Konta bankowe · Konto · Konto Alior Bank + 350 PLN - Wasze Opinie? Warto ZałoĹźyć??

Konta Alior Banku - Opinie, PorĂłwnanie

alior Do założenia konta osobistego w Alior Banku nie potrzeba nawet wizyty w banku – wniosek wysłany on-line potwierdzamy przelewem dokonanym na konto. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne. Gdy na rachunek wpływa wynagrodzenie, renta, emerytura, stypendium, albo jest zasilane kwotą przynajmniej 2 tysiące złotych miesięcznie Alior Bank daje dodatkowe przywileje - pakiet usług assistance „Pomocni Fachowcy” oraz pakiet usług concierge „Osobisty Asystent”. Przydatną funkcjonalnością jest przelew natychmiastowy – pieniądze trafiają do adresata w kilka minut.

Konto JakĹźe Osobiste w Alior Banku

Konto JakĹźe Osobiste to podstawowy ROR w ofercie Alior Banku.

Podstawowe opłaty z tabeli opłat Konta Jakże Osobistego:

Nazwa Alior Bank - Konto JakĹźe Osobiste
Prowadzenie konta 0 zł lub 10 zł
Zwolnienie z opłaty:
wiek poniżej 26 lat lub jeżeli miesięczne wpływy na konto wyniosą min. 1 500 zł)
Przelew przez Internet 0 zł
Opłata za użytkowanie karty 5 zł lub 0 zł
(zwolnienie z opłaty dokonanie transakcji za min. 300 zł/miesiąc)
Opłata za wypłaty z bankomatów 0 zł - bankomaty Alior Bank
2,5/op. lub 3,5/m-c lub 0
(jako darmowa usługa dodatkowa lub dokonywana Blikiem, bankomaty własne, czyli przyoddziałowe, są bezpłatne)

Kluczowa informacja jest taka, że Konto Jakże Osobiste może być darmowe. By tak się stało, klient musi spełnić określone warunki. Chodzi o:

  1. Wpływy łączne min. 1,5 tys. zł miesięcznie (w przeciwnym razie – 10 zł)
    Wymaganie to nie dotyczy osób do 26. roku życia, które są zwolnione z opłaty za prowadzenie rachunku.

  2. Płatności kartą na łącznie min. 300 zł miesięcznie (w przeciwnym razie – 5 zł)
    Warto pamiętać, że Alior Bank uwzględnia datę rozliczenia operacji, a nie jej wykonania. W skrajnych przypadkach może się okazać, że mimo zrealizowania płatności, zostaniemy obciążeni 5-zł daniną. Jeśli więc zależy nam na jej uniknięciu, większe zakupy planujmy najpóźniej tydzień przed końcem miesiąca. Wtedy bez obaw wypełnimy minimum stawiane przez bank.

Standardowe przelewy krajowe wykonywane przez internet, czy to w systemie bankowości elektronicznej, czy poprzez aplikację mobilną, są bezwarunkowo darmowe.

Natomiast transfery natychmiastowe zlecane przez internet to koszt 5 zł. W przypadku szybkich przelewów klient może wybrać, czy mają być one realizowane przez KIR, czy przez Blue Media. Przy czym płatności na więcej niż 5 tys. zł automatycznie przechodzą przez system Express Elixir.Konto Internetowe

Konto internetowe Alior Bank to z pewnością najtańsze konto bankowe w ofercie Alior Banku. Oferuje ono m.in. 0 zł za prowadzenie rachunku. Przelewy internetowe są bezpłatne, podobnie jak przelewy europejskie. By użytkowanie karty było darmowe należy nią dokonać transakcji za min. 100 zł w miesiącu. Jeśli tego nie uczynimy Alior Bank pobierze opłatę w wysokości 4 zł miesięcznie. Do dyspozycji mamy darmowe bankomaty Alior Banku lub sieci Euronet. Alior Bank daje możliwość podpisania umowy przez Internet (bez wizyty w oddziale i bez kuriera). Co ciekawe, dla nowych klientów bank oferuje lokatę 2-miesięczną o oprocentowaniu aż 4% .

Konto firmowe Alior Bank

Konto firmowe Alior Bank oferuje m.in. możliwość zarządzania firmą 24 h na dobę, dzięki bezpłatnemu dostępowi do bankowości internetowej, mobilnej i telefonicznej oraz opłatę za kartę debetową tylko 3 zł miesięcznie, a Pakiet Bezpieczeństwa do karty 2 zł miesięcznie.

Sprawdź też jakie mają opinie w alior kredyty: kredyt gotówkowy i konsolidacyjny
Opinie o kredytach gotĂłwkowych:
http://www.kredyty-gotowkowe.net/kredyt-w-alior-banku-czy-warto-wasze-opinie.html

Konto Alior Bank + 350 PLN - Wasze Opinie? Warto ZałoĹźyć?? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
1.75 na 5
236 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (476 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 3 4 5 6 7 8 9 10 Ostatnia (10 stron razem)
asia asia
18.04.2012. 02:21

ŻENADA I NACIĄGACTWO!!

Żenująca "kultura bankowości" idą na masówkę a potem doją z konta ile tylko mogą dosłownie za wszystko!! Na odpowiedź reklamacji czekałam 1,5 roku,nikt się nawet nie skontaktował.Kolejki niemiłosierne we wszystkich oddziałach,leniwi i niekompetentni pracownicy odsyłają do "mojego oddziału" bo niechce im się udzielać informacji.Transakcja wyjęcia gotówki a później ponownego wpłacenia wyszła mnie 200zł!! ODRADZAM ODRADZAM ODRADZAM
Im więcej ktoś obiecuje 0zł tym więcej za to zapłcicie.


jerzy jerzy
16.04.2012. 20:08

obsługa w Alior Banku w Turku

w dniu dzisiejszym zachęcony reklamą o 6.2 oprocentowaniu pojechalem do najbliższego odleglego 35km Alior Banku w Turku w celu założenia lokaty.Na miejscu zostałem potraktowany przez nic nie robiącą obsługe jak intrus.Otóż najpierw zaproponowano mi bym sobie załozył lokate przez internet,a gdy stwierdzilem ,ze przyjechalem to zrobic w owym ,,banku" otrzymalem odpowiedz która może człowieka pozbawić tej kultury ,o ktorej sie mówi w reklamach.Owa Pani powiedziała ,ze kurier juz zabrał pieniądze i oni nie będa ich trzymać/20 000zl/i proponuje mi bym pojechał sobie do odleglego o 47 km Kalisza lub Konina w celu założenia lokaty.Brak JAKIEGO KOLWIEK zainteresowania-przejazd samochodem ,,zjadłby" chyba wartosc kwartalnego oprocentowania lokaty.OMIJAJCIE TEN BANK Z DALEKA...
P.S .moge sie domyslac ,ze może za godz.po moim wyjsciu zjawil się klien po ppilną wyplate gotówki i zostal odeslany z kwitkiem ,bo w kasie nie bylo pieniędzy.....


jackis jackis
12.04.2012. 15:27

Co to jest Wyzsza Kultura Bankowości?

Kolejny już miesiąc i kolejny już rok cierpliwie już czekam aby Bank Alior o Wyższej Kulturze bankowości rozliczył się ze swoim byłym klientem z kwoty kilkuset zł. Gdzie ta Kultura? A może do tego potrzebna jest Najwyższa Kultura a nie tylko zwykła Wyższa? Uważam, że to nie powinno być rozpatrywane w granicach tej czy innej kultury, gdyż to jest POWINNOŚĆ KAŻDEGO co bierze cudze pieniądze. Ale zostawmy mój przypadek. Spójrzmy na to od strony Banku o Wyższej kulturze. Same reklamy mówią same za siebie, np.:
- są głównie dla małych i średnich firm. A co z dużymi czy nie daj BOŻE z koncernami?
- zajmują się głównie przekazami obywateli za darmo czyli chwilowym obrotem wpłaconą gotówką
- nadwyżkę rozliczenia jaką wysłałem /dosłownie grosze/ przesyłają przekazem pocztowym a nie na konto
- odeszli juĹź nawet od swoich marzycielskich, nierealnych planĂłw, czyli po kilku opiekunĂłw dla kaĹźdego klienta
- oferują niby najlepsze warunki, ale sami w to chyba nie wierzą, bo nie chcą ryzykować. Inny bank, gdy klient znajdzie lepszą ofertę, obniży nawet swoja marżę, czyli swój zysk, tak jest pewny najlepszej swojej oferty. A co oferuje Alior? Alior oferuje TYLKO przedłużenie okresu spłaty poprzez obniżenie raty. Co za „spryt”, żadnego ryzyka.
Itd. Itd.
A WIĘC GDZIE TA WYŝSZA KULTURA ???????????????????
Kultura bankowości powinna dotyczyć działalności bankowej a nie ewentualnie obsługi klienta gdy wchodzi do banku.


jackis jackis
02.09.2011. 15:19

Rzetelność a zwykła kultura

Kolejny rok, kolejny miesiąc czekam za zwykłym , najzwyklejszym rozliczeniem moich pieniędzy. I NIC !!! Jak to się ma do zwykłej rzetelności czy zwykłej kultury bankowości ???? To co czytam cały czas potwierdza to co mi się zdarzyło. Nie tylko nie rozliczono się z moich pieniędzy ale udawano że ja to nie ja czy to przez mój mail, sprawdzony telefon /i polecany/ czy nawet podczas kilku osobistych wizyt w oddziale i to po wylegitymowaniu mnie. Wtedy gdy byli przyparci do muru usłyszałem że to jest tajemnica bankowa. I tyle. Przecież jeśli to było legalne, czy nawet wynikało z chciwości to dlaczego robić z tego TAKĄ tajemnicę. Oczywiście sympatycy banku jak i może pracownicy też mi odmawiają do tego prawa. W końcu ONI sobie załatwili. Mi pozostaje tylko cierpliwie czekać i domagać się zwykłej, już nawet nie większej a nie daj Boże najwyższej kultury bankowości. Ile ten bank miał chwytliwych reklam takich jak idąca pieszo do chorego pielęgniarka, używanie wzorca 1 metra jako wzorca swoich poczynań czy np. kilku pomocników od różnych spraw na jednego klienta itd itd. Wszystko gdzieś znikło. Nie sprawdziło się. Teraz jest ratka TYLKO 22 zł za każdy pożyczony tysiąc. Ale nie podają najważniejszego czyli ILE RAT. Osobiście nie polecam.


piotr piotr
18.08.2011. 17:47

NIGDY W ĹťYCIU

Ludzie, to jest dramat na maxa.
Od 2 tygodni próbuje zamknąć konto!
Przez telefon nie moĹźna.
Przez internet nie ma opcji.
A do banku kolejka straszna a potem pan który nawet nie powinien sprzątać bo jest tak niemiły mówi konta nie zamknę bo musi Pan podać inne!!!!! Po Ch**** im moje inne konto!!!!!


kwiatek kwiatek
17.08.2011. 21:32

ręce opadają.....

Nasza historia jest nieco odmienna ale równie śmieszna i ukazuje niekompetentność pracowników
w zeszłym roku mieliśmy podpisaną umowę na odnawialny kredyt obrotowy. W umowie głównym warunkiem przedłużenie było spełnienie co miesięcznego obrotu w danej kwocie. Kredyt miał zakończyć się w grudniu 2010 r. - mieliśmy bardzo trudny kontakt z opiekunem, sami wysłaliśmy dokumenty potrzebne do przedłużenia kredytu - około 2 miesiące przed końcem umowy. Kontakt opiekuna był znikomy - wył. telefon brak odpowiedzi na maile. W grudniu zostało nam zablokowane konto wówczas opiekun się odezwał, że musi złożyć wniosek - po czasie. Rozmawialiśmy także z Dyrektorem który również był chyba osobą mało kompetentną. Pomimo spełnienia warunków umowy konto mieliśmy przez dłuższy okres zablokowane poprzez niedopatrzenie opiekuna i dyrektora. Analitycy przeciągali zbędnymi pytaniami w rezultacie nasze dokumenty księgowe za rok 2010 wyglądają bardzo nieciekawie. Opiekun stwierdził, że mamy sobie poszukać innego banku- podesłał nam znajomego który zaproponował "załatwienie" kredytu za prowizję 15 % bo i tak jesteśmy pod ścianą - :) podziękowałam Panu grzecznie. Po okresie ponad miesiąca odezwała się do nas Pani z windykacji z centrali czy mamy zamiar spłacić kredyt i kiedy -- wytłumaczyliśmy zaistniałą sytuację i kredyt po godzinie został nam uruchomiony. Mamy obecnie lipiec 2011 r. odezwała się do mnie nowa opiekunka - stary opiekun i dyrektor nie pracują już w tym baku - z prośbą o przesłanie dokumentów w celu sporządzenia aneksu do kredytu ponieważ podobno mamy kredyt bezprawnie. Wszystkie potrzebne dokumenty dostarczyliśmy (nawet osobiście do Warszawy) w zeszłym roku. Mam napisać wniosek ze świeża datą w sprawie kredytu który miał być odnowiony w grudniu 2010 ????- jest to tylko i wyłącznie niekompetentność pracowników banku w razie jakby się okazało, że kredyt pomimo, że mamy go już 7 miesiąc może zostać cofnięty - paranoja


martynka martynka
17.08.2011. 11:22

Etatowi naciagacze

My z mezem mamy konto osobiste w aliorze tylko dlatego, ze bralismy kredyt "rodzina na swoim" i chcielismy zeby automatycznie schodzily nam ratki z wynagrodzen. Oboje pensje dostajemy 10-tego kazdego miesiaca a raty maja termin pierwszego dnia kazdego miesiaca. Skladalismy wniosek o przesuniecie terminu platnosci na 10 - tego ( tak nas poinformowano i poinstruowano w glownej siedzibie w Warszawie) ale oczywiscie tego nie doczekalismy do tej pory czyli jakies pol roku, a za kazde spoznienia przysylaja ponaglenia za ktore musimy dodatkowo placic 40 zl bo ponaglenia przychodza dla kazdej osoby oddzielnie. Czysty zysk dla banku - wyslac dwa pisemka za ok 3 zl i zarobic na tym 37 zl, wiec po co rozpatrzyc pozytywnie wniosek klienta. Dodam, ze bank nie potrafi wyliczyc ratek jesli zmienia sie oprocentowania, ciagle sa jakies pomylki .Malo tego ostatnio bank nas zdziwil po raz kolejny. Moja mama miala mi przeslac pieniadze, wyslalam ja do aliora z numerem konta.Jakie bylo zdziwienie jak przy wplacie naliczono jej prowizji 8 zl za to ze wplacila u nich w banku na konto z ich banku. Nigdy wczesniej czegos takiego nie widzialam. Standardowo jak sie wplaca w tym samym banku na konto z tegoz banku to prowizji zadnych nie ma. To ma byc podobno wyzsza kultura bankowosci albo wyzsza kultura naciagania jak sie da klientow. Odradzam bank. Lepiej dac zarobic komus innemu kto liczy sie z klientami.


thebiut thebiut
16.08.2011. 05:31

nigdy wiecej alior

Jestem ich klientem od dłuzszego czasu - mam nadzieje, ze jednak nie za dlugo...

Nie zgadzam sie z wieloma opiniami o wysokosci kursow walut, nieslusznie naliczonych oplatach, ale:
- Alior bank nie podaje, ze poza tym, ze wszystko jest bezplatne to kasuja 5 PLN za karte - ale to jest tylko szczegol...

Tak naprawde to problem tkwi gdzie indziej:

- obecnie przebywam za granica - konkretnie w USA. Dzisiaj po raz kolejny zostala zablokowana moja karta - jak mnie poinformowano sms - ze wzgledow bezpieczenstwa... Moze i slusznie... nie jest dla mnie jednak zrozumialym sposob postepowania Banku w takiej sytuacji: tzn - w sms dostalem numer telefonu, na ktory mialem potwierdzic sms'em tarnsakcje wpisujac T lub N w przypadku watpliwosci... bylo to juz po raz drugi i po raz drugi bez skutku... Wyslalem sms z potwierdzeniem transakcji i czekalem..... i czekalem.... i bezskutecznie... napisalem maila do Dyrektora CC - Pana Tomasz Bartkowicza - ale oczywiscie bez odpowiedzi - nie wspomne, ze postanowilem wtajemniczyc w cala sprawe Wiceprezesa Banku - ale rowniez mnie zignorowal...

Do tej pory to jest pierwszy przypadek, w ktorym Bank blokuje mi karte i aby ja odblokowac zrzuca cala sprawe na moje barki... nie kontaktuje sie ze mna na podany numer telefonu, nie robi nic...

jesli nie chcecie miec problemow to nie korzystajcie z uslug tego Banku...

Pozdrawiam Tomek, + 1 312 394 0879


dziadek dziadek
02.08.2011. 12:33

daleko od Aliora

prowadzę firmę i skusiła mnie oferta "przyjaznego banku" Totalna porażka. Awaryjność systemu katastrofalna. Niekompetencja tzw. opiekunów porażająca o konsultantach na infolinii nie wspomnę. Omijać Alior dużym łukiem. Jedyny pozytyw to przyjazne menu obsługi internetowej , jeżeli uda ci się wejść .


maja maja
04.07.2011. 21:27

nie polecam!

Tyle pieniędzy ile oni sciągnęli mi z konta za operację których nie dokonałam to szok. Nie dośc żę kursy walut sa najwyższe spośród innych banków, to pracownicy przekonują, ze nie to nei możliwe, bo bank mma niższe stawki niż na rynku. Polak mądry po szkodzie. Opinia moja jest szczera i jest tyle banków, że nie warto poświęcać choćby 5 sekund na aliora. Sama żałuję i nigdy więcej nie chcę mieć z nimi nic wspólnego.


karotka karotka
29.06.2011. 10:30

a mi sie podoba

ja mam konto osobiste. podoba mi sie, ze nie place za bankomaty ani w Polsce, ani na całym świecie. Dostalam kartę wypukla, wiec place tez w necie bez koniecznosci wyrabiania karty kredytowej, ktorej nie lubie.
do tego obsluga internetowa jest prosta, szybka i intuicyjna.


kaja kaja
26.05.2011. 18:58

nie polecam

Konto firmowe to jakaś koszmarna pomyłka. Najbardziej mnie śmieszy iż Alior Bank reklamuje się iz posiada WŁASNE bankomaty…gdzie tymczasem są to bankomaty Euronetu…płatne zresztą!!!sprawdzasz saldo w bankomacie-płacisz.wypłacasz kasę-płacisz. Mają niekorzystne warunki odnośnie przewalutowań, aby ich dokonać w PODOBNO korzystnej formie musisz…najpierw zapłacić!no tak auto dealing kosztuje….ale przeliczając w skali miesiąca jest to nader niekorzystne. Złudna korzyść. Tak więc niby są dla klienta ale nie tak do końca. Miałam dzisiaj rozmowę z Panią z info linii bo mam zamiar zrezygnować z usług tego banku, Pani poprosiła abym powiedziała co jest powodem mojego niezadowolenia….zaczęłam wyliczać a Pani na to abym skontaktowała się z dyrektorem banku moze zmieni warunki…..hahahahaha..zaczęłam się śmiać i zapytałam czy dyrektor zmieni opłaty w bankomatach i niekorzystne przewalutowania….zyczyła mi miłego dnia i nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie. Reasumując- NIE POLECAM w ramach konta firmowego. Z wyższą kulturą bankowości to raczej nie mają nic wspólnego


krizbimanhattan krizbimanhattan
27.04.2011. 11:56

konto osobiste w Alior banku

witam mam konto osobiste w Alior banku mam wplyw na konto od pracodawcy tylko że w tytule jest wpisane kpi598 i dalej numerki a nie wynagrodzenie. bank popiera za kartę debetową 5= 4 zł wychodzi 9
Zgłosiłem do banku że jest to wpływ za wynagrodzenie pół roku bank nic z tym nie zrobił tylko nadal mnie pracownicy łącznie z dyrektorem w Łodzi olewają sprawe ciągle mówią wyjaśnimy wyjaśnimy mija prawie ól roku a sprawa stoi w miejscu


MAx MAx
23.04.2011. 15:48

Opinia

Bank jak najbardziej ok. Od samego początku z Alior bankiem ale przy nieregularnych wpływach na konto opłata 9 PLN ( 5 + 4 ) za kartę to przesada. Karta zlikwidowana.


anulka anulka
19.04.2011. 20:02

konto w alior banku

Ja osobiście jestem barfdzo zadowlona z tego banku jest bez problemowy i wszystkie watpliwosci sa natymiast przez nich wyjasniane. Po cyrkach jakie przeszłam z lukas bankiem teraz jestem spokojna o swoje oszczednosci


klient klient
14.03.2011. 10:55

9zł. za konto

To już przesada. Niewystarczają wpływy 10.000zł. miesięcznie z konta firmowego i tak naliczą 9zł. System bankowy szwankuje i to dość często, bardzo często, ciągłe problemy z logowaniem.
Cóż mi po tych bezpłatnych kontacj w Alior Bank, skoro suma się uzbiera do zapłaty, a jakosć obsługi kiepska. Wybrałem konto płatne w innym banku gdzie za pozostałe usługi nic nie płacę. Pic na wodę ten Alior Bank.


jackis jackis
06.03.2011. 19:44

"lider"

Już 3. m-c kolejnego roku czekam na rozliczenie mojego kredytu. Bez skutku. Wg Aliora ja to nie ja, mimo wylegitymowania się dwukrotnego w siedzibie banku. Ponadto moje rozliczenie, mojego kredytu to tajemnica bankowa której NIE MAM PRAWA POZNAĆ. Moje wypowiedzi były kasowane przez administratora poprzedniego forum, odmawiano mi praw wynikających z kodeksu cywilnego itp itp. Ponadto wrzuca się mnie do grona 300 tyś. nowych klientów, a ja zostałem wbrew mojej woli i bez powiadomienia sprzedany Aliorowi przez HSBC który grał dobrego wujka. Dobrze że już nie słychać o "Liderze" czy "o wyższych standardach bankowości" Jest przez to trochę normalniej. Zamiast rozliczenia, jak na ironię, otrzymuję "rewelacyjne" oferty tego banku. Mnie i wielu innym, jak czytam w internecie, nie udało się poznać tego banku z dobrej strony ale nie tracę nadzieji, że może ktoś będzie miał więcej szczęścia.


Michael Michael
13.02.2011. 00:50

Opinia

Jakieś dwa lata temu zamknąłem konto w Alior. Podpisując rezygnację z usług zostałem poinformowany, że konto zostanie zamknięte w ciągu miesiąca. Postanowiłem po miesiącu wykonać próbę logowania do konta przez stronę. Ku zaskoczeniu okazało się, że konto funkcjonuje i mało tego - widnieją naliczone odsetki od paru groszy - dosłownie (0,07) a konto jest minusowe. Zadzwoniłem do tele-serwisu (chyba tak to się nazywa) gdzie miły pan poinformował mnie, że nie ma możliwości zweryfikowania tego (śmieszne) i kazał mi iść do placówki. Powiedziałem, że mam papier odnośnie zamknięcia konta i nigdzie się nie wybieram. Skwitował, że to nie jego sprawa i problem i się rozłączył (w końcu to bank dla ludzi - ale trzeba mieć w nim konto) Nie koniec historii. Po roku odbieram komórkę, i dzwoni facet z Alior czy jestem zainteresowany ubezpieczeniem KONTA. Ku*wa myślę... przecież nie mam konta już dawno w tym banku. Pomijając inne telefony odebrane od Alior, oczywiście kulturalnie poinformowałem tego pana o zaistniałej sytuacji i znowu postanowiłem sprawdzić stan rzeczy w sieci. Ktoś już zgadł???
Moje konto po prawie dwóch latach od rozwiązania umowy w placówce banku nadal jest aktywne, a ja otrzymuję telefony dotyczące ubezpieczeń czy kredytu. To jest skandal.
Czym się chwali bank w reklamie? Ma 300 tysięcy klientów którzy przeszli z innych banków? Wydaje mi się jednak, że ta liczba to ogólna suma klientów tego ponoć najszybciej rozwijającego się ale najniezdarniej działającego banku.


Aleksandra Aleksandra
10.02.2011. 14:05

UwaĹźajcie !

wyjątkowo upierdliwy bank jeśli chodzi o nękanie, za zaległe 9 zł za ROR potrafią dzwonić po kilka -kilkanaście razy dziennie od 7 rano do 22. Nawet gdy się z nimi rozmawia i złoży deklaracje , następna zmiana operatorów dzwoni i nęka bo poprzednicy nie odnotowali. Kary za 1 dniowe spóźnienie spłaty karty kredytowej 25 zł, monit 40zł.
Miałam praktykę w innych bankach i z tego co widziałam pełnomocnictwo dla małżonka składa się w zasadzie na "jednym papierku" w parę minut, alior robi z tym problemy i wysyła do notariusza.
Robią problemy z zamykaniem rachunków, nie potrafią powiedzieć za co są naliczane salda, dług rośnie a klient nawet nie może dowiedzieć się za co.
Nie polecam !


jackis jackis
06.02.2011. 06:03

Ku przestrodze

Nie polecam tego Alior banku z uwagi na to Ĺźe:
- nie przestrzegano moich praw z kodeksu cywilnego jako strony umowy
- nie udzielono mi już drugi rok kalendarzowy informacji dot. rozliczenia mojego kredytu, z zakresu stóp procentowych, czyli za co płaciłem
- dopiero po kilku miesiącach oddano mi, bez odsetek za przetrzymywanie, moje pieniądze z nadwyżki spłaty trzykrotnie większej ostatniej raty rozliczeniowej. Wysłałem trochę więcej pieniędzy, z uwagi na szybkość banku w naliczaniu odsetek za opóźnienia. W moim wypadku nie poinformowano mnie o wysokości ostatniej raty, dlatego zapłaciłem normalną stawkę ale karne odsetki naliczono błyskawicznie.
- moje krytyczne komentarze usuwano ale zostawiano odpowiedzi na nie, co wyglądało cudacznie bo odpowiadano jackisowi tylko jackisa nie było
- udzielanie pokrętnych odpowiedzi, że nie można mi udzielić takie odpowiedz za co płaciłem, bo to tajemnica bankowa lub udawanie że ja to nie ja mimo okazywania się dokumentem tożsamości w siedzibie banku
- zmuszanie do pisania reklamacji zamiast zwykłej prośby o wjaśnienie
I jak tak patrzę na te reklamy jak klientowi na pieszo niesie się benzynę czy pielęgniarka zamiast lekarza też na pieszo spieszy z pomocą, to uważam, że te działania mogą być nieskuteczne.


jackis jackis
06.02.2011. 06:02

Ku przestrodze

Nie polecam Aliora gdyĹź, w moim przypadku:
- nie przestrzegał zasad kodeksu cywilnego
- naliczył odsetki za dodatkowe podwyższenie ostatniej raty o 200% bez powiadomienia mnie. Natomiast sam, moje pieniądze wysłane do rozliczenia, przetrzymywał kilka miesięcy bez odsetek
- nie udzielił do dzisiaj informacji, już drugi rok kalendarzowy, za co zapłaciłem tak dużą nadwyżkę
- usuwał moje krytyczne komentarze zostawiając tylko odpowiedzi na nie. Czyli odpowiadano jackisowi którego nie było
- nie udzielono mi do dzisiaj informacji bo to tajemnica bankowa, nawet dla mnie jako strony umowy
- udzielano pokrętnych odpowiedzi, że ja to nie ja mimo okazywania się dokumentem tożsamości podczas każdorazowej wizyty w ich oddziale, aby złożyć reklamację zamiast zwykłej prośby o wyjaśnienie
itd itd
I jak tak patrzę na te ich reklamy, jak pieszo niesie się klientowi benzynę czy do chorego też pieszo idzie pielęgniarka zamiast lekarza to sobie myślę że ta pomoc może być nieskuteczna


Ĺźuromin Ĺźuromin
18.01.2011. 18:51

o kontach depozytowych Aliorbanku

konto depozytowe kosztuje 5 zł. tzn konto za darmo ale karta do konta za 5 zł. a to na jedno wychodzi. to tak jakby podać talerz z jedzeniem bez sztućców i powiedzieć - masz! jedz za darmo! .... czy może potrzebujesz sztućców? a proszę bardzo - 5 zł się należy.

właśnie te idiotyczne chwyty, że konto za darmo i te idiotyczne opłaty są cudowne w ofercie teraźniejszych banków.

zapomniały głuptasy że za pożyczone pieniądze czerpie się korzyści w postaci odsetek, więc zarabiają na kredytach i kartach kredytowych. ale jak one pożyczają od społeczeństwa pieniądze lokowane na kontach depozytowych to już zapominają naliczyć odsetki, bo oprocentowanie wynosi 0% a do tego żądają opłat i prowizji od naszych środków.

wracając do konta depozytowego Aliorbanku.

to jest konto z lokatą nocną ... że połowa środków co noc zarabia jak na lokacie. w skutek czego każdego dnia na naszym koncie depozytowym są 3 operacje bezgotówkowe: przeksięgowanie środków na lokatę, przeksięgowanie środków z lokaty, przeksięgowanie środków z odsetek. i tak przez 30 dni. czyli nasz miesięczny wyciąg z rachunku oprócz naszych obrotów będzie miał 90 operacji jedno i to samo w kółko.
a wyciąg powinien być jasny i czytelny z naszymi obrotami gotówkowymi i bezgotówkowymi.


julia julia
02.11.2010. 12:03

Opinia

Wpłata na konto w ALIOR nie kosztuje. Przelewy obecnie nie są limitowane. Jedyna opłata to 5zł (było dotąd 3) miesięcznie za utrzymanie karty. 10zł za wydanie karty dotyczy kart wypukłych, wydanie zwykłej karty bankomatowej nie kosztuje. 5zł zwraca się z lokaty nocnej, jeżeli trzyma się "parę" złotych na tym koncie. Drugą opcją jest zwrot 1% wydanych pieniędzy poprzez płatność kartą. DUŻA ZALETA: Bardzo przejrzysty dostęp internetowy, można sobie łatwo przesuwać pola, tak aby mieć pod ręką to z czego się najczęściej korzysta. Wykonanie przelewu zajmuje najkrócej spośród wszystkich moich kont: BZ WBK, Inteligo, Polbank.


Jakub Jakub
01.10.2010. 14:11

Alior Bank się nie opłaca

Nie polecam raczej Alior Banku dla Firm, z rzeczowych powodów: płaci się za każdy przelew po 10 aż 1 zł (ja robię około 100 przelewów miesięcznie więc jest to koszt 90 zł!!!), zaczęli naliczać 0,20 zł za sms, które są niezbędne do zrobienia przelewu (dla mnie to koszt około 20 zł miesięcznie), biorą co miesiąc opłatę za prowadzenia konta, nie opłaca się wypłacać w bankomacie bo ZAWSZE jest prowizja (nawet w bankomatach w Alior Banku!!!). Jednym słowem: lipa! Nie warto, zmieniam z Alior na HSBC w tym miesiącu!


kiniu kiniu
23.09.2010. 12:54

„Przenośnik konta” - nowa kampania konta osobistego w Alior Banku

Alior Bank zaczął kampanię konta osobistego, z istotnym komunikatem: „Zmień konto na najlepsze. Formalności zostaw nam”.
W kampanii – z wyjątkiem podstawowych dóbr konta osobistego w Alior Banku, czyli bezpłatnych wypłat z kazdego bankomatu w Polsce i poza granicami, bezpłatnych przelewów za pomocą Internetu i posiadania konta oraz pakietu assistance „Pomocni Fachowcy” – uwydatniona została możliwość skorzystania z pomocy bankierów Alior Banku przy przeniesieniu konta osobistego z innego banku.


Zbyszek Zbyszek
16.04.2010. 13:28

Prosba o opinie do posiadaczy konta w alior banku

Witam. Zastanawiam sie nad otwrciem konta w Alior Banku.
Widze ze prowadzenie i przelewy darmowy, jedynie za karte trzeba placic 5zl.
Dotego wszystkie bankomaty za darmo - wiec chyba mimo wszystko warto tam otworzyc konto?


Strony: << Pierwsza 3 4 5 6 7 8 9 10 Ostatnia (10 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !