Konta bankowe · Konto · Konto Nest Bank z Lokatą 4% i Premią 200 zł - proszę o Opinie, warto założyć?

Oferta Nest Bank - opinie i oceny konta

nest bank Czy konto w Nest Banku to jedyne rzeczywiście całkowicie darmowe konto? Za prawdziwe zero, bez żadnych warunków? Do tego Lokata Witaj aż na 4% i premia 200 zł za przelewanie dodatku Rodzina 500+? Sprawdźmy, jak to jest naprawdę. Jakie opłaty i prowizje będą nam naliczane, jak założymy w Nest Bank konto osobiste.

Stary - nowy Nest Bank

Nest Bank to tylko pozornie nowy bank na rynku. Powstał on bowiem z połączenia dwóch innych bankowych marek handlowych: Smart Banku i Biz Banku, działających pod szyldem FM Bank PBP.

Nest Bank ma być miejscem przyjaznym rodzinie, o czym świadczy już jego nazwa. „Nest” w polskim tłumaczeniu oznacza bowiem „gniazdo”. Klienci mogą liczyć na darmowe konta oraz ciekawe opcje lokat i kont oszczędnościowych. Oczywiście te najciekawsze propozycje dedykowane są nowym klientom (część z osób odwiedzających oddział banku dowiedziało się już bowiem, iż będąc dotychczas posiadaczem konta w Smart Banku bądź BIZ Banku, są traktowani jako stali klienci). Podmiot oferuje pełną bankowość internetową oraz sieć placówek stacjonarnych, które już pojawiły się na ulicach polskich miast.

NestBank jako normalny bank komercyjny, podlega polskiemu Prawu Bankowemu i nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Pieniądze w nim zgromadzone (na kontach i lokatach), są zabezpieczane przez Bankowy Funduszy Gwarancyjny, co można sprawdzić na liście BFG.

Nest Konto - podstawowe konto osobiste całkowicie za Darmo

Szereg zmian, jakie zaproponowały nam ostatnio najpopularniejsze instytucje finansowe, dyskretnie wprowadziło opłaty za posiadanie karty czy wypłaty z bankomatów (uzależnione np. od ilości transakcji).

Konto Nest Bank staje w opozycji do wszelkiego typu ograniczeń i nie generuje żadnych kosztów. Opłaty za podstawowe, najczęściej używane przez klientów banków usługi (konto, karta, przelewy, wypłaty z bankomatów) - wynoszą 0 zł.

Najważniejsze koszty i opłaty wynikające z prowadzenia konta Nest Banku:

Nazwa Nest Bank - Konto Osobiste
Prowadzenie konta 0 zł
Przelew przez Internet 0 zł
Opłata za użytkowanie karty 0 zł (bez żadnych warunków!)
Opłata za wypłaty z bankomatów 0 zł - wszystkie bankomaty w Polsce


Zarówno korzystanie z konta osobistego, jak i oszczędnościowego, dla użytkowników jest całkowicie bezpłatne. Po założeniu konta Nest ROR otrzymamy zwolnioną z opłat (bez spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków) kartę debetową Visa z naklejką służącą dokonywaniu transakcji zbliżeniowych. Nie zapłacimy ponadto nawet najmniejszej kwoty za zlecanie standardowych przelewów, a także darmowe będą wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Musimy jednak być uważni, bowiem w kilku przypadkach (na ogół rzadko używanych) obsługa konta może nas narazić na pewne koszty. Prowizję rzędu 5 zł przyjdzie nam uiścić, jeżeli zdecydujemy się na np. na zmianę numeru PIN karty, płatne są także przelewy zagraniczne (tak jak w każdym banku).

Widzimy zatem, że Konto Nest Banku praktycznie jest kontem darmowym. W odróżnieniu od ofert banków konkurencyjnych, Nest Bank oferuje nam większość podstawowych usług całkowicie za darmo bez jakichkolwiek warunków do spełnienia. W czasie gdy większość banków podwyższa opłaty, a nie obniża - oferta banku wydaje się być najatrakcyjniejsza pod względem cenowym.

Bonus 200 zł za przelewanie zasiłku "Rodzina 500+" na konto w Nest Banku

Jako, że Nest Bank chce być bankiem rodzinnym, przygotował również atrakcyjną premię dla uczestników Programu Rodzina 500+, którzy w ciągu roku mogą otrzymać nawet 200 zł premii (4x50 zł na kwartał).

Jakie warunki Trzeba spełnić by uzyskać premię?

 • Załóż Nest Konto i przelewaj wynagrodzenie na swój rachunek w Nest Banku (min. 2500 zł)
 • Składając wniosek o przystąpienie do Programu Rodzina 500 plus , wskaż swoje Nest Konto do wypłaty świadczeń
 • Otwórz konto oszczędnościowe Nest Rodzinne Oszczędności lub Nest Konto Samodzielne (dla nastolatków)
 • Wyraź zgody marketingowe

Łącznie w tej promocji możesz zyskać 4 premie w kwocie 50 zł w danym kwartale kalendarzowym, czyli nawet 200 zł rocznie.

Promocja "Nest kieszonkowe" trwa do odwołania.Lokaty i konta oszczędnościowe Nest Banku

Produkty oszczędnościowe stanowią jedną z najważniejszych gałęzi oferty banku. Mając założone podstawowe konto osobiste - "Nest Konto", możemy skorzystać m. in. z takich produktów jak:

 • Nest Lokaty: Lokata Witaj (oprocentowanie 4%!), Lokata na Nowe Środki (2,6%), Lokata Wibor;
 • Konta Oszczędnościowe: Nest Oszczędności (2,25%) i Nest Rodzinne Oszczędności (oprocentowanie 1,2% + premia roczna nawet do 30%);

Nest Lokata Witaj z oprocentowaniem 4%

Nest Lokata Witaj ma niespotykane na chwilę obecną na rynku oprocentowanie (4%) na okres 3 lub 6 miesięcy, ale jest przeznaczona wyłącznie dla nowych klientów. Limit kwoty wynosi od 1 000 zł do 10 000 zł i konieczne jest założenie jej z poziomu bankowości internetowej, w ciągu 30 dni od założenia Nest Konta.

Nest Lokata na Nowe Środki z oprocentowaniem do 2,6%

Oprócz Nest Lokaty Witaj, szczególnie korzystne wydają się być lokaty na 3, 6, 12, 18 lub 24 miesiące. Możesz na nie wpłacić wyłącznie nowe środki. Aktualną wysokość oprocentowania lokat w Nest Banku, znajdziesz w poniższej tabeli.

Okres lokaty na nowe środki Oprocentowanie lokat (w skali roku)
Lokata na 2 lata 2,6%
Lokata na 1,5 roku 2,5%
Lokata na rok 2,45%
Lokata na 6 miesięcy 2,35%
Lokata na 3 miesiące 2,25%

Pozostałe lokaty

Nest Bank, oferuje także stosunkowo korzystne lokaty dla wyższych kwot (od 1 000 zł do 2 000 000 zł), jak i na dłuższy okres czasu (lokata 7-dniowa, 14-dniowa, 1-miesięczna, 2-miesięczna, 3-miesięczna, 4-miesięczna, 6-miesięczna, 9-miesięczna, lokata roczna i 2 letnia) - nie różnicując już środków na nowe i stare.

Oprocentowanie lokat Nest Banku, waha się od 1,1% w skali roku dla lokaty 7-dniowej do 2,3% dla lokaty na 2 lata.

Standardowe konto oszczędnościowe - Nest Oszczędności (2,25%)

Nest Oszczędności to całkiem nieźle oprocentowane konto oszczędnościowe, na którym można zarobić 2,25% w skali roku aż do kwoty 50000 zł. Przy nadwyżce ponad 50 tys zł oprocentowanie spada nam do 2% w skali roku.

Nest Rodzinne Oszczędności - konto z oprocentowaniem (1,2%) i premią (od 2 do 30% rocznie)

Ciekawszą ofertą jest konto Nest Rodzinne Oszczędzanie – oferuje ono oprócz standardowego oprocentowania (1,2%) premie za regularne wpłaty (nawet do 30% kwoty rocznych wpłat) i może być założone na okres 5, 10 lub 15 lat. Bonusy są wypłacane co rok a ich wysokość uzależniona od: okresu oszczędzania, wysokości wpłat, a także od liczby posiadanych dzieci (ciekawe i niespotykane w innych bankach). Nasza pełna analiza tego konta została przedstawiona tutaj.

Nest Bank wchodzi na rynek z pakietem ciekawych propozycji, którym na pewno warto się przyjrzeć. Brak opłat za konto zwraca uwagę, tak samo jak oprocentowanie kont oszczędnościowych (ich minusem jest zamrożenie kapitału na dłuższy okres czasu, co zawsze niesie ze sobą ryzyko utracenia możliwości skorzystania z nowo pojawiających się okazji).

Jak założyć w Nest Bank Konto?

Konto Nest Bank można założyć przez Internet (umowę do podpisania przywozi kurier, bądź potwierdzasz ją wykonując przelew ze swojego konta w innym banku – na kwotę 1 zł) bądź w najbliższym oddziale.Nest Konto Waluta - rachunek walutowy w euro

Nest Konto Waluta to prawdziwe Konto Europejskie przeznaczone jest dla osób, które np. chcą otrzymywać na konto pensje od zagranicznego pracodawcy. Rachunek walutowy Banku Nest zapewnia m.in. darmowe przelewy europejskie, bardzo korzystny kurs Euro, darmowe wypłaty z bankomatów w Europie. Szczegółowa recenzja i opinie na temat konta walutowego Nest Banku zostały przedstawione tutaj.

Konto firmowe - BIZnest Konto

Konto firmowe Nest Banku pozwoli zredukować koszty firmy m.in. dzięki nielimitowanym darmowym przelewom krajowym, do ZUS i US, czy w związku z darmowymi wypłatami z bankomatów na całym świecie. BIZnest Konto Nest Banku to rachunek i karta za prawdziwe zero.

Prawdziwe konto firmowe za 0 zł!

Prowadzenie ROR-ów wiązało się jeszcze do niedawna z koniecznością ponoszenia wysokich opłat, których mogliśmy uniknąć wyłącznie po spełnieniu rygorystycznych wymogów zapisanych w regulaminie. Konto firmowe BIZnest Konto, podobnie jak zwykłe konto mobilne Nest Banku, jest jednak całkowicie zwolnione z ponoszenia podstawowych opłat:

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku firmowego w każdym przypadku.
 • Darmowe zlecenia stałe i polecenia zapłaty.
 • Bezpłatne przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego.
 • Zero złotych za przelewy krajowe w rodzimej walucie.
 • Wydanie karty debetowej całkowicie za darmo, podobnie jak jej używanie.
 • Wypłacanie ze wszystkich bankomatów krajowych i zagranicznych za 0 zł.

Firmowa oferta Nest Banku jest niewątpliwie bardzo innowacyjną propozycją internetowej bankowości dla przedsiębiorców, zwolnioną z konieczności ponoszenia podstawowych opłat. Sporą zaletę konta stanowi niewątpliwie jego łatwa, prosta i wyjątkowo przejrzysta nawigacja z poziomu mobilnego. Szczegółowa recenzja tego konta dostępna jest tutaj.
Konto Nest Bank z Lokatą 4% i Premią 200 zł - proszę o Opinie, warto założyć? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
2.95 na 5
137 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (170 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 Ostatnia >> (4 stron razem)
niezadowolony niezadowolony
02.03.2017. 18:57

Szału nie ma

Brak płatności PAYU , nie mogłem zapłacić za bilety, długo się ładuje. Nie ma operacji expresowych (mogłyby być nawet za opłatą).


Kamil_k Kamil_k
27.02.2017. 23:56

Ocena Nest Banku 4/5

Oczywiście nie ma ideałów, ale jak do tej pory nie miałem żadnych większych problemów.

Konto aktywowałem nawet nie będąc w Polsce.

System płatności bez większych zarzutów, przyjazny layout strony i pieniądze zawsze na czas.

Niestety nie do końca jestem zadowolony z obsługi telefonicznej - swoje trzeba odczekać i nie udzielają wyczerpującej odpowiedzi na konkretne pytania.

Trochę kuleje aplikacja mobilna, kilka razy miałem problem z logowaniem.

Poza tym całkiem OK i na tę chwilę na pewno bezkonkurencyjna oferta konta osobistego jeśli chodzi o opłaty.


Andrzej Andrzej
26.02.2017. 18:01

Darmowe konto w Nest Banku boli konkurencję

Czytam te opinie i sprawdzam w jakim ja jestem Banku .Cały czas wyskakuje mi że w Nest Bank Ludzie kłamcy wymyślają rzeczy o tym Banku których nie ma. Prawdopodobnie to są pisarze konkurencji .Nie podoba się że można prowadzić konto i nie brać haraczu tak jak robią inne złodziejskie Banki. W tych wypowiedziach jest tyle prawdy co TVN 24.


Jakub Jakub
23.02.2017. 20:39

darmowy ALE

Jedyną, co prawdą olbrzymią, zaletą Nestbanku jest to, że jest darmowy.
Panel na stronie wyglądający i działający na ndst!
Często się zawiesza, ciężko przeszukiwać historię, generalnie niefukcjonalny.
Posiadam też konto w mbanku więc wiem jaka jest gigantyczna różnica w panelu na stronie i aplikacji mobilnej.

pozdrawiam


anty anty
23.02.2017. 20:15

żałosna obsługa

nie mając większych uwag do tego banku, zwracam tylko uwagę na czas rozptrywania wniosków o zmianę danych. np numeru tel. Zgodnie z instrukcja Pana W Biurze Obsługi po zarejestrowaniu czekamy do 4-5 dni. Mija 2 tydzień i mimo interwencji z mojej strony o przyspieszenie nadal nie mogę dokonać żadnych transakcji bo Bank i jego pracownicy potrzebują chyba zgody pentagonu na zmianę numeru tel.
Przestrzegam aby wcześniej wysłać taki wniosek przed np. rezygnacja z numeru dotychczasowego.


Dawid Kowalski 33 Dawid Kowalski 33
22.02.2017. 14:09

NEST BANK DARMOWE KONTO

Konto w Nest banku warto zalozyc , bo jest bezwarunkowo darmowe i wyplaty z wszystkich bankomatow sa za darmo.W razie problemow lepiej dzwonic do banku,niz wysylac maila , bo na odpowiedz czeka sie nawet tydzien czasu.Wada jest bardzo mala ilosc oddzialow banku, a placowki partnerskie sa bardzo ograniczone(brak obslugi kasowej).Jesli ktos ma zajecie komornicze to raczej ma duzy problem,bo pieniadze(kwote wolna od zajecia) wyplaci tylko w oddziale( a te sa tylko w duzych miastach)


Payza Payza
22.02.2017. 13:52

Niedzialajacy KOD SWIFT

Nest Bank podaje na stronie zly kod Swift,ktory jest odrzucany przy przelewach np. z PAYZA do konta w Nest banku i pieniadze wracaja spowrotem na konto.W mailu napisali mi z PAYZY ze prawidlowy kod swift to PBPBPLPWXXX a nie
NESBPLPW


Gosia Gosia
22.02.2017. 12:03

czas oczekiwania na karte

Witam,po ilu dniach od zlozenia wniosku o otwarcie konto PRZELEWEM Bank wysyla PIN a potem karte debetowa?


niezadowolony niezadowolony
21.02.2017. 07:34

konto

Co do ZERA opłat, całkowita zgoda.

Jeżeli chodzi o funkcjonalność w smartfonie czy przez komputer, to jest to bardzo słabo!

Z bankowości internetowej korzystam od czasu gdy się pojawiły konta wirtualne.

B. powolne logowanie za pośrednictwem aplikacji.

Od kilku dni usiłuję usunąć zlecenie stałe!!! NIE JEST TO MOŻLIWE!!!
Po przejściu procedury i wpisaniu hasła, odpowiedź: USŁUGA CHWILOWO NIEDOSTĘPNA. SPRÓBUJ ZA CHWILĘ.
Ita chwila trwa od kilku dni!!!

Teleserwis potrafi doprowadzić do szału!!!

Weryfikacja - konieczność odpowiedzi na 6 czy 7 pytań. Rozumiem, że to jest dla mojego bezpieczeństwa, ale bez przesady! Próbowałem się dowiedzieć, jak usunąć zlecenie stałe. Taka informacja to może być udzielona obojętnie komu!!!

W trakcie próby napisania wiadomości do banku, zrywało połączenie.


ABC ABC
16.02.2017. 18:39

Płatności 3D-Secure

Nie przechodzą płatności kartą w internecie, które trzeba potwierdzać kodem 3D-Secure.


Po za tym karta i konto ok.


Anonim Anonim
16.02.2017. 12:00

Ocena_NestBanku

Założyłam konto przez internet , z podpisaniem umowy następnego dnia w oddziale we Wrocławiu. W tym samym dniu otwarłam rachunek "Nest Lokata Witaj" i uzyskałam dostęp do bankowości internetowej. Jak na razie wszystko o.k. Teraz czekam na odbiór karty bankomatowej. Pierwsze przelewy są realizowane prawidłowo. Myślę, że graficzne
rozwiązanie panelu użytkownika mogłoby być lepsze.


Nieklient Nieklient
13.02.2017. 17:58

konto wspólne z mężem

Udałam sie do placówki Nest banku aby otworzyć konto wspólne z mężem.
Okazało sie, ze jest to możliwe tylko po wysłaniu przez pracownika prośby o wspólne konto, prośba zostałaby wysłana do centrali i wspólne konto zostałoby założone w przeciągi 14dni roboczych!!! W każdym innym banku takie konto jest zakładane w przeciągu kilku minut.
konto chciałam zasilić oszczędnościami które posiadam w innym banku ; w Nest banku zostałam zapytana z kad mam te pieniądze?? I nie chodziło o to ze z innego banku ale pracownik chciał wiedzieć z kad moje środki pochodza!! Dowiedziałam sie ze pracownik banku nie ma prawa pytać o pochodzenie środków finansowych; w końcu to nie US! Pozatym cała operacja założenia wspólnego konta i potem lokaty trwałaby ok trzech tygodni i wymagała kilku wizyt w banku. Kompletne nieporozumienie.
Kompletny brak profesjonalizmu, pracownicy nieuprzejmi, agresywni, bank nie robi wrażenia godnego zaufania.


opinia opinia
11.02.2017. 21:07

NEST Bank

Nie polecam. Jest bałagan, pracownicy nie posiadają rzetelnej wiedzy i nie są nastawieni pro klient.


mirol65 mirol65
11.02.2017. 00:21

nestbank/smartbank

ja nie narzekam . jestem z nimi prawie od samego początku, wcześniej przerabiałem "Alior gdzie, nie mogłem doszukać się tej ich wyższej kultury bankowości " i wspaniały Getin gdzie byłem przymuszany do wydawania odpowiedniej kwoty (płatność kartą ) co by uniknąć opłat za prowadzenie rachunku. strona jest prosta i uboga w porównaniu do w/w poprzedników , ale coś za coś konto całkowicie za O zł pomijając wyjątki ,które już były tu wymienione przez poprzedników . używam aplikacji mobilnej na telefonie jest prosta bez zbędnych wodotrysków i tam w ciągu 2/3 minut wykonuję przelewy , przerzucam środki na konto oszczędnościowe sprawdzam na bieżąco swoje saldo i to mi w zupełności wystarcza . nie miałem nigdy problemu z płatnościami w necie czy zbliżeniowo w sklepie i na szczęście nigdy nie pobrano mi jakiejś "prowizji" stąd nie musiałem do nich wydzwaniać i nie wiem jak jest z tą obsługą telefoniczną .
ps.
w tym miesiącu , każdy z banków działających w Polsce miał udostępnić swoim klientom przynajmniej jedno proste - darmowe konto za przysłowiowe 0 zł (dyrektywa unii europejskiej) i co gdzie te konta ?
nie ma , ponieważ kary za brak takowych będą dopiero obowiązywać za parę miesięcy więc im nie śpieszno ..... to powinno wam dać do myślenia .


Chris Chris
09.02.2017. 17:31

Polecam

Korzystam z usług banki od kilku miesięcy,żadnych problemów.Tak jak napisane-podstawowe usługi bezpłatne,konto oszczędnościowe wysoko oprocentowane.Jedyna uwaga,to księgowanie operacji z opóźnieniem.
Jeżeli ktoś nie chce płacić za każda,najdrobniejsza usługę albo która bezpłatna jest uwarunkowaniem-polecam nest bank


Borut Borut
09.02.2017. 12:50

Dobry bank na osobiste potrzeby.

Bardzo dobry bank. System Bankowości prosty i funkcjonalny. Prawie wszystko bez opłat, a przelew natychmiastowy dla osób prywatnych tylko 1zł. Bank się rozwija i rozumiem drobne problemy. Jak tak będzie się trzymał to będzie OK.

Wady:
Wolny serwer systemu bankowości (czasami zamula).


Marek Marek
09.02.2017. 09:39

na razie 100 % zadowolenia

- otwarcie konta przez przelew faktycznie w 15 min
- księgowanie środków równo tak jak eliksir
- lokaty bezkonkurencyjne

tu na forum przeważają negatywne opinie i dlatego troche sie obawialem a potem pomyslalem ze pozytywnych nikomu sie nie chce pisac i faktycznie ja toze pisze pierwszy raz pozytywna opinie dla innych. W razie czego jest zawsze Fundusz Gwarancyjny.


Hubki Hubki
07.02.2017. 18:19

Pan

Plusem tego Banku są tylko i wyłącznie: bezpłatne konto, karta, przelewy. Nie ma tego Banku w żadnym wykazie przy płatnościach internetowych ( a przepraszam, przy jakiejś jednej jedynej znalazłem płatność ze starym logo Smarta). Płatność w necie jest wiec beznadziejna!
Drugim poważnym mankamentem jest szybkość widocznych transakcji. Obciążenia i uznania nie są od razu widoczne na koncie, nieraz trwa to kilka dni! Nie ma też tych transakcji w blokadach. Kto ma dużo transakcji, ten musi uważać, bo gdy widzi na koncie 1000 zł i gdy chce zapłacić n.p. 400 zł, okaże się, że nie ma tyle kasy. Nie wiem, kto to wymyślił, aby historie transakcji pobierać przez osobne logowanie, jakby nie można było tego zrobić od razu na koncie!
Głupie ustawianie okresu historii, za każdym razem trzeba ustawiać ten okres od nowa. Zaufanych odbiorców można wpisywać tylko w bazie a w skrótach już nie. Przelewy natychmiastowe często nie wychodzą. No jest tego jeszcze więcej, ale i tak wystarczy. Na podane błędy czy wady aplikacji od ponad pół roku odpowiadają, że ciągle się rozwijają i unowocześniają. To żółwie tempo jest irytujące.


Teresa Teresa
04.02.2017. 12:13

konto w Nest Banku

Mam konto od października 2015 (Smart) teraz Nest.
Minusy:
1. po zalogowaniu, strona otwiera się w żółwim tempie, to samo przy każdej czynności i dokonanej operacji (kółko się kręci i kreci i kreci..)
2. tekst, nagłówki i nazwy na stronie transakcyjnej są tak blade i niewyraźne, że można się pomylić wpisując np. liczby z numerem konta do przelewu (makabra)
3. jednakowe księgowanie i zapis w historii wykonanych płatności kartą, tylko - transakcja bezgotówkowa - dla zakupów w Necie, na Allegro, w sklepie itp. Trzeba otwierać każdą transakcję, żeby sprawdzić, co to była za płatność, gdzie i za co zeszła kwota z konta, jest to b. uciążliwe
4. korespondencja mailowa z bankiem ciągnie się jak flaki z olejem, nierzadko potrzebna jest następna interwencja, żeby doczekać się reakcji ze strony banku, potem przepraszają, ale co z tego
5. Przy zakładaniu konta umknęła mi w formularzu, możliwość założenia lokaty na powitanie nowych klientów. Gdy się spostrzegłam po niecałych 2 tygodniach od założenia konta, już założenia lokaty mi odmówiono, bo już mnie mieli, więc po co "staremu" klientowi iść na rękę
6. Nieciekawy wygląd kart płatniczych. Smart miał ładniejsze!
Plusy:
1. Smsy z hasłami jednorazowymi pojawiają się prawie natychmiast
2. konto jest jak na razie naprawdę darmowe
3. darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów


bankofan bankofan
03.02.2017. 11:38

Logowanie

To chyba jedyny bank, który przy każdorazowym logowaniu do bankowości internetowej wymaga podania całego hasła a nie jak w innych bankach losowo wybranych znaków z hasła. Nie jest to najbezpieczniejszy sposób podchodzenia do kontaktu ze swoim kontem.


klient klient
02.02.2017. 16:50

prowizja

Witam,
mam od jakiegos czasu konto w nest banku wczesniej smart. i warto tutaj podkreslic, ze jak samo konto oczywiscie jest darmowe to od jakiegos czasu jezeli ktos trzyma pieniazki takze na drugim koncie z procentem i chce te pieniadze przelac czy to na inne konto czy zrobic przelew wlasny na swoje pobierana jest za kazdym razem prowizja w wysokosci 5zł. uwazam, ze jest to bardzo istotna informacja


Bartu Bartu
30.01.2017. 22:16

3D Secure

Odrzuca mi wszystkie płatności z 3D SECURE gdy płacę kartą. Ktoś tak jeszcze ma?


Damian Damian
30.01.2017. 10:55

Opinia

Witam.
W sumie nie czytałem wcześniej opinii o tym banku, natomiast
wypełniłem wniosek w niedziele dzisiaj (pon 30.01) dostałem email ze w przeciągu trzech dni kurier dowiezie umowę. Czekamy trzy dni dalej będę pisał co i jak się zachowuje.
Pozdrawiam


Aga Aga
27.01.2017. 11:24

zakładanie konta przez potwierdzenie przelewem - adresy się nie zgadzają

Oczywiście jak można się było spodziewać. Konta przez potwierdzenie przelewem nie da się otworzyć Pani za każdym razem dzwoni, że adresy podane w obu kontach się nie zgadzają (śmiech). Następnie konto otwarte i nie ma kodów do logowania, które miały przyjść na telefon (śmiech) - zobaczę ile kasy ściągnęło za infolinię... Wiadomo na czym zarabiają.


Krzysztof Krzysztof
26.01.2017. 19:19

opinie

Zakładałem konto przed świętami, lekkie opóźnienie z dotarciem umowy, ale święta to można zrozumieć.
W osobnej przesyłce przychodzi najpierw PIN do karty, potem sama karta.
Kontakt z infolinią poprawny.
Mam uwagi do aplikacji internetowej, jak dla mnie aż za prosta. Warto by nad nią popracować.
Najważniejszy problem to nieprawidłowo działa Historia Konta. Trzeba ręcznie kontrolować wpływy i wydatki. Rozumiem, że darmowe konto, ale to jednak błąd.


krzysiek krzysiek
23.01.2017. 14:24

Kolejna zmiana image'u

A mnie zastanawia jedno, dlaczego ten bank ciągle zmienia te kolory :) Nowe logo, nowa nazwa, nowa oferta (nie zawsze tańsza)? Myślę, że każdy potrafi sobie na to pytanie odpowiedzieć. Pozdrawiam i życzę najtańszych produktów bankowych i przemyślanych decyzji:)


Marian Marian
23.01.2017. 14:16

opinia

Ja niestety nie mogę się dobrze wypowiedzieć o tym banku. Panuje tam wieczny chaos i nikt nic nie wie. Konsultanci wprowadzają w błąd, a odpowiedzi na maile przychodzą z kilkudniowym opóźnieniem bądź w ogóle.


gkujawsk gkujawsk
23.01.2017. 09:58

Opinia

* obsługa telefoniczna poniżej krytyki
* brak mailowego powiadomienia o zmianie kodu SWIFT, powiadomienie tylko w systemie online na kilka dni przed zmianą kodu
* z w/w powodu przelew od mojego kontrahenta został zlecony na stary kod SWIFT. Minęły 2 tygodnie a pieniędzy nie ma ani na moim koncie, ani nie wróciły na konto kontrahenta. 4 z kolei konsultat zaproponował zgłoszenie reklamacji. 30 dni na rozpatrzenie.
* brak jakiegokolwiek potwierdzenia zgłoszenia problemu drogą mailową, którą zaproponował konsultant. Po *12* dniach doczekałem się odpowiedzi i przeprosin, że adres z którego wysłałem nie jest u nich zarejestrowany. I faktycznie nie był, ale 12 dni?!?
* po tym jak tylko odnajdą się pieniądze kończę współpracę z tym bankiem


ceiuas33 ceiuas33
23.01.2017. 01:18

Same plusy i kilka minusów

Napiszę o minusach:

- karta do konta w EUR jednak płatna 5 EUR, a zapewniano, że tak nie jest,
- strona działa wolno (wydaje się, że czeka zawsze na dostarczenie smsa),
- np. na allegro nie ma tego banku w szybkich płatnościach - trzeba robić normalny przelew do PayU,
- karty do kont w PLN i EUR wyglądają prawie tak samo - można się pomylić,
- ostatnia sesja wychodząca o 14:30 :-)
- nie można zmienić login (NIK) z liczb na coś bardziej ludzkiego,


Reszta na tę chwilę OK. Korzystam z konta jakieś dwa tygodnie. Jeśli z tą opłatą za zmianę pinu to prawda, to mocno przeginają.

Zrezygnowałem po 14 latach z konta w Inteligo oraz po pół roku z kont w Credit Agricole.
Po dwóch pismach z Inteligo z prośbami, żebym nie odchodził napisali mi, że będę miał wszystko za darmo łącznie z kartą (nie muszę robić minimalnej ilości tranzakcji) :-) - tak więc wystarczy ich postraszyć odejściem.


Romulus Romulus
22.01.2017. 08:21

kredyt w nest banku

Witam . Wziąłem kredyt na kwotę 20000 zł dodatkowo musiałem opłacić 2300 ubezpieczenia oraz o czym nie było mowy co miesiąc pobierają 50 zł za prowadzenie rachunku !!!nie wspomnę że pierwszą ratę pobrali dwa razy dzień po dniu , całe szczęście że uznali reklamacją . na kartce zapisuję stan konta bo boję się że nie doliczę się drobnych kwot zajebanych przez bank


bu bu
18.01.2017. 19:35

sepa nie działa

uwaga - od 10.01.2017 nie działają przelewy SEPA do banku nest!!!!
przelewy z kont zagranicznych są zawracane.
Trwa to już 8 dni, bank ignoruje reklamacje.

Straciłem zaufanie do banku, zamykam konto.


pinto pinto
18.01.2017. 17:51

Dziękuję Wam bardzo

Dziękuję za te komentarze, nie dość że chciałem założyć konto w tym banku, ba chciałem nawet otworzyć placówkę partnerską (taki franchising) w 3mieście..ale po przeczytaniu powyższych perypetii mi się odechciało.
Jak można wprowadzić Bank na rynek bez porządnego pro-klienckiego systemu informatycznego!? Porażka!


Anna Anna
16.01.2017. 22:28

opinia

mocno NIE POLECAM ! problemy zaczęły się już na samym początku. Pierwsza próba złożenia wniosku przez Internet odrzucona, druga tak samo, podobno dane się nie zgadzały, więc chyba mam problem z zapisaniem poprawnie swojego imienia i nazwiska :] Za 3 razem czekałam na kuriera, to jedyny plus w całej historii, bo faktycznie w przeciągu 2-3 dni dotarł. Później przez niecały miesiąc czekałam na jakąkolwiek informację z banku, miałam dostać e-mail oraz smsa z danymi potrzebnymi do założenia konta. Nic takiego się nie stało, dzwoniłam kilkakrotnie do banku, raz musiałam się uzbroić w cierpliwość, bo jeszcze kurier( po tygodniu!!! )nie dotarł i oni nic nie wiedzą. Drugi raz, że też nie ma wniosku, chociaż kurier ma na dostarczenie dokumentów 3 dni robocze :] ale jeszcze bank ma czas na rozpatrzenie ;] Kiedy ostatecznie chciałam się wycofać i poprosiłam o zwrot podpisanych dokumentów, najpierw mieli skontaktować się z kurierem. Pani z infolinii w przeciągu 10 minut oddzwoniła do mnie, że dokumenty jednak dotarły jakieś kilka dni po moim podpisaniu ich, ale leżą sobie na kupce, nie będą rozpatrzone bo oni mieli problemy techniczne, o których nie raczyli mnie poinformować. Anulowałam wniosek, a pani nie potrafiła udzielić mi żadnej odpowiedzi ani przełączyć do kompetentnej osoby, tylko zapewniała że przecież oni są BANKIEM i moje dokumenty zostaną zarchiwizowane i zniszczone. Złożyłam reklamację, oczywiście po miesiącu odpowiedź, nie dającej satysfakcji tylko to sama śpiewka, że w banku jest ok i nie prześlą mi żadnego potwierdzenia chociażby skanem, że moje dokumenty faktycznie dotarły.


PRzemyslaw PRzemyslaw
16.01.2017. 20:19

POLECAM W 100%, konto firmowe

Bardzo sprawna wysylka umowy do konta wraz z wszystkimi kont, pln, usd, eur
Warunki najlepsze w chwili obecnej na rynku, zwlaszcza jesli chodzi o konta w walutach oraz przelewy miedzynarodowe. Oplaty tanszy ok. 15-40% od innych bankow

Minus:
interfejs, natomiast licze, ze bank popracuje nad tym. Poki co jest wiele do ulepszenia.

Polecam!


ABC ABC
15.01.2017. 09:01

kod 3D - Secure

Wszystkie płatności kartą w internecie z kodem 3D - Secure zostają odrzucone (czy tylko ja tak mam?). Już napisałem do Nest Banku w tej sprawie i czekam na odpowiedź.


Jardan Jardan
12.01.2017. 16:39

założenie konta

Kochani. Jest to trudne do uwierzenia, zwłaszcza wobec reklamowych sloganów Nest Banku, że jakoby założenie konta trwa tam do 3 dni. Na podstawie mojego doświadczenia mogę śmiało powiedzieć: g...o prawda!
Od mojego zgłoszenia w tym banku i od otrzymanego potwierdzenia - też z banku-mija już miesiąc, a konta jak nie mam, tak nie mam. A oto krótka historia moich zmagań:
1) interwencje telefoniczne w info linii : 4 razy! Za każdym razem reakcje typu:
sprawdzimy i przekażemy sprawę do naszych kolegów w odpowiedzialnym
dziale.
Skutek: za każdym razem żaden! Reakcja banku: żadna (jeden telefon z
pytaniem, czy kurier już dotarł)
2) zestaw tłumaczeń, dlaczego jeszcze nie odwiedził mnie kurier z dokumentami do
podpisu:
-pierwsze: - bo podobno przesunął pan z kurierem termin dostawy. Komentarz:
wierutne kłamstwo! Kurier w ogóle się u mnie nie pojawił i nie
nawiązał żadnego kontaktu,
- drugie: - bo przenieśli mnie na inny rejon (to kurier). Komentarz: też
kłamstwo!
- trzecie: - bo ten kurier, wie pan, ma bardzo duży rejon i nie nadąża z obsługą.

Czas na podsumowanie: owszem, ten bank jest bardzo przyjazny... kurierom. Zdecydowanie nie polecam!


Kangoor Kangoor
12.01.2017. 16:34

Polecam

Serdecznie polecam. Na wydanie karty i otworzenie rachunku czekałem jakiś miesiąc, a kolega 2 miesiące co jest żartem – wiem. Należy jednak pamiętać, że prowadzenie rachunku, wydanie pierwszej karty i korzystanie z niej jest całkowicie darmowe, i moim zdaniem warto zaczekać, choć teraz po rebrandingu podobno ma to działać szybciej i sprawniej.

Na minus zaliczam jeszcze brak obsługi Przelewy24. PayPal, Payu itd działają normalnie.

Na plus mogę napisać, że wszystkie bankomaty w Polsce są całkowicie darmowe (w jednym bankomacie jakiegoś banku pobiera prowizję za sprawdzenie salda także ostrożnie, przeczytajcie tabele opłat i prowizji). Wpłaty z Euronetu na rachunku w ciągu 15 minut bez prowizji. Ja gorąco polecam ;)


Zdzichu Zdzichu
08.01.2017. 17:00

Trzech Króli ;)

Generalnie Nest, Idea Bank i Orange Finanse mają bardzo porównywalną ofertę - jak dotąd najlepszą, chociaż Orange Finanse ma więcej dodatkowych profitów + telefonię.


santaclaus21 santaclaus21
07.01.2017. 13:00

4 z minusem - ogólnie ujdzie

Zwiedziłem kilka banków wcześniej więc mam do czego porównywać.

plusy:
- prawie wszystko za darmo (oczywiście żyją z obracania naszymi środkami)
- konto oszczędnościowe oprocentowane prawie (?) najwyżej w porównaniu do innych banków, tu 2,35% (mBank standardowo: 0,5%, PKO BP 0,5% a dodatkowo 1PLN za prowadzenie rachunku.. - nieporozumienie)

minusy:
- aplikacja mobilna nie nadaje się do użytku i ja nie pierwszy to zauważyłem. Potrafi dwa razy na dzień zapomnieć wpisane hasło i każe aktywować od nowa. Po ponad 10 aktywacjach aplikacji przestałem z niej całkowicie korzystać.
- badziewny interfejs www, to już nie to, że "skromny" - skromny był niegdyś w mBanku, interfejs po prostu brzydki
- niezrozumiałe maile z wyciągiem bankowym a właściwie jego brakiem i koniecznością rejestrowania się oddzielnym serwisie (!) żeby wziąć wyciąg. Niesamowite nieporozumienie.
- obsługa telefoniczna mało kumata i ciężko uzyskać jakiekolwiek informacje
- brak możliwości otwarcia więcej niż 1 konta oszczędnościowego (chciałem otworzyć dzieciom a przecież to bank rodzinny i nie mogę - w innych bankach takiego problemu nie ma)
- aktywacja konta przelewem trwała kilka dni. W innych bankach to działa szybciej.

Podsumowując, mam konto od kilku miesięcy, przeszło przez nie kilkanaście tysięcy póki co i nie było żadnych wpadek technicznych, opłat czy znikających pieniędzy. Czytając wszystkie komentarze bałbym się używać jako konta głównego czy brać u nich kredyt.. ale jako konto dodatkowe lub dla ucznia/studenta, osób mieszkających za granicą i rzadko korzystających z karty będzie w sam raz.


Edyta Edyta
05.01.2017. 11:05

problemy z reklamacjami

Dzień dobry

założyłam konto w Nest Bank (wtedy Smart) około 4 m-cy temu. W tym czasie wydarzyło się kilka sytuacji, które w mojej ocenie obniżyły wiarygodność tego banku do ZERA. Jak tylko uda mi się odzyskać od nich pieniądze zamykam konto.
1. Kilka dni po założeniu konta system banku miał awarię i przez kilka godzin nie mogła zrobić przelewu, zapłacić kartą, wyjąć pieniędzy z bankomatu. Coś takiego zdarzyło się pierwszy raz w mojej historii kontaktów z bankami przez ponad 30 lat.
2. W dniu 2016-12-02 zrobiono przelew na moje konto, który do dziś do mnie nie dotarł (dziś jest 2017-01-05).
3. W dniu 2016-12-05 zrobiono inny przelew na moje konto, który także do dziś do mnie nie dotarł.
4. Reklamacja złożona na brak pieniędzy z tych przelewów 8 grudnia została przez bank olana - otrzymałam standardową odpowiedź, że jak przelew przyjdzie to będzie. Dodam, że bank z którego były robione przelewy przyjął reklamacje i odpowiedział, że przelewy wyszły od nich od razu po złożeniu zleceń.
5. Po złożeniu ponownie reklamacji kilka dni temu, bank napisał jedynie, że rozpatrzy ją zgodnie z przepisami w ciągu 30 dni. W ogóle nie przyjęli do wiadomości, że reklamację składałam już 8 grudnia (tą samą drogą). Tak więc, będę czekała na łaskawą decyzję o tym, czy oddadzą mi moje pieniądze 2 miesiące! Uważam, że to skandal.

Inne uwagi:
1. system on-line działa bardzo powoli - testowałam na kilku przeglądarkach i urządzeniach. Po wpisaniu danych do pola kilka sekund trwa odświeżenie ekranu. I tak po każdym wpisie do pojedynczego pola.
2. informacja o dostępnych środkach nie jest odświeżana na bieżąco - kilkukrotnie miałam sytuację taką, że w systemie kwota dostępnych środków była inna niż faktycznie dostępna. Blokady są robione z opóźnieniem.
3. Obecna identyfikacja wizualna - brązy, rudości są brzydkie, że aż trzeszczy. Pobyt na stronie jest estetyczną męką - to oczywiście opinia subiektywna. A Smart był taki prosty i ładny wizualnie.

Podsumowując... jak tylko oddadzą mi moje pieniądze z przelewów zamykam konto i zmykam, bo czuję się w tym banki jak na polu minowym. Zastanówcie się 5 razy zanim założycie tam konto.

NIE POLECAM!!!!!


kolo20 kolo20
03.01.2017. 09:56

Biznest Konto opinia

Nie miałem większych problemów z załozeniem konta biznesowego, jak narazie jest ok, zauwazyłem natomiast, że przelew natychmiastowy kosztuje nie 1zł a 5zł. Jezeli chodzi o porady telefoniczne, to załoga Banku jest niekompetentna i uboga w wiedzę, na sporo prostych pytań usiłowały mnie zbic z tropu :), już pomijam fakt, że żeby się dodzwonic do konsultanta, w kolejce trzeba przeczekac kilkanascie osób, w moim przypadku byłem 24 w kolejce :). Poza tym jest mały problem z płatnośiami PayU, np na Allegro, pojawia sie informacja o rejestracji nr telefonu, którego nie można zrobic elektronicznie, po czym transakcja zostaje anulowana :) lecz nie zakończona. Pozostaje przelew tradycyjny. Jest jeszcze kilka mankamentów, ale napewno w końcu się dotrą i bedzie konkurencja dla innych Banków, min. przez znikome opłaty.


Kozo Kozo
01.01.2017. 13:32

Płatność kartą w internecie

Od kilku dni chce zapłacić ich kartą w internecie - nie ma szans - cały czas jest błąd i płatność nie przechodzi. Przypuszczam że źle wdrożyli 3d secure i stąd ten problem. Na infolinii oczywiście że to jest błąd : dotpay, przelewy24, 3ds tylko nie ich. Podobno mieli to naprawić po Świętach no ale nie wyszło :(


bogucki bogucki
31.12.2016. 01:10

założenie konta w nest banku gdy się mieszka za granicą

@damian
Damian możesz założyć konto w nest banku mieszkając za granicą pod warunkiem , że twój adres zameldowania jest w Polsce.
Adres korespondencyjny może być w dowolnym kraju UE.


jakub jakub
29.12.2016. 14:18

Duże problemy przy zakładaniu konta firmowego

Gdybym wiedział że założenie konta firmowego w Nest Banku będzie wymagało ode mnie tyle poświęconego czasu to nigdy bym się nie zdecydował.
W dodatku jakimś dziwnym trafem mimo wpisywania aktualnego dowodu osobistego w systemie pojawił się już dawno przeterminowany stary dowód WTF ? Jakim cudem!?

Infolinia nie potrafiła poradzić sobie z moim problemem , kazali zgłaszać reklamacje i czekać 30 dni ! A reklamują się że konto otwiera się w 15 minut ...

Nie polecam - w dodatku placówki partnerskie nim nie mogą zrobić w tej sprawie a oddziałów jak na lekarstwo .


damian damian
29.12.2016. 13:36

konto w nest banku gdy mieszkam za granicą

czesc, moze mi ktos podpowiedziec...mieszkam za granica i potrzebuje na szybko zalozyc w nest banku konto, czy jest problem z zalozeniem przez internet itp? dzieki za odpowiedzi


Jacek Jacek
28.12.2016. 20:16

Archaiczna karta debetowa Nest Banku

Ostrzegam kartą debetową Nest Banku nie da się płacić w internecie, wszystkie inne karty działają a ta niestety nie.


Micha Micha
28.12.2016. 18:59

opłaty za infolinie

Zablokowałem sobie konto i zadzwoniłem na infolinie. Pozmieniali mi hasła ktore i tak nie weszły ale za to pociągnęło mi za połączenia chyba z 4 łącznie prawie 10 zł. Taki to jest ten darmowy bank. Infolinia jest płatna i za oczekiwanie płacisz ty.


ABC ABC
23.12.2016. 14:55

wpłatomat euronetu i dotpay

Dziś chciałem skorzystać z wplatomatu euronet - potrzymalo troche karte w srodku i mi ja oddało? Wplaty nie udało się dokonać.
Wczoraj wieczorem potrzebowałem cos opłacić na Dotpay. Jako sposób wpłaty wybralem karte i trzy razy odrzuciło wpłatę. Zadzwoniłem na infolinię - powiedzieli, że problem jest oo stronie Dotpay.
Może ktoś z Państwa misl podobne sytuacje?


Marzena Marzena
23.12.2016. 10:04

kurier inpost nest bank

Złozyłam wniosek 10 grudnia 2016 , do dzisiaj 23 grudnia moje dokumenty przetrzymuje kurier InPost. Bank nie reaguje.


Jarek Jarek
22.12.2016. 19:50

Porażka

Witam
Odkąd przejął wladze nest bank (rude jest wredne) to jest totalna porażka. Mam konto u nich od 4 lat bank sie zmieniał chyba trzy razy ale takiego bajzlu jeszcze nie miałem. Zabierają mi prowizję w kwocie 400zł i dopiero po mojej przypadkowej interwencji zorientowali się że to chyba za dużo. Trzeba ich pilnować na każdym kroku. A dzisiaj się dowiedziałem od mojego US że zamknąłem konto. Nie wiem o co w tym chodzi ale chyba faktycznie zrezygnuje z ich usług Takiego bu lu jeszcze nie widziałem, a obsługa w Dąbrowie Górniczej nie ma w ogóle pojęcia o co chodzi w tym banku


Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 Ostatnia >> (4 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2017 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !