Konta bankowe · Konto · Konto w Pekao SA - Warto założyć? Wasze Opinie?

Porównanie i opinie o kontach dostępnych w banku Pekao SA

pekao Pekao SA Bank z żubrem od lat kojarzy się z tradycyjną bankowością. Zorientowany zarówno na klientów korporacyjnych jak i indywidualnych, atrakcyjny przede wszystkim dla tych, którzy nie wyobrażają sobie obsługi konta bez wizyty w oddziale. Niestety – również bez sporych kolejek, które bywają zmorą wielkich banków. W ostatnich latach bank mocno postawił na rozwój bankowości nowoczesnej, z dostępem przez elektroniczne kanały. Ale mimo wszystko, gdy patrzeć na ofertę konkurencji (choćby tabelę opłat i prowizji) wydaje się, że bank z żubrem o nowych klientów nie walczy tak, jakby mógł.

Pekao Eurokonto Optymalne

Eurokonto Optymalne – konto, za które opłata wynosi 3,99 zł miesięcznie, zaadresowane jest do tych, którzy chcą być obsługiwani w oddziale (posiadacze tego konta mają jednak również dostęp do elektronicznych kanałów obsługi konta, tyle tylko że jest on dodatkowo płatny – 6 zł). Przelewy krajowe zlecane w oddziale są płatne (4,99 zł), płatne są również przelewy wykonywane przez Internet i automatyczną infolinię (0,50 zł). Zlecenie przelewu przez telefon, przy pomocy konsultanta kosztuje 2 złote. Miesięczna opłata za kartę debetową to 4,98 zł.

Eurokonto Net - Konto internetowe Pekao

Eurokonto Net – przykład darmowego konta, za które nieuważny klient może zapłacić jak za przysłowiowe zboże. Darmowe założenie i prowadzenie rachunku, darmowe przelewy przez Internet – również krajowe. Klient płaci za zabezpieczenie transakcji, chyba że zdecyduje się na pobranie telefonicznej aplikacji PekaoToken, która służy do generowania kodów. Bank wydaje do konta bezpłatnie kartę Maestro. Opłata miesięczna wynosi 3,98 zł. Jeśli wykonamy nią przynajmniej cztery transakcje bezgotówkowe, bank udzieli 50 proc. zniżki. Drogo kosztują usługi, wykonywane poza Internetem, względnie automatyczną infolinią. Przelew wykonany za pośrednictwem konsultanta kosztuje 4 złote. Przelew w oddziale banku to koszt 9,99 zł – i to nawet, gdy chcemy przelać pieniądze na rachunek w Pekao SA. Gotówkę na konto bez prowizji można wpłacać w oddziałach banku, a również we wpłatomatach (bankomatach z opcją depozytową). Wypłaty oddziały banku realizują bez prowizji, bezpłatne jest też korzystanie z bankomatów Pekao SA oraz sieci Euronet. W innych bankomatach prowizja to 4 proc., ale minimum 6 złotych.

Eurokonto Intro - Konto w Pekao dla młodych od 18 do 30 roku życia

Eurokonto Intro – to oferta dla klientów do 30 roku życia (studentów i zaczynających życie zawodowe). Taki klient szuka przede wszystkim taniego konta. I bank rzeczywiście zapewnia darmowe założenie i prowadzenie rachunku, całodobowy dostęp do konta przez Internet oraz telefon. Bezpłatne są wypłaty z 4 tysięcy bankomatów w Polsce (bankomaty Pekao SA i Euronet) i prawie 20 tysięcy bankomatów za granicą. Ale przelewy krajowe (na rachunki poza bankiem) są płatne – 0,5 zł przez Internet i automatyczną infolinię, 4,99 zł w placówce. W dodatku, choć wykonywanie przelewów internetowych jest płatne, trzeba płacić podwójnie – za zabezpieczanie transakcji. Choć w większości banków tokeny i hasła SMS są bezpłatne, w Pekao SA trzeba za nie płacić. Likwidacja konta przed upływem 90 dni od otwarcia jest odpłatna – koszt to 35 złotych.

Bezpłatne konto dla nieletnich - EuroKonto Kieszonkowe

Eurokonto kieszonkowe to oferta dla najmłodszych klientów – od 13. roku życia. Konto jest bezpłatne, bezpłatny jest dostęp przez Internet, telefon i sms. Bezpłatne są wypłaty z 20 tysięcy bankomatów w Europie (4 tysiące w Polsce), zaś dla młodych klientów mogą być atrakcyjne rabaty – nawet 30 proc. – u partnerów programu „Płać kartą, bo warto”, wśród których są m.in. księgarnie i szkoły językowe.

Konto w Pekao SA - Warto założyć? Wasze Opinie? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
2.2 na 5
89 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (147 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 1 2 3 Ostatnia (3 stron razem)
maelo77 maelo77
12.04.2015. 14:41

Zwolnienie z prowizji

Chyba się przestraszyli...bo można w dowolnym Oddziale PEKAO złożyć wniosek o zwolnienie z opłat z wypłat z bankomatów Euronetu. ( na chwilę obecną można dostać promesę na 12 miesięcy)....a później zobaczymy


JerkovPL JerkovPL
31.03.2015. 00:48

GÓWNO DEKADY!!!

Peka(ł)o to jedne wielkie GÓWNO!!! A na dowód prawdziwa historia, z mym udziałem jak to stałem się "klientem" tego banku... całość jak się zaczęła moja przygoda z tym bankiem.

Mój ojciec posiadał konto w tymże banku, niestety w 2010 dorwała go śmierć. Po kilku latach różnych potyczek sądowych (prywatne, niezwiązane z historią), dostałem informację żebym z racji że jestem pełnoletni - pojechał do oddziału gdzie ojciec zakładał konto, w celu jego zamknięcia.

Zajechałem więc pod koniec sierpnia 2014 do tego oddziału. Na początku elegancja - babka z obsługi spoko, wytłumaczyła co i jak, myślałem "Nie no, spoko"... ale jednak coś mi nie pasowało, i spytałem na koniec wprost o to, z jakiego tytułu są te pieniądze - uzyskałem odpowiedź że są to pieniądze które należą się mi i siostrze, dzielone "fifty-fifty" ;-]. Właściwie wg. babki z banku wszystko co musiałem zrobić to zameldować się z siostrą i zlikwidować konto.

Zajechaliśmy więc na początku września 2014, zamknęliśmy konto ojca. Znów ta sama babka z obsługi. Podpisałem z siostrą odpowiednie papiery, ona dostała kasę, ja z racji że nie posiadałem żadnego konta bankowego poprosiłem o wypłatę bezpośrednio. Kazano mi chwilę poczekać...
...w międzyczasie siostra wyszła z banku, do mnie po chwili wróciła babka z obsługi i dostałem info że nie mogę otrzymać pieniędzy bezpośrednio, bo jakaś blokada czy coś. Coś czułem że babka kombinuje, ale z racji tego że w kwestii bankowości byłem świeżakiem, toteż pomyślałem że chyba tak to musi być.
Powiedziałem więc babce prawdę, że NIE posiadam ŻADNEGO konta w ŻADNYM banku. I tutaj zaczęła się super propozycja - proponują Eurokonto Intro. Oczywiście zalety dlaczego warto mieć to konto, normalnie jak na początek oferta żyć nie umierać. Koniec końców, założyłem to konto, oczywiście z racji dzisiejszych czasów poprosiłem również o wydanie karty. Wg. zapewnień obsługi, karta miała przyjść jeszcze pod koniec tygodnia, a PIN do niej tydzień później. I tu się zaczynają pierwsze jaja z tym bankiem...

Karty do końca tygodnia nie otrzymałem, postanowiłem się więc kopsnąć do oddziału gdzie zakładałem to konto w celu spytania się o list z kartą. Odpowiedź: "Bardzo pana przepraszamy, ale jeszcze nawet nie wysłaliśmy dyspozycji o wydanie karty". Ładnie się zaczyna, ale dobra - wysłali przy mnie tą dyspozycję, kilka dni później dostałem kartę. PIN przyszedł po 6 dniach od otrzymania karty. I tu się zaczyna powód, dla którego uważam ten bank za gówno...

Początek października 2014. Wracam na kwadrat, sprawdzam pocztę - oho, awizo na mnie. Poszedłem więc odebrać list, okazało się że to kochane Peka(ł)o postanowiło mnie uraczyć grubym listem. Już myślałem że to jakiś regulamin czy coś... no gdzie proszę państwa, Pekao zj**ało mnie i siostrę że pieniądze z konta ojca okazały się być nam... uwaga uwaga... NIENALEŻNE!!! i że mamy je zwracać szybciutko, biegusiem w ciągu 2 tygodni.
Okazało się bowiem, że kasa ojca która wg. babki z obsługi należała się mi i siostrze, okazała się zasiłkiem pielęgnacyjnym, który to jak wiadomo nie podlega pod spadek... jako bonus, spadek ten był wypłacany pośmiertnie (!!!).

Dzisiaj dostałem list z informacją, że na koncie mam prawie dychę zadłużenia. Dostaną tą kasę, niech się udławią. Nie polecam tego banku - za "burdel" oraz za szacunek na początku posiadania konta. Dziękuję Peka(ł)o za niesamowite doznania, dzięki którym teraz muszę z siostrą spłacać dług, które tak naprawdę ten pseudobank powinien spłacać. Jesteście w pytę zaje**ści!


marco marco
07.03.2015. 16:48

Po 16 latach tak traktowac klienta

Mam w PEKAO SA konto od 16 lat , 11.50 za prowadzenie konta, 50 gr za przelewy on -line a teraz płatne bankomaty Euronetu.
Ma bank podejście do klienta , nie ma co powiedzieć.

Idę do ING Bank Śląski , konto Direct.


emila emila
06.03.2015. 23:06

Opinia

ja też z wami zrywam umowę w całej unii bankomaty są bez opłat, wielu nas zrezygnuje liczę że klienci pokażą bankowi tak jak 2 lata temu telewizji N


Nene Nene
26.02.2015. 13:35

Bankomaty Euronet już nie takie darmowe.

Do tej pory byłam względnie zadowolona ze swojego konta. Od 1 maja 2015 wchodzi w życie regulamin, w którym za każdą wypłatę z innego bankomatu niż Pekao należy zapłacić. Za wcześniej darmowe wypłaty z bankomatów Euronet będzie trzeba zapłacić 1,49zł, (po roku będzie 5+zł). Kiedy w innych bankach bez problemu można wypłacać ze wszystkich bankomatów, Pekao odwraca się plecami do klienta. W Białymstoku to jest może z 5 bankomatów Pekao, a Euronetu pełno. Dziękuję bardzo, chyba się pożegnamy.


Szymon Szymon
18.02.2015. 23:42

Podejście do klienta

Stanowczo odradzam wszystkim którzy chcą założyć konto w tym banku , gdy się zakłada konto wszystko jest w porządku ale gdy chodzi o załatwienie konkretnej sprawy to już się zaczynają schody. Pani z obsługi klientów jest nie miła, próbuje odsyłać do oddziału w którym się zakładało konto, mimo iż w regulaminie jest wyraźnie napisane iż wszelkie sprawy dotyczące naszego konta można załatwiać w każdym oddziale banku. Ponadto ewidentny brak szacunku do ludzi młodych, studentów, których traktuje się jak tzw "piąte koło u wozu", czyli najlepiej żeby nie miał żadnych praw tylko posłusznie podpisywał co Pani z obsługi podsunie.


roxi roxi
16.02.2015. 01:50

ING GORZEJ JUŻ SIĘ NIE DAŁO :D

W ING- Tam jest jeszcze gorzej.. nie polecam!
Bank Pekao S.A jest jednym z najlepszych banków.. Owszem Zgodzę się z tym że są opłaty za eurokonta ale NIE wszystkie mam tu na myśli (mobilne, net).
Wielu ludzi nie czyta UMÓW bo po co...a pozniej WIELKIE pretensje... OGARNIJTA SIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BANK POLSKA KASA OPIEKI S.A NAJLEPSZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Anka Anka
09.02.2015. 19:39

Oferta dla nowych klientów

Do tych co piszą tutaj o czytaniu umów, o zapytaniu w PEKAO o inne możliwości - informuję, że darmowe konto dla osób z wpływami miesięcznymi bodajże min 5 tys jest owszem ale dla NOWYCH klientów, jak to usłyszałam od pana w banku to myślałam, że wybuchnę śmiechem, czym oni chcą zatrzymać klienta??????????????????????? z czym do ludzi ja się pytam?????????????? przeszłam do ING nie dla frajerów


ANNA181 ANNA181
25.01.2015. 10:37

konta płatne w PEKAO SA

INFORMACJA DLA TYCH CO NIE CZYTAJĄ UMÓW DO KONT!!!!!!!!!!!!

Jeśli masz konto płatne w PEKAO SA za 11,50 albo 9,99 to masz DARMOWE ASSISTANCE!!!!!!!!!!!
NP. Masz darmową usługę naprawy sprzętu AGD; RTV;IT aż do 8 lat , czyli po okresie gwarancji, masz Ubezpieczenie NW za granicą w pełnym zakresie nawet do 120tys., zastępczy samochód w razie awarii etc........Gdzie znajdziesz na rynku tańsze ubezpieczenie?gdzie znajdziesz uczciwego Serwisanta sprzętu pogwarancyjnego?A tu nie szukasz tylko dzwonisz do Banku i w ciągu 24 godzin np. naprawiają ci pralkę, a ty płacisz tylko za wymienione części, lub nic jeśli sama je kupisz, bo USŁUGA NAPRAWY JEST DARMOWA!!!!!


Dominik Dominik
23.01.2015. 20:11

odpowiedz dla Carlossa

"Carloss
03.07.2010. 12:56
Opinia

W XXI ciągle nie można zobaczyć historii rachunku za ostatnie 6 miesięcy. O eksporcie historii rach. to nawet nie ma co marzyć
Od lat wypłacałem kesz w banku na kartę bankomatową. Ale już nie mogę, bo musiałbym udać się do oddziału, w którym zakładałem konto i zmienić sposób autoryzacji z karty IKM na dowód os. Mogę zmienić to w dowolnym oddziale, ale musiałbym otworzyć w nim rachunek np. walutowy!! Który jest darmowy oczywiście ;)" - nie umiesz korzystać z pekao24, ale twojej nieumiejętności winny jest oczywiście bank.....


Dominik Dominik
23.01.2015. 20:04

odpowiedź dla Anny

|Wielkie Rozczarowanie

Niestety będę musiała zrezygnować z usług tego banku bo utrzymywanie konta jest zbyt drogie na kieszeń studenta niepracującego. Co chwila pobierają jakieś opłaty, już sama nie nadążam za co. Po prostu likwiduję w przeciągu miesiąca i ani chwili dłużej !" - a zrobiłaś rozeznanie co jest obecnie u nich w ofercie czy czekasz jak księżniczka na księcia na białym koniu aż ktoś zapuka do Twojej komnaty?


Dominik Dominik
23.01.2015. 20:01

odpowiedź dla Barbary

"barbara
22.01.2015. 19:58
Opinia

Czytam,czytam I nie wierze ze tak niskie oplaty sa za prowadzenie konta poniewaz ja place miesiecznie 11,50 za prowadzenie konta +2,99 zl za karte.Rozumiem ze czas podziekowac bankowi za taka wspolprace.Zrobie to w poniedzialek skladajac wniosek o rezygnacje.Jest to rozboj w bialy dzien zeby miesiecznie rekwirowac 14,49 zl." ale jak dzwonią do Ciebie z propozycją spotkania w celu obniżenia opłat to pewnie posyłasz ich na drzewo


barbara barbara
22.01.2015. 19:58

Opinia

Czytam,czytam I nie wierze ze tak niskie oplaty sa za prowadzenie konta poniewaz ja place miesiecznie 11,50 za prowadzenie konta +2,99 zl za karte.Rozumiem ze czas podziekowac bankowi za taka wspolprace.Zrobie to w poniedzialek skladajac wniosek o rezygnacje.Jest to rozboj w bialy dzien zeby miesiecznie rekwirowac 14,49 zl.


Narcyz Narcyz
22.01.2015. 11:31

Polecam

Mam eurokonto intro dla mlodych, i naprawdę polecam. Szczególnie z racji wyjazdów za granicę, cenię sobie Unicredit. Duża ilość placówek i zdrowy przelicznik euro. Co do opłat - radzę poczytać szczególy. Ubezpiecznie, przelewy - wszystko jest tańsze niż w porownywalnych rorach, choćby w ING dla frajerów, które po za śmiesznym debetem 100 zł, daje w zamian kolosalne opłaty za nawet głupi przelew międzybankowy.

Ja za konto płace łącznie około 3 zł (wliczam w to opłatęza karte, oraz przelewy do innych banków niż mój)
Kontakt z bankiem mam zawsze bardzo dobry (I oddzial w Warszawie - nie wiem jak jest w innych)

Co za kredytów i pożyczek - uważam że Pekao to uczciwy bank. Fakt, bardo trudno jest uzyskać pożyczkę/kredyt - dla mnie to zaleta. Taki Raiffeisen czy Credit Agricole bardzo łatwo pożyczają pieniądze, a potem w przypadku chwilowych problemów równie łatwo wyciągają łapę choćby po twoją hipotekę, w przypadku chwilowych problemów.

Dobry zwyczaj nie pożyczaj, a jak już to w swojej walucie. Stabilny, duży bank, w którym czuje się bezpieczny. W życiu nie ulokowałbym swoich pieniędzy w malych, złodziejskich instytucjach jak chocby idea bank, ing lub t-mobile.


niezadowolona niezadowolona
21.01.2015. 13:10

Tragedia nie bank

Zakładając konto dla syna w euro, zapytałam się Pani czy nie będzie problemu z większymi kwotami, odpowiedziano że do 10 tyś euro nie ma problemu tylko parę dni wczesniej musze zgłosić ten fakt w oddziale. Od poczatku w oddziale nie mogłam wypłacić pieniedzy bo nie byłąm wprowadzona jako opiekun ustawowy bo syn jest nieletni, Pani która zakładała konto byłą na chorobowym a dokumentów nie mogła inna Pani znależć. Dzwoniłąm więc po syna i czekałąm aż skończy lekcję, póżniej żeby nie mieć problemów całą dokumentację woziłam ze sobą. Po czterech miesiącach okazało się, że ta Pani niedopilnowała istotnego faktu miesiecznej blokady na koncie do wysokości przecietnej średniej krajowej ustalonej przez GUS i nie można było wypłacić większej kwoty. Pierwszy raz spotkałam się z taką nie kompetencją pracującej osoby w banku. Za każdy przelew zagraniczny pobierane są kwoty i to nie małe. Pani która zakłądała mi konto oferowała mi kartę z której nie skorzystałam teraz chcąc skorzystać okazało się że do tego konta nie ma karty. Ja osobiście nie polecam, szukam innego banku.


Marek Marek
13.01.2015. 18:50

Czy czeka mnie gehenna z zamknięciem konta???

W listopadzie 2014 r złożyłem w oddziale banku PKO SA dyspozycje zamkniecia konta. pani poinformowała mnie że konto zostanie zamkniete na koniec grudnia 2014 r . Zabrała karte debetową ,która przy mnie zniszczyła wypisała zlecenie zamkniecia konta i ....zapewniła że konto zostanie na pewno zamkniete a środki na nim znajdujące się przelane na wskazany rachunek w innym banku. Dzisiaj cos mnie natknęło /13,01br/ o zadzwoniłem do Pani ktora zamykała konto / dała mi podczas pierwszej wizyty swoja wizytówkę/ aby sie dowiedziec czy konto juz zostało zamkniete i dlaczego pozostałej kwoty na zamknieteym rachunku nie mam na nowym. Odpowiedz: Rachunek nie został zamkniety ponieważ musza jeszcze sprawdzic .....ZGODNOŚC PODPISU ZE WZOREM JAKI ZŁOŻYŁEM PODCZAS ZAKŁADANIA KONTA !!!!! Miesiąc to mało na sprawdzenie podpisu!!Ponadto powiedziała że konto zostanie zamkniete na koniec stycznia!!!Nie wiem czy śmiac się czy płakać ale powiedziałem na koniec rozmowy Jeżeli zostanie pobrana przez bank kwota za obsługę konta za miesiąc styczeń to natychmiast zgłaszam zawiadomienie o przestępstwie OSZUSTWA /przestępstwo to jest ścigane bez względu na kwotę/ do prokuratury . Nie chodzi o kwote lecz o ZASADY !!!! Za kilka dni zadzwonię do banku i dowiem się na jakim etapie jest ....SPRAWDZANIE PODPISU!!!!


blus blus
05.01.2015. 17:02

SKANDALICZNY Brak kontaktu z Bakiem - nawet po kontakcie z idiotyczna infolinią która chce pomóc

Jestem klientem tego banku już od 10 lat , po czasie zostałem klientem "prestiż" doradca dzwonił do mnie raz w miesiącu z ofertą i wszystko było dobrze dopóki ie zmieniłem statusu na detal. Z uwagi na słabą ofertę lokat przeniosłem pieniądze do innego banku i z automatu stałem się klientem segmentu detal z którym Bank się już nie liczy. Dla tego segmentu kontakt z Oddziałem w którym się założyło konto jest niemożliwy, na wizytówkach otrzymywanych widnieje tylko info linia z Warszawy. A Warszawa wiadomo do czego służy - do krojenia klienta a nie do pomocy.

W żaden sposób nie można się skontaktować z pracownikiem z którym dzień wcześniej załatwiało się sprawę. Oddziały w terenie nie mają nawet 1 telefonu podanego do publicznej wiadomości i swoich klientów.

MOIM ZDANIEM TO SKANDAL , PIERWSZY RAZ SPOTYKAM SIĘ Z TAKIM BANKIEM KTÓRY KLIENTÓW DETALU MA GŁĘBOKO W POWAŻANIU. MOJE PIENIĄDZE JUŻ NIGDY NIE WRÓCĄ DO TEGO BANKU POZA DROBNYMI.

JAK KUBA BOGU TAK BÓG KUBIE. mijajcie ten bank szerokim łukiem bo lekceważą swoich klientów z których przecież żyją . TO NIE DO POJĘCIA.
Oburzony klient 5


zibi zibi
02.01.2015. 18:29

najgorszy bank

Nie polecam,po unieważnieniu upoważnienia dla osoby trzeciej ta osoba nadal może pobierać środki za pomocą karty kredytowej,lub bankomatowej,to jakaś parodia,jeżeli kogoś usuwamy z konta to chyba logiczne że całkowicie włącznie z blokowaniem kart.rezygnuje z tego złodziejskiego banku.To co powyżej ludzie piszą to szczera prawda!!!!!


Anna Anna
27.12.2014. 22:09

Wielkie Rozczarowanie

Niestety będę musiała zrezygnować z usług tego banku bo utrzymywanie konta jest zbyt drogie na kieszeń studenta niepracującego. Co chwila pobierają jakieś opłaty, już sama nie nadążam za co. Po prostu likwiduję w przeciągu miesiąca i ani chwili dłużej !


BASIA BASIA
19.12.2014. 22:29

bARDZO, BARDZO NIEŻYCZLIWY BANK!

Jaestem klientką tego banku od kilkunastu lat. Mam nawet status VIP-a. I ani razu nie udało mi sie dostać u nich kredytu!!!!!!!!!!!!!!!!! Mam stałe niemałe wpływy, głównie są to dochody z najmu . Starałam się o kredyt hipoteczny( mam kilka mieszkań)- nie dostałam,bo dochody są z najmu,a oni dzielą to na pół, nie mam dochodów z zatrudnienia....2 razy występowłam o kredyt gotówkowy i też odmowa. Nawet 5 tysięcy mi nie chcieli dać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Chory bank.
Ciekawe czy teraz dostałabym pożyczkę- założyłam u nich konto firmowe-od 1 i 1/2 roku. Pewnie znów by coś znaleźli, by nie dać pieniędzy.
Inne banki dają mi kredyty od ręki, mimo,że jestem klientką z ulicy. Dawno bym od nich uciekła, ale trzymają mnie tam konta. Zmiana byłaby dla mnie bardzo kłopotliwa. NAJBARDZIEJ NIEŻYCZLIWY BANK, JAKI ZNAM.


Anka Anka
06.12.2014. 11:40

Likwiduję konto

Mam u nich EUROKONTO od bardzo dawna, opłata miesięczna 11,50 pln, opłata za przelewy ostatnio ściągnęli mi z konta 1,50 zl, opłata za smsy zabezpieczające przelewy internetowe - ostatnio pobrali 1 zl, jakieś dziwne prowizje ostatnio 0,99 zl naprawdę nie wiem już za co, w zamian dostałam 0,18 zł odsetek, nie mogłam nic z tym zrobić ponieważ miałam u nich kredyt hipoteczny, który spłaciłam m-c temu i teraz nic mnie już nie powstrzyma od zmiany banku, NIKT z banku nie zadzwonił i nie zaproponował zmiany konta na inny tańszy rodzaj bo po co...jak frajer daje się rąbać to rąbią; obciach pobierać takie opłaty podczas gdy konkurencja ma naprawdę darmowe konta internetowe. Prawdopodobnie zmieniam na ING, myślałam o BZ WBK ale tam Santander wprowadza za duże zamieszanie. Dzisiaj przeczytałam, że Uni Credit udzielił kredytu Gazpromowi...


waldi waldi
28.11.2014. 18:35

opinia

Miałem w tym banku konto prawie 20 lat o tyle za długo.


ja ja
25.11.2014. 16:33

żenada

Ostrzegam wszystkich przed tym bankiem, szczególnie tych, którzy zamierzają zaciągnąć kredyt hipoteczny. Agnieszko pocieszę Cię: nie tylko w Sieradzu tak jest, w Warszawie również. Mnie zostało jeszcze 20 lat spłaty, ale jeśli nadarzy się okazja to przeniosę się do BPH lub DEUTSCHE BANK. Tych idiotów mam już dość. Bałagan, błędy, ciągły brak pani która się tym zajmuje, itp. Nawet jeśli się umówisz na spotkanie na konkretny dzień i godzinę to i tak się nie odbędzie, bo pani zachorowała albo musiała wcześniej wyjść. Składasz papiery o kredyt konsumencki np. na 30 tys. zł. Załatwisz całą rozbuchaną papierologię i po miesiącu usłyszysz, że nie masz zdolności kredytowej, ale później przez kilka miesięcy odbierasz telefony od idiotycznych konsultantów banku z propozycją wzięcia pożyczki nawet do 100 tys. zł. Książkę mogłabym napisać, ale szkoda dla nich czasu. Za konto kasuję mnie kilkaset zł rocznie - zależy gdzie wypłacam kasę. Chyba zacznę im te franki w kopercie przynosić :)

ODRADZAM PEKAO SA


Agnieszka Agnieszka
25.11.2014. 11:50

kredyt hipoteczny. bank pekao sieradz ul.jana pawla

UWAGA. Placowka w Sieradzu.Panie pracujace tam sa do zwolnieniaZero zainteresowania klientem.Brak kompetencji.w dokumentach duze bledy za ktore placi klient-wpisy do ksieg wieczystych na podstawie dokumentow z banku z pomylkami. Wiecznie niekompletne dokumenty i ciagle zapraszanie do ich uzupelnienia zamiast sprawdzenia od razu przy kliencie.Bank otwarty do 18 ale pani pracujaca na kredytch mieszkaniowych ma dzis do 16 i o 15:30 juz nie przyjmuje spraw a kolezanka obok nie zajmie sie niczym bo ona tego kredytu nie udzielala.Zostalo nam kilka rat i nigdy wiecej w tej placowce i tym banku nie wezmiemy kredytu bo ciagle mamy problemy. Drogi panie banku pekao w zyciu nie wyrobicie swoich planow sprzedazy z takim podejsciem do klienta ktory czeka az skonczycie rozmowe prywatna, dopijecie kawe i sie obudzicie !!!!!!


Anonim Anonim
25.11.2014. 10:37

...

Do tej pory myślałem że mam takie gówniane konto w banku pekao bo za prowadzenie konta trzeba płacić i za kartę visa, nie mówiąc już o wypłacie z bankomatu obcego(zapłaciłem ok40zl zawyplacone 1000zl) ale jak czytam opinie innych banków na forum, które niby maja 0 zł za wszystko ale tylko na reklamach a w rzeczywistości maja wiele ukrytych kosztów to już wole płacić w pekao (chociaż wiem za co) niż nie wiedzieć ze jestem dłużnikiem banku i być straszony windykatorami i płacić za monity 90zl każdy. Stwierdzam z przykrością ze na tym zasranym świecie nic nie ma za darmo a konto mieć muszę wiec muszę płacić.


srututu srututu
13.09.2014. 16:01

Opinia

ja to wybralem 2tysiace o dziwo w bankomacie PeKaO S.A,w domu na komputerze widze ze zostala pobrana oplata 60 zl ....WTF


cienki bolek cienki bolek
04.08.2014. 09:59

przelewy w EURO

dupiaste konto - za otrzymany przelew 100 Euro pobrali sobie 4,82 Euro prowizji. Też zrezygnuję z usług pięknych Italiańców


ada ada
01.07.2014. 20:48

Opinia

NAJLEPIEJ Iść DO BANKU A NIE SŁUCHAĆ BZDURNEGO GADANIA


ruda ruda
18.05.2014. 17:02

Uważajcie na wałek numer 1 w Pekao S.A.

Bankier w oddziale zamyka rachunek firmowy - zeruje konto wypłacając resztę. Następnego dnia system PeKaO S.A. nalicza 5 złoty opłaty za wypłatę i zaczyna się jazda z kosztownymi monitami do kwoty 90zł. w ciągu trzech miesięcy. Żeby było trudniej dłużnikowi to monity oczywiście (twierdzę że z premedytacją) wysyłane są na adres zameldowania, a nie jak podano w banku adres zamieszkania. (o narastającym długu zorientujesz się dopiero jak odwiedzisz rodzinne strony i odbierzesz pocztę)
Dowiedziałem się od pracownika jednego z oddziałów, że połowa spośród klientów która zakłada konta firmowa - wraca w celu ich zamknięcia . Przemyślna strategia banku staje się smutną koniecznością, metodą na wyrwanie od Kowalskiego jeszcze trochę kasy . Niesmak pozostaje.


kubas kubas
29.11.2013. 20:56

bank

JAKIE OPROCENTOWANIE BEDE MIAL


zniesmaczony zniesmaczony
28.11.2013. 06:59

Prowizje

Wg "Taryfy prowizji i opłat bankowych dla klientów detalicznych” uwzględniającej zmiany wprowadzone Zarządzeniem Wykonawczym Nr A/41/PBD/2013 z dnia 12.11.2013 r wypłata w placówce banku to 4% kwoty, a w bankomacie - 3,5%.
http://www.pekao.com.pl/binsource/f/44/51/4/bin_P1K072ed04f4ae40371144514,ATTACHMENT,PL,1,3,0/Karty_kredytowe.pdf

Wysiadam, oburzony.. gdy tylko znajdę lepszy bank, likwiduję konta.


mielony mielony
29.05.2013. 16:29

opinia na temat banku

bank do niczego, chcąc wpłacić pieniądze na konto pewnej firmy która to miała konto w tym banku musiałem ponieść opłatę i do tego kobieta mnie obsługująca nie umiała sobie poradzić z ta czynnością
na koniec zostałem poinformowany ze wplata dojdzie w ciągu 2 godzin

PORAŻKA OGROMNA


forest forest
07.10.2012. 21:19

sie sami zrobili w BALONA :)

Miałem konto w banku przez 4 lata.
Zdziwił mnie fakt iż nie pobierają mi żadnych opłat miesięcznych... darmowe konto w pełni...

Po zagłebieniu się w niektóre paragrafy umowy o rachunek ... znalazłem jeden "ptaszek" w miejscu gdzie nie powinno go być ....

... przy zakładaniu konta miła Pani obsługująca mnie zaznaczyła iż moje konto będzie kontem VIP...
oraz przy zakładaniu miałem przejść na ich fundusz emerytalny PEKAO Pioneer ... więc tak uczyniłem...

Jednak zdecydowałem sięzamknąć konto po przeczytaniu niusów w necie, iż może bank wymagać spłaty zaległych należności z przyczyn omyłki urzędnika...

Więc zamknąłem z uśmiechem ... wychodząc na plus hehe...


baga37 baga37
23.04.2012. 17:50

problem z zamknieciem konta

Otwarcie konta to chwila ale kiedy chcesz zamknac konto to dopiero sie zaczyna, dla mnie zamykali konto dwa miesiace, koszty utrzymania dalej byly liczone a to 20zl, a na koniec ze srodkow ktore zostaly na tym koncie zabrali 10zl bo o tyle mniej przelali na drugie konto. OSZUSCI !!!!


marek marek
24.08.2011. 19:01

rezygnacja

Po wielu latach korzystania z uslug tego banku - rezygnuje. laczne koszta oplat z tytulu prowadzenia Eurokonta Plus + Dobry Zysk - to ok 200 PLN. Nie dosc ze na moich pieniadzach zarabiaja, udzielajac innym kredytow (bo przeciez moje pieniadze sa w obrocie), to musze im za to placic, zamiast miec udzial w zyskach z udzielanych przez PKO SA kredytow. Przechodze do innego Banku, gdzie oplaty sa zerowe za prowadzenie rachunku, przelewy netowe, itd. Bank powinien zyc z udzielanych kredytow, z TFI, a nie żerowac na wynagrodzeniu indywidualnego klienta. Wstyd i hańba !!! Jeden z największych a zarazem jeden z najgorszych bankow polskich. A powinien byc najlepszy dla Polakow. Zegnam sie z tym Bankiem raz na zawsze.


Janusz Janusz
21.08.2011. 13:17

Eurokonto Aktywne Plus

Piszą, że posiadacz Eurokonto Aktywne Plus - Konto osobiste nie płaci za przelewy internetowe. Zatem dlaczego ode mnie pobierane są opłaty ? Poza tym wypłaty z bankomatów są płatne. Zamierzam zamknąć to konto w poniedziałek gdyż nie chcę świadomie dać się oszukiwać. Oni mają możliwość manipulacji, ja nie posiadam takiej możliwości. Inne banki na rynku mają o wiele lepsze warunki, a te włoskie brudasy skubią jak tylko mogą. OCZYWIŚCIE NIE POLECAM TEGO BANKU. Lecz decyzja należy do was. Żenada !


Jarek Jarek
19.08.2011. 16:11

Eurokonto Intro

Piszą że Eurokonto Intro jest za 0zł, ale przecież jest płatne. 0,98gr jak zrobię co najmniej 5 operacji zapłaty kartą a jak nie to kosztuje 2,98 za miesiąc. Każdy przelew kosztuje 0,50gr i nie ma debetu. Ogólnie jestem zadowolony z banku. Nigdy mnie nie oszukali i nie miałem problemów.


Pure True Pure True
27.05.2011. 14:42

Dla bogatych...

Prowizja od wypłaty w obcym bankomacie (800 PLN) kosztowała prawie 40 PLN...
Do tego opłaty "bez nazwy" na wyciągu (karta i prowadzenie) grubo ponad dychę - PARANOJA
W TV wygląda to zupełnie inaczej - jak zwykle tracą szaraczki a zyskuje instytucja w białych rękawiczkach - beznadzieja...


waska waska
24.05.2011. 20:43

konto pekao

KONTO W TYM BANKU MA PODSTAWOWĄ WADĘ PO KAŻDEJ OPERACJI NIE MA PODANEGO SALDA RACHUNKU JAK TO JEST W INNYCH BANKACH


LILKA LILKA
08.02.2011. 22:12

Opinia

NIE POLECAM KONTA WALUTOWEGO W BANKU PEKAO SA. PRZELEWY Z TEGO KONTA KOSZTUJA 14 EURO A PONAD TO ZA KAZDY WPŁYW NA TO KONTO ZABIERAJA 5 EURO . I TAKIE OTO MAMY BEZPŁATNE KONTO W PEKAO SA


żuromin żuromin
18.01.2011. 18:02

o kontach depozytowych Pekao S.A.

dawniej Eurokonta w Pekao S.A. były w miarę jasne i czytelne.

miały jedną zbiorczą opłatę za konto i już - ostatnio 8.50 zł. do tego była wydawana automatycznie karta debetowa bez pułapek. ale od dłuższego czasu za te wcześniej wydane automatycznie karty nalicza się opłatę za kartę 0,99 zł i za rzadkie używanie karty 0,99 zł. więc w zaokrągleniu koszt posiadania tego konta to 10,50 zł miesięcznie. a oprocentowanie? - 0,01%. więc jakież to musiałoby być saldo tego rachunku aby odsetkami zarobiło na siebie - czyli aby nie ponosić kosztu.

dawniej opłata była mniejsza ale przecież wymyślili że mając konto masz pakiet pomocny ... cuda ... masz Eurokonto to czy wypadek czy choroba - pomocni pomocnicy ci pomogą. GŁUPOTA!

bank to nie instytucja ubezpieczeniowa. bank ma oferować atrakcyjne konta depozytowe bez żadnych pomocnych pomocników za podwyższoną opłatą.

na marginesie - Aliorbank wymyślił darmowe konto z kartą za 3 zł ... po jakimś czasie Aliorbank uszczęśliwia pomocnymi pomocnikami za 2 zł, bo opłata za kartę wzrosła do 5 zł.

obecnie można mieć naprawdę konto za darmo w tym Pekao S.A. i nawet mieć z tego korzyść w postaci odsetek, bo jest ono oprocentowane. co prawda tyle co kot napłakał - 0,01% ale zawsze to więcej niż 0% = 0 zł.
to Eurokonto Net. aby było za darmo trzeba nie posiadać karty debetowej więc operacje gotówkowe realizować w kasie oddziału dowodem osobistym. natomiast bezgotówkowe w internecie.
podobne jest konto Eurokonto Intro. że dla młodych, dla studentów, olaboga nie wiadomo co za rarytas. żadna rewelacja. żeby było za darmo trzeba zrezygnować z karty debetowej i!
i!
nie realizować operacji bezgotówkowych w internecie bo przelew kosztuje 0,50 zł!
o!
taka pułapka dla młodych, studentów, nowych klientów Pekao S.A. którzy zaczynają poprzez INTRO.
oprocentowanie także 0,01%

jeszcze czepnę się nazwy tych rachunków. są one ... Eurokonta ... tylko z nazwy bo to nie są konta dla waluty EUR tylko PLN. więc chyba tylko tak dla szpanu ... z GŁUPOTY nazywają się EURO konta, tak jak z pomocnymi pomocnikami.


remek remek
06.12.2010. 20:10

beznadziejny bank

Nigdy wiecej zadnego konta w Pekao sa, niekompetentni ludzie, nie majacy wiedzy o funduszach, lokatach, beznadzieja


maro maro
16.11.2010. 20:46

Opinia

Siemka


sus sus
25.10.2010. 16:09

konto a kredyt hipoteczny w pekao sa

a mam pytanko.. czy fakt posiadania konta w pekao (mam już dobre 10lat) "ułatwia" negocjacje kredytowe?/


martha martha
21.10.2010. 13:43

konto pekao

Opłaty mają wysokie, za każdy przelew w placówce banku płaci się 2 zł, a przez internet 50 gr. Prowizja za wybranie pieniędzy w innym bankomacie jest z tego co pamiętam 3 zł za każde wybrane 100 zł. Skandal normalnie. Niestety ze względu na kredyt hipoteczny w tym banku również mam tam konto, na razie bez opłat bo sobie wzięłam konto <30.


Carloss Carloss
03.07.2010. 12:56

Opinia

W XXI ciągle nie można zobaczyć historii rachunku za ostatnie 6 miesięcy. O eksporcie historii rach. to nawet nie ma co marzyć
Od lat wypłacałem kesz w banku na kartę bankomatową. Ale już nie mogę, bo musiałbym udać się do oddziału, w którym zakładałem konto i zmienić sposób autoryzacji z karty IKM na dowód os. Mogę zmienić to w dowolnym oddziale, ale musiałbym otworzyć w nim rachunek np. walutowy!! Który jest darmowy oczywiście ;)


Adam Adam
08.04.2010. 14:04

Eurokonto w pekao pytanie o opinie do posiadaczy?

Zastanawiam sie nad założeniem konta w pekao sa a konkretnie eurokonta net.
Z tego co widze uzytkowanie konta jest w miare tanie?
Czy w EUROKONCIE jest jakiś warunek, żeby comiesięcznie wpłacać na konto konkretną jakąs kwotę.
Czy są tu ukryte jakieś inne haczyki?


Strony: << Pierwsza 1 2 3 Ostatnia (3 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2017 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !