Konta bankowe · Konto · Konto Alior Bank + 350 PLN - Wasze Opinie? Warto ZałoĹźyć??

Konta Alior Banku - Opinie, PorĂłwnanie

alior Do założenia konta osobistego w Alior Banku nie potrzeba nawet wizyty w banku – wniosek wysłany on-line potwierdzamy przelewem dokonanym na konto. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne. Gdy na rachunek wpływa wynagrodzenie, renta, emerytura, stypendium, albo jest zasilane kwotą przynajmniej 2 tysiące złotych miesięcznie Alior Bank daje dodatkowe przywileje - pakiet usług assistance „Pomocni Fachowcy” oraz pakiet usług concierge „Osobisty Asystent”. Przydatną funkcjonalnością jest przelew natychmiastowy – pieniądze trafiają do adresata w kilka minut.

Konto JakĹźe Osobiste w Alior Banku

Konto JakĹźe Osobiste to podstawowy ROR w ofercie Alior Banku.

Podstawowe opłaty z tabeli opłat Konta Jakże Osobistego:

Nazwa Alior Bank - Konto JakĹźe Osobiste
Prowadzenie konta 0 zł lub 10 zł
Zwolnienie z opłaty:
wiek poniżej 26 lat lub jeżeli miesięczne wpływy na konto wyniosą min. 1 500 zł)
Przelew przez Internet 0 zł
Opłata za użytkowanie karty 5 zł lub 0 zł
(zwolnienie z opłaty dokonanie transakcji za min. 300 zł/miesiąc)
Opłata za wypłaty z bankomatów 0 zł - bankomaty Alior Bank
2,5/op. lub 3,5/m-c lub 0
(jako darmowa usługa dodatkowa lub dokonywana Blikiem, bankomaty własne, czyli przyoddziałowe, są bezpłatne)

Kluczowa informacja jest taka, że Konto Jakże Osobiste może być darmowe. By tak się stało, klient musi spełnić określone warunki. Chodzi o:

  1. Wpływy łączne min. 1,5 tys. zł miesięcznie (w przeciwnym razie – 10 zł)
    Wymaganie to nie dotyczy osób do 26. roku życia, które są zwolnione z opłaty za prowadzenie rachunku.

  2. Płatności kartą na łącznie min. 300 zł miesięcznie (w przeciwnym razie – 5 zł)
    Warto pamiętać, że Alior Bank uwzględnia datę rozliczenia operacji, a nie jej wykonania. W skrajnych przypadkach może się okazać, że mimo zrealizowania płatności, zostaniemy obciążeni 5-zł daniną. Jeśli więc zależy nam na jej uniknięciu, większe zakupy planujmy najpóźniej tydzień przed końcem miesiąca. Wtedy bez obaw wypełnimy minimum stawiane przez bank.

Standardowe przelewy krajowe wykonywane przez internet, czy to w systemie bankowości elektronicznej, czy poprzez aplikację mobilną, są bezwarunkowo darmowe.

Natomiast transfery natychmiastowe zlecane przez internet to koszt 5 zł. W przypadku szybkich przelewów klient może wybrać, czy mają być one realizowane przez KIR, czy przez Blue Media. Przy czym płatności na więcej niż 5 tys. zł automatycznie przechodzą przez system Express Elixir.Konto Internetowe

Konto internetowe Alior Bank to z pewnością najtańsze konto bankowe w ofercie Alior Banku. Oferuje ono m.in. 0 zł za prowadzenie rachunku. Przelewy internetowe są bezpłatne, podobnie jak przelewy europejskie. By użytkowanie karty było darmowe należy nią dokonać transakcji za min. 100 zł w miesiącu. Jeśli tego nie uczynimy Alior Bank pobierze opłatę w wysokości 4 zł miesięcznie. Do dyspozycji mamy darmowe bankomaty Alior Banku lub sieci Euronet. Alior Bank daje możliwość podpisania umowy przez Internet (bez wizyty w oddziale i bez kuriera). Co ciekawe, dla nowych klientów bank oferuje lokatę 2-miesięczną o oprocentowaniu aż 4% .

Konto firmowe Alior Bank

Konto firmowe Alior Bank oferuje m.in. możliwość zarządzania firmą 24 h na dobę, dzięki bezpłatnemu dostępowi do bankowości internetowej, mobilnej i telefonicznej oraz opłatę za kartę debetową tylko 3 zł miesięcznie, a Pakiet Bezpieczeństwa do karty 2 zł miesięcznie.

Sprawdź też jakie mają opinie w alior kredyty: kredyt gotówkowy i konsolidacyjny
Opinie o kredytach gotĂłwkowych:
http://www.kredyty-gotowkowe.net/kredyt-w-alior-banku-czy-warto-wasze-opinie.html

Konto Alior Bank + 350 PLN - Wasze Opinie? Warto ZałoĹźyć?? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
1.75 na 5
236 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (476 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 5 6 7 8 Ostatnia >> (10 stron razem)
Anonim Anonim
11.04.2017. 23:39

Opinia

Zamykam 4 konta w tym banku , brak profesonajlizmu. Nie polecam.


Uwaga Uwaga
11.04.2017. 22:26

Jak najdalej

Moja karta kredytowa została przeniesiona z BPH do Alior , chciałam wypowiedzieć umowę, no ale... zaczynają się schody....internetowo - nie można, telefonicznie - nie można, poszłam do oddziału i o dziwo - też nie można, kpina, to co mam do Warszawy jechać 500 km, żeby zamknąć rachunek do karty? Co wy robicie z ludźmi? Wyższa kultura bankowości - dla naiwnych.


Anna Anna
11.04.2017. 09:43

Masakra _ omijajcie ten Bank

Miałam 21 lat konto w BPH i byłam zadowolona. Nigdy nie miałam większych problemów. Teraz mam co chwilę: albo dwa razy mi ratę pobrali, albo zamknięte zlecenie stałe mi poszło, albo 30 minut na infolinii mnie przełączali po to aby mi powiedzieć że i tak muszę iść do banku... Niższa Kultura Bankowości w pełnym wymiarze


niezadowolony niezadowolony
10.04.2017. 22:20

bank porazka

w tym banku mial konto moj tata , tata zmarl a ja do konta nie mam dostepu bo bank wymysla coraz to inne upowaznienia itd. ogolnie tragedia zadnej informacji nie chca przyslac na maila bo to niby poufne ,a ja jak ten idiota do nich non stop muszejezdzic . OMIJAC TEN BANK BO TO STRASZNY KIBEL


klient z BPH klient z BPH
10.04.2017. 22:05

klient = sie intruz

Jestem kilentka Banku Alior od przeniesienia z BPH. Czegos takiego jeszcze nie spotkalam. Arogancja, brak wysluchania klienta, Niekompetentność. Wysylanie nie wysluchajac na infolinie. Infolinia do oddziału Banku. Syf..taki bank powinni zamknąć! I to sie nazywa kultura bankowosci.
Cza natychmiast uciekac z Alior do cywilizowanego banku!! Skandal.


Ewa Ewa
10.04.2017. 19:02

Nieczytelna strona internetowa

Odkąd Alior przejął BPH strona internetowa jest nieczytelna. Zaczęły mi przychodzić wydruki papierowe chociaż nie prosiłam o to bank.Jest to niebezpieczne bo wydruk przychodzi pocztą zwykłą i ktoś niepowołany może się dowiedzieć o stanie mojego konta.Mam dwa konta i przy robieniu przelewów bank pobrał pieniądze z tego rachunku,który obciąża po 10 zł za przelew.
Zastanawiam się nad ucieczką z Alior Banku.


Klientt1 Klientt1
10.04.2017. 16:12

***

Jest to najgorszy bank w jakim przyszło mi posiadać swoje produkty. Od momentu przejścia z BPH muszę się z nimi kontaktować średnio raz w tygodniu, żeby rozwiązywać jakieś problemy. Nigdy nie oddzwaniają, pomimo informacji że ktoś się skontaktuje, nie naprawiają zgłoszonych problemów, które wynikają z ich niekompetencji, a nie winy klienta, na infolinii przerzucają od konsultanta do konsultanta i trzeba 10 razy powtarzać z czym się dzwoni, po czym i tak nie są w stanie pomóc... Jedyne co potrafią to powiedzieć przepraszam... I to nie każdy bo niektórzy są wyrachowani....Złożyłam reklamację - bank popełnił błąd i w jednym miejscu (istotnym dla mojej sprawy) widnieje nazwisko, którym nie posługuję się od co najmniej 4 lat...Pani na infolinii przyjęła reklamację ze statusem niezwłocznego rozwiązania i naprawienia błędu, konsultant IT miał się ze mną skontaktować w ciągu kilku godz., po tygodniu nadal nikt się ze mną nie skontaktował, a po kolejnym telefonie na infolinie usłyszałam, że reklamacją owszem jest i zgodnie z regulaminie jest 30 dni na jej rozpatrzenie...Oczywiście moja sprawa przepadła bo bank ma 30 dni i ma gdzieś potrzeby klienta... Druga sytuacja - dzwonię na infolinię, Pan prosi aby poczekała na linii po czym po ok 30 min stwierdziłam, że chyba zapomniał i już się rozłączyłam... Nikomu nie polecę tego banku!!!!!! Satysfakcja z usług -1000!!!! Bałagan, brak szacunku dla klienta, wyrachowani konsultanci.... To najgorszy bank z jakim miałam styczność!!!!!


Aniela Aniela
10.04.2017. 09:01

banki

Banki często praktykują zmiany w tabelach opłat co jest bardzo złą praktyką dla mnie
od siebie mogę polecić darmowe konto direct w ING,


dawna dawna
10.04.2017. 01:36

nie polecam

Widzę, że nic się nie zmieniło od tamtych dawnych czasów, kiedy to ja doznałam tej " wyższej" kultury bankowości. Miałam kartę kredytową w Alior. Chciałam ją spłacić w całości więc na infolinii zapytałam jaką dokładnie kwotę mam wpłacić. Żądaną kwotę przelałam i w krótkim czasie udałam się do banku aby zamknąć kartę. Na miejscu okazało się , że przelałam o 50 zł za dużo ale nie mogą mi już tego oddać , tylko dopiero po zamknięciu karty - za jakieś dwa, czy trzy miesiące (??). Nie miałam innego wyjścia tylko na to przystać - podpisałam rezygnację z karty. Minął jakiś czas - chyba dwa - trzy miesiące - a tu dzwoni do mnie windykacja z zapytaniem kiedy oddam Alior Bankowi pieniądze ( tu padła kwota ), które mu jestem winna ??? Odpowiedziałam, że to Bank ma mi oddać moje nadpłacone 50 zł więc nie rozumiem o co chodzi. Kazali mi wyjaśnić w siedzibie banku. Zdenerwowana pojechałam z dokumentami . Tam się okazało , że przy podpisaniu rezygnacji z karty powinnam zapłacić jakieś 10 zł a tego nie uczyniłam bo pracownik banku natenczas o tym nie raczył mnie poinformować, ani zażądać wpłaty tejże kwoty przy podpisywaniu rezygnacji. Okazało się potem , że o tym nie wiedział bo system zawiódł. Poza tym nadpłata 50-złotowa nie mogła pokryć tego rodzaju niedopłaty. Zaczyna brzmieć niedorzecznie ale tak było. Musiałam zapłacić naliczane kary od kwoty ok 10 zł - w sumie razem doszło do ok 150 zł. Złożyłam reklamację wyłuszczając uchybienia banku w oparciu o ich regulamin - bank o każdym nieprawidłowym zadłużeniu miał informować klienta monitem listownym - nie zrobił tego; bank powinien potrącić te ok 10 zł z dostępnych innych środków klienta ( wspomniana nadpłata 50 zł) - nie zrobił tego; nie wspomnę o nieprofesjonalnej obsłudze, która doprowadziła do tego galimatjasu. Cały proces reklamacyjny był rozwleczony w czasie a ostatnia moja wizyta trwała kilka godzin - by załatwić wszystko ostatecznie po uznaniu mojej reklamacji za uzasadnioną. Oddali mi w końcu wszystkie pieniądze - i te 50 zł i opłaty dodatkowe związane z zadłużeniem . Nie polecam tej instytucji.


lolek lolek
09.04.2017. 18:23

Jak złożyć reklamację

Zostałem przeniesiony z bph, chciałem sobie podpiąć kantor do konta firmowego ale muszę na to czekać 5 dni ponieważ osoby zajmującej się kontami firmowymi nie ma w oddziale. Okazało się że mogę to zrobić internetowo ale system nie puszcza danych ponieważ jest niby jakiś błąd więc muszę znowu iść do placówki i się umawiać na następny tydzień. Chciałem złożyć reklamację ale się nie da ponieważ system akurat przy reklamacjach nie odnajduje adresata do którego miała by ona być skierowana. Powalczę jeszcze ten tydzień do świąt i chyba zrezygnuję. I tak zmienili mi numer konta więc nie ma już dla mnie różnicy.
Oceńcie sami


ostatni klient ostatni klient
06.04.2017. 11:10

porazka

nie mam dostępu do moich pieniazkow po zalogowaniu nie widać ich na koncie.zglaszalem problem 12 dni temu dziś znow zglaszalem i mnie olali.najpierw gość się rozlaczyl a przy drugim podejściu przelaczyl mnie do innego konsultanta i tam po 20 minutach czekania sam się rozlaczylem .porazka ,masakra,uciekac z tego szamba....


Andrzej Andrzej
05.04.2017. 19:58

DNO

Byłem w BPH i było ok, wszystko chodziło jak należy.Ale po przejściu do Alior mój nr. telefonu potrzebny do przelewów nie przeszedł razem ze mną. Dzwonie na infolinie i tłumacze sytuacje..że mieszkam za granicą i że zagraniczny nr. i że nie mogę rachunków zapłacić...a ten ciasny łeb każe mi się zgłosić do oddziału z dowodem albo do ambasady...zostałem z zamrożoną gotówką na koncie i bez zapłaconych rachunków. Zamykam konto najszybciej jak to będzie możliwe. NIE POLECAM.


adam22 adam22
04.04.2017. 15:33

nigdy alior

jestem byłym klientem bph, po przejęciu przez alior nie mam dostępu do konta, nie mogę wykonywać przelewów, nie widzę wpływów na kont. Kartę kredytową spłacałem 40 min w banku, pracownik nie potrafił tego wykonać szybciej. Problem ten jest podobno naprawiany od ponad tygodnia. Już założyłem konto w innym banku i szczerze odradzam otwieranie kont w wyższej kulturze bankowości...czyli alior. Dramat


gag gag
03.04.2017. 11:48

beznadzieja

Po fuzji od tygodnia nie mogę się zalogować na konto firmowe, cudem udało się zrobić wypłaty pracownikom. nie wiem czy kontrahenci zapłacili za faktury, z jedynej historii rachunku którą udało mi się zrobić nic nie wynika bo nie wiem od kogo są wpłaty i z jakiego tytułu, dzwonię na infolinię, 25 minut oczekiwania, po czym nie udzielą mi informacji bo konto na męża (ja zajmuję się płatnościami ale nie zrobił stosownego upoważnienia). Ale najlepsze to nic ze nie wiemy jakie saldo, to nic ze nie możemy się zalogować i robić przelewów na to nic nie potrafią poradzić bo to LOKALNE PROBLEMY. Ale to ze ja zadzwoniłam to po 5 minutach od zakończonej rozmowy telefon do męża: " w związku z tym że nieuprawniona osoba chciała informacji zablokowaliśmy panu rachunek bankowy, zapraszamy do oddziału". Najgorszy bank w historii


zawiedziony zawiedziony
03.04.2017. 08:43

Syf nie bank

Ostrzegam, nic wspólnego z tym bankiem. Przejęli moje konto razem z przejęciem BPH. Od tygodnia mam znikające numery kont, czasami brak dostępu do konta, totalna indolencja i niekompetencja zespołu pracowników. Z niczym sobie nie radzą, a rzecznik banku publicznie powiedział, iż nie ma problemów i wszystko załatwione. Ręce opadają i jeszcze raz ostrzegam przed Aliorbank.


Seba Seba
30.03.2017. 22:51

do czasu aż nie miałem problemu było ok

Do momentu gdy wszystko grało było w porządku, ale po przejęciu bph zmodernizowali system i od tamtego czasu nie mogę się zalogować do kantoru. Kilka razy dzwoniłem na infolinię, za każdym razem czekałem po 5 minut w kolejce i za każdym razem mówili mi, że nie mogą odblokować dostępu, bo mają jakieś problemy techniczne. No to powiedziałem im żeby mi odblokowali dostęp jak sobie poradzą z problemami i już, a oni że muszę do nich zadzwonić żeby mi odblokowali dostęp. I muszę niewiadomo ile razy dzwonić z zagranicy żeby mi łaskawie odblokowali dostęp. Do oddziału nie mogę iść, bo nie ma mnie w kraju. Napisałem do nich 2 maile żeby do mnie zadzwonili i cisza (poza potwierdzeniem otrzymania). Tak właśnie traktują klientów, żenada. Wycofuję wszystkie pieniądze z tego dziadostwa!


Daniel Daniel
30.03.2017. 18:21

Bank dno

Ten bank to dno.Nie dość że bez zgody przenieśli mnie z BPH do tego ich syfu to jeszcze od razu zablokowali mi kartę i wysyłają pisma bo było na minusie 62 zł.Wypowiedzieli umowę za 62 zł minusu i w dodatku od razu siadł mi komornik na konto za śmieszne 352 zł,w banku BPH nie było takich skeczy bo BPH nie sprzedawał swoich klientów komornikom.Czekam na 30 dniowy okres wypowiedzenia z ich strony i odradzam ten bank bo to złodzieje.Nie omieszkam też odradzać wszystkim kogo napotkam na swojej drodze. Życzę im żeby odbiło się to im czkawką.


aneta aneta
30.03.2017. 10:23

tragedia

Bank tragedia,mialam kredyt splacalam regularnie,ale stracilam prace i 3 miesiace nie wplacilam rat.Po trzech miesiacach zaczelam dalej wplacac i wplacilam tez 3 miesieczna zaleglosc.wyjechalam za granice przelewy robila moja corka sprawdzalam placila.nagle przychodzi pismo,ze ban oddal moj kredyt jakiejs firmie ,poprostu go sprzedal.bez jakiego kolwiek powodu.odbyla sie jakas sprawa sadowa i juz.bak masakra kapital .kwota kredytu a do splaty 1.5 krotnie.to jest zlodziejstwo gorzej niz lichwa.absolutnie nie polecam.


Jacek Jacek
29.03.2017. 13:02

kredyt

Kiedyś coś mnie podkusiło kupić przedmiot na allegro za pośrednictwem alior banku. Rata niewielka ( 18,50 ) spłata 2 lata. Nic w tym dziwnego. Spłacam rok czasu i nagle z jedną ratą spóźniam się 1 (jeden) dzień. Na drugi wysyłam i w tym samym dniu dostaje telefon od windykacji w tonie prokuratorskim dlaczego nie spłacam kredytu i co za to mi grozi. Przeżyłem groźby tym bardziej że miła dziewczyna z infolinii wytłumaczyła mi że jednak nic mi nie grozi a windykacja tak musi...
Dobra, 2 lata mijają wysyłam ratę jak co miesiąc i rata wraca. Domyślam się że koniec przygody z Alior bankiem. By jednak być w porządku dzwonię do konsultanta i po obowiązkowym odczekaniu , przedstawiam swoją sprawę. Kilka chwil weryfikacji i pani konsultant oświadcza że nie może mi powiedzieć czy to koniec spłaty bo nie mam uprawnień do takiej informacji telefonicznie mimo że zweryfikowano mnie że to ja. Muszę udać się osobiście do oddziału by tam usłyszeć że szczęśliwie dotarłem do końca spłaty.
TAK WYGLĄDA WYŻSZA FORMA BANKOWOŚCI W ALIORBANKU !!!


mariola mariola
28.03.2017. 17:28

fuzja

żle się zaczeło przez fuzję bph z alior bankiem nie mam dostępu od piątku do konta firmowego ciekawe kto za to zapłaci bo ja nie mogę nawet wejść na konto a nie mówię już o nie zrobionych przelewach trzeba rozglądać się za innym bankiem może ktoś poleci coś lepszego


Sawek Sawek
28.03.2017. 08:20

dno i 2 metry mułu

Zostałem szczęśliwym klientem Alior Banku na wskutek sprzedaży BPH , niestety tu szczęscie mnie opuściło ,Alior to jedno wielkie nieporozumienie nie można sie nigdzie i do nikogo dodzwonić , bez informacji zablokowali mi płatności starą kartą z BPH i nie wiadomo co dalej bo informacja Zerowa , bankowość internetowa działa barddzo słąbo i kiepsko ,nie wyswietlaja sie wymagane informację np o tranzakcjach na koncie ,To jedna wielka porazka a teraz czuję że bedzie jeszcze gorzej trzeba szybko stąd uciekac


Anonim Anonim
27.03.2017. 21:29

Opinia

ten bank to jakaś porażka - stanowczo odradzam. Miałam konto w BPH i nigdy nie mogłam narzekać na obsługę, natomiast w Aliorze - szkoda słów... na infolinię nie można się dodzwonić, osoby w placówce nic nie wiedzą i odsyłają na infolinie... błędne koło... notoryczne problemy z zalogowaniem na stronę... STANOWCZE NIE!!!!


alior alior
27.03.2017. 21:15

Dziadostwo

Alior przejął klientów BPH. Niestety zamiast równać w górę wyrównali w dół czyli dali wszytskim klientom BPH usługi Aliora i teraz mamy musimy korzystać z topornej bankowości elektronicznej. Taka słabej bankowości jak jest teraz w 2017 roku w Aliorze to w BPH nie było nigdy, nawet 15 lat temu. W BPH bankośc elektroniczna była nowoczesna a u tych dziadów Aliorowych nic tylko dziadostwo niefunkcjonalne.


adi adi
27.03.2017. 12:06

alior bank tragedia

witam po połaczeniu sie z bankiem bph nie mozna sie zalogować same problemy


Luba Luba
25.03.2017. 22:00

ocena banku

Czytam te wszystkie opinie i aż włos jeży mi się na głowie. Tak nie może być, tak irytujące zachowania personelu banku są na porządku dziennym. Czy nie ma jakiejś kontroli wewnętrznej która przywołałaby towarzystwo do pionu?? A może bank jest tak duży że już nie potrzebuje klientów? Bo właściwie po co są klienci którzy tylko wymagają i wiecznie są niezadowoleni?? A wynocha i będzie błogi spokój.


Internautka Internautka
25.03.2017. 21:53

Alior B. to kpina z klienta

Od 3 miesięcy mam konto wyższej jakości. Jakość jest tak wysoka, ze nie mogę zrobić przelewu na lokatę w innym banku. Ciągle ktoś wydzwania do mnie z infolinii "weryfikuje "moje dane. Na końcu rozmowy dowiaduje się że i tak ten przelew nie będzie zrealizowany. Fajne co?? Tak wiec wędruję następnego dnia do oddziału i miły pan puszcza mój przelew. Nie pomaga tłumaczenie, ze mam prawo dysponować własnymi pieniędzmi, a telefony o różnych porach dnia i nocy to lekka przesada. Nie dociera do obsługi ze w godzinach pracy nie można rozmawiać przez telefon o prywatnych finansach itd... Moje skargi też nie robią na nikim wrażenia. Otrzymuję ciągle tą samą odpowiedź typu wytnij i wklej, bez jakiekolwiek refleksji . A szkoda, idylka zapowiadała się tak czarująco. Aż mi żal. Nie wiem jak długo będę skłonna wytrzymać te praktyki "wyższej kultury bankowości"


Marcin Marcin
12.03.2017. 10:59

PKO vs Alior Bank

Dziwię się tym wszystkim opiniom, w których tak krytycznie oceniacie Alior Bank. Ja przeniosłem sie do Alior z PKO, ze względu na opłaty i bankomaty od początku wszystko działa sprawnie, nie mam żadnych problemów z aplikacją mobilną ani samym bankiem. Nie wiem na jakich zasadach BPH przekazał klientów Alior Bank, ale ocenianie książki po okładce jest co najmniej niestosowne. "Księgowanie pieniędzy trwa nawet 7 dni ale to nie reguła" to też jest nie prawdą, bo ja przekonałem się że jest to o wiele szybciej niż nawet w PKO a jestem tylko zwykłym klientem nie pracującym w żadnych usługach bankowych, tak jak oceniacie tutaj "Do 4 tysięcy - takie są oferty pracy. Polega ona na wydawaniu pozytywnych opinii. Tu tacy pracują" i nic z tego nie mam, wystawiając pozytywną opinię. Ot zwykłe zadowolenie klienta.


Gosia Gosia
10.03.2017. 19:04

Masakra

Opinia poniżej jest bardzo trafna pod względem Alior Banku który przejął klientów z BPH do kultury to faktycznie jest bardzo daleko poza tym byłam klientem BPH 4 lata temu a Ci bezkarnie i nie mam zielonego pojęcia przetwarzają moje dane osobowe już nawet sił mi brakuje jak to wszystko załatwić NIE POLECAM JEST TYLE BANKÓW


Marcin Marcin
03.03.2017. 13:39

Zadowolony klient

Bardzo fajny bank, profesjonalne podejście do klienta, załatwiłem wszystko co chciałem oraz wszystko było jak należy. Polecam


Grzegorz Grzegorz
03.03.2017. 13:05

Alior bank całokształt

Najgorszy bank jakim miałem konto nie dość ze oprocentowanie strasznie siĘ to jeszcze częste avaria systemu nie polecam tego banku najlepszy paribas bank


Monika Monika
03.03.2017. 10:22

Nie polecam

Wieczne kolejki. Jedna osoba przy kasie. Ciągle problemy z system. Odradzam


krzysztof krzysztof
02.03.2017. 14:35

OMIJAĆ!

Posiadałem konto w bzwbk i było bardzo fajne do pewnego wieku. Później założyłem konto w meritum bank które alior bank przejął. Miesięcznie pobierają ponad 20zł ciężki kontakt. przelewy przychodzą kiedy chcą. Wpływy w euro a płatność w euro to prawie 1zł przy kursie. jeżeli masz nerwy ze stali to zapraszam do zakładania konta :D NIE POLECAM!


Lola Lola
01.03.2017. 12:00

Z BPH do ALiora

Ja byłam klientką BPH, Alior przejął BPH i już pierwszy problem: opłata za kartę, której nie było w BPH. I nie, to nie zmiana taryfy ani nie moje niedopatrzenie. Mam zaksięgowaną odpowiednią ilość transakcji kartą w danym miesiącu a oni pobrali opłatę. Nieważne, że to tylko kilka zł. Jak pobrane niesłusznie to kradzież. Aż strach pomyśleć co będzie po połączeniu systemów BPH i Aliora pod koniec marca 2017. Chyba czas uciekać...


Katarzyna Katarzyna
01.03.2017. 10:03

Pierwsze logowanie

Mam kilka zdań do tych hurraoptymistów aliorbankowych:

1. Dlaczego podczas wypełniania formularza zakładania konta, pomimo, że (rzekomo) wpisałam zły nr telefonu (a znam go na pamięć) i nie podałam nr do haseł sms, formularz przepuścił mnie dalej? Normalnie podkreśla się na czerwono błąd i dopóty dopóki go nie poprawisz - nie przechodzisz dalej, tak?
2. W związku z powyższym, na hasło do pierwszego logowania mogłam sobie czekać.
3. Zadzwoniłam na infolinię i dowiedziałam się, że przez telefon nie można zmienić numeru telefonu. No, ludzie kochani! W tych czasach? To z innymi bankami jak takich mecyi nie przechodziłam.
4.Ok. Poszłam do placówki w moim mieście, gdzie przemiła Pani kazała mi przyjść już z aktywowaną kartą (co uczyniłam w dniu wczorajszym).
5.Od wczoraj, od rzekomego odblokowania dostępu internetowego (i dziś próbowałam uzyskać pomoc na infolinii, rzekomo wszystko już jest ok), smsy nadal nie dochodzą.
6. Znowu muszę tracić czas i nerwy w placówce. Oby w końcu nie nadarmo.
Czytając negatywne komentarze, mam wrażenie, że ten bank obsługują jakieś niedouczone patafiany, w dodatku podające wykluczające się informacje, jednak pisząc tak możemy kogoś, kto naprawdę się stara niesłusznie obrazić.
Dam im dziś ostatnią szansę.


Robo Robo
24.02.2017. 13:44

Dla tych co mieli ror w bph

Własnie zamknąłem konto w trybie natychmiastowym...miałem konto w bph byłem zadowolony..ale po przejeciu przez aalior zostałem obciążony za upomnienie w kwocie 30zł bo na koncie był niby debet 9zl....po kontakcie tel.z konsultant stwierdził za to koszt wysłanego upomnienia....omijajcie ten bank z daleka..mają rację ci co twierdzą ze bank celowo działa na szkodę klijentow ktorych nabył


Patryk Patryk
21.02.2017. 18:13

1 dzień z Alior Bank

Witam. Dzis założyłem konto w alior banku. Chcę zalogować się do konta internetoweo. Dostaję widomość o kontakt z bankiem. 30 min na telefonie okazuje się ze nr telefonu jest nie prawidłowy. Poczytałem opinie o tym banku, Chciał bym zamknąć konto wracam do banku ta sama osoba mówi mi ze nie mogę zamknąć konta w odziale tylko przez telefon. Dzwonię na infolinię mówią ze konto mogę zamknąć tylko w odziale banku. CO JEST TO H>>> PANA!!!


Dariusz Dariusz
15.02.2017. 12:30

Klient to dojna krowa.

Zostałem przeniesiony do AliorBank z BPH bez mojej zgody. Usłyszałem że tak jest, że mogą i nie mam na to wpływu. Zanim zdążyłem zamknąć konto miałem już 105 zł kosztów dodatkowych za 3 telefony które od nich odebrałem (w każdej rozmowie słyszałem że więcej kosztów nie będzie). Z BPH przez 12 lat nikt do mnie nie wydzwaniał a jak już to nigdy nie zapłaciłem za to ani grosza.
Wolę banki w których obie strony są partnerami a nie takie w których bank wymyśli a klient musi.
PS. Mam nadzieję iż będzie więcej pozwów przeciw bankom które umowy zawierane z klientami piszą tylko pod siebie.
NIEPOLECAM, reklama to nie wszystko.


Piwomir Piwomir
02.02.2017. 09:26

Dno i metr mułu

Konto "wyższej jakości"...
- aplikacja internetowa z epoki kamienia łupanego
- częste awarie systemu internetowego
- problemy z przelewami na wyższe kwoty - są blokowane przez "dział bezpieczeństwa", który teoretycznie powinien skontaktować się z klientem, ale tego nie robi... więc przelewy sobie "wiszą" niezrealizowane

Jeśli ktoś rozważa korzystanie z usług Alior Banku - szczerze odradzam. Szkoda nerwów.


Niezadowolony Niezadowolony
31.01.2017. 19:27

PoraĹźka

Przed założeniem jakiego kolwiek rachunku u nich zastanówcie się z dziesięć razy. Zakładałem konto internetowe około rok temu, miałem prawie wszystko załatwione wystarczyło tylko dokonać przelewu na te konto po to żeby potwierdzić aktywację tego rachunku, tego przelewu nie dokonałem i po roku przyszła mi opłata 652zł za te niby konto. Ciężko wgl się skontaktować z nimi, trzeba czekać i czekać, powiem tyle szkoda zdrowia na to....
W skali od 1 - 10, daję -10
Nie polecam wiązania z nimi !!!


Zbyszko Zbyszko
30.01.2017. 16:44

OCZAROWANIE

Witam wszystkich . Ostatio ogladalem reklame pozyczka bez dochodow z procentem 4.9 . Poszlem do banku osobiscie czekalem chyba z 2 godziny . Teraz chcialem sie dowiedziedz jaka sume mozna ??? . Pani za biurkiem mowi ze do 15000 zl ale trzeba miec udowodniony dochod . Kto jest glupi ja co widzialem reklame czy bank ktory ja przygotowal ?Bardzo zly wyszlem . Jesli sie cos mowi i to w tv powinni albo szybko znienic reklame albo wziac zasade KLIET NASZ PAN .


Edyta Edyta
29.01.2017. 19:45

Kiepski Bank

Nie polecam tego Banku.Reklamują się jako wyższa kultura, a tak na prawdę poziom obsługi daleko ma się do tego określenia.Podejście Banku do klientów tragiczne, wszystko pod górkę.
Reklamują tańsze kredyty, a pracownikom zabraniają je sprzedawać .Raz zapytałam o ofertę to usłyszałam,że dla Pani ta oferta nie jest dostępna. A Pani D. Dolata jako przedstawiciel Banku powinna zwrócić uwagę na jakość placówek zamiast unosić głowę wysoko .


kartofelfan kartofelfan
26.01.2017. 20:30

Alior

Klientowi z ponadprzeciętnymi poborami trafiającymi na konto i potencjalnie dużymi kwotami lokat napisali "MUSZĄ ROBIĆ SKAN DOWODU BO MOGĄ TO ROBIĆ" A JAK SIĘ NIE PODOBA TO KLIENT MOŻE ZŁOŻYĆ WYPOWIEDZENIE UMOWY.
Bardzo podejrzane jest ,że bank woli zrezygnować z klienta niż z skanu jego dowodu osobistego.Można tylko się domyślać dla czego im tak zależy na skanie dowodu (?dobra zmiana PZU?).
Uważajcie na arogancki ten Bank i podejrzana praktyka "kolekcjonowania "skanów.Są na szczęście banki co założą konto (np.ING ,PKO BP,City)bez skanowania dowodu MOGĄ WEDŁUG PRAWA A NIE ROBIĄ !!!


jar jar
17.01.2017. 20:00

Teraz juĹź nie polecam

za te podwyżki które planują od marca 2017 i za brak NOWOCZESNEJ aplikacji mobilnej czas zmienić bank. Kiedyś wyróżniał się on od pozostałych. Teraz wieje tam nędza i oszczędnościągi. Zastanawiam się nad mbank ie. lubię ich innowacyjność.


Oszukany 8470 Oszukany 8470
15.01.2017. 20:38

Opinia

U mnie sytuacja wyglądała tak. Ok dwa lata temu przedłuzalem umowę w T-Mobile i panienka zaproponowała mi konto bankowe. Mówię że nie potrzebuję bo już posiadam dwa i nie potrzebuję trzeciego. Panienka na to że jak biorę abonament to konto jest zintegrowane , że taka promocja , że za darmo i że tak po roku jak nie będę korzystał to automatycznie będzie zamknięte. No to podpisałem. Wszystko było ok aż tu nagle jakiś rok temu dostaję sms że mam jakieś zaległości na koncie. Troszkę zdziwiony, bo przecież konto miało być zamknięte a tu taki sms. Ale nic ,dzwonię na infolinię wyjaśnić sprawę. Miła pani wytłumaczyła mi że kwota została naliczona przez pomyłkę. Za dwa dni przychodzi sms z przeprosinami że błędnie naliczono opłatę. Myślałem że na tym koniec. Ale nic z tego,minął kolejny rok i przed świętami dostałem maila z jakiejś kancelarii że mam zaległości wobec banku na kwotę 84,70. Z tego co widzę i słyszę to nie jestem odosobnionym przypadkiem i że kwota u wszystkich jest taka sama lub bardzo zbliżona. Zdaje się że to taka polityka firmy świadomie wprowadzać klientów w błąd wciskając im konto i naliczać opłaty nie wiadomo za co. Ja aktualnie jestem na poziomie reklamacji ,zobaczymy co z tego wyjdzie. Oczywiście nie polecam tego baku i całego T-Mobile. Byłem klientem T-Mobile 8 lat ale widzę że pora się rozstać.


mirak mirak
13.01.2017. 18:27

Słabe zabezpieczenie konta w Aliorze

Alior słabo zabezpiecza konta osobiste. Długość hasła do konta ograniczona jest tylko do 15 znaków


Majeczka Majeczka
13.01.2017. 13:47

operacje gotĂłwkowe

Nie ma zastrzeżeń do bankowości internetowej .Problem jest z operacjami gotówkowymi, blisko mam galerię Carrefour na Zielonych Wzgórzach w Białymstoku i jest tam oddział Alior Bank i raz prowadzi operacje gotówkowe raz nie. Od stycznia 2017 roku znów nie prowadzi. Nie wiem czyje są to decyzję utrudniające mi życie. Dziś byłam w oddziale Alior Bank na Lipowej ludzi multum, zapowiadało się długie stanie, zrezygnowałam i udałam się by zapytać gdzie mogę złożyć reklamację. Pracownik podał mi numer telefonu na infolinię a na pytanie dlaczego ten oddział w galerii nie prowadzi obsługi gotówkowej,odpowiedział że taką decyzję w tym oddziale podjęła Pani Dyrektor. Zapraszam Panią Dyrektor do takiej kolejki, jak postoi parę godzin, to może jej decyzje będą przyjazna dla mnie ??? W każdy oddziale Alior Bank powinno być operacji gotówkowych. Bank jest chyba dla klientów a nie dla bankowców !!!! Nie udał mi się dodzwonić bo są utrudnienia na infolinii więc czarę goryczy wylewa tu ale moi drodzy czy to ma sens ?


Marta Marta
13.01.2017. 11:57

Chciałam założyć konto w tym banku

Jejku,,jak przeczytałam te opinie to mi się natychmiast odechciało założenia konta w tym banku. Dzięki za nie, być może uchroniły mnie przed wieloma problemami. Pozdrawiam


joseph joseph
08.01.2017. 13:46

Pozytyw

Mam konto wyższej jakości, już 2 lata. Nie pobrano mi żadnych opłat. Nie było żadnych zacięć w obsłudze internetowej. W oddziale banku byłem tylko jeden raz, przy zakładaniu konta. Dziwi mnie fakt, że tak dużo jest opinii negatywnych.


Niezdaowolona Niezdaowolona
31.12.2016. 15:50

masakra

Z alior bankiem nie mialam nic doczynienia do momentu emaila z kancelarii prawniczej z grozba komornika, jesli nie wplace danej kwoty.
nawet nie wiedzialam, o co chodzi. generalnie kilka lat temu wzielam t-mobile z kontem w alior banku. ani ja z aliorem sie nie kontaktowalam ani oni ze mna. zadnej informacji o
czymkolwiek...az tu nagle (nie od nich) informacja o dlugo...???????
Czy tak to dziala? nie polecam...chyba ze lubicie byc ograbiani;-)


lech2011 lech2011
29.12.2016. 16:11

wyższa kultura bankowości ???

Próbowałem dzisiaj w czterech kantorach/oddziałach Alior banku w Warszawie wpłacić na swoje konto 10 tys. złotych. I tak:
1) W dwóch nie było obsługi kasowej i tzw. „bank” nie mógł przyjąć pieniędzy.
2) W trzecim wyszła gdzieś kasjerka i kantor nie działał.
3) W czwartym aby przyjąć ode mnie 10 tys. zł kasjer spytał skąd u mnie taka kwota i nie uwierzył, że taka kwota może pochodzić z oszczędności życiowych faceta 60 +. Poza tym w tym czwartym kantorze nie ma informacji o kursach walut (trzeba odstać w kolejce, aby dowiedzieć się kursu z tabletu dla aktualnie obsługiwanego klienta), a kurs walut jest wyższy, niż to Alior podaje w internecie.

A więc taka jest wyższa kultura bankowości. Ciekawe jak jest w takim razie w tych niższych kulturach bankowości?
Strach się bać ?


Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 5 6 7 8 Ostatnia >> (10 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !