Konta bankowe · Konto · Konto w mBANKu z PREMIĄ 650 zł - Warto załoĹźyć?? Proszę o Opinie

Konta mBank - Opinie klientĂłw

ekonto mbank Czy konto mBanku eKONTO (+ 140 zł premii) jest darmowe w użytkowaniu? Czy reklamy nie kłamią? Czy są ukryte opłaty? Zobacz opinie klientów o mbanku. Szczegółowa analiza kont osobistych mBanku: eKonto Standard, eKonto możliwości dla Młodych oraz firmowego mBiznes Konto.

mBank to pierwszy w pełni internetowy bank, który przez lata nie miał konkurencji w bankowości internetowej. Należący do grupy BRE Banku, jest do tej pory jednym z liderów tego sektora bankowości – zarówno skierowanej do klientów indywidualnych, jak i małych (zwłaszcza zaś najmniejszych) firm. Poniżej krótko charakteryzujemy podstawowe konta w mBanku:

eKONTO mBanku - Konto dla osób pełnoletnich

Konto mBank eKonto Standard to podstawowe konto osobiste w ofercie banku dla osób pełnoletnich (powyżej 24 lat). Dla osób młodych (13-24 lata) mBank przygotował specjalne konto ekonto m, o którym piszemy w dalszej części artykułu.

Najważniejsze koszty i opłaty wynikające z prowadzenia konta mBanku:

Nazwa Konto mBank - eKonto Standard
Prowadzenie konta 0 zł
Przelew przez Internet 0 zł
Opłata za użytkowanie karty 0 zł lub 7 zł
Zwolnienie z opłaty:
  • dokonanie min. 1 transakcji kartą w miesiącu
Opłata za wypłaty z bankomatów w Polsce 0 zł - wszystkie w Polsce (wypłaty powyżej 100 zł)
1,3 zł - wypłaty poniżej 100 zł

eKonto to standardowe konto dla klientów indywidualnych. Zakładamy je składając wniosek przez Internet i podpisując dokumenty dostarczone przez kuriera. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne, darmowe są też przelewy przez Internet. Za obsługę karty debetowej także nic nie zapłacimy, jeśli dokonamy nią 1 transakcji bezgotówkowej w miesiącu. Bez prowizji można wypłacać gotówkę powyżej 100 zł ze wszystkich bankomatów w Polsce. mBank do autoryzacji transakcji stosuje hasła SMS – przysyła je za darmo. Do ekonta można otworzyć darmowe konto oszczędnościowe ekonto oszczędnościowe a także darmowe ekonto walutowe.
Załóż Konto do 30 września 2020 r. i zyskaj 140 zł premii

W nowej promocji nowi klienci mbanku, którzy do 30.09.2020 r. otworzą eKonto wraz z debetową kartą płatniczą mogą otrzymać do 140 zł premii w okresie 2 kolejnych miesięcy kalendarzowych za aktywne korzystanie z konta.

Jak zyskać 100 zł? :

  • Zasil jednorazowo konto kwotą min. 1 000 zł w ciągu 7 dni od otwarcia konta,
  • Wykonaj min. 5 transakcji kartą na dowolną kwotę,

Jak zyskać 40 zł? :

  • W kolejnym miesiącu zasil konto kwotą min. 1 000 zł,
  • Wykonaj min. 5 transakcji kartą na dowolną kwotę,eKonto możliwości - Konto młodzieżowe dla osób w wieku 13-24 lat

eKONTO możliwości to oferta dla młodych klientów niepełnoletnich jak i pełnoletnich. Na założenie konta dla osoby niepełnoletniej musi się zgodzić rodzic lub opiekun prawny, zakłada się je w analogiczny sposób jak eKonto. Poniżej przedstawiono zestawienie podstawowych opłat w zależności od wieku posiadcza konta mbanku:

opłaty konto mbank

eKonto możliwości jest darmowym rachunkiem dla każdego, kto skończył co najmniej 13 lat, ale nie osiągnął jeszcze 25 roku życia. Konto dla młodych jest uruchamiane wraz z bezpłatną kartą płatniczą z własnym zdjęciem lub projektem. Ponadto mbank gwarantuje 0 zł za wypłaty z bankomatów w całej Polsce. Karta wydawana do konta jest także bezwarunkowo darmowa.mBIZNES mBank - Konto dla firm

Konto mBiznes jest stworzone z myślą szczególnie o najmniejszych firmach. Otwarcie i prowadzenie rachunku jest darmowe, podobnie jak 5 pierwszych przelewów internetowych w miesiącu. Szósty w miesiącu i każdy następny przelew krajowy przez Internet kosztuje 1,5 zł. Gotówkę można wpłacać bezprowizyjnie we wpłatomatach mBanku. Za darmo gotówkę wypąłcimy w bankomatach Euronetu, Cash4You, BZ WBK i eCard zapłacimy. Pieniądze można wypłacać przy użyciu wydawanej do konta karty, której użytkowanie jest darmowe jeśli dokonamy nią transakcji za min. 200 zł w miesiącu.

Autor: Ania Solska

Konto w mBANKu z PREMIĄ 650 zł - Warto załoĹźyć?? Proszę o Opinie - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
2 na 5
279 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (483 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 3 4 5 6 7 8 9 10 Ostatnia >> (10 stron razem)
zeti zeti
07.12.2014. 09:39

hmm smiech na sali

codzien prawie zmieniaja regulamin nowa szata graficzna jets beznadziejna -nie mam czasu i ochoty sie uczyc jej i tyle czas to pieniadz chyba kazdy bank o tym wie !!poza m.bankiem oczywiscie .Patrze a tu jak milo 5 pln zarabalo za wyplate 150 pln niezle calkiem niezle -kicham taki interes poszukam se innego banku zebym za kazdym razem nie musial sie zastanawiac na ile mnie bank przerobili albo co dzien czytac regulaminy parodia!!!!!Co do kredytow itp m.bank jets drogi -mam w innym i jest 600 pln taniej na racie!!!!nie bede reklamowal ktory to bank niech sobie ktos sam poszuka dno dno i jescez raz dno sie tu porobilo tak jak odeszlem z C.A stary lukas tak samo czas isc z m.banku .Tzn konto zostanie do przelewow internetowych kase z wyplaty trza zrzucic gdzie idziej -jak tak dalej polezie to wogole sie tu oplacac nic nie bedzie trzymac !!!widac maja za duzo uzytkownikow i czas zeby czesc sie wyniosla


tom tom
06.12.2014. 01:44

Jane, co to za konto? Diamentowe?

Jane 19,50zł za prowadzenie konta??? Jakie Ty masz konto? Ja mam wiele zastrzeżeń do mBanku (nowy interfejs itp...) Ale konto mam za free.


jane jane
05.12.2014. 21:21

bezsensowne zmiany

Jestem klientką banku od 4 lat. Uważam, że system jest bardzo dobrze przemyślany ale przestaje podobać mi się nowa polityka czyli: zmiany w tabeli opłat oraz poziom obsługi klienta- skandaliczny. 19,50 zł miesięcznie za prowadzenie konta przez bank to stanowczo zbyt wiele oczywiście jest możliwośc uniknięcia opłat po spełnieniu warunków - które spełniam, jednak uważam to za "ździerstwo". Powracając do infolinii w momencie kiedy zadałam pytanie : Dlaczego opłata za prowadzenie rachunku jest aż tak wygórowana usłyszałam: jak to czemu? przecież ma pani tyle korzyści etc?(Pan był najwyraźniej zbulwersowany moim pytaniem). dodatkowo podsumowując dał do zrozumienia, iż powinnam się cieszyć z tego że opłata wynosi w moim przypadku tyle.
Jestem zniesmaczona, a tak chwaliłam i polecałam innym ten bank. Jak się poprawi to z chęcią wrócę!!!!


DianJan DianJan
04.12.2014. 00:36

Bezsensowna zmiana

Na ogół zmiany wprowadza sie po to aby poprawić istniejący system, ale mBankowi
udało się wyjątkowo z systemu internetowego, który wymagał paru poprawek
zrobić system zupełnie nieczytelny, pozbawiony podstawowych funkcji wymaganych od takiego serwisu. Przed wprowadzeniem zmian trzeba było zasięgnąć opini klientów i popatrzeć trochę na serwisy konkurencji np Alorbanku. Serwis ten jest czytelny prosty, bez niepotrzebnych bajerów,
,ma bazy klientów nie tylko krajowych ale i zagranicznych. Każdą zmiane szablonu przy każdym przelewie w łatwy sposób można zapisać, co w przypadku mBanku wymaga założenia nowego szablonui i usuniecia starego.Jeżeli nie można teraz nic zrobić to pozostawcie przynajmniej do wyboru starą wersję serwisu !!!!


Wiktor Wiktor
02.12.2014. 11:48

A ja polecam ten bank

Nie przesadzajcie żaden bank nie jest idealny. Ja póki co od 8 lat nie narzekam na mbank, konto jedno z najtańszych na rynku, całkiem dobry system transakcyjny.


Tomasz Tomasz
02.12.2014. 11:36

Jak można upaść tak nisko!!!

Wszystko to, co zostało poprzednio opisane przez moich przedmówców to prawda. MBank z najlepszego w Polsce stał się najgorszym.
Masakra. Szukam innego banku, choć będzie mnie to kosztowało sporo. ale strcą też klienta, który za ich pośrednictwem obracał milionami złotych rocznie.
Pisze to jako przedsiębiorca i jako klient indywidualny.


Robert Robert
01.12.2014. 12:27

Brak dostępu do konta bo... nowy serwis - bank sprawy nie rozwiązuje !!!

Witajcie.
Napisałem to już w kilku miejscach, a i tu napiszę, coby wieść się niosła, bo dzieje się rzecz skandaliczna.

Jestem drobnym przedsiębiorcą, który prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. W mbanku konta mam już od ponad dziesięciu lat i przez ten czas nie narzekałem na posiom i jakość usług tej instytucji. Założyłem w mbanku również konto firmowe, bu uznałem, że tak będzie wygodniej - wszystko w jednym miejscu. Mbank miał genialny, prosty serwis, który zachwycał swą prostotą i niezawodnością, nauczyłem się go na miarę moich potrzeb i wszystko było dobrze do dnia 20 listopada bieżącego roku. Tegoż dnia, przy próbie logowania, zobaczyłem informację, że już nie mam dostępu do starego serwisu transakcyjnego, teraz będę korzystał tylko z nowej jego wersji. Cóż..., przygryzłem wargi i zacząłem zgłębiać tajniki nowego wynalazku, którego nie chciałem i strzegłem się jak ognia. Może i przełknąłbym tę przesiadkę bezboleśnie, bo mimo, że nie lubię bazarowości i zbędnych wodotrysków, nie taki ten czort straszny. Okazało się jednak, że wraz z uszczęśliwieniem mnie nowym serwisem, straciłem dostęp do mojego rachunku firmowego. Wprawdzie jakimiś sposobami, wyglądającymi trochę jak tylne drzwi, a nie normalny sposób korzystania, jestem w stanie sprawdzić stan salda, ale na liście moich rachunków w profilu firmowym, nie ukazuje się żaden, a widnieje komunikat w typie 'brak rachunków na liście'. Czas płynie, podatki i inne zobowiązania trzeba regulować, a tu takie udogodnienie - brak możliwości operowania na własnych pieniądzach z konta firmowego. Monitowałem mlinię kilka razy w tej sprawie, co naraziło mnie na niepotrzebne koszty związane z telefonowaniem, wysmarowałem kilka maili, porobiłem nawet im zrzuty ekranowe, coby wiedzieli w którym miejscu jest problem, a tu mamy już 25 listopada i vat trzeba zapłacić, a ja dalej nie mam dostępu do mojego rachunku. Bardzo proszę o przyjrzenie się i nagłośnienie jak rzetelnie mbank traktuje wieloletniego klienta. Może kiedy odpłyną od nich rzesze klientów, to władze tej szacownej instytucji zrozumieją kto tu jest dla kogo...
pozdrawiam Robert G

PS.
Dziś jest już trzydziesty listopada, czyli 10 dni po unieruchomieniu mi konta, a ono wciąż nie działa, tylko przerzucamy się z mlinią korespondencją.

Co robić? Poradźcie coś dobrzy ludzie...
Już otworzyłem drugie konto w innym banku, ale czy jest jakaś siła na mbank, żeby zaczął traktować poważnie klientów i swoje zobowiązania?


exar exar
29.11.2014. 19:09

syf

Ponad 5 lat szczęśliwego użytkowania mbanku i mogę potwierdzić.
Nowy system to mega ŚCIERWO.
Szukam innego banku tylko z tego powodu.


maro co wraca zaro maro co wraca zaro
28.11.2014. 20:55

Bałagan,bałagan-strach sie bać....

Bałagan i to doslowny. Prosiłem o zablokowanie mojego konta, ale oni z uporem maniaka i tak przesyłają pieniądze. List polecony -zaginął w mBanku...
Za wszystkie błędy płaci klient...w razie czego zasłonią sie procedurami, nawalą a czekać każą klientowi-nie polecam!!!


seb seb
28.11.2014. 19:31

Dziwne opinie

Przyznam, że jestem lekko zszokowany ilością negatywnych opinii nt banku i nowego interfejsu. Jestem klientem mbanku od chyba 11 lat i jak dla mnie jest ok.
Zawiodłem się tylko raz przez ten okres kiedy nie zostałem poinformowany o pracach modernizacyjnych nie mogłem korzystać z karty.
Mi nowy interfejs odpowiada. To nie prawda, ze ktos tutaj po wejsciu nie widzi ile jest razem gotówki - wszystko widać jak należy. Jednak wiadomo - to nowy interfejs i trzeba sie przyzwyczaić i go "obczaić". Przecież jak ktoś korzystał ze starego to też musiał się go nauczyć.
Prowadzę konta indywidualne i firmowe.
Jestem zadowolony i nie narzekam. Wszystko przejrzyście i jasno. Konta nie zmienię.


monka monka
28.11.2014. 19:27

klientke po 11 latach---Odchodzi!!!!!!!

Tak jak moi przedmowcy, odradzam zakładanie konta, bank coraz bardziej schodzi na psy, przez 11 lat nie miałam żadnych zastrzeżeń, polecilam założenia konta całej mojej rodzinie, a teraz...... Karygodne !!!!! Nie mowie juz o zmianie strony i jej nowej odsłonie, nieczytelna, występuje chaos, .o wiele lepsza była stara, dodatkowo kradną ludziom pieniądze z konta, ja osobiście jestem tym przykładem, wykonalam przelew walutowy , pobrali mi prowizje we frankach , gdzie zawsze pobierali mi w zł, a najgorsze jest w ze pobrali mi 80 zł za ten oto przelew, gdzie wczesniej nie było takiej sytuacji, Efektem jest ze zlozylam wypowiedzenia konta, jest wiele innych banków gdzie nie oszukują i nie kradną pieniadzy klientom,


AndrzejO AndrzejO
28.11.2014. 16:44

W sumie zadowolony,

Też ostatnio zostałem odcięty od starego interfejsu. Też sądzę, że stary był lepszy, a można go było jeszcze ulepszyć. Ale bez przesady. Przesiadłem się na nowy dość szybko, a niektóre jego funkcje, np. szybkie filtrowanie, wręcz polubiłem. Myślę, że nie ma co pomstować na nowy interfejs, trochę go poużywać i dopiero wtedy pisać opinie. Po prostu przyzwyczajenie i niechęć do nowego sprawia, że wydajemy pochopne i niesprawiedliwe sądy.

Konto w mbanku posiadam i intensywnie używam od ponad 11 lat. Z powodzeniem i z zadowoleniem. Przestrzegam tylko przed wchodzeniem w różnego rodzaju "oferty". To zwykłe naciąganie ludzi, niestety praktykowane także przez inne banki. Mnie wpuszczono w Msaver Plus. Po roku, zamiast obiecanych zysków, pojawiła się strata. Postanowiłem więc zrezygnować z oferty, co niestety kosztuje połowę zadeklarowanych rocznych wpłat, o czym niestety dowiedziałem się z własnej winy za późno. Bank, lub instytucja z nim współpracująca, zyskał kilkaset złotych, ale stracił serce klienta. I ochotę na jakąkolwiek dalszą współpracę. Wszelkie kolejne telefoniczne oferty mbanku będę zbywał grzecznym i stanowczym "nie", argumentując to Msaverowym poparzeniem.


MaM77 MaM77
27.11.2014. 12:14

mbank sie skonczyl

witam

podobnie jak przedmowcy, ja tez mam dosc nowego interfesju

kompletny brak przejrzystosci, nie wiadomo gdzie co jest, utrudniony dostep do historii rachunku, 15 klikniec do najbardziej podstawowych funkcji...
chcac wyslac przelew z konta A na B, wyslalem z B do A (brak jakichkolwiek informacji co jest grane)

jesli w mbanku mysla ze moga swoja klientom robic kupe na glowe, to sie przejada - nie chce miec z nimi juz nic wspolnego, jutro w pracy zmienie konto na ktore przelewaja pensje na Getin i mam nadzieje ze wiekszosc klientow tez opusci to szambo

pozdrawiam!


Becislawa Becislawa
26.11.2014. 12:13

opinia

Wczoraj Mbank wyłączył mi stary interfejs i zmusił mnie do korzystania z nowej wersji, która jest kompletnie nieprzejrzysta naćkana reklamami zachęcającymi do skorzystania z ich ofert. Kompletna klapa .....
funkcjonalność w obsłudze kilku kont jest trudna i co na pewno nie intuicyjna ......
Jestem zawiedziona .................. NIE POLECAM .........................!!!!!!


bunio bunio
25.11.2014. 23:07

beznadziejny interfejs

zgadzam się z innymi użytkownikami. Na siłę wprowadzono nowy interfejs. Przeładowany, nieczytelny i niefunkcjonalny.
Strzeż się tych miejsc.
Amatorski projekt - na niektórych podstronach środek zajmują "potrzebne" informacje typu twój profil oraz gigantyczne ikony prowadzące donikąd . Dostęp do wpisanych użytkowników przez wyszukiwarkę.
Informacja/alert o wirus pojawia się w formie wyskakującego okienka :o)

Badam oferty innych bankĂłw - co polecacie?


12latekWmbank 12latekWmbank
25.11.2014. 12:37

Nowe badziewie

Popieram całkowicie przedmówców, już klient nie liczy się dla nich. Oni chcą mieć wygodę naszym kosztem.
Jeszcze tylko kilka dni w tym szambie i koniec, przechodzę do Aliora, tam jest jeszcze w miarę fajna strona z logowaniem. Szkoda bo przez 12 lat nie miałem większych kłopotów.


Gloria Gloria
24.11.2014. 23:23

Nie polecam mBanku

Jestem w mBanku ponad 10 lat i...wystarczy. Właśnie kropla przepełniła puchar....Zostałam "siłą wcielona" do nowego systemu operacyjnego, który jest beznadziejny. Stary system był jasny, przejrzysty i przyjazny, nowy - wręcz przeciwnie, ma dokładnie tyle wad, ile stary miał zalet.
A ponieważ na nic się zdały protesty klientów, bo bank ma ich w nosie, to po prostu mówię : "żegnam".


seb seb
24.11.2014. 10:43

Entropia

No cóż, tak to jest w przyrodzie jest coś się rodzi, rozkwita, osiąga okres swojej świetności a potem zanika. Częstą przyczyną tego zaniku jest wzrost entropii (ilość dopuszczalnych stanów układu - miara nieuporządkowania) prowadzący m.in. do przerostu formy nad treścią, jaki w ostatnim czasie możemy zaobserwować w wielu dziedzinach. Przykładem mogą być nowe samochody naszpikowane zupełnie zbędną i awaryjną elektroniką (czujniki deszczu, zmierzchu itp.), a doskonałym przykładem tego zjawiska jest nowy serwis mBanku. To co było dobre, proste i funkcjonalne zostało zmienione na kolorową choinkę - coś co jest piękne i zupełnie niepraktyczne. Najgorsze jest to, że bank w ogóle nie zapytał klientów co o tym myślą. Wyłączenie starego serwisu po początek końca mBanku.


birb birb
24.11.2014. 01:00

Sorry poprawka, oczywiście przejRZystszy

Stary system był bardziej przejrzystszy


bird bird
24.11.2014. 00:47

Tomek mijasz się z prawdą. Stary system był dużo lepszy i przejżystszy.

Tomek czytaj ze zrozumieniem....... Masz konto firmowe w mbanku, pewnie nie. Autorce chodzi o to, że ma konto firmowe i osobiste. W starym systemie pokazywana była suma tych kont, emax, ekonto, mbiznes... wszystko razem było podsumowane na końcu. Teraz żeby zobaczyć ile jest razem, to trzeba użyć kalkulatora.


Tomek Tomek
22.11.2014. 10:40

Mbank SERDECZNIE polecam

Witam

Nie wiem dlaczego tyle osób wyżej pisze czasami takie głupoty. Ktoś wyżej napisał ze nowy serwis nie pokazuje ile jest bierząca gotówki na koncie. Bzdura!! Mam to konto i mogę poświadczyć ze jest Super. Nigdy sie nie zawiodłem, a jestem związany z tym bankiem od 10 lat. W razie pytań proszę pisać do mnie maila, chętnie odpowiem ale zaglądam do skrzynki tylko raz w tygodniu.

Pozdrawiam Serdecznie


mpbruk mpbruk
21.11.2014. 00:12

bankomaty

nie polecam. caly czas pod domem wybieralem pieniadze w bankomacie z prowizja 2zl. nagle prowizja 3 procent !! - jestem pare stow w plecy. rezygnuje z mbanku dla zasady, niech oszukuja kogos innego


Wera Wera
21.11.2014. 00:08

Odwołuję to co wczoraj napisałam. Rezygnuję z mBanku!!!

Dzisiaj rano dostałam sms-a od mBanku, że zamknięto mi starą wersję logowania. Mam konto prywatne i firmowe na które codziennie przelewane są pieniądze. Otwierając stary system transakcyjny od razu wiadomo było ile jest razem pieniędzy, a to dla mnie ważne. W nowej wersji nie ma takiej możliwości. Zadzwoniłam na M-linię z pytaniem, gdzie w nowym systemie jest możliwość zobaczenia ile pieniędzy razem jest zgromadzonych na wszystkich kontach. Odpowiedziano mi że...TRZEBA SOBIE DODAĆ NA KALKULATORZE !!!. Mamy 21 wiek, jakby mBank nie wiedział... Po co zmieniać system, który był przejrzysty i intuicyjny? Ten nowy jest na prawdę beznadziejny. Robienie przelewów i innych operacji to jakaś masakra! Jutro składam rezygnację. Po ponad 10 latach bycia klientem tego banku.........
Wera


Rafa Rafa
20.11.2014. 18:05

Mbank - oszuści, reklamacje kartowe, złodzieje

Witam,

założyłem bratu konto w mbanku- konto izzy dla nie pełnoletniego, między innymi założyłem też mamie i tacie gdyż sam tam posiadam konto, jednakże spotkała mnie bardzo dziwna sytuacja, przelałem bratu w sierpniu tego roku 200 zł na konto aby miał jakąś gotówkę na własne potrzeby,
dokonywaliśmy płatności kartą na kwotę 200 zł za paliwo na stacji Wasbruk w Milanówku, jednak transakcja została odrzucona, nie wiedzieć czemu próbujemy ponownie, na 200 zł, znowu odrzucona, potem/ kilkukrotnie za 100 zł, 50 zł dotykowo i ciągle odrzucona. Zalogowaliśmy się na serwis transakcyjny mbank brata a tam widnieje napisane jest kwota 200 zł zablokowana na koncie, więc dzwonimy na mlinię. Konsultantka jedna przyjmuje do wiadomości, że jest kwota 200 zł zablokowana i zgłasza aby tę kwotę odblokować na co musimy czekać 24h lub 48h. Mamy wszystkie kwity, że transakcja została odrzucona. Dzwonimy drugi raz na mlinię i inna konsultantka stwierdza, że w koncie izzy przed pierwszą płatnością kartą należy aktywować PIN wypłacając gotówkę w bankomancie, inaczej nie można dokonywać płatności kartą ( w późniejszych wyjaśnieniach potwierdza to jeszcze kilku konsultantów mbanku na mlini). Zapłaciłem za brata gotówką po czym udaliśmy się do pobliskiego bankomatu wypłacić na próbę 50 zł, po dokonaniu dodatkowego przelewu 200 zł na konto brata, ponieważ poprzednie 200 zł cały czas było zablokowane na koncie. Następnie wieczorem 31.08.2014 ( w dniu kiedy próbowaliśmy dokonać płatności kartą oraz wypłaciliśmy 50 zł z bankomatu zalogowaliśmy się z bratem ponownie na jego serwis transakcyjny) i CO????? 200 zł w historii rachunku przelane na stację paliw Wasbruk, bez naszego potwierdzenia kwota, która była zablowowana na tym koncie w momencie aktywowania PINU w bankomacie zostaje przelana na konto Wasbruk już bez podawania PINU oraz bez naszej obecności.

zgłaszamy dany problem w dziale reklamacji i otrzymujęmy po 3 tygodniach zwrot na konto. LAE TO NIE KONIEC ZABAW Z MBANKIEM. w MOMENCIE OTRZYMANIA ZWROTU, WYRZUCILIŚMY PARAGONIKI, ŻE TRANSAKCJE ZOSTAŁY ODRZUCONE, MBANK PRZEZ 2 MIESIĄCE TERAZ ŻĄDAŁ OD NAS POTWIERDZEŃ, ŻE TRANSAKCJE BYŁY ODRZUCONE W TYM DNIU, DWONILI NA STACJĘ WASBRUK, OTRZYMALI POTWIERDZENIE, ŻE TAKA SYTUACJA MIAŁA MIEJSCE OD PRACOWNIKÓW TEJ STACJI ALE I TAK W TEJ CHWILI POBRALI Z KONTA 200 ZŁ TWIERDZĄC , ŻE REGULAMIN MÓWI, ŻE MUSZĘ MIEĆ POTWIERDZENIE KWOTY 200 ZŁ PARAGONIKU , ŻE TRANSAKCJA ZOSTAŁA ODRZUCONA INACZEJ WEDŁUG PRAWA BANKOWEGO POBIORĄ MI TE 200 ZŁ Z KONTA GDYŻ AKCEPTANT PŁATNOŚCI PRZESŁAIM POTWIERDZENIE, ŻE DO TRANSAKCJI DOSZŁO, TYLKO , ŻE PODACZAS NASZEJ NIE OBECNOŚCI NA STACJI. MBANK BANDYCI I ZŁODZIEJE, MOJA RODZINA JUŻ ZAMKNĘŁA KONTA W TYM BANKU OMIJAJCIE Z DALEKA ZŁODZIEJA NAJIĘKSZEGO, KTÓRY OKRADŁ MNIE I MOJEGO BRATA W BIAŁY DZIEŃ 31.08.2014 KLIENTA MBANKU, KTÓRY PIERWSZY RAZ DOKONYWAŁ PŁATNOŚCI ICH KARTĄ


mysiapysia mysiapysia
20.11.2014. 16:29

omijajcie to z daleka - niepowaĹźny"bank"

Miałam konto w NordeaBank, ale od 1 listopada przejął do PKO BP. Więc chciałam zmienić bank gdzie mogłabym dostawać emeryturę z ZUS-u.
Pięknie piszą na stronie - konto bez wychodzenia z domu bez kuriera itp. Wystarczy przelać 1 zł z innego banku. Więc to zrobiłam - dwukrotnie, trzeci raz system od razu mnie odrzucił, Na tamte dwa wnioski otrzymałam podziękowanie za rezygnację z wniosku. Rezygnacji żadnych nie składałam. Konta mi nie założono i nie wyjaśnino dlaczego. Jestem głucha o czym poinformowałam bank - wię telefonowali do mnie i proponowali kontakt telefoniczny z konsultantem lub przyjazd do placówki - 70 km lub 100 km. Nadmieniam że nie mam nigdzie żadnych zadłużeń, nie ściga mnie żaden komornik itp. Jestem po prostu zwykłą emerytką.


baca baca
20.11.2014. 15:12

Tragedia z nowym sewisem.

Jest w Mbanku od wielu lat./ Zrezygnowałemz Inteligo - poniewaz było tu prościej/ Mam kilka kont, a także lienie krewdytową. Po przejsciu na "nowy" system - nie ma wyboru - trzeba sie ewakuować. System jest zupełnienie nieczytelny, skomplikowany, wymaga wielu czynnosci by wykonac najprostszy przelewm. Nie mam czsu by przez to wszytsko za kazdym razem przebrnąć. Nowa szata - jest może dobra dla tych co maja nadmiar czsui lubia sie bawic w "klikanie". Jest absolutnie nie przydatna dla osób ktore chcą sprawnie wykonac np. przelew. Forma zdecydowanie przerosła treść. Obecnie jestem na etapie szukania innego banku - a MBank - w nowej postaci - serdecznie odradzam


Wera Wera
19.11.2014. 19:25

Naprawdę jestem bardzo zadowolona z mBanku

W mBanku konto (również firmowe) mam od ponad 10 lat. Robię sporo przelewów (1zł) Mam terminal w firmie i pieniądze spływają mi bez problemu na drugi dzień. Karta bezpłatna (jeżeli się z niej korzysta, chyba ok. 200zł mies. trzeba wydać-( benzyna) Jedynym i największym moim zastrzeżeniem jest nowy system transakcyjny z którego w ogóle nie korzystam! Moi znajomi również! Jest nieprzyjazny i mało czytelny. Nie wiadomo ile w sumie jest pieniędzy w banku, jakieś tabelki, wykresy i zupełnie niepotrzebne "pierdoły", brak podsumowania...itd. Ale m.in do Pani "anny", bank nie zamknął starego systemy (ja mam go na pulpicie) pod nowym logowaniem jest (-mało widoczny:) tekst ...przejdź do starego systemu... i wszystko OK. Zastrzegam, że nigdy nie brałam kredytu i nie wiem, jakie są problemy z tego tytułu. Malkontentów pozdrawiam. Wera


Dmitry Dmitry
19.11.2014. 06:57

Wpłatomaty

Założyłem konto 2 mięsiąca temu. Mieszkam w Warszawie. Kilka razy wpłacałem pieniądze gotowką w różnych dzielnicach. Z 6 wpłatomatów które odnajdywałem przez stronę banku, 2 nie istniały, 1 był zepsuty. Poza tym, wszystko ok.


Ben Ben
15.11.2014. 23:03

Trzymajcie się od tego banku z daleka

Stanowczo odradzam. Mam u nich duży kredyt mieszkaniowy, posiadam konto od ponad 10 lat. Nie będę się wdawał w szczegóły, bo sporo by mnie to kosztowało, w skrócie jednak powiem, że wycisną - często w nieuczciwy a przynajmniej najzupełniej amoralny sposów - z ciebie każdą złotówkę. Ostatnia 'przyjemność' która spotkała mnie z ich strony to opłata 9 zł za pobranie z własnego konta gotówki w oddziale banku. A kredyt u nich to już porażka na całe życie. Przestrzegam.


Aasas2 Aasas2
11.11.2014. 15:46

mBank

Nie warto zakładać konta w tym banku!

Po pierwsze dla tego że klientów mają w d...
Nowa odsłona banku jest tandetna (w banku chce szybko i prosto zrobić np. przelew), a nie oglądać kolorowe labirynty zdobywać odznaczenia itp.

100% NA NIE Temu bankowi już dziękuję pomimo że byłem z nim prawie od samego początku.


Micha Walkowiak Micha Walkowiak
09.11.2014. 15:00

zdecydowanie odradzam i przestrzegam przed tym bankiem

Sytuacja wygląda tak ze reklamują sie jako najnowocześniejszy bank internetowy a gówno co można załatwić przez internet, mieszkam w Gnieźnie a Oddział jest w Poznaniu, zmieniłem prace i stary numer został w firmie, nie mam już do niego dostępu, a oni każą mi jechać do punktu gdzie łaskawie zmienią mi nr telefonu albo podać telekod którego w ogóle nie używam nie używałem a konto zakładałem z 10 lat temu to skąd niby mam go pamiętać, wiec zdecydowanie NIEEEEEEEEE polecam tego banku!!!


Anna Anna
08.11.2014. 08:55

PORAĹťKA

Do tej pory z małymi zgrzytami byłam zadowolona wątpliwości zaczęły się 3 miesiące temu i no przeczucia okazały się prawdą. Od 3 miesięcy bank regularnie przetrzymuje moje wynagrodzenie za pracę przelewane z firmy nazwijmy ją X ostatnie wpływy na konto rejestrowane o 18:15 system w teorii ma godzinę żeby przelew pojawił się na moim koncie, tak i to by było tyle w teorii, bo w praktyce... Pieniądze pojawiały się łaskawie po godzinie 21 brawa i właśnie czas przeszły pojawiały się w tym miesiącu "nie raczyły się pojawić". Pewnie zapytacie skąd takie wnioski geniuszem być nie trzeba:
- firma X obejmuje całą Polskę ma tysiące pracowników
- wynagrodzenia wysyłane są w jednym czasie
- system wypłat jest na tyle dobry że nigdy w 10 letniej historii nie było z tym problemów
- wszyscy pracownicy z mojej firmy już mają swoje wynagrodzenia od dnia wczorajszego od godziny 12,13,14,15 (inne banki), więc nikt mi nie wmówi, że system "mojego" banku nie zdążył w sesji piątkowej skoro miał czas do godziny 18.... Czas zmienić bank ciekawe ile potrwa zamknięcie rachunku słyszałam już, że i z tym są problemy niestety


much much
07.11.2014. 00:05

wpłatomat mbank

Porządnie zastanawiam się nad zmianą banku ponieważ w dniu dzisiejszym przy wpłatomacie została "wciągnięta" moja karta. Dokonano restartu wpłatomatu i kazano mi czekać 15 min aż wpłatomat odda kartę lecz na marne było to czekanie. Postanowiłem ponownie zadzwonić i dowiedzieć się co mam robić w tym przypadku. Kazano mi zablokować kartę i wyrobić nową. Gdy zapytałem się ile to będzie trwało obsługa odpowiedziała "do 15 dni" więc zadałem pytanie co mam zrobić jak skończą się pieniądze które miałem w portfelu? Powiedziano mi ,że będzie można wypłacić w placówce mbanku za opłatą 9 ZŁ. Więc opinią jest zapłata klienta za blędy banku. Niestety nie jestem zadowolony. Nie polecam.


lucky lucky
06.11.2014. 14:17

wpłatomat

Odradzam Mbank, wpłatomat porwał mi 100 zł i reklamacje nic nie pomogły. Ich propozycja to 50 zł.
A to ich maszyna zniszczyła pieniądze.


alfa alfa
06.11.2014. 09:26

Opinia negatywna.Kilka dni temu zona podpisała w Poznaniu umowę o prowadzenie konta,mbank miał pr

sms z pakietem aktywacyjnym,nie przysłał.Przyszło radosne zawiadomienie ze konto już jest aktywne, tyle że klient nie ma do niego dostępu....Telefony na mlinię lub CUF nr 1 w Poznaniu - szkoda gadać.Nie polecam tego banku,bałagan nieziemski.


Ada Ada
05.11.2014. 10:53

Najgorsza decyzja

Zmieniłam konto z Deutsche Banku na mbank, bo konto tam miało wielu znajomych i nikt nie narzekał. Zniżki, mobilność, wpłatomaty tratatata. Jestem ich klientką od kilku miesięcy i już mam kompletnie dość - robią dużo więcej problemów, niż "bardziej poważne" banki, żeby się dodzwonić na mlinię czekałam raz 16 (!) minut, każda rozmowa to co najmniej 10 minut stracone. Sami z kolei dzwonią bez opamiętania co drugi dzień z pierdołami, natomiast jeśli faktycznie jest coś, o czym powinni poinformować, telefon milczy.
Czara goryczy przelała się, gdy 2 tygodnie czekałam na kartę kredytową (normalny termin oczekiwania wynosi 7 dni). Po wspomnianym czasie zadzwoniłam, tracąc kolejne kilkanaście minut, po to, aby dowiedzieć się, że moja karta jest dopiero w produkcji i nie wiadomo ile będę jeszcze czekać - oczywiście nikt nie raczył poinformować mnie o tym.
Koniec. Wracam do Deutsche z podkulonym ogonem.


anna anna
02.11.2014. 22:09

po zmianie tylko rezygnacja!

Po zmianie starego systemu na nowy pozostaje już niestety tylko zmiana banku, póki jeszcze można było korzystać ze starego systemu było ok, dziś mnie odcięli. Za poważną osobą jestem żeby rysować sobie wykresiki zamiast przeglądać swobodnie zasoby swojego konta i przeszukiwać tony kolorowych ikonek zachęcających mnie do nowego kredytu. Historia transakcji to mistrzostwo świata! kto to wymyślił? naprawdę żenada! Żałuję że po tylu wspólnych latach muszę uciekać jak szczur z tonącego okrętu a mój ukochany dotąd bank za nic ma moje preferencje i upodobania do przejrzystości i intuicyjności mojego konta.


Byly MBankowicz Byly MBankowicz
01.11.2014. 16:00

Nie polecam!

Przez błędną operację między własnymi kontami straciłem prawie 3 tyś zł. Prośba o anulowanie transakcji nie poskutkowała. Reklamacja była rozpatrywana prawie 90 dni (a 30 regulaminowe), by stwierdzić, iż nie mogą mi pomóc. Żadnych konsekwencji za przedłużoną reklamację, żadnego zadośćuczynienia. W głębokiej dupie mają klienta. Przeniosłem wzystkie oszczędności do innego banku, nie przejęli się wogóle. Nie polecam, uciekajcie od nich daleko, przekonałem już wielu znajomych by nie zaczynali nawet z tym bankiem i wam radzę to samo.


Darko Darko
30.10.2014. 20:33

Totalne dno.

Nie polecam !!!!!! , mam konto do ok 7 lat w tym banku, po zmianie serwisu i zablokowaniu starego dostępu ( stara szata), poruszanie się w nowym oprogramowaniu jest katorgą. Nie ma podstawowej listy- operacja - saldo. Opcje poukrywane- rezygnuje i to szybko.


koko koko
27.10.2014. 18:02

NIE DAJCIE SIĘ ZŁAPAĆ I ŁUPIĆ !!!!

Jestem w tym banku ponad 10 lat.I rezygnuję.Serwis transakcyjny - badziewie jakich mało.Nie wiesz kompletnie ile kasy masz bo zamotany.Karta bankomatowa-drożyzna.A na kilka dni przed zamknięciem konta i rezygnacją z kredytu odnawialnego /trwa to aż 30 dni/---pobrali opłatę za odnowienie kredytu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie chcę już nazywać tego rodzaju zdzierstwa po imieniu.Sprawdzenie salta w bankomacie-zrobiłam to raz w życiu-zacharabcili 5 zł. Koniec z nimi. Spadam.Niech łupią idiotów,którzy nie potrafią liczyć.


DeFu DeFu
23.10.2014. 11:32

Bardzo dobry Bankczyk!

Mam tam kontka od grudnia 2000 r. i jeszcze nigdy podkreślam nigdy nie zdarzyło się coś in minus.
Szczerze polecam!


jolanta jolanta
21.10.2014. 11:40

konto w mbanku

Odradzam wszystkim ten bank najpierw nękają ludzi żeby założyć konto że niby tak pięknie i tanio .Jak chciałam zamknąć to wtedy się zaczęło ciągle jakieś kwoty musiałam dopłacać i konto zamykam już 2 miesiące a oni ciągle chcą kasę ciągle sobie coś doliczają a dyspozycja była składana 2 mies temu ,niekompetentna obsługa podano mi kwotę do wpłaty miesiąc temu że jak wpłacę to już nie muszę dzwonić dostanę pismo o zamknięciu zachunku ,dziś dzwonie czemu pismo nie doszło a oni że jeszcze muszę wpłacić pewną kwotę KPINA Z LUDZI NACIĄGACZE .ODRADZAM TEN BANK !!!!!


Monika Monika
08.10.2014. 11:45

Nowy serwic internetowy BEZNADZIEJNY

Nowy serwis internetowy jest beznadzieny jest skomplikowany i nie przejrzysty. Dla osob co tylko roba przelewy i laduja telefon nie jest to odpowiednie rozwiazanie, stary serwis byl lepszy i to jest nie normale aby placic za rozmowe z wami kwoty jak 11 zl za to aby zlorzyc skarge postaram sie o to aby wystawi jak najgorsza opinie poniewasz tych piniedzy napewno mi nie zwrucicie a nie rozwiazalam problemu! MBANK ma najgorsza obsluga klienta jaka spotkalam, ale nie chodzi mi o konsultantow tylko o calu serwis. nie tylko wydalam sporo na rozmowe to jeszcze odzwaniaja do mnie w trakcie rozmowy z konsultantem i proponuja mi odzwonienie bo mam zajeta linie... NO DEBILE!!! czy oni sadza ze ludzie maja czas na pierdolenie z nimi!!!!


Daria Daria
07.10.2014. 19:04

Mam ekonto od wielu lat i mogę polecić

Wszystkim malkontentom narzekającym na mBank warto przypomnieć, że był to jeden z niewielu banków, które wprowadziły zero opłat za uruchomienie i prowadzenie konta, karty i inne tego typu rzeczy - ten bank to pionier tanich kont bankowych!

Dzisiaj ekonto również dobrze się sprawdza, dla mnie jest czymś w rodzaju centrum zarządzania moimi finansami. Bardzo mi w tym pomaga dostęp do nich przez aplikację mobilną na telefon oraz takie udogodnienia, jak nawigacja czy wyszukiwarka transakcji.

Naprawdę nie rozumiem tych wszystkich osób narzekających, to chyba taka polska mentalność.


iras iras
07.10.2014. 18:56

jest dobrze

Konto osobiste w mBanku to dobre rozwiązanie dla kogoś, kto jest gotowy załatwiać swoje sprawy finansowe przez internet. W przeciwnym razie lepiej wybrać inny bank, mający swoje oddziały, gdzie zawsze można pójść i spotkać się z pracownikiem. W mBanku jesteśmy zdani na siebie, ale za to mamy wszystko w zasięgu ręki w swoim laptopie, tablecie czy smartfonie. W razie czego zawsze można zadzwonić na mLinię. Natomiast tutaj bankowość internetowa jest tak rozbudowana i przystępna, że rzadko zachodzi taka potrzeba.


klient klient
03.10.2014. 11:42

żenujący bank DZIĘKI KTÓREMU TRACIMY WŁASNE PIENIĄDZE

Skandal! Obsługa infolinii BEZNADZIEJNA! Zero profesjonalizmu. Naciągają na telefony w każdej głupiej sprawie. Jeden tel i 10 zł straty. Przelewy idą kilka dni!
Problem z logowaniem.
ODRADZAM WSZYSTKIM MĄDRYM LUDZIOM


Wojt Wojt
23.09.2014. 15:56

Nigdy wiecej.

Po prostu.Nigdy wiecej jakichkolwiek kontaktow w tym..mamciegdzies banku. Mbank. Czekam na decyzje kredytowa of od 2 i 2 tygodni. Skadaliczny czas oczekiwania. Zart a nie bank. Np. problem z kropeczka nad z .hmm..smieszne. Boxe chron przed mbankiem wszystkich ludzi
To jest nieludzkie i po nizej godnisci.


Dorota Dorota
01.09.2014. 13:50

oszĂłstwo/brak odpowiedzi na reklamacje

Wszystkim bardzo odradzam ten bank, pobrali mi pieniądze z konta za jakieś prowizje i inne, mimo wcześniejszych zapewnień pracownika o braku opłat i prowizji.. złożyłam reklamacja trwa już 60 dni.. Dzwonię, piszę i zero odpowiedzi :( szczerze to chyba zostaje mi tylko zgłosić sprawę na policję...


amiko amiko
05.08.2014. 18:10

Bank z gwiazdką - goraco odradzam!

Opowiem Wam moją historię. Jak do wielu i do mnie wciaż wydzwaniały Panie a nawet Panowie z ofertą kredytów, pozyczek etc. W końcu znalazłem ciekawą inwestycję za 25.000zł i zgodziłem się na wzięcie kredytu. Po ustaleniu wszystkiego co trzeba przez telefon i stwierdzeniu o przyznaniu kredytu pojechałem z żoną podpisac wniosek.
Pan, który wszystkim sie zajmował powiedział, że decyzja już jest, więc z przyznaniem kredytu nie będzie problemu, jest to kwestia 2-3 dni.
O dziwo rozdzwoniły się do mnie inni pośrednicy oferujący wspaniałe kredyty, którym grzecznie podziękowałem, mówiąc że już mam załatwiony kredyt.
Pan, u którego podpisałem wszytskie dokumenty, przez pierwszych kilka dni dzwonił do mnie mówiąc, ze są problemy: bo wakacje, że dużo wniosków, wspaniała oferta, że analityk juz jeden sprawdził czeka na drugiego (już wiedziałem, że ten kredyt to bujda na resorach, bo nikt o zdrowych zmysłach nie analizuje kredytu o wartości 25.000zł przy comiesięcznych wpływach około 15.000zł). W końcu przestał dzwonić, odebrał ze 2 telefony ode mnie twierdząc, ze są wakacje.
W efekcie z inwestycji się wycofałem wychodząc na lekkiego wała (nie miałem swoich środków, a sprawa była terminowa) wobec znajomych.
Natomiast dostaję 1 raz w tygodniu ofertę podwyższenia limitu na karcie, salda debetowego, tyle ze oprocentowanie jest prawie 2x wyższe.
Odnośnie nowego interfejsu banku - myslę, że jego autor już się leczy u psychiatry albo spadł z kosmosu, TAKIEGO KRETYNIZMU JESZCZE NIE WIDZIAŁEM.
Do tego wycofali się z bezpłatnych bankomatów cash3you i euronet (o czym dowiedziałem się, gdy kilka razy pobrali mi 9zł za wypłate gotówki) oraz z własnych wpłatomatów.
PS. Konto u nich załozyłem w pierwszym tygodniu uruchomienia banku.


kupiecMB kupiecMB
20.07.2014. 09:08

mBajka

kupiecMB@wp.pl mBajka
W dawnych czasach Burgrabia odpowiadał za bezpieczeństwo powierzonego mu mienia. Kupiec powierzył mBurgrabiemu swoje skarby oraz skarby swoich bliskich. Pewnego dnia wszystkie skarby zniknęły.
mBurgrabia zwalił całkowicie winę na kupca, twierdząc że to jemu prawdopodobnie ukradziono klucz do jego skrytki w skarbcu. W osobistej skrytce kupca było tylko 250 Dukatów, i tylko tyle ewentualnie mógłby ukraść złodziej, pomijając sposób w jaki ukradł klucz. Ze skarbca wypłynęło jednak 35 000 Dukatów. Okazało się, że mBurgrabia aby ułatwić dostęp do skarbów, wprowadził szereg ułatwień, szczególnie przydatnych dla złodziei. Klucze nie były zmieniane latami (hasła), zrezygnowano z kontroli wewnątrz skarbca (monitorowanie ruchu na koncie), umożliwiono przenoszenie skarbów między skrytkami bez żadnej kontroli (Przelewy Własne bez autoryzacji), nikt nie sprawdzał ile i dokąd wynosi się skarbów (dodatkowa kontrola przy nietypowych czy dużych przelewach).
Kupiec kilkakrotnie postawił w pisemnej skardze, konkretne zarzuty karygodnych zaniedbań ochrony skarbów. Ale mBurgrabia ani razu nie odpowiedział na nie. W czasach pańszczyźnianych, krzywdzony przez pana chłop mógł się poskarżyć do urzędu, tylko tyle, że pierwszą i najczęściej jedyną instancją był sam pan. Tę bardzo wygodną zasadę zaczęli też stosować Burgrabiowie a szczególnie mBurgrabia. Na 8 odpowiedzi otrzymanych od mBurgrabiego, w sześciu zamiast odpowiedzi na zrzuty, informowano kupca o oddaleniu skargi (zawieszeniu reklamacji)!!!
Kupiec napisał skargę do Związku Burgrabiów Pazernych, który w ogóle nie odpowiedział na żadne pismo pokrzywdzonego kupca, bo ZBP to przecież towarzystwo wzajemnej adoracji Burgrabiów. Dla ZBP los okradzionego kupca jest obojętny.
Kupiec napisał też skargę do Urzędu Królewskiego odpowiadającego za prawidłowość sprawowania funkcji przez Burgrabiów, czyli Kanclerza Naczelnego Finansów. Otrzymał grzeczne ale wykrętne odpowiedzi. KNF nie zajął się należycie sprawą. Dla KNF jest to drobny prywatny problem kupca.
Kupiec zgłosił kradzież do Publicznej Straży Królewskiej, czyli Powiatowego Podchorążego. PP nie zajął się należycie sprawą, gdyż PP tylko szuka złodzieja, a wyrobione zamki w drzwiach (można otworzyć je wytrychem), dziury w płotach, oknach, brak krat i brak dozoru w samym skarbcu, oraz ewentualna współpraca urzędników skarbca ze złodziejem, to nie ich sprawa.
Kupiec czuje się bezsilny i sponiewierany, urzędy (utrzymywane z jego danin), do których się zwracał. umywały ręce od problemu, wskazując to nie ich sprawa a kolegi. Przez pół roku nie ustalono nawet danych złodzieja, chociaż jego numer skrytki (konta bankowego) jest znany!!!

Powstaje pytanie, czy impotencja Urzędów Królewskich wynika z niekompetencji urzędników czy chorego systemu państwowego (czy winny jest człowiek czy system)?

Podsumowując:
1. mBurgrabia czuje się bezkarny, jawnie kpi z kupca i Urzędów Królewskich.
2. Kupiec czuje się bezradny, jest lekceważony przez mBurgrabiego i Urzędy Królewskie.
3. Urzędy Królewskie nic nie mogą ustalić (brak informacji od mBurgrabiego) lub nie chcą ustalić, piszą tylko zdawkowe pisma.
4. Złodziej czuje się świetnie, nikt mu nie przeszkadza i go nie szuka!!

Jak zmienić smutne zakończenie mBajki? Czy kupiec powinien pisać skargę do Naczelnych Urzędów Królewskich, samego Króla czy od razu do Komisji Królów Europejskich?

Może ktoś z czytelników ma pomysł jak pomóc Kupcowi? (kupiecMB@wp.pl)


Strony: << Pierwsza 3 4 5 6 7 8 9 10 Ostatnia >> (10 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !