Konta bankowe · Konto · Konto w BIZ Bank - Warto założyc? Prosze o opinie

Konta firmowe BIZ Bank - analiza i ocena oferty kont dla firm

BIZ Bank to pierwsza w Polsce instytucja finansowa dedykowana do obsługi mikro i małych firm.Oferta kredytowa jest skierowana wyłącznie do mikro i małych firmDepozyty dostępne dla wszystkich klientów rynku finansowegoKlienci obsługiwani przez dedykowanych doradców, którzy oferują wsparcie i doradztwo finansowe dla mikro-firm. Bizbank (instytucja powiązana z FM Bankiem PBP) wychodzi do przedsiębiorców ze swoją nową ofertą konta firmowego, oprocentowanego na 4% w skali roku. Postanowiliśmy przyjrzeć się jej bliżej, aby odpowiedzieć na pytanie, czy warto powierzyć firmowe transakcje tej właśnie firmie bankowej.

Do kogo kierowana jest oferta banku?

Oferta Bizbanku jest kierowana do osób aktywnie prowadzących własną działalność gospodarczą. Mogą z niej skorzystać ponadto osoby posiadające kancelarię prawną, prowadzące prywatną praktykę lekarską, punkt apteczny, a także biuro projektowe. Usługi w ramach biznes konta active, sprawdzą się zarówno w przypadku obsługi mikroprzedsiębiorstwa, jak i firm ze średniego sektora.

BIZ Bank BIZnes Konto ActiveLista podstawowych opłat

1. 20 zł za bieżące prowadzenie rachunku – opłata ta zaczyna obowiązywać dopiero po upływie trzech miesięcy od założenia konta. Można jednak uniknąć jej uiszczania, jeżeli saldo na rachunku będzie wynosiło średnio 1000 zł, a także zostanie zanotowany chociaż jeden przelew do US lub ZUSu.

2. 5 zł za użytkowanie karty debetowej VISA – można jednak być zwolnionym z tego kosztu pod warunkiem, że w danym miesiącu rozliczeniowym dokonamy transakcji kartą na kwotę wynoszącą co najmniej 200 zł.

3. 1 zł za zlecenie stałego polecenia zapłaty.

4. Koszt 5 zł naliczany za przeprowadzanie przelewów europejskich.

5. Od 0,1% do 0,15% za wpłaty w bankomatach (minimum 3 zł).

6. 4 zł należne za wypłatę pieniędzy w formie gotówkowej w placówce bankowej.

Lista najważniejszych zalet

 • Bezpłatne wydanie jednej karty debetowej (każda kolejna kosztuje nas 19 zł).
 • Darmowe zlecenia stałe.
 • O zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i poza granicami kraju (aż do odwołania).
 • Bezpłatne przelewy do Urzędu Skarbowego i Zus-u.
 • Krajowe przelewy bez ponoszenia dodatkowych opłat.
 • Wysokie oprocentowanie zgromadzonych na rachunku środków (4% w skali roku) w przedziale kwotowym 5-10 tysięcy złotych.
 • Bezpłatne konto lokacyjne oprocentowane na 3% - tutaj możemy lokować środki powyżej 10 000 złotych.
 • Atrakcyjne kredyty dla początkujących przedsiębiorców.
 • Możliwość otrzymania zwrotu 200 zł za kupno kasy fiskalnej – należy przesłać do banku dowód w formie faktury.

Podstawowe wady

 • Brak opcji przelewów natychmiastowych.
 • Wysokie opłaty za prowadzenie konta w przypadku niespełnienia wymaganych zasad regulaminowych.
 • Duży koszt przelewów europejskich SEPA.

Podsumowanie:

Firmowe Biznes konto active w Bizbanku to na pewno warta uwagi propozycja, zwłaszcza ze względu na bardzo wysokie oprocentowanie rachunku, aż do kwoty 10 tys. złotych. Sporą wadą wydaje się natomiast duży koszt prowadzenia rachunku, jednak na szczęście obowiązuje on dopiero po 3 miesiącach, a następnie w łatwy sposób możemy go ominąć. Przedsiębiorców powinna zainteresować również możliwość bezpłatnego korzystania ze wszystkich bankomatów w kraju i poza jego granicami.

Konto w BIZ Bank - Warto założyc? Prosze o opinie - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
3 na 5
3 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (3 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
malgorzata malgorzata
28.11.2016. 15:54

Najgorszy bank w Polsce

Założyłam w BIZ Banku przeszlo dwa lata temu lokaty. Potwierdzenia tych lokat nie dawały się otworzyć w acroreadzie. Lokaty wypłacono na moje konto w tym banku, ale straciłam dostęp do tego konta ponieważ bank nie zarejestrował numeru mojego telefonu. W październiku bank podsunął mi sposób na odzyskanie lokat przez wypowiedzenie umowy ramowej zwykłym e-maile "z zdresu e-mailowego znanego bankowi". Kiedy to zrobiłam, bank skasował moje konto, a środki z tego konta przelał na swoje nieprocentowane konto techniczne, zamiast na wskazane przeze mnie konto. Nie pomogło nawet pisemne zlecenie przelewu - bank nie chce zwrócić moich oszczędności pod pretekstem, że teraz jest Nest Bankiem i dyspozycja przelewu musi zoztac potwierdzona telefonicznie,
a takiej możliwości nie mam, bo nie dał mi jej poprzedni ba k BIZ Bank. Nie ma jak odebrać im te pieniądze, choć są mi potrzebne, mogą mi uratować życie.


adam adam
02.03.2016. 10:08

Polecam MBank

Jestem z MBankiem od 2003 roku i jak tak sobie czytam te negatywne opinie, to odnoszę wrażenie, że - być może - bank, z którego korzystam, nie jest MBankiem. Na przestrzeni tych 13 lat nie pamiętam, abym kiedykolwiek miał z nimi problemy, a już z dużym zdziwieniem czytam o niekompetencji pracowników obsługi klienta (piszę o usługach internetowych typu chat, video, audio; z placówek nie korzystam, bo nie mam i nigdy nie miałem takiej potrzeby). Owszem, czasem trzeba poczekać nawet 20 minut, ale tyle zajmuje czasem obsługa pojedynczej osoby na Poczcie Polskiej. Po zakupie przez internet (za pomocą karty kredytowej MBank) produktu dla mojego dzieciaka zaczęły mi schodzić kolejne nieautoryzowane transakcje. Po zorientowaniu się i połączeniu przez usługę Audio natychmiast otrzymałem potwierdzenie zwrotu nieautoryzowanych pobrań, szybko, sprawnie i bezproblemowo. Opłata za kartę kredytową to 70 zł/rok + opłaty z tytułu zaciągniętego kredyt, ale już wkrótce spłacam pozostały dług, rezygnuję z karty i nie będę miał żadnych innych opłat (czyż nie ma takowych np. w ING Banku Śląskim?). Nie korzystam z bankomatów innych niż Euronet do wypłaty gotówki i z tego, co widzę, bank nie pobiera żadnych innych opłat. Oczywiście, są opłaty od zysku na lokatach, ale z tym należałoby się chyba wybrać do naszego super, hiper, mega eksperta finansowego, Belki. To on nas tak wszystkich załatwił, a nie żaden MBank. A zatem, powtórzę to ponownie - polecam MBank!


Jacek Jacek
17.02.2016. 18:31

opinia negatywna

Założenie konta w tym banku wiąże się wyłącznie z opłatami.
Klient w porównaniu z innymi bankami nie ma żadnych profitów.
Po likwidacji rachunku i lokat okazuje się ,że pracownicy popełniają liczne błędy konta i rachunki dalej istnieją , przychodzą listy , dzwonią telefony od banku. Można to określi jako naśmiewanie się z klienta,
próbę mobbingu . Dopiero po długim czasie bank przypomina sobie o tym , że było się ich klientem przez naście lat. Bardzo odradzam korzystać z usług tego banku !!!
Mają brak ludzi , a ci którzy pracują nie mają przygotownia.


Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !