Konta bankowe · Konto · Konto w BGŻ Optima - Warto założyć?? Wasze Opinie??

Konta Banku BGŻ - Ocena ofert, Opinie

bgzoptima Choć BGŻ tj. Bank Gospodarki Żywnościowej specjalizuje się głównie w obsłudze rolnictwa i sektora rolno-spożywczego, swoją ofertę kieruje również do klientów indywidualnych, nie mających nic wspólnego ze wsią czy przetwórstwem rolnym. Dostępne konta w Banku BGŻ, zostały prześwietlone ponizej.

BGŻ OptimaKonto w BGŻ Optima - Warto założyć?? Wasze Opinie?? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
3.15 na 5
12 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (29 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: Pierwsza 1 2 Ostatnia >> (2 stron razem)
Micha Micha
07.02.2015. 11:28

Zawiedziony

Jesteśmy z żoną klientami BGZOptimy od początku jej istnienia. Od razu muszę napisać, że jesteśmy bardzo zawiedzeni, czujemy się dyskryminowaniu w stosunku do nowych klientów, którzy mają dużo lepsze warunki.

Najgorszą wadą jest fatalne wsparcie klienta przy zmianie danych osobowych, adresu, rachunku powiązanego. Trzeba wysyłać mnóstwo papierowej dokumentacji, zwłaszcza w przypadku funduszy inwestycyjnych. Realizacja zleceń trwa miesiącami! np. wypłata odrzucona ze względu na nieprawidłowe dane - bank zmienia dane w swojej bazie danych, ale już w udostępnianych przez siebie funduszach inwestycyjnych to nie!

Sytuacja się wielokrotnie powtarzała, zarówno w przypadku moim, jak i mojej żony. Bardzo nie polecam.


wisnia wisnia
19.01.2015. 10:08

Ludzie ,czy wy nie odrózniacie banków?

Ludzie ,czytajcie ze zrozumieniem optima to nie to samo co Bgż,ręce opadają


jaco777 jaco777
09.11.2014. 21:40

Obsługa telefoniczna

Tak mała uwaga dotycząca odblokowania konta, gdy sobie je zablokujemy złym hasłem.

Możemy je odblokować tylko w dni robocze od poniedziałku do piątku i tylko w godzinach 8-22.

Jak dla mnie to niezłe ZACOFANIE BANKU. Obsługa powinna być całodobowa.


RAFAEK RAFAEK
25.09.2014. 07:51

OPTIMA KONTO

Hej!
Tez tos napisze od siebie...
-brak bankomatów z prowizjami za wypłatę do ktorych
Przyzwyczaił mnie bank PKO, szkoda...
-3,5% jest co prawda, ale mi w zupełności wystarczyły by
2%
-brak aplikacji mobilnej, dla mnie to duzy plus.
-mało czytelny interfejs internetowy uważam za duzy atut.

Ogólnie, Polecam!!!


japa japa
14.09.2014. 23:02

Super Optima

Gostki, co tutaj piszecie, to chyba nie potraficie czytać. Miała być mowa o BGZOptima, a nie bgz. Wiem, że to internetowy klon, ale super działa i mam już ponad 2 lata konto, lokaty i bez żadnej awarii. A teraz dają na koncie"avista" dla nowych środków 3, 5 %! Gdzie tak jest? I nie jestem pracownikiem optimy, tylko jej klient, żeby było jasne


klient od siedmiu lat klient od siedmiu lat
27.05.2014. 17:37

niezadowolony

Porażka nie polecam. Politykę mają taką ze kuszą kontem za zero, następnie wprowadzają do oferty nowe nazwy kąt a na starych podnoszą opłaty, następnie przywalają opłaty za wypłaty nawet z ich bankomatów, oczywiście wszystko w białych rękawiczkach bo przecież regulaminy wysyłają i każdy powinien czytać. Wszystko fajnie tylko jak się ma "stare" konto, którego nie mają obecnie w ofercie to trzeba bardzo chcieć by się doczytać co będą zmieniać akurat na tym koncie. Wszystkich chętnych na jakąkolwiek współpracę z tym pankiem przestrzegam przed pobieżnym czytaniem umów i wiarą na "słowo".


zochan zochan
26.05.2014. 22:46

Negatyw

Ja posiadam kąto młodzieżowe od dwóch tygodni i juz jestem niezadowolony. Obiecywali ze wszystko darmowe do 26 roku życia tak darmowe ze dostałem pierwszą wypłate 130zł za praktyki i niedość ze zabierają 5% za wypłacenie kwoty to zabrali mi 50zł z kąta... wypowiedz na temat tego śmiesznego banku BGŻ jest taka ze nie polecam i odchodzę od tego.


klient klient
08.10.2013. 18:47

negatyw

zdecydowanie odradzam ten bank, konto z premią, to przewałka jakich mało w polskiej bankowości, co miesiąc zmieniają regulamin, by tylko nie wypłacać premii, narzucają kolejne wymogi, o których dowiadujesz się po czasie, gdy na twoje konto nie wpływają pieniądze z premii,


jasiu jasiu
11.07.2012. 00:24

opinia o kontach bgż

Przykładem takich działań jest reklamowane „Konto z Premią” – na którym klient może zarobić do 600 zł rocznie. Podwyżka wynosi 1 proc. miesięcznych wpływów na konto (ale maksymalna wysokość to 50 zł miesięcznie). Żeby ją otrzymać, trzeba oczywiście spełnić warunki regulaminowe, postawione przez bank. Pierwszy warunek – na konto musi wpływać wynagrodzenie (albo np. emerytura czy renta). Klient musi wykonać minimum 3 transakcje bezgotówkowe kartą (miesięczna opłata za korzystanie z niej to 5 zł), żeby bank wypłacił premię. Prowadzenie konta jest darmowe, darmowe są wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i krajowe przelewy internetowe.
Konto studenckie - Plan Student

Plan Student to oferta dla pełnoletnich uczniów i studentów. Konto jest bezpłatne, darmowe są również krajowe przelewy realizowane przez Internet i telefon. Za opcję bezprowizyjnych wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce w Planie Student zapłacimy 4 złote miesięcznie – to opcja, bo w standardzie bank oferuje wypłaty z bankomatów własnych i m.in. sieci Euronet. Jeśli właściciel konta ma stałe, udokumentowane dochody, bank może wydać również kartę kredytową lub otworzyć kredyt w koncie.
Konto internetowe ePLAN

ePlan to konto internetowe , które może być naprawdę tanie, pod warunkiem że transakcji dokonujemy głównie w Internecie. Konto prowadzone jest za darmo, bezpłatne są przelewy krajowe realizowane przez Internet i automatyczną linię telefoniczną. Wypłaty z 3,6 tys. bankomatów są bezpłatne, za opcję wszystkich bezpłatnych bankomatów w kraju trzeba zapłacić 4 zł. Miesięczna opłata za kartę wynosi 3 zł (brak opłaty wiąże się z koniecznością zrealizowania transakcji bezgotówkowych za minimum 300 zł).
Konto Maax dla młodzieży

Plan Maax w BGŻ to konto dla młodzieży , od 13 do 18 lat. Konto prowadzone jest bezpłatnie. Bezpłatne wypłaty można realizować w 1,2 tys. bankomatów (opcja wszystkich bankomatów w Polsce kosztuje 4 zł). Do konta wydawana jest bezpłatna karta płatnicza Debit MasterCard. Rodzice mogą ograniczyć wartość transakcji dokonywanych przy jej użyciu, a także wysokość wypłat z bankomatu. Miesięczne użytkowanie karty kosztuje 2 zł (karta jest bezpłatna, gdy wykonamy w miesiącu transakcje bezgotówkowe za minimum 300 zł, co w przypadku konta młodzieżowego może być trudne).


Jarek Jarek
18.04.2012. 17:20

Polecam - jest OK

Zgodzę się z opinią - Franek 01.02.2011. 00:12

Trafiłem do banku w momencie kiedy potrzebowałem kredytu. Otrzymałem na dużo lepszych warunkach niż w mBanku gdzie miałem konto. Przy drugim kredycie pani w okienku zamieszała (miasto powiatowe) i w efekcie zamknąłem ubieganie się o kredyt, złożyłem w innym punkcie BGŻ (Łódź-Manufaktura) identyczny wniosek gdzie następnego dnia miałem już gotówkę.
Od jakiegoś czasu mam konto z podwyżką. Niby pobierają 5 lub 8 zł (jeśli nie zrobimy 300zł obrotu kartą w sklepach) ale rekompensuje to z nadwyżką dopłata 1% z wynagrodzenia (liczy się jedno najwyższe wynagrodzenie jeśli mamy kilka w jednym okresie rozliczeniowym) I tak konto nic nie kosztuje a nawet zarabia coś "ala oszczędnościowe". Wszystkie bankomaty w Polsce bez opłat ale to już standard się zrobił i dobrze :)
Interfejs obsługi przez internet jest wygodny ale minus za brak możliwości potwierdzenia operacji sms-em.
Teraz będę testował ich BGŻ Optimę.
Moim zdaniem jeśli ktoś ma problemy w placówce to proponuję jej nie odwiedzać i załatwić sprawę przez internet lub jeśli jest możliwość skorzystać z innego punktu w mieście.

Na dzień dzisiejszy moim zdaniem najlepszy indywidualny ROR dla osób które nie chcą płacić za konto i gdzieś pracują.


dorota dorota
07.04.2012. 00:07

BGZ dobry bank - dobry kawał

Dla mnie ten bank to ogólna beznadzieja.Obsługa na starowislnej w Krakowie poniżej jakiego poziomu. kiedyś pracownica tego oddziału wyszła na zaplecze z moim dowodem osobistym na dobre parę minut.
A poza tym telefony z BGZ to jakieś komiczne reklamy(dla krasnoludków) kredyty z darmowym ubezpieczeniem a co się później okazuje klient za te ubezpieczenie płaci a jak się złożyło wniosek to trzeba wziość kredyt.....itp.
Na pewno bank poniżej jakiegoś poziomu


uromin uromin
12.03.2012. 20:07

konto z ... podwyżką / premią

było konto z podwyżką,
a od marca 2012 jest konto z premią.
nowa nazwa oznacza podobne zasady funkcjonowania tego konta co wcześniej z jednym małym wyjątkiem:
otóż dotychczasowa stała opłata za kartę debetową do tego rachunku wynosząca 5 zł miesięcznie - zmienia się na:
5 zł / miesiąc - jeżeli suma obrotów bezgotówkowych tą kartą w okresie rozliczeniowym wyniesie przynajmniej 300 zł
8 zł / miesiąc w pozostałych przypadkach.
a więc żeby dostać ową premię i zyskać 1% od wpływu na rachunek w okresie rozliczeniowym należy wykonać przynajmniej 3 transakcje bezgotówkowe płatną kartą do tego rachunku,
a żeby nie stracić 8 zł a tylko 5 zł to jeszcze drugi warunek warto spełnić - aby suma tych transakcji bezgotówkowych była przynajmniej 300 zł.
w zaokrągleniu możnaby powiedzieć że konto z premią jest droższe o 3 zł miesięcznie od tego z podwyżką przed marcem 2012.


EXPERT EXPERT
30.08.2011. 17:42

EHH..WEDŁUG KLIENTÓW..

WEDŁUG KLIENTÓW ZADEN BANK NIE JEST DOBRY!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZAWSZE KTOS BĘDZIE NIE ZADOWOLONY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WG LUDZI NIE MA IDEALNEGO BANKU I ZAWSZE KTOS BĘDZIE BE!!!!!!!!!!!!! PISZE TO O WSZYSTKICH BANKACH A NIEKTÓRE SĄ OK


lorak lorak
11.08.2011. 13:53

ja Polecam

Brałem u nich kredyt inne banki jedenpo drugim odrzucały mi wnioski nie chcieli uznac dochodu z firmy ponad 50 tys zł za 6 miesiecy, bo wykazałem strate za rok poprzedni w PIT...
straciłem 2 tyg a BGŻ zachaczyłem przypadkowo bo już myslałem że nie da sie tego kredytu dostac w tym momencie i plułem sobie w brode że pozwoiłem sobie na wykazanie straty w PIT w poprzednim roku w firmie

Tym czasem

BGŻ dał mi kredyt w wysokości o jakiej w tym momencie nie marzyłem potrzebowałem 20 tys dostałem od nich 50 tys czas oczekiwania na decyzję 1 dzień, bo byłem po 13 w banku gdybym był od rana dostał bym tego samego dnia kasę..

mnie BANK BGŻ zaskoczył bardzo pozytywnie, wszytsko załatwione na klienta indywidualnego...
bez problemów szybko i przyjemnie. POLECAM zdecydowanie

konto firmowe przeniosłem z PKO BP SA narazie
do innego banku co prawda bo była fajna oferta kredytu obrotowego tam akurat.... i nie marudzilina strate w PIT i tutaj polecam Kredyt Bank..

zaś przedewszystkim polecam klientom PKO BP SA uciekac z PKO BP SA do innych banków to wam sie tylko opłaci...


ah ah
11.08.2011. 11:55

bank bgz

Reaktywacja, bo tylko tak można nazwać to co się dzieje z tym bankiem. Parę lat temu konkurował z Bankiem Śląskim i niestety przegrał. Absurdalne pomysły pozyskania pieniędzy od swoich już zdobytych klientów spowodowały, że większość przeszła do konkurencji. Dzisiaj chyba chcą powtórzyć sukces z tamtego okresu (bo wiedzą jak) wprowadzając oferty dopasowane do rynku. Cieszy mnie to, że poprawiła się obsługa i jest na poziomie konkurencji. Z jednej strony poziom obsługi dokumentów na poziomie banków pko i pekao (masa dokumentów w teczce, jednych cieszy, drugich przeraża) i tyle samo zabezpieczeń (tylko z pozoru tak groźnie wyglądają) i często miła, fachowa obsługa. Zobaczymy. Jeśli ktoś szuka banku z placówką bez kolejek to polecam. Korzystanie internetowo - b/u.

Dla zainteresowanych - konto osobiste - warunki:
1. przelew wynagrodzenia na konto - warunek - 1 procent z tej kwoty zwraca bank (dodatkowe wpływy nie są premiowane) - max 50 zł.
2. 3 tranzakcje kartą - (np. samoobsługowa kasa w tesco i problem z głowy)

Przelewy za darmo. Można część swoich środków przelać do Banku millenium i korzystać ze zwrotu kartą za zakupy 3 procent (min. 1000 zł - przelew) - ale to tylko tak na marginesie.

Konto firmowe Lider BGŻ:
0 zł prowadzenie
0 zł opłata za karte
0 zł wypłaty z bankomatów banku
1,5 zł przelewy (wychodzi ok. 9 zł za min. prowadzenia firmy).

Konto eplan:
1 zł za przelew
10 zł wypłata i wpłata kasy.


patryk patryk
07.08.2011. 14:43

polecam

polecam ten bank. po mimo że jestem klientem od kilku miesięcy jest ok. brałem u nich kredyt hipoteczny czekałem na niego ok. 4 tygodni. co do konta mam z podwyżką co miesiąc dostaje od nich premię 29 zł odliczając opłatę za kartę premia wynosi 24 zł. e-konto jasne i przejrzyste podoba mi lokaty 1 dniowe które można ustawić automatycznie. ogólnie w skali 1 do 5 daje dla banku 4 plus


Ertal Ertal
13.07.2011. 22:28

Opinia negatywna

Nie dajcie się zwieść tym pozytywnym wpisom, to nudzący się pracownicy BGŻ
Mam konto firmowe w tym banku i jak najszybciej chcę z niego zrezygnować,
naprawdę ostrzegam. Powodów jest wiele aż nie chce mi się o nich pisać.


karolcia karolcia
11.07.2011. 21:42

Opinia

U mnie pobrali 25 złotych za przedłużenie okresu kredytowania. Nigdy nie brałam żadnego kredytu.


Weronika Weronika
24.06.2011. 13:10

Opinia

Ja posiadam konto internetowe i nie do końca jestem zadowolona. Dziś właśnie sprawdziłam, że odciągnięto z mojego konta 20 zł i nie mam pojęcia dlaczego... Nie wykonywałam żadnych operacji, których koszt byłby tak wysoki. Poza tym nawet nie jest wyszczególnione w historii operacji za co ta teoretyczna opłata...


karolina karolina
13.06.2011. 21:45

Potwierdzam

Konto firmowe ... super ... blokada tokena ?????? nigdy a mam konto internetowe od samego początku telefoniczne też działa ok. potwierdzam to co pisze Pani Olka - korzystałam już z kilku kredytów i nigdy nie byłam zle załatwiona to bank który dba o klienta


Krystyna Krystyna
13.06.2011. 21:32

NAJLEPSZY BANK

Szczególnie polecam usługi tego BANKU.Jest super pod każdym względem Korzystne oferty miła obsługa itp.itd.Jestem klientem tego banku od ponad 15-tu lat i nigdy nie byłam żle obsłużona
konto internetowe bardzo łatwe w obsłudze trzeba tylko zgłosić się do oddziału


asas asas
09.06.2011. 21:11

konto osobiste

bank jest ok. konto posiadam juz 3 lata i nigdy nie miałem problemów. bankowość internetowa działa bez problemów i usterek. polecam.


Olka Olka
09.05.2011. 15:36

Opinia

Ja mam konto z planem internetowym. Związałam się z tym bankiem jakieś 5 lat temu i to co pisze p.Edyta to jakaś bzdura. Mam u nich konto, miałam dwa różne kredyty i chcę otworzyć teraz lokatę. A to chyba o czymś świadczy? Nikt nigdy nie kazał mi czekać, dzwoniłam przed przybyciem do banku i już były wnioski przygotowane. Korzystam tylko z przeglądarki Firefox, a token nigdy mi się nie zablokował, a oprócz Internetu mam również dostęp do konta przez telefon.

Nie wiem, jak jest z kontem firmowym, ale nie sądzę żeby była taka różnica...


wilku wilku
14.03.2011. 20:01

konto bgż

Założyłem sobie ror BGŻ I jestem pod wrażeniem. Bardzo dobry czytelny interfejs, mam firefoxa i mi narmalnie funkcjonuję bez problemu. Wszystkie bankomaty mam za darmo i dostaje 1% premii od najwyższego wpływu, polecam.


Ania Ania
01.03.2011. 14:27

Opinia

witam czy ktos mi pomorze???????? mam problem bo chciala bym zalozyc konto intenetowe w banku bgz ale nie mam pojecia jak to zrobic??????


Strony: Pierwsza 1 2 Ostatnia >> (2 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2015 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !