Konta bankowe · Konto · Konto w Pekao SA - Warto założyć? Wasze Opinie?

Porównanie i opinie o kontach dostępnych w banku Pekao SA

pekao Pekao SA Bank z żubrem od lat kojarzy się z tradycyjną bankowością. Zorientowany zarówno na klientów korporacyjnych jak i indywidualnych, atrakcyjny przede wszystkim dla tych, którzy nie wyobrażają sobie obsługi konta bez wizyty w oddziale. Niestety – również bez sporych kolejek, które bywają zmorą wielkich banków. W ostatnich latach bank mocno postawił na rozwój bankowości nowoczesnej, z dostępem przez elektroniczne kanały. Ale mimo wszystko, gdy patrzeć na ofertę konkurencji (choćby tabelę opłat i prowizji) wydaje się, że bank z żubrem o nowych klientów nie walczy tak, jakby mógł.

Pekao Eurokonto Optymalne

Eurokonto Optymalne – konto, za które opłata wynosi 3,99 zł miesięcznie, zaadresowane jest do tych, którzy chcą być obsługiwani w oddziale (posiadacze tego konta mają jednak również dostęp do elektronicznych kanałów obsługi konta, tyle tylko że jest on dodatkowo płatny – 6 zł). Przelewy krajowe zlecane w oddziale są płatne (4,99 zł), płatne są również przelewy wykonywane przez Internet i automatyczną infolinię (0,50 zł). Zlecenie przelewu przez telefon, przy pomocy konsultanta kosztuje 2 złote. Miesięczna opłata za kartę debetową to 4,98 zł.

Eurokonto Net - Konto internetowe Pekao

Eurokonto Net – przykład darmowego konta, za które nieuważny klient może zapłacić jak za przysłowiowe zboże. Darmowe założenie i prowadzenie rachunku, darmowe przelewy przez Internet – również krajowe. Klient płaci za zabezpieczenie transakcji, chyba że zdecyduje się na pobranie telefonicznej aplikacji PekaoToken, która służy do generowania kodów. Bank wydaje do konta bezpłatnie kartę Maestro. Opłata miesięczna wynosi 3,98 zł. Jeśli wykonamy nią przynajmniej cztery transakcje bezgotówkowe, bank udzieli 50 proc. zniżki. Drogo kosztują usługi, wykonywane poza Internetem, względnie automatyczną infolinią. Przelew wykonany za pośrednictwem konsultanta kosztuje 4 złote. Przelew w oddziale banku to koszt 9,99 zł – i to nawet, gdy chcemy przelać pieniądze na rachunek w Pekao SA. Gotówkę na konto bez prowizji można wpłacać w oddziałach banku, a również we wpłatomatach (bankomatach z opcją depozytową). Wypłaty oddziały banku realizują bez prowizji, bezpłatne jest też korzystanie z bankomatów Pekao SA oraz sieci Euronet. W innych bankomatach prowizja to 4 proc., ale minimum 6 złotych.

Eurokonto Intro - Konto w Pekao dla młodych od 18 do 30 roku życia

Eurokonto Intro – to oferta dla klientów do 30 roku życia (studentów i zaczynających życie zawodowe). Taki klient szuka przede wszystkim taniego konta. I bank rzeczywiście zapewnia darmowe założenie i prowadzenie rachunku, całodobowy dostęp do konta przez Internet oraz telefon. Bezpłatne są wypłaty z 4 tysięcy bankomatów w Polsce (bankomaty Pekao SA i Euronet) i prawie 20 tysięcy bankomatów za granicą. Ale przelewy krajowe (na rachunki poza bankiem) są płatne – 0,5 zł przez Internet i automatyczną infolinię, 4,99 zł w placówce. W dodatku, choć wykonywanie przelewów internetowych jest płatne, trzeba płacić podwójnie – za zabezpieczanie transakcji. Choć w większości banków tokeny i hasła SMS są bezpłatne, w Pekao SA trzeba za nie płacić. Likwidacja konta przed upływem 90 dni od otwarcia jest odpłatna – koszt to 35 złotych.

Bezpłatne konto dla nieletnich - EuroKonto Kieszonkowe

Eurokonto kieszonkowe to oferta dla najmłodszych klientów – od 13. roku życia. Konto jest bezpłatne, bezpłatny jest dostęp przez Internet, telefon i sms. Bezpłatne są wypłaty z 20 tysięcy bankomatów w Europie (4 tysiące w Polsce), zaś dla młodych klientów mogą być atrakcyjne rabaty – nawet 30 proc. – u partnerów programu „Płać kartą, bo warto”, wśród których są m.in. księgarnie i szkoły językowe.

Konto w Pekao SA - Warto założyć? Wasze Opinie? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
2.2 na 5
89 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (147 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 1 2 3 Ostatnia >> (3 stron razem)
agata agata
14.11.2016. 14:11

Pekao Wejherowo Sobieskiego tam pracują porządni ludzie

Witam

Jestem klientką Pekao w Wejherowie na Sobieskiego i muszę powiedzieć, że od jakiegoś czasu widzę ogromne zmiany na lepsze. Personel uśmiecha się do klientów, wszyscy są pomocni i nie zdarzyło mi się aby zostawili mnie z problemem sami. Byłam świadkiem jak kierowniczka pomogła klientowi z banku konkurencji gdzie nikt nie udzielił jej właściwej informacji tylko odesłali z kwitkiem. Pani kierownik wyjaśniła klientce jakie przysługują jej prawa, napisała na kartce co należy powiedzieć w tamtym banku, a później podała swój nr telefonu komórkowego aby ta pani zadzwoniła do niej jak będzie miała problem w tamtym banku.
Dość długo siedziałam w placówce i założyłam rachunek bo pomyślałam, że skoro tak się traktuje klientów innego banku to jak się traktuje własnych.
Powiem tak, zawsze kiedy jestem w banku załatwiam wszystko, każdy stara mi się pomóc i do tej pory nie zawiodłam się. Każde słowo, opłata zgada się wcześniejszymi rozmowami. Widzę jak personel idzie do bankomatu z klientami starszymi którzy boją się korzystać z bankomatu, widzę jak traktuje się tu dzieci - jest pojemnik z zabawkami i widzę, że ci ludzie szanują nas klientów i zależy im na tej pracy.
Myślę, że w placówce na Sobieskiego jest coś wyjątkowego to zgrany zespół ludzi którzy widać, że szanują się wzajemnie i pomagają sobie ale dla nich najważniejszy jest KLient. Dziękuję i tak trzymać.


olimpik olimpik
31.10.2016. 10:44

koszmar

najgorszy bank z jakim się spotkałem, a prowizje.....koszmar likwidują wypłaty z bankomatów euro a pobierają złodziejska prowizje za 1000zł wypłaty ukradli mi 40zł koszmar nigdy więcej tego banku inne prowizje bardzo drogie nie polecam!!!!!!!!!! przeniosłem wszystko do innego banku wypłaty z różnych bankomatów bez opłat i TO jest odpowiedni bank


mag mag
27.10.2016. 18:07

Pekao SA koszmarny powrót do komuny z wczesnych ma 80 tych

Unikać . Uciekać.kliant VIP nie ma żadnej zdalnej obsługi - wszystko w oddziałach.
Każda sprawa załatwiana przez minimum godzinę choć pracownicy zapewniają ze tylko pół godzinki- a to już długo.

Tylko 2 biura maklerskie w całej Warszawie - a tam po kilka godzin kolejek żeby cis załatwić i samo załatwianie ta ok godziny " bo takie mamy procedury".
Karta debetowa od czasu do czasu po prostu nie działa i już, bez względu na kwotę środków, zatem bez innych kart nie sposób np opuścić hotelu czy supermarket z zakupami.

W odpowiedzi na reklamacje piszą jak do petenta i nie oferuja nic.

Ciagle obiecuje sobie znaleźć czas i poprze owoc rachunki z tego starego nieruchawego mastodonta


adek adek
27.10.2016. 11:42

Horror

Mam konto w tym banku od prawie 20 lat, a od prawie 5 lat mam jeszcze konta w dwóch innych bankach, więc wiem że trudno znaleźć równie słaby, drogi, niekompetentny i staroświecki bank. Reklamy budują wizerunek banku przyjaznego klientowi. Nic bardziej mylnego. Z każdym drobiazgiem trzeba i tak zasuwać do placówki mimo, iż posiadam konto internetowe. Opłaty rosną w zastraszającym tempie i są wprowadzane niemal za wszystko. Nie zdziwię się gdy zaczną pobierać opłaty za logowanie się do systemu. W sumie dlaczego nie? Jeden absurd więcej nie powinien zaskakiwać. Mnóstwo formalności nawet dla stałych klientów, inne informacje podawane na infolinii, inne w banku. Wydzwaniają do mnie z pytaniem dlaczego nie przyszłam na spotkanie, o którym nie miałam bladego pojęcia. Wymyślają sobie jakieś fikcyjne spotkania? Jednym słowem drogi bank dla ludzi którzy lubią gdy się ich nie szanuje. Zabrałam już stamtąd swoją pensję i wkrótce zamykam rachunek.


wkurzony klient wkurzony klient
25.10.2016. 10:48

beznadzieny bank

Ten bank nawet nie ma swojego bankomatu w tak popularnym uzdrowisku jak CIECHOCINEK.
Za wypłatę pieniędzy z innego bankomatu złupią Cię horrendalną prowizją. I pewnie o to chodzi . Ja się z niego wycofuję.


Rebeliant Rebeliant
21.10.2016. 08:37

KASA MUSI SIĘ ZGADZAĆ

Kiedyś to był w miarę dobry bank, teraz beznadziejny, głównie z tego powodu, że za wszystko trzeba w nim płacić, nawet za wypłaty w bankomatach, gdzie konkurencja oferuje darmowe wypłaty we wszystkich bankomatach. Mało tego bank nie raczy informować klientów o zmianach regulaminu tak ważnych jak choćby wspomniane przeze mnie opłaty za wypłatę gotówki z bankomatów euronet. No ale jak ktoś się interesuje to wie, że od 2011 r. prezesem pekao jest niejaki Luigi, który przytula CODZIENNIE 36 tyś zł. a jego wynagrodzenie tylko w 2015 r. wzrosło o 4 mln zł. choć w tym roku bank zaliczył spory bo 16% spadek zysków. Wiadomo kasa dla Luigiego musi się zgadzać więc strzyga klientów jak baranów.


Patrick Patrick
29.09.2016. 21:07

żenada

Konto w tym banku zostanie przeze mnie zamknięte ponieważ ten bank traktuje klienta jak kretyna. I sympatyczni pracownicy niczym tego nienadrobia. Wydanie ponowne kodu pin mialo przyjsc do 7 dni. Niestety pin idzie chyba z Kambodży ponieważ po 7 dniach ani widu ani słychu.. A po to mam eurokonto żeby płacić karta w euro. Bez pinu nie można płacić. To bank który zszarpie Państwu nerwy. Nie polecam!


Barbara Barbara
12.09.2016. 23:27

Euro konto omijaj szerokim łukiem

Założyłam takie konto - miało być promocyjnie bezpłatne i co widzę płacę 9,99 /m-c. Składałam 2 razy reklamacje i dalej nic-- nie wywiązano się z umowy o promcji konta ,a więc mnie okradziono .Miałm założyć lokaty w tym banku. Rozwiązuję umowę i wycofuje lokatę , nowych też nie będzie ,Baj baj złodziejski banku
NIKOMU NIE WARTO DAWAĆ KOLEJNEJ SZANSY -ZGADZA SIĘ PANIE MICHALE o Panu piszę
MOJEJ OPINII CHYBA NIE DADZĄ - POPRZEDNIEJ TEŻ NIE DALI


baba baba
05.09.2016. 21:38

Eurokonto Aktywne Plus - naciąganie ludzi

Założyłam Eurokonto Aktywne Plus - maiło być bezpłatne - taka promocja
Niestety jest płatne 9,99 zł ,złożyłam ustną reklamację dwa razy i nadal jest płatne 9,99 zł - dzisiaj ostatecznie do wieczora miałam dostać zwrot pobranych pieniędzy .Dalej ich nie widzę . Rezygnuję z Banku i zrywam lokaty.

Bank który usilnie namawia do założenia lokaty inwestycyjnej i na pytanie czy jest ochrona kapitału dostaję pokrętne odpowiedzi nie na temat.
ZDECYDOWANIE NIE POLECAM BANKU


Karolina Karolina
01.09.2016. 19:36

Nie polecam banku pko s.a.

Absolutnie nie polecam korzystania z tego banku! strona pko 24 zupełnie nie intuicyjna, tragiczna w użytkowaniu. Aplikacja mobilna pko token i pko24 tak samo - tragedia jeżeli chodzi o funkcjonalność, nie jest zupełnie user friendly. Jeżeli ktoś korzysta z innych banków to załamie się jak zobaczy jak to wygląda w pko. Przez ostatnie 3 dni robiłam 3 pilne przelewy. Niestety za każdym razem dostałam informacje ze przelew nie jest możliwy bo"potrzebna jest dodatkowa autoryzacja, czekaj na tel od konsultanta". Telefon z banków był - po kilku godzinach dopiero!! Autoryzacja polega na tym, że konsultant literuje wszystko, cały numer konta na jaki ma być robiony przelew, wszystkie dane, to trwa tyle czasu że krew Was zaleje!!! I nie da się tego wyłączyć, bo taka jest ich procedura. I do tego pytanie na końcu od konsultanta: czy jestem zainteresowana dodatkowymi ofertami, informacjami marketingowymi - masakra!! Mam milion innych uwag negatywnych do działania tego banku, więc ludzie dbając o Wasz komfort psychiczny naprawdę NIE POLECAM!!!!!


rozczarowana rozczarowana
26.08.2016. 09:25

Szok!!!

Jestem wściekła i kończę mój związek małżeński z tym bankiem, za pobranie z bankomatu 2500 zł skasowali mi 135 zł, nie dam się nabić kolejny raz w butelkę !!!! szukajcie naiwnych i niedoinformowanych takich jak ja byłam. KU PRZESTRODZE !!!!


go go
23.07.2016. 14:12

jeszcze klienta tego banku

Koszmarny bank opłaty za prowadzenie konta 9.90zł plus 2.99 za używanie karty. Pragnę nadmienić że co miesiąc wpływa moje wynagrodzenie przekraczające 3.000 zł wypłaty z bankomatów z wszystkich pobierana jest prowizja w wysokości 2.5% Odradzam sama wypowiedziałam im umowę z dniem 30 lipca 2016r. Dostęp do konta zablokowali mi natychmiast. Na szczęście zdążyłam przelać kasę do innego banku.


Annn Annn
10.07.2016. 20:44

OPINIE KLIENTÓW PEKAO

Jestem klientem Pekao od 2009r, , korzystam również z usług trzech innych banków. Co jakiś czas porównuję ofertę Kont ROR i kredytów gotówkowych w różnych bankach . Po przeczytaniu waszych wypowiedzi mam wrażenie, że ja mam ROR i kredyt w innym Pekao.Nawet opłaty, o których piszecie nie zgadzają się, więc jak już coś piszecie to może piszcie prawdę.
Ja rachunek ma EC Mobile , za które nie płacę bo wpływa mi na nie wynagrodzenie.A jak nie ma wpływu to koszt jest 5,99pln , a nie 7pln jak ktoś napisał. Jeśli ktoś zna rachunek w jakimś banku gdzie jest darmowe konto bez wpływu to proszę o nazwę tego CHARYTATYWNEGO banku.Z EC Mobilnego mogę DWA razy w m-cu wypłacić z każdego obcego bankomatu bez prowizji.Mój znajomy stwierdził, że to dla niego za mało i poszedł do Oddziału i dostał ofertę bez dodatkowych kosztów wszystkie bankomaty za darmo!!!Tylko trzeba iść do oddziału a nie siedzieć i marudzić. A co do kredytu , to nie ma niższej stopy procentowej niż w PEKAO SA. Ja mam oprocentowanie kredytu gotówkowego 6% i 0,5% prowizji.Jak ktoś znajdzie taniej to kłamie,Zanim wziąłem kredyt obszedłem wszystkie banki i w Pekao było najtaniej. PAN ERYK , który napisał w 12.2015, że bez ubezpieczenia dawali mu 18% , chyba wziął to oprocentowanie z Księżyca. NAJWYŻSZA STOPA PROCENTOWA BEZ UBEZPIECZENIA I PROWIZJI TO 10%!!!! i żaden Bank nie może dać więcej.Więc jak coś piszecie to piszcie PRAWDĘ.


Lilka Lilka
08.07.2016. 03:40

porażka

Pekao24 to fikcja. Jeszcze nigdy od kilku lat nie udało mi się zalogować na konto późną nocą:/ Zawsze wtedy trwają prace techniczne:/ A w oddziałach koszmar - nie ważne z czym przychodzisz, ważne jaki Ci kredyt wcisną. Najlepiej konsolidacyjny. Czytajcie umowy nim podpiszecie, bo to co trzeba potem oddać, to jakiś kosmos...


gewg gewg
05.06.2016. 10:02

jaja

Z każdą pierdołą zapraszają do oddziału.
Chcesz kartę? Bujaj się do oddziału.
Nie chcesz karty? Bujaj się do oddziału.
Chcesz rachunek oszczędnościowy? Bujaj się do oddziału.
Nie chcesz rachunku oszczędnościowego? Bujaj się do oddziału.

I najlepsze - zerwanie lokaty możliwe tylko w dniu robocze od 4:00 do 21:00 - no kurwa jaja :D
Ktoś tam u nich na górze rozminął się mentalnie z rzeczywistością i nadal tkwi w 2005 roku.


Anka791 Anka791
25.05.2016. 23:44

Prowizje

Mam w tym banku konto od 16 lat. Teraz to jest jakas porazka . Za kazda wyplate z bankomatu typu np. Euro .net ( najpopularniejszy)minimum 6 zl prowizji a przy kwocie 700 zl prowizja 36 zl.W tym miesiacu ok 100 zl prowizji mi sciagneli I oplaty za prowadzenie rachunku. Zmieniam na konkurencyjny m. Bank lub alior bank bo to jest nie do przyjecia placic takie prowizje.


darro darro
12.05.2016. 15:19

prowizje

Mam w tym banku konto osobiste już ponad 15 lat i jak dotychczas było wszystko ok,ale od ponad roku oferty dla klientów banku się bardzo pogorszyły i szukam już innego banku aby przenieść konto.Od miesiąca bank drastycznie podwyższył prowizję za korzystanie z bankomatów Euronetu do 4 % za każdą wypłatę .Pobierając ostatnio kwotę 1800 zł bank pobrał mi prowizję 72 zł ,dlatego rezygnuję z dalszych usług tego banku ,nie mówiąc już o kredytach dla stałych klientów oprocentowanie kosmiczne. Unikajcie tych pułapek z bankomatami .


Czesiek68 Czesiek68
11.05.2016. 11:57

Opinia

Brak słów na określenie tego Banku - naliczanie prowizji od wszystkiego co tylko można - myślę że w niedługim czasie zostaną wprowadzone opłaty za imiona i nazwiska w zależności od ilości liter- za wypłatę z bankomatów EURONET- powizja od 1-05-2016 wynosi 4,5%- tylko pogratulować łupienia klientów- nigdy więcej TEGO BANKU !!!! Masz jakieś pieniądze a chcesz je szybko stracić załóż konto w PEKAOSA !!!


Czesiek68 Czesiek68
10.05.2016. 20:23

Opinia

Najgorszy bank- największe prowizje od wypłat z bankomatów - nie polecam nikomu - chyba że posiadasz za dużo gotówki i chcesz się z nimi podzielić- prowizja od wypłaty 1000 PLN wynosi 45 PLN - brak słów


Romek Romek
07.05.2016. 07:25

Omijać

Nie polecam. Za wszystko się płaci. Chciałem wpłacić na ich konto w okienku kasę. Zażądali 12zł prowizji. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Zenada.


Maria Maria
05.05.2016. 23:16

wpłatomaty

Uważajcie na wpłatomaty w PKO SA , zabrał mi 1000 zł w Sosnowcu. Po wielu rozmowach i naciskach wreszcie firma zewnętrzna która zasila te bankomaty przyjechała aby go otworzyć i przypuszczam że w kasecie zwrotów te pieniądze są, ale tego oczywiście jeszcze nie potwierdzono. Kiedy wpłatomat zatrzymał moje pieniądze miałam komunikat, że jest blokada i mam zgłosić się do Oddziału i oczywiście nie było ich na koncie zaksięgowanych. Jednak nadal swoich pieniędzy nie odzyskałam oni sobie to będą wyjaśniać teraz i mają na to 30 dni. Pan Dyrektor tego Oddziału miał dla mnie dobre rady typu: abym uszanowała ich procedurę i czekała na wyjaśnienie, sugerował również że może to nie do końca jest tak jak mówię i oczywiście jak to dużo dla mnie zrobiono i w ogóle. A kiedy próbowałam w momencie zatrzymania pieniędzy złożyć na infolinii reklamacje łączyłam się 3 razy aż wreszcie reklamację przyjęto. Między innymi pani na infolinii zapytała skąd mam ten telefon i skąd dzwonię zdziwiona mimo, że na bankomacie podany był ten numer. Mają procedury, które dbają o ich wygodę, a klient to taki dodatek do tego wszystkiego. Te bankomaty powinny mieć komunikat ostrzegawczy: "drogi kliencie wkładasz pieniądze na własne ryzyko, jeśli bankomat zatrzyma to może je dostaniesz, jeśli tak zdecydujemy ale dopiero po 30 dniach". Zaczynam wątpić czy je w ogóle odzyskam.


PEKAO-najgorszy bank niekompetentni pracownicy PEKAO-najgorszy bank niekompetentni pracownicy
20.04.2016. 15:16

najgorszy bank

Najgorszy bank. Mam kilka kont w różnych bankach i każdy z nich wypada o niebo lepiej. Tak banalna sprawa jak zgłoszenie wymiany dowodu osobistego, którą w innym banku można załatwić przez internet lub ewentualnie w czasie 2-minutowej wizyty w banku, w banku pekao trwa ponad godzinę. Charakterystyczna dla tego banku jest nieżyczliwa i niekompetentna obsługa - w szczególności pan z obsługi klienta na Roosevelta w Poznaniu. Kiedy byłam w tym oddziale zaktualizować dowód, próbowano mnie nakłonić do udania się do oddziału, w którym założyłam konto... Potem ściągali jakieś dokumenty z tegoż oddziału, a dla zabicia czasu pan postanowił podsunąć mi do podpisu jakąś "aktualizację umowy", którą - o zgrozo - zaczęłam czytać. Kiedy powiedziałam, że chcę umowę przeanalizować w domu, bo widzę kilka niepokojących zmian i zapytałam do kiedy najpóźniej tą "aktualizację" muszę podpisać, pan mi powiedział, że mogę podpisać kiedy chcę, bo on i tak w systemie wprowadził, że ja tą "aktualizację" podpisałam!!! Dodam jeszcze, że przy wypłacie gotówki bankomat nadal informuje mnie, że mój dowód stracił ważność i powinnam się udać do najbliższej placówki banku.
Pozostali pracownicy tego banku, z którymi miałam do czynienia, również nie grzeszą kompetencją ani przyjaznym podejściem do klienta.
Szokuje mnie też samodzielne zmienianie przez pracowników banku umowy kredytowej niezgodnie z zapisami umowy i zasłanianie się niewiedzą na ten temat.
Zdecydowanie odradzam ten "bank"!!!


Rebel Rebel
15.04.2016. 08:27

opinia o pekao

Bardzo slaby bank w którym każą płacić sobie za wszystko. XXI wiek, prawie każdy bank oferuje darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów, a Pekao się cofa w tej kwestii. Każą sobie płacić za wypłaty już nawet z euronetu, tak więc darmowe wypłaty pozostawili jedynie ze swoich bankomatach (których jest jak na lekarstwo). Opłata za prowadzenie konta, opłaty za przelewy, opłaty za wszystko. Kredyty i pożyczki na wysoki procent, a lokaty na taki, że ja bym się wstydził ludziom je oferować, naprawdę wstyd. I jeszcze ten tekst pracownika, że teraz w każdym banku takie % oferują, a obok za ścianą u konkurencji okazało się, że jednak nie każdy. Robią ludzi w balona licząc, że się człowiekowi nie będzie chciało latać i wykłócać o kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych. Ja nie odpuściłem i wszystko mi zwrócono, ale domyślam się ile ludzi machnęło ręką i sobie odpuściło walki o swoją kasę. A potem ludzie dziwią się, że prezes Pekao niejaki Luigi zarabia po 17 mln rocznie, to jest 26 tysięcy dziennie, to jest chore.


Joanna Joanna
07.04.2016. 16:30

Pekao SA

Dlatego nigdy nie chciałam zakładać konta i robić przelewy przez internet, zniechęciłam się, ale teraz skusiłam się na to, czy warto je założyć. No cóż, jak widzę i czytam wasze opinie, że macie spore problemy z tym bankiem to ja rezygnuję. Dziękuje


DARIUSZ DARIUSZ
18.03.2016. 00:01

strata pieniedzy

własnie planuje zerwać umowę z tym beznadziejnym bankiem,
-konto w tym banku mam jakieś 10 lat,ale od niedawna zacząłem
zwracać uwage na opłaty,poprostu zdecydowanie lepiej wyjdziecie na tym
-jak będziecie trzymać pieniądze pod poduszką -a nie u nich.
-zyski z lokat często nie wystarczają na pokrycie kosztów bzeba jeszcze anku,
więc trzeba jeszcze dopłacać do tego interesu,więc proszę zapomnić o
jakich kolwiek zyskach.
a obsługa -też całkiem nieżle,-gdy kończyła mi się ważność karty ,zgłosiłem to
w banku,-zapewniano mnie -że po kilku dniach dostanę nową ,
z kilku dni -zrobilo się 45dni,-po prostu rzez 1,5miesiąca nie miałem zadnej karty,więc nikomu nie polecam ,fakt panie w banku ładnie się uśmiechają ,ale niestety to tylko tyle


Romi69 Romi69
09.03.2016. 23:31

Były klient

Przez wiele lat miałem ROR w PEKAO SA
Był oddział w moim powiatowym miasteczku , miłe i znajome Panie, mogłem wypłacić i wpłacić 30 tyś bez robienia sensacji, rzadko były kolejki - byłem latami zadowolony.
Niestety pojawił się Unicredyt
Bank stał się najdroższy na rynku!
Poszedłem do PKO BP aby założyć ROR - po 30 min stania w kolejce wróciłem zrezygnowałem.
W UniCredito było coraz drożej , ale bez kolejek
Musiałem zapłacić za rezerwację wakacji kartą - złożyłem wniosek o kartę z limitem 50% miesięcznych wpływów - decyzja odmowna .
Po kilkunastu latach użytkowania konta VIP
Na szczęście tydzień wcześniej otworzył się BGŻ. Nie jest rewelacyjny, ale lepszy

W PL banki traktują nas jak idiotów i lekceważą za lojalność
Moja rada : Nie przywiązuj się do banku on chce tylko cię oskubać.
PS Nie wiem jak jest w bankach spółdzielczych


GRE GRE
12.02.2016. 08:49

omijac z daleka

dewizą banku powinno być "oddaj nam swoje pieniądze i nie chcemy cie więcej widzieć!"
drogo i do tego źle
a ta zmiana polegająca na tym, że aby cokolwiek załatwić trzeba stawić się w "dowolnej" placówce banku - mistrzostwo świata:))))
omijac szerokim łukiem


Jola Jola
11.02.2016. 11:32

Koszmar

Po raz pierwszy w życiu spotkałam się z tak okropną obsługą klienta. Mimo, że pani, która zakładała mi konto była bardzo miła i pomocna, pozostali pracownicy banku widocznie mają klientów głęboko w..... nie można normalnie ani wpłacić, ani wypłacić środków z konta, obsługa jest bardzo długa, na zapytanie odnośnie kosztów utrzymania konta Pan mi dzisiaj powiedział, że "go nie interesują problemy klientów i można wejść w googla i poczytać na stronie". SKANDAL. Nie polecam tego Banku.
NAJGORSZY BANK W POLSCE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


elso elso
02.02.2016. 20:08

nigdy więcej nie chcę mieć nic wspólnego z tym bankiem

Potwierdzam niekompetencję i pazerność banku opisaną przez "eryka". Nie będę opisywała całej historii dotyczącej kredytu hipotecznego zaciągniętego w tym banku. Powiem tylko tyle, że żadna moja uwaga, ani nawet ewidentne błędy w projekcie umowy dotyczące np, wpłaconych kwot w formie zaliczki i zadatku przy umowie przedwstępnej zawartej ze sprzedającym (wpłaciłam 10 000,00 a bank napisał, że 5000) - nie zostały uwzględnione ani poprawione; nie uwzględniono mojego sprzeciwu i wpisano mi do umowy DOBROWOLNE ubezpieczenie CPI (bo od tego pracownica banku miała prowizję - ale ja gorsze parametry), poinformowano, że obowiązkowe ubezpieczenie na życie zawarte za pośrednictwem banku będzie wynosiło 612 zł, a jak podpisałam umowę zażądano 2080 zł (wypowiedź pani z banku "bo tak mi wyszło z systemu") - to tylko część "popisowych numerów tego banku". Ostatecznie umowy mogłam nie podpisać, ale bank z premedytacją wyznaczył podpisanie umowy kredytu dwie godziny przed zawarciem umowy notarialnej. Gdybym nie podpisała tej umowy, straciłabym pieniądze wpłacone jako zadatek W każdym razie tych błędów było tyle, że mam tego banku najserdeczniej dosyć. Zaskarżyłam jedno z postanowień umowy do Sądu ochrony Konsumentów - czekam na postanowienie Sądu. Na moją sytuację to już nie będzie miało wpływu, ale może ukróci chociaż trochę samowolę tego banku. Na szczęście spłaciłam już kredyt i teraz będę zamykała konta. Jak postanowiłam tak zrobię i mam nadzieję, że nigdy więcej nic wspólnego z tym bankiem mieć nie będę. Jednak dla sprawiedliwości muszę dodać, że spotkałam tam co najmniej jedną osobę którą odbieram jako rzetelną i uczciwą.


Anonim Anonim
13.01.2016. 16:12

Opinia

Witam nie polecam , problemy z przekazaniem przelewów internetowych, musiałem także nówke karte wymienic bo ta przestała działac, opłaty dosc wysokie za konto internetowe ,mój pierwszy bank i wiecznie są problemy,nie raz 3x sie logowałem dobrze do konta na 100% a wyskakiwało mi ze błedny kod i blokowali konto ,potem wyszukiwanie jak odblokowac itp ,młody sobie poradzi ale starsza osoba niekoniecznie. NIE POLECAM


jrry jrry
06.01.2016. 14:39

smiechu warte

czekam i czekam na przelew z konta pekao do pekao juz 2 dni dzisiaj swieto tez nikt nie ruszyl palcem. Szkoda gadac! Zmieniam Bank!

Prowizje naliczanie dodatkowych opłat to norma!!!!!!!!


eryk eryk
15.12.2015. 07:34

kredyt w banku

Kasyna w Las-Vegas dają lepsze warunki kredytowe niż pekoa.
Przykład z Elbląga. Chciałem uzyskać kredyt w banku na ul. Hetmańskiej na małą kwotę/przy moich wpływach stałych ok. 4300zł./ najpierw powiedziano mi że mam małą zdolność kredytową ale szefostwo przystało na udzielenie kredytu, Pani prowadząca poinformowała o oprocentowaniu ok. dokładnie nie pamiętam ale 15% pod warunkiem że wezmę ubezpieczenie od kredytu kiedy odmówiłem to zmienił się oprocentowanie do ok.18%-mafia!!!!.
Bank nie zaproponuje oprocentowania w ramach od -do tylko granice górne-nie dba o klienta, zdziera bez skrupułów. Omijajcie ten bank, tam każdy konsultant pracuje na swoje zyski nie licz na korzystne warunki i tak cię przekręcą.


Ewa Ewa
02.12.2015. 21:11

z dala od tego banku

absolutnie nie polecam tego banku, klientów traktują gorzej niż... brak słów szczególnie pracownik pani Barbara M.....ka z oddziału Rynek Kościuszki z Białegostoku jest najmniej sympatycznym pracownikiem na dodatek mało doinformowana wmawiała mi bzdury.


Moloch Moloch
20.11.2015. 12:40

KPINA NIE BANK

Założyłem konto internetowe w tym nieszczęsnym banku, gdy zakładałem konto dowiedziałem się, że aby wyrobić kartę należy jeszcze raz się zjawić w banku by została wygenerowana, następnie okazało się jednak że karta która została mi wydana trafiła w czarną dziurę i nigdy do mnie nie dotarła. Oczywiście o karcie dowiedziałem się podczas rozwiązywania umowy!!! Aby załatwić cokolwiek na swoim koncie INTERNETOWYM należy za każdym razem udać się do placówki, ponieważ internetowo bądź telefonicznie nic się nie da załatwić, kompletnie nic!!! Bank ten nie potrafi nawet rozwiązać umowy z klientem (rozwiązanie oczywiście osobiście w placówce), okres rozwiązania umowy ustalony na 1 miesiąc, przy czym z konta nie można korzystać już około 2-3 dni po podpisaniu oświadczenia. NIE POLECAM TEGO WŁOSKIEGO NIESZCZĘSNEGO BANKU!!!


Beata Beata
11.11.2015. 11:59

Bank Pekao

Ostrzegam przed korzystaniem z banku PKO SA i PeoPay !!! Już po raz trzeci wypłacałam z peopay i bankomat nie wypłacił a wypłatę zaksięgowało, chore!!!! Tyle że tym razem była to większa kwota i nie mam teraz jak dziecku jedzenia kupić i rachunków opłacić. W banku pracownicy nawet nie mają pojęcia co to jest peopay choć pani miała banner przed sobą 3 metrowy. Przy próbie kontaktu z biurem obsługi tego najdroższego banku w Polsce dostałam informacje że mam złożyć reklamacje i czekać nawet do 90 dni na łaskawe rozpatrzenie a dziecko mogę sobie powietrzem nakarmić chyba. Prosze was udostępnijcie ten post jeśli i wy macie, mieliście kłopoty lub chcecie mi pomóc i innym oszukanym aby pokazać całą prawdę o PKO SA . P


Wioleta Wioleta
08.10.2015. 12:14

NIE POLECAM

opłaty za wszystko co tylko możliwe, za każdy wpływ gotówki po 5 EUR oprócz tego za kartę i dodatkowo za konto to wychodzi trochę dużo żeby im oddawać za darmo!!!


Damian Damian
30.09.2015. 21:52

BEZNADZIEJA

jeden z najgorszych banków jakie w życiu widziałem a konta mam w wielu bankach. totalna porażka i amatorka przy obsłudze. Nie wiem jak można wciskać ludziom kit że to jest dobry bank... tylko ludzie którzy nie mieli kont w innych bankach mogą chwalić tą beznadzieję !!!!!!!!!!


anna anna
30.09.2015. 11:23

BANK DOPROWADZAJACY DO DEPRESJI

Najgorszy bank jaki może być w Polsce.
Właśnie sprawę kieruje do adwokata, każdy pracownik w banku ma swoje przepisy, traktują ludzi jak śmieci, nie znają procedur banku.
Mam przez ten bank problemy zablokowane pieniądze,
odebrali pismo od komornika o zdięciu blokady a po tygodniu wysłali do komornika pieniądze, komornik odesłał im z powrotem a pieniądze dalej zablokowane walka przez miesiąc z nimi nie dała skutku i teraz sprawa do adwokata a kasy jak nie ma na koncie tak niema.
Ostrzegam szkoda nerwów


Polak Polak
22.09.2015. 18:39

Zmiany umowy

W PKO BP zmieniają warunki umów bez powiadamiania zainteresowanego. Pobierają opłaty bez jakiegokolwiek systemu powiadomień. Robią co chcą i jeszcze mam być z tego zadowolony. To jawna kradzież. Przecież w sklepie jak nie odpowiada mi cena to nie kupuję. W PKO BP są inne zasady.


aga aga
01.08.2015. 21:00

uwaga na eurokonto

Witam wszystkich. postanowiłam ostrzec!!! opłata za euro konto 2,5 E jest kpiną opłaty są znacznie wyższe i pozbawione logiki. Z mojego konta pobiera 2 % opłaty z sumy jaka wpływa za przelew przychodzący. Z każdej tygodniówki zabierają 5 E tylko za to za jest wpływ na konto.... absurd (czyli 20 E miesięcznie). Plus opłaty za wypłaty kartą w bankomatach za granicą i płacenie kartą (euro konto) dałam się oszukać tylko 2 tygodnie. Już zgłoszone pisemne wypowiedzenie umowy. pozdrawiam PKO SA nigdy więcej nie będę miała z wami do czynienia.


Din z Tonikiem Din z Tonikiem
15.07.2015. 16:10

Dziekuję, zostałem wyleczony

Dzisiaj zauważyłem ciekawą reklamę Pekao karty wielowalutowej.
Jednakże po przeczytaniu opinii poniżej, jestem skłony przyznać się do błędu omamienia reklamą.
Moje zamierzenie przeniesienia konta do Peka zostało skutecznie ostudzone.
Dziękuję wam drodzy internauci, dzięki wam moje miliardy trylionów nie trafią do banku Pekao :)

Dziekuję!!!!


kolo kolo
22.05.2015. 08:41

najgorszy bank w Polsce

miałem konta w różnych bankach ale ''pko sa'' jest najgorszym i najdroższym bankiem w Polsce, a mimo to ich prezesina zarabia najwiecej z wszystkich prezesików banków w Polsce - dlatego ten bank jest taki drogi, a do tego dochodzi spora liczba pracowników, tylko z załatwieniem czegokolwiek jest problem. Wielu znajomych porezygnowało z tego banku lub z racji musu (hipoteka itp.) zmienili konta na tańsze.
To jest bank z haczykami, więc czytajcie dokładnie umowy !!!


kon kon
13.05.2015. 01:07

rozczarowanie

wielkie rozczarowanie, bo bank chciałby zeby mu płacic za dosłownie wsyztsko! 300zl musze zaplacic karta a jak nie to 9,9 - kojena opllata za prowadzenie komnta cos okolo 7zl jezeli na konto nie wlynie w przeciagu 3 miesiecy 1500zl - ale uwaga najlepsze przed wami - 10 groszy - tyle place za kazdą wykorzystana zdrapke, za kazdego smsa 25 groszy - LUDZIE opanujcie sie - ja juz zrezygnowalam z takiego konta...

wiekszosc bankow oferuje do wybory vise i mastercard - pani w banku bardzo sie zdziwila, ze chce cos wybrac, bo tu nie ma takiej mozliwosci - konsultanci na poziomie - nazwijmy to niskim, bo nie chce nikogo obrazac, nie odpowiadaja na maila reklamacyjne... myslicie ze bezkarnie mozecie robic co wam sie podoba? pozdrawiam ten swietny bank pekao


Manny Manny
05.05.2015. 00:33

Opinia

Korzystam z Eurokonta Intro w PEKAO SA przede wszystkim dlatego, że jest to konto dość opłacalne. Nie muszą płacić za jego prowadzenie, mogę mieć do niego dostęp wszędzie tam, gdzie działa Internet, a jeśli już muszę iść do oddziału to mam pewność, że znajdę go w każdym mieście, a nie w kilku miejscach w Polsce. Zgadzam się z opiniami, że to jeden z najbardziej przejrzystych banków.


wuju wuju
01.05.2015. 09:40

Nie polecam Pekao

Tak jak piszą czytelnicy, przelewy w piątek z konta firmowego na osobiste w tym baku, gdy późno złoży się przelew pieniądze będą dopiero w poniedziałek. Chodziłem w ostatnich miesiącach do banku chciałem też by otrzymać kartę bankomatową do wypłat ze wszystkich bankomatów, niestety zawsze odpowiedź była ta sama takiej usługi jedynie konto mobilne, które daje możliwość wypłaty bez prowizji 2 razy w miesiącu.
W kwietniu przeczytałem o zmianach w tym banku od maja 2015, przelewy z Euronetu , których jest więcej niż bankomatów banku. Zdecydowałem się o zamknięciu rachunków w banku. udałem się do oddziału w Dąbrowie Górniczej gdzie złożyłem dyspozycję, pani zapytała się jaki jest powód, stwierdziłem mała liczba bankomatów i prowizje od maja w Euronet. Na to pani mówi oferujemy panu kartę z możliwością wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce na 12 miesięcy, byłem w szoku tyb bardiej zdecydowany byłem zamknąć rachunek.
Pani poinformowała mnie, że okres wypowiedzenia wynosi 30 dni i że karta bankomatowa przestanie działać już w ciągu kilku dni. Zapytałem jak to jestem mam być klientem banku do 31 maja a karta przestanie działać na początku maja, Pani stwierdziła jeśli zamykam rachunek to rezygnuję z ich usług i są mi zabierane.
Z niedowierzaniem na drugi dzień zatelefonowałem do Centrali Banku, gdzie uzyskałem informacje że źle
źle zrozumiałem informacje lub że pani źle mnie poinformowała. Więc udałem się do Banku, pracownica banku potwierdziła informację, że karta przestanie działać, i z uśmiechem na ustach zapytała, co już nie działa?. Miałem przy sobie dokument informujący ,że w związku ze zmianami regulaminu od 1 maja 2015 r mogę zrezygnować usług w trybie natychmiastowym i tak zrobiłem, zdziwiła mnie również informacja na wniosku o zamknięciu konta, która brzmiała tak: Klient zarządał zamknięcia rachunku z dniem 30/04/2015. Pomimo informacji o miesięcznym okresie wypowiedzenia.
Zdecydowanie nie polecam tego banku.


ludwik47 ludwik47
28.04.2015. 22:19

nie zazdroszcze

wow, Tommy, ale miałeś "przygode" dzisiaj. Nie ma czego zazdrościć...

podziel się ta historią tez na tym forum http://www.forum-bankowe.pl
warto żeby wszyscy wiedzieli, z czym trzeba się mierzyć w tym banku...


Tommy Tommy
28.04.2015. 20:45

karykatura nowoczesnego banku

Bank z poprzedniej epoki, na miarę XX wieku.
PIN do karty przychodzi na papierze i jest nadany z rozdzielnika.
Eurokonto mobilne - przelewy zdefiniowane płatne 20 groszy.
Karta - płatna jeśli nie zrobisz dwóch transakcji
Przelew z rachunku bieżącego na rachunek karty kredytowej w tym samym banku - jak dobrze pójdzie jest na drugi dzień, oprócz weekendów oczywiście
W tytule przelewu nie można używać polskich znaków, myślników, średników itp
...i wiele innych wymienionych w poprzednich opiniach.
Ale najlepsze teraz...
Przelew na dużą kwotę (sześciocyfrową) - potwierdzenie SMS i wyskakuje komunikat, że nie można zrealizować tylko trzeba czekać na kontakt z infolinii. Po 10 minutach dzwoni telefon - proszę podać numer klienta, jakiś pin, który kiedyś tam zdefiniowałem (nie paszczowo tylko z klawiatury się podaje, oczywiście). Tego pinu rzecz jasna nie mam przy sobie więc umawiamy się na telefon wieczorem. Dzwoni lala, przełącza na telefoniczne uwierzytelnienie, podaję nr klienta, wspomniany pin. OK, wpuściło. Wraca lala i chce jeszcze datę urodzenia i stały adres.
- Co to jest stały adres - pytam.
- No, pana adres.
- Ale ja podałem dwa - zamieszkania i zameldowania. O który pani pyta?
- O ten, który pan podał do weryfikacji
No super, myślę. Podałem więc oba.
- Proszę podać jeden
- Ale ja nie wiem, który...
- Proszę podać jeden
Podaję. Pudło. Potem pada formułka, że na jedno lub więcej pytań udzieliłem błędnej odpowiedzi oraz informacja, że od tej chwili WSZYSTKIE usługi banku są zablokowane i mam sobie iść do oddziału. W tym momencie zalała mnie krew. Nie działa karta, nie działa konto internetowe, nie działa nawet infolinia dla posiadaczy rachunków. Oczywiście, że pójdę do oddziału. Złożyć srogą reklamację i rozwiązać umowę.

Tak, ze z dala od tego banku. Nawet kijem nie tykać.


Anna Anna
23.04.2015. 10:46

Bank PEKAO SA - zdziercy i nic w zamian

W Banku PEKAO SA od ponad dziesięciu lat posiadałam konta firmowe i prywatne ( swego czasu VIP - nie polecam, tylko drożej się płaci ). Wysokie opłaty i prowizje, biurokracja rozdęta do granic możliwości, klienta traktują " per noga". Firmowe zlikwidowałam dawno, prywatne teraz. Potrzebne było zaświadczenie o danych z rachunku. Droga długa i burzliwa, ale jest ! I co się okazuje ? Za zaświadczenie ( wg tabeli opłat 15,- zł ) mam zapłacić 50,- zł, a i to podobno ulgowo, bo powinno być 100,- zł !!!! Pytam, dlaczego tak drogo i dowiaduję się, że to jest opinia ( ! ), a nie zaświadczenie.
Opinia, o którą nie prosiłam. Zaraz jadę to cudo odebrać, zapłacę i przyrzekam : MOJA NOGA WIĘCEJ W TYM BANKU NIE POSTANIE ! Nie polecam Banku Pekao SA :(


JerkovPL JerkovPL
19.04.2015. 20:57

Odpowiedź do Tomisława

Witam.

Oczywiście, że ta historia wydaje się niestandardowa, jednakże jest ona w pełni prawdziwa, a wydarzenia w niej opisane rozegrały się naprawdę. A co do kontynuacji historii:

Dzień po publikacji swojej opinii na tej stronie (tj. 1.4.2015), poszedłem do oddziału w którym założyłem konto. Odczekałem w małej kolejce do kasy, i uiściłem tą opłatę. W kasie powiedziałem że i tak nie korzystam z tego konta - na to babka odpowiedziała po przyjęciu zapłaty, że zaprasza do działu obsługi klienta w celu zamknięcia konta.

Poszedłem do stanowiska obsługi klienta, usiadłem, babka z obsługi widać że konkretna i że nie trzeba się stresować. Powiedziałem jej że chciałbym zamknąć konto bankowe i wszystkie pozostałe usługi (rachunek, karta debetowa, bankowość elektroniczna). Na pytanie co jest tego powodem, odpowiedziałem wprost że:
- nie korzystam z konta (nie mam źródła przychodu)
- opowiedziałem dokładnie taką samą historię, jaką opisałem tutaj

Potem wszystko poszło jak z gwinta - zaczęła się procedura zamykania usług, oczywiście poprosiłem o kopie poleceń zamknięcia usług w banku (wiadomo, coby w przypadku gdyby coś nie teges, to wtedy żeby pokazać kopie wszelkich wypowiedzeń). Karta zniszczona, usługi zamknięte, a 1.5.2015 mój rachunek zniknie z systemu banku. Powiedziałem też wprost do babki, że "szkoda że przez taką akcję, musiałem podjąć decyzję o zaprzestaniu dalszej współpracy z waszym bankiem". Kopie wypowiedzeń dostałem, podziękowałem, wyszedłem.

I na tym moja współpraca z tym bankiem się kończy - teraz trwa druga walka, o zwrot tej gotówki... jak dla mnie to bank powinien ruszyć dupę i sam zwracać tą kasę.


Tomisaw Tomisaw
19.04.2015. 20:31

Odpowiedź do JerkovaPL

Czytam tą historię i... nie wierzę, że bank tak może udupić człowieka! Z ciekawości spytam jak ta historia się skończyła, jeżeli nie jest to tajemnica?


Strony: << Pierwsza 1 2 3 Ostatnia >> (3 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2017 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !