Konta bankowe · Konto · Opinie o BGŻ Optima: Lokata Bezkarna 3,5% - WARTO założyć?

Opinie o BGŻ Optima

bgzoptima HIT Promocja w BGŻ Optima, Lokata Bezkarna 3,5% na 3 miesiące do 20 000 zł. Sprawdźmy dokładnie opinie klientów, oprocentowanie, opłaty. Czy konto oszczędnościowe Smart w BGŻ Optima to całkowicie darmowe konto? A Lokata Bezkarna (3.5%) i Bezkompromisowa (2.7%) to najwyżej oprocentowane aktualnie lokaty na rynku?

Bank BGŻOptima to internetowy oddział banku BGŻ BNP Paribas , mający jedną konkretną domenę: oszczędzanie. Od wielu lat jego konta oszczędnościowe i lokaty terminowe znajdują się w czołówce najlepiej oprocentowanych na rynku.

BGŻ Optima - Lokata Bezkarna i Konto Oszczędnościowe Smart

Nazwa BGŻ Optima - Lokata Bezkarna
Oprocentowanie 3.5% w skali roku
Kwota lokaty od 1000 do 20000 zł
Okres lokaty 3 miesiące
Wymagane założenia konta Tak, konto oszczędnościowe Smart (całkowicie darmowe )

Lokata Bezkarna w banku BGŻ Optima jest bardzo ciekawym produktem. Przy obecnym bardzo niskim poziomie stóp procentowych, ta lokata charakteryzuje się jednym z najwyższych oprocentowań na rynku 3,5% w skali roku . Dodatkowo możliwa jest wcześniejsza wypłata środków z lokaty bezkarnej bez utraty odsetek . Lokata Bezkarna skierowana jest tylko dla nowych klientów banku BGŻOptima. Jest to tzw. lokata z kontem, można ją założyć jedynie razem z darmowym Kontem Oszczędnościowym Smart w BGŻOptimaBGŻ Optima - Lokata Bezkompromisowa

Nazwa BGŻ Optima - Lokata Bezkompromisowa
Oprocentowanie 2.7% w skali roku
Kwota lokaty od 50 000 do 100 000 zł
Okres lokaty 6 miesięcy
Wymagane założenia konta Tak, konto oszczędnościowe Smart (całkowicie darmowe )

Lokata Bezkompromisowa BGŻ Optima to oferta także dla nowych klientów BGŻOptima, którzy szukają wysoko oprocentowanego lokaty (2,7% w skali roku) i wysokiej kwoty lokaty (do 100 000 zł) . Podobnie jak w przypadku lokaty bezkarnej mamy elastyczny dostępem do swoich pieniędzy, możemy dokonywać wypłat bez utraty odsetek. Aby otworzyć tą lokatę trzeba także założyć konto BGŻ Optima Smart.Opinie o BGŻ Optima: Lokata Bezkarna 3,5% - WARTO założyć? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
2.35 na 5
81 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (65 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 1 2 Ostatnia (2 stron razem)
ah ah
11.08.2011. 11:55

bank bgz

Reaktywacja, bo tylko tak można nazwać to co się dzieje z tym bankiem. Parę lat temu konkurował z Bankiem Śląskim i niestety przegrał. Absurdalne pomysły pozyskania pieniędzy od swoich już zdobytych klientów spowodowały, że większość przeszła do konkurencji. Dzisiaj chyba chcą powtórzyć sukces z tamtego okresu (bo wiedzą jak) wprowadzając oferty dopasowane do rynku. Cieszy mnie to, że poprawiła się obsługa i jest na poziomie konkurencji. Z jednej strony poziom obsługi dokumentów na poziomie banków pko i pekao (masa dokumentów w teczce, jednych cieszy, drugich przeraża) i tyle samo zabezpieczeń (tylko z pozoru tak groźnie wyglądają) i często miła, fachowa obsługa. Zobaczymy. Jeśli ktoś szuka banku z placówką bez kolejek to polecam. Korzystanie internetowo - b/u.

Dla zainteresowanych - konto osobiste - warunki:
1. przelew wynagrodzenia na konto - warunek - 1 procent z tej kwoty zwraca bank (dodatkowe wpływy nie są premiowane) - max 50 zł.
2. 3 tranzakcje kartą - (np. samoobsługowa kasa w tesco i problem z głowy)

Przelewy za darmo. Można część swoich środków przelać do Banku millenium i korzystać ze zwrotu kartą za zakupy 3 procent (min. 1000 zł - przelew) - ale to tylko tak na marginesie.

Konto firmowe Lider BGŻ:
0 zł prowadzenie
0 zł opłata za karte
0 zł wypłaty z bankomatów banku
1,5 zł przelewy (wychodzi ok. 9 zł za min. prowadzenia firmy).

Konto eplan:
1 zł za przelew
10 zł wypłata i wpłata kasy.


patryk patryk
07.08.2011. 14:43

polecam

polecam ten bank. po mimo że jestem klientem od kilku miesięcy jest ok. brałem u nich kredyt hipoteczny czekałem na niego ok. 4 tygodni. co do konta mam z podwyżką co miesiąc dostaje od nich premię 29 zł odliczając opłatę za kartę premia wynosi 24 zł. e-konto jasne i przejrzyste podoba mi lokaty 1 dniowe które można ustawić automatycznie. ogólnie w skali 1 do 5 daje dla banku 4 plus


Ertal Ertal
13.07.2011. 22:28

Opinia negatywna

Nie dajcie się zwieść tym pozytywnym wpisom, to nudzący się pracownicy BGŻ
Mam konto firmowe w tym banku i jak najszybciej chcę z niego zrezygnować,
naprawdę ostrzegam. Powodów jest wiele aż nie chce mi się o nich pisać.


karolcia karolcia
11.07.2011. 21:42

Opinia

U mnie pobrali 25 złotych za przedłużenie okresu kredytowania. Nigdy nie brałam żadnego kredytu.


Weronika Weronika
24.06.2011. 13:10

Opinia

Ja posiadam konto internetowe i nie do końca jestem zadowolona. Dziś właśnie sprawdziłam, że odciągnięto z mojego konta 20 zł i nie mam pojęcia dlaczego... Nie wykonywałam żadnych operacji, których koszt byłby tak wysoki. Poza tym nawet nie jest wyszczególnione w historii operacji za co ta teoretyczna opłata...


karolina karolina
13.06.2011. 21:45

Potwierdzam

Konto firmowe ... super ... blokada tokena ?????? nigdy a mam konto internetowe od samego początku telefoniczne też działa ok. potwierdzam to co pisze Pani Olka - korzystałam już z kilku kredytów i nigdy nie byłam zle załatwiona to bank który dba o klienta


Krystyna Krystyna
13.06.2011. 21:32

NAJLEPSZY BANK

Szczególnie polecam usługi tego BANKU.Jest super pod każdym względem Korzystne oferty miła obsługa itp.itd.Jestem klientem tego banku od ponad 15-tu lat i nigdy nie byłam żle obsłużona
konto internetowe bardzo łatwe w obsłudze trzeba tylko zgłosić się do oddziału


asas asas
09.06.2011. 21:11

konto osobiste

bank jest ok. konto posiadam juz 3 lata i nigdy nie miałem problemów. bankowość internetowa działa bez problemów i usterek. polecam.


Olka Olka
09.05.2011. 15:36

Opinia

Ja mam konto z planem internetowym. Związałam się z tym bankiem jakieś 5 lat temu i to co pisze p.Edyta to jakaś bzdura. Mam u nich konto, miałam dwa różne kredyty i chcę otworzyć teraz lokatę. A to chyba o czymś świadczy? Nikt nigdy nie kazał mi czekać, dzwoniłam przed przybyciem do banku i już były wnioski przygotowane. Korzystam tylko z przeglądarki Firefox, a token nigdy mi się nie zablokował, a oprócz Internetu mam również dostęp do konta przez telefon.

Nie wiem, jak jest z kontem firmowym, ale nie sądzę żeby była taka różnica...


wilku wilku
14.03.2011. 20:01

konto bgż

Założyłem sobie ror BGŻ I jestem pod wrażeniem. Bardzo dobry czytelny interfejs, mam firefoxa i mi narmalnie funkcjonuję bez problemu. Wszystkie bankomaty mam za darmo i dostaje 1% premii od najwyższego wpływu, polecam.


Ania Ania
01.03.2011. 14:27

Opinia

witam czy ktos mi pomorze???????? mam problem bo chciala bym zalozyc konto intenetowe w banku bgz ale nie mam pojecia jak to zrobic??????


Franek Franek
01.02.2011. 00:12

Konto w BGŻ

Jestem aktywnym ich klientem od 2 lat. Możliwe, że mam pecha do Pań z oddziału. Potwierdzam opinie ukazujące się na innych forach nt. kiepskiej obsługi w "okienkach". Bez końca problemy: albo błędy pisarskie wstrzymujące różne czynności, albo niepełna informacja, albo każda z Pań ma inne zdanie na ten sam temat. Jednym słowem masakra. Muszę natomiast przyznać, że jeżeli uda się pokonać Panie urzędniczki i korzysta się z kont za pośrednictwem internetu Bank ten zaskakuje pozytywnie. Niby technologicznie zapóźniony, ale ma zupełnie przyzwoite produkty np. lokaty jednodniowe czy bezprowizyjny dostęp do TFI (wprawdzie tylko jeden fundusz, ale całkiem niezły). W ostatnich miesiącach poprawili ofertę również innych produktów (karty, dostęp do bankomatów, niskie koszty - wbrew opiniom wiele czynności można wykonać za darmo). Niby nic specjalnego i poszczególne produkty zapewne w innych bankach będą lepsze, ale jeśli ktoś chce mieć kilka produktów w jednym banku na przyzwoitym poziomie to myślę, że można ich polecić. Na tle innych banków mają dosyć przejrzyste ofery tzn. bez haczyków, w każym bądź razie ja się nie naciąłem. Nie mam natomiast doświadczeń jak wygląda u nich sprawa kredytów.


kris kris
31.01.2011. 20:28

dla pani Edytki

Co do token się nie zgodzę. Mam już 5 lat i się nigdy nie zablokował. Używam firefoxa pod linuxem i w windowsie i też chodzi bez problemu, więc nie wiem skąd u pani problem. Ja płacę tylko 1zł za prowadzenie konta i 4zł za dostęp do wszystkich bankomatów i po problemie :)
W sumie to polecam, bo gdy myślałem o ewentualnej zmianie konta na inny bank, to nic ciekawszego za bardzo nie znalazłem. W międzyczasie miałem dodatkowo konto w raifeisen, i tam dopiero są opłaty, za prowadzenie konta 7,99zł jeśli masz na koncie poniżej 8 tyś złotych. Porazka


żuromin żuromin
18.01.2011. 18:29

o kontach depozytowych BGŻ S.A.

całkiem nie dawno BGŻ S.A. otworzył nowy oddział w mieście w którym jestem zameldowany w budynku po telefonach. jakieś nowe zjawisko, nowy bank w tym małym byle jakim mieście powiatowym. przy głównej ulicy lidzbarskiej że trudno nie zauważyć. na budynku reklamy - konta za darmo 3 a nawet 6 miesięcy .... a ostatnio w telewizji konto z pensją 600 zł rocznie.
w czasie gdy banki ogłupiały ponieważ czerpią korzyści materialne ze środków ulokowanych przez społeczeństwo na ich kontach depozytowych pojawiająca się nowość skłania do przejrzenia tego nowego czegoś bo może akurat to będzie to coś normalnego w czym warto lokować oszczędności warto przechowywać środki pieniężne na kontach depozytowych.
więc owszem zainteresowałem się tym czymś nowym, no i .... ?
no i .... to strasznie pokrętny skomplikowany bank z kontami!
każde konto jest kosztowne tytułem różnych opłat: za konto, kartę, bankomaty, internet, operacje gotówkowe i bezgotówkowe.
a owe z pensją do 600 zł rocznie?
to również przejrzałem klikając wszystkie możliwe słowa no i?
no i.... prawie za darmo .... z jedną prostą opłatą za kartę debetową - 5 zł! (czyli nie za darmo)
wyobrażam sobie miesięczny wyciąg z takiego rachunku BGŻ. w połowie to operacjami są te cholerne opłaty za .... wszystko po kolei.
wyciąg powinien być jasny czytelny zawierający obroty naszych dokonanych operacji gotówkowych i bezgotówkowych bo do tego służy konto depozytowe.


Edyta B. Edyta B.
18.11.2010. 20:04

Opinia

Mam konto firmowe w tym banku. Nie polecam niestety. Prowizja nawet od kichnięcia, brak bankomatów w uczeszczanych miejscach. Token blokuje się jak się na niego spojrzy, a prowizja od odblokowania to 7zł. Prowizje od płacenia kartą!!! Storna banku nie działa na żadnej innej przeglądarce poza Internet Explorerem(jak masz firefoksa to zapomnij...) Serwis telefoniczny - beznadziejny - pani zawsze mówi, ze musi sie skonsultować i słuchasz przez 10 min piosenki....
Wytrzymałam 3 miesiące i wystarczy...


Strony: << Pierwsza 1 2 Ostatnia (2 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !