Konta bankowe · Konto · Konto w ING Bank Śląski - Warto założyć? Wasze Opinie?

Konta ING

ing direct Bank uniwersalny – tak można podsumować strategię ING Banku Śląskiego. Ofertę produktów – zarówno kredytowych jak i oszczędnościowych – dostosowuje do niemal każdego klienta. Dotyczy to również kont osobistych i firmowych. Uniwersalność banku podkreśla konsekwentna kampania reklamowa z udziałem Marka Kondrata.

Konto ING DirectKonto z Lwem Direct to konto internetowe. „Internetowi nie płacą ” – bo wszystko robią sami. Otwarcie i prowadzenie rachunku są darmowe, przelewy również (za wyjątkiem przelewów typu SORBNET). Bezpłatna jest karta do konta (VISA lub Debit MasterCard) – możemy nie płacić za jej użytkowanie, wystarczy 300 zł w miesiącu transakcji bezgotówkowych. Bezpłatne są wyciągi w systemie internetowym, natomiast wersja papierowa to koszt 9 zł. Tyle samo kosztuje wypłata gotówki w oddziale, i przelewy wykonywane w oddziale. Za darmo pieniądze można wypłacać z bankomatów ING oraz Planet Cash. Dodatkowo, możliwa jest jedna bezpłatna wypłata w miesiącu z dowolnego bankomatu, dowolnego banku w Polsce.

HIT: 120 zł premii za otwarcie konta
Aby otrzymać 120 zł należy otworzyć konto przez internet do 14.04.2017 r., a następnie do 14.08.2017 r. zapłacić kartą do konta łącznie min. 1000 zł i spełnić pozostałe warunki przewidziane w warunkach promocji. Weź udział w promocji już teraz i załóż interesujące Ciebie konto w ING (np. Konto Direct) na stronie banku ING:

premia 100 zł ING

OKO , czyli Otwarte Konto Oszczędnościowe ING Bank Śląski pozwala otworzyć również klientom, którzy nie mają w banku konta osobistego. Na koncie złotówkowym (OKO można prowadzić również w euro, dolarach i funtach) oprocentowanie – w zależności od wielkości depozytu. Promocja trwa przez pierwszych sześć miesięcy. Odsetki doliczane są co miesiąc. Przelewy między kontami w banku ING są bezpłatne. Pierwsza wypłata środków w miesiącu (również wypłata gotówkowa czy przelew zewnętrzny) są bezpłatne.


Konto Direct dla FirmKonto Direct dla Firm – to oferta dla tych, którzy większość operacji wykonują sami, przez Internet. Mogą z niej korzystać osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą i korzystające z uproszczonych form księgowości. Konto prowadzone jest za darmo, bezpłatne są wypłaty z bankomatów w całym kraju (ale za wypłatę w oddziale bank pobiera prowizję – 0,5 proc. kwoty plus 10 zł). Bezpłatne są przelewy przez Internet i telefon na konta w ING Banku Śląskim, przelewy do ZUS i US. Pozostałe kosztują 0,90 zł. Opłata za korzystanie z karty do konta to 7 zł. Bank nie pobiera opłaty, jeśli wykonamy nią transakcje bezgotówkowe za minimum 300 zł.

Autor recenzji: Ania Solska

Konto w ING Bank Śląski - Warto założyć? Wasze Opinie? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
2.5 na 5
102 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (230 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 5 Ostatnia >> (5 stron razem)
Rafa Rafa
16.02.2017. 18:49

Coraz gorzej

Jak zakładałem konta 10 lat temu oferta była konkurencyjna ale z biegiem lat coraz drożej i coraz gorzej ,co jakiś czas dostawałem nowe listy z wiadomością o ile wzrosły koszty według tabeli opłat i prowizji. Oprocentowanie na oko prawie zerowe dziś na poziomie 0,3 procent a kredyty prawie nieosiągalne. Do tego niedawno wprowadzili nową wersję systemu moje ING (rzekomo konsultowanego z klientami)dla dzieci chyba bo poprzednia wersja była bardziej czytelna ,konkretna i przejrzysta niż ta nowa .Dla zastanawiających się ludzi ja osobiście nie polecam ,a w niedługim czasie sam będę szukał czegoś innego. Pozdro


Mateusz Mateusz
13.02.2017. 23:34

jest ok

w banku jestem już z ponad 5 lat, mam tam firmę i osobiste finanse. Jest super, bo przede wszystkim, nie muszę się bać. Żadnych ukrytych opłat, żadnych "zaskakujących" rzeczy. Bank nie zawraca gitary nie potrzebnie. Co to znaczy ? a znaczy że jeżeli się o czymś zapomni czyli opóźni o 1-2 dni to po prostu dostaję smsa i mam to skorygować. Nie ma wysyłania jakiś badziewnych pism z pustymi groźbami jak to w przypadku innych banków w których byłem. Obsługa jest fantastyczna, dlatego że pomaga a nie marudzi i poleruje paznokcie. Wszystko idzie załatwić a wszystkie usługi finansowe z jakich korzystam czyli karta kredytowa i kredyt hipoteczny działają tak, jak Pani mi je objaśniała przy stoliku w banku. Nie ma żadnych niespodzianek i zmian w tym wszystkim. Narzekacie w komentarzach na opłaty i zapewne jak będziecie Januszowali to znajdziecie gdzieś taniej. Tylko tyle że w ogóle nie myślicie, bo jeżeli ja mam rocznie nawet dopłacić 70 zł za transakcje i opłaty ogólne a mieć klarowność, pewność i dobrą obsługę to wolę dopłacić. Czas i nerwy stracone na badziewnych innych bankach jest nie adekwatny totalnie do tego tutaj.
Ponad to warto szukać informacji, aktualnie ING jest poza PKO najbezpieczniejszym bankiem i macie gwarancje że wam kasa nie zniknie z konta nagle bo jakiś prezes pozwolił napożyczać ludziom na hipotekę i kasy nie ma w banku.
Warto jest też wspomnieć o dwóch rzeczach zwłaszcza dla osób ubiegających się o hipotekę. W tym banku opłaty i prowizje są zawarte w umowie a nie odwołane do zmiennej tabeli opłat i prowizji a druga sprawa proponuję sobie spojrzeć na stronę Komisji Nadzoru Finansowego które banki, z jakiego powodu i na jakie kwoty dostają kary za łamanie praw.
Dla hejterów, nie jestem marionetką tego banku tylko zwykłym klientem.

Warto to przemyśleć, pozdrawiam.


Aga Aga
01.02.2017. 12:57

Aplikacja na smartfony Moje ING PORAŻKA!

Po co zmieniać coś, co dobrze działa na bezsens, który nie dość, że jest gorszy, bo w poprzednim można było wpisać kilka loginów i korzystać ze wszystkich swoich kont, ale też np mieć dostęp do konta męża (jestem upoważniona) z którego robimy opłaty, zakupy, etc... teraz można używać tylko jednego loginu. To jest niepoważne! Pracuję w firmie, gdzie zajmuję się finansami, przelewami i potrzebny mi dostęp do kont firmowych w każdej chwili, a teraz nie ma takiej możliwości.

Drugi temat to bezpieczeństwo. Kolejny idiotyczny pomysł - jak można przy sobie nosić tel. z którego masz dostęp do wszystkich możliwości, jakie daje konto internetowe?! Od kiedy to nosimy przy sobie całą swoją gotówkę?! - bo skoro masz dostęp do wszystkich możliwości, to stajesz się łatwym łupem dla złodzieja. W poprzedniej wersji można blokować pewne opcje, w nowej nie.

Coraz częściej myślę o zmianie banku, czas najwyższy. ING schodzi na psy!


Zenek Zenek
30.01.2017. 00:22

moje-nie moje ing

Było całkiem fajnie dopóki nie wprowadzili nowej bankowości elektronicznej. Totalna porażka, system zupełnie nieintuicyjny, działa już ponad pół roku i nadal nie umiem się w nim odnaleźć, poza tym szybkość działania to klapa. Zmiana na gorsze.


And872 And872
24.01.2017. 08:14

Tłumaczę i objaśniam ;)

@sniady Trochę nie ten wątek, ale już odpowiem. Idea i Orange Finanse to wg najnowszych rankingów w pełni darmowe konta. Jeśli już miałbym wybierać, to skłaniałbym się ku drugiemu bankowi. Idea nie oferuje nic oprócz darmowości. Apka jest chyba nawet gorsza niż w ING, a co masakruje, nie obsługuje kilku najnowszych użyteczności, czyli np. NFC/HCE czy BLIK. Czy to dodadzą? Nie wiadomo, skoro od ponad roku próbują stworzyć aplikację zgodną z Windows Phone. Jeśli masz telefon "stojący" na tym systemie, zapomnij o apce Idea Banku. Orange Finanse to - tak mi się wydaje - interfejs (czy jak to się tam zwie) oparty na mBanku. Czyli dobry system. Lecz w porównaniu do niego nie ponosisz dodatkowych opłat za prowadzenie konta. Więc masz dobrą "mbankową" aplikację, zupełnie darmowe konto i kilka fajnych bajerów w postaci zniżek, rabatów i innych tego typu rzeczy. Ogólnie ciekawa oferta, godna przemyślenia.


prow prow
20.01.2017. 11:39

Moje ing

Bank byl OK .Wedlug mnie jeden z najlepszych na rynku, ale do momentu kiedy wprowadzili nowy system intrnetowy.Zamielili dobrze dzialajacy system na badziewie, zktorym na kazdym kroku trzeba sie borykac. Moje ING jest wolne, dlugo sie loguje, nieintuicyjne , nieprzejrzyste.Bedzie duzy problem gdy znikna stare wersje.


Andrzej Andrzej
12.01.2017. 16:20

aplikacja mobilna ing

brakuje BEZPIECZEŃSTWA.
Aplikacja która ma WSZYSTKIE możliwości wersji "komputerowej" ale jest zainstalowana na smartfonie, gdzie nie ma np. antywirusa i jest ze mną wszędzie jest po prostu NIEBEZPIECZNA.
Wyobraź sobie, że wieczorem kilku byczków łapie Cię w parku, przystawia nóż do gardła i nakazuje dokonanie przelewów.
Do tej pory mogłem (sam) ograniczyć uprawnienia w wersji mobilnej. Teraz ta wersja ma PEŁNE prawa. Dostęp do CAŁEJ Twojej gotówki, CAŁEJ!!!!
To jest bezpieczne? na co dzień chodzisz z CAŁĄ gotówką w kieszeni???
Aplikacja mobilna MUSI mieć możliwość ograniczenia zakresu jej uprawnień przez użytkownika. Inaczej NIE jest bezpieczna....


ddjj ddjj
12.01.2017. 13:01

blokada przelewów

Wczoraj musiałem zrobić pilny przelew. Niestety nie udało się bo system upominał się o aktualny dokument tożsamości. To żarty mają być? Nie odebrałem jeszcze nowego dowodu, więc nie mogę robić przelewów??? Żaden inny bank nie robi takich jaj. Owszem stary dowód stracił ważność a nowy jeszcze czeka w urzędzie, ale żeby od tego zależała możliwość zrobienia przelewu to gruba przesada.


sniady sniady
05.01.2017. 12:35

ING coraz gorsze

Ooo... widzę, że nie tylko mi nie podoba się nowa aplikacja ING. Jest mało intuicyjna ;( Zaczynam powoli zastanawiać się nad zmianą banku. Najbardziej wkurza mnie opłata 2,50 za wypłatę z bankomatów i 7 zł za kartę. Myślałem, żeby przejść na coś zupełnie darmowego. Znajomi mówili mi coś ostatnio o Idea Banku i o Orange Finanse. nie wiem czym jest ten Idea Bank, a Orange Finanse podlega jakoś pod mBank, więc może być ok. Słyszał ktoś coś o Orange, macie tam konta?


Marek Marek
04.01.2017. 19:23

Opinia

Kiedy otwierałem konto oprocentowanie wynosiło ponad 5,5 % i od dnia założenia systematycznie spada, aż w końcu chyba całkiem zniknie.

Ale czego my, klienci, chcemy?! Przecież powinniśmy się cieszyć, że bank "przechowuje" nasze pieniądze, dba o nie, głaszcze po nominałach. Właściwie to powinniśmy dopłacać bankom za to, że składują nasze wirtualne pieniądze.

ING konto maklerskie - kiedy otwierałem było za darmo. Przestałem z niego korzystać i w między czasie ponoć naliczono mi jakieś opłaty, ale dobra wiadomość - po tym jak naliczyli uznali, że od tej chwili znów konto będzie za darmo. Tylko, że opłaty pozostały do zapłacenia.

W bankomacie w oddziale zeżarło mi kartę, ponieważ system się zawiesił. Czekałem na techników dwie godziny, ale nie udało im się przywrócić systemu. Nie mogli też otworzyć bankomatu i oddać mi karty, chociaż pieniądze wyciągnęli - nie dla mnie! Po wielkiej awanturze przysłano mi kartę po dwóch dniach roboczych (choć zarzekali się, że to musi trwać min. 7 dni).

Szkoda słów na ten bank, jedyne co mają dobrego to byłego aktora Marka Kondrata.


Pawe Pawe
31.12.2016. 10:32

Znacznie ulepszony interfejs. Zbyt drogi!

ING nie jest najtańszym bankiem, ale nie sprawia żadnych problemów z funkcjonowaniem. Do tego szeroka sieć bankomatów i coraz lepsze modele wpłatomatów wielu przedsiębiorcom nie pozostawiają wyboru w kwestii konta firmowego. Gdyby tylko chciało być taniej....

W mojej ocenie nowy interfejs jest bardzo intuicyjny i znacznie ułatwia pracę z kontem, w szczególności firmowym. Przelewy do ZUS, US wykonuje sie o wiele szybciej.

Jesli ktoś jest w stanie zaakceptować wysokie koszty prowadzenia rachunków i mizerne oprocentowanie kont oszczędnościowych, będzie zadowolony.


adam adam
24.12.2016. 11:14

aplikacja

Witam. Nowa aplikacja int. to jak dla mnie jakas porażka . Nie wiem ,jak można ja nazwać bardziej przejrzystą i prostszą . Napaćkali jakiś kółeczek , tabelek . Jak na razie jest stara wersja ,która moim zdaniem jest o wiele lepsza , ale nie wiem jak długo.


uzytkownik uzytkownik
20.12.2016. 09:47

nowe moje ING

Nowa odsłona bankowości internetowej ING jest koszmarna!
Kolorowych baloników, bąbelków, wodotrysków tyle, że wciąż trzeba przewijac na 22" ekranie. Znalezienie jakichkolwiek informacji graniczy z cudem.
Babole typu podawanie zasobności portfela wraz z limitem na karcie kredytowej. Brak podglądu kont prywatnych lub firmowych (do wyboru).
Całość sprawia wrażenie, że bankowi chodzi tylko o wciśnięcie nowych produktów i utrudnienie orientacji w posiadanych środkach.
Nie znam nikogo, komu podobałoby się te całe "moje ING".
Całe szczęście, że można jeszcze logować się do starego, bardzo dobrego systemu.


.


Natalia Natalia
09.12.2016. 22:05

POLECAM Z CZYSTYM SUMIENIEM

Jeżeli chodzi o koszty związane z prowadzeniem rachunku, opłatami i prowizjami to bardzo podobnie do innych banków. Czytajac poprzednie komentarze uważam, że należy zacząć od tego, że bank nie jest instytucją charytatywną, a oprocentowania na lokatach nie zależą od Banku a od podnoszenia i obniżania stóp procentowych przez radę polityki pieniężnej i tak nie jest źle, gdyż w Niemczech banki mają lokaty minusowe, z reszta żaden bank nie daje na stałe wysokigo oprocentowan i są to raczej "akcje"na 2-3 miesiące na zachęcenie nowych klientów. Żyjemy w takich czasach gdzie przy wyborze banku powinniśmy kierować się tym jaka pozycję ma Bank na rynku (czy ciagle nie jest odkupywany) i czy nasze pieniądze są tam bezpieczne. W przypadku ING te rzeczy są spełnione. Dodatkowo jest zawsze miła obsługa, nowocześnie i fajna aplikacja mobila. Jestem klientka od wielu lat i nie zamierzam za nic odchodzić. Niestety wiele negatywnych opini wynika z niewiedzy i to jest przykre.


Robert Robert
01.12.2016. 18:10

Opinia

Jestem na tym koncie od 11 lat. Jednak ING zaczyna sobie pogrywać, coraz to większe opłaty, a szala goryczy przegięła się w obecnym 2016 raku, odkąd zaczęli pobierać opłaty ze wszystkich bankomatów które mam w mieście (no poza firmowym ing).
Kpiny. Zakładałem konto gdzie wszystko było darmowe po spełnieniu ich lekkich warunków. Teraz robi się koszmar.
Przeszedłem do Millenium , tam spełniam ich warunki. (dowolna minimalna transakcja kartą i dowolna suma wpływów min 1000zł)


Marta Marta
27.11.2016. 20:19

często nie działa aplikacja mobilne

w dniu piątkowych wyprzedazy po raz kolejny zawiodłam sie na możliwości płatności blikiem, bo po raz kolejny nie mogłam zalogować się na ingmobile. No i po zakupach.....


MIROSAWMAJOWSKI MIROSAWMAJOWSKI
30.10.2016. 20:49

super oddział

POLECAM
Korzystanie z usług placówki bankowej ING EXPRES ( ING BANKU ŚLĄSKIEGO ) w Galerii Dominikańskiej....
Miła i fachowa obsługa , rzetelne podejście do każdego klienta a w szczególności doradcę klienta Panią Monikę Helik
Dużo lepsza obsługa niż w oddziale na UL.Szewskiej bardziej kompetentna i lepiej przeszkolona i informująca klientów w rzetelny sposób ..
POLECAM WSZYSTKIM CHCĄCYM ZAŁOŻYĆ KONTO LUB PRZENIEŚĆ KONTO WE WROCŁAWIU


Filip Filip
10.10.2016. 15:39

Wyczucie terminu w wykonaniu ING

Dziesiatego dnia miesiaca wymyslili sobie konserwacje systemu platnosci do ZUS. Na kontach firmowych.
"Przepraszamy ale usluga jest niedostepna". I tak od samego rana do jak na razie 16tej.
Naprawde nie bylo innego terminu ???????????
Konserwacje platnosci VAT planujecie pewnie na 25-go ???????


szpaq szpaq
06.09.2016. 17:56

Opinia

Bardzo zawiodlem sie na banku.
Korzystalem z konta direct + aplikacja
na tela super.
Chcialem wziasc kredyt na mieszkanie ale
ze mialem naprawde male problemy z innym bankiem
nie dostalem kredytu w PKO odrazu.


Ondrasz Ondrasz
03.08.2016. 16:03

oprocentowanie lokat tragicznie niskie

Potwierdzam, nie informując klientów obniżyli oprocentowanie na OKO z 1% na 0,7%, co jest kwotą żałosną. Wobec takiej zmiany nie ma sensu dalej trzymać oszczędności w tym banku. Muszę niestety stwierdzić, że z roku na rok jest u nich coraz gorzej.


karol karol
30.07.2016. 22:11

masakra

poszedłem zamknąć karte kredytową, której założenie było warunkiem otrzymania kredytu hipotecznego. Okazało się, że nie było takieo warunku-zostałem naciagnięty. Mało tego - doradca sugerował mi , abym złożył skarge na swojego kolege z pracy, że ten mnie naciągnął. Robił to dość natarczywie i bardzo mi sie to nie podobało. Nawet wspomniał, że moge powiedzieć, że nie podpisywałem umowy karty a podpis został podrobiony. Coś nie tak z tymi ludzmi w tym banku. Chyba zaczyna im fiksować.


Marcinx00 Marcinx00
29.07.2016. 14:13

Opinia

Też rezygnuję z banku 0,7% to śmieszne na początku zachęciły mnie do tego banku wpłatomaty ale trzymać tam pieniądze za darmo straszna lipa się zrobiła


ArturL ArturL
08.07.2016. 16:04

polecam szukajacym dobrego banku i konta z niskimi opłatami

Być może są oferty bardziej opłacalne z punktu widzenia tych osób, które chcą mieć wszystko za darmo, ale ja muszę przyznać, że nie mam podstaw do tego, aby zgłaszać jakiekolwiek zastrzeżenia.

ING oferuje uczciwe warunki, nie straszy zmieniającymi się przepisami i nie jest bankiem nachalnym. Podoba mi się też samo podejście do klienta. Owszem, raz na jakiś czas trzeba poczekać w kolejce przy okienku, ale zawsze mam pewność, że nie będzie to czas stracony i uzyskam potrzebne mi informacje. Polecam nie tylko ludziom młodym.


marcin marcin
26.06.2016. 22:02

licza sie ludzie - bzdura

Hasło liczą sie ludzie to bzdura. Bank jak każdy inny. Kłamia przy sprzedaży produktów, bo maja plany jak wszędzie. Ostatnio usłyszałem, że na koncie funduszowym bede miał 3% po roku. Skąd , k..., mogą to wiedziec? Narazie mam w plecy 0,5%. Poza ym zwalniaja dobrych, starych i zaufanych pracowników, przyjmuja patałachów. Moja Pania zwolnili i teraz nie mam do kogo chodzić. Więc ide do aliora.


Krl Lew Krl Lew
25.06.2016. 13:19

0,7% na koncie oszczędnościowym od lipca 2016

0,7% na koncie oszczędnościowym od lipca 2016. Przy odłożonej kwocie do 100000zł nie starczy nawet na dobrą flaszkę co miesiąc żeby się znieczulić. No bo jeszcze podatek Belki i opłata 7zł. Skandal. Nie polecam.

Większa szansa zakopać te pieniądze w ogródku, może coś wyrośnie.

Od lat jestem klientem i przez ten czas jedyne co mi oferowali to systematyczne obniżki oprocentowania. Każdego roku coraz mniejszy procent, aż do 0,7%.

Ostatni mój rok z ING.


WkurzonyStayKlient WkurzonyStayKlient
18.06.2016. 15:54

D

Jestem klientem ING od 16 lat i to jest ostatni rok mojej współpracy. Niestety, oferta oraz obsługa klienta w ostatnich latach okazuje się skandaliczna. Porównałem ostatnio, zirytowany stanem rzeczy, oferty innych banków i porównanie to nie wypada korzystnie na rzecz tego banku z Lwem.
W tym banku, niezależnie od "stażu" trzeba płacić już za wszystko, mimo iż w umowie którą zawierałem nie było nowych opłat. . Bardzo wysokie prowizje są za wszystko - wypłata z bankomatu, przelew na konto etc. Nie wiem po co istnieje w tym "banku" Dział obsługi klienta - nie potrafią w niczym pomóc, a jeszcze przesłuchują Ciebie przez telefon zadając jakieś idiotyczne pytania, niby dla Twojego bezpieczeństwa. Czarę goryczy przelewa likwidacja od kwietnia WSZYSTKICH, poza jednym w Zielonej Górze, oddziałów tego dennego banku.
Teraz ze wszystkim trzeba latać na drugi koniec miasta, bo bank zrobił "restrukturyzację".
Teraz jeszcze kombinują w apletach transakcji internetowych i regułą jest, że ten aplet nie działa
poprawnie - np. nie odświeża stanu konta. Trzeba korzystać ze starej wersji systemu bankowości
internetowej.

Totalna ignorancja, niekompetencja pracowników obsługi klienta, przekombinowany system,
archaiczny sposób komunikacji z klientem. A było tak pięknie gdzieś do 2012 roku...

SZCZERZE NIE POLECAM TEGO BANKU. ZŁODZIEJSKA, PODEJRZANA INSTYTUCJA z komuszą
historią prywatyzacji z początku lat. 90tych. Teraz dopiero wychodzą "kwiatki"...


Smart Smart
15.06.2016. 18:31

Zawiodłem się na tym banku, więc rezygnuje z ich usług.

Witam wszystkich - od prawie 10 lat byłem klientem tegoż banku. Wszystko do tego roku było ok. Razem z żoną chciałem nawet wziąć kredyt hipoteczny ale okazuje się, że mimo iż jestem z żoną już tyle lat w tym banku to bank nie raczy nawet negocjować bo mają swoje sztywne zasady. Pogorszyło się też w tym banku przez to, że pobierają 2zł za każdą wypłatę z bankomatu a na koniec dowiedziałem się dzisiaj, że obniżają oprocentowanie na koncie oszczędnościowym z 1 do 0,7%. Nie wspomnę już o nowym beznadziejnym interfejsie, gdzie po zalogowaniu się na swoje konto widać jak byk mój stan konta a poza tym zniknęły moje przelewy wzorcowe. Ale jak w reklamie z tym CK Dezerterem - DLA NAS LICZĄ SIĘ LUDZIE - chyba tylko po to aby mieć kogo doić z kasy.


kusik kusik
19.05.2016. 15:35

płatność kartą

to normalne, ja też tak mam gdy płace zbliżeniowo - pieniądze są aktualizowane po 1-2 dniach od zakupu. Jeżeli płace katą wpisując pin - jest to na bieżąco zmieniane.


Agnieszka Agnieszka
06.05.2016. 18:47

Kciuk w dół.

Zmieniłam Millenium na ING i jestem baaaardzo niezadowolona z płatności kartą. Jestem wręcz wściekła kiedy widzę, że po zrobieniu zakupów nie pobrało pieniędzy z konta, owszem zostaną pobrane ale dwa-trzy dni pozniej kiedy już zapomnę, że zrobilam zakupy. Zrobię zakupy kartą kilka razy dziennie i już tracę rachubę ile mam pieniędzy na koncie. Nikt nie potrafi mi pomoc w banku. Bardzo mnie to irytuje. W Millenium nigdy nie mialam takiej sytuacji. Chyba bede musiała tam wrócić.

Ma ktoś moze taki sam problem jak ja?
Pozdrawiam,


Rwg Rwg
06.05.2016. 11:31

To był dobry bank.

Jeszcze na początku roku nie mógłbym powiedzieć nic złego o ING, ale teraz, po zmianach w cenniku i wprowadzeniu prowizji za wypłaty z bankomatów wiem, że to koniec współpracy.


Ar Ar
22.04.2016. 00:06

Żenada

Bank zmienil warunki umowy na gorsze(mowie tu o platnych wyplatach z innych bankomatow niz ing), nie taka umowe podpisywalam zarowno ja, jak i reszta rodziny, wiec konta zostana pozamykane. Dwa dni temu chcialam zmienic numer telefonu do konta, przez niekompetemtnego pracownika zablokowano mi bankowosc online...ktorej odzyskac nie moge, bo bank zablokowal takze usluge halo slaski, wiec nie moge otrzymac kodu weryfikacyjnego. Nie polecam i odsylam do konkretnych bankow-millenium,mbank... Img nie dba o klienta


TOMASZ TOMASZ
17.04.2016. 22:33

Opinia

Mam konto prywatne w ing 15 lat a firmowe 8 lat - w zeszłym roku wpłacając do wpłatomatu (konto firmowe) gotówkę -8tyś - bank mi jej nie zaksięgował - po rekalamacji dostałem pienieądze po tygodniu
14 04 wypłacałem z bankomatu 1tyś - bank pobrał z konta dwa razy po 1tyś - reklamacja się rozpatruje - zastanawia mnie tylko ile takich sytuacji miałem( ile bank zarobił na lewo) skoro nie specjalnie wypłaty i wpłaty sprawdzałem - jestem na etapie zmiany banku.


Robert Robert
14.04.2016. 08:47

Opinia.

mam w ING 2 konta. Kiedyś wypłaty z bankomatów były za darmo w tej chwili tylko z bankomatów ING i jakieś tam jeszcze firmy. Ostatnio po zalogowaniu do systemu przez internet okazało się, że konto firmowe przestało być obsługiwane przez system internetowy. Za pierwszym razem mogłem się jeszcze "przelogować" do starego systemu. Teraz już nie mogę. Jednym słowem, wróciliśmy do 19 wieku... Pozdrawiam.


niezadowolony niezadowolony
12.04.2016. 07:49

nadal ING nie rozwiązało problemów i nie zamierza

minęło już trochę czasu i ING nadal rznie głupa.
prowadzę firmę i coraz większe są problemy z tym bankiem. Po prostu olewają klientów i dalej jadą na zbieraniu haraczy.
Również do dnia dzisiejszego , nie wskazali gdzie mogę korzystać z bankomatów bezpłatnie , za każde przewalutowanie pobierają kosmiczne kwoty a faktury nie wystawia.
za 40 000zł pobrali mi kwotę przewalutowania ok. 2500zł. To jest najzwyklejsze przestępstwo !
odradzam każdemu ten bank. Są najdrożsi i mają fatalna obsługę na infolinii.


Marcin Marcin
04.04.2016. 10:00

Opinia

Założyłem konto oszczędnościowe, które miało być oprocentowane na 2,5%, jedynym warunkiem miało być utrzymanie konta przez 4 miesiace - tak informowały wszystkie oferty w interecie i konsultanci telefoniczni. Teraz utrzymują, że oprocentowanie to 1%! Sprawa skończy się w sądzie, takiej bezczelności nie ma nawet na bazarze w grze w trzy kubki.


Robert Robert
03.04.2016. 16:56

ING - coś nie tak

Miałem przez kilka lat konto w innym banku, przeniosłem się do ING ze względów prywatnych. Konto osobiste wraz z małżonką. Byliśmy razem, założyliśmy konto wspólne i to był początek niesamowitych zbiegów okoliczności. Karta do konta przyszła do mnie pocztą już po 5 dniach, do małżonki już nie. Otóż pani zakładająca konto nie wpisała dokładnego adresu małżonki, mój owszem. Karta nie dotarła! bo nie znali adresu. Moja karta po poprawnej aktywacji i nadaniu numeru pina zaczęła robić dziwne rzeczy. Transakcję były raz akceptowane raz nie. Terminale zaczęły wyrzucać komunikaty, że niepoprawny pin. Trwało to może kilka dobrych dni, aż po konsultacji i dowiedzeniu się o konieczności nadania nowego pinu. Idę wiec do pomarańczowego bankomatu i chce nadać pin, transakcja odrzucona! Dzwonię i dowiaduję się, że pomarańczowy bankomat ing tak na prawdę nie jest bankomatem ing. Szok, więc trzeba dymać do banku i tam to zrobić, bo tam jest bankomat. Czas nagli z innymi sprawami, to stwierdziłem, ze załatwię to w najbliższym dniu kiedy będę w pobliżu. Otóż nie, bo przy kolejnych zakupach transakcja już nie przeszła i zablokowało kartę. Więc ja bez karty, małżonka bez karty, gleba! To ja do banku pędzę, odblokowuje kartę nadaję pin, jestem król! Gówno, kolejna akcja dwa dni później w nd, podchodzę do bankomatu innej firmy, wkładam kartę i bach zwiecha, kartę wciągnęło, bankomat bluscreen! Czy takie rzeczy się przytrafiają jeszcze komuś? Pomijając już kwestie, że bankowość internetowa potrafi nie działać w godzinach nocnych, po co? przecież transakcji zakupowych w necie nie robi się w nocy. W nocy się śpi! Tak więc bank ten wyczerpał limit wpadek, jutro idę zamknąć konto!


Macminik Macminik
29.03.2016. 22:37

Było różowo a jest... Smutno

4 lata temu przeniosłem się do ING. Byłem zachwycony obsługa klienta, podejściem pracownikow, rewelacyjna aplikacja na tablet i telefon i niezwykle łatwa możliwością zarządzania kontem. A było to w dodatku za darmo.
Jednak ostatnio bank wprowadził opłaty za wypłaty z bankomatów obcych. Wolne od opłat sa bankomaty ING i jakiś Planet Cash którego nigdzie nie ma. Efekt jest taki, że 2 razy byłem zmuszony wypłacać pieniądze w Euronecie (lub dymac 10 km do banku). Za każda wypłatę skasowali 2,50 zł.

Od kilku miesięcy dostępna jest nowa wersja strony do obsługi konta, tworzona przez normalnych inaczej. Nie wiem co oni tam palą, ale strona zapowiada się fatalnie. Nieczytelna i ogólnie z intuicja nie ma nic wspólnego. Podobno zaczęli tez grzebać przy aplikacjach mobilnych.

Ja dziękuje.... Wysiadam. Nie mam ochoty płacić za każda wypłatę po 2,50 i nie mam ochoty zastanawiać się, co autor nowej strony pił podczas jej tworzenia i jakimi pokręconymi ścieżkami przebiegały jego toki myślowe.

Z żalem... Rezygnuje z ING. Jak wprowadzicie bankomaty za 0 zł, lub choć Euronet, wrócę. A tak... No way...


Mata Mata
10.03.2016. 14:11

Dobre konto w solidnym banku

Miałem już takie momenty, w których się zastanawiałem, czy nie czas zainteresować się tym, co ma mi do zaoferowania konkurencja, ale za każdym razem wracałem do ING i to wracałem dość zadowolony.

Oferta nie jest może przełomowa i tu niektóre inne banki można pochwalić za lepszy marketing.

Ale samo podejście do klienta ING ma nieustannie na bardzo wysokim poziomie, nawet pomimo ewentualnych problemów, których zresztą nie da się chyba pominąć bez względu na bank. Nie jest idealnie, ale jest solidnie, a to mi odpowiada.


tosia tosia
02.03.2016. 12:14

konto techniczne

wielki negatyw.
Zlikwidowałam konto z powodu wprowadzenia opłat za bankomaty oraz podniesienia kosztów przewaluowania, co przy częstym pobycie za granicą generuje dużo obciążeń.
Niestety bank ukarał mnie za zamknięcie konta w ten sposób, że zatrzymał zwrot pieniędzy ze sklepu internetowego, które wpłynęły tydzień po zamknięciu konta na tzw. koncie technicznym. Każdy szanujący się bank odsyła pieniądze do nadawcy, gdy konto jest zamknięte. Pan na infolinii poinformował mnie, że nie potwierdzi zatrzymania pieniędzy, bo nie ma dostępu do takich informacji. Mogę udać się do Oddziału banku - 100 km - i tam wyjaśnić sprawę.
Ale przecież jestem byłym klientem, więc na co liczę.
Przeniosłam konto do BGŻ Paribas. Wszystko mam za darmo. Bankomaty, przelewy, a koszty przewaluowania są zwracane. Zapraszam.

Pozdrawiam


Ania Ania
22.02.2016. 16:19

przelewy

Ayłam dziś w ING w Ostródzie zapytać jak długo trzeba czekać na pieniądze bo z banku nadawcy wyszły we wtorek, a na moje konto jeszcze nic nie wpłynęło. Panie kazały mi cierpliwie czekać. Dodajac, że zmienił się rząd i zasady w banku też. No szlak mnie trafił. Co wy na to. To nic że za bankomaty trzeba płacić za przewalutowanie pobierają prowizję. Ale to jest już przecięciem. Zamykam to konto.


CNC CNC
21.02.2016. 17:41

bank ma problemy i udaje że nic nie wie

ja byłem jeszcze 6 miesięcy temu bardzo zadowolony z banku ING.
Jednak straciłem zaufanie do nich po tym jak należało przez ten ( obecnie nieudolny ) bank rozwiązać drobiazg jakim jest źle działająca strona z wnioskami.
I się zaczęło !!
Jazda trwa do dziś. Na infolinii siedzą TUKI , gamonie , albo faktycznie nic nie wiedzą co się dzieje albo udają że nic się nie dzieje.
Przez ten zakichany bank , muszę większość przelewów robić na poczcie.
XXI wiek i płacenie faktur kontrahentom na pocie ?
Hehe ... to są jaja !!


grze grze
18.02.2016. 00:00

konto firmowe NEGATYW

Dopuki nic nie chcecie od banku to jest ok problem się zaczyna gdy macie do niego interes ,wtedy nic nie dostanieciejakimś dziwnym trafem nie spełnia się wymogów które są naciągane . Móje ostatnie doswiadczenie:konto firmowe.ponad 1 mln wpływów przez 8 miesiecy zusy i podatki moje i pracowników płacone w terminach, brak jakichkolwiek zobowiązań na firme chciałem dostać line kredytową (debet )na 20 -30 tys zł za poręczeniem (srednie wpływy ok 150 tyś na miesiąc) początek roku i ludziska słabo płaćą a swoje zobowiązania takrze mam wiec tak na zabezpieczenie się w razie czego .PORAŻKA powiedziano mi że powinienem mieć jakąś dodatkową prace aby być wiarygodnym tzn zatrudnic sie u kogoś > Moje zdumienie i wk.. nie miało granić Tylko idiota takie coś mógł wymyslić ????? Przez internet poprosiłem o kontakt z doradcą . Pierwszy zadzwonił nastepnego dnia i bredzi podobnie że nie i że dodatkowa praca, powiedziałem że albo dadzą jakąś oferte albo wygaszam konto ,wystraszył sie bo rozmowa nagrywana przez bank i połączył z centralą z Katowic .Kompetentna osoba sprawdziła , policzyła troche to trwało ale oznajmiła mi że należy sie przy moich wpływach 10 000 tys debetu na koncie na start bez jakichkolwiek wymogów ( takie coś na start dla firm od samego początku) A jesli chodzi o wiecej to za poręczeniem majątkowym.Mówie dom za ponad 300 tyś wiec jest ok dostane,mam na nastepny dzień iść i podpisać umowe w banku bo bedzie dla mnie już oferta.OK. Ide .Doradca sprawdza i nic nie ma nic nie moge dostać nawet limitu na start bo.......KUR... nie mam pracy a to ze obroty ,zyski firmy to ich nie obchodzi jestem niewiarygodny.banda idiotów i tyle KONTO osob mam tam 10 lat firmowe 8 mies Firma młoda ale zainwestowałem wszystko co miałem i działam tę kwote uzupełniły by wpływy w ciągu kilku dni bank dodatkowo by zarobił 10% od debetu ale po co oni swoje już mają .wiecej sie z ich centralą nie bede kontaktował wygaszam konto ide do 2 banku


Arek Arek
16.02.2016. 10:31

Byłem zadowolony ale...

Było wszystko ok. do czasu kiedy teraz wprowadzona została opłata za wypłatę z bankomatów. No bez jaj. Na rachunek wpada kilka tyś zł i samych oszczędności mam tam kilkadziesiąt tysięcy, kasą obracają a za wypłaty z bankomatów jeszcze mam płacić? Przeniosę się do Alliora bo nawet za prowadzenie też III filaru w ING (teraz Nationale Netherlanden) nie ma żadnej premii. Trochę słabo bo rozumiem jakby było np. 5 darmowych wypłat a kolejne płatnę ale nie że jedna jest darmowa a reszta już nie. Szkoda że tak pojechali z klientami...


Pawe Pawe
15.02.2016. 19:09

żal.pl - ignorancja i niekompetencja!!!

Miałem konto w ING do czasu przykrej niespodzianki związanej z wypłata z obcego bankomatu, która nie doszła do skutku a bank zaksięgował wypłatę. Zdarzyło się to dwukrotnie w ciągu dwóch trzech dni. Pierwszą, niesłusznie pobraną kwotę odzyskałem po pół roku negocjacji, drugą nie... Nagrania z monitoringu i inne rzeczy bank zignorował. Moją sprawę rozpatrywało 23 konsultantów, czyli pierwsza przypadkowa osoba każdego dnia...

Wszystko jest ok dopóki nie ma problemów. W razie kłopotów jesteś odsyłany do kontaktu mailowego lub caal centre i TWOJE PIENIĄDZE SĄ NIE DO ODZYSKANIA....


Jola Jola
11.02.2016. 17:13

nowe, gorsze warunki dla klientów

Do czasu zmian przepisów to był idealny bank, prawie. Zmiany, które bank wprowadził zniechęciły całą moją rodzinę (4 osoby), które wypisują się z banku, a nie lubię zmian. Szlag mnie jednak trafia, że jedne banki potrafią dbać o klientów i nie obciążać ich tak opłatami, a innym jest ciągle mało.
Zapłać 300 zł kartą, ale za każdą transakcję przecież ci policzymy (no chyba, że wykonasz je w Empiku, Żabce lub wybranych stacjach benzynowych - do tej pory nie wiem których). Często brakowało w bankomatach ING gotówki, albo miały awarię. Do tej pory mogłam iść do innego, pobliskiego, teraz bym musiała kilka km. Bosko, znowu w korkach. Wolę płacić kartą i do tej pory nie było problemu. Teraz z tego powodu trzeba podziękować ING za współpracę. Czytając różne rankingi darmowych kont ING chwali się, że bankomaty w całym kraju ma za darmo (czasami tylko dopisane jest małym druczkiem lub nie dopisane wcale, że tylko 1 raz w miesiącu, każda następna transakcja to 2,50 zł. Szkoda, wielka szkoda


Kaka Kaka
11.02.2016. 14:30

rezygnuję

Miałam bardzo długo konto w tym banku,ale rezygnuję,wprowadzona opłaty od wypłat w innych bankomatach ,dlatego serdecznie dziekuję.Był to główny powód wybrania ING,a teraz szukam innego banku bez opłat.Czekam aż mi wszystko pospływa ,bo podawałam to konto i żegnam się z ING.
Mój syn już zrezygnowała ,a córka w najbliższym czasie.Uważam,że przez te opłaty ING straci klientów


Ola Ola
01.02.2016. 15:52

jest ok

Jestem zadowolona z konta Direct, za konto i kartę nie płacę nic. Wprawdzie trzeba miesięcznie dokonać kartą transakcji na 300 zł ale to się spokojnie uzbiera przy codziennych wydatkach. W poprzednim banku musiałam co miesiąc płacić kilkanaście złotych i bankomatów też nie miałam wszystkich za darmo. Dla mnie jest to bank, który ma obecnie najlepszą ofertę.


Majkel Majkel
29.01.2016. 11:29

Bonarka ing

Kasa zajmuje sie wpłatami wypłatami zakładaniem konta i problemami ludzi . Na zapleczu kilka osób nikt nie podejdzie . Kasa powinna wpłacać wypłacać kasę i tylko to . Oczekiwanie na wpłatę gdzie przede mną były 3 osoby to jedyne 40 min ... Masakra jakaś


solidrock solidrock
22.01.2016. 14:41

opłaty :)

ja konto w ing mam od ok 2005r (nie pamiętam dokładnie) zakładałem jeszcze jako student, było wtedy w pełni darmowe - pierwszy zgrzyt - konto automatycznie jak ukończyłem jakiś wiek przestało być studenckie a zaczęło być "płatne" - niby ok - ale informacja z banku powinna być że konto zmieniło charakter i od tego momentu pobierają opłaty, tego było brak. Potem zmieniłem sobie to konto na darmowe konto internetowe (opłaty za kartę jeśli nie używam i limity które jak już wcześniej ktoś wspominał zwiększają się (ale to chyba tez logiczne, zarabiamy coraz więcej więc więcej można wydawać), a ta zmiana ostatnia przelała czarę goryczy - podpisując umowę miałem zapewnione darmowe bankomaty - teraz już nie. Zatem podziękuję za długoletnią współpracę i w tym tygodniu udam się do banku po zamknięcie konta - to możemy wykonać darmowy nie akceptując zmian. Namówię też żonę - są inne banki które za możliwość operowaniem naszymi pieniędzmi i zarabianiem nie każą sobie dodatkowo płacić.


Joanna Joanna
11.01.2016. 17:43

opinia o ing

Przeniosłam się do ing w grudniu 2009 z nieistniejącego już Lukasa i przez dłuższy czas byłam zachwycona. Samoobsługa internetowa była czymś, czego wtedy potrzebowałam i pod tym względem nie mam żadnych zastrzeżeń. Zaczęło się od notorycznego podnoszenia opłat za prowadzenie konta (użytkowanie karty), chyba, że transakcje przeprowadzone z jej użyciem wyniosą (i tutaj nie napisze ile, natomiast są systematycznie podnoszone). Za to oprocentowanie na koncie oszczędnościowym to jakiś kabaret i żenada! Kolejna rzecz: zmienili zasady gry w trakcie gry, a kto tak robi?? Myślę, że każdy odpowie sobie na to we własnym zakresie: najpierw wszystkie bankomaty za darmo, teraz jedynie bankomaty ing, których z resztą jest jak na lekarstwo: więc albo płacisz prowizję albo lataj po mieście i szukaj! Ale lokata w tym banku przepełniła kielich goryczy: lokata opłacająca się klientowi, wszystko cacy i pięknie, wystarczy znaleźć się w "widełkach" i pieniążki same się rozmnażają: od 6 miesięcy mam zamrożone (ponieważ wcześniejsza rezygnacja z lokaty wiąże się z sankcją finansową dla klienta) 11 tysięcy i ten pseudo-bank dysponuje moimi pieniędzmi s mi przez cholerne pół roku nie wpłynął z tego tytułu złamany grosz!!! Dosłownie - nie zarobiłam na lokacie nawet pól grosza, wielkie okrągłe zero!! Ten bank to kompletne dno i porażka!! Idealny dla wszystkich, którzy uwielbiają tracić nerwy!!! Absolutnie nie polecam!


Strony: Pierwsza 1 2 3 4 5 Ostatnia >> (5 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2016 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !