Konta bankowe · Konto · Konto w ING Bank Śląski - Warto założyć? Wasze Opinie?

Konta ING

ing direct Bank uniwersalny – tak można podsumować strategię ING Banku Śląskiego. Ofertę produktów – zarówno kredytowych jak i oszczędnościowych – dostosowuje do niemal każdego klienta. Dotyczy to również kont osobistych i firmowych. Uniwersalność banku podkreśla konsekwentna kampania reklamowa z udziałem Marka Kondrata.

Konto ING Direct

Nazwa ING Bank - Konto Direct
Prowadzenie konta 0 zł
Przelew przez Internet 0 zł
Opłata za użytkowanie karty 0 zł lub 7 zł
Zwolnienie z opłaty:
  • osoby powyżej 26 lat - dokonanie transakcji za min. 300 zł w miesiącu
  • osoby w wieku 18-26 lat - dokonanie transakcji za min. 200 zł w miesiącu
  • osoby w wieku 13-18 lat - karta bezwarunkowo darmowa
Opłata za wypłaty z bankomatów w Polsce 0 zł - ING Bank, Planet Cash
0 zł - wszystkie w Polsce (pierwsza wypłata w miesiącu)
2.5 zł - druga i kolejne wypłaty z bankomatów obcych

Konto z Lwem Direct to konto internetowe. „Internetowi nie płacą ” – bo wszystko robią sami. Otwarcie i prowadzenie rachunku są darmowe, przelewy również (za wyjątkiem przelewów typu SORBNET). Bezpłatna jest karta do konta (VISA lub Debit MasterCard) – możemy nie płacić za jej użytkowanie, wystarczy 300 zł w miesiącu transakcji bezgotówkowych. Bezpłatne są wyciągi w systemie internetowym, natomiast wersja papierowa to koszt 9 zł. Tyle samo kosztuje wypłata gotówki w oddziale, i przelewy wykonywane w oddziale. Za darmo pieniądze można wypłacać z bankomatów ING oraz Planet Cash. Dodatkowo, możliwa jest jedna bezpłatna wypłata w miesiącu z dowolnego bankomatu, dowolnego banku w Polsce.HIT: 100 zł premii za otwarcie konta
Aby otrzymać 100 zł należy otworzyć konto przez internet do 18.10.2017 r., a następnie do 31.01.2018 r. zapłacić kartą do konta łącznie min. 1000 zł i spełnić pozostałe warunki przewidziane w warunkach promocji. Weź udział w promocji już teraz i załóż interesujące Ciebie konto w ING (np. Konto Direct) na stronie banku ING:

premia 100 zł ING

OKO , czyli Otwarte Konto Oszczędnościowe ING Bank Śląski pozwala otworzyć również klientom, którzy nie mają w banku konta osobistego. Na koncie złotówkowym (OKO można prowadzić również w euro, dolarach i funtach) oprocentowanie – w zależności od wielkości depozytu. Promocja trwa przez pierwszych sześć miesięcy. Odsetki doliczane są co miesiąc. Przelewy między kontami w banku ING są bezpłatne. Pierwsza wypłata środków w miesiącu (również wypłata gotówkowa czy przelew zewnętrzny) są bezpłatne.


Konto Direct dla Firm

Nazwa ING Bank - Konto Firmowe Direct
Prowadzenie konta 0 zł lub 9 zł
Zwolnienie z opłaty:
dokonanie przelewu do ZUS/US lub na konto wpłynęło łącznie min. 2000 zł
Przelew przez Internet 0 zł lub 0,9 zł
Zwolnienie z opłaty:
dokonanie przelewu do ZUS/US lub wpływ min. 2000 zł
Opłata za użytkowanie karty 0 zł lub 7 zł
Zwolnienie z opłaty:
dokonanie transakcji za min. 300 zł w miesiącu
Opłata za wypłaty z bankomatów w Polsce 0 zł - ING Bank, Planet Cash
0 zł - wszystkie w Polsce (pierwsza wypłata w miesiącu)
2.5 zł - druga i kolejne wypłaty z bankomatów obcych

Konto Direct dla Firm – to oferta dla tych, którzy większość operacji wykonują sami, przez Internet. Mogą z niej korzystać osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą i korzystające z uproszczonych form księgowości. Konto prowadzone jest za darmo, bezpłatne są wypłaty z bankomatów w całym kraju (ale za wypłatę w oddziale bank pobiera prowizję – 0,5 proc. kwoty plus 10 zł). Bezpłatne są przelewy przez Internet i telefon na konta w ING Banku Śląskim, przelewy do ZUS i US. Pozostałe kosztują 0,90 zł. Opłata za korzystanie z karty do konta to 7 zł. Bank nie pobiera opłaty, jeśli wykonamy nią transakcje bezgotówkowe za minimum 300 zł.Autor recenzji: Ania Solska

Konto w ING Bank Śląski - Warto założyć? Wasze Opinie? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
2.45 na 5
122 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (250 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 5 Ostatnia >> (5 stron razem)
klientka klientka
30.06.2013. 16:58

dobrze prowadzi się konto

W ING raczej dobrze prowadzi się konto . Darmowe przelewy ,wypłaty z bankomatów, uznają reklamacje i szybko/miałam taki przypadek/ . W naszym mieście Panie szybkie, konkretne.
Tylko ..... takie poważne zastrzeżenie , że osoba pracująca w tym banku wchodzi na obce konto -moje i są przekazywane na zewnątrz stan mojego konta, cała historia. Ale cóż ŚWINIE w każdym zawodzie są .


Anonim Anonim
09.05.2013. 13:44

Opinia

jak mam sprawdzić przelew bankomatowy.


Chomik Chomik
19.10.2012. 22:38

Konto przez internet porażka

Zgadzam się z opisem zakładania konta przez internt. Pozostaje tylko reklama a załatwianie w placówce nie jest lepsze. To samo dotyczy karty platniczej. W placówce okazuje się,ze informacje na stronie są niekompletna i tez porażka. A mialobyc tak prosto


norman norman
09.08.2012. 23:15

bez zastrzeżeń

Konto Direct darmowe . bankomaty wszystkich banków bezpłatne . nie narzekam choćby i dlatego , że konto spełnia w moim przypadku podstawowe funkcje a bardziej skomplikowane operacje poza przelewami nie są mi do szczęścia potrzebne. obsługa życzliwa , karta do konta przyszła po 5 dniach. żadnych problemów z połączeniem się z konsultantem. Nie zdarzyło mi się spotkać z sytuacją awaryjnego bankomatu czy wpłatomatu. wszystko chyba tak naprawdę zależy od tego , jakie kto ma oczekiwania względem banku. jeśli czytam że ktoś zmienia natychmiast konto bo wzięto mu z niego "zawrotną "kwotę typu 1 zł. to...po prostu milczę.


krylll krylll
30.04.2012. 23:17

niekompetencja

Opinia o banku jest negatywna dwukrotnie zostały naliczone wobec mnie nisluszne opłaty ponieważ pracownicy przez lenistwo, nieudolności lub z innych powodów pogubili dokumenty lub tez nie wprowadzili ich do systemu. Jak najdalej od tych nieudaczników.
i zawsze bierzcie potwierdzone kopie dokumentów !!!


Konrad Konrad
22.04.2012. 16:35

Aktualnie najlepsze konto

Konto jest naprawdę darmowe i wg mnie najlepsze ze wszystkich kont bankowych, zero oplat przy platnosciach karta za zakupy za 100 zł na miesiąc.


Gregor Gregor
19.04.2012. 15:29

Opinia

Ja mam 2 lata konto w ing,i nie narzekam,mam stałe przelewy na konto od 2 lat,kredyt bez problemu dostałem,przelewy robię przez internet,to z placówki banku mało co korzystam,robie płatnośc kartą powyżej 100zł,miałem komornika na koncie,to mogłem wybrac pieniądze w kasie,oczywiście poszło mi na minus,ale uchylili komornika w ten sam dzień,cóż każdy ma inne z bankami.
Ja natomiast mam złe przeżynia z PKO,ale to było w 2006roku,gdzie płatnośc kartą była prowizja,
no i przez ich pomyłkę,zamiast wypłaty na święta,dostałem -1200zł debetu,bo przy księgowaniu się pomylili,złorzyłem reklamację,która trwała 2 tygodnie,pieniądze 1200zł otrzymałem wraz z 2 wypłatą,
pomyłka moim kosztem,


Ewa Ewa
02.04.2012. 13:56

Nie polecam

Ja miałam konto w ing przez 2 lata i o 2 lata za długo, mnóstwo ukrytych kosztów, nic nie da się załatwić przez telefon (jak w niektórych bankach) o każdą bzdurę trzeba jeździć osobiście, dodatkowo nie dość że bankomatów jest mało to co chwilę są popsute. Zmieniłam na inny bank, gdzie większość rzeczy załatwić można przez tel lub internet i gdzie konto naprawdę NIC nie kosztuje.


Anonim Anonim
30.11.2011. 21:51

Opinia

Można wypłacać w bankomatach Cash4You ale tylko przy koncie Direct i Komfort jest to bezpłatnie. W pozostałych rachunkach jest prowizja.


Anonim Anonim
30.11.2011. 21:48

Opinia

Konta firmowego nie można zamienić na osobiste.


gitan gitan
26.08.2011. 19:26

polecam

Moim zdaniem najlepsze konto osobiste oferuje ING Bank Śląski. Wszystkie bankomaty za darmo, za prowadzenie konta direct 0 zł, przelewy, stałe zlecenia i polecenia zapłaty również są darmowe. Nie wymagają astronomicznych wpływów na konto tak jak inne banki, lub posiadania konta np przez 12 miesięcy. Nie jest bankiem wirtualnym tak jak mBank albo taki który nalicza prowizje nawet za przelewy jak PKO BP.


Maria Maria
17.08.2011. 17:13

jestem zadowolona

A ja tam jestem zadowolona. Mam w tym banku konto osobiste, mam też firmowe. Na osobistym opłat w sumie żadnych, wszystkie bankomaty gratis, na firmowym nie więcej opłat niz gdzie indziej. System internetowy przystepny, wpłatomaty pozwalają mi zaoszczędzić na prowizji od wpłat na konto firmowe.


PATRYCJA PATRYCJA
10.08.2011. 10:42

najgorszy wsród najgorszych

Mam konto w banku jestem tym bankiem zawiedziona Wczoraj poszłam pytac o kredyt wszystko pieknie ale cos im w systemie nie działało jak trzeba i pseudo konsultant miał oddzwonic by mnie poinformowac co i jak a poprostu zostałam olana Zero telefonu zero informacji NAJGORSZY BANK JAK MOZESZ DROGI CZŁOWIEKU UNIKAJ GO JAK OGNIA a PRACOWNIKÓW TO MAJĄ ZŁAPANKI KOMPLETNIE NIE POTRAFIA ODPOWIEDZIEC NA PYTANIE


Robert Robert
01.08.2011. 22:08

Brak zaufania

Jakiś czas temu wysłałem przelew do Rosji. pobrano mi opłatę 60zł i w porządku, ale po jakimś czasie dostaje telefon abym zgłosił sie do banku bo coś nie tak jest z kontem odbiorcy i jeśli poprawię to nie policzą mi dodatkowej opłaty. Poszedłem pani powiedziała że swift jest zły, no i poprawiłem, przelew poszedł i poszło ponad 120zł z konta za reklamację choć miało nic nie kosztować. To jednak nie koniec za jakiś tydzień, poszło 60zł z konta za reklamację. Poszedłem sprawdzić i okazało się że to opłata za reklamację z banku zagranicznego. Pytam sie jak to możliwe , że przelew nie poszedł bo nie można było zlokalizować banku, a reklamacja jest, przecież nie pisałem z reklamacja do innego banku. Wysłałem 100€, a za przelew pobrano mi ponad 240 zł. Gdyby poinformowano mnie, że przelew nie poszedł i żebym zrobił jeszcze raz przelew z dobrym swiftem straciłbym tylko 60zł a tak osuszono mnie na 120zł.
Między bankiem i klientem musi być zaufanie


madziara978 madziara978
28.07.2011. 19:02

zmiana konta z firmowego na indywidualne

Witam.Czy ktoś mógłby mi udzielić informacji dotyczącej zmiany statusu konta. Mam konto firmowe w tym banku a chciałabym je zmienić na osobiste.Czy jest taka możliwość?


Drobny ciuacz Drobny ciuacz
26.07.2011. 21:20

trochę tolerancji....

Jakbym miał o takie pierdoły się awanturować jak opiniujący"ing"to musiałbym zmieniać konto jak małpa gałęzie.Polacy są coraz bardziej butni,z byle g...a robią aferę.Rozumiem,jakby to się powtarzało notorycznie ,to może zdenerwować upierdliwością rzekomych "pomyłek",ale od razu zmieniać....?Weź człowieku "relanium"czy zapal coś i wyluzuj,bo Ci żyłka w d...e pęknie ,tym samym dokonasz nerwowego żywota.
Tak a'propo nie mam w tym banku konta,tylko millenium


Piotrek Piotrek
25.07.2011. 10:33

Bardzo dobre konto wg mnie

@Dorota:
Wszedzie się zdarzają awarie bankomatów nie tylko w ING, w mbanku i innych bankach również. To poprostu maszyny. Wystarczy wtedy złożyć reklamację opisac co się stało i zwróca ci pieniądze. Na szcęście ing ma sporo oddziałów i tam możesz to zrobić i nie musisz tak jak w przypadku mbanku meczyc sie z infolinia.

Ja ze swojej strony konto direct polecam, konto dla mnie zupełnie darmowe, wystarczy że zapłacę raz kartą w klepie czy na stacji za paliwo. System transakcyjny też bardzo dobry.


Dorota Dorota
24.07.2011. 22:44

konto ING Direct

Założyłam konto Direct około rok temu zwiedziona reklamami ciągle pojawiającymi się w TV i pozytywnymi opiniami osób, które świeżo założyły konto. Przeboje miałam od samego początku pierwsza karta debetowa nie działała w terminalach, kiedy dostałam drugą wkrótce stało się to samo a postępowałam zgodnie z instrukcjami. Odczarowałam kartę zmieniając PIN i było ok. Jakiś czas temu znów spotkały mnie niespodzianki mimo komunikatu z bankomatu że transakcja nie może być zrealizowana pieniądze ktorych bankomat nie wydał zniknęły mi z konta (dwukrotnie w tym samym bankomacie Cash 4you). Niestety trzeba dość długo czekać na zwrot pieniędzy. W poprzednim banku (Multibank) nigdy mi się takie rzeczy nie zdarzały, jestem niespotykanie spokojny człowiek :) ale straciłam cierpliwość i właśnie rozstaję się z ING.


Irena Irena
22.07.2011. 22:11

Pytanie

Czy klienci ING mogą wypłacać pieniążki w bankomatach Cash4You bez prowizji? Od jakiegoś czasu jest w pobliżu taki bankomat. Byłoby to dla mnie bardzo korzystne bo na całym osiedlu nie ma żadnego bankomatu (oprócz oczywiście Cash4You).


Wiesiek Wiesiek
22.07.2011. 16:33

Lokaty ING

Nie ma większego ...... niż ING, płacą aktorom bajońskie sumy za reklamy a za lokaty płacą 0,003%, nie chce używać mocniejszych słów.


Agnieszka Agnieszka
21.07.2011. 09:36

:)

Korzystam od dobrych kilku lat z usług banku ING. Jestem bardzo zadowolona zarowno z serwisu internetowego jak i obsługi w placowce. Od około roku mam tam rowniez wpłatomat i nie musze stac w kolejce,zeby tylko wpłacic pieniadze. Duzy plus....:-) . Mam u nich kredyt hipoeczny,udzielony i obsługiwany bez zadnych problemów... To mój ulubiony bank :-)


Aniela Aniela
16.06.2011. 16:25

Ja sobie chwale ing

Ja mogę też pochwalić ING za konto Direct, chociaż niedawno korzystałam z mBanku...

Oczywiście nie twierdze że to konto jest najlepsze bo nie ma konta najlepszego.

Każde konto ma coś lepszego od drugiego, 3 w 1 nie da się zrobić.

Konto direct to praktycznie darmowe konto w dużym banku z bardzo wieloma oddziałami w calej Polsce.

Najbardziej podoba mi się, że jest internetowe a zarazem mam dostęp do placówki gdyby pracownik na infolinii banku mnie zdenerwował to wtedy mogę odegrać się w oddziale :).

Podoba mi się komunikacja z bankiem za pomocą strony www po zalogowaniu, mogę np. złożyć reklamacje.

No i jak wspominałam konto praktycznie darmowe:

0 PLN za prowadzenie
0 PLN za przelewy przez net
0 PLN za kartę (jak np. zrobię nią 2 razy zakupy w sklepie :)))


zadowolony zadowolony
16.06.2011. 16:13

konto direct - tanie konto z bardzo dobrym serwisem transakcyjnym

@ing:
przesadzasz trochę, ok pobrali ci nieslusznie te 7 pln, ale zlozyzles reklmaacje i ci oddali - wiec nie wiem o co ci chodzi. podobne przypadki zdarzaja sie wszedzie i od tego wlasnie sa reklamacje.

Ja bardzo polecam ING - uwazam ze serwis ING BankOnline w porownaniu do innych serwisow transakcyjnych: Bank Zachodni, , Mbank, Deutsche Bank jest wrecz nieporownywalnie dobry.


ing ing
16.06.2011. 08:13

ing z konta

Konto darmowe, jeden warunek: należy dokonać transakcji bezgotówkowych kartą na łączną sumę min. 100zł, które powinny zostać rozliczone na rachunku w ciągu danego okresu rozliczeniowego. W moim przypadku Bank pobiera opłatę za użytkowanie karty w wysokości 7 zł/miesięcznie. T ransakcji bezgotówkowych wykonywałem w okresie rozliczeniowym nie na 100 zł a na ponad ~500. Zapewne trwałoby to dalej gdyby nie moja reklamacja w tej sprawie. Ukradkiem ściągają opłatę licząc na to że klient nie dojrzy tego w historii. Nie wszyscy ją sprawdzają a WARTO!. Reklamacja oczywiście uznana, tłumaczenie w wiadomości zawiłe i nic nie wnoszące. Szacunek za tak sprytne opisanie tego że kradliście moje pieniądze. Rachunek przenoszę do innego banku
Pozdrawiam zainteresowanych - ING banku nie polecam


Bolo1 Bolo1
21.05.2011. 23:51

Jakis bezsens od samego pocztaku

Natarczywa reklama - wszystko w internecie ?!

Wiec probujemy otworzyc konto online poprzez strone www, ok poszlo oczekujemy kuriera dochodzi email ze wyslano dokumenty, dochodzi SMS ze dokumenty w drodze ... pojawia sie kurier i tutaj zgrzyt chcemy przeczytac dokumenty i zaznajomic sie z TYM co mamy podpisac. Kurier wpada w furie ON nie ma czasu albo podpisujemy albo zabiera dokumenty. OK, nie zloze podpisu pod niczym czego nie przeczytam i to nie pobierznie tylko dokladnie. Kurier zabral dokumenty spowrotem.

Telefon na infolinie proba wyjasnienia o co chodzi - pada odpowiedz my nic z tym nie mozemy zrobic prosze rozmawiac z kurierem DHL , pytamy czy powtornie moga na przeslac te same dokumenty nie ale przosze wypelnic JESZCE RAZ wniosek online dokumenty powtornie zostana wyslane do Panstwa [ sptalem sie czy moge 10x wypelniac wniosek jak za kazdym razem kurier nie bedzie czcial poczekac na przegladniecie tych dokumentow - TAK moze pan ... [co za rozrzutnosc banku, kazda przesylka kosztuje a nie prowadzi do rozwiazania problemu]. Padlo pytanie czy Pan dostal na email kopie dokumentow bo one sa takie same ja te co do Pana poszly .... no tak ale chcialbym sprawdzic na papierowych dokumentach czy te same pola sa zaznaczone jak w tych co przyszly emailem bo pozniej nie bedzie odwolania jak cos bedzie inaczej [padnie odpowiedz PRZECIEZ SIE PAN ZAPOZNAL Z TYM CO PODPISYWAL].
Na koncu rozbrajajace pytanie czy nie ma niedaleko Pana naszej placowki bo moze sie Pan tam udac i osobiscie zaznajomic sie z umowa i tam ja podpisywac .... no tak ale po co w takim razie oferta umwoy online i reklama 'Zalatwiaja przyjzdzaja ... '

Szczerze jak tak ma wygladac dalsza pozniejsza obsluga to chyba jednak poszukamy innego banku ktory troche relaniej patrzy na rzeczywistosc ... Alior czy Millenium bo ING to mam juz dosc na poczatku.


kuba kuba
21.05.2011. 13:41

nie polecam

nie polecam przede wszystkim szczególnie za niskie oprocentowanie lokat oraz nie miłe doświadczenia przy okienku w kasie


oszukana oszukana
06.05.2011. 21:57

Opinia

Witam serdecznie,chciałam wszystkich przestrzec przed Bankiem Śląskim w Wodzisławiu Śląskim.Jestem o wielu lat klientką tego banku,ale to co mnie ostatnio spotkało nie daje mi spać po nocach.Dwa tygodnie temu zadzwoniono do mnie z tego banku abym zgłosiła się w ich placówce.Okazało się że rzekomo we wrześniu 2010 roku podjęłam w tym banku kwotę ponad 8000 zł,ale kasjerka dała mi do podpisania dowody wypłaty nie na moje nazwisko .Od wielu lat co miesiąc biorę tylko od 1000 do 2500 zł i daję w kasie dowód osobisty i nigdy nie sprawdzam tego kwitka w kasie.Okazało się że kasjerka dała mi do podpisania dwa te kwitki -jeden na kwotę 1200zł,a drugi na 7000zł,tylko że ja podjęłam tylko tę pierwszą kwotę ! Teraz mnie wezwali i żądają abym oddała im te 8200 bo potrącili to z innego konta! To oszustwo w biały dzień i wszystkich przestrzegam przed tym bankiem ! Straszą mnie że mam im oddać tą kwotę bo była ściągnięta z jakiegoś innego konta ale ja tyle nie wybierałam ! Omijajcie tą placówkę bo to nie jest normalne !!!


bozena bozena
03.05.2011. 09:17

opinia o ing

konto internetowe ma jedna zaletę, że nie trzeba wchodzic do Banku i widzieć niedouczonych Pań z obsługi.


MAx MAx
23.04.2011. 15:41

Coraz gorzej

Konto zamknięte - Powód: co któryś przelew musi być autoryzowany smsem.
Każdy MUSI być autoryzowany, ale to algorytm wybiera który przelew ma być autoryzowany . I co tu zrobić... najlepiej ZAMKNĄĆ konto !!! ( są inne banki ) Temat wałkowany a od kilku lat żadnej zmiany.
Pozdrawiam


zrodelko zrodelko
18.04.2011. 13:50

Opinia

jestem troszkę zaskoczona, nie powiem, tutaj widac ewidentwnie same negatywy, a na niektórych forach same pozytywy, chce założyć konto osobiste, a nastepnie interesuje mnie zaciagniecie kredytu hipotecznego. wiec darowac sobie i poszukac czegos innego?


Miro Miro
13.04.2011. 20:38

Wszystko tylko nie ING !!!!!!!!!!!!!!

Otóż złozyłem w ING swoje osobiste konto "OKO" oraz "Direct" - wykonywałem swoje osobiste przelewy na inne banki gdzie miałem swoje konta. Gdy moja kobieta poszła do ING załatwiać sprawy , dowiedziała się tam jakie, ile i w jakiej wysokości ja wykonuje z mojego konta przelewy mimo ,ze na moje konto w ING nie ma wejścia i nie ma praw do mojego konta.
Osoba która to jej powiedziała nie zachowała tajemnicy bankowej i mam zamiar ją ustalić i wyjasnic sobie ta sprawe . Dla mnie ING stał się bankiem ABSOLUTNIE N I E W I A R Y GO D N Y M !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Klient ING Klient ING
12.04.2011. 00:21

A ja mam wszystko za 0 PLN w ING

Jestem Klientem ING już od 12 lat i zdecydowanie jakoś obsługi się w banku ING pogorszyła ostatnimi czasy. Ja jednak nie daję się bankowi i więcej ja na nich zarabiam niż oni na mnie.

Konto Direct jest bezpłatne, INGBankOnLine również i przelewy między własnymi rachunkami także. Gdy wprowadzili opłatę 5 zeta za karty debetowe, z jednej zrezygnowałem. Podnieśli opłatę na 7 zeta poszedłem do banku i powiedziałem, że nie akceptuję nowej TOP. Na co usłyszałem, że przecież wystarczy wydać 100 zł miesięcznie aby kartę miec bezpłatnie. Podziękowałem za propozycję wydawania 1200 zeta rocznie, aby zaoszczędzić 84 zł. Zamknąłem drugą kartę i oszczędzam rocznie 1284 złote.

Nie oznacza to jednak, że nie mogę wypłacić pieniędzy z konta bezprowizyjnie. Zwyczajnie przestudiowałem TOP i ofertę banku i tak sobie złożyłem portfel usług, aby płacić bankowi absolutne zero zł miesięcznie.


Raotor Raotor
07.04.2011. 13:49

Opinia

Mam konto w tym banku od kilku lat, i musze powiedziec, iz z kazdym dniem jestem coraz bardziej anty. Ostatni przelew ksieguja o 15 dnia roboczego, potem juz dopiero o 8 rano nastepnego dnia roboczego. Kilkakrotnie zdazylo sie iz wyplate mialem dopiero w poniedzialek - inne banki potrafia ksiegowac kolo 20 wieczorem. Wysokie ukryte oplaty, natarczywosc konsultantow. jednym slowem odradzam Bank i sam uciekam z niego. Treaz np od 24godz potwierdzaja moj zwrot podatku, i dalej tego nie moga zrobic, pewnie bedzie jutro po 8 rano. Stara maksyma sie sprawdza - im bank bardziej do dupy, tym wiecej reklam w TV.


Darek Darek
10.03.2011. 09:58

zleciłem założenie konta internetowo

Ja zleciłem założenie konta internetowo w poniedziałek rano. Do dziś - czwartek rano - nikt się nawet nie odezwał. Zero SMSa, kuriera itp. A zlecenie przyjęli, co potwierdzi mailem. Chyba sobie odpuszczę. Odnosi się wrażenie, że olewają klienta już od początku...


piotrek piotrek
04.03.2011. 11:52

oplata za karte

@lola:
to cos jest nie tak. na pewno w zeszlym miesiacu zrobilas transakcji karta za min. 100 pln.
Bo jesli to uczynilas to reklamuj ten fakt w oddziale banku i na pewno zwroca ci to 7zl jesli zostaly blednie pobrane.

Wg mnie konto direct to bardzo dobre konto, jesli regularnie plcisz karta za zakupy min. 100 pln / miesiac jest zawsze darmowe.

Polecam


lola lola
02.03.2011. 18:48

płatności

kupowałam zakupy w markecie zapłaciłam karta maestro .... ściągneli mi za to dodatkowe 7 zł..... a miało być wszystko 0 zł.........


helmut helmut
11.02.2011. 20:17

gorszego nie ma

Konto zupełnie nie dla studenta. Większość z nas nie ma zbyt dużych wpływów więc są miesiące kiedy nie da rady kartą obrócić na 100zł. A wg nowego cennika opłata za kartę to 7zł.
Nawet jeśli uda Wam się wydać tą fatalną stówkę zostaniecie obciążeni za prowadzenie konta - 4zł.
Opłaty te bowiem są zamienne - za coś musicie im zapłacić...

Brak oprocentowania. Jedynym wabikiem jest oferowany system "bankujesz-kupujesz" ale nie znam studentów kupujących portfele za 300zł, lodówki, bądź długopis za 100zł.

Poza tym doświadczyłem "uprzejmości" pracowników.
Jeśli zablokujecie coś w systemie (np zapomnicie hasła) - dostaniecie od Pani nowe, Pani będzie się uśmiechać bo właśnie straciliście 10zł.
Kiedyś miałem problem z naliczonymi prowizjami (przez kilka cykli), które osiągnęły pewnego miesiąca kwotę bagatela 50zł (ponoć przelewy miały być za darmo). Zadałem pytanie konsultantowi - za jakie grzechy mnie tak ukarano.
odp. Bardzo nam miło, że Pan o to pyta. Wszystkie opłaty naliczane są wg regulaminu dostępnego na stronie http....

To jest pomoc????

Po kilku kolejnych interwencjach saldo wzrosło a prowizje spadły do 4zł. Otrzymałem również informację, że to był jakiś błąd systemu ale już został skorygowany.

Dziękuję i odradzam.


Dana Dana
11.02.2011. 20:12

czy zodnie z prawem

Dlazcego dokonując wpłat np,za mieszkanie pani w okienku prosi o dowod osobisty włacającego??
A co bankowi do tego kto wpłaca na ich konta pieniądze??Nie wiem cyz to jest zgodne z prawem i prosz eo wyjasnienie jesli ktos wie cos na ten temat.Dziekuje z gory.


loki loki
09.02.2011. 23:09

ing direct bankowosc elektroniczna

lala: jasne system bankowosci internetowej jest bezplaty w przypadku konta direct, bo to jest konto internetowe a dostep przez internet to podstawa.

poza tym prowadzenie i przelewy przez internet takze sa darmowe. karta rowniez jesli w miesiacu wyrobisz nia platnosci za min. stowke w sklepach.


lala lala
08.02.2011. 00:24

Opinia

Mam pytanie.Czy dostep do uslugi bankowosci elektronicznej jest bezplatny?Chodzi mi np:o sprawdzenie stanu konta


crocc crocc
21.01.2011. 22:28

Pani)Pan) z ING-weź skończ

We wcześniejszym poście Was chwaliłem-ale się zaczęło...Od ponad dwóch lat przelewam nieraz sobie Euro do Belgii (przelew europejski)-opłata 5PLN(jakieś 1,22-1.28 E).Jak przelałem takim samym systemem na konto w Euro w Polsce,to bank ING wziął sobie najpierw te 5PLN(1.27 E) a po tygodniu 20.81 Euro za ten sam przelew!!!!!Kazali złożyć reklamację :wszystko na piśmie...ble ble ble.Jak zajebać kasę,to się nie pytają i nie tłumaczą dlaczego została wzięta kasa podwójnie-a jak już wzięli(czyt. UKRADLI),to ja mam się teraz włóczyć po oddziałach i spuszczać nad papierkami.Mam u nich ze 4 konta-w tym 2 firmowe...za 2 tygodnie napiszę,że miałem-dla mnie to są złodzieje.Aha-opłata za kartę ,to już 7 PLN-nooo-chyba,że z tym też zaczęli mnie walić po rogach-pajace-zachłanność banków nie zna granic.


OLAF OLAF
20.01.2011. 21:24

PORUWNAJCIE

SKORO KONTO INTERNETOWE ''ING'' IEST TAKIE DOBRE, TO PORUWNAJCIE TĄ OFERTE Z OFERTĄ ''M BANKU''. TAM [W DARMOWYM KONCIE] NIEMUSZE ROBIĆ ŻADNYCH MINIMALNYCH PRZELEWUW ŻEBY MIEĆ KONTO NAPRAWDE ZADARMO...


Marek Marek
20.01.2011. 08:44

Opinia

bałaganiarze, banda niekompetentnych pseudo konsultantów. Nawalili w pewnej sprawie i każą do siebie dzwonić na mój koszt. Niech Państawa Bóg broni przed takim Bankiem.


żuromin żuromin
18.01.2011. 19:44

o kontach depozytowych ING Bank Śląski S.A.

we wrześniu 2004 roku założyłem rachunek OKO.

wtedy to było 5,25% i za darmo. to było COŚ! w porównaniu z innym byle CZYMŚ!

i jeszcze plus że to jest rachunek samodzielny a nie powiązany z pierwszym podstawowym kosztownym i nie oprocentowanym lub tyle co kot napłakał oprocentowanym.

dlatego założyłem ten rachunek i na nim trzymam środki pieniężne.

uważam że jeśli ja pożyczam pieniądze lokując je na koncie depozytowym w banku to ja powinienem czerpać z tego tytułu korzyść w postaci odsetek, a jeśli to bank pożycza w postaci kredytu czy karty kredytowej to bank niech czerpie korzyść z postaci odsetek.

tak było kiedyś. oferta była jasna i prosta. był jeden rachunek ROR, jeden segregator na wyciągi.

obecnie głupota wzięła górę. bank zarabia nie tylko na udzielonych kredytach ale i na naszych środkach na kontach depozytowych - czyli na pożyczonych przez nas bankowi środkach. owszem poza kosztownymi kontami depozytowymi powstały konta oszczędnościowe i jak dawniej lokaty.

obecnie trzeba mieć przynajmniej dwa konta i dwa segregatory na wyciągi.

na pierwszym tracimy i na drugim zarabiamy.

dobrze jak bilans jest na plusie.

większość banków daje możliwość posiadania konta oszczędnościowego pod warunkiem posiadania konta depozytowego kosztownego.

ING Bank Śląski S.A. Katowice oferuje samodzielne konto oszczędnościowe. Czyli aby zarabiać na OKO nie trzeba tracić na LWIE. I tak mam to OKO i poniekąd jestem zadowolony. wiadomo - jest przychód z odsetek którymi trzeba podzielić się z pieprzonym Państwem, nie ma kosztów, nie ma karty bankomatowej, nie ma licznych transakcji, bo taki jest warunek - jeden minus za darmo a każdy następny w ciągu miesiąca to opłata 10 zł.

tu na marginesie - ING BŚ ma specyficzne pojęcie miesiąca ... to nie styczeń, luty, marzec itd ale 29 I - 28 II, 01 -28 III, 29 III - 28 IV itd. .... może żeby komuś się pomyliło i złapać go na 10 zł?

więc ja sobie poniekąd ich OKO chwalę.

co do tych nowości - za darmo directów internetowych to żaden rarytas. większość już takie byle co proponuje - za 0 zł ale i 0% - więc pożyczam bankowi środki a on obraca nimi nie poczuwając się do naliczenia odsetek za użyczone środki.

no i te pułapki karty bankomatowej ... zrób ileś transakcji ... zrób na jakąś kwotę transakcji to wtedy za darmo a jak nie to znów parę złotych stracisz.


ING Bank ING Bank
13.01.2011. 18:54

KONTO Z LWEM Komfort

Konto Komfort to:
- 0 zł za przelewy przez internet lub telefon
- 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
- 0 zł za wypłatę gotówki w punktach handlowych i usługowych oznaczonych logo Cashback
- 0 zł za wydanie karty płatniczej do rachunku VISA lub Maestro ze standardowym wizerunkiem
- 0 zł za korzystanie z kart płatniczych do rachunku VISA i Maestro, jeśli w ciągu miesiąca zapłacisz kartą na kwotę min. 100 złotych

A dodatkowo:
• Moja Karta ING - karta debetowa z indywidualnym wizerunkiem
• Otwarte Konto Oszczędnościowe - możliwość wpłat i wypłat w dowolnej chwili bez utraty odsetek
• limit zadłużenia w koncie dostępny przy otwarciu konta do wysokości 2-krotności dochodów netto. Limit możesz podwyższyć po 6 miesiącach regularnych wpływów na konto.
• przelew w euro (przelew europejski) wysyłany do UE wykonany przez Internet w bardzo atrakcyjnej cenie - 5 zł
• ubezpieczenie ING Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A. w wysokości 10 000 zł

Konto Komfort jest prowadzone jako rachunek dla jednej lub dla dwóch osób.

http://prodfinans.systempartnerski.pl/ingbank/konta_osobiste,komfort.html


Piotr Piotr
04.01.2011. 20:25

Opinia

Waldku, czytaj ze zrozumieniem, lub jeśli Ci kiepsko to wychodzi, to po prostu nie pisz głupot.
Piszę o kompetencji pracowników ING BŚ, a nie systemie pobierania lub nie owych siedmiu złotych.
Jeśli jesteś pracownikiem ING to po prostu daj sobie na wstrzymanie.
Wszystko to, co opisuję mam na piśmie, więc nikt nie może mi zarzucić, iż sieję zamęt.
Mogę to powtórzyć choćby jeszcze sto razy:
kompetencje pracowników ING BŚ są na wyjątkowo niskim poziomie i nie mogę polecić tego banku nikomu kto uważa iż w banku winni pracować ludzie inteligentni.


waldek waldek
04.01.2011. 14:04

Opinia

Piotr nie sie zametu.

To 7 zł za karte jest pobierane, tylko wtedy gdy brak transakcji bezgotówkowych na kwotę min 100 zł dokonanych kartą debetową wydaną do rachunku i rozliczonych przez Bank w okresie miesiąca
liczonego od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca.

Gdy zrobisz karta transkacji za min. 100 zl w iesiacu to jest ona darmowa i nic nie placisz.
Ja tak robie i karte mam za darmo od paru lat. Wg mnie to zaden duzy problem by ten 100 zl limit wyrobic chociazby placac karta za podstawowe zakupy w sklepach.


Piotr Piotr
04.01.2011. 10:02

Kompetencja cd.

Czytam, słucham i nie chce się wierzyć, że w dobie takiej konkurencji ING stoi na tak niskim poziomie.
Mnie także pańcia poinformowała, iż od nowego roku będzie opłata za kartę w wysokości 9zł. Jakieś zimowe trolle piszą że opłata zniknęła w ogóle, a w tabeli opłat stoi wyraźnie: 7zł.
Kompetencja na wyjątkowym poziomie...


onnnaaa onnnaaa
30.12.2010. 11:52

Opinia

Mam (jeszcze) konto w ING. Konto NIBY student , karta Maestro. Pani w banku poinformowała mnie, że opłata za prowadzenie rachunku to 2 zł. Spoko co miesiąc bank odliczał sobie 2 zł. ALE ta sama Pani poinformowała mnie również, że opłata za użytkowanie karty będzie wynosiła 2 zł JEŻELI nie dokonam transakcji min. 100 zł to nie ma tej opłaty. Co miesiąc robiłam przelewy i takie tam inne na kwote POWYŻEJ 100 zł, a bank i tak pobierał mi 4 zł. To jeszcze nic . Bank teraz zmienił sobie przepisy i każą płacić 9 zł za miesiąc. CZYSTA KPINA ! NIE POLECAM NIKOMU TEGO BANKU.


zima zima
20.12.2010. 11:22

Opłata za wpłaty i wypłaty

Zgodnie z nową tabelą opłat, zniknęła opłata za kartę, ale pojawiła się opłata za wpłatę lub wypłatę pieniędzy w oddziale banku, w wysokości 9zł. Oczywiście chodzi mi o konto DIRECT


Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 5 Ostatnia >> (5 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2017 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !