Konta bankowe · Konto · Konto w ING Bank Śląski + 160 zł - Warto założyć? Wasze Opinie?

Konta ING

ing direct Bank uniwersalny – tak można podsumować strategię ING Banku Śląskiego. Ofertę produktów – zarówno kredytowych jak i oszczędnościowych – dostosowuje do niemal każdego klienta. Dotyczy to również kont osobistych i firmowych. Uniwersalność banku podkreśla konsekwentna kampania reklamowa z udziałem Marka Kondrata.

Konto ING Direct

Nazwa ING Bank - Konto Direct
Prowadzenie konta 0 zł
Przelew przez Internet 0 zł
Opłata za użytkowanie karty 0 zł lub 7 zł
Zwolnienie z opłaty:
  • osoby powyżej 26 lat - dokonanie transakcji za min. 300 zł w miesiącu
  • osoby w wieku 18-26 lat - dokonanie transakcji za min. 200 zł w miesiącu
  • osoby w wieku 13-18 lat - karta bezwarunkowo darmowa
Opłata za wypłaty z bankomatów w Polsce 0 zł - ING Bank, Planet Cash
0 zł - wszystkie w Polsce (pierwsza wypłata w miesiącu)
2.5 zł - druga i kolejne wypłaty z bankomatów obcych

Konto z Lwem Direct to konto internetowe. „Internetowi nie płacą ” – bo wszystko robią sami. Otwarcie i prowadzenie rachunku są darmowe, przelewy również (za wyjątkiem przelewów typu SORBNET). Bezpłatna jest karta do konta (VISA lub Debit MasterCard) – możemy nie płacić za jej użytkowanie, wystarczy 300 zł w miesiącu transakcji bezgotówkowych. Bezpłatne są wyciągi w systemie internetowym, natomiast wersja papierowa to koszt 9 zł. Tyle samo kosztuje wypłata gotówki w oddziale, i przelewy wykonywane w oddziale. Za darmo pieniądze można wypłacać z bankomatów ING oraz Planet Cash. Dodatkowo, możliwa jest jedna bezpłatna wypłata w miesiącu z dowolnego bankomatu, dowolnego banku w Polsce.HIT: 160 zł premii za otwarcie konta
Aby otrzymać 100 zł należy otworzyć konto przez internet do 30.09.2020 r., a następnie do 31.12.2020 r. zapłacić kartą do konta łącznie min. 1000 zł i spełnić pozostałe warunki przewidziane w warunkach promocji. Dodatkowo możesz zgarnąć 60 zł, jeśli: 3 z wykonanych transakcji zrobisz BLIKIEM w internecie oraz gdy na Twoje konto wpłynie 3 razy wynagrodzenie. Weź udział w promocji już teraz i załóż interesujące Ciebie konto w ING (np. Konto Direct) na stronie banku ING:

premia 100 zł ING

OKO , czyli Otwarte Konto Oszczędnościowe ING Bank Śląski pozwala otworzyć również klientom, którzy nie mają w banku konta osobistego. Na koncie złotówkowym (OKO można prowadzić również w euro, dolarach i funtach) oprocentowanie – w zależności od wielkości depozytu. Promocja trwa przez pierwszych sześć miesięcy. Odsetki doliczane są co miesiąc. Przelewy między kontami w banku ING są bezpłatne. Pierwsza wypłata środków w miesiącu (również wypłata gotówkowa czy przelew zewnętrzny) są bezpłatne.


Konto Direct dla Firm

Nazwa ING Bank - Konto Firmowe Direct
Prowadzenie konta 0 zł lub 9 zł
Zwolnienie z opłaty:
dokonanie przelewu do ZUS/US lub na konto wpłynęło łącznie min. 2000 zł
Przelew przez Internet 0 zł lub 0,9 zł
Zwolnienie z opłaty:
dokonanie przelewu do ZUS/US lub wpływ min. 2000 zł
Opłata za użytkowanie karty 0 zł lub 7 zł
Zwolnienie z opłaty:
dokonanie transakcji za min. 300 zł w miesiącu
Opłata za wypłaty z bankomatów w Polsce 0 zł - ING Bank, Planet Cash
0 zł - wszystkie w Polsce (pierwsza wypłata w miesiącu)
2.5 zł - druga i kolejne wypłaty z bankomatów obcych

Konto Direct dla Firm – to oferta dla tych, którzy większość operacji wykonują sami, przez Internet. Mogą z niej korzystać osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą i korzystające z uproszczonych form księgowości. Konto prowadzone jest za darmo, bezpłatne są wypłaty z bankomatów w całym kraju (ale za wypłatę w oddziale bank pobiera prowizję – 0,5 proc. kwoty plus 10 zł). Bezpłatne są przelewy przez Internet i telefon na konta w ING Banku Śląskim, przelewy do ZUS i US. Pozostałe kosztują 0,90 zł. Opłata za korzystanie z karty do konta to 7 zł. Bank nie pobiera opłaty, jeśli wykonamy nią transakcje bezgotówkowe za minimum 300 zł.Autor recenzji: Ania Solska

Konto w ING Bank Śląski + 160 zł - Warto założyć? Wasze Opinie? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
2.45 na 5
145 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (265 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 5 6 Ostatnia >> (6 stron razem)
marion marion
13.11.2015. 00:01

dbają o klienta

Dwie kwestie przekonały mnie do ING. Niby banalne, ale u konkurencji wcale nie jest łatwo się tego doszukać.

Po pierwsze – bankowość mobilna, prosta, czytelna, intuicyjna. Nie tylko dla mnie, która znam się trochę na tym, co mogą mi zaoferować strony internetowe, ale również dla moich rodziców – znacznie mniej zorientowanych w tego rodzaju zagadnieniach.

I obsługa. Nie wiem, może to kwestia dobrej rekrutacji, może zarobków, może kontroli, ale nie mam wrażenia, że jestem petentem, którego trzeba szybko spławić.


Janusz Janusz
27.10.2015. 22:01

Polecam

Jestem klientem banku ING od ponad 8 lat. Nigdy nie miałem problemów. Polecam


Ariel Ariel
04.10.2015. 10:01

ING

Pomyliłem się przy bankomacie ING (konto mam w innym banku) i z ING za pierwszą pomyłką zabrali mi kartę z ING


Szymon Szymon
18.09.2015. 20:41

Dla tych co nie lubią oszczędzać

Strata czasu są lepsze banki, ktoś porównuje ten bank z do fatalnego pekao sa. Owszem bank wygodny w obsłudze online, ale konkurencja nie zostaje w tyle jak się przekonałem.

Przede wszystkim porażka są promocje, na początku dostajesz a potem jak już jesteś stałym klientem, to z żadnej, ale to żadnej promocji na lokatę konto oszczędnościowe, czy bonusu nie możesz skorzystać. Rozstałem się bez żalu, konto oszczędnościowe u stałych klientów jest u nich oprocentowane 1% czy 0.8% a nowi przez 4 miesiące 2.5%? Szkoda gadać! 15 lat byłem klientem i tylko z przywiązania nie zmieniałem banku, ale lokaty zakładałem gdzieś indziej bo te też zawsze były słabe. Teraz powiedziałem dość! W konkurencyjnym banku mają promocje na kontach oszczędnościowych również dla stałych klientów a oprocentowanie 2.5% nie jest jakąś "łaską"


Adam Adam
13.09.2015. 23:32

polecam ing

a ja ING polecam. dlaczego?
miałem konto w pekao sa, przez ponad 12 lat (tak, wiem, idiota :P ), zatem porównać mogę ;)
1. obsługa klienta w ING jest, pekao traktuje klientów jak bydło,
2. odkąd mam rachunek w ING, około roku, nikt mnie nie nęka telefonami z propozycją wzięcia pożyczki, kredytu, dokupienia ubezpieczenia, umówienia się na kontakt z doradcą, etc.,
3. przelewy dostaję w tym samym dniu, co inni pracownicy, choć każdy ma w innym banku rachunek. Jest to dnia następnego po księgowaniu w miejscu pracy,
4. przelewy wewnętrzne na rachunki w banku są natychmiastowe, w pekao z własnego na własny trzeba było czekać dzień, z własnego na cudzy, w tym samym oddziale (!), półtora dnia. Różnica kolosalna,
5. aplikacja mobilna rewelacja :),
6. bez opłat za prowadzenia konta, bez opłat za użytkowanie karty do rachunku w zł. Pekao i za jedno i za drugie ściąga niemały haracz. A bankomatów co raz mniej.

W kwestii księgowania... wystarczy przeczytać warunki świadczenia usług. Płatności kartą są "zdejmowane" w momencie otrzymania przez bank informacji od dostawców terminali płatniczych, co może mieć miejsce nawet tylko raz w tygodniu, najczęściej 2, rzadziej 3. Zamiast pluć na bank i się niepotrzebnie ekscytować oraz wprowadzać ludzi w błąd proszę zacząć czytać ze zrozumieniem :)
Dla uspokojenia dodam, że bank udostępnia informacje o saldzie księgowym i saldzie dostępnym. Środki po płatnościach kartą są blokowane na rachunku i pomniejszają wysokość dostępnych środków.
Kto nie umie korzystać z banku, niechaj nosi gotówkę i będzie po sprawie!


Klient Klient
08.09.2015. 10:56

Super Bank!

Bardzo polecam, darmowe prowadzenie konta, łatwa obsługa on-line, przyjazny personel. W potrzebie udziela kredytu nawet nie swoim klientom! Jakość usług na wysokim poziomie!


Jerkov Jerkov
30.08.2015. 18:07

Warte uwagi - ciąg dalszy

Nie narzekam. Konto ogólnie niezłe i warte uwagi, tylko właśnie te księgowanie płatności po kilku dniach o czym wspomniałem wcześniej, więc nie ukrywam że trzeba się pilnować żeby nie zrobić debetu. Aha, i jakby ktoś chciał sprawdzać stan konta w innym bankomacie niż ING - nie da się. Ogólnie ocena na razie nie ulega zmianie, ja nie narzekam, wszyscy zadowoleni.


domjar domjar
20.08.2015. 09:48

ing

wkuza mnie jedna rzecz a dla mnie to denerwujące dlaczego rozliczają i obciazaja konto jak zyje karty czyli np. zaplace za cos dopiero po kilku dniach? to jest drobnostka ale bardzo denerwujaca inne banki od razu sciagaja mi z konta a ing robi to po paru dniach i w ten sposób wchode na nieautoryzowany debet tylko czekac jak dostane od nich monit za 14 zł ze przekroczyłem debet nieautoryzowany !


Zola Zola
14.08.2015. 16:35

przelewy

Już drugi tydzień czekam na przelew, najbardziej zabawne jest to ze dzwoniono do mnie z banku i przepraszano.... Ale pieniędzy na koncie nadal nie ma....


Diana Diana
13.08.2015. 12:36

pozytywny

Polecam jak najbardziej konto Direct. Przelewy, wypłaty ze wszystkich bankomatów za darmo. Jest opłata za prowadzenie konta, ale mnie to nie dotyczy, ponieważ żeby jej uniknąć płacę kartą za zakupy. Dodatkowo za każdą wydaną złotówkę zbierane są punkty, dzięki którym na stronie bankujesz-zyskujesz.pl można o wiele taniej coś kupić, nabyłam już kilka rzeczy po taniości :)


Zola Zola
06.08.2015. 08:30

Opinia

Zamknęłam konto w millenium pieniądze zostały przelane do ing czekam już 4 dzień roboczy na pieniądze i jak nie było tak nie ma!to nie pierwsza taka sytuacja z tym bankiem wcześniej zablokowano mi środki które były na koncie ponieważ musieli zaksięgować idący przelew z tym co już miałam na koncie i co było już zaksiegowane!!


Tomasz Tomasz
05.08.2015. 14:29

Opinia o banku

Posiadam konto w ING od 5 lat, to prawa że zwiększają się limity płatności miesięcznej - i teraz już do 300 zł, lecz chyba dla każdej osoby, która zarabia pieniążki to wydać taką kwotę to nie problem - nie mówię tu o dobrach luksusowych, lecz zwykłych, codziennych zakupach.

Na początku miałem problem z płatnościami zbliżeniowymi, lecz po zareklamowaniu okazało się, że została wypuszczona seria wadliwych kart - kartę wymieniono w darmo, bez problemu.
Przy zmianie adresu zameldowania także nie było problemu - wszystko wykonałem w chwilę, poprzez Internet.

Jestem bardzo zadowolony z usług banku i dużym plusem jest to, iż można uniknąć miesięcznej opłaty za prowadzenie konta - już coraz mniej banków oferuje taką możliwość, a jak wyżej ktoś napisał, że w innych bankach wystarczy wykonać jedną transakcję miesięcznie to nie wiem -GDZIE?

Konto jest godne polecenia, ponieważ bank jest jednym z wiodących w Polsce, posiada duża bazę klientów i nie reaguje szybko, a także wrażliwie na zmiany otoczenia, dlatego stabilność jest również mocną stroną tego banku.


NICK NICK
14.07.2015. 15:18

Polecam

Jestem użytkownikiem tego banku od wielu wielu lat.
Mam u nich ROR karty kredytowe, zbliżeniowe, na okaziciela, konta oszczędnościowe i walutowe. Oczywiście jako typowy Polak czasami biorę u nich kredyty.

Wiem, że teraz można wszytko załatwić przez neta jednak jako człowiek starej daty chodzę do oddziału i załatwiam osobiście różne rzeczy.
I muszę Wam powiedzieć, że nie znam innego lepszego banku. Zapewne wszytko zależy od człowieka ( obsługującego nas ) jednak oferta banku jest naprawdę dobra.
Dużym + jak dla mnie też jest bankowość internetowa. Są naprawdę dobrzy

Skąd taka moja opinia?
Współpracuję z CITY, WBK, Milenium, BPH - jak dla mnie ING jest super w takim poruwnaniu


JerkovPL JerkovPL
13.07.2015. 23:04

Warte uwagi

Po nieprzyjemnych doświadczeniach z konkurencją, zacząłem się rozglądać za nowym bankiem, aż w końcu postanowiłem skorzystać z oferty ING. Ogólnie nie narzekam i konto jest OK, tylko trochę dziwne jest to, że niektóre transakcje księgują się po kilku dniach (ale może to tak ma być, wszak mówię - w kwestiach bankowości jestem lajkonikiem).

Przykład: kupowałem obiad w restauracji, po 2 dniach zostało to odnotowane w systemie.
Inny przykład: dokonywałem transakcji przez internet, kwota w systemie została zaksięgowana po 5 dniach.

Ale tak jak mówię - ogólnie moja ocena tego konta to na razie 4/5, na razie bo niedawno je założyłem, ciekawe jak to będzie wyglądało dalej - mam nadzieję, że pozytywnie.


Jurek Jurek
28.05.2015. 19:21

!!! POZYTYW !!!!

Przeniosłem się do ING z konkurencyjnego banku. System bankowości online przypadł mi do gustu. Jakość obsługi na wysokim poziomie, bynajmniej w mojej placówce. Przejrzysta linia kredytowa. Dogodne warunki pożyczki gotówkowej. Jestem mile zaskoczony.


Kasia Kasia
13.05.2015. 20:46

Opinia

Problem z otwarciem konta przez internet.telefoniczna obsługa klienta- porażka. chcesz uzykać pomoc kierują Cie do oddziału, chcesz zrezygnowac z konta...kierują Cie do oddziału. Pani na wszystkie zapytania miała tylko jedną odpowiedz "w tym celu należy udać się do naszego oddziału". Bank dla osób, które mają czas odwiedzać placówki banku z każdym najmniejszym problemem.


pati pati
06.05.2015. 16:54

Opinia

Jakie dokumenty potrzebuje aby otworzyć konto oszczędnościowe? (Czy dowod osobisty wystarczy?)Nie przebywam w kraju wiec się nie orientuje,za wszelkie informacje dziękuję.


tytka tytka
30.04.2015. 15:02

weekendy

Bank przytrzymuje przelewy! Za każdym razem gdy mam dostać pieniądze przed długim weekendem jakimś cudem dochodzą dopiero po weekendzie. mimo że mam potwierdzenie kiedy wyszedł przelew w banku zawsze mówią ze to nie ich wina przecież. ... bardzo dziwne ze w innych dniach nie ma problemu. Bank schodzi na psy!!!!!!


Damian Damian
15.04.2015. 01:37

Opinia

Już wcześniej słyszałem pozytywne opinie na temat konta Direct w ING, ale wiadomo – ufać im nie można. A jednak teraz muszę sam dołączyć do tego chóru. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że konto jest rzeczywiście bezpłatne jeśli wyrobimy ten miesięczny limit kartą (dla mnie np to żaden problem), a do tego nie spotkałem się z jakimiś dodatkowymi obwarowaniami uniemożliwiającymi sprawne korzystanie z niego. Do tego teraz ta promocja 100 zł - także bardzo prosta do wykonania Moim zdaniem – warto.


eve eve
14.04.2015. 14:54

porażka

Przelew za zakupy z karty VISA na allegro to jakieś nieporozumienie. szybciej dotarł by zwykły przelew. Zamiast szybciej jest coraz wooooolniej . MASAKRA !!!!! NIE PLECAM tej metody płatności


Piotr Piotr
10.04.2015. 19:43

Znowu podnieśli kwotę - trzeba zapłacić kartą minimum 300 zł

Teraz trzeba dokonać płatności kartą przynajmniej za 300 zł/miesiąc, żeby nie pobierali opłaty.
Nie tak dawno było 100 zł, potem podnieśli do 200 zł. Pewnie niedługo podniosą do 500 :(
W innych bankach albo nie ma takiego warunku albo wystarczy zapłacić kartą 1 raz.
Pozdrawiam


Wanda Wanda
09.04.2015. 21:19

Tanie konto w dobrym banku z oddziałami

Na konto Direct z oferty ING zdecydowałam się przede wszystkim dlatego, że bank obiecywał bezpłatną wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce.
Nie miałam wygórowanych oczekiwań, a spotkała mnie całkiem miła niespodzianka teraz w postaci możliwości otrzymania bonusu 100 zł z ostatniej promocji banku.

To jedno z najtańszych kont na rynku, bo nawet opłata za korzystanie z karty może być zniesiona.
Bank prawdziwy z oddziałami a nie żaden internetowy wynalazek, w którym gdy sa problemy to nie da się nić załatwić

W mojej opinii jako klientki konto w ING to strzał w dziesiątkę.


lary lary
09.04.2015. 16:45

Nie polecam !

Jestem klientem tego banku już parę lat. Na początku było ok. Jednak z każdym rokiem jest coraz gorzej. Posiadam konto Direct. Początkowo prowizja w wysokości 7 zł pobierana była, jeżeli w ciągu miesiąca nie dokonałem transakcji kartą płatniczą za minimum 100 zł. Wkrótce kwota ta wzrosła do 200 zł. Obecnie prowizja nie jest pobierana, jeśli w ciągu miesiąca dokonam transakcji kartą za minimum 300 zł. W małym miasteczku, gdzie większość zakupów robi się na lokalnym bazarku i bazarowych budkach bez możliwości płacenia kartą jest to całkiem spora kwota. Zamknięcie rachunku bankowego możliwe jest tylko podczas obecności w oddziale banku (nie można zrobić tego przez internet ani telefonicznie - otworzyć można) Do najbliższego oddziału mam około 100 km i przy najbliższej okazji zamknę rachunek i otworzę rachunek w innym banku. Na szczęście są banki, które oferują lepsze warunki. Nie polecam Banku ING !


dr13 dr13
31.03.2015. 14:34

słaby bank

Założyłem konto w tym banku, bo mieli ciekawą ofertę. Niestety oferta z miesiąca na miesiąc jest coraz gorsza. Czekam, aż procent na koncie będzie naliczany w drugą stronę i będę im musiał dopłacać. Porażka jakaś. Zastanawiam się nad wyborem innego banku, bo już większość ma lepsze ofert zarówno samego konta jak i lokat, które wręcz obrażają tym oprocentowaniem. W Idea banku proponują mi 5%, a ING dla swojego klienta wysyła smsy z SUPER promocją 2,75. Wstyd!


Tadek Tadek
30.03.2015. 16:38

Opinia

ja mam konto 2 lat dostałem kredyt bez żadnych utrudnień i jestem zadowolony z tego banku


raf raf
27.03.2015. 23:34

Jest nieźle

Mam u nich konto od paru lat i poza kilkoma drobnymi wpadkami (które po pewnej walce udało się rozstrzygnąć zgodnie z moim życzeniem) jest przyzwoicie. Jak byście się zastanawiali między BZWBK (w którym niefortunnie też mam konto) a ING, to omijajcie ten pierwszy kilometrowym łukiem!


kama kama
20.03.2015. 11:18

chory bank

Chciałam zmienić nr i serie dowodu osobistego przez internet (bank szczyci sie tym, że jest taka mozliwośc), po walce na stronie, dzwonie na infolinie i pani informuje mnie, że niestety ale muszę udać się do ich placówki...... Po godzinie bank zablokował mi mozliwośc korzystania z moich pieniędzy. Nie mogę zrobic przelewu czy wypłacić pieniedzy z bankomatu..... Bedzie to możliwe dopiero po wizycie w placówce.... Dla porównania w mbanku zmieniłam dane przez internet potwierdzajac zmiane wpisaniem sms kodu... Chyba czas pożegnać ing


koras koras
17.03.2015. 01:51

opinia

mam w ING konto od lat i polecam


pati pati
16.03.2015. 16:46

Otwarcie konta oszczednosciowego

Witam chciała bym założyć konto oszczędnościowe w ING obecnie nie przebywał na terenie Polski mieszkam za granica. Czy państwo poleca mi żeby założyć w tym banku konto oszczędnościowe? Dziękuje skocznie za wszystkie opinie...


Rabi Rabi
16.03.2015. 12:10

PKOBP

Od 2 lat mam konto w pkobp i najpierw byłem umiarkowanie zadowolony. Za konto i kartę przy moich dochodach i wydatkach nic nie płaciłem, ale wkurzało mnie, że czasami musiałem stać klika minut w kolejce, jak chciałem wpłacić pieniądze. Teraz jednak u mnie postawili wpłatomat i jest ok. Ten nowy serwis internetowy jest spoko, nie ma jakichś fajerwerków ale jest logoczny i łatwo wszystko znaleźć, wiec według mnie zmieniają się w dobrym kierunku.


piotr piotr
15.03.2015. 18:50

tak

Jestem w ING od samego początku i nie zamienił bym go na inny gorąco polecam żona jest w PKO i to jest porażka


Ja Ja
15.03.2015. 13:51

Regulaminy i opinie komentujących

Połowa komentarzy poniżej wynika z niedoczytania regulaminów oraz tabel opłat. Ludzie myślcie zanim coś podpisujecie! Przecież to o wasze pieniądze chodzi! A tak tylko nerwy tracicie i uważacie, że to tylko wina banku. To prawda, że za bardzo wiele rzeczy są kuriozalne opłaty w bankach, ale jeśli wam nie odpowiadają, to nie zakładajcie w danym banku konta. Proste!


Redaktor Redaktor
13.03.2015. 10:30

odp. Piotru

@Piotru

Konto Direct to jedno z najlepszych kont bankowych aktualnie, praktycznie darmowe, świetna aplikacja (najlepsza z tych banków co miałem już do czynienia) do korzystania z konta bankowego przez komórkę.
Do tego ING to normalny bank stacjonarny, a nie żaden wirtualny (typu smart bank, t-mobile) więc jak będziesz miał jakies problemy możesz sobie podejść do odziału i wszystko załatwić.

Ja jak najbardziej polecam.


piotru piotru
12.03.2015. 23:36

czy warto założyć konto w ING

Zatrudniłem się do pracy i muszę założyć konto bankowe.Tylko potrzebuje opinij czy założyć w ING pomocy co proponujecie???????


Michu Michu
11.03.2015. 00:00

Polecam!

Wszystko w porządku. Teraz pracują nad nową odsłona bankowości elektronicznej jak i mobilnej! Polecam! NAJLEPSZY BANK


michal michal
07.03.2015. 17:54

Parodia

Każdy bank tutaj jest jechany :)
Wszyscy wypisują "uciekajcie" - ale dokąd ? Skoro pod każdym bankiem tak jest napisane :)

Faktycznie, chyba niezdrowa konkurencja tutaj panuje. Nie słuchajcie komentarzy


yenna yenna
27.02.2015. 21:03

na pewno lepsze od wbk

ja jestem bardzo zadowolona z konta w ING, obsługa sprawna i bezproblemowa. W przeciwieństwie do WBK, gdzie na wizytę trzeba sobie zarezerwować przynajmniej godzinę...


xx xx
15.02.2015. 17:51

Konto bez opłat. Polecam.

Paulla napisała: "straciłam pracę więc udałam się do banku aby w ramach ubezpieczenia kredytu skorzystać z odroczenia rat. W banku poinformowano mnie że jeśli jestem na L4". To w końcu straciłaś pracę czy byłaś na L4? Jeżeli jesteś na L4 to jest to okres przejściowy, który nie ma nic wspólnego ze stratą pracy. Przecież pracodawca nie może cię zwolnić kiedy jesteś na L4. Chyba, że wiedziałaś wcześniej, że stracisz pracę i poszłaś na L4. Chciałaś przechytrzyć pracodawcę ale w ten sposób nie możesz wszystkich oszukiwać. Przepisy pewnie są proste i umowę z bankiem podpisywałaś na trzeźwo.

Co do banku to założyłem konto niedawno. W poprzednim banku PKOBP zdzierali ze mnie za każdy przelew 70gr + 10gr za każdy kod z karty. Polecenia zapłaty, zlecenia stałe, opłaty co roku za kartę, za prowadzenie konta internetowego. Mogłem za darmo wypłacać z bankomatów PKOBP i BZ WBK. Ale od jesieni 2014 z BZ WBK już po 5zł bez powiadomienia. Teraz to wszystko mam za darmo. W OKO oprocentowanie 3% a potem 1,5% (w PKOBP 0,1%). Przelewam za darmo i nie boję się, że nagle będę płacił jakieś prowizję. Umowę podpisywałem z pełną trzeźwością i wiem, że płatności kartą w sklepach mogą trwać do paru dni. Zresztą w umowie było, że bank czeka na takie transakcje nawet do 11 dni więc wiem w co gram.
I na koniec. Jestem bardzo z tego zadowolony. Konto założyłem w jeden dzień i w jeden dzień mogę je zamknąć. Na szczęście w PKOBP też zamknąłem w jeden dzień. To chyba cud jakiś.


Pawe Pawe
30.01.2015. 17:08

sadsd

Mam dziwne wrażenie że na tej stronie wypowiadają się tylko pracownicy banków. Na jaki bank bym nie wszedł niczego nie polecacie. Niektóre osoby wypisuję się na temat 4 banków w jednym dniu. Cymbały


Paulla Paulla
28.01.2015. 22:36

robią co chcą

ja osobiście nie polecam tego konta, swoje założyłam w 2003 roku, co miesiąc wpływy itd, żadnych ofert, możliwości, jedynie kredyt na takich samych warunkach jak dla klienta "z ulicy" było w miarę do momentu gdy skorzystałam z oferty kredytowej, straciłam pracę więc udałam się do banku aby w ramach ubezpieczenia kredytu skorzystać z odroczenia rat. W banku poinformowano mnie że jeśli jestem na L4 to nie przysługuje mi skorzystanie z opcji ubezpieczenia co potem okazało się nieprawdą gdyż Pani w okienku ma obowiązek sporządzić wniosek do firmy ubezpieczeniowej której odpowiedź jest dopiero wiążąca. Powstały zaległości, wypowiedziana umowa, wkurzyłam się i postanowiłam spłacić ten kredyt i o zgrozo kolejny raz tym razem w innej placówce nierozgarnięta Pani twierdziła że nie widzi mojego zadłużenia!!!! potem nie widzi moich spłat, potem nie umie mi wskazać konta na które mam dokonać spłaty...masakra, złożyłam skargę gdyż tego dnia byłam już trzeci raz w placówce, obsłużył mnie Regionalny który przebywał w tym dniu w banku, prawidłowo przyjął wpłatę i uspokoił prosząc o nie likwidowanie konta, w zamian bank usunie wpis w biku.....skończyło się na gadaniu gdyż bank wypiął się na mnie bez reszty.....nie polecam


Margaret Margaret
27.01.2015. 12:44

Na dobre czy na złe

Konto zakładałam już ponad 10 lat temu. Początkowo byłam zadowolona. Oprocentowanie korzystne, opłat praktycznie brak(ewentualne wątpliwości przed wykonaniem jakiejś czynności wyjaśniałam w oddziale i NIGDY nie zdarzyło się, żeby bank obciążył mnie opłatą, o której wcześniej bym nie została uprzedzona).

Niestety czasy się zmieniają, oprocentowanie konta drastycznie zmalało w ciągu ostatnich kilku lat a bonusy, jakie czerpałam z lokat bankowych przestały być tak korzystne. Jeszcze trochę i obawiam się, że ING dołączy do PKO BP, w którym konta są bardzo nisko lub wcale nie oprocentowane.

Bank nadal szeroko reklamuje się korzystnie oprocentowanym OKO(3 % przez 4 miesiące od założenia konta), niestety to oprocentowanie tak naprawdę jest uzyskiwane na stałych klientach, ponieważ dla nas konto to ma oprocentowanie w wysokości 1,50 LUB 1,60 % - w zależności od posiadanych środków.

Co prawda Bank ma w ofercie tzw. OKO Bonus oprocentowane w wysokości 3 % przy spełnieniu określonych warunków, ale ciężko sprostać wymaganiom mając niską pensję i bieżące rachunki do opłacenia.

Niestety, jak dotąd, nie znalazłam oferty bankowej, która skłoniłaby mnie do zmiany banku, aczkolwiek gdy to nastąpi, nie będę się długo zastanawiać.


Ziew Ziew
13.01.2015. 23:35

Uciekajcie

Brak potwierdzeń sms-owych transakcji. Bank sam decyduje, czy transakcja wymaga potwierdzenia, czy nie. W rezultacie, każdy kto dorwie się do waszego konta, od ręki wypomuje wszystkie pieniądze. Przez 2 miesiące użytkowania zostałem 1 razy poproszony o kod z smsa. Gdy płaciłem dopłatę za czynsz do mieszkania. Za to gdy kupowałem coś na allegro (kilkanaście razy) bank akceptował transakcje bez autoryzacji sms.


zioolo zioolo
13.01.2015. 21:28

Jak dotąd porażka na każdej linii

Mam ubezpieczenie w ING. Kwestię sporną wyjaśnialiśmy ponad miesiąc. Chciałem zmienić rachunek, zresztą wraz z rodziną. I co? Wiem że do tego nie dojdzie. Bank lekceważy swoich i przyszłych klientów. Błędy w formularzu wykluczają założenie konta. Kontakt żaden. Widać nikomu na tym nie zależy. Być może w czymś są najlepsi. Ale z pewnością nie w wywoływaniu pozytywnego pierwszego i każdego następnego wrażenia. Wynika z tego tyle, że nie dość że nie będą mieli kolejnego klienta(klientów)to do tego zyskali niezadowolonego niedoszłego klienta. Tu nawet Kondrat nie pomoże. Nie polecam


Rafal Rafal
12.01.2015. 18:50

Nie polecam

Konto zamykam już 2 miesiąc. Za każdym razem wychodzą dodatkowe opłat.
Chory bank.


Junior Junior
30.12.2014. 14:38

opinia

Nie polecam pieniądze strasznie długo docierają na konto ok miesiąca za złożenie reklamacji
trzeba zapłacić 30 euro nie wiem za co skoro składam reklamację to jest coś nie tak i dlaczego mam jeszcze za to płacić zupełnie nie rozumiem
nie polecam zdecydowanie tego konta


jula jula
29.12.2014. 16:36

załozenie konta dla młodych

witam:) za miesiąć koncze 18 lat, sporo kaski dostałam juz od rodziny, uzbierało sie kilka tysięcy. Juz dawno myslałam zeby załozyc sb konto po skonczeniu 18, teraz jestem w tym całkowicie upewniona. Jaki bank polecacie? NIe bede raczej robiła przelewów, chodzi mi szczególnie o dobrą lokate :) Z góry dzięki za pomoc :)


byyjuklient byyjuklient
17.12.2014. 12:05

TRAGEDIA

ten bank to pomyłka, robiłem przelew międzynarodowy walutowy dziś mija siódmy dzień roboczy i pieniądze nie dotarły ( informacja potwierdzona ) gdy postanowiłem interweniować w oddziale banku i pokazałem potwierdzenie kodu SWIFT jaki dostałem od ING nikt nie wiedział co to jest za dokument i co on oznacza mało tego nikt nie wie gdzie są moje pieniądze i jeszcze karzą płacić 30 EURO za złożenie reklamacji TRAGEDIA !!!!!!!!!!!
ODRADZAM !!!!!!!!!!!


roman roman
16.12.2014. 14:28

100 zł za otwarcie konta

Polecam to konto wszystkim. Nie dość, że darmowe, to jeszcze teraz kazdy kto założy konto przez internet i spełni proste warunki może liczyć na premię w wysokości 100 zł.


Monia Monia
12.12.2014. 22:20

polecam!

Bardzo fajny bank. Wyplacam w jakim chce bankomacie i to bez prowizji,od męza przelewy walutowe przychodzą praktycznie z dnia na dzień,nie mam żadnych opłat,stosując oczywiście się do wszystkiego co jest zalecane,aby dodatkowych kosztów nie płacić. Bardzo sympatyczne kobietki,które służą pomocą. Troche nie rozumiem tych negatywnych opinii,wiadomo,ze każdy kto zakłada konto dostosowuje je do swoich potrzeb. Ja mam direct i bardzo sobie chwalę. Występuje czasem brak mozliwosci zalogowania ale myslę,ze to nie duzy problem. Szerokim łukiem omijam PKO BP,oraz KREDYT BANK teraz to chyba już WBK.Jestem z Poznania byc moze dlatego mam taką opinię na temat banku ING. To duze miasto i bankomatów jest u nas od licha;). Nie wiem jak w innych miastach wygląda dostępnoś bankomatów,zarówno z ING jak i innych. U nas jest ok. Szkoda,ze nie pracują w soboty. A moze pracują? Muszę to sprawdzić!Polecam i pozdrawiam


Marcin Marcin
05.12.2014. 12:45

opłata za wybranie pieniędzy

Kilka dni temu wybrałem z mojego konta 10 tys. zł, oczywiście będąc osobiście w banku. Dziś widzę, że ING pobrało ode mnie 50 zł za wybranie jednorazowe pieniędzy w oddziale banku, a do tego 10 zł opłatę stałą za to, że jednorazowo wybrałem pieniądze. To jest skandal! Do widzenia ING, czas na zmiany...


Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 5 6 Ostatnia >> (6 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !