Konta bankowe · Konto · Konto w ING Bank Śląski + 160 zł - Warto założyć? Wasze Opinie?

Konta ING

ing direct Bank uniwersalny – tak można podsumować strategię ING Banku Śląskiego. Ofertę produktów – zarówno kredytowych jak i oszczędnościowych – dostosowuje do niemal każdego klienta. Dotyczy to również kont osobistych i firmowych. Uniwersalność banku podkreśla konsekwentna kampania reklamowa z udziałem Marka Kondrata.

Konto ING Direct

Nazwa ING Bank - Konto Direct
Prowadzenie konta 0 zł
Przelew przez Internet 0 zł
Opłata za użytkowanie karty 0 zł lub 7 zł
Zwolnienie z opłaty:
  • osoby powyżej 26 lat - dokonanie transakcji za min. 300 zł w miesiącu
  • osoby w wieku 18-26 lat - dokonanie transakcji za min. 200 zł w miesiącu
  • osoby w wieku 13-18 lat - karta bezwarunkowo darmowa
Opłata za wypłaty z bankomatów w Polsce 0 zł - ING Bank, Planet Cash
0 zł - wszystkie w Polsce (pierwsza wypłata w miesiącu)
2.5 zł - druga i kolejne wypłaty z bankomatów obcych

Konto z Lwem Direct to konto internetowe. „Internetowi nie płacą ” – bo wszystko robią sami. Otwarcie i prowadzenie rachunku są darmowe, przelewy również (za wyjątkiem przelewów typu SORBNET). Bezpłatna jest karta do konta (VISA lub Debit MasterCard) – możemy nie płacić za jej użytkowanie, wystarczy 300 zł w miesiącu transakcji bezgotówkowych. Bezpłatne są wyciągi w systemie internetowym, natomiast wersja papierowa to koszt 9 zł. Tyle samo kosztuje wypłata gotówki w oddziale, i przelewy wykonywane w oddziale. Za darmo pieniądze można wypłacać z bankomatów ING oraz Planet Cash. Dodatkowo, możliwa jest jedna bezpłatna wypłata w miesiącu z dowolnego bankomatu, dowolnego banku w Polsce.HIT: 160 zł premii za otwarcie konta
Aby otrzymać 100 zł należy otworzyć konto przez internet do 30.09.2020 r., a następnie do 31.12.2020 r. zapłacić kartą do konta łącznie min. 1000 zł i spełnić pozostałe warunki przewidziane w warunkach promocji. Dodatkowo możesz zgarnąć 60 zł, jeśli: 3 z wykonanych transakcji zrobisz BLIKIEM w internecie oraz gdy na Twoje konto wpłynie 3 razy wynagrodzenie. Weź udział w promocji już teraz i załóż interesujące Ciebie konto w ING (np. Konto Direct) na stronie banku ING:

premia 100 zł ING

OKO , czyli Otwarte Konto Oszczędnościowe ING Bank Śląski pozwala otworzyć również klientom, którzy nie mają w banku konta osobistego. Na koncie złotówkowym (OKO można prowadzić również w euro, dolarach i funtach) oprocentowanie – w zależności od wielkości depozytu. Promocja trwa przez pierwszych sześć miesięcy. Odsetki doliczane są co miesiąc. Przelewy między kontami w banku ING są bezpłatne. Pierwsza wypłata środków w miesiącu (również wypłata gotówkowa czy przelew zewnętrzny) są bezpłatne.


Konto Direct dla Firm

Nazwa ING Bank - Konto Firmowe Direct
Prowadzenie konta 0 zł lub 9 zł
Zwolnienie z opłaty:
dokonanie przelewu do ZUS/US lub na konto wpłynęło łącznie min. 2000 zł
Przelew przez Internet 0 zł lub 0,9 zł
Zwolnienie z opłaty:
dokonanie przelewu do ZUS/US lub wpływ min. 2000 zł
Opłata za użytkowanie karty 0 zł lub 7 zł
Zwolnienie z opłaty:
dokonanie transakcji za min. 300 zł w miesiącu
Opłata za wypłaty z bankomatów w Polsce 0 zł - ING Bank, Planet Cash
0 zł - wszystkie w Polsce (pierwsza wypłata w miesiącu)
2.5 zł - druga i kolejne wypłaty z bankomatów obcych

Konto Direct dla Firm – to oferta dla tych, którzy większość operacji wykonują sami, przez Internet. Mogą z niej korzystać osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą i korzystające z uproszczonych form księgowości. Konto prowadzone jest za darmo, bezpłatne są wypłaty z bankomatów w całym kraju (ale za wypłatę w oddziale bank pobiera prowizję – 0,5 proc. kwoty plus 10 zł). Bezpłatne są przelewy przez Internet i telefon na konta w ING Banku Śląskim, przelewy do ZUS i US. Pozostałe kosztują 0,90 zł. Opłata za korzystanie z karty do konta to 7 zł. Bank nie pobiera opłaty, jeśli wykonamy nią transakcje bezgotówkowe za minimum 300 zł.Autor recenzji: Ania Solska

Konto w ING Bank Śląski + 160 zł - Warto założyć? Wasze Opinie? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
2.45 na 5
145 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (265 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 5 6 Ostatnia >> (6 stron razem)
lola lola
02.03.2011. 18:48

płatności

kupowałam zakupy w markecie zapłaciłam karta maestro .... ściągneli mi za to dodatkowe 7 zł..... a miało być wszystko 0 zł.........


helmut helmut
11.02.2011. 20:17

gorszego nie ma

Konto zupełnie nie dla studenta. Większość z nas nie ma zbyt dużych wpływów więc są miesiące kiedy nie da rady kartą obrócić na 100zł. A wg nowego cennika opłata za kartę to 7zł.
Nawet jeśli uda Wam się wydać tą fatalną stówkę zostaniecie obciążeni za prowadzenie konta - 4zł.
Opłaty te bowiem są zamienne - za coś musicie im zapłacić...

Brak oprocentowania. Jedynym wabikiem jest oferowany system "bankujesz-kupujesz" ale nie znam studentów kupujących portfele za 300zł, lodówki, bądź długopis za 100zł.

Poza tym doświadczyłem "uprzejmości" pracowników.
Jeśli zablokujecie coś w systemie (np zapomnicie hasła) - dostaniecie od Pani nowe, Pani będzie się uśmiechać bo właśnie straciliście 10zł.
Kiedyś miałem problem z naliczonymi prowizjami (przez kilka cykli), które osiągnęły pewnego miesiąca kwotę bagatela 50zł (ponoć przelewy miały być za darmo). Zadałem pytanie konsultantowi - za jakie grzechy mnie tak ukarano.
odp. Bardzo nam miło, że Pan o to pyta. Wszystkie opłaty naliczane są wg regulaminu dostępnego na stronie http....

To jest pomoc????

Po kilku kolejnych interwencjach saldo wzrosło a prowizje spadły do 4zł. Otrzymałem również informację, że to był jakiś błąd systemu ale już został skorygowany.

Dziękuję i odradzam.


Dana Dana
11.02.2011. 20:12

czy zodnie z prawem

Dlazcego dokonując wpłat np,za mieszkanie pani w okienku prosi o dowod osobisty włacającego??
A co bankowi do tego kto wpłaca na ich konta pieniądze??Nie wiem cyz to jest zgodne z prawem i prosz eo wyjasnienie jesli ktos wie cos na ten temat.Dziekuje z gory.


loki loki
09.02.2011. 23:09

ing direct bankowosc elektroniczna

lala: jasne system bankowosci internetowej jest bezplaty w przypadku konta direct, bo to jest konto internetowe a dostep przez internet to podstawa.

poza tym prowadzenie i przelewy przez internet takze sa darmowe. karta rowniez jesli w miesiacu wyrobisz nia platnosci za min. stowke w sklepach.


lala lala
08.02.2011. 00:24

Opinia

Mam pytanie.Czy dostep do uslugi bankowosci elektronicznej jest bezplatny?Chodzi mi np:o sprawdzenie stanu konta


crocc crocc
21.01.2011. 22:28

Pani)Pan) z ING-weź skończ

We wcześniejszym poście Was chwaliłem-ale się zaczęło...Od ponad dwóch lat przelewam nieraz sobie Euro do Belgii (przelew europejski)-opłata 5PLN(jakieś 1,22-1.28 E).Jak przelałem takim samym systemem na konto w Euro w Polsce,to bank ING wziął sobie najpierw te 5PLN(1.27 E) a po tygodniu 20.81 Euro za ten sam przelew!!!!!Kazali złożyć reklamację :wszystko na piśmie...ble ble ble.Jak zajebać kasę,to się nie pytają i nie tłumaczą dlaczego została wzięta kasa podwójnie-a jak już wzięli(czyt. UKRADLI),to ja mam się teraz włóczyć po oddziałach i spuszczać nad papierkami.Mam u nich ze 4 konta-w tym 2 firmowe...za 2 tygodnie napiszę,że miałem-dla mnie to są złodzieje.Aha-opłata za kartę ,to już 7 PLN-nooo-chyba,że z tym też zaczęli mnie walić po rogach-pajace-zachłanność banków nie zna granic.


OLAF OLAF
20.01.2011. 21:24

PORUWNAJCIE

SKORO KONTO INTERNETOWE ''ING'' IEST TAKIE DOBRE, TO PORUWNAJCIE TĄ OFERTE Z OFERTĄ ''M BANKU''. TAM [W DARMOWYM KONCIE] NIEMUSZE ROBIĆ ŻADNYCH MINIMALNYCH PRZELEWUW ŻEBY MIEĆ KONTO NAPRAWDE ZADARMO...


Marek Marek
20.01.2011. 08:44

Opinia

bałaganiarze, banda niekompetentnych pseudo konsultantów. Nawalili w pewnej sprawie i każą do siebie dzwonić na mój koszt. Niech Państawa Bóg broni przed takim Bankiem.


żuromin żuromin
18.01.2011. 19:44

o kontach depozytowych ING Bank Śląski S.A.

we wrześniu 2004 roku założyłem rachunek OKO.

wtedy to było 5,25% i za darmo. to było COŚ! w porównaniu z innym byle CZYMŚ!

i jeszcze plus że to jest rachunek samodzielny a nie powiązany z pierwszym podstawowym kosztownym i nie oprocentowanym lub tyle co kot napłakał oprocentowanym.

dlatego założyłem ten rachunek i na nim trzymam środki pieniężne.

uważam że jeśli ja pożyczam pieniądze lokując je na koncie depozytowym w banku to ja powinienem czerpać z tego tytułu korzyść w postaci odsetek, a jeśli to bank pożycza w postaci kredytu czy karty kredytowej to bank niech czerpie korzyść z postaci odsetek.

tak było kiedyś. oferta była jasna i prosta. był jeden rachunek ROR, jeden segregator na wyciągi.

obecnie głupota wzięła górę. bank zarabia nie tylko na udzielonych kredytach ale i na naszych środkach na kontach depozytowych - czyli na pożyczonych przez nas bankowi środkach. owszem poza kosztownymi kontami depozytowymi powstały konta oszczędnościowe i jak dawniej lokaty.

obecnie trzeba mieć przynajmniej dwa konta i dwa segregatory na wyciągi.

na pierwszym tracimy i na drugim zarabiamy.

dobrze jak bilans jest na plusie.

większość banków daje możliwość posiadania konta oszczędnościowego pod warunkiem posiadania konta depozytowego kosztownego.

ING Bank Śląski S.A. Katowice oferuje samodzielne konto oszczędnościowe. Czyli aby zarabiać na OKO nie trzeba tracić na LWIE. I tak mam to OKO i poniekąd jestem zadowolony. wiadomo - jest przychód z odsetek którymi trzeba podzielić się z pieprzonym Państwem, nie ma kosztów, nie ma karty bankomatowej, nie ma licznych transakcji, bo taki jest warunek - jeden minus za darmo a każdy następny w ciągu miesiąca to opłata 10 zł.

tu na marginesie - ING BŚ ma specyficzne pojęcie miesiąca ... to nie styczeń, luty, marzec itd ale 29 I - 28 II, 01 -28 III, 29 III - 28 IV itd. .... może żeby komuś się pomyliło i złapać go na 10 zł?

więc ja sobie poniekąd ich OKO chwalę.

co do tych nowości - za darmo directów internetowych to żaden rarytas. większość już takie byle co proponuje - za 0 zł ale i 0% - więc pożyczam bankowi środki a on obraca nimi nie poczuwając się do naliczenia odsetek za użyczone środki.

no i te pułapki karty bankomatowej ... zrób ileś transakcji ... zrób na jakąś kwotę transakcji to wtedy za darmo a jak nie to znów parę złotych stracisz.


ING Bank ING Bank
13.01.2011. 18:54

KONTO Z LWEM Komfort

Konto Komfort to:
- 0 zł za przelewy przez internet lub telefon
- 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
- 0 zł za wypłatę gotówki w punktach handlowych i usługowych oznaczonych logo Cashback
- 0 zł za wydanie karty płatniczej do rachunku VISA lub Maestro ze standardowym wizerunkiem
- 0 zł za korzystanie z kart płatniczych do rachunku VISA i Maestro, jeśli w ciągu miesiąca zapłacisz kartą na kwotę min. 100 złotych

A dodatkowo:
• Moja Karta ING - karta debetowa z indywidualnym wizerunkiem
• Otwarte Konto Oszczędnościowe - możliwość wpłat i wypłat w dowolnej chwili bez utraty odsetek
• limit zadłużenia w koncie dostępny przy otwarciu konta do wysokości 2-krotności dochodów netto. Limit możesz podwyższyć po 6 miesiącach regularnych wpływów na konto.
• przelew w euro (przelew europejski) wysyłany do UE wykonany przez Internet w bardzo atrakcyjnej cenie - 5 zł
• ubezpieczenie ING Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A. w wysokości 10 000 zł

Konto Komfort jest prowadzone jako rachunek dla jednej lub dla dwóch osób.

http://prodfinans.systempartnerski.pl/ingbank/konta_osobiste,komfort.html


Piotr Piotr
04.01.2011. 20:25

Opinia

Waldku, czytaj ze zrozumieniem, lub jeśli Ci kiepsko to wychodzi, to po prostu nie pisz głupot.
Piszę o kompetencji pracowników ING BŚ, a nie systemie pobierania lub nie owych siedmiu złotych.
Jeśli jesteś pracownikiem ING to po prostu daj sobie na wstrzymanie.
Wszystko to, co opisuję mam na piśmie, więc nikt nie może mi zarzucić, iż sieję zamęt.
Mogę to powtórzyć choćby jeszcze sto razy:
kompetencje pracowników ING BŚ są na wyjątkowo niskim poziomie i nie mogę polecić tego banku nikomu kto uważa iż w banku winni pracować ludzie inteligentni.


waldek waldek
04.01.2011. 14:04

Opinia

Piotr nie sie zametu.

To 7 zł za karte jest pobierane, tylko wtedy gdy brak transakcji bezgotówkowych na kwotę min 100 zł dokonanych kartą debetową wydaną do rachunku i rozliczonych przez Bank w okresie miesiąca
liczonego od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca.

Gdy zrobisz karta transkacji za min. 100 zl w iesiacu to jest ona darmowa i nic nie placisz.
Ja tak robie i karte mam za darmo od paru lat. Wg mnie to zaden duzy problem by ten 100 zl limit wyrobic chociazby placac karta za podstawowe zakupy w sklepach.


Piotr Piotr
04.01.2011. 10:02

Kompetencja cd.

Czytam, słucham i nie chce się wierzyć, że w dobie takiej konkurencji ING stoi na tak niskim poziomie.
Mnie także pańcia poinformowała, iż od nowego roku będzie opłata za kartę w wysokości 9zł. Jakieś zimowe trolle piszą że opłata zniknęła w ogóle, a w tabeli opłat stoi wyraźnie: 7zł.
Kompetencja na wyjątkowym poziomie...


onnnaaa onnnaaa
30.12.2010. 11:52

Opinia

Mam (jeszcze) konto w ING. Konto NIBY student , karta Maestro. Pani w banku poinformowała mnie, że opłata za prowadzenie rachunku to 2 zł. Spoko co miesiąc bank odliczał sobie 2 zł. ALE ta sama Pani poinformowała mnie również, że opłata za użytkowanie karty będzie wynosiła 2 zł JEŻELI nie dokonam transakcji min. 100 zł to nie ma tej opłaty. Co miesiąc robiłam przelewy i takie tam inne na kwote POWYŻEJ 100 zł, a bank i tak pobierał mi 4 zł. To jeszcze nic . Bank teraz zmienił sobie przepisy i każą płacić 9 zł za miesiąc. CZYSTA KPINA ! NIE POLECAM NIKOMU TEGO BANKU.


zima zima
20.12.2010. 11:22

Opłata za wpłaty i wypłaty

Zgodnie z nową tabelą opłat, zniknęła opłata za kartę, ale pojawiła się opłata za wpłatę lub wypłatę pieniędzy w oddziale banku, w wysokości 9zł. Oczywiście chodzi mi o konto DIRECT


zima zima
20.12.2010. 11:21

Opłata za wpłaty i wypłaty

Zgodnie z nową tabelą opłat, zniknęła opłata za kartę, ale pojawiła się opłata za wpłatę lub wypłatę pieniędzy w oddziale banku, w wysokości 9zł.


Piotr Piotr
16.12.2010. 20:27

Koszmarna niekompetencja

Wczoraj znowu musiałem być w oddziale. Jak zwykle: koszmarna niekompetencja, nieróbstwo i jeden wielki organizacyjny burdel. Dwa okienka kasowe: jedno zajęte "na stałe" przez osobę wpłacającą kilka kilogramów monet (od bodajże 5gr do 5zł), a w drugim przez dziewcze "z gminu" wdzięczące się do tłustego klienta w typie akwizytora, który (jak się wreszcie okazało po jakichś 20 minutach) brał pożyczkę gotówkową. Ćwierćinteligent z pierwszego okienka liczył wszystkie monety jednym paluszkiem i pakował je do papierowych "tutek", pukając nią co chwile by monety układały się równolegle... Chłop miał robotę na cały dzień! A kolejka rosła. Ktoś może powiedzieć, że tych parę osób w kolejce to "pikuś", że bywają większe. OK. Tylko dlaczego czyjaś niekompetencja i bałagan ma KRAŚĆ mój czas?!
Nie polecam nikomu tego banku.


crocc crocc
16.12.2010. 18:27

Nie do końca

piter 20.09.2010. 10:45

piter przelewy w euro

Rafalsinio w ing mozna dokonywac przelewow do krajow uni w formacie SEPA a wiec bardzo tanio koszt takiego przelewu to zaledwie 5 pln. Tak tak-przez internet na konto w Polsce nie można przelać w tym formacie i trzeba używac zlecenie walutowe-a to juz 15 Euro.Nie wiem,czy tak ma byc,czy system(bank) wymusza przelewanie tym droższym systemem.Opłaty za przelewy sa,jak wszędzie.Nie ma tylko z ING na ING-a tak,to płać i płacz.Ja mam juz kilka lat tu konto i jakos jednak daję rade.Regulamin opłat zmienia się średnio raz na 2 miesiące-ale tak jest w każdym banku.Jakbym nie musiał,to konta bym nie miał-chyba jak większość :-)


Waldek Waldek
27.11.2010. 23:27

Opłata za kartę :(

Konto w sumie całkiem fajne. Rzeczywiście w specyficznych warunkach bez opłat.
Za kartę pobierają na 28 dzień każdego miesiąca. Nawet jeśli wydadzą ją 22 dnia miesiąca a wyślą 24. Czas na przesyłkę, logowanie i nie masz możliwości użycia karty, ale opłata będzie. W końcu karta wydana. Nie liczcie też na zakup paliwa na stacjach paliwa firmy NESTE. Tu nie działa żadna karta ING. Wszystkie inne banki bez problemu. ING ani Wisa, ani Maestro. I nikt nie wie czemu. Neste woda w usta, a ING tak żenująco manewruje, że poziom przedszkolaka. A opłata za kartę leci. Nie wiem co zaszło między tymi firmami, ale to nie działa.


ani ani
11.11.2010. 15:02

wypłata w oddziale banku

mam pytanie - czy posiadając internetowe otwarte konto oszczędnościowe direct mogę wypłacić w oddziale banku pieniądze a nie z bankomatu? dziekuje za odpowiedz


olcia olcia
02.11.2010. 12:15

ING jest calkowicie darmowe,

konto darmowe (Direct), przelewy darmowe (nielimitowana ilosc), bankomaty za darmo w calej Polsce (wszystkie). Mam je okolo 8m-cy i narazie ani zlotowki nie zaplacilam za jego prowadzenie. Poza tym jak wplywa tam pensja (obojetnie w jakiej wysokosci) to po 6 mcach wplywow masz obnizone oprocentowanie i prowizje, za udzielenie kredytow (w tym hipotecznych takze).


alan alan
02.11.2010. 10:18

konto w ing

Posiadam konto w ing od kiedy pamietam. Konto directo bez ukrytych oplat. Szybka realizacja przelewow, konto oko- wyplacasz kiedy chcesz i nie tracisz, bez dodatkowych oplat. Jak do tej pory jestem zadowolona.


gocha gocha
22.10.2010. 20:09

zalozenie konta

witam potrzebuje zalozyc konto w polsce obecnie przebywam z corka Wielkiej Brytani i to dla niej chce otwozyc konto w polsce o ile to mozliwe corka ma 12 lat jakie dokumenty beda potrzebne prosze o wiecej szczegolow


martha martha
21.10.2010. 14:02

posiadam konto DIRECT w ING Banku Śląskim

Witam.
Jest to konto internetowe za które nic nie płacę, jedyna opłata jest za kartę w wysokości 5 zł ale też nie do końca bo jak się nią zrobi zakupy za ponad 100 zł to nie ma już tej opłaty. Pieniążki wybieram w każdym bankomacie bez prowizji. Dodatkowo mam założone konto oszczędnościowe do konta DIRECT.

Przelewy przez neta mam za darmo, owszem są jakieś opłaty ujęte w tabeli opłat i prowizji i większości dotyczą korzystania z usług w oddziałach banku.

A że konto jest internetowe więc wizyta w oddziale jest nie potrzebna gdy chcemy zrobić przelew.

Wg mnie bardzo dobre konto


chris chris
11.10.2010. 10:38

karta do konta direct

Karta wydawana jest obligatoryjnie, ale można z niej potem zrezygnować.

Aby mieć zniesioną opłatę za kartę to trzeba tą kartą zapłacić za kwotę minimum 100 zł miesięcznie.
Co nie jest wyzwaniem gdy człowiek np sobie raz nią za paliwo zapłaci.. :)

Brak opłat za wypłaty z bankomatów jest świetną sprawą.

Polecam konto Direct.


befv befv
11.10.2010. 10:27

karta do konta ing

Jeżeli założyłem konto Direct w celu transakcji przez internet czy zlecenie przelewów przez internet tez sie liczy do tych wymaganych zakupów mięsięcznych na kwote 100 zł. a jeśli nie to czy można zrezygnować z karty i opłat za nią?


Piotrek1972 Piotrek1972
21.09.2010. 19:11

Żenująca niewiedza pracowników odziału ING Bank w mieście G.

Nie mam konta w tym banku i po dzisiejszej przygodzie mieć już NIGDY nie zamierzam. Chodziło o założenie 2 kont: dla nowo powstałej fundacji prowadzącej działalność gospodarczą oraz dla związku zawodowego. Poczułem się w banku jak w kiepskim urzędzie! Najpierw, kiedy powiedziałem, że chodzi o konto dla fundacji prowadzącej działalność gospodarczą oraz, że zależy mi na koncie typu direct dla firm, Pani nr 1 powiedziała, że pracuje od niedawna i nie zakładała jeszcze konta firmie(sic!), więc poprosi koleżankę!!!Koleżanka stwierdziła (rozmawiały obok "na ucho"), że bank NIE MOŻE ZAŁOŻYĆ KONTA organizacji typu fundacja, bo jest ona non profit. Kiedy stwierdziłem, że fundacja będzie prowadzić działalność gospodarczą i będzie miała z tego tytułu zyski, Pani nr 1 poszła do Pani nr 2 i sytuacja się powtórzyła. Pracownicy oddziału nie mieli ŻĄDNEJ woli załatwienia mojej prostej w sumie sprawy, jaką z reguły jest założenie konta! Stanowiłem dla nich problem i najwyraźniej byłem intruzem!!! Pani nr 1 i nr 2 spoglądały na mnie z łagodnym wyczekiwaniem. W końcu wyszedłem...O koncie dla organizacji związkowej już nawet nie wspomniałem. Nie przedstawiono mi nawet ŻADNEJ innej oferty, stałem się po prostu ofiarą dyskryminacji, wywołanej zapewne brakiem wiedzy i chęci do pracy przy nietypowym kliencie. Nie wiem, może faktycznie bankowi najbardziej opłaca się dawać kredyty mieszkaniowe na hipotekę i krótkoterminowe pożyczki "wiosenne", ale to nie oznacza, że ma on rezygnować z innych usług, albo obsługi niestandardowych podmiotów. ING Bank to jakiś niefart. Mam nadzieję, że w innych oddziałach pracują osoby bardziej chętne do pomocy klientowi.


piter piter
20.09.2010. 10:45

przelewy w euro

Rafalsinio w ing mozna dokonywac przelewow do krajow uni w formacie SEPA a wiec bardzo tanio koszt takiego przelewu to zaledwie 5 pln.


Rafalsinio Rafalsinio
31.08.2010. 16:24

Konto direct ING

Chcialem zapytac czy w koncie ING direct jest mozliwosc przelewania Euro??


pawlo pawlo
19.08.2010. 16:53

Bankomaty

Czy często się zdarza w ING że bankomaty są nieczynne?(awaria,brak gotówki) Bo miałem już taki przypadek z pewnym bankiem w którym miałem konto że w żadnym z 5 bankomatów nie mogłem w ciągu godziny wypłacić kasy.Dodam że chcę założyć konto w ING.


Kleju Kleju
17.08.2010. 11:12

Karta do konta ing direct

Luki: Oczywiscie ze można zrezygnować z karty. wtedy masz zawsze konto za darmo.


luki luki
15.08.2010. 13:34

Opinia

Czy w ING dla Konta Direct trzeba mieć kartę czy można z niej zrezygnować aby nie ponosić kosztów.


Piotr Piotr
11.06.2010. 17:49

Konto dla małoletniego.

żądają do otwarcia konta dla małoletniego dokumentów, które nie przewiduje żaden ich Komunikat czy jakikolwiek ich dokument wewnętrzny. CZTERY MIESIĄCE zajęła im odpowiedź na pytanie, którego nie zadałem, a odpowiedź na zadane pytanie pominięto dyskretnie.
Jednego dnia potrafiłem dostać na piśmie DWIE PRZECZĄCE sobie odpowiedzi z dwóch działów!


Adamek Adamek
09.06.2010. 14:28

Konto Direct ING - wg mnie najtansze konto aktualnie

Mysle ze najtanszym i dajacym najwiecej jest konto direct w ING (prowadzenie, przelewy, karta jesli nia sie zapalci za min. 100 zl w miesiacu), do tego przede wszystkim ING ma bardzo duzo fizycznych placowek (np. chwalony wszedzie mbank nie ma zadnych, jest tam problem z wpłatami gotowki itp), gdzie mozna sporo rzezcy zalatwic od reki, do tego za darmo mamy wszystkie bankomaty w Polsce ! Polecam ING, chcociaz mbank tez jest ok, tyle ze nie jako glowne konto ale konto dodatkowe do zakupow w necie


annonimek annonimek
29.05.2010. 15:51

Opinia

Jestem klientem tego banku od 10-ciu lat i jak narazie to nie miałem z nimi problemu! Wszystko działa jak należy - po prostu zanim założy się jakieś konto, wykonuje pewne operacje bankowe czy to online czy też w oddziale, korzysta się z kart, limitów zadłużenia i itp i itp to należy się zorientować w danym temacie trochę wcześniej a nie póĽniej narzekać i bluzgać, ale to dotyczy nie tylko ING ale wszystkich banków. Jeśli się korzyta z usług bankowych w miarę mądrze i rozważnie to nie ma problemu z większością banków. Miałem konta w innych bankach i jeśli chodzi o obsługę swoich kont online to mągę śmiało polecić ING, już sama strona po zalogowaniu przedstawia wysoki poziom, bo porównując obsługę online np. mBanku z obsługą ING to jakby przesiadło się z "fiata" do "mercedesa" i itp. Ale każdy wybiera bank i ich możliwośći wg własnych potrzeb.


gruz gruz
22.04.2010. 13:30

konto z lwem

Jestem w tym banku od ok 7 lat i powoli mam dosyć . Szczególnie po tym jak przez pół roku pobierali mi prowizję za kartę (8zł) którą mi ponoć wysłali (nigdy jej na oczy nie widziałem) i jakimś cudem ją aktywowali. Przy mojej interwencji nikt nie potrafił odpowiedzieć jak to się stało. Chciałem uruchomić debet, roczna prowizja 68zł (korzystasz-czy nie) plus odsetki przy korzystaniu 17% w skali roku. Kosmiczne opłaty za przelewy (wykonane w placówce) do innych banków (konto internetowe 0,50).


Julek Julek
22.04.2010. 13:28

Opinia

nigdy nie udzielono mi kredytu a wpłaty przkraczały miesięcznie kwoty 100 tyś nigdy nie uzyskałem karty kredytowej do konta. obsługa w banku a wpłatomat kiedy zerzarł mi pieniądze na wypłaty dla pracowników musiałem czekac 2 tygodnie na rozpatrzenie reklamacji bo oni nie obsługuja wpłatomatu!!! porażka. jesli masz zajęcie komornicze to zamiast zajmować 100 % zajmują 120% a przelewy np do US sa od 20 do 400 zł!!!!!!!!! płatne bankowi!


magi magi
22.04.2010. 13:27

zareklamowana prowizja w ING

Mam konto Direct w ING. Urząd Skarbowy zablokował mi konto bo miałam nie zapłacony mandat, więc poszłam do placówki i zapytałam co zrobić, by US pobrał te pieniądze bym nie miała już tej blokady, Pani w banku powiedziała, że trzeba podpisać zgodę na ściągnięcie tej kwoty(106zł),dała mi blankiet który wypełniłam i przelano pieniądze na US. Po kilku dniach zobaczyłam na swoim koncie prowizję na kwotę -26zł, okazało się że bank za przelanie na US pobiera kwotę 9zł + prowizja od kwoty (prowizja wynosila 15zł)+prowizja za kartę.Poszłam do banku i ochrzaniłam Pania, ktora tam byla + bo nikt nie uprzedzil mnie ze takie beda koszty wyslania tego przelewu.Gdybym wiedziala, ze tak bedzie to poszla bym na poczte i wyslala przekaz za 3,50. Napisalam reklamacje, i teraz czekam na odpowiedz. Teraz wiem,ze gdy pujde do jakiegolwiek banku, musze zawsze pytac czy cos jest platne.


opinia opinia
22.04.2010. 13:27

Opinia

Odradzam ten bank, nie można dostać ani debetu ani karty kredytowej jeśli posiadasz kredyt w innym banku!


kuba kuba
22.04.2010. 13:26

Konto z Lwem - Komfort

Dla mnie jest wygodne to, że posiadając Konto z Lwem - Komfort mogę wypłacać ze wszystkich bankomatów za darmo.


Kirke Kirke
22.04.2010. 13:25

konto w euro

Witam. Chciałabym się dowiedzieć jak to jest z kontem w obcej walucie? Chciałabym złożyć do banku trochę euro, obecnie korzystam z konta Direct i OKO. Czy możliwe jest założenie rachunku na jedną kartę? Jakie są opłaty? Czy jest jakoś oprocentowane takie konto? Bo konkretów nigdzie nie mogę znaleźć.


Elizabeth Elizabeth
22.04.2010. 13:25

Konta Firmowe

dla małych firm polecam konto z Lwem dla firm Direct, jeżeli ktoś planuje założyć własną firmę


wujek wujek
22.04.2010. 13:24

Podwyżki oplat w ING

29 kwietnia br. ING Bank Śląski podwyższył ceny wybranych usług bankowych. Wzrosła m. in. opłata za wyciągi generowane z Kont z Lwem Student, Standard, Komfort oraz z ROR-ów w walutach wymienialnych, pobierane w oddziale (wyciągi miesięczne/ historyczne: z 5 zł na 9 zł, po każdej zmianie salda: z 3,50 zł na 9 zł, bieżący: z 3 zł na 9 zł). Podwyższono również opłatę za wyciągi generowane z Kont z Lwem Student, Standard, Komfort oraz z ROR-ów w walutach, wysyłane po każdej zmianie salda (zmiana z 3,50 zł na 9 zł). Bank wprowadził ponadto miesięczną opłatę za prowadzenie Konta z Lwem Student w wysokości 2 zł. Miesięczna opłata za prowadzenie Konta z Lwem Standard wzrosła natomiast z 7 zł do 8 zł. Większa jest również opłata za użytkowanie kart debetowych (pobierana w sytuacji, gdy wartość transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą w danym miesiącu wyniesie mniej niż 100 zł), wydanych do Konta Komfort (wzrost z 1,5 zł do 3 zł) oraz do Konta Standard (podwyżka z 4 zł do 6 zł). Zmieniła się też opłata za wypłatę gotówki w bankomatach innych banków w kraju, dokonywanych kartami debetowymi wydanymi do Kont z Lwem Student, Standard, Direct - wynosi obecnie 3% kwoty wypłaty, minimum 5 zł (dotychczas: 5 zł).


mka mka
22.04.2010. 13:24

Opinia

Ja załozyłem w zeszłym miesiącu konto w ING Dajrekt.

Jak weźmiecie kartę Maestro PayPass do płatności zbliżeniowych za pierwszą taką transakcję zwrot 50% wydanej kasy. :)

tylko jest haczyk, trzeba wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

niemniej konto za free, przelewy też, a za kartę jak nie wyda się 100 zł miesięcznie 2 zł.


az az
22.04.2010. 13:23

Wpłatomaty

Jeśli planujecie korzystać z wpłatomatów ING - to uprzedzam, że maja tendencję do "połykania" pieniędzy i wypluwania karteczki z napisem "błąd księgowania", "błąd przy wpłacaniu" - możnaby uznać że wszędzie się zdarza - ale 2 razy w ciągu 10 dni to przesada. Uwaga też na placówki ING - gdzie poza założeniem konta nie wiele można załatwić. Złożona reklamacja trafia do działu reklamacji po 5 dniach, nie ma też mowy o likwidacji konta. Celem przedstawienia kosztów poniesionych w związku z brakiem dostępu do wpłaconych środków - też należy udać się do oddziału - placówka ING nie może tego załatwić.


krzysiek krzysiek
22.04.2010. 13:22

ING zmiana tabeli opłat / oprocentowania

od 29 zmiany w tabeli opłat, m.in.:
- miesięczne prowadzenie konta Student - 2 zł. (dotychczas bezpłatnie) -
już zmieniłem na Direct
- oprocentowanie OKO - chyba 3,75
- wprowadzili natomiast możliwość dokonywania dowolnej ilości przelewów
z OKO na własne konto bez opłat (dotychczas jeden przelew w miesiącu
darmowy, każdy kolejny 6 zł.)

--
krzysiek


piotrek piotrek
22.04.2010. 13:22

Opinia

Dawid mowisz zapewne o koncie direct ing?

MI sie wydaje ze i tak jest b. dobrze, darmowe bankomaty ing i euronetu - jest ich calkiem sporo, do tego potwierdzenia smsem wszystkich transakcji za darmo - tutaj ing bije wszystkie inne banki.

PS. Jesli hcesz miec wszystkie bankomaty za darmo pozostaje konto komfort jednak koszty za prowadzenie drastycznie rosna wtedy :)


dawid dawid
22.04.2010. 13:22

prawie idealnie :)

Gdyby można było nieodpłatnie korzystać ze wszystkich bankomatów to bym zrezygnował ze spektrum w nordei...


piotrek piotrek
22.04.2010. 13:21

Opinia

kurier to jakas firma prywatyna. Wiekszosc bankow przesyla teraz tak dokumenty do konta.

A kurier jesli ciebie nie zastanie powinien sam do ciebie zadzwonic i sie z toba umowic na doreczenie ci umowy. Przynajmniej tak bylo w moim przypadku.
Powinno to nastapic w ciagu kilku dni po wypelnieniu wniosku o otwarcie konta.


mateo mateo
22.04.2010. 13:20

umowa i kurier

Witam założyłem nie dawno konto w ing i czekam na kuriera. Tylko problem polega na ty, czy jest to kurier od nich z banku, czy zwykły-pocztowy ? Bo nie ma mnie do południa w domu i jeżeli byłby to kurier pocztowy, to raczej ie miałbym możliwości odebrać dokumentów i podpisać umowy... A jeżeli jest to kurier z banku, to czy mogę do nich zadzwonić, żeby dostosowali się do mnie ?


Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 5 6 Ostatnia >> (6 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !