Konta bankowe · Konto · Konto Alior Bank + 350 PLN - Wasze Opinie? Warto ZałoĹźyć??

Konta Alior Banku - Opinie, PorĂłwnanie

alior Do założenia konta osobistego w Alior Banku nie potrzeba nawet wizyty w banku – wniosek wysłany on-line potwierdzamy przelewem dokonanym na konto. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne. Gdy na rachunek wpływa wynagrodzenie, renta, emerytura, stypendium, albo jest zasilane kwotą przynajmniej 2 tysiące złotych miesięcznie Alior Bank daje dodatkowe przywileje - pakiet usług assistance „Pomocni Fachowcy” oraz pakiet usług concierge „Osobisty Asystent”. Przydatną funkcjonalnością jest przelew natychmiastowy – pieniądze trafiają do adresata w kilka minut.

Konto JakĹźe Osobiste w Alior Banku

Konto JakĹźe Osobiste to podstawowy ROR w ofercie Alior Banku.

Podstawowe opłaty z tabeli opłat Konta Jakże Osobistego:

Nazwa Alior Bank - Konto JakĹźe Osobiste
Prowadzenie konta 0 zł lub 10 zł
Zwolnienie z opłaty:
wiek poniżej 26 lat lub jeżeli miesięczne wpływy na konto wyniosą min. 1 500 zł)
Przelew przez Internet 0 zł
Opłata za użytkowanie karty 5 zł lub 0 zł
(zwolnienie z opłaty dokonanie transakcji za min. 300 zł/miesiąc)
Opłata za wypłaty z bankomatów 0 zł - bankomaty Alior Bank
2,5/op. lub 3,5/m-c lub 0
(jako darmowa usługa dodatkowa lub dokonywana Blikiem, bankomaty własne, czyli przyoddziałowe, są bezpłatne)

Kluczowa informacja jest taka, że Konto Jakże Osobiste może być darmowe. By tak się stało, klient musi spełnić określone warunki. Chodzi o:

  1. Wpływy łączne min. 1,5 tys. zł miesięcznie (w przeciwnym razie – 10 zł)
    Wymaganie to nie dotyczy osób do 26. roku życia, które są zwolnione z opłaty za prowadzenie rachunku.

  2. Płatności kartą na łącznie min. 300 zł miesięcznie (w przeciwnym razie – 5 zł)
    Warto pamiętać, że Alior Bank uwzględnia datę rozliczenia operacji, a nie jej wykonania. W skrajnych przypadkach może się okazać, że mimo zrealizowania płatności, zostaniemy obciążeni 5-zł daniną. Jeśli więc zależy nam na jej uniknięciu, większe zakupy planujmy najpóźniej tydzień przed końcem miesiąca. Wtedy bez obaw wypełnimy minimum stawiane przez bank.

Standardowe przelewy krajowe wykonywane przez internet, czy to w systemie bankowości elektronicznej, czy poprzez aplikację mobilną, są bezwarunkowo darmowe.

Natomiast transfery natychmiastowe zlecane przez internet to koszt 5 zł. W przypadku szybkich przelewów klient może wybrać, czy mają być one realizowane przez KIR, czy przez Blue Media. Przy czym płatności na więcej niż 5 tys. zł automatycznie przechodzą przez system Express Elixir.Konto Internetowe

Konto internetowe Alior Bank to z pewnością najtańsze konto bankowe w ofercie Alior Banku. Oferuje ono m.in. 0 zł za prowadzenie rachunku. Przelewy internetowe są bezpłatne, podobnie jak przelewy europejskie. By użytkowanie karty było darmowe należy nią dokonać transakcji za min. 100 zł w miesiącu. Jeśli tego nie uczynimy Alior Bank pobierze opłatę w wysokości 4 zł miesięcznie. Do dyspozycji mamy darmowe bankomaty Alior Banku lub sieci Euronet. Alior Bank daje możliwość podpisania umowy przez Internet (bez wizyty w oddziale i bez kuriera). Co ciekawe, dla nowych klientów bank oferuje lokatę 2-miesięczną o oprocentowaniu aż 4% .

Konto firmowe Alior Bank

Konto firmowe Alior Bank oferuje m.in. możliwość zarządzania firmą 24 h na dobę, dzięki bezpłatnemu dostępowi do bankowości internetowej, mobilnej i telefonicznej oraz opłatę za kartę debetową tylko 3 zł miesięcznie, a Pakiet Bezpieczeństwa do karty 2 zł miesięcznie.

Sprawdź też jakie mają opinie w alior kredyty: kredyt gotówkowy i konsolidacyjny
Opinie o kredytach gotĂłwkowych:
http://www.kredyty-gotowkowe.net/kredyt-w-alior-banku-czy-warto-wasze-opinie.html

Konto Alior Bank + 350 PLN - Wasze Opinie? Warto ZałoĹźyć?? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
1.75 na 5
236 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (476 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 5 6 7 8 Ostatnia >> (10 stron razem)
Bosa Bosa
26.07.2016. 09:26

To okropny bank ostrzegam !!!!!!!

stosuja podstepne metody po splacie kredytu kazdemu wcisna dsetki o ktorych nie informuja i one rosna az kiedys ktos was grzecznie o tym poinformuje a za dzien opoznienia nie splaty porzyczki dostaniesz liscik od nich za 25 zl lichwy cholerne!!!!!!


Jadwiga Jadwiga
25.07.2016. 16:38

opinie klientow to dobra rzecz

Dziekuje wszystkim autorom opinii .Miałam zamiar zalozyc konto w Alior banku, ale po zapoznaniu sie z Waszymi uwagami definitywnie NIE !


madlen57 madlen57
22.07.2016. 15:31

Opinia

Kilkukrotnie wracałam do nich z kontem za 0zł. Pierwszy raz było to jeszcze w czasie studiów, gdzie wystarczyło, że będzie tam przesyłane stypendium to nie będą pobierali opłat - pobierali opłaty. Potem przy kredycie Pani namówiła mnie na konto za 0zł - zgodziłam się. Po kilku miesiącach mimo, że konto miało być darmowe, okazało sie płatne. Zero informacji, na ten temat. Później znów chciałam się skusić bo obiecują 0zł i co się okazało że mam nadal jeszcze inne konto gdyż przy zamknięciu kredytu (mają na to dokument) nie zamknęłam konta i mimo, że było darmowe to od kilku miesięcy nie jest i znów na minusie.


Odradzam!!!!!


lech lech
19.07.2016. 22:29

placowka partnerska swarzedz osiedle

bardzo arogancka i nie przyjemna pani,a pan kierownik zamiast zajac sie obsloga klientow jak duza kolejka ,to bawi sie telefonrm jak dziecko, nie znaja dobrze obslugi i produktow banku,nie polecam,omijac szerokim lukiem.


Dorcia Dorcia
19.07.2016. 16:08

Przelew zus i US z konta prywatnego11

Czy z konta prywatnego można płacić składki ZUS i US?


Mm Mm
10.07.2016. 08:42

Alior

Jestem klientem alior banku i każdego razu kiedy loguje się na stronę banku ona długo się otwiera
Moje pytanie do innych klientów tego banku też macie taki problem. Problem tkwi w systemie banku i problem jest gdzieś indziej
Z gór dziękuję za odpowiedź.


Anonim Anonim
08.07.2016. 00:12

Opinia

A ja dziś byłam w sprawie kredytu w Alior Grudziądz ul.Sienkiewicza i jestem pod wrażeniem obsługi.To mój 2 kredyt w tym banku i akurat trafiłam na ta sama Panią co 2 lata temu.Mile sympatyczna no i co najważniejsze KOMPETENTNA! !!Wiadomo ze placówki są różne ale ta w której ja brałam kredyt jest naprawdę ok:)


Mariusz99163 Mariusz99163
06.07.2016. 08:50

Zadowolony

Jestem klientem banku od 6 lat żadnych kłopotów, kontakt z infolinią bez problemu, jeśli chodzi o załatwianie spraw w oddziale zawsze przy wejściu witała mnie obsługa i pytała w jakiej sprawie jestem i kierowali do odpowiednich okienek. Polecam


Leo Leo
22.06.2016. 21:05

Konto internetowe

Otworzylam konto w Alior tydzien temu, dzis zamykam. Przyslali umowe do domu - podpisalam, przyslali karte i to tyle. Nie otrzymalam PINu do karty, danych do logowania a podczas proby uzyskania informacji przez telefon nie przeszlam weryfikacji i nic nie moge zrobic. Ja nie chce kredytu od was tylko konto na moje pieniadze. Jestem osoba niepelnosprawna i nie mam jak jechac do banku. Konsultanci Alior? - porazka, "no nie wiem jak pomoc" uslyszalam. Pewnie teraz bedzie problem z zamknieciem... Odradzam


Monika Monika
22.06.2016. 13:48

Konto przez internet

Niestety z przykrością, ale muszę wyrazić negatywną opinię co do tego produktu. Również niech to będzie przestroga dla banku jako, że sytuacja która mnie spotkała wpływa bardzo niekorzystnie na prestiż i jego renomę.
Moi Drodzy otóż proszę sobie wyobrazić, że ktoś podał się za mnie i założył sobie konto przez internet. Jak się okazało oszust założył sobie firmę i na to konto wpływały ogromne kwoty. W końcu klienci tej firmy zaczęli wnosić skargi na policję z racji nie wywiązania się przez tą właśnie firmę. Ponieważ firma była zarejestrowana na mnie to przyszła policja, dochodzenie co, gdzie i jak . Wyobrażcie sobie komisariat, przesłuchania, rekfiracja laptopa, telefonu, przeszukanie mieszkania...
I to właśnie oferuje Wam ten "wspaniały Bank", że niewinny człowiek jest traktowany jak największy przestępca dzięki takim "cudownym" możliwościom.
Także myślę, że da to Państwu troszkę do myślenia.
Pozdrawiam.


Klaudia Klaudia
02.06.2016. 18:20

ZERO JAKIEGOKOLWIEK SZACUNKU ZE STRONY PRACOWNIKA

Alior bank w Wadowicach -Zastrzerzenie mam do niektórych pracowników w Wadowicach . Chciałam załatwić sprawę otwarcia konta . Pani która mnie obługiwała robiła to z totalną olewką .. nic nie opowiedziała na temat konta NIC . Bardziej interesuje ją obserwowanie ludzi jak kto wygląda .. Po przejściu do innego stanowiska gdzie miałam podpisywać umowy panie obsługujące gadały o swoich prywatnych sprawach wieczornych zamiast skupić się na kliencie .. Pracownicy nie szanują innych , tylko szybko chcą się pozbyć klienta by zająć się innymi sprawami ... Tej pani która mnie zlała kategorycznie nie polecam .
Pozdrawiam ...


And And
31.05.2016. 21:48

nie warto

Spóźniłem się parę dni ze spłatą raty.
W innych bankach dostaję powiadomienie sms lub telefon.
Tutaj - cisza, za to później przychodzi list z kwotą raty + 14% odsetki + 25zł za (koszt listu).
Poprzednie kredyty spłacone co do złotówki w terminie, jednorazowa wpadka.

Jak najdalej.


Dorota Dorota
21.05.2016. 07:25

unikać!

Kraków, oddział Karmelicka, byłam tam kilka dni temu załatwić jedną prostą sprawę. Po wejściu do banku pusto. Dopiero zza odległego biurka jakaś pani machnęła mi ręką, wskazując, że mam iść dalej. Poszłam, a tam również pusto, ktoś przemknął nie zauważając jedynego klienta. Odnalazłam znów jakąś panią ale ta kazała mi czekać i weszła do kolejnej. Po jakiś 15 minutach oczekiwania i słuchania prywatnych rozmów tych pań, obserwowania kolejnych równie zainteresowanych pracowników moją osobą, przerwałam w końcu im tą ciężką pracę swoim natręctwem;) Panie obrzucały mnie natręta dwuznacznymi spojrzeniami i gadały do siebie. Powiem tak, nigdy więcej nic wspólnego z tym bankiem! Pracownicy nie szanują siebie i innych.
Miłego dnia!


adi760 adi760
20.05.2016. 10:36

Solidnie

Podczas mojego pobytu za granicą bankomat zjadł mi 50 euro i po zgłoszeniu reklamacji już po kilku dniach miałem z powrotem swoje pieniądze na koncie. Więc duży plus dl Alior Banku.
Poirytował mnie natomiast ich system identyfikacji/autoryzacji telefonicznej. Jeśli pomylimy się w jednym z kilku pytań zadanych przez konsultanta, to nie możemy przejść jeszcze raz tego procesu - trzeba się rozłączyć i zacząć od nowa. System stworzony przez debila, ale obsługa miła :)


Krzysiek Krzysiek
18.05.2016. 12:18

Alior

w Alior mam konto "wyższej jakości" . Żadnych problemów o których ludzie piszą w komentarzach. Może jestem jedynym z zadowolonych, ale ja polecam Alior: wszystko za 0%, lokaty wyższe niż inni - dla klienta indywidualnego OK (nie wiem jak firmy).


Jerzy Jerzy
16.05.2016. 13:08

Uwaga na konta walutowe.

Jestem klientem Alior Banku od kilku lat. Mam konto zlotowkowe oraz dwa konta walutowe. Ponadto, w zwiazku z tymi ostatnimi, konto w kantorze Alior Banku.Polakomilem sie na dosyc dobre stawki kantoru , jednak nie przewidzialem swojej ulomnosci i pazernosci Banku. Z moich oszczednosci dewizowych, nieudolnie przelalem dolary do kontoru ale przez pomylke nie na konto dolarowe tylko zlotowkowe. Jak sie okazalo , sprzedalem po kursie bankowym i ....350 zlotych straty. Zadzwonilem do Oddzialu w Gorzowie Wlkp. Gdyby taka transakcja byla dokonana w Banku osobiscie, mogla by byc anulowana a poniewaz zrobilem to sam droga elektroniczna- nie. Zadzwonilem na infolinie- : przykro nam, przelewow krajowych nie mozemy cofnac. Dla mnie 350 zlotych, to naprawde duzo, czy dla Banu - ?Ponadto jestem nekany co miesiac obowiazkiem pisania oswiadczenia FATCA, ktore Bankowi pozwala byc lojalnym do fiskusa amerykanskiego a jednoczesnie gnebic mnie, drobnego ciulacza. Trzeba byc naprawde obeznanym z tajnikami bankowosci, co dla mnie , przecietnego klienta jest to juz niemozliwe. Bank nie uznaje zadnych pomylek!!! Wnioski: trzymac dewizy w skarpecie- tym samy wykluczajac pomylki. Wyzsza kultura bankowosci to zwykly, banalny slogan. Klient jest dobry wtety, jak bank ma z niego korzysci. Kont walutowych w Banku Alior - dla nie bankowcow- nie polecam.


bogusia bogusia
11.05.2016. 20:04

opinia aliorbanku

Jest to najgorszy bank w Polsce. Wykupił Skok i założył konto bez naszej zgody za które kazał sobie zapłacić. W Skoku założyliśmy lokatę na czas określony w 2008r a upadł w 2009. W roku 2014 wykupił skok i teraz muszę zapłacić do sądu 300,- za to że przez pół roku miałam pieniądze na lokacie w skoku. Bank naliczył koszty za prowadzenie konta od 01.01.2015 nie informując mnie dlaczego bez mojej zgody założył konto. W skoku miałam tylko lokatę. Gdzie jest Trybunał konstytucyjny i gdzie jest rzecznik praw obywatelskich??????.


Piotr Piotr
10.05.2016. 23:57

zakupy na raty

Dnia 9 maja 2016 r, dokonałem zakupu online na raty poprzez AliorBank. Po wypełnieniu odpowiedniego formularza musiałem wysłać 1 zł w celu weryfikacji mojej osoby. Otrzymałem majla następującej treści: "Szanowny Kliencie, Informujemy o negatywnym wyniku weryfikacji wykrytego przelewu 1 PLN. Najczęstsze powody negatywnej weryfikacji tożsamości to: Wykonanie przelewu z konta współmałżonka (niezgodne imię podane we wniosku i w danych nadawcy przelewu) Zdrobnienie w imieniu wprowadzonym we wniosku (np. imię "Radek" na wniosku a "Radosław" w danych nadawcy przelewu) Literówki w imieniu lub nazwisku Prosimy o sprawdzenie z jakiego konta został wykonany przelew oraz czy dane wprowadzone we wniosku były prawidłowe. Pozytywna weryfikacja danych z przelewu jest wymagana do uruchomienia pożyczki. Prosimy o ponowne wykonanie przelewu. Jeżeli dane nie zostaną potwierdzone, wniosek po kilku dniach zostanie automatycznie zamknięty". Moja wina, bo nr kodu pocztowego w adresie zameldowania miał literówkę. Stwierdziłem, że nie będę się starał o kredyt, skoro wniosek i tak będzie anulowany, to kupiłem produkt raz jeszcze dokonując bezpośredniej płatności. Punktualnie o godzinie 10:00 następnego dnia otrzymałem sms, w którym ww. bank informuje mnie, że w celu potwierdzenia umowy należy dokonać przelewu 1 zł. Dałem sobie spokój, skoro weryfikacja jest negatywna, to nie będę kolejny raz wysyłać 1 zł. I prośże państwa o godzinie 12.21 otrzymałem majla następującej treści: "Gratulujemy! Twój wniosek został rozpatrzony pozytywnie i pożyczka jest już uruchomiona. Pozdrawiamy, Zespół Alior Bank" Zatem od razu telefon na infolinię, a pani stwierdziła, że ona nie ma informacji o mojej negatywnej weryfikacji. Stwierdziła, że może jakaś awaria systemu to spowodowała, ale co mnie to obchodzi. Kiedy stwierdziłem, że mogę wysłać majla, w którym bank mnie informuje o negatywnej weryfikacji, pani z infolinii stwierdziła, że nie muszę tego wysyłać, bo i tak bankowi taka informacja do niczego się nie przyda, a poza tym nie rozumie o co mi chodzi, przecież umowę kredytową anulowaliśmy telefonicznie. Ale cała sprawa polega na tym, że ja nie muszę wydzwaniać do banku i anulować kredytu, przy pierwszej wiadomości, że i tak kredytu nie dostanę ( na kwotę 1025 zł). To są dla mnie dodatkowe koszty, nie wspominając, że prosili o ponownie wysłanie 1 zł.... a jestem jednym z kilku tysięcy, pewnie.... klientów, którzy się w ten sposób weryfikują. Zdecydowanie nie polecam. Szkoda czasu i pieniędzy na niekompetencję i brak konsekwencji przy weryfikacji...


AL AL
10.05.2016. 11:51

nie polecam

Dzis chcialem wlasnie wyplacic pieniadze bez posiadania karty bankowej dostalem otzzymalem informacjie ze nie da rady wyplacic musze posiadac karte ktorej sie nie oplaca posiadac za duze koszta totalna inwigiklacja nie polecam!!


Ewa Ewa
09.05.2016. 22:52

złodziejski alior

Ten bank jest złodziejski! Założyłam konto w Meritum, niestety dla mnie, alior położył na nim łapę i tak płacę 22 zł za obsługę !!!! Opłata podstawowa za kartę 6zł, dodatkowa 8zł, za obsługę rachunku 8zł. Złodzieje !!!!


sarrrrr sarrrrr
28.04.2016. 12:33

rerere16

Zablokowali nam konto na które wpływało tylko rodzinne z powodu komorniczej egzekucji. Dziwne bo komornik nie zajął nam wpływów ze środków rodzinnych i żadne pieniądze do niego nie trafiły i nie wie nic na ten temat. Pani przez telefon była bardzo nie miła. ZŁODZIEJE i nic więcej. Brak słów i tyle


Mariusz Mariusz
27.04.2016. 16:55

Opinia

Alior bank powinien przemianować swój slogan na "żadna kultura bankowości" Obsługa w oddziale i na infonii poniżej krytyki. Pomimo złożonego wniosku o zamknięcie rachunku nie zrobili tego przez 6 miesięcy! dalej naliczajac w najlepsze opłaty. Gdyby nie SMS informujący ze na nieistniejącym jak mi się wydawało rachunku rośnie zadłużenie nie wiedziałbym ze oszuści z banku go nie zamknęli. Na infolinii standardowo nic nie można załatwić, dopiero po wizycie w oddziale udało się zakończyć współpracę z tym pseudobankiem. NIE POLECAM NIKOMU!


Christine Christine
26.04.2016. 16:28

Kolejna reklamacja i totalna olewka

Wkrótce miną dwa miesiące, odkąd złożyłam pisemne zażalenie na brak reakcji na dwukrotne reklamacje, jakie składałam przez telefon. - Na moje pismo również jest brak reakcji oraz nie zostały spełnione żadne moje żądania.
Zastanawiam się co robić dalej, bo moje konto nadal jest aktywne, pomimo, że zostało teoretycznie zamknięte 31 sierpnia 2015 roku.
Nadal otrzymuję maile reklamowe od aliora, pomimo, że zgłaszałam to, że nie chcę ich otrzymywać i od 2 tygodni traktuję je jako spam.

Trzymajcie się od nich z daleka, jeśli nie chcecie mieć problemów i chcecie uniknąć stresu.


Dagmara Dagmara
25.04.2016. 08:25

Wkurzona

Stwierdzam że żałuje że mam jakąkolwiek styczność z tym Bankiem ale kredyt mnie trzyma jak tylko go splace to pozegnam się z usługami Tego Banku. Mam konto walutowe mąż wyslal w Niemczech mi Pieniążki w poniedziałek rano i teraz czekam wtorek środa czwartek i w piątek mąż się zdenerwował poszedł do banku w Niemczech może coś nie tak .... Ale u nich kasa z konta wyszła o czasie bez problemu... Ja czekam nadal ....
I jak tu kochać ten bank???? Najpierw karty za darmo prowadzenie konta też a teraz już płacę 30zl miesięcznie im za nic plus 5zl karta .... Konto godne pozalowania


ukasz ukasz
23.04.2016. 21:20

Stado łosiów...

Odradzam wszystkim ten bank partaczy! Wyjeżdżając za granicę, na koncie miałem kilkadziesiąt złotych. Wróciłem po 4 miesiącach, okazało się że z powodu nie korzystania bank wypowiedział mi umowę i konto, bez żadnych telefonów, pism, i tym podobnych. Co gorsza, w chwili wypowiedzenia naliczyli sobie jakiś śmieszny debet -16 zł oczywiście nie informując ani telefonicznie, ani listownie. Umówmy się jest to kwota, którą każdy wpłaciłby pewnie tego samego dnia. W efekcie wylądowałem dzięki tym partaczom w BIK za 16 zł.


ania ania
23.04.2016. 15:11

nie polecam

Założyłam lokatę w Aliorze i tym samym konto techniczne które miało być bezpłatne. Konto potrzebne do wypłacenia pieniędzy. Niestety po kilku miesiącach otrzymałam smsa z kwotą 24zł do zapłaty. Lokata wycofana ! Nigdy więcej kontaktu z tym bankiem


Mariusz Mariusz
20.04.2016. 08:16

Opinia

Witam nie wiem kto może być zadowolony z tego banku bo moje konto zostało przeniesione zeskoku oszczędnościowego o którym nie byłem świadomy po dłuższym czasie tylko się upomnienie o pieniądze !!! że wszystkich klientów na niewiedzy klientów tylko korzystają powinno informować wszystkich klientów że przejmują jakieś konta i Czy można zrezygnować skorzystania z oferty skoku A nic nie dostałem żadnego powiadomienia że zostałem przyjęty przez Alior Bank że dostałem ich klient nie doszedł żaden do mnie listy z powiadomieniem potwierdzającą współpracę Mam nadzieję że większość ludzi i tutaj oczy otworzy dotyczącej współpracy z tym bankiem na przyszłość zadowolony klient Pozdrawiam


ewa ewa
19.04.2016. 17:37

ginąca karta

Założyłam konto w połowie marca 2016 r. i do tego czasu nie otrzymałam karty do bankomatu. Teraz wysłali już 3 kartę. Może tym razem uda im się ją mi dostarczyć. Każda korespondencja dochodzi / również ta z innych banków/ tylko jakimś zbiegiem okoliczności ta z Alior NIE!!, Czy ktoś miał podobną sytuację z dostarczeniem karty?


Marcin Marcin
04.04.2016. 16:04

Opinia

Ostrzegam przed jakąkolwiek stycznością z bankiem ludzi w melonikach czyli ALIOR BANKIEM :)
Prowadze firme od 7 lat i od siedmiu lat posiadałem rachunek firmowy i osobisty w tymże to banku.
Od 4 lat na koncie firmowym miałem limit debetowy. Już nie ważne że co rok przy podpisywaniu wznowienia były mi wciskane rzeczy o których żal aż pisać. Normalne naciąganie. Tylko dlatego że nigdy nie ustepuje dało mi sie to obejść. Ale to najmniej istotne sprawy bo suma sumarum w tym roku debet ten został mi wypowiedziany.... Powód-miałem strate na Picie z ostatniego roku. Strata nie była duża a wiązała się z inwestycją. Każdy normalny bank rozważy to po ludzku tymbardziej jak jest się klientem- a tutaj-KONIEC. Nie i już. Żadnych opcji. Zero. 2 tygodnie i spłać wszystko..... Jestem więc po likwidacji obydwu rachunków i mówię do widzenia. Jestem z nimi od początku i taki numer. Co śmieszne- limit ten przenieśli mi do Mbanku w 3 dni(choć to Mbank powiem wam szczerze traktowałem jako nie do końca poważny bank). Co lepsze po 2 miesiącach limit ten mam podwojony. I można było?? Można. Bardzo elastyczny bank który nie patrzy tylko na słupki. No i u mnie przynajmniej jest rewelacyjna obsługa i kompetetne Panie. Jestem naprawde pod miłym wrażeniem. Widać że zależy im na kliencie a to się liczy w biznesie. A alior woli inwestować w durne reklamy a nie w pracowników i dbanie o stałych klientów- powodzenia życze. Zastanówcię się dobrze zanim się z nimi zwiążecie bo dla mnie to banda oszustów. I jest to szczery komentarz byłego klienta aliora- jestem zawiedziony takim potraktowaniem mojej osoby. Ale wasza strata. W sumie to rozstanie z aliorem wyszło mi na plus
Pozdrawiam wszystkich


The Thief The Thief
31.03.2016. 18:26

Opinia

Okropność, często sms'y z hasłem potwierdzającym (do zmiany pinu, dokonania przelewu) przychodzą po godzinie lub wcale, co często uniemożliwia wykonanie powyższych akcji.
Nie mówiąc o tym, że zabierają drobne sumy z konta na każdym kroku np. prowizja za wpłatę w bankomacie Euronet (moja karta w koncie Alior obsługuje "za darmo" tyko te bankomaty).


Macminik Macminik
29.03.2016. 23:05

Karta kredytowa

W 2009 roku założyłem konto i dostałem kartę kredytowa. Wówczas bank rzeczywiście sprawiał wrażenie... Niesamowite. Po roku zrezygnowałem z karty kredytowej spłacając to co na niej figurowało. Po miesiącu bank stwierdził, że mam jeszcze dopłacić 250 zł i wysłał mi upomnienie poczta na inny adres, stary. Nie podałem zmiany adresu, moja wina. Jednak nikt do mnie ani nie zadzwonił, ani ni skontaktował się w inny sposób. Dopiero jak przyszło pismo od komornika to dowiedziałem się o całej sytuacji. Komornik skasował 250 zł plus swoją prowizje. Trudno pomyślałem. Moja wina nie podałem adresu. Był rok 2011. W aliorze nie mam już konta osobistego tylko maklerskie (polecam). Kilka miesięcy temu zadzwoniła pani z Aliora i stwierdziła, że na mojej karcie kredytowej (nie mam jej od 2010) jest niespłacone zadłużenie 43 zł. Jakie zadłużenie jak karta jest zlikwidowana i nawet nie widać jej na moim koncie. Pani zarządała spłaty karty w ciagu 7 dni. Na jakie konto jak nie mam już żadnego konta poza maklerskim. Jak ma. Jej przelać to 43 zł ! Powiedziałem, że u mnie nie widać ani karty, ani konta na jakie mógłbym wpłacić pieniądze niech się buja albo przyśle mi pismo. Od tej pory raz w miesiącu dzwoni, pisma nie przysłała (adres już mam prawidłowy) i nawet jakbym chciał, to nie mam jak wpłacić. Zreszta skoro karta została zamknięta i jej nie ma, to z jakiej paki sobie przypomnieli o jakiś 43 zl z kosmosu !


Andrzej Andrzej
21.03.2016. 16:22

Drugi kompletny brak reakcji na reklamację z dnia 24-02-2016

Witam wszystkich potencjalnych klientów banku i nie tylko. Oświadczam że dyrekcja ma wszystkie reklamacje i uwagi głęboko gdzieś i nawet nie czyta tych wpisów! Ostrzegam wszystkich przed tym bankiem a może pracownikami? Regularnie otrzymuję harmonogram spłat kredytu Pana A.Machnika z Sosnowca na moją skrzynkę mailową t.zn. obywatela o tym samym nazwisku tylko że mieszkającego w innej części Polski. Właśnie mija miesiąc i ponownie otrzymałem następny harmonogram spłat Pana A. M.z Sosnowca.W ten sposób możecie państwo zostać ujawnieni o pobranej pożyczce i w jakiej wysokości została zaciągnięta a także będą podane Wasze dane i adres zamieszkania osobom trzecim. Nie chce się jakiemuś pracownikowi chwycić za słuchawkę i zadzwonić do w/w pana aby się zgłosił i poprawił swój własny adres mailowy. Swoją drogą dziwi mnie fakt że mija już czwarty miesiąc jego spłat i nie interesuje się owymi harmonogramami. Brakuje tylko aby przestał wnosić spłaty... PANIE A.MACHNIK MOŻE PAN WRESZCIE DOJRZY TE WPISY I UDA SIĘ DO BANKU? Próby skontaktowania z Panem nie odnoszą skutku. Ostrzegam że następnym razem ujawnię oficjalnie Pana dane.Może to wreszcie poskutkuje a zarazem uwolni mnie od informacji z tego banku! Ponownie oświadczam że nie życzę sobie żadnych maili od Was.Zaczynam to traktować jako"mobing".


Christine Christine
15.03.2016. 11:15

Tak trudno jest się rozstać...

Gdy zakładałam konto osobiste jakieś 8 lat temu, było naprawdę dobre i na świetnych warunkach. - Po kilku latach zaczęło się psuć - co jakiś czas zaczęli podnosić opłatę za posiadanie karty płatniczej, coraz więcej i więcej... - Regulamin też się zmieniał i coraz bardziej mi nie pasowały warunki - postanowiłam założyć konto w innym banku i zamknąć to, w Aliorze. - W związku ze zmianami w regulaminie skorzystałam z przywileju natychmiastowego zamknięcia - poszłam do banku 31 sierpnia 2015. - Karta płatnicza została zamknięta od razu, ale konto nie. - Sprawdzałam logowanie do konta co miesiąc i wciąż było aktywne.
Zadzwoniłam z reklamacją w październiku na infolinię - obiecano mi, że wszystko zostanie sprawdzone, załatwione i ktoś do mnie oddzwoni.
Minął miesiąc - nikt do mnie nie zadzwonił, a konto nadal aktywne, więc w listopadzie zadzwoniłam jeszcze raz, z kolejną reklamacją i ponownie obiecano mi to samo i z tym samym efektem - konto nadal aktywne i brak kontaktu zwrotnego.
Na początku marca złożyłam pisemne zażalenie / powtórną reklamację na brak czynności itp. - Wypisałam wszystkie oczekiwania, jakie mam w związku z reklamacją, podałam czas oczekiwania na pisemną odpowiedź i czekam. - Może w końcu się doczekam...
Dobrze, że konto mam bezpłatne, poświadczenia pisemne, że konto teoretycznie zostało zamknięte, bo w innym wypadku, może musiałabym jeszcze denerwować się tym, że każą mi płacić za coś, co dawno powinno nie istnieć.
Jak widać, Alior nie może rozstać się ze mną od prawie 7 miesięcy. - Bądźcie ostrożni.
To nie są jedyne moje "żale" do Aliora - były też problemy z tzw. unikaniem udzielania pełnych informacji na zadane pytania, co wiązało się z ponoszeniem wysokich kosztów operacji np. przewalutowania podczas przelewu zagranicznego poza UE.
Ja miałam dość Aliora, podobnie jak wcześniej innego polskiego banku. - Tak szanują Polaków polskie banki.


KT KT
08.03.2016. 20:45

antypatyczni

Żona zwróciła sie do Aliora z wnioskiem o całkowitą spłatę kredytu bez prowizji, bo idzie na macierzyński i traci zdolnosc kredytową. Bank załatwia sprawę ODMOWNIE, to znaczy, że chce karnej prowizji za wcześniejszą spłatę. Bardzo dobrze, że baksterom dowalili podatek, powinno sie ich mocniej chwyciuć zqa jajka, to są cyniczne pijawki, absolutny wrzód na narodowej d....pie.


pablo pablo
06.03.2016. 14:04

Alior Bank konto walutowe

Witam mam problem ze znikającymi pieniędzmi, Mieszkam na wyspach brytyjskich czasem kupuje różne rzeczy w Polsce i czsem płace na konto walutowe i wiem jeśli mam zapłacić 500 euro i tyle wyślę do banku Alior dochodzi zawsze o 30 euro mniej . Jak to jest, z innymi bankami w Polsce tak sie nie dzieje.


Ania Ania
02.03.2016. 02:29

dlaczego CIF jest dalej aktywny, pomimo usuniecia konta ponad 8mcy temu w Aliorze?

Witam,
nie wiem jak mam wytłumaczyć Bankowi, że dalej mam Aktywny CIF,że dzwonie podaje telebim a on czyta mi stan konta w euro.
Gdzie zamknęłam konto w Aliorze.
I co szłam przez 8 m-cy do Banku, to mówili,że nie będzie aktywne a jest aktywne.
Moja koleĹźanka ma tak samo. Co jest do Cholery?
Chyba trzeba zgłosić to do mediów. Uwaga TVN chętnie zajmie się taką sprawą !


niki niki
26.02.2016. 13:55

wypłaty w eu

Dlaczego zwykli klienci którzy mają konto euro (brak lokat własnych lub firmowych)są w Częstochowie wysyłani na oddaloną od centrum dzielnicę żeby dokonać wypłaty w euro.Do zeszłego roku to było możliwe.Stały klient.
.


Andrzej Andrzej
24.02.2016. 18:19

Kompletny brak reakcji na reklamację

Od trzech miesięcy otrzymuję "harmonogram spłat pożyczki" której nie zaciągałem. Nie byłem i nie jestem klientem "aliorbanku"! Trzykrotnie już informowałem w/w bank osobiście i mailowo o zaistniałej pomyłce. Klient z Sosnowca źle podał swój adres mailowy. W ten sposób zostały ujawnione jego dane personalne oraz wysokość zaciągniętej pożyczki. Jak do tej pory nikomu z pracowników nie chciało się skontaktować z tym klientem (telefon,poczta). Oświadczam że nie życzę sobie otrzymywać na mój adres takich informacji. Chyba nie muszę przypominać że takie ujawnienie danych jest karalne! Ciekawe czy po mojej notatce nastąpi wreszcie jakaś reakcja ze strony pracowników z w/w banku w Sosnowcu. Jeżeli nie to oznacza że nikt nie czyta tych opinii i mają klientów w "d"! (przepraszam za słownictwo ale już mnie nerwy ponoszą.) Jestem w starszym wieku i nie mam zamiaru wydzwaniać telefonicznie na mój koszt a tym bardziej pojawiać się w placówkach tego banku.


Krzysioabc Krzysioabc
23.02.2016. 13:23

Otwieram konto od godz. 17 dnia wczorajszego i dziś po 13 dalej nic

Po telefonie do infolinii okazuje się, że przelewy Alior księguje od 11 rano więc trzeba mi poczekać. Żebym przeczytał powyższe komentarze to nie wiem, czy bym otwierał to internetowe konto.


Basia Basia
22.02.2016. 17:01

prawda

...jak wszędzie, firmę tworzą LUDZIE ! Także i bank...
Jeżeli ktoś przykłada się do pracy, stara się być profesjonalistą, uczciwym pracownikiem, to ok, jeżeli idzie się do pracy aby odsiedzieć swoje...to tak jest jak jest...
kulturę osobistą wnosi każdy jako dobro wyniesione z domu...albo się ja ma , albo nie....dotyczy to każdego, niezależnie po które stronie biurka siada...pracownika czy klienta....
zacznijmy od siebie, a świat będzie ok!
poza tym ...jak się komu co nie podoba, zawsze może zrezygnować:)


leszek leszek
21.02.2016. 22:07

problemy z pierwszym logowaniem

otworzyłem miesiac temu w oddziale konto walutowe i złotowe w aliorze . umowe przysłali na maila i niby ok . po miesiacu chce wejsc na konto i nie mozna . konsultant stwierdza ze trzeba isc do oddzialu banku i podac czy nr tel ktorym dzwonie to nr do robienia przelewow . masakra . teraz musze zjechac z niemiec i isc do banku i potwierdzic ze nr ktorym dzwonie to ten wlasciwy. Oczywiscie zjade . strace dzieki temu 500 euro ale likwiduje konta . z dala bede ten bank omijac


Adam Harasim Adam Harasim
18.02.2016. 15:18

Zdecydowanie nie poleca

Zdecydowanie nie polecam, odział w Białymstoku przy ulicy Wiejskie wiecznie kolejka do kasy, miesiąc temu obsługiwał w tej placówce tylko jeden kasjer! Placówka partnerska w Hajnówce dzisiaj wpłacić mogłem tylko 2 tys. zł bo mają już bardzo dużo gotówki, młoda Pani stwierdziła że więcej przyjąć pieniędzy nie może. Totalne olewanie klienta. Miarka się przebrała, czas na zmiany.


Kuba Kuba
16.02.2016. 13:48

Alior bank zenada

Czekam wlasnie 20 min w kolejce do wypalaty waluty, bo pani przy stanowisku robi przelewy za gaz, prąd etc. Masakra jak ktoś miał taki wspaniały pomysł zeby robić z banku pocztę to mogl zrobic osobne stanowisko do tego. To jest kolejna sytuacja dlatego pisze.


Teresa Teresa
12.02.2016. 22:47

zwrot odsetek

Proszę o kontakt osoby,które zostały zaproszone telefonicznie ,aby pilnie odwiedzić placówkę Alior Banku na przełomie 201/2015.Rzekomo po odbiór nadpłaconych odsetek przy spłacie kredytu.


iwo iwo
12.02.2016. 10:40

zamknięcie

Jak czytam opinie mówiące o tym, że w większości to bajki to w sumie rozumiem tych ludzi. Ale moja historia to już przegięcie.
Miałam konto w Meritum banku. Jakieś 2 lata temu zapisałam się na siłownię. Podpisałam w siłowni taką dyspozycję, że siłownia sama będzie pobierała środki z mojego konta. Dyspozycja określała dokładnie jaką kwotę i jak często. Po złożeniu rezygnacji z tej siłowni podpisałam anulowanie tej dyspozycji.
Teraz Meritum zostało przejęte przez Alior Bank i chciałam zrezygnować. Przyszłam do placówki w grudniu. Wiedziałam o opłacie za konto 8 zł więc mnie to nie zaskoczyło. Zapłaciłam bez zająknięcia - mają takie prawo.
Złożyłam dokumenty, pani powiedziała, że wszystko jest ok, tylko że na dzień dzisiejszy nie może tego konta zamknąć, bo jest jeszcze jakaś tranzakcja nie zaksięgowana. Przyjełam do wiadomości i poszłam.
Na początku lutego zadzwoniła Pani, że jednak tego konta nie może zamknąć, bo nie mają podpisanego dokumentu cofnięcia tej dyspozycji na siłownie.
Przyjechałam oczekałam się 30 minut w placówce, podpisałam i myślałam ze to załatwi sprawę.
Pani jednak stwierdziła, że to nie wystarczy bo oni teraz będą czekać na odpowiedz siłowni.
Stwierdziła, że teraz siłownia teoretycznie mogła wystąpić do nich i pobrać środki z mojego konta!!!!
Mimo że im podpisałam anulowanie!!!!!!
PoraĹźka!!!!


oszukany oszukany
11.02.2016. 19:00

zdecydowanie odradzam

infolinia masakra, oplaty ukryte masakra. dowiedzenie sie czegokolwiek graniczy z cudem na infolinii


Ehhh Ehhh
03.02.2016. 20:48

Pierwsze klopoty z logowaniem

Witam. Jak przeczytalem kilka opini to strach zajrzal w oczy. Zalozylem wlasnie konto w kantorze alior i juz problem - mam zie zalogowac na konto podajac haslo ktore mieli mi automatycznie wyslac smsem. Po opiniach tutaj widze ze maja tam bajzel straszny, niech mi sprobuja naliczyc chociaz 1zl bezpodstawnie to im podziekuje od razu!


Tomek Tomek
02.02.2016. 16:51

Meritum w Alior - wysokie opłaty i totalny bałagan

Jeśli mieliście bezpłatne lub techniczne konto w Meritum, to szybko zerknijcie do Aliora, bo właśnie naliczają się Wam opłaty za to konto w kwocie 8 zł co miesiąc.

Bałagan jest taki, że mając u nich tylko konto techniczne i lokatę nie jestem w stanie zweryfikować się na infolinii, bo zawsze jakaś odpowiedź jest błędna, choć podaję te aktualne dla Meritum.

Masakra, nie polecam tego banku, będę tam jedynie do końca lokaty.

Omijać z daleka taką kulturę bankowości.


Klient Klient
29.01.2016. 09:38

Kredyt gotowkowy

Poswiecilem kilka dni na kompletowanie i dostarczanie dokunentow. Przekazalem im wszystko oprocz probki krwi. Przyjazna obsluga nawet bardzo. Pomocna. Z jednym wyjatkiem.. po podpisaniu umowy z bankiem pieczatku daty podpisy parafki bambambam juz pan ma zgode wszystko gra usmiechy kawa uscisk dloni nagle... z zaplecza wyszla Pani dyrektor oddzialu i powiedziala ze niestety pieniedzy nie dostane. Co?
Dlaczego? - ktos z centrali wstrzymal decyzje. Przykro nam ale doooo... widzenia. - W anku zostaly wszystkie moje dokumenty. Dzwonie wieczorem na infolinie - okazuje sie ze moje dane sa w systemie i mam konto w banku!!! Ciekawe czy kredyt tez. Ja pierd... i teraz musze isc do odwracac. Co to wogole jest. Wyciagnij wnioski sam. Cos na 100% nie gra w tym banku. Nie wien czy chce wnikac. Nie mam na to czasu. Ostatnia wizyta ostatni lodpis. Chyba zmienie kontakty i zmienie numer telefonu. Po przeczytaniu ponizszych opinii az strach pomyalec. Najcenniejsza jest prywatnosc moi drodzy. Ta instytucja jej nie docenia albo nie zdaje sobie sprawy z jej wartosci. Nie kumam twgo bo w sumie w tych oddzialach pracuja tacy sami ludzie jak my! Normalni ludzie. Oni tez sa konsumentami i ludzmi ktorzy maja rodziny i zycie... nie wiem dlaczego im az tak nie zalezy na innych. Nie rozumiem.


Marek Marek
29.01.2016. 07:07

praktycznie nie da się korzystać z ich usług

Miałem konta (prywatne i firmowe) w Aliorze od 2009 i było nieźle, ale też za bardzo nie kontaktowałem się z bankiem. Przygody z 2015 roku (wszystkie):
1. usługa "pomocni fachowcy" szeroko reklamowana w TV jest nie do wykorzystania, bo za każdym razem jak miałem jakiś problem infolinia "sprawdzała" i szukała kruczka dzięki któremu mogą odrzucić zgłoszenie. Przykłady: awaria AGD - sprzęt starszy niż 7 lat - nie naprawiają, uszkodzona belka podtrzymująca dach - w dniach zgłoszenia nie było huraganu w mojej okolicy, a najlepsze, to jak się przeprowadziłem, to trzeba osobno zmienic adres w aliorze i w usłudze "pomocni fachowcy" przez co mój nowy adres nie był w ogóle objęty ubezpieczeniem, nawet w przypadku huraganu
2. Kredyt gotĂłwkowy, prywatny
wniosek na kwotę 1tys zł złożyłem przez internet w sierpniu, konsultantka oddzwoniła w 15 minut, potwierdziła dane itp, i miał się ze mną skontaktować analityk. Kontakt w listopadzie, kiedy kredyt dawno nie był już potrzebny
3. Kredyt inwestycyjny firmowy
w oddziale przy biurze jednego z Klientów zleciłem przeprowadzenie analizy zdolności kredytowej, w celu zaciągnięcia firmowego kredytu inwestycyjnego. 3 tygodnie jeżdżenia z dokumentami (nic nie da rady przez maila przesłać, mimo zapewnień infolinii i podczas spotkania - np. skany były zbyt mało wyraźne, mimo że były w 100% czytelne), i okazuje się, że ta placówka nie zajmuje się kredytami firmowymi, tylko prywatnymi, więc zrobili analizę w celu pożyczki gotówkowej, na warunkach 17% prowizja, 15% oprocentowanie, gdzie w tym samym czasie w ING dostałem 0% prowizji i 7,2% oprocentowanie
4. Kredyt obrotowy firmowy
spodziewając się długiego czasu oczekiwania, z ok. miesięcznym zapasem udałem się do placówki która obsługuje firmy, celem zaciągnięcia kredytu obrotowego. Pierwszy raz na podpisanie umowy byłem umówiony 22 grudnia 2015, ale na godzinę przed spotkaniem zadzwonił konsultant, że potrzebne jest jeszcze jedno małe zaświadczenie - z urzędu skarbowego. Akurat byłem w innym mieście niż mój urząd skarbowy więc nie byłem w stanie dostarczyć tego zaświadczenia, później święta, nowy rok, więc nikt nie pracuje, w styczniu wysłałem mailem zaświadczenie, oczywiście przyszedł zwrot, że nieczytelne, trzeba dowieźć papierek. Później zmiana konsultanta, bo poprzedni awansował (jasne...), nowa konsultantka na urlopie zdrowotnym. Mamy 29 stycznia, i nawet nikt się ze mną nie skontaktował mimo 3 zgłoszeń na infolinię o braku możliwości kontaktu, i oczywiście infolinia za każdym razem zapewnia, że w ciągu godziny oddzwoni i przekaże co dalej


Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 5 6 7 8 Ostatnia >> (10 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !