Konta bankowe · Konto · Konto w mBANKu z PREMIĄ 650 zł - Warto załoĹźyć?? Proszę o Opinie

Konta mBank - Opinie klientĂłw

ekonto mbank Czy konto mBanku eKONTO (+ 140 zł premii) jest darmowe w użytkowaniu? Czy reklamy nie kłamią? Czy są ukryte opłaty? Zobacz opinie klientów o mbanku. Szczegółowa analiza kont osobistych mBanku: eKonto Standard, eKonto możliwości dla Młodych oraz firmowego mBiznes Konto.

mBank to pierwszy w pełni internetowy bank, który przez lata nie miał konkurencji w bankowości internetowej. Należący do grupy BRE Banku, jest do tej pory jednym z liderów tego sektora bankowości – zarówno skierowanej do klientów indywidualnych, jak i małych (zwłaszcza zaś najmniejszych) firm. Poniżej krótko charakteryzujemy podstawowe konta w mBanku:

eKONTO mBanku - Konto dla osób pełnoletnich

Konto mBank eKonto Standard to podstawowe konto osobiste w ofercie banku dla osób pełnoletnich (powyżej 24 lat). Dla osób młodych (13-24 lata) mBank przygotował specjalne konto ekonto m, o którym piszemy w dalszej części artykułu.

Najważniejsze koszty i opłaty wynikające z prowadzenia konta mBanku:

Nazwa Konto mBank - eKonto Standard
Prowadzenie konta 0 zł
Przelew przez Internet 0 zł
Opłata za użytkowanie karty 0 zł lub 7 zł
Zwolnienie z opłaty:
  • dokonanie min. 1 transakcji kartą w miesiącu
Opłata za wypłaty z bankomatów w Polsce 0 zł - wszystkie w Polsce (wypłaty powyżej 100 zł)
1,3 zł - wypłaty poniżej 100 zł

eKonto to standardowe konto dla klientów indywidualnych. Zakładamy je składając wniosek przez Internet i podpisując dokumenty dostarczone przez kuriera. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne, darmowe są też przelewy przez Internet. Za obsługę karty debetowej także nic nie zapłacimy, jeśli dokonamy nią 1 transakcji bezgotówkowej w miesiącu. Bez prowizji można wypłacać gotówkę powyżej 100 zł ze wszystkich bankomatów w Polsce. mBank do autoryzacji transakcji stosuje hasła SMS – przysyła je za darmo. Do ekonta można otworzyć darmowe konto oszczędnościowe ekonto oszczędnościowe a także darmowe ekonto walutowe.
Załóż Konto do 30 września 2020 r. i zyskaj 140 zł premii

W nowej promocji nowi klienci mbanku, którzy do 30.09.2020 r. otworzą eKonto wraz z debetową kartą płatniczą mogą otrzymać do 140 zł premii w okresie 2 kolejnych miesięcy kalendarzowych za aktywne korzystanie z konta.

Jak zyskać 100 zł? :

  • Zasil jednorazowo konto kwotą min. 1 000 zł w ciągu 7 dni od otwarcia konta,
  • Wykonaj min. 5 transakcji kartą na dowolną kwotę,

Jak zyskać 40 zł? :

  • W kolejnym miesiącu zasil konto kwotą min. 1 000 zł,
  • Wykonaj min. 5 transakcji kartą na dowolną kwotę,eKonto możliwości - Konto młodzieżowe dla osób w wieku 13-24 lat

eKONTO możliwości to oferta dla młodych klientów niepełnoletnich jak i pełnoletnich. Na założenie konta dla osoby niepełnoletniej musi się zgodzić rodzic lub opiekun prawny, zakłada się je w analogiczny sposób jak eKonto. Poniżej przedstawiono zestawienie podstawowych opłat w zależności od wieku posiadcza konta mbanku:

opłaty konto mbank

eKonto możliwości jest darmowym rachunkiem dla każdego, kto skończył co najmniej 13 lat, ale nie osiągnął jeszcze 25 roku życia. Konto dla młodych jest uruchamiane wraz z bezpłatną kartą płatniczą z własnym zdjęciem lub projektem. Ponadto mbank gwarantuje 0 zł za wypłaty z bankomatów w całej Polsce. Karta wydawana do konta jest także bezwarunkowo darmowa.mBIZNES mBank - Konto dla firm

Konto mBiznes jest stworzone z myślą szczególnie o najmniejszych firmach. Otwarcie i prowadzenie rachunku jest darmowe, podobnie jak 5 pierwszych przelewów internetowych w miesiącu. Szósty w miesiącu i każdy następny przelew krajowy przez Internet kosztuje 1,5 zł. Gotówkę można wpłacać bezprowizyjnie we wpłatomatach mBanku. Za darmo gotówkę wypąłcimy w bankomatach Euronetu, Cash4You, BZ WBK i eCard zapłacimy. Pieniądze można wypłacać przy użyciu wydawanej do konta karty, której użytkowanie jest darmowe jeśli dokonamy nią transakcji za min. 200 zł w miesiącu.

Autor: Ania Solska

Konto w mBANKu z PREMIĄ 650 zł - Warto załoĹźyć?? Proszę o Opinie - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
2 na 5
279 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (483 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 3 4 5 6 7 8 9 10 Ostatnia >> (10 stron razem)
Kasia Kasia
18.01.2011. 09:00

ekonto w mBanku POLECAM

Jak najbardziej polecam ten bank. Konto jest praktycznie za darmo. 0 zł za prowadzenie konta, 0 zł za przelewy na konta mBanku oraz do innych banków, sporo bezpłatnych bankomatów w sieci: BZ WBK, Cash4You, eCard, Euronet (5 zł prowizji jeżeli pobierzemy gotówkę z "nie swojego bankomatu" nie zależnie od wyciągniętej kwoty). Karta do bankomatu również jest darmowa. Potwierdzenie wykonanie przelewu można sobie w każdym momencie wydrukować, bez chodzenia do banku. Wyciąg przychodzi raz na miesiąc na maila (oczywiście też za darmo). Można również taki wyciąg zamówić w wersji papierowej (płatnej) wysyłany na adres domowy (oczywiście jeżeli będziemy tego chcieli). A tak to ma jeszcze różne dodatkowe ciekawe opcje np. za 5 zł miesięcznie mamy wszystkie bankomaty w Polsce za darmo, albo możemy wykonać przelew ekspresowy do odbiorcy w innym banku, gdzie ten odbiorca będzie miał kasę już w ciągu 15 minut (opcja płatna 5 zł).

Zastanawiam się jeszcze nad kontem Open Finanse. Również jest darmowe jak mBank ale u nich dodatkowo wszystkie bankomaty w Polsce są za darmo.


szymex szymex
14.01.2011. 18:32

Opinia

dziekuje za pomoc


MIrek MIrek
14.01.2011. 17:38

wplaty na ekonto

Szymex:

Jasne, mozesz wplacac pieniadze na konto w mbanku przez przelew pocztowy


kody dostepu do przelewĂłw internetowych, to kody jakie musisz wpisac zawsze przy wykonywaniu przelewu przez internet z ekonta.


"czym sie różnią esemesowe od zwykłych papierowych?"
smsowe - bezplatne, taki kod przychodzi do ciebie na komorke, przed wykonaniem daej operacji
papierowe - mbank przesyla ci liste kodow paierowych poczta, niestety te juz sa platne


Szymex Szymex
10.01.2011. 16:54

czy będe mógł wpłacać na konto w mbanku pieniądze zwykłymi przelewami

Witam. Zastanawiam sie nad założeniem konta w mBank i mam pytanie czy będe mógł wpłacać na nie pieniądze zwykłymi przelewami na poczcie i co to są kody dostepu do przelewów internetowych i czym sie różnią esemesowe od zwykłych papierowych? Pozdrawiam


klient klient
17.11.2010. 10:37

mBiznes konto

Nie ma żadnego LIMITUKREDYTOWEGO na start o którym mowa 10.000 zł !!!!!! to tylko reklama!.
Trudno uzyskać jakikolwiek kredyt w tym banku. Przy wnioskowanej kwocie 15.000 miesięczne zasilanie konta to 9.600. Przy takim dochodzie poco komu kredyt????.
OgĂłlnie do bani nie polecam. Z dala od tego banku.


juka juka
02.11.2010. 12:06

wszystko za darmo

W mbanku za darmo konto,za darmo przelewy,za darmo karta debetowa,a na koncie emax jeszcze narastają pieniążki -czyli jesteś na plusie.


ppp ppp
28.10.2010. 19:43

mBank jest ok

mam w tym banku konto już 3 rok, nie robie zbyt dużo operacji, poprostu co miesiąc wypłata mi wpływa i czasem jakieś przelewy , w sumie używam tylko do przelewania hajsu, zjada mi 1,20 miesiecznie za ubezpieczenie karty ale jak sie nie zgodzisz to nic ci zjadac nie bedzie, tylko szkoda ze nie wszystkie bankomaty za free, ale porównajcie sobie opinie tutaj z opiniami o Bzwbk (moj brat tam ma i srednio, oj średnio fajnie tam). pzdr


olina olina
21.10.2010. 14:04

mam konto w mbanku

Ja osobiście od wielu lat jestem związana z mBankiem, bo spełnia wszystkie moje oczekiwania. Konto jest bezpłatne, opłata za używanie karty bankomatowej również nie jest pobierana, przelewy darmowe, słowem nic mnie to konto nie kosztuje. Sieć bankomatów jest naprawdę duża, bo choć mBank ma niewiele bankomatów własnych to jednak działa w sieci Euronet (zdaje się są jeszcze inne, ale ja z nich nie korzystam) i ma podpisane umowy z innymi bankami, np. BZ WBK.


agnieszka agnieszka
30.09.2010. 16:10

Opinia

chce otwozyc kąto w mbank i niewiem jakie dlamnie jest korzystne i najtansze,jestem za granicą i chce przelewac pieniądze na moje kąto w mbanku zeby jak bede w polsce zeby znich kozystac kiedy chce i ile chce robic wyciągi z mbanku.


Michal Michal
22.09.2010. 21:32

mBank - konto firmowe - traktują człowieka jak zwierzę, a nawet GORZEJ

Ja tocze boje z mBankiem.
Ostrzegam wszystkich przed ubieganiem sie o kredyt odnawialny. Raz sporobowałem i jeszcze dzis mi się to odbija czkawką (sporą!).
Załatwili mnie totalnie. Wysłałem im zaświadczenie o niezaleganiu w płąceniu składek ZUS, po 2-óch miesiącach, odzywa się do mnie firma windykacyjna i pan grzecznie mnie pyta czy już spłaciłem kredyt. Wysłałem 3 reklamacje, na odpowiedź bank miał zawsze 3 miesiące i po trzeciej reklamacji po około 90 dniach otrzymałem pismo (krzyknąłęm "WOW") ale po jego otwarciu, zbladłem. NApisano mi, że list polecony, którym wysłałem zaświadczenie z ZUS, zaginął (najpierw oskarżyli pocztę polską - zaś gdy otrzymali z poczty potwierdzenie, że Poczta dostarczyła wymagany dokument napisali mi SUPER odpowiedź). Jakaś mądra głowa wymyśliła: Państwa przypadek miał charakter incydentalny - NORMALNIE MYŚLAŁEM ŻE SIĘ PRZEWRÓCĘ !!! Dzis minęło blisko 5 miesięcy. Naliczonych odsetek 21% nikt mi nie zwrócił (normalnie kredyt odnawialny jest oprocentowany 11% rocznie) straciłem ponad tysiąc złotych, a ile zdrowia. Pisałem maila z załącznikami i zdjęciami swoich małych dzieci (wówczas jedno z nich miało 3 miesiące, drugie 2,5 roku). Trzeba być strasznie bezdusznych i bezlitosnym BANKOWCEM, żeby nawet odpowiedzi nie udzielić !!!!!!!!!


Mirek Mirek
20.09.2010. 23:43

Wpłaty na ekonto w mbanku

Za darmo gotowke na konto mozna wplacic jedynie poprzez wplatomaty mbanku.


robex robex
18.09.2010. 22:11

Opinia

gdzie można wpłacić kasę do mBanku bez prowizji na konto internetowe?


uzytkownik uzytkownik
06.09.2010. 22:59

eKonto to przeĹźytek

jeszcze trzy-cztery lata temu eKonto było bezkonkurencyjne, ale teraz jest wiele lepszych propozycji a najlepszą wydaje się być konto OPTYMALNE w Open Finance. Po pierwsze wszystkie bankomaty za darmo, niezależnie od sieci, po drugie znacznie wyżej oprocentowany rachunek oszczędnościowy, bo aż 4,5% z dzienną kapitalizacją odsetek a nie tak jak w mBanku od 1 do 3,85 % w zależności od zdeponowanej kwoty i miesięczna kapitalizacja :(
Polecam Open Finance, korzystam od 4 miesięcy i jestem bardzo zadowolony!


RadzioM RadzioM
03.09.2010. 21:36

Przydatne porady dot. eKonta

Każdy kto chciałby założyć przez internet eKONTO tak, aby nie zapłacić nawet grosza za tzw. usługi dodatkowe (płatne SMS, hasła papierowe, kartę kredytową itp.) powinien nie brac zadnych uslug dodatkowych typu ubezpieczenie karty itp. wtedy wszystko jest za darmo.


Tomasz Tomasz
28.08.2010. 19:42

eKonto może być niewygodne

Jeżeli bank zawala sprawę wydania karty visa elektron, gdy poprzednia straciła ważność to jest problem. Można wykonać dowolny przelew, jednak dostęp do gotówki jest ograniczony. Nie da się nalać do baku płacąc przelewem, czy kupić 2 bułki. Masakra. Może mbank ma już dużo klientów i przestał się starać .
Warto mieć jeszcze 1 konto w jakimkolwiek banku, w którym da się wypłacić gotówkę na dowód.


piter piter
25.08.2010. 22:39

ekonto najtansze

od ladnych paru lat ekonto mbanku jest najtansze i ma jasne warunki, wszystko za darmo bez zadnych dodatkowych warunkow.

konkurent db net jest tez tani ale np. by karat byla darmowa juz trzeba wykonywac nia transakcje, w mbanku czegos takiego nie ma .

poprostu wszystko jest darmowe


Maciek Maciek
06.08.2010. 22:57

Opinia

Zastanawiam się nad założeniem konta właśnie mbanku? czy to byłaby dobra decyzja?
czekam na opinie ;)
z góry dzięki


ciekawski ciekawski
08.07.2010. 11:53

Osoba bez zameldowania a konto mbiznes

Witam

w jaki sposób mozna założyć konto mbiznes nie posiadajac miejsca stałego zameldowania

dziekuję za odpowiedz

pozdrawiam


Piotrek Piotrek
02.06.2010. 10:30

karta do ekonta

Arex jesli chcesz zwykla darmowa karte do ekonta to we wniosku o zalozenie konta zaznaczasz "ptaszka" przy polu "Bezpłatna karta Visa Electron" i to wszystko :)

To jest zwykla karta platnicza do wyplat z bankomatow i placenia w sklepach, zupelnie darmowa


arexx12 arexx12
29.05.2010. 16:21

karta platnicza

Witam wszystkich!!! a jak jest z karta płatniczą???nie potrzebuje kredytowej ani zadnej innej TYLKO PLATNICZA?


mark mark
22.04.2010. 13:36

Jak ulokowac oszczednosci w mbanku

mam na rok 100000 jak je ulokowac w m bank


aGNIESZKA aGNIESZKA
22.04.2010. 13:35

konto na firme

WITAM CHCĘ ZAŁOZYĆ KONTA FIRMOWE W MBANKU.PROSZE O OPINIE CZY NAPRAWDĘ MOŻNA DOSTAC JAKIŚ KREDYT NA START W MBANKU TUZ PO OTWARCIU KONTA.LUB PO JAKIM CZAIE PROWADZENIA DZIAŁALNOSCI MOŻNA DOSTAC TAKI KREDYT.


marioo marioo
22.04.2010. 13:34

Mieszkam w Anglii,chcę założyć konto

Mieszkam w Anglii,chcę założyć konto,nie mam zameldowania w Polsce,jak to załatwić,dziekuję za informacje


marioo marioo
19.03.2010. 12:58

konto walutowe w mbanku

czy za konto walutowe są opłaty i czy za przelewy z irlandi do polski jest opłata


izz izz
19.03.2010. 12:56

konto w mbanku nie bedac zameldowanym w polsce

Witam,
mam pytanie dosyć pilne czy można założyć konto nie będąc zameldowanym w polsce?ale posiadając polski odowd osobisty badź np.amerykanski dowód osobisty??


sebaleeds sebaleeds
19.03.2010. 12:56

Opinia

niemoge zalozyc konta bo chca odemnie nip a zkad go mam wziasc jak ja nigdy w polsce niepracowalem a druga zecz\ niemoge wpisac kodu pocztowego z anglii


marecki marecki
19.03.2010. 12:55

Opinia

Blue0 ty nic nie placisz za kuriera z mbanku. Wszystkie koszty pokrywa mbank.


Tomek Tomek
19.03.2010. 12:54

Mam firmowe konto ebiznes czy mogę założyć ekonto?

Posiadam konto firmowe jak mogę najprościej otworzyć ekonto?
Czy muszę od podstaw wypełnić wniosek i czekać np na kuriera? Czy można w prostszy sposób założyć ekonto? Czy np w placówce mBanku?


Blue0 Blue0
19.03.2010. 12:54

Oplata za kuriera w mbanku

Ile wynosi srednio opłata za dostarczenie umowy przez kuriera?


ania83 ania83
19.03.2010. 12:52

ekonto bez stałego dochodu

witam,czy moge zalozyc ekonto przez internet nie posiadajac stalego dochodu?prosze odp na annarebisz@onet.eu
z gory dziekuje


Piter Piter
19.03.2010. 12:51

Opinia

Brygida: Oczywiscie, mozesz zalozyc ekonto jako konto wspolne dla 2lub 3 osob. Kazda z tych osob moze dostac karte do konta

Cycu: Na izzykoncie mozesz miec przez dluzszy czas 0, a i tak bedzie darmowe.

Pozdrawiam


cycu cycu
19.03.2010. 12:50

izzykonto

hej mam pytanie chce założyć izzykonto lecz na 100% nie będe co miesiąc wpłacać pieniędzy czy tak może być?


Wojteck Wojteck
19.03.2010. 12:50

zakladanie konta jesli sie jest za granica

Alex26uk mozesz zalozyc sobie konto w mbanku - umowe przysla ci do podpisania do anglii - jednak musisz spelniac dwa warunki - byc zameldowany w Polsce i posiadac polski dokument tozsamosci.


Alex26uk Alex26uk
19.03.2010. 12:49

Chacialbym zalozyc konto internetowe ale jestem w Angli

Witam
Chcialbym zalozyc konto internetowe w polsce ale mieszkam w Angli i niema jak byc w polsce czy jest mozliwos c bez bycia w polsce zalozenia i le to trwa?
Prosze na alex26uk@wp.pl wyslac mi odpowiedz bede wdzieczny
Pozdrawiam arek


Piotrek Piotrek
19.03.2010. 12:48

Opinia

Ania: By zalozyc ekonto nie musisz zakladac ani emaxa ani emax plusa (konta oszczednosciowe)

Mozesz zalozyc same ekonto


Marcin Marcin
19.03.2010. 12:48

Opinia

Witam mam pytanie. Jak przelać pieniądze z mojego konta emax walutowego na moje ekonto? W opcjach "przelewy" na koncie emax do wyboru mam - Przelew zagraniczny dowolny (SWIFT) oraz Przelew zagraniczny do krajów UE (SEPA). Nie za bardzo wiem o co chodzi, proszę o pomoc.


super bank super bank
19.03.2010. 12:47

Polecam mBank

Mam od trzech lat konto.Nic nie płacę , pieniądze są bezpieczne a i parę złotych przyrośnie co m-c na emax+.Także nie ma się co zastanawiać,tylko składać wniosek. Peace


ania ania
19.03.2010. 12:46

czy zeby zalozyc konto eMax plus musze najpierw zalozyc zwykle ekonto?

witam zastanawiam sie nad zalozeniem konta w mbanku i mam pytanie czy zeby zalozyc konto eMax plus musze najpierw zalozyc zwykle ekonto?


ekspert ekspert
19.03.2010. 12:45

odpowiedzi

Bartaz:
Jesli jestes w BIK, to uzyskanie kredytu odnawialnego w mbiznes koncie moze byc ciezko, zalezy jak duze te opoznienia byly


Wojtek:
Wchodzisz na swoim koncie w zakladke emax plus -> odbiorcy zdefiniowani ->nowy odbiorca. Tam dodajesz jako nowego odbiorce twoj nr ekonta.
Jak juz dodasz wchodzisz znow w zakladke emax plus -> odbiorcy zdefiniowani ->lista odbiorcow. Tam juz powinien byc nr twojego ekonta, teraz na niego kliksz i przelewasz pieniadze z emaxa na ekonto

Pozdrawiam


wojtek wojtek
19.03.2010. 12:44

w jaki sposób przelać pieniądze z EMAX PLUS na EKONTO

Witam.
Jestem nowym klientem mBanku. Mam pytanie: w jaki sposób przelać pieniądze z EMAX PLUS na EKONTO jeżeli nie mam funkcji pod emax plus przelej na i tym bardziej nie posiadam karty do emax plus.


bartaz - bartaz -
19.03.2010. 12:43

Opinia

witam zastanawiam sie czy jak zaloze konto firmowe to dostane ten kredyt w mBanku. czasami w firmie jest dobrze a raz jest zle i spoznialem sie z platnosciami i jestem przez to w biku. czy to moze przeszkadzac?


witek witek
19.03.2010. 12:43

Hasla sms

Piotrek wysylanie hasel jednorazowych poprzez sms jest bezplatne.


Piotrek Piotrek
19.03.2010. 12:42

Hasła sms

Jestem prawie zdecydowany na założenie E-Konta, lecz chciałbym wiedzieć jeszcze jedną rzecz.
Czy usługa dzięki której dostajemy SMSem hasła do przelewów przez internet jest płatna? Bo dziwne jest to że w tabeli opłat nie napisali tego :\


Piterek Piterek
19.03.2010. 12:41

eKOnTO, eMAx i eMAX plus

e KONTO mBanku
- to bezpłatne i podstawowe konto bankowe, przeznaczone głównie do usług rozliczeniowych (przelewy, platnosci karta, wyplaty z bankmatow)

eMAX i eMAX plus to z kolei konta oszcędnościowe, służące do oszczędzania:

eMAX to darmowe konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 1,00% z dowolną ilością bezpłatnych wypłat

eMAX plus to darmowe konto oszczędnościowe z oprocentowaniem nawet do 5,00% z jedną bezpłatną wypłatą w miesiącu

Czyli tak:
eKONTO służy do rozliczeń.
eMAX i eMAX Plus do oszczędzania. Roznia sie przede wszystkim wysokoscia oprocentowania.

Wszystkie te konta są bezplatne i mozna je zalozyc razem we wniosku o ekonto.

Ja polecam zakladac: eKONTO i eMAX Plusa tylko, emaxa nie oplaca sie zakaldac.


Daga Daga
19.03.2010. 12:41

eMax i eMax plus

Czym się rózi eMax od eMax plus bo jakoś nie moge pojąć? oprócz oprocentowania jest jakaś różnica? no myslę, że musi być ale nie mogę zrozumieć jaka to różnica ;]


Wituś Wituś
19.03.2010. 12:40

Opinia

Nikipol poki co konto mbanku jest rzeczywiscie darmowe, nie ma zadnych haczykow, gwiazdek czy tez jakis dodatkowych warunkow do spelnienia.
NIe ma zadnej minimalnej kwoty, ani zadego wymogu minimalnych wplat.
Mam konto od ponad 3 lat dla mnie mbank jest najlepszy pod wzgledem cena/jakosc.

Polecam Ci robic tak jak nizej napisal Madry w swoich wskazowkach, a za uzytkowanie konta nie bedziesz placil nic

Pozdrawiam


nikipol nikipol
18.03.2010. 14:37

Opinia

Czy mając eKonto trzeba za coś płacić? Czy trzeba mieć jakąś minimalną kwotę na koncie? Czy są jakieś haczyki?


witek witek
18.03.2010. 14:37

Opinia

Danarek jesli masz karte bankoamtowa tylko powiazana z eKontem to by wyplacic pieniadze musisz sobie zrobic darmowy przelew z emaxa na ekonto i po sprawie


Danarek Danarek
18.03.2010. 14:36

wyplata z konta

Witam, chce sie dowiedziec w jaki sposób wyplacić z konta eMax-a gotówkę. Kartę bankomatowa mam tylko do e-KONTA. Czy mam zrobić przelew na e-KONTO i wtedy mogę wypłacić?


piotrek piotrek
18.03.2010. 14:36

odp. eKONTO + eMAX + eMAX plus

"Podczas składania wniosku mam zaznaczone także konta oszczędnościowe eMAX i eMAX plus. Mam rozumieć, ze za prowadzenie dodatkowo tych rachunków oszczędnościowych (domyślnie chciałem tylko eKONTO) nic nie płacę?"

Dokładnie tak, eMax i eMax plus to darmowe konta oszczędnościowe otwierane do ekonta, przeznaczone do trzymania oszczędności.


"I chciałbym się dowiedzieć na jakiej zasadzie to działa. Mam np 100zł na eKONCIE i mogę sobie to przelać na rachunek oszczędnościowy i wtedy będzie to oprocentowane? eMAX różni się od eMAX plus tylko oprocentowaniem i tym, że w eMAX plus można zorbić tylko jedne darmowy przelew miesięcznie?"

Po zalogowaniu na twoje ekonto, masz podglad na wszystkie swoje rachunki takze oszczednosciowe (emax), z zalozenia ekonto nie jest oprocentowane tak wiec jak chcesz by twoje pieniadze, przelewasz je na wyzej oprocentowany emax plus. Emax od emax plusa rozni sie glownie tym o czym napisales czyli oprocentowaniem, emax plus ma najwyzsze i to konto wg mnie warto na pewno zalozyc do ekonta.


"Jak to wygląda z kartą. Czy mam jedna kartę na wszystkie te rachunki, czy do każdego oddzielną? Czy za karty na tych rachunkach oszczędnościowych muszę płacić. Czy po prostu nie mogę z nich wypłacać z bankomatu tylko robić przelewy. "

Standardowo karte debetowa otrzymujesz tylko do ekonta, bo to konto jest kontem rozliczeniowym , z ktorego wykonujesz przelewy i z ktorego wyplacasz gotowke przez bankoamty. Natomiast na emaxach oszczędzasz, przelewy jak juz to wykonujesz tylkoz i na ekonto.

Mam nadzieje ze pomoglem.
Jak jeszce cos jest niejasnego to pytaj :)


Strony: << Pierwsza 3 4 5 6 7 8 9 10 Ostatnia >> (10 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !