Konta bankowe · Konto · Konto w BGŻ Optima - Warto założyć?? Wasze Opinie??

Konta Banku BGŻ - Ocena ofert, Opinie

bgzoptima Choć BGŻ tj. Bank Gospodarki Żywnościowej specjalizuje się głównie w obsłudze rolnictwa i sektora rolno-spożywczego, swoją ofertę kieruje również do klientów indywidualnych, nie mających nic wspólnego ze wsią czy przetwórstwem rolnym. Dostępne konta w Banku BGŻ, zostały prześwietlone ponizej.

Konto Aktywna Pensja

BGŻ OptimaKonto w BGŻ Optima - Warto założyć?? Wasze Opinie?? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
2.7 na 5
28 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (44 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
BankUser BankUser
11.04.2016. 21:00

Zmiany w oprogramowaniu banku

W porównaniu do tego co było obecnie osiągnięto poziom zdecydowanie poniżej moich oczekiwań.
Poprzednio byla pełna, codziennie aktualizowana informacja, na temat zyskanych odsetek.
Teraz nie ma tej informacji. Nie wiesz czy coś zyskujesz, ile zyskujesz i czy ten system działa czy nie.
Kiedyś przelew z BGŻ do BGŻ Optima udawało się zrobić w kilka godzin maksimum.
Teraz to dwa dni. Jednego dnia wykonujesz przelew, a już na drugi dzień pojawia się w drugim banku.
Widać że bank przytrzymuje teraz pieniądze (tak jak inne banki), nie płacąc za nie odsetek.
Obecny system jest tak zbudowany że może pobierać opłaty za przelewy i inne usługi, co mnie jako użytkownika dotychczas darmowego banku nastawionego na oszczędzanie zaczyna wkurzać.
Jeszcze trochę zmian i mówię ładnie po Polsku,..... dowidzenia.


Pawe Pawe
09.04.2016. 21:21

problem z hasłem do pierwszego logowania - konto firmowe w BGŻ BNP Paribas

Przestrzegam przed zakładaniem konta dla firm w banku BGŻ BNP Paribas. W skrócie: zaistniał problem z obsługą konta internetowego firmowego, z wykorzystaniem tokena – nie doczekałem się hasła do pierwszego logowania do systemu, pomimo wielokrotnych prób kontaktu z infolinią (rachunek za telefon na pewno będzie niemały). Gdy już udało się połączyć z konsultantem, byłem przekierowywany do kolejnej osoby itd. Moja cierpliwość została wystawiona na ciężką próbę biorąc pod uwagę ilość podejmowanych prób uzyskania hasła. W rezultacie nie mam dostępu do konta. Niestety, aktywacji konta można dokonać jedynie przez infolinię, nie można w placówce bankowej. W tej sytuacji nie pozostaje mi nic innego jak zrezygnować z usługi. Zdecydowanie odradzam wybór konta firmowego w tym banku.


MrG MrG
23.03.2016. 00:57

Ten bank to DNO!

Ten bank to DNO! Jestem z Lublina. Mam kredyt hipoteczny, konto firmowe i kredyt obrotowy. Bank zacofany technologicznie. SMSy w kontach firmowych niedostępne mimo ślepych obietnic! Współpraca z tym bankiem to ciągła udręka. Ze wszystkim trzeba dymać do oddziału. Nie potrafią zadbać o obecnego klienta. Mój "opiekun" jeśli w ogóle można go tak nazwać nie potrafił dopilnować dla mnie prozaicznych tematów. Mój kredyt obrotowy realizowany zgodnie z założeniami umowy był podpisany na 12 miesięcy. Po tym okresie zamiast dać lepsze warunki,przedłużyć i podać sobie rękę zaczynają piętrzyć się przeszkody i procedura jak przy hipotece. Ponowna gruntowna weryfikacja firmy, taczka dokumentów .. myślę trudno. Załatwiłem, przekazałem opiekunowi potwierdził że to wystarczy więc pojechałem na ferie zimowe. Po 4 dniach zaczęło się wydzwanianie i psucie odpoczynku że analityk chce jeszcze zaświadczenie takie a takie i jeszcze to i jeszcze tamto. Na koniec okazało się że muszę zapieprzać do lokalnego oddziału w Zakopanym podpisać jakiś kwit i zapłacić 700 zł za łaskawe przedłużenie kredytu o miesiąc bym mógł donieść dokumenty po powrocie do Lublina. Następnie po powrocie się okazało że poprzednie dokumenty są już nie ważne bo przecież minęło 14 dni i śpiewka od nowa a na koniec mi dowalili że nie mam zdolności bo styczeń jest słaby (wydaliśmy masę kasy zarobionej w listopadzie i grudniu na nowe urządzenie biura) mimo że listopad i grudzień był na maksa tłusty. Jestem na etapie przenoszenia wszystkich produktów do banku ING gdzie równolegle posiadałem konta od ponad 10 lat i traktowany jestem jak człowiek. W banku BGŻ nie dowiesz się niczego jeśli jest decyzja odmowna na jakiś produkt. Tekst standardowy "system mi tego nie przyjmuje" albo "analityk twierdzi że nie". Beton, ściana,zapora ... Dziwne jest to że "analityk" w 4 innych bankach po rękach mnie całuje. Zmarnowałem tylko czas w tym banku ... jestem wzorowym klientem a oni mi robią łaskę na każdym kroku. Niech się w tyłek ugryzą ... żegnam. NIE POLECAM!


CVQ CVQ
22.03.2016. 08:52

Praktyki BGŻ Optima

Podjąłem ,jak się okazało bardzo złą decyzję o założenie lokaty w tym banku.
Po złożeniu wniosku i przelaniu pieniędzy na wskazane przez bank konto dostałem wiadomość o jakiejś nieścisłości w danych z przelewu i odrzuceniu wniosku o lokatę.Wszystko bym rozumiał gdyby nie to, że nie zwrócono mi przelanych pieniędzy mimo zapewnień pracownika o wykonanym przelewie zwrotnym. Po kilku dniach umówiłem się na wizytę u rzecznika UOKiK by podjąć dalsze działania wobec tej instytucji.
Przestrzegam wszystkich przed współpracą z nimi.


Anonim Anonim
16.03.2016. 19:08

Opinia

Jestem bardzo zawiedziona tym bankiem. Od 4 tygodni próbuję zmienić rachunek powiązany, na infolinię nie da się dodzwonić, dostaję tylko informacje, że próba zmiany rachunku odrzucona przez system. Jak dla mnie brak profesjonalizmu i zwyczajna nieuczciwość.


MonikaU123 MonikaU123
12.03.2016. 11:23

Czy ktoś ma konto w BGZ Optima i nie moze wykonać przelewu

Czy ktoś z Państwa ma konto w BGZ Optima i także nie może wykonać przelewu na rachunek powiązany. Wchodzę w opcje przelewy krajowe, i okienka przelew z rachunku, przelew do, dane do przelewu nawet się nie otwierają? Nie wiem czy to chwilowa awaria w banku?
7 marca jeszcze działało.


Romi69 Romi69
09.03.2016. 22:39

BGZ Optima

To konto depozytowe , nic więcej tam nie zrobisz !
Przelewy tylko na konto powiązane.
Jest promocja na nowe środki to wpłacam.
Kończy się to czyszczę do 0 aby załapać się na następną.
Ważne aby nie trzymać pieniędzy po promocji inaczej przy następnej kicha


Anna Anna
08.03.2016. 11:38

zdecydowanie odradzam - brak możliwości wypłaty własnych pieniędzy

Witam, mam konto w tym banku od kilku lat. I do tej pory nie miałam powodów do narzekania bo tak na prawdę niewiele miałam interakcji z bankiem.

Teraz po raz pierwszy potrzebowałam zmienić rachunek powiązany na inny (gdyż konto w poprzednim banku zamknęłam). Ta wydawałoby się prosta czynność trwa już od 9 lutego - zatem miesiąc. Wykonałam już 3 przelewy z opisem "ZMIANA RACHUNKU POWIĄZANEGO" na kwote 1 pln (zgodnie z wymogami banku). Na infolinii sprawdzono i potwierdzono mi 5 krotnie, iż przelew spełnia wymogi banku - to jednak nie zmienia faktu, że wciaż widnieje "Status rachunku powiązanego: W trakcie akceptacji"
A to oznacza, iż od miesiąca NIE JESTEM W STANIE WYPŁACIĆ Z KONTA WŁASNYCH PIENIĘDZY!!!
Kolejne telefony na infolinie kończą się informacją, że jest jakiś bląd techniczny i zapewnieniem że temat zostanie wyjaśniony a bank do mnie oddzwoni. Na razie żadnego telefonu zwrotnego nie otrzymałam, dziś pani Dorota Wąsowska z infolinii na prośbę o połączenie z przełożonym rozłączyła się!

Całkowity brak kompetencji, o szacunku i zainteresowaniu problemem klienta nie wspominając.


Emil Emil
07.03.2016. 23:12

Optima - Nie mogę wypłacić pieniędzy po zmianie nr konta powiązanego

Zanim bank stał się Paribas było OK. W połowie lutego zmieniłem nr konta do wypłat i obecnie nie mogę wypłacić ani na stare ani na nowe konto powiązane. Dzwonili do mnie dopiero po kilku zgłoszeniach 2x z tymi samymi blędnymi instrukcjami. Obecnie milczą już tydzień a ja mam zamrożoną kasę. Zostaje mi tylko arbitraż w KNF. Aż strach pomyśleć, że kiedyś trzymałem tam prawie całe oszczędności. Omijać szerokim łukiem.


Cezary Cezary
16.02.2016. 12:59

Opinia

Nie warto. Zwłaszcza jeśli dopuszcza się możliwość zamknięcia konta w przyszłości. W takim przypadku bank uruchamia arsenał środków zniechęcająco-utrudniających realizację tego zamierzenia. Jest to droga przez mękę. Bank nie reaguje na wypowiedzenia wysyłane drogą tradycyjną. Domagają się (zresztą z godnie z regulaminem) wypowiedzenia elektronicznego. Kłopot jest jednak wówczas, gdy np. zmieni się numer telefonu, na który przychodzą hasła smsowe. Hasła wędrują na nieaktualny telefon, zatem dostęp do bankowości elektronicznej jest zamknięty, a zmiana numeru telefonu w banku możliwa jest - wg infolinii - poprzez... kanał internetowy :)
Podsumowując, odradzam. Jest wiele innych banków, gdzie rozwiązania regulaminowe nastawione są na wygodę klienta. BGŻ Optima jest przeciwieństwem takiej filozofii.


Cezary Cezary
16.02.2016. 09:57

BGŻ Optima

Mogę jedynie przyłączyć się do rady omijania tego banku; chodzi o Optimę. 2 miesiące temu próbowałem zamknąć konta, wypowiadając je na piśmie. Na wypowiedzenie bank nie reaguje, domaga się elektronicznego. Problemu by nie było, gdybym w międzyczasie nie zmienił numeru telefonu. Efekt jest taki, że bank wysyła hasła smsowe na stary numer, co oznacza, że dostęp do bankowości internetowej mam uniemożliwiony. Ale najlepsze jets to, że - jak informuje mnie infolinia - zmiany numeru telefonu mogę dokonać... przez kanał internetowy. Wniosek: jeśli macie zamiar kiedykolwiek zrezygnować z kota w Optimie, to lepiej w ogóle go nie zakładajcie; zamknięcie to droga przez mękę.


Piotr Piotr
30.12.2015. 23:25

BGŻ BNP PARIBAS

Omijać szerokim łukiem. Beznadziejne godziny otwarcia placówki. Oszczędzają na personelu, zazwyczaj obsługuje jedna osoba. Na 10 odwiedzin, 5 kończy się 20-30 minutowym oczekiwaniem. Wysokie opłaty.


oszukany oszukany
29.12.2015. 22:07

Zwracajcie uwagę przy likwidacji konta!!!

Przy takiej okazji bank "zostawił sobie" na rachunku 20 groszy, mimo że musiałem przy okazji likwidacji dopłacić kilka złotych. Po roku przyszło wezwanie do zapłaty ponad 100 zł prowizji za... prowadzenie rachunku, który zlikwidowałem, a na którym te 20 groszy ciągle wisiało. To jest złodziejski bank jak każdy bank. Jednak każde złodziejstwo powinno mieć jakieś rozsądne granice.


Aneta Aneta
02.09.2015. 20:11

BGŻ - OMIJAJCIE SZEROKIM ŁUKIEM !!!

Jestem klientem ponad 15 lat. Zero szacunku dla stałego klienta. Gdy zgłosiłam reklamację pobieranych niesłusznie prowizji od wypłat z bankomatów BGŻ ( co miałam zagwarantowane w umowie - wypłata z bankomatów BGŻ na terenie całego kraju). W międzyczasie dziwnym trafem warunki się zmieniły , o czym nie miałam pojęcia. Na wakacjach szukałam bankomatów BGŻ i dokonywałam wypłat ,a po powrocie - kilkadziesiąt złotych pobrane przez bank.
Po wizycie w banku dowiedziałam się, że za 100 zł mogę zmienić warunki ror. A jaką mam pewność, że za rok bank ponownie samowolnie ustali ,że zero wypłat w bankomatach BGŻ?
Pracownikom widać nie zależy na zatrzymaniu klienta w banku. OMijajcie ten bank szerokim łukiem.


ace1234 ace1234
19.04.2015. 17:39

bank BGŻ

Mam konto w BGŻ, najbardziej niekompetentny personel z jakim się spotkałem, pięć osób z personelu banku pomagało w założeniu zwykłego konta osobistego, ponieważ jedna nie potrafiła sobie poradzić z tym. Tele obsługa najgorsza, nie potrafią pomóc, są niegrzeczni i nieuprzejmi. Najczęstszą odpowiedzią na zadane pytanie odpowiadają " niestety nie wiem jak panu pomóc".
BARDZO NIE POLECAM TEGO BANKU!!!!!!!!!!!!!!!


Micha Micha
07.02.2015. 11:28

Zawiedziony

Jesteśmy z żoną klientami BGZOptimy od początku jej istnienia. Od razu muszę napisać, że jesteśmy bardzo zawiedzeni, czujemy się dyskryminowaniu w stosunku do nowych klientów, którzy mają dużo lepsze warunki.

Najgorszą wadą jest fatalne wsparcie klienta przy zmianie danych osobowych, adresu, rachunku powiązanego. Trzeba wysyłać mnóstwo papierowej dokumentacji, zwłaszcza w przypadku funduszy inwestycyjnych. Realizacja zleceń trwa miesiącami! np. wypłata odrzucona ze względu na nieprawidłowe dane - bank zmienia dane w swojej bazie danych, ale już w udostępnianych przez siebie funduszach inwestycyjnych to nie!

Sytuacja się wielokrotnie powtarzała, zarówno w przypadku moim, jak i mojej żony. Bardzo nie polecam.


wisnia wisnia
19.01.2015. 10:08

Ludzie ,czy wy nie odrózniacie banków?

Ludzie ,czytajcie ze zrozumieniem optima to nie to samo co Bgż,ręce opadają


jaco777 jaco777
09.11.2014. 21:40

Obsługa telefoniczna

Tak mała uwaga dotycząca odblokowania konta, gdy sobie je zablokujemy złym hasłem.

Możemy je odblokować tylko w dni robocze od poniedziałku do piątku i tylko w godzinach 8-22.

Jak dla mnie to niezłe ZACOFANIE BANKU. Obsługa powinna być całodobowa.


RAFAEK RAFAEK
25.09.2014. 07:51

OPTIMA KONTO

Hej!
Tez tos napisze od siebie...
-brak bankomatów z prowizjami za wypłatę do ktorych
Przyzwyczaił mnie bank PKO, szkoda...
-3,5% jest co prawda, ale mi w zupełności wystarczyły by
2%
-brak aplikacji mobilnej, dla mnie to duzy plus.
-mało czytelny interfejs internetowy uważam za duzy atut.

Ogólnie, Polecam!!!


japa japa
14.09.2014. 23:02

Super Optima

Gostki, co tutaj piszecie, to chyba nie potraficie czytać. Miała być mowa o BGZOptima, a nie bgz. Wiem, że to internetowy klon, ale super działa i mam już ponad 2 lata konto, lokaty i bez żadnej awarii. A teraz dają na koncie"avista" dla nowych środków 3, 5 %! Gdzie tak jest? I nie jestem pracownikiem optimy, tylko jej klient, żeby było jasne


klient od siedmiu lat klient od siedmiu lat
27.05.2014. 17:37

niezadowolony

Porażka nie polecam. Politykę mają taką ze kuszą kontem za zero, następnie wprowadzają do oferty nowe nazwy kąt a na starych podnoszą opłaty, następnie przywalają opłaty za wypłaty nawet z ich bankomatów, oczywiście wszystko w białych rękawiczkach bo przecież regulaminy wysyłają i każdy powinien czytać. Wszystko fajnie tylko jak się ma "stare" konto, którego nie mają obecnie w ofercie to trzeba bardzo chcieć by się doczytać co będą zmieniać akurat na tym koncie. Wszystkich chętnych na jakąkolwiek współpracę z tym pankiem przestrzegam przed pobieżnym czytaniem umów i wiarą na "słowo".


zochan zochan
26.05.2014. 22:46

Negatyw

Ja posiadam kąto młodzieżowe od dwóch tygodni i juz jestem niezadowolony. Obiecywali ze wszystko darmowe do 26 roku życia tak darmowe ze dostałem pierwszą wypłate 130zł za praktyki i niedość ze zabierają 5% za wypłacenie kwoty to zabrali mi 50zł z kąta... wypowiedz na temat tego śmiesznego banku BGŻ jest taka ze nie polecam i odchodzę od tego.


klient klient
08.10.2013. 18:47

negatyw

zdecydowanie odradzam ten bank, konto z premią, to przewałka jakich mało w polskiej bankowości, co miesiąc zmieniają regulamin, by tylko nie wypłacać premii, narzucają kolejne wymogi, o których dowiadujesz się po czasie, gdy na twoje konto nie wpływają pieniądze z premii,


jasiu jasiu
11.07.2012. 00:24

opinia o kontach bgż

Przykładem takich działań jest reklamowane „Konto z Premią” – na którym klient może zarobić do 600 zł rocznie. Podwyżka wynosi 1 proc. miesięcznych wpływów na konto (ale maksymalna wysokość to 50 zł miesięcznie). Żeby ją otrzymać, trzeba oczywiście spełnić warunki regulaminowe, postawione przez bank. Pierwszy warunek – na konto musi wpływać wynagrodzenie (albo np. emerytura czy renta). Klient musi wykonać minimum 3 transakcje bezgotówkowe kartą (miesięczna opłata za korzystanie z niej to 5 zł), żeby bank wypłacił premię. Prowadzenie konta jest darmowe, darmowe są wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i krajowe przelewy internetowe.
Konto studenckie - Plan Student

Plan Student to oferta dla pełnoletnich uczniów i studentów. Konto jest bezpłatne, darmowe są również krajowe przelewy realizowane przez Internet i telefon. Za opcję bezprowizyjnych wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce w Planie Student zapłacimy 4 złote miesięcznie – to opcja, bo w standardzie bank oferuje wypłaty z bankomatów własnych i m.in. sieci Euronet. Jeśli właściciel konta ma stałe, udokumentowane dochody, bank może wydać również kartę kredytową lub otworzyć kredyt w koncie.
Konto internetowe ePLAN

ePlan to konto internetowe , które może być naprawdę tanie, pod warunkiem że transakcji dokonujemy głównie w Internecie. Konto prowadzone jest za darmo, bezpłatne są przelewy krajowe realizowane przez Internet i automatyczną linię telefoniczną. Wypłaty z 3,6 tys. bankomatów są bezpłatne, za opcję wszystkich bezpłatnych bankomatów w kraju trzeba zapłacić 4 zł. Miesięczna opłata za kartę wynosi 3 zł (brak opłaty wiąże się z koniecznością zrealizowania transakcji bezgotówkowych za minimum 300 zł).
Konto Maax dla młodzieży

Plan Maax w BGŻ to konto dla młodzieży , od 13 do 18 lat. Konto prowadzone jest bezpłatnie. Bezpłatne wypłaty można realizować w 1,2 tys. bankomatów (opcja wszystkich bankomatów w Polsce kosztuje 4 zł). Do konta wydawana jest bezpłatna karta płatnicza Debit MasterCard. Rodzice mogą ograniczyć wartość transakcji dokonywanych przy jej użyciu, a także wysokość wypłat z bankomatu. Miesięczne użytkowanie karty kosztuje 2 zł (karta jest bezpłatna, gdy wykonamy w miesiącu transakcje bezgotówkowe za minimum 300 zł, co w przypadku konta młodzieżowego może być trudne).


Jarek Jarek
18.04.2012. 17:20

Polecam - jest OK

Zgodzę się z opinią - Franek 01.02.2011. 00:12

Trafiłem do banku w momencie kiedy potrzebowałem kredytu. Otrzymałem na dużo lepszych warunkach niż w mBanku gdzie miałem konto. Przy drugim kredycie pani w okienku zamieszała (miasto powiatowe) i w efekcie zamknąłem ubieganie się o kredyt, złożyłem w innym punkcie BGŻ (Łódź-Manufaktura) identyczny wniosek gdzie następnego dnia miałem już gotówkę.
Od jakiegoś czasu mam konto z podwyżką. Niby pobierają 5 lub 8 zł (jeśli nie zrobimy 300zł obrotu kartą w sklepach) ale rekompensuje to z nadwyżką dopłata 1% z wynagrodzenia (liczy się jedno najwyższe wynagrodzenie jeśli mamy kilka w jednym okresie rozliczeniowym) I tak konto nic nie kosztuje a nawet zarabia coś "ala oszczędnościowe". Wszystkie bankomaty w Polsce bez opłat ale to już standard się zrobił i dobrze :)
Interfejs obsługi przez internet jest wygodny ale minus za brak możliwości potwierdzenia operacji sms-em.
Teraz będę testował ich BGŻ Optimę.
Moim zdaniem jeśli ktoś ma problemy w placówce to proponuję jej nie odwiedzać i załatwić sprawę przez internet lub jeśli jest możliwość skorzystać z innego punktu w mieście.

Na dzień dzisiejszy moim zdaniem najlepszy indywidualny ROR dla osób które nie chcą płacić za konto i gdzieś pracują.


dorota dorota
07.04.2012. 00:07

BGZ dobry bank - dobry kawał

Dla mnie ten bank to ogólna beznadzieja.Obsługa na starowislnej w Krakowie poniżej jakiego poziomu. kiedyś pracownica tego oddziału wyszła na zaplecze z moim dowodem osobistym na dobre parę minut.
A poza tym telefony z BGZ to jakieś komiczne reklamy(dla krasnoludków) kredyty z darmowym ubezpieczeniem a co się później okazuje klient za te ubezpieczenie płaci a jak się złożyło wniosek to trzeba wziość kredyt.....itp.
Na pewno bank poniżej jakiegoś poziomu


uromin uromin
12.03.2012. 20:07

konto z ... podwyżką / premią

było konto z podwyżką,
a od marca 2012 jest konto z premią.
nowa nazwa oznacza podobne zasady funkcjonowania tego konta co wcześniej z jednym małym wyjątkiem:
otóż dotychczasowa stała opłata za kartę debetową do tego rachunku wynosząca 5 zł miesięcznie - zmienia się na:
5 zł / miesiąc - jeżeli suma obrotów bezgotówkowych tą kartą w okresie rozliczeniowym wyniesie przynajmniej 300 zł
8 zł / miesiąc w pozostałych przypadkach.
a więc żeby dostać ową premię i zyskać 1% od wpływu na rachunek w okresie rozliczeniowym należy wykonać przynajmniej 3 transakcje bezgotówkowe płatną kartą do tego rachunku,
a żeby nie stracić 8 zł a tylko 5 zł to jeszcze drugi warunek warto spełnić - aby suma tych transakcji bezgotówkowych była przynajmniej 300 zł.
w zaokrągleniu możnaby powiedzieć że konto z premią jest droższe o 3 zł miesięcznie od tego z podwyżką przed marcem 2012.


EXPERT EXPERT
30.08.2011. 17:42

EHH..WEDŁUG KLIENTÓW..

WEDŁUG KLIENTÓW ZADEN BANK NIE JEST DOBRY!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZAWSZE KTOS BĘDZIE NIE ZADOWOLONY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WG LUDZI NIE MA IDEALNEGO BANKU I ZAWSZE KTOS BĘDZIE BE!!!!!!!!!!!!! PISZE TO O WSZYSTKICH BANKACH A NIEKTÓRE SĄ OK


lorak lorak
11.08.2011. 13:53

ja Polecam

Brałem u nich kredyt inne banki jedenpo drugim odrzucały mi wnioski nie chcieli uznac dochodu z firmy ponad 50 tys zł za 6 miesiecy, bo wykazałem strate za rok poprzedni w PIT...
straciłem 2 tyg a BGŻ zachaczyłem przypadkowo bo już myslałem że nie da sie tego kredytu dostac w tym momencie i plułem sobie w brode że pozwoiłem sobie na wykazanie straty w PIT w poprzednim roku w firmie

Tym czasem

BGŻ dał mi kredyt w wysokości o jakiej w tym momencie nie marzyłem potrzebowałem 20 tys dostałem od nich 50 tys czas oczekiwania na decyzję 1 dzień, bo byłem po 13 w banku gdybym był od rana dostał bym tego samego dnia kasę..

mnie BANK BGŻ zaskoczył bardzo pozytywnie, wszytsko załatwione na klienta indywidualnego...
bez problemów szybko i przyjemnie. POLECAM zdecydowanie

konto firmowe przeniosłem z PKO BP SA narazie
do innego banku co prawda bo była fajna oferta kredytu obrotowego tam akurat.... i nie marudzilina strate w PIT i tutaj polecam Kredyt Bank..

zaś przedewszystkim polecam klientom PKO BP SA uciekac z PKO BP SA do innych banków to wam sie tylko opłaci...


ah ah
11.08.2011. 11:55

bank bgz

Reaktywacja, bo tylko tak można nazwać to co się dzieje z tym bankiem. Parę lat temu konkurował z Bankiem Śląskim i niestety przegrał. Absurdalne pomysły pozyskania pieniędzy od swoich już zdobytych klientów spowodowały, że większość przeszła do konkurencji. Dzisiaj chyba chcą powtórzyć sukces z tamtego okresu (bo wiedzą jak) wprowadzając oferty dopasowane do rynku. Cieszy mnie to, że poprawiła się obsługa i jest na poziomie konkurencji. Z jednej strony poziom obsługi dokumentów na poziomie banków pko i pekao (masa dokumentów w teczce, jednych cieszy, drugich przeraża) i tyle samo zabezpieczeń (tylko z pozoru tak groźnie wyglądają) i często miła, fachowa obsługa. Zobaczymy. Jeśli ktoś szuka banku z placówką bez kolejek to polecam. Korzystanie internetowo - b/u.

Dla zainteresowanych - konto osobiste - warunki:
1. przelew wynagrodzenia na konto - warunek - 1 procent z tej kwoty zwraca bank (dodatkowe wpływy nie są premiowane) - max 50 zł.
2. 3 tranzakcje kartą - (np. samoobsługowa kasa w tesco i problem z głowy)

Przelewy za darmo. Można część swoich środków przelać do Banku millenium i korzystać ze zwrotu kartą za zakupy 3 procent (min. 1000 zł - przelew) - ale to tylko tak na marginesie.

Konto firmowe Lider BGŻ:
0 zł prowadzenie
0 zł opłata za karte
0 zł wypłaty z bankomatów banku
1,5 zł przelewy (wychodzi ok. 9 zł za min. prowadzenia firmy).

Konto eplan:
1 zł za przelew
10 zł wypłata i wpłata kasy.


patryk patryk
07.08.2011. 14:43

polecam

polecam ten bank. po mimo że jestem klientem od kilku miesięcy jest ok. brałem u nich kredyt hipoteczny czekałem na niego ok. 4 tygodni. co do konta mam z podwyżką co miesiąc dostaje od nich premię 29 zł odliczając opłatę za kartę premia wynosi 24 zł. e-konto jasne i przejrzyste podoba mi lokaty 1 dniowe które można ustawić automatycznie. ogólnie w skali 1 do 5 daje dla banku 4 plus


Ertal Ertal
13.07.2011. 22:28

Opinia negatywna

Nie dajcie się zwieść tym pozytywnym wpisom, to nudzący się pracownicy BGŻ
Mam konto firmowe w tym banku i jak najszybciej chcę z niego zrezygnować,
naprawdę ostrzegam. Powodów jest wiele aż nie chce mi się o nich pisać.


karolcia karolcia
11.07.2011. 21:42

Opinia

U mnie pobrali 25 złotych za przedłużenie okresu kredytowania. Nigdy nie brałam żadnego kredytu.


Weronika Weronika
24.06.2011. 13:10

Opinia

Ja posiadam konto internetowe i nie do końca jestem zadowolona. Dziś właśnie sprawdziłam, że odciągnięto z mojego konta 20 zł i nie mam pojęcia dlaczego... Nie wykonywałam żadnych operacji, których koszt byłby tak wysoki. Poza tym nawet nie jest wyszczególnione w historii operacji za co ta teoretyczna opłata...


karolina karolina
13.06.2011. 21:45

Potwierdzam

Konto firmowe ... super ... blokada tokena ?????? nigdy a mam konto internetowe od samego początku telefoniczne też działa ok. potwierdzam to co pisze Pani Olka - korzystałam już z kilku kredytów i nigdy nie byłam zle załatwiona to bank który dba o klienta


Krystyna Krystyna
13.06.2011. 21:32

NAJLEPSZY BANK

Szczególnie polecam usługi tego BANKU.Jest super pod każdym względem Korzystne oferty miła obsługa itp.itd.Jestem klientem tego banku od ponad 15-tu lat i nigdy nie byłam żle obsłużona
konto internetowe bardzo łatwe w obsłudze trzeba tylko zgłosić się do oddziału


asas asas
09.06.2011. 21:11

konto osobiste

bank jest ok. konto posiadam juz 3 lata i nigdy nie miałem problemów. bankowość internetowa działa bez problemów i usterek. polecam.


Olka Olka
09.05.2011. 15:36

Opinia

Ja mam konto z planem internetowym. Związałam się z tym bankiem jakieś 5 lat temu i to co pisze p.Edyta to jakaś bzdura. Mam u nich konto, miałam dwa różne kredyty i chcę otworzyć teraz lokatę. A to chyba o czymś świadczy? Nikt nigdy nie kazał mi czekać, dzwoniłam przed przybyciem do banku i już były wnioski przygotowane. Korzystam tylko z przeglądarki Firefox, a token nigdy mi się nie zablokował, a oprócz Internetu mam również dostęp do konta przez telefon.

Nie wiem, jak jest z kontem firmowym, ale nie sądzę żeby była taka różnica...


wilku wilku
14.03.2011. 20:01

konto bgż

Założyłem sobie ror BGŻ I jestem pod wrażeniem. Bardzo dobry czytelny interfejs, mam firefoxa i mi narmalnie funkcjonuję bez problemu. Wszystkie bankomaty mam za darmo i dostaje 1% premii od najwyższego wpływu, polecam.


Ania Ania
01.03.2011. 14:27

Opinia

witam czy ktos mi pomorze???????? mam problem bo chciala bym zalozyc konto intenetowe w banku bgz ale nie mam pojecia jak to zrobic??????


Franek Franek
01.02.2011. 00:12

Konto w BGŻ

Jestem aktywnym ich klientem od 2 lat. Możliwe, że mam pecha do Pań z oddziału. Potwierdzam opinie ukazujące się na innych forach nt. kiepskiej obsługi w "okienkach". Bez końca problemy: albo błędy pisarskie wstrzymujące różne czynności, albo niepełna informacja, albo każda z Pań ma inne zdanie na ten sam temat. Jednym słowem masakra. Muszę natomiast przyznać, że jeżeli uda się pokonać Panie urzędniczki i korzysta się z kont za pośrednictwem internetu Bank ten zaskakuje pozytywnie. Niby technologicznie zapóźniony, ale ma zupełnie przyzwoite produkty np. lokaty jednodniowe czy bezprowizyjny dostęp do TFI (wprawdzie tylko jeden fundusz, ale całkiem niezły). W ostatnich miesiącach poprawili ofertę również innych produktów (karty, dostęp do bankomatów, niskie koszty - wbrew opiniom wiele czynności można wykonać za darmo). Niby nic specjalnego i poszczególne produkty zapewne w innych bankach będą lepsze, ale jeśli ktoś chce mieć kilka produktów w jednym banku na przyzwoitym poziomie to myślę, że można ich polecić. Na tle innych banków mają dosyć przejrzyste ofery tzn. bez haczyków, w każym bądź razie ja się nie naciąłem. Nie mam natomiast doświadczeń jak wygląda u nich sprawa kredytów.


kris kris
31.01.2011. 20:28

dla pani Edytki

Co do token się nie zgodzę. Mam już 5 lat i się nigdy nie zablokował. Używam firefoxa pod linuxem i w windowsie i też chodzi bez problemu, więc nie wiem skąd u pani problem. Ja płacę tylko 1zł za prowadzenie konta i 4zł za dostęp do wszystkich bankomatów i po problemie :)
W sumie to polecam, bo gdy myślałem o ewentualnej zmianie konta na inny bank, to nic ciekawszego za bardzo nie znalazłem. W międzyczasie miałem dodatkowo konto w raifeisen, i tam dopiero są opłaty, za prowadzenie konta 7,99zł jeśli masz na koncie poniżej 8 tyś złotych. Porazka


żuromin żuromin
18.01.2011. 18:29

o kontach depozytowych BGŻ S.A.

całkiem nie dawno BGŻ S.A. otworzył nowy oddział w mieście w którym jestem zameldowany w budynku po telefonach. jakieś nowe zjawisko, nowy bank w tym małym byle jakim mieście powiatowym. przy głównej ulicy lidzbarskiej że trudno nie zauważyć. na budynku reklamy - konta za darmo 3 a nawet 6 miesięcy .... a ostatnio w telewizji konto z pensją 600 zł rocznie.
w czasie gdy banki ogłupiały ponieważ czerpią korzyści materialne ze środków ulokowanych przez społeczeństwo na ich kontach depozytowych pojawiająca się nowość skłania do przejrzenia tego nowego czegoś bo może akurat to będzie to coś normalnego w czym warto lokować oszczędności warto przechowywać środki pieniężne na kontach depozytowych.
więc owszem zainteresowałem się tym czymś nowym, no i .... ?
no i .... to strasznie pokrętny skomplikowany bank z kontami!
każde konto jest kosztowne tytułem różnych opłat: za konto, kartę, bankomaty, internet, operacje gotówkowe i bezgotówkowe.
a owe z pensją do 600 zł rocznie?
to również przejrzałem klikając wszystkie możliwe słowa no i?
no i.... prawie za darmo .... z jedną prostą opłatą za kartę debetową - 5 zł! (czyli nie za darmo)
wyobrażam sobie miesięczny wyciąg z takiego rachunku BGŻ. w połowie to operacjami są te cholerne opłaty za .... wszystko po kolei.
wyciąg powinien być jasny czytelny zawierający obroty naszych dokonanych operacji gotówkowych i bezgotówkowych bo do tego służy konto depozytowe.


Edyta B. Edyta B.
18.11.2010. 20:04

Opinia

Mam konto firmowe w tym banku. Nie polecam niestety. Prowizja nawet od kichnięcia, brak bankomatów w uczeszczanych miejscach. Token blokuje się jak się na niego spojrzy, a prowizja od odblokowania to 7zł. Prowizje od płacenia kartą!!! Storna banku nie działa na żadnej innej przeglądarce poza Internet Explorerem(jak masz firefoksa to zapomnij...) Serwis telefoniczny - beznadziejny - pani zawsze mówi, ze musi sie skonsultować i słuchasz przez 10 min piosenki....
Wytrzymałam 3 miesiące i wystarczy...


Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2015 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !