Konta bankowe · Konto · Konto Alior Bank - Wasze Opinie? Warto Założyć??

Konta Alior Banku - Opinie, Porównanie

alior Do założenia konta osobistego w Alior Banku nie potrzeba nawet wizyty w banku – wniosek wysłany on-line potwierdzamy przelewem dokonanym na konto. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne. Gdy na rachunek wpływa wynagrodzenie, renta, emerytura, stypendium, albo jest zasilane kwotą przynajmniej 2 tysiące złotych miesięcznie Alior Bank daje dodatkowe przywileje - pakiet usług assistance „Pomocni Fachowcy” oraz pakiet usług concierge „Osobisty Asystent”. Przydatną funkcjonalnością jest przelew natychmiastowy – pieniądze trafiają do adresata w kilka minut.

Konto Internetowe

Konto internetowe Alior Bank to z pewnością najtańsze konto bankowe w ofercie Alior Banku. Oferuje ono m.in. 0 zł za prowadzenie rachunku. Przelewy internetowe są bezpłatne, podobnie jak przelewy europejskie. By użytkowanie karty było darmowe należy nią dokonać transakcji za min. 100 zł w miesiącu. Jeśli tego nie uczynimy Alior Bank pobierze opłatę w wysokości 4 zł miesięcznie. Do dyspozycji mamy darmowe bankomaty Alior Banku lub sieci Euronet. Alior Bank daje możliwość podpisania umowy przez Internet (bez wizyty w oddziale i bez kuriera). Co ciekawe, dla nowych klientów bank oferuje lokatę 2-miesięczną o oprocentowaniu aż 4% .

Konto firmowe Alior Bank

Konto firmowe Alior Bank oferuje m.in. możliwość zarządzania firmą 24 h na dobę, dzięki bezpłatnemu dostępowi do bankowości internetowej, mobilnej i telefonicznej oraz opłatę za kartę debetową tylko 3 zł miesięcznie, a Pakiet Bezpieczeństwa do karty 2 zł miesięcznie.

Sprawdź też jakie mają opinie w alior kredyty: kredyt gotówkowy i konsolidacyjny
Opinie o kredytach gotówkowych:
http://www.kredyty-gotowkowe.net/kredyt-w-alior-banku-czy-warto-wasze-opinie.html

Konto Alior Bank - Wasze Opinie? Warto Założyć?? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
1.85 na 5
204 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (460 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 2 3 4 5 6 7 8 9 Ostatnia >> (10 stron razem)
Sylvia Sylvia
04.12.2015. 14:39

Najśmieszniejszy bank

Konto w Alior Banku posiadam od prawie 2 lat, ale niedługo to się zmieni. Obsługa we wszystkich 3 placówkach w moim mieście jest beznadziejna. Pracownicy wiecznie nie wiedzą z czego żyją, zamiast załatwiać sprawy raz dwa to zatrzymują klienta durnymi pytaniami "czy na dworze zimno?", "czy kupiła już Pani prezenty na święta?"... Potrzebowałam od nich zaświadczenie do Urzędu Pracy z informacją, że konto nie jest zajęte przez komornika. W jednej placówce nie mieli pojęcia o jaki dokument chodzi, więc odesłali mnie do drugiej, w której za 1 kartkę A4 zapłaciłam 50 zł! Zorientowałam się, że taki sam dokument np. w Podkarpackim Banku Spółdzielczym "kosztuje" 3 zł! Kpina! Przez pierwsze 5 lat miałam mieć konto za darmo ("wielkie zero"). Jednak regulamin został zmieniony, teraz co miesiąc pobierają mi 6 zł. Plus jest taki, że nie płaci się za korzystanie z karty. Bardzo długo czeka się na przelewy. Kiedyś niekompetentny Pan przelał mi pieniądze na złe konto! NIE POLECAM!


Poszkodowany Poszkodowany
03.12.2015. 18:54

znikające pieniądze

Nigdy w ŻYCIU!!!Chyba, że masz do dyspozycji dużo DUŻO wolnego czasu.
Co miesiąc naliczają różne kwoty, prowizje itp... jak się okazuje niesłusznie.
Niby przyznają się do błędu i oddają pieniądze, niestety straconych nerwów i czasu nie.
Po prostu MASAKRA!!! załatwić coś przez infolinię graniczy z cudem! Jawne złodziejstwo.
Jak już wejdziesz w to bagno Polecam ścisłą weryfikacje naliczanych opłat (poprzez bankowość internetową).


magdalena magdalena
03.12.2015. 00:31

uciekać i nie zbliżać się

Moim największym nieszczęściem ostatnich 2 mcy była fuzja Alior z Meritum którego byłam klientem.
Meritum to była WYŻSZA KULTURA bankowości. Fajne oprocentowania, nigdy nie musiałam odwiedzać placówki banku.
Po połączeniu banków zaczyna się "przygoda" po BARDZO DROGIEJ drodze. Opłata za konto, kartę (po 8zł - no chyba że wpływy przekroczą 2 tys.- a w Meritum konto używałam do oszczędzania i nie chcę tam żadnych wpływów).
Oczywiście kłopot z logowaniem, panienka z infolinii tępym głosem robota odesłała mnie do oddziału. Bosz! I 2godz w plecy.
Pan w oddziale niby słuchał po co przyszłam; rezygnacja z karty (po 8zł!), odblokowanie konta ale nachalnie wciskał mi wejście w jakieś ich ELYTARNE fundusze. Zysk może ("ale to się okaże po zakończeniu inwestycji, w najgorszym wypadku zwrot kapitału minus opata za wejście"- no tekst powalił mnie na kolana) 5% ale za wejście 2% - he he .

Szkoda Meritum to był fajny, korzystny dla klienta bank. Pełen buty i dumy pan w Aliorze go wyśmiał bo "to był MALUTKI bank". Jasne, a teraz w ich WIEEEELKIM opłaty przebiją chyba wszystkie obecne na rynku.

Nie planuję z nimi długiej współpracy, pokończę lokaty i znikam.


teesco teesco
02.12.2015. 20:23

karta a bank

Witam kupiłam telewizor w Tesco a raty w ariol banku ,płaariolpo wpłacie trzech rat reszte należności zapłaciłam gotówka..pracownik banku zamknął konto i zlikwidował konto. To było w październiku,teraz bank chce ode mnie 10złotych odsetek za konto którego już nie mam. Alior Bank to złodzieje a ich infolinia też nie komunikatywna...jak i personel.


Bromu Bromu
02.12.2015. 17:57

Wyższa kultura ????

Miałem konto w Meritum. Byłem zadowolony. Od kiedy Alior zaczął przejmować Meritum oprocentowanie spadło z 3 do 0.97 %, a opłaty za konto i kartę z 2x0zł do 2x8 zł. Mieli moje 40 tys zł teraz nie mają nic. Zlikwidowałem konto w cholerę. Nie dam dorobkiewiczom obracać moimi pieniędzmi.


wojtek wojtek
02.12.2015. 17:45

ALIOR wrogi bank dla klientów

Jesteśmy KLIENTAMI tego banku od 12 lat.Obsługa tego banku w GNIEŻNIE to wielka porażka są nie uprzejmi nie , nie informują klientów banku o ukrytych opłatach a PANI KIEROWNICZKA wręcz udowadnia że jesteśmy idiotami i mamy czytać dokładnie regulamin i najlepiej abyśmy już wyszli bo szkoda jej cennego czasu. Obraz banku o wyższej kulturze bankowej


KrysiaS KrysiaS
01.12.2015. 20:17

Nie polecam i odradzam. Wysłali moje pieniądze w kosmos i nie mogę ich odzyskać już prawie mies

Nie polecam.
Opis niemiłej przygody z Aliorem:
2 listopada zlecam przelew dolarów z konta dolarowego w kantorze Alior na konto dolarowe w Polsce do Biura Turystycznego za wycieczkę.
Opis przelewu: KUBA III rata dolary.
Pieniądze nie trafiają do odbiorcy jak się później okazało z powodu słowa Kuba w treści opisu !!
Termin zapłaty za wycieczkę upływa 5 listopada.
Pierwsza reklamacja 6 listopada i nic.
17 listopada Bank odbiorcy wpłaty zawiadamia Alior że, nie przyjął tych pieniędzy.
i nic
20 Listopada Alior mówi że pieniądze są w Banku odbiorcy a Bank odbiorcy twierdzi,że są w Aliorze.
i nic
A 25 listopada Alior już zloklizował te pieniądze i podobno zwraca się do Banku pośredniczącego o zwrot.
Potem twierdzi,że zwraca się codziennie
i nic
Od 2 listopada do 1 grudnia nie mam własnych pieniędzy na koncie ani nie dotarły do odbiorcy wpłaty.
Czeka mnie pewnie sąd z powodu strat spowodowanych opieszałością banku i liwiduję wszystkie rachunki w Aliorze.


nikt nikt
01.12.2015. 16:56

tragedia

Uwaga na ten bank nic nie da się tutaj załatwić pomimo posiadanego pełnomocnictwa notarialnego bank mówi że to nie jest ważne uwaga ostrzegam najgorszy bank, wrogo nastawiony do klienta który już tam jest gdy jesteś klientem biznesowym to latają koło ciebie że mało jajka nie zniosą a potem radź sobie sam tragedia ostrzegam odradzam!!!!


Trolu Trolu
01.12.2015. 14:18

Nie polecam

Jedyna pozytywna, rzecz związana z tym bankiem to to że rachunek został zamknięty.
Szczerze nikomu nie polecam, dużo ukrytych opłat. Opłaty jedne z najwyższych, bez problemu znajdziesz dużo lepszych ofert. Informacje o tym, ze jest coś za darmo to tylko po spełnieniu warunków, ale bardzo wysokich więc widać że chodzi o dobry zarobek na kliencie.
Najgorszy bank z jakim miałem styczność


Rafa Ostrowski Rafa Ostrowski
01.12.2015. 14:18

Alior zbyt duże koszta

Miałem konto w meritum,wszystko było ok,nigdy nie narzekałem na meritum,alior wciągnoł mój bank i zaczoł naliczać opłaty za prowadzenie rachunku i karty,nie polecam tego banku,pod koniec grudnia zamkne tam konto i przejde do innego banku który bedzie miał lepsza oferte.alior sam sobie strzela w noge,straci klientów,i bedzie żałował.nie polecam alior banku.myslą ze maja każdego w garsci.


gej nie jesOKt gej nie jesOKt
30.11.2015. 21:23

alior kantor i szybkosc rejestracji

próba rejestracji do alior kantor. wszystko ok i przychodzi informacja ze należy zrobic przelew na 1 pln. ok tylko po godzinie ja nadal nie mam na e-mailu danych gdzie co mam przelac. potrzebowalem szybko zalozyc konto by wymienic walute a nie czekac godzinami na łaske banku. szybciej poszedlbym z tym do kantoru. osobiscie-nie polecam.


Anna Anna
30.11.2015. 13:50

Nie polecam : (

Trzy miesiące czekałam po zgłoszeniu o śmierci współwłaściciela konta na reakcje banku. I zamiast zdjąć współwłaściciela z konta i zablokować jego karte jak powiadomiono mnie w banku , ze zrobią - zablokowano mi całe konto i dostęp do wszystkich moich funduszy. Po wizycie w oddziale w którym zakładałam konto dowiedziałam się ,że to błąd pracownika ale w tym oddziale nic nie mogą na razie zrobić mogę napisać skarge. Kiedy mi odblokują konto - nie wiadomo. Naprawdę nie wiarygodne. Na infolinii pomocy też nie uzyskałam .


Darek Darek
30.11.2015. 11:11

Zero kultury bankowości

Od niedawna alior pobiera jakieś kosmiczne kwoty za wszystko. Skończyły się darmowe bankomaty. Jak nie przelałem wynagrodzenia to policzyli 8zł za konto (i to jest ok) i - UWAGA - dodatkową opłatę 8zł za kartę oprócz standardowej 6zł. Czyli skasowali mnie na 22zł w ciągu jednego miesiąca + 3zł za wypłatę kasy.
Własnie zamknąłem konto i nikomu nie polecam tego banku. Zero kultury bankowości.
Widziałem, że banki to złodzieje. Ale to przeszło moje wszelkie wyobrażenia.


alfer alfer
28.11.2015. 10:21

kredyt na zakup TV w Aliorze

czytam te posty tutaj .. szczególnie te negatywne dotyczące spłat rat kredytu i stwierdzam, że 99% z nich to bajki..
Też wziąłem kredyt w Aliorze na zakup TV.. na 30 rat.
Kredyt wzięty na potrzeby synowej, która nie ma szans na kredyt bo nie pracuje oficjalnie.
I miała go sobie sama spłacać.. ale jak to bywa.. ciągły brak kasy i bardzo często nie wpłacała rat kredytu w terminie.
I tu zaczynał się kontakt Aliora ze mną.. jako kredytobiorcą.
Najpierw sms... ze brak wpłaty o czasie..
a później telefon od konsultanta z banku..
Ale zawsze rozmowa miła.. uprzejma.. z zapytaniem.. panie Marku co się stało, że nie wpłacił Pan o czasie raty..?
Ja oczywiście nie chciałem się nigdy tłumaczyć, że to nie ja.. tylko synowa, która miała to wpłacać, ale nie ma kasy by to zrobić..
Więc jakoś tak pokrętnie coś tam wymyślałem jakieś tłumaczenia..
Ale zawsze wtedy było pytanie, kiedy wpłacę.. i jak powiedziałem, że do tego i tego dnia.. to wtedy była informacja, żeby wpłacić dodatkowo jakieś tam parę groszy więcej za odsetki za spóźnienie..
I sprawa była omówiona i rozwiązana z kulturalny sposób bez jakiś tam kosmicznych opłat, kar itd..
Tych telefonów miałem sporo przez te 30 m-cy, ale żadnych tam dodatkowych kosmicznych opłat za to nie ma...
Jest opłata w wysokości 25 zł za pisemny monit... ale jak ktoś cwaniakuje i unika kontaktu z bankiem jak zalega z ratami to nie ma co się dziwić, że bank w końcu opłaty wg taryfy nalicza.
Więc te wszystkie negatywne wpisy to albo oszustwo albo ktoś cwaniakuje i wodzi bank za nos a później tu brednie i żale wypisuje jaki to Alior zły.
Ostatnią ratę mam za kilkanaście dni w grudniu... i na szczęście zakończę ten temat.
Ale myślę o przeniesieniu swojego konta osobistego z mBanku(tam to zdzierają skórę opłatami)
i kto wie może do Aliora się przeniosę...Konto wyższej jakości jest ciekawą propozycją.
Pozdrawiam hejterów i cwaniaków....


niezadow niezadow
26.11.2015. 20:40

Opinia

Nie polecam, zdzierają kasę na każdym kroku, zawsze splacalamm regularnie co miesiac kwote 150,00 zl, mialam obsuniecie terminu w jednym miesiacu, i teraz dostalam pisma, chyba 3-4 z rzedu w przeciagu tygodnia, za kazde pisma naliczaja kare 25 zl, wysylaja je co 3 dni, za nim dojdzie poczta do domu ,mam w plecy 75 zl , NIGDY JUZ NIE WEZME KREDYTU W TYM BANKU odradzam wszystkim


PP PP
26.11.2015. 09:33

Meritum to był bank - Alior nieporozumienie...

W Meritum przelewy zagraniczne przychodzily bez problemu od 2 do max 3 dni roboczych. Po przejęciu przez Alior... standard 4-5 dni roboczych... czekam właśnie na przelew z jednego z krajów UE.. wysłany w piątek o godzinie 14. Mamy dzis czwartek godzine 9.30... dalej przelew nie dostarł...


biznesmen biznesmen
25.11.2015. 17:45

koszmar przedsiębiorcy

Dlaczego w Banku w Chełmie na ul. Lubelskiej , klienci prowadzący własną działalność są tak żle traktowani?! Brak dla nich osobnej kasy muszą stać w jednej kolejce z klientami indywidualnymi......Szok....To ma być wyższa kultura bankowości?! Wstyd!! Po południu tylko jedna kasa jest czynna, chyba tam ktoś ma problemy z prawidłowym prowadzeniem banku..


Pan Nkany przez Alior Pan Nkany przez Alior
25.11.2015. 11:13

Żałosny bank nie polecam jestem nękany

Witam

Kupowałem już nie raz coś na raty tak zwane 0% i jak do tej pory było miło i bez komplikacji...

Aż do momentu kiedy Pani ze sklepu oznajmiła mi że raty na sprzęt przyznane ale przez Alior Bank, już nie raz słyszałem od znajomych jak są nękani i jaka jest polityka zarabiania na kredytach 0%.

Podpisałem umowę na kredyt (bo jaki ma się wybór) i się zaczęło sms że proszę pamiętać o wpłacie telefony...
Mimo że było jeszcze parę dni do terminu wpłaty raty byłem już nękany dziwnymi telefonami i smsami i to co miesiąc.
Pewnego miesiąca wpłaciłem ratę w ostatni dzień RANO ale nie po czasie a mimo to zadzwoniła jakaś zdesperowana wariatka z banku i prawie krzycząc na mnie twierdząc że nie ma wpłaty i będzie kara lub karne odsetki.
Chore ludzie i żałosne próby wyłudzenia kasy od klienta
0% w Alior Bank to jest rata + schowane odsetki w postaci obowiązkowego ubezpieczenia 26pln co miesiąc i naliczanie lewych kar i odsetek za niby nie wpłatę w terminie
Uwaga jak macie inną opcję to każda inna będzie lepsza niż ten bank
Od tamtej pory jestem nękany meilami smsami i telefonami po 20 dziennie a połowa z tego to głuche
Robią wszystko żeby wyrwać każdego grosza od klienta.
żałosny bank nie polecam dramat ostatni raz zrobiłem taki błąd w życiu mimo bardzo złych opinii znajomych skusiłem się i mam!!!
Polak mądry po szkodzie

Ps zapisuję godziny i jakie telefony z banku dzwonią oraz kto dzwoni jest tego masa , jak ktoś ma podobną sytuację proszę o kontakt założymy sprawę w sądzie o wyłudzenie i nękanie.
Tak dla zasady żeby się nauczyli szacunku!!!


Marek Marek
23.11.2015. 12:00

Raty PayU na Allegro obsługiwane przez Alior Syf Bank

Tragedia. Skorzystałem z rat PayU na Allegro obsługiwanych przez Alior Syf Bank. Przeszedłem całą procedurę pozytywnie,po czym musiałem przejść weryfikację wysyłając przelew 1 zł ze swojego konta Inteligo na podane konto przez Alior Syf Bank. Zrobiłem przelew i czekam na sms/e-mail z Alior Syf Bank. Czekam do następnego dnia i nic. Przelewam drugie 1 zł , czekam i dalej nic. Trzeciego dnia dzwonie na infolinie Alior Syf Banku,a pani po sprawdzeniu mojej osoby twierdzi że muszę poczekać cierpliwie bo taki przelew idzie do nich do pięciu dni roboczych !!!!!!! Zaje....biście myślę sobie. Przelewy internetowe mają na "najwyższym" poziome. NIE POLECAM,BANK PORAŻKA,PRZELEWY INTERNETOWE DNO I 5 METRÓW MUŁU !!!!!!!!!


wuka wuka
21.11.2015. 08:02

Alior- strona internetowa

Czynność-zamów kartę/po zalogowaniu/-wykonujesz zalecane czynności-nowy napis załóż kartę..Brak informacji o wykonanej czynności..i jaka to będzie karta z oferowanych kart debetowych..
Nowy klient nie może założyć promocyjnej lokaty oferowanej po zalogowaniu na konto.Brak pozycji przelew między własnymi rachunkami..Daleko szukać prostoty czynności przy obsłudze konta!
Konto wyższej jakości jest naprawdę atrakcyjne.Zgadzam się z piszącymi..obsługa klienta odbiega od średniej...


po fuzji po fuzji
20.11.2015. 11:07

nie wierzę

Po tej całej fuzji Aliora z Meritum.
Alior zaliczył kosmiczne opłaty za konto
Złodziejstwo


bcd bcd
20.11.2015. 07:17

Porazka

Bylam klientem Meritum. Bylam bardzo zadowolona - dobre kursy walutowe, wszystko prawie bez oplat. Alior to zlodziejstwo - oplaty za karty, przelew walutowy w PL (w ramach Alior) traktowany jako zagraniczny - ciekawi mnie wyokosc oplaty... Nie polecam.


edek edek
18.11.2015. 17:09

matacze

amknietw konto brak aktywnej karty a oni nalicaja oplaty co zrobic?!! UNikAMy ALIor


gufi gufi
17.11.2015. 20:32

Opinia

Poczatki wspolpracy z bankiem byly pozytywne, ale po trzech latach sytuacja sie zmienila.
Odkad wprowadzili zero oplat za rachunki zalatwienie czegokolwiek w okienku graniczy z cudem, pomysl ok tylko gdzie zwiekszenie stanowisk kasowych.Praktyczknie we wszystkich oddzialach jest tak samo.Do tego dochodza jeszcze rotacje pracownikow, mlodzi sa niedouczeni ciagle wychodza i dopytuja starszych.Mialem sytuacje iz wplacalem rate kredytu gdzie na koncie mialem nadplate a Pani mnie sie pyta czy chce placic obecna rate czy tez niedoplate, dopiero po zwroceniu uwagi zorientowala sie ze sie pomylila.


goldencja goldencja
13.11.2015. 12:12

NIE POLECAM wręcz ODRADZAM

Zacznę od tego, że konto w Aliorze miałam kilka lat do mniej więcej 2013 r. Ze względu na podwyższenie opłat za prowadzenie konta, udałam się do oddziału i zamknęłam je. Jakie szczęście, że poszedł ze mną tata i wręcz się ze mną pokłócił bym wzięła kserokopię wszystkich złożonych dokumentów, które są niezbędne do zamknięcia konta. Po pół roku Alior przysłał mi nakaz zapłaty za prowadzenie jednak niezamkniętego konta. Dzięki kserokopiom mogłam złożyć reklamację. Oczywiście musiałam wydawać pieniądze na kolejną podróż do banku oddalonego o 30 kilometrów.
Ostatnio Alior Bank dokonał fuzji z Meritum Bankiem i go przejął. Niestety miałam w nim konto. Natychmiast po przejęciu opłata za konto i kartę wzrosła z 0zł do 26 zł (20 za rachunek, 6 za kartę). Po połączeniu systemów straciłam dostęp przez internet do rachunku. Nie mogłam się zalogować. 2 razy dzwoniłam na infolinię. Za pierwszym razem pani zresetowała hasło, ale to nic nie pomogło.
Za drugim razem okazało się, że Alior zmienił mi numer klienta (numer logowania z Meritum Banku na swój) i oczywiście mnie o tym nie poinformował. Oczywiście nie mógł mi go dać ani przez telefon ani przez maila (oba były podane do kontaktu i wysyłania smsów zatwierdzających przelewy). Poinformowano mnie, że numer CIF otrzymam w najbliższej placówce partnerskiej banku. W placówce powiedziano mi, że to nie możliwe. Poprosiłam więc o wysłanie mi przez Alior Bank mailem potwierdzenia, że każda placówka partnerska ma obowiązek przyjąć dyspozycję zamknięcia konta. Nie wysłali. Na Facebooku po opisaniu mojej sprawy na ich stronie kłamali, że sprawa została przekazana do konsultanta. Żaden się ze mną nie kontaktował. Pojechałam więc w bojowym nastroju do placówki partnerskiej (znowu kasy za paliwo mi nikt nie zwrócił). Pracownica Aliora już zaczęła mi odmawiać przyjęcia dyspozycji zamknięcia rachunku ale jej kazałam przy mnie zadzwonić do centrali i się dopytać. Zadzwoniła, zbladła i przeprosiła. Przez następne 40 minut wprowadzała informacje, kserowała dokumenty i dawała mi kopie. Nie zabrakło problemów w systemie. W końcu obsłużyła mnie dość miło i sobie poszłam. W domu przejrzałam dokumenty i dowiedziałam się, że Alior Bank zmienił mój numer klienta z Meritum Banku (numer firmowy) na mój stary numer klienta w Alior Banku. Nigdy, przenigdy nie chcę mieć więcej do czynienia z tymi złodziejami, kłamcami i kombinatorami!!!!!!!!!!!!! Straciłam przez nich pieniądze na paliwo, urlop (bo placówka najbliższa mi oddalona o 30 km otwarta jest tylko do 17 i tylko w dni robocze), na obsługę rachunku i mało brakowało na wydruk bilingu do którego nie miałam dostępu z powodu nie podania mi informacji o zmianie i na jaki numeru klienta (biling w placówce wydrukowany na drukarce kosztuje 15 zł).


Mariusz Mariusz
12.11.2015. 23:12

Alior = Brak Kultury Bankowości

Właśnie zakończyłem z tym bankiem po 7 latach. Wku.wiła mnie kiedyś jedna biurwa w kasie! Poszedłem wypłacić pieniądze bezpośrednio z banku, wzięła ode mnie dowód osobisty, potem się podpisałem, a ona, że ja mam inny wzór pisma. A ja pytam jaki? - Nie mogę powiedzieć. W końcu podpisałem inaczej i okazało się że ok. Dobra myslę, przemilczę to. Ale ostatnio wpłacałem pieniądze w kasie a inna biurwa znowu do mnie, że mam inny wzór pisma. To mówię, jaki znowu i po ch.j bierze mój dowód skoro potem sprawdza pismo. Tym bardziej, że wpłacam, a nie wypłacam. Wku.wiłem się, nie wpłaciłem kasy tylko kazałem zlikwidować konto i je.ać taki bank! Radzę Wam omijać ich szerokim łukiem!


Pawe Pawe
12.11.2015. 22:49

Beznadzieja !!!!

Witam, napiszę tylko że za jeden miesiąc obracania moimi pieniędzmi bo praktycznie z nich nie korzystam policzyli sobie 22 złote, 6 za kartę, 8 dodatkowa opłata za kartę i 8 za prowadzenie, ni ch..uja nie rozumiem, dodatkowo za firmowe płacę 15.
Znikam z tego banku jak tylko będę w PL, w Niemczech kwartalnie konto kosztuje mnie 4,90 euro, gdzie tu sens a gdzie logika, dymają nas w tym nadwiślańskim zielonym przylądku na każdym kroku.
Pozdrawiam wszystkich posiadaczy kont.


basia basia
08.11.2015. 18:10

opinjao BANKU I JEGO PRACY

WITAM !CHCE SIE PODZIELIC OPINIA O BANKU I JEGO PRACY.konto w tym banku mam od 8lat jestem bardzo zadowolona zarowno z szybkich przelewow zarowno zlotowych jak i walotowych oraz udzielanego kredytu a co za tym idzie splaty rat wszystko przebiega sprawnie bez zaklucen oplaty zgodne z taryfami raty kredytu potracane terminowo informacje o ich ilosci zarowno otrzymywalam smsjak i poczta bylam i jestem bardzo zadowolona przelewy walutowe bez jakichs wiekszych opoznien ze strony banku ---sprawdzalam bo takie byly mam konto w innym banku niestety musze tam zamknac bo oplaty przewyzszaja te w aliorze co do personelu niestety zgadzam sie z opinja innych klientow zmienila sie bardzo na niekorzysc banku a to bardzo psuje wizerunek tej placowki mam jednak nadzieje ze po przeczytaniu opinii dyrekcja i osoby odpowiedzialne wezma do serca i poprawia te bledy zycze dalszych sukcesow i zycze wiecej zadowolonych klientow


Wodek Wodek
06.11.2015. 20:09

Darmowe prowadzenie konta

Nie polecam tego banku , kłopot z wglądem na swoje konto i zapoznanie się z operacjami , nawet pani z banku nie miała takiego wglądu , dzwoniła do centrali , to trwało 40 min. prowadzenie konta miało być darmowe , naliczano mi 12 zł. za karty , których nie chciałem , nawet nie aktywowałem , trzy razy chodziłem , aby zlikwidować konto , obsługa banku niekompetentna , zganiająca winę na inne placówki .
nikomu nie polecam tego banku .


attix attix
06.11.2015. 18:26

Omijac z daleka.

Byłem w tym banku od początku ale jak zaczeli wprowadzać coraz wyższe opłaty przeniosłem się do Meritum.
Owszem byłem poinformowany fuzji ale pomyślałem jakoś do grudnia wytrzymam ,nie miałem czasu na zmianę banku.
Niestety to był mój bład. Nie rozumiem jak można było wszystko spartaczyć, w końcu mieli tyle czasu. Nie można się zalogować, bankomat w miejscu zamieszkania nie wypłaca gotówki a ja muszę ekspresowo zakładać inne konto i nie wiem czy wypłata dotrze na konto bo bank zmienił nr kont i nikt u nich nie wie czy przelewy na stary nr w Meritum dojda na nowy nr.


misio misio
05.11.2015. 15:05

nie polecam

Wyższa kultura bankowości jest dla mnie nowością po przejściu z Banku Meritum, po tygodniu zaczynam szukać czegoś przyjaźniejszego dla klientów. W tym tygodniu przeżyłem już odsyłanie do innego oddziału z powodu braku czasu na obsługę, dwie godziny spędzone na kasowaniu przelewów które nie były mi potrzebne oraz stratę kilkudziesięciu złotych z powodu niekorzystnego kursu euro. Generalnie nie polecam nawet wrogom


Iwona Iwona
04.11.2015. 11:01

UWAGA

Mam kredyt na komputer w Alior Bank za niezapłaconą w terminie ratę bank wysyła monit za 25 zł. jest to w tabeli opłat ale nie ma, że może to zrobić już w następnym dniu, mało tego monit jest wysyłany zwykłym listem zanim przyjdzie windykacja wykonuje kilka telefonów każdy za 10 zł. nie wiem kto dzwoni więc odbieram i muszę za to płacić. Zapłaciłam 3 dni po terminie i nie wiedziałam że bank zdążył zgłosić mnie do BIG. Dowiedziałam się dopiero kiedy chciałam wziąć inny kredyt. To skandal na moje pytania czy jest w regulaminie informacja o terminie wysyłania monitów i dzwonienia z ponagleniem dowiedziałam się że nie, ale bank może egzekwować do 200 zł miesięcznie za upomnienia trzeba pamiętać że stara się to zrobić w ciągu pierwszych kilku dni. NIKOMU NIE POLECAM !!!!


krzysiek krzysiek
03.11.2015. 18:23

kultura bankowości

nie polecam tego banku ,chociaż jestem niestety jego klientem ,ale już nie długo ,bank działa zdecydowanie na nie kożyść swoich klientów ,nie chce mi się pisać o co chodzi ale to żenada ,poprzednicy napisali generalnie prawdę o banku


zibi zibi
03.11.2015. 18:19

Alior nigdy!

Przelewy bezpłatne?robiłem ostatnio przelew pomiędzy własnymi rachunkami i skasowali mnie 5 Pln,porażka i zdzierstwo,jestem klientem kilka lat,ciągłe zmiany i jakieś nowe opłaty a niby na początku wszystko za free.Zamierzam jak najszybciej wycofać wszystkie oszczędności.Pozdrawiam zamierzających założyć konto w ALIOR.


krzysiek krzysiek
02.11.2015. 22:50

nie ma dobrego banku

mam złe zdanie o banku ,chociaż mam konto walutowe i złotówkowe ,zresztą jaki bank działa w imieniu zwykłego człowieka,ale aljor bank ,działa na szkodę swego klienta ,nie jest tanim bankiem,odradzam wszystkim pracującym za granicą i mieszkającym ,nie ma żadnego pożytku ,przechowalnia pieniędzy za którą trzeba płacić


Anna Anna
02.11.2015. 07:16

Najgorsze konta walutowe

Najgorszy z możliwych banków! Założyłam u nich konta walutowe, zarówno w Alior Bank jak i Kantorze Alior z obietnicą najlepszych kursów i braku dodatkowych opłat. I co? Od kilku miesięcy bank pobiera sobie automatycznie drobne kwoty z każdych 4 kont! I nie potrafią wytłumaczyć mi skąd są te opłaty o tytule "Przeksięgowanie/rozksięgowanie". Każdy mnie zbywa i odsyła do innych form kontaktowych. Jak tylko wrócę do kraju, kasuję wszystkie konta i przenoszę pieniądze w inne miejsce. Złodziejstwo i brak profesjonalizmu. NIE POLECAM NIKOMU!!!!!!!


ja ja
21.10.2015. 16:27

Opinia

Nie polecam Alior Banku .Jakis czas temu składałem u nich wniosek przez internet system wogóle go nie przyjął więc zadzwoniłem bezpośrednio doplacówki .Miła pani kazała przyjśc osobiście .Więc poszłem ale okazało się że jest wpis w ZBP .Pani kazała to załatwić i przyjść znowu.Napisałem pismo o raport i był wpis który zniknął w ciągu tygodnia po napisaniu prośby do banku.Po tym zgłosiłem sie znowu do Aliora ze wszystkimi dokumentami.Ale okazało sie że bazy sa czyste ale jest jakis otwarty wniosek który blokuje w systemie.Pani napisała prosbe o zamkniecie go i kazała czekać .Mineło troche czasu zadzwoniłem i wniosek dalej nie zamknięty poradziła abym zadzwonił na infolinie .Wiec zadzwoniłem tam dostałem oferte ale skierowali mnie do głównego oddziału.Po paru minutach dzwoni pan z głównego oddziału i mówi że ma gotową oferte i czeka na mnie jutroale rano dzwoni pani która mi przyjmowała wniosek z wiadomością że wniosek dalej jest nieodblokowany i czekamy dalej .Mówie jej że skierowali mnie do głównego oddziału a ona ż enie że mam przyjśc do niej bo to bez sensu żebym jeżdził do innego miasta itd.Poszłem przyjeła wniosek sprawdziła bik i ZBP i było ok .Na drugi dzień dzwoni że wniosek poszedł do analityka juz i czekamy n a decyzje .Więc ok czekamy.Minoł dzień i telefon ż eanalityk odrzucił bo w systemie jest otwarty wniosek jakis i oni nie moga dojśc gdzie to jest .Mam przyjśc w przyszłym tygodniu złożyc nowy wniosek.Ale ja juz
podziękuje .Najgorszy bank .Nie polecam .PORAŻKA.


Adam Adam
19.10.2015. 18:15

Opinia

Dnia 19,paź,2015r około godz. 16 Odwiedziłem placówkę Alior Banku w Wejherowie przy ul, Sobieskiego 227 z zamiarem dokonania wpłaty no konto firmowe i przy okazji założyć konto osobiste lecz niestety, rozczarowałem się beznadziejną obsługą jaką zastałem, a mianowicie : pracownica o kwaśnej i nieszczęśliwej minie że ma kolejnego klienta, wybełkotała słowo Słucham ! ja uprzejmie poprosiłem o przyjęcie wpłaty, czas trwania tej operacji był ponury, aż do momenty gdy naliczyła mi prowizję od wpłaty, w tym że momencie grzecznie zapytałem Dlaczego pani naliczyła prowizję, jeżeli odbiorca płaci za prowadzenie tego konta ? w odpowiedzi usłyszałem, cytuje :( BANKI NIE PRACUJĄ ZA DARMO !!! ) Zamurowało mnie ! ta bezczelna odpowiedz tak bardzo mnie zniechęciła do Alior banku że nabrałem obrzydzenia do ALIOR BANKU, a przecież to niby wyższa KULTURA bankowości ? to żałosne, Nie odpowiednia osoba na nie odpowiednim stanowisku, mam nadzieje iż osoby zarządzające wyciągną z tego wnioski i konsekwencje. adacio89@wp.pl


Mysia Mysia
16.10.2015. 23:46

Bank coraz to niższej kultury bankowości

Byłam bardzo zadowolona z tego bank ale z dnia na dzień coraz to bardziej ten bank traci w moich oczach i myślę o zmianie banku,w tym roku polikwidowano w oddziałach punkty kasowe,znaleźć bank w której jest kasa to graniczy z cudem,trzeba przejechać przez całe miasto,żeby znaleźć w tym banku okienko kasowe-dojeżdżasz na miejsce po czym okazuje się,że jest remont i kasa nieczynna. Mieszkam w bardzo dużym mieście,którym jest Poznań dzisiaj pojechałam z dzieckiem wpłacić do banku pieniądze wchodząc do banku około godziny 15.40 było przede mną około 10 osób,jedno okienko kasowe czynne-powtarzam JEDNO,a kawałek dalej siedziało pięć Pań,nic nie robiło czyli za przeproszeniem siedziało i pierdziało w stołek bo niby nikt z nich nie ma uprawnień na obsługę kasy.Pani przy okienku kasowym bardzo zdenerwowana,po chwili wstaje i oznajmia,że idzie na przerwę i nie ma kto jej zastąpić,klienci oburzeni i to bardzoooo. Wracając z przerwy po 10 minutach Pani kasjerka pyta kto jest ostatni i oznajmia ostatniej osobie,która jest w kolejce czyli Pan aby informował klientów którzy wejdą do banku,że nie zostaną obsłużeni,ponieważ kasa jest czynna do 16.30 a nikt jej nie zapłaci za to,że zostanie dłużej. Klienci wchodzili i wychodzili oj bardzo,bardzo źli. Spędziłam w banku podkreślam z małym dwuletnim dzieckiem godzinę,obsłużona byle jak... Nie mam pretensji do Pani która tam pracuje,bo jak dobrze wiem to nie jej wina,pretensje mam do dyrekcji tego banku,uważam że każda osoba,która pracuje w tym banku powinna być przeszkolona na kasę w tak wielkiej firmie Alior bank bo wielkiej filozofii to w tym nie ma. Powinny być minimum dwa stanowiska kasowe i to czynne w godzinach banku który jest czynny do 17.30 czy też 18. Zaczynam nienawidzić tego banku...


loona loona
16.10.2015. 19:55

I-e logowanie

Witam,no niestety musiałem się udać do Banku,aby uzyskać dostęp do Bankowości Internetowej!
Zawsze mam taki problem,więc nie wiem dlaczego!!!Składam wniosek drogą internetową.
Potwierdzam wniosek przelewem z innego banku ,dostaję informację,że moje konto jest już aktywne,sądząc,że mogę się zalogować,więc próbuję,lecz nie udaje mi się!Dlaczego tak się dzieje,dlaczego nie udaje się takim sposobem mieć pełnego dostępu do konta?Nie miałem kłopotu z innymi bankami,zwierając umowy drogą internetową i potwierdzając umowę przelewem!Dlaczego w Aliorze jest błąd?Ok,jest już konto aktywne spróbuję korzystać i zaczekam na obiecany na stronach internetowych nowy wygląd Banku Alior!
Pozdrawiam.


lBolek lBolek
16.10.2015. 13:40

Wyższa Kultura Bankowości czyli jak dymać klientów na każdym kroku.

Alior Bank to najbardziej chciwy bank z jakim miałem do czynienia. Normalnie wymieniam waluty ze spreadem 0,01 PLN tak dla EUR jak i USD. Wystarczy jednak, że przez pomyłkę zlecę przelew w walucie z konta PLN lub kontrahent pomyli rachunek to przewalutowanie kosztuje ponad 5% czyli dla przelewu na 5000 EUR ponad 1000 PLN zamiast 50 PLN. Na reklamację Bank odpowiada, że regulamin banku nie pozwala na skorygowanie takiej pomyłki - dodajmy, że regulamin został stworzony przez bank, i takie zapisy służą wyłącznie dymaniu klientów przy każdej okazji. Krótko mówiąc odradzam jakiekolwiek produkty tego banku.


olsztyn olsztyn
13.10.2015. 15:28

obsługa w Alior Banku

ODRADZAM wszystkim prowadzenie rachunków w Alior Banku. Zatrzymali mi przelew zlecony w środę o godz.8 (w celu weryfikacji), o czym poinformowali sms-em o godz. 17.54 wskazując do kontaktu infolinie, która jak się okazało nie ma uprawnień do takowej weryfikacji. Podobnież do mnie dzwoniono, dziwne bo nie miałem informacji o połączeniach przychodzących. Po złożeniu reklamacji otrzymałem kilka "strzałów" - ze 3 bez możliwości odbioru, po jednym sygnale mojego dzwonka rozłączano rozmowę. Przelew mi uruchomiono dopiero po mojej wizycie w banku w piątek, ale ze względu na weekend został zrealizowany dopiero w poniedziałek. Zero wyjaśnień ze strony Banku dlaczego. Potrzymali gotówkę bez oprocentowania. Rozumiem, że musieli nazbierać kasę aby mi oddać, ale chociaż powinni odsetki mi naliczyć, a tak to czuję się oszukany przez Bank, czyli WYŻSZĄ KULTURĘ BANKOWOŚCI. O swoją kasę trzeba prosić, owszem wpłacić można, ale w drugą stronę to ... powolutku.


Legion Legion
13.10.2015. 15:07

Wyższa kultura bankowości?????

Wczoraj Oddział Alior Banku w Łodzi zaczął remont - całą noc burzyli ściany. Na zmianę walili młotem udarowym. Pomimo wielokrotnych interwencji żadnego efektu, tylko pusty śmiech i kolejna nieprzespana noc przed nami.
Ich nie obowiązują przepisy o ciszy nocnej - lokal wynajmują w kamiennicy mieszkalnej, ale ludzi mają głęboko w dup...
Straż Miejska i Policja są bezsilne - chamstwo i warcholstwo górą. Tak ... piękny jest nasz kraj, nie jest w ruinie, bo się remontuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
LUDZIE sami oceńcie tą WYŻSZĄ KULTURĘ BANKOWOŚCI, ja wolę banki bez "wyższej kultury".


loona loona
12.10.2015. 00:42

alior logowanie

Witam,mam kłopot,aby po otrzymaniu z Banku informacji,ze moje konto jest już aktywne i mogę z niego korzystać,należy się zalogować i podać hasło startowe wygenerowane z Banku w chwili ,kiedy wpisze CIF i przejdę dalej,niestety nie otrzymuję hasła z Banku i nie pojawia się okienko z opcją wpisania ciągu cyfr???Dzwoniłem do Banku,doradca był uprzejmy powiedział,że się zajmie i ma nadzieję,że uda się naprawić błąd techniczny,bo taki błąd nie powinien się pojawić.Podobne przejścia już miałem z pierwszym logowaniem odesłano mnie do placówki Banku Alior,tam b.szybko udało się z pomocą pracownika Banku zalogować po raz pierwszy z hasłem startowym.Powiedziano mi,że moja wizyta nie była konieczna z jednej strony,ale z drugiej strony też mi odpowiedziano,że tylko w Banku można się w ten sposób zalogować?Nie rozumiem takiej sytuacji,czy jest to błędne działanie systemu Banku,czy prawidłowe?Czy miał ktoś podobne problemy?Obecnie czekam na pomoc z Banku z działu technicznego,czy uda się mi zalogować,po zgłoszeniu problemu,czy jednak tylko wizyta w placówce Banku Alior pomoże rozwiązać problem i ponownie uda się z pomocą pracownika zalogować,po raz pierwszy do nowego konta i z hasłem startowym?
Pozdrawiam i czekam na wiadomości z Banku i od innych klientów Banku,mających problemy z logowaniem!Jaka jest najlepsza droga pomocy,info linia,czy normalna naziemna placówka bankowa!Jestem zwolennikiem załatwiania wszelkich problemów na info linii !Szkoda,że nie zawsze można uzyskać odpowiednią pomoc.!Czy w Banku Alior w takich i podobnych przypadkach tylko wyjściem jest wizyta w placówce Banku?


Zenon Zenon
10.10.2015. 10:43

bez problemu

Od kilku lat jestem klientem Alior Banku,i nie mam żadnego problemu z prowadzeniem konta.Problem jest jedynie z tym że została zlikwidowania obsługa kasowa w Banku przy ulicy Kalwaryjskiej w Krakowie i to w Dzielnicy Podgórze,gdzie duża ilość klientów to osoby starsze. Szkoda że te Oddział zlikwidowano !


Marcinn Marcinn
08.10.2015. 19:47

Opinia

Witam, jest to najgorszy bank jaki chyba istnieje. W poniedziałek robiłem przelew tj. 05.10.205 roku na kwotę niecałe 1800 zł wchodząc na konto popołudniu brakuje mi jeszcze raz takiej kwoty bank pobrał sobie dwa razy i próbował mi mowić ze przelew robiłem jeszcze w niedziele na ta sama kwotę po całym dniu walki stwierdzili ze ich system zwariował i jest kilkudziesięciu takich klientow jak nie więcej pytam sie kiedy mi oddadzą moje pieniądze a oni na to ze maja 30 dni kurwa Mac poprostu nie wiem co zrobic może jest więcej takich osób ponieważ nie mozna dopuścic aby taki bank istniał sa to zwykli


Jarek Jarek
08.10.2015. 12:51

lekceważenie

spróbujcie zlikwidować u nich konto z wcześniejszą spłatą kredytu- przewiozą tak klienta,że w pięty pójdzie. Organizacja u nich to tragedia, lekceważenie i bagatelizowanie klientów.
I co najważniejsze - będąc w siedzibie banku i tak będziecie zmuszeni dzwonić do konsultanta
telefon dobrze naładujcie, nerwy i zbiornik paliwa w samochodzie


Magoka Magoka
24.09.2015. 13:41

Opinia

Mam konto w tym banku od 4 lat. Do tej pory byłam zadowolona ale w tym roku obsługa jest gorsza. Jeszcze poczekam może się poprawią. Mam na myśli ludzi bo elektronicznie bez problemu, tylko raz była wpadka. Operacje na koncie sprawdzam przynajmniej raz w miesiącu i jak jest coś niezgodne z umową od razu interweniuje ale to było na początku próbowano zaliczać opłaty które nie były zgodne z umową, teraz już nie na tego problemu. Gorzej z opiekunem klienta indywidualnego ciągle zmieniają i to nie jest dobre. Zdziwiła mnie opłatą za sprawdzenie stanu konta w bankomacie uważam że to przesada nie wiem jak jest w innych bankach ale to jawne wyłudzenie. Mam mieszane uczucia co do tego banku bo jak zamykało oddział w którym miałam założone konto to nawet nie pofatygowali się by o tym poinformować. A może ktoś by mi polecił jakiś inny bank.


Doktor Doktor
21.09.2015. 14:02

Nie zadowolony naciągają nie polecam REKLAMY KŁAMIĄ!!!

WITAM

Chce się podzielić moją opinią o tym Banku...
W moim przypadku chodzi o kupiony TV na raty oczywiście miało być 0% a jak został przyznany okazało się że muszę wykupić obowiązkowe UBEZPIECZENIE i z 0% zrobiło się 9% ale to nie jedyne ukryte koszty!!!

Kolejny problem z tym bankiem jest taki że w dzień w który powinny się ostatecznie zaksięgować u nich pieniądze na koncie za ratę dzwoni z rana koło 10 dupa z banku z upomnieniem że jeszcze nie wpłaciłem?!?!
Ja na to że przelane 2 dni temu i pewnie dojdzie...
Jak się okazało ten telefon kosztował mnie 11pln i 15 razy dziennie dzwoni jakaś wariatka z tego banku i domaga się tych 11pln...
Kpina żałosny bank robią wszystko żeby z tych ukrytych 9% zrobiło się 15%
Fakt jest taki że tak jak ja zostało oszukanych jeszcze sporo ludzi krzyknęliśmy się na forum i zgłosiliśmy sprawę do inspekcji handlowej i rzecznika praw konsumenta.
Nie polecam żadnych interesów z tym Bankiem i zachęcam do zgłaszania takich spraw do inspekcji handlowej i rzecznika praw konsumenta.
Nie byłem pierwszy w tej sprawie i pewnie nie ostatni...
PS. Dziś dzwoniła znowu ta wariatka z Banku teraz biorą na strachy że oddadzą sprawę do sądu...
Nie dawać się zastraszać żaden sąd nie wyda wyroku za takie naciąganie!!!


Arek Arek
20.09.2015. 21:20

Jest faktycznie coraz gorzej.

Jest faktycznie coraz gorzej. Powoli szukam już innego banku. Mniejsze placówki są zamykane, zaś w oddziałach likwiduje się obsługę kasową. Faktycznie oschła obsługa klienta indywidualnego. Trzeba się zawijać.


Strony: << Pierwsza 2 3 4 5 6 7 8 9 Ostatnia >> (10 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !