Konta bankowe · Konto · Konto Alior Bank - Wasze Opinie? Warto Założyć??

Konta Alior Banku - Opinie, Porównanie

alior Do założenia konta osobistego w Alior Banku nie potrzeba nawet wizyty w banku – wniosek wysłany on-line potwierdzamy przelewem dokonanym na konto. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne. Gdy na rachunek wpływa wynagrodzenie, renta, emerytura, stypendium, albo jest zasilane kwotą przynajmniej 2 tysiące złotych miesięcznie Alior Bank daje dodatkowe przywileje - pakiet usług assistance „Pomocni Fachowcy” oraz pakiet usług concierge „Osobisty Asystent”. Przydatną funkcjonalnością jest przelew natychmiastowy – pieniądze trafiają do adresata w kilka minut.

Konto Internetowe

Konto internetowe Alior Bank to z pewnością najtańsze konto bankowe w ofercie Alior Banku. Oferuje ono m.in. 0 zł za prowadzenie rachunku. Przelewy internetowe są bezpłatne, podobnie jak przelewy europejskie. By użytkowanie karty było darmowe należy nią dokonać transakcji za min. 100 zł w miesiącu. Jeśli tego nie uczynimy Alior Bank pobierze opłatę w wysokości 4 zł miesięcznie. Do dyspozycji mamy darmowe bankomaty Alior Banku lub sieci Euronet. Alior Bank daje możliwość podpisania umowy przez Internet (bez wizyty w oddziale i bez kuriera). Co ciekawe, dla nowych klientów bank oferuje lokatę 2-miesięczną o oprocentowaniu aż 4% .

Konto firmowe Alior Bank

Konto firmowe Alior Bank oferuje m.in. możliwość zarządzania firmą 24 h na dobę, dzięki bezpłatnemu dostępowi do bankowości internetowej, mobilnej i telefonicznej oraz opłatę za kartę debetową tylko 3 zł miesięcznie, a Pakiet Bezpieczeństwa do karty 2 zł miesięcznie.

Sprawdź też jakie mają opinie w alior kredyty: kredyt gotówkowy i konsolidacyjny
Opinie o kredytach gotówkowych:
http://www.kredyty-gotowkowe.net/kredyt-w-alior-banku-czy-warto-wasze-opinie.html

Konto Alior Bank - Wasze Opinie? Warto Założyć?? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
1.85 na 5
204 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (460 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 3 4 5 6 7 8 9 10 Ostatnia (10 stron razem)
jackis jackis
06.03.2011. 19:44

"lider"

Już 3. m-c kolejnego roku czekam na rozliczenie mojego kredytu. Bez skutku. Wg Aliora ja to nie ja, mimo wylegitymowania się dwukrotnego w siedzibie banku. Ponadto moje rozliczenie, mojego kredytu to tajemnica bankowa której NIE MAM PRAWA POZNAĆ. Moje wypowiedzi były kasowane przez administratora poprzedniego forum, odmawiano mi praw wynikających z kodeksu cywilnego itp itp. Ponadto wrzuca się mnie do grona 300 tyś. nowych klientów, a ja zostałem wbrew mojej woli i bez powiadomienia sprzedany Aliorowi przez HSBC który grał dobrego wujka. Dobrze że już nie słychać o "Liderze" czy "o wyższych standardach bankowości" Jest przez to trochę normalniej. Zamiast rozliczenia, jak na ironię, otrzymuję "rewelacyjne" oferty tego banku. Mnie i wielu innym, jak czytam w internecie, nie udało się poznać tego banku z dobrej strony ale nie tracę nadzieji, że może ktoś będzie miał więcej szczęścia.


Michael Michael
13.02.2011. 00:50

Opinia

Jakieś dwa lata temu zamknąłem konto w Alior. Podpisując rezygnację z usług zostałem poinformowany, że konto zostanie zamknięte w ciągu miesiąca. Postanowiłem po miesiącu wykonać próbę logowania do konta przez stronę. Ku zaskoczeniu okazało się, że konto funkcjonuje i mało tego - widnieją naliczone odsetki od paru groszy - dosłownie (0,07) a konto jest minusowe. Zadzwoniłem do tele-serwisu (chyba tak to się nazywa) gdzie miły pan poinformował mnie, że nie ma możliwości zweryfikowania tego (śmieszne) i kazał mi iść do placówki. Powiedziałem, że mam papier odnośnie zamknięcia konta i nigdzie się nie wybieram. Skwitował, że to nie jego sprawa i problem i się rozłączył (w końcu to bank dla ludzi - ale trzeba mieć w nim konto) Nie koniec historii. Po roku odbieram komórkę, i dzwoni facet z Alior czy jestem zainteresowany ubezpieczeniem KONTA. Ku*wa myślę... przecież nie mam konta już dawno w tym banku. Pomijając inne telefony odebrane od Alior, oczywiście kulturalnie poinformowałem tego pana o zaistniałej sytuacji i znowu postanowiłem sprawdzić stan rzeczy w sieci. Ktoś już zgadł???
Moje konto po prawie dwóch latach od rozwiązania umowy w placówce banku nadal jest aktywne, a ja otrzymuję telefony dotyczące ubezpieczeń czy kredytu. To jest skandal.
Czym się chwali bank w reklamie? Ma 300 tysięcy klientów którzy przeszli z innych banków? Wydaje mi się jednak, że ta liczba to ogólna suma klientów tego ponoć najszybciej rozwijającego się ale najniezdarniej działającego banku.


Aleksandra Aleksandra
10.02.2011. 14:05

Uważajcie !

wyjątkowo upierdliwy bank jeśli chodzi o nękanie, za zaległe 9 zł za ROR potrafią dzwonić po kilka -kilkanaście razy dziennie od 7 rano do 22. Nawet gdy się z nimi rozmawia i złoży deklaracje , następna zmiana operatorów dzwoni i nęka bo poprzednicy nie odnotowali. Kary za 1 dniowe spóźnienie spłaty karty kredytowej 25 zł, monit 40zł.
Miałam praktykę w innych bankach i z tego co widziałam pełnomocnictwo dla małżonka składa się w zasadzie na "jednym papierku" w parę minut, alior robi z tym problemy i wysyła do notariusza.
Robią problemy z zamykaniem rachunków, nie potrafią powiedzieć za co są naliczane salda, dług rośnie a klient nawet nie może dowiedzieć się za co.
Nie polecam !


jackis jackis
06.02.2011. 06:03

Ku przestrodze

Nie polecam tego Alior banku z uwagi na to że:
- nie przestrzegano moich praw z kodeksu cywilnego jako strony umowy
- nie udzielono mi już drugi rok kalendarzowy informacji dot. rozliczenia mojego kredytu, z zakresu stóp procentowych, czyli za co płaciłem
- dopiero po kilku miesiącach oddano mi, bez odsetek za przetrzymywanie, moje pieniądze z nadwyżki spłaty trzykrotnie większej ostatniej raty rozliczeniowej. Wysłałem trochę więcej pieniędzy, z uwagi na szybkość banku w naliczaniu odsetek za opóźnienia. W moim wypadku nie poinformowano mnie o wysokości ostatniej raty, dlatego zapłaciłem normalną stawkę ale karne odsetki naliczono błyskawicznie.
- moje krytyczne komentarze usuwano ale zostawiano odpowiedzi na nie, co wyglądało cudacznie bo odpowiadano jackisowi tylko jackisa nie było
- udzielanie pokrętnych odpowiedzi, że nie można mi udzielić takie odpowiedz za co płaciłem, bo to tajemnica bankowa lub udawanie że ja to nie ja mimo okazywania się dokumentem tożsamości w siedzibie banku
- zmuszanie do pisania reklamacji zamiast zwykłej prośby o wjaśnienie
I jak tak patrzę na te reklamy jak klientowi na pieszo niesie się benzynę czy pielęgniarka zamiast lekarza też na pieszo spieszy z pomocą, to uważam, że te działania mogą być nieskuteczne.


jackis jackis
06.02.2011. 06:02

Ku przestrodze

Nie polecam Aliora gdyż, w moim przypadku:
- nie przestrzegał zasad kodeksu cywilnego
- naliczył odsetki za dodatkowe podwyższenie ostatniej raty o 200% bez powiadomienia mnie. Natomiast sam, moje pieniądze wysłane do rozliczenia, przetrzymywał kilka miesięcy bez odsetek
- nie udzielił do dzisiaj informacji, już drugi rok kalendarzowy, za co zapłaciłem tak dużą nadwyżkę
- usuwał moje krytyczne komentarze zostawiając tylko odpowiedzi na nie. Czyli odpowiadano jackisowi którego nie było
- nie udzielono mi do dzisiaj informacji bo to tajemnica bankowa, nawet dla mnie jako strony umowy
- udzielano pokrętnych odpowiedzi, że ja to nie ja mimo okazywania się dokumentem tożsamości podczas każdorazowej wizyty w ich oddziale, aby złożyć reklamację zamiast zwykłej prośby o wyjaśnienie
itd itd
I jak tak patrzę na te ich reklamy, jak pieszo niesie się klientowi benzynę czy do chorego też pieszo idzie pielęgniarka zamiast lekarza to sobie myślę że ta pomoc może być nieskuteczna


żuromin żuromin
18.01.2011. 18:51

o kontach depozytowych Aliorbanku

konto depozytowe kosztuje 5 zł. tzn konto za darmo ale karta do konta za 5 zł. a to na jedno wychodzi. to tak jakby podać talerz z jedzeniem bez sztućców i powiedzieć - masz! jedz za darmo! .... czy może potrzebujesz sztućców? a proszę bardzo - 5 zł się należy.

właśnie te idiotyczne chwyty, że konto za darmo i te idiotyczne opłaty są cudowne w ofercie teraźniejszych banków.

zapomniały głuptasy że za pożyczone pieniądze czerpie się korzyści w postaci odsetek, więc zarabiają na kredytach i kartach kredytowych. ale jak one pożyczają od społeczeństwa pieniądze lokowane na kontach depozytowych to już zapominają naliczyć odsetki, bo oprocentowanie wynosi 0% a do tego żądają opłat i prowizji od naszych środków.

wracając do konta depozytowego Aliorbanku.

to jest konto z lokatą nocną ... że połowa środków co noc zarabia jak na lokacie. w skutek czego każdego dnia na naszym koncie depozytowym są 3 operacje bezgotówkowe: przeksięgowanie środków na lokatę, przeksięgowanie środków z lokaty, przeksięgowanie środków z odsetek. i tak przez 30 dni. czyli nasz miesięczny wyciąg z rachunku oprócz naszych obrotów będzie miał 90 operacji jedno i to samo w kółko.
a wyciąg powinien być jasny i czytelny z naszymi obrotami gotówkowymi i bezgotówkowymi.


julia julia
02.11.2010. 12:03

Opinia

Wpłata na konto w ALIOR nie kosztuje. Przelewy obecnie nie są limitowane. Jedyna opłata to 5zł (było dotąd 3) miesięcznie za utrzymanie karty. 10zł za wydanie karty dotyczy kart wypukłych, wydanie zwykłej karty bankomatowej nie kosztuje. 5zł zwraca się z lokaty nocnej, jeżeli trzyma się "parę" złotych na tym koncie. Drugą opcją jest zwrot 1% wydanych pieniędzy poprzez płatność kartą. DUŻA ZALETA: Bardzo przejrzysty dostęp internetowy, można sobie łatwo przesuwać pola, tak aby mieć pod ręką to z czego się najczęściej korzysta. Wykonanie przelewu zajmuje najkrócej spośród wszystkich moich kont: BZ WBK, Inteligo, Polbank.


Jakub Jakub
01.10.2010. 14:11

Alior Bank się nie opłaca

Nie polecam raczej Alior Banku dla Firm, z rzeczowych powodów: płaci się za każdy przelew po 10 aż 1 zł (ja robię około 100 przelewów miesięcznie więc jest to koszt 90 zł!!!), zaczęli naliczać 0,20 zł za sms, które są niezbędne do zrobienia przelewu (dla mnie to koszt około 20 zł miesięcznie), biorą co miesiąc opłatę za prowadzenia konta, nie opłaca się wypłacać w bankomacie bo ZAWSZE jest prowizja (nawet w bankomatach w Alior Banku!!!). Jednym słowem: lipa! Nie warto, zmieniam z Alior na HSBC w tym miesiącu!


kiniu kiniu
23.09.2010. 12:54

„Przenośnik konta” - nowa kampania konta osobistego w Alior Banku

Alior Bank zaczął kampanię konta osobistego, z istotnym komunikatem: „Zmień konto na najlepsze. Formalności zostaw nam”.
W kampanii – z wyjątkiem podstawowych dóbr konta osobistego w Alior Banku, czyli bezpłatnych wypłat z kazdego bankomatu w Polsce i poza granicami, bezpłatnych przelewów za pomocą Internetu i posiadania konta oraz pakietu assistance „Pomocni Fachowcy” – uwydatniona została możliwość skorzystania z pomocy bankierów Alior Banku przy przeniesieniu konta osobistego z innego banku.


Zbyszek Zbyszek
16.04.2010. 13:28

Prosba o opinie do posiadaczy konta w alior banku

Witam. Zastanawiam sie nad otwrciem konta w Alior Banku.
Widze ze prowadzenie i przelewy darmowy, jedynie za karte trzeba placic 5zl.
Dotego wszystkie bankomaty za darmo - wiec chyba mimo wszystko warto tam otworzyc konto?


Strony: << Pierwsza 3 4 5 6 7 8 9 10 Ostatnia (10 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !