Konta bankowe · Konto · Konto Nest Bank - proszę o Opinie, warto założyć?

Oferta Nest Bank - opinie i oceny konta

nest bank Czy konto w Nest Banku to jedyne rzeczywiście całkowicie darmowe konto? Za prawdziwe zero, bez żadnych warunków? Do tego Lokata Witaj 4%? Sprawdźmy, jak to jest naprawdę. Jakie opłaty i prowizje będą nam naliczane, jak założymy w Nest Bank konto osobiste.

Stary - nowy Nest Bank

Nest Bank to tylko pozornie nowy bank na rynku. Powstał on bowiem z połączenia dwóch innych bankowych marek handlowych: Smart Banku i Biz Banku, działających pod szyldem FM Bank PBP.

Nest Bank ma być miejscem przyjaznym rodzinie, o czym świadczy już jego nazwa. „Nest” w polskim tłumaczeniu oznacza bowiem „gniazdo”. Klienci mogą liczyć na darmowe konta oraz ciekawe opcje lokat i kont oszczędnościowych. Oczywiście te najciekawsze propozycje dedykowane są nowym klientom (część z osób odwiedzających oddział banku dowiedziało się już bowiem, iż będąc dotychczas posiadaczem konta w Smart Banku bądź BIZ Banku, są traktowani jako stali klienci). Podmiot oferuje pełną bankowość internetową oraz sieć placówek stacjonarnych, które już pojawiły się na ulicach polskich miast.

NestBank jako normalny bank komercyjny, podlega polskiemu Prawu Bankowemu i nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Pieniądze w nim zgromadzone (na kontach i lokatach), są zabezpieczane przez Bankowy Funduszy Gwarancyjny, co można sprawdzić na liście BFG.

Nest Konto - podstawowy rachunek całkowicie za Darmo

Szereg zmian, jakie zaproponowały nam ostatnio najpopularniejsze instytucje finansowe, dyskretnie wprowadziło opłaty za posiadanie karty czy wypłaty z bankomatów (uzależnione np. od ilości transakcji).

Konto Nest Bank staje w opozycji do wszelkiego typu ograniczeń i nie generuje żadnych kosztów. Opłaty za podstawowe, najczęściej używane przez klientów banków usługi (konto, karta, przelewy, wypłaty z bankomatów) - wynoszą 0 zł.

Najważniejsze koszty i opłaty wynikające z prowadzenia konta Nest Banku:

 • koszty założenia i prowadzenia rachunku: 0 zł
 • wydanie i korzystanie z karty debetowej: 0 zł (bez żadnych warunków!)
 • opłata za internetowe przelewy zewnętrzne: 0 zł
 • koszt wypłaty gotówki z dowolnego bankomatu w Polsce: 0 zł


Zarówno korzystanie z konta osobistego, jak i oszczędnościowego, dla użytkowników jest całkowicie bezpłatne. Po założeniu konta Nest ROR otrzymamy zwolnioną z opłat (bez spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków) kartę debetową Visa z naklejką służącą dokonywaniu transakcji zbliżeniowych. Nie zapłacimy ponadto nawet najmniejszej kwoty za zlecanie standardowych przelewów, a także darmowe będą wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Musimy jednak być uważni, bowiem w kilku przypadkach (na ogół rzadko używanych) obsługa konta może nas narazić na pewne koszty. Prowizję rzędu 5 zł przyjdzie nam uiścić, jeżeli zdecydujemy się na np. na zmianę numeru PIN karty, płatne są także przelewy zagraniczne (tak jak w każdym banku).

Widzimy zatem, że Konto Nest Banku praktycznie jest kontem darmowym. W odróżnieniu od ofert banków konkurencyjnych, Nest Bank oferuje nam większość podstawowych usług całkowicie za darmo bez jakichkolwiek warunków do spełnienia. W czasie gdy większość banków podwyższa opłaty, a nie obniża - oferta banku wydaje się być najatrakcyjniejsza pod względem cenowym.

Lokaty i konta oszczędnościowe Nest Banku

Produkty oszczędnościowe stanowią jedną z najważniejszych gałęzi oferty banku. Mając założone podstawowe konto osobiste - "Nest Konto", możemy skorzystać m. in. z takich produktów jak:

 • Nest Lokaty: Lokata Witaj (oprocentowanie 4%!), Lokata na Nowe Środki (2,1%), Lokata Wibor;
 • Konta Oszczędnościowe: Nest Oszczędności (2,25%) i Nest Rodzinne Oszczędności (oprocentowanie 1,2% + premia roczna nawet do 30%);

Nest Lokata Witaj z oprocentowaniem 4%

Nest Lokata Witaj ma niespotykane na chwilę obecną na rynku oprocentowanie (4%) na okres 3 miesięcy, ale jest przeznaczona wyłącznie dla nowych klientów. Limit kwoty wynosi od 1 000 zł do 10 000 zł i konieczne jest założenie jej z poziomu bankowości internetowej, w ciągu 30 dni od założenia Nest Konta.

Nest Lokata na Nowe Środki z oprocentowaniem do 2,1%

Oprócz Nest Lokaty Witaj, szczególnie korzystne wydają się być dwie inne lokaty – 3 i 6 – miesięczna. Możesz na nie wpłacić wyłącznie nowe środki. Lokata 3- miesięczna oferuje 2,0%, a lokata 6-miesieczna 2,1%.

Pozostałe lokaty

Nest Bank, oferuje także stosunkowo korzystne lokaty dla wyższych kwot (od 1 000 zł do 2 000 000 zł), jak i na dłuższy okres czasu (lokata 7-dniowa, 14-dniowa, 1-miesięczna, 2-miesięczna, 3-miesięczna, 4-miesięczna, 6-miesięczna, 9-miesięczna, lokata roczna i 2 letnia) - nie różnicując już środków na nowe i stare.

Oprocentowanie lokat Nest Banku, waha się od 1,3% w skali roku dla lokaty 7-dniowej do 2,1% dla lokaty na 2 lata.

Standardowe konto oszczędnościowe - Nest Oszczędności (2,25%)

Nest Oszczędności to całkiem nieźle oprocentowane konto oszczędnościowe, na którym można zarobić 2,25% w skali roku aż do kwoty 50000 zł. Przy nadwyżce ponad 50 tys zł oprocentowanie spada nam do 2% w skali roku.

Nest Rodzinne Oszczędności - konto z oprocentowaniem (1,2%) i premią (od 2 do 30% rocznie)

Ciekawszą ofertą jest konto Nest Rodzinne Oszczędzanie – oferuje ono oprócz standardowego oprocentowania (1,2%) premie za regularne wpłaty (nawet do 30% kwoty rocznych wpłat) i może być założone na okres 5, 10 lub 15 lat. Bonusy są wypłacane co rok a ich wysokość uzależniona od: okresu oszczędzania, wysokości wpłat, a także od liczby posiadanych dzieci (ciekawe i niespotykane w innych bankach). Nasza pełna analiza tego konta została przedstawiona tutaj.

Nest Bank wchodzi na rynek z pakietem ciekawych propozycji, którym na pewno warto się przyjrzeć. Brak opłat za konto zwraca uwagę, tak samo jak oprocentowanie kont oszczędnościowych (ich minusem jest zamrożenie kapitału na dłuższy okres czasu, co zawsze niesie ze sobą ryzyko utracenia możliwości skorzystania z nowo pojawiających się okazji).

Jak założyć w Nest Bank Konto?

Konto Nest Bank można założyć przez Internet (umowę do podpisania przywozi kurier, bądź potwierdzasz ją wykonując przelew ze swojego konta w innym banku – na kwotę 1 zł) bądź w najbliższym oddziale.Nest Konto Waluta - rachunek walutowy w euro

Nest Konto Waluta to prawdziwe Konto Europejskie przeznaczone jest dla osób, które np. chcą otrzymywać na konto pensje od zagranicznego pracodawcy. Rachunek walutowy Banku Nest zapewnia m.in. darmowe przelewy europejskie, bardzo korzystny kurs Euro, darmowe wypłaty z bankomatów w Europie. Szczegółowa recenzja i opinie na temat konta walutowego Nest Banku zostały przedstawione tutaj.

Konto firmowe - BIZnest Konto

Konto firmowe Nest Banku pozwoli zredukować koszty firmy m.in. dzięki nielimitowanym darmowym przelewom krajowym, do ZUS i US, czy w związku z darmowymi wypłatami z bankomatów na całym świecie. BIZnest Konto Nest Banku to rachunek i karta za prawdziwe zero.

Prawdziwe konto firmowe za 0 zł!

Prowadzenie ROR-ów wiązało się jeszcze do niedawna z koniecznością ponoszenia wysokich opłat, których mogliśmy uniknąć wyłącznie po spełnieniu rygorystycznych wymogów zapisanych w regulaminie. Konto firmowe BIZnest Konto, podobnie jak zwykłe konto mobilne Nest Banku, jest jednak całkowicie zwolnione z ponoszenia podstawowych opłat:

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku firmowego w każdym przypadku.
 • Darmowe zlecenia stałe i polecenia zapłaty.
 • Bezpłatne przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego.
 • Zero złotych za przelewy krajowe w rodzimej walucie.
 • Wydanie karty debetowej całkowicie za darmo, podobnie jak jej używanie.
 • Wypłacanie ze wszystkich bankomatów krajowych i zagranicznych za 0 zł.

Firmowa oferta Nest Banku jest niewątpliwie bardzo innowacyjną propozycją internetowej bankowości dla przedsiębiorców, zwolnioną z konieczności ponoszenia podstawowych opłat. Sporą zaletę konta stanowi niewątpliwie jego łatwa, prosta i wyjątkowo przejrzysta nawigacja z poziomu mobilnego. Szczegółowa recenzja tego konta dostępna jest tutaj.
Konto Nest Bank - proszę o Opinie, warto założyć? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
2.9 na 5
122 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (141 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 1 2 3 Ostatnia >> (3 stron razem)
Romulus Romulus
22.01.2017. 08:21

kredyt w nest banku

Witam . Wziąłem kredyt na kwotę 20000 zł dodatkowo musiałem opłacić 2300 ubezpieczenia oraz o czym nie było mowy co miesiąc pobierają 50 zł za prowadzenie rachunku !!!nie wspomnę że pierwszą ratę pobrali dwa razy dzień po dniu , całe szczęście że uznali reklamacją . na kartce zapisuję stan konta bo boję się że nie doliczę się drobnych kwot zajebanych przez bank


bu bu
18.01.2017. 19:35

sepa nie działa

uwaga - od 10.01.2017 nie działają przelewy SEPA do banku nest!!!!
przelewy z kont zagranicznych są zawracane.
Trwa to już 8 dni, bank ignoruje reklamacje.

Straciłem zaufanie do banku, zamykam konto.


pinto pinto
18.01.2017. 17:51

Dziękuję Wam bardzo

Dziękuję za te komentarze, nie dość że chciałem założyć konto w tym banku, ba chciałem nawet otworzyć placówkę partnerską (taki franchising) w 3mieście..ale po przeczytaniu powyższych perypetii mi się odechciało.
Jak można wprowadzić Bank na rynek bez porządnego pro-klienckiego systemu informatycznego!? Porażka!


Anna Anna
16.01.2017. 22:28

opinia

mocno NIE POLECAM ! problemy zaczęły się już na samym początku. Pierwsza próba złożenia wniosku przez Internet odrzucona, druga tak samo, podobno dane się nie zgadzały, więc chyba mam problem z zapisaniem poprawnie swojego imienia i nazwiska :] Za 3 razem czekałam na kuriera, to jedyny plus w całej historii, bo faktycznie w przeciągu 2-3 dni dotarł. Później przez niecały miesiąc czekałam na jakąkolwiek informację z banku, miałam dostać e-mail oraz smsa z danymi potrzebnymi do założenia konta. Nic takiego się nie stało, dzwoniłam kilkakrotnie do banku, raz musiałam się uzbroić w cierpliwość, bo jeszcze kurier( po tygodniu!!! )nie dotarł i oni nic nie wiedzą. Drugi raz, że też nie ma wniosku, chociaż kurier ma na dostarczenie dokumentów 3 dni robocze :] ale jeszcze bank ma czas na rozpatrzenie ;] Kiedy ostatecznie chciałam się wycofać i poprosiłam o zwrot podpisanych dokumentów, najpierw mieli skontaktować się z kurierem. Pani z infolinii w przeciągu 10 minut oddzwoniła do mnie, że dokumenty jednak dotarły jakieś kilka dni po moim podpisaniu ich, ale leżą sobie na kupce, nie będą rozpatrzone bo oni mieli problemy techniczne, o których nie raczyli mnie poinformować. Anulowałam wniosek, a pani nie potrafiła udzielić mi żadnej odpowiedzi ani przełączyć do kompetentnej osoby, tylko zapewniała że przecież oni są BANKIEM i moje dokumenty zostaną zarchiwizowane i zniszczone. Złożyłam reklamację, oczywiście po miesiącu odpowiedź, nie dającej satysfakcji tylko to sama śpiewka, że w banku jest ok i nie prześlą mi żadnego potwierdzenia chociażby skanem, że moje dokumenty faktycznie dotarły.


PRzemyslaw PRzemyslaw
16.01.2017. 20:19

POLECAM W 100%, konto firmowe

Bardzo sprawna wysylka umowy do konta wraz z wszystkimi kont, pln, usd, eur
Warunki najlepsze w chwili obecnej na rynku, zwlaszcza jesli chodzi o konta w walutach oraz przelewy miedzynarodowe. Oplaty tanszy ok. 15-40% od innych bankow

Minus:
interfejs, natomiast licze, ze bank popracuje nad tym. Poki co jest wiele do ulepszenia.

Polecam!


ABC ABC
15.01.2017. 09:01

kod 3D - Secure

Wszystkie płatności kartą w internecie z kodem 3D - Secure zostają odrzucone (czy tylko ja tak mam?). Już napisałem do Nest Banku w tej sprawie i czekam na odpowiedź.


Jardan Jardan
12.01.2017. 16:39

założenie konta

Kochani. Jest to trudne do uwierzenia, zwłaszcza wobec reklamowych sloganów Nest Banku, że jakoby założenie konta trwa tam do 3 dni. Na podstawie mojego doświadczenia mogę śmiało powiedzieć: g...o prawda!
Od mojego zgłoszenia w tym banku i od otrzymanego potwierdzenia - też z banku-mija już miesiąc, a konta jak nie mam, tak nie mam. A oto krótka historia moich zmagań:
1) interwencje telefoniczne w info linii : 4 razy! Za każdym razem reakcje typu:
sprawdzimy i przekażemy sprawę do naszych kolegów w odpowiedzialnym
dziale.
Skutek: za każdym razem żaden! Reakcja banku: żadna (jeden telefon z
pytaniem, czy kurier już dotarł)
2) zestaw tłumaczeń, dlaczego jeszcze nie odwiedził mnie kurier z dokumentami do
podpisu:
-pierwsze: - bo podobno przesunął pan z kurierem termin dostawy. Komentarz:
wierutne kłamstwo! Kurier w ogóle się u mnie nie pojawił i nie
nawiązał żadnego kontaktu,
- drugie: - bo przenieśli mnie na inny rejon (to kurier). Komentarz: też
kłamstwo!
- trzecie: - bo ten kurier, wie pan, ma bardzo duży rejon i nie nadąża z obsługą.

Czas na podsumowanie: owszem, ten bank jest bardzo przyjazny... kurierom. Zdecydowanie nie polecam!


Kangoor Kangoor
12.01.2017. 16:34

Polecam

Serdecznie polecam. Na wydanie karty i otworzenie rachunku czekałem jakiś miesiąc, a kolega 2 miesiące co jest żartem – wiem. Należy jednak pamiętać, że prowadzenie rachunku, wydanie pierwszej karty i korzystanie z niej jest całkowicie darmowe, i moim zdaniem warto zaczekać, choć teraz po rebrandingu podobno ma to działać szybciej i sprawniej.

Na minus zaliczam jeszcze brak obsługi Przelewy24. PayPal, Payu itd działają normalnie.

Na plus mogę napisać, że wszystkie bankomaty w Polsce są całkowicie darmowe (w jednym bankomacie jakiegoś banku pobiera prowizję za sprawdzenie salda także ostrożnie, przeczytajcie tabele opłat i prowizji). Wpłaty z Euronetu na rachunku w ciągu 15 minut bez prowizji. Ja gorąco polecam ;)


Zdzichu Zdzichu
08.01.2017. 17:00

Trzech Króli ;)

Generalnie Nest, Idea Bank i Orange Finanse mają bardzo porównywalną ofertę - jak dotąd najlepszą, chociaż Orange Finanse ma więcej dodatkowych profitów + telefonię.


santaclaus21 santaclaus21
07.01.2017. 13:00

4 z minusem - ogólnie ujdzie

Zwiedziłem kilka banków wcześniej więc mam do czego porównywać.

plusy:
- prawie wszystko za darmo (oczywiście żyją z obracania naszymi środkami)
- konto oszczędnościowe oprocentowane prawie (?) najwyżej w porównaniu do innych banków, tu 2,35% (mBank standardowo: 0,5%, PKO BP 0,5% a dodatkowo 1PLN za prowadzenie rachunku.. - nieporozumienie)

minusy:
- aplikacja mobilna nie nadaje się do użytku i ja nie pierwszy to zauważyłem. Potrafi dwa razy na dzień zapomnieć wpisane hasło i każe aktywować od nowa. Po ponad 10 aktywacjach aplikacji przestałem z niej całkowicie korzystać.
- badziewny interfejs www, to już nie to, że "skromny" - skromny był niegdyś w mBanku, interfejs po prostu brzydki
- niezrozumiałe maile z wyciągiem bankowym a właściwie jego brakiem i koniecznością rejestrowania się oddzielnym serwisie (!) żeby wziąć wyciąg. Niesamowite nieporozumienie.
- obsługa telefoniczna mało kumata i ciężko uzyskać jakiekolwiek informacje
- brak możliwości otwarcia więcej niż 1 konta oszczędnościowego (chciałem otworzyć dzieciom a przecież to bank rodzinny i nie mogę - w innych bankach takiego problemu nie ma)
- aktywacja konta przelewem trwała kilka dni. W innych bankach to działa szybciej.

Podsumowując, mam konto od kilku miesięcy, przeszło przez nie kilkanaście tysięcy póki co i nie było żadnych wpadek technicznych, opłat czy znikających pieniędzy. Czytając wszystkie komentarze bałbym się używać jako konta głównego czy brać u nich kredyt.. ale jako konto dodatkowe lub dla ucznia/studenta, osób mieszkających za granicą i rzadko korzystających z karty będzie w sam raz.


Edyta Edyta
05.01.2017. 11:05

problemy z reklamacjami

Dzień dobry

założyłam konto w Nest Bank (wtedy Smart) około 4 m-cy temu. W tym czasie wydarzyło się kilka sytuacji, które w mojej ocenie obniżyły wiarygodność tego banku do ZERA. Jak tylko uda mi się odzyskać od nich pieniądze zamykam konto.
1. Kilka dni po założeniu konta system banku miał awarię i przez kilka godzin nie mogła zrobić przelewu, zapłacić kartą, wyjąć pieniędzy z bankomatu. Coś takiego zdarzyło się pierwszy raz w mojej historii kontaktów z bankami przez ponad 30 lat.
2. W dniu 2016-12-02 zrobiono przelew na moje konto, który do dziś do mnie nie dotarł (dziś jest 2017-01-05).
3. W dniu 2016-12-05 zrobiono inny przelew na moje konto, który także do dziś do mnie nie dotarł.
4. Reklamacja złożona na brak pieniędzy z tych przelewów 8 grudnia została przez bank olana - otrzymałam standardową odpowiedź, że jak przelew przyjdzie to będzie. Dodam, że bank z którego były robione przelewy przyjął reklamacje i odpowiedział, że przelewy wyszły od nich od razu po złożeniu zleceń.
5. Po złożeniu ponownie reklamacji kilka dni temu, bank napisał jedynie, że rozpatrzy ją zgodnie z przepisami w ciągu 30 dni. W ogóle nie przyjęli do wiadomości, że reklamację składałam już 8 grudnia (tą samą drogą). Tak więc, będę czekała na łaskawą decyzję o tym, czy oddadzą mi moje pieniądze 2 miesiące! Uważam, że to skandal.

Inne uwagi:
1. system on-line działa bardzo powoli - testowałam na kilku przeglądarkach i urządzeniach. Po wpisaniu danych do pola kilka sekund trwa odświeżenie ekranu. I tak po każdym wpisie do pojedynczego pola.
2. informacja o dostępnych środkach nie jest odświeżana na bieżąco - kilkukrotnie miałam sytuację taką, że w systemie kwota dostępnych środków była inna niż faktycznie dostępna. Blokady są robione z opóźnieniem.
3. Obecna identyfikacja wizualna - brązy, rudości są brzydkie, że aż trzeszczy. Pobyt na stronie jest estetyczną męką - to oczywiście opinia subiektywna. A Smart był taki prosty i ładny wizualnie.

Podsumowując... jak tylko oddadzą mi moje pieniądze z przelewów zamykam konto i zmykam, bo czuję się w tym banki jak na polu minowym. Zastanówcie się 5 razy zanim założycie tam konto.

NIE POLECAM!!!!!


kolo20 kolo20
03.01.2017. 09:56

Biznest Konto opinia

Nie miałem większych problemów z załozeniem konta biznesowego, jak narazie jest ok, zauwazyłem natomiast, że przelew natychmiastowy kosztuje nie 1zł a 5zł. Jezeli chodzi o porady telefoniczne, to załoga Banku jest niekompetentna i uboga w wiedzę, na sporo prostych pytań usiłowały mnie zbic z tropu :), już pomijam fakt, że żeby się dodzwonic do konsultanta, w kolejce trzeba przeczekac kilkanascie osób, w moim przypadku byłem 24 w kolejce :). Poza tym jest mały problem z płatnośiami PayU, np na Allegro, pojawia sie informacja o rejestracji nr telefonu, którego nie można zrobic elektronicznie, po czym transakcja zostaje anulowana :) lecz nie zakończona. Pozostaje przelew tradycyjny. Jest jeszcze kilka mankamentów, ale napewno w końcu się dotrą i bedzie konkurencja dla innych Banków, min. przez znikome opłaty.


Kozo Kozo
01.01.2017. 13:32

Płatność kartą w internecie

Od kilku dni chce zapłacić ich kartą w internecie - nie ma szans - cały czas jest błąd i płatność nie przechodzi. Przypuszczam że źle wdrożyli 3d secure i stąd ten problem. Na infolinii oczywiście że to jest błąd : dotpay, przelewy24, 3ds tylko nie ich. Podobno mieli to naprawić po Świętach no ale nie wyszło :(


bogucki bogucki
31.12.2016. 01:10

założenie konta w nest banku gdy się mieszka za granicą

@damian
Damian możesz założyć konto w nest banku mieszkając za granicą pod warunkiem , że twój adres zameldowania jest w Polsce.
Adres korespondencyjny może być w dowolnym kraju UE.


jakub jakub
29.12.2016. 14:18

Duże problemy przy zakładaniu konta firmowego

Gdybym wiedział że założenie konta firmowego w Nest Banku będzie wymagało ode mnie tyle poświęconego czasu to nigdy bym się nie zdecydował.
W dodatku jakimś dziwnym trafem mimo wpisywania aktualnego dowodu osobistego w systemie pojawił się już dawno przeterminowany stary dowód WTF ? Jakim cudem!?

Infolinia nie potrafiła poradzić sobie z moim problemem , kazali zgłaszać reklamacje i czekać 30 dni ! A reklamują się że konto otwiera się w 15 minut ...

Nie polecam - w dodatku placówki partnerskie nim nie mogą zrobić w tej sprawie a oddziałów jak na lekarstwo .


damian damian
29.12.2016. 13:36

konto w nest banku gdy mieszkam za granicą

czesc, moze mi ktos podpowiedziec...mieszkam za granica i potrzebuje na szybko zalozyc w nest banku konto, czy jest problem z zalozeniem przez internet itp? dzieki za odpowiedzi


Jacek Jacek
28.12.2016. 20:16

Archaiczna karta debetowa Nest Banku

Ostrzegam kartą debetową Nest Banku nie da się płacić w internecie, wszystkie inne karty działają a ta niestety nie.


Micha Micha
28.12.2016. 18:59

opłaty za infolinie

Zablokowałem sobie konto i zadzwoniłem na infolinie. Pozmieniali mi hasła ktore i tak nie weszły ale za to pociągnęło mi za połączenia chyba z 4 łącznie prawie 10 zł. Taki to jest ten darmowy bank. Infolinia jest płatna i za oczekiwanie płacisz ty.


ABC ABC
23.12.2016. 14:55

wpłatomat euronetu i dotpay

Dziś chciałem skorzystać z wplatomatu euronet - potrzymalo troche karte w srodku i mi ja oddało? Wplaty nie udało się dokonać.
Wczoraj wieczorem potrzebowałem cos opłacić na Dotpay. Jako sposób wpłaty wybralem karte i trzy razy odrzuciło wpłatę. Zadzwoniłem na infolinię - powiedzieli, że problem jest oo stronie Dotpay.
Może ktoś z Państwa misl podobne sytuacje?


Marzena Marzena
23.12.2016. 10:04

kurier inpost nest bank

Złozyłam wniosek 10 grudnia 2016 , do dzisiaj 23 grudnia moje dokumenty przetrzymuje kurier InPost. Bank nie reaguje.


Jarek Jarek
22.12.2016. 19:50

Porażka

Witam
Odkąd przejął wladze nest bank (rude jest wredne) to jest totalna porażka. Mam konto u nich od 4 lat bank sie zmieniał chyba trzy razy ale takiego bajzlu jeszcze nie miałem. Zabierają mi prowizję w kwocie 400zł i dopiero po mojej przypadkowej interwencji zorientowali się że to chyba za dużo. Trzeba ich pilnować na każdym kroku. A dzisiaj się dowiedziałem od mojego US że zamknąłem konto. Nie wiem o co w tym chodzi ale chyba faktycznie zrezygnuje z ich usług Takiego bu lu jeszcze nie widziałem, a obsługa w Dąbrowie Górniczej nie ma w ogóle pojęcia o co chodzi w tym banku


Marzena Marzena
22.12.2016. 12:11

Opinia

10 grudnia załozyłam konto przez internet z opcją kuriera z dokumentami...dopiero 20 grudnia w południe zadzwoniła jakaś niemila kobieta z informacja, ze kurier przywiezie te dokumenty w między 19-21 wieczorem. A o godzinie 21 zadzwonił kurier, zenie przyjedzie. Natychmiast napisałam do banku. 22 grudnia od rana staram się skontaktować z kimś kompetentnym w sprawie numeru tej przesyłki, bo faktycznie to sa dokumenty na moje nazwisko z moimi danymi i ktoś zwyczajnie narobi mi dlugu bez mojej wiedzy. Ok południa znów zadzwoniła ta niemiła kobieta żeby na mnie nakrzyczeć, ze numeru tej przesyłki nie dostanę. I tak nie mam do tej pory nic, chociaż monituję już wiele razy. Jedyne co pozostało to powiadomieni organów ścigania w sprawie zaginięcia dokumentów na wypadek gdyby ktoś chciał wziąc kredyt bez mojej wiedzy i nagłośnienie w mediach ,


ela ela
20.12.2016. 20:52

Opinia

poważnie bym się zastanowiła i ostrzegam przed tym bankiem, dość, że ciągle zmieniają nazwy banku --- przeżyłam FM BANK , BIZ BANK to teraz Nest. Przy zmianach mają gdzieś klienta trzeba lecieć 50 km do oddziału bo nie można się zalogować. Nic nie można załatwić przez neta bo ty jesteś dla nich a nie oni dla ciebie.
Przy kredycie na jednej stronie parawkę nie wiemy kto postawił bo to na pewno nie mój podpis. W 2013 roku wzięłam 15 tys. kredytu z czego pobrali na jakieś ubezpieczenia (o czym nie było mowy) to zostało nam 12 tys., dziwne po co te ubezpieczenia skoro gwarantem był europejski fundusz. I do tej pory spłacam aż do końca roku 2017. Lepiej bym chyba wyszła na providencie. Strach spłacić wcześniej żeby nie powymyślali jakiś kar.


Grzesio Grzesio
16.12.2016. 14:01

Awaryjne

Byłem rok w Smart Banku, teraz koleją rzeczy jestem w Nest Banku. Rzeczywiście, na razie opłaty to całe ZERO zł - przez ten czas ani złotówki nie zapłaciłem - tylko trzeba unikać haczyków jak sprawdzenie salda w bankomacie, czy zmiana PINu (tutaj to już skandaliczne podejście). Awarie i awarie - dziwne historie typu: zrobiłem przelew, został zaksięgowany, jest w historii transakcji, na drugi dzień go nie ma, później znowu jest. WTF??? Takie rzeczy nie powinny się zdarzać w prawdziwym banku, chyba, ze to demo dla przedszkolaków. Na pociechę, problemy się zdarzają jakby trochę rzadziej, od kiedy są pod marką Nest Bank. Przelewy wewnętrzne w weekendy wreszcie chodzą i są księgowane od razu, tak jak powinno być. Totalny idiotyzm z dodatkowym serwisem tylko do pobierania wyciągów - po kiego to potrzebne? Tak jakby nie można było pobrać wyciągi z poziomu serwisu transakcyjnego. Ktoś chyba na głowę upadł albo leki odstawił... Brakuje szybkich płatności PayU, przelewy24 (chociaż po części p24 są obsługiwane w niektórych serwisach). jako jedyne konto - hmmm... jak na razie nie polecam, ale jako drugie - do płatności rachunków itp. jak najbardziej


jcent jcent
16.12.2016. 13:04

Upoważnienie do konta nest bank

W SMART Banku można było upoważnić kogoś do swojego konta po prostu przez internet z poziomu obsługi swojego konta. Spróbujcie teraz to zrobić w Nest Banku. NIEREALNE. Każą przyjść do oddziału ( w Warszawie są "aż" 3, lub do notariusza. Koszmar. To się nazywa "dbałość o klienta"


RPKL RPKL
16.12.2016. 09:04

problemy z umową

Mam podobny problem, jaki został zasygnalizowany w komentarzu MIK z 07.12.2016. Otworzyłem rachunek przez aktywację przelewem 02.12.2016 i do dziś nie mam umowy, która miała być przesłana mailem, ale również dostałem hasło do konta, kartę i PIN. Wczoraj zadzwoniłem na infolinię i wygenerowali mi NIK, który miał być w umowie, wobec czego w końcu udało mi się wejść na konto. Umowy dalej nie mam, pomimo, że miała być wczoraj przesłana ponownie - na infolinii mają standardową poradę, żeby przeszukać folder spam, a jak mówię, że w spamie nie ma, to już nic sensownego nie potrafią wyjaśnić.

Przyznam szczerze, że mając na uwadze sektor usług (chyba nie ma wątpliwości, że staranność powinna być tu najwyższa) oraz fakt, że dotyczy to naszych pieniędzy, takie sytuacje nie napawają optymizmem, tym bardziej w aspekcie informacji o "znikających" pieniądzach z konta.


Zawiedziony i zwiedziony Zawiedziony i zwiedziony
15.12.2016. 12:41

Uwaga na przelewy!

Niestety mimo wielu obietnic i interwencji infolinii oraz placówki terenowej dalej (od 3 tygodni) nie mam dostępu do swoich środków! żadnej informacji dlaczego nie!
Po zablokowanym przelewie nie otrzymałem zwrotu (dostępu) do moich środków! Nie mogę sobie pozwolić na sponsorowanie banku! Te środki miały trafić do moich klientów za granicą, teraz tracę twarz i muszę się tłumaczyć dlaczego dobrowolnie zmieniłem niezły -ale płatny bank na dziadowski ale darmowy! NIGDY WIĘCEJ!


Miglancu Miglancu
14.12.2016. 01:27

z mbanku do nest banku

Na razie nie mam się do czego przyczepić. Koszty symboliczne i na ogół uzasadnione (pomijając ten ze zmianą PIN-u, ale dobrze, jeśli już ma być w ofercie jakaś bezsensowna usługa, niech będzie to taka, z której nie korzystam), aplikacja wygodna w użyciu, nawet obsługa zaangażowana. Może być naprawdę spoko.


Agii Agii
13.12.2016. 00:34

opinia

Nest Bank to chyba na dzień dzisiejszy jedyny bank , który ma darmowe poki co konto, oby tylko nie wpadli na pomysł podwyższania opłat tak jak swego czasu mbank czy t-mobile, na skutek podatku bankowego, tak jak ma to miejsce w innych bankach.

Cenowo jest świetnie, dla osób które nie maja stałych dochodów wg mnie najlepsze konto.


ABC ABC
12.12.2016. 20:30

Infolinia.

Dziś byłem zmuszony zadzwonic na infolinię.
Wszystko poszło szybko i sprawnie.


Anonim Anonim
12.12.2016. 10:37

Opinia

Wlistopadzie 2016r potrącili mi kwotę 1890zł z tytułu regulacji umowy. Nikt nic nie wie o co chodzi i za 30 dni mają rozpatrzyć reklamację. Wiem że potrącają innym klientom pieniądze bo mieli podobno awarię... w smartbank nie miałem takich problemów


ABC ABC
11.12.2016. 01:42

karta dotykowa

Testuję Nest Konto od około miesiaca.
Przelewy idą normalnie.
Dość długo trwa zaksiegowanie płatności karta, widnieja kwoty w blokadach, ale dla mnie to żadne utrudnienie.
Kilka razy odrzucilo mi płatność karta dotykowa - po włożeniu karty w terminal i wprowadzeniu pinu było ok. Czy ktoś się spotkał z takim problemem?


lol lol
08.12.2016. 11:07

Czekam już prawie 2 tyg na kuriera

To jest skandal... już prawie 2tyg czekam na kuriera , dowiedziałem się że bank nawet jeszcze nie nadał przesyłki czaicie. Na maile nie odpisują w kilka godzin, tylko ... w kilka dni, jedynie infolinia działa. Zasłaniają się opóźnieniami ale co mnie to obchodzi. Czy takich osób jest więcej ? ma ktoś też problem i oczekuje na kuriera?


Halina Halina
07.12.2016. 21:03

Konto

Mam konto w tym banku i nie narzekam wszystko za darmo i na czas polecam


oLA oLA
07.12.2016. 19:35

NEST BANK PROWIZJA

Ja również od 2 grudnia mam pobraną prowizję 520 zł. Na początku poinformowano mnie ze maja problemy techniczne i środki zostaną zwrócone.. Niestety minęły kolejne dni a tu kolejny news - wg nest banku wszystko u nich zaksiegowane jest poprawnie i żadnej prowizji ze swojego panelu na moim koncie nie widzą.. Mogę złozyc reklamacje :)
Żenada...


MIK MIK
07.12.2016. 14:15

Opinia

Krótko.1.12 Założyłem konto przy pomocy przelewu.Do dzisiaj nie dostałem na maila umowy ramowej i numeru NIK,natomiast dostałem już numer PIN do karty i zapewne wkrótce otrzymam samą kartę.Problem w tym,że nie będę miał dostępu ani do konta ani do bankomatu.Kontakt z infolinią to jakiś żart.Za pierwszym razem przeszedłem szybko weryfikację i miła Pani poinformowała mnie,że umowa zostanie przesłana za kilka dni.Drugi kontakt z miłym Panem skończył się na tym,że nie przeszedłem "pozytywnie weryfikacji" mimo iż odpowiadałem na te same pytania.Obie rozmowy nagrałem,czysty kabaret.Podejrzewam,że to jest ich metoda zbycia klienta gdyż nie wiedzą co odpowiedzieć.
"Niestety,nie przeszedł Pan pozytywnie weryfikacji i nie mogę odpowiedzieć na Pańskie pytanie"

...ale ja mogę odpowiedzieć Ci szanowny Nest Banku,że mam Cię głęboko w ... poważaniu.
Jeżeli będziecie "handlować" moimi danymi.Kieruję sprawę do sądu.Nie otrzymałem umowy więc wszystkie zawarte w niej zapisy mnie nie obowiązują.


Peter Peter
07.12.2016. 14:03

niesłusznie pobrane prowizje

ogólnie było wszytko ok, ale ostatnio zauważyłem że z mojego konta są potrącane niby prowizje tzn. taki tytuł pobrania ale moje konto jest zwolnione ze wszystkich prowizji. Dzwonię na infolinie wyjaśnić sprawę to panienka jest zdziwiona i bardzo głupio tłumaczy niby nie może odnaleźć tych operacji na koncie, ogólnie cyrk. Bardzo mnie ta sytuacja zniesmaczyła i poważnie zastanawiam się czy dalej zostać w tym banku.


zibi zibi
07.12.2016. 11:43

W pelni darmowe ale z drobnymi problemami

Konto jest naprawde super, zwlaszcza dla kogos kto mieszka za granica i rzadko bywa w polsce a nie chce placic oplat za nie korzystanie z karty.
Obsluga klienta faktycznie pozostawia wiele do zyczenia, spotkalem sie z buractwem :/ nie idzie tego inaczej nazwac. Inna rzecz jest taka ze zakosili mi 2x 100zl z konta. Zadzwonilem okazalo sie ze to problem z systemem ktory pobiera dziwne kwoty pod postacia prowizji i staraja sie to naprawic. czekam juz dwa tygodnie, kasy jeszcze nie zwrocili... ale licze na pozytywne rozpatrzenie sprawy.
Ktos mial podobnie?


mik003 mik003
06.12.2016. 20:40

Serdecznie polecam

Z cała odpowiedzialnością mogę polecić Nest Bank-konto całkowicie za darmo co dla mnie było najważniejszym warunkiem.Łatwy dostęp przejrzystość -bardzo szybko można otworzyć konto przez internet bez chodzenia do placówki


Superfemka Superfemka
06.12.2016. 10:28

historia nest bank

po zmianie na nest bank masakra, wiecznie problem z karta, księgowanie środków po kilku dniach, brak poprawnej historii w koncie
od trzech dni nie moge wypłacić pieniedzy w bankomacie, nie moge zapłacić karta
masakra!
nie polecam tego banku, uciekam stad,wole zapłącić 2 zł i mieć swiety spokój


poza tym nie informuja o waznych sprawach, brak komuinikacji
ale najgorsze są błedy w historii konta które juz po raz kolejny się pojawiaja

nie polecam!!!!


Elilia Elilia
04.12.2016. 19:39

Nest bank duza prowizja

mam konto w banku nest i od piatku mam na saldzie informacje o pobranej prowizji w kwocie 400 pln i zablokowana gotowke na ta kwote, podobno problem techniczny nad ktorym pracuja, nie polecam


klientka klientka
03.12.2016. 18:55

awaria

Mam darmowe konto w nest banku i 29 listopada pobrano mi prowizje 100 zl dzwonei na infolinie i mowia ze maja awarie kasa do wieczora wroci na konto. Wieczorem sie loguje i drugie 100 prowizji pobrane - gdzie nie mam za nic prowizji. Dzwonie drugi raz okazuje sie ze awaria trwa. A co najdziwniejsze moga mi ta prowizje jeszcze pobierac kilka razy i wyzerowac konto - o zgrozo. Co to za bank który ma awarie gdzie na kontach klientow nalicza sie bezpodstawnie prowizje.


all all
03.12.2016. 11:12

Na taki bank czekałem !

Jestem klientem prawie od początku tj. od smart Banku. Wcześniej mBank oferował świetne warunki ale z czasem nastąpiło drastyczne pogorszenie. Eksperymentalnie/na próbę założyłem reklamowane konto w smart banku i .........do dnia dzisiejszego nie zawiodłem się. Trochę mi brakowało możliwości wpłacania pieniędzy ale to było do "obejścia" a niewygodę rekompensowało zadowolenie z nietracenia pieniędzy na różnorakie bankowe opłaty (których w innych bankach jest "w systemie pułapkowym" dość) . Jestem zadowolony i będę wiernym klientem i piewcą tego banku jedynego na miarę 21-go wieku i moich bardzo niskich dochodów. Pozdrawiam i szczerze polecam Nest bank.


klientka klientka
03.12.2016. 10:27

znikające pieniądze

Witam , czy tylko mi znikają pieniądze z konta?
Bank tłumaczy się awarią, nigdzie konkretnych informACJI
Problem od wczoraj,
nie potrafią powiedzieć kiedy zostanie usunieta,
jedni mówią"za godzinę" drudzy "jeszcze chwila"
i tak w kółko
jest weekend a moje konto ma stan 0,00


Piotr Piotr
03.12.2016. 05:36

Opinia

Od dwóch dni nie mam dostępu do wlasnych pieniedzy ,zero informacji,pani na infolinii tlumaczy ze jest awaria. Na koncie pojawiają dziwne operacje nie wiadomo skąd. Tragedia. Odradzam.


Katie Katie
02.12.2016. 23:26

ok polecam

Jestem klientką nest banku już dobrych kilka miesięcy (dołączyłam jeszcze za smart banku).

Wysyłka karty szybka i aktywacja przebiegła bez przeszkód. Na komputerze nigdy nie miałam żadnych trudności z logowaniem.

Niestety dwa razy zawiesiła mi się aplikacja mobilna w czasie wykonywania operacji. Poza tym bez większym problemów.

Przed zawarciem umowy sprawdziłam sporo ofert i ta okazała się bezkonkurencyjna, jeśli chodzi o łączne koszty użytkowania konta. Podstawowe usługi faktycznie bez opłat.

Byle tylko się popsuli!!!


JerryC JerryC
02.12.2016. 16:09

przelewy w euro z Nest Banku

Rzeczywiście nieźle funkcjonują karty, zwłaszcza na koncie osobistym. Żadnych problemów z płatnościami w krajach niemieckojęzycznych )). Bezcenna mina człowieka na niemieckiej prowincji, który z uporem twierdził, że jego terminal obsługuje tylko karty z niemieckich banków i wielu takich jak ja (przejezdnych) z Austrii czy Szwajcarii już próbowało płacić swoimi "vipowskimi" kartami po czym przepraszając sięgali po gotówkę.

Karta V PAY Smart Banku zadziałała bezproblemowo wzbudzając podziw i powszechne zainteresowanie. Zachęcony tym pozytywnym przykładem otworzyłem konto firmowe w PLN i Euro. wysłałem pierwsze przelewy w Euro do partnerów za granicą i ....zonk!!!.

przelewy zniknęły z konta ale nie pojawiły się u kontrahenta! Zaniepokojony, sprawdziłem na koncie i okazało się że owszem środki zostały zablokowane na przelew ale ponieważ przelew z niewiadomych powodów nie wyszedł (adnotacja - INNY powód) nie mogę ich wykorzystać ponownie gdyż od momentu zgłoszenia przeze mnie problemu bank ma 4 dni na odniesienie się do mojej interwencji i ew zwrot zablokowanych dewiz. Te cztery dni doprowadziły mnie do furii - jak tak można? przecież to moje pieniądze !! Ciekawe kto poniesie koszty braku przelewu na czas i niewykorzystanie z tego powodu opłaconej przeze mnie usługi transportowej?
Dla mnie skandal! Nikt nawet nie raczył poinformować że coś jest nie tak z przelewem. Gdyby klient nie poprosił o potwierdzenie przelewu pewnie do następnej operacji nie wiedziałbym że z przelewami jest coś nie tak.


Mike Mike
02.12.2016. 09:26

Problem z komunikacją i umowami

Witam. Zacznę od strony technicznej. Jestem konkretnym człowiekiem, więc porozmawiajmy konkretnie. Złożyłem wniosek otwarcia ROR, potwierdzając go przelewem z poprzedniego banku. Przelew został zaakceptowany, karty i kody zaczęły spływać z poczty. Elegancko? Nie. Bo nie dostałem swojej kopii umowy zawarcia rachunku w tym banku. Zacząłem wykonywać telefony: długie oczekiwanie, raz krótkie na miłego konsultanta. Korzystają z taniego VOIP, więc z punktu widzenia technicznego nie mogliśmy prowadzić rozmowy swobodnie. Kazali dzwonić jeszcze raz, obarczając mnie winą za problem komunikacji głosowej. Dzwoniłem. Powiadam, że nie dostałem umowy, którą potwierdziłem przelewem, że kontakt się urwał, że nie dostaję sms potwierdzających z banku. "Wszystkie listy ma pan w skrzynce email" - taka była odpowiedź mądrych konsultantów banku Nest. A skrzynka pusta... Przy próbie autoryzacji odrzucają moje tłumaczenie, że pytania sprawdzające mnie nie powinny dotyczyć, bo nie mam swojej kopii umowy (na której jest nr rachunku, ilość zamówionych kart, lokaty itd). Oni na to, że NIC NIE MOGĄ. Otrzymałem jednak zapewnienie, że moja reklamacja zostanie rozpatrzona w terminie... 30 DNI. Pomyślmy, ile razy zdążyłbym założyć nowe konto w nowym banku? Gdybym wiedział, że tak traktują klienta- wybrałbym wersję dostarczenia dokumentów przez kuriera. Albo założył konto w mniej ignoranckim banku. Dziś dostaję wiadomość: Wniosek xxxxxx został odrzucony: "Z przykrością informujemy o odrzuceniu złożonego przez Ciebie wniosku z uwagi na Złożono już wniosek przez tego samego Wnioskodawcę". To jest jakaś kpina.Karty do konta z tego wniosku zostały już dostarczone na mój adres domowy, składałem odpowiednie reklamacje. Nikt mnie nie pytał o nic, co źle wypełniłem. Wiadomość z automatu, która nic konkretnego nie mówi. Widać, że darmowość tego banku ma swoją cenę...


Ola Ola
01.12.2016. 10:47

Założenie konta w nest banku przez przelew

w szczegółach BIZnest konta jest podana możliwość założenia konta poprzez przelew - otóż nie ma takiej możliwości ! wystarczy zadzwonić na infolinię by dowiedzieć się, że pracownicy nie wiedzą dlaczego na stronie jest taka informacja, ale się nie da ! czy to haczyk reklamowy ?


malgorzata malgorzata
28.11.2016. 12:58

ostrzegam

W sierpniu 2014 założyłam przelewem internetowym 4 dwuletnie lokaty w BIZ Banku. Lokaty te zostały wypłacone na konto utworzone w tym celu przez bank na moje imię. Problemy ciągnęły się od początku. 10 października bank zawiadomił mnie o możliwości wypowiedzenia rachunku w trybie natychmiastowym zwykłym e-mailem z adresu znanego bankowi. Wydałam wiec ta droga dyspizycje wypłaty moich środków z powrotem na moje konto, z którego zasililam lokaty, oraz wypowiedzenie umowy ramowej. W odpowiedzi bank zlikwidował moje konto w Bizbanku, a środki z tego konta przelał na swoje konto techniczne. Według prawa bankowego posiadacz konta ma prawo do dysponowania środkami z konta (art. 50), i tylko posiadacz konta może dokonywać przelewów z konta i wyrażać zgodę na zapłatę z jego konta (art 63c, 63d ust 2 pkt 2). Za rekomendacja BIZ Banku złożyłam ponownie pisemną dyspozycję przelewu. BIZ bank jej nie zrealizował i poczekał, aż się przepoczwarzy w Nest Bank. Jako Nest Bank zażądał dodatkowego potwierdzenia telefonicznego, mimo że w BIZ banku nie miałam dostepu telefonicznego ani telekodu. Teraz pod tym pretekstem Nest Bank przetrzymuje prawem kaduka moje środki na nieoprocentowanym koncie technicznym, które do mnie nie należy.


Strony: << Pierwsza 1 2 3 Ostatnia >> (3 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2017 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !