Konta bankowe · Konto · Konto Alior Bank - Wasze Opinie? Warto Założyć??

Konta Alior Banku - Opinie, Porównanie

alior Do założenia konta osobistego w Alior Banku nie potrzeba nawet wizyty w banku – wniosek wysłany on-line potwierdzamy przelewem dokonanym na konto. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne. Gdy na rachunek wpływa wynagrodzenie, renta, emerytura, stypendium, albo jest zasilane kwotą przynajmniej 2 tysiące złotych miesięcznie Alior Bank daje dodatkowe przywileje - pakiet usług assistance „Pomocni Fachowcy” oraz pakiet usług concierge „Osobisty Asystent”. Przydatną funkcjonalnością jest przelew natychmiastowy – pieniądze trafiają do adresata w kilka minut.

Konto Internetowe

Konto internetowe Alior Bank to z pewnością najtańsze konto bankowe w ofercie Alior Banku. Oferuje ono m.in. 0 zł za prowadzenie rachunku. Przelewy internetowe są bezpłatne, podobnie jak przelewy europejskie. By użytkowanie karty było darmowe należy nią dokonać transakcji za min. 100 zł w miesiącu. Jeśli tego nie uczynimy Alior Bank pobierze opłatę w wysokości 4 zł miesięcznie. Do dyspozycji mamy darmowe bankomaty Alior Banku lub sieci Euronet. Alior Bank daje możliwość podpisania umowy przez Internet (bez wizyty w oddziale i bez kuriera). Co ciekawe, dla nowych klientów bank oferuje lokatę 2-miesięczną o oprocentowaniu aż 4% .

Konto firmowe Alior Bank

Konto firmowe Alior Bank oferuje m.in. możliwość zarządzania firmą 24 h na dobę, dzięki bezpłatnemu dostępowi do bankowości internetowej, mobilnej i telefonicznej oraz opłatę za kartę debetową tylko 3 zł miesięcznie, a Pakiet Bezpieczeństwa do karty 2 zł miesięcznie.

Sprawdź też jakie mają opinie w alior kredyty: kredyt gotówkowy i konsolidacyjny
Opinie o kredytach gotówkowych:
http://www.kredyty-gotowkowe.net/kredyt-w-alior-banku-czy-warto-wasze-opinie.html

Konto Alior Bank - Wasze Opinie? Warto Założyć?? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
1.9 na 5
191 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (449 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 2 3 4 5 6 7 8 9 Ostatnia >> (9 stron razem)
Anuka Anuka
18.08.2015. 17:48

Zdecydowanie NIE!

Właśnie się dowiedziałam, że w związku ze wzrostem dochodów ograniczyli mi linię kredytową w koncie. Totalnie nielogiczne. No i wyszło na jaw że płaciłam odsetki od wykorzystanego kredytu na równi z odsetkami od nie wykorzystanych pieniędzy.


loona loona
08.08.2015. 21:05

alior bank

Witam,ale super wszystkie opinie o Banku Alior są całkiem prawdziwe.Otóz prosta sprawa,otwieram konto w opcji przekaz z innego Banku.Mija kilka minut dociera do mnie sms konto jest aktywne możesz się zalogować i korzystać z konta,Otóż natychmiast chciałem skorzystać z Banku,więć logowanie zgodnie z informacją w e:mailu,więć login otrzymany z zwrotnym przekazem proste,ale schody już przy hasle jednorazowym,któr epowinno sie pojawić po próbie gogowania,mam ten sam telefon co z informacja o aktywacji konta i ten sam podłem we niosku w okienku do kontaktu z Bankiem,ale sms z hasłem nie maq,mczekam,może spowoliały system (tylu nowych klientów),ale czas płynie sms nie przychoidzi,wiec on line może konsultant pomoże,więć dzwonię,konultantka mnie weryfikuje zadają multum pytań,o dziwo autoryzacja pozytywna,wiec przedstawiam problem,nie mojego zaufanego nr telefonu w systemie,wieć nie przyjdzie haslo do logowania,Pani restuje mi dostęp nadaję haslo on line,mam potwierdzenie,wiec podejmuję próbę logowania pewny,ze jest ok.NIe nadal problem,nie jest odpowiednie okienko do wpisania hasła (nie mam mozliwości wpisana ciągu liter),I tak wydzwaniam kilka razy,Poadaję te same dane i nieco nowsze ptania-jest ich multum,w końcu wychodzę na osobę poszywającą sie pod klienta Banku w/g konsultanta system mnie weryfikuje negatywne!!!Odpowiedzi sa nie trafione,zabrzmiało całkiem jak w Meritum Banku,szukam na stronach od lipca Meritum jest wykupione przez Alior Bank.Mam pecha jeszcze raz dzwonię weryfikacja też nieprawdziwa??Takie same pytania,te same odpowiedzi zgidne z prawdą,niestety to samo proszę o aulowanie wniosku,nie ma takiej możliwości!!!Makabfra,nie polecam,było źle w Alior Banku i Meritum,ale teraz jest tragicznie,zupełnie
brak możliwości uzyskania pomocy,mam wrażenie,że pytania są po,aby nie pomóc klientowi,zadaje się tyle pytań,az się "złapie" i juz koniec rozmowy.Od nowa ta sama procedura!!!O o chodzi w takiej bankowości w Najwyższej Jakościbankowości!NIE POLECAM BANKU ALIOR!!!Pozdrawiam zawiedzionych klienów Banku Alior i Meritum!!!


elcia2007wppl elcia2007wppl
07.08.2015. 23:19

Odradzam i jeszcze raz odradzam

Jestem w tym banku rok czasu i musze szybko uciekać z niego ciągle jakieś opłaty prowizje odsetki w ogóle często mi brakuje paru groszy z konta co jakiś czas na koniec miesiąca potrafię mieć -100 zł na koncie najlepsze jest to że nie mam debetu


janusz janusz
04.08.2015. 21:46

Opinia

Założyłem konto poprzez przelew. Dziś otrzymałem przelew zwrotny (1 grosz) wraz z numerem klienta. Zgodnie z instrukcją powinienem wpisać ten numer w czasie logowania i od razu otrzymać sms-em hasło. Po 15 min. oczekiwaniu zatelefonowałem na infolinię i dowiedziałem się od miłej panienki, że jest awaria i na hasło mogę czekać nawet 1 godz. Po 2 godz. oczekiwania ponownie zatelefonowałem na infolinię. Tym razem jakiś gamoń nie wiedział dlaczego nie otrzymałem hasła, ale stwierdził, że zresetuje moje ustawienia i hasło otrzymam. W celu weryfikacji zaczął mi zadawać pytania o dane, których nie podawałem w czasie zakładania konta, bełkocząc co chwilę, że to system generuje pytania. W końcu dla świętego spokoju odpowiedziałem na wszystkie zgodnie z prawdą, ale gamoń stwierdził, że na któreś odpowiedziałem źle, ale system nie pokazuje, na które. Czy w Alior jest już XXI wiek i czy w takim razie reklamowanie banku jako jednego z nowocześniejszych, to nie jest nadużycie? Przecież to manufaktura, a nie bank.
Poza tym inny kwiatek - konto mogłem założyć poprzez net, nie ruszając się z domu, ale rezygnację mogę złożyć albo osobiście w banku, albo listem poleconym.
P.s. upływa 3 godz. oczekiwania, hasła nadal nie ma. Czy ma ktoś jeszcze wątpliwości, czy warto cokolwiek robić z Aliorem?


obi obi
04.08.2015. 21:18

uważajcie na meloniki

Biada temu kto założył sobie konto osobiste rozliczeniowe od razu cwaniaki pobierają 8 zł bez uprzedzenia.


Adamus Adamus
03.08.2015. 22:25

NIE POLECAM

Nie polecam chciałem wziąć kredyt gotówkowy na kilka tyś. cztery wizyty kupa papierologi a i tak uznali że kredytu nie dostanę przez telefon w w sieci P....Y ponieważ bank nie był w stanie zweryfikować umowy u tego operatora dostarczone dokumenty ze skarbowego i ZUS o nie zaleganiu i terminowych opłatach nic nie były warte krótko mówiąc nie masz telefonu albo masz w P...Y kredytu nie dostaniesz WYŻSZA KULTURA BANKOWOŚĆ


Krzysztof Krzysztof
30.07.2015. 16:46

Dramat a nie bank.

Zawsze, ale to zawsze, odsyłają klienta z kwitkiem, nawet wieloletniego. Najchętniej to by tylko wciskali kredyty tudzież pożyczki. A inny klient to dla nich nikt ważny. Niesłowność pracowników jest wręcz porażająca. Dwie taryfy opłat i prowizji istnieją równocześnie. No skandal. Czuć upadek tego banku, na każdej linii.


Niezadowolona Niezadowolona
23.07.2015. 11:45

nie polecam!!!!!!!!!!! wręcz odradzam!

wszystko co przeczytałam w innych postach to prawda!!!! opłaty wysokie! brak informacji! i oczywiście przetrzymywanie pieniędzy na koncie!


Anonim Anonim
20.07.2015. 18:46

Opinia

Nie podoba mi się dlatego, że stopa procentowa kiedy brałam kredyt wynosiła 8,99 % a po 3 m-cach już 9,06 %. Kredyt mam spłacać przez 10 lat ......... ?! Niestety nie polecam.


reni reni
20.07.2015. 09:39

reklamacja

złożyłam reklamację do przelewu na rachunek zamkniętej karty w alior (karta jest zamknięta ale konto w zakładce na pozycji nr1!!!!ciekawe po co?)- o zwrot kwoty również na konto w alior - no i załatwienie tego nie jest proste, trwa to już tydzień a zapowiadają że moze trwać i miesiąc.


Dorota Dorota
16.07.2015. 13:25

Konto internetowe - ciągła walka

Otworzyłam konto w Alior 13.07.2015 . Oczywiście wszystko miało być ok ale - wróciłam do domu i już nie mogę się zalogować tak jak robiłam to w placówce. Ok zadzwoniłam na infolinię i po ok 15 min sprawdzania itp. otrzymałam nowe hasło startowe. Zrobiłam przelewy ,wylogowałam się .
Następnego dnia znowu nie można się zalogować . Dzwonię na infolinię a tam mówią mi ,że mam wirusa w komputerze i muszę najpierw przywrócić go do stanu początkowego ,zeskanować,zrobić defragmentację (pustego dysku ?) . Ok. Tym razem dyskusja na infolinii trwała już ok. godziny .
15.07.2015 odpuściłam sobie pogawędki ale 16.07.2015 znowu zadzwoniła. Pani z info już na starcie powiedziała że nie odblokuje mi dostępu do konta dopóki nie przywrócę ustawień fabrycznych w komputerze .Więc mówię kobiecie,że po pierwsze skąd ona będzie wiedziała czy zrobiłam to czy nie (przecież mogę powiedzieć że zrobiłam nie robiąc nic) po drugie tłumaczę jej że mogę zalogować się z innego komputera .
Pani na to że nie i koniec . W końcu powiedziałam,że zamykam konto ,w końcu to moje pieniądze i ja decyduję co robić ona może mi tylko zasugerować co jest bezpieczne a co nie.
Mówię też że mam konta w innych bankach i nigdy nie było takiej sytuacji jak u nich a ona na to ,że jest taki wirus którego wykrywa tylko Alior a inne banki nie . Ludzie to jakaś paranoja . Rozumiem bezpieczeństwo ale to była 3 dniowa walka o dostęp do konta.
Rezygnuję i nie polecam


czytubija czytubija
10.07.2015. 17:53

tele serwis

Ja tylko dodam, że teleserwis jest fatalny. Łączenie ponad 15 minut czekałem na połączenie i się nie doczekałem. Po paru minutach myślałem, że puszcze pawia, gdy po raz kolejny usłyszałem głos Knapika, że za chwilę nastąpi połączenie z konsultantem a potem info, że czas oczekiwania wynosi 5 ponad 5 minut.


JW JW
25.06.2015. 13:42

odradzam Alior

Dwa lata temu zakńczyłem współprace z tym bankiem. Został zamknięty rachunek ....., tego byłem pewny bo wszystkie dokumenty zostały wypełnione i podpisane, ale ......
No właśnie, zupełni przez przypadke, pomyłkowo, kilka dni temu zrobiłem przelew na numer rachunku, który miałem w tym banku. Oczekiwałem na zwrot pieniędzy, ale się nie doczekałem. Postanowiłem pojechac do oddział banku i co się okazało. Pani poinformowałe mnie, że pracownik, który juz nie pracuje w ich banku nie zamknął mojego rachunku, co spowodowało, że przez dwa lata, co miesiąc naliczała się prowizja za prowadzenie rachunku (łacznie już ponad 400zł.). Tak, że kwota, którą pomyłkowo przelałem na ten rachunek oddano mi odliczając wspomnianą prowizję. Jako, że zależało mi na szybkim przesłaniu tych środków do innego banku, oczywiśie umożliwiono mi to, ale od tej transakcji chciano mi naliczyć prowizję. Dopiero po mojej interwencji odstąpion od tego zamiaru.
Zapytałem pracowników banku kiedy i jak zostaną mi zwrócone pieniądze naliczone za prowadzenie zamkniętego rachunku. Poinformowano mnie, że mam zadzwonić na infolinię i zgłosić reklamację. Ostatecznie reklamacje złożyłem w oddziale banku. Niestety pracownicy banku nie byli w stanie odpowiedzieć na moje pytanie kiedy zostaną mi zwrócone pieniądze, mam czekać. No i doczekałem sie na informacje, przyszła następnego dnia sms-e - reklamacja została przyjeta czas oczekiwania na jej rozpatrzenie do 30 dniu. Odradzam ten bank.


ODMOWA ODMOWA
19.06.2015. 17:21

PORAŻKA TOTALNA

Firmę mam w Anglii , chciałem założyć konto firmowe w aliorze. Złożyłem wszystkie potrzebne dokumenty przetłumaczone przez przysięgłego. Pani na obsłudze średnio uprzejma . Po 30minutach od wyjścia mam telefon od niezadowolonej i informację, że centrala odmówiła założenia konta.
Co ciekawsze : przy pytaniu o przyczynę odmowy usłyszałem, że nie wie.
Uważam, że to pewien rodzaj dyskryminacji. Alior jest dla masochistów lubiących dostawać w pysk.
Ta wyższa kultura bankowości polega u nich niefajnym załatwianiu sprawy. Do ING brakuje im parę tysięcy lat.


arto arto
19.06.2015. 14:04

Opinia

Witam was wszystkich kredytobiorców powiem tak bank jak idziesz do nich prze kochani są wszystko ci załatwic chcą prawie zesrac się za przeproszeniem chcą
kredyt łatwo bym powiedziałm przechodzi niby tani a do konca nie wieadomo jak jest co jest w kredycie ukryte , Dobra kochanii dostaniecie juz ten kredyt od nich 2 dni się spózniacie z wpłatą raty i zaczynacie byc nękani telefonami co za nie potem sobie oni liczą dzwonią dzwonią rozmaite numery chyba z całej polski i jest tak co dzień ja zalegam im z 1 ratą i wpłacam systematycznie raty z tą 1 opóznioną i juz wysyłają umowy ze jak w ciągu 7 dni nie zostanie urególowana rata kredyt idzie do wypowiedzenia strach odbierac telefony od rtych pan co napierdzielają cały dzien do ciebie bo są tak nie sympatyczne ze szkoda gadać nic na rąke nie chcę isz tylko straszo swoimi słowami nie wiem jezeli noga się podwineła z 1 ratą dalej kredyt się płaci to bank powinien pomóz klientowi wyjs na prostą drogę jak jeszcze się ma konto u nich i wpływa miesięczna wypłata na konto


Mj Nick Mj Nick
18.06.2015. 10:17

Nigdy więcej !!!

Miałem zakup ratalny. Spłaciłem to na drugi miesiąc w gotówce i jakie kłopoty dopiero nastały? Żeby zamknąć kredyt trzeba zadzwonić. Dzwonię, ale trzeba od razu kartę doładować bo zawał pytań trzeba przejść aby zostać poprawnie zweryfikowanym. Jakież było moje zdziwienie gdy konsultantka zapytała skąd miałem pieniądze na spłatę kredytu !!! No rozłożyło mnie już całkiem. Nigdy więcej nic wspólnego z tym bankiem. To jest ich kultura bankowości.


Asia Asia
15.06.2015. 16:54

Co chwile przerwa

Jestem w Alior Banku od miesiaca. W tymtym tygodniu bylam w banku zeby zrobic wplate na swoje konto. Niestety nie mam zbyt wiele wolnego od pracy i moge to zrobic w jeden jedyny dzien wolny. Czekalam na swoja kolej 20 minut po czym gdy podeszlam do kas okazalo sie ze pani kasjerka ma 15minut przerwy. Spokojnie. Spokojnie. Poszlam dzisiaj, bo mam jeden dzien wolny w tygodniu i myslalam ze mnie rozpier doli kur wica za przeproszeniem, bo znowu ta sama sytuacja. Jeszcze nie zdarzylam wplacic swojej wyplaty na konto a juz mam zamiar zrezygnowac z uslug tego banku. Smiech na sali. W banku WBK nie bylo tego problemu. Szlam, zalatwialam szybko sprawe i wolne, a w Aliorze ich wyzsza kultura bankowosci sprawia ze klienci wychodza wkur wieni. Przepraszam ale inaczej nie wyslowie sie na temat tej placowki


Ada Ada
14.06.2015. 12:28

Alior- parabank

Ponieważ w zeszłym roku instytucja ta oferowała fajne lokaty do których trzeba było założy darmowe konto "Rachunki bez opłat", to skusiłem się na to.
Czas lokat minął i wybrałem sobie wszystkie środki pozostawiając jednak na w/w koncie 15 zł w razie pojawienia się kolejnych "okazji" w przyszłości (tak mi poradziła miła pani w kapeluszu).
Jednak w dniu dzisiejszym otrzymałem SMS-a, że mam zadłużenie na sumę 10 zł,które niezwłocznie muszę spłaci.
Dopiero po wejściu na stronę dowiedziałem się, że ściągane są ze mnie co miesiąc środki za opłatę prowadzenia konta (bodajże 6,90 zł)!! A więc na tym polega ta wyższa kultura bankowości- bez wcześniejszego powiadomienia o zmianie reguł będą na mnie nasyła monity, że jestem dłużnikiem?
Jutro wybieram się do tego parabanku i wytnę go z mojego życia jak gangrenę.


kvs kvs
27.05.2015. 22:27

czy bank może przysłać i sam aktywować kartę ?

Ponieważ karta traci ważność bank mi przysyła nową.
Na stronie banku po zalogowaniu nie mam możliwości aby ją aktywować. Czy to możliwe że bank mi ją sam aktywował ? Z informacji tam zawartych wynika że jest aktywna. Czy to dozwolone aby bank samoczynnie aktywował kartę którą uprzednio przysłał zwykłą pocztą ?


Madrez Madrez
21.05.2015. 15:47

WPROWADZANIE W BŁĄD

Półtora roku temu założyłem tzw. konto bez opłat z gwarancją na 5 lat a tu co się okazuje od trzech miesięcy ALIOR pobiera opłatę w wysokości 6,90 zł. Po zapytaniu dlaczego zostałem poinformowany, że zmienił się regulamin. A fakt, że o zmianach regulaminu nie zostałem poinformowany to już nikogo nie interesuje. Poza tym nie znajduje żadnych uwag, jednak konta nie będę utrzymywał dłużej ponieważ są lepsze bardziej konkurencyjne banki. Pozdrawiam


Piotr Piotr
17.05.2015. 17:07

kredyt w rachunku bieżącym

Kończył się mój okres umowy na debet w rachunku bieżącym. Mój opiekun w oddziale w Krakowie przy ul. Zwierzynieckiej, p. Marta Mętel w ogóle telefonu nie odbierała. Wysyła tylko smsy, że oddzwoni. Nie oddzwania. Jak już ona nic nie mogła zrobić to kontaktowała się ze mną Warszawka. I to dział windykacji(!!!).
Pani Patrycja z Działu Windykacji Alior Bank Centrala. Zadzwoniła mimoza tylko raz- kiedy spłącę kredyt. I czy mogę dosłać zaświadczenia US i ZUS. Przecież je Wam przesłałem!. Ona nic nie wie. I ją interesuje jakie mam stałe zobowiązania bo obliczy wysokość raty. Otrzymała maila i tydzień trwało zanim go przeczytała. BO ona ma wielu innych klientów.
Jak brałem debet to kilka dni miałem środki na koncie. Jak się umowa kończyła i debet był wykorzystany to ich interesuje tylko zmiana na kredyt bo zmieniają %. Sprytne.

Banda oszustów. Poza tym Alior jest na sprzedaż.


Piotr Piotr
17.05.2015. 16:51

Bank NIŻSZEJ kultury bankowości

Jak wstępowałem do tego banku w 2008 roku to byli kochani. Coraz to namawiali na nowe produkty, brak opłat lub niskie opłaty. Po wydarzeniu sprzed miesiąca namówiłem znajomych- dużych klientów aliora, do zmiany banku. I będe wszystkich do tego namawiał. Do rachunku firmowego posiadałem kredyt w rachunku bieżącym. Otrzymanie kredytu trwała zaledwie kilka dni. I już. W 11 miesiącu opiekun wysyła mi maila, że obroty są niższe od deklarowancyh(o 10%) i grozi to blokadą rachunku bądź podwyższeniem %. Zablokowany rachunek w Sp. z o.o.(!!!). Przedstawiłem powody i cisza. w 12 m-cu poinformowałem, że będę chciał podnieść kwotę kredytu podczas przedłużania kredytu na następny okres 12m-cy. Złożyłem wszystkie dokumenty. Od tamtej pory czekałem na kontakt. w ostatnim dniu umowy o kredyt opiekun dzwoni i mówi, że analityk nie chce przedłużyć kredytu i że po północy będę miał zablokowany rachunek. Co więcej, na moje pytanie dlaczego nie odbiera moich telefonów słyszę, że centrala jej zabroniła kontaktu ze mną. I że w najbliższych dniach zadzwoni do mnie pani z W-wy. Więc od 1 maja rachunek zablokowany i dalej cisza. Po 10 dniach(!) dzwoni pracownik centrali z działu windykacji i z pytaniem kiedy uregulujemy całość kredytu(90tyś). Informuję, że nikt nie komunikuje się z nami, opiekun nie odbiera telefonu. A pani na to, że nie ma naszych zaświadczeń z US i ZUS. Ja oczywiście je wysłałem w kwietniu. Prosiła o wysłanie kosztów stałych i wyliczy nam ratę kredytu- nie w rachunku, normalnego kredytu dla firmy o totalnie odmiennym %. Jak pytam dlaczego teraz się dopiero ktoś kontaktuje to słyszę, że oni mają więcej klientów i trzeba czekać. Jak brałem kredyt to byłem najważniejszy.. Po wysłaniu pani mailem danych o które prosiła, wiadomość została odczytana przez nią po 5 dniach. Nadal czekam a rachunek zablokowany. Opiekun powiedziała, że wiele takich kredytów w rachunku zmieniła u klientów w normalne kredyty. Problemem jest to, że Alior wyzbywa się obciążeń bo ma być kupiony przez inny bank i chcą mieć wszystko na zielono.
Co ciekawe, inne banki prosiły o wykazanie skąd się wzięła strata- uzasadnienie i zaproponowały przejęcie na warunkach kredytu w rachunku a nie zwykłego. 4% nie 10%.
Alior w prosty sposób zamienił sobie niskie oprocentowanie na wysokie. Zamienił debet w kredyt. Nikt się nie skontaktował, nie oddzwonił. Wszystkie produkty jakie mam w aliorze przenoszę do innego banku- ROR, r.oszczędnosciowy, karty kred., rachunek firmowy, konto brokerskie. WSZYSTKO. I każdemu będę opowiadał jak załatwiają klientów.


Don Quijote de la Mancha Don Quijote de la Mancha
13.05.2015. 17:10

Mimo wszystko nie taki zły...

Ech, trudno mi to przychodzi, ale mimo wszystko dałem mu 4/5.

Mam tu Konto Osobiste, ogólnie jest fajnie, serwis internetowy oferuje duża funkcjonalność (włącznie z funduszami, niestety drogimi, a także biurem maklerskim), i dstępny jest w 3 wersjach + aplikacje mobilne, w razie potrzeby załatwienia czegoś w placówce - jest ich sporo, bankomaty na całym świecie za darmo...

Parę wad jest:
- bardzo często odrzuca mi płatność kartową (trzeba mieć zawsze drugą rezerwową albo gotówkę);
- bardzo często niedziałający serwis internetowy (z tego, co poniżej pisze Nika, widać, że problemy są nawet z systemem wewnętrznym);
- paskudne traktowanie wiernych klientów - praktycznie brak możliwości przejścia na lepsze Konto Wyższej Jakości!

Na szczęście moje stare konto w Meritum po przejęciu go przez Aliora mogłem zmienić na Konto z Gwarancją (czyli aliorowe Konto Wyższej Jakości) i jednak tam zostanę... Całkowita darmowość (bez potrzeby pilnowania się, by odpowiednio dużo płacić kartą) z gwarancją 5-letnią jednak jest fajna...


nika nika
06.05.2015. 23:53

Problem z załatwieniem spraw

Byłam dziś w banku w celu zmiany nr telefonu potrzebnego do autoryzacji przelewów (sama tego nie mogę uczynić ponieważ stary numer telefony jest nieaktywny). Miała być to prosta czynność - tak zostało mi to przedstawione na infolinii - a tymczasem moja wyprawa do oddziału zakończyła się fiaskiem, bo Pani w wejściu do banku oświadczyła mi, że dziś nic nie załatwię bo mają awarię systemu, zostałam jeszcze poinformowana, że mogę czekać może system ruszyć za chwilę, ale równie dobrze i jutro (była godzina 15.30, a oddział czynny do 18). Zapytałam Panią czy pomimo awarii systemu nie można tego załatwić abym nie przyjeżdżała jeszcze raz - odpowiedz, że nie. Masakra jakaś jeszcze nigdy w tym banku nie załatwiłam nic za pierwszym pobytem, zawsze muszę tam jeździć 2-3 razy aby cos załatwić. Nie polecam tego banku nikomu. Pracownicy nie liczą się w ogóle z czasem klientów i z klientem. Niestety przez takie coś tracą klientów i nie dziwi mnie już fakt, dlaczego są likwidowane oddziały banku.


Tomek Tomek
01.05.2015. 11:40

Wracam do Aliora

Po kilku latach za namową i rekomendacją kolegi, wracam do Aliora.

Kiedyś - gdy wchodził na rynek - był to mój główny bank, bo jako pierwszy dał wszystko za zero. Potem zero zmieniło się w opłaty w TOiP. Konto zamknąłem i przeniosłem się do innego banku. Z samego konta byłem bardzo zadowolony.

Dziś wracam do Aliora z kontem wysokiej jakości z gwarancją 5 lat, pod warunkiem wpłaty 2500 złotych / miesiąc jednorazowo. To jest warunek do spełnienia.

Mam w tej chwili dwa rachunki - w Raiffeisenie (ma najlepszy kurs transakcji zagranicznych kartą) i w Aliorze właśnie.

Widzę, że ludzie psioczą na Aliora, ale to naprawdę dobry bank. Nie dziwcie się, że bank was kasuje za spóźnienie płatności raty, skoro jest taka pozycja w tabeli opłat albo wciska wam ubezpieczenie przy braniu kredytu ratalnego, które nie jest warunkiem do otrzymania kredytu (co najwyżej nie zostanie wam przyznany). Banki po prostu trzepią kasę na wszystkim.

Przykład Citibanku jest tu najlepszy. Olał takich jak wy, drobniutkich, i skupił się na bogaczach, dla których 6 czy 25 złotych nie robi różnicy.


Katka Katka
29.04.2015. 00:32

Najgorszy bank na rynku

Witam
Chciałam podzielić się moim doświadczenieniem we wspólpracy z tym bankiem. Otóż w 2013 roku wzięłam kredyt w Castoramie na ok. 4000 zł na sprzęt agd. Kredyt wzięty z Alior, reklamowany jako bez oprocentowania, ale już w czasie podpisywania umowy okazało się, że trzeba do niego wykupić ubezpieczenie i stanowi ono więcej niż 10% całej pożyczanej kwoty. Wiem, że więcej, ponieważ napisałam list do banku o rezygnacji z ubezpieczenia (na miejscu przy braniu kredytu w sklepie nie było takiej możliwości). Dostałam od nich list, że ubezpieczenie wygasło, ale zostaną naliczone odsetki w wys. 10% rocznie... Placiłam raty terminowo, ale ze względu na rezygnację z ubezpieczenia (kilka rat poszło z ubezpieczeniem) nadpłaciłam jakieś 18 zł. Napisałam do nich maila, żeby zwrócili kasę na to samo konto, z którego szły raty (credit Agricole i Sygma bank od razu zwracają kasę bez upominania się). Odpisano mi, żebym zadzwoniła na infolinię lub udala się do najbliższej placówki... I tu zaczął się cyrk. Poszłam do placówki na Marszalkowskiej koło Wilczej. Paniusia ok. 30 lat czarne sredniej długości włosy, zaczęła dowiadywać się telefonicznie od chyba tak samo ułomnych koleżanek, jaki jest mój rachunek z którego przychodziły pieniądze... Tłumaczyła z 10 razy to samo komuś po drugiej stronie słuchawki, kto nie był w stanie zrozumieć i nie umiał podać mojego nr rachunku do zwrotu. W końcu zadzwoniłam do firmy i księgowa podala moje konto. No cóż, byłam pewna wchodząc do banku, że po prostu wypłacą mi z kasy te 18zł, ale nie... Paniusia zaczęła wypełniać formularze, wydzwaniać, pytać, prosić i zwrot mial nastąpić w ciągu 14dni. Stracilam 40 minut...minął już miesiąc a kasy na koncie nadal nie ma. Oby jak najdalej od takich "kompetentnych" baranów.


bany bany
28.04.2015. 20:33

alior od 5 lat

Witam. Kredytu w tym banku ni bralem. Mam konto juz z 5 lat. Jest to moj glowny bank, wiec wyplataidzie na to konto. Za konto place miesiecznie z 60gr, czasami mnij, czadami wiecej. Zalezy ile przelewow zrobie, aoplata jest za sms z kodem autoryzacyjnym. N
Nie place wiecej niz 1zl. Bankomaty za free mam.


Jacek Jacek
28.04.2015. 18:48

Wyższa kultura bankowości....

Coś mnie podkusiło by wziąć kredyt na zakup w internecie. Rata śmieszna 18,50. Płacę regularnie od 1,5 roku tę śmieszną ratę i wszystko pasuje aż do dnia dzisiejszego gdy rata mająca termin na dzień 27 została wpłacona rano 28. Rano wpłacona a tego samego dnia po 18 telefon z Alior Banku dlaczego pan się spóźnił z wpłatą , skoro pan się spóźnił to proszę przesłać złotówkę ZŁOTÓWKĘ !!!! za zwłokę bo jeśli nie to wysyłamy pismo które pana będzie kosztować 25zł. I nie to jest najgorsze tylko ton pannicy która telefonowała. Nagle poczułem się jak bankowy oszust ktory zakłócił pracę tak szanowanego banku !!!
Co ciekawe kilka dni wcześniej dostałem z tegoż banku list z podziękowaniami za nienaganną współpracę i propozycjami kredytów. A NIECH MNIE RĘKA BOSKA BRONI OD TAKIEJ WYŻSZEJ KULTURY bo co by było jak na niższą bym trafił. Ogólnie współpracy z tym bankiem nie polecam a jak ktoś już tu pisał lepiej skorzystać z usług Santander Bank.


walko walko
27.04.2015. 20:35

obsłoga dramat

Obsługa dramat zero kontaktu z klientem korzystałem z kredytu przez internet na zakupy i brak kontaktu nie udzielą kredytu jeżeli nie macie konta indywidualnie nawet jeżeli dopisana jest żona a poza tym nie poinformują o tym a kiedy zadzwoniłem wmawiali mi że musiał się ktoś kontaktować a kiedy zapytałem o możliwość reklamacji pan powiedział 30 dni roboczych chciałem rozmawiać z osobą odpowiedzialną za dział to nie wolno im łączyć
moja rada Nie korzystajcie z ich usług lepiej działa konkurencyjny SANTANDER


halina halina
24.04.2015. 18:31

dzień dobry

Piszę aby nikt nie brał i nie spłacał wcześniej kredytu w tym banku - Spłaciłam kredyt wcześniej i dostałam marne grosze , a wcześniej obiecano mi podwojoną kwotę zwrotu ubezpieczenia .

OMIJAJCIE TEN BANK Z DALEKA IDŻCIE DO INNYCH BANKÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! . BĘDZIECIE BARDZIEJ

ZADOWOLENI I MNIEJ ROZCZAROWANI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! JEŻELI MUSICIE BRAĆ KREDYTY

TO POWTARZAM NIE TU ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,NIGDY NIE TU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NIE, NIE


NOP NOP
24.04.2015. 15:48

monity za opóźnienie raty kredytu

zdecydowałam się na zakup komputera na raty i wybrałam niestety ten bank ALIOR, wyliczono mi ratę
80 zł na miesiąc prawie na 3 lata , w tym jak sie okazało 25 zł-30 zł w racie ukryte jest ubezpieczenie kredytu chyba albo na życie....ale to nie jest najwazniejsze. 2 razy spóżniłam się z oplata raty raz opóżnienie wyniosło tydzien, drugi raz niecałe 2 tygodnie, za te opóznienie Bank od razu wysyła monit w wysokości 10 zł, pierwszy monit zapłaciłam bez gadania, nad drugim zaczełam się zastanawiać,
Skoro opłacam jednak co miesiąc i również ta opóżniona rata byla w obrębie miesiąca , dlaczego mam płacic jeszcze za monit, odsetki za opóżnienie rozumiem moge zapłacić, ale dlaczego od razu wysyła sie do mnie monit za 10 zł, znaczek kosztuje 1,75 zł dlaczego ta kara jest tak wysoka ! Bank traktje ciebie od razu jak jakiegoś złodzieja , ponieważ odmówwiłam opłaty za ten monit , "szanowni" Panstwo 3 razy na miesiąc wydzwaniają do mnie i mnie mobbinguja w tej sparwie, chcociaz już trzy razy podczas nagrywanej rozmowy z bankiemwyraziłam sie jasno dlaczego nie płacę- okazuje się,że dopóki nie zgłoszę sie osobiście w banku lub nie napiszę reklamacji to będa mnie tak gnębić miesiąc w miesiąc... To jest dla mnie żenada.... Nigdy nie wezmę żadnego kredytu w tym banku , nigdy więcej,
nie chce aby jakikolwiek bank traktował mnie jak złodzieja czy oszusta tylko dla tego,że wymyślił sobie takie kary za opóżnienia... Mogłabym jeszcze zrozumiem,że dostaję monit w sytuacji gdy nie wpłacona została rata za dany miesiac w danym miesiącu.... ale gdy zaksięgowanie jest parwidłowo w danym miesiącu to po co te cholerner monity ??????????????????????


katarzyna pikul katarzyna pikul
23.04.2015. 01:03

zakup na raty - wcześniejsza spłata

jak szefem jest jakiś p.....y ża.....d to czego można się spodziewać po obsłudze klienta i rzetelności (vide: nc+, orange, itp. "kwiatki")


muniek muniek
23.04.2015. 00:57

opłata za ROR

po ponad 2 latach zabrałem od nich 10 koła - nie dość, że miesięcznie "traciłem" na odsetkach 8-10 zł (trzymałem tylko dla pakietu Pomocni fachowcy i dlatego tę kwotę wliczałem w koszt usługi) to od marca zaczęli pobierać 8 zł za konto, bo już dziesięciotysięczna lokata nie była warunkiem "głównego banku"
więc bye-bye Alior


Tomi Tomi
22.04.2015. 18:43

Alior

Witajcie. Mam konto od 2010 roku. Jak do tej pory wszystko ok. Nie miałem tu nigdy kredytu więc nic na ten temat nie napiszę. Ostatnio słyszałem tylko że alior ma problem z dogadaniem wypłat z bankomatów. Jeśli się nie dogada to lipa i podwyżki prowizji za wypłaty. Dzwoniłem w tej sprawie do obsługi klienta i dowiedziałem się że moje konto na które mam wpływy z tytułu wypłaty nowe stawki nie dotyczą.


Zagbiak Zagbiak
22.04.2015. 14:25

Kultura

W dn.22-04 br. będąc nieGórniczej celem przeniesienia konta, nauczony przez dziesiątki lat do posłuszeństwa do naszych urzędasów grzecznie czekałem w kolejce na zaproszenie do boksu, nie było tłoku, dwa boksy były wolne gdy weszła nowa klientka nie czekała w kolejce tylko została zaproszona do zajęcia miejsca, na moją uwagę czy tu obowiązuje kolejka usłyszałem że koleżanka jest wolna, a koleżanka przerzucała papiery i w ogóle nie reagowała. Delikatnie mówic wyszedłem wnerwiony i uznałem że z taką obsługą klienta nie warto rozmawiać.pełnosprawnym zebrałem się i odwiedziłem ten odział banku w Dąbrowie


alex alex
20.04.2015. 20:32

najgorszy bank

jestem wkur****a poniewaz z innego banku znajomy wyslal mi przelew expresowy zaplacil za niego 15 zł ale juz mija 4 dzien a ja nie mam pieniedzy na koncie. Czekam tylko na ten przelew az w koncu dojdzie i zamykam to konto. NIE POLECAM NIKOMU A SZCZERZE ODRADZAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


gosia26 gosia26
20.04.2015. 10:17

zadowolona!!!

Nie wiem skąd tyle zlych opini. Mam konto w Alior Banku 5 lat i jestem bardzo zadowolona, wyciągam pieniądze za darmo ze wszystkich bankomatów, natychmiastowe przelewy, nigdy nie zostałam oszukana, miałam również konta w innych bankach ale Alior najbardziej przypadł mi do gustu. POLECAM


Marta Marta
19.04.2015. 16:54

alior

najgorszy bank jaki można znaleźć na polskim rynku dodatkowo nie jest to Bank ale parabank. Zajmuje sie tylko kradzieżą pieniędzy z konta nie wyjaśnionymi transakcjami i ciągła nie wiedza gdzie znikają pieniądze masakra nikomu nie polecam.


lolek lolek
17.04.2015. 21:56

oszusci

filie alior banku PARTNER uwaga na ta w Brzezinach nie maja dostepu do wszystkich danych klienta licza tylko wpłaty i wypłaty straciłem przez ten bank 13 tys gdzie w polskim banku taka sytuacja by sie nie wydarzyła a jesli chodzi o wpis za wydkonałemruki to prawda sam sie otym prze


kamyk kamyk
17.04.2015. 21:45

uwaga na ten bank

dla tego banku klient to słowo z tyłu liczy sie dla nich tylko kasa w razie zajecia konta przez komornika nie powiadamiaja swoich klientow ich darmowe konto to tylko po to aby załozyc tam konto proszac o wydruk z konta za cały rok zapłacicie 55zł


Domin Domin
17.04.2015. 07:54

Na dobry początek

Wczoraj założyłem konto poprzez przelew inicjujący. Konto zostało założone. Próbuję się logować... jednak SMS nie nadchodzi. Dzwonię na infolinię i dowiaduję się, że muszę najpierw udać się do oddziału w celu autoryzacji mojego numeru telefonu... WTF. Na moje pytanie dlaczego nie ma takiej informacji podczas zakładania konta, miła pani odpowiedziała: " No nie ma i wiem, że powinno być, ale nie ma..."
Jeśli bank ma na samym początku takie praktyki to lepiej nie mieć w nim konta. Dziś likwidacja.


zniesmaczony zniesmaczony
16.04.2015. 19:37

2, 5 miesiac staran o kredyt

Przez praiwe 3 miesiace maz staral sie o kredyt pod dzislalnosc gospodarcza , co chwila bank wymagal od niego nowych dokumentow, wszystkie dostsrczal na czas i w koncu po 3 miesiacach zadzwonil Pan z informscja ze kredyt zostal przyznany. Maz umowil sie na spotaknie zeby oodpisac dokumenty, dzien przed dostal telefon ze bank obnizyl kwote bo ma jedna karte kredytowa na kwote 4000 do splaty. Ok maz przystal na nizsza kwote umowil sie na nasteone spotkanie , stawil sie na nie i uslyszal ze bank sie rozmyslil i zada od meza wytlumaczenia dlaczego ma nieco nizszy przychod od tego w zeszlym roku! Dno iwodorosty, trzeba byc bogaczem i zarabiac miliony zeby uzysksc tam kredyt a i nachodzic sie trzeba. Nie polecam!


Tomi Tomi
15.04.2015. 20:54

OSZUŚCI

Właśnie dziś Alior pobrał mi z konta 1900 zł bez mojej wiedzy na jakieś ubezpieczenia za 2011 rok.i 2012.Pan z infolinii powiedział,że nie wie dlaczego i nie udzielił żadnych informacji.


niezadowolony niezadowolony
15.04.2015. 12:11

OSZUŚCI

Mam w AliorBanku konto prywatne i firmowe i powiem, że jak byłem zadowolony to teraz szukam innego banku. Opłaty i warunki korzystania zmieniają się co kilka miesięcy. Oczywiście teraz jest możliwość założenia konta, w którym nie zmieniają się warunki, ale starych klientów traktuje się jak śmieci. Pomijam fakt, że nie mam czasu na czytanie obszernych cenników kilka razy do roku (pewnie jak co drugi klient) i właśnie na tym bazują. Nagle na koncie znikają pieniądze nie wiadomo za co, a potem się okazuje, że przecież zmieniły się warunki i opłaty!!!!!! Jak tak można!!!!! Rozumiem, że raz można zmienić opłaty, ale nie kilka razy do roku!!!!!!
Mało tego, w związku z błędem księgowej konto zostało zajęte przez Urząd Skarbowy na 1000 z groszami, więc wpłacam zaległość w dwóch transzach w ciągu 48 godzin. Konto odblokowane natychmiast, ale co z tego, jak okazało się, że za każdą z tych spłat ów bank pobrał po 150zł!!! w sumie 300Zł za prowizję od egzekucji!!!!! To nie prowizja, ale lichwa już jest! Skandal! Za sprawdzenie stanu konta w bankomacie 5zł, za wszytsko nagle płacę. Pomijam fakt, że przez konta przewija się nie mała gotówka co miesiąc, widzą dokładnie jakie mam wpływy, a jak próbuję zabrać kredyt to okazuje się, że niewiele mogą mi zaproponować, kartę kredytową na max 3700zł, co dla firmy budowlanej, która inwestuje w materiały i potrzebuje dużej gotówki w obrocie to śmiech. Wiele chcą, ale mało mogą zaproponować i obseruwję, że z roku na rok jest coraz gorzej.


bart_r bart_r
15.04.2015. 09:18

ja polecam

mam konto wyższej jakości - jestem bardzo zadowolony - nie ma opłat kompletnie za nic, nawet za dodatkową kartę dla żony, wszystkie wypłaty , przelewy, płatności itd. za free. co dla mnie było pozytywnym zaskoczeniem to darmowe przelewy natychmiastowe (mam drugie konto w innym banku - przelew w kilka sekund z Aliora ) oraz bezpłatne przelewy do innych państw - myślałem że są jakieś opłaty za przelewy zagraniczne i za przewalutowanie a tu za nic nie pobrało mi ani centa. Jedyny warunek to wpływ min. 2500 zł. Ja osobiście polecam i jestem bardzo zadowolony.


Nisza_kultura_bankowoci Nisza_kultura_bankowoci
10.04.2015. 23:52

Koniec z aliorem

Alior się kończy, jestem z nimi od początku i z roku na rok coraz gorzej. Kiedyś byli jednym z lepszych banków w kraju, obecnie stają się najgorszym z banków w kraju. Wczoraj zapoznałem się z nową opłatą tabeli i prowizji to jest już kradzież, która przelała czarę goryczy. W tym miesiącu rezygnuję po latach z usług ww. banku, żałuję jednak, że nie zrobiłem tego już dawno jakieś 2-3 lata temu, kiedy zaczęło się coraz większe skubanie ludzi a poziom obsługi stał się tragiczny. Po długich poszukiwaniach sam zdecydowałem się na banksmart, rozważałem też t-mobile, ale tam alior też wprowadza opłaty od czerwca, był też meritum bank, ale również alior go wykupił i wprowadził opłaty, rozważałem również Volkswagen direct, ale chyba zdecyduję się na ten pierwszy.

To co banki robią z klientami w Polsce, jest nie do pomyślenia za granicą, jawnie kłamią i wprowadzają opłaty, które są okradaniem klientów. Dlatego warto się przenieść i okazać wsparcie tym bankom, które mają ludzkie podejście do klienta.

P.s
W miarę wydaje się też bph i bgż, ale jednak obawiam się, że i oni wymyślą sobie jakieś zmiany w opłatach do końca tego roku.


lena lena
10.04.2015. 21:38

Opinia

a ja akurat jestem zadowolona! jestem w Alior Bank od kilku lat i bardzo mi się podoba, że wypłaty z bankomatów są bez prowizji i przelewy (opłaty) z konta również. Nie wypowiadam się na temat kredytu bo akurat nie brałam. Jedyny koszt jaki ponoszę to 6 zł miesięcznie za tzw. obsługę karty ale to mi nie przeszkadza bo nie muszę się zastanawiać z którego bankomatu mogę wypłacić kasę albo czy za jakąś operację (wpłata, wypłata, opłata, przelew, płatność za zakupy) dodatkowo mnie skasują.
Naprawdę nie ma opłat za obsługę konta internetowego i nie ma ukrytych opłat za jakieś np. ubezpieczenie za które inne banki potrafią pobierać sobie opłatę.
Osobiście polecam!


Micha Micha
10.04.2015. 16:37

Fajne opinie

Szukam opinii na temat tego banku. Mam ochotę przejść do niego lecz wasze opinie to dla mnie nie opinie. Opóźniona spłata czy niekompletna, musiałeś zapłacić 8 zł czy 35 zł Twoja sprawa sam popełniłeś błąd. Na temat skoku się nie wypowiadam bo nigdy tam nie byłem. Ktoś napisał że posiada konto rozsądne czy jakoś tak w Alior i nie ma już darmowego konta tylko naliczają mu opłatę. Z tego co ja przeczytałem gwarancja 5 lat niezmienności warunków istnieje tylko przy koncie wyższej jakości.

Ja chciałbym wiedzieć:
Czy naprawdę nie pobierają opłaty za wypłacenie gotówki w różnych bankomatach w Polsce??

Czy posiadanie konta wyższej jakości wiąże się tylko z tą jedyną opłatą miesięczną za nie 12 zł jak nie wypełnię warunków??

I czy warto do nich przenieść kredyt gotówkowy ??


KREDYT AGD KREDYT AGD
09.04.2015. 10:14

MASAKRA JAKAŚ TEN BANK

Nie polecam!!!! Za jeden dzień spóźnienia po pięciu miesiącach dzwoni niedoinformowana p.Dudek w sposób bezczelny naciąga na dużą kasę nie sprawdzając jakie jest zadłużenie na koncie!! Ten jeden dzień kosztował mnie 36 zł i dużo nerwów w rozmowie z p DUDEK! Szkoda zdrowia, nie mogę sobie wyobrazić,gdybym miał poślizg 10 dni lub więcej! Traktują jak"psa" Zdecydowanie omijać ,dziadowski bank ,podejście jeszcze gorsze,żaden bank mnie tak nie potraktował


mario mario
07.04.2015. 23:20

karta kredytowa z alior banku

Ja dałem się na mówić na kartę kredytową. Miała być bez opłaty za wydanie i wznowienie oraz bez miesięcznych opłat pod warunkiem dokonania czterech transakcji. I taka była zgodnie z umową przez ok 2lata do czasu wprowadzenia nowej taryfy opłat i prowizji w październiku 2014r.
Z 0zł/miesiąc zrobiło się 8zł/miesiac. Pewnie bym się jeszcze długo nie zorientował gdybym przez przypadek nie otworzył ostatniego wyciągu. "Darmowa" karta kosztuje mnie już 48zł.
Czas zrezygnować - nie fair traktowanie klientów.
Widzę, że to metodyczne podejście tego banku nie tylko w odniesieniu do kart.


Strony: << Pierwsza 2 3 4 5 6 7 8 9 Ostatnia >> (9 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2017 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !