Konta bankowe · Konto · Konto w ING Bank Śląski - Warto założyć? Wasze Opinie?

Konta ING

ing direct Bank uniwersalny – tak można podsumować strategię ING Banku Śląskiego. Ofertę produktów – zarówno kredytowych jak i oszczędnościowych – dostosowuje do niemal każdego klienta. Dotyczy to również kont osobistych i firmowych. Uniwersalność banku podkreśla konsekwentna kampania reklamowa z udziałem Marka Kondrata.

Konto ING DirectKonto z Lwem Direct to konto internetowe. „Internetowi nie płacą ” – bo wszystko robią sami. Otwarcie i prowadzenie rachunku są darmowe, przelewy również (za wyjątkiem przelewów typu SORBNET). Bezpłatna jest karta do konta (VISA lub Debit MasterCard) – możemy nie płacić za jej użytkowanie, wystarczy 300 zł w miesiącu transakcji bezgotówkowych. Bezpłatne są wyciągi w systemie internetowym, natomiast wersja papierowa to koszt 9 zł. Tyle samo kosztuje wypłata gotówki w oddziale, i przelewy wykonywane w oddziale. Za darmo pieniądze można wypłacać z bankomatów ING oraz Planet Cash. Dodatkowo, możliwa jest jedna bezpłatna wypłata w miesiącu z dowolnego bankomatu, dowolnego banku w Polsce.

HIT: 100 zł premii za otwarcie konta
Aby otrzymać 120 zł należy otworzyć konto przez internet do 31.07.2017 r., a następnie do 31.10.2017 r. zapłacić kartą do konta łącznie min. 1000 zł i spełnić pozostałe warunki przewidziane w warunkach promocji. Weź udział w promocji już teraz i załóż interesujące Ciebie konto w ING (np. Konto Direct) na stronie banku ING:

premia 100 zł ING

OKO , czyli Otwarte Konto Oszczędnościowe ING Bank Śląski pozwala otworzyć również klientom, którzy nie mają w banku konta osobistego. Na koncie złotówkowym (OKO można prowadzić również w euro, dolarach i funtach) oprocentowanie – w zależności od wielkości depozytu. Promocja trwa przez pierwszych sześć miesięcy. Odsetki doliczane są co miesiąc. Przelewy między kontami w banku ING są bezpłatne. Pierwsza wypłata środków w miesiącu (również wypłata gotówkowa czy przelew zewnętrzny) są bezpłatne.


Konto Direct dla FirmKonto Direct dla Firm – to oferta dla tych, którzy większość operacji wykonują sami, przez Internet. Mogą z niej korzystać osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą i korzystające z uproszczonych form księgowości. Konto prowadzone jest za darmo, bezpłatne są wypłaty z bankomatów w całym kraju (ale za wypłatę w oddziale bank pobiera prowizję – 0,5 proc. kwoty plus 10 zł). Bezpłatne są przelewy przez Internet i telefon na konta w ING Banku Śląskim, przelewy do ZUS i US. Pozostałe kosztują 0,90 zł. Opłata za korzystanie z karty do konta to 7 zł. Bank nie pobiera opłaty, jeśli wykonamy nią transakcje bezgotówkowe za minimum 300 zł.

Autor recenzji: Ania Solska

Konto w ING Bank Śląski - Warto założyć? Wasze Opinie? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
2.45 na 5
117 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (241 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 5 Ostatnia >> (5 stron razem)
Ania Ania
22.02.2016. 16:19

przelewy

Ayłam dziś w ING w Ostródzie zapytać jak długo trzeba czekać na pieniądze bo z banku nadawcy wyszły we wtorek, a na moje konto jeszcze nic nie wpłynęło. Panie kazały mi cierpliwie czekać. Dodajac, że zmienił się rząd i zasady w banku też. No szlak mnie trafił. Co wy na to. To nic że za bankomaty trzeba płacić za przewalutowanie pobierają prowizję. Ale to jest już przecięciem. Zamykam to konto.


CNC CNC
21.02.2016. 17:41

bank ma problemy i udaje że nic nie wie

ja byłem jeszcze 6 miesięcy temu bardzo zadowolony z banku ING.
Jednak straciłem zaufanie do nich po tym jak należało przez ten ( obecnie nieudolny ) bank rozwiązać drobiazg jakim jest źle działająca strona z wnioskami.
I się zaczęło !!
Jazda trwa do dziś. Na infolinii siedzą TUKI , gamonie , albo faktycznie nic nie wiedzą co się dzieje albo udają że nic się nie dzieje.
Przez ten zakichany bank , muszę większość przelewów robić na poczcie.
XXI wiek i płacenie faktur kontrahentom na pocie ?
Hehe ... to są jaja !!


grze grze
18.02.2016. 00:00

konto firmowe NEGATYW

Dopuki nic nie chcecie od banku to jest ok problem się zaczyna gdy macie do niego interes ,wtedy nic nie dostanieciejakimś dziwnym trafem nie spełnia się wymogów które są naciągane . Móje ostatnie doswiadczenie:konto firmowe.ponad 1 mln wpływów przez 8 miesiecy zusy i podatki moje i pracowników płacone w terminach, brak jakichkolwiek zobowiązań na firme chciałem dostać line kredytową (debet )na 20 -30 tys zł za poręczeniem (srednie wpływy ok 150 tyś na miesiąc) początek roku i ludziska słabo płaćą a swoje zobowiązania takrze mam wiec tak na zabezpieczenie się w razie czego .PORAŻKA powiedziano mi że powinienem mieć jakąś dodatkową prace aby być wiarygodnym tzn zatrudnic sie u kogoś > Moje zdumienie i wk.. nie miało granić Tylko idiota takie coś mógł wymyslić ????? Przez internet poprosiłem o kontakt z doradcą . Pierwszy zadzwonił nastepnego dnia i bredzi podobnie że nie i że dodatkowa praca, powiedziałem że albo dadzą jakąś oferte albo wygaszam konto ,wystraszył sie bo rozmowa nagrywana przez bank i połączył z centralą z Katowic .Kompetentna osoba sprawdziła , policzyła troche to trwało ale oznajmiła mi że należy sie przy moich wpływach 10 000 tys debetu na koncie na start bez jakichkolwiek wymogów ( takie coś na start dla firm od samego początku) A jesli chodzi o wiecej to za poręczeniem majątkowym.Mówie dom za ponad 300 tyś wiec jest ok dostane,mam na nastepny dzień iść i podpisać umowe w banku bo bedzie dla mnie już oferta.OK. Ide .Doradca sprawdza i nic nie ma nic nie moge dostać nawet limitu na start bo.......KUR... nie mam pracy a to ze obroty ,zyski firmy to ich nie obchodzi jestem niewiarygodny.banda idiotów i tyle KONTO osob mam tam 10 lat firmowe 8 mies Firma młoda ale zainwestowałem wszystko co miałem i działam tę kwote uzupełniły by wpływy w ciągu kilku dni bank dodatkowo by zarobił 10% od debetu ale po co oni swoje już mają .wiecej sie z ich centralą nie bede kontaktował wygaszam konto ide do 2 banku


Arek Arek
16.02.2016. 10:31

Byłem zadowolony ale...

Było wszystko ok. do czasu kiedy teraz wprowadzona została opłata za wypłatę z bankomatów. No bez jaj. Na rachunek wpada kilka tyś zł i samych oszczędności mam tam kilkadziesiąt tysięcy, kasą obracają a za wypłaty z bankomatów jeszcze mam płacić? Przeniosę się do Alliora bo nawet za prowadzenie też III filaru w ING (teraz Nationale Netherlanden) nie ma żadnej premii. Trochę słabo bo rozumiem jakby było np. 5 darmowych wypłat a kolejne płatnę ale nie że jedna jest darmowa a reszta już nie. Szkoda że tak pojechali z klientami...


Pawe Pawe
15.02.2016. 19:09

żal.pl - ignorancja i niekompetencja!!!

Miałem konto w ING do czasu przykrej niespodzianki związanej z wypłata z obcego bankomatu, która nie doszła do skutku a bank zaksięgował wypłatę. Zdarzyło się to dwukrotnie w ciągu dwóch trzech dni. Pierwszą, niesłusznie pobraną kwotę odzyskałem po pół roku negocjacji, drugą nie... Nagrania z monitoringu i inne rzeczy bank zignorował. Moją sprawę rozpatrywało 23 konsultantów, czyli pierwsza przypadkowa osoba każdego dnia...

Wszystko jest ok dopóki nie ma problemów. W razie kłopotów jesteś odsyłany do kontaktu mailowego lub caal centre i TWOJE PIENIĄDZE SĄ NIE DO ODZYSKANIA....


Jola Jola
11.02.2016. 17:13

nowe, gorsze warunki dla klientów

Do czasu zmian przepisów to był idealny bank, prawie. Zmiany, które bank wprowadził zniechęciły całą moją rodzinę (4 osoby), które wypisują się z banku, a nie lubię zmian. Szlag mnie jednak trafia, że jedne banki potrafią dbać o klientów i nie obciążać ich tak opłatami, a innym jest ciągle mało.
Zapłać 300 zł kartą, ale za każdą transakcję przecież ci policzymy (no chyba, że wykonasz je w Empiku, Żabce lub wybranych stacjach benzynowych - do tej pory nie wiem których). Często brakowało w bankomatach ING gotówki, albo miały awarię. Do tej pory mogłam iść do innego, pobliskiego, teraz bym musiała kilka km. Bosko, znowu w korkach. Wolę płacić kartą i do tej pory nie było problemu. Teraz z tego powodu trzeba podziękować ING za współpracę. Czytając różne rankingi darmowych kont ING chwali się, że bankomaty w całym kraju ma za darmo (czasami tylko dopisane jest małym druczkiem lub nie dopisane wcale, że tylko 1 raz w miesiącu, każda następna transakcja to 2,50 zł. Szkoda, wielka szkoda


Kaka Kaka
11.02.2016. 14:30

rezygnuję

Miałam bardzo długo konto w tym banku,ale rezygnuję,wprowadzona opłaty od wypłat w innych bankomatach ,dlatego serdecznie dziekuję.Był to główny powód wybrania ING,a teraz szukam innego banku bez opłat.Czekam aż mi wszystko pospływa ,bo podawałam to konto i żegnam się z ING.
Mój syn już zrezygnowała ,a córka w najbliższym czasie.Uważam,że przez te opłaty ING straci klientów


Ola Ola
01.02.2016. 15:52

jest ok

Jestem zadowolona z konta Direct, za konto i kartę nie płacę nic. Wprawdzie trzeba miesięcznie dokonać kartą transakcji na 300 zł ale to się spokojnie uzbiera przy codziennych wydatkach. W poprzednim banku musiałam co miesiąc płacić kilkanaście złotych i bankomatów też nie miałam wszystkich za darmo. Dla mnie jest to bank, który ma obecnie najlepszą ofertę.


Majkel Majkel
29.01.2016. 11:29

Bonarka ing

Kasa zajmuje sie wpłatami wypłatami zakładaniem konta i problemami ludzi . Na zapleczu kilka osób nikt nie podejdzie . Kasa powinna wpłacać wypłacać kasę i tylko to . Oczekiwanie na wpłatę gdzie przede mną były 3 osoby to jedyne 40 min ... Masakra jakaś


solidrock solidrock
22.01.2016. 14:41

opłaty :)

ja konto w ing mam od ok 2005r (nie pamiętam dokładnie) zakładałem jeszcze jako student, było wtedy w pełni darmowe - pierwszy zgrzyt - konto automatycznie jak ukończyłem jakiś wiek przestało być studenckie a zaczęło być "płatne" - niby ok - ale informacja z banku powinna być że konto zmieniło charakter i od tego momentu pobierają opłaty, tego było brak. Potem zmieniłem sobie to konto na darmowe konto internetowe (opłaty za kartę jeśli nie używam i limity które jak już wcześniej ktoś wspominał zwiększają się (ale to chyba tez logiczne, zarabiamy coraz więcej więc więcej można wydawać), a ta zmiana ostatnia przelała czarę goryczy - podpisując umowę miałem zapewnione darmowe bankomaty - teraz już nie. Zatem podziękuję za długoletnią współpracę i w tym tygodniu udam się do banku po zamknięcie konta - to możemy wykonać darmowy nie akceptując zmian. Namówię też żonę - są inne banki które za możliwość operowaniem naszymi pieniędzmi i zarabianiem nie każą sobie dodatkowo płacić.


Joanna Joanna
11.01.2016. 17:43

opinia o ing

Przeniosłam się do ing w grudniu 2009 z nieistniejącego już Lukasa i przez dłuższy czas byłam zachwycona. Samoobsługa internetowa była czymś, czego wtedy potrzebowałam i pod tym względem nie mam żadnych zastrzeżeń. Zaczęło się od notorycznego podnoszenia opłat za prowadzenie konta (użytkowanie karty), chyba, że transakcje przeprowadzone z jej użyciem wyniosą (i tutaj nie napisze ile, natomiast są systematycznie podnoszone). Za to oprocentowanie na koncie oszczędnościowym to jakiś kabaret i żenada! Kolejna rzecz: zmienili zasady gry w trakcie gry, a kto tak robi?? Myślę, że każdy odpowie sobie na to we własnym zakresie: najpierw wszystkie bankomaty za darmo, teraz jedynie bankomaty ing, których z resztą jest jak na lekarstwo: więc albo płacisz prowizję albo lataj po mieście i szukaj! Ale lokata w tym banku przepełniła kielich goryczy: lokata opłacająca się klientowi, wszystko cacy i pięknie, wystarczy znaleźć się w "widełkach" i pieniążki same się rozmnażają: od 6 miesięcy mam zamrożone (ponieważ wcześniejsza rezygnacja z lokaty wiąże się z sankcją finansową dla klienta) 11 tysięcy i ten pseudo-bank dysponuje moimi pieniędzmi s mi przez cholerne pół roku nie wpłynął z tego tytułu złamany grosz!!! Dosłownie - nie zarobiłam na lokacie nawet pól grosza, wielkie okrągłe zero!! Ten bank to kompletne dno i porażka!! Idealny dla wszystkich, którzy uwielbiają tracić nerwy!!! Absolutnie nie polecam!


Bea Bea
10.01.2016. 13:20

szkoda...

Mam konto w tym banku od 9 lat. BYŁAM bardzo zadowolona, ale niestety zmiana bankomatów na Planet Cash zmusza mnie do opuszczenia ING. Rozumiem, że w obecnej sytuacji bank musi ciąć koszty. Osobiście uważam, że nie wszystkie bankomaty muszą być bezpłatne. Zadowoliłoby mnie wypłacanie bezpłatne z bankomatów Euronetu, których jest więcej i zlokalizowane są w lepszych punktach, przynajmniej w moim mieście. Według mnie zmiana bankomatów z Euronetu na Planet Cash, to duży błąd.


agpod agpod
07.12.2015. 21:22

coraz gorzej...

Konto osobiste mam w ING od 2009. Na początku byłem bardzo zadowolony. Bardzo przyjemny interfejs, intuicyjna obsługa, darmowe wypłaty z bankomatów, itp. Od tego czasu cierpliwie znosiłem regularne podnoszenie opłat i ciągłe windowanie wymogów pozwalających uniknąć tych opłat. irytujące jest to, że przy 2 wydanych kartach do rachunku bank regularnie nalicza opłatę do karty żony, gdyż często kwota transakcji jest niższa niż 300 zł pomimo, że obroty na mojej karcie zazwyczaj są kilkukrotnie większe. Jednak informacja o planowanym pobieraniu prowizji od wypłat w obcych bankomatach doprowadziła do tego, że podjąłem decyzję o zmianie banku.
Pięć lat temu gorąco polecałbym to konto, dziś zdecydowanie odradzam...


Anonim Anonim
05.12.2015. 23:38

porównanie adama ing/pekao

Piszesz bzdury porównując ing do pekao, 12 lat byłeś klientem i niczego się nie nauczyłeś a pouczasz innych źe czytają bez zrozumienia umowy, źenada i wstyd


Darek z Marek Darek z Marek
03.12.2015. 13:50

jeszcze zostane jak długo nie wiem???

Dostałem hipotekę w ING i przeniosłem się z PKO BP bo tam bardzo rżnęli na kasie szkoda się rozpisywać.
Jak założyłem konto w ING taka niespodzianka wszystko za darmo. :-)
Lecz od lutego 2016 zaczyna się psuć.
Jeżeli będą dalej tak kombinować jak w PKO BP to będzie powtórka z historii.
Ogólnie polecam zwłaszcza dla osób co myślą o
hipotece.


Mirella Mirella
03.12.2015. 02:10

polecam szukajcym stabilnego banku z dobrym kontem

To już mój drugi rok z ING Bankiem i jakoś nie mogę sobie wyobrazić, żebym go miała porzucić. Owszem, słyszę, ze są też inne banki z ciekawymi ofertami, nad niektórymi bym się nawet mogła zastanowić, ale chyba brakowałoby mi poczucia bezpieczeństwa. Jak dotąd nasza relacja jest bezproblemowa.

Ja dbam o to, aby na moim koncie były pieniądze, a karta była wykorzystywana tak często, jak mówi o tym regulamin, a bank nie utrudnia mi życia w żadne sposób.

Nawet telemarketerzy nie są nachalni, a w wielu bankach to oni są postrachem klientów.

Ja polecam, a niezadowolone osoby zawsze sie znajdą.


Abra Cadabra Abra Cadabra
28.11.2015. 23:31

ING - wszyskto co było dobre już w tym koncie przestało istnieć!

Odradzam ING posiadam u nich konto Direct od 2009 roku i ciągle tylko zmiany na gorsze:

1. Limit wydatków miesięcznych aby uniknąć opłaty za użytkowanie karty do konta najpierw było 100 zł, potem 200 zł teraz już jest 300zł? Pytanie czy się zmieni...odpowiedź tak tylko na gorsze pytanie kiedy będzie 400zł to tylko kwestia czasu.
2. Opłata miesięczne za używanie karty do konta to już jest skandal na początku było 3,5 PLN, potem 5 PLN.
W pewnym momencie bank narzucił wszystkim klientom karty systemu Visa i wtedy opłata wzrosła do 7 PLN
3. Autoryzacja transakcji za pomocą ING on-line - na początku wszystkie transakcje wykonywane wymagały autoryzacji od pewnego momentu bank zrezygnował z tego rozwiązania i teraz tylko losowo wybrane transakcje wymagają autoryzacji. Ciekawe czy wezmą odpowiedzialność jak ktoś wyczyści konto
4. SMS przy każdym wpływie i wypływie z konta - i to była pierwsza rzecz. Od której bank ING zaczął psuć ofertę tego konta. SMS były darmowe po każdej transakcji. Niestety tym rozwiązaniem cieszyłem się najkrócej nie minął rok i bank wprowadził wykup paczek płatnych sms - koszt 1 sms bank wycenił na 25 gr - dla porównania operatorzy GSM za wysłanie SMS pobierają już tylko 9 gr. Oczywiście opłata za SMS nie spadnie przecież bank z czegoś musi żyć! I jeszcze jedno jeśli w ciągu miesiąca wykonuję załóżmy średnio 100 transakcji to jak łatwo policzyć bank zarobi na tym ok. 16 PLN!!!
5. Wprowadzenie od lutego 2016 opłat za pobieranie pieniędzy w innych bankach niż ING - to jest gwóźdź do trumny o nazwie konto osobiste w banku ING.
2,5 PLN za wypłatę czym bank to tłumaczy niby wzrostem wynagrodzeń...mam się śmiać czy płakać???
6. Częste aktualizacje systemu o nieokreślonej porze doby uniemożliwianie nie tylko dostępu do konta on-line ale też płatności kartą. Jednym słowem w tym banku system informatyczny jest aktualizowany kiedy to bank uważa nie ma stałej pory podczas doby - kiedy dostęp do konta jest uniemożliwiony.
7. Współpraca z siecią Euronet - można było w ich bankomatach sprawdzać stan konta za darmo ale tak jak szybko to pojawiło jeszcze szybciej zniknęło!

I tak w niecałe 7 lat popsuto konto które było całkiem fajne i naprawdę godne polecenia!
Ja już zrezygnowałem z karty do konta i założyłem konto w Smart Banku.


bibi bibi
27.11.2015. 08:56

oplaty

ja również jestem z ING od lat i nie moglem narzekac oprócz długiego czasu księgowania wplat po placeniu zblizeniowo co stało się bardzo irytujące ale teraz po otrzymaniu tabelki z oplatami a glownie pobieraniem prowizji za wyplate srodkow z innych bankomatow ja bradzo dziekuje i odchodzę a z tego co widze bardzo dużo ludzi rowniez


Marcin Marcin
23.11.2015. 19:46

Wybrać ING ??

Dziś byłem w jednak z palcówek ING- chce zmienić konto z Pekao na inne. Doradca był bardzo uprzejmy i wydaje się że konkretny w informacjach, ale przed założeniem Konta Direct + OKO chciałem poczytać opinie... i widzę, że nie są tak optymistyczne jak myslałem... Skoro jesteście w większości niezadowoleni z Konta Direct to może mogłby ktoś polecić jakiś inny bank? Np. mBank??
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam!


Sotap Sotap
20.11.2015. 20:33

ING psuje się !!!

Konto było super do pewnego czasu, ma wiele plusów szczególnie aplikacja, ale też kilka ważnych minusów z powodu których rozważam przprowadzkę do innego banku:

1. Aby nie płacić za kartę kiedyś trzeba było wydać 200zł transkacji bezgotówkowych, teraz 300zł może nie duża różnica ale takie zmiany śą irytujące.

2. Płacąc zbliżeniowo kwota księguje się po okoła 2-3 dniach i nie ma jej w blokadzie. Kiedyś byłem na imprezie w sobotę i troche zaszalałem, płaciłem zbliżeniowo a dowiedziałem się ile wydałem dopiero we wtorek. Strasznie to jest słabe i irytujące.

3. Wybieranie gotówki było darmowe we wszystkich bankomatach w całej Polsce a teraz tylko w bankomatach ING i Planet cash oraz jedna w miesiącu z innego kolejne 2,50zł. To mnie najbardziej rozzłościło i szukam nowego banku.


andoo andoo
20.11.2015. 20:16

ważne zmiany ING

od 29 stycznia 2016 r. bank wprowadza nowe zasady korzystania z bankomatów :
0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów ING Banku
0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów sieci Planet Cash
2,50 zł za każda wypłatę gotówki ze wszystkich pozostałych bankomatów w kraju, z wyjątkiem pierwszej
wypłaty rozliczonej w danym miesiącu (miesiąc liczymy od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego
miesiąca)


nemo nemo
19.11.2015. 12:03

No i koniec z darmowymi bankomatami

W praktyce od lutego już nie będzie można wypłacać gotówki, gdzie popadnie. Darmowa będzie tylko pierwsza wypłata w miesiącu, a pozostałe muszą być realizowane w bankomatach ING lub Planet Cash (niestety nie Euronet).


JerkovPL JerkovPL
17.11.2015. 17:56

Nowe opłaty i prowizje

Jeszcze niedawno byłem zadowolony z tego że ING to spoko bank.
Teraz rozważam zakończenie współpracy, zresztą nie jestem jedyny w tej kwestii. Okazuje się bowiem, że od 29/1/2016 będą obowiązywać nowe opłaty i prowizje.

1. Pierwsza wypłata w danym miesiącu z bankomatów innych niż ING/PlanetCash będzie darmowa, natomiast każda kolejna wiąże się z pobraniem 2,50 zł prowizji. Wyjątek to konto premium, gdzie wypłaty dalej będą darmowe.
2. Nareszcie będzie można sprawdzić saldo konta na innych bankomatach niż ING/PlanetCash. Oczywiście nie za darmo, jedno sprawdzenie to 1,50 zł prowizji.
3. Opłata za wypłaty gotówki za granicą. Konkretnie jest to 6% wypłacanej kwoty.
4. Zmienią się także zasady dokonywania transakcji kartami w walucie innej niż złotówki. Obecny koszt przewalutowania był uwzględniony w kursie walut, po zmianie będzie to 3% kwoty transakcji bezgotówkowej.

Nie wiem jak inni, ale ja chyba podziękuję.


YU24 YU24
17.11.2015. 16:11

Kończą się dobre czasy w ING

Koniec darmowych bankomatów w ING - pozostają tylko ING i Planet Cash (od końca stycznia 2016) reszta 2,5 zł za transakcje


YU24 YU24
16.11.2015. 14:17

Zaczyna być nieciekawie

No i ING się popsuło! Dotychczas nie mogłem powiedzieć złego słowa o tym banku. a tu.........od końca stycznia 2016 likwidują darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce- zostaje tylko ING i Planet Cash oraz pierwsza wypłata w miesiącu rozliczeniowym, reszta za 2,5 zł za wypłatę.
Trzeba będzie pomyśleć o innym banku.............................szkoda.


Piotr Piotr
13.11.2015. 21:51

mam konto odkąd bank istnieje!

Po wielu latach okazałem się niewiarygodnym klientem. W banku ING mam konto firmowe. Mamy też wszyscy indywidualne. Łudziłem się, ze jako stały klient złożę podanie o pożyczkę bedę szybko obslużony. Remont w domu. Pomyślałem że 1,5 moich wpłat miesięcznych wystarczy. Okazałem się dla ING niewiarygodnym klientem. Muszę udowadnić skąd moje wpływy na koncie /przelew z ING na ING/. Nie wiem, jak w innych bankach ale poczułem się oszukany. Wpłacając do ING nie obchodzi ich czy pieniądze pochodzą z handlu narkotykami, rozboju czy nierządu. W drugą stronę juz to nie działa. Proszę się zastnowić czy chcecie być w takim banku? Ja w kazdym razie podziękuję.


marion marion
13.11.2015. 00:01

dbają o klienta

Dwie kwestie przekonały mnie do ING. Niby banalne, ale u konkurencji wcale nie jest łatwo się tego doszukać.

Po pierwsze – bankowość mobilna, prosta, czytelna, intuicyjna. Nie tylko dla mnie, która znam się trochę na tym, co mogą mi zaoferować strony internetowe, ale również dla moich rodziców – znacznie mniej zorientowanych w tego rodzaju zagadnieniach.

I obsługa. Nie wiem, może to kwestia dobrej rekrutacji, może zarobków, może kontroli, ale nie mam wrażenia, że jestem petentem, którego trzeba szybko spławić.


Janusz Janusz
27.10.2015. 22:01

Polecam

Jestem klientem banku ING od ponad 8 lat. Nigdy nie miałem problemów. Polecam


Ariel Ariel
04.10.2015. 10:01

ING

Pomyliłem się przy bankomacie ING (konto mam w innym banku) i z ING za pierwszą pomyłką zabrali mi kartę z ING


Szymon Szymon
18.09.2015. 20:41

Dla tych co nie lubią oszczędzać

Strata czasu są lepsze banki, ktoś porównuje ten bank z do fatalnego pekao sa. Owszem bank wygodny w obsłudze online, ale konkurencja nie zostaje w tyle jak się przekonałem.

Przede wszystkim porażka są promocje, na początku dostajesz a potem jak już jesteś stałym klientem, to z żadnej, ale to żadnej promocji na lokatę konto oszczędnościowe, czy bonusu nie możesz skorzystać. Rozstałem się bez żalu, konto oszczędnościowe u stałych klientów jest u nich oprocentowane 1% czy 0.8% a nowi przez 4 miesiące 2.5%? Szkoda gadać! 15 lat byłem klientem i tylko z przywiązania nie zmieniałem banku, ale lokaty zakładałem gdzieś indziej bo te też zawsze były słabe. Teraz powiedziałem dość! W konkurencyjnym banku mają promocje na kontach oszczędnościowych również dla stałych klientów a oprocentowanie 2.5% nie jest jakąś "łaską"


Adam Adam
13.09.2015. 23:32

polecam ing

a ja ING polecam. dlaczego?
miałem konto w pekao sa, przez ponad 12 lat (tak, wiem, idiota :P ), zatem porównać mogę ;)
1. obsługa klienta w ING jest, pekao traktuje klientów jak bydło,
2. odkąd mam rachunek w ING, około roku, nikt mnie nie nęka telefonami z propozycją wzięcia pożyczki, kredytu, dokupienia ubezpieczenia, umówienia się na kontakt z doradcą, etc.,
3. przelewy dostaję w tym samym dniu, co inni pracownicy, choć każdy ma w innym banku rachunek. Jest to dnia następnego po księgowaniu w miejscu pracy,
4. przelewy wewnętrzne na rachunki w banku są natychmiastowe, w pekao z własnego na własny trzeba było czekać dzień, z własnego na cudzy, w tym samym oddziale (!), półtora dnia. Różnica kolosalna,
5. aplikacja mobilna rewelacja :),
6. bez opłat za prowadzenia konta, bez opłat za użytkowanie karty do rachunku w zł. Pekao i za jedno i za drugie ściąga niemały haracz. A bankomatów co raz mniej.

W kwestii księgowania... wystarczy przeczytać warunki świadczenia usług. Płatności kartą są "zdejmowane" w momencie otrzymania przez bank informacji od dostawców terminali płatniczych, co może mieć miejsce nawet tylko raz w tygodniu, najczęściej 2, rzadziej 3. Zamiast pluć na bank i się niepotrzebnie ekscytować oraz wprowadzać ludzi w błąd proszę zacząć czytać ze zrozumieniem :)
Dla uspokojenia dodam, że bank udostępnia informacje o saldzie księgowym i saldzie dostępnym. Środki po płatnościach kartą są blokowane na rachunku i pomniejszają wysokość dostępnych środków.
Kto nie umie korzystać z banku, niechaj nosi gotówkę i będzie po sprawie!


Klient Klient
08.09.2015. 10:56

Super Bank!

Bardzo polecam, darmowe prowadzenie konta, łatwa obsługa on-line, przyjazny personel. W potrzebie udziela kredytu nawet nie swoim klientom! Jakość usług na wysokim poziomie!


Jerkov Jerkov
30.08.2015. 18:07

Warte uwagi - ciąg dalszy

Nie narzekam. Konto ogólnie niezłe i warte uwagi, tylko właśnie te księgowanie płatności po kilku dniach o czym wspomniałem wcześniej, więc nie ukrywam że trzeba się pilnować żeby nie zrobić debetu. Aha, i jakby ktoś chciał sprawdzać stan konta w innym bankomacie niż ING - nie da się. Ogólnie ocena na razie nie ulega zmianie, ja nie narzekam, wszyscy zadowoleni.


domjar domjar
20.08.2015. 09:48

ing

wkuza mnie jedna rzecz a dla mnie to denerwujące dlaczego rozliczają i obciazaja konto jak zyje karty czyli np. zaplace za cos dopiero po kilku dniach? to jest drobnostka ale bardzo denerwujaca inne banki od razu sciagaja mi z konta a ing robi to po paru dniach i w ten sposób wchode na nieautoryzowany debet tylko czekac jak dostane od nich monit za 14 zł ze przekroczyłem debet nieautoryzowany !


Zola Zola
14.08.2015. 16:35

przelewy

Już drugi tydzień czekam na przelew, najbardziej zabawne jest to ze dzwoniono do mnie z banku i przepraszano.... Ale pieniędzy na koncie nadal nie ma....


Diana Diana
13.08.2015. 12:36

pozytywny

Polecam jak najbardziej konto Direct. Przelewy, wypłaty ze wszystkich bankomatów za darmo. Jest opłata za prowadzenie konta, ale mnie to nie dotyczy, ponieważ żeby jej uniknąć płacę kartą za zakupy. Dodatkowo za każdą wydaną złotówkę zbierane są punkty, dzięki którym na stronie bankujesz-zyskujesz.pl można o wiele taniej coś kupić, nabyłam już kilka rzeczy po taniości :)


Zola Zola
06.08.2015. 08:30

Opinia

Zamknęłam konto w millenium pieniądze zostały przelane do ing czekam już 4 dzień roboczy na pieniądze i jak nie było tak nie ma!to nie pierwsza taka sytuacja z tym bankiem wcześniej zablokowano mi środki które były na koncie ponieważ musieli zaksięgować idący przelew z tym co już miałam na koncie i co było już zaksiegowane!!


Tomasz Tomasz
05.08.2015. 14:29

Opinia o banku

Posiadam konto w ING od 5 lat, to prawa że zwiększają się limity płatności miesięcznej - i teraz już do 300 zł, lecz chyba dla każdej osoby, która zarabia pieniążki to wydać taką kwotę to nie problem - nie mówię tu o dobrach luksusowych, lecz zwykłych, codziennych zakupach.

Na początku miałem problem z płatnościami zbliżeniowymi, lecz po zareklamowaniu okazało się, że została wypuszczona seria wadliwych kart - kartę wymieniono w darmo, bez problemu.
Przy zmianie adresu zameldowania także nie było problemu - wszystko wykonałem w chwilę, poprzez Internet.

Jestem bardzo zadowolony z usług banku i dużym plusem jest to, iż można uniknąć miesięcznej opłaty za prowadzenie konta - już coraz mniej banków oferuje taką możliwość, a jak wyżej ktoś napisał, że w innych bankach wystarczy wykonać jedną transakcję miesięcznie to nie wiem -GDZIE?

Konto jest godne polecenia, ponieważ bank jest jednym z wiodących w Polsce, posiada duża bazę klientów i nie reaguje szybko, a także wrażliwie na zmiany otoczenia, dlatego stabilność jest również mocną stroną tego banku.


NICK NICK
14.07.2015. 15:18

Polecam

Jestem użytkownikiem tego banku od wielu wielu lat.
Mam u nich ROR karty kredytowe, zbliżeniowe, na okaziciela, konta oszczędnościowe i walutowe. Oczywiście jako typowy Polak czasami biorę u nich kredyty.

Wiem, że teraz można wszytko załatwić przez neta jednak jako człowiek starej daty chodzę do oddziału i załatwiam osobiście różne rzeczy.
I muszę Wam powiedzieć, że nie znam innego lepszego banku. Zapewne wszytko zależy od człowieka ( obsługującego nas ) jednak oferta banku jest naprawdę dobra.
Dużym + jak dla mnie też jest bankowość internetowa. Są naprawdę dobrzy

Skąd taka moja opinia?
Współpracuję z CITY, WBK, Milenium, BPH - jak dla mnie ING jest super w takim poruwnaniu


JerkovPL JerkovPL
13.07.2015. 23:04

Warte uwagi

Po nieprzyjemnych doświadczeniach z konkurencją, zacząłem się rozglądać za nowym bankiem, aż w końcu postanowiłem skorzystać z oferty ING. Ogólnie nie narzekam i konto jest OK, tylko trochę dziwne jest to, że niektóre transakcje księgują się po kilku dniach (ale może to tak ma być, wszak mówię - w kwestiach bankowości jestem lajkonikiem).

Przykład: kupowałem obiad w restauracji, po 2 dniach zostało to odnotowane w systemie.
Inny przykład: dokonywałem transakcji przez internet, kwota w systemie została zaksięgowana po 5 dniach.

Ale tak jak mówię - ogólnie moja ocena tego konta to na razie 4/5, na razie bo niedawno je założyłem, ciekawe jak to będzie wyglądało dalej - mam nadzieję, że pozytywnie.


Jurek Jurek
28.05.2015. 19:21

!!! POZYTYW !!!!

Przeniosłem się do ING z konkurencyjnego banku. System bankowości online przypadł mi do gustu. Jakość obsługi na wysokim poziomie, bynajmniej w mojej placówce. Przejrzysta linia kredytowa. Dogodne warunki pożyczki gotówkowej. Jestem mile zaskoczony.


Kasia Kasia
13.05.2015. 20:46

Opinia

Problem z otwarciem konta przez internet.telefoniczna obsługa klienta- porażka. chcesz uzykać pomoc kierują Cie do oddziału, chcesz zrezygnowac z konta...kierują Cie do oddziału. Pani na wszystkie zapytania miała tylko jedną odpowiedz "w tym celu należy udać się do naszego oddziału". Bank dla osób, które mają czas odwiedzać placówki banku z każdym najmniejszym problemem.


pati pati
06.05.2015. 16:54

Opinia

Jakie dokumenty potrzebuje aby otworzyć konto oszczędnościowe? (Czy dowod osobisty wystarczy?)Nie przebywam w kraju wiec się nie orientuje,za wszelkie informacje dziękuję.


tytka tytka
30.04.2015. 15:02

weekendy

Bank przytrzymuje przelewy! Za każdym razem gdy mam dostać pieniądze przed długim weekendem jakimś cudem dochodzą dopiero po weekendzie. mimo że mam potwierdzenie kiedy wyszedł przelew w banku zawsze mówią ze to nie ich wina przecież. ... bardzo dziwne ze w innych dniach nie ma problemu. Bank schodzi na psy!!!!!!


Damian Damian
15.04.2015. 01:37

Opinia

Już wcześniej słyszałem pozytywne opinie na temat konta Direct w ING, ale wiadomo – ufać im nie można. A jednak teraz muszę sam dołączyć do tego chóru. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że konto jest rzeczywiście bezpłatne jeśli wyrobimy ten miesięczny limit kartą (dla mnie np to żaden problem), a do tego nie spotkałem się z jakimiś dodatkowymi obwarowaniami uniemożliwiającymi sprawne korzystanie z niego. Do tego teraz ta promocja 100 zł - także bardzo prosta do wykonania Moim zdaniem – warto.


eve eve
14.04.2015. 14:54

porażka

Przelew za zakupy z karty VISA na allegro to jakieś nieporozumienie. szybciej dotarł by zwykły przelew. Zamiast szybciej jest coraz wooooolniej . MASAKRA !!!!! NIE PLECAM tej metody płatności


Piotr Piotr
10.04.2015. 19:43

Znowu podnieśli kwotę - trzeba zapłacić kartą minimum 300 zł

Teraz trzeba dokonać płatności kartą przynajmniej za 300 zł/miesiąc, żeby nie pobierali opłaty.
Nie tak dawno było 100 zł, potem podnieśli do 200 zł. Pewnie niedługo podniosą do 500 :(
W innych bankach albo nie ma takiego warunku albo wystarczy zapłacić kartą 1 raz.
Pozdrawiam


Wanda Wanda
09.04.2015. 21:19

Tanie konto w dobrym banku z oddziałami

Na konto Direct z oferty ING zdecydowałam się przede wszystkim dlatego, że bank obiecywał bezpłatną wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce.
Nie miałam wygórowanych oczekiwań, a spotkała mnie całkiem miła niespodzianka teraz w postaci możliwości otrzymania bonusu 100 zł z ostatniej promocji banku.

To jedno z najtańszych kont na rynku, bo nawet opłata za korzystanie z karty może być zniesiona.
Bank prawdziwy z oddziałami a nie żaden internetowy wynalazek, w którym gdy sa problemy to nie da się nić załatwić

W mojej opinii jako klientki konto w ING to strzał w dziesiątkę.


lary lary
09.04.2015. 16:45

Nie polecam !

Jestem klientem tego banku już parę lat. Na początku było ok. Jednak z każdym rokiem jest coraz gorzej. Posiadam konto Direct. Początkowo prowizja w wysokości 7 zł pobierana była, jeżeli w ciągu miesiąca nie dokonałem transakcji kartą płatniczą za minimum 100 zł. Wkrótce kwota ta wzrosła do 200 zł. Obecnie prowizja nie jest pobierana, jeśli w ciągu miesiąca dokonam transakcji kartą za minimum 300 zł. W małym miasteczku, gdzie większość zakupów robi się na lokalnym bazarku i bazarowych budkach bez możliwości płacenia kartą jest to całkiem spora kwota. Zamknięcie rachunku bankowego możliwe jest tylko podczas obecności w oddziale banku (nie można zrobić tego przez internet ani telefonicznie - otworzyć można) Do najbliższego oddziału mam około 100 km i przy najbliższej okazji zamknę rachunek i otworzę rachunek w innym banku. Na szczęście są banki, które oferują lepsze warunki. Nie polecam Banku ING !


dr13 dr13
31.03.2015. 14:34

słaby bank

Założyłem konto w tym banku, bo mieli ciekawą ofertę. Niestety oferta z miesiąca na miesiąc jest coraz gorsza. Czekam, aż procent na koncie będzie naliczany w drugą stronę i będę im musiał dopłacać. Porażka jakaś. Zastanawiam się nad wyborem innego banku, bo już większość ma lepsze ofert zarówno samego konta jak i lokat, które wręcz obrażają tym oprocentowaniem. W Idea banku proponują mi 5%, a ING dla swojego klienta wysyła smsy z SUPER promocją 2,75. Wstyd!


Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 5 Ostatnia >> (5 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2017 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !