Konta bankowe · Konto · Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas - Wasze Opinie? Warto założyć??

Ocena Konta BGŻ BNP Paribas i Opinie

bnp BGŻ BNP Paribas jest jednym z wiodących banków na polskim rynku i z roku na rok umacnia swoją pozycję wśród gigantów sektora finansowego. Podobnie jak w przypadku konkurencyjnych instytucji, również bank BGŻ BNP Paribas objęty jest gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, co nie pozostaje bez znaczenia w kontekście przedmiotu dzisiejszej recenzji, czyli konta osobistego.

Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas

Konto Optymalne BGŻ BNP Paribas to flagowe konto banku. Zgodnie ze swoim przeznaczeniem powinien stanowić rozsądny wybór dla osób oczekujących przemyślanego konta osobistego, pozwalającego na łatwy dostęp do pieniędzy i nieobciążonego zbędnymi opłatami. Czy tak jest w istocie?

Zacznijmy od szczegółowego przyjrzenia się opłatom za otwarcie i prowadzenie rachunku .

Konto Optymalne reklamowane jest jako bezpłatne, w wyraźny sposób podkreślając 0 złotych za utworzenie rachunku, jego prowadzenie i rozmaite usługi z nim związane (darmowa obsługa karty debetowej i wypłaty z bankomatów - również za granicą, a także przelewy internetowe nie wymagające dodatkowych opłat).

Tabela opłat i prowizji pod lupą

Teoretycznie w dzisiejszych czasach wszystko to stanowi pewnego rodzaju standard, jednak w przypadku wielu banków praktyka podpowiada co innego - pojawiają się ukryte opłaty , bez uiszczenia których tracimy lwią część promowanej w mediach funkcjonalności rachunku.

W przypadku Konta Optymalnego w BGŻ BNP Paribas czeka nas w tej kwestii miłe zaskoczenie: otwarcie rzeczywiście jest darmowe, a za jego prowadzenie rzeczywiście nic nie zapłacimy - podobnie jak za wykonywanie przelewów internetowych czy obsługę karty debetowej MasterCard (choć opcja płatności zbliżeniowych wyceniana jest na złotówkę miesięcznie).

Jedyna dość istotna wada związana jest z wypłatami z bankomatów innych niż te należące do BGŻ lub sieci Planet Cash - opłata za tę usługę wynosi wtedy 5 złotych.Do Konta Optymalnego mamy łatwy i wygodny dostęp przez całą dobę dzięki systemowi transakcyjnemu Pl@net , a także dedykowanej aplikacji na smartfony. Duży plus należy się bankowi BGŻ BNP Paribas za przejrzysty interfejs serwisu internetowego, co nie zawsze jest standardem u konkurencji. Co więcej, możemy za jego pomocą zlecić zamówienie dodatkowych usług, takich jak utworzenie osobnego rachunku walutowego lub oszędnościowego.

Załóż konto do 31.08.2017 r i zyskaj nawet 300 zł!

Miłym akcentem jest także decyzja o utworzeniu czasowej promocji dla nowych klientów, dzięki której po założeniu konta możemy odzyskać nawet do 300zł płacąc za zakupy kartą debetową.

W promocji "Konto z Moneyback" można otrzymać 2% zwrotu za zakupy kartą debetową. Maksymalnie można zdobyć 25 zł przez 12 miesięcy – łącznie nawet 300 zł premii.
Opinia końcowa

Decydując się na Konto Optymalne otrzymujemy produkt taki, jakiego mogliśmy oczekiwać - podstawowy rachunek bankowy, którego utrzymanie kosztuje naprawdę niewiele (praktycznie darmowy ), a przy tym oferuje wszystkie najważniejsze usługi.

Zalety:

  • 0 zł za podstawowe funkcje (prowadzenie rachunku, przelewy internetowe, obsługa karty)
  • atrakcyjna promocja dla nowych klientów (2% zwrotu od płatności kartą max. 300 zł )

Wady:

  • brak darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów


Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas - Wasze Opinie? Warto założyć?? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
1.65 na 5
70 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (121 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 1 2 3 Ostatnia (3 stron razem)
paula2207 paula2207
15.10.2015. 16:42

nie polecam

Beznadziejny bank i beznadziejna obsługa, kasjerka w oddziale w Głogowie opryskliwa, wredna, chamska, nie wie, co ma zrobić, co nadrabia pyskowaniem do klienta. Jednego dnia mówi jedno a drugiego, co innego, dyrektor oddziału nie reaguje w ogóle na chamstwo swojego pracownika. Nigdy więcej nie skorzystam z usług tego banku.


Anettd Anettd
02.09.2015. 20:35

NIGDY WIĘCEJ !!!

Przed fuzją z Parabankiem o.k. Po fuzji pobierają dodatkowe opłaty -łącznie 25 zł. w 2 miesiące Zmieniają sobie regulamin nie informując klienta. Oni zawsze się wytłumaczą a klient dla nich to WRÓG!


Anettd Anettd
02.09.2015. 20:31

ODRADZAM !!!

Od wielu lat jestem klientem i zdecydowaniem nie polecam. Prowadzenie konta 7 zł i niespodzianki co jakiś czas: pobieranie dodatkowych opłat. W ciągu miesiąca pobrali mi ogółem 25 zł. Masakra.


Daria Daria
26.08.2015. 23:12

Opinia

Byłam zadowolona zanim połączyły się te banki, teraz jest żenada!!


MONIKA MONIKA
04.08.2015. 09:32

odradzam konta osobistego w BGŻ BNP PARIBAS

Byłam w tym banku 4 lata na początku było wszystko fajnie, ale od momentu połączenia się dwóch banków jest masakra, konto oszczędnościowe miałam za 0 zł pojawiły się opłaty więc zamknęłam, osobiste miałam za 0 pod warunkiem wpływów na konto minimum 2500 zł wpływy oczywiście były większe od czerwca bieżącego roku opłata za konto 17 zł bez względu na wpływy ponoć promocja im się skończyła, gdzie nikt wcześniej nie mówił o promocjach, oprócz tego opłata za ubezpieczenie konta pojawiła się pierwszy raz kwota bagatela 81 zł szlak mnie trafił i przeniosłam konto do Banku Millenium tam są przejrzyste zasady. Co do banku BGŻ BNP Paribas szczerze odradzam i nie polecam, na rynku jest dużo więcej innych banków, które klienta trzymają i zachęcają a nie odradzają pozdrawiam Angelika


Marcin Marcin
09.02.2015. 10:59

Dają teraz 100 pln i 3 procent zwrotu

BNP ma teraz promocje daje 100 pln za założenie konta i moneyback za zakupy z payu, to konto naprawdę sie opłaca.


byyklient byyklient
17.10.2014. 11:05

BNP PARIBAS KPINA A NIE BANK

„iKonto BNP Paribas z Tabletem” Sprzedaż premiowa, która pojawiła się 01.08 jest chyba największą porażką tego banku za co już teraz z czystym sercem mogę powiedzieć, że gorąco NIE POLECAM nawiązania dłuższej relacji z tym bankiem. Miła zachęta o którą pokusił się bank aby związać się z nim na kolejne 12 miesięcy okazała się kpiną. Zakładając „iKonto BNP Paribas z Tabletem” trzeba było wypełnić parę dość małych zobowiązań za co nagrodą był Samsung Galaxy Tab P3. Zobowiązania powinny zostać wypełnione do dnia 30.09 po czym powinniśmy dostać maila z informacją o przyznaniu nagrody i zgodnie z regulaminem promocji maksymalnie do dnia 10 października powinniśmy się już cieszyć swoją nagrodą. Realnie sytuacja ma się trochę inaczej. Osoby, które wypełniły zobowiązania owszem dostały maila o informacji, że dostaną nagrodę ale nie wiedzą kiedy. Bank w 100% lekceważy regulamin promocji mało tego pracownicy Banku nie mają pojęcia co odpowiadać ludziom ponieważ sami nie mają pojęcia kiedy nagrody zostaną rozesłane. Jak na Bank jest skandaliczne zachowanie. Przygotowując sprzedaż premiową trzeba się do tego przygotować lub po prostu sobie odpuścić bo przynosi to zupełnie inny skutek od zamierzonego. Naprawdę szczerze nie polecam tego banku.


ewel ewel
19.05.2014. 13:08

Opłaty Bankomatowe

Mam pytanie. Jaka jest opłata bankomatowa przy wypłacie gotówki z konta złotówkowego za granicą z bankomatu ( w Euro)?


Roman Roman
17.03.2014. 15:14

Rozczarowanie udzieleniem kredytu

Odradzam komu kolwiek brania kredytu w tym banku .Złożyłem wniosek o udzielenie mi kredytu na niewielką sumę.Po podpisaniu umowy w dniu 12 września 2014 roku do dzisiejszego dnia tj.17 werześnia 2014 roku nie otrzymałem kredytu pomimo podania konta do przelewu aby odbyło sie to szybciej i sprwniej gdyż mialem zobowiązania u innych osób .Samemu trzeba biegać i załatwiać sprawy , bo nawet nikt nie raczy poinformować klienta o dokonaniu „dalszych formalności” pomoimo że podałem telefon kontaktowy łącznie z e-mailem. Gdy zauważyłem , że pieniędzy nie ma na koncie jak mi obiecano, że wpłata będzie już na drugi dzień musiałem sam się dowiedywać z jakiej przyczyny nie mam wpływu środków na moim koncie. Po za tym przy kredycie okazuje się że jest zakładane konto wraz z kartą bankomatową w czasie jego trwania i co roku trzeba placić dodatkowo za utrzymanie konta co miesiąc po 6,50 zł. i dodatkowo roczną opłatę karty i kredytu po 39zł w czasie trwania kredytu . Raty nie należą do najniższych w tym banku a wręcz przeciwnie jak się reklamuje ten „BANK”. Jestem rozczarowany i zawiedziony bardzo tym bankiem pomimo , że chciałem wziąść kredyt po raz kolejny, gdzie 3 lata temu to się opłacało .Rozczarowałem się tym bankiem bardzo mocno . Nie wezmę już w nim nigdy kredytu i będę go omijał szerokim łukiem .ODRADZAM INNYM JAKICHKOLWIEK BRANIA KREDYTÓW ,BO SIĘ PAŃSTWO ROZCZARUJECIE. !!!!!!!!


Pracownik BNP Pracownik BNP
02.09.2011. 14:49

Kilka faktów

1. Pożyczka Witalna - jesli sprzedana bez ubezpieczenia - jest faktycznie darmowa.
2. Wyliczenia Zelka a'propos naliczania odsetek sa błędne. W dni wolne nie ma co prawda kapitalizacji, ale odsetki się naliczają normalnie, kapitalizowane są w najbliższy dzień roboczy.


fiolet fiolet
20.07.2011. 22:44

pożyczka 0%

Konto Witalne daje możliwość uzyskania dodatkowej pensji w formie darmowej pożyczki:
- oprocentowanie 0%
- prowizja 0%
Wymagania stawiane klientowi:
- dochód minimalny 2000 zł (możliwość udzielenia pożyczki także klientom, którzy uzyskują dochód 1500zł)
- comiesięczny przelew wynagrodzenia na konto w BNP PARIBAS
- dokonanie 3 transakcji bezgotówkowych w miesiącu kartą wydaną do konta
Klient uzyskuje pożyczkę do jednokrotności swojego dochodu i może skorzystać z promocji tylko jeden raz.


ania ania
15.07.2011. 16:10

Pozyczka 0% w koncie witalnym

NIech mi ktoś potwierdzi czy ta pożyczka z kontem jest naprawdę darmowa???

BNP Paribas pisze:
RRSO dla pożyczki z oprocentowaniem wynoszącym 0% i prowizją 0% na dzień 20.06.2011 wynosi 0%.

Jakie są Wasze Opinie o tym kredycie?


Boena Boena
28.06.2011. 18:24

brak pieniędzy a mieszkanie sprzedane.

Co do tego banku jak chcesz poczynić jakieś kroki to 100 razy się zastanów.
Sprzedałam mieszkanie tego samego dnia bank otrzymał akt jest 7 doba i pieniądze nie zostały wysłane.


Michał31 Michał31
06.06.2011. 19:48

a ja mam lepiej

w Polbanku mam na koncie mocnooszczędzającym 4,75%, co daje z 10000 1,30 dziennie, a odsetki dostaje codziennie, w poniedziałki dostaje 3 takie same, za sobotę, niedziele i poniedziałek, czyli 40 zł w 31 dni ;)


zdumiony zdumiony
23.05.2011. 18:44

Opinia

"Ten departament juz dzisiaj nie pracuje..." wiec zeby cos zalatwic musze w dobie przelewow elektronicznych czekac do 2 dni. ana co na ponowna aktywacje hasla do konta ! SKANDAL. Oczywisnie moja wina bo zapomnialem hasla. Zdaza sie za duzo ich mam, ale zeby czekac 2 dni?? to chyba juz lekka przesada i jeszcze przez tel uslyszalem ze " ten departament juz nie pracuje dzisiaj..." A co mnie to za przeproszeniem obchodzi !


daniel daniel
10.04.2011. 17:44

mały haczyk

Tylko konto osobiste S posiada darmowe prowadzenie konta, natomiast pozostałe usługi są płatne. Więc nie ma tak dobrze, jak piszą.


Kamil Kamil
30.03.2011. 12:15

Szukajcie w necie, bo można w nim znaleźć wszystko.

Nie jest do końca tak jak pisze Zelek.
Konto, o którym mowa utrzymuje kapitalizację dzienną tylko w dni robocze. Nie oznacza to jednak, że tylko 21 dni w miesiącu nasze oszczędności są zwiększane o kwotę odsetek.
Otóż jest tak, że w każdym tygodniu mamy 4 kapitalizacje dzienne (pon., wt., śr., czw.) i jedną trzydniową (pt., sob., nd.).
Czyli weźmy kwotę jaką podał Zelek: 10000zł.
10 000 * 0,058/365 = 1,58zł/dziennie

Weźmy pod uwagę marzec 2011r.
19 razy nastąpi kapitalizacja dzienna i 4 razy kapitalizacja 3-dniowa.
19*1,58 = 30,02zł

Kapitalizacja trzydniowa przy kwocie większej niż 5200zł (w naszym przypadku 10kzł) załapie się niestety na podatek belki, więc.
3*1,58= 4,74zł
Podatek belki każe w takim wypadku zaokrąglać w górę, więc:
4,74 - 5*0,19 = 4,74 - 0,95 = 3,79zł
3,79*4 = 15,16zł

Podsumowanie naszych miesięcznych odsetek to:
30,02 + 15,16 = 45,18zł


zelek zelek
19.01.2011. 12:58

oprocentowanie konta

faktycznie jest oprocentowanie 5,8%, ale kapitalizacja jest TYLKO W DNI ROBOCZE!

np. dla kwoty 10 000 zł. - 5,8%/365*10 000= 1,58 zł/ dziennie
4,05%(Eurobank) 4,05%/365*10 000= 1,11 zł / dziennie

Mamy ok 21 dni roboczych więc przez miesiąc zyskamy 31*1,58=33,18 BNP, a w Eurobanku mamy 31*1,11=34,41 miesięcznie


miras miras
15.12.2010. 16:17

Obecnie żadna instytucja nie oferuje wyżej oprocentowanej lokaty

Duże zainteresowanie wzbudziło wprowadzenie przez BNP Paribas Fortis Konta WIĘCEJ Oszczędzającego na początku listopada. Jego oprocentowanie to aż 5,8 proc. z możliwością ominięcia podatku dzięki kapitalizacji dziennej. Obecnie żadna instytucja nie oferuje wyżej oprocentowanej lokaty, a BNP gwarantuje utrzymanie takiej stawki przez 12 miesięcy. W ofercie jest jednak haczyk, bank kapitalizuje odsetki wyłącznie w dni robocze, więc jeśli na rachunku znajduje się zbyt duża kwota (ok. 5,2 tys. zł), to po weekendzie zostanie pobrany podatek od zysków kapitałowych. Dlatego efektywnie oprocentowanie jest nieco niższe. Dodatkowo bank umożliwia założenie tylko jednego takiego konta, podczas gdy standardem na rynku jest już możliwość założenia co najmniej trzech rachunków. Oferta jest przeznaczona tylko dla nowych klientów.


mirek mirek
18.11.2010. 22:01

polecam konto oszcednosciowe fortisa bank daje teraz bardzo wysokie oprocentowanie

Z mojego rekonesansu po ofertach bankow wynika ze bnp paribas fortis w swoim koncie Więcej Oszczędnościowym daje najwyzsze oprocentowanie sposrod wszystkich bankow tj. 5,8 i to z kapitalizacja dzienna awiec bez podatku belki.
W ten sposob daleko w tyle sa wszystkie inne banki, nawet lokaty optymalne open finance fortis przebija oprocentowaniem.

Do tego bank gwarantuje ze przez min. rok to oprocentowanie utrzyma!

Polecam to konto osobom szukajacym konta do oszcedzania o bardzo wysokim oprocentowaniu.


Idzi Idzi
16.04.2010. 13:48

Prosba o opinie i oceny konta i jakosci obslugi w BNP Paribas Fortis

Witam. Chce zalozyc konto w Paribas Fortis. Z tego co podaja to ich konta sa praktycznie darmowe. rzeczywiscie nie ma zadnych haczykow i wszystko jest za free?


Strony: << Pierwsza 1 2 3 Ostatnia (3 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2017 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !