Konta bankowe · Konto · Konto w Raiffeisen PolBank - Warto założyć? Wasze OPINIE?

Wymarzone Konto Raiffeisen PolBank - Opinie, Porównanie

raiffeisen polbank Raiffeisen Polbank jest bankiem komercyjnym z siedzibą w Warszawie – niezwykle cenionym przez Polaków. Polbank EFG Bank, który przez lata wyróżniał się spośród innych tym, że nie miał gwarancji polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, nie był bowiem polskim bankiem, funkcjonował jako oddział banku greckiego. Jednak we wrześniu 2011 uzyskał status banku polskiego. Drugi wyróżnik to niestandardowe rozwiązania – elastyczne kredyty, wysokooprocentowane konta osobiste. W rankingu popularności przeprowadzonym w miesiącu kwietniu 2015 roku, Wymarzone Konto Raiffeisen Polbank znalazło się na wysokim, czwartym miejscu pod względem wielce cenionych kont osobistych. Wyjaśniamy dlaczego!

Wymarzone Konto

Wymarzone Konto Osobiste posiada wiele zalet, jako że Raiffeisen Polbank nieraz pokazywał, iż dba o swoich klientów i lubi wprowadzać nietypowe innowacje – tym razem jest to rosnące oprocentowanie wszystkich zgromadzonych na koncie środków oraz bezpłatne prowadzenie konta (co nie zmieni się przez cały okres jego istnienia).

Na taki pomysł pomogli wpaść sami klienci, którzy jeszcze przed wprowadzeniem nowego konta na rynek wypełnili specjalną ankietę . Odpowiadali w niej na pytania dotyczące swego wymarzonego rachunku osobistego , co miało być premiowane możliwością założenia nowo powstałego konta (najpóźniej do 15 marca 2015 roku) z wysokim 6% oprocentowaniem. Ankieta przeprowadzana było incognito, ponieważ Raiffeisen PolBank pragnął uzyskać możliwie jak najuczciwsze i bezstronne wyniki.

Zalety Wymarzonego Konta w Raiffeisen Polbanku

Nowa propozycja banku posiada wiele pozytywów. Klienci zawsze są najbardziej zainteresowani ponoszonymi kosztami oraz korzyściami, jakie płyną z posiadania konta. Najpierw warto się więc przyjrzeć opłatom. Bank zapewnia, że owych opłat nie ma.

Darmowe są bowiem:

  • otwarcie i prowadzenie konta
  • przelewy zewnętrzne przez internet
  • wpłata gotówki w oddziale
  • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
  • wpłaty we wpłatomatach banku
  • ubezpieczenie „Pomoc medyczna, Pomoc domowa, Pomoc drogowa”
  • ubezpieczenie „Podróż bez zmartwień”

Darmowa jest również pierwsza wypłata gotówki w oddziale w miesiąc u, przy czym każda kolejna wynosi już 0,20%. To jednak nadal niewiele. Nie należy się jednak obawiać, ponieważ maksymalny koszt nawet przy wielkich kwotach nie przekroczy 200 złotych.

Jedyny koszt , jaki poniesie zainteresowany klient to comiesięczna opłata za kartę – śmiesznie mała w porównaniu z innymi bankami – która wynosi 3 złote . Tak naprawdę więc za wszystkie powyższe usługi i zniżki zapłacimy w sumie 3 złote.Wymarzone Konto dla Biznesu

Wymarzone konto dla biznesu Raiffeisen PolBank to m. in. 20 bezpłatnych przelewów krajowych w miesiącu, bezpłatny pakiet ubezpieczeniowy oraz atrakcyjnie oprocentowany rachunek rozliczeniowo-lokacyjny z nielimitowaną liczbą bezpłatnych przelewów wewnętrznych.Konto w Raiffeisen PolBank - Warto założyć? Wasze OPINIE? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
1.95 na 5
53 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (117 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia >> (3 stron razem)
Kasia Kasia
29.03.2017. 15:30

Najgorszy bank!!!!!!

Najgorszy bank jaki moze byc zakladaja konto bez wiedzy , bylam upowazniona tylko do konta tesciowej przyszlam zalozyc lokate a oni otworzyli mi nowe konto gdzie ja zadnego konta nie chcialam mowilam to na poczatku ale moj blad podpisalqam umowe nie czytajac jej myslac ze podpisuje lokate a otworzyli mi nowe konto na moje imie i nawisko. Oszusci


Maciej Maciej
23.02.2017. 12:54

Odradzam

Odradzam ten bank. Mam kontakt z różnymi bankami ale to co robią w raiffeisen przechodzi ludzkie pojęcie. W żadnym wypadku nie polecam wzięcia kredytu w tym banku. Już chyba wolałbym provident a.


basia basia
16.02.2017. 13:08

opinia

Chciałam jakiś czas temu otworzyć konto w banku, szukałam odpowiedniego banku więc zajrzałam na strony internetowe aby zapoznać się z opiniami. I tak naprawdę czytając opinie na temat jakiegokolwiek banku zawsze 90% opinie są negatywne,bez wględu czy jest to Reffeisen czy Alior czy Credit Agricole lub jakikolwiek inny, same oszczerstwa, wyzwiska i odpowiednia cenzura. Najlepiej byłoby nie wiązać się z umową nigdzie, nie zakładajmy kont, nie podpisujmy umów z siecią telefoniczną, nie róbmy zakupów w marketach gdzie są długie kolejki i ceny się nie zgadzają,po co się denerwować i niszczyć sobie zdrowi? Idąc na pocztę zapłacić rachunek też wystawmy złą opinię bo każda zapłata za rachunek jest wysoka i przelewy idą bardzo długo, przesyłki nie dochodzą na czas, przesyłki kurierskie też potrafią sie zapodziać gdzieś po drodze więc firmom kurierskim też nie ufajmy i najlepiej ich też obraźmy na forach.Okazuje się że nie warto w ogóle funkcjonować w naszym polskim społeczeństwie bo każdy wyrządza nam krzywdę,nie wspomnę już o pracodawcach, służbie zdrowa itd. Zamieszkajmy gdzieś w buszy w środku lasu, żywmy się wyłącznie tym co dała nam natura,nikt nas nie będzie okradał,nie będzie trzeba nigdzie dzwonić, będziemy zdrowsi i szczęśliwsi. Pozdrawiam wszystkich którzy jeszcze są szczęśliwi w tym kraju


klientka klientka
16.02.2017. 12:54

Opinia

Jestem klientką Raiffeisen od ponad pół roku. Po tym jak Alior zaczął mnie okradać, postanowiłam założyć darmowe konto w innym banku, w końcu mam oszczędności to mi się coś należy a nie skurczybyki jeszcze naliczają mi drakońskie opłaty.
Skusiłam się więc na Wymarzone konto osobiste z dodatkowym kontem oszczędnościowym Konto wymarzony cel. Konto osobiste póki co, jeszcze jest darmowe a co do konta wymarzony cel, to odkryłam wczoraj piękny kwiatek. Konto ma oprocentowanie podstawowe a oprócz tego, gdy co miesiąc zrobimy wpływ na konto o dowolnej kwocie i niczego z niego nie wypłacimy powinno być doliczone oprocentowanie bonusowe. Przez ciekawość przejrzałam całą historię konta i okazało się, że odsetki bonusowe, to jedna wielka ściema. Doliczyli mi je kilka razy, ale za kilka miesięcy już zapomnieli. Kobieta na infolinii przyznała mi rację, że za te miesiące powinien zostać wypłacony bonus, bo spełniam warunki. Złożyłam reklamację, ciekawe jaki będzie efekt. Od samego początku jakieś dziwne sytuacje z tym bankiem. np. kiedy robiłam przelew a został on odrzucony, bo wystąpił błąd, to pieniądze zostały pobrane dwa razy.


daro daro
17.01.2017. 21:10

Raiffeisen PolBank - NIE, NIE, NIE !!!

Od lat męczę się z tym g... bankiem bo nieszczęśliwie mam w nim kredyt a co za tym idzie konto. Problemy zaczęły się już po podpisaniu umowy, bo opóźniali wypłatę środków i nie było osoby z którą można by było porozmawiać w tej sprawie. Później problemy ze zmianą adresu do korespondencji - po 3 nieudanych próbach poddałem się bo szlag mnie trafił żeby taki drobiazg był takim problemem mimo prób pisemnych, telefonicznych, osobistych wizyt. Następnie problemy z dostępem do konta bo czasowe certyfikaty, kontaktowanie się z bok, a teraz ponownie bilingi na hasło a po jego wpisaniu plik się nie otwiera. Dochodzi jeszcze do tego spreed najwyższy chyba ze wszystkich istniejących w Polsce banków. Próby wyłudzenia kolejnej kasy pod pozorem spadku wartości nieruchomości (na szczęście odgórnie zostało to ukrócone). Reasumując - wolałbym mieszkać u teściowej i trzymać pieniądze w skarpecie niż z tym bankiem po raz drugi się związać.


krzysztof krzysztof
13.01.2017. 17:03

Tragedia

czas oczekiwania na infolinii 3 godziny ....jak jest dobrze to 40 minut...trza uciekać i szukać innego banku ...najlepiej najpierw dzwonic na infolinie , jak odbieraja kilka razy pod rząd to mozna sie zastanowić nad zakładaniem konta :)


kusm kusm
13.01.2017. 17:00

obsługa to tragedia

kontakt z biurem obsługi tragedia...czas oczekiwania 2 godziny i odkładamy słuchawke bo cały czas muzyczka :) ...i tak kilka dni pod rząd


Elzbieta Elzbieta
05.01.2017. 15:09

Ten bank to koszmar. Działanie podobne do Telekomunikacji Polskiej.

Obsługa klienta to koszmar: nie udzielają pełnej informacji. Karta kredytowa miała być za darmo i bez opłat za ubezpieczenie, a okazało się, że była opłata roczna, miesięczna oraz opłata za ubezpieczenie. W czasie rozmowy telefonicznej 3 konsultantów udawało że mnie nie słyszy. Doprawdy trudno uwierzyć , że w XXI wieku mnie nie słyszeli, a ja ich tak.
Jednym słowem naciągają klienta na kasę. Przypominają mi Telekomunikację Polską.


tomek tomek
04.01.2017. 21:16

Nie rozumiem o co wam chodzi!

Przecież konto wymarzone jest obecnie najlepszym rachunkiem osobistym.
W którym banku wyjdziecie na + w koncie osobistym?
A 3 zł za kartę i ubezpieczenia - sam jestem zdziwiony, że tak mało.
Dajcie już spokój z tym hejtem i radzę czytać umowy, tabele opłat i prowizji.
Pozdraiwam


Dariusz Dariusz
30.12.2016. 13:39

Stan konta inny niż pokazuje bankomat

UWAGA! Błędy w systemie Raiffeisen Polbank - możecie mieć problem ze swoimi pieniędzmi na koncie. Inny jest stan faktyczny na waszym koncie, a inny pokazuje bankomat. Może na przykład pokazać, że jest więcej i wypłacić więcej pieniędzy niż jest faktycznie na koncie lub odwrotnie, znikną wam pieniądze z konta, ale nie ma w systemie informacji o takiej transakcji. Potem bank obciąża konto klienta karami za swoje własne błędy w systemie bankowym. Bank oficjalnie nie przyznaje się do nieprawidłowości, ale w końcu kary anuluje z wielką łaską, tymczasem to ich wina. Reklamacja trwa miesiąc i dostajecie lakoniczną odpowiedź, nie koniecznie na temat. Brak możliwości załatwienia czegokolwiek ze swoją placówką przez telefon - konieczność wizyty osobistej. Konsultanci telefoniczni udzielają sprzecznych informacji. Dział windykacji niesłusznie nalicza kary za własne błędy systemu w sprzeczności z działami obsługi klienta, który nie ma na nich wpływu. Rozmowa z działem windykacji wygląda jak porażająca wymiana zdań z debilami i aroganckimi chamami.


BigDaddy BigDaddy
29.12.2016. 19:40

Omijać z daleka haczyki na każdym kroku

Nie polecam a wręcz przestrzegam. Na każdym kroku pułapka jak naciągnąć klienta. Dziś przez nieuwagę zapłaciłem 10 zł prowizji za przelew za prąd. Zmienili interfejs do przelewów tak sprytnie, że dałem się nabrać, że robię przelew z konta gdzie przelewy są darmowe. Nie, nie można mieć jednego konta. Albo oprocentowane z kosmicznymi prowizjami za przelewy albo nie oprocentowane z darmowymi przelewami. Tak to jest urządzone żeby klienta skubnąć choć na kilak złotych. Zawsze trzymasz kilka stów na nieoprocentowanym bo może kupisz coś np. na allegro i trzeba będzie zrobić przelew więc te kilka stów leży bez procentu. Oszuści. Dawno bym uciekł ale niestety kredyt brałem jeszcze w Polbanku. Zanim go Raiffeisen przejął wtedy było całkiem inaczej.


jan jan
22.12.2016. 19:00

Raifaisen opinia

System r-online do kitu non stop problemy nie polecam darujcie sobie ten bank , porażka


janusz opieski janusz opieski
20.12.2016. 20:24

kontakt z bankiem

chyba robią wszystko co możliwe, żeby się z nimi połączyć godz. 20.13 20 grudnia 2016 r - dzwonię ok 40 minut na2 nr-y telefonów - i od tego czasu wszyscy konsultanci są zajęci - tragedia.
włąśniej ak zakończyłem ten wpis zadzwonił telefon, odezwała się Pani , przedstawiła, a po mojej odzywce powiedziała - nie słyszę - fajne, rawda? - taki kontat


janusz janusz
12.12.2016. 10:55

jak w banku!

najpierw miało być pieknie i wszystko za darmo na zawsze! + ubezpieczenie tez za darmo!
potem były opłaty: za karte, za prowadzenie konta, za bankomat inny niż nasz...
teraz za ubezpieczenie (beneficjentem opłacaneko przez Klienta ubezpieczenia jest Bank!!!
a w końcu mnie okradli (dosłownie, to nie przenośnia);'
na reklamacje odpowiada komputer (BOT)


MYCHA MYCHA
07.12.2016. 16:31

POLECAM

polecam w 100% jasne, przejrzyste warunki zero haczyków. Jak w każdym banku zawsze proszę o tabele opłat i prowizji - nigdy nie wierze na slowo dlatego nie mam problemu z dodatkowymi opłatami. Ksiegowanie w wpłatomacie automatyczne, nie to co w bzwbk czekałam 2 dni na wpłate az w końcu potracili z konta 20 zł. bo nie dokonałam zasilenia rachunku na kwote 2000 zł - wiec bez komentarza. A tak ogolnie macie darmowy pakiet ubezp. w koncie ??? pozdrawiam


Krzysztof Krzysztof
06.12.2016. 20:07

jak wybrac konto?

Szanowni Państwo. Chcecie wybrać konto lub kartę kredytową? Podam pomocna wskazówkę :) Najpierw zadzwońcie na infolinię a potem pomyślcie gdzie założyć. Są banki gdzie konsultant podnosi słuchawkę po kilku minutach. Jest także Raiffeisen :) gdzie czeka się kilka godzin na połączenie z konsultantem :) Zanim zdecydujecie sie na współpracę to zadzwońcie ,wybierając opcję "Jestem klientem banku" :) wtedy zobaczycie ,jak sie traktuje tych którzy już są :)


Mariobb023bb Mariobb023bb
18.11.2016. 15:08

PORAZKA ZYCIOWA

Zalozylem konto osobiste papiery podpisane przy kurierze . Po tygodniu czekania konto nadal nieaktywne. Na infolini same barany pracuja co chwile zbywaja czlowieka wciskajac kit ze juz sie zajmuja tym i oddzwonia za godzine i oczywiscie nikt nie oddzwania i tak caly dzien masakra


Tomek Tomek
16.11.2016. 21:59

Omijac z daleka

Najgorszy bank z jakim miałem do czynienia. Przy spłacie kredytu walutowego spread pochłonął kilkadziesiąt tysięcy - dodatkowo opózniali spłatę w nieskończoność abym jak najdłużej spłacał odestki. Koszty kredytu kosmiczne i przy spłacie opóźnienia niezgodne z zapisami umowy. Obsługa klienta tragiczna przy każdej rozmowie z infolinią całkowicie inna informacja, raz że należy czkeać na spłatę - gdy mija termin - wtedy inny powód dlaczego nie spłacają kredytu. Polecam unikanie jak najdalej tego banku ponieważ jedynym jego celem jest oszukanie klienta.


Seba Seba
14.11.2016. 12:51

Raiffeisen

Raiffeisen porażka prawie 20000zł za przelew 190zł zapłaciłem czytajcie umowy mogą zmienić Stawski kiedy chcą porażka porażka, pozdrawiam


max05 max05
13.11.2016. 09:53

Nie polecam

Jestem związany z tym bankiem bo kupili mnie razem z Polbankiem.
W Polbanku miałem kredyt firmowy w CHF który był w miarę przyzwoity , a główną jak dla mnie zaletą było to że po pierwszym roku mogłem go spłacić bez prowizji.W 2014 r miałem zamiar spłacić ten kredyt i poprosiłem o wyliczenie kwoty do spłaty i wtedy dowiedziałem się że bank wprowadził jakąś chorą prowizję ok.2,5 czy 3% od tej czynności o czym oczywiście w żadnym oficjalnym piśmie nie informował.Na moje pytanie kiedy była ta zmiana i w jaki sposób zostałem o tym poinformowany , dostałem odpowiedź że w bankowości internetowej były różne wiadomości i tam gdzieś było podane że ulega zmianie regulamin , a wraz z nim zmiana za wcześniejszą spłatę( ciekawe kto czyta te informacje od banku).Następna historia związana z podwyższeniem oprocentowania kredytu za zbyt małe wpływy na konto , bo miało być 50% przychodu firmy , a ten śmieszny bank beż wglądu w moją księgowość podwyższył mi o 2% oprocentowanie kredytu tłumacząc że w ubiegłych latach miałem większe wpływy , a teraz się zmniejszyły więc pewnie ich oszukuję .
Nikt nie pomyślał że może po prostu firmie zmniejszyły się przychody.
Zupełnym "hitem" jest w tym banku realizacja zająć komorniczych które miałem za jakąś strefę parkowania. Było to bodajże 67 zł , a ten "wspaniały " i przebiegły bank zrealizował to w dwóch przelewach kasując mnie po 100 zł za przelew i ich zdaniem nic się nie stało bo w dniu zajęcia na koncie było 50 zł , a wpływ większej kwoty był następnego dnia .Takich różnych złodziejskich sytuacji było więcej , ale szkoda czasu na opisywanie. Dla mnie złodzieje i oszuści i tyle w temacie.


Mariusz Mariusz
09.11.2016. 15:33

opinia

Tak dziadowskiego banku nie ma chyba w całym kraju. Konta tragedia, obsługa jeszcze gorsza naciąganie na infolinię i brak jakiejkolwiek możliwości komunikacji telefonicznej z placówką, konieczność osobistej wizyty. Jednym słowem PARANOJA A NIE BANK


Gosia Gosia
31.10.2016. 17:30

Nie polecam

Mam tymże banku kartę kredytową. Wyobrażacie sobie, że na zmianę limitów transakcyjnych potrzebują 2 dni robocze? Co z tego, że na stronie napisane, że limit został pomyślnie zmieniony, skoro płatności nie są przepuszczane? Po co taka karta skoro nie można z niej korzystać (a opłaty oczywiście biorą). Urządzili mnie na amen!


Klient z Warszawy Klient z Warszawy
14.10.2016. 15:30

Konto firmowe - odradzam !!

Jak dotąd na kilka logowań miałem może ze 3 bezawaryjne.
Co logowanie - to jakiś problem. Najpierw nie można było umieszczać przecinka w treści przelewu, następnie zostałem poproszony o nieużywanie polskich znaków, potem do skrócenie nazwy kontrahenta do 28 znaków, a potem pani na infolinii stwierdziła, że nie wie co się dzieje - i sama dała przelew...

Aktualnie- po raz kolejny nie mogę się zalogować do swojego konta bo nie przychodzą sms-y autoryzacyjne.
Pojawia się komunikat:
"Przepraszamy, ukończenie procesu nie jest możliwe prosimy o kontakt z Centrum Telefonicznym pod numerem ....." - a tam nikt nic nie wie. "Zgłoszę awarię do działu technicznego a dział techniczny odpowie w ciągu 48 godzin..." - to usłyszałem ja się dodzwoniłem do tegoż Centrum.

Jak macie kilka dni na boksowanie się z głupim przelewem - wolna wola. Ja zmieniam bank. A usługi tego - szczerze odradzam.


marshal marshal
12.10.2016. 10:28

najgorszy bank jaki do tej pory poznałem

Omijajcie ten bank z daleka. Najgorszy jaki do tej pory poznałem. Arogancka obsługa. Tworzą opłaty, następnie opłaty od opłaty. Po czym opłaty od opłaty windykuja przez agresywnych telewindykatorów.
Cenisz własne nerwy, spokój i czas, omijaj ten z daleka.


Mario Mario
07.10.2016. 09:30

Omijajcie szerokim lukiem

Bank wprowadza bardzo duże opłaty. Zamienia darmowe konta na takie z opłatą 38 zł. Miałem 2 bezpłatne Konta i jedno główne. Później przychodzi opłatą 120 zł miesięcznie. Jakaś paranoja


pawlak pawlak
30.09.2016. 11:31

Raiffeisen

Najgorszy bank jaki istnieje! Przelewy idą wieki- chyba na rowerach je rozwozą. Totalna pomyłka!!!


Jan Jan
28.09.2016. 14:40

Probowalem zalozyc przez internet konto

Probowalem, jak w tytule - po pierwsze nie ma opcji na paszport tylko na dowod, po drugie jak cofnalem to system wyrzucil blad, ciekawy jestem co sie stalo z moimi danymi typu PESEL, data urodzenia jaki hacker teraz sobie tego pouzywa powiedzmy za 2 lata jak zapomne kim bylem i co robilem. Z bankami jest tak - wszystkie banki to jeden bank tylko rozne szyldy i inna ekipa - i tak sa podlaczeni do jednego systemu z centrala w Szwajcarii poprzez USA.

Mozesz miec konto 10 lat i pewnego dnia - BOOM - zniknie i nikt nic nie wie. Dlatego najlepszy Bank to sztbaki zlota zakopane w lesie na 10 lat - podrozeja 6 X kiedy nieruchomosci 2-3.


Marta Antczak Marta Antczak
12.09.2016. 17:49

Opinia

Zakładjąc konto w tym banku nie sądziłam że zafunduje sobie taki koszmar!!!!! i to dosłownie. W dniu 7 września dokanałam przelewu na kwotę 370 zł w trakcie realizacji zostałam wyżucona se strony banku z informacją NIE MOŻNA POŁĄCZYĆ SIĘ Z BANKIEM SPRÓBUJ PONOWNIE PÓŹNIEJ!!!! więc po przelogowaniu wysłałam przelew po raz drugi tym razem skutecznie i jakież było moje zdziwienie następnego dnia gdy moje konto uszczupliło sie o kwotę 740zł!!!!!!!!!!!!!!!!
Dzwonię wyjaśnić sprawę i pani na infolini mówi iż nie ma żadnych transakcji na w/w kwoty i żebym kontaktowała się z beneficjentem o zwrot pomyłkowo wysłanego przelewu!!!!! po długim tłumaczeniu pani znalazła moje przelewy i tu ciekawostka AWARIA SYSTEMU to napiszemy reklamacje i co???? czekamy na zwrot podobno priorytetowo bo to wina banku!!!! dzisiaj dzwonię i dowiaduje się że mam siedzieć cicho na dupie i czekać do 30 dni na odpowiedź!!!!!!!!!!!!!! ZASTANÓWCIE SIĘ BARDZO NAD ZAŁOŻENIEM TAM KONTA


fg fg
30.08.2016. 21:50

Opinia

Ten bank oszukuje klientów. Po złożeniu dyspozycji całkowitej spłaty kredytu, która wg zapewnień banku i umowy nie miała ciągnąć za sobą żadnych kosztów, bank nie wykonał w pełni dyspozycji. Nadpłatę od spłaconego kredytu, zamiast na konto wpisane w dyspozycji, przelał na jedno z kont klienta w Polbanku. Nie poinformował o tym klienta, miesiąc od spłaty trwało wyjaśnienie gdzie się podziały pieniądze z nadpłaty. Na dodatek odliczył sobie 125zł od nadpłaty (za co? nie sposób otrzymać jasnej informacji). Bank nie usunął wpisu z hipoteki. Bank nie wykonał dyspozycji klienta. Polbank rozmyślnie wykonał błędnie dyspozycję klienta. Pokrętne wytłumaczenie Polbanku były tak żałosne, że aż wstyd było słuchać takich bzdur i kłamstw.


Byy klient Byy klient
17.08.2016. 11:50

Karta kredytowa

Jesteś dobry w momencie podpisywania umowy o kartę kredytową. Potem zaczynają się schody. Mnożą kolejne opłaty. A jak chcesz zrezygnować to piętrzą problemy - musiałem cierpliwie przejść ścieżkę 8 kolejnych konsultantów i każdemu tłumaczyć wszystko od nowa. Beznadziejny bank i jego oferta. Brak profesjonalizmu w każdym calu. Nigdy więcej tam nawet nie zajrzę.


maciej maciej
10.08.2016. 13:58

blokują konto i trzymają pieniądze

W poniedziałek o 18 sprzedałem na allegro swój telefon, kupujący wysłał pieniądze na konto i ja nadałem paczkę o 19, następnego dnia o 10 dzwonił z pretensjami gdzie jego paczka, powiedizałem "człowieku, prezcież kurier potrzebuje przewieźć paczkę z warszawy do krakowa i ją wydać itd to trwa kilka godzin, nawet 12h od zakupu nie minęło, weź wyluzuj". zadzwonił do banku, a bank zablokował mi całe konto! idioci! strażnicy teksasu, Pani Agnieszka jest prokuratorem, władzą sądowniczą i wykonawczą wjednym..


milky milky
21.07.2016. 11:06

platforma internetowa to porażka !!!

Platforma internetowa to totalna porażka !! Przelew wykonany widać na koncie po ok godz. Na infolinii radzą sprawdzić saldo po 30-40 min, dopiero wtedy może pojawić się prawidłowe saldo.


Ala Ala
15.07.2016. 15:38

system internetowy to totalne dno

Nigdy nie spotkałam się w żadnym banku z takim g*****. System szwankuje non stop, zawiera całą masę błędów, wiecznie są prace serwisowe. Byłam już w kilku bankach, jestem w Raiffeisen od miesiąca i postanowiłam uciekać stąd jak najdalej, pomimo w miarę dobrej oferty. Wolę płacić więcej za konto niż użerać się z prymitywnym i denerwującym systemem bankowym. Daty transakcji kompletnie się nie zgadzają, pieniądze są księgowane późno, nie wiadomo ile ma się pieniędzy na koncie (historie i blokady pokazują się z dużym opóźnieniem). Jak robi się przelew między rachunkami własnymi, to pieniądze nie pojawiają się natychmiast na koncie jak w każdym innym banku, masakra!


Kat Kat
12.07.2016. 06:41

Najgorszy bank!

Oplaty w Polbanku zmieniaja sie z miesiaca na miesiac, nie mozna za nimi nadazyc! Wyglada na to, ze wyszukuja oplat na sile aby obciazyc klientow.


Nie polecam Nie polecam
04.07.2016. 12:19

Omijać z daleka haczyki na każdym kroku

Założyłem konto jeszcze w Polbanku zanim go przejął Raiffeisen i wziąłem kredyt hipoteczny warunki były naprawdę dobre. Wszystko było OK do czasu aż Niemcy przejęli bank. Od tego czasu Raiffeisen wyszukuje różne preteksty żeby zmienić warunki umowy czyli podwyższyć oprocentowanie. Jednym z warunków obniżonego oprocentowania jest by moja wypłata wpływała w całości na konto. Jeśli firma spóźni się z moją wypłatą i pieniądze zamiast ostatniego dnia miesiąca wpłyną już w następnym to natychmiast dostaję pismo, że złamałem warunki umowy i mam sprawę wyjaśnić więc dostarczam zaświadczenie o zarobkach i pisze wyjaśnienie, inaczej podniosą mi oprocentowanie. Tak mniej więcej dwa, trzy razy w roku.
Druga sprawa. Początkowo u Greków w ramach rachunku było tylko jedno oprocentowane konto na które wpływała moja wpływała i z którego robiło się przelewy. Przez internet bezpłatne. Po pewnym czasie Raiffeisen zmienił regulamin i założył mi drugie nieoprocentowane konto i zmusił by wypłata była przelewana na to nieoprocentowane konto. Skutek jest taki, że muszę bardzo pilnować żeby od razu przelać pieniądze na oprocentowany rachunek inaczej ja tracę a bank zarabia. Mało im tego. Dodatkowo bezpłatne przelewy są tylko z konta nieoprocentowanego, a z konta oprocentowanego mogę zrobić tylko jeden bezpłatny przelew w miesiącu kolejne kosztują 8 zł!!!! Na koncie nieoprocentowanym trzeba więc zostawić pewna kwotę na opłaty i kilka złotych górką na wszelki wypadek. Zamiast zarobić tych kilka groszy na koncie oprocentowanym to bank zarabia zmuszając mnie do trzymania kilkuset złotych przez kilka dni na koncie nieoprocentowanym.
Jest jeszcze wiele innych przykładów naciągania stosowanego przez Raiffeisen.
Żerują na tym żeby człowiek się zagapił i wykonał jakąś operację przez nieuwagę za którą kasują jak za cygan za matkę.
Nie polecam tego banku. Do czasu kiedy rządzili Grecy było OK. Jak przejęli bank Niemcy to mieć rachunek w tym banku przypomina pływanie w basenie z rekinem ludojadem, trzeba się mieć stale na baczności. Jeśli drogi czytelniku szukasz banku na długie lata to po co ci ten stres. Ja nie miałem wyboru, gdybym nie był związany z nimi kredytem to już dawno bym zrezygnował.


Anonim Anonim
29.06.2016. 23:47

Opinia

Najgorszy bank z możliwych. Zwabili mnie oferta darmowego konta. Wczoraj komornik wszedl mi na konto za mandat. Zablokowali mi oba konta firmowe i osobiste na ktorych bylo wiecej srodkow niz te 500 zl. Zamiast sciagnac z konta to mi zablokowali na 3 dni mozliwosci wyplaty. Zostalem bez grosza nawet na przyslowiową bułkę. Mało tego dzis patrze wyslali wreszcie komornikowi naleznosc a prowizji pobrali 115 zl :O jutro jade zamykam konta w tym syfie. Wczesniek kozystalem z milennium bzwbk i kredit agrikole oraz m banku i nie mialem takich problemow jak z tym pojebanym bankiem


iniak iniak
26.06.2016. 16:55

Między Nami Spoko

Wraz z nowym rokiem zmieniłem bank na Raiffeisen i nie rozumiem tego całego hejtu panującego wokół banku. W ciągu tego pół roku nie miałem z bankiem żadnego problemu i mogę zdecydowanie wszystkim polecić ich usługi.


Aaaa Aaaa
21.06.2016. 23:04

kiepski poziom banku

Jestem klientką tego banku od kilku dni, zachęciła mnie oferta, ale co do obsługi mam wielkie zastrzeżenia.
Po pierwsze nieprofesjonalna obsługa. W banku poza mną przebywało tylko dwóch interesantów, czekałam dosyć długo zanim ktoś się mną zajął, pani w okienku dla klientów indywidualnych była zajęta swoją papierkową robotą. Jak już usiadłam przy stanowisku, to odpowiadanie na banalne i podstawowe pytania dotyczące oferty sprawiało pani trudności, musiała non stop pytać kolegi, zero jakiegokolwiek przeszkolenia na temat produktów i zero znajomości systemu internetowego. Niestety przymknęłam na to oko, stwierdziłam, że ofertę i tak już znam z infolinii, więc sobie poradzę. Jak byłam w Aliorze, to była pełna profeska, tam niemalże całują po rękach swoich klientów, jedyne za co można ich pochwalić to rewelacyjna i profesjonalna obsługa, niestety złodziejskie opłaty i stawianie warunków mnie odstraszyły.
Wracając do Raiffeisen, plus to błyskawiczne przesłanie karty płatniczej, zwykle musiałam czekać około dwóch tygodni w innych bankach, tutaj 4.
Wielkim minusem, który najbardziej mnie razi to jest to, że podczas przelewania środków z konta oszczędnościowego na Ror, transakcja jest księgowana jak normalny przelew. W każdym innym banku, a przerobiłam ich kilka, w momencie robienia przelewu między własnymi rachunkami, pieniądze pojawiały się natychmiast, bez względu na godzinę. W tej chwili muszę czekać do rana, co jest dla mnie niedopuszczalne.
Następny minus, to brak możliwości robienia szybkich transakcji internetowych (zakupy itp.)
Kolejna sprawa, to system logowania, który według mnie jest mało bezpieczny-system prosi o podawanie całego hasła, a w innych bankach wpisuje się tylko część znaków. Na szczęście można zabezpieczyć się jeszcze kodem sms.
Na sam koniec wieszający się system internetowy i wyskakujące błędy.
Pierwsze hasło startowe, które otrzymujemy smsmem, może być użyte niestety kilka razy (pomimo ustalenia nowego), więc jak telefon z wiadomościami by wpadł w niepowołane ręce, to ktoś bez problemu mógłby ustalić nowe bez względu na to, że już je zmieniliśmy.

To na tyle, mam nadzieje że "wymarzone konto" nie okaże się kolejnym kontem z wysokimi prowizjami jak w innych bankach i że oprocentowanie konta oszczędnościowego nie spadnie drastycznie po miesiącu.


GENTLEMAN GENTLEMAN
05.06.2016. 13:15

najgorszy z możliwych banków

niestety z uwagi na kredyt hipoteczny zmuszony jestem pozostać klientem Raiffeisenu ale nigdy ale to nigdy nie zostanę klientem przy innych produktach. Mam konta w bankach: ING, mBank, Getin, PKO BP, (wcześniej miałem w Millenium i BZ WBK). Z mojego dotychczasowego doświadczenia najgorszym z tych wszystkich jest Raiffeisen. Fatalna działalność systemu internetowego i mobilnego, nieprzejrzyste menu, logowanie tylko z niektórych przeglądarek z innych brak możliwości, historie konta w pdf nieosiągalne, reklamacje rozwiązywane jedynie na zasadzie sztampowego pisma typu "my wiemy swoje i wg nas działa jak należy" a z problemem kliencie baw się sam, za wszystko wygórowane opłaty, ciągłe zmiany regulaminów aby klienta jeszcze za coś skasować, itd, itp.
Nie wierzę, że Raiffeisen zdobywa klientów w Polsce, jedyne co robi aby powiększyć grono klientów to przejmuje inne banki, np. Polbank. Niestety ale nie wróżę temu bankowi żadnych sukcesów. Fama o fatalnym banku pozostanie w świadomości klienta i jego rodziny do końca.
Z pełną świadomością odradzam ten bank. Gentleman


Mariano Mariano
18.05.2016. 08:41

Opłaty uwaga

Trzymajcie się z dala od tego banku. Zmiana regulaminów i kolosalne opłaty nie wiadomo za co.
Nagle darmowe konta zmieniają się na konta po 40 zł.
Jest wiele innych banków i ten lepiej omijać.


zieciu zieciu
10.05.2016. 20:40

Omijajcie z daleka!

Fatalna obsługa, opłaty pojawiają się niewiadomo za co, np za anulowane transakcje, które nie były anulowane. Złożenie reklamacji graniczy z niemożliwością, obsługa na infolinii tragiczna. Zakończyłem współpracę i była to najlepsza decyzja.


Grzegorz Grzegorz
27.04.2016. 13:01

Opłaty bankowe

Na koncie osobistym pojawiły się bez ostrzeżenia opłaty bankowe za prowadzenie rachunku. Jako ciekawostkę załączam moja korespondencje z bankiem w tym temacie:Tytuł Opłata za konto Premium
klient Witam,
Mam w Państwa banku konto firmowe i osobiste premium, które wymaga comiesięcznej wpłaty min. w kwocie 10 tys. zł. Taka wpłata od zawsze jest realizowana z rachunku firmowego na osobisty premium. Nigdy dotychczas nie była pobierana żadna opłata z tego tytułu. W miesiącu marcu została pobrana opłata za prowadzenie rachunku osobistego. Reklamacja została uznana i kwota została zwrócona. W związku z tym mam pytanie. Czy coś w zakresie traktowania przelewu z rachunku firmowego na osobisty się zmieniło? Wydaje mi się, że zapisy tabeli opłata i prowizji nie zmieniły się w tym zakresie.

pozdrawiam

bank Szanowny Panie,
Uprzejmie informujemy, iż kwota 49zł za prowadzenie rachunku została naliczona zgodnie z Tabela Opłat i Prowizji.
Wpływ na Konto Osobiste Klienta stanowi suma zaksięgowanych przelewów przychodzących na Konto Osobiste w danym miesiącu kalendarzowym, z wyłączeniem przelewów z kont prowadzonych w Raiffeisen Bank Polska S.A., których Klient jest posiadaczem lub współposiadaczem, wpłat gotówkowych, w tym w bankomatach Banku, zapadających lokat, wypłat odsetek oraz wypłat kredytów. Wpływy badane są w miesiącu kalendarzowym poprzedzającym miesiąc, w którym następuje pobranie opłaty za prowadzenie konta. Dla wpływów w walucie obcej następuje przeliczenie kwoty wpływu na walutę polską po średnim kursie NBP stosowanym w Banku w chwili dokonania księgowania.
Z poważaniem

Specjalista ds. Telefonicznej Obsługi Klienta
Zespół Telefonicznej Obsługi Klienta
Departament Obsługi Klienta i Zdalnej Sprzedaży
RaiffeisenPolbank
Al. Jerozolimskie 179
02-222 Warszawa

klient Witam,
Dziękuje za odpowiedź. Ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie. Zapytałem czy coś się zmieniło w tym zakresie bo taki zapis był w tabeli opłat i prowizji od zawsze? I czy taka opłata będzie naliczana? Bo jeżeli opłata będzie naliczana to muszę przynajmniej jeden z rachunków przenieść do innego banku. Proszę zwrócić uwagę, że właścicielem jednego rachunku jest podmiot gospodarczy, a drugiego osoba fizyczna. Przynajmniej do lutego 2016 tak to działało.


klient I jeszcze jedno. Dlaczego zatem moja reklamacja z poprzedniego miesiąca dotycząca naliczenia tej opłaty została uznana i kwota została zwrócona? Chciałbym po prostu jednoznacznie wiedzieć czy mam się takiej opłaty spodziewać czy nie? I jeszcze raz zaznaczam. Do tej pory opłaty z tego tytułu nie były naliczane.

bank Szanowny Panie,
Uprzejmie informuje, iż ze względu błędu systemowego nie były weryfikowane wpływy do marca odnośnie przelewów wewnętrznych, wpłat gotówkowych, w tym w bankomatach Banku, zapadających lokat, wypłat odsetek oraz wypłat kredytów.
Opłata za prowadzenie konta została zwrócona w miesiącu poprzednim w związku z tym że miało to miejsce po raz pierwszy na Pana rachunku biorąc pod uwagę długoletnią współpracę.
Z poważaniem
Specjalista ds. Telefonicznej Obsługi Klienta
Zespół Telefonicznej Obsługi Klienta
Departament Obsługi Klienta i Zdalnej Sprzedaży
RaiffeisenPolbank
Al. Jerozolimskie 179
02-222 Warszawa

klient Swoją drogą nie jest prawdą to co Pan pisze. Kilka lat temu bez świadomości wyłączenia wpłat gotówkowych, wpłaciłem większą część min. kwoty 10 tys. w gotówce. Opłata została za prowadzenie rachunku pobrana co oznacza, że system to zweryfikował.

pozdrawiam


Cyanide Cyanide
26.04.2016. 14:03

Wpłatomaty Raiffeisen PolBank

Wpłatomat źle policzył banknoty i zaksięgował o 200 zł mniejszą ilość, niz była wpłacana. Po złożeniu reklamacji, otrzymałam odpowiedź, że według systemu moja karta nie była w tym dniu wkładana do bankomatu. Zażądałam wydania fimu z monitoringu. Nagle okazało się, że jednak byłam w banku (serio?), ale ilość gotówki się we wpłatomacie im się zgadza. Sprawę zgłosiłam na policję. Do tej pory nie odzyskałam pieniędzy. Szukam innego banku i nikomu nie polecam wpłacać pieniędzy we wpłatomatach.


Anonim Anonim
08.04.2016. 22:58

konto Raiffeisen

Założyłem jakieś pół roku temu konto firmowe dla małych przedsiębiorstw, czy jakoś tak to się nazywa. Gdy spóźniam się ze spłatą kwoty minimalnej bank okrada mnie z 200 zł na poczet kary za nieterminową spłatę! A jeszcze mało tego, bo gdy nawet wpłacę kwotę mnimalną po około tygodniu okazuje się, że ta kwota minimalna była jednak za mała i pobierają kolejne 200 zł! To już razem daje 400zł! ! W dniu dzisiejszym zamknąłem wszystkie konta i jestem na etapie poszukiwania dobrego adwokata bo bez sąd to się raczej nie obędzie! Jeszcze raz odradzam i ostrzegam!


lempeczka lempeczka
06.04.2016. 15:40

wymarzone konto

ja w Raiffeisenie zostaję, podobają mi sie warunki na wymarzonym koncie, myślę ze warto zwrocic uwage bo warunki sie wyrozniają moim zdaniem


Zbigniew Zbigniew
04.04.2016. 21:34

dobra zmiana rodzi idiotyzm

W banku od ok, 8 lat mam konto firmowe i prywatne. Podobało mi się.Okazuje się, że wpłaty wynagrodzenia z konta firmowego na konto prywatne od lutego już nie zwalniają z opłaty za prowadzenie rachunku bo... są dokonywane z tego samego banku. Kto słyszał o banku, który nie chce mieć obu takich kont u siebie? I dziwię się, że dobra zmiana dosięgła swym idiotycznym działaniem przyzwoity od lat bank
Zbigniew Śniegocki


Ania Ania
30.03.2016. 12:07

Opinia

Jestem bardzo nie zadowolona z Raiffeisen PolBank dwa i pół roku temu dałam 20.000 tys złotych na lokate inwestycyjna w tym roku pieniązki zostały przesłane na pierwotne konto i straciłam 1000 złotych na konto wrociło tylko 19,000tys to jest złodziejstwo w biały dzień bank na pewno na tym zarobil a człowiekowi który tyra całe życie nic nie dają. Nie polecam Raiffeisen PolBank to są oszuści omijajcie ten bank z daleka jak tylko możecie. Posiadam rowniez tam normalne konto i nic nam nim nie rośnie dają tylko na odczepne 6 zł. Postanowilam wycofac wszystkie oszczędności i szukam nowego banku wam też radzę.


Rafa Rafa
29.03.2016. 14:52

Zajęcie konta za mandat...

Konto wymarzone. Sytuacja z życia. Straż Miejska upomina się do komornika w zapłatą zaległej opłaty za parkowanie 50zł po 4.5 roku.Mają na to 5 lat (to nie mandat ale opłata administracyjna)! Wysyła w związku z tym do US wniosek do komornika. Komornik w związku z tym że mam działalność gospodarczą wysyła do banku gdzie jest prowadzona działalność zajecie na kwotę w kosztami 67zł. Normalny bank w takiej sytuacji blokuje 67zł i pyta czy zrealizować zajęcie. A jak robi Raiffaisen? Blokuje wszystkie konta, prywatne, firmowe i z lokatą na amen! TO JEST POPIEPRZONE! A jak odblokować konto? Wg wewnętrzych procedur mają na to 2 dni robocze a po 2 dniach dzwonią że nie zostanie odblokowane bo koniecznie musi od zajęcie wpłynąć choćby złotówka bo inaczej nie odblokują! Ten bank to jedna wielka katastrofa. Nie mam dla niego za grosz zaufania. ZERO ZAUFANIA.


jizztom jizztom
22.03.2016. 12:53

Zdecydowanie nie polecam - szczególnie jeśli chodzi o oddział w Krakowie w Solvay Parku

Mam tam konto od lat, ale powoli się od nich wycofuję. Jeśli chodzi o sam bank to nie jest źle. Natomiast niekompetencja obsługi w Solvay Parku w Krakowie po prostu nie do opisania. Brak wiedzy na temat produktów!!!!, udzielanie nieprawdziwych informacji!!!! (prawdy dowiadujesz się jak wejdziesz na konto i zobaczysz, że kasa Ci zniknęła), czas obsługi pozostawiający wiele do życzenia.... itp, itd.... Generalnie skończyło się na awanturze. I najlepsze :) Złożyłem kolejny wniosek o zlikwidowanie debetu i nadal pracownikom nie udało się tego skutecznie zrobić:) Po prostu dno. Jak w tytule ZDECYDOWANIE NIE POLECAM. Jestem człowiekiem cierpliwym, ale wierzcie mi, że po kilku wizytach w oddziale w przeciągu tygodnia, obsługa nie potrafiła rozwiązać żadnego z moich prostych problemów. Totalna porażka.


nick nick
18.03.2016. 15:18

złodziejstwo w białych rękawiczkach

Wyciągnięcie pieniędzy z bankomatu innego niż Raiffaisen i Euronet kosztuje 60zł dla konta firmowego.


Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia >> (3 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2017 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !