Konta bankowe · Konto · Konto w Banku Pocztowym? Ma ktoś? Warto założyć??

Konto w Banku Pocztowym - Porównanie wad i zalet, Opinie użytkowników

bank pocztowy Bank Pocztowy , którego akcjonariuszami są Poczta Polska i Bank PKO BP ma w całym kraju kilkadziesiąt własnych placówek. Ale jego prawdziwa siła to ponad 2 tysiące Pocztowych Stanowisk Finansowych, popularnych „okienek” w urzędach pocztowych.

Do tego dochodzą usługi listonoszy – żaden inny bank przeciętnemu Kowalskiemu nie oferuje możliwości wypłaty pieniędzy z konta prosto do domu.

Bank Pocztowy ma w swojej ofercie dwa konta osobiste, w tym jedno stworzone z myślą o seniorach – emerytach i rencistach.Konto Standard w BP

Pierwsze konto osobiste, oferowane przez Bank Pocztowy to konto Standard. Jego prowadzenie również jest darmowe, jednak przelewy wykonywane w placówkach są płatne (4 złote), płatne jest również ustanowienie i odwołanie pełnomocnictwa do konta (konto Nestor ma tę usługę za darmo). Konto Standard również umożliwia miesięcznie dwie bezpłatne wypłaty gotówki we wszystkich bankomatach, bezpłatnie podejmiemy gotówkę w placówkach banku i na pocztach, ale jeśli będziemy chcieli otrzymać gotówkę do domu – zapłacimy za tę usługę 4 złote. Karta debetowa jest płatna – 4 złote miesięcznie.

Nowe Konto Oszczędnościowe oferuje oprocentowanie 4 proc. w skali roku. W stosunku do innych kont oszczędnościowych na rynku wyróżnia się możliwością aż trzech bezpłatnych wypłat w miesiącu – jedna wypłata gotówkowa, jeden przelew wewnętrzny i jeden przelew zewnętrzny. Otwarcie i prowadzenie konta są bezpłatne, a konto zaczyna zarabiać już od pierwszej złotówki. Dostęp do konta posiadacz ma w placówkach banku i urzędach pocztowych.

Konto Nestor dla emeryta lub rencisty

Konto Nestor to rachunek stworzony z myślą o seniorach – emerytach i rencistach. Żeby otworzyć konto Nestor, trzeba pobierać jedno z tych świadczeń z ZUS. Prowadzenie konta jest darmowe, darmowe są również zlecenia przelewów w placówkach banku lub okienkach pocztowych. Posiadacze konta Nestor mogą zamówić bezpłatne dostarczenie gotówki do domu – przez listonosza. Pieniądze można też bezpłatnie wypłacać (i wpłacać) w oddziałach banku i na pocztach, a dwa razy w miesiącu – bezpłatnie pobrać gotówkę we wszystkich bankomatach w kraju i za granicą. Za używanie karty Visa Electron bank pobiera miesięcznie opłatę – 4 złote. Do konta można otrzymać limit debetowy (500 złotych), a także kredyt w koncie. Posiadacz konta Nestor swoimi środkami może też zarządzać przez Internet.

Konto w Banku Pocztowym? Ma ktoś? Warto założyć?? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
2.5 na 5
81 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (159 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 Ostatnia (4 stron razem)
Sylwia Sylwia
20.06.2011. 21:38

Totalna porażka !! !! !!

1. Obsługa na poczcie niemiła - panie wiecznie zajęte i zabiegane, z wielką łaską obsługujące klientów (do tego zlikwidowano placówkę w mojej miejscowości i muszę dojeżdżać prawie 20 km na pocztę, na której mogę wypłacić pieniądze).
2. Chcąc aktywować usługę PocztowySMS i Pocztowy24 kilkukrotnie pisałam maile do biura obsługi z kilkoma zapytaniami - wszystkie zignorowano; na ani jednego nie uzyskałam odpowiedzi. Po delikatnej awanturze wreszcie odpowiedziano na nurtujące mnie pytania; obiecano przesłać w ciągu 7 dni roboczych stosowne. Przesyłka doszła po miesiącu...
3. Mając na względzie ad.2) mojej wypowiedzi postanowiłam odpuścić sobie składanie wniosku o kartę kredytową.
4. Gdyby nie fakt, że w wielu źródłach dochodu podałam numer rachunku założonego w Banku Pocztowym i zmiana konta we wszystkich dokumentach kosztowałaby mnie mnóstwo czasu i nerwów, już dawno zlikwidowałabym je. Jednak maksymalnie we wrześniu zrobię to na pewno, gdyż jeszcze nigdy nie byłam tak niezadowolona z usługi, za która w końcu płacę !! !! !!

NIE POLECAM !! !! !!


JACEK JACEK
10.06.2011. 08:45

TAJEMNICA BANKOWA

WITAM
CZY MOŻE MI KTOŚ ODPOWIEDZIEĆ NA PYTANIE .... CZY DYREKCJA BANKU MA PRAWO PODAĆ OSOBIE POSTRONNEJ INFORMACJE ŻE TAKA CZY INNA OSOBA POSIADA KONTO W JEGO BANKU?????


MMM MMM
03.06.2011. 18:42

Opinia

Hej. Mam pytanko? otóż mam konto w banku pocztowym i jak narazie jestem z niego bardzo zadowolona...jednak nie wiem jak jest wypłatą z bankomatu, tzn z jakich bankomatów można wypłacać pieniądze żeby nie płacić prowizji??!!


stach stach
13.04.2011. 14:12

nie jest tak różowo

lokaty zakładasz i myślisz że otrzymasz tak jak pisze,4,5%,a otrzymujesz 4%,czy to jest normalne? no i dwie wypłaty z bankomatu za darmo to stanowczo za mało,a stanie na poczcie za gotówką to totalna porażka.


Kaska Kaska
22.01.2011. 11:36

bank pocztowy

Jestem posiadaczem konta oszczędnościowego - przejrzyście z miesięczną kapitalizacją dzięki czemu wiemy ile zarabiamy i za darmo... właśnie się rozglądam za kontem walutowym .... mają to w banku pocztowym?


aop aop
23.11.2010. 20:09

opinia dla jojo

Mam konto to konto od kilku miesięcy, potwierdzam opinię agi i Tomka, prostota, łatwość obsługi i to wszystko tylko za 4zł miesięcznie. Polecam.


aga aga
28.05.2010. 22:30

Bank Pocztowy prawie za darmo.

Witam!
Mam konto w Pocztowym, które kosztuje mnie tylko 4zł za używanie karty mies.(2 darmowe wypłaty w miesiącu w KAŻDYM bankomacie w kraju, każda następna 4zł.) Prowadzenie konta i przelewy internetowe bez opłat od stycznia 2010, DANE W TABELI POWYŻEJ SĄ JUŻ NIEAKTUALNE!!! Niektórzy w ogóle nie mają karty i wypłacają wyłącznie w urzędach pocztowych, zupełnie bez opłat. Kredyt linia też raczej nisko oprocentowana (12,3%). Jeśli chodzi o bankowość internetową to jestem zadowolona. Zamierzam znaleźć drugie bezpłatne konto, z naciskiem na darmowe bankomaty na które będę przelewać część pieniędzy, gdy mi się skończy darmowy dostęp w Pocztowym.


Tomek Tomek
15.04.2010. 15:03

Moja opinia - Bank Pocztowy

w Banku Pocztowym są konta darmo - zero za prowadzenie, zero za założenie, zero za przelewy przez net, wszystkie bankomaty bez prowizji.
Na razie bez limitu, potem będzie limit, ale Pocztowy i tak ma bardzo dużą liczbę darmowych bankomatów a poza tym na każdej poczcie też można wyjąć gotówkę bez prowizji.
I stronę www mają po ludzku napisaną, krótko i na temat, a nie jakiś chory bełkot na 10 stron A4.


jojo jojo
15.04.2010. 14:16

Prosba o opinie do posiadaczy kont w Banku Pocztowym

Hejka.
Ma ktoś z was konto w Banku Pocztowym i może się podzielić własnymi wrażeniami?
Czy te konta sa rzeczywiscie tak tanie jak pisza?
Nie ma jakis ukrytych oplat?
Jak jest z obsluga na poczcie?

Z gory dzieki za odp


Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 Ostatnia (4 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2017 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !