Konta bankowe · Konto · Konto w Banku Pocztowym? Ma ktoś? Warto założyć??

Konto w Banku Pocztowym - Porównanie wad i zalet, Opinie użytkowników

bank pocztowy Bank Pocztowy , którego akcjonariuszami są Poczta Polska i Bank PKO BP ma w całym kraju kilkadziesiąt własnych placówek. Ale jego prawdziwa siła to ponad 2 tysiące Pocztowych Stanowisk Finansowych, popularnych „okienek” w urzędach pocztowych.

Do tego dochodzą usługi listonoszy – żaden inny bank przeciętnemu Kowalskiemu nie oferuje możliwości wypłaty pieniędzy z konta prosto do domu.

Bank Pocztowy ma w swojej ofercie dwa konta osobiste, w tym jedno stworzone z myślą o seniorach – emerytach i rencistach.Konto Standard w BP

Pierwsze konto osobiste, oferowane przez Bank Pocztowy to konto Standard. Jego prowadzenie również jest darmowe, jednak przelewy wykonywane w placówkach są płatne (4 złote), płatne jest również ustanowienie i odwołanie pełnomocnictwa do konta (konto Nestor ma tę usługę za darmo). Konto Standard również umożliwia miesięcznie dwie bezpłatne wypłaty gotówki we wszystkich bankomatach, bezpłatnie podejmiemy gotówkę w placówkach banku i na pocztach, ale jeśli będziemy chcieli otrzymać gotówkę do domu – zapłacimy za tę usługę 4 złote. Karta debetowa jest płatna – 4 złote miesięcznie.

Nowe Konto Oszczędnościowe oferuje oprocentowanie 4 proc. w skali roku. W stosunku do innych kont oszczędnościowych na rynku wyróżnia się możliwością aż trzech bezpłatnych wypłat w miesiącu – jedna wypłata gotówkowa, jeden przelew wewnętrzny i jeden przelew zewnętrzny. Otwarcie i prowadzenie konta są bezpłatne, a konto zaczyna zarabiać już od pierwszej złotówki. Dostęp do konta posiadacz ma w placówkach banku i urzędach pocztowych.

Konto Nestor dla emeryta lub rencisty

Konto Nestor to rachunek stworzony z myślą o seniorach – emerytach i rencistach. Żeby otworzyć konto Nestor, trzeba pobierać jedno z tych świadczeń z ZUS. Prowadzenie konta jest darmowe, darmowe są również zlecenia przelewów w placówkach banku lub okienkach pocztowych. Posiadacze konta Nestor mogą zamówić bezpłatne dostarczenie gotówki do domu – przez listonosza. Pieniądze można też bezpłatnie wypłacać (i wpłacać) w oddziałach banku i na pocztach, a dwa razy w miesiącu – bezpłatnie pobrać gotówkę we wszystkich bankomatach w kraju i za granicą. Za używanie karty Visa Electron bank pobiera miesięcznie opłatę – 4 złote. Do konta można otrzymać limit debetowy (500 złotych), a także kredyt w koncie. Posiadacz konta Nestor swoimi środkami może też zarządzać przez Internet.

Konto w Banku Pocztowym? Ma ktoś? Warto założyć?? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
2.5 na 5
80 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (159 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 Ostatnia >> (4 stron razem)
MASAKRA MASAKRA
04.03.2015. 15:00

UNIKAĆ JAK OGNIA!!!! POLECAĆ WROGOM!!!

Właśnie kończę swoją "przygodę" z czymś co z bankiem ma tyle wspólnego, co nazwa - TOTALNA PORAŻKA, "ŚREDNIOWIECZE" TO OBRAZA TEGO OKRESU!

- brak możliwości płacenia kartą w necie
- brak dodatkowej karty do płacenia w necie
- bałagan (jak za komuny, nic się nie zmieniło poza logo), nie mogłem wypłacić swoich pieniędzy w okienku, bo nie zgadzało się POPRAWNE HASŁO
- POBIERAJĄ OPŁATY ZA NIBY DARMOWE BANKOMATY

UNIKAĆ!!!


Robert Robert
25.02.2015. 13:01

oszustwa kredytowe Banku Pocztowego

Tragedia! Nigdy nie zakładajcie konta ani nie bierzcie pożyczek w tym banku. Panie są niedoinformowane o warunkach kredytowania wprowadzają w błąd ludzi. Miałem tu kredyt. W zeszłym roku w lipcu na konto kredytu przelałem jednorazowo 10000. otrzymałem pismo że pozostało mi do spłacenia 5777 zł. Przez 8 miesięcy odsetki od tej kwoty wyniosły 1654 zł. Zaskoczony tą kwotą postanowiłem zamknąć ten kredyt. Na drugi dzień poszedłem z wymaganą kwotę jak okazało się za 1 dzień narosły kolejne odsetki w wysokości 2,85 gr (zaznaczam za 1 dzień). Na szczęśćie już uwolnilem się od tych złodzieji.


Aleksander Aleksander
19.02.2015. 18:01

Kto może niech omija z daleka

Jak większość piszących też zostałem potraktowany jak złodziej. Kiedyś namówiono mnie do założenia lokaty. Obiecywano darmowe konto do wglądu lokaty. Po kilku latach ni z gruszki ni z pietruszki otrzymałem monit na 53 zł za brak opłat za prowadzenie konta. Uniosłem się, że jest darmowe. Nie drogi panie od 6 m-c powinien pan bulić 5 zł . Poprosiłem o wskazanie mojej zgody akceptującej taką zmianę. Wysłaliśmy do pana list z nowym regulaminem. Więc proszę o potwierdzenie nadania listy do mnie z informacją, sory wysłaliśmy zwykłym listem itd.
Cóż mogę powiedzieć, niektórzy z piszących zapewne pracownicy banku sugerują czytanie tego co się podpisuje. Więc może odpowiecie mi na mój przypadek. Bank odbieram jako parabank. Chcąc poprawić swe wyniki, które są mierne wyszukują takiech jak ja i wiele innych emerytów i łoją. Mogli do powiadomienia wybrać sms, mail lub telefon nie wybrali opcję monit za 18,00 zł.
Wybór należy do Ciecie.


jurys45 jurys45
17.02.2015. 13:27

NARZEKACIE???

Pewnie wszycy macie RACJE! Po lekturze komentarzy doszedlm do wniosku,ze nie bede KOPAL lezacego!!! Rezygnuje z wlasnego komentarza a pytanie i OWSZEM:DLACZEGO obecnie musze placic za konto???


TYMON TYMON
06.02.2015. 12:50

Bank to nie Caritas

ŻADEN BANK - a już na pewno nie ten w/w (jako ewidentny relikt mentalności peerelowskiej, skrzyżowanej z tzw "wilczym" -czyt. cwaniackim- kapitalizmem) - NIE JEST INSTYTUCJĄ CHARYTATYWNĄ.
Jeśli to sobie przyswoimy, to przestaną na nas działać pseudo obietnice nie wiadomo jakich zysków i korzyści.
I wtedy spokojniej udamy się po - teraz modne żargonowe sformułowanie - "produkty bankowe" do takiej instytucji, która nawet jak nie ma najkorzystniejszych warunków, to przynajmniej reprezentuje sobą przyzwoity poziom, tak w sferze mechanizmów obsługi, jak i kultury w kontakcie z klientami.

Z takiego oto założenia wychodząc, konsekwentnie odradzam od wielu lat (wszystkim, których spotykam na swojej drodze) rozmaite para-banki, wykwity lichwiarskie i dziwne kasy z nieczytelnymi zasadami (choć czasem nawet wielkie i wydawało by się uznane marki posługują się zapisami "drobnym druczkiem" i "nieczytelnym gąszczem" pełnych niezrozumiałego -dla przeciętnego człowieka- żargonu).
Uwaga na rozmaite tzw "kasy" ze słowem "bank" w nazwie często przekształcające postać jak i zmieniające same nazwy, aby nie pogrążać swej wiarygodności nadszarpniętej nadużyciami i pozwami sądowymi.
To swoją drogą znamienne, jak - zamiast budować wiarygodność marki wieloletnią nienaganną pracą, buduje się "krótkodystansowe" wiarygodności - i jak ludzie dają się na to nabierać.


Anonim Anonim
30.01.2015. 15:20

Opinia

JESTEM W TYM BANKU 2 LATA MAM 2 KARTY I JESTEM ZADOWOLONY Z OBSŁUGI !


Iwona Iwona
22.01.2015. 09:52

Pytanie

Dlaczego w roku 2015 nie mogę płacić przelewmi internowymi na Faceboku przez DotPay/Proszę o odpowiedź


marck marck
03.01.2015. 14:17

oszukany ,wrecz okradziony

oszusci przy zakladaniu konta sam dyr. placowki zapewnial ze bedzie dobrze. zablokowali mi minimalna krajowa pozbawiajac srodkow do zycia.odradzam kazdemu zalozenie kata . zawsze darmowe he he za cokolwiek pobieraja oplaty . Zlodzieje


gosia gosia
28.12.2014. 18:22

bank masakra

zaluje ze wogule zalozylam konto w banku pocztowym niby darmowe a za wszystko pobieraja oplaty nie radze zakladac w tym banku konta


okradziona okradziona
19.12.2014. 19:49

Wielcy Oszuści!!!

Omijajcie szerokim łukiem ten "Bank, żenada i pomyłka!!! Konto założyłam i miałobyć darmowe prowadzenie i ogólnie wszystko darmowe. Wczoraj dostałam wezwanie do zapłaty 53 zł. Byłam od razu na poczcie dowiedzieć się o szczegóły. Usłyszałam że przestało być już darmowe. Okej ale dlaczego nie dostałam powiadomienia o tym kilka miesięcy temu? Czuję się ograbiona, tym bardziej że ogłaszają się że nadal prowadzenie konta jest darmowe? !! Sprawa dla prokuratora!


Potwierdzam Potwierdzam
25.11.2014. 13:58

To prawda

krętacki bank

większość kont, to konta otworzone przez zmobingowanych pracowników, którym do obowiązków dorzucono bezprawnie pracę agentów bankowych. I aby się z tego wywiązać zakładają martwe konta na dziadków, matki, żony, dzieci itd. a reszta to konta założone przez emerytów postraszonych, że jak nie będą mieli konta w pocztowym to nie dostaną emerytury do domu.
Taki to bank


franek franek
24.11.2014. 12:44

nie jest zły ale

bank nie jest zły , ale nie można go wybrać na allegro po zakupie przedmiotu , a i 300 zł obrócić mogło by by c mniej albo wcale jak w alior sync


beti beti
21.11.2014. 10:05

czytajcie regulamin

Konto jest ok a oplata w przypadku konta standard byla pobierana tylko wtedy jesli ktos nie korzystal z karty platniczej. Teraz na poczcie jest konto zawszeza zero i jest calkowixie bezplatne i nie ma zadnych ukrytych kosztow. Ja przeszlam z PKOBP na pocztowybo Pko sciagal mi comiesiac 15 zl z konta za korzystanie z bankowosci internetowej


Sawek Sawek
24.10.2014. 11:13

Dobry Bank

Bank oferuje usługi za niewielką miesięczną opłatę 4 zł. Można bezpłatnie wykonywać przelewy. Nie miałem z nim kłopotów. Czasami była niewielka trudność z bankowością internetową, ale to złośliwiość rzeczy martwych. Ogólnie polecam.


chop paszczyniany chop paszczyniany
22.10.2014. 21:05

krętacki bank

większość kont, to konta otworzone przez zmobingowanych pracowników, którym do obowiązków dorzucono bezprawnie pracę agentów bankowych. I aby się z tego wywiązać zakładają martwe konta na dziadków, matki, żony, dzieci itd. a reszta to konta założone przez emerytów postraszonych, że jak nie będą mieli konta w pocztowym to nie dostaną emerytury do domu.
Taki to bank


30latek 30latek
19.10.2014. 10:28

Całkiem niezły

Bank całkiem niezły. Wszystko masz pod ręką. Czyli na poczcie lub przez telefon internet. Jeśli ktoś ma lokaty to niech szuka innego banku. Dla normalnych ubogich Polaków to konto idealne. Polecam.


Alex Alex
15.10.2014. 20:45

Chroń Panie Boże od banku pocztowego

Jak większość osób na portalu zamieszczających swe opinie ja również dałem się raz nabrać na darmowe konto, gdyż był taki wymóg zakładając lokatę. Jakież było moje zdziwienie i zaskoczenie kiedy szanowny bank pocztowy, który się każe postrzegać jako bank polskich emerytów przesyła wezwanie za które muszę zapłacić 18,00 zł + zaległości i jakieś odsetki za nie wnoszenie opłat za założone kont. Napisałem odwołanie z prośbą o przedstawienie mi potwierdzenia wysyłki zmiany regulaminu i akceptacji prze-zemnie tych warunków. Niestety mieli mnie w głębokim poważaniu. Więc postanowiłem chociaż w ten sposób przestrzec przed ty bankiem bo ponoć bank polski ale działa na rynku jak lichwiarz.


ag1111 ag1111
29.09.2014. 00:51

bank-tragedia

po pierwsze to jak wielu innych klientów uważam za złodziejstwo wprowadzenie opłat bez pisemnej zmiany umowy.
ale miałem gorsze doświadczenie , w kwietniu 2014 chciałem zapłacić za coś pilnie przez pay w allegro i otrzymywałem odpowiedź z banku pocztowego ,że nie mam prawa dysponować środkami. Zalogowałem się więc bezpośrednio do banku i bezczelność pocztowego powaliła mnie z nóg. Bank pocztowy postanowił nieoczekiwanie zmienić regulamin i bez jego zaakceptowania nie było dostępu do konta. Były po prostu tylko opcje zaakceptuj i wyloguj . Godzinę próbowałem się dodzwonić na infolinie jak i do lokalnego banku. W końcu wsiadłem w samochód i z Berlina do Gorzowa przyjechałem tylko po to ,żeby wypłacić wszystko i zamknąć konto


marm marm
16.09.2014. 22:06

Do: Edyta 23.04.2014. 16:37

Też właśnie dostałem wezwanie do zpałaty na sumę 53 zł. Około 10 lat temu miałem tam lokatę i pewnie jakieś konto darmowe założyli. W 2012 widocznie zmienili na płatne nie informując mnie i teraz chcą pieniędzy za te konto. Też zgłoszę tą sprawę do UOKiK, bo i tak już jedną prowadzę. Jak się zamyka lokaty to trzeba także zamykać wszystkie konta i mieć na to potwierdzenie, bo potem takie numery wykręcają. BPocztowy to dziadostwo, żeby tak się zeszmacić w oczach klientów. Już tam nigdy nie wrócę.


dav dav
18.08.2014. 14:34

patologia

ten cały bank " to jeden wielki cyrk na kółkach nie mogłem załatwić prostej rzeczy zmiany numeru telefonu potrzebnej do zrobienia przelewu z konta internetowego .To jest jedna wielka bujda na kółkach , Nie ma sie z kim skontaktować non stop tylko automatyczne sekretarki w słuchawce telefonu.


Anonim Anonim
04.08.2014. 17:06

Opinia

Boże zachowaj nas od takiego banku!!!!!!!!!!!!!!


Bogdan Bogdan
04.08.2014. 17:04

zmiana dowodu osobistego Bank Pocztowy nie wypłaci renty

polecono mi abym przyniósł nowy i stary nieaktualny dowód osobisty aby pobrać swoją rentę.Uważam że jest to jakieś tragiczne nieporozumienie lub ieiuctwo zarządzającej w tym banku osoby.W żadnym razie nie polecam żadnego Banku Pocztowego a szczególnie banku w chrzanowie.Jako współwłaściciel konta nie mogę pobrać pieniędzy dla mojej mamy która uległa wypadkowi i złamała trzon kręgosłupa w wieku 94 lat.Jest to wstrętne aby tak traktować osoby w podeszłym wieku a zwłaszcza że ogranicza się im dostęp do własnych pieniędzy a którzy za namową listonoszy założyli konto bankowe na poczcie i w efekcie zostali perfidnie oszukani przez pocztę polską.jest to po prostu zbrodnia.


nalix nalix
16.07.2014. 15:17

emeryci bulą

To jeszcze lepsza sprawa dotyczy emerytów z KRUS. W mojej gminie pozakładano tym emerytom konta w Banku Pocztowym, teraz płatne, chociaż połowa z nich nie rozumie samej istoty konta. Taki emeryt chce tylko dostać pieniądze przez listonosza, bo nie ma jak dotrzeć do banku. Nie znam nikogo z nich, kto wykonuję na tych kontach jakiekolwiek operacje, a więc są puste. Oczywiście emeryci płacą za nieużytkowane konta, choć pewnie nie zdają sobie z tego sprawy. Wypowiedzenie umowy stanowi dla nich barierę nie do pokonania. I tu jeszcze jeden kwiatek. Mojej znajomej emerytce założył konto pracownik poczty, prawdopodobnie fałszując jej podpis. Teraz nie może ona wypowiedzieć umowy o prowadzeniu konta, ponieważ jej podpis nie zgadza się z tym, który jest na umowie. Już minęły 3 miesiące, a sprawa nadal nie jest załatwiona przez bank, pomimo złożenia przez nią oświadczenia o nieprawdziwości jej podpisu.


listonosaz listonosaz
12.07.2014. 23:23

Opinia

ot moja opinia...mam konto w tym banku pewnie przez tzw mobing - zalozone przez mojego bylego naczelnika...a skąd sie to wzielo? byly naczelnik zaproponowal mi to konto proponując mi kredyt,a wrunkiem tego kredytu bylo zalozenie wlasnie tego konta,kredytu nia dostalem,a konto ROR zostalo.Jedynym plusem tego konta jest to ze wyplata jest na nim o pare godzin wczesniej niz na koncie w innym banku.A obsluga - ksiegowanie operacji -masakra -zwykly zakup kartą ok 3 dni nie mOwiąc o tranzakcji zblizeniowej-wtedy ponad tydzien.


Mariusz Mariusz
11.05.2014. 15:23

Opinia

Starałem sie o kredyt hipoteczny w programie rodzina na swoim, na targach mieszkaniowych ustaliłem z pracownikiem banku atrakcyjną marżę, jedyny warunek to złożyć wniosek o kredyt w określonym terminie 2albo 3 tygodnie, nie pamiętam już, stawałem na głowie żeby zdążyć złożyć wymagane dokumenty, jednak celowo lub bardzo niekompetentnie pracownik banku zwlekał żebym nie zdążył, widocznie chciał żebym złożył wniosek ale po czasie na gorszych warunkach, skończyło się to awanturą jednak nie odpuściłem i dostałem kredyt, nie odbylo się to bez stresu i nerwów. Dodam że w każdym banku wygląda to podobnie, ładnie mówią przed a w trakcie tylko pod górę. Od 2 lat jestem klientem i jestem jak narazie bardzo zadowolony, to co było na początku juz zapomniałem i cieszę się z warunków i jasnych zasad, kolega posiada kredyt w innym banku i ma 2razy wyższą marżę, kredyt dostał od ręki :-) z tym ze spłaca o jakieś 40 tys więcej. Polecam pocztowy.


Zofia Zofia
02.05.2014. 14:07

Masakra nie bank

W pełni potwierdzam że w tym banku na telefon to nic się na 100% nie załatwi, trzy razy dzwoniłam, zawsze inne wymagania i sprzeczne wskazówki. Wynoszę się z tego bałaganu do normalnego banku.
Wszystkim odradzam.


Andrzej Andrzej
01.05.2014. 00:31

Ostrzegam przed ignorancją NA INFOLINII

Przeżyłem traumę gdy pani, konsultantka z infolinii , nie chciała zrozumieć że mam powód do reklamacji faktu braku możliwości ( odmowa ) zmiany kodu PIN dla nowej karty płatniczej ( aktywowanej już ) w bankomacie. Twierdziła że to niekonieczne, a ja pewnie sobie nie radzę lub zły bankomat wybrałem. Po wyjaśnieniu że postępuję zgodnie z wytycznymi Banku i coś chyba z kartą, to zaleciła kontakt w komórce na poczcie?!. Kolejna okupiona stratą czasu, impulsów i nerwów, próba osiągnięcia skutku w postaci analizy przyczyny, usiłowałem nowej już pani od nowa to opisać, ale sedno nie docierało, bo nie dawała mi się wypowiedzieć sama mówiąc moim zdaniem nie na temat. Poirytowany zapytałem czy jest trzeźwa i przytomna to ta się rozłączyła. Gdy postanowiłem w innym bankomacie ponownie usiłować dopiąć skutku doznałem szoku: KARTA ZOSTAŁA ZABLOKOWANA. Znów telefon na infolinię znowu droga przez mękę i odpowiedź; w związku z reklamacją klienta!! Chciałem sprawdzić czy jest właściwa aktywacja to g.. I nie ma problemu z łobuzem - PIN mu się zmieniać zachciało !!
To szczyt niekompetencji, a wręcz złośliwości. Teraz czekam na odblokowanie chyba wadliwej karty i coś czuję że to już błędne koło. Na kartę i PIN czekałem łącznie prawie miesiąc i nawet nie mogłem dokonać transakcji bo już z PIN był problem.


Edyta Edyta
23.04.2014. 16:37

do tego pana "oszukany"

Mam dokładnie tak samo, z tym że to wezwanie do zapłaty 53 złote dostałam po 2 latach od założenia rachunku dopiero. To jest rozbój w biały dzień :-/ Tym bardziej, że w regulaminie jest napisane jak byk, że gdy zmieniają taryfikator opłat i prowizji powinni mi to dać na piśmie, i ja w ciągu 14 dni bodajże mogę się nie zgodzić na ich zmiany, i napisać stosowne oświadczenie. Niestety w sytuacji gdy nie dostałam żadnej wiadomości, cały ten zapis jest o dupę potłuc. Nie chce mi się z nimi walczyć ani kłócić, zresztą wszyscy mi odradzają, że i tak nie wygram. Zapłacę co mam zapłacić, i zrezygnuję z konta. Ale mam taką prośbę, jeżeli zgłosił pan swoją sprawę do UOKiK, to mógłby mi pan dać znać, jak się to skończyło :) Bo może jednak mi się uda odzyskać to, co im się moim zdaniem nie należy, przez to ich wprowadzanie klienta w błąd. Pozdrawiam


oszukany oszukany
18.04.2014. 18:49

OMIJAĆ TEN BANK SZEROKIM ŁUKIEM

Miałem tam "bezpłatne" konto z którego nie korzystałem, bank pocztowy zmienił sobie regulamin nie informując mnie o tym wprowadzając opłaty za konto. Po jakimś pół roku przysłali mi wezwanie do zapłaty, i tutaj najlepsze koszty prowadzenia rachunku 35 zł, koszty wysłania wezwania do zapłaty 18 zł.
Sprawa zostanie zgłoszona do UOKiK.

Kto chce tam założyć konto niech się 2 razy zastanowi, gdyż nie wiadomo czy za miesiąc nie wymyślą sobie, że zabiorą Ci połowę wypłaty jako prowizję a drugą połowę jako koszty wezwania do zapłaty.


ya ya
30.06.2013. 22:06

maksister

Uważnie przeczytałem wszystkie opinie i stwierdzam, że wiele osób nie wie czego oczekuje od swojego banku. Mam konto w Pocztowym od kilku lat i jestem z niego BARDZO ZADOWOLONY. Jest to jednak konto proste, do prosteych wpłat i kilku wypłat miesięcznie z możliwością założenia lokaty, ubezpieczenia itp. Łatwo też ominąć koniecznośc posiadania karty , za którą należałoby zapłacić. Brak oczywiście wyrafinowanych usług bankowych (zintegrowane konto walutowe, rachunek inwestycyjny na giełdzie, nie mówiąc o derywatach, przelewach ekspresowych, zintegorwanym IKE itd. itp...). Większość osób nie rozumie też natury problemó, jakie ich spotkały, i tak: brak przelewu w poniedziałek rano (post z godziny 9.33) z przelewu dokonanego rzekomo w czwartek rano - banki mają w systemie przyznane KONKRETNE GODZINY TRANSFERÓW SESJI WYCHODZĄCEJ i tak do niedawna OSTATNIA sesja transferowa w mBanku wychodziła w południe! Nie oznacza to jednak, że pieniądze w pięć minut były na koncie adresata - wymagania dotyczące weryfikacji powodują, że pieniądze te wiszą w systemie przez wiele godzin, a potem "wskakują" na konto w SESJI PRZYCHODZĄCEJ również w konkretnych PRZYZNANYCH DANEMU BANKOWI GODZINACH. Oznacza to, że w praktyce można czekać na środki widoczne na koncie kontrahentaa nawet 2(dwa) dni. z pewnością pani piekląca się o 9.33 rano miała swoją gotówkę wczesnym popołudniem w poniedziałek. TAK DZIAŁA SYSTEM WE WSZYSTKICH BANKACH! Trzeba jednak o tym wiedzieć. Co do czasu oczekiwania na wysyłkę dokumentów po błędnie wypełnionym wniosku - cóż... lepiej dokładnie wypełnić samemu i nie mieć do nikogo pretensji, że zrobił błąd w wyniku np. złej jakości połączenia telefonicznego. Dlaczego weryfikacja "papierowa"? Bo tak jest przyjęte na całym świecie, że wypełnione wnioski papierowe są uzupełniane na papierze (na całym świecie), a nie przez dopisanie czegoś mailem, czy SMSem! To zaś zakłada kolejną rundę dokumentów fizycznie wędrujących przez świat i oczywiście trwa w czasie. Zaś co do pretensji o jazdę z formalnościami do innej miejscowości - a gdzie udalibyście się w przypadku reklamacji w DB, VB, TB, HSBC, ING czy innych równie egzotycznych, choć wspaniałych bankach? Przyjechaliby do "pipidówka" dla Waszych pieniędzy, lub daliby możliwość pełnej reklamacji internetowej? Żarty! Miałem masę rachunków w kilku krajach i wiem, że jak to działa. Najpierw trzeba wiedziać, czego się oczekuje produktu, a potem zpoznaje z sytemem. Tak jest i tylko spopularyzowanie kont w kasach spółdzielczych może zmienić rynek, nic innego...


aga aga
10.06.2013. 16:14

ŻENADA

zakładałam konto w tym banku przez infolinię jeszcze tego samego dnia podpisałam dokumenty w placówce. Dostała na wspomniane konto wypłatę.... i niespodzianka nie mogę korzystać ze swoich pieniędzy bo musi wpłynąć do centrali oryginał umowy...ŻAŁOSNE. dodam że ich poczta wewnętrzna jak to zostało nazwane pięknie idzie już 4 dni.


kazia kazia
10.06.2013. 09:33

Bank Pocztowy to jakaś totalna pomyłka!!!

Witam. Chciałam ostrzec wszystkich przed zakładaniem konta w Banku Pocztowym.
Moja mama wysłała pieniądze przelewem na moje konto Inteligo w czwartek rano. Dzisiaj jest poniedziałek a kasy nadal nie ma na moim koncie.
Tak pracuje się na poczcie! Brawo!!!


ewciaaa ewciaaa
12.04.2012. 20:02

pocztowy

mam w BP kredyt hipoteczny, w związku z tym rownież rachunek bieżący i konto oszczędnościowe, korzystam z tych rachunków wyłącznie poprzez Pocztowy24 i dotychczas nie było żadnych problemów, czasem są opóźnienia w widoczności dokonanej transakcji,
co do spłaty kredytu - przy zawieraniu umowy od razu pracownik tegoż banku poinformował mnie, abym nigdy nie placiła raty przed terminem, bo zrobi im się bałagan i zamieszanie!!! mając tą cenną informację zawsze pałacę w dzień zapadalności raty i nie ma żadnych problemów, mam nadzieję, że to się nie zmieni :)
Ogólnie polecam, ale z ostrożnością.


Tomek Tomek
12.04.2012. 10:03

BRAK WALUTOWEGO

Mam w tym banku konto osobiste od kilkunastu lat i nigdy powtarzam nidgy nie miałem z nim najmniejszych problemów wszystko ok przelewy za darmo ,wszystko oprócz uzywania karty jest za darmo jest jeden PROBLEM tylko co mnie tam wkurza wyjeżdzam często za granice i neistety konto walutowe musiałem otworzyc w innym banku bo POCZTOWY NIE MA TAKIEJ USŁUGI BŁĄD i to poważny


Hela Hela
05.04.2012. 22:57

Bank w torbie

Ten "bank" to rzeczywiście hybryda partactwa i bałaganu a nie podmiot profesjonalnie zajmujący się świadczeniem usług finansowych dla klientów. Pracownicy Poczty Polskiej z dnia na dzień, ba nawet na przestrzeni kilku miesięcy czy nawet lat nie staną się rasowymi pracownikami ladowymi banku.
Szkolić trzeba ludzi !!! Uczyć podstawowych form kontaktu z klientami - Panowie "Prezesi" !!!
Zachowanie tzw. "pań z okienek pocztowych" - opryskliwość, brak uprzejmości oraz amatorskie poczynania wobec klientów skutkują brakiem zaintewresowania taką instytucją.
Moje doświadczenie z tym "bankiem" nie jest najlepsze.
Dzisiaj do białości rozgrzała mnie sprawa wydawałoby się prosta jak piardnięcie.
Mój małżonek, chcąc przesłać mi ze Szkocji trochę kasy, skorzystał z usługi starej jak świat,
nie znanej tylko chyba tylko Papuasom - a chodzi o RIA - nowsza wersja Western Union.
Pieniądze wysłał w poniedziałek, m.in. za pośrednictwem tego "banku", które powinny być dostępne
w dowolny okienku pocztowym po 24-godzinach. Nic bardziej mylnego.
Dostępu do moich pieniędzy bronią zastępy dzielnych "baboli", które nie umieją znaleźć w swoich komputerach oczekiwanej przeze mnie transakcji a jeszcze co gorsze, traktując mnie jak natrętną muchę, nie starają się nawet wykonać prostej czynności jaką jest kontakt w mojej sprawie do właściwej komórki.
Jedna z "okienkowych" z bydgoskiej placówki pocztowej wpadła na "wspaniały" pomysł - abym udała się do samego "Mahometa" na ul. Jagiellońską i tam otrzymała kasę.
Nic z tego !!! Jest już czwartek, skąd inąd wiem, że środki zostały przesłane do Polski na ten "bank"
a tutaj trancakcję wcięło.
Będzie kiszka - nie odpuszczę - znam swoje prawa. Zadośćuczynienie na jakie naciągnę tego "giganta finansjery" trochę kasy będzie go kosztowało. Może jakiś ignorant z "Prezesury" zrozumie na czym polega bankowość - nowoczesna bankowość. Żal mi was - biedni Pocztowcy.


Marta Marta
04.04.2012. 15:15

lokata

STANOWCZO NIE POLECAM. Pieniądze na założenie lokaty wzięli szybko, bez formalności dokumentów itd. W trakcie trwania lokaty zmieniłam konto bankowe- tu pojawiły się schody. Oświadczenie o zmianie konta kazano mi złożyć w oddziale banku. Okazało się , że placówka w mojej małej miejscowości nie jest upoważniona do potwierdzania dokumentów za zgodność z oryginałem. Kazano mi jechać do miejscowości oddalonej od mojego miejsca zamieszkania o 60 km, tylko po to , aby tam pracownik BP potwierdził moją tożsamość. Na moje zapytanie czy mogę przesłać stosowne oświadczenie oraz kserokopię dowodu osobistego, poświadczone notarialnie, bezpośrednio do Centrali, okazało się , że NIE. Notariusz dla tego "banku" nie jest wystarczająco wiarygodną osobą do poświadczania dokumentów- Pani/Pan z Oddziału są "pewniejsi". Odsyłano mnie od osoby do osoby, w końcu trafiłam na bezczelnego pana Tomasza M. z Biura w Warszawie, który jedyne co potrafił powiedzieć, to to , że nie może rozmawiać z klientami. Tak na marginesie kim są dla owego banku klienci- złem koniecznym. Przecież to dzięki ich oszczędnościom ten bank istnieje. ŻENADA !!!!!!!!!


pocztowy pocztowy
23.12.2011. 09:42

Pocztowe Konto Oszczędnościowe

Od 27 12 2011 Bank Pocztowy wprowadza nowy produkt-Pocztowe Konto Oszczędnościowe. Można na nim zarobić od 3-6% w skali roku, zależnie od wysokości salda na rachunku. Na oprocentowanie wynoszące 6% mogą liczyś klienci, którzy będą utrzymywać na koncie powyżej 100 tys.zł. 5% dla salda do 100 tys. Pomiędzy 10-20 tys.zł 4%. Oprocentowaniem 3% objęte będą środki do 10 tys..Otwarcie i prowadzenie konta jest bezpłatne.Klienci mogą dokonać w miesiącu jednej bezpłatnej wypłaty na rachunek w Banku Pocztowym, a wypłaty nie powodują utraty odsetek. Jest to naprawdę dobry produkt i dowód na to, iż Bank Pocztowy rozwija się i wprowadza dobre i nowoczesne rozwiązania. Ja na pewno założę sobie Pocztowe Konto Oszczędnościowe.


pocztowy pocztowy
03.10.2011. 21:12

super bank

Miałem kontakt z paroma bankami w swoim życiu, ale to co oferuje Bank Pocztowy jest przejrzyste i naprawdę atrakcyjne. Dziś założyłem sobie lokatę z kapitalizacją dzienną na 6%, super oferta. Konto Oszczędnościowe też mam i to na też atrakcyjne 4%. Poleca wszystkim Bank Pocztowy!!!
PS nie jestem pracownikiem tegoż Banku, a zwykłym klientem....:)


Marcin Marcin
29.08.2011. 23:19

zadowolony

W Banku Pocztowym mam ROR i Konto Oszczędnościowe, oraz kartę kredytową. Jestem bardzo zadowolony z usług tego banku i wszystkim polecam.


jendrek jendrek
19.08.2011. 10:48

yyyyyyyyy

zastanawiam się z kąd te głupoty konto za darmo?Nie ma czegoś takiego.Tylko nie znający przepisów pierdaczą takie głupoty.Obrót gotówką waszej przez banki nawet przez parę dni nazywacie darmochą chyba dla banku.Żadna lokata żaden bank nie skłoni mnie do zostawienia tam swoich milionów


fabi fabi
16.08.2011. 18:27

zapytanie

Hej mam pytanko.w sobotę po 19 zrobiłem przelew z banku pocztowego na konto w citi handlowym. W poniedziałek było święto 15.08.2011 jest wtorek a kasy na koncie w citi nie ma. czy to normalne?


zadowolona zadowolona
13.08.2011. 15:54

opinia

Ja mam konto oszczędnościowe w Banku Pocztowym od kilku lat i jestem zadowolona. Bez problemu uruchomiłam usługę pocztowy sms, pocztowy24 wypełniając przez internet wniosek o uslugi bankowości elektronicznej, dokumenty z pinem, przyszły szybko. Przelew na drugi dzień jest na koncie. Sprawdzanie stanu konta bez problemu.


Jarosaw Jarosaw
12.08.2011. 13:15

nie polecam - ODRADZAM

Tak jak już kilkunastu moich poprzedników napisało - ten bank to totalna porażka. jeżeli ktoś widzi w nim jakiekolwiek zalety to gratuluję. Założyłem to konto do dwóch najprostszych rzeczy: wpłata i wypłata. Jeżeli chodzi o Wpłatę to bank jest bardzo chętny i przyjmuje gotówkę. PROBLEM zaczyna się kiedy chcesz wypłacić. nie będę powtarzał wpisów które w pełni oddają sposób działania banku.
Jednym słowem mają moje pieniądze i nie chcą ich oddać (konto zablokowane) a kontakt jest niemożliwy bo albo brak uprawnień albo nie mogą się dodzwonić albo list (sic!) nie przyszedł i zaginął.
CHACHACHA -pocztowy.

ODRADZAM!!!!!!!


Kama Kama
11.08.2011. 12:58

zakładanie konta w BP

Witam

konto w BP zakładam od 14 lipca i wciąż nie mogę z niego korzystać. Dokładnie 14.07 w moim urzędzie pocztowym pani załozyła mi konto, dostałam jego numer i kazano mi oczekiwać na dokumenty z BYdgoszczy finalizujące sprawę.Oczywiście z konta mogłam juz rzekomo korzystać i zgłosić w pracy jako nowe moje konto (wg pani na poczcie)
Czekałam i czekałam na dokumenty, po 14 dniach zadzwoniłam na infolinię i okazało się, że takie konto w ogóle nie istnieje. W sumie ciekawe co byłoby gdybym zgłosiła je w pracy i przelanoby mi wypłatę ? Pani na infolinii po moim stwierdzeniu ze minęła juz mi ochota na zakładanie konta w ich banku w drodze wyjątku założyła mi konto( zupełnie nowe )przez telefon.Wisiałam na linii ok 20 minut bo dane moje i męża itp itd. Kazano mi znów oczekiwać na dokumenty. W międzyczasie w moim urzędzie pocztowym okazalo sie ze wypełniona wczesniej umowa wróciła w 3 tygodniu jako wypełniona błednie. W XXI wieku nikt nie zadzwoni ł ,nie zamailował, tylko wsadzili dokumenty do koperty i wędrowały sobie 2 tygodnie.
Konto na infolinii założyłam 1 sierpnia. Kilka dni czekałam na obiecany telefon z poczty , że jest już moja umowa w końcu sama się wybrała. Umowa była, pani pewnie nie chciało sie zadzwonić.Ale mniejsza już z tym.Ucieszyłam sie ze umowa jest bo w końcu mogłam czekać kolejne 2 tygodnie. No dobra, podpisałam ufff !!!
Po kilku dniach dotarły do mnie dokumenty z pinem , numerem klienta i hasłem. Zadzwoniłam na infolinię, że nie mam wciąz możliwosci dostępu przez pocztowy24, okazalo sie że tej usługi pani na infolini nie ujęła mimo ze wyraźnie o nią prosiłam.Więc inna pani ją ujęła i kaząła czekać na kolejne dokumenty. Dokumenty przyszły i okazało się ze moim identyfikatorem dostępu przez internet jest numer z umowy o pocztowy24. Sęk w tym że umowy nie mam bo pani z poczty musiała ją odesłać do Bydgoszczy. Zadzwoniłam na infolinię, miły pan na moje pytanie czy takie zakładanie konta w BP to standard , stwierdził ze mam wyjatkowego pecha i oczywiście kazał czekać az mi odeślą moje umowy wraz z numerem dostępu. On mógły mi wprawdzie ten numer podać, ale moje konto jest zablokowane ????? więc i tak to nic nie da.
No i czekam .Na razie cisza. Czekam chyba bardziej juz z ciekawości co będzie dalej. Bo szczerze powiedziawszy chyba będę się bała wpłacać jakiekolwiek pieniądze na to konto. W międzyczasie PKOBP skroił mnie na 40 zł za 2 karty płatnicze, bo wciąż nie mogę zamknąc starego konta bo w końcu jakieś muszę mieć :/
Chcesz mieć wiele emocji-założ konto w BP :P


Klient bp Klient bp
11.08.2011. 09:45

Bank Pocztowy - kradnie..

Niestety.
Mam konto w BP od kilku lat i tu niemiła przygoda w historii konta zobaczyłem dziwne potrącenie 69 groszy z jeszcze dziwniejszym skrótem sugerującym potrącenie za odsetki z jakiegoś kredytu którego w tym banku nie posiadam. Kontakt tel. z konsultantem nic nie wyjaśnił bank to olał. 69 groszy to mało ale jak potrącą taką kwotę ze 100 tys kont - to się uzbiera. A mnie się nie opłaca wysyłać reklamacji listem poleconym za 4 zł aby odzyskać 69 groszy i tak chyba wszyscy reagują. A znam kilka osób które spotkały się z tym samym w BP. Więc jedyne co mogę zrobić to zmienić konto... i tu żegnam BP. Nie polecam.


Kaszanek Kaszanek
10.08.2011. 14:55

Jak długo idzie przelew?

Witam

Chciałam o coś spytać. Po jakim czasie przychodzą na konto pocztowe przelewy? Macie z tym problemy? Bo mi gość wysłał pieniądze w poniedziałek, do tej por ich nie zaksięgowano... Czy to możliwe?


Lolek Lolek
05.08.2011. 10:04

Tak ale tylko internetowe...

Korzystam z tego konta od kilku lat. I stwierdzam co następuje:
- jest darmowe ale tylko bez karty
- wielki plus to darmowe przelewy
- konto jest super jeżeli nie potrzebujemy obsługi pracowników banku (porażka)
- darmowe wpłaty na poczcie więc jeżeli ktoś ma mi zapłacić za przesyłkę to płaci na poczcie bez prowizji
- bez prowizyjne wypłaty gotówki na poczcie (ilość i wartość)

Podsumowanie - korzystam z konta jako konto internetowe i tu polecam. Z karty zrezygnowałem, nie mam zamiaru płacić im 4 zł za nic. Bo za 4 zł dają tylko dwie wypłat bez prowizji z bankomatu to śmiech.

Ale chyba jak każde konto ma wady i zalety tylko trzeba umieć korzystać tylko z zalet.
Nie ma konta idealnego - bo wtedy był by tylko jeden bank na rynku


za za
18.07.2011. 13:38

opinia

Mam założone konto w tym banku. Od dwóch tygodni nie mogę się zalogować i przeprowadzić żadnej operacji. Telefon infolinia nie osiągalny dla mojego terenu. W stacjonarnym automatyczna sekretarka proponuje założenie lokaty nie można się porozumieć z usługodawcą. Musze wydawać pieniądze na bilety by dopiero w mieście załatwić problem przy tym stracę pół dnia. Nie polecam tego banku z pozdrowieniami .


kasia kasia
16.07.2011. 16:58

op

"łatwość obsługi i to tylko za 4zł miesięcznie" wielka mi łatwość jak za kartę trzeba płacić 4zł bo 4 zł ale niby dlaczego? inni mają taką usługę za darmo.... dodatkowo po co mi karta którą mogę wypłacić z bankomatu środki jedynie dwa razy w miesiącu? i na dodatek jeszcze tak jak wspomniałam płacić za nią...


Jarek Jarek
08.07.2011. 08:39

Opinia

Od ponad roku posiadam konto w Banku Pocztowym i jestem zadowolony. Z cała pewnością są lepsze konta, jednak na moje potrzeby to jest w sam raz. Mogę powiedzieć, że wręcz "uszyte na miarę" A jak chce powydziwiać, to mam konta w DB i VW Bank :)


Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 Ostatnia >> (4 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2017 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !