Konta bankowe · Konto · Konto w Raiffeisen PolBank - Warto założyć? Wasze OPINIE?

Wymarzone Konto Raiffeisen PolBank - Opinie, Porównanie

raiffeisen polbank Raiffeisen Polbank jest bankiem komercyjnym z siedzibą w Warszawie – niezwykle cenionym przez Polaków. Polbank EFG Bank, który przez lata wyróżniał się spośród innych tym, że nie miał gwarancji polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, nie był bowiem polskim bankiem, funkcjonował jako oddział banku greckiego. Jednak we wrześniu 2011 uzyskał status banku polskiego. Drugi wyróżnik to niestandardowe rozwiązania – elastyczne kredyty, wysokooprocentowane konta osobiste. W rankingu popularności przeprowadzonym w miesiącu kwietniu 2015 roku, Wymarzone Konto Raiffeisen Polbank znalazło się na wysokim, czwartym miejscu pod względem wielce cenionych kont osobistych. Wyjaśniamy dlaczego!

Wymarzone Konto

Wymarzone Konto Osobiste posiada wiele zalet, jako że Raiffeisen Polbank nieraz pokazywał, iż dba o swoich klientów i lubi wprowadzać nietypowe innowacje – tym razem jest to rosnące oprocentowanie wszystkich zgromadzonych na koncie środków oraz bezpłatne prowadzenie konta (co nie zmieni się przez cały okres jego istnienia).

Na taki pomysł pomogli wpaść sami klienci, którzy jeszcze przed wprowadzeniem nowego konta na rynek wypełnili specjalną ankietę . Odpowiadali w niej na pytania dotyczące swego wymarzonego rachunku osobistego , co miało być premiowane możliwością założenia nowo powstałego konta (najpóźniej do 15 marca 2015 roku) z wysokim 6% oprocentowaniem. Ankieta przeprowadzana było incognito, ponieważ Raiffeisen PolBank pragnął uzyskać możliwie jak najuczciwsze i bezstronne wyniki.

Zalety Wymarzonego Konta w Raiffeisen Polbanku

Nowa propozycja banku posiada wiele pozytywów. Klienci zawsze są najbardziej zainteresowani ponoszonymi kosztami oraz korzyściami, jakie płyną z posiadania konta. Najpierw warto się więc przyjrzeć opłatom. Bank zapewnia, że owych opłat nie ma.

Darmowe są bowiem:

  • otwarcie i prowadzenie konta
  • przelewy zewnętrzne przez internet
  • wpłata gotówki w oddziale
  • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
  • wpłaty we wpłatomatach banku
  • ubezpieczenie „Pomoc medyczna, Pomoc domowa, Pomoc drogowa”
  • ubezpieczenie „Podróż bez zmartwień”

Darmowa jest również pierwsza wypłata gotówki w oddziale w miesiąc u, przy czym każda kolejna wynosi już 0,20%. To jednak nadal niewiele. Nie należy się jednak obawiać, ponieważ maksymalny koszt nawet przy wielkich kwotach nie przekroczy 200 złotych.

Jedyny koszt , jaki poniesie zainteresowany klient to comiesięczna opłata za kartę – śmiesznie mała w porównaniu z innymi bankami – która wynosi 6 złotych . Tak naprawdę więc za wszystkie powyższe usługi i zniżki zapłacimy w sumie 6 złotych.Wymarzone Konto dla Biznesu

Wymarzone konto dla biznesu Raiffeisen PolBank to m. in. 20 bezpłatnych przelewów krajowych w miesiącu, bezpłatny pakiet ubezpieczeniowy oraz atrakcyjnie oprocentowany rachunek rozliczeniowo-lokacyjny z nielimitowaną liczbą bezpłatnych przelewów wewnętrznych.Konto w Raiffeisen PolBank - Warto założyć? Wasze OPINIE? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
1.75 na 5
71 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (138 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 1 2 3 Ostatnia (3 stron razem)
klient klient
18.02.2015. 15:36

Bywa różnie

Witam!
Posiadam konto w Polbanku, chyba od ponad 6 lat- kiedyś zdenerwowałam się na inny bank, który zdzierał ze mnie bardzo dużo pieniędzy za wszystko,za co się dało,a przez ponad 6 lat trochę tego się nazbierało! A Polbank kusił niskimi opłatami i wysokim oprocentowaniem! Po 6 latach wszystko się bardzo zmieniało, stopy procentowe poszły w dół, a opłaty w górę, ale powiem szczerze, nie znalazłam jeszcze dla siebie lepszej opcji. Pewnie jeśli pojawi się coś lepszego u konkurencji, to nie będę się długo zastanawiać. Na razie jestem w Polbanku, a raczej w Raiffeisenie.

Minusy:
- telemarketing- nękali mnie przez kilka lat natrętnymi telefonami z zastrzeżonych numerów, byli natarczywi i aroganccy. Zablokowałam kontakty telefoniczne,ale trzeba pamiętać,że nie skorzysta się wtedy ze zwrotów na konto.
-często zmieniający się regulamin- co najmniej raz do roku. Trzeba pamiętać by ustawić sobie dobry adres do korespondencji lub sprawdzać regulamin przez internet, bo opłaty za prowadzenie konta mogą ulec zmianie.
- wadliwa karta płatnicza, której już nie można wymienić w banku.Kiedyś robiono to od ręki,teraz wysyłają na adres do korespondencji, dla mnie to stanowi pewien problem logistyczny.
- lokaty inwestycyjne, skusiłam się na lokatę ( jakiegoś tam ryzyka- nie znam się na tym i wiem,że już nie dam się namówić).

Plusy: to chyba cała reszta, czyli jest ich sporo.
Kiedyś było bardzo wysokie oprocentowanie kont oszczędnościowych, jak ktoś miał trochę grosz,to nieźle na tym korzystał! Konta gotówkowe-Trochę trzeba było się na początku nakombinować (6-5lat temu) by było najkorzystniej,ale jest to możliwe by konto było za 0 zł i karta za 0zł. Trzeba było śledzić regulamin i tabelę opłat i mieć kompetentnego doradcę w banku- to dużo zmienia. W moim oddziale jest rotacja pracowników i ostatnio odczułam co to jest brak kompetencji. Liczę na to,że mój doradca szybko wróci do pracy!
Konto gotówkowe:
-konto i konto internetowe 0zł
-przelewy w Polsce 0zł
-wpłaty i wypłaty w kasie 0zł
-bankomaty polbank i euronetu 0zł
-karta płatnicza 0zł po zrealizowaniu chyb 5 transakcji w miesiącu
-minus- oprocentowanie ,teraz też wynosi 0zł

Myślę,że w każdym banku są plusy i minusy,ale trzeba pamiętać by w każdym banku dokładnie czytać regulaminy i zanim zdecydujemy się na konto, to należy przeanalizować tabelę opłat. Nie ważne czy dany bank lubimy czy nie, najważniejsze by były najwyższe oprocentowania, najniższe opłaty i gwarancja kapitału, bo oni zarabiają na naszych oszczędnościach i powinni nas "doceniać"!


siostra siostra
14.10.2014. 16:08

nie/upowazniona

dziadostwo!!! jakis czas temu brat nie zakladajac konta otworzyl lokate a ze przebywa za granica do wszystkich operacji upowaznil mame. miesiac tymu zlikwidowal lokate,wyplacil kase i zamknal rachunek. teraz przyszlo pisemko ze jest debet kilkadziesiat zlotych. mama mimo ze posiada calkowite upowaznienie dzwoniac do banku zostala odeslana z kwitkiem ''nie jest pani osoba upowazniona do udzielenia jej informacji''. jak maja taki balagan ze nie wiedza kto jest upowazniony szczerze odradzam lokowanie kasy w tym banku.


Kaliszanka Kaliszanka
18.02.2014. 17:21

likwidacja konta w Raiffeisen-Polbank

DRODZY OBYWATELE!
Chciałabym Was ostrzec przed zakładaniem jakiegokolwiek konta w tym banku!!!!!!Otóż 3 lata temu skusiłam się propozycją założenia lokaty w EURO w tym banku, co do lokaty nie mam zastrzeżeń, miałam ją 1 rok, po czym nie można było już przedłużyć, ale żeby nie naliczano mi opłat bankierka powiedziała ,ze trzeba wpłacić na konto w ZŁOTÓWKACH- 1000zł,aby uniknąć opłat, Ponieważ jestem bezrobotna,żadnych przychodów nie mam na konta, lecz jedynie te trochę oszczędności na które zrobiłam lokatę....niestety nie trwało to długo, otrzymałam list ze mam - 30zł do zapłaty za prowadzeni rachunku!!! bo już po ok roku, trzeba było mieć na koncie 3000zł minimum,aby uniknąć opłat!!!!Podjęłam w listopadzie 2013 roku- decyzję: likwidacja rachunków, jak się dowiedziałam, z jednego zrobiono mi aż 3!!!!!!! Złożyłam w listopadzie dyspozycje zamknięć rachunków, w grudniu wzywano mnie do korekty, bo dziamuła-bankierka źle je wypełniła, a ja musiałam postawić tylko parafkę- więc specjalnie pojechałam do tego banku, bilet mnie kosztował, za którego nikt mi nie zwróci!!! Obiecano,ze w ciągu 3 tyg konta będą zamknięte! Jest styczeń 2014 roku, dostałam list z banku, jakoby nadal rachunki są aktualne i jestem na MINUSIE, bo nie mam nic na koncie! Początek lutego- złożyłam reklamacje, a konta nadal nie zamknięto, zaraz zacznie się następny miesiąc, w którym to liście przyjdą pewnie opłaty za prowadzenie "pustego" rachunku, którego tak naprawdę nie mam, ale ten idiotyczny bank uważa że jest!!!! Ludzie, co ja mam robić, nie mam na sąd pieniędzy, jestem zdenerwowana, bo nie wiem co robić!!!!! Ostrzegam,jeśli nie chcecie mieć stresu, pełnej głowy, to nie zakładajcie ŻADNYCH KONT W TYM BANKU,BO BĘDZIECIE MIEĆ PROBLEMY!!!!!!!!!


klientbanku klientbanku
25.12.2013. 18:50

ocen konto sam po tym co ja napisze

Jestem użytkownikiem tego konta od 5 lat i na początku nie miałem zastrzeżeń.
System się wieszał to fakt ale to się może każdemu zdarzyć.
Karta na podpis jest wydawana to fakt ale to tylko za pierwszym razem a potem już przychodzi na chip.
Można łatwo dostać linie kredytową na osobnym rachunku to był wielki plus.

A teraz minusy i to najważniejsze przez które zastanawiam się nad zamknięciem konta.
Podczas płatności w sklepie możecie dostać odmowę z systemu (to nic strasznego) podczas kolejnej próby może się okazać, że nie macie już środków na ten zakup bo wspaniały bank pobrał od was kwotę która za pierwszym razem dostała odmowę i zablokował ja na co najmniej 30dni.
UWAGA
To nie jest mój jedyny przypadek z taką sytuacją w tym banku od momentu gdy połączyły się dwa banki to jest wręcz nagminne nawet podczas wpłaty pieniędzy przez wpłatomaty jeśli nie macie zamiaru nosić ze sobą gotówki to odradzam zakładanie konta w tym banku.

Pozdrawiam "szczęśliwy" klient który ponownie czeka na odblokowanie moich 631zł w końcu muszę poczekać jeszcze tylko kilka dni ( chyba już 4 raz )


pprs pprs
20.09.2013. 16:01

pytanie

Od ilu lat jest konto: Ale!Konto dla młodzieży w PolBanku.


zdzich38 zdzich38
15.11.2012. 15:00

Opinia

Omijajcie ten bank z daleka,to nie bank lecz DZIADOSTWO.Przez 6 mcy zmieniłem az 5 terminali,a ostatnie trzy w ciagu 2 ch tygodni.Oswiadczyłem ze chce nowy i sprawny terminal inaczej rozwiazoje umowe z ich winy.Po 30 dniach bez rzadnej reakcji z banku złozyłem wymowienie.Z dyr w W-wie przez 3mce rzadnej reakcji tylko przysyła rachunki za terminal i konto.Na pisma z reklamacja nie dostałem rzadnej odpowiedzi.Maja klijeta w D..ie.Bank w Kaliszu twierdzi ze zrobił wszystko tylko W-wa nie odpowiada.Zapłacilem i mam nadzieje ze nie bede miał z nimi nic do czynienia.


marko-polo marko-polo
30.10.2012. 12:28

ocena Banku

nie polecam tego banku , nie jest przyjazny dla klienta , nie odpowieda na pisma , obsługa kompletnie lekceważy klienta , kłopoty sie zaczną i absurdy po otrzymaniu kredytu , nie radzę zadawać sie z tym BANKIEM


artur artur
12.09.2012. 15:19

ginace pieniadze

radze trzymac sie daleko od tego zlodziejskiego banku ostatnio ich bankomat polknal m
2000 na rozpatrzenie reklamacji maja trzy miesiace kpina


Piotr Piotr
25.06.2012. 18:37

Kolejny oszukany

To samo co paru osobom poniżej. Kiedyś lokata, a po paru latach dowiedziałem się, że mam zapłacić za prowadzenie konta. Po jego likwidacji, zażądałem, aby potwierdzili mi na piśmie, że żadnych kont w tym banku już nie mam. Pobrali opłatę 29zł za takie zaświadczenie, a potem przychodziłem do tego banku 5 razy, i za każdym razem wręczali mi pismo o zupełnie innym brzmieniu. Na koniec stwierdzili, przy piątej wizycie, że nie mogą mi wystawić zaświadczenia, stwierdzającego, że nie mam żadnego konta w ich banku, gdyż "nie mają takiego zaświadczenia w ofercie".


marek marek
19.06.2012. 12:15

opinia o banku

mam tam konto od 3 lat.owszem są pewne zmiany na niekorzyść,ale można je ominąć.wystarczy mieć komputer i dostęp do swoich kont.wtedy tam sąwszelkie informacje dot.zmian i to niemal codziennie.można samodzielnie dokonywać wszelkich operacji.wszelkie przelewy są bezpłatne.prowadzenie mistrzowskiego6zł.ale jak się ma ponad1tys.to nic i jeszcze oprocentowanie.karta nic nie kosztuje jak się dokona 5 operacji,jeszcze coś tam zwracają.śledzę wszystko kilka razy w tygodniu i nie mam problemów.jest dużo oddziałów i bankomatów.w tych z logo polbanku można wpłacać pieniądze.dodzwonić się można 24godz.na dobę.chciałem sobie polepszyć i zmienić bank.złożyłem wniosek do getin i mam już 10 dni problemów,wydałem 20zł.na telefony i dalej nic nie wiem.dziś muszę na piśmie wysyłać rezygnację,bo dałem się zlapać.zostaję w Polbanku-ma gwarancje rządowe do 100tys.


modeo modeo
16.04.2012. 19:57

uwaga na Polbank zastraszają klientów

otrzumuję w okresie złożonej reklamacji do Banku tj czasu rozpatrywania skargi z nr 22 3477770 tj - dział windykacji Banku grożby karalne , zastraszania i nękania postaci wykonywania licznych telefonów - tak działa ten Bank w Polsce -klienci psiadajac konto w tym Banku może się liczyć w przypadku nieporozumień z takimi działaniami . Sprawę kieruje do Sądu


modeo modeo
16.04.2012. 19:48

opinia o Banku uwaga na terminale płatnicze i umowy

ostrzegam przed tym Bankiem -poniosłem straty kilkanaście tysięcy zł na skutek wadliwego oprogramowania dostarczonego przez Polbank w terminalach płatniczych , faktycznie reklamacje to mozna sobie pisać i pisać oni to mają w d.... nie odpowiadaja na żadne pismo .
Szykuje pozew do Sądu - proszę innych klientów Banku o opinie jak działały u Was terminale płatnicze tego Banku na liniach TP SA wydzierżawianych operatorowi ERA od pażdziernika 2011 roku , może należy złożyc pozew zbiorowy ...?


kkk kkk
12.04.2012. 17:54

bank rut

Oszukują, lekceważą klienta ,uwaga przestrzegan


niku niku
11.04.2012. 22:17

Przelewy z Polbanku to PORAŻKA!!!

Za Mistrzowskie Konto Osobiste zaczęto naliczać mi opłaty - zanim się zorientowałam, naliczono mi kilkadziesiąt złotych. Co więcej, gdy chciałam spłacić "dług" Pan w Polbaku naliczył mi na kalkulatorze więcej, niż rzeczywiście było konieczne. Po zapłaceniu wskazanej przez niego kwoty w kasie, konto było aktywne jeszcze przez 2 miesiące (bo było opłacone z nadwyżką).
Konto zlikwidowałam, a w banku doradzono mi założenie Rachunku Pomocniczego, dzięki któremu będzie można bezpłatnie wykonywać przelewy. Po jakimś czasie, gdy chciałam wykonać pilny przelew, okazało się, że z Rachunku Pomocniczego, owszem, można wykonać przelew, ale tylko po zleceniu go W ODDZIALE BANKU!!! PORAŻKA!!! To miała być BANKOWOŚĆ INTERNETOWA!!!


Kris Kris
05.04.2012. 20:59

polbank sam otworzył konto

Moja przygoda z Polbankiem zaczęła się w 2008 roku. Wówczas otwarłem tam konto. Początkowo wszystko było ok, nie pobierali żadnych opłat. Założyłem też lokatę, do której musiałem założyć inne konto operacyjne. Po likwidacji lokaty nie zlikwidowałem od razu tego konta, a z czasem przekształciło się ono w mistrzowskie i zaczęli naliczać opłatę.Odebrali sobie w ten sposób wypłacone odsetki od lokaty. Nic o tym nie wiedziałem, gdyż celowo wprowadzaja klientów w błąd i podają nieprawdziwy stan konta w bankowości internetowej tzn widniało tam 0 podczas gdy z miesiąca na miesiąc generował się tam coraz większy debet. Składałem kilka reklamacji, jednak odpisywano mi nie na temat nie chcąc przyznać, że informacja o stanie konta była nieprawdziwa i wprowadzała mnie w błąd. Ponadto podczas likwidacji innych kont musiałem to robić dwukrotnie, gdyż mimo, iż miałem na to podstemplowane dokumenty- konta trwały nadal. Obecnie mam tam 1 konto mistrzowskie. Przy wykonywaniu powyżej 5 transakcji opłata za kartę miała być anulowana, jednak nic takiego się nie dzieje, co miesiąc pobierają mi 8 zł (2 karty), pewnie znowu musiałbym interweniować. Obsługa trwa bardzo długo, moje sprawy załatwiałem łącznie chyba z 4 godziny. Czekam tylko na ostanie przelewy i kończę współpracę z tym bankiem definitywnie. Nikomu nie polecam!


Oszukany Oszukany
05.04.2012. 16:07

Opinia o polbanku

Właśnie dziś dowiedziałem się, że mam w tym banku otwarte Mistrzowskie Konto Osobiste. Ponoć to efekt założenia tam lokaty. Dziwne, bo założyłem ją w 2008 a konto mistrzowskie powstało niemal 3 lata później. Do zapłaty przyszło mi 13 zł. Musiałem zapłacić, aby zlikwidować rachunek. Czyste złodziejstwo, omijajcie ten bank szerokim łukiem.


Iwona Iwona
31.08.2011. 19:35

Dramat technologiczny

Pod względem operacyjnym to najgorszy bank, z jakim miałam do czynienia (a miałam z wieloma).
Jak zapomniałam hasła, to musiałam się udać do nich osobiście (bank internetowy!!!!).
Dzisiaj nie mogłam dokonać płatności za zakupy w Gruponie przez DotPaya. Kiedy zadzwoniłam do Polbanku, to pan nie miał pojęcia o czym mówię.
Mają przyzwoite oprocentowanie, a jeżeli na rynku pojawi się coś konkurencyjnego, to natychmiast się przeniosę.


Vic Vic
30.08.2011. 14:42

Najwyższa klasa niekompetencji

Jeśli ktoś z was zastanawia się nad wyborem tego banku a innym... jakimkolwiek :) - polecam inny.
Obsługa banku nie tylko nie zna podstaw bankowości, ale też nie zna własnych regulaminów!! Panie tam pracujące nie tylko nie maja pojęcia o procedurach własnego banku, ale też wprowadzają klientów w błąd udzielając błędnych informacji i tym samym narażając nie tylko na straty ale i rozstrój nerwowy. Ja rozumiem, ze nie można znać się na wszystkim i nikt nie jest nieomylny, ale jak mnie ktoś o coś pyta, to nie wstydzę się powiedzieć, ze niestety nie wiem, muszę sprawdzić bo nie chcę Pana/Pani wprowadzić w błąd...proszę o cierpliwość.... itp. KADRA DO WYMIANY!!

Poważnym minusem jest też komunikacja z bankiem. Niestety należę również do grona osób, które nie zostały poinformowane o wprowadzeniu opłaty za mistrzowskie konto osobiste. Tak na marginesie nikt z mojego otoczenia nie dostał. Myślę więc, ze ktoś powinien sprawdzić, czy rzeczywiście Polbank powiadomił o tym swoich klientów, czy to tylko wielka ściema.
Poza tym wprowadzono bezpłatne konto pomocnicze - i to na takie powinni zamienić otwierany wcześniej przy zakładaniu lokat czy kont oszczędzających rachunek!!!


Ewa Ewa
22.08.2011. 15:53

Pobierana opłata bez informacji klienta

Właśnie wróciłam z Polbanku i czuję się przez nich oszukana, gdyż miałam konto mocno oszczedzajace, które jest kontem bezpłatnym i do tego konta załozono konto techniczne, które od lutego prezekształcono bez mojej wiedzy w ROR zwany Mistrzowskim Kontem Oszczędzającym, na którym nie miałam ani grosza, a pomimo tego od lutego mam naliczana opłate za jego prowadzenie. Nie otrzymałam od nich żadnej informacji o tej opłacie i dopiero dzisiaj kasjerka mnie poinformowała, że mam naliczonych już kilkadziesiąt złotych tej opłaty. Zwyczajne oszukiwanie klientów. Zdecydowanie odradzam innym korzystanie z tej instytucji.


amber amber
12.08.2011. 23:42

Polbank

Uwaga na prowizje od kont gotowkowych.
podczas zakładania konta mocno oszczedzajacego tzw.antybelkowego rok temu musiałem załozyc konto"techniczne : na które przelałem gotowke z innego banku.Bylo to prawie rok temu .Przy likwidowaniu konta mocno oszczedzajacego dowiediziałem sie ,ze musze papłacić za ostatnie 6 miesiecy prowadzenia konta gotowkowego (technicznego"chociaż bylo ono załozone z konieczności dla jedne transakcji rok temu.Podobno bank infaormował klientów o nowej opłacie od lutego 2011.Jest to typowy haracz a podobna opłate musiała zapłacic takze moja żona.W powiazaniu z fatalną obsługa w niemal wszystkich oddziałach banku byla to maja ostatnia przygoda z tym : bankiem: Zdecydowanie odradzam!!!


Sebastian Sebastian
28.07.2011. 22:04

Polbank TOTALNE NIEPOROZUMIENIE

Dzisiaj polbank po raz kolejny doprowadził mnie do pasji . Dowiedziałem się mianowicie że pieniądze które wpłaciłem osobiście w ich placówce w poniedziałek będą zaksięgowane ( czytaj dostępne ) w piątek. Gdzie są te pieniądze przez te dni ? W kosmosie ? Nigdy ale to przenigdy w mojej ok. 20 letniej przygodzie z bankami nie miałem takich regularnych STRESÓW dzięki POLBANKOWI .


TE M TE M
27.07.2011. 22:50

DO P. MARIUSZA

PANIE MARIUSZU WYSTARCZYŁO PODAĆ KOMÓRKĘ I UMOWĘ ŻE JEST ZAREJESTROWANA NA FIRMĘ. PROSZĘ SOBIE WYOBRAZIĆ TAKĄ SYTUACJĘ. BANK UDZIELA PANU KREDYTU NIEZABEZPIECZONEGO TYLKO I WYŁĄCZNIE NA PODSTAWIE PIT Z OSTATNIEGO ZAMKNIĘTEGO ROKU - W TYM WYPADKU 2010. JEŻELI ZWINIE PAN INTERES W CIĄGU ROKU I ZAPRZESTANIE SPŁATY TO JAK BANK MA DO PANA DOTRZEĆ JEŻELI NIE MA ŻADNEGO WIARYGODNEGO KONTAKTU Z PANEM? TEŻ KORZYSTAM Z LINII W TYM BANKU OD PRAWIE 2 LAT. PRZEŻYŁEM NIEJEDNĄ ZMIANĘ W REGULAMINACH. WYSTARCZY UMIEJĘTNIE CZYTAĆ I PRZESTRZEGAĆ WARUNKÓW UMOWY A NA PEWNO KŁOPOTÓW NIE BĘDZIE.


Cierpliwa Cierpliwa
25.07.2011. 00:39

BARDZO ODRADZAM !!!

Mam konto w Polbanku od jakiś 4 lat - generalnie zakładane "na szybko", potrzebowałam konta w banku który wydaje karty od ręki, więc to był właściwie jedyny argument za... Na początku było całkiem znośnie - poza niezmiennie bardzo małą ilością bankomatów i dłuuuuugim czasem księgowania transakcji wykonywanych za granicą dało się przeżyć, problemy zaczęły się jak zaczełam więcej korzystać z bankowości internetowej...wiecznie wieszający się system, "przerwy" techniczne które uniemożliwiały jakiekolwiek transakcje, oczywiście nikt w polbanku nie był w stanie powiedzieć kiedy te usterki zostaną naprawione, ginące w przestworzach i przestające działać bez wyraźnej przyczyny certyfikaty (na szczęście teraz mamy hasła) itp - przykładów można by mnożyć... Szalę goryczy przelał ostatni epizod. Posiadam połaczone konta - oszczędnościowe i tzw mistrzowskie, w momencie podpisywania przeze mnie umowy zbankiem obydwa były bezpłatne a ja sama decydowałam do którego chcę mieć kartę - wziełam do oszczędnościowego gdyż to było dla mnie bardziej korzystne (mistrzowskie konto tak naprawde potrzebne jest mi do przelewów internetowych gdyż tylko wtedy są bezpłatne...). Nagle okazało się że bank pobrał mi opłaty z konta mistrzowskiego za 5 miesięcy wstecz - po 6 zł za miesiąc pomimo że nie dostałam rzadnej pisemnej informacji o zmienie warunków opłat konta. W odpowiedzi na moją reklamację napisano że wcześniej nie było środków na koncie i w momencie pijawienia się system pobrał zaległe spłaty a informacje rzekomo wysłali mi w zeszłym roku - bzdura kompletna, iformacji nie dostałam a co miesiąc wykonuję minimum 3 przelewy internetowe wię siłą rzeczy środki na mistrzwoskim były... Odwołałam się od reklamacji powołująć sie na warunki w momencie podpisywania przeze mnie umowy i na to że transakcja bezgotówkowa to nie tylko płatność kartą - dostałam odpowiedź że według nich to tylko płatność kartą a kartę do konta mogłam sobie zmienić w każdej chwili... czyli generalnie olewanie i ignorowanie klienta, kompletny brak zainteresowania i chęci współpracy, kłamstwo i interpretacja na swoją korzyść a jeszcze w dodatku obsługa na tragicznym poziomie i wiecznie nie działający system bankowości internetowej - ODRADZAM!!!


Jarek Jarek
23.07.2011. 10:32

Tragedia nie bank

Brałem kredyt na mieszkanie. Doradca finansowy polecił mi polbank. Na poczekaniu i od ręki załatwiałem wszystkie potrzebne kwity. Następnie w miarę potrzeb dostarczałem kolejne. Obsługa w tym banku jest tragiczna, przekroczyłem wszystkie możliwe terminy, choć zapobiegawczo brałem maksymalnie długie terminy tj. 2 miesiące. Dzięki wyrozumiałości sprzedających sprawę udało się jakoś sprawę załagodzić. Przez cały okres załatwiania kredytu wciąż coś było nie tak, wciąż coś mylili, to znowu coś poprawiali aneksami. Przelewu dla właścicieli wciąż nie było. Gdyby nie zobowiązująca mnie umowa notarialna, dawno zmieniłbym bank. Wymogiem banku było również to, aby wynagrodzenie przychodziło właśnie do nich i tu kolejne zaskoczenie. Każdy przelew przez internet to opłata 10zł, wszystkie inne przelewy wchodzące i wychodzące również obciążone opłatami. Zarabiam ok. 2500 i wykonując ok 20 przelewów miesięcznie tracę ok 200zł - zgroza. Nie wspomnę o innych ukrytych opłatach i zobowiązaniach które nagle wyniknęły tuż przed podpisaniem umowy. Uważajcie na ten bank i nie róbcie tego samego błędu. Zobaczymy jak będzie wyglądała moja współpraca przez najbliższe 13 lat podczas spłacania kredytu. Podejrzewam, że czeka mnie jeszcze wiele niespodzianek :(
ps. Ciekawe czy każda rata też będzie traktowana jak przelew, bo mam zamiar spłacić ok 2 lat, czy będę znowu stratny na każdej operacji kolejne 250zł ?


ukasz ukasz
18.07.2011. 23:17

czy polbank jest zagrożony bankructwem?

jestem u nich rok i obawiam sie o swoje pieniądze!(słysząc co sie dzieje w grecji).Jakie będą następstwa zbankrutowania grecji-czy odbije sie to na polbanku?-i naszych pieniądzach:).Głęboko rozważam zmiane banku,chyba że mnie uspokojicie jakimiś logicznymi i pozytywnymi informacjami.pozdrawiam


Ewa Ewa
16.07.2011. 15:55

opis

Mam konto w POLBANKU i konto standardowe jest bezpłatne jedynie po wykonaniu 5 transakcji kartą. W przypadku nie wykonania tranzakcji opłata wynosi 6zł. Dodatkowo środki powyżej 500 zł. są oprocentowane na 6%.
Konto mocno oszczędzające jest bez opłat i bez podatku Belki tylko do kwoty 1700 zł. Klient może mieć otwarte trzy takie konta.


marta marta
30.06.2011. 10:50

wirtualne pieniądze na własnym koncie

Mam w Polbanku konto osobiste i oszczędzające od początku ich działalności. Długo byłam zadowolona, ale to co mi się ostatnio przytrafiło to po prostu skandal. W długi weekend czerwcowy sprawdziłam poprzez bankomat euronetu stan konta i okazało się, że stan mojego konta jest zupełnie inny niż powinien być, oczywiście na moją niekorzyść. W systemie bankowości internetowej wyświetlał się stan prawidłowy. Wychodzi na to, że środki na koncie były tylko wirtualnie a w rzeczywistości pieniędzy na koncie nie było, bo jakimś cudem zniknęły. Ponownie na koncie środki pojawiły się w poniedziałek po długim weekendzie. Właśnie złożyłam reklamację i myślę o natychmiastowym wycofaniu się z tego banku, bo przypuszczam, że sytuacja taka nie jest pierwszą, ale dopiero teraz została przeze mnie zauważona. Kontrolujcie zatem stan konta, nie tylko przez internet.


M o n i k a M o n i k a
14.06.2011. 15:04

KONTO MOCNO OSZCZĘDZAJĄCE

Polecam konto mocno oszczędzające, oprocentowanie dzienne dość wysokie na dz 14.06.20011 to 4,75% bez belki .


latoski latoski
27.04.2011. 07:43

bankomaty darmowe

Doczytałem jeszcze jedno - z tymi darmowymi bankomatami to nie do końca tak jest jak piszą w tym artykule... Bankomaty darmowe są tyko PolBanku oraz Euronetu - ale!!!! ale Euronetu te które stoją osobno nie w oddziałach innych banków!!! te są darmowe! wszystkie inne bankomaty Euronetu (np stojące w Lukasie albo Aliorze) niestety - ale są PŁATNE!
proszę o tym pamiętać!


latoski latoski
27.04.2011. 07:41

Opinia

Nie polecam!
Proszę spojrzeć dokładnie na Tabelę Opłat i Prowizji i zauważyć iż jest tam warunek bezpłatnego konta Mistrzowskiego w przypadku dokonania 5 transakcji kartą!!! Otóż nic bardziej mylnego, gdyż transakcje te muszą (powtarzam muszą) być zaksięgowane przez bank w danym miesiącu i wtedy to może zwrócą Klientowi od razu pobraną opłatę! W moim przypadku księgowanie tej piątej transakcji zajęło ponad 30 dni i niestety bank nie zwróci mi opłaty miesięcznej (nawet mimo reklamacji)!!! Jest to co najmniej ubliżające Klientowi!!! Mam konta również w innych bankach i nie ma mowy o takim traktowaniu... W końcu jaką Klient ma kontrolę nad datą księgowania transakcji?
Nie polecam!


Mirek Mirek
17.03.2011. 11:20

Na początku było OK, teraz...

Konto firmowe założyłem 2 lata temu zmuszony zakładając terminal do obsługi kart kredytowych.

Na początku było całkiem fajnie, darmowe przelewy, prowadzenie, wysokie oprocentowanie konta.

Po roku zaczęli kombinować, jak tu mnie obciążyć coraz to nowymi opłatami i prowizjami.

Dużo by pisać. Było prowadzenie 0 zł przy saldzie > 10000 teraz nagle zrobiło się 15 zł.

Pracownicy banku nie mają zielonego pojęcia o swoim banku - w styczniu nagle mam na koncie opłatę zatytułowaną "Obciążenia różne" na kwotę około 400 zł. Idę do banku, nikt nie wie dlaczego, składam reklamację, po 30 dniach nic, składam drugą, do dzisiaj (prawie 2 miesiące) brak odpowiedzi.
Takich kwiatków miałem kilka w ciągu tych 2-ch lat, nikt ale to naprawdę NIKT nie był mi w stanie odpowiedzieć skąd taka a taka opłata.

Obsługa internetowa to droga przez mękę, chyba najmniej intuicyjna, a mam porównanie do innych.

Jedyny plus to wysokie oprocentowanie konta firmowego, ale Polbank skutecznie pilnuje, by te procenty zabrać na coraz to nowe wymyślne sztuczki z opłatami.

Właśnie przenoszę się do innego banku, dosyć tego!


pokorny pokorny
11.03.2011. 09:59

Totalne ignoranctwo

Mam (już niedługo, jak tylko wygram sprawę sądową z tym "bankiem") konto indywidualne, oszczędzające i firmowe. Chyba większej pomyłki finansowej w życiu nie popełniłem, powierzając moje pieniądze ludziom z tej instytucji. Pracownicy tego tworu (poczynając od infolinii a kończąc na kadrze zarządzającej w Polsce) NIE MAJĄ POJĘCIA o procedurach bankowych, tajemnicy bankowej oraz poszanowaniu klienta. Reklamacji lepiej nie składać (uniknie się rozstroju nerwowego) ponieważ otrzyma się odpowiedź od "ludzia" (pisownia spowodowana wątpliwością czy tam pracują osoby inteligentne - chociaż średnio), której treść udowadnia, że udziela jej ktoś kto nie potrafi nawet czytać ze zrozumieniem. Nawet szkolenie z asertywności nie może chyba tak wyprać mózgu. Kiedy wpłacacie gotówkę w kasie tego czegoś to nie macie nawet pewności czy zostanie dana kwota zaksięgowana na waszym koncie. Kasy przyjmują tylko banknoty i je "kopertują". Oceną ich wartości (np autentyczności) zajmuje się nie wiadomo kto (dla klienta) . To jakieś KURIOZUM, wpłacicie np 20 tyś a uznają wam powiedzmy 5 tyś. To tylko hipotetyczna sytuacja ale z pewnością możliwa.
To tylko niewielki, mikroskopijny wycinek ciekawych procedur stosowanych w pol... nieporozumieniem byłoby nawet dopisanie końcowego członu nazwy. Oczywiście jest to opinia subiektywna ale w oparciu o fakty, i zapewniam żadne pieniądze (oprocentowanie) nie są w stanie zrekompensować kontaktów z homo sa...s z tej "firmy".


lolo lolo
03.03.2011. 18:02

przelew zewnętrzny rachunek oszczędzający

Witam, mam konto w Polbanku rachunek oszczędzający i chcę tylko powiedzieć, że opłata za przelew w bankowości internetowej jest skandalicznie wysoka 8 zł, zdzierstwo, pozdrawiam:)


Michał Miksa Michał Miksa
21.02.2011. 09:25

Brak słow

Nie zakladajcie konta walutowego w polbanku poniewaz oni za kazdym razem niezaleznie od kwoty pobieraja oplate 12 euro ja mam 4 przelewy w miesiacu czyli zarabiaja na mnie prawie 200 zlmiesiecznie banda łobuzów i jeszce do tego nie odpowiadja na maile i tak naprawde nikt nie potrafi wyjasnic dlaczego taka oplata . Brak słów


marek marek
14.12.2010. 10:04

Opinia

ja mam konto w euro inie jestem zadowolony duży podatek


andrju andrju
30.11.2010. 02:22

konto mistrzowskie w polbanku

Oprocentowanie tego rachunku wzrosło do 3% w skali roku dla salda powyżej 500 zł. Przez najbliższe trzy miesiące prowadzenie konta będzie darmowe. Od 1 lutego 2011 opłata miesięczna wyniesie 6 zł. Zostanie zwrócona klientom, którzy wykonają co najmniej 5 transakcji kartą płatniczą wydaną do rachunku.


latch latch
26.11.2010. 16:18

mam konto w polbanku

Mam konto w Polbanku od 2 tygodni i jestem zadowolony. Faktem jest ze instalowanie certyfikatu jest meczące ale można uruchomić sobie później hasła jednorazowe na komórkę i używać zamiast certyfikatu i to bardzo polecam. Działają bardzo dobrze jak w mBanku i są darmowe. Nie miałem tez kłopotów z Java. Zainstalowałem najnowsza i działa ale próbowałem tez na starym komputerze z Java 1,41 i tez wszystko działa. Odbiorców stałych można zdefiniować w Ustawieniach- lista odbiorców. Nie jest to serwis tak przyjazny dla użytkownika jak mBank czy inteligo ale działa dobrze na roznych komputerach. Polecam lekturę instrukcji obsługi serwisu oraz instrukcje instalacji certyfikatu. po przeczytaniu instalacja staje sie prosta :)


Marek Marek
14.05.2010. 11:54

Konto oszczednosciowe w Polbanku - Opinie???

Witam.
Zastanawiam sie nad otwarciem konta oszcednosciowego w POlBanku - kusi mnie ta ich oferta z oprocentowanie 5,5% i kapitalizacją dzienna. To chyba aktualnie najwyzej oprocentowane konto oszczednosciowe, zaden inny bank nie daje wiecej. Do tego ich zwykle konto tez wyglada ok.

Wiec moje pytanie brzmi - na co mam zwracac uwage? Czy naprawde te konat sa darmowe i nie ma zadnych ukrytych haczykow? Z gory dzieki za wszelkie opinie

Pozdrawiam


Strony: << Pierwsza 1 2 3 Ostatnia (3 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !