Konta bankowe · Konto · Konto dbNET - Opinie o kontach Deutsche Banku

Ocena kont dostępnych w DB (Deutsche Bank)

dbnet Deutsche Bank to jedna z największych grup finansowych na świecie – kieruje swoje rozwiązania zarówno do klientów korporacyjnych jak i indywidualnych, działa też jako bank inwestycyjny. Jako bank detaliczny, obsługujący osoby fizyczne i prawne, działa w 74 krajach świata. W Polsce klienci indywidualni i firmy korzystają z usług Deutsche Bank PBC SA – tak brzmi pełna nazwa banku detalicznego.

Niemiecki bank wyraźnie kieruje swoją ofertę do klientów zdecydowanie bardziej zamożnych. Ale o ile aby otrzymać kredyt hipoteczny czy kartę kredytową w Deutsche Banku trzeba spełniać dość wyśrubowane wymagania dochodowe, o tyle konto osobiste w tej instytucji może założyć każdy, bez względu na wysokość osiąganych dochodów. Bank ma w ofercie różne rodzaje kont, min. konto dla młodych i dla seniorów – oferta jest naprawdę zróżnicowana.

Konto interetowe dbNET

Najtańsze konto w ofercie Deutsche Banku . Konto internetowe db Net – darmowe jest otwarcie i prowadzenie konta, a także – uwaga! – bezprowizyjne wypłaty we wszystkich bankomatach na świecie ! Darmowe są też krajowe przelewy internetowego. Obsługa karty Visa Electron kosztuje 5 zł, można jednak otrzymać rabat 4 zł, w przypadku wykonania transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 200 zł w miesiącu. Oprocentowanie konta oszczędnościowego i lokat jest dla posiadaczy kont internetowych wyższe niż w ofercie standardowej!Konto firmowe dbNET biznes

Darmowe konto dla firm Deutsche Banku uwzględnia prowadzenie rachunku, wpłaty i wypłaty w placówkach i bankomatach oraz 0zł za przelewy krajowe. Ponadto w ofercie za darmo: ubezpieczenie assistance, księgowość online i usługa paczkomaty.pl.Konto dbNET - Opinie o kontach Deutsche Banku - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
2.2 na 5
67 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (84 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 1 2 Ostatnia (2 stron razem)
ofiara praktyk DB ofiara praktyk DB
22.05.2014. 13:18

płać 15,5 zł miesięcznie za konto, albo....

wszystko na temat praktyk db w stosunku do swoich "klientów", a raczej petentów jest tu:

http://samcik.blox.pl/2012/10/Ultimatum-banku-dla-kredytobiorcy-plac-15-5-zl.html


Zniesmaczony Zniesmaczony
20.05.2014. 18:16

Nonszalancja i ignorancja

Chciałem przenieść do DB swoje konto ale kiedy wszedłem do oddziału (na Jana Pawła w Warszawie) to nikt mnie nie przywitał, nie poprosił bym usiadł i nie zaproponował wody. Zostałem potraktowany jak powietrze. Zostałem jednak przy swoim banku.


procent procent
21.03.2014. 21:01

to już nie jest dobre konto

W 2010 dbeasyNet było na pierwszym miejscu w rankingu najlepszych kont internetowych. Tak, to było dobre konto do 2013 roku. W I półroczu 2013 zmniejszono rabat za płacenie kartę, w II półroczu zmieniono warunki uzyskania rabatu na kartę i wprowadzono opłaty na prawie wszystkie czynności bankowe, które wcześniej były za 0 zł.

Poważnym minusem Deustche Bank jest małowiedząca obsługa. Dzwonisz do tzw. konsultantów telefonicznych, nic nie wiedzą. Trafisz w Oddziale na pracownika, który pracuje już cały rok, wie jeszcze mniej.


mon1231 mon1231
25.02.2014. 20:55

debet

hej czy jest morzliwosc debetu na koncie i po jakim czasie


jgnk jgnk
06.02.2014. 19:33

potwierdzenie przelewu w pdf

Istnieje możliwość zapisania potwierdzenia przelewu do pliku .pdf
Trzeba jedynie wykonać kilka kroków:
->zakładka rachunki
->historia rachunku
->//wybierz wybraną transakcję//
->szczegóły
->drukuj
->kliknij raz LPM
->urządzenie docelowe:zapisz jako PDF
->ZAPISZ


uzytkownik dbnet uzytkownik dbnet
15.01.2014. 18:19

db net

Zadowolenie na poczatku rozczarowanie na koncu,,, wszystko jest bezpłatne przy zakładaniu konta potem niestety musimy płacic,,,tani trick marketingowy,,,


klk klk
22.11.2013. 16:38

Szybkość

Konto założyłem 4.11 w banku, a koperte z hasłem otrzymałem 21.11 - pogratulować szybkości, może zdechły im wszystkie gołębie :(


agd agd
06.10.2013. 18:04

zacofany system online

Toporny, i nieprzyjazny system bankowości internetowej - począwszy od sposobu logowania do konta (brak możliwości ustalenia loginu i hasła- trzeba pamiętać dwa osobne ciągi cyfr) po sposób dodawania odbiorców i wykonywania przelewów. I ten czas księgowania operacji na koncie. W porównaniu z kontem, które miałam w citibanku,system online db jest 10 lat do tyłu. Szkoda, że bądź, co bądź, europejski bank jest zacofany w sprawach tak podstawowych, jak zarządzanie kontem internetowym. Plusem są niskie opłaty za prowadzenie konta.


Jacuchn Jacuchn
26.05.2013. 15:28

Drastyczne zmiany dla posiadaczy konta db net w Deutsche Banku

Chciałem zauważyć, że dosyć drastycznie zmienia się konto db net w Deutsche Banku od lipca 2013 r. Przede wszystkim znika "prosta" możliwość rabatu na kartę (uniknięcia opłaty). Do lipca jest to jedna transakcja kartą (zaliczało się do tego zwyczajne sprawdzenie salda w bankomacie, a dla mniej wierzących w tę formę: wypłata z bankomatu chociażby 10 zł), od polowy lipca należy wykonać transakcję bezgotówkową na łączną kwotę min. 200,00 zł w miesiącu. I wiele innych zmian, po których bank nie jest już tak dobry jak dotychczas.
Dalsze zmiany: https://www.deutschebank.pl/aktualnosci/2013/5/zmiany-w-tabeli-prowizji-i-oplat-dla-osob-fizycznych.html


byly klient byly klient
10.04.2012. 22:18

Nie mozna zamowic karty debetowej bez wizyty w banku

Niestety jezeli ktos nie zamowil karty debetowej w trakcie zakladania konta, moze zapomniec o mozliwosci jej uzyskania bez wizyty w banku.
Po karte debetowa trzeba sie pofatygowac do oddzialu.


Jacuchn Jacuchn
12.11.2011. 11:01

Hasła sms

Od dziś w DB po zalogowaniu się do konta, w zakładce ustawienia-obsługa dostępu, na samym dole jest możliwość otrzymywania jednorazowych haseł sms (tak jak w mBanku) np. do obsługi przelewów (zamiast karty TAN). Operacja zmiany metody autoryzacji z TAN na hasła sms jest jednorazowa i nieodwracalna. Nie wiem czy są pobierane za to jakieś opłaty, ale logicznie rzecz biorąc, raczej nie.


brtk89 brtk89
25.07.2011. 16:44

kody ze zdrapki (kody TAN)

Może zadam dziwne pytanie, ale co jeśli zdrapie się wszystkie zdrapki z tej "starożytnej" karty TAN?
Czy zamówienie i przysłanie kolejnej takiej karty coś kosztuje?
a jeśli tak, to ile, i ile czasu trwa realizacja takiego zamówienia?


gabor gabor
24.06.2011. 20:03

Opinia

Myślałem o przerzuceniu się na to konto z mBanku, ale sposób jego zakładania mocno mnie zraził.
Długo to trwa, nie można nic zrobić w oddziale. Teleserwis początkowo nie pobierał mojego kodu dostępu, musiałem dzwonić z innego telefonu. Na kartę i zdrapki do przelewów też trzeba czekać, a sam interfejs jest dość przestarzały.
DB powinnien w końcu wprowadzić sms'owe potwierdzanie przelewów. Zdrapki są mocno archaiczne.
Polecam porównać to konto z Direct w ING oraz <30 w BZ WBK. Też darmowe, a dużo wygodnieszjsze.


Arecki71 Arecki71
08.06.2011. 11:56

sesje bankowe

Odpowiadając Dorocie, tu sprawdzisz kiedy wychodzą, przychodzą przelewy między bankami:

http://www.money.pl/banki/elixir/


Arecki71 Arecki71
07.06.2011. 13:24

Jak do tej pory DB oferuje najtańsze konto internetowe DB net

W zasadzie gdy wykona się przynajmniej jedną operację kartą (płatność lub wypłata) w miesiącu to za konto nie płaci się dosłownie NIC! Nawet za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Polecam!


Marcin Marcin
04.04.2011. 10:59

Opinia

Niezłe konto z jednym poważnym minusem moim zdaniem: brak przelewów online. Troche przestarzały interfejs, ale można się przyzwyczaić. Szkoda, że nie ma możliwości generowania potwierdzenia transakcji do plików .pdf


Dorota Dorota
22.02.2011. 12:30

Opinia

jeśli przelew wysłany przez mojego szefa był w piątek to kiedy powinny być pieniądze na koncie i w jakich godzinach są sesje przelewów przychodzących pozdrawiam Dorota


laik laik
12.02.2011. 19:11

Opinia

DO ... Gosc z dnia 02.04.2010. 15:59 ............ kuriera miales w niedziele ???? dziwne


Grzegorz Grzegorz
29.01.2011. 16:35

pełna on-line'owość

Mam nadzieję, że to co mówisz okaże się prawdą - jeżeli tak będzie z całą pewnością zlecę przelewanie głównej kwoty na konto właśnie w DB - bo większość za free (tylko nie przelewy walutowe niestety... swoją drogą kurs też gorszy niż w mBanku)


Artur Artur
18.01.2011. 12:38

db easyNET

Zapomniałem jeszcze o w pełni online'owym systemie. Też planują na ten rok.


Artur Artur
18.01.2011. 12:28

system db easyNET

Właśnie się dowiedziałem, że na przełomie lipca i sierpnia planowane jest wprowadzenie kodów sms do autoryzacji oraz znaków alfanumerycznych w haśle do systemu. Czekam z niecierpliwością!


TOMASZ TOMASZ
24.10.2010. 23:25

!!! NAJLEPSZE KONTO INTERNETOWE - POD WZGLĘDEM OPŁAT i OGÓLNIE!!!

Jestem klientem mBanku. W tej chwili założyłem konto w DB i jestem bardzo zadowolony - jak wszyscy wiedzą wszystko za 0zł. Interfejs mBanku, jest przyjemny i przejrzysty, w DB faktycznie na początku trzeba trochę popracować z kontem on-line - ale ma jak dlamnie fajną opcje (której nie ma mBank) dodawanie skrótów tego co nas najbardziej interesuje, tzn. zaraz po zalogowaniu od razu możemy przejść w zakładkę (np:przelew jednorazowy) ,którą wcześniej dodaliśmy do skrótów. Jedno co mnie wkurza używam operę i menadzer haseł nie działa jak należy przy logowaniu do DB - muszę posługiwać się trikiem wciskam ctrl+enter i szybko myszką naciskam na enter. Nie zawsze to wychodzi czasami parę razy muszę powtórzyć - ale działa. Konto najlepsze na rynku - jestem bardzo zadowolony POLECAM!!!
Konto założyłem on-line, cały proces trwał krótko i informowany byłem na bieżąco o statusie mojego zamówienia.
Ponadto karty płatniecze i TAN wydawane są BEZPŁATNIE nawet jak ją zgubimy.


Krys Krys
28.09.2010. 23:45

DB net

Bardzo się zawiodłem na tym banku i na szczęście zrezygnowałem z konta, nikomu nie polecam tego banku. Obsługa tragiczna, fee.


benny benny
26.08.2010. 10:31

Moja opinia o db net

Witam,
w zakresie podstawowych funkcji konto jest darmowe, opłata za kartę podlega zwrotowi przy dokonaniu jednej transakcji finansowej miesięcznie, a więc wystarczy wypłata z bankomatu. Operacja ta stanowi dużą zaletę - bank nie pobiera prowizji we wszystkich bankomatach w Polsce, na świecie usługa obejmuje bankomaty DB PBC S.A., Bank of America (Stany Zjednoczone], Scotiabank [Kanada, Chile, Meksyk], BNP Paribas [Francja], Wstpac [Australia, Nowa Zelandia], Barclays [Wielka Brytania, Kenia, Mauritius, Tanzania, Zimbabwe].

Niektórym przeszkadza przejrzystość systemu transakcyjnego, sześciocyfrowe hasło dostępu bez możliwości wydłużenia czy kody jednorazowe - zdrapki. Podobną ofertę w zakresie kosztów użytkowania posiada mBank - z opłatą abonamentową w kwocie 5 zł. miesięcznie za wypłaty z obcych bankomatów.

Można korzystać z dwóch kont:
dbNet - darmowe bankomaty,
mBank - sprawny, intuicyjny system transakcyjny, karty debetowe z możliwością płatności przez Internet, usługa mTransfer, autoryzacja przez sms lub hasła jednorazowe, szeroka oferta funduszy inwestycyjnych.


Staszek Staszek
22.08.2010. 22:08

odpowiedzi

venta: jesli chodzi o karte do konta db net, to jej uzytkowanie jest darmowe gdy min. 1 raz w miesiacu dokonasz nia zakupow za dowolna kwota. inaczej koszt karty to 5zl/miesiac


ania21: sugerowac powinnas sie przede wszystkim kosztami by byly jak najnizsze, poza tym dobrze miec bankomat banku w ktorym masz konto pod reka. jesli chodzi o najtansze konta studenckie to moje 3 typy to:
1. mbank - ekonto
2. deutsche bank - konto db net
3. ing - konto direct

z czego najtanszy jest minimalnie mbank. jednak warto miec bankomat swojego banku blisko siebie. jesli chcesz miec konto w banku z oddzialami to wybiezr ing. bo mbank i db net to konta internetowe


venta venta
21.08.2010. 16:15

Informacje

A jak wygląda sprawa z kartą ? Otrzymam ja bezpłatnie na okres 2 lat ? Kolejne płatne, czy nie ?
I jeszcze jedno ile kosztuje usługa, polegająca na tym, że otrzymuję smsy z informacją o przelewie na moje konto?

Z góry dzięki za informacje


ania21 ania21
20.08.2010. 16:27

jestem studentka i szukam dobrego banku by móc założyć konto dla studenta

W tym roku zaczynam studia pierwszy rok, staram się o stypendium, ale żeby się o nie starać muszę mieć konto w banku, jeszcze nigdy nie miałam wiec nie wiem czym mam się sugerować w wybieraniu banku. Czytam różne opinie i oferty ale jest tego tyle że już sama nie wiem co będzie dla mnie dobrym wyborem.
Proszę o poradę:)
Dziękuję z góry;*


klif klif
07.08.2010. 00:47

Chyba sie tu przeniose

DBnet - do wyplaty gotowki z bankomatow (wydatki gotowkowe i tak
planuje z gory, wiec dzien wczesniej sie poprostu gotowke przeleje z
Aliora).
Ogolnie bardzo fajna oferta, rachunkiem glownym DBnet nie moze byc
tylko ze wzgledu na toporny i nie on-linowy system tranzakcyjny.


Jarek Jarek
06.04.2010. 10:57

Moje wrażenia

Podzielę się moimi wrażeniami.

Wniosek o założenie konta złożyłem dnia 26.03.10, kurier z paczką dokumentów był u mnie 28.03.10, na następny dzień przyszedł e-mail z potwierdzeniem otwarcia rachunków, a 29.03.10 przyszły do mnie karta debetowa oraz karta kodów TAN. Z dodzwonieniem się na infolinie nie było najmniejszych problemów, na operatora nie czekałem nigdy dłużej niż 20 sekund (w Polbanku np. potrafią trzymać klienta po 10 minut - wiem z doświadczenia), obsługa rzetelna i bez zająknięcia odpowiadała na moje pytania, rozwiewając wszystkie wątpliwości. Tak więc, porównując moje doświadczenia z wyżej opisanymi, ewidentnie widać poprawę. Oby tak dalej.

Tak więc, podsumowując, na razie nie żałuję otwarcia rachunku i jestem zadowolony. Zobaczymy jak pójdzie z użytkowaniem :D

Pozdrawiam innych, zadowolony i nie, klientów Deutschebanku.
Gość


Maju Maju
02.04.2010. 20:39

Opinia

Jak dlugo trwa proces otwierania tego konta? Po wypelnieniu wniosku jest
tylko informacja o wizycie kuriera. Czy oni kontaktuja sie kiedy ten kurier
dotrze?


Ivan Ivan
02.04.2010. 20:36

Wg mnie razem z mbankiem jedno z najtanszych kont obecnie

Glowne zalety konta:
- 0 za prowadzenie i otwarcie konta
- 0 za przelewy przez internet (w tym również do ZUS i US)
- 0 za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie
- 0 za obsługę telefoniczną
- 0 za sprawdzenie salda konta w bankomacie

Jedyny malutki minus tego konta to by uzytkowanie karty bylo darmowe min. raz w miesiącu
trzeba dokonać płatności tą kartą. Jeżeli karta nie zostanie użyta to opłata wynosi 5 zł za miesiąc
w którym nie została dokonana tranzakcja .


Wiele banków dostępnych na naszym rynku pobiera opłaty za prowadzenie konta często przekraczające 5 zł lub opłaty za wypłaty z nie macierzystych bankomatów również w okolicach 5zl za wyplate.
Zestawiając to wszytko śmiało można powiedzieć że to jedno z najtanszych kont internetowych obecnie, tansze wg mnie nawet od ekonta mbanku.


Gosc Gosc
02.04.2010. 15:59

na razie nie żałuję otwarcia rachunku i jestem zadowolony

Podzielę się moimi wrażeniami.

Wniosek o założenie konta złożyłem dnia 26.03.10, kurier z paczką dokumentów był u mnie 28.03.10, na następny dzień przyszedł e-mail z potwierdzeniem otwarcia rachunków, a 29.03.10 przyszły do mnie karta debetowa oraz karta kodów TAN. Z dodzwonieniem się na infolinie nie było najmniejszych problemów, na operatora nie czekałem nigdy dłużej niż 20 sekund (w Polbanku np. potrafią trzymać klienta po 10 minut - wiem z doświadczenia), obsługa rzetelna i bez zająknięcia odpowiadała na moje pytania, rozwiewając wszystkie wątpliwości. Tak więc, porównując moje doświadczenia z wyżej opisanymi, ewidentnie widać poprawę. Oby tak dalej.

Tak więc, podsumowując, na razie nie żałuję otwarcia rachunku i jestem zadowolony. Zobaczymy jak pójdzie z użytkowaniem :D


Festenberger Festenberger
31.03.2010. 21:36

do mnie właśnie dotarł kurier db net.

Witam! do mnie właśnie dzisiaj dotarł kurier. Poszło bez problemu. Teraz czekam na aktywację i kartę.

Myślę, że to będzie dobry wybór, bo jeśli chociaż raz w miesiącu wypłacisz gotówkę w bankomacie to masz konto całkowiecie za darmo (upust 5 zł, a cena transakcji 5 zł). Myślę również, że będzie lepiej niż w AliorBanku, bo tam nie zawsze mogę wypłacić kasę wszędzie, bo niektóre bankomaty w niektórych chwilach robią problemy i nie chcą wypłacać gotówki. Tak samo z transakcjami bezgotówkowymi. Nie zawsze udawało się je przeprowadzać bez problemu. Liczę na los, że się nie natnę. Powodzenia :)


Yarcio Yarcio
31.03.2010. 21:32

Opinie o koncie DBnet?

Zastanawiam się nad zmiana konta i banku oczywiście, najbardziej interesuje mnie darmowe wypłacanie
gotówki w różnych bankomatach, a w szczególności bankomatach innych banków, transakcje
bezgotówkowe oraz przelewy internetowe. Wyszukałem sobie dbNET. Czy ktoś miał juz styczność
z tym bankiem i ma jakieś doświadczenie ?


Strony: << Pierwsza 1 2 Ostatnia (2 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2016 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !