Konta bankowe · Konto · Konto Alior Bank - Wasze Opinie? Warto Założyć??

Konta Alior Banku - Opinie, Porównanie

alior Do założenia konta osobistego w Alior Banku nie potrzeba nawet wizyty w banku – wniosek wysłany on-line potwierdzamy przelewem dokonanym na konto. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne. Gdy na rachunek wpływa wynagrodzenie, renta, emerytura, stypendium, albo jest zasilane kwotą przynajmniej 2 tysiące złotych miesięcznie Alior Bank daje dodatkowe przywileje - pakiet usług assistance „Pomocni Fachowcy” oraz pakiet usług concierge „Osobisty Asystent”. Przydatną funkcjonalnością jest przelew natychmiastowy – pieniądze trafiają do adresata w kilka minut.

Konto Internetowe

Konto internetowe Alior Bank to z pewnością najtańsze konto bankowe w ofercie Alior Banku. Oferuje ono m.in. 0 zł za prowadzenie rachunku. Przelewy internetowe są bezpłatne, podobnie jak przelewy europejskie. By użytkowanie karty było darmowe należy nią dokonać transakcji za min. 100 zł w miesiącu. Jeśli tego nie uczynimy Alior Bank pobierze opłatę w wysokości 4 zł miesięcznie. Do dyspozycji mamy darmowe bankomaty Alior Banku lub sieci Euronet. Alior Bank daje możliwość podpisania umowy przez Internet (bez wizyty w oddziale i bez kuriera). Co ciekawe, dla nowych klientów bank oferuje lokatę 2-miesięczną o oprocentowaniu aż 4% .

Konto firmowe Alior Bank

Konto firmowe Alior Bank oferuje m.in. możliwość zarządzania firmą 24 h na dobę, dzięki bezpłatnemu dostępowi do bankowości internetowej, mobilnej i telefonicznej oraz opłatę za kartę debetową tylko 3 zł miesięcznie, a Pakiet Bezpieczeństwa do karty 2 zł miesięcznie.

Sprawdź też jakie mają opinie w alior kredyty: kredyt gotówkowy i konsolidacyjny
Opinie o kredytach gotówkowych:
http://www.kredyty-gotowkowe.net/kredyt-w-alior-banku-czy-warto-wasze-opinie.html

Konto Alior Bank - Wasze Opinie? Warto Założyć?? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
1.85 na 5
204 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (460 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 3 4 5 6 7 8 9 10 Ostatnia >> (10 stron razem)
Anonim Anonim
18.01.2015. 10:13

Opinia

Najbardziej nachalny Bank jeśli masz niedopłate do kredytu choćby 2 zł to wydzwaniają od 7 rano przez cały dzień...to już zaczyna być męczące. Ponadto mam 2 konta na jednym jestem właścicielem (a mamę wciągnęłam jako pelnomocnika) a na drugim pełnomocnikiem gdzie teściowa jest właścicielem, po czym moja mama chcąc kartę na pelnomocnika dostała kartę do konta mojej teściowej i moje pytanie jest takie: co grozi tej osobie w banku co wydała kartę nie do tego konta? Dla


IK IK
31.12.2014. 05:12

NIE POLECAM!

Nie polecam tego banku. Mi osobiście podpadli dwoma rzeczami:

1. moje konto rozliczeniowo-oszczędnościowe zamieniło się ni z tego ni z owego z konta z oprocentowaniem na konto z ZEROWYM oprocentowaniem. Nawet nie zauważyłam kiedy to się stało.

2. to samo konto miało limit 10 000 PLN. Dopóki zarabiałam dobrze to ładnie hulało przez długi czas. Wystarczyło, że przestałam pracować to przyszło pismo, że w związku z niedotrzymaniem warunków umowy mam 2 miesiące na spłacenie limitu i oni mi go likwidują. Zero ostrzeżenia, zero kontaktu ze strony banku, tylko narzucony z góry rozkaz.

Zamykam to konto bo jak dla mnie to niepartnerskie układy i z wyższą kulturą bankowości nie ma to nic wspólnego.


Karol Karol
25.12.2014. 15:40

T-mobile

T-mobile (dawny Sync) To jeden z lepszych banków zarówno dla studentów jak i dla osób mobilnych.
Brak opłat za kartę, prowadzenie, przelewy oraz wypłaty bardzo mi się podobają. Dodatkowo oprocentowanie
ROR 3% oraz 50zł zwrotu za zakupy miesięczni to świetna sprawa. http://porownaniebankow.produktyfinansowe.pl/t-mobilebankowe/konto.html


Inynierka Inynierka
19.12.2014. 15:22

Byle dalej od Aliora!

Alior- zarabia na windykacjach.
I to zarabia niemało. Celowo więc popełnia błędy, przeciąga zamykanie rachunków itd.
Nieistotne czy się ma konto, kredyt, rachunek. Jeśli będzie jakakolwiek zaległość, niedopłata...Z ich winy czy waszej. Telefon z przypomnieniem- 11 PLN. Monit chyba koło 45PLN. Od każdego następnego dnia są odsetki od monitu. Odsetki od odsetek...Zwykle za niedopłatę 20 groszy już po 3 miesiącach zapłacicie koło 100 PLN.
Nie znam nikogo z pozytywnymi doświadczeniami w Alior.


OLA OLA
04.12.2014. 14:26

przelewy księgowanie

Masakra, czekam na przelew drugi dzień, zawsze ostatnia dostaję wypłatę na konto, zanim obrócą moimi pieniędzmi. Żenada, odchodzę z tego banku, zabierają mi jakieś pieniądze z konta, ukryte opłaty, naliczają z opóźnieniem, czasem już sama nie wiem, ile mam na koncie. Nie polecam, lenie i oszuści


bigbox bigbox
03.12.2014. 00:48

Odradzam konto walutowe w funtach... perypetie z kartą i nie tylko callcenter

Witam

Posiadam konto walutowe w funtach brytyjskich z kartą debetowa.
Zdecydowałem się na to konto by mieć możliwość wpłacić gotówkę w oddziale banku i mieć do niej dostęp przy pomocy karty debetowej w Anglii, zasadniczo w sytuacjach awaryjnych. NIESTETY tylko jedyna rzecz w kontakcie z bankiem poszła dobrze to była wpłata gotówki na konto. Niestety ten bank nie ma nic wspólnego z kulturą. O wyższej może tylko pomarzyć.

Podczas otwarcia konta upewniałem się czy karta wydawana do konta walutowego działa bez problemu w Wielkiej Brytanii, zadałem pytanie czy ktoś to testował fizycznie. Oczywiście dostałem zapewnienie, że wszystko jest ok. Rzeczywistość nie zawsze okazała się kolorowa. Przy pierwszą potrzebie skorzystania z karty zaliczyła zaliczyła ona i tym samym bank wpadkę, otóż chciałem przy jej pomocy zapłacić za bilet w pociągu okazało się, że terminal płatniczy nie akceptuje tej karty:( Cóż można powiedzieć przypadek awaria itp, chyba jednak nie bo druga karta innego banku poradziła sobie bez problemu.

W drugim przypadku postanowiłem przetestować ją przy bankomacie, który tym razem ją przyjął. Zauważyłem, że mam ustawiony zbyt mały limit dla mojej wypłaty, którą chciałem dokonać dlatego też wyciągnąłem kartę i skierowałem moje kroki do komputera by przez tzw "bankowość elektroniczną" zwiększyć limit. I tu DRUGA NIEMIŁA niespodzianka. Po zalogowaniu się do "środka" systemu i otwarciu zakładki karty a w niej limity, ku mojemu zdziwieniu za każdym razem po wprowadzeniu POPRAWNEGO KODU przysłanego poprzez SMS do akceptacji zmian, za każdym razem dostawałem informację, że bankowi przykro ale wystąpił błąd. No cóż postanowiłem spróbować z innymi przeglądarkami (chrome, firefox, IE) niestety efekt cały czas był ten sam. Ponieważ zawodowo testuję podobne rozwiązania od 14 lat nie mogłem wyjść z podziwu jak wielką KUPĄ jest ten system.

Trzecie NIEMIŁE DOŚWIADCZENIE to kontakt z call center i ich durny systemem weryfikacji.
Zadziwiające jest to, że podając takie same odpowiedzi w placówce pracownikowi banku jak następnie w call center w pierwszym wypadku dostaje 100% potwierdzenia a w drugiem zawsze jest jakaś błędna odpowiedz PO PROSTU CUDA, co rzecz jasna nie pozwala przejść weryfikacji i uzyskać pomocy.
A wystarczyło zaprojektować weryfikacje podobnie jak hasło do systemu bankowości elektronicznej lub zasugerować się rozwiązaniem z mBanku.

Dziś wiem jedno przy pierwszej wizycie w kraju likwiduje konto TEGO CZEGOŚ CO ŚMIE NAZYWAĆ SIĘ BANKIEM.

Nic dziwnego, że nie mogą znaleźć inwestora. No cóż pustym skloganem nie buduje się dobrego banku.

NIE POLECAM ALIOR BANKU!!!


Jerzy_Katowice Jerzy_Katowice
27.11.2014. 21:09

Amatorszczyzna najniższej próby

Bardzo zły Bank. Znalazłem błąd w działaniu systemu internetowego. Olali mnie, potraktowali z góry i stwierdzili, że nic z tym nie zrobią. A jak jestem niezadowolony to sobie mogę być.
Żenada. Jak za PRL-u.


ola ola
19.11.2014. 13:25

Opinia

zdecydowanie nie polecam tego banku, będę mijała go szerokim łukiem


AntySralior AntySralior
18.11.2014. 21:36

Najniższa kultura wciskaczy

Najbardziej namolny bank. Za wszelką cenę, pomimo kulturalnych argumentów, jak i wulgarnego "wysyłania na drzewo", wmuszają swoim klientom jakieś poronione, kompletnie niepotrzebne pożyczki. A konsultanci są zbyt tępi, żeby zrozumieć, że nie znaczy ku*** NIE.


wiesia wiesia
24.10.2014. 16:22

przelewy

OSTRZEGAM!!!!!!!!! Nie polecę tego baku nikomu.Sama właśnie walczę z nimi.Klient dla nich się nie liczy .Do perfekcji mają opanowane spławianie niewygodnego klienta.Czekam na przelew już 8 dzień Wciąż zganiają na bank w Norwegii z tym że tam wszystko gra ,a po drodze dowiadujemy się że Alior w tych przelewach ma 4 pośredników i u któregoś przelew utknął bo ten nie miał środków aby go dalej puścić i tak nadal czekam na przelew z wypłatą .Jak widzę te reklamy jak to mają suuuuper usługi i doradców to mam chęć wyrzucić telewizor.Oszuści i złodzieje


irka irka
10.08.2014. 15:53

konto

Ja mam konto internetowe 3 lata i żadnego problemu jeszcze nie miałam.
Zakładam lokaty, likwiduję i pieniądze wracają na konto właściwe.Wszystkie operacje dochodzą.

Jak czytam te komentarze to włos mi się jeży, że takie rzeczy sie dzieją.
Pozdrawiam
Irena


melonik melonik
05.08.2014. 10:24

zerowa kultura bankowości

FATALNA !
Omijać szerokim łukiem !
Przez pół godziny infolinia (w pętli) informuje, że czas oczekiwania wynosi ponad 5 minut, można więc być połączonym z bankiem zerowej kultury bankowości (na mój koszt !) przez 24 godziny na dobę bez możliwości rozmowy (!?)...
Ponadto, na stronie banku zerowej kultury bankowości jest informacja o bezpłatnej realizacji opłat za gaz, prąd i.t.p. osobom nie będącym klientami banku zerowej kultury bankowości - wierutna BZDURA - otóż ten bank o zerowej kulturze bankowości jednak pobiera prowizje, i to niebagatelne !
I nie warto sprawdzać ich kultury - jest bez wątpienia ZEROWA!


Klaudiaaa Klaudiaaa
29.07.2014. 14:50

Opinia

Mam pytanie, czy zakładając konto w alior banku musze odrazu wpłacić coś na konto ?


Egon Egon
28.07.2014. 21:49

Oszuści i naciągacze

Zlikwidowałem konto w 2011 roku, i miałem spokój, po 3 latach przyszło pismo do mnie,że na moim rachunku jest zadłużenie do zapłaty. Czy ktoś z was miał taki przypadek ?


Kasia Kasia
14.07.2014. 14:21

chcą doprowadzić do smierci moją mamę i mnie do wariacji

Nie wiem co robic , chyba pozostaje zgłoszenie na Policję.
Do mojej mamy (85 lat) Alior Bank przysyła smsy o treści:
"Alior Bank: Z rachunku 28...1515 dokonano wyplaty na kwote 1000.00 PLN tytulem Wyplata" /pisownia zachowana/.
Mama NIGDY nie była klientem AB, ani nie jest ani nie BĘDZIE!!!!
Przesłałam smsa z mamy telefonu na mój /mama mieszka 150 km od W-wy, nie wychodzi z domu/ zadzwoniłam na infolinię czy mam przyjśc do jakiegoś oddziału, czy do centrali na Domaniewską, czy jakieś inne rozwiązanie żeby nie dostawała smsów, bo dostanie wreszcie zawału. Ona wyobraża sobie że to z jej banku /mamy wspólne konto - myslę że jeszcze nie przyszło jej do głowy że może ja dokonuję wypłat/ są wypłaty, a ten ją informuje /no tak ma na starośc/.
Pani z info jak zdarta płyta powtarza: musi przyjść do banku i tak przez 10 minut, nie chciała poprosić jakiegos opiekuna zmiany nie chciała żebym zostawiła mój nr tel. żeby ktoś z centrali sprawdził i mnie poinformował.
Więc chyba tylko Policja ???
Współczuje tym co mają u nich jakieś sprawy


mario mario
28.06.2014. 10:34

Niekompetencja i naciągacze

Jakiś czas temu wykonałem przelew zagraniczny, po 10 dniach zorientowałem się, że nie dotarł. Zadzwoniłem na infolinię i dowiedziałem się, że Alior nie jest w stanie powiedzieć gdzie są moje pieniądze. Zdaniem przedstawicieli Alior powinny wrócić na moje konto. Następnego dnia kontaktuje się ze mną miła pani, która prosi o powtórne podanie danych do przelewu w celu dokonania korekty danych informując, że zostanie pobrana kolejna już opłata, najpierw za przelew (70 zł) następnie za korektę (50 zł). Ale to dopiero początek. Po kilku dniach zostaje pobrana kolejna opłata ale nie za korektę danych tylko reklamację 65 zł, I za kilka dni kolejna opłata za reklamację 174 zł I znowu 209zł. Prawda,że się trochę uzbierało. Po złożeniu reklamacji na te opłaty w Alior otrzymałem odpowiedź, że to opłaty pobrane przez banki pośredniczące w przelewie zagranicznym do Chorwacji czyli bank w Belgi, bank we Fracji, itd. Zdaniem banku wyraziłem zgodę na pobieranie opłat i prowizji podczas wykonywania przelewu zagranicznego przez dowolną ilość banków pośredniczących i w dowolnej wysokości. UWAGA, UWAGA, UWAGA TO ZWYKLI NACIĄGACZE. Uczciwość wymaga aby najpierw poinformować klienta jakie koszty poniesie i zapytać o zgodę czy zapłaci tak wysokie opłaty. pozdrawiam może niektórym osobom pomoże to w podjęciu słusznej decyzji.


nicniewiem nicniewiem
13.06.2014. 21:06

Opinia

A jeśli mam 18 lat i mam rentę około 650zł to mogę założyć sb konto osobiste czy nie ?


Vato Vato
09.06.2014. 11:16

Alior

Nagle pobrali 15zł za sprawdzania salda w ich bankomatach !!!
Po rozmowie telefonicznej dowiedziałem się, że od 3 miesięcy pobierają 5zł tylko za sprawdzanie salda w bankomatach !!!
Chyba mają nas za durniów !!!

Więcej tam nic nie wpłacam , nie dołożę ręki do złodziejstwa.


Katarzyna Katarzyna
27.03.2014. 11:42

Opinia

Mam konto firmowe i prywatne w Alior banku –JESZCZE –wystąpiłam na początku lutego do banku –oddział w Łodzi na Wyszyńskiego z wnioskiem o kredyt dla firmy w rachunku bieżącym, zabezpieczeniem miała być lokata na koncie prywatnym –niby najbezpieczniejszy prosty kredyt a tu sprawa przerosła ten bank !!!! Jest już koniec marca a ja do tej pory nie otrzymałam oferty. Podobno jakieś problemy wewnętrzne proceduralne się pojawiły – ale 2 miesiące tak lekceważyć klienta !!!!! Pracownik obsługujący albo czeka na decyzje centrali albo go nie ma i jakoś nie widać zastępstwa –kiepska organizacja pracy przy okazji widoczna.
Z czystego lenistwa czekam ale już mam dość i przeniosę wszystkie konta do innego banku –wraz z rodziną.


Blondyna Blondyna
25.03.2014. 18:13

PYTANIE

Myślę od dłuższego czasu o założeniu konta w tym banku, dosyć duużo czytałam o nim i najwięcej opinii jest o pracownikach banku Alior Bank i to negatywnych! Po przeczytaniu tutejszych kilku komentarzy stwierdzam, że może i uczciwy to ten bank nie jest..
Ale jak jest z Alior Sync?

właśnie tam chciałabym założyć konto ;) nie planuje konta dla firm, lokat czy kredytów itd ..
po prostu zwykłe osobiste konto młodzieżowe ;)
Stąd moje pytanie - Dowiem się od kogoś i czy ktoś wgl mógłby coś więcej mi opowiedzieć o tym? :)


serce serce
09.03.2014. 10:50

konto rozsądne

Odradzam wszytskim ten Bank. Z wyższą kultura bankowości niewiele mają wspólnego.
Przy okazji zakupów Pani z banku namówiła mnie na założenie konta rozsądnego ze zwrotem za zakupy spożywcze. Jedyny warunek jaki musiłam spełni to tak przelewanie wynagrodzenia i tak było. Żadnego zwrotu nie była, a po rozpatrzeniu reklamacji poinformowana mnie, że pani bankier przy zakładaniu rachunku bankowego zamówiła mi nie tę kartę co trzeba. Nikt mnie nie pytał jaką chce kartę i o innych warunkach. Po prostu żal. Z uwagi na oszustwo banku i wprowadzenie klienta w błąd poprzez nieuczciwą reklamę i praktyki banku skłądam na naich skargę do UOkIk.
Z napisaniem sobie świetnie poradzę, mam prawnicze wykształcenie.


Kazimierz Wadowski Kazimierz Wadowski
20.01.2014. 17:20

Brak dostepu do konta

Poradźcie mi co ja mogę jeszcze zrobić? PROSZE!. Nie mam już siły na rozmowy z Alior Bankiem. Rozmowa z nimi urąga inteligencji klienta. Od ponad 5 miesięcy nie mam możliwości korzystania z mojego konta. (Dostaję na to konto emeryturę z ZUSU). Alior Bank w umowie GWARANTUJE mi obsługę konta ONLINE czyli za pośrednictwem Internetu. Niestety w moim przypadku jest to niemożliwe. Dlaczego?
Przebywam w tej chwili za granica. Korzystanie z mojego konta jest możliwe tylko za pośrednictwem Internetu. Wszystko było dobrze do około 4 miesięcy temu, Teraz wszystko przestało działać. Problem polega na tym, że nie dostaje SMSów uwierzytelniających. Bank twierdzi, że SMSy wysyła i ma potwierdzenie że one docierają. TYLKO, że nie docierają!!!!!!
Za pomocą INFO LINII nic nie mogę zrobić. Do konsultantów INFO LINII nie dociera logika rozumowania, że jeśli ja dostaję SMSy od wszystkich z Polski i z zagranicy a TYLKO nie dostaję SMSów z Alior Banku to wina musi leżeć TYLKO po stronie Banku.
Podaję tez e-maila jak ktoś chciałby do mnie napisać;
kazimierz.wadowski@gmail.com


Carlos Carlos
27.12.2013. 11:38

Alior Bank z kulturą kradnie nasze pieniadze

Uważajcie na kongo firm owe zero informacji o wprowadzeniu opłat, prawdziwy skok na kasę, darmowe do tej port konta firmowe teraz was kosztują 25 zł miesięcznie.Bank kradnie pieniadze swom klientom bo prawdopodobnie ma poważne kłopoty finansowe. Uważajcie na ten Bank ja od razu zlikwidowałem to konto pisząc skargę o wyłudzenie pieniedzy.


klientka klientka
17.12.2013. 11:56

Alior - wyższa kultura bankowości ?

http://aliorbank.blog.pl/ poczytajcie jak załatwił mi firmę alior


vladimir vladimir
09.12.2013. 22:33

REZYGNUJE!!!!

Miałem konto firmowe i było OK a tu nagle 25zł za obsługę konta! PAPAPA ADIJOS Alior złodzieju :P


klient klient
09.12.2013. 15:12

uwążajcie na alior bank

Oszuści i złodzieje w 1 mogę to powiedzieć z czystym sumieniem nawet konta bym tam nie założył już miałem i dziękuję obsługa -1 jeden oczywiście za ładne reklamy w tv


Jaro Jaro
03.12.2013. 08:22

Bank naciągacz

Ludzie omijajcie ten kulturalny bank szerokim łukiem jeśli nie chcecie być ogołoceni z pieniędzy nigdy nie wiadomo czy jak się obudzicie bank nie wprowadzi jakiejś nowej prowizji jak już złapią klienta obiecankami tak juź mają go gdzieś co chwilę zmiana regulaminu taryfy tabeli oczywiście na niekorzyść klienta ten bank to pułapka nie dajcie się w nią złapać


magda magda
21.11.2013. 21:16

AB = TRAGEDIA!!!!

Nie polecam nikomu tego BANKU!!!!
w maju spłaciłam cały kredyt dodam ze przed czasem.W czerwcu poszłam do placówki AB o potwierdzenie dyspozycji zamkniecia spłaconego kredytu.
Dostałam nawet pismo potwierdzajace, że dyspozycja została przyjęta i w trybie natychmiastowym wszystko bedzie załatwione.
W październiku starałam się o kredyt w PKO niestety byłam baaaaardzoooo ździwiona gdy pani w banku (PKO)poinformowała mnie że mam zadłużenie!!W centrali kredytów "wyskoczyła"tak inf.i ze nie mogę dostac związku z tym kredytu!zaczełam sie tłumaczyć ,ze to nie mozliwe bo mam wszystko pospłacane.Doradziła Mi abym jak najszybciej skierowała sie do placówki AB.W tym samym dniu wziełam papiery o wydaniu dyspozycji zamkniecia kredytu i pokazuje pani siedzącej za biurkiem (notabene ta sama co mi te papiery dawała)czemu jestem zadłużona z kredytu ktorego spłaciłam. No i tu zaczoł sie koszmarrrrrr!!!
Nie mogła mi logicznie wytłumaczyć jak to się mogło stać,przy komuterze oprocz tej pani, był jej kolega siedzący obok ,jakiś kierownik tez sie znalazł i nikt mi nie mogł wyjasnic jak to sie mogło stac,że mają w komp.dane ktore są na moją kozysc czyli kredyt jest spłacony,nawet są odsetki itp.itd.
po czym ta miła pani infor.mnie abym napisała pismo z prosbą o wyjasnienie tej sytuacji!!! Cisnienie wzrosło mi do zenitu !ale coż nie moja wina a musze pisać pismo gdyz inaczej nie dowiem sie dlaczego nie doszło do zamkniecia kredytu!!
Napisałam,zaniosłam do placówki przyjęto je.Poprosiłam o kopie z pieczatką tego pisma.Gdyż życie mnie nauczyło by miec na wszystko potwierdzenie!!Nie wiem jakby Mnie potraktowano w placówce gdybym nie miała tego papierku o dysp.zamkniecia kredytu!!!!
Dziś dzwonie na infolinie,bo na żadną wiadomość nie moge sie doczekac!!!!gdzie w pismie jasno podkresliłam ,że zalezy mi na szybkim załatwienu tej sprawy(żałosnej).A tu pani z inf.mowi mi że kredyt jeszcze nie jest zamknięty!!!!!!mija miesiąc a tu dalej NIC!!!!Oczywiscie przyjeła telefoniczną dyspozycje o natychmiastowym zamk.kredytu i ma mnie informowc.
jestem juz zmenczona tą sytuacją ale sie nie poddam.Dla Mnie to nie jest Bank godny zaufania!! Zbywaja mnie głupią gadką,każą czekać,pisac pisma a po miesiącu dalej wielkie NIC!!!
Ja wobec banku sie wywiozałam a oni traktują Mnie jakbym im tylko przeszkadzała upominając sie o swoje prawa.
Jezeli od dzisiejszego telefonu do AB nie bedzie szybiej odpowiedzi na moje pismo to sprobuje załatwic sprawe przez RZECZNIKA PRAW KONSUMENTA. Moze wtedy ten niby "przyjazny" alor bank zdoła wyjasnic cała tą sytuację.
Przypominam że nie mogę dostac w zadnym innym banku kredytu dopoki nie wyjasni sie ta dla mnie chory(delikatnie ujmując)koszmar!!!
Wiec drodzy klienci BANKÓW,jak spłacicie jakie kolwiek zadłuzenie(kredyt,karty itp.)proscie o wydanie pisma potwierdzaj.zamkniecia i sprawdzie tel.czy jest rzeczywiscie zamkniete!!!!!


ju ju
20.11.2013. 15:30

oszuści

Właśnie nie mogę odzyskać pieniędzy z Alior Banku. Zainwestowałem w "Agrokoszyk", przy okazji założono mi bezpłatne konto techniczne. Okazało się, że nie jest to bezpłatne konto techniczne, a konto oszczędnościowe, za które musiałem słono płacić. Więc zlikwidowałem konto. Po zakończeniu inwestycji nie mogę odzyskać pieniędzy, bo nie mam konta. W Alior Banku sprawa nie do rozwiązania. Jak chcesz stracić pieniądze to wpłacić je do Alior Banku. Murowana sprawa, że je nie odzyskasz.


mateusz 12280 mateusz 12280
15.01.2013. 23:19

alior sync

Zalozylem konto w alior banku ale nie moge sie zalogowac do bankowosci internetowej wyskakuke mi token nie wiem co mam zrobic prosze o pomoc


maniako maniako
17.08.2012. 16:05

alior sync - bardzo dobre konto

konto alior sync założyłem bez problemu, przelewając 1 grosz na wskazane konto.

Na kartę do konta czekałem ok 7 dni.

Na razie wszystko ok. wpłacając kasę we wpłatomacie w zwykłym oddziale, po dwóch godzinach miałem ja zaksięgowaną na koncie..

Przelewy natychmiastowe ida bez problemu

Podoba mi się także brak opłat za przelewy zagraniczne SEPA.

Ciekawe kiedy podniosą opłaty, bo na razie żaden bank nie daje tak wiele za niewiele.

Jak będzie, pożyjemy, zobaczymy.


BSy BSy
11.07.2012. 00:22

Polecam konta

Konto Zakupowe w Alior Banku
Konto Zakupowe to oferta dla tych, którzy wykonują miesięcznie dużo płatności bezgotówkowych. Kosztuje 7 zł miesięcznie, ale bank zwraca 1 proc. wydatków zapłaconych kartą do konta (również płatności internetowe). Posiadacze Konta Zakupowego również mogą korzystać z przelewu natychmiastowego. Podobnie jak posiadacze Konta Osobistego mogą założyć powiązaną z rachunkiem lokatę nocną – połowa środków zarabia 4 proc. Limit odnawialny w Koncie Zakupowym wynieść może nawet 100 tys. zł.

Opinie o koncie walutowym Alior Banku
Konto Walutowe Alior Bank
prowadzi w jedenastu walutach: euro, dolarach amerykańskich, dolarach australijskich, dolarach kanadyjskich, frankach szwajcarskich, funtach brytyjskich, koronach czeskich, koronach duńskich, koronach norweskich, koronach szwedzkich i rublach rosyjskich. Rozliczenia gotówkowe są możliwe w: PLN, EUR, USD, CHF i GBP. Jeśli zdecydujemy się na konto w euro, dolarach lub funtach możemy do konta wyrobić kartę debetową. Wypłaty z bankomatów Alior Banku, sieci Euronet i cash4you są bezpłatne, za wszystkie pozostałe bankomaty w kraju i za granicą prowizja jest stała – 5 zł. Karty bank rozlicza w walucie rachunku – przy dokonywaniu transakcji w walutach obcych unikamy przewalutowania. Do rachunku można wyrobić aż dziesięć kart dodatkowych.


jackis jackis
26.06.2012. 16:24

Prośba o przyjazność

POWSTAŁ nowy Alior Sync
List otwarty
Drogi Sync-u lub Sync-iu
Cieszę się że żaden mój wpis nie zakłócił Twojego porodu z uwagi na możliwe późniejsze przykre konsekwencje z tego powodu. Życzę Tobie wszystkiego najlepszego. Jednak proszę Cię żebyś nie szedł tą drogą co twój szanowny papa Alior. Pomimo, że wybrał sobie za symbol melonik nie stosował wobec mnie , i nie tylko, zasad obowiązujących w środowisku osób noszących to nakrycie głowy. Rzucił Cię w usługi internetowe, ale chciałbym przypomnieć że na tym polu tłok, bo bardzo dużo internetowych JUŻ MA LEPIEJ. Ponadto Tobie wyznaczył jeszcze gorsze logo czyli skrytobójczych dżentelmenów i do tego już na wstępie z wadami. Nie wiem czy tylko ninja mają być Twoimi klientami czy mają dokonywać zamachów na klientach czy na konkurencji bankowej. Nie stwierdziłem wśród konkurencji jakiegokolwiek niepokoju. Może dlatego, że oglądając reklamę można zauważyć następujące niedoróbki. Sam Ninja nie jest japończykiem chociaż w kreskówce właśnie takiego się go przedstawia. I to w kreskówce ON szaleje po Internecie. Czyli kolejna zmyłka dla ewentualnych klientów. Co innego w realu a co innego w iluzji. Co jest prawdziwe? Dlaczego nie sięgnięto po prawdziwy realny wzorzec ninji. I chyba dlatego ten Nina popełnia tyle błędów. Musi się ujawnić z dowodem osobistym przy zakładaniu konta, szybko się męczy bo po paru skokach musi odpocząć na sygnalizatorze drogowym, przez co znowu jest widoczny dla ogółu. Nie potrafi się skupić, skoncentrować na medytacji. Nawet gołąb go rozprasza, który a propos się go nie boi. Siedząc tak długo w jednym miejscu zostawia bardzo silny ślad osmologiczny nie mówiąc już o tym że ktoś może go sfotografować prywatnie lub przez monitoring miejski i zidentyfikować chociażby po oczach. W dzisiejszych czasach to pestka. Itd. itd. Ciężkie brzemię twój papa na Ciebie złożył Sync-iu. Życzę Tobie abyś stosował przyjazne zasady dla swoich klientów. Ja do dzisiaj od Twojego papy nie otrzymałem rozliczenia z nadwyżki, którą kazał sobie zapłacić. To można jeszcze naprawić bo innych bolesnych doznań już NIE. Nie wyznaczaj więc NOWYCH STANDARDÓW TYLKO DLA SIEBIE, którymi nie chce iść żaden inny bank. W kwestiach rozliczeń finansowych bądź przyjazny dla klienta. Nie bądź TYLKO dla Małych firm. Itd. itd. Czyli stosuj ogólnie przyjęte zasady. Wszystkiego Najlepszego na nowej drodze życia. Będziemy w kontakcie.
jackis


stooq stooq
25.04.2012. 00:24

Moja własna opinia może podpowiedz?

Z Alior Bankiem jestem już od prawie dwóch lat, wypracowałem sobie taki system że posiadam 4 karty a płace tylko 5zł + 0,60gr za SMS z powiadomieniami. To są wszystkie opłaty, natomiast bank zwraca mi na konto miesięcznie ok. 80zł
Lokata nocna 6zł
Karta kredytowa Silver 20zł (1% od transakcji)
Konto oszczędnościowe 45zł
Program zarabiam 12zł (premia za korzystanie z karty, funduszy, biura maklerskiego)
Posiadam karty:
Karta kredytowa Silver (opłata 0zł)
Karta kredytowa Silver żony (opłata 0zł) raz w roku 20zł
Karta debetowa (bankomatowa opłata 5zł)
Naklejka zbliżeniowa (opłata 0zł)
Żona dodatkowo ma konto w ING za 0zł do którego posiada kartę do wybierania gotówki, wszystkie zakupy robimy na karty kredytowe. Sposób bardzo dobry na konto lecz trzeba pilnować dyscypliny spłat kary kredytowej w całości.


asia asia
18.04.2012. 02:21

ŻENADA I NACIĄGACTWO!!

Żenująca "kultura bankowości" idą na masówkę a potem doją z konta ile tylko mogą dosłownie za wszystko!! Na odpowiedź reklamacji czekałam 1,5 roku,nikt się nawet nie skontaktował.Kolejki niemiłosierne we wszystkich oddziałach,leniwi i niekompetentni pracownicy odsyłają do "mojego oddziału" bo niechce im się udzielać informacji.Transakcja wyjęcia gotówki a później ponownego wpłacenia wyszła mnie 200zł!! ODRADZAM ODRADZAM ODRADZAM
Im więcej ktoś obiecuje 0zł tym więcej za to zapłcicie.


jerzy jerzy
16.04.2012. 20:08

obsługa w Alior Banku w Turku

w dniu dzisiejszym zachęcony reklamą o 6.2 oprocentowaniu pojechalem do najbliższego odleglego 35km Alior Banku w Turku w celu założenia lokaty.Na miejscu zostałem potraktowany przez nic nie robiącą obsługe jak intrus.Otóż najpierw zaproponowano mi bym sobie załozył lokate przez internet,a gdy stwierdzilem ,ze przyjechalem to zrobic w owym ,,banku" otrzymalem odpowiedz która może człowieka pozbawić tej kultury ,o ktorej sie mówi w reklamach.Owa Pani powiedziała ,ze kurier juz zabrał pieniądze i oni nie będa ich trzymać/20 000zl/i proponuje mi bym pojechał sobie do odleglego o 47 km Kalisza lub Konina w celu założenia lokaty.Brak JAKIEGO KOLWIEK zainteresowania-przejazd samochodem ,,zjadłby" chyba wartosc kwartalnego oprocentowania lokaty.OMIJAJCIE TEN BANK Z DALEKA...
P.S .moge sie domyslac ,ze może za godz.po moim wyjsciu zjawil się klien po ppilną wyplate gotówki i zostal odeslany z kwitkiem ,bo w kasie nie bylo pieniędzy.....


jackis jackis
12.04.2012. 15:27

Co to jest Wyzsza Kultura Bankowości?

Kolejny już miesiąc i kolejny już rok cierpliwie już czekam aby Bank Alior o Wyższej Kulturze bankowości rozliczył się ze swoim byłym klientem z kwoty kilkuset zł. Gdzie ta Kultura? A może do tego potrzebna jest Najwyższa Kultura a nie tylko zwykła Wyższa? Uważam, że to nie powinno być rozpatrywane w granicach tej czy innej kultury, gdyż to jest POWINNOŚĆ KAŻDEGO co bierze cudze pieniądze. Ale zostawmy mój przypadek. Spójrzmy na to od strony Banku o Wyższej kulturze. Same reklamy mówią same za siebie, np.:
- są głównie dla małych i średnich firm. A co z dużymi czy nie daj BOŻE z koncernami?
- zajmują się głównie przekazami obywateli za darmo czyli chwilowym obrotem wpłaconą gotówką
- nadwyżkę rozliczenia jaką wysłałem /dosłownie grosze/ przesyłają przekazem pocztowym a nie na konto
- odeszli już nawet od swoich marzycielskich, nierealnych planów, czyli po kilku opiekunów dla każdego klienta
- oferują niby najlepsze warunki, ale sami w to chyba nie wierzą, bo nie chcą ryzykować. Inny bank, gdy klient znajdzie lepszą ofertę, obniży nawet swoja marżę, czyli swój zysk, tak jest pewny najlepszej swojej oferty. A co oferuje Alior? Alior oferuje TYLKO przedłużenie okresu spłaty poprzez obniżenie raty. Co za „spryt”, żadnego ryzyka.
Itd. Itd.
A WIĘC GDZIE TA WYŻSZA KULTURA ???????????????????
Kultura bankowości powinna dotyczyć działalności bankowej a nie ewentualnie obsługi klienta gdy wchodzi do banku.


jackis jackis
02.09.2011. 15:19

Rzetelność a zwykła kultura

Kolejny rok, kolejny miesiąc czekam za zwykłym , najzwyklejszym rozliczeniem moich pieniędzy. I NIC !!! Jak to się ma do zwykłej rzetelności czy zwykłej kultury bankowości ???? To co czytam cały czas potwierdza to co mi się zdarzyło. Nie tylko nie rozliczono się z moich pieniędzy ale udawano że ja to nie ja czy to przez mój mail, sprawdzony telefon /i polecany/ czy nawet podczas kilku osobistych wizyt w oddziale i to po wylegitymowaniu mnie. Wtedy gdy byli przyparci do muru usłyszałem że to jest tajemnica bankowa. I tyle. Przecież jeśli to było legalne, czy nawet wynikało z chciwości to dlaczego robić z tego TAKĄ tajemnicę. Oczywiście sympatycy banku jak i może pracownicy też mi odmawiają do tego prawa. W końcu ONI sobie załatwili. Mi pozostaje tylko cierpliwie czekać i domagać się zwykłej, już nawet nie większej a nie daj Boże najwyższej kultury bankowości. Ile ten bank miał chwytliwych reklam takich jak idąca pieszo do chorego pielęgniarka, używanie wzorca 1 metra jako wzorca swoich poczynań czy np. kilku pomocników od różnych spraw na jednego klienta itd itd. Wszystko gdzieś znikło. Nie sprawdziło się. Teraz jest ratka TYLKO 22 zł za każdy pożyczony tysiąc. Ale nie podają najważniejszego czyli ILE RAT. Osobiście nie polecam.


piotr piotr
18.08.2011. 17:47

NIGDY W ŻYCIU

Ludzie, to jest dramat na maxa.
Od 2 tygodni próbuje zamknąć konto!
Przez telefon nie można.
Przez internet nie ma opcji.
A do banku kolejka straszna a potem pan który nawet nie powinien sprzątać bo jest tak niemiły mówi konta nie zamknę bo musi Pan podać inne!!!!! Po Ch**** im moje inne konto!!!!!


kwiatek kwiatek
17.08.2011. 21:32

ręce opadają.....

Nasza historia jest nieco odmienna ale równie śmieszna i ukazuje niekompetentność pracowników
w zeszłym roku mieliśmy podpisaną umowę na odnawialny kredyt obrotowy. W umowie głównym warunkiem przedłużenie było spełnienie co miesięcznego obrotu w danej kwocie. Kredyt miał zakończyć się w grudniu 2010 r. - mieliśmy bardzo trudny kontakt z opiekunem, sami wysłaliśmy dokumenty potrzebne do przedłużenia kredytu - około 2 miesiące przed końcem umowy. Kontakt opiekuna był znikomy - wył. telefon brak odpowiedzi na maile. W grudniu zostało nam zablokowane konto wówczas opiekun się odezwał, że musi złożyć wniosek - po czasie. Rozmawialiśmy także z Dyrektorem który również był chyba osobą mało kompetentną. Pomimo spełnienia warunków umowy konto mieliśmy przez dłuższy okres zablokowane poprzez niedopatrzenie opiekuna i dyrektora. Analitycy przeciągali zbędnymi pytaniami w rezultacie nasze dokumenty księgowe za rok 2010 wyglądają bardzo nieciekawie. Opiekun stwierdził, że mamy sobie poszukać innego banku- podesłał nam znajomego który zaproponował "załatwienie" kredytu za prowizję 15 % bo i tak jesteśmy pod ścianą - :) podziękowałam Panu grzecznie. Po okresie ponad miesiąca odezwała się do nas Pani z windykacji z centrali czy mamy zamiar spłacić kredyt i kiedy -- wytłumaczyliśmy zaistniałą sytuację i kredyt po godzinie został nam uruchomiony. Mamy obecnie lipiec 2011 r. odezwała się do mnie nowa opiekunka - stary opiekun i dyrektor nie pracują już w tym baku - z prośbą o przesłanie dokumentów w celu sporządzenia aneksu do kredytu ponieważ podobno mamy kredyt bezprawnie. Wszystkie potrzebne dokumenty dostarczyliśmy (nawet osobiście do Warszawy) w zeszłym roku. Mam napisać wniosek ze świeża datą w sprawie kredytu który miał być odnowiony w grudniu 2010 ????- jest to tylko i wyłącznie niekompetentność pracowników banku w razie jakby się okazało, że kredyt pomimo, że mamy go już 7 miesiąc może zostać cofnięty - paranoja


martynka martynka
17.08.2011. 11:22

Etatowi naciagacze

My z mezem mamy konto osobiste w aliorze tylko dlatego, ze bralismy kredyt "rodzina na swoim" i chcielismy zeby automatycznie schodzily nam ratki z wynagrodzen. Oboje pensje dostajemy 10-tego kazdego miesiaca a raty maja termin pierwszego dnia kazdego miesiaca. Skladalismy wniosek o przesuniecie terminu platnosci na 10 - tego ( tak nas poinformowano i poinstruowano w glownej siedzibie w Warszawie) ale oczywiscie tego nie doczekalismy do tej pory czyli jakies pol roku, a za kazde spoznienia przysylaja ponaglenia za ktore musimy dodatkowo placic 40 zl bo ponaglenia przychodza dla kazdej osoby oddzielnie. Czysty zysk dla banku - wyslac dwa pisemka za ok 3 zl i zarobic na tym 37 zl, wiec po co rozpatrzyc pozytywnie wniosek klienta. Dodam, ze bank nie potrafi wyliczyc ratek jesli zmienia sie oprocentowania, ciagle sa jakies pomylki .Malo tego ostatnio bank nas zdziwil po raz kolejny. Moja mama miala mi przeslac pieniadze, wyslalam ja do aliora z numerem konta.Jakie bylo zdziwienie jak przy wplacie naliczono jej prowizji 8 zl za to ze wplacila u nich w banku na konto z ich banku. Nigdy wczesniej czegos takiego nie widzialam. Standardowo jak sie wplaca w tym samym banku na konto z tegoz banku to prowizji zadnych nie ma. To ma byc podobno wyzsza kultura bankowosci albo wyzsza kultura naciagania jak sie da klientow. Odradzam bank. Lepiej dac zarobic komus innemu kto liczy sie z klientami.


thebiut thebiut
16.08.2011. 05:31

nigdy wiecej alior

Jestem ich klientem od dłuzszego czasu - mam nadzieje, ze jednak nie za dlugo...

Nie zgadzam sie z wieloma opiniami o wysokosci kursow walut, nieslusznie naliczonych oplatach, ale:
- Alior bank nie podaje, ze poza tym, ze wszystko jest bezplatne to kasuja 5 PLN za karte - ale to jest tylko szczegol...

Tak naprawde to problem tkwi gdzie indziej:

- obecnie przebywam za granica - konkretnie w USA. Dzisiaj po raz kolejny zostala zablokowana moja karta - jak mnie poinformowano sms - ze wzgledow bezpieczenstwa... Moze i slusznie... nie jest dla mnie jednak zrozumialym sposob postepowania Banku w takiej sytuacji: tzn - w sms dostalem numer telefonu, na ktory mialem potwierdzic sms'em tarnsakcje wpisujac T lub N w przypadku watpliwosci... bylo to juz po raz drugi i po raz drugi bez skutku... Wyslalem sms z potwierdzeniem transakcji i czekalem..... i czekalem.... i bezskutecznie... napisalem maila do Dyrektora CC - Pana Tomasz Bartkowicza - ale oczywiscie bez odpowiedzi - nie wspomne, ze postanowilem wtajemniczyc w cala sprawe Wiceprezesa Banku - ale rowniez mnie zignorowal...

Do tej pory to jest pierwszy przypadek, w ktorym Bank blokuje mi karte i aby ja odblokowac zrzuca cala sprawe na moje barki... nie kontaktuje sie ze mna na podany numer telefonu, nie robi nic...

jesli nie chcecie miec problemow to nie korzystajcie z uslug tego Banku...

Pozdrawiam Tomek, + 1 312 394 0879


dziadek dziadek
02.08.2011. 12:33

daleko od Aliora

prowadzę firmę i skusiła mnie oferta "przyjaznego banku" Totalna porażka. Awaryjność systemu katastrofalna. Niekompetencja tzw. opiekunów porażająca o konsultantach na infolinii nie wspomnę. Omijać Alior dużym łukiem. Jedyny pozytyw to przyjazne menu obsługi internetowej , jeżeli uda ci się wejść .


maja maja
04.07.2011. 21:27

nie polecam!

Tyle pieniędzy ile oni sciągnęli mi z konta za operację których nie dokonałam to szok. Nie dośc żę kursy walut sa najwyższe spośród innych banków, to pracownicy przekonują, ze nie to nei możliwe, bo bank mma niższe stawki niż na rynku. Polak mądry po szkodzie. Opinia moja jest szczera i jest tyle banków, że nie warto poświęcać choćby 5 sekund na aliora. Sama żałuję i nigdy więcej nie chcę mieć z nimi nic wspólnego.


karotka karotka
29.06.2011. 10:30

a mi sie podoba

ja mam konto osobiste. podoba mi sie, ze nie place za bankomaty ani w Polsce, ani na całym świecie. Dostalam kartę wypukla, wiec place tez w necie bez koniecznosci wyrabiania karty kredytowej, ktorej nie lubie.
do tego obsluga internetowa jest prosta, szybka i intuicyjna.


kaja kaja
26.05.2011. 18:58

nie polecam

Konto firmowe to jakaś koszmarna pomyłka. Najbardziej mnie śmieszy iż Alior Bank reklamuje się iz posiada WŁASNE bankomaty…gdzie tymczasem są to bankomaty Euronetu…płatne zresztą!!!sprawdzasz saldo w bankomacie-płacisz.wypłacasz kasę-płacisz. Mają niekorzystne warunki odnośnie przewalutowań, aby ich dokonać w PODOBNO korzystnej formie musisz…najpierw zapłacić!no tak auto dealing kosztuje….ale przeliczając w skali miesiąca jest to nader niekorzystne. Złudna korzyść. Tak więc niby są dla klienta ale nie tak do końca. Miałam dzisiaj rozmowę z Panią z info linii bo mam zamiar zrezygnować z usług tego banku, Pani poprosiła abym powiedziała co jest powodem mojego niezadowolenia….zaczęłam wyliczać a Pani na to abym skontaktowała się z dyrektorem banku moze zmieni warunki…..hahahahaha..zaczęłam się śmiać i zapytałam czy dyrektor zmieni opłaty w bankomatach i niekorzystne przewalutowania….zyczyła mi miłego dnia i nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie. Reasumując- NIE POLECAM w ramach konta firmowego. Z wyższą kulturą bankowości to raczej nie mają nic wspólnego


krizbimanhattan krizbimanhattan
27.04.2011. 11:56

konto osobiste w Alior banku

witam mam konto osobiste w Alior banku mam wplyw na konto od pracodawcy tylko że w tytule jest wpisane kpi598 i dalej numerki a nie wynagrodzenie. bank popiera za kartę debetową 5= 4 zł wychodzi 9
Zgłosiłem do banku że jest to wpływ za wynagrodzenie pół roku bank nic z tym nie zrobił tylko nadal mnie pracownicy łącznie z dyrektorem w Łodzi olewają sprawe ciągle mówią wyjaśnimy wyjaśnimy mija prawie ól roku a sprawa stoi w miejscu


MAx MAx
23.04.2011. 15:48

Opinia

Bank jak najbardziej ok. Od samego początku z Alior bankiem ale przy nieregularnych wpływach na konto opłata 9 PLN ( 5 + 4 ) za kartę to przesada. Karta zlikwidowana.


anulka anulka
19.04.2011. 20:02

konto w alior banku

Ja osobiście jestem barfdzo zadowlona z tego banku jest bez problemowy i wszystkie watpliwosci sa natymiast przez nich wyjasniane. Po cyrkach jakie przeszłam z lukas bankiem teraz jestem spokojna o swoje oszczednosci


klient klient
14.03.2011. 10:55

9zł. za konto

To już przesada. Niewystarczają wpływy 10.000zł. miesięcznie z konta firmowego i tak naliczą 9zł. System bankowy szwankuje i to dość często, bardzo często, ciągłe problemy z logowaniem.
Cóż mi po tych bezpłatnych kontacj w Alior Bank, skoro suma się uzbiera do zapłaty, a jakosć obsługi kiepska. Wybrałem konto płatne w innym banku gdzie za pozostałe usługi nic nie płacę. Pic na wodę ten Alior Bank.


Strony: << Pierwsza 3 4 5 6 7 8 9 10 Ostatnia >> (10 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !