Konta bankowe · Konto · Konto Alior Bank + 350 PLN - Wasze Opinie? Warto ZałoĹźyć??

Konta Alior Banku - Opinie, PorĂłwnanie

alior Do założenia konta osobistego w Alior Banku nie potrzeba nawet wizyty w banku – wniosek wysłany on-line potwierdzamy przelewem dokonanym na konto. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne. Gdy na rachunek wpływa wynagrodzenie, renta, emerytura, stypendium, albo jest zasilane kwotą przynajmniej 2 tysiące złotych miesięcznie Alior Bank daje dodatkowe przywileje - pakiet usług assistance „Pomocni Fachowcy” oraz pakiet usług concierge „Osobisty Asystent”. Przydatną funkcjonalnością jest przelew natychmiastowy – pieniądze trafiają do adresata w kilka minut.

Konto JakĹźe Osobiste w Alior Banku

Konto JakĹźe Osobiste to podstawowy ROR w ofercie Alior Banku.

Podstawowe opłaty z tabeli opłat Konta Jakże Osobistego:

Nazwa Alior Bank - Konto JakĹźe Osobiste
Prowadzenie konta 0 zł lub 10 zł
Zwolnienie z opłaty:
wiek poniżej 26 lat lub jeżeli miesięczne wpływy na konto wyniosą min. 1 500 zł)
Przelew przez Internet 0 zł
Opłata za użytkowanie karty 5 zł lub 0 zł
(zwolnienie z opłaty dokonanie transakcji za min. 300 zł/miesiąc)
Opłata za wypłaty z bankomatów 0 zł - bankomaty Alior Bank
2,5/op. lub 3,5/m-c lub 0
(jako darmowa usługa dodatkowa lub dokonywana Blikiem, bankomaty własne, czyli przyoddziałowe, są bezpłatne)

Kluczowa informacja jest taka, że Konto Jakże Osobiste może być darmowe. By tak się stało, klient musi spełnić określone warunki. Chodzi o:

  1. Wpływy łączne min. 1,5 tys. zł miesięcznie (w przeciwnym razie – 10 zł)
    Wymaganie to nie dotyczy osób do 26. roku życia, które są zwolnione z opłaty za prowadzenie rachunku.

  2. Płatności kartą na łącznie min. 300 zł miesięcznie (w przeciwnym razie – 5 zł)
    Warto pamiętać, że Alior Bank uwzględnia datę rozliczenia operacji, a nie jej wykonania. W skrajnych przypadkach może się okazać, że mimo zrealizowania płatności, zostaniemy obciążeni 5-zł daniną. Jeśli więc zależy nam na jej uniknięciu, większe zakupy planujmy najpóźniej tydzień przed końcem miesiąca. Wtedy bez obaw wypełnimy minimum stawiane przez bank.

Standardowe przelewy krajowe wykonywane przez internet, czy to w systemie bankowości elektronicznej, czy poprzez aplikację mobilną, są bezwarunkowo darmowe.

Natomiast transfery natychmiastowe zlecane przez internet to koszt 5 zł. W przypadku szybkich przelewów klient może wybrać, czy mają być one realizowane przez KIR, czy przez Blue Media. Przy czym płatności na więcej niż 5 tys. zł automatycznie przechodzą przez system Express Elixir.Konto Internetowe

Konto internetowe Alior Bank to z pewnością najtańsze konto bankowe w ofercie Alior Banku. Oferuje ono m.in. 0 zł za prowadzenie rachunku. Przelewy internetowe są bezpłatne, podobnie jak przelewy europejskie. By użytkowanie karty było darmowe należy nią dokonać transakcji za min. 100 zł w miesiącu. Jeśli tego nie uczynimy Alior Bank pobierze opłatę w wysokości 4 zł miesięcznie. Do dyspozycji mamy darmowe bankomaty Alior Banku lub sieci Euronet. Alior Bank daje możliwość podpisania umowy przez Internet (bez wizyty w oddziale i bez kuriera). Co ciekawe, dla nowych klientów bank oferuje lokatę 2-miesięczną o oprocentowaniu aż 4% .

Konto firmowe Alior Bank

Konto firmowe Alior Bank oferuje m.in. możliwość zarządzania firmą 24 h na dobę, dzięki bezpłatnemu dostępowi do bankowości internetowej, mobilnej i telefonicznej oraz opłatę za kartę debetową tylko 3 zł miesięcznie, a Pakiet Bezpieczeństwa do karty 2 zł miesięcznie.

Sprawdź też jakie mają opinie w alior kredyty: kredyt gotówkowy i konsolidacyjny
Opinie o kredytach gotĂłwkowych:
http://www.kredyty-gotowkowe.net/kredyt-w-alior-banku-czy-warto-wasze-opinie.html

Konto Alior Bank + 350 PLN - Wasze Opinie? Warto ZałoĹźyć?? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
1.75 na 5
236 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (476 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 2 3 4 5 6 7 8 9 Ostatnia >> (10 stron razem)
dasmar dasmar
26.01.2016. 11:21

Bank duchĂłw

Podzielę się taka sprawą. Zmarła w kwietniu 2015 ciotka żony. Zaszliśmy do Alior Banku by zgłosić zgon. Akt zgonu został przyjęty. Środki dziedziczyła siostra żony, przebywająca stale za granicą. Środki wypłacił tymczasem znajomy ciotki - pełnomocnik po jej zgonie! Sprawa w sądzie. Tymczasem w październiku 2015 przyszedł na adres ś.p. ciotki wyciąg - konta dalej aktywne! Wedle info z banku udzielonego z wielkim trudem (telefoniczne nic nie chcą mówić) konta są zamknięte. To skąd wyciąg? Nie wiadomo. Bałagan i tyle. Oddział w Białymstoku. Załatwić nic nie można. Może wywoływanie ducha coitki? Odradzam stanowczo.


Tadeusz Tadeusz
25.01.2016. 16:19

Konto techniczne z Meritum

Około trzech lat temu założyłem lokatę w Meritum w związku z czym bank utworzył bezpłatne konto techniczne.Po likwidacji lokaty nie interesowałem się tym bankiem.Kilka dni temu otrzymałem telefon
z Alior banku z pytaniem o to czy będę używał mojego konta ROR.Zaskoczony dowiedziałem się ,że Alior zamienił wszystkie konta techniczne na ROR bez powiadomienia mnie mailem czy SMS-em.Aby zlikwidować konto trzeba udać się do banku.Tam dowiedziałem się że bank nie ma obowiązku informowania klienta i trzeba było śledzić informacje na stronie internetowej.Żeby zamknąć konto musiałem zapłacić 8 zł bo w przeciwnym wypadku co miesiąc dochodziło by następna opłata.
Oto jak wygląda WYŻSZA SZKOŁA KULTURY DOJENIA KLIENTA.


peepee peepee
14.01.2016. 22:50

Kłamstwo typu

Każdy Bank w New York'u w 2014 roku równo doliczał $ 3.00 do każdej operacji Kartą z Polski.
Kłamią Banki z Polski jak najęci i nie wierzcie w te "0" opłat za granicą!


Ann Ann
13.01.2016. 20:48

Opinia

Pamiętajcie, żeby wszystkie rozmowy mieć nagrywane i brać wszystkie kserokopie dokumentów. Ja po roku od zamknięcia konta wyrzuciłam świstek ze złożenia dyspozycji i to był błąd. Nie spodziewałam się, że po kilku latach przyjdzie mi pismo z windykacji z dość sporą sumą do zapłacenia. Powód- brak złożenia dyspozycji o zamknięciu!! Mam teraz spłacać złośliwość lub ogromne zaniedbanie pracownika. Oczywiście żadne pisma, reklamacje nie dają rezultatów. Ciekawe ile milionów rocznie zarabiają na takich oszustwach...


Joanna Joanna
13.01.2016. 18:17

zdecydowanie nie polecam

bank aliorcokolwiek w nim załatwić graniczy z cudem, a wręcz jest niemożliwe. oddział klienta odsyła do infolinii, a infolinia do placówki, błędne koło! zwykła, prosta sprawa staje się problemem nie do załatwienia. masakra!!!!


hubek88 hubek88
11.01.2016. 22:59

lepiej zmienic

no mialem kiedys tu konto ale oplaty wzrosly i obsluga bez rewelacji. Teraz zmienilem i mam konto w Raiffeisenie, polecam bo nie dosc ze praktycznie wszystko za darmo to obsluga klienta bardzo pomocna, ogolnie na duzy +


socrates socrates
11.01.2016. 10:06

Opinia

Ponad rok po zlikwidowaniu konta i żądaniu usunięcia z bazy moich danych, przyszedł sms, że mam zaległość 80 zł z racji braku stałych przelewów na konto!!! Nie udostępniają dokumentów likwidacji konta. Robią sobie z klientem co chcą. Stosują lite presing, wysyłając kłamliwe info o zaległościach na kontach, których nie ma i kredytów, które zostały spłacone. Kto się przestraszy i nie pamięta, to płaci ponownie. Prokuratura powinna się tą instytucją zająć! I to nie tylko moje doświadczenie, ale też i innych moich znajomych. Przeczytajcie sobie, co zrobili z klientami SKOK Jana z Kęt! I w jaki sposób to zrobili...
Chcesz mieć problemy nawet nie posiadając u nich już konta, to zostaw im swoje dane.
Pozdrawiam!


Andrzej Andrzej
03.01.2016. 20:07

krytyka

bank beznadziejny raty 0 procent to fikcja


greg greg
30.12.2015. 13:56

Wniosek kredytowy PayU z allegro

Po przebrnięciu przez całą procedurę wnioskowania, przeczytaniu wszystkich dokumentów i pozytywnej weryfikacji wniosku oraz wyrażeniu zgody na wszystkie marketingowe przetwarzania danych - okazało się, że muszę zrobić przelew na 1 zł z konta które jest tylko moim kontem i nie ma współwłąściciela. Kpina!!! Jakby nie można było do cholery poinformować o tym na początku wnioskowania.
Teraz mam nieaktywny wniosek, edytować by zmienić nr konta go nie mogę, nowego wniosku nie mogę złożyć bo poprzedni wisi.... MASAKRA, ogarnijcie się


Piotr Piotr
30.12.2015. 12:02

Konto internetowe

Porażka, piszą konto w pięć minut - odrzucają przelew weryfikacyjny. Dodzwonić się nie idzie. Może i produkt dobry ale obsługa klienta tragiczna...
Wolę droższe konto z lepszą obsługą...


Mariusz Mariusz
29.12.2015. 14:02

Alior NIE!!!

Spóźniłem się dosłownie 3 dni w spłacie przez święta. Zapłaciłem ratę 24.12.2015 bank zaksięgował 28.12 dzisiaj 29.12 dostałem alert z BIK, że zalegam z płatnością, czyli pogorszyli mi BIK. Mam 4 zobowiązania i tylko Alior pogorszył mi historię !!! Omijajcie ten bank szerokim łukiem.


wydra wydra
19.12.2015. 21:19

Obsługa klienta tragiczna

Produkty może i mają w porządku (ja się skusiłam na krótką promocyjną lokatę i wszystko było ok), niestety obsługa klienta fatalna. Przez kilka tygodni wyjaśniała się sprawa z upoważnieniem, które mimo iż na dokumentach było w porządku, u nich w serwisie z niewiadomych przyczyn było błędne, ponadto za każdym razem w tej sprawie musiałam być osobiście w oddziale. Następnie była klapa z danymi osobowymi, pani tam pracującej pomyliły się osoby i informacje o moich finansach trafiły do siostry. Dzięki Bogu, tylko na tym się skończyło, ale równie dobrze to mogła być obca osoba z takim samym nazwiskiem - SKANDAL!!! Był również problem z nierównym traktowaniem: to czy mogę wybrać kwotę o wartości X zależało tylko od osoby, która mnie obsługiwała: jeżeli miała zły dzień, było to niemożliwe, jeżeli dobry, to bez problemu. Teraz, mimo iż ponad miesiąc temu złożyłam dyspozycje zamknięcia, nie została ona zrealizowana. Przez bliskość świąt obawiam się, że jednak jeszcze się to opóźni i to o sporo. No nic, nie mogę się doczekać aż pożegnam się z tym bankiem. Podsumowując: dopóki gruntownie nie zadbają o poziom obsługi, zamierzam omijać ich szerokim łukiem.


Stalwka Stalwka
16.12.2015. 21:33

Opinia

Nigdy więcej tego banku proszę Was ludzie tragedia. Wziąłem u nich kredyt i spóźniłem się z rata jeden dzień dosłownie bo wysłałem pieniądze przelewem w dzień spłaty i myślałem że dojdzie a nie doszło. Babka mi mówi że u nich nie liczy się kiedy wysłane tylko kiedy dotarło. I co naliczyli mi odsetki dosłownie 22 grosze o których informują mnie po 31 dniach (wcześniej się nie dało? dało ale po co? lepiej żeby trafił do BIK-u :( Trafiłem do BIK-u za zadłużenie 22 groszy ale w BIK-u widnieje zaległość za cała kwotę raty chociaż spóźniłem się 1 dzień. Po 31 dniach jak mnie poinformowali że im wiszę 22 gorszę spłacam im od razu ale w BIKU jestem na 5 lat i to nie widnieje że zaległość 22 grosze na 31 dni tylko cała rata 235 zł na 31 dni. Całe życie mi zniszczyli a miałem brać kredyt na mieszkanie po ślubie i teraz nikt mi nie da :(((((((((( Porażka proszę was omijajcie ten BANK !!!!!!!!!!!!


Adam Adam
14.12.2015. 09:45

zaskoczony

dobrze że przeczytałem opinie o tym banku bo myślałem o założeniu w nim konta... dziwi mnie że ten bank w ogóle jeszcze istnieje na rynku z takimi opiniami.... ( dzięki wszystkim za opinie )


ansu ansu
10.12.2015. 08:14

Opinia

Byłem klientem Alior i Meritum teraz muszę szukać innego banku Szybko uciekać i nigdy się nie zbliżać Gdy zabrałem kaskę wydzwaniają dlaczego przelałem taką, a taką sumę przecież oni są najlepsi Znikło trochę kasy jako przeksięgowanie okazało się, że wprowadzili jakąś opłatę na koncie którego nie używam od 3 lat i nie było na nim nigdy nawet złotówki.


KASIA KASIA
09.12.2015. 16:39

Opinia

CZYTAM TE WSZYSTKIE WPISY I KOMENTARZE I TAK SOBIE MYŚLE ŻE LUDZIE TO OCZEKUJĄ TEGO ŻEBY NAJLEPIEJ BANK IM DOPŁACAŁ. :)

KAZDY BY CHCIAŁ NAJLEPIEJ MIEC DARMOWE KONTO BARMOWE PRZELEWY I BANKOMATY TO CZŁWIEKU DAJ CO,Ś Z SIEBIE ZACZNIJ PRZELEWAĆ WYNAGRODZENIE , NIE ŁAŹ PO WSZYSTKICH BANKACH TYLKO SKUP SIE NA JEDNYM I GO POZNAJ ( taryfe opłat i proziwji i inne) A NIE CŻŁWIEK LATA TU I TAM JEDNO SŁYSZY DRUGIE MU WYLECI I POTEM SA PRETENSJE.

Nie chcesz dostawać monitów za 25 zł to płać raty trminowo.


Jeśli otwirając konto to chyba po coś jest brany od nas wzór podpisu skoro wpłacamy czy wypłacami to wzór podpisu powinien byc taki sam , a nie od sasa do lasa, ime i naz, lub nazw i imie albo parafka przecież kasjer musi zweryfikować czy i dowód i podpis jest tej samej osoby. A może ktoś komuś dał dowó i powiedział wpłać na moje konto.

Zacznijcie czytać to co podpisujecie a jak nie umiecie czytac ze zrozumieniem to popytajcie doradce o przetłumaczenie.


Zyjemy w takich czasach i ludzie naogladali sie takich filmów że najlepiej to by byo jak by sie przysżo do banku ktos by wzioł i powesił naszą kurtkę/płaszcz i zapytał sie z czym sznownej osobie może pomóc , zaprowadziłą to stanowiska zrobił late i nie powiem co jeszcze.
Ci ludzie co pracuje tez mają swój honor i jak mieszami ich z gównem to czemu sie dziwimy że w pewnym momencie coś odpowiedzą.


I tak szczerze na jakiekolwiek forum innego banku wejdziecie zawsze znajda sie takie opinie nie tylko tu.


pozdrawiam :)


Sylvia Sylvia
04.12.2015. 14:39

Najśmieszniejszy bank

Konto w Alior Banku posiadam od prawie 2 lat, ale niedługo to się zmieni. Obsługa we wszystkich 3 placówkach w moim mieście jest beznadziejna. Pracownicy wiecznie nie wiedzą z czego żyją, zamiast załatwiać sprawy raz dwa to zatrzymują klienta durnymi pytaniami "czy na dworze zimno?", "czy kupiła już Pani prezenty na święta?"... Potrzebowałam od nich zaświadczenie do Urzędu Pracy z informacją, że konto nie jest zajęte przez komornika. W jednej placówce nie mieli pojęcia o jaki dokument chodzi, więc odesłali mnie do drugiej, w której za 1 kartkę A4 zapłaciłam 50 zł! Zorientowałam się, że taki sam dokument np. w Podkarpackim Banku Spółdzielczym "kosztuje" 3 zł! Kpina! Przez pierwsze 5 lat miałam mieć konto za darmo ("wielkie zero"). Jednak regulamin został zmieniony, teraz co miesiąc pobierają mi 6 zł. Plus jest taki, że nie płaci się za korzystanie z karty. Bardzo długo czeka się na przelewy. Kiedyś niekompetentny Pan przelał mi pieniądze na złe konto! NIE POLECAM!


Poszkodowany Poszkodowany
03.12.2015. 18:54

znikające pieniądze

Nigdy w ĹťYCIU!!!Chyba, Ĺźe masz do dyspozycji duĹźo DUĹťO wolnego czasu.
Co miesiąc naliczają różne kwoty, prowizje itp... jak się okazuje niesłusznie.
Niby przyznają się do błędu i oddają pieniądze, niestety straconych nerwów i czasu nie.
Po prostu MASAKRA!!! załatwić coś przez infolinię graniczy z cudem! Jawne złodziejstwo.
Jak już wejdziesz w to bagno Polecam ścisłą weryfikacje naliczanych opłat (poprzez bankowość internetową).


magdalena magdalena
03.12.2015. 00:31

uciekać i nie zbliżać się

Moim największym nieszczęściem ostatnich 2 mcy była fuzja Alior z Meritum którego byłam klientem.
Meritum to była WYŻSZA KULTURA bankowości. Fajne oprocentowania, nigdy nie musiałam odwiedzać placówki banku.
Po połączeniu banków zaczyna się "przygoda" po BARDZO DROGIEJ drodze. Opłata za konto, kartę (po 8zł - no chyba że wpływy przekroczą 2 tys.- a w Meritum konto używałam do oszczędzania i nie chcę tam żadnych wpływów).
Oczywiście kłopot z logowaniem, panienka z infolinii tępym głosem robota odesłała mnie do oddziału. Bosz! I 2godz w plecy.
Pan w oddziale niby słuchał po co przyszłam; rezygnacja z karty (po 8zł!), odblokowanie konta ale nachalnie wciskał mi wejście w jakieś ich ELYTARNE fundusze. Zysk może ("ale to się okaże po zakończeniu inwestycji, w najgorszym wypadku zwrot kapitału minus opata za wejście"- no tekst powalił mnie na kolana) 5% ale za wejście 2% - he he .

Szkoda Meritum to był fajny, korzystny dla klienta bank. Pełen buty i dumy pan w Aliorze go wyśmiał bo "to był MALUTKI bank". Jasne, a teraz w ich WIEEEELKIM opłaty przebiją chyba wszystkie obecne na rynku.

Nie planuję z nimi długiej współpracy, pokończę lokaty i znikam.


teesco teesco
02.12.2015. 20:23

karta a bank

Witam kupiłam telewizor w Tesco a raty w ariol banku ,płaariolpo wpłacie trzech rat reszte należności zapłaciłam gotówka..pracownik banku zamknął konto i zlikwidował konto. To było w październiku,teraz bank chce ode mnie 10złotych odsetek za konto którego już nie mam. Alior Bank to złodzieje a ich infolinia też nie komunikatywna...jak i personel.


Bromu Bromu
02.12.2015. 17:57

WyĹźsza kultura ????

Miałem konto w Meritum. Byłem zadowolony. Od kiedy Alior zaczął przejmować Meritum oprocentowanie spadło z 3 do 0.97 %, a opłaty za konto i kartę z 2x0zł do 2x8 zł. Mieli moje 40 tys zł teraz nie mają nic. Zlikwidowałem konto w cholerę. Nie dam dorobkiewiczom obracać moimi pieniędzmi.


wojtek wojtek
02.12.2015. 17:45

ALIOR wrogi bank dla klientĂłw

Jesteśmy KLIENTAMI tego banku od 12 lat.Obsługa tego banku w GNIEŻNIE to wielka porażka są nie uprzejmi nie , nie informują klientów banku o ukrytych opłatach a PANI KIEROWNICZKA wręcz udowadnia że jesteśmy idiotami i mamy czytać dokładnie regulamin i najlepiej abyśmy już wyszli bo szkoda jej cennego czasu. Obraz banku o wyższej kulturze bankowej


KrysiaS KrysiaS
01.12.2015. 20:17

Nie polecam i odradzam. Wysłali moje pieniądze w kosmos i nie mogę ich odzyskać już prawie mies

Nie polecam.
Opis niemiłej przygody z Aliorem:
2 listopada zlecam przelew dolarów z konta dolarowego w kantorze Alior na konto dolarowe w Polsce do Biura Turystycznego za wycieczkę.
Opis przelewu: KUBA III rata dolary.
Pieniądze nie trafiają do odbiorcy jak się później okazało z powodu słowa Kuba w treści opisu !!
Termin zapłaty za wycieczkę upływa 5 listopada.
Pierwsza reklamacja 6 listopada i nic.
17 listopada Bank odbiorcy wpłaty zawiadamia Alior że, nie przyjął tych pieniędzy.
i nic
20 Listopada Alior mówi że pieniądze są w Banku odbiorcy a Bank odbiorcy twierdzi,że są w Aliorze.
i nic
A 25 listopada Alior już zloklizował te pieniądze i podobno zwraca się do Banku pośredniczącego o zwrot.
Potem twierdzi,że zwraca się codziennie
i nic
Od 2 listopada do 1 grudnia nie mam własnych pieniędzy na koncie ani nie dotarły do odbiorcy wpłaty.
Czeka mnie pewnie sąd z powodu strat spowodowanych opieszałością banku i liwiduję wszystkie rachunki w Aliorze.


nikt nikt
01.12.2015. 16:56

tragedia

Uwaga na ten bank nic nie da się tutaj załatwić pomimo posiadanego pełnomocnictwa notarialnego bank mówi że to nie jest ważne uwaga ostrzegam najgorszy bank, wrogo nastawiony do klienta który już tam jest gdy jesteś klientem biznesowym to latają koło ciebie że mało jajka nie zniosą a potem radź sobie sam tragedia ostrzegam odradzam!!!!


Trolu Trolu
01.12.2015. 14:18

Nie polecam

Jedyna pozytywna, rzecz związana z tym bankiem to to że rachunek został zamknięty.
Szczerze nikomu nie polecam, dużo ukrytych opłat. Opłaty jedne z najwyższych, bez problemu znajdziesz dużo lepszych ofert. Informacje o tym, ze jest coś za darmo to tylko po spełnieniu warunków, ale bardzo wysokich więc widać że chodzi o dobry zarobek na kliencie.
Najgorszy bank z jakim miałem styczność


Rafa Ostrowski Rafa Ostrowski
01.12.2015. 14:18

Alior zbyt duĹźe koszta

Miałem konto w meritum,wszystko było ok,nigdy nie narzekałem na meritum,alior wciągnoł mój bank i zaczoł naliczać opłaty za prowadzenie rachunku i karty,nie polecam tego banku,pod koniec grudnia zamkne tam konto i przejde do innego banku który bedzie miał lepsza oferte.alior sam sobie strzela w noge,straci klientów,i bedzie żałował.nie polecam alior banku.myslą ze maja każdego w garsci.


gej nie jesOKt gej nie jesOKt
30.11.2015. 21:23

alior kantor i szybkosc rejestracji

próba rejestracji do alior kantor. wszystko ok i przychodzi informacja ze należy zrobic przelew na 1 pln. ok tylko po godzinie ja nadal nie mam na e-mailu danych gdzie co mam przelac. potrzebowalem szybko zalozyc konto by wymienic walute a nie czekac godzinami na łaske banku. szybciej poszedlbym z tym do kantoru. osobiscie-nie polecam.


Anna Anna
30.11.2015. 13:50

Nie polecam : (

Trzy miesiące czekałam po zgłoszeniu o śmierci współwłaściciela konta na reakcje banku. I zamiast zdjąć współwłaściciela z konta i zablokować jego karte jak powiadomiono mnie w banku , ze zrobią - zablokowano mi całe konto i dostęp do wszystkich moich funduszy. Po wizycie w oddziale w którym zakładałam konto dowiedziałam się ,że to błąd pracownika ale w tym oddziale nic nie mogą na razie zrobić mogę napisać skarge. Kiedy mi odblokują konto - nie wiadomo. Naprawdę nie wiarygodne. Na infolinii pomocy też nie uzyskałam .


Darek Darek
30.11.2015. 11:11

Zero kultury bankowości

Od niedawna alior pobiera jakieś kosmiczne kwoty za wszystko. Skończyły się darmowe bankomaty. Jak nie przelałem wynagrodzenia to policzyli 8zł za konto (i to jest ok) i - UWAGA - dodatkową opłatę 8zł za kartę oprócz standardowej 6zł. Czyli skasowali mnie na 22zł w ciągu jednego miesiąca + 3zł za wypłatę kasy.
Własnie zamknąłem konto i nikomu nie polecam tego banku. Zero kultury bankowości.
Widziałem, że banki to złodzieje. Ale to przeszło moje wszelkie wyobrażenia.


alfer alfer
28.11.2015. 10:21

kredyt na zakup TV w Aliorze

czytam te posty tutaj .. szczególnie te negatywne dotyczące spłat rat kredytu i stwierdzam, że 99% z nich to bajki..
Też wziąłem kredyt w Aliorze na zakup TV.. na 30 rat.
Kredyt wzięty na potrzeby synowej, która nie ma szans na kredyt bo nie pracuje oficjalnie.
I miała go sobie sama spłacać.. ale jak to bywa.. ciągły brak kasy i bardzo często nie wpłacała rat kredytu w terminie.
I tu zaczynał się kontakt Aliora ze mną.. jako kredytobiorcą.
Najpierw sms... ze brak wpłaty o czasie..
a później telefon od konsultanta z banku..
Ale zawsze rozmowa miła.. uprzejma.. z zapytaniem.. panie Marku co się stało, że nie wpłacił Pan o czasie raty..?
Ja oczywiście nie chciałem się nigdy tłumaczyć, że to nie ja.. tylko synowa, która miała to wpłacać, ale nie ma kasy by to zrobić..
Więc jakoś tak pokrętnie coś tam wymyślałem jakieś tłumaczenia..
Ale zawsze wtedy było pytanie, kiedy wpłacę.. i jak powiedziałem, że do tego i tego dnia.. to wtedy była informacja, żeby wpłacić dodatkowo jakieś tam parę groszy więcej za odsetki za spóźnienie..
I sprawa była omówiona i rozwiązana z kulturalny sposób bez jakiś tam kosmicznych opłat, kar itd..
Tych telefonów miałem sporo przez te 30 m-cy, ale żadnych tam dodatkowych kosmicznych opłat za to nie ma...
Jest opłata w wysokości 25 zł za pisemny monit... ale jak ktoś cwaniakuje i unika kontaktu z bankiem jak zalega z ratami to nie ma co się dziwić, że bank w końcu opłaty wg taryfy nalicza.
Więc te wszystkie negatywne wpisy to albo oszustwo albo ktoś cwaniakuje i wodzi bank za nos a później tu brednie i żale wypisuje jaki to Alior zły.
Ostatnią ratę mam za kilkanaście dni w grudniu... i na szczęście zakończę ten temat.
Ale myślę o przeniesieniu swojego konta osobistego z mBanku(tam to zdzierają skórę opłatami)
i kto wie może do Aliora się przeniosę...Konto wyższej jakości jest ciekawą propozycją.
Pozdrawiam hejterĂłw i cwaniakĂłw....


niezadow niezadow
26.11.2015. 20:40

Opinia

Nie polecam, zdzierają kasę na każdym kroku, zawsze splacalamm regularnie co miesiac kwote 150,00 zl, mialam obsuniecie terminu w jednym miesiacu, i teraz dostalam pisma, chyba 3-4 z rzedu w przeciagu tygodnia, za kazde pisma naliczaja kare 25 zl, wysylaja je co 3 dni, za nim dojdzie poczta do domu ,mam w plecy 75 zl , NIGDY JUZ NIE WEZME KREDYTU W TYM BANKU odradzam wszystkim


PP PP
26.11.2015. 09:33

Meritum to był bank - Alior nieporozumienie...

W Meritum przelewy zagraniczne przychodzily bez problemu od 2 do max 3 dni roboczych. Po przejęciu przez Alior... standard 4-5 dni roboczych... czekam właśnie na przelew z jednego z krajów UE.. wysłany w piątek o godzinie 14. Mamy dzis czwartek godzine 9.30... dalej przelew nie dostarł...


biznesmen biznesmen
25.11.2015. 17:45

koszmar przedsiębiorcy

Dlaczego w Banku w Chełmie na ul. Lubelskiej , klienci prowadzący własną działalność są tak żle traktowani?! Brak dla nich osobnej kasy muszą stać w jednej kolejce z klientami indywidualnymi......Szok....To ma być wyższa kultura bankowości?! Wstyd!! Po południu tylko jedna kasa jest czynna, chyba tam ktoś ma problemy z prawidłowym prowadzeniem banku..


Pan Nkany przez Alior Pan Nkany przez Alior
25.11.2015. 11:13

Żałosny bank nie polecam jestem nękany

Witam

Kupowałem już nie raz coś na raty tak zwane 0% i jak do tej pory było miło i bez komplikacji...

Aż do momentu kiedy Pani ze sklepu oznajmiła mi że raty na sprzęt przyznane ale przez Alior Bank, już nie raz słyszałem od znajomych jak są nękani i jaka jest polityka zarabiania na kredytach 0%.

Podpisałem umowę na kredyt (bo jaki ma się wybór) i się zaczęło sms że proszę pamiętać o wpłacie telefony...
Mimo że było jeszcze parę dni do terminu wpłaty raty byłem już nękany dziwnymi telefonami i smsami i to co miesiąc.
Pewnego miesiąca wpłaciłem ratę w ostatni dzień RANO ale nie po czasie a mimo to zadzwoniła jakaś zdesperowana wariatka z banku i prawie krzycząc na mnie twierdząc że nie ma wpłaty i będzie kara lub karne odsetki.
Chore ludzie i żałosne próby wyłudzenia kasy od klienta
0% w Alior Bank to jest rata + schowane odsetki w postaci obowiązkowego ubezpieczenia 26pln co miesiąc i naliczanie lewych kar i odsetek za niby nie wpłatę w terminie
Uwaga jak macie inną opcję to każda inna będzie lepsza niż ten bank
Od tamtej pory jestem nękany meilami smsami i telefonami po 20 dziennie a połowa z tego to głuche
Robią wszystko żeby wyrwać każdego grosza od klienta.
żałosny bank nie polecam dramat ostatni raz zrobiłem taki błąd w życiu mimo bardzo złych opinii znajomych skusiłem się i mam!!!
Polak mądry po szkodzie

Ps zapisuję godziny i jakie telefony z banku dzwonią oraz kto dzwoni jest tego masa , jak ktoś ma podobną sytuację proszę o kontakt założymy sprawę w sądzie o wyłudzenie i nękanie.
Tak dla zasady żeby się nauczyli szacunku!!!


Marek Marek
23.11.2015. 12:00

Raty PayU na Allegro obsługiwane przez Alior Syf Bank

Tragedia. Skorzystałem z rat PayU na Allegro obsługiwanych przez Alior Syf Bank. Przeszedłem całą procedurę pozytywnie,po czym musiałem przejść weryfikację wysyłając przelew 1 zł ze swojego konta Inteligo na podane konto przez Alior Syf Bank. Zrobiłem przelew i czekam na sms/e-mail z Alior Syf Bank. Czekam do następnego dnia i nic. Przelewam drugie 1 zł , czekam i dalej nic. Trzeciego dnia dzwonie na infolinie Alior Syf Banku,a pani po sprawdzeniu mojej osoby twierdzi że muszę poczekać cierpliwie bo taki przelew idzie do nich do pięciu dni roboczych !!!!!!! Zaje....biście myślę sobie. Przelewy internetowe mają na "najwyższym" poziome. NIE POLECAM,BANK PORAŻKA,PRZELEWY INTERNETOWE DNO I 5 METRÓW MUŁU !!!!!!!!!


wuka wuka
21.11.2015. 08:02

Alior- strona internetowa

Czynność-zamów kartę/po zalogowaniu/-wykonujesz zalecane czynności-nowy napis załóż kartę..Brak informacji o wykonanej czynności..i jaka to będzie karta z oferowanych kart debetowych..
Nowy klient nie może założyć promocyjnej lokaty oferowanej po zalogowaniu na konto.Brak pozycji przelew między własnymi rachunkami..Daleko szukać prostoty czynności przy obsłudze konta!
Konto wyższej jakości jest naprawdę atrakcyjne.Zgadzam się z piszącymi..obsługa klienta odbiega od średniej...


po fuzji po fuzji
20.11.2015. 11:07

nie wierzę

Po tej całej fuzji Aliora z Meritum.
Alior zaliczył kosmiczne opłaty za konto
Złodziejstwo


bcd bcd
20.11.2015. 07:17

Porazka

Bylam klientem Meritum. Bylam bardzo zadowolona - dobre kursy walutowe, wszystko prawie bez oplat. Alior to zlodziejstwo - oplaty za karty, przelew walutowy w PL (w ramach Alior) traktowany jako zagraniczny - ciekawi mnie wyokosc oplaty... Nie polecam.


edek edek
18.11.2015. 17:09

matacze

amknietw konto brak aktywnej karty a oni nalicaja oplaty co zrobic?!! UNikAMy ALIor


gufi gufi
17.11.2015. 20:32

Opinia

Poczatki wspolpracy z bankiem byly pozytywne, ale po trzech latach sytuacja sie zmienila.
Odkad wprowadzili zero oplat za rachunki zalatwienie czegokolwiek w okienku graniczy z cudem, pomysl ok tylko gdzie zwiekszenie stanowisk kasowych.Praktyczknie we wszystkich oddzialach jest tak samo.Do tego dochodza jeszcze rotacje pracownikow, mlodzi sa niedouczeni ciagle wychodza i dopytuja starszych.Mialem sytuacje iz wplacalem rate kredytu gdzie na koncie mialem nadplate a Pani mnie sie pyta czy chce placic obecna rate czy tez niedoplate, dopiero po zwroceniu uwagi zorientowala sie ze sie pomylila.


goldencja goldencja
13.11.2015. 12:12

NIE POLECAM wręcz ODRADZAM

Zacznę od tego, że konto w Aliorze miałam kilka lat do mniej więcej 2013 r. Ze względu na podwyższenie opłat za prowadzenie konta, udałam się do oddziału i zamknęłam je. Jakie szczęście, że poszedł ze mną tata i wręcz się ze mną pokłócił bym wzięła kserokopię wszystkich złożonych dokumentów, które są niezbędne do zamknięcia konta. Po pół roku Alior przysłał mi nakaz zapłaty za prowadzenie jednak niezamkniętego konta. Dzięki kserokopiom mogłam złożyć reklamację. Oczywiście musiałam wydawać pieniądze na kolejną podróż do banku oddalonego o 30 kilometrów.
Ostatnio Alior Bank dokonał fuzji z Meritum Bankiem i go przejął. Niestety miałam w nim konto. Natychmiast po przejęciu opłata za konto i kartę wzrosła z 0zł do 26 zł (20 za rachunek, 6 za kartę). Po połączeniu systemów straciłam dostęp przez internet do rachunku. Nie mogłam się zalogować. 2 razy dzwoniłam na infolinię. Za pierwszym razem pani zresetowała hasło, ale to nic nie pomogło.
Za drugim razem okazało się, że Alior zmienił mi numer klienta (numer logowania z Meritum Banku na swój) i oczywiście mnie o tym nie poinformował. Oczywiście nie mógł mi go dać ani przez telefon ani przez maila (oba były podane do kontaktu i wysyłania smsów zatwierdzających przelewy). Poinformowano mnie, że numer CIF otrzymam w najbliższej placówce partnerskiej banku. W placówce powiedziano mi, że to nie możliwe. Poprosiłam więc o wysłanie mi przez Alior Bank mailem potwierdzenia, że każda placówka partnerska ma obowiązek przyjąć dyspozycję zamknięcia konta. Nie wysłali. Na Facebooku po opisaniu mojej sprawy na ich stronie kłamali, że sprawa została przekazana do konsultanta. Żaden się ze mną nie kontaktował. Pojechałam więc w bojowym nastroju do placówki partnerskiej (znowu kasy za paliwo mi nikt nie zwrócił). Pracownica Aliora już zaczęła mi odmawiać przyjęcia dyspozycji zamknięcia rachunku ale jej kazałam przy mnie zadzwonić do centrali i się dopytać. Zadzwoniła, zbladła i przeprosiła. Przez następne 40 minut wprowadzała informacje, kserowała dokumenty i dawała mi kopie. Nie zabrakło problemów w systemie. W końcu obsłużyła mnie dość miło i sobie poszłam. W domu przejrzałam dokumenty i dowiedziałam się, że Alior Bank zmienił mój numer klienta z Meritum Banku (numer firmowy) na mój stary numer klienta w Alior Banku. Nigdy, przenigdy nie chcę mieć więcej do czynienia z tymi złodziejami, kłamcami i kombinatorami!!!!!!!!!!!!! Straciłam przez nich pieniądze na paliwo, urlop (bo placówka najbliższa mi oddalona o 30 km otwarta jest tylko do 17 i tylko w dni robocze), na obsługę rachunku i mało brakowało na wydruk bilingu do którego nie miałam dostępu z powodu nie podania mi informacji o zmianie i na jaki numeru klienta (biling w placówce wydrukowany na drukarce kosztuje 15 zł).


Mariusz Mariusz
12.11.2015. 23:12

Alior = Brak Kultury Bankowości

Właśnie zakończyłem z tym bankiem po 7 latach. Wku.wiła mnie kiedyś jedna biurwa w kasie! Poszedłem wypłacić pieniądze bezpośrednio z banku, wzięła ode mnie dowód osobisty, potem się podpisałem, a ona, że ja mam inny wzór pisma. A ja pytam jaki? - Nie mogę powiedzieć. W końcu podpisałem inaczej i okazało się że ok. Dobra myslę, przemilczę to. Ale ostatnio wpłacałem pieniądze w kasie a inna biurwa znowu do mnie, że mam inny wzór pisma. To mówię, jaki znowu i po ch.j bierze mój dowód skoro potem sprawdza pismo. Tym bardziej, że wpłacam, a nie wypłacam. Wku.wiłem się, nie wpłaciłem kasy tylko kazałem zlikwidować konto i je.ać taki bank! Radzę Wam omijać ich szerokim łukiem!


Pawe Pawe
12.11.2015. 22:49

Beznadzieja !!!!

Witam, napiszę tylko że za jeden miesiąc obracania moimi pieniędzmi bo praktycznie z nich nie korzystam policzyli sobie 22 złote, 6 za kartę, 8 dodatkowa opłata za kartę i 8 za prowadzenie, ni ch..uja nie rozumiem, dodatkowo za firmowe płacę 15.
Znikam z tego banku jak tylko będę w PL, w Niemczech kwartalnie konto kosztuje mnie 4,90 euro, gdzie tu sens a gdzie logika, dymają nas w tym nadwiślańskim zielonym przylądku na każdym kroku.
Pozdrawiam wszystkich posiadaczy kont.


basia basia
08.11.2015. 18:10

opinjao BANKU I JEGO PRACY

WITAM !CHCE SIE PODZIELIC OPINIA O BANKU I JEGO PRACY.konto w tym banku mam od 8lat jestem bardzo zadowolona zarowno z szybkich przelewow zarowno zlotowych jak i walotowych oraz udzielanego kredytu a co za tym idzie splaty rat wszystko przebiega sprawnie bez zaklucen oplaty zgodne z taryfami raty kredytu potracane terminowo informacje o ich ilosci zarowno otrzymywalam smsjak i poczta bylam i jestem bardzo zadowolona przelewy walutowe bez jakichs wiekszych opoznien ze strony banku ---sprawdzalam bo takie byly mam konto w innym banku niestety musze tam zamknac bo oplaty przewyzszaja te w aliorze co do personelu niestety zgadzam sie z opinja innych klientow zmienila sie bardzo na niekorzysc banku a to bardzo psuje wizerunek tej placowki mam jednak nadzieje ze po przeczytaniu opinii dyrekcja i osoby odpowiedzialne wezma do serca i poprawia te bledy zycze dalszych sukcesow i zycze wiecej zadowolonych klientow


Wodek Wodek
06.11.2015. 20:09

Darmowe prowadzenie konta

Nie polecam tego banku , kłopot z wglądem na swoje konto i zapoznanie się z operacjami , nawet pani z banku nie miała takiego wglądu , dzwoniła do centrali , to trwało 40 min. prowadzenie konta miało być darmowe , naliczano mi 12 zł. za karty , których nie chciałem , nawet nie aktywowałem , trzy razy chodziłem , aby zlikwidować konto , obsługa banku niekompetentna , zganiająca winę na inne placówki .
nikomu nie polecam tego banku .


attix attix
06.11.2015. 18:26

Omijac z daleka.

Byłem w tym banku od początku ale jak zaczeli wprowadzać coraz wyższe opłaty przeniosłem się do Meritum.
Owszem byłem poinformowany fuzji ale pomyślałem jakoś do grudnia wytrzymam ,nie miałem czasu na zmianę banku.
Niestety to był mój bład. Nie rozumiem jak można było wszystko spartaczyć, w końcu mieli tyle czasu. Nie można się zalogować, bankomat w miejscu zamieszkania nie wypłaca gotówki a ja muszę ekspresowo zakładać inne konto i nie wiem czy wypłata dotrze na konto bo bank zmienił nr kont i nikt u nich nie wie czy przelewy na stary nr w Meritum dojda na nowy nr.


misio misio
05.11.2015. 15:05

nie polecam

Wyższa kultura bankowości jest dla mnie nowością po przejściu z Banku Meritum, po tygodniu zaczynam szukać czegoś przyjaźniejszego dla klientów. W tym tygodniu przeżyłem już odsyłanie do innego oddziału z powodu braku czasu na obsługę, dwie godziny spędzone na kasowaniu przelewów które nie były mi potrzebne oraz stratę kilkudziesięciu złotych z powodu niekorzystnego kursu euro. Generalnie nie polecam nawet wrogom


Iwona Iwona
04.11.2015. 11:01

UWAGA

Mam kredyt na komputer w Alior Bank za niezapłaconą w terminie ratę bank wysyła monit za 25 zł. jest to w tabeli opłat ale nie ma, że może to zrobić już w następnym dniu, mało tego monit jest wysyłany zwykłym listem zanim przyjdzie windykacja wykonuje kilka telefonów każdy za 10 zł. nie wiem kto dzwoni więc odbieram i muszę za to płacić. Zapłaciłam 3 dni po terminie i nie wiedziałam że bank zdążył zgłosić mnie do BIG. Dowiedziałam się dopiero kiedy chciałam wziąć inny kredyt. To skandal na moje pytania czy jest w regulaminie informacja o terminie wysyłania monitów i dzwonienia z ponagleniem dowiedziałam się że nie, ale bank może egzekwować do 200 zł miesięcznie za upomnienia trzeba pamiętać że stara się to zrobić w ciągu pierwszych kilku dni. NIKOMU NIE POLECAM !!!!


krzysiek krzysiek
03.11.2015. 18:23

kultura bankowości

nie polecam tego banku ,chociaż jestem niestety jego klientem ,ale już nie długo ,bank działa zdecydowanie na nie kożyść swoich klientów ,nie chce mi się pisać o co chodzi ale to żenada ,poprzednicy napisali generalnie prawdę o banku


zibi zibi
03.11.2015. 18:19

Alior nigdy!

Przelewy bezpłatne?robiłem ostatnio przelew pomiędzy własnymi rachunkami i skasowali mnie 5 Pln,porażka i zdzierstwo,jestem klientem kilka lat,ciągłe zmiany i jakieś nowe opłaty a niby na początku wszystko za free.Zamierzam jak najszybciej wycofać wszystkie oszczędności.Pozdrawiam zamierzających założyć konto w ALIOR.


Strony: << Pierwsza 2 3 4 5 6 7 8 9 Ostatnia >> (10 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !