Konta bankowe · Konto · Konto w PKO BP - Warto założyć? Wasze Opinie?

Oferta Kont PKO BP - oceny i opinie nt. kont największego polskiego banku

pko bp PKO BP Największy polski bank z wielkimi tradycjami od wiosny 2011 roku prowadzi intensywną kampanię, zmierzającą do zatrzymania odpływu klientów do konkurencyjnych banków. Elementem tej kampanii, której twarzą jest showman Szymon Majewski, jest nowa oferta kont osobistych. Odnowione zostały też inne produkty banku. Ale to właśnie z kontami osobistymi bank wiąże największe na osiągnięcie celu. Poniżej krótka ocena dostępnych kont w PKO BP. PKO Konto za Zero

Najszerzej reklamowany, i najbardziej rozpoznawalny jest nowy rachunek PKO Konto za Zero . Konto za Zero jest darmowe (ale tylko dla osób, które mają do konta kartę debetową, inaczej bank pobiera opłatę 6,90 zł). Darmowa jest karta debetowa (ale tylko w przypadku dokonania transakcji bezgotówkowych kartą debetową na kwotę min. 300 zł, inaczej bank pobiera opłatę nawet do 6,90 zł) , krajowe przelewy internetowe (oraz dostęp do bankowości elektronicznej), darmowe są też wypłaty z bankomatów PKO BP – łącznie ponad 3 000 maszyn.


Konto dla młodych w PKO BP

„PKO Konto dla Młodych” – to oferta dla osób, które nie ukończyły 30. roku życia. Konto jest przeznaczone dla studentów i absolwentów. Ci, którzy nie skończyli 26. Roku życia mają prowadzenie rachunku za darmo. Konto dla Młodych gwarantuje bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie, darmowe przelewy internetowe (krajowe), darmowe są doładowania telefonów. Karta wydawana do rachunku ma funkcję płatności zbliżeniowych. Karta do konta jest darmowa pod warunkiem wykonania min. 5 operacji bezgotówkowych rozliczonych w okresie, w którym jest pobierana opłata za kartę, w przeciwnym razie opłata wynosi od 1 do 5 zł/mies. w zależności od liczby dokonanych operacji bezgotówkowych. Posiadacz Konta dla Młodych może korzystać z salda debetowego – do 500 złotych. Studentom bank oferuje preferencyjne warunki kredytów studenckich.

Konto dla firmy w PKO BP

PKO BP posiada specjalne dedykowane firmom konta bankowe. Dzięki aktywnemu korzystaniu z rachunku firmowego można uniknąć wielu opłat.

PKO Konto Firmowe przeznaczone jest dla jednoosobowych działalności gospodarczych w tym wolnych zawodów i rolników indywidualnych

  • 0 zł za prowadzenie konta, jeśli wykonasz przelew do ZUS i płatność kartą za min. 500 zł w miesiącu (w przeciwnym razie – 25 zł miesięcznie);
  • 0 zł za pierwsze 30 przelewów internetowych krajowych w miesiącu (kolejne - 1 zł)
  • 0 zł za wydanie kart debetowych w PLN, EUR, USD
  • 0 zł za przelewy internetowe do ZUS/US

Jeśli twoja firma działa krócej niż 12 miesięcy PKO Konto Firmowe otrzymasz bezpłatnie przez 6 miesięcy od momentu otwarcia rachunku, bez dodatkowych warunków.
Konto w PKO BP - Warto założyć? Wasze Opinie? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
2.2 na 5
158 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (297 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 5 6 Ostatnia >> (6 stron razem)
sza sza
01.12.2015. 22:26

konto za zero //mini ratka

Musze powiedziec ze bylam bardzo mile zaskoczona obsluga w tym banku. Kredyt zalatwili nie w 15 minut 'ale w ciagu 2 h zrodki mialam na koncie. Wszystko szybko sprawnie i z usmiechem. Co do konta za zero to wlasnie w tym tkwi haczyk ze jest za zero tylko wtedy gdy sie z niego korzysta a jak konto jez "martwe to bank nalicza oplaty za prowadzenia rachunku. Ja osobiscie z PKO jestem bardzo zadowolona.


Gosc Gosc
27.11.2015. 15:32

zdecydowanie niezadowolona

Począwyszy od konta przez kredyt i trakowanie klienta byłam klientem banku przez kilkanaćscie lat ale ostatnio przechodzą samych siebie... życzę im aby też ich ktoś tak trakotwał jak oni ludzi dodam że klientów nic nie daje kontakt z bankiem o każdą pierdołę i reklamację trzba pisac do Warszawy a rzecznik też marnie nie pomoga ...Uwaga prosze omijać jest konkurencja można kogoś wybrać innego


lina lina
27.11.2015. 12:18

ODRADZAM

BARDZO NEGATYWNE! złożona przeze mnie 20 lis.2015r. pisemna dyspozycja spłaty kapitału kredytu nie została dokonana! brak informacji z jakiego powodu! brak odpowiedzi na moje skargi, reklamacje (5 razy pisałam w ciągu trzech dni).
Na pisemne skargi odpowiedź przychodzi po dwóch, trzech miesiącach, kiedy i tak już nie jest aktualne.


klientka klientka
24.11.2015. 11:49

Odrzucona transakcja i blokowanie srodkow na koncie

Po prostu rece opadaja!!! Niekompetentne osoby w infolinii, wiedzy o transakcjach brak!
Placilam karta w sklepie, transakcja zostala odrzucona, bank od tygodnia blokuje mi te srodki na koncie! Probujac dowiedziec sie o co chodzi, w odpowiedzi dostaje informacje, ze to wina firmy obslugujacej terminal. Nie dostali informacji, ze transakcja zostala odrzucona, ale informacje o tym, ze kolejna transakcja zostala zaakceptowana dostali i sciagneli pieniadze z konta nastepnego dnia! Rozmawiałam z firma obslugujaca terminale - informacje o transakcjach wysylaja do banku od razu - bo nie maja zadnego interesu w tym zeby blokowac srodki na koncie klientow... Bank blokuje srodki na koncie bezzasadnie!!!!!!
Zdecydowanie nie polecam tego BANKU!!!


alexw alexw
20.11.2015. 11:13

prowizja

Naciąganie na dodadkowe koszty! Poprosiłam męża o wyplacenie z mojego konta 1500 zł ponieważ przez nieuwagę zrobił wypłatę w bankomacie nie należącym do PKO została pobrana prowizja 30zl . Dla mnie jest to nie w porządku ze strony banku ponieważ na koncie nie bylo tyle środków ile wynosiła wypłata plus prowizja jednak bank wypłacił 1500 a 30 -ma złotymi na minusie bombardował mnie codziennymi esemesami .


Janek Janek
05.11.2015. 12:09

Jest OK

Założyłem konto za Zero. Nie zapłaciłem 50 zł za zachowanie tego samego numeru konta, gdyż nie byłem zmuszony do tego żadną sytuacją ani też przywiązany w jakikolwiek sposób z PKO BP, w związku z tym byłem skłonny zmienić bank. Mam aplikację iPKO, wszystko narazie jest OK. Pracownicy w banku w Opolu kompetencyjni, mili, oby tak było w innych instytucjach. Pozdrawiam.


wolna od PKOBP wolna od PKOBP
15.10.2015. 09:48

nareszcie wolna

Dramat. Bank nie dba o lojalnych klientów, którzy od 25 lat maja konto. Opłaty za wszystko horrendalne. Nareszcie się uwolniłam od nich. Oczywiście pisłam maile, żeby wyjaśnili - ale gdzie tam. Chyba zbierają dane osobowe, bo na nowych klientach im zależy na starych nie. polikwidowali okienka w bankach i kiedy nie pójdziesz coś załatwić to rzesze klientów siedzi i słucha co poprzednik ząłatwia - ile kredytu bierze, jakie dane sa potrzebne. Tylko siaśc i notować. DRAMAT.
NIGDY WIECEJ PKOBP.


Jack Jack
13.10.2015. 15:17

Ostrzeżenie

Jestem klientem tego banku prawie 20 lat bo to polski bank :) i wczoraj postanowiłem przekształcić superkonto na konto za zaro bo tańsze ;)
Pierwsza niespodzianka opłata za przekształcenie 50zł......skandal !!!Druga niespodzianka po sprawdzeniu środków na koncie 50 zł za utrzymanie numeru konta (pani zapomniała poinformować mnie o tej opłacie)
SKANDAL!!!.


Gosia S Gosia S
07.10.2015. 10:03

Odradzam

Zdecydowanie odradzam wszystko co wspólne z PKO. Mam wrażenie że ten bank zatrzymał się w miejscu 5 lat temu. Nie nadąża za zmieniającym się światem. Żeby cokolwiek załatwić trzeba było stawić się osobiście w placówce. Mało co można załatwić telefonicznie bądź online gdzie nie każdy ma czas by stać w kolejkach. Bo kolejki to jest kolejna nieodłączna cecha PKO, wiecznie są tam kolejki! Kolejne co muszę powiedzieć w banku nie ma żadnych boksów, kiedy nawet człowiek chce się dowiedzieć o kredyt to ktoś obcy wisi mi nad plecami. Porażka. W ogóle nie szanują klienta. W banku ING czy też milenium nie ma mowy o takim traktowaniu. Tam witają już od wejścia klienta i można liczyć na prywatnośc nawet jeśli jesteś spłukany jak mysz kościelna.


ARAK ARAK
06.10.2015. 22:42

INFOLINIA

Nie wiem co za wymyślił infolinię w PKO BP? Nic nie można załatwić przez tel. odsyłają do okienka w oddziale. Żenada i po prostu z klienta robią sobie jaja. Pan Rafał D.z infolini kazał mi iść po hasło do odziału na infolinię żebym mógł znowu zadzwonić do niego i załatwić sprawę. Przecież jak będę przy okienku w oddziale to chyba już tą sprawę załatwie? (tak myślę chociaż z PKO BP nigdy nic nie wiadomo)


Grenda Grenda
03.10.2015. 21:13

Odradzam

ODRADZAM. Mam konto w PKO BP od 15 lat. Jak tylko będę mogła, konto zamykam. Oprócz kosztów, niedziałających aplikacji, braku informacji, najbardziej chyba zniechęca brak kompetencji (brak wiedzy, nieznajomość i niezrozumienie regulaminów własnego banku) u pracowników, w zasadzie trzeba ich sprawdzać na każdym kroku. Poza tym Bank ma zawile napisane, nieprecyzyjne regulaminy, których sam nie przestrzega. W rozpatrzeniu mojej sprawy zadziałało postraszenie UOKiK. SZKODA CZASU , NERWÓW i PIENIĘDZY


marek marek
08.09.2015. 07:33

Przywileje banków w Polsce

Bank odmówił mi dostępu do moich własnych środków ze względu na skończony termin ważności dowodu osobistego. Rozumiem gdybym chciał dostać od nich pożyczkę, ale żeby odzyskać swoje pieniądze! Nie interesuje ich żaden inny dokument ze zdjęciem(oprócz paszportu) np. prawo jazdy, książeczka wojskowa itp. To daje dużo do myślenia. Nie mogę zrozumieć dlaczego banki dają kredyty na podstawie skradzionych dowodów osobistych, co wart jest podpis. Takie mamy prawo w tym kraju. Raj dla banków. To widać na ulicach naszych miast. Zamiast sklepików - same banki. Oprocentowanie kredytów to już zwykła lichwa. Kiedy banki zaczną być przyjazne dla obywateli tego kraju?


zy zy
01.09.2015. 13:02

groteska

pko nie realizuje prawidłowo złożonych zleceń płatniczych, pomimo wwystarczających środków na r-ku. Przyczyny i termin realizacji nieznany - nikt nie wie dlaczego i kiedy nastąpi realizacja!!!


Jozi Jozi
31.08.2015. 21:57

PKO konto dla młodych

Mam konto dla młodych kilka lat i jestem mega z niego zadowolony :) 5 transakcji kartą miesięcznie to żaden problem. szkopuł w tym, że kończę za niedługo 26 lat i konto samoistnie przekształci się w PKO konto za zero (tylko z nazwy :x)....które już nie jest takie fajne więc przyjdzie pora na zmiany. Prawdopodobnie wygra ING konto z lwem, jest też w pełni za zero jeśli się płaci kartą miesięcznie 300 zł ( to też nie problem) a jeśli nie to jedynie 7 zł co tez jest do przełknięcia. Ewentualnie mBank (podobne warunki co ING) ale coś dużo negatywnych opinii o nim czytam i słyszę jeśli chodzi o obsługę klienta i fachowość pracowników więc rozkmina trwa :P


EB EB
27.08.2015. 20:18

Już była klientka

PKO w Wałbrzychu to masakra. Nie potrafią konkretnie poinformować o kosztach prowadzenia ,przekształcenia i likwidacji konta. O D R A D Z A M !!!!!


Pawel Pawel
19.08.2015. 13:52

Słaba obsługa - NIE POLECAM

Byłem klientem banku Nordea przez 7 lat wszystko działało bez zarzutu. Po przejęciu Nordei przez PKO BP jest masakra jeśli chodzi o obsługę klienta. W ciągu ostatnich dwóch tygodni byłem zmuszony do wypłat gotówki w oddziale banku nie udało mi się zejść ze średnią oczekiwania na wypłatę poniżej 30 minut - w dniu dzisiejszym pobili rekord biorę numerek jestem drugi w kolejce w okienkach obsługują trzy panie czekałem 43 minuty - oddział w Warszawie przy Grójeckiej. NIE POLECAM


Baka Baka
15.08.2015. 21:40

KONTO DLA MŁODYCH

Konto dla młodych jest do ukończenia 26 roku życia....


piotro piotro
12.08.2015. 20:01

Nie wierze bankom w Polsce to naciagacze

Dlaczego oszukuja na kredytach wziełem kiedys w banku 5000 tys złotych spałacałem przez 3 lata po 224 zł z konta nie wpsomne o ubezpeincizach itd itd dowiedziałem sie ze mam do spłącenia jeszcze 3766zł (((( dowlaili ubeizpienie procent masakra.:(((((( w polsce banki sa dla bardzo bogatych Nie wspomne o Ing bank stopa procentowa 2,3% a w kaluzyli zaznaczone ze trzeba miec minimum 1mln złotych :((((( Powiem tak w Angli banki sa wiarygodne wziełem kredytu 8000funtów spałciełm w przeciagu 2,5 roku :) dostałęm zwrot kosztów wszystkiego.Polsce proawdzenie firmy i branie kredytu to jak chodzenie po cienkiej lince nad przepascia :-//// Pko to omijacie szerokim łukiem w tym jebana mini ratkę :((((( to kpina i żenada


lahore lahore
11.08.2015. 10:02

ŚP. Nordea vs pko

Dołacze do żałobników po Nordei - przejetych przez PKO BP. Takiego chaosu i bezkarnej bezmyslnosci nie doswiadczalam jeszcze... Na poczatek wykasowano mi historie konta, poczte (wieloletnie). Pomnozono hasla do logowania itp. No mniejsza. Okazalo sie, ze mam za to OCZYWISCIE zaplacic. Upewniałam sie wielokrotnie przed polaczeniem bankow, że nic sie dla mnie nie zmieni. A teraz ? Bank absolutnie dowolnie tj poza taryfikatorem pobiera jakies oplaty (rozne w kazdym m-cu?!) Na mejlowe monity wewnetrzna poczta z rzadka dostaje odp. nie na temat. Zwrocilam sie rzecznika ale bez wiekszych nadziei.
Jesli jest jeszcze wola w narodzie zeby tu i owdzie 'naprostowac sciezki' prosze o kontakt. Moze sie skrzykniemy?


Paula_123 Paula_123
25.07.2015. 13:02

Opinia

Założyłam wczoraj swoje pierwsze konto w banku PKO. Jako młoda osoba nie mam jeszcze własnych środków na swoje utrzymanie, więc każdy grosz jest dla mnie ważny. Zaraz po otwarciu konta wpłaciłam 100 zł. Po zalogowaniu się na serwis iPKO zobaczyłam, że na koncie mam 20 zł. Następnego dnia poszłam do banku, aby się dowiedzieć, dlaczego na moim koncie jest tylko 20 zł. Dowiedziałam się, że 50 zł z mojego konta zostało pobrane za OTWORZENIE rachunku, natomiast kwota 30 zł została zabrana z mojego konta na potrzeby ubezpieczenia, o którym nie zostałam poinformowana. Tragedia !!!


mirek mirek
08.07.2015. 08:04

saba obsluga klienta

Zastanawiam sie nad zmiana banku ze wzgledu na glupie reklamy .Zamiast wydawac miliony na te debilstwa lepiej przyjac wiecej pracownikow do obslugi klienta .Mam dosyc dlugich kolejek.


Rycho Rycho
03.07.2015. 15:25

Tragiczna obsługa klientów byłej Nordei

Byłem ptzrz 4 lata klientem Nordea Bank jako Pełnomocnik notarialny. Pracownice banku skserowały moje pełnomocnictwo do systemu i przez 4 lata nie miałem najmniejszych kłopotów z wpłacaniem i wypłacaniem gotówki. Nordea została przejęta przez PKO BP i ZACZĄŁ SIĘ KOSZMAR. Oddział w Ustce 6 czy 7 pracownic i żadna z pań nie potrafi obsługiwać klientów przejętego banku. Za każdym razem kserują moje pełnomocnictwo , wysyłają kopię do swojego radcy prawnego i tak po 2 godzinach oczekiwania mogę już pobrać SWOJE PIENIĄDZE. Ostatnio opłaciłem ubezpieczenie mieszkania na które była cesja na rzecz Nordea Bank i .... nie wiedzą gdzie wysłac ksero opłaty. Poradzono mi bym udał sie do Słupska. Ręce opadają, za co ci ludzie biorą wypłaty?


Wojciech Wojciech
07.06.2015. 20:25

fatalne PKO BP

W porownaniu ze standardami jakie były w Nordea to w PKO BP całkowita porażka, tak z jakoscia obslugi, jak i opłatami za prowadzeni rachunku


garga garga
01.06.2015. 12:23

rozczarowanie

Mam konto za zero przy regularnej wpłacie i teraz okazało się, że nie jest za zero...
Wpłaty z mojej strony są regularne ale dziś dowiedziałam się że od października pobierają mi 6.9 za prowadzenie konta bo nie przeprowadzam transakcji kartą ani telefonem.
Nie mam karty do tego konta a telefonu nie używam do płacenia.
Zmieniła sie taryfa opłat więc mnie złapali na niewiedzę moją i dostałam po kieszeni.
Inna sprawa, że przy zakładaniu konta,które w sumie miało służyc do obsługi kredytu tak mi je pani założyła, że nie dostałam ani kodów do konta ani kredyt nie był obsługiwany a mi groziło wpisanie do BIK no i karę za pieniężną za zwłokę musiałam zapłacić.
Dobrze mi ten bank się nie kojarzy a jutro idę z reklamacją więc zobaczę czy nadal będę ich klientem.


mercydys mercydys
24.04.2015. 15:02

no no no...

mam konto dla młodych PKO BP i przyznam ze fajne jest to nowe ipko. Serwis ładny i miły w uzyciu :) coraz bardziej to pko mi sie podobuje


WISNIA WISNIA
14.04.2015. 14:43

ZDECYDOWANIE ODRADZAM

Mam konto firmowe i nie polecam złodziejskie prowizje a dziś to bank a dziś to przeszli samych siebie.
Klient wpłacił mi 80 zł w euro czyli 21 pobrali sobie prowizje 10 zł i przewalutowali po swoim bardzo niskim kursie, niestety kupujący źle obliczył koszty wysyłki i dopłacił mi 20 zł uprzedziłem go żeby przelew wysłał już w złotówkach i tak zrobił a pkobp. od kwoty 20 zł pobrali sobie prowizje 15 zł. To są złodzieje a nie bank. Zamykam konto u nich i odradzam wszystkim


Dominik Dominik
13.04.2015. 20:44

Zadowolony klient

Witam,
jestem zadowolony z banku PKO BP, przelewy bez problemów, intuicyjny IPKO. Oprocentowanie lokat mogłoby być wyższe :-)


xtur xtur
03.04.2015. 08:33

Założenie konta

A ja wczoraj chciałem założyć konto ale niestety system w banku odmówił posłuszeństwa. Poważnie się zastanawiam teraz bo jak mają problem z założeniem konta to co dopiero z prowadzeniem rachunku :)
Pani, doradca klienta, niestety po moich dokładniejszych pytaniach o produkty bankowe PKO BP znacząco się pogubiła.

Jednym słowem obsługa tak jak w każdym dużym banku, znają tylko ogólniki a w szczegóły już nie chcą brnąć, bo i po co. Klient ma płacić i tyle.


Maciej Maciej
01.04.2015. 14:26

Opinia

Ale co cię dziwi - jak podpisywałeś umowę były inne stawki? Z tego co wiem, a wiem bo mam, nic się w tym względzie nie zmieniło. Przy Koncie za zero darmowe są bankomaty pkobp, tyle tylko, że to największa sieć bankowa w Polsce. Bankomaty BZ były przez pewien czas darmowe, ale to była dwustronna promocja i jak się BZ wycofał się, to nie dziwię się, że i pkobp zrobił to samo.


colorowa colorowa
31.03.2015. 20:04

konto za zero...

Miało być tak pięknie - za wypłatę z bankomatu BZ WBK i BGŻ zapłaciłam po 12 zł! Szok.


gruby gruby
30.03.2015. 13:52

dobre dobre

odkąd prowadzę mały e-handel zacząłem częściej korzystać z konta w PKO BP. codziennie jestem pozytywnie zaskakiwany ofertą tego banku. super intuicyjne i przejrzyste iPKO, normalnie jakby zaprojektowane podemnie. Polecam


filip kot filip kot
04.03.2015. 17:09

dobre konto nie jest złe

kurcze nie wiem w jakich bankach wy bywacie, ale w moim pko bp nigdy mnie nic takiego nie spotkało. mam konto dla młodych i uwazam, że jest w porządku.


bb bb
04.03.2015. 13:31

nie polecam!!

Oplaty kosmiczne,za wszystko sciagaja-karta debet wazna 3 lata a co roku dostaje nowa i musze za nia placic ok 30 zl;oplata za konto 9,90 zl;przelewy 0.70zl,prowadzenie internetowego konta-oplata 2 zl!! I ciagle telefony i nagabywanie do zmiany konta niby za 0 zl!!Totalna bzdura!U nich nie ma nic za darmo!!Prosilam,aby nie dzwonili na nr podany w ustawieniach konta,bo jest tylko do hasel sms,ale gdzie tam!!Co rusz telefony z propozycja-a to zmiany konta,a to wziecia kredytu etc...Jak zechce-znajde ich sama,naookolo ich mam w miescie!!Ja,nie polecam Banku...Nawet w mbank karty mi co roku nie wymieniali,choc oplate pobierali...Uciekam z tego Banku,jak najszybciej,mimo ze sporo czasu bylam ich klientka,ale podwyzki serwuja co rusz!!!


niedugo byy klient niedugo byy klient
04.03.2015. 01:16

Odpowiedź do Klient :)

Myślę, że masz jakiś problem ze sobą. Nic takiego co sugerujesz nie napisałem. Jedynie, że pracownik banku ośmieszył nazwę swojego produktu, twierdząc, że konto za zero nie jest za zero. I miał rację, bo nie jest to typowe konto za zero jak w innych bankach. Kosztuje tu wszystko, od autoryzacji kodami, po wypłaty z innych bankomatów a także transakcje w placówkach. Widocznie za mało korzystasz z konta, żeby się przekonać o jego opłatach :)


Rico Rico
03.03.2015. 10:06

Coraz drożej

Aktualnie co miesiac 10 zl za konto + 10 zl za karte raz na rok + 0,70 groszy od przelewu + od 0,10 do 0,6o groszy za kartę kodów + 2 zł za Abonament Ipko co miesiąc.


smutna smutna
28.02.2015. 11:35

Na raz dwa trzy ZABIERZMY OSZCZĘDNOŚCI

Z każdym miesiącem coraz gorzej.Dochodzi do tego, że kapitalizacja odsetek pokrywa tylko prowadzenie konta. TO JEST JAKIŚ OBŁĘD- a Prezesi mają się dobrze!


klient klient
28.02.2015. 11:28

Wyzysku i cwaniactwo

Dzisiaj doznałam szoku. Sprawdzam stan konta- kapitalizacja odsetek na jednym mniejsza o 50% na drugim o 75%. W poniedziałek zabieram pieniądze. wolę trzymać w skarpecie-będą pewne.
Dość tego!


paola paola
27.02.2015. 13:32

pko bank ok

konto za zero jest za zero przynajmniej u mnie ;) załozyłam konto, mam kartę, normalnie go używam. Niezakładam kont by tylko je mieć.


Klient Klient
27.02.2015. 12:05

Opinia

"niedugo byy klient" - nie rozumiem niektórych ludzi. Jesli dobrze zrozumiałem: doradca powiedział ci o wszystkich opłatach, zostałeś dobrze poinformowany, podpisałeś umowę, a zaraz potem zrobiłeś wpis jaki to bank jest zły. Zastanów się nad sobą. Ja mam konto w pko i przy moich dochodach i wydatkach, konto za zero jest za zero, więc jestem zadowolony.


niedugo byy klient niedugo byy klient
27.02.2015. 00:04

Śmieszne

Mnie jak zakładałem konto za zero to pani w placówce zapytała czy na pewno wiem, że to konto za zero nie jest za zero. Myślałem, że padnę :)


Adam Adam
26.02.2015. 21:46

tragedia

Nie polecam, a wręcz odradzam. Ciągłe podwyżki. Niestety jestem uwiązany ze względu na kredyt hipoteczny. Gdyby nie to zlikwidowałbym od razu zarówno kartę kredytową jak i konto za zero. Za zero, śmiech na sali.


wojtu wojtu
23.02.2015. 16:56

znam warunki i mam za darmo

pko pb ma bardzo dobrą ofertę. Zapoznajcie się z warunkami, a nie będziecie płacić ani za konto ani za kartę. Ja np mam konto za zero i jak zrobię kartą transakcji za 300 zł miesięcznie to nie mam żadnych opłat. Doczytajcie radzę Wam


Klijent Klijent
22.02.2015. 20:30

Zero kultury

Miałem konto prawie 10 lat w tym banku. opłaty coraz droższe .Większość pracowników nie ma odpowiedniej wiedzy,którą powinni dysponować by służyć pomocą ,klienta traktują jako natręta ,niemiła obsługa .A kiedy chciałem zlikwidować konto to się zaczęło potraktowali mnie jak upierdliwego klienta,który śmiał zapytać skąd wzięły się te opłaty(Odsetki,zaległości) przy likwidacji konta przedtem było wszystko porządku uregulowane to pracownica rzuciła mi kartkę papieru i długopis że jak mi coś nie pasuje to mam sobie napisać pismo i odpowiedzą . Nie polecam tego banku chyba zbyt dużo wydali na reklamy i teraz u nich cienki i szukają gdzie się tylko da choćby trochę grosza wyrwać klientowi bo przecież nie będzie się mu chciało dochodzić prawdy. Są banki małe do którego się przeniosłem i było warto.


klientpkobp klientpkobp
20.02.2015. 13:21

Odpowiedź cz. 3

Sprawdź też o ile spada oprocentowanie od maja. Nie powinno to raczej nikogo dziwić, przez malejące stopy procentowe, ale mimo wszystko konto oszczędnościowe jest tylko z nazwy oszczędnościowe. Tak na prawdę mając np. 30tys. zł na oszczędnościowym i kilka kont, odsetki z tego konta nie wystarczają nawet na pokrycie opłat za prowadzenie innych kont. Przykre.

Bank obraca naszą gotówką a my osiołki płacimy mu jeszcze, gdzie w innych cywilizowanych krajach, to bank cieszy się, że ma klienta, który mu zapewnia gotówkę, którą może obracać i zarabiać a nie klient, że ma bank, który mu daje możliwość zrobienia przelewu przez internet za 17.90zł miesięcznie...

Niestety, wszystkie te podwyżki są spowodowane ujemnym liborem i niskim wiborem, do tego bank nadawał kredytów we frankach i teraz po zaleceniach KNF mu się kapitał rozjeżdża. Kto ma ponieść tego koszty? A no klient. Krowa dojna, 10zł za konto? Płacą? Płacą. No to dajmy 15zł. Płacą? Płacą. To dajmy 18zł. I tak dalej...

Piszesz, że bank jest dobrze zarządzany, nie wydaje mi się. Gdyby był, potrafili by zarobić na siebie bez podwyżek, nie nadawaliby tylu kredytów we frankach i mieli wypracowaną strategię na wypadek ujemnego liboru i niskiego wiboru. Jak widać, tylko podwyżki mogą ich uratować. Pytanie tylko, kto będzie chciał płącić za te konta, co ten bank ma takiego czego inne nie mają? Co jest warte tych opłat? Ludzie zamknął RORy i przejdą do innych banków lub założą konto za zero, które nawet z dodatkowymi opłatami będzie wychodziło taniej. A kapitał będzie odpływał.


klientpkobp klientpkobp
20.02.2015. 13:09

Odpowiedź cz. 2

Kolejna wizyta, zakładam kolejne konto (niestety w pko bp nie da się założyć konta pomocniczego, trzeba zakładać kolejne, więc jak np. chcesz rozbić konto ror na środki wolne, opłaty itd. to nic z tego). Konto założyłem, wcześniej swoje odstałem. Poprosiłem aby kartę wysłali do oddziału. Odpowiedź: nie da się. Mówię, że da się, bo tydzień wcześniej dokładnie w ten sposób odbierałem. Słyszę: no dobrze, dowiem się i przekaże, że ma przyjść do oddziału - tu jest moja wizytówka proszę o kontakt. No to patrzę w serwisie ipko karta już utworzona, dzwonię. Nikt nie odbiera - w sumie jak ma odbierać, skoro w kolejce czeka 30 emerytów? Piszę maila - brak odpowiedzi do dziś. Karta przyszła na adres 200km od miejsca w którym przybywam.

Po drugie, koszt utrzymania kont to nawet kilkaset złotych miesięcznie w pko bp. Zależy z czego korzystasz. Sprawdź konto firmowe. Konto ROR 17.90zł od maja będzie kosztowało, to drogo. Karta kredytowa jakieś 70zł będzie wynosiła i to pod warunkiem, że się będzie płacić regularnie (600zł miesięcznie to duży pułap jak na kredytówkę, nie wspominając, że większość banków znosi całkowicie opłatę za transakcyjność a nie zmniejszą ją do 40zł czy 70zł z 100 czy 200zł...).

A teraz plusy. Serwis WWW na naprawdę wysokim poziomie, chociaż w trakcie tworzenia, niektóre rzeczy nie działają, ale nie ukrywam, że to było coś co mnie przyciągnęło do tego banku po 10 latach przygody z innym bankiem.

Reklamację rozpatrują sumiennie, co nie zgłoszę, że coś mi nie działa, niedługo później mam telefon z wyjaśnieniem. Awarię w iPKO dział techniczny rozwiązał dość szybko. Reklamację z błędnym kursem przewalutowania PLN=>CHF bank rozpatrzył mi pozytywnie. Wstępnie straciłem około 1200zł przez błędny kurs przewalutowania, ale po 2,5tygodnia bank oddał, więc pozytywnie.

Jednym słowem, bank dobry, ale nie otwarty na klienta - opłaty zniechecają i ciągle są podnoszone. Brak flagowej usługi, która by przyciągała i była w pełni darmowa (pomijając Integlio, do którego dostępu nie mamy przez iPKO). Konto za zero nie jest kontem za zero, sporo rzeczy tam kosztuje coś, np. autoryzacja SMS przelewu, wypłata z innego bankomatu, opłata za kartę jeżeli się nią płaci 300zł miesięcznie itd. Do innych banków im trochę brakuje.


klientpkobp klientpkobp
20.02.2015. 13:08

Odpowiedź cz. 1

Kolego Roni - racja. Jak zakładałem konto byłem również dobrze obsłużony. Pani przyjęła mnie prawie poza kolejką, doradziła, założyła itd. Niestety dalej jest już gorzej. Za każdą wizytą w oddziale trzeba swoje odstać. W ciągu dnia nawet i godzinkę, bo większość w kolejce to emeryci, którym trzeba tłumaczyć jak krowie na rowie, a to chcą upoważnić, a to ktoś zmarł i trzeba przepisać/wypłacić środki itd. Później kserowanie dokumentów, tłumaczenie i schodzi 30minut na jednego. A stanowiska są 4 z czego 2 czynne. Zapytasz po co stać w oddziale, a no np. żeby wpłacić pieniądze w walucie obcej, bo niestety wpłatomaty pko bp takiej usługi nie oferują.

Kolejna rzecz to średnia kompetencja niektórych pracowników. Dla przykładu, chciałem założyć kartę kredytową. Mój doradca miał przygotować dokumenty i oddzwonić. Nie oddzwonił do dziś :) Kilka dni później miałem telefon z infolinii, że polecają mi kartę kredytową, promocja ważna jeszcze 3 dni. I tak miałem zakładać, więc idę do oddziału, swoje odstałem i co? Promocja się skończyła zanim konsultant do mnie dzwonił. Pani się pofatygowała do dyrektora, dyrektor potwierdził. Sprawdzają historię kontaktu z infolinią, no faktycznie dzwonili do mnie w tej sprawie - ich błąd, moja strata czasu...


Roni Roni
19.02.2015. 11:29

PKO ok

Ja mam konto w pkobp - w przeciwieństwie do osób które nigdy go nie miały lub zrezygnowały i teraz tutaj narzekają. Moje doświadczenia - raz byłem w oddziale aby założyć rachunek i byłem bardzo miło i kompetentnie obsłużony (może trafiłem na dobrego doradce). Teraz wszystko załatwiam zdalnie. niedaleko gdzie pracuje jest bankomat i wpąłtomat. Przelewy robię przez internet - bardzo czytelny i intuicyjny serwis - korzystam z nowego ipko. Jeszcze opłaty - konto dla młodych. Żadnych opłat, bo 5 zł za kartę nigdy nie płaciłem, gdyż niestety posługuje się nią znacznie częściej, co widać w moim budżecie. Polski bank, dobrze zarządzany, bo ma zyski, ja jako klient jestem zadowolony, więc ogólnie ok.


klientka klientka
18.02.2015. 16:04

Słabo- odradzam

Witam!

Byłam klientką, tego banku przez 6 lat i o tyle za długo, płaciłam za wszystko: za konto, za kartę, przelewy internetowe, za konto internetowe i nawet jak chciałam się z nimi rozstać, to też były problemy.
Panie w oddziałach nie znały procedur i dopiero na infolinii od długoletniego pracownika uzyskałam informację. Okazało się ,że nawet kierowniczka ,dość dużego oddziału nie znała procedur-skandal,że to ja musiałam ją edukować!
Nie ma idealnych banków,ale ten bank jest bardzo niekorzystny dla klienta. Przez 6 lat zarabiali na mnie, obracali moim kapitałem, pobierali za wszystko opłaty i nawet normalnie konta nie mogłam zamknąć!


Krzysztof Krzysztof
18.02.2015. 10:55

CHORE KWOTY ZA PROWIZJE I PRZELEWY!!!!

Banda zlodzieji w pko. Przelew zagranicznyw euro sobie policzyli po kursie 4.09. Gdzie sprzedaz tego samego dnia bylaw banku pko 4.30 a sredni kurs 4.19 w pko.. Ale oczywiscie musza sie nazrzec swinie nie swoja kasa. Nie dosyc ze place prowizje i to sporo od przelewu z zagranicy to jeszcze walna konkretnie na kursie. Kurs kantoru 4.19 -4.22 z dnia 18.02.2015 a PKO sobie liczy 4.09!!!+prowizja od przelewu. SUPER!!!!!!!!


minia minia
17.02.2015. 17:08

PKO BP daje rade

mi pko pb pasuje. Mobilna apka jest, oddziały są, przelewy zawsze na czas no i więcej mi nie trzeba :)


Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 5 6 Ostatnia >> (6 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !