Konta bankowe · Konto · Konto w Raiffeisen PolBank - Warto założyć? Wasze OPINIE?

Wymarzone Konto Raiffeisen PolBank - Opinie, Porównanie

raiffeisen polbank Raiffeisen Polbank jest bankiem komercyjnym z siedzibą w Warszawie – niezwykle cenionym przez Polaków. Polbank EFG Bank, który przez lata wyróżniał się spośród innych tym, że nie miał gwarancji polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, nie był bowiem polskim bankiem, funkcjonował jako oddział banku greckiego. Jednak we wrześniu 2011 uzyskał status banku polskiego. Drugi wyróżnik to niestandardowe rozwiązania – elastyczne kredyty, wysokooprocentowane konta osobiste. W rankingu popularności przeprowadzonym w miesiącu kwietniu 2015 roku, Wymarzone Konto Raiffeisen Polbank znalazło się na wysokim, czwartym miejscu pod względem wielce cenionych kont osobistych. Wyjaśniamy dlaczego!

Wymarzone Konto

Wymarzone Konto Osobiste posiada wiele zalet, jako że Raiffeisen Polbank nieraz pokazywał, iż dba o swoich klientów i lubi wprowadzać nietypowe innowacje – tym razem jest to rosnące oprocentowanie wszystkich zgromadzonych na koncie środków oraz bezpłatne prowadzenie konta (co nie zmieni się przez cały okres jego istnienia).

Na taki pomysł pomogli wpaść sami klienci, którzy jeszcze przed wprowadzeniem nowego konta na rynek wypełnili specjalną ankietę . Odpowiadali w niej na pytania dotyczące swego wymarzonego rachunku osobistego , co miało być premiowane możliwością założenia nowo powstałego konta (najpóźniej do 15 marca 2015 roku) z wysokim 6% oprocentowaniem. Ankieta przeprowadzana było incognito, ponieważ Raiffeisen PolBank pragnął uzyskać możliwie jak najuczciwsze i bezstronne wyniki.

Zalety Wymarzonego Konta w Raiffeisen Polbanku

Nowa propozycja banku posiada wiele pozytywów. Klienci zawsze są najbardziej zainteresowani ponoszonymi kosztami oraz korzyściami, jakie płyną z posiadania konta. Najpierw warto się więc przyjrzeć opłatom. Bank zapewnia, że owych opłat nie ma.

Darmowe są bowiem:

  • otwarcie i prowadzenie konta
  • przelewy zewnętrzne przez internet
  • wpłata gotówki w oddziale
  • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
  • wpłaty we wpłatomatach banku
  • ubezpieczenie „Pomoc medyczna, Pomoc domowa, Pomoc drogowa”
  • ubezpieczenie „Podróż bez zmartwień”

Darmowa jest również pierwsza wypłata gotówki w oddziale w miesiąc u, przy czym każda kolejna wynosi już 0,20%. To jednak nadal niewiele. Nie należy się jednak obawiać, ponieważ maksymalny koszt nawet przy wielkich kwotach nie przekroczy 200 złotych.

Jedyny koszt , jaki poniesie zainteresowany klient to comiesięczna opłata za kartę – śmiesznie mała w porównaniu z innymi bankami – która wynosi 3 złote . Tak naprawdę więc za wszystkie powyższe usługi i zniżki zapłacimy w sumie 3 złote.Wymarzone Konto dla Biznesu

Wymarzone konto dla biznesu Raiffeisen PolBank to m. in. 20 bezpłatnych przelewów krajowych w miesiącu, bezpłatny pakiet ubezpieczeniowy oraz atrakcyjnie oprocentowany rachunek rozliczeniowo-lokacyjny z nielimitowaną liczbą bezpłatnych przelewów wewnętrznych.Konto w Raiffeisen PolBank - Warto założyć? Wasze OPINIE? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
1.95 na 5
53 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (117 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 1 2 3 Ostatnia (3 stron razem)
TE M TE M
27.07.2011. 22:50

DO P. MARIUSZA

PANIE MARIUSZU WYSTARCZYŁO PODAĆ KOMÓRKĘ I UMOWĘ ŻE JEST ZAREJESTROWANA NA FIRMĘ. PROSZĘ SOBIE WYOBRAZIĆ TAKĄ SYTUACJĘ. BANK UDZIELA PANU KREDYTU NIEZABEZPIECZONEGO TYLKO I WYŁĄCZNIE NA PODSTAWIE PIT Z OSTATNIEGO ZAMKNIĘTEGO ROKU - W TYM WYPADKU 2010. JEŻELI ZWINIE PAN INTERES W CIĄGU ROKU I ZAPRZESTANIE SPŁATY TO JAK BANK MA DO PANA DOTRZEĆ JEŻELI NIE MA ŻADNEGO WIARYGODNEGO KONTAKTU Z PANEM? TEŻ KORZYSTAM Z LINII W TYM BANKU OD PRAWIE 2 LAT. PRZEŻYŁEM NIEJEDNĄ ZMIANĘ W REGULAMINACH. WYSTARCZY UMIEJĘTNIE CZYTAĆ I PRZESTRZEGAĆ WARUNKÓW UMOWY A NA PEWNO KŁOPOTÓW NIE BĘDZIE.


Cierpliwa Cierpliwa
25.07.2011. 00:39

BARDZO ODRADZAM !!!

Mam konto w Polbanku od jakiś 4 lat - generalnie zakładane "na szybko", potrzebowałam konta w banku który wydaje karty od ręki, więc to był właściwie jedyny argument za... Na początku było całkiem znośnie - poza niezmiennie bardzo małą ilością bankomatów i dłuuuuugim czasem księgowania transakcji wykonywanych za granicą dało się przeżyć, problemy zaczęły się jak zaczełam więcej korzystać z bankowości internetowej...wiecznie wieszający się system, "przerwy" techniczne które uniemożliwiały jakiekolwiek transakcje, oczywiście nikt w polbanku nie był w stanie powiedzieć kiedy te usterki zostaną naprawione, ginące w przestworzach i przestające działać bez wyraźnej przyczyny certyfikaty (na szczęście teraz mamy hasła) itp - przykładów można by mnożyć... Szalę goryczy przelał ostatni epizod. Posiadam połaczone konta - oszczędnościowe i tzw mistrzowskie, w momencie podpisywania przeze mnie umowy zbankiem obydwa były bezpłatne a ja sama decydowałam do którego chcę mieć kartę - wziełam do oszczędnościowego gdyż to było dla mnie bardziej korzystne (mistrzowskie konto tak naprawde potrzebne jest mi do przelewów internetowych gdyż tylko wtedy są bezpłatne...). Nagle okazało się że bank pobrał mi opłaty z konta mistrzowskiego za 5 miesięcy wstecz - po 6 zł za miesiąc pomimo że nie dostałam rzadnej pisemnej informacji o zmienie warunków opłat konta. W odpowiedzi na moją reklamację napisano że wcześniej nie było środków na koncie i w momencie pijawienia się system pobrał zaległe spłaty a informacje rzekomo wysłali mi w zeszłym roku - bzdura kompletna, iformacji nie dostałam a co miesiąc wykonuję minimum 3 przelewy internetowe wię siłą rzeczy środki na mistrzwoskim były... Odwołałam się od reklamacji powołująć sie na warunki w momencie podpisywania przeze mnie umowy i na to że transakcja bezgotówkowa to nie tylko płatność kartą - dostałam odpowiedź że według nich to tylko płatność kartą a kartę do konta mogłam sobie zmienić w każdej chwili... czyli generalnie olewanie i ignorowanie klienta, kompletny brak zainteresowania i chęci współpracy, kłamstwo i interpretacja na swoją korzyść a jeszcze w dodatku obsługa na tragicznym poziomie i wiecznie nie działający system bankowości internetowej - ODRADZAM!!!


Jarek Jarek
23.07.2011. 10:32

Tragedia nie bank

Brałem kredyt na mieszkanie. Doradca finansowy polecił mi polbank. Na poczekaniu i od ręki załatwiałem wszystkie potrzebne kwity. Następnie w miarę potrzeb dostarczałem kolejne. Obsługa w tym banku jest tragiczna, przekroczyłem wszystkie możliwe terminy, choć zapobiegawczo brałem maksymalnie długie terminy tj. 2 miesiące. Dzięki wyrozumiałości sprzedających sprawę udało się jakoś sprawę załagodzić. Przez cały okres załatwiania kredytu wciąż coś było nie tak, wciąż coś mylili, to znowu coś poprawiali aneksami. Przelewu dla właścicieli wciąż nie było. Gdyby nie zobowiązująca mnie umowa notarialna, dawno zmieniłbym bank. Wymogiem banku było również to, aby wynagrodzenie przychodziło właśnie do nich i tu kolejne zaskoczenie. Każdy przelew przez internet to opłata 10zł, wszystkie inne przelewy wchodzące i wychodzące również obciążone opłatami. Zarabiam ok. 2500 i wykonując ok 20 przelewów miesięcznie tracę ok 200zł - zgroza. Nie wspomnę o innych ukrytych opłatach i zobowiązaniach które nagle wyniknęły tuż przed podpisaniem umowy. Uważajcie na ten bank i nie róbcie tego samego błędu. Zobaczymy jak będzie wyglądała moja współpraca przez najbliższe 13 lat podczas spłacania kredytu. Podejrzewam, że czeka mnie jeszcze wiele niespodzianek :(
ps. Ciekawe czy każda rata też będzie traktowana jak przelew, bo mam zamiar spłacić ok 2 lat, czy będę znowu stratny na każdej operacji kolejne 250zł ?


ukasz ukasz
18.07.2011. 23:17

czy polbank jest zagrożony bankructwem?

jestem u nich rok i obawiam sie o swoje pieniądze!(słysząc co sie dzieje w grecji).Jakie będą następstwa zbankrutowania grecji-czy odbije sie to na polbanku?-i naszych pieniądzach:).Głęboko rozważam zmiane banku,chyba że mnie uspokojicie jakimiś logicznymi i pozytywnymi informacjami.pozdrawiam


Ewa Ewa
16.07.2011. 15:55

opis

Mam konto w POLBANKU i konto standardowe jest bezpłatne jedynie po wykonaniu 5 transakcji kartą. W przypadku nie wykonania tranzakcji opłata wynosi 6zł. Dodatkowo środki powyżej 500 zł. są oprocentowane na 6%.
Konto mocno oszczędzające jest bez opłat i bez podatku Belki tylko do kwoty 1700 zł. Klient może mieć otwarte trzy takie konta.


marta marta
30.06.2011. 10:50

wirtualne pieniądze na własnym koncie

Mam w Polbanku konto osobiste i oszczędzające od początku ich działalności. Długo byłam zadowolona, ale to co mi się ostatnio przytrafiło to po prostu skandal. W długi weekend czerwcowy sprawdziłam poprzez bankomat euronetu stan konta i okazało się, że stan mojego konta jest zupełnie inny niż powinien być, oczywiście na moją niekorzyść. W systemie bankowości internetowej wyświetlał się stan prawidłowy. Wychodzi na to, że środki na koncie były tylko wirtualnie a w rzeczywistości pieniędzy na koncie nie było, bo jakimś cudem zniknęły. Ponownie na koncie środki pojawiły się w poniedziałek po długim weekendzie. Właśnie złożyłam reklamację i myślę o natychmiastowym wycofaniu się z tego banku, bo przypuszczam, że sytuacja taka nie jest pierwszą, ale dopiero teraz została przeze mnie zauważona. Kontrolujcie zatem stan konta, nie tylko przez internet.


M o n i k a M o n i k a
14.06.2011. 15:04

KONTO MOCNO OSZCZĘDZAJĄCE

Polecam konto mocno oszczędzające, oprocentowanie dzienne dość wysokie na dz 14.06.20011 to 4,75% bez belki .


latoski latoski
27.04.2011. 07:43

bankomaty darmowe

Doczytałem jeszcze jedno - z tymi darmowymi bankomatami to nie do końca tak jest jak piszą w tym artykule... Bankomaty darmowe są tyko PolBanku oraz Euronetu - ale!!!! ale Euronetu te które stoją osobno nie w oddziałach innych banków!!! te są darmowe! wszystkie inne bankomaty Euronetu (np stojące w Lukasie albo Aliorze) niestety - ale są PŁATNE!
proszę o tym pamiętać!


latoski latoski
27.04.2011. 07:41

Opinia

Nie polecam!
Proszę spojrzeć dokładnie na Tabelę Opłat i Prowizji i zauważyć iż jest tam warunek bezpłatnego konta Mistrzowskiego w przypadku dokonania 5 transakcji kartą!!! Otóż nic bardziej mylnego, gdyż transakcje te muszą (powtarzam muszą) być zaksięgowane przez bank w danym miesiącu i wtedy to może zwrócą Klientowi od razu pobraną opłatę! W moim przypadku księgowanie tej piątej transakcji zajęło ponad 30 dni i niestety bank nie zwróci mi opłaty miesięcznej (nawet mimo reklamacji)!!! Jest to co najmniej ubliżające Klientowi!!! Mam konta również w innych bankach i nie ma mowy o takim traktowaniu... W końcu jaką Klient ma kontrolę nad datą księgowania transakcji?
Nie polecam!


Mirek Mirek
17.03.2011. 11:20

Na początku było OK, teraz...

Konto firmowe założyłem 2 lata temu zmuszony zakładając terminal do obsługi kart kredytowych.

Na początku było całkiem fajnie, darmowe przelewy, prowadzenie, wysokie oprocentowanie konta.

Po roku zaczęli kombinować, jak tu mnie obciążyć coraz to nowymi opłatami i prowizjami.

Dużo by pisać. Było prowadzenie 0 zł przy saldzie > 10000 teraz nagle zrobiło się 15 zł.

Pracownicy banku nie mają zielonego pojęcia o swoim banku - w styczniu nagle mam na koncie opłatę zatytułowaną "Obciążenia różne" na kwotę około 400 zł. Idę do banku, nikt nie wie dlaczego, składam reklamację, po 30 dniach nic, składam drugą, do dzisiaj (prawie 2 miesiące) brak odpowiedzi.
Takich kwiatków miałem kilka w ciągu tych 2-ch lat, nikt ale to naprawdę NIKT nie był mi w stanie odpowiedzieć skąd taka a taka opłata.

Obsługa internetowa to droga przez mękę, chyba najmniej intuicyjna, a mam porównanie do innych.

Jedyny plus to wysokie oprocentowanie konta firmowego, ale Polbank skutecznie pilnuje, by te procenty zabrać na coraz to nowe wymyślne sztuczki z opłatami.

Właśnie przenoszę się do innego banku, dosyć tego!


pokorny pokorny
11.03.2011. 09:59

Totalne ignoranctwo

Mam (już niedługo, jak tylko wygram sprawę sądową z tym "bankiem") konto indywidualne, oszczędzające i firmowe. Chyba większej pomyłki finansowej w życiu nie popełniłem, powierzając moje pieniądze ludziom z tej instytucji. Pracownicy tego tworu (poczynając od infolinii a kończąc na kadrze zarządzającej w Polsce) NIE MAJĄ POJĘCIA o procedurach bankowych, tajemnicy bankowej oraz poszanowaniu klienta. Reklamacji lepiej nie składać (uniknie się rozstroju nerwowego) ponieważ otrzyma się odpowiedź od "ludzia" (pisownia spowodowana wątpliwością czy tam pracują osoby inteligentne - chociaż średnio), której treść udowadnia, że udziela jej ktoś kto nie potrafi nawet czytać ze zrozumieniem. Nawet szkolenie z asertywności nie może chyba tak wyprać mózgu. Kiedy wpłacacie gotówkę w kasie tego czegoś to nie macie nawet pewności czy zostanie dana kwota zaksięgowana na waszym koncie. Kasy przyjmują tylko banknoty i je "kopertują". Oceną ich wartości (np autentyczności) zajmuje się nie wiadomo kto (dla klienta) . To jakieś KURIOZUM, wpłacicie np 20 tyś a uznają wam powiedzmy 5 tyś. To tylko hipotetyczna sytuacja ale z pewnością możliwa.
To tylko niewielki, mikroskopijny wycinek ciekawych procedur stosowanych w pol... nieporozumieniem byłoby nawet dopisanie końcowego członu nazwy. Oczywiście jest to opinia subiektywna ale w oparciu o fakty, i zapewniam żadne pieniądze (oprocentowanie) nie są w stanie zrekompensować kontaktów z homo sa...s z tej "firmy".


lolo lolo
03.03.2011. 18:02

przelew zewnętrzny rachunek oszczędzający

Witam, mam konto w Polbanku rachunek oszczędzający i chcę tylko powiedzieć, że opłata za przelew w bankowości internetowej jest skandalicznie wysoka 8 zł, zdzierstwo, pozdrawiam:)


Michał Miksa Michał Miksa
21.02.2011. 09:25

Brak słow

Nie zakladajcie konta walutowego w polbanku poniewaz oni za kazdym razem niezaleznie od kwoty pobieraja oplate 12 euro ja mam 4 przelewy w miesiacu czyli zarabiaja na mnie prawie 200 zlmiesiecznie banda łobuzów i jeszce do tego nie odpowiadja na maile i tak naprawde nikt nie potrafi wyjasnic dlaczego taka oplata . Brak słów


marek marek
14.12.2010. 10:04

Opinia

ja mam konto w euro inie jestem zadowolony duży podatek


andrju andrju
30.11.2010. 02:22

konto mistrzowskie w polbanku

Oprocentowanie tego rachunku wzrosło do 3% w skali roku dla salda powyżej 500 zł. Przez najbliższe trzy miesiące prowadzenie konta będzie darmowe. Od 1 lutego 2011 opłata miesięczna wyniesie 6 zł. Zostanie zwrócona klientom, którzy wykonają co najmniej 5 transakcji kartą płatniczą wydaną do rachunku.


latch latch
26.11.2010. 16:18

mam konto w polbanku

Mam konto w Polbanku od 2 tygodni i jestem zadowolony. Faktem jest ze instalowanie certyfikatu jest meczące ale można uruchomić sobie później hasła jednorazowe na komórkę i używać zamiast certyfikatu i to bardzo polecam. Działają bardzo dobrze jak w mBanku i są darmowe. Nie miałem tez kłopotów z Java. Zainstalowałem najnowsza i działa ale próbowałem tez na starym komputerze z Java 1,41 i tez wszystko działa. Odbiorców stałych można zdefiniować w Ustawieniach- lista odbiorców. Nie jest to serwis tak przyjazny dla użytkownika jak mBank czy inteligo ale działa dobrze na roznych komputerach. Polecam lekturę instrukcji obsługi serwisu oraz instrukcje instalacji certyfikatu. po przeczytaniu instalacja staje sie prosta :)


Marek Marek
14.05.2010. 11:54

Konto oszczednosciowe w Polbanku - Opinie???

Witam.
Zastanawiam sie nad otwarciem konta oszcednosciowego w POlBanku - kusi mnie ta ich oferta z oprocentowanie 5,5% i kapitalizacją dzienna. To chyba aktualnie najwyzej oprocentowane konto oszczednosciowe, zaden inny bank nie daje wiecej. Do tego ich zwykle konto tez wyglada ok.

Wiec moje pytanie brzmi - na co mam zwracac uwage? Czy naprawde te konat sa darmowe i nie ma zadnych ukrytych haczykow? Z gory dzieki za wszelkie opinie

Pozdrawiam


Strony: << Pierwsza 1 2 3 Ostatnia (3 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2017 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !