Konta bankowe · Konto · Konto w Banku Pocztowym? Ma ktoś? Warto założyć??

Konto w Banku Pocztowym - Porównanie wad i zalet, Opinie użytkowników

bank pocztowy Bank Pocztowy , którego akcjonariuszami są Poczta Polska i Bank PKO BP ma w całym kraju kilkadziesiąt własnych placówek. Ale jego prawdziwa siła to ponad 2 tysiące Pocztowych Stanowisk Finansowych, popularnych „okienek” w urzędach pocztowych.

Do tego dochodzą usługi listonoszy – żaden inny bank przeciętnemu Kowalskiemu nie oferuje możliwości wypłaty pieniędzy z konta prosto do domu.

Bank Pocztowy ma w swojej ofercie dwa konta osobiste, w tym jedno stworzone z myślą o seniorach – emerytach i rencistach.Konto Standard w BP

Pierwsze konto osobiste, oferowane przez Bank Pocztowy to konto Standard. Jego prowadzenie również jest darmowe, jednak przelewy wykonywane w placówkach są płatne (4 złote), płatne jest również ustanowienie i odwołanie pełnomocnictwa do konta (konto Nestor ma tę usługę za darmo). Konto Standard również umożliwia miesięcznie dwie bezpłatne wypłaty gotówki we wszystkich bankomatach, bezpłatnie podejmiemy gotówkę w placówkach banku i na pocztach, ale jeśli będziemy chcieli otrzymać gotówkę do domu – zapłacimy za tę usługę 4 złote. Karta debetowa jest płatna – 4 złote miesięcznie.

Nowe Konto Oszczędnościowe oferuje oprocentowanie 4 proc. w skali roku. W stosunku do innych kont oszczędnościowych na rynku wyróżnia się możliwością aż trzech bezpłatnych wypłat w miesiącu – jedna wypłata gotówkowa, jeden przelew wewnętrzny i jeden przelew zewnętrzny. Otwarcie i prowadzenie konta są bezpłatne, a konto zaczyna zarabiać już od pierwszej złotówki. Dostęp do konta posiadacz ma w placówkach banku i urzędach pocztowych.

Konto Nestor dla emeryta lub rencisty

Konto Nestor to rachunek stworzony z myślą o seniorach – emerytach i rencistach. Żeby otworzyć konto Nestor, trzeba pobierać jedno z tych świadczeń z ZUS. Prowadzenie konta jest darmowe, darmowe są również zlecenia przelewów w placówkach banku lub okienkach pocztowych. Posiadacze konta Nestor mogą zamówić bezpłatne dostarczenie gotówki do domu – przez listonosza. Pieniądze można też bezpłatnie wypłacać (i wpłacać) w oddziałach banku i na pocztach, a dwa razy w miesiącu – bezpłatnie pobrać gotówkę we wszystkich bankomatach w kraju i za granicą. Za używanie karty Visa Electron bank pobiera miesięcznie opłatę – 4 złote. Do konta można otrzymać limit debetowy (500 złotych), a także kredyt w koncie. Posiadacz konta Nestor swoimi środkami może też zarządzać przez Internet.

Konto w Banku Pocztowym? Ma ktoś? Warto założyć?? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
2.5 na 5
112 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (180 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 Ostatnia >> (4 stron razem)
tezem tezem
22.11.2016. 08:42

nie polecam

kilka osób na tym forum zachwyca się możliwością wypłaty z konta na poczcie, tylko należy pamiętać, że w całej Polsce na poczcie stoi się w tasiemcowych kolejkach i to nie raz na jakiś czas. Kolejki na poczcie to norma od lat. Jeszcze dwa lata temu była możliwość wypłaty z bankomatów Euronetu, których jest mnóstwo. Potem wycofano bezprowizyjne wypłaty i zostawiono takowe z bankomatów BZ WBK oraz PKO BP. Dzisiaj dostałam wiadomość, że z tych bankomatów od 1 lutego 2017 r. również Bank Pocztowy zrezygnował, a łaskawie zostawił bankomaty firmy Planet, których w całym Gdańsku jest raptem kilka. Założyłam konto Nestor, ale widzę, że Bank ma w d.... starych ludzi. Aby dostać się do swoich grosików na koncie muszą stać w kilometrowych kolejkach na poczcie z wypełnionym druczkiem wypłaty, albo wypłacić pieniądze przy płatności kartą za inną usługę, tzw. "MasterCard Płać kartą i wypłacaj" (a to jest dodatkowy obrót dla poczty) albo ganiać kilometrami w poszukiwaniu bankomatu sieci Planet Cash. Mogą łaskawie zapłacić abonament miesięczny za możliwość wypłat ze wszystkich bankomatów = 5,00 zł, albo zrezygnować z karty w ogóle = 5,00 zł, a jeszcze pilnować płatności kartą na 200 zł miesięcznie, bo jeśli nie uzbierają tej kwoty to znowu płacą = 5,00zł. I tak tego emeryta kopią w zadek czy tak, czy tak. To jesta konto zawsze darmowe, w pojęciu banku. Omijajcie ten bank z daleka


Bytko Bytko
07.11.2016. 15:04

żenada, jak u Barei

po 12 dniach od wypisania wniosku -zero reakcji, infolinia twierdzi, że coś sie "zacięło", po wizycie w PLACÓWCE banku i podpisaniu umowy, przez tydzień NIE BYLI w stanie przeslac umowy do centrali w Bydgoszcz, NIEZLA "reklama" poczty, co nie? task że mamy już 3ci tydzień a ja nie mam rachunku.


Jan Jan
28.10.2016. 20:34

OMIJAJCIE BANK POCZTOWY ZDALA

Bank pocztowy to jakaś porażka nikt nic nie wie.


Krzysztof Krzysztof
21.10.2016. 15:29

Nie zakładajcie konta!

W dniu dzisiejszym przy próbie płacenia w sklepie kartą dowiedziałem się, ze płatność nie może być zrealizowana, zapłaciłem gotówką. Po powrocie do domu na infolinii, po długim okresie oczekiwania na połączenie dowiedziałem się, że mimo odrzucenia karty kwota została z mojego konta pobrana.
Na pytanie moje dlaczego pani na infolinii powiedziała, że nie wie. Za płatności kartą odpowiedzialny jest WBK. Uważam, że ja nie mam konta w WBK tylko w Banku Pocztowym i nie ja to powinienem wyjaśniać. Jeżeli chcę odzyskać pieniądze to muszę złożyć reklamację, dostarczyć do Banku Pocztowego i czekać na rozpatrzenie. Co to za cuda?


jacek jacek
20.10.2016. 15:28

jest ok

Wypłata z konta na poczcie to rzeczywiście fajne rozwiązanie. Większe bezpieczeństwo i wygoda w porównaniu z bankomatem. Korzystam od 3-4 lat i na razie na "+".


maria maria
18.10.2016. 16:10

Kody SMS

Od rana nie otrzymuję SMS z kodem do dokonania przelewu


niemog niemog
12.10.2016. 22:19

ten bank to żenada

3 X w placówce banku (nie na poczcie) podpisałem umowę na otwarcie konta zawsze darmowe. Dzisiaj mamy 12 X a konto w dalszym ciągu zablokowane. Infolinia tłumaczy, że papiery do centrali jeszcze nie spłynęły. Niezła reklama poczty i banku pocztowego. Z przykrością muszę stwierdzić, że toksycznemu mBankowi nie dorastają do pięt.


Agnieszka Agnieszka
10.10.2016. 00:07

Bank godny polecenia

Przeszłam tu z mBanku kilka miesięcy temu i jestem bardzo zadowolona. Przeniosłam konto firmowe i otrzymałam od razu dodatkowo darmowe osobiste. Konto jest bardzo tanie, przelewy są rzeczywiście darmowe. Możliwość darmowej wypłaty i wpłaty gotówki na poczcie jest bardzo wygodna. Korzystam z kredytu gotówkowego na jasnych przejrzystych warunkach, bez "drobnego druku". Obsługa jest na prawdę godna zaufania.
Wprawdzie oferta Pocztowego24 jest szczuplejsza niż w poprzednim banku - nie ma min możliwości przelewów walutowych, jednak na dzień dzisiejszy jest dla mnie wystarczająca.
Strona internetowa jest czytelna i prosta, ale uważam, że też wymaga pewnych udogodnień, przede wszystkim po to, aby stać się konkurencyjną dla innych banków. Cieszę się, że mogę korzystać z polskiej placówki, jest to dla mnie bardzo ważne.


newman newman
05.10.2016. 15:38

przelewy natychmiastowe

robię dużo przelewów natychmiastowych - w banku pocztowym mam za 10 pln miesięcznie pakiet nieograniczone korzyści - tak to się chyba nazywa, gdzie mam no limit takie przelewy w miesiącu - chyba jedyna taka oferta na rynku. Polceam


ewa ewa
19.09.2016. 09:38

Opinia

Mam konto Nestor i oszczędnościowe w Banku Pocztowym od 7 lat i nie mam żadnych problemów.
Mam również konto Pocztowy 24 /internetowe/. Działa bardzo dobrze, jest wygodne a w razie potrzeby dostępniejsze niż inne, ponieważ można wszelkie sprawy załatwić na każdej poczcie. A tych placówek pocztowych jest więcej niż innych oddziałow bankowych.
Polecam kazdemu Koszty obsługi też niskie. Konto Nestor - darmowe.


xyz xyz
08.09.2016. 00:51

Witam. Nie polecam!

Założyłam konto zawsze darmowe w pocztowym. Było okey do czerwca br. Zus założył mi blokadę egzekucyjną. Sprawę wyjaśniłam i wycofali a bank dalej uporczywie blokuje mi forse mimo, iż mamy wrzesień. Zgubili pismo od Zus. Absurd jakiś. Potrafią zablokować pieniądze na kilka dni, a ja z dziećmi i pustą lodówką. W ostatni weekend przegięli. Dzieci mi zachorowały, gorączka 39 st. A leków nie mogłam kupić. Pożyczałam od sąsiadów jak łajza jakaś Dodzwonić się do nich nie da, bo wszystkie linie zajęte. Byłam dzisiaj w Zusie, dostałam papier, że w czerwcu zostało wysłane do nich pismo. Pogoniłam z tym do banku i.. Szanowna pani kierownik chciała mi zabrać to pismo dając kopię. Nie zgodziłam się czytając treść dokumentu, że pismo zosyało wysłane w czerwcu. To ona miała wziąć kopię. Powiedziała bezczelnie, że mam problem i dalej bank będzie blokował kasę. Nie przyjęła kopii dokumentu, którą sama zrobiła.
Byłam już u rzecznika praw konsumenta. Jutro zabiorą się za sprawę.
Nie ma tego złego.. Po zakończonym cyrku zażądam zadość uczynienia za straty moralne (nie pierwszy raz odwiedzalam placowkę), finansowe i narażenie zdrowia i życia moich dzieci (córka choruje rzadko, ale porządnie. Ostatnim razem były drgawki gorączkowe i szpital). Oczywiście doradzał mi znajomy prawnik bo bym płakała w kącie z braku wiedzy i bezradności. Jak ktoś lubi takie rozrywki to może nawiązywać z nimi współpracę.


Igreczek Igreczek
27.08.2016. 10:49

Polecam

Mam konto od 3 lat i kilku miesięcy najpierw założyłem firmowe bo najlepsze było wtedy teraz potrącają mi za rachunek ale nadal nie jest tragiczne tym bardziej ze muszę wpłacać kasę osobiscie a poczta u mnie będzie zawsze do innych miejscowości nie mam zamiaru jeździć po bankach zeby dac druczek i kasa pojawiła sie na koncie, niby jest pko ale organizacja tam to dno o cenach nie mówiąc. Do tego dochodzą mi darmowe przelewy zwykłe + do ZUS US itp.

również od 3 lat mam konto prywatne nie narzekam jest darmowe przelewy internetowe chyba w miesiącu robie po 4-5 nie duzo ale darmowe.

Kredytów nie biorę bo nie potrzebuje wchodzić w to gówno.

Wiec jesli chodzi o czysto fizyczne aspekty samego banku bez kredytów kart kredytowych nie ma lepszego, albo na lepsze nie trafiłem a wybredny jestem jak nie jeden. badz co badz ja problemów nie miałem jeszcze ani razu od 3 lat


Stanisaw Stanisaw
22.08.2016. 16:32

Bank Pocztowy

Nie wiem czy opinie negatywne o Banku Pocztowym wynikają z winy banku czy z winy klienta. Od 3 lat mam konto internetowe Nestor nie mam żadnego problemu. Konto darmowe, karta darmowa, przelewy darmowe ( warunek zakup kartą za 200zł miesięcznie). Oprocentowanie lokat do 2,5%, odsetki wypłacane od lokat na bieżąco, po zerwaniu lokaty odsetki wypłacone nie podlegają zwrotowi.Prosta obsługa konta.
Wielkie brawa dla Banku Pocztowego.


Kinia Kinia
21.08.2016. 09:28

Jest ok.

Miałam chwilę zwątpienia w tą instytucję.Ale tylko chwilę.Dlatego że o 21.46 dzwoniłam do biura obsługi i Pani mimo godziny rozwiala wszystkie moje wątpliwości.Co do opłat też pojawilam się w banku z pretensjami że jeszcze żaden przelew nie był a mi już 5zł na minusie naliczyli,ostatecznie wiem że jak korzystam z karty i są jakieś przelewy to nic nie doliczaja...jakieś grosze a później oddają w jakiś promocjach...także wszystko się zgadza.Jestem naprawdę dosyć upierdliwą osobą i jakoś jestem z nich zadowolona.polecam.


Ela Ela
19.08.2016. 10:40

Odradzam

Odradzam! Nie znam słów na opisanie braku kompetencji. Przykładów mnóstwo- ot choćby kwestia likwidacji karty kredytowej. Po 2 miesiącach dzwonią do mnie, że informację w BIKu umieszczają. Jadę wyjaśnić. W oddziale macierzystym karta funkcjonuje jako zamknięta, w Warszawie naliczają odsetki, które płacić mam ja. Zabawne? Kolejna ciekawostka. Do dziś nie odzyskałam pieniędzy z zamkniętego konta. Mieli przesłać na konto w innym banku lub przekazem pocztowym, do dziś walczę monitując co rusz i co tydzień chodząc do placówki. Zrezygnowałam z usług, by nie mieć wciąż problemów i okazuje się, że nawet rozstać się z nimi jest trudno. Współpracę z bankiem uznaję za koszmarną i szczerze odradzam.


Ciuacz Ciuacz
10.08.2016. 23:51

Ostrzeżenie

Mam od kilkunastu lat konto w banku pocztowym które jak najszybciej zlikwiduję. Podczas rozmowy telefonicznej i korespondencji e-mailowej pani z banku pocztowego wyliczyła mi ,że jak pożyczę na 6 miesięcy 20 000,00 zł.to całkowity koszt tegoż kredytu będzie 1500 zł. Pomyślałem drogo ale wezmę. Po przybyciu do placówki ze wszystkimi zaświadczeniami z ZUS-u oraz US oraz o wysokości zarobków, pani wyliczyła mi ,że mogę otrzymać tylko 8000 zł. z czego dla nich 2500 zł. Wyszedłem zniesmaczony


Szymon Szymon
02.08.2016. 21:53

Konto w banku pocztowym to totalna porażka

Witam,
Mam konto w tymże banku już od roku i szczerze powiem że są z nim same problemy:
-długi czas oczekiwania po dokonaniu przelewu
- pseudo bankomaty ciągle popsute
- częste awarie systemu (chciałem wielokrotnie pobrać pieniądze w okienku pocztowym a pani twierdziła że nie może się zalogować do systemu bo awaria)
- miało być darmowe a zaczęli pobierać opłatę miesięczną 5zł za prowadzenie
Można tak wymieniać w nieskończoność.
STANOWCZO ODRADZAM KONTO W BANKU POCZTOWYM.

Powiedziałem że jak mam płacić 5zł ,to wolę założyć konto iPKO za 6,99zł wraz z obsługą karty debetowej.


Janusz Janusz
26.07.2016. 14:36

Kompletne dno

Sz. Państwo Bank Pocztowy S.A. to Bank, który nie powinien funkcjonować w naszym kraju. Nie reagują na wszelkie reklamacje, przywłaszczają pieniądze klientów( posiadam tzw. "twarde" dowody na złodziejskie praktyki tegoż Banku. W sierpniu br. składam zawiadomienie o możliwości popełnienia p-pstwa przez Bank Pocztowy S.A. Przywłaszczyli 5 przelewów na łączną kwotę 1538,75 zł. i wszelkie formalności polecają załatwić przez mój mBank( mBank, to też realizuje praktyki złodziejskie i totalne olewanie klienta) Wszelkie interwencje trwające od lutego b.r do chwili obecnej, okazały się bezskuteczne. Ostrzegam wszystkich Polaków przed przystąpieniem do Banku Pocztowego oraz mBanku, czyli przed założeniem rachunku bankowego, lub dokonywaniem przelewów przez Bank Pocztowy S.A. J. S./


aga aga
21.07.2016. 13:48

rachunek

Szanowni Panstwo przestrzegam przed zalizeniem konta w banku pocztowym.Ja zrobilam to 10 dni temu niestety rachunek zablokowany.Na infolini sami niekompetentni konsultanci dzwonie do nich 2 razy dziennie z pytaniem czy maja moja umowe za kazdym razem inna idpowiedz albo informacja ze moge zlozyc reklamacje na ktora bank odpowie w ciagu 30 dni.Probiwali wine zwalic na urzad pocztowy w ktorym pidpisywalam umowe ze to niby oni nie wyslali umowy.Gdy udowodnilam ze urzad dopelnil formalnosci, teraz ciagle slysze wplynie umowa konto bedzie odblokowane.Tylko ze wszystkie znaki na ziemi i niebie swiadcza o tym ze umowa id kilku dni jest w Centrali banku.Zdecydowanie odradzam straszna obsluga i zero szacunku do klienta.


Agnieszka Agnieszka
20.07.2016. 12:13

Konto

Zalozylam konto w banku pocztowym ponad tydzien temu nadal nie moge z niego korzystac jest zablokowane.Wykonalam kilkanascie telefonow do centrali i ciagle slysze nie dotarla podpisana umowa do centrali prosze zlozyc reklamacje.


Posiadacz Posiadacz
20.07.2016. 11:15

Nie polecam

Mam konto w pocztowym. Zachecili mnie niskimi oplatami, niestety okazalo sie, ze to tylko z pozoru jest tanie. Koszty poszczegolnych operacji regularnie rosna, czas realizacji przelewow bardzo dlugi, malo osob ma konto w pocztowym.


Tomek Tomek
11.07.2016. 11:03

Polecam

Przesympatyczna i profesjonalna obsługa. Polecam


irmina irmina
09.07.2016. 14:04

Bank gdzie można trzymać kase

Dzisiaj każdy - naprawdę musi wycofać kase z takich mgangów, rajsrajzenów i innych mordujących nas wszystkich. Nie wiem, dla czego Polacy tego nie robią? chcielibyście mieć godne zarobki, emeryturę, urlopy? Przestańcie płacić haracz na emerytów niemieckich. Każdy powinien zamknąć konto w Msrankach i przejść do pocztowego. Jak można być tak bezmyślnym, żeby jeszcze tego nie rozumieć????


Rayzo Rayzo
01.07.2016. 17:02

internet i wszystko inne

nie polecam zakładania konta w tym banku, gdyż są wieczne problemy z odzyskaniem hasła, zero sprostowań poza tym przelewy się spóźniają, czekam tylko na przelew i bye bye hollywood hills.


klient klient klient klient
23.06.2016. 15:41

dostaję premię za paczki a konto za 0

Witam. Dostałam 10 zł zwrotu za wysłanie paczki do Holandii. Pani z punktu bankowego powiedziała mi jak mogę z tego skorzystać, wszystko zarejestrowała po nadaniu paczki, trwa to sekundę. Za konto oczywiście nie płacę. Skorzystałam też z ubezpieczenia na życie za 10 zł miesięcznie, bardzo fajna opcja dla jeżdżących na rowerach - jak coś się nam stanie to zawiozą nas z rowerem do domu.Piszę o tym, bo nie spotkałam się z taką ofertą u innych i może się komuś przyda. Mogę też przestać płacić w każdym czasie i nic się nie dzieje, ubezpieczenie wygaśnie. Zamierzam więc opłacać tylko przez sezon rowerowy. P.S. Myślę, że wszystko zależy od tego na kogo trafimy. Ja mam bardzo fajną, młodą dziewczynę w placówce, pomaga nawet ponad standard, zwłaszcza starszym ludziom z osiedla.


kayak kayak
12.06.2016. 20:52

Nie warto

Zacofany bank, stronka działa jakby w zwolnionym filmie, mieli i mieli (inne śmigają mbank, wbk, kantor alior czy credit agricole).
Do tego cwaniakują zmieniając regulamin, wymyślili, ze wystarczy jego publikacja na stronie by zmiany obowiazywały. Tak jak szybko otworzyłem, tak i zamknę, po roku. Nie wiem tylko dlaczego na zawsze darmowym zostaje 15 zł, nie moge tego przelać, a mam wyzerować rach.


Kasia Kasia
09.06.2016. 17:31

Zabrali mi moje pieniądze !!!

Piszę dzisiaj "na gorąco", jestem nową klientką tego banku i już niedługo przestanę nią być. W zeszłym miesiącu otrzymałam od mojego męża z Niemiec przelew, który został zaksięgowany po 3 dniach roboczych(więc O.K). W tym miesiącu mąż ponowił przelew, nic nie zmieniając w treści, pieniędzy do dziś nie mam, przelew mąż wykonał 1 czerwca, dzisiaj jest 9 czerwiec. Wczoraj zadzwoniłam do banku i pani przyjęła reklamację, dzisiaj oddzwoniono do mnie i pani powiedziała:" widzę,że pieniążki są ale nie będą zaksięgowane na pani koncie, ponieważ 10 czerwca przelew został cofnięty do Niemiec" , ja zapytałam jak to 10-tego, skoro dziś jest 9 czerwiec, a ta pani :"dziwne, no tak, więcej nie mogę pani na ten temat powiedzieć i rozłączyła się". Niestety dziś były ogromne problemy aby się dodzwonić do banku i udałam się do placówki w Kołobrzegu. Pani bardzo miła chciała mi pomóc i przyjęła reklamację oraz zadzwoniła przy mnie do Warszawy, gdzie dowiedziałyśmy się, że przelew juz cofnięto, ponieważ mój mąż nie wpisał mojego imienia(reszta się zgadzała). Ja z Panią w banku powiedziałyśmy żeby pani w W-wie zobaczyła przelew z maja i stwierdziła, że też był bez imienia i pytam dlaczego wtedy zaksięgowano go, a ona "widocznie przymkneliśmy oko" - to odp.pani na stanowisku w banku w centrali w W-wie. Bank Pocztowy decyduje poza plecami klientów, kótre przelewy księgować które nie, dla mnie to OSZUSTWO i od jutra będę walczyć o swoje prawa na drodze prawnej. Bank naraził mnie na straty finansowe typu czynsz, który płacę zawsze 10-tego, a także spłata karty kredytowej też 10-tego i pewnie jutro będę miała ją zablokowaną(na szczęśćie nie w tym banku), oprócz tego mam wyciąg bankowy męża z opłatą za przelew w Euro, którego Bank Pocztowy mi nie zaksięgował. Krętactwo i oszustwo, dlatego zrobię wszystko aby w imieniu swoim a także na przyszłość innych klientów to zmienić i będę walczyć o odszkodowanie. NIE POLECAM NIKOMU !!!!!!


klijent klijent
06.06.2016. 11:38

zero

brak słow mam tam jeszcze konto zawsze darmowe z opłatom ide do oddziału wyjasnic pani infolinie proponuje niedosc ze okradajom z konta to dzwon sobie jeszcze


Czarny1975 Czarny1975
11.05.2016. 15:01

Porównanie z Inpost nie jest najtrafniejsze

Bank pocztowy - dużym plusem jest to, że jest bankiem polskim. Trzymając tu pieniądze można się przynajmniej spróbować przeciwstawić traktowaniu przez zachodni kapitał jak kolonialnych niewolników. Co prawda bank ma pewne potknięcia (brak aplikacji mobilnej, system online nie zawsze działa idealnie) ale trzeba przyznać, że Poczta Polska, co prawda z opóźnieniem ale zaczyna brać się za nadrabianie zaległości w stosunku do konkurencji.
Odnośnie Inpost - jedyną dobrą i działającą usługą tej firmy są paczkomaty, ale one praktycznie działają same. Spróbuj szybko i sprawnie nadać polecony to szybko się można zniechęcić. Ktoś pisał, że poczta to taki minimarkecik - proponuję odwiedzić punkty obsługi klienta firmy Inpost - trafiają się i takie w sklepach z mydłem i powidłem.
Gdy Poczta Polska wprowadzi usługę podobną do paczkomatów nie będzie się musiała obawiać konkurencji firmy mającej tylko jedną dobrze działającą usługę.


Wojtek Wojtek
21.04.2016. 14:18

Opinia

Nie dość ze konto jak za czasów komunistycznych serio pieniądze chyba konno woza bo czasem tydzień idzie przelew to jeszcze zamykanie konta jest wielką nie przyjemnością bo trzeba na własną rękę pisać odstąpienie od umowy i wysyłać kur*a poczta 6.50 za potwierdzenie dostarczenia jakby nie można było tego zrobić w oddziale. Komuna, a te komputery które mają pracownicy używane są tylko do sprawdzania środków na prywatnych kontach pracowników ale z innych banków bo żaden urzędnik się da sobie takiego konta wcisnąć. Żałuję że dałem się namówić


Anonim Anonim
13.04.2016. 22:39

Opinia

Myślałam ze to dobry bank az do momentu gdy zabrano mi z konta dwa razy ts sama kwote za zakupy w tym samym dniu.Ciekawe czy uznaja reklamacje.


klient86 klient86
11.03.2016. 09:29

Polecam

Mam konto darmowe w Pocztowym. Nie widziałam innego konta, które nie ma warunków, żeby za nie nie płacić! Tutaj nie muszę mieć wpływów, ilości operacji, karty, czy czegoś tam, żeby ZA KONTO NIE PŁACIĆ. Przelewy robię przez internet, także za skarbówke bezpłatnie. Karty nie mam, wypłacam i wpłacam pieniądze na poczcie. Zakładałam konto na poczcie w Łodzi na wydzielonym stanowisku bankowym i wszystko gra. Do tego mam cały czas aktywną ofertę kredytu bez zaświadczeń. dla mnie spoko.


Zygmunt Zygmunt
06.03.2016. 18:28

Opinia

Czytam negatywne opinie o Banku Pocztowym i mógłbym uwierzyć ale od 2 lat mam złożone konto Nestor i jestem zadowolony. Konto, karta, przelewy - darmowe warunek zakup kartą za 200 zł w miesiącu.Kupując kartą lekarstwa mam bonifikatę 5% wpłacaną na moje konto przez Bank. Mam 3 lokaty oprocentowanie 2,5% odsetki są naliczane co kwartał i wpłacane na moje konto. W przypadku zerwania umowy odsetki wypłacone nie są cofane. Łączność i informacja z konsultantem b.dobra przy zachowaniu
haseł. W 2015 zmieniono warunki umowy lecz nie zmieniono dla konta Nestor. Czego więcej trzeba.


wieple wieple
03.03.2016. 15:16

lokat Światowi Giganci

Swego czasu zaufałem bankowi i zainwestowałem swoje pieniądze w lokatę Światowi giganci.Schody zaczeły się w momencie kiedy skończyła się lokata i chciałem wybrać swoje pieniądze.Zapisy regulaminu tejże lokaty szczególowo opisują kiedy zostaną wypłacone pieniądze,tzn.30 dni bank potzrebuje na zamkniecie lokaty i dopiero po zamknięciu do 14 jest dokonywana wypłata.Można by się kłucić dlaczego tak długo, ale jest w regulaminie można by rzec:widziały gały co brały.U mnie problem polega na tym że minął termin 44dni,dzisiaj jest 53 dzień od złoznia deklaracji a pieniedzy niema.A najlepsze na koniec udałem się do banku z złożyć reklamacje i się okazało że pani w okienku nic nie może,bo tymi lokatami zajmuje się ktoś inny,po 10 minutach oczekiwania i kilku telefonach pani z okienka okazało się że jedyna osoba która zajmuje się tymi lokatami jest nieobecna.Oczywiście złożyłem reklamacje ale kiedy otrzymam odpowiedż,można zgadywać :kiedy wróci ta pani.A tak na koniec korzystałem już z usług różnych banków ale w Banku Pocztowym indolencjia.niekompetencji jest na porządku dziennym.


JONS JONS
22.02.2016. 22:21

TWOJA DECYZJA - KONTO JAK W TWOIM BANKU - BEZPIECZNE

Nawiazujac do pokrzywdzonego ; uszukany,wrecz okradziony , to ostry zarzut . Nie zabezpieczyles konta to komornik ma prawo brac w bialy dzien . Masz dostep do zalozenia konta internetowego w placowce lub przez internet , wiec mozesz zabezpieczyc swoje srodki poprzez zaznaczenie nietykalnosci srodkow do 10 tys zl. wg, przepisow unijnych o ochronie komsumenckiej .
Ja tego dokonalem i bynajmniej moge robic oplaty socjalne internetowo z mojego konta .
Chron sie przepisami ktore sa za Toba a nie tymi ktore przeciwko tobie i kazdy bedzie zadowolony .


waldi waldi
04.02.2016. 16:29

opinia

w BP mam konto nestor od 5=ciu lat - na początku darmowe bez żadnych warunków,następnie trzeba było zgodzić się na kartę debetową {bez karty wprowadzona miała być opłata ) z limitem min 200 zł m-c. Opłaty za przelewy 0 , ale od lipca 2015r są już naliczane.


sabina_ka sabina_ka
31.01.2016. 20:50

mam konto w Pocztowym

Za konto nic nie place man darmowe przelewy przez internet i wspieram polski bank bo sa juz tylko 2 polskie banki. Polecam polski bank


Artur Artur
28.01.2016. 12:27

Konto jest ok.

Potrzebowałem banku otwartego do 18.00, aby móc wpłacać dzienne utargi ze sklepu. W moim miasteczku tylko poczta spełniała te warunki. Pozostałe czynności przez internet. Poza tym: prowadzenie konta 0 zł, karta 0 zł (min 300 zł obrotu na mc, ale i tak korzystam więc to nie problem). Dla przeciętnego obywatela konto w BP jest bardzo dobre.


remi remi
23.01.2016. 17:36

z BANKIEM TO ONI NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO naciągacze

Jedyne co mogę Wam Kochani polecić to Zlikwidować tak Konto lub nie zakładać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Brak kompetencji , zacofany system komputerowy i pracownicy szkolenia na nieudaczników nic nie mogący i nierozumiejący .

No jakby nie było Bank Pocztowy 24 czyli Poczta POLSKA to mini markecik na poczcie kupicie podpaski , płyn do naczyń , jakieś romansidło za 11 zł Wiec nie wymagajmy już cudów ,żeby z mini marketu zrobić POWAżNY BANKKKK .

Moją uwagę przykuwa fakt że w KFC personel jest bardziej kompetentny i przeszkolony i też obraca gotówką :))))))))

Na całe szczęście poczty polskie otworzył się Impost to mogą sie uczyć od lepszych .


Z CZYSTYM SUMIENIEM MOGĘ WAM ODRADZIĆ BANK POCZTOWY , ABYŚCIE NIE MIELI DŁUGÓW !!!!!!!!!!!!!!


Gregory3g3 Gregory3g3
24.12.2015. 05:04

Opinia

Szybko sprawnie bez problemow , polecat zero ukrytych kosztow


Volare Volare
12.12.2015. 12:59

Konto Zawsze Darmowe

Ja generalnie jestem zadowolony z uslug banku. Wiekszosc moich transakcji odbywa sie za pomoca internetu a bank nie pobiera zadnaych oplat. Oczywiscie sa plusy i minusy, ja jednak zdecydowalem sie przeniesc do polskiego banku z dwoch powodow. Po pierwsze wszelkie zyski banku zostaja w Polsce, nie sa transferowane zagranice do bankow macierzystych dzieki czemu choc trudno w to uwierzyc zyskujemy my wszyscy. Po drugie jest to bank kontrolowany przez panstwo polskie i w razie jakis klopotow z system bankowym mam wieksze mozliwosci odzyskania pieniedzy. Wiekszosc zagranicznych prywatnych bankow jest na skraju bankructwa patrz Deutsche Bank czy Santander a rozporzadzenia bail-in czy bail-out tylko pogarszaja sytuacje. W tych trudnych geopolitycznych czasach wole wzgledne bezpieczenstwo swoich srodkow, a ze jest to bank na dorobku to zawsze beda jakies niedociagniecia.


Nel Nel
18.11.2015. 22:08

zarabiam kasę na koncie w pocztowym

konto darmowe- hmmmm. . . sprawdzilam i faktycznie opłat nie mam
i zwroty za kazda paczke, znaczek ;-)


Jarek Jarek
08.11.2015. 07:26

Bank Pocztowy

Jestem posiadaczem konta w Banku Pocztowym. Konto jest darmowe. Nie jest pobierana za nie opłata. Karta jest również darmowa pod warunkiem, że dokonam nią płatności w ciągu miesiąca na kwotę 300 zł. W dodatku jest to Nasz Polski Bank. Więc pięniądze jakie ten Bank zarobi na obrocie Naszymi pieniążkami pozostają w Polsce a nie tak jak w przypadku pozostałych Banków są wywożone za granicę. Dlatego zrezygnowałem z konta w BZ WBK i założyłem w Pocztowym. Niech Polska zarabia na moich pieniążkach. A obsługa tak jak w jednym z komentarzy w placówkach Banku jest naprawdę miła i kompetentna. Polecam wszystkim. Pozdrawiam


Jaa Jaa
28.10.2015. 19:00

Nie mylcie Banku Pocztowego z Poczta

Jest wiele negatywnych opinii na temat Banku Pocztowego przez pracowników poczty, którzy są niekompetentni nie wiedzą nic... Nie potrafią zająć się klientem! Jeżeli pójdziemy do placówki to jest całkowicie inna obsługa i pracownicy z przerażeniem w oczach słuchają jakie informacje dostaliśmy wcześniej od Poczty. Jeżeli chcecie coś załatwić w Banku Pocztowym to kierujcie się do placówek a nie na pocztę! Placówki znajdują się też na pocztach ale to są pracownicy banku a nie poczty. Panie w okienkach nie mają pojęcia o niczym!


Andrzej Andrzej
26.10.2015. 16:42

konto nestor

Od min.3 lat jestem klijentem BP, miałem konto,,Nestor" i byłem zadowolony aż we wrześniu zachodzę do oddziału w kołobrzegu ze swoimi rachunkami aby je opłacić i się dowiaduję że za każdy przelew muszę zapłacić w zależności do kogo ma iść przelew (od 2,50 --7,00zł) bez żadnego powiadomienia. Opłata za kartę (jeśli zrobię zakup 200zł to za darmo a obecnie 300zł). A w ofercie BP nadal czytam że konto ,,nestor" jest dalej aktualne. Może BP powiadomi o zmianach bo chyba to nie jest samowola pań w oddziale.


WOJODK WOJODK
19.10.2015. 17:01

POCZTOWY może zaskoczyć

Mam konto od ponad 2 lat i generalnie było ok, aż do czasu....;))
Miałem debet w koncie i kredyt gotówkowy. Kredyt spłacany terminowo i nawet nadpłacany kapitał. Debet jako że mam słaby charakter ciągle wykorzystywałem prawie do dna, no ale bank odsetki na mnie kroił, więc wszyscy zadowoleni wydawałoby się.
Nagle z zaskoczenia bez wcześniejszego ostrzeżenia straciłem debet. Bank niby miał prawo nie przedłużać umowy, ale zrobił to bez powiadomienia mnie i nagle zostałem z zadłużeniem przeterminowanym. Powodem okazało się iż moje wpływy w najmu mieszkania były nieregularne. Powód powodem zgodny z zapisami w umowie, ale zaskoczyć kogoś z kilkudziesięcioma tysiącami debetu do natychmiastowej spłaty to lekka przesada. Propozycja jaką dostałem to napisać pismo o przywrócenie debetu, a w razie niepowodzenia prośbę o rozbicie zadłużenia na raty, ale najlepiej to napisać wniosek o kredyt. Trochę mnie zmęczyło to pisanie więc poszedłem do innego banku i dostałem kredyt konsolidacyjny w ciągu 2 dni. Do dzisiaj natomiast czekam na odpowiedź z pocztowego.


Krystyna Krystyna
16.10.2015. 19:49

konto

Też mam konto w Banku Pocztowym i nie prawdą jest, że jest pobierana opłata. Jeżeli do konta wydana jest karta wystarczy zapłacić nią w ciągu miesiąca 300 zł za zakupy , a za konto bank nic nie potrąci . Wypłata gotówki z ok 5000 bankomatów w Polsce mi. BZ WBK i PKO też bez prowizji. Darmowy dostęp do konta internetowego Pocztowy24, gdzie można bez dodatkowych opłat robić przelewy na konta w innych bankach. Wcześniej w PKO płaciłam 8.90 za prowadzenie konta, 2 zł za dostęp do konta internetowego i 0,70 zł za każdy przelew. Rachunek prosty, wystarczy policzyć ile w ciągu roku zaoszczędzimy w Pocztowym.


Karol Karol
15.10.2015. 20:42

VISA

Kartą Visa nie można płacić przez internet. Chyba coś nie tak...


ja ja
13.10.2015. 20:23

nie polecam

Przelewy natychmiastowe czyli elixir są realizowane tylko do 15 to po co wogle są jak w innych bankach takie przelewy działają 24h na dobę ;-)


Mariusz Mariusz
11.09.2015. 19:22

super prosty system przelewów

witam, czytam tak te wszystkie opinie i myślę że troszkę co niektóre są przesadzone, posiadam konto Zwsze Darmowe i jestem bardzo zadowolony z jasnych i prostych zasad,oraz...z najlepszego i naprawdę chylę czoła twórcą systemu do robienia przelewów POCZTOWY 24,nawet ktoś nie mający specjalnej wiedzy na temat internetu,komputerów na pewno sobie poradzi,jest prosty, przejrzysty i wyposażony we wszystkie potrzebne funkcję.BRAWO.Korzystałem z portali innych banków i myślę że powinni się wzorować na POCZTOWYM 24.Pozdrawiam.


Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 Ostatnia >> (4 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !