Konta bankowe · Konto · Konto w Banku Pocztowym? Ma ktoś? Warto założyć??

Konto w Banku Pocztowym - Porównanie wad i zalet, Opinie użytkowników

bank pocztowy Bank Pocztowy , którego akcjonariuszami są Poczta Polska i Bank PKO BP ma w całym kraju kilkadziesiąt własnych placówek. Ale jego prawdziwa siła to ponad 2 tysiące Pocztowych Stanowisk Finansowych, popularnych „okienek” w urzędach pocztowych.

Do tego dochodzą usługi listonoszy – żaden inny bank przeciętnemu Kowalskiemu nie oferuje możliwości wypłaty pieniędzy z konta prosto do domu.

Bank Pocztowy ma w swojej ofercie dwa konta osobiste, w tym jedno stworzone z myślą o seniorach – emerytach i rencistach.Konto Standard w BP

Pierwsze konto osobiste, oferowane przez Bank Pocztowy to konto Standard. Jego prowadzenie również jest darmowe, jednak przelewy wykonywane w placówkach są płatne (4 złote), płatne jest również ustanowienie i odwołanie pełnomocnictwa do konta (konto Nestor ma tę usługę za darmo). Konto Standard również umożliwia miesięcznie dwie bezpłatne wypłaty gotówki we wszystkich bankomatach, bezpłatnie podejmiemy gotówkę w placówkach banku i na pocztach, ale jeśli będziemy chcieli otrzymać gotówkę do domu – zapłacimy za tę usługę 4 złote. Karta debetowa jest płatna – 4 złote miesięcznie.

Nowe Konto Oszczędnościowe oferuje oprocentowanie 4 proc. w skali roku. W stosunku do innych kont oszczędnościowych na rynku wyróżnia się możliwością aż trzech bezpłatnych wypłat w miesiącu – jedna wypłata gotówkowa, jeden przelew wewnętrzny i jeden przelew zewnętrzny. Otwarcie i prowadzenie konta są bezpłatne, a konto zaczyna zarabiać już od pierwszej złotówki. Dostęp do konta posiadacz ma w placówkach banku i urzędach pocztowych.

Konto Nestor dla emeryta lub rencisty

Konto Nestor to rachunek stworzony z myślą o seniorach – emerytach i rencistach. Żeby otworzyć konto Nestor, trzeba pobierać jedno z tych świadczeń z ZUS. Prowadzenie konta jest darmowe, darmowe są również zlecenia przelewów w placówkach banku lub okienkach pocztowych. Posiadacze konta Nestor mogą zamówić bezpłatne dostarczenie gotówki do domu – przez listonosza. Pieniądze można też bezpłatnie wypłacać (i wpłacać) w oddziałach banku i na pocztach, a dwa razy w miesiącu – bezpłatnie pobrać gotówkę we wszystkich bankomatach w kraju i za granicą. Za używanie karty Visa Electron bank pobiera miesięcznie opłatę – 4 złote. Do konta można otrzymać limit debetowy (500 złotych), a także kredyt w koncie. Posiadacz konta Nestor swoimi środkami może też zarządzać przez Internet.

Konto w Banku Pocztowym? Ma ktoś? Warto założyć?? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
2.45 na 5
83 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (169 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 Ostatnia (4 stron razem)
fabi fabi
16.08.2011. 18:27

zapytanie

Hej mam pytanko.w sobotę po 19 zrobiłem przelew z banku pocztowego na konto w citi handlowym. W poniedziałek było święto 15.08.2011 jest wtorek a kasy na koncie w citi nie ma. czy to normalne?


zadowolona zadowolona
13.08.2011. 15:54

opinia

Ja mam konto oszczędnościowe w Banku Pocztowym od kilku lat i jestem zadowolona. Bez problemu uruchomiłam usługę pocztowy sms, pocztowy24 wypełniając przez internet wniosek o uslugi bankowości elektronicznej, dokumenty z pinem, przyszły szybko. Przelew na drugi dzień jest na koncie. Sprawdzanie stanu konta bez problemu.


Jarosaw Jarosaw
12.08.2011. 13:15

nie polecam - ODRADZAM

Tak jak już kilkunastu moich poprzedników napisało - ten bank to totalna porażka. jeżeli ktoś widzi w nim jakiekolwiek zalety to gratuluję. Założyłem to konto do dwóch najprostszych rzeczy: wpłata i wypłata. Jeżeli chodzi o Wpłatę to bank jest bardzo chętny i przyjmuje gotówkę. PROBLEM zaczyna się kiedy chcesz wypłacić. nie będę powtarzał wpisów które w pełni oddają sposób działania banku.
Jednym słowem mają moje pieniądze i nie chcą ich oddać (konto zablokowane) a kontakt jest niemożliwy bo albo brak uprawnień albo nie mogą się dodzwonić albo list (sic!) nie przyszedł i zaginął.
CHACHACHA -pocztowy.

ODRADZAM!!!!!!!


Kama Kama
11.08.2011. 12:58

zakładanie konta w BP

Witam

konto w BP zakładam od 14 lipca i wciąż nie mogę z niego korzystać. Dokładnie 14.07 w moim urzędzie pocztowym pani załozyła mi konto, dostałam jego numer i kazano mi oczekiwać na dokumenty z BYdgoszczy finalizujące sprawę.Oczywiście z konta mogłam juz rzekomo korzystać i zgłosić w pracy jako nowe moje konto (wg pani na poczcie)
Czekałam i czekałam na dokumenty, po 14 dniach zadzwoniłam na infolinię i okazało się, że takie konto w ogóle nie istnieje. W sumie ciekawe co byłoby gdybym zgłosiła je w pracy i przelanoby mi wypłatę ? Pani na infolinii po moim stwierdzeniu ze minęła juz mi ochota na zakładanie konta w ich banku w drodze wyjątku założyła mi konto( zupełnie nowe )przez telefon.Wisiałam na linii ok 20 minut bo dane moje i męża itp itd. Kazano mi znów oczekiwać na dokumenty. W międzyczasie w moim urzędzie pocztowym okazalo sie ze wypełniona wczesniej umowa wróciła w 3 tygodniu jako wypełniona błednie. W XXI wieku nikt nie zadzwoni ł ,nie zamailował, tylko wsadzili dokumenty do koperty i wędrowały sobie 2 tygodnie.
Konto na infolinii założyłam 1 sierpnia. Kilka dni czekałam na obiecany telefon z poczty , że jest już moja umowa w końcu sama się wybrała. Umowa była, pani pewnie nie chciało sie zadzwonić.Ale mniejsza już z tym.Ucieszyłam sie ze umowa jest bo w końcu mogłam czekać kolejne 2 tygodnie. No dobra, podpisałam ufff !!!
Po kilku dniach dotarły do mnie dokumenty z pinem , numerem klienta i hasłem. Zadzwoniłam na infolinię, że nie mam wciąz możliwosci dostępu przez pocztowy24, okazalo sie że tej usługi pani na infolini nie ujęła mimo ze wyraźnie o nią prosiłam.Więc inna pani ją ujęła i kaząła czekać na kolejne dokumenty. Dokumenty przyszły i okazało się ze moim identyfikatorem dostępu przez internet jest numer z umowy o pocztowy24. Sęk w tym że umowy nie mam bo pani z poczty musiała ją odesłać do Bydgoszczy. Zadzwoniłam na infolinię, miły pan na moje pytanie czy takie zakładanie konta w BP to standard , stwierdził ze mam wyjatkowego pecha i oczywiście kazał czekać az mi odeślą moje umowy wraz z numerem dostępu. On mógły mi wprawdzie ten numer podać, ale moje konto jest zablokowane ????? więc i tak to nic nie da.
No i czekam .Na razie cisza. Czekam chyba bardziej juz z ciekawości co będzie dalej. Bo szczerze powiedziawszy chyba będę się bała wpłacać jakiekolwiek pieniądze na to konto. W międzyczasie PKOBP skroił mnie na 40 zł za 2 karty płatnicze, bo wciąż nie mogę zamknąc starego konta bo w końcu jakieś muszę mieć :/
Chcesz mieć wiele emocji-założ konto w BP :P


Klient bp Klient bp
11.08.2011. 09:45

Bank Pocztowy - kradnie..

Niestety.
Mam konto w BP od kilku lat i tu niemiła przygoda w historii konta zobaczyłem dziwne potrącenie 69 groszy z jeszcze dziwniejszym skrótem sugerującym potrącenie za odsetki z jakiegoś kredytu którego w tym banku nie posiadam. Kontakt tel. z konsultantem nic nie wyjaśnił bank to olał. 69 groszy to mało ale jak potrącą taką kwotę ze 100 tys kont - to się uzbiera. A mnie się nie opłaca wysyłać reklamacji listem poleconym za 4 zł aby odzyskać 69 groszy i tak chyba wszyscy reagują. A znam kilka osób które spotkały się z tym samym w BP. Więc jedyne co mogę zrobić to zmienić konto... i tu żegnam BP. Nie polecam.


Kaszanek Kaszanek
10.08.2011. 14:55

Jak długo idzie przelew?

Witam

Chciałam o coś spytać. Po jakim czasie przychodzą na konto pocztowe przelewy? Macie z tym problemy? Bo mi gość wysłał pieniądze w poniedziałek, do tej por ich nie zaksięgowano... Czy to możliwe?


Lolek Lolek
05.08.2011. 10:04

Tak ale tylko internetowe...

Korzystam z tego konta od kilku lat. I stwierdzam co następuje:
- jest darmowe ale tylko bez karty
- wielki plus to darmowe przelewy
- konto jest super jeżeli nie potrzebujemy obsługi pracowników banku (porażka)
- darmowe wpłaty na poczcie więc jeżeli ktoś ma mi zapłacić za przesyłkę to płaci na poczcie bez prowizji
- bez prowizyjne wypłaty gotówki na poczcie (ilość i wartość)

Podsumowanie - korzystam z konta jako konto internetowe i tu polecam. Z karty zrezygnowałem, nie mam zamiaru płacić im 4 zł za nic. Bo za 4 zł dają tylko dwie wypłat bez prowizji z bankomatu to śmiech.

Ale chyba jak każde konto ma wady i zalety tylko trzeba umieć korzystać tylko z zalet.
Nie ma konta idealnego - bo wtedy był by tylko jeden bank na rynku


za za
18.07.2011. 13:38

opinia

Mam założone konto w tym banku. Od dwóch tygodni nie mogę się zalogować i przeprowadzić żadnej operacji. Telefon infolinia nie osiągalny dla mojego terenu. W stacjonarnym automatyczna sekretarka proponuje założenie lokaty nie można się porozumieć z usługodawcą. Musze wydawać pieniądze na bilety by dopiero w mieście załatwić problem przy tym stracę pół dnia. Nie polecam tego banku z pozdrowieniami .


kasia kasia
16.07.2011. 16:58

op

"łatwość obsługi i to tylko za 4zł miesięcznie" wielka mi łatwość jak za kartę trzeba płacić 4zł bo 4 zł ale niby dlaczego? inni mają taką usługę za darmo.... dodatkowo po co mi karta którą mogę wypłacić z bankomatu środki jedynie dwa razy w miesiącu? i na dodatek jeszcze tak jak wspomniałam płacić za nią...


Jarek Jarek
08.07.2011. 08:39

Opinia

Od ponad roku posiadam konto w Banku Pocztowym i jestem zadowolony. Z cała pewnością są lepsze konta, jednak na moje potrzeby to jest w sam raz. Mogę powiedzieć, że wręcz "uszyte na miarę" A jak chce powydziwiać, to mam konta w DB i VW Bank :)


Sylwia Sylwia
20.06.2011. 21:38

Totalna porażka !! !! !!

1. Obsługa na poczcie niemiła - panie wiecznie zajęte i zabiegane, z wielką łaską obsługujące klientów (do tego zlikwidowano placówkę w mojej miejscowości i muszę dojeżdżać prawie 20 km na pocztę, na której mogę wypłacić pieniądze).
2. Chcąc aktywować usługę PocztowySMS i Pocztowy24 kilkukrotnie pisałam maile do biura obsługi z kilkoma zapytaniami - wszystkie zignorowano; na ani jednego nie uzyskałam odpowiedzi. Po delikatnej awanturze wreszcie odpowiedziano na nurtujące mnie pytania; obiecano przesłać w ciągu 7 dni roboczych stosowne. Przesyłka doszła po miesiącu...
3. Mając na względzie ad.2) mojej wypowiedzi postanowiłam odpuścić sobie składanie wniosku o kartę kredytową.
4. Gdyby nie fakt, że w wielu źródłach dochodu podałam numer rachunku założonego w Banku Pocztowym i zmiana konta we wszystkich dokumentach kosztowałaby mnie mnóstwo czasu i nerwów, już dawno zlikwidowałabym je. Jednak maksymalnie we wrześniu zrobię to na pewno, gdyż jeszcze nigdy nie byłam tak niezadowolona z usługi, za która w końcu płacę !! !! !!

NIE POLECAM !! !! !!


JACEK JACEK
10.06.2011. 08:45

TAJEMNICA BANKOWA

WITAM
CZY MOŻE MI KTOŚ ODPOWIEDZIEĆ NA PYTANIE .... CZY DYREKCJA BANKU MA PRAWO PODAĆ OSOBIE POSTRONNEJ INFORMACJE ŻE TAKA CZY INNA OSOBA POSIADA KONTO W JEGO BANKU?????


MMM MMM
03.06.2011. 18:42

Opinia

Hej. Mam pytanko? otóż mam konto w banku pocztowym i jak narazie jestem z niego bardzo zadowolona...jednak nie wiem jak jest wypłatą z bankomatu, tzn z jakich bankomatów można wypłacać pieniądze żeby nie płacić prowizji??!!


stach stach
13.04.2011. 14:12

nie jest tak różowo

lokaty zakładasz i myślisz że otrzymasz tak jak pisze,4,5%,a otrzymujesz 4%,czy to jest normalne? no i dwie wypłaty z bankomatu za darmo to stanowczo za mało,a stanie na poczcie za gotówką to totalna porażka.


Kaska Kaska
22.01.2011. 11:36

bank pocztowy

Jestem posiadaczem konta oszczędnościowego - przejrzyście z miesięczną kapitalizacją dzięki czemu wiemy ile zarabiamy i za darmo... właśnie się rozglądam za kontem walutowym .... mają to w banku pocztowym?


aop aop
23.11.2010. 20:09

opinia dla jojo

Mam konto to konto od kilku miesięcy, potwierdzam opinię agi i Tomka, prostota, łatwość obsługi i to wszystko tylko za 4zł miesięcznie. Polecam.


aga aga
28.05.2010. 22:30

Bank Pocztowy prawie za darmo.

Witam!
Mam konto w Pocztowym, które kosztuje mnie tylko 4zł za używanie karty mies.(2 darmowe wypłaty w miesiącu w KAŻDYM bankomacie w kraju, każda następna 4zł.) Prowadzenie konta i przelewy internetowe bez opłat od stycznia 2010, DANE W TABELI POWYŻEJ SĄ JUŻ NIEAKTUALNE!!! Niektórzy w ogóle nie mają karty i wypłacają wyłącznie w urzędach pocztowych, zupełnie bez opłat. Kredyt linia też raczej nisko oprocentowana (12,3%). Jeśli chodzi o bankowość internetową to jestem zadowolona. Zamierzam znaleźć drugie bezpłatne konto, z naciskiem na darmowe bankomaty na które będę przelewać część pieniędzy, gdy mi się skończy darmowy dostęp w Pocztowym.


Tomek Tomek
15.04.2010. 15:03

Moja opinia - Bank Pocztowy

w Banku Pocztowym są konta darmo - zero za prowadzenie, zero za założenie, zero za przelewy przez net, wszystkie bankomaty bez prowizji.
Na razie bez limitu, potem będzie limit, ale Pocztowy i tak ma bardzo dużą liczbę darmowych bankomatów a poza tym na każdej poczcie też można wyjąć gotówkę bez prowizji.
I stronę www mają po ludzku napisaną, krótko i na temat, a nie jakiś chory bełkot na 10 stron A4.


jojo jojo
15.04.2010. 14:16

Prosba o opinie do posiadaczy kont w Banku Pocztowym

Hejka.
Ma ktoś z was konto w Banku Pocztowym i może się podzielić własnymi wrażeniami?
Czy te konta sa rzeczywiscie tak tanie jak pisza?
Nie ma jakis ukrytych oplat?
Jak jest z obsluga na poczcie?

Z gory dzieki za odp


Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 Ostatnia (4 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2017 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !