Konta bankowe · Konto · Konto Nest Bank z Lokatą 4% i Premią 200 zł - proszę o Opinie, warto załoĹźyć?

Oferta Nest Bank - opinie i oceny konta

nest bank Czy konto w Nest Banku to jedyne rzeczywiście całkowicie darmowe konto? Za prawdziwe zero, bez żadnych warunków? Do tego Lokata Witaj aż na 4% i premia 200 zł za przelewanie dodatku Rodzina 500+? Sprawdźmy, jak to jest naprawdę. Jakie opłaty i prowizje będą nam naliczane, jak założymy w Nest Bank konto osobiste.

Stary - nowy Nest Bank

Nest Bank to tylko pozornie nowy bank na rynku. Powstał on bowiem z połączenia dwóch innych bankowych marek handlowych: Smart Banku i Biz Banku, działających pod szyldem FM Bank PBP.

Nest Bank ma być miejscem przyjaznym rodzinie, o czym świadczy już jego nazwa. „Nest” w polskim tłumaczeniu oznacza bowiem „gniazdo”. Klienci mogą liczyć na darmowe konta oraz ciekawe opcje lokat i kont oszczędnościowych. Oczywiście te najciekawsze propozycje dedykowane są nowym klientom (część z osób odwiedzających oddział banku dowiedziało się już bowiem, iż będąc dotychczas posiadaczem konta w Smart Banku bądź BIZ Banku, są traktowani jako stali klienci). Podmiot oferuje pełną bankowość internetową oraz sieć placówek stacjonarnych, które już pojawiły się na ulicach polskich miast.

NestBank jako normalny bank komercyjny, podlega polskiemu Prawu Bankowemu i nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Pieniądze w nim zgromadzone (na kontach i lokatach), są zabezpieczane przez Bankowy Funduszy Gwarancyjny, co można sprawdzić na liście BFG.

Nest Konto - podstawowe konto osobiste całkowicie za Darmo

Szereg zmian, jakie zaproponowały nam ostatnio najpopularniejsze instytucje finansowe, dyskretnie wprowadziło opłaty za posiadanie karty czy wypłaty z bankomatów (uzależnione np. od ilości transakcji).

Konto Nest Bank staje w opozycji do wszelkiego typu ograniczeń i nie generuje żadnych kosztów. Opłaty za podstawowe, najczęściej używane przez klientów banków usługi (konto, karta, przelewy, wypłaty z bankomatów) - wynoszą 0 zł.

Najważniejsze koszty i opłaty wynikające z prowadzenia konta Nest Banku:

Nazwa Nest Bank - Konto Osobiste
Prowadzenie konta 0 zł
Przelew przez Internet 0 zł
Opłata za użytkowanie karty 0 zł (bez żadnych warunków!)
Opłata za wypłaty z bankomatów 0 zł - wszystkie bankomaty w Polsce


Zarówno korzystanie z konta osobistego, jak i oszczędnościowego, dla użytkowników jest całkowicie bezpłatne. Po założeniu konta Nest ROR otrzymamy zwolnioną z opłat (bez spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków) kartę debetową Visa z naklejką służącą dokonywaniu transakcji zbliżeniowych. Nie zapłacimy ponadto nawet najmniejszej kwoty za zlecanie standardowych przelewów, a także darmowe będą wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Musimy jednak być uważni, bowiem w kilku przypadkach (na ogół rzadko używanych) obsługa konta może nas narazić na pewne koszty. Prowizję rzędu 5 zł przyjdzie nam uiścić, jeżeli zdecydujemy się na np. na zmianę numeru PIN karty, płatne są także przelewy zagraniczne (tak jak w każdym banku).

Widzimy zatem, że Konto Nest Banku praktycznie jest kontem darmowym. W odróżnieniu od ofert banków konkurencyjnych, Nest Bank oferuje nam większość podstawowych usług całkowicie za darmo bez jakichkolwiek warunków do spełnienia. W czasie gdy większość banków podwyższa opłaty, a nie obniża - oferta banku wydaje się być najatrakcyjniejsza pod względem cenowym.

Lokaty i konta oszczędnościowe Nest Banku

Produkty oszczędnościowe stanowią jedną z najważniejszych gałęzi oferty banku. Mając założone podstawowe konto osobiste - "Nest Konto", możemy skorzystać m. in. z takich produktów jak:

  • Nest Lokaty: Lokata Witaj (oprocentowanie 4%!), Lokata na Nowe Środki (2,6%), Lokata Wibor;
  • Konta Oszczędnościowe: Nest Oszczędności (2,25%) i Nest Rodzinne Oszczędności (oprocentowanie 1,2% + premia roczna nawet do 30%);

Nest Lokata Witaj z oprocentowaniem 4%

Nest Lokata Witaj ma niespotykane na chwilę obecną na rynku oprocentowanie (4%) na okres 3 lub 6 miesięcy, ale jest przeznaczona wyłącznie dla nowych klientów. Limit kwoty wynosi od 1 000 zł do 10 000 zł i konieczne jest założenie jej z poziomu bankowości internetowej, w ciągu 30 dni od założenia Nest Konta.

Nest Lokata na Nowe Środki z oprocentowaniem do 2,6%

Oprócz Nest Lokaty Witaj, szczególnie korzystne wydają się być lokaty na 3, 6, 12, 18 lub 24 miesiące. Możesz na nie wpłacić wyłącznie nowe środki. Aktualną wysokość oprocentowania lokat w Nest Banku, znajdziesz w poniższej tabeli.

Okres lokaty na nowe środki Oprocentowanie lokat (w skali roku)
Lokata na 2 lata 2,6%
Lokata na 1,5 roku 2,5%
Lokata na rok 2,45%
Lokata na 6 miesięcy 2,35%
Lokata na 3 miesiące 2,25%

Pozostałe lokaty

Nest Bank, oferuje także stosunkowo korzystne lokaty dla wyższych kwot (od 1 000 zł do 2 000 000 zł), jak i na dłuższy okres czasu (lokata 7-dniowa, 14-dniowa, 1-miesięczna, 2-miesięczna, 3-miesięczna, 4-miesięczna, 6-miesięczna, 9-miesięczna, lokata roczna i 2 letnia) - nie różnicując już środków na nowe i stare.

Oprocentowanie lokat Nest Banku, waha się od 1,1% w skali roku dla lokaty 7-dniowej do 2,3% dla lokaty na 2 lata.

Standardowe konto oszczędnościowe - Nest Oszczędności (2,25%)

Nest Oszczędności to całkiem nieźle oprocentowane konto oszczędnościowe, na którym można zarobić 2,25% w skali roku aż do kwoty 50000 zł. Przy nadwyżce ponad 50 tys zł oprocentowanie spada nam do 2% w skali roku.

Nest Rodzinne Oszczędności - konto z oprocentowaniem (1,2%) i premią (od 2 do 30% rocznie)

Ciekawszą ofertą jest konto Nest Rodzinne Oszczędzanie – oferuje ono oprócz standardowego oprocentowania (1,2%) premie za regularne wpłaty (nawet do 30% kwoty rocznych wpłat) i może być założone na okres 5, 10 lub 15 lat. Bonusy są wypłacane co rok a ich wysokość uzależniona od: okresu oszczędzania, wysokości wpłat, a także od liczby posiadanych dzieci (ciekawe i niespotykane w innych bankach). Nasza pełna analiza tego konta została przedstawiona tutaj.

Nest Bank wchodzi na rynek z pakietem ciekawych propozycji, którym na pewno warto się przyjrzeć. Brak opłat za konto zwraca uwagę, tak samo jak oprocentowanie kont oszczędnościowych (ich minusem jest zamrożenie kapitału na dłuższy okres czasu, co zawsze niesie ze sobą ryzyko utracenia możliwości skorzystania z nowo pojawiających się okazji).

Jak założyć w Nest Bank Konto?

Konto Nest Bank można założyć przez Internet (umowę do podpisania przywozi kurier, bądź potwierdzasz ją wykonując przelew ze swojego konta w innym banku – na kwotę 1 zł) bądź w najbliższym oddziale.Nest Konto Waluta - rachunek walutowy w euro

Nest Konto Waluta to prawdziwe Konto Europejskie przeznaczone jest dla osób, które np. chcą otrzymywać na konto pensje od zagranicznego pracodawcy. Rachunek walutowy Banku Nest zapewnia m.in. darmowe przelewy europejskie, bardzo korzystny kurs Euro, darmowe wypłaty z bankomatów w Europie. Szczegółowa recenzja i opinie na temat konta walutowego Nest Banku zostały przedstawione tutaj.

Konto firmowe - BIZnest Konto

Konto firmowe Nest Banku pozwoli zredukować koszty firmy m.in. dzięki nielimitowanym darmowym przelewom krajowym, do ZUS i US, czy w związku z darmowymi wypłatami z bankomatów na całym świecie. BIZnest Konto Nest Banku to rachunek i karta za prawdziwe zero.

Prawdziwe konto firmowe za 0 zł!

Prowadzenie ROR-ów wiązało się jeszcze do niedawna z koniecznością ponoszenia wysokich opłat, których mogliśmy uniknąć wyłącznie po spełnieniu rygorystycznych wymogów zapisanych w regulaminie. Konto firmowe BIZnest Konto, podobnie jak zwykłe konto mobilne Nest Banku, jest jednak całkowicie zwolnione z ponoszenia podstawowych opłat:

  • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku firmowego w kaĹźdym przypadku.
  • Darmowe zlecenia stałe i polecenia zapłaty.
  • Bezpłatne przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego.
  • Zero złotych za przelewy krajowe w rodzimej walucie.
  • Wydanie karty debetowej całkowicie za darmo, podobnie jak jej uĹźywanie.
  • Wypłacanie ze wszystkich bankomatĂłw krajowych i zagranicznych za 0 zł.

Firmowa oferta Nest Banku jest niewątpliwie bardzo innowacyjną propozycją internetowej bankowości dla przedsiębiorców, zwolnioną z konieczności ponoszenia podstawowych opłat. Sporą zaletę konta stanowi niewątpliwie jego łatwa, prosta i wyjątkowo przejrzysta nawigacja z poziomu mobilnego. Szczegółowa recenzja tego konta dostępna jest tutaj.
Konto Nest Bank z Lokatą 4% i Premią 200 zł - proszę o Opinie, warto załoĹźyć? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
2.85 na 5
189 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (183 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 Ostatnia (4 stron razem)
ABC ABC
21.11.2016. 20:04

zobaczymy...

Witam

Konto w Nest Banku założyłem jakieś dwa tygodnie temu.
Karta przyszła przyzwoicie szybko.
W dniu aktywacji karty wypłaciłem dwa razy gotówkę w bankomacie i dokonałem kilku płatności (zbliżeniowe i z pinem). Mam kartę trzeci dzień i jest ok po za jednym przypadkiem, kiedy chciałem zapłacić karta i była odmowa - trzykrotnie próbowałem i trzykrotnie odmowa, oczywiście środki były na koncie. Mam nadzieję, że coś takiego się nie powtórzy.

Do założenia Nest Konta skłonił mnie bezwarunkowy brak opłat.


mat mat
20.11.2016. 17:40

Polecam

Założyłem konto około roku temu w Smart Banku w odpowiedzi na działania Banku ING czyli rezygnacja z darmowych wypłat w bankomatach Euronet oraz "nowy-lepszy-fajsbukowy" system internetowy. Założyłem konta PLN, EUR i USD. Stale z nich korzystam, karty EUR i USD działały bez zarzutu za granicą w USA i w Europie, dzięki nim zaoszczędziłem sporo pieniędzy bo bank nie pobiera haraczu. Nie mogę powiedzieć niczego złego na temat tego banku. Szkoda tylko, że chcą prowizję za przewalutowanie z karty kredytowej bo i kartę bym tam przeniósł. Ktoś pisał, że system internetowy się zmienił od momentu zmiany ze Smart Bank na Nest Bank. Totalna bzdura. Zmieniło się logo, a całość została taka jaka była - prosta do bólu i dzięki temu przejrzysta i czytelna. Aż żal patrzeć na wypociny ING w nowej odsłonie. Bank to bank, a nie przedszkole. Polecam Nest Bank.


User User
18.11.2016. 10:16

Polecam 100%

Widzę tą masę hejtu na bank i jestem w szoku. Mam konto od chyba 2 lat,najpierw w smart banku, teraz w nest banku. Przez ten okres nie miałem najmniejszego problemu. Jakiś czas temu miałem problem z płatnościami karta, prawdopodobnie przez starty chip, Ale już wszystko działa normalnie. Ktoś pisał, że nie mógł płacić więcej niż 3 razy zblizeniowo. Ja takiego problemu nie mam, co prawda do 10 jeszcze nie doszedłem, Ale zdążyło się kilka razy w jednym dniu. Tak czy inaczej, błędy zdarzają się wszędzie, nie ważne jaki bank czy jaką usluga, tego uniknąć się nie da. Jak dla mnie bank 100% za darmo, jedyna wada jest brak wplatomatow, Ale da się przeżyć. Jak najbardziej polecam bank.


chianti chianti
18.11.2016. 00:42

Konto wypełniające lukę.

Założyłem w nestabnku konto jako antidotum na ograniczenie zakresu bezpłatnych sieci bankomatów przez ING. Będę wykorzystywał je tylko do drobnych wypłat w miejscach gdzie nie ma bezpłatnych bankomatów proponowanych przez ING. Sam jestem ciekaw jak się to konto sprawdzi w praktyce.

A narzekajacy na kazdy bank zawsze sie znajdą.

Jedno jest pewne tańszego konta niż Nest Bank nie ma, kazdy jeden inne bank kasuje dużo więcej za konto.


Arnolf Arnolf
17.11.2016. 23:13

Opinia

Ten bank jest kierowany przez grupkę amatorów. Wcześniej też były z nimi zgrzyty kiedy działali pod szyldem FM Banku, a potem jako SmartBank. Nie potrafili np. dostarczyć na czas potwierdzeń założenia lokat, a jak już przyszły, to w nieodpowiedniej formie, tj. bez wszystkich szczegółowych danych.

Teraz chciałem założyć u nich konto ROR ale nie zdołali sobie poradzić z weryfikacją danych klienta za pomocą przelewu. Dane przelewu były oczywiście wystarczająco dokładne, a oni ubzdurali sobie że coś im nie gra i odsyłali mnie do macierzystego banku w celu korekty danych, ewentualnie mogłem założyć konto za pośrednictwem kuriera. Dziękuję, nie skorzystam. Nie mam zaufania do takiego banku. Mają burdel u siebie, a wszelką odpowiedzialność za problemy zrzucają bezpodstawnie na innych.

Stanowczo odradzam.

P.S.
Nie dziwię się, że KNF 2 lata temu miała duże zastrzeżenia pod adresem FM Banku. O mało co nie doszło do jego zniknięcia.


Elo ziom Elo ziom
17.11.2016. 19:19

Ĺťenada

Miałem konto w Banku Smart od prawie roku i byłem bardzo zadowolony. Po zmianie na nestbank nie mogę na tą stronę patrzeć. Zrobili to co kiedyś zrobił mBank - zamienili najlepsze konto internetowe na rynku na syf kiłe i mogiłe. Teraz znowu muszę szukać nowego


Mandi Mandi
15.11.2016. 21:06

Coś za coś

Jestem zadowolony z Nest Banku. Konto założyłem przez internet bez problemu, po paru dniach przyszła karta, po aktywacji w bankomacie działała od razu bez problemu. Interfejs na stronie i w smartfonie prosty jak konstrukcja cepa, ale to jest konto tylko do zwykłych przelewów i wypłaty z dowolnego bankomatu. ZA DARMO!!! Jeżeli ktoś chce inne dodatkowe opcje to ma do wyboru od groma innych banków ODPŁATNIE!!! Myślę, że z czasem bank będzie się cywilizował, oby tylko nie poszedł śladem Mbanku.


muzikman muzikman
15.11.2016. 20:08

Pełnomocnik konta w nest banku

Załatwienie pełnomocnika trwa już 1,5 miesiąca !!
Żadne ponaglenie i prośby nie pomagają, konsultanci nie potrafią zadzwonić więcej niż raz, a oddzwanianie nie jest respektowane, bo procedura mówi, że musi być wykonane połączenie wychodzące z banku.
Szczyt niekompetencji i amatorstwa pracownikĂłw banku ktĂłry aspiruje do przyjaznego i rodzinnego.


Anna Anna
15.11.2016. 16:13

konto firmowe nestbank

Od kilku mieięcy posiadam konta firmowe w PLN i EURO. Nie wspominam juz o poczatkowych problemach, ale o tych terażniejszych, po zmianie nazwy banku.W moim przypadku to totalna porazka! Od dwóch tygodni zaczęly sie problemy z limitem jednorazowej transakcji, niemoge dysponować własnymi środkami na koncie walutowym poniewaz są zablokowane, wiszą w powietrzu! Niema na koncie i nie wyszło z banku. Niewiem, ile razy już dzwoniłam na infolinie, przyjęto reklamacje i na tym za każdym razem się kończy.
Bank ma 30 dni na odpowiedz.
Byłam kilka razy w Oddziale Banku, tam również niewiedza co mają zrobić i jak problem rozwiązać, starają się pomóc, lecz i tu bez rezultatu.Podsumowując sytuacja w tym momencie wygląda nastepująco : Srodki walutowe na koncie Spółki są zablokowane,przelewy idą w ODRZUCONE I BLOKADY. Spółka niemoże realizować swoich zobowiązań wobec klientów jak i producentów.Z tego powodu ponosi straty za niezrealizowane zamowienia. Będę żądać odsetek karnych za blokade środków, jak również odszkodowanie za poniesione straty z powodu niemożności wykonania przelewu. Z pewnością ucieknę z nestbanku zaraz po rowiązaniu problemu. Podejrzewam,że jak zamknę konta nie będę mieć możliwości ubiegać się o odsetki i odszkodowanie. Sami wyciągnijcie wnioski, czy instytucja o której mowa,może nazywać się Bankiem.


adam adam
15.11.2016. 11:27

konto nest

Mam konto od 2 iesięcy jak narazie wszystko w najlepszym porządku , wszystkie bankomaty za darmo ok


O al O al
14.11.2016. 14:32

150 zł miesiecznie za obsługe rachunku kredytowego

napisał bym to co ciśnie mi się na usta na temat tego "banku", ale wówczas komentarz musiałby zostać usunięty. Jak w temacie - 150 zł to opłata MIESIĘCZNA za rachunek kredytowy. Nie wystarczyło im absurdalnie drogie ubezpieczenie kredytu - które przełknąłem, planując spłacić ten kredyt przed czasem. Ale to jest krótka droga do obrzydzenia sobie klienta - przenoszę ten kredyt gdzie indziej -


Wrocawianin Wrocawianin
13.11.2016. 20:05

Nest Bank = FM Bank

Jeśli nest-bank to FM, to dziękuję. Zrezygnowałem z FM pół roku temu i więcej nie mam zamiaru mierć z nimi cokolwiek współnego. Pięknie jest na dzień dobry, potem nie koniecznie, a szczególnie z kredytami. Wpychali nachalnie, potem kolejnymi aneksami wywracali ofertę do gógy nogami. Oczywiście miałem prawo zrezygnować, ale kogo stać z dnia na dzień spłacić 75 czzy 50 % zaciągniętego kredytu. Jeśli od razu nie zrezygnowaleś - znaczy że się zgadzasz.


mmm mmm
13.11.2016. 12:27

opinia

WSZYSTKO DZIAŁA BEZ ZARZUTÓW SUPER I ZA DARMO .


Klient Klient
10.11.2016. 16:21

NEST BAnk - odwĂłrcenie kont

Witam
Konto założyłem w Smart Banku. Pod koniec października zmienił się na NEST Bank.
Od listopada w serwisie internetowym została wprowadzona drobna zmiana, polegająca na odwróceniu kont.
Taka operacja spowodowała, że przy KAŻDYM przelewie trzeba zmieniać numer konta z lokacyjnego na podstawowe. Inaczej - mamy cię - i prowizja za przelew na rzecz banku.

"Świetny" pomysł, na prosty zarobek. Ale raczej krótki.
Z pewnością szybko nastąpi redukcja liczby klientów "nowego, wspaniałego" NEST Banku.

Gratuluję.


Nowa Nowa
09.11.2016. 21:05

Opinia o Nest Banku 4.5/5

Może nie powinnam się spieszyć z wyrażaniem opinii na temat Nest Banku, bo konto mam zaledwie od kilku miesięcy, ale na razie jest całkiem dobrze. Na początku miałam pewne problemy z centrum obsługi klientów i brakiem możliwości dodzwonienia się, gdy się jednak udało – wszystko poszło, jak z płatka.

Najważniejsze dla mnie jest to, że to, co miało być darmowe, rzeczywiście takie jest.

Podoba mi się też aplikacja w telefonie. Może nie ma tam jakiś fajerwerków, ale ja ich w sumie nie szukam, ma być przejrzyście i szybko.


Monika Monika
09.11.2016. 20:06

słabo

Miałam smart bank, mam nest. I jest tak: potrzebna mi druga karta do konta.Otóż nie można, bo trzeba zastrzec pierwszą. Dwie są wykluczone. Czyli skucha nr 1. Skucha nr 2: teoretycznie można zrobić 10 transakcji bypass bez PIN do 50 zł. Nieprawda. Przy trzeciej (są środki na koncie a kwota nie przekroczyła 50 zł), terminal powiedział: brak autoryzacji - dla mnie wstyd jak beret, dobrze, że miałam gotówkę. I na koniec: dzwonię na infolinię chcąc dowiedzieć się co z tą kartą i brakiem autoryzacji, w końcu kasa jest a płacić nie mogę. Otóż pani próbowała mnie zweryfikować, ale... nie udało się gdyż... okazuje się, iż nie wiem gdzie mieszkam i jak nazywa się moja matka. Dramat. Muszę się rozłączyć i próbować jeszcze raz. Tylko po co, skoro doskonale znam mój adres i nazwisko mojej matki. Podejrzewam, że pani nieprawidłowo wstukała i wyszedł guzik. A jak składa się reklamacje? Ano pisemnie, pocztą albo kurierem. No, sorry, panowie, ale to jest bank internetowy, więc jaki kurier, jaka poczta? I na koniec cherry on top: transakcje on-line kartą - niewidoczne, nie wiem jak długo, bo płatność wykonana wczoraj, kwota zeszła z konta, ale śladu transakcji w historii nie ma. Dla mnie to już dyskwalifikacja. Przykro mi.


Rafa Rafa
09.11.2016. 19:44

Bank Nest to dawny SMART BANK

Jeżeli ktoś się waha w założeniu u nich konta to odrazu POLECAM -- totalne zero zł za prowadzenie i najważniejsze wybierasz sobie kasę z każdego bankomatu za 0zł i nie musisz kartą robić zakupów aby Ci coś zabrali z konta. JESZCZE raz POLECAM i dziękuję bankowi za uczciwość ,że nie musimy płacić za wypłatę kasy w bankomatach.


Irena Irena
09.11.2016. 18:35

Karta do konta niezupełnie bezpłatna

W tabeli opłat i prowizji widnieją takie zapisy:
Opłaty podstawowe:
2) Wydanie drugiej i kolejnych Kart jednorazowo 25 zł

Opłata za korzystanie z Karty:
2) Opłata za korzystanie z drugiej i kolejnych Kart po każdym roku użytkowania 25 zł

https://www.nestbank.pl/download/toip-klienci-indywidualni.pdf#_ga=1.141054130.1051991398.1478707178


Tomik Tomik
09.11.2016. 15:01

Nic lepiej...

Dobrze, że założyłem niedawno to konto w banku Smart, bo w Nest już bym się na to nie odważył.
Czy ktoś w ogóle wziął za to pieniądze i odpowiedzialność? O ile w Smart była osoba, która się czuła, z założenia, za niego odpowiedzialna, to po połączeniu nikogo już to nie obchodzi. Lekki i przejrzysty wizerunek się rozszedł w starym molochu...

Najładniejsza karta debetowa na rynku została zdegradowana do zwykłej prostackiej, której wstydzę się pokazywać w sklepie! Podobnie jest z kolorystyką i logiem banku. Po prostu się wstydzę mieć tu konto.

Oczekiwałem zmiany w rzeczach, które były i są do poprawki od lat, a nie w wyglądzie. Wcześniej produkt był skierowany dla ludzi młodych, ale rzeczywistość wydaje się być inna. Interfejs banku jest ociężały (zapomnijcie o zaletach dawanych przez zwykły HTML), sztywna strona się w ogóle nie skaluje, a fonty są wielkie jak dla... rodzinnych niedowidzących dziadków i to wszystko nie mieści się bez przewijania w oknie przeglądarki.
To, że wciąż nie ma możliwości przeglądania historii transakcji w zakresie większym niż 30 dni wydaje się być znęcaniem nad użytkownikiem (zapomnijcie też o możliwości sortowania).
Nie wspominając o fałszowaniu zawartości szczegółów płatności w historii transakcji (podstawowe znaki są usuwane z tekstu przez bank co uniemożliwia identyfikację i nie jest to problem ograniczeń w MT940 tylko w złym projekcie i wykonaniu systemu).
Wyciągi nie są dostarczane ani widoczne w systemie transakcyjnym, tylko trzeba błądzić po innych stronach...
Informacja w systemie transakcyjnym o aktualnym oprocentowaniu jest co najmniej dezinformująca. W przypadku przekroczenia progu jej zmiany po prostu jest podawana jako jedna i nie w pełni prawdziwa wartość.

Żeby nie wyjść na malkontenta: podoba mi się ostrzeżenie przed automatycznym zamknięciem sesji w wyniku bezczynności. Niby prosta rzecz, ale chroni przed ciągłym ponownym zalogowywaniem się.


Bigos Bigos
08.11.2016. 18:19

Pierwsze uwagi i spostrzeĹźenia.

Szybka procedura otwarcia konta osobistego.

Panel łatwy w użytkowaniu i przyjazny layout.

Dość sprawna i przejrzysta aplikacja na smartphona.

Co do opłąt: aktycznie bezpłatne prowadzenie konta, darmowe wypłaty z bankomatów i przelewy bez limitów. Ponadto dobra oferta na dodatkowe konto oszcędnościowe.

Cennik usług dość przejrzysty, bez ukrytych kosztów.

W razie pytań trzeba trochę cierpliwości żeby przebić się przez infolinię.

Jak na razie nie mam większych powodów do narzekania. Jak się coś zmieni będę informował


Magur Magur
07.11.2016. 22:04

Konto jest OK

Witam,
mam w Nest Banku 2 konta - Nest konto i Nest oszczędności. Założyłem konto głównie dla oprocentowania - Nest Oszczędności - 2,25% - na koncie w mBanku jest 0,5%, nawet na lokacie maksymalnie 1,5%. Czyli bez zakładania lokaty mam wyższe oprocentowanie. Mieszkam w małej miejscowości i wypłaty z jedynie dostępnego bankomatu PKO z mBanku kosztują mnie 5 zł, w Nest Banku nic. Dodatkowo w mBanku muszę zrobić kartą debetową przynajmniej 5 transakcji, inaczej opłata 4 zł - w NestBank nic, 0 zł opłat za kartę.

Wady: Korzystając z PC-eta ze strony www dość szybko mnie wyrzuca, na smartphonie jest OK. Przelewów nie robiłem, więc się nie wypowiem, nie ma też czegoś takiego jak mTransfer w mBanku (do płacenia na Allegro itp.), ale można użyć karty debetowej.


Paulina Paulina
06.11.2016. 19:17

Polecam

Polecam

Wszystko działa bez zarzutu. Darmowe konto i wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe. Polecam ;)


Olga Olga
03.11.2016. 21:02

Pozytywnie

Mam konto w banku ponad rok, rozpoczynając studia potrzebowałam darmowego konta z taką też kartą. Smart bodajże jako jedyny spełniał te warunki, nie kożystam z kredytów to się nie wypowiem, ale co do konta osobistego nie mam zastrzeżeń. Bank ma dbać o moje finanse i to powinno być podstawą, a kolory, loga i tym podobne detale to rzecz drugorzędna. Póki Nest Bank nie podniesie opłat na pewno będę go polecała.


loona loona
03.11.2016. 09:47

Nest

Witam,a ja jestem poważnie na tak.Nie mam najmniejszego problemu,przelewy nawet walutowe tuż po zmianie poszły jak burza już na drugi dzień były w innym banku,bez prowizji!. Poruszanie jest takie samo jak poprzednio w Smart Banku.Polecam.Oczywiście konto jest za "O",jeśli ma się jedną,główną kartę do konta.Opłaty czy będą,kto może przewidzieć?Karta do konta walutowego Smart Banku działa w strefie Euro bez najmniejszego problemu.Pozdrawiam.A propos kolorów mi odpowiadają i cieszy mnie fakt zmiany wizerunku kart.Jestem na tak.No cóż nie lubiłem poprzednich.Ale o gustach nie można dyskutować.Każdemu podoba się coś innego.Kolory w innych bankach są dość zdecydowane,np.zielony,czerwony ,ale klienci też narzekają.Polecam,mimo wszystko.Co do nazwy,jak każda inna.Obawiałem się,że wizerunki kart też będą w klimacie zwierzaków,ale miłe dla mnie zaskoczenie.Jest inaczej.Pozdrawiam!


Rafa Rafa
02.11.2016. 11:05

Pytanie o komornika

Witam
Chciałem się dowiedzieć czy Komornik może konto zająć w Nest banku


fitz fitz
01.11.2016. 10:34

logowanie nest bank

Jak w ogóle wygląda numer klienta? Dostałem przelew zwrotny - teoretycznie z numerem klienta, ale nie mogę się zalogować (zaczyna się od czegoś w rodzaju PBCZ... - w sumie 10 znaków) - mam wątpliwości czy im to działa poprawnie


Agnieszka Agnieszka
31.10.2016. 11:07

Problem z autoryzacją

Bank dla mnie na nie. Próbuje właśnie w tej chwili zrobić przelew poprzez kartę i ciągle wyskakuje mi problem z autoryzacją. Pomoże ktoś?


Grzegorz Grzegorz
31.10.2016. 10:01

Darmowe konto Nest Bank

Witam. Jestem jednym z pierwszych klientów Smart banku (teraz Nest Bank) i nie mogę narzekać. Najlepsze darmowe konto z kartą za zero na rynku. Ale nie czarujmy się aby utrzymać darmowe konto w banku, musimy regularnie śledzić konkurencję, ponieważ ,,wszystko co darmowe szybko się kończy" Ja średnio zmieniam bank co trzy lata. Ale jak na razie polecam!


kasia kasia
31.10.2016. 09:57

mam prawie dwa lata konto w smart banku teraz nest banku

Polecam to konto, zero opłat. Na oszczednosciowym fajny % wpada. Jeszcze jak na razie nie bylam stratna w tym banku.


loona loona
30.10.2016. 10:44

Nest

Witam,
wreszcie nowy widok Banku, inny niż poprzedni Smarta w szczególności, wizerunki na kartach Nest Banku ,całkiem ciepłe kolory, bez zwierzaków, które tylko straszyły. Podoba mi się nowy Bank Nest. Oferta na rynku tez interesująca, dla nowych i obecnych klientów. Lokaty, konta oszczędnościowe.
Polecam. Konto za "O". Karta debetowa. Myślę,że warto rozważyć.


smart smart
30.10.2016. 09:29

smart bank nest bank

Witam, jeżeli chodziło o Smart Bank to było całkiem ok. Po zmianie wizualizacji banku nie idzie z banku korzystać!!! Dramatyczna wizualizacja - mdłe kolory... Dostęp i wyszukiwanie informacji na stronie to już w ogóle obłęd i kompromitacja... Ja już zamykam konto i uciekam gdzieś w kierunku normalnie funkcjonującego serwisu. Nie polecam!!!!!


Wiesaw Wiesaw
29.10.2016. 17:22

Dobre konto

Konto oki
polecam;)


olaola74 olaola74
24.10.2016. 21:37

Nie podoba się

Nazwa niee. Logo Smart Banku mi się podobało. Teraz będzie kakao kupa. Obawiam się o wzrost kosztów za jakiś czas. Dzieci nie mogę mieć więc mam bardzo negatywne odczucia jeśli moje oprocentowanie spadnie z tego powodu. Czy za bezpłodność będę karana lub dyskryminowana przez Bank????

Oczywiście poczekamy i zobaczymy choć na razie mam negatywne i skojarzenia i obawy.


Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 Ostatnia (4 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !