Konta bankowe · Konto · Konto w Banku Pocztowym? Ma ktoś? Warto założyć??

Konto w Banku Pocztowym - Porównanie wad i zalet, Opinie użytkowników

bank pocztowy Bank Pocztowy , którego akcjonariuszami są Poczta Polska i Bank PKO BP ma w całym kraju kilkadziesiąt własnych placówek. Ale jego prawdziwa siła to ponad 2 tysiące Pocztowych Stanowisk Finansowych, popularnych „okienek” w urzędach pocztowych.

Do tego dochodzą usługi listonoszy – żaden inny bank przeciętnemu Kowalskiemu nie oferuje możliwości wypłaty pieniędzy z konta prosto do domu.

Bank Pocztowy ma w swojej ofercie dwa konta osobiste, w tym jedno stworzone z myślą o seniorach – emerytach i rencistach.



Konto Standard w BP

Pierwsze konto osobiste, oferowane przez Bank Pocztowy to konto Standard. Jego prowadzenie również jest darmowe, jednak przelewy wykonywane w placówkach są płatne (4 złote), płatne jest również ustanowienie i odwołanie pełnomocnictwa do konta (konto Nestor ma tę usługę za darmo). Konto Standard również umożliwia miesięcznie dwie bezpłatne wypłaty gotówki we wszystkich bankomatach, bezpłatnie podejmiemy gotówkę w placówkach banku i na pocztach, ale jeśli będziemy chcieli otrzymać gotówkę do domu – zapłacimy za tę usługę 4 złote. Karta debetowa jest płatna – 4 złote miesięcznie.

Nowe Konto Oszczędnościowe oferuje oprocentowanie 4 proc. w skali roku. W stosunku do innych kont oszczędnościowych na rynku wyróżnia się możliwością aż trzech bezpłatnych wypłat w miesiącu – jedna wypłata gotówkowa, jeden przelew wewnętrzny i jeden przelew zewnętrzny. Otwarcie i prowadzenie konta są bezpłatne, a konto zaczyna zarabiać już od pierwszej złotówki. Dostęp do konta posiadacz ma w placówkach banku i urzędach pocztowych.

Konto Nestor dla emeryta lub rencisty

Konto Nestor to rachunek stworzony z myślą o seniorach – emerytach i rencistach. Żeby otworzyć konto Nestor, trzeba pobierać jedno z tych świadczeń z ZUS. Prowadzenie konta jest darmowe, darmowe są również zlecenia przelewów w placówkach banku lub okienkach pocztowych. Posiadacze konta Nestor mogą zamówić bezpłatne dostarczenie gotówki do domu – przez listonosza. Pieniądze można też bezpłatnie wypłacać (i wpłacać) w oddziałach banku i na pocztach, a dwa razy w miesiącu – bezpłatnie pobrać gotówkę we wszystkich bankomatach w kraju i za granicą. Za używanie karty Visa Electron bank pobiera miesięcznie opłatę – 4 złote. Do konta można otrzymać limit debetowy (500 złotych), a także kredyt w koncie. Posiadacz konta Nestor swoimi środkami może też zarządzać przez Internet.

Konto w Banku Pocztowym? Ma ktoś? Warto założyć?? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
2.5 na 5
112 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (180 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 Ostatnia >> (4 stron razem)
Bastek Bastek
10.09.2015. 06:36

konoto ror zawsze darmowe ?

Czy opłaca się otwierać konto ror w Banku Pocztowm chodzi mi o konto zawsze darmowe i na jakim , poziomie jest opsługa tego Banku Pocztowego , mówiac od oceny najgorszej 1 do nailepszego na 10 . Jak oceniacie ten Bank Pocztowy czy jest miły i warty w skali od 1 do 10 czekam na odpowiedzi


stankoos stankoos
25.08.2015. 12:07

Ile idzie przelew z innego banku do BP?

Witam, mam konto w BP i mają mi zostac wysłane pieniadze i nie wiem ile bedą szły.
Czy dojdą w tym samym dniu po wysłaniu czy bedzie trzeba czekać pare dni?
Jak z tym u was?


elzbieta elzbieta
24.08.2015. 18:00

opinia banku pocztowego

Konto nestor ponoc jest darmowe ,a pobiera się 5 zl za tzw rachunek bankowy za wyciag w formie papierowej 7 zl razem 12 zl . dla emeryta w roku to suma144 zl.Wcale konto nestor nie jest darmowe


Kazik Kazik
11.08.2015. 20:56

Pocztowy

Bank Pocztowy jest ok. Nie mam zastrzeżeń do tego banku.


Anonim Anonim
10.08.2015. 21:57

Pytanie

Witam, czy mając konto w banku pocztowym, muszę mieć stały dopływ środków na konto?


Jadwiga Jadwiga
27.07.2015. 17:43

Nie zakładajcie konta w Banku Pocztowym

Nie polecam najgorszemu wrogowi tego banku. Jak chcesz założyć konto to nawet w domu możesz to zrobić, a jak potrzebujesz czegoś to proszę napisać pismo bank za rok odpowie i NIC!!! nie załatwisz na poczcie tylko w banku nie ważne, że on znajduje się 100 km od Ciebie. Ich regulamin można wrzucić do kosza, bo zapisy jedno a wykonanie drugie, co innego piszą, a później się z tego wycofują. Pani w okienku mówi, że ona nic nie wie, a jak ja jej zaczęłam czytać regulamin to odesłała mnie do centrali. Są niekompetentni i wrogo nastawieni do tych , którzy coś od nich chcą oprócz wpłacania kasy to załatwiają raz dwa. Nie polecam, bo to bank ignorantów i niekompetentnych idiotów.


MONIKA MONIKA
30.06.2015. 15:53

Pocztowe Standard Polecam!!!!

Witam a ja jestem i to bardzo zadowolona z tego konta mam standard płace 5 zł. za prowadzenie jeśli nie dokonam płatności kartą jeśli płacę na 300 zł. w miesiacu to za darmo!!! przelewy w necie który zawsze dostępny i wychodzi za 0!!! Fakt nie można w allegro odrazu przejść ale to nie ma porównania np w PKO 10 zł za prowadzenie zawsze jakieś opłaty!!! Ja akurat ma super doradcę zawsze pomoże nie mam co mierzyć jedną miarą


dorota dorota
30.06.2015. 14:24

Pocztowy24

mam konto w banku pocztowy 24...jest darmowe...nie pobierają opłat za przelewy,opłaty kartą,wypłaty...może to zależy od rodzaju konta...jestem zadowolona...


zagga zagga
22.06.2015. 22:15

kredyt rodzina na swoim

Witam,

My właśnie otrzymaliśmy pismo od Banku pocztowego. Kredyt był podpisany w 2009roku na mieszkanie + miejsce postojowe przynależne do mieszkania . Wczoraj wg pisma mamy w ciągu 21 dni zwrócić 15 000 czyli kwotę za miejsce postojowe, która wg banku została niesłusznie przyznana 6 lat temu. Oczywiście szantaż, iż w przypadku nie wpłacenia kwoty zostaną nam wstrzymane wszelkie dopłaty do kredytu. Sprawa już jest u prawnika. Czy komuś udało się obejść takie pismo w jakiś sposób?


hanys hanys
11.06.2015. 08:36

konto pocztowe zawsze darmowe

kolezanka z Bytomia napisała że konto zawsze darmowe ...już nie jest darmowe dostała aneks ze zmiana regulaminu i podwyzka za prowadzenie konta za 5 złociszy......także to rozbój w biały dzień ,powinni to nazwac "konto chwilowo darmowe"...jeśli do tego dodać następne 5 zł za kartę to już daje 10zł miesięcznie a w roku 120zł !!!!!! szok


kito kito
20.05.2015. 19:02

do basia83

Witam.
Ja cały czas prowadzę z bankiem korespondencję (przy pomocy prawnika, bo inaczej się nie da) w sprawie własnie kredytu z programu Rodzina na swoim. Proszę o jakieś namiary to się skontaktuję.


pocztowy to dno pocztowy to dno
14.05.2015. 07:57

pocztowy to dno

|Bank pocztowy to totalne nieporozumienie i totalna żenada na rynku usług finansowych.
1. Idąc do "oddziału" Pani łączy z infolinią;
2. Płatność kartą, w przypadku odmowy (i posiadania środków na koncie), i tak blokuje środki, chociaż mając konto w innych bankach, nigdy czegoś takiego nie miałam.
3. Bankomat bezpłatny? Za każdym razem wypłaty we wskazanym bankomacie, pobiera opłaty.
4. Karta raz działa, a 10 razy nie - oczywiście zrzucają winę na system płatności, chociaż po sekundzie mąż płaci inną kartą, z innego banku przez ten sam terminal i nie ma żadnych problemów.
5. Jedyne odpowiedzi Pan z infolinii - regulamin mówi;
6. Wspomnaine zablokowane środki z pkt. 2 wiszą na rachunku sobie - nie gdzieś tam, ale na rachunku, bo SYSTEM BANKOWY MA DWA TYGODNIE na ich odblokowanie.

NIE POLECAM I PRZY KAŻDEJ PROPOZYCJI ZAKŁADANIA TEGO KONTA, KOPNIJCIE AGITATORA W DOOPĘ.


basia83 basia83
11.05.2015. 13:47

Kredyt Rodzina na Swoim

Witam!
Została nam wypowiedziana umowa w kredycie Rodzina na swoim!!! Nie złamaliśmy umowy a mimo to wypowiadają nam umowę! Proszę o kontakt osoby, które są w podobnej sytuacji!!


kasia kasia
17.04.2015. 07:56

bank pocztowy

Dodam jeszcze ,że mam kłopoty z tym kredytem żałuje, że wziełam tam kredyt.


kasia kasia
17.04.2015. 07:52

bank pocztowy

Opinia moja bardzo negatywna .Mam tam kredyt powiedziano mi , że jestem zwolniona od opołat na poczcie , ale oni i tak pobierają opłaty.Bardzo słaba obsługa w siedzibie oddziału.


przykra niespodzianka przykra niespodzianka
04.04.2015. 12:08

zniknęło konto NESTOR

Witam.
Moja mama wróciła dziś z urzędu pocztowego Jaworzno1 z cudowną wiadomością. Chciała pobrać swoją emeryturę, ale pracownica poczty powiedziała, że jej konto NIE ISTNIEJE!!! Od lat istniało, a dzisiaj zniknęło!

Nie polecam, a wręcz odradzam!!!


sum sum
27.03.2015. 15:18

Dziękuję.

Mam zamiar zmienić bank.Gdzieś przeczytałem że,bankowy jest za free,0 opłat i co ważne, jest Polski.
Po przeczytaniu waszych opinii zastanawiam się gdzie ja mieszkam,w swojej ojczyźnie czy POd zaborami.


yolax yolax
25.03.2015. 20:30

Odradzam

Uważajcie. Bank Pocztowy okrada swoich klientów przy transakcjach bezgotówkowych i rozliczeniach karty płatniczej. Miałem zablokowane środki na jakies 4zl i dostępne ok 30 zl SWOICH PIENIEDZY. Wzialem poprzez transakcje zblizeniowa jakies ok 40zl wiecej niz mogłem a po 3 dniach mam do zwrotu ponad 80zl. To jakby sobie policzyli te moje 30zl na poczet niedozwolonego przekroczenia salda. MOJE Pieniądze? Najgorszy zlodziejski bank w Polsce. Ch...ja zobaczą a nie te pieniądze. Liczcie swoje rachunki skrupulatnie ludzie. Lepiej trzymaćpieniadze w smierdzacej skarpecie niz w tzw banku pocztowym.


kitka kitka
15.03.2015. 19:30

konta są ok

Jestem klientką tego banku kilka lat. Posiadam konto Na zawsze darmowe. Nie płacę nic za prowadzenie konta a także za żadne przelewy. Wszystko za darmo. Zero problemów. Przelewy dochodzą na czas. Polecam konto dla osób, które chcą zaoszczędzić itp. Mam usługę pocztowy24. Banki Spółdzielcze za to naciągają swoich klientów i przelewy po 3 dniach wpływają na rachunek.


kito kito
07.03.2015. 16:56

kredyt hipoteczny rodzina na swoim

W 2009 roku wzięliśmy w banku pocztowym kredyt z dopłatami Rodzina na swoim. Byliśmy właścicielami mieszkania, mimo to poinformowano nas, że jeżeli w ciągu 6-ciu miesięcy zrzekniemy się prawa do lokalu to kredyt taki nam przysługuje. Podpisaliśmy umowę, w której jest takie zobowiązanie oraz wymagane do umowy oświadczenie o zrzeczeniu się tego prawa w ciągu 6-ciu miesięcy. Otrzymaliśmy kredyt, 2 miesiące później sprzedaliśmy mieszkanie, dostarczyliśmy do banku kopię aktu notarialnego i tak sobie spokojnie żyliśmy do dnia wczorajszego. Wczoraj otrzymaliśmy telefon z banku pocztowego, że w ciągu 14 dni mamy oddać 30.000zł dopłat do odsetek, które otrzymaliśmy a nam nie przysługiwały.Właśnie nasz świat się zawalił. Bank straszy nas wypowiedzeniem umowy kredytu, pomimo że my spełniliśmy wszystkie zobowiązania zawarte w umowie kredytowej. Czy jest ktoś kto ma taką sytuację??? Przypuszczam, że takich umów było podpisane więcej.


Arek Arek
05.03.2015. 08:43

DNO!!!!

Odradzam... Omijajcie ten Bank z daleka. To głęboka "komuna" i banda oszustów w białych kołnierzykach.
Rok temu wziąłem kredyt w "Banku" Pocztowym. W styczniu dostałem odprawę i chciałem spłacić w całości. Splata całkowita, aby zamknąć kredyt musiała być większa o ok 4000 od całkowitego zobowiązania (ok 14000). Zapłaciłem.... Po tym chciałem zamknąć konto Nestor, które byłem zmuszony założyć aby dostać kredyt. Po miesiącu (pod koniec lutego) dostałem odpowiedź, że nie można zamknąć konta ponieważ we wniosku o jego zamknięcie "widnieje podpis niezgodny ze wzorem". Złożyłem następny wniosek, pracownik banku wystawił mi zlecenie na pobranie gotówki w celu "wyzerowania" konta. Po 1,5 miesiąca otrzymuję przekaz POCZTOWY za nadpłatę kredytu, za którą POCZTA pobiera ok. 45 zł (konto jeszcze jest aktywne). Następnego dnia na koncie powstaje niedopłata -5zł, za używanie karty!!!! i konto dalej nie może być zamknięte. Jak widać Bank Pocztowy w "białych rękawiczkach" okradł mnie na ok 50 zł. Jestem ciekaw co jeszcze zrobią abym nie mógł zlikwidować konta.
Piszę to aby nikt, kto przeczyta ten wpis, nie dał się nabierać na piękne słowa, obietnice profesjonalnej obsługi pracowników banku pocztowego. Oni muszą tak mówić, bo to ich praca.....tylko, kto uczciwy podejmuje się pracy w takiej nieuczciwej instytucji????


MASAKRA MASAKRA
04.03.2015. 15:00

UNIKAĆ JAK OGNIA!!!! POLECAĆ WROGOM!!!

Właśnie kończę swoją "przygodę" z czymś co z bankiem ma tyle wspólnego, co nazwa - TOTALNA PORAŻKA, "ŚREDNIOWIECZE" TO OBRAZA TEGO OKRESU!

- brak możliwości płacenia kartą w necie
- brak dodatkowej karty do płacenia w necie
- bałagan (jak za komuny, nic się nie zmieniło poza logo), nie mogłem wypłacić swoich pieniędzy w okienku, bo nie zgadzało się POPRAWNE HASŁO
- POBIERAJĄ OPŁATY ZA NIBY DARMOWE BANKOMATY

UNIKAĆ!!!


Robert Robert
25.02.2015. 13:01

oszustwa kredytowe Banku Pocztowego

Tragedia! Nigdy nie zakładajcie konta ani nie bierzcie pożyczek w tym banku. Panie są niedoinformowane o warunkach kredytowania wprowadzają w błąd ludzi. Miałem tu kredyt. W zeszłym roku w lipcu na konto kredytu przelałem jednorazowo 10000. otrzymałem pismo że pozostało mi do spłacenia 5777 zł. Przez 8 miesięcy odsetki od tej kwoty wyniosły 1654 zł. Zaskoczony tą kwotą postanowiłem zamknąć ten kredyt. Na drugi dzień poszedłem z wymaganą kwotę jak okazało się za 1 dzień narosły kolejne odsetki w wysokości 2,85 gr (zaznaczam za 1 dzień). Na szczęśćie już uwolnilem się od tych złodzieji.


Aleksander Aleksander
19.02.2015. 18:01

Kto może niech omija z daleka

Jak większość piszących też zostałem potraktowany jak złodziej. Kiedyś namówiono mnie do założenia lokaty. Obiecywano darmowe konto do wglądu lokaty. Po kilku latach ni z gruszki ni z pietruszki otrzymałem monit na 53 zł za brak opłat za prowadzenie konta. Uniosłem się, że jest darmowe. Nie drogi panie od 6 m-c powinien pan bulić 5 zł . Poprosiłem o wskazanie mojej zgody akceptującej taką zmianę. Wysłaliśmy do pana list z nowym regulaminem. Więc proszę o potwierdzenie nadania listy do mnie z informacją, sory wysłaliśmy zwykłym listem itd.
Cóż mogę powiedzieć, niektórzy z piszących zapewne pracownicy banku sugerują czytanie tego co się podpisuje. Więc może odpowiecie mi na mój przypadek. Bank odbieram jako parabank. Chcąc poprawić swe wyniki, które są mierne wyszukują takiech jak ja i wiele innych emerytów i łoją. Mogli do powiadomienia wybrać sms, mail lub telefon nie wybrali opcję monit za 18,00 zł.
Wybór należy do Ciecie.


jurys45 jurys45
17.02.2015. 13:27

NARZEKACIE???

Pewnie wszycy macie RACJE! Po lekturze komentarzy doszedlm do wniosku,ze nie bede KOPAL lezacego!!! Rezygnuje z wlasnego komentarza a pytanie i OWSZEM:DLACZEGO obecnie musze placic za konto???


TYMON TYMON
06.02.2015. 12:50

Bank to nie Caritas

ŻADEN BANK - a już na pewno nie ten w/w (jako ewidentny relikt mentalności peerelowskiej, skrzyżowanej z tzw "wilczym" -czyt. cwaniackim- kapitalizmem) - NIE JEST INSTYTUCJĄ CHARYTATYWNĄ.
Jeśli to sobie przyswoimy, to przestaną na nas działać pseudo obietnice nie wiadomo jakich zysków i korzyści.
I wtedy spokojniej udamy się po - teraz modne żargonowe sformułowanie - "produkty bankowe" do takiej instytucji, która nawet jak nie ma najkorzystniejszych warunków, to przynajmniej reprezentuje sobą przyzwoity poziom, tak w sferze mechanizmów obsługi, jak i kultury w kontakcie z klientami.

Z takiego oto założenia wychodząc, konsekwentnie odradzam od wielu lat (wszystkim, których spotykam na swojej drodze) rozmaite para-banki, wykwity lichwiarskie i dziwne kasy z nieczytelnymi zasadami (choć czasem nawet wielkie i wydawało by się uznane marki posługują się zapisami "drobnym druczkiem" i "nieczytelnym gąszczem" pełnych niezrozumiałego -dla przeciętnego człowieka- żargonu).
Uwaga na rozmaite tzw "kasy" ze słowem "bank" w nazwie często przekształcające postać jak i zmieniające same nazwy, aby nie pogrążać swej wiarygodności nadszarpniętej nadużyciami i pozwami sądowymi.
To swoją drogą znamienne, jak - zamiast budować wiarygodność marki wieloletnią nienaganną pracą, buduje się "krótkodystansowe" wiarygodności - i jak ludzie dają się na to nabierać.


Anonim Anonim
30.01.2015. 15:20

Opinia

JESTEM W TYM BANKU 2 LATA MAM 2 KARTY I JESTEM ZADOWOLONY Z OBSŁUGI !


Iwona Iwona
22.01.2015. 09:52

Pytanie

Dlaczego w roku 2015 nie mogę płacić przelewmi internowymi na Faceboku przez DotPay/Proszę o odpowiedź


marck marck
03.01.2015. 14:17

oszukany ,wrecz okradziony

oszusci przy zakladaniu konta sam dyr. placowki zapewnial ze bedzie dobrze. zablokowali mi minimalna krajowa pozbawiajac srodkow do zycia.odradzam kazdemu zalozenie kata . zawsze darmowe he he za cokolwiek pobieraja oplaty . Zlodzieje


gosia gosia
28.12.2014. 18:22

bank masakra

zaluje ze wogule zalozylam konto w banku pocztowym niby darmowe a za wszystko pobieraja oplaty nie radze zakladac w tym banku konta


okradziona okradziona
19.12.2014. 19:49

Wielcy Oszuści!!!

Omijajcie szerokim łukiem ten "Bank, żenada i pomyłka!!! Konto założyłam i miałobyć darmowe prowadzenie i ogólnie wszystko darmowe. Wczoraj dostałam wezwanie do zapłaty 53 zł. Byłam od razu na poczcie dowiedzieć się o szczegóły. Usłyszałam że przestało być już darmowe. Okej ale dlaczego nie dostałam powiadomienia o tym kilka miesięcy temu? Czuję się ograbiona, tym bardziej że ogłaszają się że nadal prowadzenie konta jest darmowe? !! Sprawa dla prokuratora!


Potwierdzam Potwierdzam
25.11.2014. 13:58

To prawda

krętacki bank

większość kont, to konta otworzone przez zmobingowanych pracowników, którym do obowiązków dorzucono bezprawnie pracę agentów bankowych. I aby się z tego wywiązać zakładają martwe konta na dziadków, matki, żony, dzieci itd. a reszta to konta założone przez emerytów postraszonych, że jak nie będą mieli konta w pocztowym to nie dostaną emerytury do domu.
Taki to bank


franek franek
24.11.2014. 12:44

nie jest zły ale

bank nie jest zły , ale nie można go wybrać na allegro po zakupie przedmiotu , a i 300 zł obrócić mogło by by c mniej albo wcale jak w alior sync


beti beti
21.11.2014. 10:05

czytajcie regulamin

Konto jest ok a oplata w przypadku konta standard byla pobierana tylko wtedy jesli ktos nie korzystal z karty platniczej. Teraz na poczcie jest konto zawszeza zero i jest calkowixie bezplatne i nie ma zadnych ukrytych kosztow. Ja przeszlam z PKOBP na pocztowybo Pko sciagal mi comiesiac 15 zl z konta za korzystanie z bankowosci internetowej


Sawek Sawek
24.10.2014. 11:13

Dobry Bank

Bank oferuje usługi za niewielką miesięczną opłatę 4 zł. Można bezpłatnie wykonywać przelewy. Nie miałem z nim kłopotów. Czasami była niewielka trudność z bankowością internetową, ale to złośliwiość rzeczy martwych. Ogólnie polecam.


chop paszczyniany chop paszczyniany
22.10.2014. 21:05

krętacki bank

większość kont, to konta otworzone przez zmobingowanych pracowników, którym do obowiązków dorzucono bezprawnie pracę agentów bankowych. I aby się z tego wywiązać zakładają martwe konta na dziadków, matki, żony, dzieci itd. a reszta to konta założone przez emerytów postraszonych, że jak nie będą mieli konta w pocztowym to nie dostaną emerytury do domu.
Taki to bank


30latek 30latek
19.10.2014. 10:28

Całkiem niezły

Bank całkiem niezły. Wszystko masz pod ręką. Czyli na poczcie lub przez telefon internet. Jeśli ktoś ma lokaty to niech szuka innego banku. Dla normalnych ubogich Polaków to konto idealne. Polecam.


Alex Alex
15.10.2014. 20:45

Chroń Panie Boże od banku pocztowego

Jak większość osób na portalu zamieszczających swe opinie ja również dałem się raz nabrać na darmowe konto, gdyż był taki wymóg zakładając lokatę. Jakież było moje zdziwienie i zaskoczenie kiedy szanowny bank pocztowy, który się każe postrzegać jako bank polskich emerytów przesyła wezwanie za które muszę zapłacić 18,00 zł + zaległości i jakieś odsetki za nie wnoszenie opłat za założone kont. Napisałem odwołanie z prośbą o przedstawienie mi potwierdzenia wysyłki zmiany regulaminu i akceptacji prze-zemnie tych warunków. Niestety mieli mnie w głębokim poważaniu. Więc postanowiłem chociaż w ten sposób przestrzec przed ty bankiem bo ponoć bank polski ale działa na rynku jak lichwiarz.


ag1111 ag1111
29.09.2014. 00:51

bank-tragedia

po pierwsze to jak wielu innych klientów uważam za złodziejstwo wprowadzenie opłat bez pisemnej zmiany umowy.
ale miałem gorsze doświadczenie , w kwietniu 2014 chciałem zapłacić za coś pilnie przez pay w allegro i otrzymywałem odpowiedź z banku pocztowego ,że nie mam prawa dysponować środkami. Zalogowałem się więc bezpośrednio do banku i bezczelność pocztowego powaliła mnie z nóg. Bank pocztowy postanowił nieoczekiwanie zmienić regulamin i bez jego zaakceptowania nie było dostępu do konta. Były po prostu tylko opcje zaakceptuj i wyloguj . Godzinę próbowałem się dodzwonić na infolinie jak i do lokalnego banku. W końcu wsiadłem w samochód i z Berlina do Gorzowa przyjechałem tylko po to ,żeby wypłacić wszystko i zamknąć konto


marm marm
16.09.2014. 22:06

Do: Edyta 23.04.2014. 16:37

Też właśnie dostałem wezwanie do zpałaty na sumę 53 zł. Około 10 lat temu miałem tam lokatę i pewnie jakieś konto darmowe założyli. W 2012 widocznie zmienili na płatne nie informując mnie i teraz chcą pieniędzy za te konto. Też zgłoszę tą sprawę do UOKiK, bo i tak już jedną prowadzę. Jak się zamyka lokaty to trzeba także zamykać wszystkie konta i mieć na to potwierdzenie, bo potem takie numery wykręcają. BPocztowy to dziadostwo, żeby tak się zeszmacić w oczach klientów. Już tam nigdy nie wrócę.


dav dav
18.08.2014. 14:34

patologia

ten cały bank " to jeden wielki cyrk na kółkach nie mogłem załatwić prostej rzeczy zmiany numeru telefonu potrzebnej do zrobienia przelewu z konta internetowego .To jest jedna wielka bujda na kółkach , Nie ma sie z kim skontaktować non stop tylko automatyczne sekretarki w słuchawce telefonu.


Anonim Anonim
04.08.2014. 17:06

Opinia

Boże zachowaj nas od takiego banku!!!!!!!!!!!!!!


Bogdan Bogdan
04.08.2014. 17:04

zmiana dowodu osobistego Bank Pocztowy nie wypłaci renty

polecono mi abym przyniósł nowy i stary nieaktualny dowód osobisty aby pobrać swoją rentę.Uważam że jest to jakieś tragiczne nieporozumienie lub ieiuctwo zarządzającej w tym banku osoby.W żadnym razie nie polecam żadnego Banku Pocztowego a szczególnie banku w chrzanowie.Jako współwłaściciel konta nie mogę pobrać pieniędzy dla mojej mamy która uległa wypadkowi i złamała trzon kręgosłupa w wieku 94 lat.Jest to wstrętne aby tak traktować osoby w podeszłym wieku a zwłaszcza że ogranicza się im dostęp do własnych pieniędzy a którzy za namową listonoszy założyli konto bankowe na poczcie i w efekcie zostali perfidnie oszukani przez pocztę polską.jest to po prostu zbrodnia.


nalix nalix
16.07.2014. 15:17

emeryci bulą

To jeszcze lepsza sprawa dotyczy emerytów z KRUS. W mojej gminie pozakładano tym emerytom konta w Banku Pocztowym, teraz płatne, chociaż połowa z nich nie rozumie samej istoty konta. Taki emeryt chce tylko dostać pieniądze przez listonosza, bo nie ma jak dotrzeć do banku. Nie znam nikogo z nich, kto wykonuję na tych kontach jakiekolwiek operacje, a więc są puste. Oczywiście emeryci płacą za nieużytkowane konta, choć pewnie nie zdają sobie z tego sprawy. Wypowiedzenie umowy stanowi dla nich barierę nie do pokonania. I tu jeszcze jeden kwiatek. Mojej znajomej emerytce założył konto pracownik poczty, prawdopodobnie fałszując jej podpis. Teraz nie może ona wypowiedzieć umowy o prowadzeniu konta, ponieważ jej podpis nie zgadza się z tym, który jest na umowie. Już minęły 3 miesiące, a sprawa nadal nie jest załatwiona przez bank, pomimo złożenia przez nią oświadczenia o nieprawdziwości jej podpisu.


listonosaz listonosaz
12.07.2014. 23:23

Opinia

ot moja opinia...mam konto w tym banku pewnie przez tzw mobing - zalozone przez mojego bylego naczelnika...a skąd sie to wzielo? byly naczelnik zaproponowal mi to konto proponując mi kredyt,a wrunkiem tego kredytu bylo zalozenie wlasnie tego konta,kredytu nia dostalem,a konto ROR zostalo.Jedynym plusem tego konta jest to ze wyplata jest na nim o pare godzin wczesniej niz na koncie w innym banku.A obsluga - ksiegowanie operacji -masakra -zwykly zakup kartą ok 3 dni nie mOwiąc o tranzakcji zblizeniowej-wtedy ponad tydzien.


Mariusz Mariusz
11.05.2014. 15:23

Opinia

Starałem sie o kredyt hipoteczny w programie rodzina na swoim, na targach mieszkaniowych ustaliłem z pracownikiem banku atrakcyjną marżę, jedyny warunek to złożyć wniosek o kredyt w określonym terminie 2albo 3 tygodnie, nie pamiętam już, stawałem na głowie żeby zdążyć złożyć wymagane dokumenty, jednak celowo lub bardzo niekompetentnie pracownik banku zwlekał żebym nie zdążył, widocznie chciał żebym złożył wniosek ale po czasie na gorszych warunkach, skończyło się to awanturą jednak nie odpuściłem i dostałem kredyt, nie odbylo się to bez stresu i nerwów. Dodam że w każdym banku wygląda to podobnie, ładnie mówią przed a w trakcie tylko pod górę. Od 2 lat jestem klientem i jestem jak narazie bardzo zadowolony, to co było na początku juz zapomniałem i cieszę się z warunków i jasnych zasad, kolega posiada kredyt w innym banku i ma 2razy wyższą marżę, kredyt dostał od ręki :-) z tym ze spłaca o jakieś 40 tys więcej. Polecam pocztowy.


Zofia Zofia
02.05.2014. 14:07

Masakra nie bank

W pełni potwierdzam że w tym banku na telefon to nic się na 100% nie załatwi, trzy razy dzwoniłam, zawsze inne wymagania i sprzeczne wskazówki. Wynoszę się z tego bałaganu do normalnego banku.
Wszystkim odradzam.


Andrzej Andrzej
01.05.2014. 00:31

Ostrzegam przed ignorancją NA INFOLINII

Przeżyłem traumę gdy pani, konsultantka z infolinii , nie chciała zrozumieć że mam powód do reklamacji faktu braku możliwości ( odmowa ) zmiany kodu PIN dla nowej karty płatniczej ( aktywowanej już ) w bankomacie. Twierdziła że to niekonieczne, a ja pewnie sobie nie radzę lub zły bankomat wybrałem. Po wyjaśnieniu że postępuję zgodnie z wytycznymi Banku i coś chyba z kartą, to zaleciła kontakt w komórce na poczcie?!. Kolejna okupiona stratą czasu, impulsów i nerwów, próba osiągnięcia skutku w postaci analizy przyczyny, usiłowałem nowej już pani od nowa to opisać, ale sedno nie docierało, bo nie dawała mi się wypowiedzieć sama mówiąc moim zdaniem nie na temat. Poirytowany zapytałem czy jest trzeźwa i przytomna to ta się rozłączyła. Gdy postanowiłem w innym bankomacie ponownie usiłować dopiąć skutku doznałem szoku: KARTA ZOSTAŁA ZABLOKOWANA. Znów telefon na infolinię znowu droga przez mękę i odpowiedź; w związku z reklamacją klienta!! Chciałem sprawdzić czy jest właściwa aktywacja to g.. I nie ma problemu z łobuzem - PIN mu się zmieniać zachciało !!
To szczyt niekompetencji, a wręcz złośliwości. Teraz czekam na odblokowanie chyba wadliwej karty i coś czuję że to już błędne koło. Na kartę i PIN czekałem łącznie prawie miesiąc i nawet nie mogłem dokonać transakcji bo już z PIN był problem.


Edyta Edyta
23.04.2014. 16:37

do tego pana "oszukany"

Mam dokładnie tak samo, z tym że to wezwanie do zapłaty 53 złote dostałam po 2 latach od założenia rachunku dopiero. To jest rozbój w biały dzień :-/ Tym bardziej, że w regulaminie jest napisane jak byk, że gdy zmieniają taryfikator opłat i prowizji powinni mi to dać na piśmie, i ja w ciągu 14 dni bodajże mogę się nie zgodzić na ich zmiany, i napisać stosowne oświadczenie. Niestety w sytuacji gdy nie dostałam żadnej wiadomości, cały ten zapis jest o dupę potłuc. Nie chce mi się z nimi walczyć ani kłócić, zresztą wszyscy mi odradzają, że i tak nie wygram. Zapłacę co mam zapłacić, i zrezygnuję z konta. Ale mam taką prośbę, jeżeli zgłosił pan swoją sprawę do UOKiK, to mógłby mi pan dać znać, jak się to skończyło :) Bo może jednak mi się uda odzyskać to, co im się moim zdaniem nie należy, przez to ich wprowadzanie klienta w błąd. Pozdrawiam


oszukany oszukany
18.04.2014. 18:49

OMIJAĆ TEN BANK SZEROKIM ŁUKIEM

Miałem tam "bezpłatne" konto z którego nie korzystałem, bank pocztowy zmienił sobie regulamin nie informując mnie o tym wprowadzając opłaty za konto. Po jakimś pół roku przysłali mi wezwanie do zapłaty, i tutaj najlepsze koszty prowadzenia rachunku 35 zł, koszty wysłania wezwania do zapłaty 18 zł.
Sprawa zostanie zgłoszona do UOKiK.

Kto chce tam założyć konto niech się 2 razy zastanowi, gdyż nie wiadomo czy za miesiąc nie wymyślą sobie, że zabiorą Ci połowę wypłaty jako prowizję a drugą połowę jako koszty wezwania do zapłaty.


Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 Ostatnia >> (4 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !