mój dostęp przez internet jest zablokowany bo kiedyś miałem u nich jakiś produkt i się długo nie logowałem. Możliwość odblokowania tylko w oddziale. Dla mnie to wystarczający powód by zakończyć współpracę. Odblokowałem jednak w oddziale po drugiej próbie trafienia na brak kolejki. Loguje się i co. Po zalogowaniu nie widzę nic. Widzę ciemność. Telefon, co źle zrobiłem ? Zalogowałem się do nowej bankowści a mam używać przecież starej. Oczywiste nie ? Każde dziecko wie, że jak jest nowa to trzeba używać starej. Udało się mi się zalogować i wtedy już ostatecznie zdecydowałem o zakończeniu współpracy. Niestety miałem porównanie z innymi dużymi bankami. Drogi Aliorze nie jesteście gotowi bym był Waszym klientem. Dyrektor IT do wymiany. Jeśli jest to kolejny Dyrektor IT to do wymiany ten co go zatrudniał. Dyrektor Marketingu/PR do wymiany. Jak można pozwolić na taki burdel? Czy ktoś się tam wczuwa w rolę klienta? Mam sporo roboty drogi Aliorze ale jakbyście bardzo chcieli zrobiłbym Wam to wszystko profesjonalnie tak żebyscie byli konkurencyjni. Jakbyście szukali nowego dyrektora IT proszę o kontakt. Zezwalam na pokaznie mojego mejla Aliorowi jakby co :-)


Jerzy Jerzy
15.09.2017. 14:46

Pod melonikiem - pusto

Jestem wieloletnim klientem i ze stuprocentową pewnością stwierdzam, że "wyższa kultura bankowości" jest wierutną bzdurą. Owszem, da się żyć z tym bankiem, ale należy się liczyć z "kwiatkami" w rodzaju nowych prowizji "za administrowanie" lub nierzeczywistego czasu przelewów wewnętrznych dokonywanych w czasie rzeczywistym.
Dziś poznałem nową ciekawostkę - wyjątkowo debilną. Jestem klientem biznesowym kantoru walutowego i potrzebuje kartę w EUR. Klient biznesowy nie może mieć takiej karty, musi się zarejestrować również jako klient indywidualny. Ale by się zarejestrować, trzeba podać numer telefonu. Podaję, ale system informuje, że numer jest błędny. Drugi raz, trzeci - to samo. Telefon na infolinię - okazuje się, że numer MUSI być inny, niż biznesowy. Na argument, że to jednoosobowa działalność i numer używam prywatnie i służbowo. "To niech pan założy nowy numer...."
Zero refleksji, ze wymaganie jest bzdurne i to bank powinien coś z tym zrobić, odpowiedź konsultantki jest jedna - TAKI JEST REGULAMIN. A że głupi, nie szkodzi. MY mamy rację.
Wiatr hula pod melonikiem.


Kudacz Kudacz
10.09.2017. 18:27

Ja

Witam. Tak potwierdzam to co piszą byli klienci banku BPH ze przed fuzja było ok a teraz jest do bani! UWAGA w dniu dzisiejszym nad ranem ktoś dokonał wypłaty z mojego konta ale co smieszniejsze w USA. Albo ktoś zeskanować kartę co jest mało prawdopodobne albo ktoś się włamał na moje konto internetowe.Także sorry po wyjaśnieniu sprawy likwiduje konto w tym banku.


vladi vladi
05.09.2017. 11:27

niesolidny bank konto biznesowe

fatalne podejście do klientów. Opóźnienia w działaniu systemu (przewalutowanie środków moze im zająć nawet kilka godzin). częste awarie, nie działają powiadomienia na email. NIE POLECAM


Katarzyna Katarzyna
29.08.2017. 12:14

karta kredytowa

Problem z zamknięciem karty i rachunku do niej, Żadnego potwierdzenia jej zamknięcia, informacji nie można uzyskać ani w oddziale ani na infolinii. Sama weryfikacja klienta przez infolinię to też problem, o ile adres korespondencyjny (miejscowość) może się zmieniać to miejsce urodzenia już raczej nie. System żyje własnym życiem - sam decyduje jaki kto ma limit, pracownicy nie wiedzą o co chodzi i odsyłają np. do Tesco a klient może spłacić kartę w całości kolejny raz. Co do jakiejkolwiek kultury to w alior banku nie ma nawet jej zapachu, przykre rozczarowanie ponieważ duży bank z poważnym kapitałem a nie pseudo bank - w teorii, w praktyce porażka.


Bankier Bankier
24.08.2017. 16:03

Najgorszy bank w Polsce

Korzystam i testuje wiele produktów bankowych i nigdy nie miałem tyle problemów co z Alior Bankiem. Problem jest od samego początku z zalogowaniem. Pracownicy infolinii nie są w stanie poprawnie zrestartować hasła. Dodatkowo ich zachowanie jest bezczelne, gdyż próbują wmówić, że cała wina jest po stronie użytkownika i odsyłają do najbliższego oddziału. Konto internetowe to nazwa nieadekwatna, jeżeli z wszystkim trzeba biegać po oddziałach. Zdecydowanie NIE POLECAM. Dużo lepsze są oferty takich banków jak pko bp,millenium, mbank czy nawet nest bank. Omijajcie Alior Bank szerokim łukiem.


krzysztof krzysztof
22.08.2017. 08:22

zmiana numeru

witam chciałem załozyc lokate (nie mam u nich konta) i poinformowano mnie że musze jechac do oddziału banku (ja myślenice) do krakowa żeby zmienic numer telefonu(stary numer) bo nie ma innej opcji żeby zmienić numere :( pojebany bank !!! bo jak zakładam nowa lokatę lub konto podaje nowy numer (bo starego nie posiadam ) i chyba mma racje co sadzicie ?


Szczeci Szczeci
18.08.2017. 18:01

Aliorowi dziekuję

W mojej opinii Alior jest bardzo drogim bankiem, nieprzychylnym w obsłudze (dośswiadczenia z infolinii, z kontaktów w odziałach banków). Ich slogan o wyższej kulturze bankowości jest przewrotny


Dastes Dastes
16.08.2017. 12:32

Mieszane uczucia

Witam,mam mieszane uczucia co do opinii o banku. W marcu zmarła moja mama , został na koncie debet poniżej 500 zł , który chciałem natychmiast spłacić i zamknąć rachunek, ale nie mogłem bo nie byłem uznany za spadkobiercę . Straciłem 150 zł na sprawę w sądzie choć nie musiałem tej sprawy o uznanie zakładać ponieważ moja mama nie posiadała żadnych nieruchomości czy aktywów. Po 5 miesiącach zostałem spadkobiercą i udałem się do Banku chcąc wpłacić wspomniane niecałe 500 zł. Teraz bank poinformował mnie ,ze konto jest zawieszone i nie mogę wpłacić tych pieniędzy. Mam dopytywać się co jakiś czas kiedy je odwieszą. Zapytałem czy mogę zadzwonić czasem ? Nie muszę się dowiadywać osobiście. Zostawiam "no kulturę bankowości do oceny internautów. Pozdrawiam.


firma firma
12.08.2017. 09:44

Kpina

Radzilbym szybko uciekac z tego banku ludziom, ktorzy prowadza firme. Kompetencja pracownikow jest razaca. Na infolinii nikt nic nie wie. Przelaczanie po 3-4 razy do innej osoby.

Trafienie na kompetentna osobe trwa 30-40 minut. W przypadku reklamacji nie mozna sie nic dowiedziec. Trzeba czekac do 30 dni na odpowiedz, bez mozliwosci sprawdzenia na jakim etapie jest sprawa.

Pracownicy nie wiedza jak dzialaja ich uslugi. Wprowadzaja wielokrotnie w blad, dopiero po 3-4 rozmowach z roznymi osobami na ten sam temat mozna sie wreszcie dowiedziec jak faktycznie dziala usluga.

Tragedia...czasami czlowiek zastanawia sie czy jestesmy w Polsce czy Senegalu


Piotr Piotr
06.08.2017. 20:08

Kantor Alior Bank

Było Wszystko w porządku dopóki nie zablokowałem konta wpisując błędne hasło.
dzwoniąc dwa razy na infolinię żeby je odblokować spotkałem dwie bardzo niesympatyczne Panie za drugim razem nawet Pani się rozłączyła. Życzę Alior Kantor Powodzenia jak dalej będzie traktował tak swojich Klientów Pozdrawiam Piotr


Raf Raf
30.07.2017. 00:55

Konto Bankowe

Zostałem przeniesiony tak jak wszyscy posiadacze konta BPH do Alior Banku. Uważam, a raczej tak jest że jest to jeden z najgorszych banków w Polsce. Ja a także moi znajomi nie mieliśmy do czynienia z mniej kompetentnym bankiem. Lubię to konto było wprost idealne dopóki Alior nie zrobił "fuzji" czy jak to się tam nazywa. Kto widział żeby bank tak po prostu zmieniał numer konta osobistego albo żeby za wpłatę gotówkową DO WŁASNEGO BANKU pobierać prowizję 8 zł i w dodatku kobiety pracujące nie wiedziały "dlaczego to się tak dzieję, skoro ja zaznaczam przy wpłacie haczyk bez prowizji"..


Aneta Aneta
27.07.2017. 14:21

brak do własnych środków

Witam po raz kolejny trwają prace informatyczne w Alior Banku bez żadnego uprzedniej informacji . Skutkują one brakiem dostępu do środków własnych i tak np. muszę przełożyć wyjazd !!!! Pracownik infolinii informuje, że nie wie jak długo to potrwa . Poprzednim razem zostałam poinformowana przy kasie sklepowej że nie mam środków. Po kontakcie z infolinią okazało się, że znowu trwają prace informatyczne systemu ona cały raz że czas oczekiwania nieznany. Wtedy zostałam pozbawiona środków na cały wieczór. Konto nie jest za darmo !!!!!!!!! 6 zł karta miesięcznie . Jutro idę do oddziału zamknąć konto w tym banku. Już dzisiaj wydałam dyspozycje dla pracodawcy przelewania wynagrodzenia na konto w innym Banku .


oburzona oburzona
25.07.2017. 10:42

kpina, kpina i jeszcze raz kpina

Ten bank to jakaś kpina. Byłam w BPH i nie było żadnych problemów, od kiedy Alior go przejął tylko same problemy. Począwszy od jakiś pobieranych opłat, których wcześniej w BPH nie było przez zablokowanie karty kredytowej nie wiadomo z jakiego powodu bo środki są. Z infolinią nie można się dogadać przełączają od jednego do drugiego , tylko spychoterapia a o weryfikacji już nie wspomnę niedługo o intymne wymiary będą pytać. Chcąc załatwić sprawę w oddziale, pomijając tę głupią infolinię, dowiaduję się że są czynne tylko w tygodniu. Nie mam możliwości załatwienia tego w tygodniu zostaje sobota ale w całym Poznaniu żadna placówka nie jest czynna. Kpina i żenada takie jest podejście Alior Banku do klienta.


Pawe Pawe
20.07.2017. 13:39

Alior Kantor wydając banknoty dewizowe

Witam,

Ku przestrodze i uwadze.

W marcu 2017 roku kasjerka w Alior Banku w Krakowie w oddziale na WIelickiej 72 wypłaciła mi pewną kwotę w walucie GBP.

Po pewnym czasie chciałem te same banknoty na powrót wpłacić do Alior Banku w innym oddziale i kasjer odmówił argumentując, że Bank nie przyjmuje banknotów, na których są napisy (napisane długopisem cyfry).

Były to 20 funtowe banknoty.

Zatem Bank takie banknoty wypłaca klientom ale nie przyjmuje ich z powrotem.

W odpowiedzi na reklamację otrzymałem wyjątek z zalecenia NBP dotyczącego przyjmowania uszkodzonych banknotów, w którym nie było mowy o przeciwwskazaniach dotyczących napisów. Kuriozum biorąc pod uwagę fakt, że te banknoty otrzymałem z oddziału. Czym też dział reklamacji strzelił sobie w stopę.

Jeszcze ciekawszy jest fakt, że moim kolegą jest były pracownik to banku i od niego dowiedziałem się, że kasjerzy mają odpowiednią procedurę na takie banknoty.

Wniosek: zawsze sprawdzać co bankier daje Ci do ręki.


basik basik
15.07.2017. 07:58

alior to kpina

my również zostaliśmy przeniesieni z BPH do Aliora ten bank to kpina mielismy karte kredytowa była spłacana systematycznie w całości ale bank i tak naliczał odsetki i to nie małe do tego za każde korzystanie z karty 10zł nawet robiąc przelew z niej najlepsze było jak karta była spłacona przyszedł wyciąg papierowy ze zalegamy 34zł a przy zamknieciu karty zapłaciłam 50zł za co nie wiem hehe najgorszy bank jaki istnieje


Jerzy Jerzy
14.07.2017. 11:35

Najgorsze konto WYŻSZEJ BANKOWOŚCI

Tyle kłopotów co w Alior Banku nie miałem przez 11 lat w BPH. Stanowczo odradzam konto w tym banku. Podwójne księgowania obciążeń, kosmiczne odsetki od salda debetowego /25% !!!/ i opłata stała 100 zł za gotowość - co w BPH było za darmo !, raz zapłaciłem za granicą ich kartą - spread 15% ! - tragedia, oferują lokaty na 1% ale już pożyczki /promocja 17%/ - lichwa !, wszystkie produkty banku najdroższe na rynku, obsługa infolinia fatalna nic nie można załatwić, produkty banku można kupić łatwo /na telefon lub w internecie bez zbędnych formalności i podpisów natomiast żeby się wycofać lub spłacić przed terminem to już droga przez mękę - osobista wizyta w banku i spędzona godzina na klikaniu na komputerze przez obsługę.

Jeszcze raz nie polecam tego banku !


Maciek Maciek
13.07.2017. 13:33

Współpraca z Alior Bankiem -

Żenada. Do kwadratu.
Mam konto, obracam większymi pieniędzmi, ale trafił się deal, potrzebny mi kredyt na szybko.
OK, damy radę, stały klient "wyższa kultura bankowości" - do 15-ej będzie decyzja kredytowa.
Piętnasta nadeszła, minęła, pracownicy Alior poszli do domu o 17-ej, żadnych wieści.
Mija dzień, mija drugi zero kontaktu - koleś nawet wyłączył telefon.
Wreszcie po kilku dniach dopadłem jego koleżankę - nawet nie wprowadził wniosku do systemu - taka to wyższa kultura bankowości.
Dziękuję za współpracę, zamykam konto - panika - dlaczego tak nam się fajnie z panem współpracuje ?
Szkoda że ja nie mogę tego powiedzieć o Was....


Kpina Kpina
12.07.2017. 18:58

Jak najdalej od alior

Kto dokonywał opłat poprzez Alior, kiedy było to bezpłatne, niech uważa. Miał założone konto, które od 2015 r. stało się płatne. Teraz bank zaczął ścigać niczego nieświadomych ludzi, którzy od 3-4 lat nie wykonywali żadnych ruchów w tym banku, a nagle mają zadłużenie. Nie wzywali do uregulowania rzekomego długu ani nie miesiąc ani nawet rok po saldzie ujemnym. A wiecie kiedy? Po 3 latach. Oszuści!


Beata Beata
11.07.2017. 11:12

Konto dla dziecka

Chciałam założyć dziecku konto i już wyszłam bo pani powiedziała że mam przyjść z dzieckiem bo ona musi sprawdzić czy to moje dziecko. Syn ma już konto w PKO i nie musiałam go ciągnąć po bankach żeby mu założyć konto oszczędnościowe na przyszłość... nic nie zrobię już w tym banku ... tylko mnie rozsmieszyli


wkny wkny
10.07.2017. 08:40

Wyższa kultura ????????

Przejęto mnie z BPH bez pytania o zgodę.
Rozłączono konto osobiste od kredytu, który pozostał w BPH.
Szablony płatności z BPH przeniesiono w taki sposób, że nie byłem w stanie się w tym połapać co jest co, jedynym wyjściem było wykasowanie wszystkiego i wprowadzanie sukcesywnie poniwnie po otrzymaniu kolejnych faktur za prąd, wodę, gaz......
Historia rachunku z transakcjami z BPH jest widzoczna na ekranie, ale nie ma opcji "wydruk potwierdzenia". Pancia na infolinii na pytanie jak wydrukować potwierdzenie, mówi mi, że musze kliknąć "wydruk potwuerdzenia". Fajnie tyle wiem, ale taka opcja nie wyświetla się przy transakcjach wykonanych jeszcze w BPH.

Z nieznanych mi przyczyn zmienino mój numer klienta jaki miałem w BPH i jakiś czas to funkcjonowało, komu przeszkadzało?

No i na koniec będąc na urlopie dzwoni Pańcia że mam zaległą o 3 dni płatność wynoszącą 5zł (jakaś opłata za wyciąg z konta???).

Boję się, czy nastepnym razem nie przyślą komornika jak na urlopie nie odbiorę takiego telefonu z informacją, że 3 dni zalegam 5zł. Strach iść na urlop.


Strony: Pierwsza 1 2 3 4 5 6 7 8 Ostatnia >> (10 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !