Konta bankowe · Konto · Konto Bank Smart - proszę o Opinie, warto założyć?

Oferta Banku Smart - opinie i oceny konta Smart

dbnet Czy konto w Banku Smart to jedyne rzeczywiście całkowicie darmowe konto? Za prawdziwe zero, bez żadnych warunków? Czy reklamy nie kłamią? Sprawdźmy, jak to jest naprawdę. Jakie opłaty i prowizje będą nam naliczane jak założymy konto Smart.

Bank Smart jest najnowszym dziełem Sławomira Lachowskiego - założyciela mBanku - funkcjonującym na rynku począwszy od czerwca tego roku. Projekt ma w założeniu zrewolucjonizować bankowość elektroniczną, będąc ukłonem w stronę posiadaczy urządzeń mobilnych. Postanowiliśmy więc sprawdzić jego działanie, aby tym samym dokonać rzetelnej oceny.

Smart konto

W celu zawarcia umowy o założenie konta Smart, należy tradycyjnie podpisać dokumenty w obecności kuriera, bądź dokonać przelewu z innego, wcześniej obsługiwanego konta bankowego.

Bank Smart na stawiony jest na obsługę klienta poprzez komputer, smartfona, czy też usługę bankowości telefonicznej. Najwyższą funkcjonalność uzyskają przy tym właśnie posiadacze smartfonów i innych urządzeń mobilnych. Z początkiem lipca 2016 r. przestał być instytucją czysto wirtualną. Klienci będą mogą korzystać z sieci oddziałów BIZ Banku w celu obsługi konta.

Najważniejsze koszty i opłaty wynikające z prowadzenia konta Smart

Podsumujmy zatem wszystkie najważniejsze koszty w ramach konta Smart:

 • wydanie, wznawianie i korzystanie z karty debetowej: 0 zł
 • koszty założenia i prowadzenia rachunku: 0 zł
 • opłata za przelewy wewnętrzne: 0 zł
 • opłata za internetowe przelewy zewnętrzne: 0 zł
 • koszt wypłaty gotówki w Polsce: 0 zł
 • koszta założenia i prowadzenia konta oszczędnościowego SMART Procent: 0 zł


Zarówno korzystanie z konta osobistego, jak i oszczędnościowego, dla większości użytkowników będzie całkowicie bezpłatne . Po założeniu konta Smart ROR otrzymamy zwolnioną z opłat (bez spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków) kartę debetową Visa z naklejką służącą dokonywaniu transakcji zbliżeniowych. Nie zapłacimy ponadto nawet najmniejszej kwoty za zlecanie standardowych przelewów, a także darmowe będą wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Musimy jednak być uważni, bowiem w kilku przypadkach obsługa konta może nas narazić na pewne koszty. Prowizję rzędu 5 zł przyjdzie nam uiścić, jeżeli zdecydujemy się na zmianę numeru PIN karty, przelewy zagraniczne.

Widzimy zatem, że Konto Smart praktycznie jest kontem darmowym. W odróżnieniu od ofert banków konkurencyjnych, Smart Bank oferuje nam większość usług całkowicie za darmo bez jakichkolwiek warunków do spełnienia. W czasie gdy większość banków podwyższa opłaty a nie obniża - oferta banku wydaje się być najatrakcyjniejsza pod względem cenowym .

PROMOCJA: Zgarnij bilet do MultiKina - Załóż Konto Smart do 30.10.2016 r.

Promocja "Kino SMART" to możliwość otrzymania przez nowych klientów biletu do Multikina oraz w przypadku polecenia - coli i popcornu.

Żeby otrzymać bilet uprawniający do obejrzenia dowolnego seansu w 2D w MultiKinie trzeba:

 1. Założyć konto na specjalnej stronie promocji tutaj (uwaga! Tylko wnioski złożone na tej stronie są brane pod uwagę).
 2. Zawrzeć umowę z bankiem (przez kuriera lub przelewem z innego banku).
 3. W ciągu 2 miesięcy zalogować się do bankowości internetowej.
 4. Wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych .

W terminie do 15 dni roboczych od dnia spełnienia warunków promocji otrzymasz wspomniany bilet - voucher do MultiKina, który trzeba wykorzystać do końca roku. Pełen regulamin promocji dostępny jest tutaj.

smart

Smart Konto EU - rachunek walutowy w euro

Smart Konto EU to prawdziwe Konto Europejskie przeznaczone jest dla osób, które np. chcą otrzymywać na konto pensje od zagranicznego pracodawcy. Rachunek walutowy Banku Smart zapewnia m.in. darmowe przelewy europejskie, bardzo korzystny kurs Euro, darmowe wypłaty z bankomatów w Europie. Szczegółowa recenzja i opinie na temat konta walutowego Smart Banku zostały przedstawione tutaj.Konto firmowe - Smart Konto Biznes

Konto firmowe Banku Smart pozwoli zredukować koszty firmy m.in. dzięki nielimitowanym darmowym przelewom krajowym, do ZUS i US, czy w związku z darmowymi wypłatami z bankomatów na całym świecie. SMART Biznes Konto to rachunek i karta za prawdziwe zero.

Prawdziwe konto firmowe za 0 zł!

Prowadzenie ROR-ów wiązało się jeszcze do niedawna z koniecznością ponoszenia wysokich opłat, których mogliśmy uniknąć wyłącznie po spełnieniu rygorystycznych wymogów zapisanych w regulaminie. Konto firmowe Smart biznes, podobnie jak zwykłe konto mobilne Banku Smart, jest jednak całkowicie zwolnione z ponoszenia podstawowych opłat:

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku firmowego w każdym przypadku.
 • Darmowe zlecenia stałe i polecenia zapłaty.
 • Bezpłatne przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego.
 • Zero złotych za przelewy krajowe w rodzimej walucie.
 • Wydanie karty debetowej całkowicie za darmo, podobnie jak jej używanie.
 • Wypłacanie ze wszystkich bankomatów krajowych i zagranicznych za 0 zł.

Firmowa oferta Banku Smart jest niewątpliwie bardzo innowacyjną propozycją internetowej bankowości dla przedsiębiorców, zwolnioną z konieczności ponoszenia podstawowych opłat. Sporą zaletę konta stanowi niewątpliwie jego łatwa, prosta i wyjątkowo przejrzysta nawigacja z poziomu mobilnego. Szczegółowa recenzja tego konta dostępna jest tutaj.Konto Bank Smart - proszę o Opinie, warto założyć? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
3.05 na 5
80 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (150 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia >> (3 stron razem)
Przemo Przemo
08.10.2016. 16:23

ogólnie polecam :)

Konto w porządku. Bezkonkurencyjne konto oszczędnościowe. Problemy pojawiają się przy zakupach allegro i na innych serwisach. PayU nie ma w opcji obsługi internetowych transakcji z konta smart banku. Można płacić kartą przez PayU ale nie wszystkie kategorie w allegro są tym objęte. Sporo też wyłączeń kanałów dostępu z uwagi na "prace modernizacyjne systemu" Ogólnie polecam póki darmowe :) Pewnie po wypracowaniu liczby klientów się pozmienia tabela opłat i prowizji jak w mbanku czy aliorsyncu (późniejszym t-mobile usługi bańkowe :) ale konkurencja nie śpi i na pewno będzie alternatywa :)


Klip Klip
04.10.2016. 16:17

prędkość światłą

Co z tym kurierem czekam i czekam już 30 dni nie mogę się dodzwonić ,a pisze drukowanymi literami do 10 dni roboczych.Mail do wniosku dostałem po 3 dniach z załącznikami umowy.Czy ten kurier idzie pieszo?Jeśli komuś zależy na czasie szybko założyć konto to najlepiej przelewem jeśli nie ma takie możliwość to odwiedzić najbliższą placówkę i załatwić wszystko na miejscu.


Studento Studento
03.10.2016. 14:56

opinia

Ktoś pisał o problemach z zakładanie konta Smart przy weryfikacji przelewem - wygląda na to , ze były przejściowe problemy w weekend. Teraz wszystko już działa ok.

Osobiście założyłem dzisiaj konto z autoryzacją przelewem (przelew z mbanku) i wszystko działa bez zarzutu - info na mailu otrzymałem po 1 minucie.

Co do samego konta jak najbardziej polecam - aktualnie tańszego konta niż Smart Bank poprostu nie ma.

Dla osób młodych, osób nie mających stałych dochodów i osób nie robiących jakiś wielkich zakupów kartą zdecydowanie najtańsze konto.


rob rob
29.09.2016. 17:01

opinia

Bank jest super,tylko jak zapomnisz tele kod to zapomnij ze bedziesz mogł ze swojego konta kozestac online.
Ja juz trzeci tydzien nie moge sie doprosic o jakie kolwiek informacje.Nawet ze wyslalem im formularze z moimi danymi i nic,dzwoni do mnie od nich automat i sie wylacza,chce k.....a zebym ja do nich dzwonil i im nabijal mieniadze.
Tak ze polecam dla ludzi o mocnych nerwach,drugi mbank jak dali dupy z ich bledu muszac zaplacic za to,to zmienili umowy prowizji zeby ktos za nich zaplacil.
Pozdrawiam
wasz smartbank


dadsad dadsad
27.09.2016. 15:30

Opinia

Zalezy mi na przelewach24, Smartbank napisał 22 MAJA 2015 : Prace nad systemami płatności błyskawicznych są w toku. O ich uruchomieniu poinformujemy w oddzielnej komunikacji. Pozdrawiamy.

Mamy wrzesień 2016 a prace dalej trwaja xD. Żart a nie bank, jak można komuś takiemu powierzyć pieniądze?


ROBERT ROBERT
26.09.2016. 13:32

Opłaty konto walutowe

Witam.
Założyłem konto walutowe w SmartBank.
Rejestracja przez internet przebiegała bez problemowo.
Oczekiwanie na kartę jest standardowe do 10 dni roboczych.
Przelew międzybankowy z na konta euro bez opłat.
Niestety zawiodłem się , bo aby aktywować kartę należy skorzystać
z bankomatu ( w moim przypadku WBK ) i tutaj pojawiła się opłata :
1) 1 euro za zmianę kodu PIN
2) 1 euro za sprawdzenie stanu konta


Grzegorz Grzegorz
24.09.2016. 23:31

Darmowe konto.

Witam. Jestem jednym z pierwszych klientów tego banku i nie mogę narzekać. Najlepsze darmowe konto z kartą za zero na rynku. Ale nie czarujmy się aby utrzymać darmowe konto w banku, musimy regularnie śledzić konkurencję, ponieważ ,,wszystko co darmowe szybko się kończy" Ja średnio zmieniam bank co trzy lata. Ale jak na razie polecam!


Czekajca Czekajca
24.09.2016. 18:35

Ile trwa weryfikacja?

Skusiłam się dziś i podjęłam dwie próby rejestracji konta SMART. Pierwsza spaliła na panewce, mimo, że przelew na 1 zł ode mnie wyszedł otrzymałam komunikat: "Z przykrością informujemy, że wykonanie przelewu potwierdzającego nie powiodło się."

Myślę sobie, no nic, jeszcze raz spróbuję i bingo! Widzę na mailu: "trzymaliśmy dane z Twojego przelewu. Wniosek został przekazany do weryfikacji Twoich danych w celu potwierdzenia Twojej tożsamości. Po pozytywnej weryfikacji Twoich danych otrzymasz dokumenty potwierdzające zawarcie umowy oraz numer NIK, który pozwoli Ci w pełni korzystać z usług naszego Banku."

I czekam już ponad 6 godzin, czy to normalne?


waldek waldek
22.09.2016. 17:15

Nest Bank

Ciekawe jak to Będzie po połączeniu FM Banku ze Smart Bankiem w Nowy Nest Bank. Niby nowe konto Nest Bank też ma być darmowe jak to będzie naprawdę zobaczymy


Goska Goska
20.09.2016. 16:34

Opinia

Dziwią mnie komentarze o długim okresie oczekiwania na aktywację konta. U mnie trwało to 2 godziny. Co do funkcjonalności to się okaże w trakcie korzystania. Tak naprawdę to nie ma idealnych produktów bankowych. Jak ktoś chce to do kaźdego banku się przyczepi. Póki co Smart nie pobiera opłat, ciekawe jak długo...Uciekłam ze swojego banku po tym jak podnieśli opłaty.


allladyn allladyn
12.09.2016. 12:28

jest tanio

Upływa dramatycznie długi czas od płatności kartą, a jej pojawieniem się w historii transakcji. Oczywiście saldo jest aktualizowane na bieżąco- tu nie ma problemu. jeśli jednak ktoś śledzi swoje wydatki, ma powody do wypowiadania różnych wyrazów :) Ale zasadniczą wadą jest absolutnie paranoiczna strona internetowa: Bank chcąc ułatwić mi życie zdefiniował kilka skrótów przelewów (do ZUS, do US i innych takich) jest ich tyle, że moje skróty mieszczą się tak dokładnie dwa... :) Tych bankowych nie można usunąć, a ilość skrótów jest odgórnie zdefiniowana... Ech..dużo tego. Zrobiłem przelew przyszedł sms z hasłem- Ok. po chwili zrobiłem drugi, zamiast hasła pokazała się informacja ze nr. mojego telefonu ma niewłaściwy format :) W ciągu minuty, format numeru uległ magicznej przemianie. Rozmowy z infolinia są pozbawione sensu i już nie chce mi się z nimi rozmawiać. Co ciekawe, ich aplikacja na telefon jest w porządku i nigdy nie miałem żadnych problemów.


Krzysztof Krzysztof
12.09.2016. 10:35

polecam

Klientem Smart Banku jestem od ponad roku. Rejestracja przez internet - szybka i sprawna. Do tej pory żadnych problemów, wszystko działa i bez opłat. Na razie nie musiałem korzystać z serwisu telefonicznego, więc o tej, krytykowanej stronie działalności nic nie wiem. Konto oszczędnościowe - rewelacyjny procent w porównaniu z innymi. Z racji braku oddziałów - jest to moje konto dodatkowe.


Bogdan Bogdan
08.09.2016. 13:33

Weryfikacja 12 dniowa skandal!!!! nie bank

Nie dawno założyłem to konto ale już mi sie nie podoba jak mnie traktuja, dzwonie do nich od paru dni odbiera ktos inny, twierdzi ze za chwile ktos zadzwoni a jednak tak nie jest wciska mi kit ze probowali sie ze mna skontaktowac z moim numerem telefonu o danych godzinach, gdzie w moim telefonie takich polaczeń nie ma, chodzilo mi glównie o zmiane numeru telefonu, powiedzieli zebym wypelnił wniosek o zmianie danych osobowych i czekał max 4 dni weryfikacji po tym jak zadzwoniłem i pytali kilka danych do weryfikacji. Czekam juz kolejne 4 dni, zreszta juz pare rozmów miedzy czasie mineo, dzis kolejny raz zadzwoniłem jest to 12 dzien od zgloszenia nadal nic, zadzwonilem do nich na spokojnie wytłumaczylem o co chodzi, kolejny raz weryfikacja, mówie jej ze tych weryfikacji to juz z wami przeszedlem zeby nie sklamac 5 razy co chwile z inna osoba, ja tylko prosze o ta caly czas zmiane numeru tel bo bez tego nic nie moge zrobic ( przelew) prosi o kod sms, dałem tej pani do zrozumienia jesli dzis do godziny 24 nie bedzie to zrobione niestety zegnam sie z tym bankiem, bo wasi pracownicy maja w dupie klijentów siedza za biurkami i nic w tym temacie nie robia, nie wiem co to za bank zarejestrowałem sie w nim bo mieli ciekawe opcje online, ale widocznie to jakis kolejny parabank który ma w dupie klijentów, widocznie wszystko co reklamuja w tv to sciema. Najlepsze z tego wszystkiego to ze ta pani siedzaca po drugiej stronie nawet nie zatrzymywała mnie jak to zawsze robia z róznymi ofertami, stwierdzilem ze ona tak jak i ten bank to tylko po to zeby odbebnic godziny pracy i isc do domu, a wszystkie problemy niech siedzieja i niech sie wkurzaja klijeci, a co tam, nie wiem kto tam rządzi ale z checia podjechał bym do tego banku w tym Gdańsku jak byłbym miejscowym i pogadałbym z naczelnikiem czy nawet z jakas osoba odpowiedzialna za ten syf co tam sie dzieje


kepank kepank
05.09.2016. 11:11

znowu problemy z logowaniam !

05.09.2016
Znowu problemy z logowaniem od 10.00.
Czy to zawsze w poniedziałek tak będzie?


walik walik
05.09.2016. 11:01

wieczne prace

jest to już któryś bank z kolei, z którego usług korzystam, ale przenigdy w żadnym innym banku nie było co 2 dzień prac modernizacyjnych uniemożliwiających sprawdzenie stanu konta czy przez stronę www czy tez mobilnie. Koszmar.
Najczęściej gdy człowiek chce zrobić zakupy w weekend nie może zapłacić kartą, bo... "trwają prace"

Jakby nie można zrobić aktualizacji raz na jakiś czas :|


Jacek Jacek
01.09.2016. 15:25

przelew natychmiastowy

Dzisiaj około 15 zrobiłem przelew natychmiastowy ale nie ja go wybrałem nie ważne zakosili 15.00 złotych a przelew i tak będzie dopiero jutro


Kadi Kadi
29.08.2016. 11:27

Błyskawica

Błyskawica-tak powinien nazywać się ten bank. Już prawie 3 tygodnie czekam na chociażby nr konta. Jeżeli oni olewają klientów, to klienci też powinni ich olać i ja tak zrobię


Sandra Sandra
27.08.2016. 07:31

Przewalutowanie smart

Witam mam pytanie w od nośni konta smart prowadzonego w USD czy płace 1,3 USD jednorazowo za przewalutowanie danej transakcji czy tez na każdym dolarze pozdrawiam.


Anna Anna
24.08.2016. 19:46

Opinia

zlozylam wniosek i otrzymalam mailem potwierdzenie w ktorym napisano, ze zostal on zaakceptowsany. Zadzwonilam na infolinie spytac czemu karta doszla na adres zameldowania a nie na wskazany przeze mnie adres korespondencyjny. Konsultantka krzyczac powiadomila mnie, ze nie ma mnie w bazie klientow, bo wniosek zostal odrzucony. Podane przeze mnie dane byly zgodne z danymi banku z ktorego dokonalam przelewu, ktorego musialam dokonac aby moje dane zostaly zweryfikowanre. Konsultantka nie chciala mi powiedziec czemu, mimo, ze dostalam juz karte i maile potwierdzajace zalozenie konta, nie ma mnie w bazie klientow i kazala mi zniszyczyc karte. Nie pojmuje takich dzialan i nie polecam.


Sylwia Sylwia
22.08.2016. 17:52

polecam

jestem klijentką od 1,5 roku. Naprawdę warto, jestem bardzo zadowolona


Piotr T Piotr T
19.08.2016. 20:25

infolinia smart bank

Infolinia z zerową znajomością jakichkolwiek przepisów prawa łącznie z Prawem Bankowym. Co innego jest w ich własnych formularzach czego innego wymaga infolinia z zatrudnionymi pseudokonsultantami. Karolina z Biura Obsługi Klientów Departamentu Operacji nie potrafi nawet poprawnie sklecić dwóch zdań w odpowiedzi na skargę. Brak merytoryczności odpowiedzi kładzie ten pseudobank na łopatki. Sami strzelają sobie w stopę.


Danka Danka
10.08.2016. 17:57

Bank super !!!

Bank super, jestem tu od ponad roku.
Skradziono mi kartę płatniczą, dzwoniłam na infolinię w niedzielę i pan bardzo uprzejmy zablokował mi szybko kartę oraz przyjął zlecenie wydania nowej karty, która przyszła po paru dniach.
Przelewy przy użyciu karty rewelka, opłacam kartą zakupy robione przez internet, nigdy żadnych problemów. Wszystkie te i inne atrakcje za 0 zł.
Polecam!!!


zielak zielak
05.08.2016. 20:10

smart bank kiedy kurier

Ja na założenie konta w Smart Banku także czekam już 15 (tak słownie pietnaście!) dni, w tym czasie zdążyłbym obskoczyć wszystkie placówki bankowe w okolicy, założyć i wypowiedzieć konta.
Jak na bank internetowy to bardzo bardzo bardzo długo - dzisiaj zadzwoniłem na infolinie aby się dowiedzieć, czy kurier przypadkiem nie wziął na mnie kredytu bo bank nie weryfikuje tego, czy kurier nas dobrze zweryfikował.
Przesyłka została wydana kurierowi już 5 dni temu a tymczasem nie ma jej do dziś...
Co się dowiedziałem - przesyłki dostarcza inpost - więc już znałem powód opóźnień. Nie wiem czy zdecydować się na podpisanie umowy bo jak karta ma przyjść pod koniec września to chyba po nic mi taki bank


Kasia Kasia
03.08.2016. 13:40

Kredyt online

Po złożeniu wniosku o kredyt online otrzymałam polecenie o przesłaniu wyciągu z konta, na które wpływa moje wynagrodzenie. Po tygodniu milczenia zadzwoniłam, Pani w centrali powiadomiła mnie, iż we wniosku brakuje dokumentów, o czym nikt nie raczył mnie poinformować, po doslaniu reszty, Państwo z banku milczą od tygodnia i nikt nawet nie raczy odpisać mi na w-maila...A moje dane z dowodu osobistego poszły w świat... Co za masakra. W żadnym banku nie spotkałam sie jeszcze z taka ignorancja wobec klienta. Jestem strasznie zawiedziona


Ar2ur Ar2ur
02.08.2016. 14:56

Jedyne darmowe konto

Ja tam nie narzekam.

Po wypełnieniu wniosku, kurier był u mnie dwa dni później z umową.

Konto darmowe w 100% bez żadnych haczyków, przelewy i karta także bez żadnych miesięcznych limitów transakcji.

Co prawda oprocentowanie lokat mogłoby być wyższe, ale tak dzisiaj jest WE WSZYSTKICH BANKACH, że oprocentowanie jest obniżane.

W każdym bądź razie, jeśli ktoś szuka najtańszego konta to tylko smart bank.


Sknera Sknera
02.08.2016. 08:34

Na początku było lepiej

W ubiegłym roku można było wypłacać gotówkę za granicą za 0 zł obecnie tr trzeba zapłacić za to 5 zł tylko czekać jak zniknął darmowe bankomaty w Polsce. Reasumując Bank się powoli psuje myślę o innym banku


Wojtek Wojtek
01.08.2016. 19:02

Zakładanie konta

Znajomy polecił mi ten bank, ponoć super i fajnie, możliwe... jeszcze niestety nie wiem.
Przy założeniu konta niestety nie można wybrać opcji On-Line tylko kurier musi dostarczyć dokumenty, maila otrzymuje się że kurier ma czas 10 dni roboczych, do mnie przyjechał po 15 dnich roboczych po czym poinformował że w ciągu 24h otrzymam sms z informacją że papiery zostały dostarczone do banku, niestety sms brak jak dzwonię do banku na infolinię to Pani infomuje "proszę czekać" ... brak słów!! W dobie XXI wieku czekać tyle czasu na założenie konta?! Mam nadzieję tylko że będzie warto i będzie tak jak jest opisywane ale jeśli później będę musiał tyle samo czekać na kartę to szału dostanę...


Anonim Anonim
31.07.2016. 16:25

Opinia

Lokaty na 3% mają tylko dla adwokatów i lekarzy.
Jeśli nie będzie się krytykować takiego podejścia wykluczania mniej atrakcyjnych korupcyjnie grup zawodowych, to efekt będzie taki, że czeka nas wprowadzenie opłat za prowadzenie rachunku dla klientów, którzy do takich grup nie nalezą.


chmiel chmiel
25.07.2016. 18:08

tak sobie

Na początku było ok. Z czasem jest coraz gorzej. W historii rachunku brak wykonanych transakcji. Kasa wpływa, ale nie wiadomo od kogo. Czasem zdarza się, że wykonanego przelewu również niema. Wypływają pieniądze nie wiadomo gdzie, a bank twierdzi, że wszystko jest ok, ale nie potrafią stwierdzić gdzie była transakcja. Zapłacona faktura i pieniądze u klienta, a nie ma jej w historii przez co nie można wydrukować potwierdzenia. Na koncie są środki bo używam karty, ale wykonać przelewu już nie mogę wykonać, bo pojawia się komunikat, że brak środków. I tak od kilku dni. Nikt nad tym u nich nie panuje


Olek Olek
11.07.2016. 14:20

opoznienia w dostarczaniu karty

Konto zalozylem 22go czerwca, zaznaczylem opcje zamowienia karty do konta, do dzisiaj 11.07.2016 karty do konta nie otrzymalem. Dzwonilem kilkakrotnie pod infolinie, najpierw informowano mnie o tym, ze bank ma 10 dni roboczych na dostarczenie karty, pozniej informowano mnie ze bank ma problemy techniczne z dostawca tych kart.

Nie rozumiem takiego podejscia banku, jesli faktycznie bank ma problemy z dostawca,
to bank pierwsze co powinien zrobic, jesli chce byc bankiem godnym zaufania, to uprzedzic klienta o zaistnialej sytuacji i poinformowac go o tym wczesniej, to nie klient powinien wydzwaniac na infolinie i prosić się o takie informacje.


kepank kepank
11.07.2016. 13:36

byłbym niesprawiedliwy

Uzupełnienie do wiadomości z godz.13.20 - JEST KOMUNIKAT O PRZEJŚCIOWYCH TRUDNOŚCIACH. Dzięki, smart!


kepank kepank
11.07.2016. 13:24

awaria czy coś poważniejszego

Od godz 12.00 w dniu 11.07.2016 próbowałem się zalogować na swoje konto w smartbanku. Po kolejnych próbach pojawiały się komunikaty o błędnym loginie lub haśle ( sprawdzały kolejne "razy" 2 osoby). Żeby było weselej 2x pojawił się całostronicowy , stary komunikat o konserwacji systemu 02/03.07 (????). Nie działa także smart w telefonie. Na stronie głównej brak jakichkolwiek sygnałów o awarii. Co jest grane, bo płatności nie mogą czekać? NATO zerwało współpracę?


Adi Adi
08.07.2016. 16:10

Polecam aktualnie to najtańsze konto bankowe

Jeśli ktoś szuka konta bankowego z najniższymi opłatami to wybór jest prosty Smart Bank.

Jedyny Bank, który oferuje za darmo i bez żadnych warunków:
- darmowe konto
- darmową kartę
- darmowe przelewy
- darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce.

Uciekłem do Smart Banku z drogiego i przebajerowanego mbanku i mogę szczerze stwierdzić , że smart bank to inna liga.


AdamB AdamB
08.07.2016. 15:20

Opinia

Jeżeli saldo rachunku dzisiaj wynosi 100 zł, to dzisiaj można składać zlecenia z przyszłą data realizacji (nawet za tydzień, miesiąc, dwa...), ale tylko do maksymalnej kwoty 100 zł. System nie uwzględnia faktu, że klient w międzyczasie może spodziewać się wpływu środków, który będzie wystarczający do realizacji zleceń przyszłych. Złożona reklamacja do Banku, podany paragraf ich regulaminu, który określa, że środki należy zapewnić w przeddzień realizacji zlecenia, a nie w dniu składania zlecenia, co oznacza, że system działa niezgodnie z regulaminem - brak odzewu i reakcji. Ciężko mówić o jakości obsługi jeżeli jest jej brak...


Adam Adam
08.07.2016. 12:05

smart bank

Zakładam konto w banku 22.06.2016. Weryfikację wykonałem poprzez przelew. Miało być szybko sprawnie.
Po tygodniu telefon an infolinię, kiedy mogę się spodziewać karty. Odpowiedź: "karta wysłana 22.06.2016 lada dzień będzie dostarczona. " Brak karty do dnia 08.07.2016 czyli pond 10 dni regulaminowe. Telefon na infolinię informacją otrzymana to: karta wysłana 01.07.2016 będzie dostarczona w przeciągu 10 dni roboczych" Po przekazaniu Pani, że chwila karta była wysłana 22.02.2016 odpowiedz, "...ale mieliśmy mały problem w Banku i wyszła 01.07.2016 będzie za 10 dni."

Dla mnie to porażka Banku. Jeśli Bank miał problem to powinien kurierem wysłać kartę, żeby dotrzymać regulaminowych terminów. To pokazuje, jak jest traktowany klient. Pytanie co będzie jeśli będzie trzeba rozpatrzyć jakąś reklamację.

Ogólnie czy polecam Bank ? Zdecydowanie nie. To początek współpracy i już są problemy. Nie wspominam, że mieniła się już tabela opłat i nie jest już tak atrakcyjna oferta jak była jeszcze w maju 2016.


Joanna Joanna
04.07.2016. 10:00

infolinia smart bank

Smart konto może i dobry produkt ale info linia i osoby tam pracujące niekompetentne,grzecznie się przedstawiają,i zostawiają sprawę klienta bez załatwienia i odzewu.Przykład:
konto otwarte 21.06.16 do dnia 04.07.16 nie otrzymałam karty płatniczej do rachunku .Pierwszy kontakt z info linią po ok 7 - 9 dniach pan na moją skargę odpowiedział że mają zgodnie z regulaminem mają jeszcze czas tj.10 dni roboczych .Kolejny kontakt przez formularz koniec zeszłego tygodnia ,do dziś bez odpowiedzi kolejny kontakt 04.07. pan po mojej informacji o braku karty i dostepu do moich pieniędzy bezczelnie doradza mi zrobić przelew na inne konto (myśli chyba że sama bym na to nie wpadła?).
Myślę że w normalnym banku po kilku dniach wystarczyło by przysłać klientowi wiadomość że mają jakieś kłopoty tech.i karta przyjdzie z opòźnieniem np.kilku dniowym i po sprawie.Proponuje Bankowi przeszkolić pracownikòw infolini uczulić że klienci mogą być niezadowoleni i zdenerwowani i jak są tak bardzo wrażliwi na krytykę to niech poszukają pracy w bibliotekach tam jest spokojniej .


R-G-M R-G-M
03.07.2016. 18:40

Po tygodniu używania same rozczarowania.

ODRADZAM! Największą (dla mnie) wadą tego banku jest BRAK OBSŁUGI PŁATNOŚCI INTERNETOWYCH! Karta wyłącznie do płatności "w realu" jest odrzucana przy próbie opłaty w Internecie a główne serwisy płatności online nie uwzględniają tego banku jako opcji do przelewu. Pozostaje przelew tradycyjny.


Zbigniew Zbigniew
01.07.2016. 19:45

błędy w prowadzeniu konta

Na koncie saldo ulega zmianom bez odzwierciedlenia w historii ( np saldo 100 na koniec dnia przelew przychodzący następnego dnia na kwotę 1000,00 po tej transakcji saldo wynosi 1200,00).
Po wykonaniu przelewu pieniądze są pobierane z konta a w historii brak jakichkolwiek zapisów o takiej operacji. Trzeba sprawdzać u odbiorcy przelewu czy otrzymał zapłatę.
Wysłałem Email z numerem konta i opisem błędów z datami operacji ,niestety za trudne to było do zrozumienia poproszono o kontakt z infolinią ..
Wniosek ;Trzeba prowadzić u siebie szczegółową ewidencję wykonywanych transakcji i dokładnie sprawdzać czy za każdym razem zgadza się saldo. Czy jest sens posiadać takie konto ?????


kepank kepank
01.07.2016. 13:01

zmiana wpisów przy płatnościach

Bardzo dziwny sposób "korygowania" wpisów w polu "Tytuł płatności". Obcina istotne dla wpłaty fragmenty , np. po numerze faktury obcina numer użytkownika ( wpłaty PGNIG i PGE). Korekta ujawnia się dopiero w momencie finalizowania. Inne systemy ( u odbiorców ) wymagają stricte określonego brzmienia. I co wtedy???
Można coś z tym zrobić systemowo? . Tym bardziej, że były już uwagi na ten temat. Smart nie czyta opinii o sobie?


uytkownik uytkownik
20.06.2016. 17:12

Problemy z reklamacją

Infolinia to kompletna amatorszczyzna. Pani coś tam gada, że za parę godzin powinno być dobrze i żeby czekać, a na moim koncie księgują wszystko dwa razy i stan konta zero. Po wymianie zdań łaskawie przyjmuje reklamacje. Po zakończeniu zgłoszenia i odczytaniu formułki o 30 dniowym terminie odpowiedzi - cisza, ani do widzenia, ani pocałuj nas w ..... Zero profesjonalizmu!


OkoJJa OkoJJa
15.06.2016. 22:27

Lepiej się zastanowić

Od ponad roku mam konto w tym banku. Plusem jest na pewno to, że podstawowe funkcje są darmowe bez żadnych warunków, a koszty i są czytelnie i prosto rozpisane. Potwierdzam kiepskie opinie o obsłudze klienta. Kilka razy wysyłałem maila z pytaniem. Ani razu nie dostałem w pełni satysfakcjonującej odpowiedzi. Zwykle byłem zbywany, lub na jaw wychodził brak wiedzy/chęci osoby, która mi odpisywała. Karta rzadko płatała mi figla (brak autoryzacji). Aplikacja wzbudza we mnie mieszane uczucia. Z dużym opóźnieniem pojawiają się w niej niektóre transakcje. Oczywiście nie można nie wspomnieć o braku możliwości płacenia w sklepach internetowych (pay by link).
Bank oferuje kilka ciekawych rozwiązań i dobre oprocentowanie konta oszczędnościowego, ale niesie za sobą wiele niedogodności i moim zdaniem nie nadaje się na konto główne.


Mutor Mutor
15.06.2016. 12:41

Opinia

Bank chwali się głównie swoimi aplikacjami mobilnymi i rzekomo zwiększoną dzięki nim łatwością obsługi - problem w tym, że aplikacje (na ipadzie i smartfonie) działają fatalnie, często się wieszają. Przy przelewach, zwłaszcza zdefiniowanych, wyskakują jakieś chore błędy (niezrozumiałe nawet dla konsultantów banku). Przy przelewach walutowych aplikacja próbuje aż 2 krotnie wymusić skrajnie niekorzystne przewalutowanie w złotówkach, zmieniając walutę obcą na domyślne PL, zamiast waluty konta źródłowego (ale to akurat norma i u konkurencji). Namnożyło się prowizji (zwłaszcza za przelewy walutowe, nawet między bankami krajowymi).
Dzisiaj chciałem powtórzyć przelew z kwietnia i super mobilna aplikacja super mobilnego banku poinformowała mnie, że przeglądać historię można do max...30 dni wstecz - bez komentarza.

No a infolinia bankowa z syntezatora mowy Ilona to już naprawdę znak, że trzeba zwiewać. Zakład fryzjerski koło mnie stać na profesjonalną infolinię z miłym, ludzkim głosem, czy was tam do reszty popier...ło?


asia8606 asia8606
14.06.2016. 12:26

smart bank czas oczekiwania na kartę

otworzyłam sobie konto, wczoraj dostałam info że już mogę się logować i aktywowałam je ile czeka się na kartę do konta ? czy przyjdzie czy muszę złożyć wniosek w aplikacji o kartę?


kayak kayak
12.06.2016. 21:11

Dobry +

Byłem już klientem mBanku, Aliora i Pocztowego - łupią i co miesiąc z innej strony.
W Smarcie póki co jest OK, nie wymagam cudów, byle było bezproblemowo, bez awarii i bez zmuszania do korzystania z dziesiątek usług pod rygorem opłat.


klient klient
03.06.2016. 14:55

infolinia

Infolinia to kompletna porażka.
7 razy próbowałem.
Zgłasza się automat, jak już wyduka wszystkie formułki i jak się zaloguję, rozłącza się.
Szału można dostać, ale załatwić się nic nie da.


Woody Woody
22.05.2016. 13:54

Po problemie

Miałem problem z zagubionym hasłem do konta i po połączeniu z infolinią,problem rozwiązany.Polecam.


Paulina Paulina
09.05.2016. 14:12

Polecam

Wszystko działa bez zarzutu. Polecam. Profesjonalna obsługa. ;)


Dan Dan
26.04.2016. 20:34

Opinia

Bank Smart w samym sobie jest OK ( darmowy ) ale żeby zwabić klienta oferują limit po otwarciu konta po czym go nie przyznają nie podając przyczyny...typowy haczyk żeby zwabić klienta obiecankami o limicie 3900 zł


wieslaw wieslaw
23.04.2016. 16:26

smart polecam

mam konto w smart banku juz chyba z rok wszystko jest za darmo bank pomału się rozwija prosta strona bez żadnych migających reklam bez obowiązku płatności karta na jakąkolwiek sume wypłaty za darmo przelewy też dla mnie najlepszy bank z dotychczasowych zero problemów polecam każdemu,ale zawsze znajdzie sie jakiś niezadowolony maruda


Piotr Piotr
18.04.2016. 11:36

Prawie ideał

Wszystko super poza 2 rzeczami:
-Przeglądanie historii przelewów tylko o 30dni, nie można wybrać na raz odrazu np 8mieisecy inne banki dają taką możliwość
-Brak płatności payu
Pozatym nie mam innych zatrzeżeń


Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia >> (3 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2015 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !