Konta bankowe · Konto · Konto dbNET - Opinie o kontach Deutsche Banku

Ocena kont dostępnych w DB (Deutsche Bank)

dbnet Deutsche Bank to jedna z największych grup finansowych na świecie – kieruje swoje rozwiązania zarówno do klientów korporacyjnych jak i indywidualnych, działa też jako bank inwestycyjny. Jako bank detaliczny, obsługujący osoby fizyczne i prawne, działa w 74 krajach świata. W Polsce klienci indywidualni i firmy korzystają z usług Deutsche Bank PBC SA – tak brzmi pełna nazwa banku detalicznego.

Niemiecki bank wyraźnie kieruje swoją ofertę do klientów zdecydowanie bardziej zamożnych. Ale o ile aby otrzymać kredyt hipoteczny czy kartę kredytową w Deutsche Banku trzeba spełniać dość wyśrubowane wymagania dochodowe, o tyle konto osobiste w tej instytucji może założyć każdy, bez względu na wysokość osiąganych dochodów. Bank ma w ofercie różne rodzaje kont, min. konto dla młodych i dla seniorów – oferta jest naprawdę zróżnicowana.

Konto interetowe dbNET

Najtańsze konto w ofercie Deutsche Banku . Konto internetowe db Net – darmowe jest otwarcie i prowadzenie konta, a także – uwaga! – bezprowizyjne wypłaty we wszystkich bankomatach na świecie ! Darmowe są też krajowe przelewy internetowego. Obsługa karty Visa Electron kosztuje 5 zł, można jednak otrzymać rabat 4 zł, w przypadku wykonania transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 200 zł w miesiącu. Oprocentowanie konta oszczędnościowego i lokat jest dla posiadaczy kont internetowych wyższe niż w ofercie standardowej!Konto firmowe dbNET biznes

Darmowe konto dla firm Deutsche Banku uwzględnia prowadzenie rachunku, wpłaty i wypłaty w placówkach i bankomatach oraz 0zł za przelewy krajowe. Ponadto w ofercie za darmo: ubezpieczenie assistance, księgowość online i usługa paczkomaty.pl.Konto dbNET - Opinie o kontach Deutsche Banku - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
2.15 na 5
87 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (98 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: Pierwsza 1 2 Ostatnia >> (2 stron razem)
Barbra Barbra
01.01.2018. 22:00

BZ WBK

Przenoszą w Q4 2018 konta indywidualne i firmowe do BZ WBK, więc nie ma sensu zakładać


Krzysztof Krzysztof
24.12.2017. 12:28

jak trudno się roztać z DB

Złoźyłem wymówienie konta w koćcu października w Oddzile w Łodzi. Do chwili obecnej dzwonią do mnie z propozycjami, przysyłają jakieś druki. Złożyłem kilka dni temu reklamację przez Internet, że w ciagu 30 dni powinienenm otrzymać rozwiązanie umowy. Do dziś NIC nie otrzymałem, bank trzyma więc na uwięzi "martwe dusze", Gogol miał rację!


Zdzich Zdzich
25.09.2017. 09:16

Uciekam

Nie polecam...
Ostatnie miesiące z tym bankiem to jakis Monty Python..
Płacisz karta czy to debit czy Credit, widzisz transakcje dopiero po kilku dniach na wyciągu online hehe (w innym bankach, w tym samym czasie, tuż po transakcji - standard!)
Brak aplikacji mobilnej... standard? Tak.
Nic nie można załatwić z konta online, tylko przez telefon (chyba, ze trafi się totalny nieogar... lub pożal się Boże trzeba stawić się bezpośrednio w oddziale banku... otwarty 9:00-17:00 (Hm...dobra, wezmę urlop żeby zwiększyć limit na karcie za pare złotych potrącone z konta)...niedość ze podkręcam limit na karcie, więcej wydam więcej bank zarobi pewnie... to za zmianę trzeba płacić Hahaah
Jestem zagranica, kilka hoteli przez 3 tygodnie, już w pierwszym karta nie przeszła... pani przez telefon nie była w stanie odpowiedzieć przez 20minut na słuchawce dlaczego chociaż widzi odrzucone transakcje z hotelu... (limity się zgadzały)... powiedziała ze oddzwoni do dwóch dni...spoko, może przyjmą gotówkę w hotelu?! ;)
Bankomaty za free, dobry kredyt hipoteczny teraz juĹź nie wystarczy...


Jdrek Jdrek
21.08.2017. 22:25

bank nie dla PolakĂłw

Zmiany TOiP bez uzasadnienia, co pół roku. Z konta potrafią zniknąć Ci pieniądze, bo bank sobie zabrał, bo zmienił opłaty, a Ty nic nie wiesz, bo nie raczą Cię poinformować. Masz sobie sam sprawdzać, co zmienili. Złowić klienta, najlepiej na jakiś kredyt lub inne zobowiązanie, a później go golić, to jest polityka DB. Rada - unikać ten "bank" szerokim łukiem.


Anonim Anonim
04.08.2017. 11:18

Opinia

Możecie sobie chwalić te konta i pisać bzdury.
Zastanówcie się, gdzie jest prawda i zadajcie pytanie komuś kto ma konto w DB lub pracownikowi, czy jest tak podstawowa funkcja jak powiadomienia SMS o zmiany salda na koncie :D Dostaniecie przelew i nic o tym nie wiecie :)
Wstyd! 21 wiek, a konto nie ma powiadomień SMS o zmianie konta ...


Maniek Maniek
25.06.2017. 22:38

Najlepszy Bank to Deutsche Bank

Jestem szczęśliwym posiadaczem konta w Deutsche Banku od kilku miesięcy wszystkie bankomaty w Polsce jak i na całym świecie są za darmo wystarczy że zapłacę kartą na kwotę 500 złotych.


Anna Anna
22.05.2017. 20:35

nie polecam konta db net

Nie polecam konta db net. Konto drogie i opłaty cały czas są podnoszone. Obsługa w oddziale fatalna. Nie mogę zrezygnować, bo mam kredyt hipoteczny.


Qrec Qrec
23.04.2017. 17:16

konto zwiekszenie limitu dziennego przelew między własnymi

Witam

Ostatnio miałem przyjemność zwiększyć limit dziennych transakcji tzn. kwotę z 5k na większą, nie ma mozliwości zmienić tego przez internet tylko telefonicznie, jednorazowa zmiana 3 zł, przelewy między własnymi rachunkami - pierwszy przelew z oszczędnościowego na swoje konto 0zł, drugi 12zł. niestety po 9 latach w DB czas na zmiany, zwłaszcza że teraz ograniczyli bankomaty


Piotrek Piotrek
17.04.2017. 07:09

Najgorszy bank

Mam konto ze względu na kredyt. Opłata za prowadzenie konta 25zł, do tego opłaty za wypłatę z bankomatu (miały być bezpłatne na całym świecie), dodatkowa opłata za kartę. Mam konta w innych bankach i nie ponoszę żadnych opłat. Uważam takie działania za naciaganie klienta, byle tylko okraść jak najwięcej, jak nasz rząd - coraz nowsze podatki bo brakuje na 500+.
Sam kredyt też zlodziejstwo - stopy% spadają wszędzie ale nie w db, żeby przewalutowac trzeba zapłacić prowizje i kupic Euro w banku po zlodziejskiej cenie. Łącznie koszt przewalutowania wacha się od 15 do 20% kredytu, o czym oczywiście przy zawieraniu umowy nikt nie wspomniał.


Raven Raven
04.03.2017. 15:50

Chomąto ..

Większość operacji niestandardowych jesteś zmuszony załatwiać w placówce, kredyt hipoteczny to wyzysk - ciągle podnoszą raty, piszą głupoty. Konto "oszczędnościowe" oszuszstwo jak w każdym banku niby oprocentowanie 2,55% ale tylko kilka miesięcy potem od 0,5 - 1,00% gdzie kiedyś banki oferowały 7-8% chcą Cię wydoić na Twoje pieniądze ciężko zarobione bo sami nie umieją uczciwie zarobić. Należy wziąć swoje pieniądze i inwestować na własną rekę budując swój profil finansowy i nic nie dawać tym bankom. Poza tym jestem zdania że wszystkie te banki udostępniają dane konta wszystkim sędziom, skarbówkom i innym złodziejom na życzenie i nawet nie raczą informować o tym swojego KLIENTA BANKU.


gawel gawel
22.02.2017. 17:20

1 słowem

Konto jest drogie i wymagane jako produkt obowiązkowy w pakiecie do kredytu hipotecznego, najgorsza upierdliwością jest denna obsługa w infoliniach oraz konieczność osobistej obecności w załatwianiu większości spraw które w innych bankach załatwiamy online.


Rafa Rafa
11.02.2017. 22:10

Obsługa klienta w placówce w Dąbrowie Górniczej

Zrezygnowaliśmy z rodziną z kilku kont ze względu na obsługę klienta w placówce w Dąbrowie Górniczej. Ktoś, kto pozwolił pracującej tam Pani Joannie na osobisty kontakt z klientem popełnił błąd życia, chyba że chciał rozsadzić od środka firmę, w której pracował. Takiego skrzyżowania buty, chamstwa i arogancji w jednym człowieku chyba nie da się znaleźć w żadnym banku.


Maciek Maciek
08.02.2017. 00:21

Mentalna Etiopia

Ofertę jak i sam bank można zaliczyć to nieśmiesznych żartów w stylu Karola Strasburgera. Prawdopodobnie noszenie chomąto będzie bardziej wygodne, niż obsługiwanie tego konta przez internet. Serwis transakcyjny jest bardzo archaiczny. Nie uświadczysz tu logicznych rozwiązań ani ułatwień. Brakuje aplikacji mobilnej, co w obecnych czasach jest podstawą. Sama karta jest droga, a zniesienie jej opłat wymaga wydania dużych sum w ciągu miesiąca. Liczba bankomatów z których można wybierać pieniądze bez opłat jest bardzo mała. Pobierają nawet za te z Euronetu, gdzie kiedyś było to za darmo.
Liczba oddziałów maleje w zastraszającym tempie. Współczuję ludziom, którym przyjdzie jechać ze 100 km, do oddziału by potwierdzić jeden bezsensowny dokument, choć w innych bankach można to zrobić wygodnie online lub telefonicznie.
Ciesze się, że opuściłem zaklęte rewiry tego dziwacznego tworu.
Jeśli masz oddział DB pod nosem i z czystego lenistwa chcesz otworzyć tam konto, to lepiej ulokujesz kasę w skarpecie niż tam.


Tomek Tomek
30.01.2017. 13:44

DB easyNET

Szczerze odradzam, obsługa niekompetentna, nie opowiada na korespondencje, nie odbiera tel.
Ma 3 inne konta w PLN i jedno w EUR i niesyty to jest najgorsze w obsłudze


Karlos Karlos
05.01.2017. 15:33

Opinia

Mam konto w tym wspaniałym banku tylko dlatego, że mam tam kredyt hipoteczny - konto które normalnie jest darmowe ja mam za 25 złotych miesięcznie... Konto jest słabe, mam też KK (również obligo przy kredycie) - karta słaba. Strona internetowa - dramat. Brak aplikacji mobilnej - dramat! A najgorsze w tym wszystkim jest to, że to i tak była najlepsza oferta kredytu hipotecznego...ale była tylko na papierze - ciągle rosnące raty (bez powodu i informacji podnoszą ratę np o kilka złotych). Ale najlepsze jest to (tego nie ma w umowie kredytu), że w sytuacji gdy spadają stopy procentowe nie spada rata kredytu jak u wszystkich tylko skraca się okres kredytowania!!! Po obniżeniu stóp kredyt "skrócił" mi się o prawie 3 lata, tyle że potem z jakiegoś powodu podnieśli marżę i znowu mam 30 lat:)))))


Leo Leo
28.12.2016. 13:04

Lichwa na potęgę.

Założyłem konto easyNet w DB w 2010 roku. Była wtedy dobra promocja 4x0zł tzn. 0zł za kartę , 0zł za konto, 0zł za przelewy, łącznie z brakiem opłat za wypłatę ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie. Dziś ten bank ździera z klientów na czym się tylko da. Pobieranie 5 zł za sprawdzenie salda własnego konta w bankomacie to już czysta lichwa. Wypłata środków z bankomatu poza DB 3 zł, opłata za kartę 8 zł przy operacjach bezgotówkowych < 500zł/mc. Oprocentowanie debetu 10%. Można zrozumieć ,że jest to pokłosie podatku bankowego PIS ale są pewne granice dojenia klientów i o tym szanowny DB chyba zapomniał w swojej polityce jakości.


GreyFlaming GreyFlaming
18.12.2016. 00:09

PORAĹťKA

Konto w tym banku mam od ponad roku.
Na początku wszystko wyglądało w porządku.
Czyste, przejrzyste zasady, wszystko jasne.

Jednak czar prysł, kiedy dostawałam kolejne informacje w o zmianach w poszczególnych punktach regulaminu.

I z darmowego konta, zrobiła się jedna wielka lipa...

Bardzo kiepska obsługa techniczna (księgowanie na koncie trwa całe wieki), opłaty za wszystko (prowadzenie konta, karta, wypłata z bankomatów), a w ostatnim czasie pojawiły się też informacje o pobraniu prowizji za debet, choć nigdy debetu nie miałam...

Nie polecam


opalarek opalarek
14.12.2016. 18:50

Konto firmowe

Uwaga na konto firmowe. Przy składaniu wniosku przez internet jest informacja że następny krok to telefon od kuriera który umówi się na dostarczenie umowy proszą o przygotowanie ksero dowodu osobistego. Jednak procedura jest inna.
Dzwonią z info lini przeprowadzają dokładny wywiad w sprawie profilu działalności firmy a na koniec zażyczyli sobie przygotować ksero książki przychodów i rozchodów. Zaznaczam że nie starałem sie o limit kredytowy więc nie rozumiem po co im to. Domyślam się że chca odrazu przygotować ofertę kredytową ale ja nie lubie jak mi się coś wciska na siłe.


Wroc Wroc
05.12.2016. 21:22

Opinia

Kiedyś było wszystko pięknie ładnie i za darmo...
Teraz kroją na czym się da!
Strona internetowa banku to poraĹźka!
Zdecydowanie odradzam.
Gdyby nie kredyt już dawno zamknąłbym konto.


nox nox
29.11.2016. 16:58

konto dbnet biznes

Zdecydowanie odradzam zakładanie konta firmowego w tym banku! Pracownicy żądają przy otwarciu konta podania bardzo wrażliwych informacji dotyczących działalności, prognoz i dokumentów finansowych, danych klientów i kontrahentów (sic!)firmy. Tłumaczą to rzekomo wewnętrznymi regulacjami bezpieczeństwa banku i ustawą o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy. Na koniec po dostarczeniu tychże dokumentów decyzję o otwarciu konta po określonym czasie ma podjąć "centrala". Normalnie cyrk na kółkach ;-)

Przez chwilę pomyślałem, że może pracownik mnie źle zrozumiał i zapewniłem go, że chodzi mi tylko o otwarcie konta a nie staranie się o kredyt. Ale najwidoczniej w db wymagania do u, otwarcia konta są identyczne ze staraniem się kredyt. Dlatego oznajmiłem przemiłemu Panu, że wewnętrzne regulacje bezpieczeństwa mojej firmy zabraniają mi ujawniania wrażliwych danych podmiotom trzecim, z którymi nie łączą mnie bezpośrednie relacje biznesowe. Na tym zakończyłem współpracę z db, zanim ją właściwie rozpocząłem.

Jeśli jednak chcecie ponosić ryzyko, że bank sprzeda wrażliwe dane o waszej firmie konkurencji, to konto dbnet biznes jest w sam raz dla was :-)


Andrzej Andrzej
28.11.2016. 14:27

2/10

totalnie przestarzały system, jedyna dobra rzecz to darmowe wypłaty z bankomatów, na tym plusy się kończą.
Wysokie koszty przelewów w oszczędnościowym, wysokie koszty karty, brak dobrych zabezpieczeń, wszystkie operacje na stronie zajmują 3 razy więcej czasu. np nie można sobie dodać kogoś do listy przelewów tylko zawsze trzeba wpisywać wszystko od początku. Zresztą strona często się wiesza i wyrzuca z logowania co przy powyższym jest męczące. Jeżeli zrobimy jednak szablon np konto dostawcy prądu, to jeśli ktoś nieuprawniony się zaloguje będzie mógł przelać dowolną kwotę, a my nawet nie zauważymy bo bank nas nie powiadomi. Wszystkie rzeczy w stylu zmiana numeru tel czy limity na rachunku trzeba załatwiać w banku.
Warto dodać że bank od 1999 roku brał udział w praniu pieniędzy grup przestępczych i państw objętych sankcjami za zbrodnie.


Viccy Viccy
25.11.2016. 13:02

DBnet NIE polecam.

Ostatnio DB to porażka. Mam konto dbnet od ok. 10 lat (i już jakiś czas temu aby mieć darmowe konto to muszę dokonać transakcji kartą na kwotę min,. 700 zł). OK. to jakoś z trudem, ale przełknęłam, ale ostatnio przy wypłacie z bankomatu musiałam zapłacić 3 zł, a że niestety w mojej małej miejscowości nie mam bankomatów DB to nie mam wyjścia, chcąc własne pieniądze z własnego konta to albo płacę 3 zł, albo jadę ok.100 km. w poszukiwaniu darmowego DB bankomatu.


Byy klient Byy klient
15.11.2016. 12:06

Fatalny, fatalny poziom techniczny

Jako były klient, nie polecam. Kilkanaście prób zmiany hasła-nadania nowego hasła przez system telefoniczny zakończyło się niepowodzeniem. Różne telefony komórkowe, różne sieci- zawsze to samo. Za każdym razem ta sama weryfikacja, za każdym razem całkowita bezradność konsultanta na występujący problem w postaci stwierdzenia przez telesystem, że wprowadzone hasła nie pokrywają się, choć oczywiście się pokrywały. Standardowa spychologia przez ludzi dzwoniących z DB w innych sprawach na wieść o problemach. Z całą przyjemnością opchną ci dodatkowe produkty... a że nie masz dostępu do swojego konta? Drobnostka. Do najbliższej placówki miałem w najlepszym razie kilkadziesiąt kilometrów a konto było alternatywne, więc odpuściłem temat.

Nadmienię, iż w ciągu kilku lat DB w najmniejszym stopniu nie zainteresowało się sprawą, mimo tych wszystkich telefonów, skarg i reklamacji pisanej. Nie zapomnieli rzecz jasna wysyłać mi listów o jak się okazało wprowadzaniu kolejnych opłat i podwyżek wprowadzonych opłat. W tym byli szatańsko niezawodni.

Po powrocie do kraju i wizycie w oddziale okazało się, że konto zakładane jako całkowicie darmowe, naliczyło sobie kilkaset zł opłat. Debet-dług latami sobie puchł, nawet choćby śladowo nie informując o swoim istnieniu wesołego posiadacza konta.

Zapłaciłem bez szemrania, niska cena za szybkie chirurgiczne odcięcie się od tak żałosnej instytucji finansowej.

Reasumując DB to typowy krajowy bieda-oddział nastawiony na produkt pt. kredyty hipoteczne. Cała resztę mają w głębokim poważaniu, utrzymując niedoinwestowane zaplecze kadrowe i technologiczne w stanie częściowo kontrolowanego rozkładu, zmierzającego sukcesywnie do likwidacji. Której wypada im życzyć.


Niestety klient Niestety klient
09.11.2016. 07:54

Brak dbałości o klienta = śmierć naturalna, rynek nie lubi próżni

Niestety jestem klientem ... i nie jestem w stanie uciec od DBanku poniewaĹź mam kredyt hipoteczny. Ale moĹźe w punktach :
Zalety:
- oprocentowanie kredytu hipotecznego w momencie otrzymania oferty było najlepsze na rynku ... i to mnie skusiło, aby pozostać w związku finansowym z BD. I tyle z zalet.
Wady:
- totalny brak dbałości o klienta i nie chodzi mi o przesyłanie kartek na święta czy częstowanie kawą przy każdej wizycie... brak informacji, niekompetentne osoby w oddziale, dezinformacja i odsyłanie pomiędzy infolinią a oddziałem, czekałem na kartę kredytową do konta 3 miesiące pomimo iż był to wymóg przy kredycie hipotecznym
- pomimo nie wyrażenia zgody na działania marketingowe przy podpisaniu umowy, 2 wizyty w oddziale o zastrzeżeniu nr tel. do korespondencji marketingowej nadal byłem nękany telefonami. W końcu zagroziłem założeniem sprawy z powództwa cywilnego i skończyło się dzwonienie
- toporny i wadliwy system online. Jak to już było opisane chyba zatrzymali się w latach 2000r. Miałem nawet sytuację, że przelew poszedł podwójnie. Mimo zgłoszenia do DB o wadzie systemu nie zrobili nic. Dobrze, że urzędy skarbowe są ostatnio bardzo przyjazne i można było przeksięgować wpłatę.
- ciągłe podnoszenie opłat. W przeciągu 3 lat podnieśli opłatę: za kartę kredytową, podnieśli limit operacji kartą debetową do 700 zł, wprowadzili opłaty za wypłaty z bankomatów, podwyższyli opłaty za działania typu zaświadczenie na piśmie
Ostatnia sytuacja na rynku akcji DB Bank była związana z coco obligacjami czyli działaniami spekulacyjnymi DB Banku na rynkach światowych. To właśnie ten bank przyczynił się do kryzysu światowego 2008, a echa tych działań mamy do dziś.
Czy warto się wiązać z takim bankiem który ma Cię głęboko w poważaniu ? Oceńcie sami.


Daria Daria
13.10.2016. 19:04

Oszukiwanie klienta

Jestem niezadowolona z usług tego banku.Ostatnio wzięłam kredyt gotówkowy na niewielką kwotę i mimo że konsultant w oddziale poinformował mnie o preferencyjnym oprocentowaniu to po przyznaniu kredytu oprocentowanie było wyższe. Kolejna sprawa zazadalamm na pierwszej rozmowie ze żadna korespondencja nie ma przychodzić droga pocztowa. Mija 4 miesiąc a ja mimo 4 krotnej wizyty w banku wypełniania ponownie dokumentów rozmowy z 2 pracownikami oraz jednym kierownikiem nadal otrzymuje korespondencję poczta. Po prostu kpina nie bank. Rezygnuję z konta u nich i wszystkich członków rodziny przekonałam do zmiany konta z tego banku.
Zdecydowanie Nie polecam.
Załatwienie czegoś trwa godzinami!!!!! Mam ich dosyć.


Kasia Kasia
10.10.2016. 18:28

Kredyt hipoteczny w EUR

Witam. Dostalam wlasnie oferte na kredyt hipoteczny w EUR w DB. Czy jest ktos, kto ma taki kredyt i moglby sie podzielic doswiadczeniami? Mam do wyboru pakiet inwestycyjny lub ubezpieczeniowy. Dostalam tez oferte w Alior, ale na troche gorszych warunkach.


pale pale
14.09.2016. 21:41

Zmiany opłat za prowadzenie konta.

Zmiany opłat za prowadzenie konta dbnet 5 zł.


pawel pawel
01.09.2016. 20:05

Katastrofalne zacofanie technologiczne

Mam konto firmowę w DB. Jedyna zaleta - calkowity brak opłat. Poza tym obsługa przez internet fatalna. System z wielkim opóźnieniem pokazuje transakcje, awiesza się lub czasem jakieś przyciski nie działają, bo nie. Nie polecam.


Werka Werka
23.08.2016. 03:01

NAJGORSZY BANK

Mieszkam za granica, i wyobrazcie sobie ze moj limit spedzenia pieniedzy jest automatycznie ustawiony na 100zl = 30$. Kto chce miec dzienny limit 100zł? Paranoja. Ale hej, za zmiane limitu musze zaplacic 5zl!!
PLUS - Nie moglam miec w systemie mojego numeru, bo nie polski, oczywiscie. I za kazdym razem jak proboje zaplacic pojawia sie 3D SECURE , podalam moj numer ale nigdy zadnego kodu' nie otrzymalam czyli nie moge robic ZADNYCH zakupow internetowych. Zadzwonilam do banku, prosze o pomoc a pan co mi odpowiada? 'my nie obslugujemy 3D secure' TO KTO MI kurna ma pomoc?! Pytam, to kogo mam sie pytac i co robic,'niestety nie jestem w stanie pani pomoc' swietnie. AAA i jeszcze - raz chcialam wyplacic pieniazki u siebie, co sie stalo to mi napisalo ze na karcie jest brak funduszy a pieniadze z karty mi zabralo!! Miesiac zajelo z reklamacja i dzwonieniem bo bank mi mowi 'ale to nie nasza wina' .... koszmar.


Konto Konto
22.08.2016. 19:35

Odradzam

Wady:
- Przestarzały, nieczytelny system transakcyjny.
- Niekonkurencyjne warunki lokat, kont oszczędnościowych (np. 12 pln za przelew z konta oszczędnościowego).
- Niekompetentny helpdesk.

Teraz trochę narzekania!

Jako jedyna instytucja finansowa w której mam konto nie przesłała mi przygotowanego oświadczenia FATCA w liście z informacją o konieczności jego złożenia. Każdy z tych banków: ING, mBank, BGŻ, Pekao w liście z informacją dołączył wydrukowany, gotowy do wypełnienia wniosek wraz z opłaconą kopertą. Złożenie oświadczenia: wypełnienie druczków, znalezienie najbliższej szkrzynki na listy.

Deutche? Weź Pan sobie wejdź na stronę (na stronie błąd), wydrukuj, idź na pocztę i tam opłać. Ew. może Pan odwiedzić nasz oddział.

W takiej sytuacji łatwiej jest mi zamknąć konto, niż złożyć oświadczenie :D


Anonim Anonim
21.08.2016. 13:13

Z czasem coraz gorzej i żart z darmowymi wypłatami na całym świecie

Zgadzam się z jednym z komentarzy. Gdy otworzyłem parę lat temu konto (chyba to było jakoś 2010 lub 2011) to wszystko było super w porównaniu z innymi bankami. I tak było przez jakiś czas. Potem zaczęły się dodatkowe opłaty i jakieś inne kombinacje. A największym oszustwem ostatnio jest niby darmowa wypłata pieniędzy ze wszystkich bankomatów na świecie. W tym roku zauważyłem, że banki zagraniczne z których bankomatów pobierałem pieniądze bez problemu wcześniej pobierają dodatkowe opłaty teraz a DB mi wciska, że jak właściciel bankomatu ma dodatkowe opłaty to nic nie mogą zrobić (a wczesniej mogli?). Więc dlaczego reklamują darmowe wypłaty skoro ich nie ma. Poza tym na swoich przelicznikach walutowym sobie tak wszystko odbijają, że wychodzi do zapłaty więcej niż w bankach, które pobierają prowizje. Czas niedługo się przenosić...


Tomasz Tomasz
20.07.2016. 10:18

Fatalna pomyłka

Związanie się z tym bankiem to kosztowna pomyłka. Czytajcie uważnie wszystkie warunki umowy. Czyhają na klienta wykorzystując wszelkie kruczki aby narzucić dodatkowe opłaty. Szczerze odradzam i żałuję mojego wyboru.


Zawiedziony Zawiedziony
11.03.2016. 10:20

Jeden z najgorszych bankĂłw

Początki były korzystne, lecz z biegiem czasu zaczęli łupić swoich klientów, wprowadzając po cichu niekorzystne zmiany w prowadzeniu rachunków. (Opłaty za przelewy, obciążenie za obsługę karty bankomatowej, niskie oprocentowanie lokat). Zatem zyski dla banku, straty dla klienta.
Nie polecam, a raczej odradzam.


Kk Kk
15.02.2016. 09:07

super konto

Najlepszy na rynku. Wszystko za darmo, prowadzenie konta, obsługa karty i wypłaty darmowe ze wszystkich bankomatów na świecie. Nie ma lepszej oferty na rynku


rozbawiony do ez rozbawiony do ez
13.02.2016. 17:00

To jest śmiech przez łzy.

Od samego początku rozbawiała mnie ten bank do łez. Ale ponoć najlepsze warunki dla ludzi w Europie plepleple...
No i założyłem konto... Oddział w Lesznie. Piękny budynek, dwie panie w sali obsługi....
Aby założyć mi konto, były potrzebne trzy .... Jeszcze Pani Kierownik :D
Jedna drugiej co chwilę coś akceptowała, i tak potem musiała iść pieszo, ( jaki oni mają system? Tamtamy?)
do Pani kierownik ... Wchodząc do banku była 9:05. Wychodziłem punkt 10.
Byłem PIERWSZYM klientem w siedzibie. :D
Zastanawia mnie pytanie czy jestem obywatelem USA i czy jestem czynnym politykiem tego kraju. (LOL)
Całkowicie "rozbawili" mnie kiedy chciałem aktywować konto internetowe. Był to quiz pt. a niech się pomyli i nie będzie akceptacji.
Pytanie typu: czy biorę udział w kampanii wyborczej???????
Dzisiaj nie mam juĹź konta w tym banku i nikomu nie polecam. To nie jest bank dla normalnych


BYY Klient BYY Klient
11.02.2016. 08:10

ODRADZAM

Założyłem konto w u nich 5 lat temu. Jedyny powód był taki, że mieli wszystko za free. Oczywiście oprocentowanie na tak zwanym koncie oszczędzającym, również było bliskie zeru. Teraz każą sobie jeszcze płacić za "prowadzenie" konta - jakby cokolwiek robili. W ten sposób jeden raz pobrali sobie dychę, za rzekome "usługi". I na tym koniec. Całą kasę przelałem do innego banku. Moja dziewczyna zamknęła konto u nich. Brat mojej dziewczyny podziękował im za współprace. Nikt nie chce się narażać na takie traktowanie. Odradzam!!!


Piotr Piotr
05.02.2016. 17:24

OMIJAJCIE DB. Działają jak aparat represji

Wrażam jak najgorszą opinię o działaniach Deutsche Bank. 7 lat temu wydawał się profesjonalny. Teraz zachowują się jak organizacja przestępcza. Potrafią straszyć windykacją za niedopłatę 40 zł dając 3 dni na uregulowanie, przy regularnej spłacie kredytu 4-4500 zł /mc. Podwyższają ciągle opłaty, wysyłają regulaminy na kilkanaście stron pisane makiem. Nie wykazują żadnej elastyczności. Telefonów w oddziałach nie odbierają, nie oddzwaniają jak klient ma potrzebę kontaktu. Wszystko "w białych rękawiczkach" i z poczuciem bezkarności. Omijajcie z daleka Deutsche Bank.


Juras Juras
19.01.2016. 20:42

bank Ĺźenada

Witam,
w dn. 18-01-2016 podpisałem umowę o konto dbNET Biznes, a dzisiaj aktywowałem konto / hasło dostępu /, Od tego czasu minęło ponad 5 godzin i nie mogę się zalogować na konto.
Po rozmowie z info-linią jakaś " blondyna" mówi mi, cyt: " . że konto jest nie aktywne i muszę udać się do oddziału banku podpisać nową umowę o konto... "
JAKAŚ TOTALNA ŻENADA I MASAKRA !!! jutro jadę wypowiedzieć i rozwiązać tę zawartą wczoraj umowę !!!!


Sujka Sujka
11.01.2016. 21:38

DEUTSCHE BANK PORAĹťKA

POTWIERDZAM, Deutsche Bank to najgorszy bank na świecie.
Najgorszy z jakim miałam do czynienia. Nikomu, najgorszemu wrogowi, nie polecam.
Zero szacunku dla klienta, brak oddzwaniania, brak fachowej porady.
Nie wiem jak bank działa w Niemczech ale to co jest w Polsce, to skandal.


Piotr Piotr
21.12.2015. 15:36

DB lupie swoich klientow

Zeruja na bledach klienta.Bylem ich klientem przez 15l dopĂłki nie wykorzystali mego bledu(2 reklamacje dwie odmowy).pracodawca zagraniczny przelal mi na konto EURO dolary(co zrobil bank kupil najtaniej Dalary i sprzedal najdroĹźej Euro i zasilil moje konto Euro-staraty 4.5 tys PLN.czekaja tylko na takie okazje.ODRADZAM TEN BANK


Piotr Piotr
21.12.2015. 15:19

DB zeruje na swoich klientach

Witam,Jestem klientem DB od 2001 roku kiedy to wzielem u nich kredyt hipoteczny na 15lat-splacony po 11latach z większymi lub mniejszymi problemami.Pracuje zagranica zatem aby mi obniżono oprocentowanie kredytu" musialem otworzyć u nich konto na które wplywaly moje pobory od pracodawcy zagraniczneg-i to uważam jest ok.mam u nich (jeszcze bo wkrótce zamykam wszystkie konta i pożegnam ich ozieble) konto Euro oraz USD.Pensje otrzymywałem w dwóch walutach stad dwa konta.Ostatni pracodawca placil mi w EURO od 5 lat wszystko było ok dopóki pracodawca nie zmienil walutu moich poborow na USD.Oczywiscie ja popelnilem blad podajac pracodawcy wciąż numer konta EURO.Kiedy się zorientowałem w swojej pomylce w dzień wyplaty dobrodzieje z DB zamienili USD na PLN a potem na Euro(stosując swoje kursy -naJTniej kupic najdrożej sprzedać) i ulokowali moje pobory na koncie Euro.Z tym mogę również się pogodzić popelnilem blad podajac pracodawcy numer konta Euro a nie USD(DB przytulil na tej transakcji 4.500 PLN).
Jednak jako stary klient moglem oczekiwać ze jeśli napisze reklamacje to generalicja z DB rozpatrzy ja i jakos polubownie uda się zalatwic te sprawę.Zlozylem dwie reklamacje otrzymałem dwie odmowy-moj blad wiec ponosze koszty.Stad mowie dziekuje za wspolprace i zegnam ozieble.CZY TO JEST BANK KTORY JEST PRZYJAZNY KLIENTOWI??????Raczej czekający na blad klienta aby zarobić kase.
Takim bankom powinnismy mowic dzieje za wspolprace co wkrĂłtce uczynie(30 dni na wypowiedzenie umowy-tez ciekawe prawda????)


nieee nieee
15.12.2015. 12:22

NAJGORSZY BANK NA SWIECIE

Sami blokuja karty jak sie nie uzywa konta 3 miesiace zabezpieczaja sie przed swoimi zlodziejskimi zasadami ktore wprowadzili od czerwca - najgorszy bank na swiecie od samego poczatku mialam z nim mnostwo problemow .


UNIKAJ TEGO BANKU UNIKAJ TEGO BANKU
09.09.2015. 14:11

Najgorszy bank jaki można wybrać. ODRADZAM!

Najgorszy bank jaki można wybrać. ODRADZAM! Problemy od samego początku, najpierw nie umieli naprawić systemu przez 5 dni żeby w ogóle można było założyć konto!!!! Próbowali wcisnąć do podpisania ZOBOWIĄZANIE DO INWESTOWANIA, karta kredytowa szła wieki, pin do niej jeszcze dłużej, pierwsza aktywacja to jakaś kpina, zadzwoniłam tam i najpierw niekompetentny gnojek odmówił mi wydania pierwszego hasła bo w tle słyszał głosy (może jakiś psychiczny, pracuje w call center więc musi być idiotą) mimo ze odpowiedzi na pytania były prawidłowe, kazał zadzwonić jeszcze raz, kolejny też dostał dobre odpowiedzi ale odmówił "bez podania przyczyny" bo to "tajne".. więc mam jechać do placówki aby stamtąd zadzwonić. Strata czasu, kasy na telefony i nerwów. Oby ten ten pseudobank szybko padł, nie tak się traktuje ludzi!


niezadowolony klient niezadowolony klient
24.08.2015. 21:49

Potwierdzam wpis poniĹźej

Potwierdzam wpis poniżej, złodziejskie zasady od czerwca 2015!! Nie polecam nikomu!!


Shinyballs Shinyballs
27.07.2015. 12:58

Bank jak z Kafki

1) Czekalem na karte kredytowa ze 2 miesiace, ale zapewniali, ze wszystko jest ok
2) Dostalem ostrzezenie, ze nie aktywowalem karty i podwyzsza mi prowizje na kredycie hipotecznym (w omowie produkt powiazany)
3) 12 razy przez infolinie prosilem o kontakt, nikt nie oddzwonil
4) Zmienili mi doradce, ale nie mial w systemie nr. telefonu bezposredniego. Potem odszedl z pracy i nikogo mi nie przydzielili, wiec infolinia nie mogla nic zrobic.
5) A wniosek o karte? okazalo sie, ze "wniosek utknal w systemie"
6) Trzeba bylo na nowo bo juz 2.5 miesiaca minelo. Ale najblizsza placowka nie jest moja i tam tego nie zrobia, musze na drugi koniec miasta, gdzie przed przeprowadzka podpisywalem umowe kredytowa.
7) Poprosilem o zmiane placowki na te przy ktorej mieszkam, 5 razy, odmowili.
8) Dostalem zgode Vice prezydenta, 6. raz poprosilem o zmiane, nie zmienili
9) Za przelew zagraniczny 1000 Eur zaksiegowali 964Eur. Zamiast 30zl/0.2% wartosci, skasowali 150zl. Nie moge otrzymac informacji czemu. Mozliwe ze maja takie lupiewcze nowe zapisy od Czerwca do ktorych nie dotarlem.
10) kasuja mnie 12zl + 10 zl za karte od Czerwca.
11) serwis internetowy to skansen. Nowszego uzywalem w Finlandii w 2005 roku.

Czekam az minie okres w kredycie hipotecznym, nadplacam i nigdy wiecej z DB nie chce miec nic wspolnego.


Wojtek Wojtek
09.07.2015. 17:11

Nie masz kłopotów? Załóż sobie konto DB

W ciągu całego czasu od kiedy posiadam konto w tym "banku"? (ok. rok) kilkanaście razy moje konto było obciążone podwójnie tą samą transakcją dokonywaną kartą: raz kwota zaksięgowana i odjęta od salda a drugi w tym samym czasie na blokadzie i też odjęta od salda. "Bank"? pobierał sobie kredyt z moich pieniędzy nie pytając mnie o zgodę!!!!!!!!!!!!!!! Infolinia nic nie może bo to SYSTEM i nie ma dostępu do nikogo kto coś może.


Irek H Irek H
30.06.2015. 21:09

NIE POLECAM

Jeśli ktoś chce się poczuć lekceważony to polecam DB

Złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny konsolidacyjny.
Po tygodniu zbywania mnie informacjami o procesowaniu kredytu przez centralę, zadzwoniła do mnie Pani informując:
a) Pracownik banku wypisał ze mną i współkredytobiorcą nieaktualny wniosek kredytowy i jeśli chcę aby w ogóle analityk zajrzał do tego wniosku muszę wypełnić go ponownie
b) Pracownik banku zapomniał zrobić ksera jednej z umów konsolidowanych (mimo że mu ją przedłożyłem)
c) w związku z powyższym nie uda się zakończyć wniosku przed spłatą kolejnej raty kredytów konsolidowanych i w związku z tym mam przedstawić zaświadczenia o aktualnych saldach kredytów (oczywiście każde płatne)

Zdecydowałem zapłacić 1% marży więcej w Eurobank ale nie być traktowany jak śmieć...


Damian Damian
30.05.2015. 10:04

Przesadzili

5 lat temu zakładałem konto była to rewelacja, namówiłem kilku znajomych na założenie konta w tym banku a tu opłata 10 zł jeśli nie zrobisz 700 zł kartą? Zazwyczaj banki idą do przodu a DB się cofa. Jak z Deutsche Bank zrobiło się Deutsche Bank Polska było tylko gorzej. Idę do Millenium tam wystarczą wpływy w wysokości 1000zł i 1 operacja kartą. Żegnam DB


Studentka Studentka
11.05.2015. 16:32

Nie polecam

Parę lat temu warunki były wręcz rewelacyjne, konto osobiste + wysoko oprocentowane oszczędnościowe, brak jakichkolwiek opłat.
Coraz bardziej zaniżali oprocentowanie w oszczędnościowym i podwyższali opłaty i warunki niepłacenia za konto. Od 1 czerwca już przegięli - rezygnuję i przenoszę się do innego banku


Janek Janek
09.04.2015. 21:21

Opinia

Deutsche Bank zawsze był mi bliski, dbNet było więc kontem, które miało u mnie spory kredyt zaufania. Na szczęście, nie muszę tego żałować, bo jest całkiem solidnym rozwiązaniem.

Podoba mi się przede wszystkim to, że nie muszę bać się dodatkowych opłat, mogę więc korzystać z bankomatów na całym świecie i przelewów internetowych bez obaw, że nie poznam swojego rachunku.

W mojej opinii – konto warte polecenia.


Strony: Pierwsza 1 2 Ostatnia >> (2 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !