Konta bankowe · Konto · Konto w BGŻ Optima - Warto założyć?? Wasze Opinie??

Konta Banku BGŻ - Ocena ofert, Opinie

bgzoptima Choć BGŻ tj. Bank Gospodarki Żywnościowej specjalizuje się głównie w obsłudze rolnictwa i sektora rolno-spożywczego, swoją ofertę kieruje również do klientów indywidualnych, nie mających nic wspólnego ze wsią czy przetwórstwem rolnym. Dostępne konta w Banku BGŻ, zostały prześwietlone ponizej.

BGŻ OptimaKonto w BGŻ Optima - Warto założyć?? Wasze Opinie?? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
3.35 na 5
9 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (28 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: Pierwsza 1 2 Ostatnia >> (2 stron razem)
wisnia wisnia
19.01.2015. 10:08

Ludzie ,czy wy nie odrózniacie banków?

Ludzie ,czytajcie ze zrozumieniem optima to nie to samo co Bgż,ręce opadają


jaco777 jaco777
09.11.2014. 21:40

Obsługa telefoniczna

Tak mała uwaga dotycząca odblokowania konta, gdy sobie je zablokujemy złym hasłem.

Możemy je odblokować tylko w dni robocze od poniedziałku do piątku i tylko w godzinach 8-22.

Jak dla mnie to niezłe ZACOFANIE BANKU. Obsługa powinna być całodobowa.


RAFAEK RAFAEK
25.09.2014. 07:51

OPTIMA KONTO

Hej!
Tez tos napisze od siebie...
-brak bankomatów z prowizjami za wypłatę do ktorych
Przyzwyczaił mnie bank PKO, szkoda...
-3,5% jest co prawda, ale mi w zupełności wystarczyły by
2%
-brak aplikacji mobilnej, dla mnie to duzy plus.
-mało czytelny interfejs internetowy uważam za duzy atut.

Ogólnie, Polecam!!!


japa japa
14.09.2014. 23:02

Super Optima

Gostki, co tutaj piszecie, to chyba nie potraficie czytać. Miała być mowa o BGZOptima, a nie bgz. Wiem, że to internetowy klon, ale super działa i mam już ponad 2 lata konto, lokaty i bez żadnej awarii. A teraz dają na koncie"avista" dla nowych środków 3, 5 %! Gdzie tak jest? I nie jestem pracownikiem optimy, tylko jej klient, żeby było jasne


klient od siedmiu lat klient od siedmiu lat
27.05.2014. 17:37

niezadowolony

Porażka nie polecam. Politykę mają taką ze kuszą kontem za zero, następnie wprowadzają do oferty nowe nazwy kąt a na starych podnoszą opłaty, następnie przywalają opłaty za wypłaty nawet z ich bankomatów, oczywiście wszystko w białych rękawiczkach bo przecież regulaminy wysyłają i każdy powinien czytać. Wszystko fajnie tylko jak się ma "stare" konto, którego nie mają obecnie w ofercie to trzeba bardzo chcieć by się doczytać co będą zmieniać akurat na tym koncie. Wszystkich chętnych na jakąkolwiek współpracę z tym pankiem przestrzegam przed pobieżnym czytaniem umów i wiarą na "słowo".


zochan zochan
26.05.2014. 22:46

Negatyw

Ja posiadam kąto młodzieżowe od dwóch tygodni i juz jestem niezadowolony. Obiecywali ze wszystko darmowe do 26 roku życia tak darmowe ze dostałem pierwszą wypłate 130zł za praktyki i niedość ze zabierają 5% za wypłacenie kwoty to zabrali mi 50zł z kąta... wypowiedz na temat tego śmiesznego banku BGŻ jest taka ze nie polecam i odchodzę od tego.


klient klient
08.10.2013. 18:47

negatyw

zdecydowanie odradzam ten bank, konto z premią, to przewałka jakich mało w polskiej bankowości, co miesiąc zmieniają regulamin, by tylko nie wypłacać premii, narzucają kolejne wymogi, o których dowiadujesz się po czasie, gdy na twoje konto nie wpływają pieniądze z premii,


jasiu jasiu
11.07.2012. 00:24

opinia o kontach bgż

Przykładem takich działań jest reklamowane „Konto z Premią” – na którym klient może zarobić do 600 zł rocznie. Podwyżka wynosi 1 proc. miesięcznych wpływów na konto (ale maksymalna wysokość to 50 zł miesięcznie). Żeby ją otrzymać, trzeba oczywiście spełnić warunki regulaminowe, postawione przez bank. Pierwszy warunek – na konto musi wpływać wynagrodzenie (albo np. emerytura czy renta). Klient musi wykonać minimum 3 transakcje bezgotówkowe kartą (miesięczna opłata za korzystanie z niej to 5 zł), żeby bank wypłacił premię. Prowadzenie konta jest darmowe, darmowe są wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i krajowe przelewy internetowe.
Konto studenckie - Plan Student

Plan Student to oferta dla pełnoletnich uczniów i studentów. Konto jest bezpłatne, darmowe są również krajowe przelewy realizowane przez Internet i telefon. Za opcję bezprowizyjnych wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce w Planie Student zapłacimy 4 złote miesięcznie – to opcja, bo w standardzie bank oferuje wypłaty z bankomatów własnych i m.in. sieci Euronet. Jeśli właściciel konta ma stałe, udokumentowane dochody, bank może wydać również kartę kredytową lub otworzyć kredyt w koncie.
Konto internetowe ePLAN

ePlan to konto internetowe , które może być naprawdę tanie, pod warunkiem że transakcji dokonujemy głównie w Internecie. Konto prowadzone jest za darmo, bezpłatne są przelewy krajowe realizowane przez Internet i automatyczną linię telefoniczną. Wypłaty z 3,6 tys. bankomatów są bezpłatne, za opcję wszystkich bezpłatnych bankomatów w kraju trzeba zapłacić 4 zł. Miesięczna opłata za kartę wynosi 3 zł (brak opłaty wiąże się z koniecznością zrealizowania transakcji bezgotówkowych za minimum 300 zł).
Konto Maax dla młodzieży

Plan Maax w BGŻ to konto dla młodzieży , od 13 do 18 lat. Konto prowadzone jest bezpłatnie. Bezpłatne wypłaty można realizować w 1,2 tys. bankomatów (opcja wszystkich bankomatów w Polsce kosztuje 4 zł). Do konta wydawana jest bezpłatna karta płatnicza Debit MasterCard. Rodzice mogą ograniczyć wartość transakcji dokonywanych przy jej użyciu, a także wysokość wypłat z bankomatu. Miesięczne użytkowanie karty kosztuje 2 zł (karta jest bezpłatna, gdy wykonamy w miesiącu transakcje bezgotówkowe za minimum 300 zł, co w przypadku konta młodzieżowego może być trudne).


Jarek Jarek
18.04.2012. 17:20

Polecam - jest OK

Zgodzę się z opinią - Franek 01.02.2011. 00:12

Trafiłem do banku w momencie kiedy potrzebowałem kredytu. Otrzymałem na dużo lepszych warunkach niż w mBanku gdzie miałem konto. Przy drugim kredycie pani w okienku zamieszała (miasto powiatowe) i w efekcie zamknąłem ubieganie się o kredyt, złożyłem w innym punkcie BGŻ (Łódź-Manufaktura) identyczny wniosek gdzie następnego dnia miałem już gotówkę.
Od jakiegoś czasu mam konto z podwyżką. Niby pobierają 5 lub 8 zł (jeśli nie zrobimy 300zł obrotu kartą w sklepach) ale rekompensuje to z nadwyżką dopłata 1% z wynagrodzenia (liczy się jedno najwyższe wynagrodzenie jeśli mamy kilka w jednym okresie rozliczeniowym) I tak konto nic nie kosztuje a nawet zarabia coś "ala oszczędnościowe". Wszystkie bankomaty w Polsce bez opłat ale to już standard się zrobił i dobrze :)
Interfejs obsługi przez internet jest wygodny ale minus za brak możliwości potwierdzenia operacji sms-em.
Teraz będę testował ich BGŻ Optimę.
Moim zdaniem jeśli ktoś ma problemy w placówce to proponuję jej nie odwiedzać i załatwić sprawę przez internet lub jeśli jest możliwość skorzystać z innego punktu w mieście.

Na dzień dzisiejszy moim zdaniem najlepszy indywidualny ROR dla osób które nie chcą płacić za konto i gdzieś pracują.


dorota dorota
07.04.2012. 00:07

BGZ dobry bank - dobry kawał

Dla mnie ten bank to ogólna beznadzieja.Obsługa na starowislnej w Krakowie poniżej jakiego poziomu. kiedyś pracownica tego oddziału wyszła na zaplecze z moim dowodem osobistym na dobre parę minut.
A poza tym telefony z BGZ to jakieś komiczne reklamy(dla krasnoludków) kredyty z darmowym ubezpieczeniem a co się później okazuje klient za te ubezpieczenie płaci a jak się złożyło wniosek to trzeba wziość kredyt.....itp.
Na pewno bank poniżej jakiegoś poziomu


uromin uromin
12.03.2012. 20:07

konto z ... podwyżką / premią

było konto z podwyżką,
a od marca 2012 jest konto z premią.
nowa nazwa oznacza podobne zasady funkcjonowania tego konta co wcześniej z jednym małym wyjątkiem:
otóż dotychczasowa stała opłata za kartę debetową do tego rachunku wynosząca 5 zł miesięcznie - zmienia się na:
5 zł / miesiąc - jeżeli suma obrotów bezgotówkowych tą kartą w okresie rozliczeniowym wyniesie przynajmniej 300 zł
8 zł / miesiąc w pozostałych przypadkach.
a więc żeby dostać ową premię i zyskać 1% od wpływu na rachunek w okresie rozliczeniowym należy wykonać przynajmniej 3 transakcje bezgotówkowe płatną kartą do tego rachunku,
a żeby nie stracić 8 zł a tylko 5 zł to jeszcze drugi warunek warto spełnić - aby suma tych transakcji bezgotówkowych była przynajmniej 300 zł.
w zaokrągleniu możnaby powiedzieć że konto z premią jest droższe o 3 zł miesięcznie od tego z podwyżką przed marcem 2012.


EXPERT EXPERT
30.08.2011. 17:42

EHH..WEDŁUG KLIENTÓW..

WEDŁUG KLIENTÓW ZADEN BANK NIE JEST DOBRY!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZAWSZE KTOS BĘDZIE NIE ZADOWOLONY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WG LUDZI NIE MA IDEALNEGO BANKU I ZAWSZE KTOS BĘDZIE BE!!!!!!!!!!!!! PISZE TO O WSZYSTKICH BANKACH A NIEKTÓRE SĄ OK


lorak lorak
11.08.2011. 13:53

ja Polecam

Brałem u nich kredyt inne banki jedenpo drugim odrzucały mi wnioski nie chcieli uznac dochodu z firmy ponad 50 tys zł za 6 miesiecy, bo wykazałem strate za rok poprzedni w PIT...
straciłem 2 tyg a BGŻ zachaczyłem przypadkowo bo już myslałem że nie da sie tego kredytu dostac w tym momencie i plułem sobie w brode że pozwoiłem sobie na wykazanie straty w PIT w poprzednim roku w firmie

Tym czasem

BGŻ dał mi kredyt w wysokości o jakiej w tym momencie nie marzyłem potrzebowałem 20 tys dostałem od nich 50 tys czas oczekiwania na decyzję 1 dzień, bo byłem po 13 w banku gdybym był od rana dostał bym tego samego dnia kasę..

mnie BANK BGŻ zaskoczył bardzo pozytywnie, wszytsko załatwione na klienta indywidualnego...
bez problemów szybko i przyjemnie. POLECAM zdecydowanie

konto firmowe przeniosłem z PKO BP SA narazie
do innego banku co prawda bo była fajna oferta kredytu obrotowego tam akurat.... i nie marudzilina strate w PIT i tutaj polecam Kredyt Bank..

zaś przedewszystkim polecam klientom PKO BP SA uciekac z PKO BP SA do innych banków to wam sie tylko opłaci...


ah ah
11.08.2011. 11:55

bank bgz

Reaktywacja, bo tylko tak można nazwać to co się dzieje z tym bankiem. Parę lat temu konkurował z Bankiem Śląskim i niestety przegrał. Absurdalne pomysły pozyskania pieniędzy od swoich już zdobytych klientów spowodowały, że większość przeszła do konkurencji. Dzisiaj chyba chcą powtórzyć sukces z tamtego okresu (bo wiedzą jak) wprowadzając oferty dopasowane do rynku. Cieszy mnie to, że poprawiła się obsługa i jest na poziomie konkurencji. Z jednej strony poziom obsługi dokumentów na poziomie banków pko i pekao (masa dokumentów w teczce, jednych cieszy, drugich przeraża) i tyle samo zabezpieczeń (tylko z pozoru tak groźnie wyglądają) i często miła, fachowa obsługa. Zobaczymy. Jeśli ktoś szuka banku z placówką bez kolejek to polecam. Korzystanie internetowo - b/u.

Dla zainteresowanych - konto osobiste - warunki:
1. przelew wynagrodzenia na konto - warunek - 1 procent z tej kwoty zwraca bank (dodatkowe wpływy nie są premiowane) - max 50 zł.
2. 3 tranzakcje kartą - (np. samoobsługowa kasa w tesco i problem z głowy)

Przelewy za darmo. Można część swoich środków przelać do Banku millenium i korzystać ze zwrotu kartą za zakupy 3 procent (min. 1000 zł - przelew) - ale to tylko tak na marginesie.

Konto firmowe Lider BGŻ:
0 zł prowadzenie
0 zł opłata za karte
0 zł wypłaty z bankomatów banku
1,5 zł przelewy (wychodzi ok. 9 zł za min. prowadzenia firmy).

Konto eplan:
1 zł za przelew
10 zł wypłata i wpłata kasy.


patryk patryk
07.08.2011. 14:43

polecam

polecam ten bank. po mimo że jestem klientem od kilku miesięcy jest ok. brałem u nich kredyt hipoteczny czekałem na niego ok. 4 tygodni. co do konta mam z podwyżką co miesiąc dostaje od nich premię 29 zł odliczając opłatę za kartę premia wynosi 24 zł. e-konto jasne i przejrzyste podoba mi lokaty 1 dniowe które można ustawić automatycznie. ogólnie w skali 1 do 5 daje dla banku 4 plus


Ertal Ertal
13.07.2011. 22:28

Opinia negatywna

Nie dajcie się zwieść tym pozytywnym wpisom, to nudzący się pracownicy BGŻ
Mam konto firmowe w tym banku i jak najszybciej chcę z niego zrezygnować,
naprawdę ostrzegam. Powodów jest wiele aż nie chce mi się o nich pisać.


karolcia karolcia
11.07.2011. 21:42

Opinia

U mnie pobrali 25 złotych za przedłużenie okresu kredytowania. Nigdy nie brałam żadnego kredytu.


Weronika Weronika
24.06.2011. 13:10

Opinia

Ja posiadam konto internetowe i nie do końca jestem zadowolona. Dziś właśnie sprawdziłam, że odciągnięto z mojego konta 20 zł i nie mam pojęcia dlaczego... Nie wykonywałam żadnych operacji, których koszt byłby tak wysoki. Poza tym nawet nie jest wyszczególnione w historii operacji za co ta teoretyczna opłata...


karolina karolina
13.06.2011. 21:45

Potwierdzam

Konto firmowe ... super ... blokada tokena ?????? nigdy a mam konto internetowe od samego początku telefoniczne też działa ok. potwierdzam to co pisze Pani Olka - korzystałam już z kilku kredytów i nigdy nie byłam zle załatwiona to bank który dba o klienta


Krystyna Krystyna
13.06.2011. 21:32

NAJLEPSZY BANK

Szczególnie polecam usługi tego BANKU.Jest super pod każdym względem Korzystne oferty miła obsługa itp.itd.Jestem klientem tego banku od ponad 15-tu lat i nigdy nie byłam żle obsłużona
konto internetowe bardzo łatwe w obsłudze trzeba tylko zgłosić się do oddziału


asas asas
09.06.2011. 21:11

konto osobiste

bank jest ok. konto posiadam juz 3 lata i nigdy nie miałem problemów. bankowość internetowa działa bez problemów i usterek. polecam.


Olka Olka
09.05.2011. 15:36

Opinia

Ja mam konto z planem internetowym. Związałam się z tym bankiem jakieś 5 lat temu i to co pisze p.Edyta to jakaś bzdura. Mam u nich konto, miałam dwa różne kredyty i chcę otworzyć teraz lokatę. A to chyba o czymś świadczy? Nikt nigdy nie kazał mi czekać, dzwoniłam przed przybyciem do banku i już były wnioski przygotowane. Korzystam tylko z przeglądarki Firefox, a token nigdy mi się nie zablokował, a oprócz Internetu mam również dostęp do konta przez telefon.

Nie wiem, jak jest z kontem firmowym, ale nie sądzę żeby była taka różnica...


wilku wilku
14.03.2011. 20:01

konto bgż

Założyłem sobie ror BGŻ I jestem pod wrażeniem. Bardzo dobry czytelny interfejs, mam firefoxa i mi narmalnie funkcjonuję bez problemu. Wszystkie bankomaty mam za darmo i dostaje 1% premii od najwyższego wpływu, polecam.


Ania Ania
01.03.2011. 14:27

Opinia

witam czy ktos mi pomorze???????? mam problem bo chciala bym zalozyc konto intenetowe w banku bgz ale nie mam pojecia jak to zrobic??????


Franek Franek
01.02.2011. 00:12

Konto w BGŻ

Jestem aktywnym ich klientem od 2 lat. Możliwe, że mam pecha do Pań z oddziału. Potwierdzam opinie ukazujące się na innych forach nt. kiepskiej obsługi w "okienkach". Bez końca problemy: albo błędy pisarskie wstrzymujące różne czynności, albo niepełna informacja, albo każda z Pań ma inne zdanie na ten sam temat. Jednym słowem masakra. Muszę natomiast przyznać, że jeżeli uda się pokonać Panie urzędniczki i korzysta się z kont za pośrednictwem internetu Bank ten zaskakuje pozytywnie. Niby technologicznie zapóźniony, ale ma zupełnie przyzwoite produkty np. lokaty jednodniowe czy bezprowizyjny dostęp do TFI (wprawdzie tylko jeden fundusz, ale całkiem niezły). W ostatnich miesiącach poprawili ofertę również innych produktów (karty, dostęp do bankomatów, niskie koszty - wbrew opiniom wiele czynności można wykonać za darmo). Niby nic specjalnego i poszczególne produkty zapewne w innych bankach będą lepsze, ale jeśli ktoś chce mieć kilka produktów w jednym banku na przyzwoitym poziomie to myślę, że można ich polecić. Na tle innych banków mają dosyć przejrzyste ofery tzn. bez haczyków, w każym bądź razie ja się nie naciąłem. Nie mam natomiast doświadczeń jak wygląda u nich sprawa kredytów.


Strony: Pierwsza 1 2 Ostatnia >> (2 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2015 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !