Konta bankowe · Konto · Konto Alior Bank - Wasze Opinie? Warto Założyć??

Konta Alior Banku - Opinie, Porównanie

alior Do założenia konta osobistego w Alior Banku nie potrzeba nawet wizyty w banku – wniosek wysłany on-line potwierdzamy przelewem dokonanym na konto. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne. Gdy na rachunek wpływa wynagrodzenie, renta, emerytura, stypendium, albo jest zasilane kwotą przynajmniej 2 tysiące złotych miesięcznie Alior Bank daje dodatkowe przywileje - pakiet usług assistance „Pomocni Fachowcy” oraz pakiet usług concierge „Osobisty Asystent”. Przydatną funkcjonalnością jest przelew natychmiastowy – pieniądze trafiają do adresata w kilka minut.

Konto Internetowe

Konto internetowe Alior Bank to z pewnością najtańsze konto bankowe w ofercie Alior Banku. Oferuje ono m.in. 0 zł za prowadzenie rachunku. Przelewy internetowe są bezpłatne, podobnie jak przelewy europejskie. By użytkowanie karty było darmowe należy nią dokonać transakcji za min. 100 zł w miesiącu. Jeśli tego nie uczynimy Alior Bank pobierze opłatę w wysokości 4 zł miesięcznie. Do dyspozycji mamy darmowe bankomaty Alior Banku lub sieci Euronet. Alior Bank daje możliwość podpisania umowy przez Internet (bez wizyty w oddziale i bez kuriera). Co ciekawe, dla nowych klientów bank oferuje lokatę 2-miesięczną o oprocentowaniu aż 4% .

Konto Rozsądne

Zalety Konta Rozsądnego Alior Banku to przede wszystkim 3% zwrotu od zakupów w supermarketach, hipermarketach i sklepach spożywczych, 0 zł za prowadzenie konta, 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, 0 zł za krajowe przelewy internetowe (w PLN) oraz przelewy natychmiastowe do innych banków.

Konto Wyższej Jakości

Konto Wyższej Jakości Alior Bank to jedyne konto bez cennika z 5-letnią gwarancją. Dodatkowo bank proponuje 0 zł za konto, kartę oraz wszystkie operacje i usługi, 5 lat gwarancji niezmienności warunków oraz mobilny dostęp do konta.

Rachunek Partner - konto firmowe Alior Bank

Konto firmowe Alior Bank oferuje m.in. możliwość zarządzania firmą 24 h na dobę, dzięki bezpłatnemu dostępowi do bankowości internetowej, mobilnej i telefonicznej oraz opłatę za kartę debetową tylko 3 zł miesięcznie, a Pakiet Bezpieczeństwa do karty 2 zł miesięcznie.

Sprawdź też jakie mają opinie w alior kredyty: kredyt gotówkowy i konsolidacyjny

Konto Alior Bank - Wasze Opinie? Warto Założyć?? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
2.1 na 5
129 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (342 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 5 6 7 Ostatnia >> (7 stron razem)
Ady Ady
13.10.2016. 18:21

Naprawdę inna kultura bankowości

Ponad dwa tygodnie czekam na zwrot nadpłaconego ubezpieczenia, które zostało mi wciśnięte do kredytu. Kredyt został zamknięty przed terminem i bank powinien zwrócić mi nadpłacone ubezpieczenie, ale tak nie bardzo się z tym kwapi, proponując ochronę ubezpieczeniową na okres w jakim ten kredyt powinienem jeszcze spłacać, lub wypłacą mi część środków a pozostała część zostanie przeznaczona na ochronę ubezpieczeniową. Jak klient ze spłatą się spóźni pewnie naliczą mu niemałe odsetki, a w takim przypadku trzeba cierpliwie jak wół czekać i być nękanym kolejnymi telefonami byle by tylko pieniędzy nie wypłacić. NAPRAWDĘ INNA (WYŻSZA) KULTURA BANKOWOŚCI!!!


Pamela Pamela
06.10.2016. 18:15

Najgorszy bank w Polsce

Alior bank to najgorsza instytucja finansowa w kraju. FATALNA obsługa klienta, nie wyszkoleni pracownicy w zakresie wiedzy finansowej jak i manier. Złodzieje, okazuje się, że za sprawdzenie w bankomacie kwoty na własnym koncie kasuj ą 40 zł!!! Nie informując o tym! Oddział na Ursynowie przy metrze Natolin to najgorsza placówka, wieczne kolejki bo panie muszą sobie poplotkować! Kiedy zwróci się im uwagę to opryskliwie odpowiadają że pracują a siedzą i gadają o pierdół ach, to słychać na cały bank. Nie polecam na całej długości!


gen54 gen54
02.10.2016. 13:00

bank na dyspozycję PRZEKSIĘGOWANIE robi przelew i nalicza opłatę

Spłaciłem przed terminem pożyczkę w Aliorze,omyłkowo pieniądze zostały przelane na rachunek karty kredytowej zamiast na konto spłaty kredytu oczywiście w ramach jednego banku.Wielkie było moje zdziwienie że rachunek karty kredytowej zamknięty trzy lata temu jest otwarty.Z pomocą pana z banku wystosowałem pismo o przeksięgowanie pieniędzy z rachunku karty kredytowej na właściwy rachunek do spłaty pożyczki.Alior Bank nie zrobił przeksięgowania tylko przelew i naliczył opłatę.Na moją reklamację odpowiada że wszystko jest zgodne z ich regulaminem i opłata jest prawidłowa.Ale odpisują z uporem maniaka o przelewie a nic na temat przeksięgowania.Napisałem odwołanie ale myślę że nie należy spodziewać się rozwiązania na moją korzyść.Mam wszystkie dokumenty na nielojalność tego banku tylko nie wiem jaki powinienem wykonać kolejny krok.Czy ktoś miał podobna sytuację w tym banku?


Roman Roman
27.09.2016. 08:31

Konto internetowe z wizytą w oddziale

Właśnie założyłem konto internetowe w Aliorze. Po jakimś czasie dostałem kartę, natomiast nie logowałem się jeszcze online. Dziś spróbowałem po raz pierwszy. Po wpisaniu numeru CIF wyświetlił się komunikat o nieaktywnym kanale użytkownika. 30 minutowa rozmowa z konsultantami (trzema!) nie doprowadziła do rozwiązania problemu. Odsyłali mnie do siebie na wzajem. Jedni twiedząc że to moja wina (może mam wirusa?), drudzy że muszę podejść do oddziału po zdjęcie blokady, inni że da radę to załatwić przez telefon u innego konsultanta. W końcu rozłączyli się (!), a ja napisałem wiadomość mailową. Po kilku godzinach nadszedł mail w którym czytam, że trzeba udać się do oddziału po aktywacje bankowości online.
Zakładając konto internetowe miałem na uwadze fakt jego uruchomienia bez wychodzenia z domu - tak jak jest w przypadku kont tego typu w innych bankach. Zmusza mnie to do rezygnacji z konta w tym banku, ponieważ nie mam zamiaru organizować wyjazdu specjalnie do Państwa oddziału (w mojej miejscowości jest tylko placówka, która nie ma tego typu uprawnień). Szkoda tylko, że niepotrzebnie straciłem tyle czasu.


Roman Roman
17.09.2016. 22:24

Zamierzałem założyć konto...

Poczytałem komentarze i już nie zamierzam.
Dziękuję za te wszystkie opinie i ostrzeżenia.
Teraz rozumiem, dlaczego w banku z kontami "zero opłat" liczba rachunków maleje...


PeaceGuard PeaceGuard
01.09.2016. 12:00

NAJGORSZY BANK

Tak samo jak Mokka poniżej - odradzam komukolwiek członkostwo w Alior Banku, jeśli nie chce zostać oszukany. Podobnie było w moim przypadku. W ogóle nie zakładałem nawet nigdy konta w Aliorze, ale przejął on Meritum Bank, w którym miałem konto. Oczywiście konto darmowe nagle stało się kontem za 16 złotych miesięcznie. O informacji sms-em o zmianach warunków nie było mowy. Tak więc zdzierali ze mnie kasę przez kilka miesięcy, a gdy złożyłem dyspozycję o zamknięcie konta, to najpierw kazali dołożyć kolejne pieniądze, bo "konto będzie aktywne jeszcze przez miesiąc i naliczy się następna opłata", potem dzwoniła do mnie kobieta z samej centrali próbując przekonać, żebym zostać i że niby na rok dadzą mi darmowe konto (gdzie w innych bankach jak SMART, czy Idea jest obecnie w pełni darmowe na stałe), ale gdy się nie zgodziłem, to okazało się, że muszę zabrać z konta część pieniędzy, bo teraz bilans jest dodatni, a musi być zerowy. Oczywiście gdy to zrobię miałem już samemu do niej dzwonić, ponieważ skoro odmówiłem to kontakt ze mną miała już kompletnie gdzieś. Oczywiście okazało się potem, że i tak przez miesiąc od złożenia dyspozycji konto pozostawało otwarte, a po miesiącu zadzwoniła do mnie inna pani mówiąc, że na koncie znów jest bilans ujemny i muszę dopłacić, żeby konto zamknąć.
Całkowita żenada, fatalny stosunek do klienta, fatalne informowanie, a na dodatek moje dane wyciekły do jakichś instytucji trzecich, które teraz dzwonią w różnych spamerskich sprawach.
ODRADZAM KOMUKOLWIEK DOTYKANIE KIJEM TEGO BANKU.


jasa77 jasa77
30.08.2016. 11:59

to nie jest zaden bank

Alior Bank to organizacja żerująca na własnych klientach, mnóstwo ukrytych opłat, np. powiadomienia sms niby drobna rzecz, ale czesto trzeba zapłacić ponad 10 zł miesięcznie. Dokonując wypłaty z bankomatu za granicą można spodziewać się złodziejskiego kursu, podobnie wypłacając złotówki z konta w walucie obcej. Przewalutowanie ZAWSZE dokonywane jest po najgorszym kursie dnia. Olbrzymie problemy z uzyskaniem limitu w koncie, w przypadku negatywnej decyzji nikt nawet nie pofatyguje się o poinformowanie o tym klienta. Gdy chcemy w końcu dowiedzieć się co z naszą sprawą - nikt nie odbiera telefonu, trzeba osobiście się pofatygować. Bank stara się maksymalnie zniechęcić klienta, żądając od niego coraz to nowych dokumentów, np. potwierdzenia rejestracji nr telefonu komórkowego. Po dostarczeniu wszystkich dokumentów bank sprawdza jeszcze kilkakrotnie firmę klienta w KRD. W końcu negatywnie rozpatruje wniosek, ponieważ w okresie ostatnich 4 lat firma miała stratę w jednym miesiącu. Strata spowodowana tym, że nie z naszej winy płatność za fakturę otrzymaliśmy 2 tygodnie po terminie.
Ogólnie bank jest nieprzyjazny dla klienta, na każdym kroku można wzraźnie odczuć chęć maksymalnego zysku, niewiele otrzymując w zamian.
Po 6 letnim doświadczeniu z tym bankiem gorąco przestrzegam przyszłych klientów. TO NIE JEST BANK PRZYJAZNY DLA KLIENTA.


Patriota Patriota
29.08.2016. 16:40

Alior Bank Tragiczny

Nie polecam tego banku a szczególnie kredytu, ponieważ koszta się biorą nie wiadomo z skąd a pracownicy nie potrafią ocenić ile rat jest do spłaty totalny bałagan i nie porządek kosztem niestety ale klienta... nic się tam nie zgadza... naprawdę radze omijać z daleka a połączenie z infolinia, w razie problemów(a na-pewno będą) Drogie i nie każdy pracownik może coś pomóc zależy na kogo trafimy a dwa że tak przeciągają rozmowy aby najdłużej i to ewidentnie celowo...


waldek st ce waldek st ce
23.08.2016. 23:01

PRZECZYTAJ I OCEN

hej
jestem klientem Alior Bnku naprawdę długi czas jest to mój trzeci bank który wybrałem i zostałem .Czytając wasze opinie nie zgodzę sie ze w Alior Banku jest tak złe a w innych bankach cud mód i malina . Te pytanie przy weryfikacj konta to dla waszego bezpieczeństwa zęby żaden oszust sie nie podał za wasza osobę i nie wyczyścił Wam konta a wy marudzicie o to .Jeśli chodzi o logowanie na zachodzie to gdzie wy chcecie sie logować na otwartych ogólno dostępnych sieciach WI FI np stacje benzynowe , galerie sa to sieci bez żadnych zabezpieczen i dobry haker może wam ze skanować hasło do konta i dlatego Alior Bank blokuje takie sieci . wiadomo osoby które pracują w odziałach bankowych sa rózni może i komos sie nie chce pracować ma taki charakter ze nie pomoże sam z siebie ale czy w innych bankach tak nie ma mój ojciec tez marudzi na obsługę swojego banku ING bank Sląski. Wiec na te wszystkie wypowiedzi spójrzcie obiektywnie . Ja naprawdę polecam Alior Bank a w szczególności konto rozsądne co jeszcze bank mi zwraca pieniądze za płatność karta
POLECAM


Krzysztof Krzysztof
22.08.2016. 19:16

Alior

Bank o najgorzej renomie. Mam kilka kont. Alior to najgorszy bank z jakim mialem do czynienia.
Obsługa niekompetetna. Nie potrafią udzielić jednoznacznej odpowiedzi na proste pytania. Ciągle zmieniają regulaminy na niekorzyść klienta. Ile np
można zapłacić za wybranie 1600 zł pieniążków w bankomatu z konta alior. Zdziwienie ale 60 zł
Złodzieje, deletaci, niekometentni, nieuczciwi. Zarząd ma wiele tytułów, uczelni szkoleń, ale ewidentnie ma problemy z myśleniem.


Kasia Kasia
19.08.2016. 19:03

Opinia

Ja tak jak moi przedmówcy jestem tego samego zdania ciągły problem z kontem walutowym celowo blokowane karty prze pracowników infolinii żeby wyrabiać nowe, ciągły brak dostępu do bankowości internetowej a ta infolinia to jakaś porażka nie polecam odradzam każdemu sto razy się zastanowić zanim się z nimi zwiążecie. Wyższa kultura bankowości jakiś dramat.


saassa saassa
03.08.2016. 12:45

Problem z logowaniem

Równiez nie polecam tego banku,same klopoty z logowanie,wyjezdzam ciagle z zagranice,i jak sie loguje to ciagle sa jakies blokady,nawet nie mozna sprawdzic czy pieniazki sa na koncie,a jak sie dzwoni to jedni mowia ze odblokuja a drudzy,ze nie moga,juz 4 rqazy mialem taka sytuacje,z tego dwa raqzy odblokowałem przez tele dzwoniac do nich,a pozniej juz nie mozna bylo..


Piotr Piotr
02.08.2016. 16:03

Naciągacze

Przejęli mój bezpłatny rachunek z MeritumBanku - od razy wprowadzili opłatę, a poinformowali o tym dopiero po pół roku, kiedy już ściągnęli całą kasę i zrobili debet.


marek marek
01.08.2016. 19:49

blokada konta

Trzy razy zablokowali mi konto i trzy razy odblokowali.70 zl ×3=
210 zl Blokada byla bezprawna.To banda oszustow .Na jednej stronie internetowej jest ponad 500 wpisow z roznymi problemami z tym bankiem.Nie polecam to zlodzieje.


Nina Nina
29.07.2016. 19:41

NIE POLECAM ALIOR BANKU

nie polecam Alior banku, w momencie złożenia wypowiedzenia (nie miałam żadnych wpływów miesięcznych a bank pobierał mi 22 złote miesięcznie za prowadzenie konta więc nie opłacało się go trzymać) Pan w Alior banku poinformował mnie, że za miesiąc konto przestanie być aktywne i aby do tego momentu saldo w banku wyrównać do 0zł, dwa dni później ktoś przelał mi jakieś pieniążki wobec tego już nie miałam 0zł, pieniądze chciałam przelać na mamy konto aby znów wyrównać bo przecież za nie cały miesiąc konto przestanie być aktywne, wtedy doznałam szoku... nie mogłam przelać całej kwoty bo ciągle coś wyskakiwało, że problem techniczny, zatem spróbowałam przelać złotówkę, udało się ! I za przelanie tej złotówki na rachunek w tym samym banku na dodatek... zapłaciłam uwaga.... 10zł ! NIGDY PRZELANIE ZŁOTÓWKI MNIE TYLE NIE KOSZTOWAŁO, ZWYKŁE OSZUSTWO.


Magda Magda
29.07.2016. 10:38

zdecydowanie nie polecam

-wysokie opłaty
-Blokują dostęp do bankowości internetowej -bez informacji - przez to nie mogłam opłacic zus na czas.
- cudna jest weryfikacja na infolini- ciąg chyba 8 pytań z czego konsultant nie zaznacza że pytania dotyczą konta osobistego a nie firmowego. I ja głupia na pytanie czy mam konto w Alior Banku odpowiadam że tak. Bo mam właśnie firmowe. po czym po odpowiedzi na wszytkie pytania słysze że system nie zweryfikował moich odpowiedzi jako poprawne - i człowiek się rozłącza. Kolejny telefon -czekanie min na wolnego końsultanta 15min.

- odblokować konto mogą tylko po formatowaniu przeze mnie komputera.
-rozmawiałam z trzema końsultantami- podaja sprzeczne informacje.
-nie moge się zalogować przez aplikację mobilną -
-odcieli mnie od funduszy


Bosa Bosa
26.07.2016. 09:26

To okropny bank ostrzegam !!!!!!!

stosuja podstepne metody po splacie kredytu kazdemu wcisna dsetki o ktorych nie informuja i one rosna az kiedys ktos was grzecznie o tym poinformuje a za dzien opoznienia nie splaty porzyczki dostaniesz liscik od nich za 25 zl lichwy cholerne!!!!!!


Jadwiga Jadwiga
25.07.2016. 16:38

opinie klientow to dobra rzecz

Dziekuje wszystkim autorom opinii .Miałam zamiar zalozyc konto w Alior banku, ale po zapoznaniu sie z Waszymi uwagami definitywnie NIE !


madlen57 madlen57
22.07.2016. 15:31

Opinia

Kilkukrotnie wracałam do nich z kontem za 0zł. Pierwszy raz było to jeszcze w czasie studiów, gdzie wystarczyło, że będzie tam przesyłane stypendium to nie będą pobierali opłat - pobierali opłaty. Potem przy kredycie Pani namówiła mnie na konto za 0zł - zgodziłam się. Po kilku miesiącach mimo, że konto miało być darmowe, okazało sie płatne. Zero informacji, na ten temat. Później znów chciałam się skusić bo obiecują 0zł i co się okazało że mam nadal jeszcze inne konto gdyż przy zamknięciu kredytu (mają na to dokument) nie zamknęłam konta i mimo, że było darmowe to od kilku miesięcy nie jest i znów na minusie.


Odradzam!!!!!


lech lech
19.07.2016. 22:29

placowka partnerska swarzedz osiedle

bardzo arogancka i nie przyjemna pani,a pan kierownik zamiast zajac sie obsloga klientow jak duza kolejka ,to bawi sie telefonrm jak dziecko, nie znaja dobrze obslugi i produktow banku,nie polecam,omijac szerokim lukiem.


Dorcia Dorcia
19.07.2016. 16:08

Przelew zus i US z konta prywatnego11

Czy z konta prywatnego można płacić składki ZUS i US?


Mm Mm
10.07.2016. 08:42

Alior

Jestem klientem alior banku i każdego razu kiedy loguje się na stronę banku ona długo się otwiera
Moje pytanie do innych klientów tego banku też macie taki problem. Problem tkwi w systemie banku i problem jest gdzieś indziej
Z gór dziękuję za odpowiedź.


Anonim Anonim
08.07.2016. 00:12

Opinia

A ja dziś byłam w sprawie kredytu w Alior Grudziądz ul.Sienkiewicza i jestem pod wrażeniem obsługi.To mój 2 kredyt w tym banku i akurat trafiłam na ta sama Panią co 2 lata temu.Mile sympatyczna no i co najważniejsze KOMPETENTNA! !!Wiadomo ze placówki są różne ale ta w której ja brałam kredyt jest naprawdę ok:)


Mariusz99163 Mariusz99163
06.07.2016. 08:50

Zadowolony

Jestem klientem banku od 6 lat żadnych kłopotów, kontakt z infolinią bez problemu, jeśli chodzi o załatwianie spraw w oddziale zawsze przy wejściu witała mnie obsługa i pytała w jakiej sprawie jestem i kierowali do odpowiednich okienek. Polecam


Leo Leo
22.06.2016. 21:05

Konto internetowe

Otworzylam konto w Alior tydzien temu, dzis zamykam. Przyslali umowe do domu - podpisalam, przyslali karte i to tyle. Nie otrzymalam PINu do karty, danych do logowania a podczas proby uzyskania informacji przez telefon nie przeszlam weryfikacji i nic nie moge zrobic. Ja nie chce kredytu od was tylko konto na moje pieniadze. Jestem osoba niepelnosprawna i nie mam jak jechac do banku. Konsultanci Alior? - porazka, "no nie wiem jak pomoc" uslyszalam. Pewnie teraz bedzie problem z zamknieciem... Odradzam


Monika Monika
22.06.2016. 13:48

Konto przez internet

Niestety z przykrością, ale muszę wyrazić negatywną opinię co do tego produktu. Również niech to będzie przestroga dla banku jako, że sytuacja która mnie spotkała wpływa bardzo niekorzystnie na prestiż i jego renomę.
Moi Drodzy otóż proszę sobie wyobrazić, że ktoś podał się za mnie i założył sobie konto przez internet. Jak się okazało oszust założył sobie firmę i na to konto wpływały ogromne kwoty. W końcu klienci tej firmy zaczęli wnosić skargi na policję z racji nie wywiązania się przez tą właśnie firmę. Ponieważ firma była zarejestrowana na mnie to przyszła policja, dochodzenie co, gdzie i jak . Wyobrażcie sobie komisariat, przesłuchania, rekfiracja laptopa, telefonu, przeszukanie mieszkania...
I to właśnie oferuje Wam ten "wspaniały Bank", że niewinny człowiek jest traktowany jak największy przestępca dzięki takim "cudownym" możliwościom.
Także myślę, że da to Państwu troszkę do myślenia.
Pozdrawiam.


Klaudia Klaudia
02.06.2016. 18:20

ZERO JAKIEGOKOLWIEK SZACUNKU ZE STRONY PRACOWNIKA

Alior bank w Wadowicach -Zastrzerzenie mam do niektórych pracowników w Wadowicach . Chciałam załatwić sprawę otwarcia konta . Pani która mnie obługiwała robiła to z totalną olewką .. nic nie opowiedziała na temat konta NIC . Bardziej interesuje ją obserwowanie ludzi jak kto wygląda .. Po przejściu do innego stanowiska gdzie miałam podpisywać umowy panie obsługujące gadały o swoich prywatnych sprawach wieczornych zamiast skupić się na kliencie .. Pracownicy nie szanują innych , tylko szybko chcą się pozbyć klienta by zająć się innymi sprawami ... Tej pani która mnie zlała kategorycznie nie polecam .
Pozdrawiam ...


And And
31.05.2016. 21:48

nie warto

Spóźniłem się parę dni ze spłatą raty.
W innych bankach dostaję powiadomienie sms lub telefon.
Tutaj - cisza, za to później przychodzi list z kwotą raty + 14% odsetki + 25zł za (koszt listu).
Poprzednie kredyty spłacone co do złotówki w terminie, jednorazowa wpadka.

Jak najdalej.


Dorota Dorota
21.05.2016. 07:25

unikać!

Kraków, oddział Karmelicka, byłam tam kilka dni temu załatwić jedną prostą sprawę. Po wejściu do banku pusto. Dopiero zza odległego biurka jakaś pani machnęła mi ręką, wskazując, że mam iść dalej. Poszłam, a tam również pusto, ktoś przemknął nie zauważając jedynego klienta. Odnalazłam znów jakąś panią ale ta kazała mi czekać i weszła do kolejnej. Po jakiś 15 minutach oczekiwania i słuchania prywatnych rozmów tych pań, obserwowania kolejnych równie zainteresowanych pracowników moją osobą, przerwałam w końcu im tą ciężką pracę swoim natręctwem;) Panie obrzucały mnie natręta dwuznacznymi spojrzeniami i gadały do siebie. Powiem tak, nigdy więcej nic wspólnego z tym bankiem! Pracownicy nie szanują siebie i innych.
Miłego dnia!


adi760 adi760
20.05.2016. 10:36

Solidnie

Podczas mojego pobytu za granicą bankomat zjadł mi 50 euro i po zgłoszeniu reklamacji już po kilku dniach miałem z powrotem swoje pieniądze na koncie. Więc duży plus dl Alior Banku.
Poirytował mnie natomiast ich system identyfikacji/autoryzacji telefonicznej. Jeśli pomylimy się w jednym z kilku pytań zadanych przez konsultanta, to nie możemy przejść jeszcze raz tego procesu - trzeba się rozłączyć i zacząć od nowa. System stworzony przez debila, ale obsługa miła :)


Krzysiek Krzysiek
18.05.2016. 12:18

Alior

w Alior mam konto "wyższej jakości" . Żadnych problemów o których ludzie piszą w komentarzach. Może jestem jedynym z zadowolonych, ale ja polecam Alior: wszystko za 0%, lokaty wyższe niż inni - dla klienta indywidualnego OK (nie wiem jak firmy).


Jerzy Jerzy
16.05.2016. 13:08

Uwaga na konta walutowe.

Jestem klientem Alior Banku od kilku lat. Mam konto zlotowkowe oraz dwa konta walutowe. Ponadto, w zwiazku z tymi ostatnimi, konto w kantorze Alior Banku.Polakomilem sie na dosyc dobre stawki kantoru , jednak nie przewidzialem swojej ulomnosci i pazernosci Banku. Z moich oszczednosci dewizowych, nieudolnie przelalem dolary do kontoru ale przez pomylke nie na konto dolarowe tylko zlotowkowe. Jak sie okazalo , sprzedalem po kursie bankowym i ....350 zlotych straty. Zadzwonilem do Oddzialu w Gorzowie Wlkp. Gdyby taka transakcja byla dokonana w Banku osobiscie, mogla by byc anulowana a poniewaz zrobilem to sam droga elektroniczna- nie. Zadzwonilem na infolinie- : przykro nam, przelewow krajowych nie mozemy cofnac. Dla mnie 350 zlotych, to naprawde duzo, czy dla Banu - ?Ponadto jestem nekany co miesiac obowiazkiem pisania oswiadczenia FATCA, ktore Bankowi pozwala byc lojalnym do fiskusa amerykanskiego a jednoczesnie gnebic mnie, drobnego ciulacza. Trzeba byc naprawde obeznanym z tajnikami bankowosci, co dla mnie , przecietnego klienta jest to juz niemozliwe. Bank nie uznaje zadnych pomylek!!! Wnioski: trzymac dewizy w skarpecie- tym samy wykluczajac pomylki. Wyzsza kultura bankowosci to zwykly, banalny slogan. Klient jest dobry wtety, jak bank ma z niego korzysci. Kont walutowych w Banku Alior - dla nie bankowcow- nie polecam.


bogusia bogusia
11.05.2016. 20:04

opinia aliorbanku

Jest to najgorszy bank w Polsce. Wykupił Skok i założył konto bez naszej zgody za które kazał sobie zapłacić. W Skoku założyliśmy lokatę na czas określony w 2008r a upadł w 2009. W roku 2014 wykupił skok i teraz muszę zapłacić do sądu 300,- za to że przez pół roku miałam pieniądze na lokacie w skoku. Bank naliczył koszty za prowadzenie konta od 01.01.2015 nie informując mnie dlaczego bez mojej zgody założył konto. W skoku miałam tylko lokatę. Gdzie jest Trybunał konstytucyjny i gdzie jest rzecznik praw obywatelskich??????.


Piotr Piotr
10.05.2016. 23:57

zakupy na raty

Dnia 9 maja 2016 r, dokonałem zakupu online na raty poprzez AliorBank. Po wypełnieniu odpowiedniego formularza musiałem wysłać 1 zł w celu weryfikacji mojej osoby. Otrzymałem majla następującej treści: "Szanowny Kliencie, Informujemy o negatywnym wyniku weryfikacji wykrytego przelewu 1 PLN. Najczęstsze powody negatywnej weryfikacji tożsamości to: Wykonanie przelewu z konta współmałżonka (niezgodne imię podane we wniosku i w danych nadawcy przelewu) Zdrobnienie w imieniu wprowadzonym we wniosku (np. imię "Radek" na wniosku a "Radosław" w danych nadawcy przelewu) Literówki w imieniu lub nazwisku Prosimy o sprawdzenie z jakiego konta został wykonany przelew oraz czy dane wprowadzone we wniosku były prawidłowe. Pozytywna weryfikacja danych z przelewu jest wymagana do uruchomienia pożyczki. Prosimy o ponowne wykonanie przelewu. Jeżeli dane nie zostaną potwierdzone, wniosek po kilku dniach zostanie automatycznie zamknięty". Moja wina, bo nr kodu pocztowego w adresie zameldowania miał literówkę. Stwierdziłem, że nie będę się starał o kredyt, skoro wniosek i tak będzie anulowany, to kupiłem produkt raz jeszcze dokonując bezpośredniej płatności. Punktualnie o godzinie 10:00 następnego dnia otrzymałem sms, w którym ww. bank informuje mnie, że w celu potwierdzenia umowy należy dokonać przelewu 1 zł. Dałem sobie spokój, skoro weryfikacja jest negatywna, to nie będę kolejny raz wysyłać 1 zł. I prośże państwa o godzinie 12.21 otrzymałem majla następującej treści: "Gratulujemy! Twój wniosek został rozpatrzony pozytywnie i pożyczka jest już uruchomiona. Pozdrawiamy, Zespół Alior Bank" Zatem od razu telefon na infolinię, a pani stwierdziła, że ona nie ma informacji o mojej negatywnej weryfikacji. Stwierdziła, że może jakaś awaria systemu to spowodowała, ale co mnie to obchodzi. Kiedy stwierdziłem, że mogę wysłać majla, w którym bank mnie informuje o negatywnej weryfikacji, pani z infolinii stwierdziła, że nie muszę tego wysyłać, bo i tak bankowi taka informacja do niczego się nie przyda, a poza tym nie rozumie o co mi chodzi, przecież umowę kredytową anulowaliśmy telefonicznie. Ale cała sprawa polega na tym, że ja nie muszę wydzwaniać do banku i anulować kredytu, przy pierwszej wiadomości, że i tak kredytu nie dostanę ( na kwotę 1025 zł). To są dla mnie dodatkowe koszty, nie wspominając, że prosili o ponownie wysłanie 1 zł.... a jestem jednym z kilku tysięcy, pewnie.... klientów, którzy się w ten sposób weryfikują. Zdecydowanie nie polecam. Szkoda czasu i pieniędzy na niekompetencję i brak konsekwencji przy weryfikacji...


AL AL
10.05.2016. 11:51

nie polecam

Dzis chcialem wlasnie wyplacic pieniadze bez posiadania karty bankowej dostalem otzzymalem informacjie ze nie da rady wyplacic musze posiadac karte ktorej sie nie oplaca posiadac za duze koszta totalna inwigiklacja nie polecam!!


Ewa Ewa
09.05.2016. 22:52

złodziejski alior

Ten bank jest złodziejski! Założyłam konto w Meritum, niestety dla mnie, alior położył na nim łapę i tak płacę 22 zł za obsługę !!!! Opłata podstawowa za kartę 6zł, dodatkowa 8zł, za obsługę rachunku 8zł. Złodzieje !!!!


sarrrrr sarrrrr
28.04.2016. 12:33

rerere16

Zablokowali nam konto na które wpływało tylko rodzinne z powodu komorniczej egzekucji. Dziwne bo komornik nie zajął nam wpływów ze środków rodzinnych i żadne pieniądze do niego nie trafiły i nie wie nic na ten temat. Pani przez telefon była bardzo nie miła. ZŁODZIEJE i nic więcej. Brak słów i tyle


Mariusz Mariusz
27.04.2016. 16:55

Opinia

Alior bank powinien przemianować swój slogan na "żadna kultura bankowości" Obsługa w oddziale i na infonii poniżej krytyki. Pomimo złożonego wniosku o zamknięcie rachunku nie zrobili tego przez 6 miesięcy! dalej naliczajac w najlepsze opłaty. Gdyby nie SMS informujący ze na nieistniejącym jak mi się wydawało rachunku rośnie zadłużenie nie wiedziałbym ze oszuści z banku go nie zamknęli. Na infolinii standardowo nic nie można załatwić, dopiero po wizycie w oddziale udało się zakończyć współpracę z tym pseudobankiem. NIE POLECAM NIKOMU!


Christine Christine
26.04.2016. 16:28

Kolejna reklamacja i totalna olewka

Wkrótce miną dwa miesiące, odkąd złożyłam pisemne zażalenie na brak reakcji na dwukrotne reklamacje, jakie składałam przez telefon. - Na moje pismo również jest brak reakcji oraz nie zostały spełnione żadne moje żądania.
Zastanawiam się co robić dalej, bo moje konto nadal jest aktywne, pomimo, że zostało teoretycznie zamknięte 31 sierpnia 2015 roku.
Nadal otrzymuję maile reklamowe od aliora, pomimo, że zgłaszałam to, że nie chcę ich otrzymywać i od 2 tygodni traktuję je jako spam.

Trzymajcie się od nich z daleka, jeśli nie chcecie mieć problemów i chcecie uniknąć stresu.


Dagmara Dagmara
25.04.2016. 08:25

Wkurzona

Stwierdzam że żałuje że mam jakąkolwiek styczność z tym Bankiem ale kredyt mnie trzyma jak tylko go splace to pozegnam się z usługami Tego Banku. Mam konto walutowe mąż wyslal w Niemczech mi Pieniążki w poniedziałek rano i teraz czekam wtorek środa czwartek i w piątek mąż się zdenerwował poszedł do banku w Niemczech może coś nie tak .... Ale u nich kasa z konta wyszła o czasie bez problemu... Ja czekam nadal ....
I jak tu kochać ten bank???? Najpierw karty za darmo prowadzenie konta też a teraz już płacę 30zl miesięcznie im za nic plus 5zl karta .... Konto godne pozalowania


ukasz ukasz
23.04.2016. 21:20

Stado łosiów...

Odradzam wszystkim ten bank partaczy! Wyjeżdżając za granicę, na koncie miałem kilkadziesiąt złotych. Wróciłem po 4 miesiącach, okazało się że z powodu nie korzystania bank wypowiedział mi umowę i konto, bez żadnych telefonów, pism, i tym podobnych. Co gorsza, w chwili wypowiedzenia naliczyli sobie jakiś śmieszny debet -16 zł oczywiście nie informując ani telefonicznie, ani listownie. Umówmy się jest to kwota, którą każdy wpłaciłby pewnie tego samego dnia. W efekcie wylądowałem dzięki tym partaczom w BIK za 16 zł.


ania ania
23.04.2016. 15:11

nie polecam

Założyłam lokatę w Aliorze i tym samym konto techniczne które miało być bezpłatne. Konto potrzebne do wypłacenia pieniędzy. Niestety po kilku miesiącach otrzymałam smsa z kwotą 24zł do zapłaty. Lokata wycofana ! Nigdy więcej kontaktu z tym bankiem


Mariusz Mariusz
20.04.2016. 08:16

Opinia

Witam nie wiem kto może być zadowolony z tego banku bo moje konto zostało przeniesione zeskoku oszczędnościowego o którym nie byłem świadomy po dłuższym czasie tylko się upomnienie o pieniądze !!! że wszystkich klientów na niewiedzy klientów tylko korzystają powinno informować wszystkich klientów że przejmują jakieś konta i Czy można zrezygnować skorzystania z oferty skoku A nic nie dostałem żadnego powiadomienia że zostałem przyjęty przez Alior Bank że dostałem ich klient nie doszedł żaden do mnie listy z powiadomieniem potwierdzającą współpracę Mam nadzieję że większość ludzi i tutaj oczy otworzy dotyczącej współpracy z tym bankiem na przyszłość zadowolony klient Pozdrawiam


ewa ewa
19.04.2016. 17:37

ginąca karta

Założyłam konto w połowie marca 2016 r. i do tego czasu nie otrzymałam karty do bankomatu. Teraz wysłali już 3 kartę. Może tym razem uda im się ją mi dostarczyć. Każda korespondencja dochodzi / również ta z innych banków/ tylko jakimś zbiegiem okoliczności ta z Alior NIE!!, Czy ktoś miał podobną sytuację z dostarczeniem karty?


Marcin Marcin
04.04.2016. 16:04

Opinia

Ostrzegam przed jakąkolwiek stycznością z bankiem ludzi w melonikach czyli ALIOR BANKIEM :)
Prowadze firme od 7 lat i od siedmiu lat posiadałem rachunek firmowy i osobisty w tymże to banku.
Od 4 lat na koncie firmowym miałem limit debetowy. Już nie ważne że co rok przy podpisywaniu wznowienia były mi wciskane rzeczy o których żal aż pisać. Normalne naciąganie. Tylko dlatego że nigdy nie ustepuje dało mi sie to obejść. Ale to najmniej istotne sprawy bo suma sumarum w tym roku debet ten został mi wypowiedziany.... Powód-miałem strate na Picie z ostatniego roku. Strata nie była duża a wiązała się z inwestycją. Każdy normalny bank rozważy to po ludzku tymbardziej jak jest się klientem- a tutaj-KONIEC. Nie i już. Żadnych opcji. Zero. 2 tygodnie i spłać wszystko..... Jestem więc po likwidacji obydwu rachunków i mówię do widzenia. Jestem z nimi od początku i taki numer. Co śmieszne- limit ten przenieśli mi do Mbanku w 3 dni(choć to Mbank powiem wam szczerze traktowałem jako nie do końca poważny bank). Co lepsze po 2 miesiącach limit ten mam podwojony. I można było?? Można. Bardzo elastyczny bank który nie patrzy tylko na słupki. No i u mnie przynajmniej jest rewelacyjna obsługa i kompetetne Panie. Jestem naprawde pod miłym wrażeniem. Widać że zależy im na kliencie a to się liczy w biznesie. A alior woli inwestować w durne reklamy a nie w pracowników i dbanie o stałych klientów- powodzenia życze. Zastanówcię się dobrze zanim się z nimi zwiążecie bo dla mnie to banda oszustów. I jest to szczery komentarz byłego klienta aliora- jestem zawiedziony takim potraktowaniem mojej osoby. Ale wasza strata. W sumie to rozstanie z aliorem wyszło mi na plus
Pozdrawiam wszystkich


The Thief The Thief
31.03.2016. 18:26

Opinia

Okropność, często sms'y z hasłem potwierdzającym (do zmiany pinu, dokonania przelewu) przychodzą po godzinie lub wcale, co często uniemożliwia wykonanie powyższych akcji.
Nie mówiąc o tym, że zabierają drobne sumy z konta na każdym kroku np. prowizja za wpłatę w bankomacie Euronet (moja karta w koncie Alior obsługuje "za darmo" tyko te bankomaty).


Macminik Macminik
29.03.2016. 23:05

Karta kredytowa

W 2009 roku założyłem konto i dostałem kartę kredytowa. Wówczas bank rzeczywiście sprawiał wrażenie... Niesamowite. Po roku zrezygnowałem z karty kredytowej spłacając to co na niej figurowało. Po miesiącu bank stwierdził, że mam jeszcze dopłacić 250 zł i wysłał mi upomnienie poczta na inny adres, stary. Nie podałem zmiany adresu, moja wina. Jednak nikt do mnie ani nie zadzwonił, ani ni skontaktował się w inny sposób. Dopiero jak przyszło pismo od komornika to dowiedziałem się o całej sytuacji. Komornik skasował 250 zł plus swoją prowizje. Trudno pomyślałem. Moja wina nie podałem adresu. Był rok 2011. W aliorze nie mam już konta osobistego tylko maklerskie (polecam). Kilka miesięcy temu zadzwoniła pani z Aliora i stwierdziła, że na mojej karcie kredytowej (nie mam jej od 2010) jest niespłacone zadłużenie 43 zł. Jakie zadłużenie jak karta jest zlikwidowana i nawet nie widać jej na moim koncie. Pani zarządała spłaty karty w ciagu 7 dni. Na jakie konto jak nie mam już żadnego konta poza maklerskim. Jak ma. Jej przelać to 43 zł ! Powiedziałem, że u mnie nie widać ani karty, ani konta na jakie mógłbym wpłacić pieniądze niech się buja albo przyśle mi pismo. Od tej pory raz w miesiącu dzwoni, pisma nie przysłała (adres już mam prawidłowy) i nawet jakbym chciał, to nie mam jak wpłacić. Zreszta skoro karta została zamknięta i jej nie ma, to z jakiej paki sobie przypomnieli o jakiś 43 zl z kosmosu !


Andrzej Andrzej
21.03.2016. 16:22

Drugi kompletny brak reakcji na reklamację z dnia 24-02-2016

Witam wszystkich potencjalnych klientów banku i nie tylko. Oświadczam że dyrekcja ma wszystkie reklamacje i uwagi głęboko gdzieś i nawet nie czyta tych wpisów! Ostrzegam wszystkich przed tym bankiem a może pracownikami? Regularnie otrzymuję harmonogram spłat kredytu Pana A.Machnika z Sosnowca na moją skrzynkę mailową t.zn. obywatela o tym samym nazwisku tylko że mieszkającego w innej części Polski. Właśnie mija miesiąc i ponownie otrzymałem następny harmonogram spłat Pana A. M.z Sosnowca.W ten sposób możecie państwo zostać ujawnieni o pobranej pożyczce i w jakiej wysokości została zaciągnięta a także będą podane Wasze dane i adres zamieszkania osobom trzecim. Nie chce się jakiemuś pracownikowi chwycić za słuchawkę i zadzwonić do w/w pana aby się zgłosił i poprawił swój własny adres mailowy. Swoją drogą dziwi mnie fakt że mija już czwarty miesiąc jego spłat i nie interesuje się owymi harmonogramami. Brakuje tylko aby przestał wnosić spłaty... PANIE A.MACHNIK MOŻE PAN WRESZCIE DOJRZY TE WPISY I UDA SIĘ DO BANKU? Próby skontaktowania z Panem nie odnoszą skutku. Ostrzegam że następnym razem ujawnię oficjalnie Pana dane.Może to wreszcie poskutkuje a zarazem uwolni mnie od informacji z tego banku! Ponownie oświadczam że nie życzę sobie żadnych maili od Was.Zaczynam to traktować jako"mobing".


Christine Christine
15.03.2016. 11:15

Tak trudno jest się rozstać...

Gdy zakładałam konto osobiste jakieś 8 lat temu, było naprawdę dobre i na świetnych warunkach. - Po kilku latach zaczęło się psuć - co jakiś czas zaczęli podnosić opłatę za posiadanie karty płatniczej, coraz więcej i więcej... - Regulamin też się zmieniał i coraz bardziej mi nie pasowały warunki - postanowiłam założyć konto w innym banku i zamknąć to, w Aliorze. - W związku ze zmianami w regulaminie skorzystałam z przywileju natychmiastowego zamknięcia - poszłam do banku 31 sierpnia 2015. - Karta płatnicza została zamknięta od razu, ale konto nie. - Sprawdzałam logowanie do konta co miesiąc i wciąż było aktywne.
Zadzwoniłam z reklamacją w październiku na infolinię - obiecano mi, że wszystko zostanie sprawdzone, załatwione i ktoś do mnie oddzwoni.
Minął miesiąc - nikt do mnie nie zadzwonił, a konto nadal aktywne, więc w listopadzie zadzwoniłam jeszcze raz, z kolejną reklamacją i ponownie obiecano mi to samo i z tym samym efektem - konto nadal aktywne i brak kontaktu zwrotnego.
Na początku marca złożyłam pisemne zażalenie / powtórną reklamację na brak czynności itp. - Wypisałam wszystkie oczekiwania, jakie mam w związku z reklamacją, podałam czas oczekiwania na pisemną odpowiedź i czekam. - Może w końcu się doczekam...
Dobrze, że konto mam bezpłatne, poświadczenia pisemne, że konto teoretycznie zostało zamknięte, bo w innym wypadku, może musiałabym jeszcze denerwować się tym, że każą mi płacić za coś, co dawno powinno nie istnieć.
Jak widać, Alior nie może rozstać się ze mną od prawie 7 miesięcy. - Bądźcie ostrożni.
To nie są jedyne moje "żale" do Aliora - były też problemy z tzw. unikaniem udzielania pełnych informacji na zadane pytania, co wiązało się z ponoszeniem wysokich kosztów operacji np. przewalutowania podczas przelewu zagranicznego poza UE.
Ja miałam dość Aliora, podobnie jak wcześniej innego polskiego banku. - Tak szanują Polaków polskie banki.


KT KT
08.03.2016. 20:45

antypatyczni

Żona zwróciła sie do Aliora z wnioskiem o całkowitą spłatę kredytu bez prowizji, bo idzie na macierzyński i traci zdolnosc kredytową. Bank załatwia sprawę ODMOWNIE, to znaczy, że chce karnej prowizji za wcześniejszą spłatę. Bardzo dobrze, że baksterom dowalili podatek, powinno sie ich mocniej chwyciuć zqa jajka, to są cyniczne pijawki, absolutny wrzód na narodowej d....pie.


Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 5 6 7 Ostatnia >> (7 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2016 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !