Konta bankowe · Konto · Konto Alior Bank - Wasze Opinie? Warto Założyć??

Konta Alior Banku - Opinie, Porównanie

alior Do założenia konta osobistego w Alior Banku nie potrzeba nawet wizyty w banku – wniosek wysłany on-line potwierdzamy przelewem dokonanym na konto. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne. Gdy na rachunek wpływa wynagrodzenie, renta, emerytura, stypendium, albo jest zasilane kwotą przynajmniej 2 tysiące złotych miesięcznie Alior Bank daje dodatkowe przywileje - pakiet usług assistance „Pomocni Fachowcy” oraz pakiet usług concierge „Osobisty Asystent”. Przydatną funkcjonalnością jest przelew natychmiastowy – pieniądze trafiają do adresata w kilka minut.

Konto Internetowe

Konto internetowe Alior Bank to z pewnością najtańsze konto bankowe w ofercie Alior Banku. Oferuje ono m.in. 0 zł za prowadzenie rachunku. Przelewy internetowe są bezpłatne, podobnie jak przelewy europejskie. By użytkowanie karty było darmowe należy nią dokonać transakcji za min. 100 zł w miesiącu. Jeśli tego nie uczynimy Alior Bank pobierze opłatę w wysokości 4 zł miesięcznie. Do dyspozycji mamy darmowe bankomaty Alior Banku lub sieci Euronet. Alior Bank daje możliwość podpisania umowy przez Internet (bez wizyty w oddziale i bez kuriera). Co ciekawe, dla nowych klientów bank oferuje lokatę 2-miesięczną o oprocentowaniu aż 4% .

Konto firmowe Alior Bank

Konto firmowe Alior Bank oferuje m.in. możliwość zarządzania firmą 24 h na dobę, dzięki bezpłatnemu dostępowi do bankowości internetowej, mobilnej i telefonicznej oraz opłatę za kartę debetową tylko 3 zł miesięcznie, a Pakiet Bezpieczeństwa do karty 2 zł miesięcznie.

Sprawdź też jakie mają opinie w alior kredyty: kredyt gotówkowy i konsolidacyjny
Opinie o kredytach gotówkowych:
http://www.kredyty-gotowkowe.net/kredyt-w-alior-banku-czy-warto-wasze-opinie.html

Konto Alior Bank - Wasze Opinie? Warto Założyć?? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
1.85 na 5
204 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (460 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 3 4 5 6 7 8 9 10 Ostatnia >> (10 stron razem)
kamyk kamyk
17.04.2015. 21:45

uwaga na ten bank

dla tego banku klient to słowo z tyłu liczy sie dla nich tylko kasa w razie zajecia konta przez komornika nie powiadamiaja swoich klientow ich darmowe konto to tylko po to aby załozyc tam konto proszac o wydruk z konta za cały rok zapłacicie 55zł


Domin Domin
17.04.2015. 07:54

Na dobry początek

Wczoraj założyłem konto poprzez przelew inicjujący. Konto zostało założone. Próbuję się logować... jednak SMS nie nadchodzi. Dzwonię na infolinię i dowiaduję się, że muszę najpierw udać się do oddziału w celu autoryzacji mojego numeru telefonu... WTF. Na moje pytanie dlaczego nie ma takiej informacji podczas zakładania konta, miła pani odpowiedziała: " No nie ma i wiem, że powinno być, ale nie ma..."
Jeśli bank ma na samym początku takie praktyki to lepiej nie mieć w nim konta. Dziś likwidacja.


zniesmaczony zniesmaczony
16.04.2015. 19:37

2, 5 miesiac staran o kredyt

Przez praiwe 3 miesiace maz staral sie o kredyt pod dzislalnosc gospodarcza , co chwila bank wymagal od niego nowych dokumentow, wszystkie dostsrczal na czas i w koncu po 3 miesiacach zadzwonil Pan z informscja ze kredyt zostal przyznany. Maz umowil sie na spotaknie zeby oodpisac dokumenty, dzien przed dostal telefon ze bank obnizyl kwote bo ma jedna karte kredytowa na kwote 4000 do splaty. Ok maz przystal na nizsza kwote umowil sie na nasteone spotkanie , stawil sie na nie i uslyszal ze bank sie rozmyslil i zada od meza wytlumaczenia dlaczego ma nieco nizszy przychod od tego w zeszlym roku! Dno iwodorosty, trzeba byc bogaczem i zarabiac miliony zeby uzysksc tam kredyt a i nachodzic sie trzeba. Nie polecam!


Tomi Tomi
15.04.2015. 20:54

OSZUŚCI

Właśnie dziś Alior pobrał mi z konta 1900 zł bez mojej wiedzy na jakieś ubezpieczenia za 2011 rok.i 2012.Pan z infolinii powiedział,że nie wie dlaczego i nie udzielił żadnych informacji.


niezadowolony niezadowolony
15.04.2015. 12:11

OSZUŚCI

Mam w AliorBanku konto prywatne i firmowe i powiem, że jak byłem zadowolony to teraz szukam innego banku. Opłaty i warunki korzystania zmieniają się co kilka miesięcy. Oczywiście teraz jest możliwość założenia konta, w którym nie zmieniają się warunki, ale starych klientów traktuje się jak śmieci. Pomijam fakt, że nie mam czasu na czytanie obszernych cenników kilka razy do roku (pewnie jak co drugi klient) i właśnie na tym bazują. Nagle na koncie znikają pieniądze nie wiadomo za co, a potem się okazuje, że przecież zmieniły się warunki i opłaty!!!!!! Jak tak można!!!!! Rozumiem, że raz można zmienić opłaty, ale nie kilka razy do roku!!!!!!
Mało tego, w związku z błędem księgowej konto zostało zajęte przez Urząd Skarbowy na 1000 z groszami, więc wpłacam zaległość w dwóch transzach w ciągu 48 godzin. Konto odblokowane natychmiast, ale co z tego, jak okazało się, że za każdą z tych spłat ów bank pobrał po 150zł!!! w sumie 300Zł za prowizję od egzekucji!!!!! To nie prowizja, ale lichwa już jest! Skandal! Za sprawdzenie stanu konta w bankomacie 5zł, za wszytsko nagle płacę. Pomijam fakt, że przez konta przewija się nie mała gotówka co miesiąc, widzą dokładnie jakie mam wpływy, a jak próbuję zabrać kredyt to okazuje się, że niewiele mogą mi zaproponować, kartę kredytową na max 3700zł, co dla firmy budowlanej, która inwestuje w materiały i potrzebuje dużej gotówki w obrocie to śmiech. Wiele chcą, ale mało mogą zaproponować i obseruwję, że z roku na rok jest coraz gorzej.


bart_r bart_r
15.04.2015. 09:18

ja polecam

mam konto wyższej jakości - jestem bardzo zadowolony - nie ma opłat kompletnie za nic, nawet za dodatkową kartę dla żony, wszystkie wypłaty , przelewy, płatności itd. za free. co dla mnie było pozytywnym zaskoczeniem to darmowe przelewy natychmiastowe (mam drugie konto w innym banku - przelew w kilka sekund z Aliora ) oraz bezpłatne przelewy do innych państw - myślałem że są jakieś opłaty za przelewy zagraniczne i za przewalutowanie a tu za nic nie pobrało mi ani centa. Jedyny warunek to wpływ min. 2500 zł. Ja osobiście polecam i jestem bardzo zadowolony.


Nisza_kultura_bankowoci Nisza_kultura_bankowoci
10.04.2015. 23:52

Koniec z aliorem

Alior się kończy, jestem z nimi od początku i z roku na rok coraz gorzej. Kiedyś byli jednym z lepszych banków w kraju, obecnie stają się najgorszym z banków w kraju. Wczoraj zapoznałem się z nową opłatą tabeli i prowizji to jest już kradzież, która przelała czarę goryczy. W tym miesiącu rezygnuję po latach z usług ww. banku, żałuję jednak, że nie zrobiłem tego już dawno jakieś 2-3 lata temu, kiedy zaczęło się coraz większe skubanie ludzi a poziom obsługi stał się tragiczny. Po długich poszukiwaniach sam zdecydowałem się na banksmart, rozważałem też t-mobile, ale tam alior też wprowadza opłaty od czerwca, był też meritum bank, ale również alior go wykupił i wprowadził opłaty, rozważałem również Volkswagen direct, ale chyba zdecyduję się na ten pierwszy.

To co banki robią z klientami w Polsce, jest nie do pomyślenia za granicą, jawnie kłamią i wprowadzają opłaty, które są okradaniem klientów. Dlatego warto się przenieść i okazać wsparcie tym bankom, które mają ludzkie podejście do klienta.

P.s
W miarę wydaje się też bph i bgż, ale jednak obawiam się, że i oni wymyślą sobie jakieś zmiany w opłatach do końca tego roku.


lena lena
10.04.2015. 21:38

Opinia

a ja akurat jestem zadowolona! jestem w Alior Bank od kilku lat i bardzo mi się podoba, że wypłaty z bankomatów są bez prowizji i przelewy (opłaty) z konta również. Nie wypowiadam się na temat kredytu bo akurat nie brałam. Jedyny koszt jaki ponoszę to 6 zł miesięcznie za tzw. obsługę karty ale to mi nie przeszkadza bo nie muszę się zastanawiać z którego bankomatu mogę wypłacić kasę albo czy za jakąś operację (wpłata, wypłata, opłata, przelew, płatność za zakupy) dodatkowo mnie skasują.
Naprawdę nie ma opłat za obsługę konta internetowego i nie ma ukrytych opłat za jakieś np. ubezpieczenie za które inne banki potrafią pobierać sobie opłatę.
Osobiście polecam!


Micha Micha
10.04.2015. 16:37

Fajne opinie

Szukam opinii na temat tego banku. Mam ochotę przejść do niego lecz wasze opinie to dla mnie nie opinie. Opóźniona spłata czy niekompletna, musiałeś zapłacić 8 zł czy 35 zł Twoja sprawa sam popełniłeś błąd. Na temat skoku się nie wypowiadam bo nigdy tam nie byłem. Ktoś napisał że posiada konto rozsądne czy jakoś tak w Alior i nie ma już darmowego konta tylko naliczają mu opłatę. Z tego co ja przeczytałem gwarancja 5 lat niezmienności warunków istnieje tylko przy koncie wyższej jakości.

Ja chciałbym wiedzieć:
Czy naprawdę nie pobierają opłaty za wypłacenie gotówki w różnych bankomatach w Polsce??

Czy posiadanie konta wyższej jakości wiąże się tylko z tą jedyną opłatą miesięczną za nie 12 zł jak nie wypełnię warunków??

I czy warto do nich przenieść kredyt gotówkowy ??


KREDYT AGD KREDYT AGD
09.04.2015. 10:14

MASAKRA JAKAŚ TEN BANK

Nie polecam!!!! Za jeden dzień spóźnienia po pięciu miesiącach dzwoni niedoinformowana p.Dudek w sposób bezczelny naciąga na dużą kasę nie sprawdzając jakie jest zadłużenie na koncie!! Ten jeden dzień kosztował mnie 36 zł i dużo nerwów w rozmowie z p DUDEK! Szkoda zdrowia, nie mogę sobie wyobrazić,gdybym miał poślizg 10 dni lub więcej! Traktują jak"psa" Zdecydowanie omijać ,dziadowski bank ,podejście jeszcze gorsze,żaden bank mnie tak nie potraktował


mario mario
07.04.2015. 23:20

karta kredytowa z alior banku

Ja dałem się na mówić na kartę kredytową. Miała być bez opłaty za wydanie i wznowienie oraz bez miesięcznych opłat pod warunkiem dokonania czterech transakcji. I taka była zgodnie z umową przez ok 2lata do czasu wprowadzenia nowej taryfy opłat i prowizji w październiku 2014r.
Z 0zł/miesiąc zrobiło się 8zł/miesiac. Pewnie bym się jeszcze długo nie zorientował gdybym przez przypadek nie otworzył ostatniego wyciągu. "Darmowa" karta kosztuje mnie już 48zł.
Czas zrezygnować - nie fair traktowanie klientów.
Widzę, że to metodyczne podejście tego banku nie tylko w odniesieniu do kart.


malan malan
07.04.2015. 21:41

raty na sprzęt AGD

nie polecam!!!!!!!!!!!!!!!!za wysłanie pisma o opóźnieniu płatności po 10 dniach od terminu płatności zaplacilem 25!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!dodam , że zawsze przez 18 miesięcy palcę wtym samym terminie i nagle, niespodzianka!


Jurek Jurek
07.04.2015. 20:19

oszuści

Lokaty jedna wielka ściema ogłaszają 2,75% przysyłają do podpisu 1%


Bayka Bayka
06.04.2015. 21:55

Wyzsza Kultura Zlodziejstwa

Szczerze odradzam ten bank. Złodziejskie praktyki. Podobnie jak i ktoś z moich przedmówców - miałam kiedyś kontakt ze " Skokiem" w moim wypadku- w postaci posiadania tam lokaty. Po skończeniu mi się lokaty, nie korzystałam już nigdy z usług Skoku. W między czasie, kilka miesięcy temu Alior przejął Skok i właśnie dostałam wezwanie do zapłacenia zaległych udziałów w"Skoku"!!! Jeśli chodzi i mnie, nigdy nie chcę mieć do czynienia z tym bankiem. Odradzam bank, który chwyta się wszelkich możliwych, w tym złodziejskich metod aby wyciągnąć kasę z klienta.


hvwm hvwm
05.04.2015. 17:11

Ale zalew frustratów

Nie interesują mnie opinie dziadków i babek, które chodzą do oddziałów z psem czy kotem, nie interesuję mnie uprzejmość pani w okienku i jakieś łżawe historyjki. Mnie interesuje jak działa to konto przez internet i tylko tyle. Ktoś może na ten temat coś powiedzieć?


Kasia Kasia
26.03.2015. 20:51

Alior to oszusci

Miałam konto techniczne, które było za darmo. Dziś otrzymałam smsa, że zmieniły się warunki i taryfy i w związku z tym już naliczono mi 6zł. Jeśli chce uniknąć opłaty, to muszę przelewać wynagrodzenie. Jak w ogóle można o tak sobie naliczać opłaty, przecież ja takowej umowy zawierającej jakiekolwiek opłaty nie podpisywałam. Idę zamknąć ten rachunek i raz na zawsze zakończyć współpracę.


Pawe Pawe
26.03.2015. 05:54

Nie polecam konta w Alior banku.

Miałem konto rozsądne w Alior banku gdy je zakładałem było 5% zwrotu Cash back po kilku miesiącach zmniejszyło się do 3%.


bolo bolo
21.03.2015. 15:22

Opinia

Tylko z pozoru wygląda , że jest fajnie ale to cwaniacki bank. Wbrew prawu żądają np. uzupełnienia udziałów po przejętym SKOK im. Św. Jana z Kęt a zgodnie z Prawem spółdzielczym i ustawą o kasach zapomogowo-porzyczkowych winni zwracać tak wpłacone udziały i wpisowe po rezygnacji członka Banku SKOK.
Po prosu cwaniacy, a kto się nabierze to straci. Proponuję przeczytać Prawo spółdzielcze i ustawę o kasach.
bolo.


Karolina Karolina
20.03.2015. 06:35

zamknięta placówka???

Na osiedlu witosa w Katowicach przez dwa dni zamknięta była placówka banku alior z powodu choroby personelu-dla mnie to niewyobrażalne że bank może być zamknięty z takiego powodu???miałam odebrać tylko przesyłkę-wiem że pieniędzy im nie powierzę straciłam zaufanie do tego banku.Porównując moją pracę to 10 lat pracowałam w sklepie i nigdy nie był on zamknięty z takiego powodu.


Izabela Izabela
18.03.2015. 14:03

Zrezygnowałam z darmowego płatnego konta...

Dzisiaj 18.03.2015 r. zrezygnowałam z darmowego, ale jednak płatnego konta. Konto miało być darmowe przez 5 lat a ile wytrzymali? 10 miesięcy i łup mi opłatę za prowadzenie konta + podwyżka za kartę do 8,-! No to są jakieś jaja, ktoś pisał że tu pewnie wypowiada się konkurencja skoro tyle hejtów w komentarzach, otóż nie. Zostałam zwyczajnie oszukana tak jak reszta z wypowiadających się klientów. Jedynym miłym akcentem była pani, która zajmowała się moją sprawą, załatwiła to wszystko miło, kulturalnie i szybko i serdecznie ją pozdrawiam, ostatecznie niczym mi nie zawiniła, że jej szefowie odpierdzielają. Odradzam wszelkiej współpracy z tym bankiem!


oszukany oszukany
17.03.2015. 21:11

jak Sobieraj robi ludzi w jajo

OSTRZEGAM
Genialny plan sobieraja . Wpłacone żywe fanki szwajcarskie wypłaca po nianiższym kursie w złotówkach.
sprawdźcie kto ma cokolwiek w alior banku ? we frankach szwajcarskich CHF .
nabity przez sobieraja w butelkę


Polak Polak
13.03.2015. 00:10

Jesteśmy niezadowoleni

W tej chwili Alior stał się jednym z droższych banków. Podpisując umowę kredytową w sierpniu, zapewniali nas , ze przez najbliżesze lata nikt nas nie będzie zmuszał do przelewu środków na konto, a że konto otworzone jest tylko do spłaty kredytu, dopytywaliśmy o to ponieważ mamy kredyt hipoteczny w innym banku i tam muszą wpływać środki wedle umowy. I po upływie 8 miesięcy konto stało się bardzo drogie a my szarzy ludzie uwiązani z bankiem i skubani co miesiąc przez Alior Bank...


kaka kaka
05.03.2015. 20:02

kredyt

ten bank to masakra ja mam tam kredyt firmowy nie dość ,że obsługa do dupy to jeszcze naciagaja na produkty a wytłumaczyć nie umieją o co chodzi tylko "fachowca specjalistę " z poznaniaretynizm do przysyłają. Współpracuje z bankami już 20 lat ale takiego chamstwa nigdzie nie było. omijajacie z daleka to dziadostwo


dzolo dzolo
04.03.2015. 22:57

wyższa kultura bankowości z epoki kamienia łupanego

Cztery miesiące temu założyłem lokatę w Alior Banku ,skusiłem się na w miarę dobre oprocentowanie w porównaniu do innych banków.Promocja się skończyła ,przyszedł czas podjąć gotówkę więc zadzwoniłem na infolinię aby dowiedzieć się o numer telefonu do odziału i łaskawie powiadomić że mam ochotę odzyskać wkład wraz z odsetkami. I tu zaczęły się schody i kamień łupany , muszę najpierw pojechać do banku aby złożyć dyspozycję co najmniej dwa dni przed wypłaceniem.Nie mogę tego zrobić telefonicznie tylko osobiście,grzecznie odczekać dwa dni i jeszcze raz pojechać do banku po swoje pieniądze.Gdyby dziwnym trafem zdarzyło mi się nie odebrać pieniędzy w ustalonym dniu bank policzy sobie prowizję za przetrzymanie MOICH PIENIĘDZY .Szczycą się zinformatyzowaniem nowoczesnością ale w podejściu do klienta to PRL+ kamień łupany.NIGDY WIĘCEJ NIE CHCĘ MIEĆ Z TYM BANKIEM DO CZYNIENIA ! i wszystkim odradzam.


Rozo Rozo
26.02.2015. 12:10

Do JJJ

Człowieku ja na razie nawet nie mam konta w banku. Zakładam je w kwietniu i próbuję dociec które będzie najlepsze. To że wypowiedziałem się w tym dziale to w sumie przypadek.

Nie widzisz że tutaj do byle jakich opinii bez względu na bank wejdziesz masz praktycznie same negatywne komentarze ?

Gadałem ze znajomymi\rodziną o ich kontach osobistych(tylko o tym, nie żadnych kredytach, obsłudze itp.) i każdy był zadowolony(3 konta w 3 różnych bankach), już nie będę wymieniał żeby nie było...A tutaj opinie odwrócone o 180 stopni.

Mnie interesuje tylko konto osobiste do przelewania pensji i tyle, ale chyba nie ma co się kierować opiniami w internecie bo nie wiadomo które są prawdziwe.


JJJ JJJ
25.02.2015. 20:56

Weź Rozo przestań!

i napisz, w którym oddziale pracujesz.


Przemek Przemek
24.02.2015. 21:31

Alior NISKA kultura bankowości

W jednej z rat miałem niedopłatę 0.90 zł (90 groszy) po 3 tygodniach dzwoni do mnie Pani z Banku z zapytaniem kiedy ureguluje zadłużenie - odpowiedziałem grzecznie że to drobne niedopatrzenie przy przelewie i natychmiast zaległość ureguluje - Pani bardzo się ucieszyła i dodała że jakbym miał zapomnieć ponownie to wysyłała mi list polecony z ponagleniem za 25 zł a telefon który wykonała kosztuje mnie kolejne 10 zł czyli w sumie 35 zł za to że przeprosiłem za opóźnienie spłaty 90 groszy. - DLA MNIE TO ZWYKLI OSZUŚCI I NACIĄGACZE BEZ ROZUMU I WYROZUMIAŁOŚCI ZDECYDOWANIE NIE POLECAM


dzasta dzasta
23.02.2015. 22:39

wezwanie do zaplaty

czy ktos dostał wezwanie do zapłaty składek członkowskich zaległych ze Skok-u który teraz ma obecnie przejęte Alior Bank? pytam gdyz ja takowe otrzymalam choc kredyt ze skoku splacilam w 2011 i z czlonkostwa rezygnowalam. co robic?? interwencja na infolini i w oddziale banku nic nie dala ;/


dzasta dzasta
23.02.2015. 22:08

wezwanie zaplaty

dostał wezwanie do zapłaty składek członkowskich zaległych ze Skok-u który teraz ma obecnie przejęte Alior Bank? pytam gdyz ja takowe otrzymalam choc kredyt ze skoku splacilam w 2011 i z czlonkostwa rezygnowalam. co robic?? interwencja na infolini i w oddziale banku nic nie dala ;/


obs obs
23.02.2015. 20:22

Alior Lichwa Bank

Totalny odjazd - Alior Bank z pożyczką o prowizji 33%. Wyyyyyyyyyyższa kultura bankowości.

Czy Alior Bank zdefiniował nowy szczyt zdzierstwa? W najnowszej promocji pożyczki gotówkowej opłata przygotowawcza wyniesie aż 1/3 pożyczanej kwoty. To nowy rekord Polski. Najgorsze jest to, że wszystko jest w absolutnej zgodzie z przepisami, a do lichwy w rozumieniu prawa tej ofercie jeszcze baaaaaaaaaaardzo daleko.

więcej tu-wilczko.blox.pl/2015/01/Totalny-odjazd-Alior-Bank-z-pozyczka-o-prowizji.html


Rozo Rozo
23.02.2015. 19:47

Co najmniej dziwne

Poświęciłem chwilę czasu żeby przeczytać opinie o wszystkich bankach jakie tu są i gdziekolwiek nie zajrzę to są same hejty "oszuści", "złodzieje", "uciekajcie stamtąd". Tutaj wypowiada się chyba tylko konkurencja bo to jest jakieś chore.

Jakimś cudem rozmawiałem wczoraj z baaardzo bliskim kolegą który ma konto w Alior Banku od 2009r. i nie powiedział ani jednego złego słowa i jest bardzo zadowolony. Tak samo rozmawiałem ze swoją matką na temat banku Millenium w którym jest od x lat i też zero zastrzeżeń. A tutaj ? hejt na hejcie.

Podsumowując albo wszystkie banki są do dupy albo 90% komentarzy tutaj to wpisy konkurencji...


zibi zibi
23.02.2015. 12:30

"wyższa kultura bankowości"

Reklamują w TV ich hit pożyczka za 5%.
Jak się bliżej wczytać to wychodzi nie 5% ale 25% w skali roku.
Te barany w melonikach z niższej kultury bankowości myślą że ludzie to idioci i nie umieją liczyć.
Owszem oprocentowanie liczą 5% ale opłata zwana wstępną albo opłatą od ilorazu inteligencji albo opłatą od "wyższej kultury bankowości" jest tak wysoka że rekompensuje podwójnie niskie oprocentowanie.
UOKiK powinien zabronić takich reklam bo to czyste kłamstwo ale barany z "niższej kultury bankowości" liczą że będą mogli strzyc naiwnych klientów.


Heretyk8 Heretyk8
18.02.2015. 10:03

Miganie się wobec przepisów

Osobiście mam konto w tym banku i poza jedną z sytuacją z wywindowaniem mi kosztów do 17 zł miesięcznie (za darmowe konto, z opłatą 5zł za kartę), która po zgłoszeniu skargi problem został zlikwidowany. Pomijając więc regularne telefony z propozycją wzięcia karty kredytowej, nie dali mi powodu do narzekań.

Mam jednak współlokatora, który ma długi z przeszłości i jego konto jest zajęte przez komorników. Ok, zrobił głupoty, teraz za nie płaci, w dodatku jest osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności. I oczywiście, komornicy mają prawo zająć konto, lecz prawo jasno stanowi, że nie mogą zostać zablokowane środki z MOPSu - przeznaczone na podstawowe środki życiowe. Te jednak również zostały automatycznie zatrzymane przez Alior Bank. Dwukrotnie musiał prosić komornika o wysłanie do banku pisma o odblokowanie tych środków (za pierwszym razem wskazanie tych środków, mimo że nadawcą był MOPS i tytuł wpłaty też był oczywisty, było nieprecyzyjne). W końcu się udało. Po kilku miesiącach ten sam komornik zgłosił się z kolejnymi zajęciami i co robi bank? Zajmuje środki z MOPSu i żąda kolejnych pism od komornika odnośnie pieniędzy, których ZGODNIE Z PRAWEM NIE MAJĄ PRAWA ZAJĄĆ! Ze względów moralnych zaczynam rozważać zmianę banku, ponieważ i ja mogę się znaleźć kiedyś trudnej sytuacji. Kredytów nie biorę, ale życie pisze różne scenariusze.


PicCiavazes PicCiavazes
14.02.2015. 22:04

Wpłaty na konto oszczędnościowe

Od wielu lat wpłacałem pieniądze na różne konta oszczędnościowe. Przy budowie domu operowałem różnymi kwotami, przy których to część pieniędzy do banków wpłacałem a później w miarę potrzeb je wypłacałem.
Nigdy nie zdarzyło mi się, by pracownik banku przy wpłacie środków na konto zadawał pytanie skąd mam pieniądze, które wpłacam na konto oszczędnościowe. Sytuacja wydaje mi się nadzwyczaj dziwna bowiem mowa tu jest nie o "grubych milionach" lecz o kwocie 4800 zł. Nie wiem w jakim celu tego typu dziwne pytania są zadawane przy wpłacaniu pieniędzy na konto oszczędnościowe.
Nigdy nie miałem żadnego powodu, by uskarżać się na bank lecz w chwili obecnej jestem zaskoczony całą tą sytuacją i zastanawiam się czy nie przenieść oszczędności do innego banku.


jola jola
11.02.2015. 08:39

masakra

Witam, na wstępie pragnę wszystkich zainteresowanych tym bankiem ostrzec przed nim. Miałam w tym banku kredyt ratalny który spłaciłam wcześniej 11.12.2014 złożyłam pismo o zwrot kosztów za niewykorzystane ubezpieczenie oraz zwrot nadpłaty , dziś mamy 11.02.2015 a ja do dnia dzisiejszego nie otrzymałam zwrotu nadpłaty oraz pieniążków za niewykorzystane ubezpieczenie.
Mimo chodzenia do banku otrzymywałam informację że w dniu dzisiejszym będę mała zrobiony przelew i tak
przez cały miesiąc .
Do dnia dzisiejszego ich nie otrzymałam ale nie mam zamiaru tego tak zostawić , jak będzie trzeba pojadę do warszawy i tam zrobię awanturę ALIOR BANK to nie bank tylko jakaś kpina .
A co najlepsze nie jestem jedyną osobą z którą ten bank tak postępuje.
Więc PRZESTRZEGAM WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH.
Jola T.


Hifi Hifi
10.02.2015. 11:01

I komu tu wierzyć?

Przeczytalem wszystkie opinie,ponieważ jestem zainteresowany otwarciem konta i lokat w tym banku i mój wniosek prywatny? Krytyczne opinie pisze konkurencja za pieniądze ale pieniacze dla jaj.


Ola Ola
09.02.2015. 12:23

NIE POLECAM

Zlikwidowałam konto po miesiącu! Byłam wściekłą i zła, ponieważ założyłam konto które poleciła mi pani z placówki - tylko 5 zł za kartę i nic więcej - prosiłam tą pani powiedzieć czy są jakieś ukryte opłaty i t.p., pytałam to KILKAKROTNIE na co powiedziała że NIE, no i proszę - 78 zł opłat !!!! Było mi szkoda słów i nerwów - poszłam od razu likwidować i jak pani zaczęła mnie jeszcze odmawiać - powiedziałam że jak nie zlikwiduje mi w ciągu 30 dni konta - będzie mieć sprawę w sądzie z nagraniem naszej rozmowy i t.p. Likwidacja, na szczęście, udała się w moim przypadku z powodzeniem.

Nie polecam nikomu (osobą fizycznym, bo podobno firmy z nimi lepiej radzą) i jak ktoś prosi o pomoc w założeniu konta - nigdy nie wspomnę o tym banku!!!


Mirosaw Mirosaw
05.02.2015. 22:06

Naciągacze

.Czytając wpisy na forach internetowych mogę podejrzewać,
że podobne praktyki są stosowane wobec innych klientów.Ponad dwa lata temu telefonistka z Alior Banku
namówiła mnie do założenia bezpłatnego konta /opłata miała być tylko za kartę kredytowa
w wysokości 5 zł/ Do konta nigdy się nie logowałem, nie aktywowałem karty. Konto przez ponad
dwa lata nie było aktywne /wpłacałem tylko to co zażądał telefonicznie Alior Bank /raz 11 zł./
Następnie poinformowano mnie po kilkunastu miesiącach,że na bezpłatnym koncie jest debet
w wysokości 78 zł. Dla ,,świętego" spokoju wpłaciłem 200 zł. Poinformowano mnie ,że aby zlikwidować
rachunek muszę udać się osobiście do Alior Banku.Niestety jestem bardzo zajęty mieszka na wsi i prowadzę gospodarstwo i przez kilka miesięcy nie miałem czasu na taką wizytę. 28 grudnia znalazłem wzór odstąpienia od umowy.
29 grudnia 2014 odstąpienie od umowy zostało wysłane listem poleconym. Zobowiązałem się do natychmiastowego
uzupełnienia ewentualnych braków środków, a w wypadku ich nadwyżki o przekazanie ich na cel charytatywny, lub na
moje konto / podany nr/ w m Banku. Po kolejnych rozmowach z przedstawicielami Alior Banku / infolinia i placówka w
Malborku/ dowiedziałem się, że tak mogłem zrobić. Czyli wpłacić więcej, a nadwyżkę zadysponować do przekazania na inne
konto i nie była konieczna moja wizyta w oddziale.. Pierwotnie wprowadzono mnie w błąd informując, że nie ma takiej możliwości
przez co narażono mnie na dodatkowe koszty i stratę czasu Do dnia 04 lutego nie otrzymałem odpowiedzi na moje odstąpienie od umowy
z dn 28 12.2014. 04 lutego ok godz. 20 tej zadzwoniła przedstawicielka Alior Banku i poinformowała mnie,że na koncie brakuje 28 zł.
Na moje pytanie dlaczego konto nie zostało zlikwidowane poinformowała mnie ,że wcześniej na koncie było za dużo środków obecnie jest za mało.
Natychmiast przelałem przelewem ekspresowym brakującą kwotę. Przelew ekspresowy z dn 04 lutego i wykonany ponownie ekspresowy w dn 05 lutego powrócił
na moje konto. / z konta m Banku- na konto w Alior Banku-banki te realizują takie przelewy. Moich jednak nie zrealizowano./
Dwukrotnie na infolinii i w placówkach w Malborku i Gdańsku ul Tkacka poinformowano mnie , że konto jest aktywne.
Dlaczego wobec tego nie mogłem wykonać przelewów ekspresowych ? 05 lutego ok godz. 11 tej wykonałem jeszcze jeden tym razem zwykły przelew na kwotę 28 zł,
ale nie wiem czy został zaksięgowany na moim koncie
Wydaje mi się,że zgodnie z prawem bankowym konto nieużywane przez ponad dwa lata powinno być zamknięte z mocy
ustawy. Nigdy tego konta nie aktywowałem i nigdy się do niego nie logowałem. Wpłaty jakie wykonywałem były wymuszone przez
Alior Bank. Tym bardziej dziwię się,że są takie problemy z zamknięciem tego rachunku. By w końcu uwolnić się od konta w Alior Banku
udałem się do placówki Alior Banku w Malborku ul Mickiewicza / ok godz 13 tej/. Tam poinformowano mnie, że muszę udać się
do oddziału w Gdańsku. Po pokonaniu kilkudziesięciu kilometrów ok 14 tej znalazłem się w oddziale przy ulicy Tkackiej. Pani w jedynym
czynnym boksie obsługującym klientów indywidualnych poinformowała mnie, że jest zajęta i wprowadziła mnie w błąd, że konto mogę
zlikwidować w okienku /co oczywiście w moim wypadku było niemożliwe/. Pani mająca obsługiwać klientów indywidualnych
/ gdy powiedziałem, że chcę zlikwidować konto/ w arogancki sposób stwierdziła / ok 14.15/, że musi się przygotować bo o godz. 14. 30
ma umówionego klienta i mam czekać.. Klient z godz 14 30 okazał się klientem biznesowym z firmy Dual / na marginesie gdzie
ochrona danych wrażliwych-całą rozmowę słyszałem. W tym czasie w boksach dla klientów biznesowych nudzili się pracownicy
ok 15 30. Ta sama Pani z drugiego boksu obok drzwi wejściowych / jedynego czynnego dla klientów indywidualnych/ Poinformowała mnie
i inna klientkę oczekującą ze mną, że jednak może nas obsłużyć inna pracownica z boksu dla klientów biznesowych.
Powyższe fakty można potwierdzić przeglądając zapis monitoringu. Stoję przez ponad godzinę na przeciw drugiego boksu od wejścia
obok monitora. Musiałem ponowne wypowiedzieć rachunek. Pani, która mnie obsługiwała poinformowała mnie , że ,, rachunek został zamknięty"
.Na moje pytanie i prośbę czy mam coś wpłacić i że chciałbym wpłacić więcej by później nie okazało się,że na koncie brakuje środków. Ponownie stwierdziła,
że rachunek został zamknięty i nie ma takiej potrzeby. Na moją prośbę o potwierdzenie otrzymałem potwierdzenie , które okazało się wypowiedzeniem umowy.
Obawiam się ,że ponownie zostałem wprowadzony w błąd i rachunek nie zostanie zamknięty bo okaże się że naliczono nowe opłaty i brakuje środków. Straciłem cztery godziny
i przebyłem sto kilkadziesiąt kilometrów i wydaje się,że jestem w punkcie wyjścia mam wypowiedzenie umowy z dn 5 lutego a przecież wysłałem je 29 grudnia 2014 r.
Na podstawie przedstawianych faktów można wysunąć wniosek, że pracownicy Alior Banku celowo utrudniają zlikwidowanie konta.
Takie konta założone na skutek wprowadzenia w błąd klientów ma wiele tysięcy osób. Jest to dla Alior Banku stały dochód bez ponoszenie
żadnych kosztów po za kilkoma rozmowami telefonicznymi. Teraz zdaję sobie sprawę,że powinienem odesłać umowę lub jej nie podpisywać,
ale czy jeden niewielki błąd musi mnie narażać na tak dużą stratę czasu i tak duże koszty wynoszące już kilkaset złotych . Czy Alior Bank nie wykorzystuje swojej
pozycji by wyłudzić kolejne opłaty i utrudnić wypowiedzenie umowy ?


eugen eugen
04.02.2015. 21:45

internetowe rozliczenia konta

Beznadzieja!Zupełnie to nie funkcjonuje,wszelkie rozliczenia są rejestrowane co najmniej z cztero- dniowym opóżnieniem trudno prowadzić rozliczenia na podstawie rozliczeń internetowych.Myślę nad rezygnacją z tego banku gdyż hasła które bank głosi są kłamliwe,po prostu nie nadążają za techniką komputerową.W poprzednim banku tj.WBK było wszystko na bieżąco z dnia na dzień.


Seb Seb
04.02.2015. 10:05

Oszuści

Omijać z daleka to g.....o.


Oszukany Oszukany
04.02.2015. 01:53

żenada

Złodziejstwo w czystej postaci, zatrudniają ludzi niedouczonych i nieuczciwych. Omijać z daleka te oddziały.


edi edi
31.01.2015. 08:58

oszusci i naciagacze

bez mojej wiedzy alior bank sciagal skladki na ubezpieczenie gdy poprosilem o wyjasnienia to ci oszusci powiedzieli ze ktos telefonicznie to zalatwial pieniadze przelewali na oddzial alioru na ulicy domaniewskiej52 sprawdzajcie wszystkie operacje bankowe mysle ze takich oszustw jest duzo wiecej sprawe zglosilem na policje


Jadwiga Jadwiga
31.01.2015. 00:25

Oszuści !!!

Miałam zablokowaną katrę do konta a te złodzieje pobrali pieniądze z zablokowanej(4 dni wcześniej) karty.


Martyna Martyna
28.01.2015. 16:03

OLKUSKA MASAKRA

Nie dość, że chamy jesczcze się mnie dopytują dlaczego chce zlikwidowac konto. To jeszcze zachowują sie tak jak bym była jakas glupsza. Jeden z pracownikow przy mnie smial sie ze mnie. NAJGORSZE CO MOZE BYC TO TO WLASNIE TEN BANK. JEJCIU JAK TAK MOZNA
!!!


Marta Marta
27.01.2015. 23:35

Masakra

Jakis czas temu bralam pralke na raty. Kredytu udzielil mi wlasnie ten bank. Jako ze splacilam raty szybciej na moim koncie powstala nadplata. Dzwoniac na infolinie podalam nr konta na ktory ma zostac przeslana oraz bank mial zamknac rachunek. Pani na infolini oznajmila ze bedzie to tralo tydzien a o wszystkim powiadomia mnie sms-em. Minal miesiac i nic. Porazka !


emilia emilia
26.01.2015. 12:13

oszuści

najgorszy i najbardziej okradający klienta bank.5 dni po terminie wpłaty raty wysyłany monit zwykłym listem i pobrana za niego opłata 25 zł-od kiedy tyle kosztuje list zwykły.w innym banku po tygodniu otrzymuję upomnienie ale bez kosztów 25 zł.dopiero jak znowu migam się z wpłatą to koszt następnego upomnienia ponoszę .tu jest jawne okradanie ludzi.


Martyna Martyna
26.01.2015. 11:12

Wściekła

Najgorszy bank i obsługa w banku. Nie polecam nawet najgorszemu wrogowi tego banku. Nie potrafiłam się zalogować na bank internetowy, byłam parę razy u nich i poprosiłam żeby mi pomogli. Za pierwszym razem było okej ale jak poszłąm drugi raz to odrazu odczuwalam ze jestem tam nie mile widziana. Z wielkimi pretensjami do mnie sie odnosili. Teraz mimo tego że nie wyplacalam kasy bo zmienlam bank to mi naliczylo na -50 zl.


magdalena magdalena
24.01.2015. 18:56

Skandaliczna jakość obsługi.

Konto w Aliorze mam od 5 lat. Bank rzeczywiście dolicza koszty bez uprzedzenia. Dodatkowo są kolejki i niemiła obsługa. Miesięcznie wykonuję operacji finansowych na kilka tysięcy złotych. Muszę przynieść gotówkę by wpłacić na konto. Jakiś czas temu zostałam napadnięta- pieniądze noszę więc w towarzystwie mojego owczarka niemieckiego, który jest po szkoleniu, w kagańcu i zachowuje się bez zarzutu. Ostatnio wyproszono mnie z oddziału w Łodzi przy Piotrkowskiej 108 w wyjątkowo nieuprzejmy sposób przez kierowniczkę oddziału,choć wyjaśniłam dlaczego jestem z psem. Forma była naprawdę żenująca. Postanowiłam zamknąć konto w tym banku, bo już wcześniej miałam róźne zastrzeżenia do jakości obsługi. Otworzyłam konto w Millenium- uzgodniłam że mogę przychodzić z psem bez problemu i było sympatycznie. Gdzie jest w Aliorze wyższa kultura bankowości?! To co ja tam znalazłam to kompletny brak szacunku do klienta i prymitywizm myślenia. Magda Ł-M


Bogna Bogna
21.01.2015. 00:45

Bank nie informuje klientów o zmianie warunków

Posiadałam konto do bezpłatnych opłat za rachunki. Jak do tej pory nie pobierali prowizji. Tydzień temu chcąc opłacić rachunek, pani zażądała opłaty 6 zł. Pytam na jakiej podstawie, a ona twierdzi, że zmieniły się warunki umowy i teraz pobierają prowizję. Oczywiście, bank nikogo nie powiadamia i nie wysyła nowych warunków umów i nie mamy możliwości wypowiedzieć się - czy przyjmujemy nowe warunki, czy też rozwiązujemy umowę.
Już raz podobną sytuację miałam z tym bankiem, prowadzenie konta 0 zł, a po pewnym czasie dostaję sms, że zalegam z płatnością za prowadzenie konta. Oczywiście odwołałam się od tej decyzji, i uznano moją rację. Ale pani w banku powiedziała, że zmieniły się warunki umowy i zostały one wywieszone na tablicy informacyjnej w banku.
Kpina! pozamykałam już wszystkie konta u tych nieudaczników.


kolare kolare
19.01.2015. 01:29

problem z zamknięciem konta

W styczniu 2015 naliczyli mi opłatę za konto 8zł , a wniosek o zamknięcie złożyłem 14.11.2014.
Konto dalej nie zamknięte mimo reklamacji.

Kolejna sprawa to nie można u nich spłacać w zleceniu stałym kredytu u nich zaciągniętego poprzez zakupy na allegro.
Nie można tego zrobić też w aliorsyncu - kiedyś było można - bo sami do takich spłat polecili mi założenie bezpłatnego konta w aliorsyncu - teraz T-mobile - system przyjmuje takie zlecenie ,ale nie wykonuje i nie zawiadamia że nie wykonał.
Czyste naciąganie klienta na karne odsetki.


Strony: << Pierwsza 3 4 5 6 7 8 9 10 Ostatnia >> (10 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !