Konta bankowe · Konto · Konto Alior Bank - Wasze Opinie? Warto Założyć??

Konta Alior Banku - Opinie, Porównanie

alior Do założenia konta osobistego w Alior Banku nie potrzeba nawet wizyty w banku – wniosek wysłany on-line potwierdzamy przelewem dokonanym na konto. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne. Gdy na rachunek wpływa wynagrodzenie, renta, emerytura, stypendium, albo jest zasilane kwotą przynajmniej 2 tysiące złotych miesięcznie Alior Bank daje dodatkowe przywileje - pakiet usług assistance „Pomocni Fachowcy” oraz pakiet usług concierge „Osobisty Asystent”. Przydatną funkcjonalnością jest przelew natychmiastowy – pieniądze trafiają do adresata w kilka minut.

Konto Internetowe

Konto internetowe Alior Bank to z pewnością najtańsze konto bankowe w ofercie Alior Banku. Oferuje ono m.in. 0 zł za prowadzenie rachunku. Przelewy internetowe są bezpłatne, podobnie jak przelewy europejskie. By użytkowanie karty było darmowe należy nią dokonać transakcji za min. 100 zł w miesiącu. Jeśli tego nie uczynimy Alior Bank pobierze opłatę w wysokości 4 zł miesięcznie. Do dyspozycji mamy darmowe bankomaty Alior Banku lub sieci Euronet. Alior Bank daje możliwość podpisania umowy przez Internet (bez wizyty w oddziale i bez kuriera). Co ciekawe, dla nowych klientów bank oferuje lokatę 2-miesięczną o oprocentowaniu aż 4% .

Konto firmowe Alior Bank

Konto firmowe Alior Bank oferuje m.in. możliwość zarządzania firmą 24 h na dobę, dzięki bezpłatnemu dostępowi do bankowości internetowej, mobilnej i telefonicznej oraz opłatę za kartę debetową tylko 3 zł miesięcznie, a Pakiet Bezpieczeństwa do karty 2 zł miesięcznie.

Sprawdź też jakie mają opinie w alior kredyty: kredyt gotówkowy i konsolidacyjny
Opinie o kredytach gotówkowych:
http://www.kredyty-gotowkowe.net/kredyt-w-alior-banku-czy-warto-wasze-opinie.html

Konto Alior Bank - Wasze Opinie? Warto Założyć?? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
1.85 na 5
204 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (460 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 5 6 7 8 Ostatnia >> (10 stron razem)
Mariola Mariola
29.11.2016. 16:07

Masakra

Już nie mam siły na ten bank!!!! Drugi tydzień mam problemy z logowaniem na stronę banku wykonanie przelewu trwa... trwa.... i sesja wygasła . Co się dzieje ? Współpraca z tym bankiem stała się koszmarem.Niestety ale czas na zmiany! To nie wina mojego internetu -mam konta również w innych bankach gdzie wszystko idzie sprawnie


Ela Ela
28.11.2016. 20:15

Skandal

30 minut na oczekiwanie na połączenie z konsultantcem celem aktywacji karty to skandal. Tylko w tym banku!


Boena Boena
25.11.2016. 10:50

Niekompetencja

Chciałam zamknąć konto i kartę kredytową, więc poszłam do oddziału, żeby mi policzyli, ile mam wpłacić dziś, żeby kredyt był na zero i jutro zamknąć kartę. Dostałam informację o kwocie, wpłaciłam trochę więcej i następnego dnia poszłam załatwić zamknięcie. Okazało się, że zamykanie karty trwa około 3 miesięcy, po 4 tygodniach od wizyty dostałam info, że muszę wpłacić jeszcze parę złotych, bo tak wyszło z rozliczeń, a po następnym miesiącu kolejny telefon, że kolejne pieniądze trzeba zapłacić, bo tak wyszło... Ciekawa jestem, skoro tak ciągle muszę dopłacać, kiedy w końcu zamkną mi tę kartę kredytową, bo może to tak będzie się ciągnęło do uśmiechniętej śmierci? Skoro wpłacam, to nie mogą zamknąć, skoro nie mogą zamknąć, to muszę wpłacić... Naprawdę wygląda mi to na wyłudzanie pieniędzy.
Generalnie NIE POLECAM!!!


Aga Aga
17.11.2016. 11:01

Oj bardzo nieprzyjazny bank

Oj niestety bardzo niedobre pierwsze wrażenie Alior Banku. Po przejęciu BPH, mój rachunek karty kredytowej trafił w Wasze ręce. Z karty na co dzień nie korzystam, także jedyne co na niej reguluje to opłata roczna w wysokości 30 zł. Taka opłata została mi naliczona we wrześniu tego roku. Termin jej płatności minął 8-10 o czym zostałam poinformowana przez sms-a 10-11, po czym niezwłocznie dokonałam przelewu ww kwoty - została ona zaksięgowana dnia następnego. Mimo, że niezwłocznie po wysłanym monicie dokonałam przelewu, bank naliczył mi opłatę windykacyjną w wysokości UWAGA 30 zł, czy to przypadek? żeby klient pomyślał że jego wpłata nadal nie dotarła i nic więcej nie wzbudziło jego czujności?? Tak jak pisałam z karty nie korzystam więc na konto się nie loguje codziennie, ani nawet co tydzień. W przypadku banku BPH, po wysłanym przypomnieniu i dokonanym przelewie żadnych opłat nie naliczano! Tak więc wg banku nadal byłam winna kolejne 30 zł plus odsetki za zwłokę (0,05 zł). To jeszcze nie koniec historii... Dalej jesteśmy w listopadzie.... bank specjalnie przeczekał z wysłaniem pierwszego monitu, żeby w niedługim czasie mógł wysłać kolejny, z tytułu odsetek i niezapłaconej opłaty windykacyjnej....30,05 zł UWAGA - kolejne 30 zł zostało naliczone w przeciągu 1 miesiąca!!! mimo, że faktyczna opłata roczna dawno na konto wpłynęła. Po telefonie na infolinie, dowiaduje się, że bank może w ciągu miesiąca naliczyć do 100 PLN takich opłat, i pewnie tak też czyni, bo kto ma czas na codzienne logowanie się na konto i śledzenie groszowych odsetek.... Finalnie do zapłaty 90 zł z groszami za miesiąc opóźnienia w opłacie rocznej, gdzie w międzyczasie była fuzja i jak mniemam zmiana opłat i prowizji, której nie otrzymałam! Dodam, że żaden z monitów listownych, za które zostały naliczone opłaty do mnie nie dotarł (może to nie dziwne skoro od wysyłki upłynęło zaledwie kilka dni? To jednak nie powstrzymało Aliora od naliczenia opłat. Bez komentarza) Zatem bardzo przestrzegam przed tym bankiem!!! Takie postępowanie uważam za bardzo nieludzkie w obecnych czasach gdzie ludzie nie są idiotami. W moich oczach Alior jest całkowicie zdyskwalifikowanym partnerem. W najszybszym możliwym momencie moje konto likwiduje, myślę że takie podejście nie będzie tolerowane przez wielu, i szybko będziecie tracić klientów.


wara wara
14.11.2016. 14:59

Ten bank to porażka!!!

Ten bank to jakiś żart!!! Ciągle wprowadzają jakieś nowe opłaty, brak możliwości odblokowania konta internetowego przez telefon lub internet, konieczna jest wizyta w oddziale banku, co dla osoby mieszkającej zagranicą jest kosztowne i żeby nie było nie zablokowałem sobie konta, po prostu długi czas się nie logowałem to zblokowali mi konto. Teraz nie mam dostępu do swojego rachunku maklerskiego nie mogę nic zrobić nic z akcjami które posiadam. NIE POLECAM NIKOMU!!! Wyższa kultura w bankowości to tylko bezużyteczny slogan nie mający nic wspólnego z rzeczywistością. Nie polecam zwłaszcza osobom mieszkającym za granicą.


majka420 majka420
13.11.2016. 10:27

Konto oszczędnościowe w Alior Bank czy warto?

Witam
Przymierzam się do założenia konta oszczędnościowego w Alior bank gdzie mam swoje konto rozliczeniowe. Na jakiej zasadzie działa to konto czy można np samemu wpłacać takie kwoty jakie się chce czy tylko ustala się na stałe konkretną kwotę i odciągają ci np z wynagrodzenia co miesiąc?
Czy jest jeśli mam dostęp do mojego konta przez internet to wystarczy np, że uruchomię sobie funkcję konta oszczędnościowego i będę przelewać ile chcę pieniędzy?


Micha Micha
10.11.2016. 13:35

Pan

Polecam wszystkim malkontentom, którzy nie są niezadowoleni z opłat podziękować PiS-owi.
Banki płacą podatek bankowy. Czyli kto go płaci? My - klienci.
Stąd opłata za kartę, konto, saldo w bankomacie, przelewy i inne.
Z całym szacunkiem do intencji wszystkich państwa, polecam się ogarnąć bo darmowe "wszystko" w banku to przeszłość. Jak to mówią "płać i płacz".
Można jak niektórzy politycy trzymać kasę w skarpecie...albo kuwecie dla kota. To nic nie kosztuje.


Jerzy Jerzy
07.11.2016. 20:37

Wysoka kultura, profesjonalizm i wiedza P. Katarzyny W. i P. Macieja J.

Witam! W dniu 07-11-2016 roku otworzyłem konto osobiste t.z. Rozsądne, oszczędnościowo-rozliczeniowe w Jastrzębiu Zdroju Al. Józefa Piłsudskiego 25. Pani Katarzyna W. Bankier Klienta, która zajmowała się otwarciem w/w konta. Wyjaśniła, zapoznała i na wszystkie moje zapytania, odpowiedziała wyczerpująco ze zrozumieniem, a co najważniejsze! Podejście do klienta bardzo profesjonalne i wysoka kultura, co bardzo rzadko trafia się na tak wspaniałych Bankierów jakim jest Pani Katarzyna W. W związku z powyższym warto poczekać w kolejce do Pani Katarzyny W., a sami przekonacie się, że się nie myliłem! Sprawcie sami!!!
Polecam. Jeszcze nie koniec Wspaniałego Poniedziałku 07-11-2016 roku. zalogowałem się do konta po to by się z nim zapoznać. Kliknąłem w zakładkę ustawienia SMS-ów i natknąłem się na mały problem, więc zatelefonowałem na nr 123707000 i trafiłem na rozmówcę Pana Macieja J., który udzielił mi wyczerpującej informacji o dziwo też w profesjonalnie i też z wysoką kulturą że aż miło było rozmawiać z tym Panem! Jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem, że są jeszcze wspaniali ludzie, którzy swoją wiedzą nie tylko wyjaśnią i zachęcą, ale wprowadzą wspaniały nastrój. Panią Katarzynę W. i Pana Macieja J. z całego serca polecam każdemu!!!
Pozdrawiam. Jerzy Sz. Żory


maciej maciej
07.11.2016. 19:00

okropność

Bank który wydzwania wieczorami a nawet w niedzielę w dodatku prosząc o podanie danych osobowych. Miałem kartę w BPH a teraz okazuje się że to podobno Alior. Nie zgadzam się na podawanie mych danych osobowych kolejnemu bankowi. W odpowiedzi kobieta mówi - proszę przyjść do banku. Myślę że to Oni powinni mnie poinformować listownie o ichsiejszych zmianach prosząc o wyrażenie zgody na taka formę kontaktu. Co to za kraj dzikich zasad....


Grzegorz Grzegorz
07.11.2016. 15:40

NIE POLECAM

NIE POLECAM DLA MNIE MASAKRA BANK !!! TO NIE BANK TYLKO JAKIS SKOK CHYBA

1. KURS PRZEWALUTOWANIA EURO W DNIU 04.11.2016 WYLICZYLI NA 4.13 W NORMALNY KURS BYŁ TO OKOŁO 4.33 W SKUPIE , ZŁOŻYŁEM REKLAMACJE ALE WG BANKU NIE BYŁO ŻADNYCH UCHYBIEŃ Z ICH STRONY . NA TEJ WYMIANIE STRACIŁEM OKOŁO 2600 ZŁ W 1 DZIEŃ

2 . POTRAFIĄ DZWONIĆ O GODZINIE NP 20 W SPRAWIE POTWIERDZENIA PRZELEWU

3. KOLEJKI W BANKACH MASAKRA , CZYNNE 1 LUB 2 KASY MAX

4. WERYFIKACJE NA INFOLINII PO 7 PYTAŃ ZA KAŻDYM RAZEM

5 . SZYBKA WYPŁATA GOTÓWKI NIE JEST MOŻLIWA W TYM BANKU ...SZOK! JAK NA 21 WIEK

POSIADAŁEM RACHUNKI W KILKU LUB KILKUNASTU BANKACH DZIAŁAJĄCYCH W POLSCE ALE Z TAKĄ OBSŁUGĄ TO JESZCZE NIE ,

A O ODSETKACH I OBSŁUDZE KART KREDYTOWYCH LEPIEJ NIE WSPOMINAĆ I BROŃ BOŻE NIE ZAKŁADAĆ , CHYBA ŻE MAJĄ PAŃSTWO OCHOTE NA TEL O 22 NO 2 ZŁ NIEDOPŁATY WYSTĄPIŁO NA RACHUNKU KARTY BKRETYDOWEJ


Marcin Marcin
31.10.2016. 17:44

Nie polecam

Wszystko zaczęło być źle od momentu przejęcia meritum bank przez Alior Bank. W meritum konto z dwoma kartami nie kosztowało mnie nic, a po przejęciu przez Aliora 36 zł/miesiąc... 432 zł w skali roku za konto bankowe i dwie karty? Naprawdę??? Jak by tego było mało, jedna z tych kart nie działała i nawet po roku ciągłego dzwonienia obsłudze banku nie udało się aktywować tej karty. Z resztą kontakt z obsługą tego banku to jest jakiś dramat. Dzwonię na infolinię, żeby odblokować konto, a oni mnie proszą o podanie kodu z sms`a aktywującego konto, który sami każą usunąć zaraz po użyciu. Bardzo dobrze, że dzisiaj zamknąłem rachunek w tym banku.


krogulec12 krogulec12
27.10.2016. 21:02

Czy bank ma prawo do przeksięgowania pieniędzy z konta osobistego?

Jestem klientem w Alior Bank i spotkała mnie taka sytuacja, miałem pożyczkę Meritum Bank, ponieważ straciłem pracę zostałem przy bardzo niziutkiej rencie niecałe 600zł, tak że brakło mi na raty pożyczki. Po połączeniu się z Alior Bankiem. Alior Bank bez mojej wiedzy zaczął robić przeksięgowania na konto tej pożyczki. Tak, że sam pobierał sobie z mojej renty pieniądze, na poczet tej pożyczki. Miałem otrzymać pożyczkę krótkoterminową z innego źródła, ponieważ był tam potrzebny numer konta udałem się do Aliora i pani podała mi numer konta na zwykłej kartce wypisanej długopisem, bez pieczątek itp. Jednak podała mi nie mój numer konta z rachunku osobistego ale numer konta gdzie mam do spłacania raty z Meritum i tym sposobem bank sobie przywłaszczył moją niewielką pożyczkę którą ja i tak muszę spłacać chociaż z tej pożyczki nic nie widziałem. Proszę mi powiedzieć czy bank miał takie prawo.


Ela Ela
24.10.2016. 12:14

Lokata

Moja lokata miala przyniesc co najmniej 3 procent rok do roku.Lokata na 2,5 roku.Wczoraj umowa dobiegla konca.Dzisiaj posszlam po MOJE pieniadze,okazalo sie,ze potracono100 zl zkwoty,ktora wplacilam,a na calosc pieniedzy ,mam czekac MIESIĄC,az wpłyną.Zatem zamiast zarobic marne pare setek,stracilam 100zl,kosztem ubezpieczenia,o którym nie bylo mowy,kiedy podpisywalam umowe,dwa-na odbior pieniędzy musze czekac31 dni,od zakończenia umowy.Czytajcie dokladnie umowy,przed zlozeniem podpisu.Najlepiej,aby byl z wamia dwokat,inaczej padniecie ofiarą nieuczciwego kasjera,ktory wcisnie wam ofertę,ktora bedzie korzystna dla kasjera, banku-nigdy dla was.OmijaJcie ten bank szerokim lukiem,nie dba o klijenta,dba o dochody za wszelka cene.Mam zamiar zaPlacic adwokatowi ,zeby sprawdziil dlaczego stracilam pieniadze,przez 3 lata nie miałam dostępu do swoich oszczędności,i jesli bedzie mozliwosc,zloze zawiadomienie do prokuratury,wystpie z pozwemdo Sadu ,oddadza mi z nadwyżka


Jarek Jarek
21.10.2016. 23:41

Alior

Do 4 tysięcy - takie są oferty pracy. Polega ona na wydawaniu pozytywnych opinii. Tu tacy pracują.


Marlena Marlena
21.10.2016. 20:40

Nie zakladaj

Nie warto zakładać tam konta. Tylko licza na kase. Nie informują ze na koncie powstała jakas minusowa kwota. .zaczynaja naliczać odsetki i nagle okazuje sie ze windykacja. Szybko zrezygnowałam z ich usług. Nie zakładaj tam konta!!!


Kamil Kamil
20.10.2016. 18:48

Długie księgowanie kasy

Witam, odradzam ten bank tylko z jednego powodu. Księgowanie pieniędzy trwa nawet 7 dni ale to nie reguła. Można ustawić codzienne powiadomienie emailem jakie jest saldo dostępne ale to nic nie da bo dziś możecie mieć np. 1000zł a jutro 0zł bo powiedzmy kilka dni temu robiliście jakieś zakupy i dopiero teraz wam odliczyło tą kwotę. Krótko mówiąc nie da się realnie kontrolować stanu swojego konta jak i wydanych pieniędzy i często możecie być zdziwieni, że na koncie jest tak mało lub brak kasy.


jerzy jerzy
18.10.2016. 12:48

ten bank to DNO

Jak widzę , większość ma taka samą opinię o tym marnym banku z NISKĄ kulturą bankowości. DNO i tyle


Oszukany klient Oszukany klient
15.10.2016. 11:44

przestroga

Przestrzegam wszystkich przed tymi usługami to jest forma szybkiego wzbogacenia się banku. Prawie dwa lata temu podpisywałam umowę na nowe usługi telefoniczne, zaproponowano mi konto i kartę bez żadnych opłat (z czego nie korzystam bo mam konto w innym banku). Przez pierwszy rok było wszystko tak jak powinno być czyli konto darmowe i karta darmowa. Dwa dni temu przysłano mi wezwanie do zapłaty (e-mailem) na kwotę 84,70 zł. Kiedy próbowałam wyjaśnić szczegóły drogą elektroniczną napisano mi że nie mogą mi wysłać takiej informacji bo to jest tajemnica bankowa, już tym mnie rozbawili bo wystarczy zadać sobie pytanie ” to jakim prawem wysyłają wezwanie do zapłaty e-mailem” to też jest tajemnica bankowa a dokładnie moje prawo do tajemnic.
Zostałam więc zmuszona do wykonania telefonu na infolinię gdzie spotkałam się z nie kompetentnym pracownikiem. Wyjaśnił mi że ta kwota to opłata za kartę z której nie korzystam, kiedy zapytałam o to że karta miała być darmowa usłyszałam że w czerwcu 2015r. (rok miałam za darmo) wprowadzono opląty od tej karty a żeby mnie poinformować wysłano mi regulamin droga elektroniczną, kiedy zapytałam „czy posiadają informację że otrzymałam tą wiadomość” odpowiedział brzmiała że ‚”nie”. Wniosek jest taki że ponad rok naliczano mi opłaty za kartę nie informując mnie wcześniej że mam jakieś zadłużenie, kiedy uznali że kwota jest już na tyle spora to wysłali informację o zadłużeniu. Moje pytanie jest takie dlaczego takiej informacji nie przysłali wcześniej czyli na przykład trzy miesiące odkąd zaczęli naliczać opłaty. Odpowiedz moja jest taka bo wtedy zarobili by 10 zł a po 16 miesiącach kwota była już wystarczająco duża żeby wysłać mi informację. I co na to powiecie to jest po prostu czyste zarabianie pieniędzy.


Ady Ady
13.10.2016. 18:21

Naprawdę inna kultura bankowości

Ponad dwa tygodnie czekam na zwrot nadpłaconego ubezpieczenia, które zostało mi wciśnięte do kredytu. Kredyt został zamknięty przed terminem i bank powinien zwrócić mi nadpłacone ubezpieczenie, ale tak nie bardzo się z tym kwapi, proponując ochronę ubezpieczeniową na okres w jakim ten kredyt powinienem jeszcze spłacać, lub wypłacą mi część środków a pozostała część zostanie przeznaczona na ochronę ubezpieczeniową. Jak klient ze spłatą się spóźni pewnie naliczą mu niemałe odsetki, a w takim przypadku trzeba cierpliwie jak wół czekać i być nękanym kolejnymi telefonami byle by tylko pieniędzy nie wypłacić. NAPRAWDĘ INNA (WYŻSZA) KULTURA BANKOWOŚCI!!!


Pamela Pamela
06.10.2016. 18:15

Najgorszy bank w Polsce

Alior bank to najgorsza instytucja finansowa w kraju. FATALNA obsługa klienta, nie wyszkoleni pracownicy w zakresie wiedzy finansowej jak i manier. Złodzieje, okazuje się, że za sprawdzenie w bankomacie kwoty na własnym koncie kasuj ą 40 zł!!! Nie informując o tym! Oddział na Ursynowie przy metrze Natolin to najgorsza placówka, wieczne kolejki bo panie muszą sobie poplotkować! Kiedy zwróci się im uwagę to opryskliwie odpowiadają że pracują a siedzą i gadają o pierdół ach, to słychać na cały bank. Nie polecam na całej długości!


gen54 gen54
02.10.2016. 13:00

bank na dyspozycję PRZEKSIĘGOWANIE robi przelew i nalicza opłatę

Spłaciłem przed terminem pożyczkę w Aliorze,omyłkowo pieniądze zostały przelane na rachunek karty kredytowej zamiast na konto spłaty kredytu oczywiście w ramach jednego banku.Wielkie było moje zdziwienie że rachunek karty kredytowej zamknięty trzy lata temu jest otwarty.Z pomocą pana z banku wystosowałem pismo o przeksięgowanie pieniędzy z rachunku karty kredytowej na właściwy rachunek do spłaty pożyczki.Alior Bank nie zrobił przeksięgowania tylko przelew i naliczył opłatę.Na moją reklamację odpowiada że wszystko jest zgodne z ich regulaminem i opłata jest prawidłowa.Ale odpisują z uporem maniaka o przelewie a nic na temat przeksięgowania.Napisałem odwołanie ale myślę że nie należy spodziewać się rozwiązania na moją korzyść.Mam wszystkie dokumenty na nielojalność tego banku tylko nie wiem jaki powinienem wykonać kolejny krok.Czy ktoś miał podobna sytuację w tym banku?


Roman Roman
27.09.2016. 08:31

Konto internetowe z wizytą w oddziale

Właśnie założyłem konto internetowe w Aliorze. Po jakimś czasie dostałem kartę, natomiast nie logowałem się jeszcze online. Dziś spróbowałem po raz pierwszy. Po wpisaniu numeru CIF wyświetlił się komunikat o nieaktywnym kanale użytkownika. 30 minutowa rozmowa z konsultantami (trzema!) nie doprowadziła do rozwiązania problemu. Odsyłali mnie do siebie na wzajem. Jedni twiedząc że to moja wina (może mam wirusa?), drudzy że muszę podejść do oddziału po zdjęcie blokady, inni że da radę to załatwić przez telefon u innego konsultanta. W końcu rozłączyli się (!), a ja napisałem wiadomość mailową. Po kilku godzinach nadszedł mail w którym czytam, że trzeba udać się do oddziału po aktywacje bankowości online.
Zakładając konto internetowe miałem na uwadze fakt jego uruchomienia bez wychodzenia z domu - tak jak jest w przypadku kont tego typu w innych bankach. Zmusza mnie to do rezygnacji z konta w tym banku, ponieważ nie mam zamiaru organizować wyjazdu specjalnie do Państwa oddziału (w mojej miejscowości jest tylko placówka, która nie ma tego typu uprawnień). Szkoda tylko, że niepotrzebnie straciłem tyle czasu.


Roman Roman
17.09.2016. 22:24

Zamierzałem założyć konto...

Poczytałem komentarze i już nie zamierzam.
Dziękuję za te wszystkie opinie i ostrzeżenia.
Teraz rozumiem, dlaczego w banku z kontami "zero opłat" liczba rachunków maleje...


PeaceGuard PeaceGuard
01.09.2016. 12:00

NAJGORSZY BANK

Tak samo jak Mokka poniżej - odradzam komukolwiek członkostwo w Alior Banku, jeśli nie chce zostać oszukany. Podobnie było w moim przypadku. W ogóle nie zakładałem nawet nigdy konta w Aliorze, ale przejął on Meritum Bank, w którym miałem konto. Oczywiście konto darmowe nagle stało się kontem za 16 złotych miesięcznie. O informacji sms-em o zmianach warunków nie było mowy. Tak więc zdzierali ze mnie kasę przez kilka miesięcy, a gdy złożyłem dyspozycję o zamknięcie konta, to najpierw kazali dołożyć kolejne pieniądze, bo "konto będzie aktywne jeszcze przez miesiąc i naliczy się następna opłata", potem dzwoniła do mnie kobieta z samej centrali próbując przekonać, żebym zostać i że niby na rok dadzą mi darmowe konto (gdzie w innych bankach jak SMART, czy Idea jest obecnie w pełni darmowe na stałe), ale gdy się nie zgodziłem, to okazało się, że muszę zabrać z konta część pieniędzy, bo teraz bilans jest dodatni, a musi być zerowy. Oczywiście gdy to zrobię miałem już samemu do niej dzwonić, ponieważ skoro odmówiłem to kontakt ze mną miała już kompletnie gdzieś. Oczywiście okazało się potem, że i tak przez miesiąc od złożenia dyspozycji konto pozostawało otwarte, a po miesiącu zadzwoniła do mnie inna pani mówiąc, że na koncie znów jest bilans ujemny i muszę dopłacić, żeby konto zamknąć.
Całkowita żenada, fatalny stosunek do klienta, fatalne informowanie, a na dodatek moje dane wyciekły do jakichś instytucji trzecich, które teraz dzwonią w różnych spamerskich sprawach.
ODRADZAM KOMUKOLWIEK DOTYKANIE KIJEM TEGO BANKU.


jasa77 jasa77
30.08.2016. 11:59

to nie jest zaden bank

Alior Bank to organizacja żerująca na własnych klientach, mnóstwo ukrytych opłat, np. powiadomienia sms niby drobna rzecz, ale czesto trzeba zapłacić ponad 10 zł miesięcznie. Dokonując wypłaty z bankomatu za granicą można spodziewać się złodziejskiego kursu, podobnie wypłacając złotówki z konta w walucie obcej. Przewalutowanie ZAWSZE dokonywane jest po najgorszym kursie dnia. Olbrzymie problemy z uzyskaniem limitu w koncie, w przypadku negatywnej decyzji nikt nawet nie pofatyguje się o poinformowanie o tym klienta. Gdy chcemy w końcu dowiedzieć się co z naszą sprawą - nikt nie odbiera telefonu, trzeba osobiście się pofatygować. Bank stara się maksymalnie zniechęcić klienta, żądając od niego coraz to nowych dokumentów, np. potwierdzenia rejestracji nr telefonu komórkowego. Po dostarczeniu wszystkich dokumentów bank sprawdza jeszcze kilkakrotnie firmę klienta w KRD. W końcu negatywnie rozpatruje wniosek, ponieważ w okresie ostatnich 4 lat firma miała stratę w jednym miesiącu. Strata spowodowana tym, że nie z naszej winy płatność za fakturę otrzymaliśmy 2 tygodnie po terminie.
Ogólnie bank jest nieprzyjazny dla klienta, na każdym kroku można wzraźnie odczuć chęć maksymalnego zysku, niewiele otrzymując w zamian.
Po 6 letnim doświadczeniu z tym bankiem gorąco przestrzegam przyszłych klientów. TO NIE JEST BANK PRZYJAZNY DLA KLIENTA.


Patriota Patriota
29.08.2016. 16:40

Alior Bank Tragiczny

Nie polecam tego banku a szczególnie kredytu, ponieważ koszta się biorą nie wiadomo z skąd a pracownicy nie potrafią ocenić ile rat jest do spłaty totalny bałagan i nie porządek kosztem niestety ale klienta... nic się tam nie zgadza... naprawdę radze omijać z daleka a połączenie z infolinia, w razie problemów(a na-pewno będą) Drogie i nie każdy pracownik może coś pomóc zależy na kogo trafimy a dwa że tak przeciągają rozmowy aby najdłużej i to ewidentnie celowo...


waldek st ce waldek st ce
23.08.2016. 23:01

PRZECZYTAJ I OCEN

hej
jestem klientem Alior Bnku naprawdę długi czas jest to mój trzeci bank który wybrałem i zostałem .Czytając wasze opinie nie zgodzę sie ze w Alior Banku jest tak złe a w innych bankach cud mód i malina . Te pytanie przy weryfikacj konta to dla waszego bezpieczeństwa zęby żaden oszust sie nie podał za wasza osobę i nie wyczyścił Wam konta a wy marudzicie o to .Jeśli chodzi o logowanie na zachodzie to gdzie wy chcecie sie logować na otwartych ogólno dostępnych sieciach WI FI np stacje benzynowe , galerie sa to sieci bez żadnych zabezpieczen i dobry haker może wam ze skanować hasło do konta i dlatego Alior Bank blokuje takie sieci . wiadomo osoby które pracują w odziałach bankowych sa rózni może i komos sie nie chce pracować ma taki charakter ze nie pomoże sam z siebie ale czy w innych bankach tak nie ma mój ojciec tez marudzi na obsługę swojego banku ING bank Sląski. Wiec na te wszystkie wypowiedzi spójrzcie obiektywnie . Ja naprawdę polecam Alior Bank a w szczególności konto rozsądne co jeszcze bank mi zwraca pieniądze za płatność karta
POLECAM


Krzysztof Krzysztof
22.08.2016. 19:16

Alior

Bank o najgorzej renomie. Mam kilka kont. Alior to najgorszy bank z jakim mialem do czynienia.
Obsługa niekompetetna. Nie potrafią udzielić jednoznacznej odpowiedzi na proste pytania. Ciągle zmieniają regulaminy na niekorzyść klienta. Ile np
można zapłacić za wybranie 1600 zł pieniążków w bankomatu z konta alior. Zdziwienie ale 60 zł
Złodzieje, deletaci, niekometentni, nieuczciwi. Zarząd ma wiele tytułów, uczelni szkoleń, ale ewidentnie ma problemy z myśleniem.


Kasia Kasia
19.08.2016. 19:03

Opinia

Ja tak jak moi przedmówcy jestem tego samego zdania ciągły problem z kontem walutowym celowo blokowane karty prze pracowników infolinii żeby wyrabiać nowe, ciągły brak dostępu do bankowości internetowej a ta infolinia to jakaś porażka nie polecam odradzam każdemu sto razy się zastanowić zanim się z nimi zwiążecie. Wyższa kultura bankowości jakiś dramat.


saassa saassa
03.08.2016. 12:45

Problem z logowaniem

Równiez nie polecam tego banku,same klopoty z logowanie,wyjezdzam ciagle z zagranice,i jak sie loguje to ciagle sa jakies blokady,nawet nie mozna sprawdzic czy pieniazki sa na koncie,a jak sie dzwoni to jedni mowia ze odblokuja a drudzy,ze nie moga,juz 4 rqazy mialem taka sytuacje,z tego dwa raqzy odblokowałem przez tele dzwoniac do nich,a pozniej juz nie mozna bylo..


Piotr Piotr
02.08.2016. 16:03

Naciągacze

Przejęli mój bezpłatny rachunek z MeritumBanku - od razy wprowadzili opłatę, a poinformowali o tym dopiero po pół roku, kiedy już ściągnęli całą kasę i zrobili debet.


marek marek
01.08.2016. 19:49

blokada konta

Trzy razy zablokowali mi konto i trzy razy odblokowali.70 zl ×3=
210 zl Blokada byla bezprawna.To banda oszustow .Na jednej stronie internetowej jest ponad 500 wpisow z roznymi problemami z tym bankiem.Nie polecam to zlodzieje.


Nina Nina
29.07.2016. 19:41

NIE POLECAM ALIOR BANKU

nie polecam Alior banku, w momencie złożenia wypowiedzenia (nie miałam żadnych wpływów miesięcznych a bank pobierał mi 22 złote miesięcznie za prowadzenie konta więc nie opłacało się go trzymać) Pan w Alior banku poinformował mnie, że za miesiąc konto przestanie być aktywne i aby do tego momentu saldo w banku wyrównać do 0zł, dwa dni później ktoś przelał mi jakieś pieniążki wobec tego już nie miałam 0zł, pieniądze chciałam przelać na mamy konto aby znów wyrównać bo przecież za nie cały miesiąc konto przestanie być aktywne, wtedy doznałam szoku... nie mogłam przelać całej kwoty bo ciągle coś wyskakiwało, że problem techniczny, zatem spróbowałam przelać złotówkę, udało się ! I za przelanie tej złotówki na rachunek w tym samym banku na dodatek... zapłaciłam uwaga.... 10zł ! NIGDY PRZELANIE ZŁOTÓWKI MNIE TYLE NIE KOSZTOWAŁO, ZWYKŁE OSZUSTWO.


Magda Magda
29.07.2016. 10:38

zdecydowanie nie polecam

-wysokie opłaty
-Blokują dostęp do bankowości internetowej -bez informacji - przez to nie mogłam opłacic zus na czas.
- cudna jest weryfikacja na infolini- ciąg chyba 8 pytań z czego konsultant nie zaznacza że pytania dotyczą konta osobistego a nie firmowego. I ja głupia na pytanie czy mam konto w Alior Banku odpowiadam że tak. Bo mam właśnie firmowe. po czym po odpowiedzi na wszytkie pytania słysze że system nie zweryfikował moich odpowiedzi jako poprawne - i człowiek się rozłącza. Kolejny telefon -czekanie min na wolnego końsultanta 15min.

- odblokować konto mogą tylko po formatowaniu przeze mnie komputera.
-rozmawiałam z trzema końsultantami- podaja sprzeczne informacje.
-nie moge się zalogować przez aplikację mobilną -
-odcieli mnie od funduszy


Bosa Bosa
26.07.2016. 09:26

To okropny bank ostrzegam !!!!!!!

stosuja podstepne metody po splacie kredytu kazdemu wcisna dsetki o ktorych nie informuja i one rosna az kiedys ktos was grzecznie o tym poinformuje a za dzien opoznienia nie splaty porzyczki dostaniesz liscik od nich za 25 zl lichwy cholerne!!!!!!


Jadwiga Jadwiga
25.07.2016. 16:38

opinie klientow to dobra rzecz

Dziekuje wszystkim autorom opinii .Miałam zamiar zalozyc konto w Alior banku, ale po zapoznaniu sie z Waszymi uwagami definitywnie NIE !


madlen57 madlen57
22.07.2016. 15:31

Opinia

Kilkukrotnie wracałam do nich z kontem za 0zł. Pierwszy raz było to jeszcze w czasie studiów, gdzie wystarczyło, że będzie tam przesyłane stypendium to nie będą pobierali opłat - pobierali opłaty. Potem przy kredycie Pani namówiła mnie na konto za 0zł - zgodziłam się. Po kilku miesiącach mimo, że konto miało być darmowe, okazało sie płatne. Zero informacji, na ten temat. Później znów chciałam się skusić bo obiecują 0zł i co się okazało że mam nadal jeszcze inne konto gdyż przy zamknięciu kredytu (mają na to dokument) nie zamknęłam konta i mimo, że było darmowe to od kilku miesięcy nie jest i znów na minusie.


Odradzam!!!!!


lech lech
19.07.2016. 22:29

placowka partnerska swarzedz osiedle

bardzo arogancka i nie przyjemna pani,a pan kierownik zamiast zajac sie obsloga klientow jak duza kolejka ,to bawi sie telefonrm jak dziecko, nie znaja dobrze obslugi i produktow banku,nie polecam,omijac szerokim lukiem.


Dorcia Dorcia
19.07.2016. 16:08

Przelew zus i US z konta prywatnego11

Czy z konta prywatnego można płacić składki ZUS i US?


Mm Mm
10.07.2016. 08:42

Alior

Jestem klientem alior banku i każdego razu kiedy loguje się na stronę banku ona długo się otwiera
Moje pytanie do innych klientów tego banku też macie taki problem. Problem tkwi w systemie banku i problem jest gdzieś indziej
Z gór dziękuję za odpowiedź.


Anonim Anonim
08.07.2016. 00:12

Opinia

A ja dziś byłam w sprawie kredytu w Alior Grudziądz ul.Sienkiewicza i jestem pod wrażeniem obsługi.To mój 2 kredyt w tym banku i akurat trafiłam na ta sama Panią co 2 lata temu.Mile sympatyczna no i co najważniejsze KOMPETENTNA! !!Wiadomo ze placówki są różne ale ta w której ja brałam kredyt jest naprawdę ok:)


Mariusz99163 Mariusz99163
06.07.2016. 08:50

Zadowolony

Jestem klientem banku od 6 lat żadnych kłopotów, kontakt z infolinią bez problemu, jeśli chodzi o załatwianie spraw w oddziale zawsze przy wejściu witała mnie obsługa i pytała w jakiej sprawie jestem i kierowali do odpowiednich okienek. Polecam


Leo Leo
22.06.2016. 21:05

Konto internetowe

Otworzylam konto w Alior tydzien temu, dzis zamykam. Przyslali umowe do domu - podpisalam, przyslali karte i to tyle. Nie otrzymalam PINu do karty, danych do logowania a podczas proby uzyskania informacji przez telefon nie przeszlam weryfikacji i nic nie moge zrobic. Ja nie chce kredytu od was tylko konto na moje pieniadze. Jestem osoba niepelnosprawna i nie mam jak jechac do banku. Konsultanci Alior? - porazka, "no nie wiem jak pomoc" uslyszalam. Pewnie teraz bedzie problem z zamknieciem... Odradzam


Monika Monika
22.06.2016. 13:48

Konto przez internet

Niestety z przykrością, ale muszę wyrazić negatywną opinię co do tego produktu. Również niech to będzie przestroga dla banku jako, że sytuacja która mnie spotkała wpływa bardzo niekorzystnie na prestiż i jego renomę.
Moi Drodzy otóż proszę sobie wyobrazić, że ktoś podał się za mnie i założył sobie konto przez internet. Jak się okazało oszust założył sobie firmę i na to konto wpływały ogromne kwoty. W końcu klienci tej firmy zaczęli wnosić skargi na policję z racji nie wywiązania się przez tą właśnie firmę. Ponieważ firma była zarejestrowana na mnie to przyszła policja, dochodzenie co, gdzie i jak . Wyobrażcie sobie komisariat, przesłuchania, rekfiracja laptopa, telefonu, przeszukanie mieszkania...
I to właśnie oferuje Wam ten "wspaniały Bank", że niewinny człowiek jest traktowany jak największy przestępca dzięki takim "cudownym" możliwościom.
Także myślę, że da to Państwu troszkę do myślenia.
Pozdrawiam.


Klaudia Klaudia
02.06.2016. 18:20

ZERO JAKIEGOKOLWIEK SZACUNKU ZE STRONY PRACOWNIKA

Alior bank w Wadowicach -Zastrzerzenie mam do niektórych pracowników w Wadowicach . Chciałam załatwić sprawę otwarcia konta . Pani która mnie obługiwała robiła to z totalną olewką .. nic nie opowiedziała na temat konta NIC . Bardziej interesuje ją obserwowanie ludzi jak kto wygląda .. Po przejściu do innego stanowiska gdzie miałam podpisywać umowy panie obsługujące gadały o swoich prywatnych sprawach wieczornych zamiast skupić się na kliencie .. Pracownicy nie szanują innych , tylko szybko chcą się pozbyć klienta by zająć się innymi sprawami ... Tej pani która mnie zlała kategorycznie nie polecam .
Pozdrawiam ...


And And
31.05.2016. 21:48

nie warto

Spóźniłem się parę dni ze spłatą raty.
W innych bankach dostaję powiadomienie sms lub telefon.
Tutaj - cisza, za to później przychodzi list z kwotą raty + 14% odsetki + 25zł za (koszt listu).
Poprzednie kredyty spłacone co do złotówki w terminie, jednorazowa wpadka.

Jak najdalej.


Dorota Dorota
21.05.2016. 07:25

unikać!

Kraków, oddział Karmelicka, byłam tam kilka dni temu załatwić jedną prostą sprawę. Po wejściu do banku pusto. Dopiero zza odległego biurka jakaś pani machnęła mi ręką, wskazując, że mam iść dalej. Poszłam, a tam również pusto, ktoś przemknął nie zauważając jedynego klienta. Odnalazłam znów jakąś panią ale ta kazała mi czekać i weszła do kolejnej. Po jakiś 15 minutach oczekiwania i słuchania prywatnych rozmów tych pań, obserwowania kolejnych równie zainteresowanych pracowników moją osobą, przerwałam w końcu im tą ciężką pracę swoim natręctwem;) Panie obrzucały mnie natręta dwuznacznymi spojrzeniami i gadały do siebie. Powiem tak, nigdy więcej nic wspólnego z tym bankiem! Pracownicy nie szanują siebie i innych.
Miłego dnia!


adi760 adi760
20.05.2016. 10:36

Solidnie

Podczas mojego pobytu za granicą bankomat zjadł mi 50 euro i po zgłoszeniu reklamacji już po kilku dniach miałem z powrotem swoje pieniądze na koncie. Więc duży plus dl Alior Banku.
Poirytował mnie natomiast ich system identyfikacji/autoryzacji telefonicznej. Jeśli pomylimy się w jednym z kilku pytań zadanych przez konsultanta, to nie możemy przejść jeszcze raz tego procesu - trzeba się rozłączyć i zacząć od nowa. System stworzony przez debila, ale obsługa miła :)


Krzysiek Krzysiek
18.05.2016. 12:18

Alior

w Alior mam konto "wyższej jakości" . Żadnych problemów o których ludzie piszą w komentarzach. Może jestem jedynym z zadowolonych, ale ja polecam Alior: wszystko za 0%, lokaty wyższe niż inni - dla klienta indywidualnego OK (nie wiem jak firmy).


Jerzy Jerzy
16.05.2016. 13:08

Uwaga na konta walutowe.

Jestem klientem Alior Banku od kilku lat. Mam konto zlotowkowe oraz dwa konta walutowe. Ponadto, w zwiazku z tymi ostatnimi, konto w kantorze Alior Banku.Polakomilem sie na dosyc dobre stawki kantoru , jednak nie przewidzialem swojej ulomnosci i pazernosci Banku. Z moich oszczednosci dewizowych, nieudolnie przelalem dolary do kontoru ale przez pomylke nie na konto dolarowe tylko zlotowkowe. Jak sie okazalo , sprzedalem po kursie bankowym i ....350 zlotych straty. Zadzwonilem do Oddzialu w Gorzowie Wlkp. Gdyby taka transakcja byla dokonana w Banku osobiscie, mogla by byc anulowana a poniewaz zrobilem to sam droga elektroniczna- nie. Zadzwonilem na infolinie- : przykro nam, przelewow krajowych nie mozemy cofnac. Dla mnie 350 zlotych, to naprawde duzo, czy dla Banu - ?Ponadto jestem nekany co miesiac obowiazkiem pisania oswiadczenia FATCA, ktore Bankowi pozwala byc lojalnym do fiskusa amerykanskiego a jednoczesnie gnebic mnie, drobnego ciulacza. Trzeba byc naprawde obeznanym z tajnikami bankowosci, co dla mnie , przecietnego klienta jest to juz niemozliwe. Bank nie uznaje zadnych pomylek!!! Wnioski: trzymac dewizy w skarpecie- tym samy wykluczajac pomylki. Wyzsza kultura bankowosci to zwykly, banalny slogan. Klient jest dobry wtety, jak bank ma z niego korzysci. Kont walutowych w Banku Alior - dla nie bankowcow- nie polecam.


Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 5 6 7 8 Ostatnia >> (10 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !