Konta bankowe · Konto · Konto w Pekao SA - Warto założyć? Wasze Opinie?

Porównanie i opinie o kontach dostępnych w banku Pekao SA

pekao Pekao SA Bank z żubrem od lat kojarzy się z tradycyjną bankowością. Zorientowany zarówno na klientów korporacyjnych jak i indywidualnych, atrakcyjny przede wszystkim dla tych, którzy nie wyobrażają sobie obsługi konta bez wizyty w oddziale. Niestety – również bez sporych kolejek, które bywają zmorą wielkich banków. W ostatnich latach bank mocno postawił na rozwój bankowości nowoczesnej, z dostępem przez elektroniczne kanały. Ale mimo wszystko, gdy patrzeć na ofertę konkurencji (choćby tabelę opłat i prowizji) wydaje się, że bank z żubrem o nowych klientów nie walczy tak, jakby mógł.

Pekao Eurokonto Optymalne

Eurokonto Optymalne – konto, za które opłata wynosi 3,99 zł miesięcznie, zaadresowane jest do tych, którzy chcą być obsługiwani w oddziale (posiadacze tego konta mają jednak również dostęp do elektronicznych kanałów obsługi konta, tyle tylko że jest on dodatkowo płatny – 6 zł). Przelewy krajowe zlecane w oddziale są płatne (4,99 zł), płatne są również przelewy wykonywane przez Internet i automatyczną infolinię (0,50 zł). Zlecenie przelewu przez telefon, przy pomocy konsultanta kosztuje 2 złote. Miesięczna opłata za kartę debetową to 4,98 zł.

Eurokonto Net - Konto internetowe Pekao

Eurokonto Net – przykład darmowego konta, za które nieuważny klient może zapłacić jak za przysłowiowe zboże. Darmowe założenie i prowadzenie rachunku, darmowe przelewy przez Internet – również krajowe. Klient płaci za zabezpieczenie transakcji, chyba że zdecyduje się na pobranie telefonicznej aplikacji PekaoToken, która służy do generowania kodów. Bank wydaje do konta bezpłatnie kartę Maestro. Opłata miesięczna wynosi 3,98 zł. Jeśli wykonamy nią przynajmniej cztery transakcje bezgotówkowe, bank udzieli 50 proc. zniżki. Drogo kosztują usługi, wykonywane poza Internetem, względnie automatyczną infolinią. Przelew wykonany za pośrednictwem konsultanta kosztuje 4 złote. Przelew w oddziale banku to koszt 9,99 zł – i to nawet, gdy chcemy przelać pieniądze na rachunek w Pekao SA. Gotówkę na konto bez prowizji można wpłacać w oddziałach banku, a również we wpłatomatach (bankomatach z opcją depozytową). Wypłaty oddziały banku realizują bez prowizji, bezpłatne jest też korzystanie z bankomatów Pekao SA oraz sieci Euronet. W innych bankomatach prowizja to 4 proc., ale minimum 6 złotych.

Eurokonto Intro - Konto w Pekao dla młodych od 18 do 30 roku życia

Eurokonto Intro – to oferta dla klientów do 30 roku życia (studentów i zaczynających życie zawodowe). Taki klient szuka przede wszystkim taniego konta. I bank rzeczywiście zapewnia darmowe założenie i prowadzenie rachunku, całodobowy dostęp do konta przez Internet oraz telefon. Bezpłatne są wypłaty z 4 tysięcy bankomatów w Polsce (bankomaty Pekao SA i Euronet) i prawie 20 tysięcy bankomatów za granicą. Ale przelewy krajowe (na rachunki poza bankiem) są płatne – 0,5 zł przez Internet i automatyczną infolinię, 4,99 zł w placówce. W dodatku, choć wykonywanie przelewów internetowych jest płatne, trzeba płacić podwójnie – za zabezpieczanie transakcji. Choć w większości banków tokeny i hasła SMS są bezpłatne, w Pekao SA trzeba za nie płacić. Likwidacja konta przed upływem 90 dni od otwarcia jest odpłatna – koszt to 35 złotych.

Bezpłatne konto dla nieletnich - EuroKonto Kieszonkowe

Eurokonto kieszonkowe to oferta dla najmłodszych klientów – od 13. roku życia. Konto jest bezpłatne, bezpłatny jest dostęp przez Internet, telefon i sms. Bezpłatne są wypłaty z 20 tysięcy bankomatów w Europie (4 tysiące w Polsce), zaś dla młodych klientów mogą być atrakcyjne rabaty – nawet 30 proc. – u partnerów programu „Płać kartą, bo warto”, wśród których są m.in. księgarnie i szkoły językowe.

Konto w Pekao SA - Warto założyć? Wasze Opinie? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
2.1 na 5
95 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (161 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 Ostatnia (4 stron razem)
Jarek Jarek
19.08.2011. 16:11

Eurokonto Intro

Piszą że Eurokonto Intro jest za 0zł, ale przecież jest płatne. 0,98gr jak zrobię co najmniej 5 operacji zapłaty kartą a jak nie to kosztuje 2,98 za miesiąc. Każdy przelew kosztuje 0,50gr i nie ma debetu. Ogólnie jestem zadowolony z banku. Nigdy mnie nie oszukali i nie miałem problemów.


Pure True Pure True
27.05.2011. 14:42

Dla bogatych...

Prowizja od wypłaty w obcym bankomacie (800 PLN) kosztowała prawie 40 PLN...
Do tego opłaty "bez nazwy" na wyciągu (karta i prowadzenie) grubo ponad dychę - PARANOJA
W TV wygląda to zupełnie inaczej - jak zwykle tracą szaraczki a zyskuje instytucja w białych rękawiczkach - beznadzieja...


waska waska
24.05.2011. 20:43

konto pekao

KONTO W TYM BANKU MA PODSTAWOWĄ WADĘ PO KAŻDEJ OPERACJI NIE MA PODANEGO SALDA RACHUNKU JAK TO JEST W INNYCH BANKACH


LILKA LILKA
08.02.2011. 22:12

Opinia

NIE POLECAM KONTA WALUTOWEGO W BANKU PEKAO SA. PRZELEWY Z TEGO KONTA KOSZTUJA 14 EURO A PONAD TO ZA KAZDY WPŁYW NA TO KONTO ZABIERAJA 5 EURO . I TAKIE OTO MAMY BEZPŁATNE KONTO W PEKAO SA


żuromin żuromin
18.01.2011. 18:02

o kontach depozytowych Pekao S.A.

dawniej Eurokonta w Pekao S.A. były w miarę jasne i czytelne.

miały jedną zbiorczą opłatę za konto i już - ostatnio 8.50 zł. do tego była wydawana automatycznie karta debetowa bez pułapek. ale od dłuższego czasu za te wcześniej wydane automatycznie karty nalicza się opłatę za kartę 0,99 zł i za rzadkie używanie karty 0,99 zł. więc w zaokrągleniu koszt posiadania tego konta to 10,50 zł miesięcznie. a oprocentowanie? - 0,01%. więc jakież to musiałoby być saldo tego rachunku aby odsetkami zarobiło na siebie - czyli aby nie ponosić kosztu.

dawniej opłata była mniejsza ale przecież wymyślili że mając konto masz pakiet pomocny ... cuda ... masz Eurokonto to czy wypadek czy choroba - pomocni pomocnicy ci pomogą. GŁUPOTA!

bank to nie instytucja ubezpieczeniowa. bank ma oferować atrakcyjne konta depozytowe bez żadnych pomocnych pomocników za podwyższoną opłatą.

na marginesie - Aliorbank wymyślił darmowe konto z kartą za 3 zł ... po jakimś czasie Aliorbank uszczęśliwia pomocnymi pomocnikami za 2 zł, bo opłata za kartę wzrosła do 5 zł.

obecnie można mieć naprawdę konto za darmo w tym Pekao S.A. i nawet mieć z tego korzyść w postaci odsetek, bo jest ono oprocentowane. co prawda tyle co kot napłakał - 0,01% ale zawsze to więcej niż 0% = 0 zł.
to Eurokonto Net. aby było za darmo trzeba nie posiadać karty debetowej więc operacje gotówkowe realizować w kasie oddziału dowodem osobistym. natomiast bezgotówkowe w internecie.
podobne jest konto Eurokonto Intro. że dla młodych, dla studentów, olaboga nie wiadomo co za rarytas. żadna rewelacja. żeby było za darmo trzeba zrezygnować z karty debetowej i!
i!
nie realizować operacji bezgotówkowych w internecie bo przelew kosztuje 0,50 zł!
o!
taka pułapka dla młodych, studentów, nowych klientów Pekao S.A. którzy zaczynają poprzez INTRO.
oprocentowanie także 0,01%

jeszcze czepnę się nazwy tych rachunków. są one ... Eurokonta ... tylko z nazwy bo to nie są konta dla waluty EUR tylko PLN. więc chyba tylko tak dla szpanu ... z GŁUPOTY nazywają się EURO konta, tak jak z pomocnymi pomocnikami.


remek remek
06.12.2010. 20:10

beznadziejny bank

Nigdy wiecej zadnego konta w Pekao sa, niekompetentni ludzie, nie majacy wiedzy o funduszach, lokatach, beznadzieja


maro maro
16.11.2010. 20:46

Opinia

Siemka


sus sus
25.10.2010. 16:09

konto a kredyt hipoteczny w pekao sa

a mam pytanko.. czy fakt posiadania konta w pekao (mam już dobre 10lat) "ułatwia" negocjacje kredytowe?/


martha martha
21.10.2010. 13:43

konto pekao

Opłaty mają wysokie, za każdy przelew w placówce banku płaci się 2 zł, a przez internet 50 gr. Prowizja za wybranie pieniędzy w innym bankomacie jest z tego co pamiętam 3 zł za każde wybrane 100 zł. Skandal normalnie. Niestety ze względu na kredyt hipoteczny w tym banku również mam tam konto, na razie bez opłat bo sobie wzięłam konto <30.


Carloss Carloss
03.07.2010. 12:56

Opinia

W XXI ciągle nie można zobaczyć historii rachunku za ostatnie 6 miesięcy. O eksporcie historii rach. to nawet nie ma co marzyć
Od lat wypłacałem kesz w banku na kartę bankomatową. Ale już nie mogę, bo musiałbym udać się do oddziału, w którym zakładałem konto i zmienić sposób autoryzacji z karty IKM na dowód os. Mogę zmienić to w dowolnym oddziale, ale musiałbym otworzyć w nim rachunek np. walutowy!! Który jest darmowy oczywiście ;)


Adam Adam
08.04.2010. 14:04

Eurokonto w pekao pytanie o opinie do posiadaczy?

Zastanawiam sie nad założeniem konta w pekao sa a konkretnie eurokonta net.
Z tego co widze uzytkowanie konta jest w miare tanie?
Czy w EUROKONCIE jest jakiś warunek, żeby comiesięcznie wpłacać na konto konkretną jakąs kwotę.
Czy są tu ukryte jakieś inne haczyki?


Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 Ostatnia (4 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !