Konta bankowe · Konto · Konto Alior Bank + 350 PLN - Wasze Opinie? Warto ZałoĹźyć??

Konta Alior Banku - Opinie, PorĂłwnanie

alior Do założenia konta osobistego w Alior Banku nie potrzeba nawet wizyty w banku – wniosek wysłany on-line potwierdzamy przelewem dokonanym na konto. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne. Gdy na rachunek wpływa wynagrodzenie, renta, emerytura, stypendium, albo jest zasilane kwotą przynajmniej 2 tysiące złotych miesięcznie Alior Bank daje dodatkowe przywileje - pakiet usług assistance „Pomocni Fachowcy” oraz pakiet usług concierge „Osobisty Asystent”. Przydatną funkcjonalnością jest przelew natychmiastowy – pieniądze trafiają do adresata w kilka minut.

Konto JakĹźe Osobiste w Alior Banku

Konto JakĹźe Osobiste to podstawowy ROR w ofercie Alior Banku.

Podstawowe opłaty z tabeli opłat Konta Jakże Osobistego:

Nazwa Alior Bank - Konto JakĹźe Osobiste
Prowadzenie konta 0 zł lub 10 zł
Zwolnienie z opłaty:
wiek poniżej 26 lat lub jeżeli miesięczne wpływy na konto wyniosą min. 1 500 zł)
Przelew przez Internet 0 zł
Opłata za użytkowanie karty 5 zł lub 0 zł
(zwolnienie z opłaty dokonanie transakcji za min. 300 zł/miesiąc)
Opłata za wypłaty z bankomatów 0 zł - bankomaty Alior Bank
2,5/op. lub 3,5/m-c lub 0
(jako darmowa usługa dodatkowa lub dokonywana Blikiem, bankomaty własne, czyli przyoddziałowe, są bezpłatne)

Kluczowa informacja jest taka, że Konto Jakże Osobiste może być darmowe. By tak się stało, klient musi spełnić określone warunki. Chodzi o:

  1. Wpływy łączne min. 1,5 tys. zł miesięcznie (w przeciwnym razie – 10 zł)
    Wymaganie to nie dotyczy osób do 26. roku życia, które są zwolnione z opłaty za prowadzenie rachunku.

  2. Płatności kartą na łącznie min. 300 zł miesięcznie (w przeciwnym razie – 5 zł)
    Warto pamiętać, że Alior Bank uwzględnia datę rozliczenia operacji, a nie jej wykonania. W skrajnych przypadkach może się okazać, że mimo zrealizowania płatności, zostaniemy obciążeni 5-zł daniną. Jeśli więc zależy nam na jej uniknięciu, większe zakupy planujmy najpóźniej tydzień przed końcem miesiąca. Wtedy bez obaw wypełnimy minimum stawiane przez bank.

Standardowe przelewy krajowe wykonywane przez internet, czy to w systemie bankowości elektronicznej, czy poprzez aplikację mobilną, są bezwarunkowo darmowe.

Natomiast transfery natychmiastowe zlecane przez internet to koszt 5 zł. W przypadku szybkich przelewów klient może wybrać, czy mają być one realizowane przez KIR, czy przez Blue Media. Przy czym płatności na więcej niż 5 tys. zł automatycznie przechodzą przez system Express Elixir.Konto Internetowe

Konto internetowe Alior Bank to z pewnością najtańsze konto bankowe w ofercie Alior Banku. Oferuje ono m.in. 0 zł za prowadzenie rachunku. Przelewy internetowe są bezpłatne, podobnie jak przelewy europejskie. By użytkowanie karty było darmowe należy nią dokonać transakcji za min. 100 zł w miesiącu. Jeśli tego nie uczynimy Alior Bank pobierze opłatę w wysokości 4 zł miesięcznie. Do dyspozycji mamy darmowe bankomaty Alior Banku lub sieci Euronet. Alior Bank daje możliwość podpisania umowy przez Internet (bez wizyty w oddziale i bez kuriera). Co ciekawe, dla nowych klientów bank oferuje lokatę 2-miesięczną o oprocentowaniu aż 4% .

Konto firmowe Alior Bank

Konto firmowe Alior Bank oferuje m.in. możliwość zarządzania firmą 24 h na dobę, dzięki bezpłatnemu dostępowi do bankowości internetowej, mobilnej i telefonicznej oraz opłatę za kartę debetową tylko 3 zł miesięcznie, a Pakiet Bezpieczeństwa do karty 2 zł miesięcznie.

Sprawdź też jakie mają opinie w alior kredyty: kredyt gotówkowy i konsolidacyjny
Opinie o kredytach gotĂłwkowych:
http://www.kredyty-gotowkowe.net/kredyt-w-alior-banku-czy-warto-wasze-opinie.html

Konto Alior Bank + 350 PLN - Wasze Opinie? Warto ZałoĹźyć?? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
1.75 na 5
236 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (476 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 3 4 5 6 7 8 9 10 Ostatnia >> (10 stron razem)
nika nika
06.05.2015. 23:53

Problem z załatwieniem spraw

Byłam dziś w banku w celu zmiany nr telefonu potrzebnego do autoryzacji przelewów (sama tego nie mogę uczynić ponieważ stary numer telefony jest nieaktywny). Miała być to prosta czynność - tak zostało mi to przedstawione na infolinii - a tymczasem moja wyprawa do oddziału zakończyła się fiaskiem, bo Pani w wejściu do banku oświadczyła mi, że dziś nic nie załatwię bo mają awarię systemu, zostałam jeszcze poinformowana, że mogę czekać może system ruszyć za chwilę, ale równie dobrze i jutro (była godzina 15.30, a oddział czynny do 18). Zapytałam Panią czy pomimo awarii systemu nie można tego załatwić abym nie przyjeżdżała jeszcze raz - odpowiedz, że nie. Masakra jakaś jeszcze nigdy w tym banku nie załatwiłam nic za pierwszym pobytem, zawsze muszę tam jeździć 2-3 razy aby cos załatwić. Nie polecam tego banku nikomu. Pracownicy nie liczą się w ogóle z czasem klientów i z klientem. Niestety przez takie coś tracą klientów i nie dziwi mnie już fakt, dlaczego są likwidowane oddziały banku.


Tomek Tomek
01.05.2015. 11:40

Wracam do Aliora

Po kilku latach za namową i rekomendacją kolegi, wracam do Aliora.

Kiedyś - gdy wchodził na rynek - był to mój główny bank, bo jako pierwszy dał wszystko za zero. Potem zero zmieniło się w opłaty w TOiP. Konto zamknąłem i przeniosłem się do innego banku. Z samego konta byłem bardzo zadowolony.

Dziś wracam do Aliora z kontem wysokiej jakości z gwarancją 5 lat, pod warunkiem wpłaty 2500 złotych / miesiąc jednorazowo. To jest warunek do spełnienia.

Mam w tej chwili dwa rachunki - w Raiffeisenie (ma najlepszy kurs transakcji zagranicznych kartą) i w Aliorze właśnie.

Widzę, że ludzie psioczą na Aliora, ale to naprawdę dobry bank. Nie dziwcie się, że bank was kasuje za spóźnienie płatności raty, skoro jest taka pozycja w tabeli opłat albo wciska wam ubezpieczenie przy braniu kredytu ratalnego, które nie jest warunkiem do otrzymania kredytu (co najwyżej nie zostanie wam przyznany). Banki po prostu trzepią kasę na wszystkim.

Przykład Citibanku jest tu najlepszy. Olał takich jak wy, drobniutkich, i skupił się na bogaczach, dla których 6 czy 25 złotych nie robi różnicy.


Katka Katka
29.04.2015. 00:32

Najgorszy bank na rynku

Witam
Chciałam podzielić się moim doświadczenieniem we wspólpracy z tym bankiem. Otóż w 2013 roku wzięłam kredyt w Castoramie na ok. 4000 zł na sprzęt agd. Kredyt wzięty z Alior, reklamowany jako bez oprocentowania, ale już w czasie podpisywania umowy okazało się, że trzeba do niego wykupić ubezpieczenie i stanowi ono więcej niż 10% całej pożyczanej kwoty. Wiem, że więcej, ponieważ napisałam list do banku o rezygnacji z ubezpieczenia (na miejscu przy braniu kredytu w sklepie nie było takiej możliwości). Dostałam od nich list, że ubezpieczenie wygasło, ale zostaną naliczone odsetki w wys. 10% rocznie... Placiłam raty terminowo, ale ze względu na rezygnację z ubezpieczenia (kilka rat poszło z ubezpieczeniem) nadpłaciłam jakieś 18 zł. Napisałam do nich maila, żeby zwrócili kasę na to samo konto, z którego szły raty (credit Agricole i Sygma bank od razu zwracają kasę bez upominania się). Odpisano mi, żebym zadzwoniła na infolinię lub udala się do najbliższej placówki... I tu zaczął się cyrk. Poszłam do placówki na Marszalkowskiej koło Wilczej. Paniusia ok. 30 lat czarne sredniej długości włosy, zaczęła dowiadywać się telefonicznie od chyba tak samo ułomnych koleżanek, jaki jest mój rachunek z którego przychodziły pieniądze... Tłumaczyła z 10 razy to samo komuś po drugiej stronie słuchawki, kto nie był w stanie zrozumieć i nie umiał podać mojego nr rachunku do zwrotu. W końcu zadzwoniłam do firmy i księgowa podala moje konto. No cóż, byłam pewna wchodząc do banku, że po prostu wypłacą mi z kasy te 18zł, ale nie... Paniusia zaczęła wypełniać formularze, wydzwaniać, pytać, prosić i zwrot mial nastąpić w ciągu 14dni. Stracilam 40 minut...minął już miesiąc a kasy na koncie nadal nie ma. Oby jak najdalej od takich "kompetentnych" baranów.


bany bany
28.04.2015. 20:33

alior od 5 lat

Witam. Kredytu w tym banku ni bralem. Mam konto juz z 5 lat. Jest to moj glowny bank, wiec wyplataidzie na to konto. Za konto place miesiecznie z 60gr, czasami mnij, czadami wiecej. Zalezy ile przelewow zrobie, aoplata jest za sms z kodem autoryzacyjnym. N
Nie place wiecej niz 1zl. Bankomaty za free mam.


Jacek Jacek
28.04.2015. 18:48

Wyższa kultura bankowości....

Coś mnie podkusiło by wziąć kredyt na zakup w internecie. Rata śmieszna 18,50. Płacę regularnie od 1,5 roku tę śmieszną ratę i wszystko pasuje aż do dnia dzisiejszego gdy rata mająca termin na dzień 27 została wpłacona rano 28. Rano wpłacona a tego samego dnia po 18 telefon z Alior Banku dlaczego pan się spóźnił z wpłatą , skoro pan się spóźnił to proszę przesłać złotówkę ZŁOTÓWKĘ !!!! za zwłokę bo jeśli nie to wysyłamy pismo które pana będzie kosztować 25zł. I nie to jest najgorsze tylko ton pannicy która telefonowała. Nagle poczułem się jak bankowy oszust ktory zakłócił pracę tak szanowanego banku !!!
Co ciekawe kilka dni wcześniej dostałem z tegoż banku list z podziękowaniami za nienaganną współpracę i propozycjami kredytów. A NIECH MNIE RĘKA BOSKA BRONI OD TAKIEJ WYŻSZEJ KULTURY bo co by było jak na niższą bym trafił. Ogólnie współpracy z tym bankiem nie polecam a jak ktoś już tu pisał lepiej skorzystać z usług Santander Bank.


walko walko
27.04.2015. 20:35

obsłoga dramat

Obsługa dramat zero kontaktu z klientem korzystałem z kredytu przez internet na zakupy i brak kontaktu nie udzielą kredytu jeżeli nie macie konta indywidualnie nawet jeżeli dopisana jest żona a poza tym nie poinformują o tym a kiedy zadzwoniłem wmawiali mi że musiał się ktoś kontaktować a kiedy zapytałem o możliwość reklamacji pan powiedział 30 dni roboczych chciałem rozmawiać z osobą odpowiedzialną za dział to nie wolno im łączyć
moja rada Nie korzystajcie z ich usług lepiej działa konkurencyjny SANTANDER


halina halina
24.04.2015. 18:31

dzień dobry

Piszę aby nikt nie brał i nie spłacał wcześniej kredytu w tym banku - Spłaciłam kredyt wcześniej i dostałam marne grosze , a wcześniej obiecano mi podwojoną kwotę zwrotu ubezpieczenia .

OMIJAJCIE TEN BANK Z DALEKA IDŻCIE DO INNYCH BANKÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! . BĘDZIECIE BARDZIEJ

ZADOWOLENI I MNIEJ ROZCZAROWANI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! JEŻELI MUSICIE BRAĆ KREDYTY

TO POWTARZAM NIE TU ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,NIGDY NIE TU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NIE, NIE


NOP NOP
24.04.2015. 15:48

monity za opóźnienie raty kredytu

zdecydowałam się na zakup komputera na raty i wybrałam niestety ten bank ALIOR, wyliczono mi ratę
80 zł na miesiąc prawie na 3 lata , w tym jak sie okazało 25 zł-30 zł w racie ukryte jest ubezpieczenie kredytu chyba albo na życie....ale to nie jest najwazniejsze. 2 razy spóżniłam się z oplata raty raz opóżnienie wyniosło tydzien, drugi raz niecałe 2 tygodnie, za te opóznienie Bank od razu wysyła monit w wysokości 10 zł, pierwszy monit zapłaciłam bez gadania, nad drugim zaczełam się zastanawiać,
Skoro opłacam jednak co miesiąc i również ta opóżniona rata byla w obrębie miesiąca , dlaczego mam płacic jeszcze za monit, odsetki za opóżnienie rozumiem moge zapłacić, ale dlaczego od razu wysyła sie do mnie monit za 10 zł, znaczek kosztuje 1,75 zł dlaczego ta kara jest tak wysoka ! Bank traktje ciebie od razu jak jakiegoś złodzieja , ponieważ odmówwiłam opłaty za ten monit , "szanowni" Panstwo 3 razy na miesiąc wydzwaniają do mnie i mnie mobbinguja w tej sparwie, chcociaz już trzy razy podczas nagrywanej rozmowy z bankiemwyraziłam sie jasno dlaczego nie płacę- okazuje się,że dopóki nie zgłoszę sie osobiście w banku lub nie napiszę reklamacji to będa mnie tak gnębić miesiąc w miesiąc... To jest dla mnie żenada.... Nigdy nie wezmę żadnego kredytu w tym banku , nigdy więcej,
nie chce aby jakikolwiek bank traktował mnie jak złodzieja czy oszusta tylko dla tego,że wymyślił sobie takie kary za opóżnienia... Mogłabym jeszcze zrozumiem,że dostaję monit w sytuacji gdy nie wpłacona została rata za dany miesiac w danym miesiącu.... ale gdy zaksięgowanie jest parwidłowo w danym miesiącu to po co te cholerner monity ??????????????????????


katarzyna pikul katarzyna pikul
23.04.2015. 01:03

zakup na raty - wcześniejsza spłata

jak szefem jest jakiś p.....y ża.....d to czego można się spodziewać po obsłudze klienta i rzetelności (vide: nc+, orange, itp. "kwiatki")


muniek muniek
23.04.2015. 00:57

opłata za ROR

po ponad 2 latach zabrałem od nich 10 koła - nie dość, że miesięcznie "traciłem" na odsetkach 8-10 zł (trzymałem tylko dla pakietu Pomocni fachowcy i dlatego tę kwotę wliczałem w koszt usługi) to od marca zaczęli pobierać 8 zł za konto, bo już dziesięciotysięczna lokata nie była warunkiem "głównego banku"
więc bye-bye Alior


Tomi Tomi
22.04.2015. 18:43

Alior

Witajcie. Mam konto od 2010 roku. Jak do tej pory wszystko ok. Nie miałem tu nigdy kredytu więc nic na ten temat nie napiszę. Ostatnio słyszałem tylko że alior ma problem z dogadaniem wypłat z bankomatów. Jeśli się nie dogada to lipa i podwyżki prowizji za wypłaty. Dzwoniłem w tej sprawie do obsługi klienta i dowiedziałem się że moje konto na które mam wpływy z tytułu wypłaty nowe stawki nie dotyczą.


Zagbiak Zagbiak
22.04.2015. 14:25

Kultura

W dn.22-04 br. będąc nieGórniczej celem przeniesienia konta, nauczony przez dziesiątki lat do posłuszeństwa do naszych urzędasów grzecznie czekałem w kolejce na zaproszenie do boksu, nie było tłoku, dwa boksy były wolne gdy weszła nowa klientka nie czekała w kolejce tylko została zaproszona do zajęcia miejsca, na moją uwagę czy tu obowiązuje kolejka usłyszałem że koleżanka jest wolna, a koleżanka przerzucała papiery i w ogóle nie reagowała. Delikatnie mówic wyszedłem wnerwiony i uznałem że z taką obsługą klienta nie warto rozmawiać.pełnosprawnym zebrałem się i odwiedziłem ten odział banku w Dąbrowie


alex alex
20.04.2015. 20:32

najgorszy bank

jestem wkur****a poniewaz z innego banku znajomy wyslal mi przelew expresowy zaplacil za niego 15 zł ale juz mija 4 dzien a ja nie mam pieniedzy na koncie. Czekam tylko na ten przelew az w koncu dojdzie i zamykam to konto. NIE POLECAM NIKOMU A SZCZERZE ODRADZAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


gosia26 gosia26
20.04.2015. 10:17

zadowolona!!!

Nie wiem skąd tyle zlych opini. Mam konto w Alior Banku 5 lat i jestem bardzo zadowolona, wyciągam pieniądze za darmo ze wszystkich bankomatów, natychmiastowe przelewy, nigdy nie zostałam oszukana, miałam również konta w innych bankach ale Alior najbardziej przypadł mi do gustu. POLECAM


Marta Marta
19.04.2015. 16:54

alior

najgorszy bank jaki można znaleźć na polskim rynku dodatkowo nie jest to Bank ale parabank. Zajmuje sie tylko kradzieżą pieniędzy z konta nie wyjaśnionymi transakcjami i ciągła nie wiedza gdzie znikają pieniądze masakra nikomu nie polecam.


lolek lolek
17.04.2015. 21:56

oszusci

filie alior banku PARTNER uwaga na ta w Brzezinach nie maja dostepu do wszystkich danych klienta licza tylko wpłaty i wypłaty straciłem przez ten bank 13 tys gdzie w polskim banku taka sytuacja by sie nie wydarzyła a jesli chodzi o wpis za wydkonałemruki to prawda sam sie otym prze


kamyk kamyk
17.04.2015. 21:45

uwaga na ten bank

dla tego banku klient to słowo z tyłu liczy sie dla nich tylko kasa w razie zajecia konta przez komornika nie powiadamiaja swoich klientow ich darmowe konto to tylko po to aby załozyc tam konto proszac o wydruk z konta za cały rok zapłacicie 55zł


Domin Domin
17.04.2015. 07:54

Na dobry początek

Wczoraj założyłem konto poprzez przelew inicjujący. Konto zostało założone. Próbuję się logować... jednak SMS nie nadchodzi. Dzwonię na infolinię i dowiaduję się, że muszę najpierw udać się do oddziału w celu autoryzacji mojego numeru telefonu... WTF. Na moje pytanie dlaczego nie ma takiej informacji podczas zakładania konta, miła pani odpowiedziała: " No nie ma i wiem, że powinno być, ale nie ma..."
Jeśli bank ma na samym początku takie praktyki to lepiej nie mieć w nim konta. Dziś likwidacja.


zniesmaczony zniesmaczony
16.04.2015. 19:37

2, 5 miesiac staran o kredyt

Przez praiwe 3 miesiace maz staral sie o kredyt pod dzislalnosc gospodarcza , co chwila bank wymagal od niego nowych dokumentow, wszystkie dostsrczal na czas i w koncu po 3 miesiacach zadzwonil Pan z informscja ze kredyt zostal przyznany. Maz umowil sie na spotaknie zeby oodpisac dokumenty, dzien przed dostal telefon ze bank obnizyl kwote bo ma jedna karte kredytowa na kwote 4000 do splaty. Ok maz przystal na nizsza kwote umowil sie na nasteone spotkanie , stawil sie na nie i uslyszal ze bank sie rozmyslil i zada od meza wytlumaczenia dlaczego ma nieco nizszy przychod od tego w zeszlym roku! Dno iwodorosty, trzeba byc bogaczem i zarabiac miliony zeby uzysksc tam kredyt a i nachodzic sie trzeba. Nie polecam!


Tomi Tomi
15.04.2015. 20:54

OSZUŚCI

Właśnie dziś Alior pobrał mi z konta 1900 zł bez mojej wiedzy na jakieś ubezpieczenia za 2011 rok.i 2012.Pan z infolinii powiedział,że nie wie dlaczego i nie udzielił żadnych informacji.


niezadowolony niezadowolony
15.04.2015. 12:11

OSZUŚCI

Mam w AliorBanku konto prywatne i firmowe i powiem, że jak byłem zadowolony to teraz szukam innego banku. Opłaty i warunki korzystania zmieniają się co kilka miesięcy. Oczywiście teraz jest możliwość założenia konta, w którym nie zmieniają się warunki, ale starych klientów traktuje się jak śmieci. Pomijam fakt, że nie mam czasu na czytanie obszernych cenników kilka razy do roku (pewnie jak co drugi klient) i właśnie na tym bazują. Nagle na koncie znikają pieniądze nie wiadomo za co, a potem się okazuje, że przecież zmieniły się warunki i opłaty!!!!!! Jak tak można!!!!! Rozumiem, że raz można zmienić opłaty, ale nie kilka razy do roku!!!!!!
Mało tego, w związku z błędem księgowej konto zostało zajęte przez Urząd Skarbowy na 1000 z groszami, więc wpłacam zaległość w dwóch transzach w ciągu 48 godzin. Konto odblokowane natychmiast, ale co z tego, jak okazało się, że za każdą z tych spłat ów bank pobrał po 150zł!!! w sumie 300Zł za prowizję od egzekucji!!!!! To nie prowizja, ale lichwa już jest! Skandal! Za sprawdzenie stanu konta w bankomacie 5zł, za wszytsko nagle płacę. Pomijam fakt, że przez konta przewija się nie mała gotówka co miesiąc, widzą dokładnie jakie mam wpływy, a jak próbuję zabrać kredyt to okazuje się, że niewiele mogą mi zaproponować, kartę kredytową na max 3700zł, co dla firmy budowlanej, która inwestuje w materiały i potrzebuje dużej gotówki w obrocie to śmiech. Wiele chcą, ale mało mogą zaproponować i obseruwję, że z roku na rok jest coraz gorzej.


bart_r bart_r
15.04.2015. 09:18

ja polecam

mam konto wyższej jakości - jestem bardzo zadowolony - nie ma opłat kompletnie za nic, nawet za dodatkową kartę dla żony, wszystkie wypłaty , przelewy, płatności itd. za free. co dla mnie było pozytywnym zaskoczeniem to darmowe przelewy natychmiastowe (mam drugie konto w innym banku - przelew w kilka sekund z Aliora ) oraz bezpłatne przelewy do innych państw - myślałem że są jakieś opłaty za przelewy zagraniczne i za przewalutowanie a tu za nic nie pobrało mi ani centa. Jedyny warunek to wpływ min. 2500 zł. Ja osobiście polecam i jestem bardzo zadowolony.


Nisza_kultura_bankowoci Nisza_kultura_bankowoci
10.04.2015. 23:52

Koniec z aliorem

Alior się kończy, jestem z nimi od początku i z roku na rok coraz gorzej. Kiedyś byli jednym z lepszych banków w kraju, obecnie stają się najgorszym z banków w kraju. Wczoraj zapoznałem się z nową opłatą tabeli i prowizji to jest już kradzież, która przelała czarę goryczy. W tym miesiącu rezygnuję po latach z usług ww. banku, żałuję jednak, że nie zrobiłem tego już dawno jakieś 2-3 lata temu, kiedy zaczęło się coraz większe skubanie ludzi a poziom obsługi stał się tragiczny. Po długich poszukiwaniach sam zdecydowałem się na banksmart, rozważałem też t-mobile, ale tam alior też wprowadza opłaty od czerwca, był też meritum bank, ale również alior go wykupił i wprowadził opłaty, rozważałem również Volkswagen direct, ale chyba zdecyduję się na ten pierwszy.

To co banki robią z klientami w Polsce, jest nie do pomyślenia za granicą, jawnie kłamią i wprowadzają opłaty, które są okradaniem klientów. Dlatego warto się przenieść i okazać wsparcie tym bankom, które mają ludzkie podejście do klienta.

P.s
W miarę wydaje się też bph i bgż, ale jednak obawiam się, że i oni wymyślą sobie jakieś zmiany w opłatach do końca tego roku.


lena lena
10.04.2015. 21:38

Opinia

a ja akurat jestem zadowolona! jestem w Alior Bank od kilku lat i bardzo mi się podoba, że wypłaty z bankomatów są bez prowizji i przelewy (opłaty) z konta również. Nie wypowiadam się na temat kredytu bo akurat nie brałam. Jedyny koszt jaki ponoszę to 6 zł miesięcznie za tzw. obsługę karty ale to mi nie przeszkadza bo nie muszę się zastanawiać z którego bankomatu mogę wypłacić kasę albo czy za jakąś operację (wpłata, wypłata, opłata, przelew, płatność za zakupy) dodatkowo mnie skasują.
Naprawdę nie ma opłat za obsługę konta internetowego i nie ma ukrytych opłat za jakieś np. ubezpieczenie za które inne banki potrafią pobierać sobie opłatę.
Osobiście polecam!


Micha Micha
10.04.2015. 16:37

Fajne opinie

Szukam opinii na temat tego banku. Mam ochotę przejść do niego lecz wasze opinie to dla mnie nie opinie. Opóźniona spłata czy niekompletna, musiałeś zapłacić 8 zł czy 35 zł Twoja sprawa sam popełniłeś błąd. Na temat skoku się nie wypowiadam bo nigdy tam nie byłem. Ktoś napisał że posiada konto rozsądne czy jakoś tak w Alior i nie ma już darmowego konta tylko naliczają mu opłatę. Z tego co ja przeczytałem gwarancja 5 lat niezmienności warunków istnieje tylko przy koncie wyższej jakości.

Ja chciałbym wiedzieć:
Czy naprawdę nie pobierają opłaty za wypłacenie gotówki w różnych bankomatach w Polsce??

Czy posiadanie konta wyższej jakości wiąże się tylko z tą jedyną opłatą miesięczną za nie 12 zł jak nie wypełnię warunków??

I czy warto do nich przenieść kredyt gotówkowy ??


KREDYT AGD KREDYT AGD
09.04.2015. 10:14

MASAKRA JAKAŚ TEN BANK

Nie polecam!!!! Za jeden dzień spóźnienia po pięciu miesiącach dzwoni niedoinformowana p.Dudek w sposób bezczelny naciąga na dużą kasę nie sprawdzając jakie jest zadłużenie na koncie!! Ten jeden dzień kosztował mnie 36 zł i dużo nerwów w rozmowie z p DUDEK! Szkoda zdrowia, nie mogę sobie wyobrazić,gdybym miał poślizg 10 dni lub więcej! Traktują jak"psa" Zdecydowanie omijać ,dziadowski bank ,podejście jeszcze gorsze,żaden bank mnie tak nie potraktował


mario mario
07.04.2015. 23:20

karta kredytowa z alior banku

Ja dałem się na mówić na kartę kredytową. Miała być bez opłaty za wydanie i wznowienie oraz bez miesięcznych opłat pod warunkiem dokonania czterech transakcji. I taka była zgodnie z umową przez ok 2lata do czasu wprowadzenia nowej taryfy opłat i prowizji w październiku 2014r.
Z 0zł/miesiąc zrobiło się 8zł/miesiac. Pewnie bym się jeszcze długo nie zorientował gdybym przez przypadek nie otworzył ostatniego wyciągu. "Darmowa" karta kosztuje mnie już 48zł.
Czas zrezygnować - nie fair traktowanie klientów.
Widzę, że to metodyczne podejście tego banku nie tylko w odniesieniu do kart.


malan malan
07.04.2015. 21:41

raty na sprzęt AGD

nie polecam!!!!!!!!!!!!!!!!za wysłanie pisma o opóźnieniu płatności po 10 dniach od terminu płatności zaplacilem 25!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!dodam , że zawsze przez 18 miesięcy palcę wtym samym terminie i nagle, niespodzianka!


Jurek Jurek
07.04.2015. 20:19

oszuści

Lokaty jedna wielka ściema ogłaszają 2,75% przysyłają do podpisu 1%


Bayka Bayka
06.04.2015. 21:55

Wyzsza Kultura Zlodziejstwa

Szczerze odradzam ten bank. Złodziejskie praktyki. Podobnie jak i ktoś z moich przedmówców - miałam kiedyś kontakt ze " Skokiem" w moim wypadku- w postaci posiadania tam lokaty. Po skończeniu mi się lokaty, nie korzystałam już nigdy z usług Skoku. W między czasie, kilka miesięcy temu Alior przejął Skok i właśnie dostałam wezwanie do zapłacenia zaległych udziałów w"Skoku"!!! Jeśli chodzi i mnie, nigdy nie chcę mieć do czynienia z tym bankiem. Odradzam bank, który chwyta się wszelkich możliwych, w tym złodziejskich metod aby wyciągnąć kasę z klienta.


hvwm hvwm
05.04.2015. 17:11

Ale zalew frustratĂłw

Nie interesują mnie opinie dziadków i babek, które chodzą do oddziałów z psem czy kotem, nie interesuję mnie uprzejmość pani w okienku i jakieś łżawe historyjki. Mnie interesuje jak działa to konto przez internet i tylko tyle. Ktoś może na ten temat coś powiedzieć?


Kasia Kasia
26.03.2015. 20:51

Alior to oszusci

Miałam konto techniczne, które było za darmo. Dziś otrzymałam smsa, że zmieniły się warunki i taryfy i w związku z tym już naliczono mi 6zł. Jeśli chce uniknąć opłaty, to muszę przelewać wynagrodzenie. Jak w ogóle można o tak sobie naliczać opłaty, przecież ja takowej umowy zawierającej jakiekolwiek opłaty nie podpisywałam. Idę zamknąć ten rachunek i raz na zawsze zakończyć współpracę.


Pawe Pawe
26.03.2015. 05:54

Nie polecam konta w Alior banku.

Miałem konto rozsądne w Alior banku gdy je zakładałem było 5% zwrotu Cash back po kilku miesiącach zmniejszyło się do 3%.


bolo bolo
21.03.2015. 15:22

Opinia

Tylko z pozoru wygląda , że jest fajnie ale to cwaniacki bank. Wbrew prawu żądają np. uzupełnienia udziałów po przejętym SKOK im. Św. Jana z Kęt a zgodnie z Prawem spółdzielczym i ustawą o kasach zapomogowo-porzyczkowych winni zwracać tak wpłacone udziały i wpisowe po rezygnacji członka Banku SKOK.
Po prosu cwaniacy, a kto się nabierze to straci. Proponuję przeczytać Prawo spółdzielcze i ustawę o kasach.
bolo.


Karolina Karolina
20.03.2015. 06:35

zamknięta placówka???

Na osiedlu witosa w Katowicach przez dwa dni zamknięta była placówka banku alior z powodu choroby personelu-dla mnie to niewyobrażalne że bank może być zamknięty z takiego powodu???miałam odebrać tylko przesyłkę-wiem że pieniędzy im nie powierzę straciłam zaufanie do tego banku.Porównując moją pracę to 10 lat pracowałam w sklepie i nigdy nie był on zamknięty z takiego powodu.


Izabela Izabela
18.03.2015. 14:03

Zrezygnowałam z darmowego płatnego konta...

Dzisiaj 18.03.2015 r. zrezygnowałam z darmowego, ale jednak płatnego konta. Konto miało być darmowe przez 5 lat a ile wytrzymali? 10 miesięcy i łup mi opłatę za prowadzenie konta + podwyżka za kartę do 8,-! No to są jakieś jaja, ktoś pisał że tu pewnie wypowiada się konkurencja skoro tyle hejtów w komentarzach, otóż nie. Zostałam zwyczajnie oszukana tak jak reszta z wypowiadających się klientów. Jedynym miłym akcentem była pani, która zajmowała się moją sprawą, załatwiła to wszystko miło, kulturalnie i szybko i serdecznie ją pozdrawiam, ostatecznie niczym mi nie zawiniła, że jej szefowie odpierdzielają. Odradzam wszelkiej współpracy z tym bankiem!


oszukany oszukany
17.03.2015. 21:11

jak Sobieraj robi ludzi w jajo

OSTRZEGAM
Genialny plan sobieraja . Wpłacone żywe fanki szwajcarskie wypłaca po nianiższym kursie w złotówkach.
sprawdĹşcie kto ma cokolwiek w alior banku ? we frankach szwajcarskich CHF .
nabity przez sobieraja w butelkę


Polak Polak
13.03.2015. 00:10

Jesteśmy niezadowoleni

W tej chwili Alior stał się jednym z droższych banków. Podpisując umowę kredytową w sierpniu, zapewniali nas , ze przez najbliżesze lata nikt nas nie będzie zmuszał do przelewu środków na konto, a że konto otworzone jest tylko do spłaty kredytu, dopytywaliśmy o to ponieważ mamy kredyt hipoteczny w innym banku i tam muszą wpływać środki wedle umowy. I po upływie 8 miesięcy konto stało się bardzo drogie a my szarzy ludzie uwiązani z bankiem i skubani co miesiąc przez Alior Bank...


kaka kaka
05.03.2015. 20:02

kredyt

ten bank to masakra ja mam tam kredyt firmowy nie dość ,że obsługa do dupy to jeszcze naciagaja na produkty a wytłumaczyć nie umieją o co chodzi tylko "fachowca specjalistę " z poznaniaretynizm do przysyłają. Współpracuje z bankami już 20 lat ale takiego chamstwa nigdzie nie było. omijajacie z daleka to dziadostwo


dzolo dzolo
04.03.2015. 22:57

wyższa kultura bankowości z epoki kamienia łupanego

Cztery miesiące temu założyłem lokatę w Alior Banku ,skusiłem się na w miarę dobre oprocentowanie w porównaniu do innych banków.Promocja się skończyła ,przyszedł czas podjąć gotówkę więc zadzwoniłem na infolinię aby dowiedzieć się o numer telefonu do odziału i łaskawie powiadomić że mam ochotę odzyskać wkład wraz z odsetkami. I tu zaczęły się schody i kamień łupany , muszę najpierw pojechać do banku aby złożyć dyspozycję co najmniej dwa dni przed wypłaceniem.Nie mogę tego zrobić telefonicznie tylko osobiście,grzecznie odczekać dwa dni i jeszcze raz pojechać do banku po swoje pieniądze.Gdyby dziwnym trafem zdarzyło mi się nie odebrać pieniędzy w ustalonym dniu bank policzy sobie prowizję za przetrzymanie MOICH PIENIĘDZY .Szczycą się zinformatyzowaniem nowoczesnością ale w podejściu do klienta to PRL+ kamień łupany.NIGDY WIĘCEJ NIE CHCĘ MIEĆ Z TYM BANKIEM DO CZYNIENIA ! i wszystkim odradzam.


Rozo Rozo
26.02.2015. 12:10

Do JJJ

Człowieku ja na razie nawet nie mam konta w banku. Zakładam je w kwietniu i próbuję dociec które będzie najlepsze. To że wypowiedziałem się w tym dziale to w sumie przypadek.

Nie widzisz że tutaj do byle jakich opinii bez względu na bank wejdziesz masz praktycznie same negatywne komentarze ?

Gadałem ze znajomymi\rodziną o ich kontach osobistych(tylko o tym, nie żadnych kredytach, obsłudze itp.) i każdy był zadowolony(3 konta w 3 różnych bankach), już nie będę wymieniał żeby nie było...A tutaj opinie odwrócone o 180 stopni.

Mnie interesuje tylko konto osobiste do przelewania pensji i tyle, ale chyba nie ma co się kierować opiniami w internecie bo nie wiadomo które są prawdziwe.


JJJ JJJ
25.02.2015. 20:56

Weź Rozo przestań!

i napisz, w ktĂłrym oddziale pracujesz.


Przemek Przemek
24.02.2015. 21:31

Alior NISKA kultura bankowości

W jednej z rat miałem niedopłatę 0.90 zł (90 groszy) po 3 tygodniach dzwoni do mnie Pani z Banku z zapytaniem kiedy ureguluje zadłużenie - odpowiedziałem grzecznie że to drobne niedopatrzenie przy przelewie i natychmiast zaległość ureguluje - Pani bardzo się ucieszyła i dodała że jakbym miał zapomnieć ponownie to wysyłała mi list polecony z ponagleniem za 25 zł a telefon który wykonała kosztuje mnie kolejne 10 zł czyli w sumie 35 zł za to że przeprosiłem za opóźnienie spłaty 90 groszy. - DLA MNIE TO ZWYKLI OSZUŚCI I NACIĄGACZE BEZ ROZUMU I WYROZUMIAŁOŚCI ZDECYDOWANIE NIE POLECAM


dzasta dzasta
23.02.2015. 22:39

wezwanie do zaplaty

czy ktos dostał wezwanie do zapłaty składek członkowskich zaległych ze Skok-u który teraz ma obecnie przejęte Alior Bank? pytam gdyz ja takowe otrzymalam choc kredyt ze skoku splacilam w 2011 i z czlonkostwa rezygnowalam. co robic?? interwencja na infolini i w oddziale banku nic nie dala ;/


dzasta dzasta
23.02.2015. 22:08

wezwanie zaplaty

dostał wezwanie do zapłaty składek członkowskich zaległych ze Skok-u który teraz ma obecnie przejęte Alior Bank? pytam gdyz ja takowe otrzymalam choc kredyt ze skoku splacilam w 2011 i z czlonkostwa rezygnowalam. co robic?? interwencja na infolini i w oddziale banku nic nie dala ;/


obs obs
23.02.2015. 20:22

Alior Lichwa Bank

Totalny odjazd - Alior Bank z pożyczką o prowizji 33%. Wyyyyyyyyyyższa kultura bankowości.

Czy Alior Bank zdefiniował nowy szczyt zdzierstwa? W najnowszej promocji pożyczki gotówkowej opłata przygotowawcza wyniesie aż 1/3 pożyczanej kwoty. To nowy rekord Polski. Najgorsze jest to, że wszystko jest w absolutnej zgodzie z przepisami, a do lichwy w rozumieniu prawa tej ofercie jeszcze baaaaaaaaaaardzo daleko.

więcej tu-wilczko.blox.pl/2015/01/Totalny-odjazd-Alior-Bank-z-pozyczka-o-prowizji.html


Rozo Rozo
23.02.2015. 19:47

Co najmniej dziwne

Poświęciłem chwilę czasu żeby przeczytać opinie o wszystkich bankach jakie tu są i gdziekolwiek nie zajrzę to są same hejty "oszuści", "złodzieje", "uciekajcie stamtąd". Tutaj wypowiada się chyba tylko konkurencja bo to jest jakieś chore.

Jakimś cudem rozmawiałem wczoraj z baaardzo bliskim kolegą który ma konto w Alior Banku od 2009r. i nie powiedział ani jednego złego słowa i jest bardzo zadowolony. Tak samo rozmawiałem ze swoją matką na temat banku Millenium w którym jest od x lat i też zero zastrzeżeń. A tutaj ? hejt na hejcie.

Podsumowując albo wszystkie banki są do dupy albo 90% komentarzy tutaj to wpisy konkurencji...


zibi zibi
23.02.2015. 12:30

"wyższa kultura bankowości"

Reklamują w TV ich hit pożyczka za 5%.
Jak się bliżej wczytać to wychodzi nie 5% ale 25% w skali roku.
Te barany w melonikach z niższej kultury bankowości myślą że ludzie to idioci i nie umieją liczyć.
Owszem oprocentowanie liczą 5% ale opłata zwana wstępną albo opłatą od ilorazu inteligencji albo opłatą od "wyższej kultury bankowości" jest tak wysoka że rekompensuje podwójnie niskie oprocentowanie.
UOKiK powinien zabronić takich reklam bo to czyste kłamstwo ale barany z "niższej kultury bankowości" liczą że będą mogli strzyc naiwnych klientów.


Heretyk8 Heretyk8
18.02.2015. 10:03

Miganie się wobec przepisów

Osobiście mam konto w tym banku i poza jedną z sytuacją z wywindowaniem mi kosztów do 17 zł miesięcznie (za darmowe konto, z opłatą 5zł za kartę), która po zgłoszeniu skargi problem został zlikwidowany. Pomijając więc regularne telefony z propozycją wzięcia karty kredytowej, nie dali mi powodu do narzekań.

Mam jednak współlokatora, który ma długi z przeszłości i jego konto jest zajęte przez komorników. Ok, zrobił głupoty, teraz za nie płaci, w dodatku jest osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności. I oczywiście, komornicy mają prawo zająć konto, lecz prawo jasno stanowi, że nie mogą zostać zablokowane środki z MOPSu - przeznaczone na podstawowe środki życiowe. Te jednak również zostały automatycznie zatrzymane przez Alior Bank. Dwukrotnie musiał prosić komornika o wysłanie do banku pisma o odblokowanie tych środków (za pierwszym razem wskazanie tych środków, mimo że nadawcą był MOPS i tytuł wpłaty też był oczywisty, było nieprecyzyjne). W końcu się udało. Po kilku miesiącach ten sam komornik zgłosił się z kolejnymi zajęciami i co robi bank? Zajmuje środki z MOPSu i żąda kolejnych pism od komornika odnośnie pieniędzy, których ZGODNIE Z PRAWEM NIE MAJĄ PRAWA ZAJĄĆ! Ze względów moralnych zaczynam rozważać zmianę banku, ponieważ i ja mogę się znaleźć kiedyś trudnej sytuacji. Kredytów nie biorę, ale życie pisze różne scenariusze.


PicCiavazes PicCiavazes
14.02.2015. 22:04

Wpłaty na konto oszczędnościowe

Od wielu lat wpłacałem pieniądze na różne konta oszczędnościowe. Przy budowie domu operowałem różnymi kwotami, przy których to część pieniędzy do banków wpłacałem a później w miarę potrzeb je wypłacałem.
Nigdy nie zdarzyło mi się, by pracownik banku przy wpłacie środków na konto zadawał pytanie skąd mam pieniądze, które wpłacam na konto oszczędnościowe. Sytuacja wydaje mi się nadzwyczaj dziwna bowiem mowa tu jest nie o "grubych milionach" lecz o kwocie 4800 zł. Nie wiem w jakim celu tego typu dziwne pytania są zadawane przy wpłacaniu pieniędzy na konto oszczędnościowe.
Nigdy nie miałem żadnego powodu, by uskarżać się na bank lecz w chwili obecnej jestem zaskoczony całą tą sytuacją i zastanawiam się czy nie przenieść oszczędności do innego banku.


Strony: << Pierwsza 3 4 5 6 7 8 9 10 Ostatnia >> (10 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !