Konta bankowe · Konto · Konto Bank Smart - proszę o Opinie, warto założyć?

Oferta Banku Smart - opinie i oceny konta Smart

dbnet Czy konto w Banku Smart to jedyne rzeczywiście całkowicie darmowe konto? Za prawdziwe zero, bez żadnych warunków? Czy reklamy nie kłamią? Sprawdźmy, jak to jest naprawdę. Jakie opłaty i prowizje będą nam naliczane jak założymy konto Smart.

Bank Smart jest najnowszym dziełem Sławomira Lachowskiego - założyciela mBanku - funkcjonującym na rynku począwszy od czerwca tego roku. Projekt ma w założeniu zrewolucjonizować bankowość elektroniczną, będąc ukłonem w stronę posiadaczy urządzeń mobilnych. Postanowiliśmy więc sprawdzić jego działanie, aby tym samym dokonać rzetelnej oceny.

Smart konto

W celu zawarcia umowy o założenie konta Smart, należy tradycyjnie podpisać dokumenty w obecności kuriera, bądź dokonać przelewu z innego, wcześniej obsługiwanego konta bankowego.

Bank Smart na stawiony jest na obsługę klienta poprzez komputer, smartfona, czy też usługę bankowości telefonicznej. Najwyższą funkcjonalność uzyskają przy tym właśnie posiadacze smartfonów i innych urządzeń mobilnych. Z początkiem lipca 2016 r. przestał być instytucją czysto wirtualną. Klienci będą mogą korzystać z sieci oddziałów BIZ Banku w celu obsługi konta.

Najważniejsze koszty i opłaty wynikające z prowadzenia konta Smart

Podsumujmy zatem wszystkie najważniejsze koszty w ramach konta Smart:

 • wydanie, wznawianie i korzystanie z karty debetowej: 0 zł
 • koszty założenia i prowadzenia rachunku: 0 zł
 • opłata za przelewy wewnętrzne: 0 zł
 • opłata za internetowe przelewy zewnętrzne: 0 zł
 • koszt wypłaty gotówki w Polsce: 0 zł
 • koszta założenia i prowadzenia konta oszczędnościowego SMART Procent: 0 zł


Zarówno korzystanie z konta osobistego, jak i oszczędnościowego, dla większości użytkowników będzie całkowicie bezpłatne . Po założeniu konta Smart ROR otrzymamy zwolnioną z opłat (bez spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków) kartę debetową Visa z naklejką służącą dokonywaniu transakcji zbliżeniowych. Nie zapłacimy ponadto nawet najmniejszej kwoty za zlecanie standardowych przelewów, a także darmowe będą wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Musimy jednak być uważni, bowiem w kilku przypadkach obsługa konta może nas narazić na pewne koszty. Prowizję rzędu 5 zł przyjdzie nam uiścić, jeżeli zdecydujemy się na zmianę numeru PIN karty, przelewy zagraniczne.

Widzimy zatem, że Konto Smart praktycznie jest kontem darmowym. W odróżnieniu od ofert banków konkurencyjnych, Smart Bank oferuje nam większość usług całkowicie za darmo bez jakichkolwiek warunków do spełnienia. W czasie gdy większość banków podwyższa opłaty a nie obniża - oferta banku wydaje się być najatrakcyjniejsza pod względem cenowym .

smart

Smart Konto EU - rachunek walutowy w euro

Smart Konto EU to prawdziwe Konto Europejskie przeznaczone jest dla osób, które np. chcą otrzymywać na konto pensje od zagranicznego pracodawcy. Rachunek walutowy Banku Smart zapewnia m.in. darmowe przelewy europejskie, bardzo korzystny kurs Euro, darmowe wypłaty z bankomatów w Europie. Szczegółowa recenzja i opinie na temat konta walutowego Smart Banku zostały przedstawione tutaj.

Konto firmowe - Smart Konto Biznes

Konto firmowe Banku Smart pozwoli zredukować koszty firmy m.in. dzięki nielimitowanym darmowym przelewom krajowym, do ZUS i US, czy w związku z darmowymi wypłatami z bankomatów na całym świecie. SMART Biznes Konto to rachunek i karta za prawdziwe zero.

Prawdziwe konto firmowe za 0 zł!

Prowadzenie ROR-ów wiązało się jeszcze do niedawna z koniecznością ponoszenia wysokich opłat, których mogliśmy uniknąć wyłącznie po spełnieniu rygorystycznych wymogów zapisanych w regulaminie. Konto firmowe Smart biznes, podobnie jak zwykłe konto mobilne Banku Smart, jest jednak całkowicie zwolnione z ponoszenia podstawowych opłat:

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku firmowego w każdym przypadku.
 • Darmowe zlecenia stałe i polecenia zapłaty.
 • Bezpłatne przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego.
 • Zero złotych za przelewy krajowe w rodzimej walucie.
 • Wydanie karty debetowej całkowicie za darmo, podobnie jak jej używanie.
 • Wypłacanie ze wszystkich bankomatów krajowych i zagranicznych za 0 zł.

Firmowa oferta Banku Smart jest niewątpliwie bardzo innowacyjną propozycją internetowej bankowości dla przedsiębiorców, zwolnioną z konieczności ponoszenia podstawowych opłat. Sporą zaletę konta stanowi niewątpliwie jego łatwa, prosta i wyjątkowo przejrzysta nawigacja z poziomu mobilnego. Szczegółowa recenzja tego konta dostępna jest tutaj.

Konto Bank Smart - proszę o Opinie, warto założyć? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
3.1 na 5
72 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (129 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia >> (3 stron razem)
Danka Danka
10.08.2016. 17:57

Bank super !!!

Bank super, jestem tu od ponad roku.
Skradziono mi kartę płatniczą, dzwoniłam na infolinię w niedzielę i pan bardzo uprzejmy zablokował mi szybko kartę oraz przyjął zlecenie wydania nowej karty, która przyszła po paru dniach.
Przelewy przy użyciu karty rewelka, opłacam kartą zakupy robione przez internet, nigdy żadnych problemów. Wszystkie te i inne atrakcje za 0 zł.
Polecam!!!


zielak zielak
05.08.2016. 20:10

smart bank kiedy kurier

Ja na założenie konta w Smart Banku także czekam już 15 (tak słownie pietnaście!) dni, w tym czasie zdążyłbym obskoczyć wszystkie placówki bankowe w okolicy, założyć i wypowiedzieć konta.
Jak na bank internetowy to bardzo bardzo bardzo długo - dzisiaj zadzwoniłem na infolinie aby się dowiedzieć, czy kurier przypadkiem nie wziął na mnie kredytu bo bank nie weryfikuje tego, czy kurier nas dobrze zweryfikował.
Przesyłka została wydana kurierowi już 5 dni temu a tymczasem nie ma jej do dziś...
Co się dowiedziałem - przesyłki dostarcza inpost - więc już znałem powód opóźnień. Nie wiem czy zdecydować się na podpisanie umowy bo jak karta ma przyjść pod koniec września to chyba po nic mi taki bank


Kasia Kasia
03.08.2016. 13:40

Kredyt online

Po złożeniu wniosku o kredyt online otrzymałam polecenie o przesłaniu wyciągu z konta, na które wpływa moje wynagrodzenie. Po tygodniu milczenia zadzwoniłam, Pani w centrali powiadomiła mnie, iż we wniosku brakuje dokumentów, o czym nikt nie raczył mnie poinformować, po doslaniu reszty, Państwo z banku milczą od tygodnia i nikt nawet nie raczy odpisać mi na w-maila...A moje dane z dowodu osobistego poszły w świat... Co za masakra. W żadnym banku nie spotkałam sie jeszcze z taka ignorancja wobec klienta. Jestem strasznie zawiedziona


Ar2ur Ar2ur
02.08.2016. 14:56

Jedyne darmowe konto

Ja tam nie narzekam.

Po wypełnieniu wniosku, kurier był u mnie dwa dni później z umową.

Konto darmowe w 100% bez żadnych haczyków, przelewy i karta także bez żadnych miesięcznych limitów transakcji.

Co prawda oprocentowanie lokat mogłoby być wyższe, ale tak dzisiaj jest WE WSZYSTKICH BANKACH, że oprocentowanie jest obniżane.

W każdym bądź razie, jeśli ktoś szuka najtańszego konta to tylko smart bank.


Sknera Sknera
02.08.2016. 08:34

Na początku było lepiej

W ubiegłym roku można było wypłacać gotówkę za granicą za 0 zł obecnie tr trzeba zapłacić za to 5 zł tylko czekać jak zniknął darmowe bankomaty w Polsce. Reasumując Bank się powoli psuje myślę o innym banku


Wojtek Wojtek
01.08.2016. 19:02

Zakładanie konta

Znajomy polecił mi ten bank, ponoć super i fajnie, możliwe... jeszcze niestety nie wiem.
Przy założeniu konta niestety nie można wybrać opcji On-Line tylko kurier musi dostarczyć dokumenty, maila otrzymuje się że kurier ma czas 10 dni roboczych, do mnie przyjechał po 15 dnich roboczych po czym poinformował że w ciągu 24h otrzymam sms z informacją że papiery zostały dostarczone do banku, niestety sms brak jak dzwonię do banku na infolinię to Pani infomuje "proszę czekać" ... brak słów!! W dobie XXI wieku czekać tyle czasu na założenie konta?! Mam nadzieję tylko że będzie warto i będzie tak jak jest opisywane ale jeśli później będę musiał tyle samo czekać na kartę to szału dostanę...


Anonim Anonim
31.07.2016. 16:25

Opinia

Lokaty na 3% mają tylko dla adwokatów i lekarzy.
Jeśli nie będzie się krytykować takiego podejścia wykluczania mniej atrakcyjnych korupcyjnie grup zawodowych, to efekt będzie taki, że czeka nas wprowadzenie opłat za prowadzenie rachunku dla klientów, którzy do takich grup nie nalezą.


chmiel chmiel
25.07.2016. 18:08

tak sobie

Na początku było ok. Z czasem jest coraz gorzej. W historii rachunku brak wykonanych transakcji. Kasa wpływa, ale nie wiadomo od kogo. Czasem zdarza się, że wykonanego przelewu również niema. Wypływają pieniądze nie wiadomo gdzie, a bank twierdzi, że wszystko jest ok, ale nie potrafią stwierdzić gdzie była transakcja. Zapłacona faktura i pieniądze u klienta, a nie ma jej w historii przez co nie można wydrukować potwierdzenia. Na koncie są środki bo używam karty, ale wykonać przelewu już nie mogę wykonać, bo pojawia się komunikat, że brak środków. I tak od kilku dni. Nikt nad tym u nich nie panuje


Olek Olek
11.07.2016. 14:20

opoznienia w dostarczaniu karty

Konto zalozylem 22go czerwca, zaznaczylem opcje zamowienia karty do konta, do dzisiaj 11.07.2016 karty do konta nie otrzymalem. Dzwonilem kilkakrotnie pod infolinie, najpierw informowano mnie o tym, ze bank ma 10 dni roboczych na dostarczenie karty, pozniej informowano mnie ze bank ma problemy techniczne z dostawca tych kart.

Nie rozumiem takiego podejscia banku, jesli faktycznie bank ma problemy z dostawca,
to bank pierwsze co powinien zrobic, jesli chce byc bankiem godnym zaufania, to uprzedzic klienta o zaistnialej sytuacji i poinformowac go o tym wczesniej, to nie klient powinien wydzwaniac na infolinie i prosić się o takie informacje.


kepank kepank
11.07.2016. 13:36

byłbym niesprawiedliwy

Uzupełnienie do wiadomości z godz.13.20 - JEST KOMUNIKAT O PRZEJŚCIOWYCH TRUDNOŚCIACH. Dzięki, smart!


kepank kepank
11.07.2016. 13:24

awaria czy coś poważniejszego

Od godz 12.00 w dniu 11.07.2016 próbowałem się zalogować na swoje konto w smartbanku. Po kolejnych próbach pojawiały się komunikaty o błędnym loginie lub haśle ( sprawdzały kolejne "razy" 2 osoby). Żeby było weselej 2x pojawił się całostronicowy , stary komunikat o konserwacji systemu 02/03.07 (????). Nie działa także smart w telefonie. Na stronie głównej brak jakichkolwiek sygnałów o awarii. Co jest grane, bo płatności nie mogą czekać? NATO zerwało współpracę?


Adi Adi
08.07.2016. 16:10

Polecam aktualnie to najtańsze konto bankowe

Jeśli ktoś szuka konta bankowego z najniższymi opłatami to wybór jest prosty Smart Bank.

Jedyny Bank, który oferuje za darmo i bez żadnych warunków:
- darmowe konto
- darmową kartę
- darmowe przelewy
- darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce.

Uciekłem do Smart Banku z drogiego i przebajerowanego mbanku i mogę szczerze stwierdzić , że smart bank to inna liga.


AdamB AdamB
08.07.2016. 15:20

Opinia

Jeżeli saldo rachunku dzisiaj wynosi 100 zł, to dzisiaj można składać zlecenia z przyszłą data realizacji (nawet za tydzień, miesiąc, dwa...), ale tylko do maksymalnej kwoty 100 zł. System nie uwzględnia faktu, że klient w międzyczasie może spodziewać się wpływu środków, który będzie wystarczający do realizacji zleceń przyszłych. Złożona reklamacja do Banku, podany paragraf ich regulaminu, który określa, że środki należy zapewnić w przeddzień realizacji zlecenia, a nie w dniu składania zlecenia, co oznacza, że system działa niezgodnie z regulaminem - brak odzewu i reakcji. Ciężko mówić o jakości obsługi jeżeli jest jej brak...


Adam Adam
08.07.2016. 12:05

smart bank

Zakładam konto w banku 22.06.2016. Weryfikację wykonałem poprzez przelew. Miało być szybko sprawnie.
Po tygodniu telefon an infolinię, kiedy mogę się spodziewać karty. Odpowiedź: "karta wysłana 22.06.2016 lada dzień będzie dostarczona. " Brak karty do dnia 08.07.2016 czyli pond 10 dni regulaminowe. Telefon na infolinię informacją otrzymana to: karta wysłana 01.07.2016 będzie dostarczona w przeciągu 10 dni roboczych" Po przekazaniu Pani, że chwila karta była wysłana 22.02.2016 odpowiedz, "...ale mieliśmy mały problem w Banku i wyszła 01.07.2016 będzie za 10 dni."

Dla mnie to porażka Banku. Jeśli Bank miał problem to powinien kurierem wysłać kartę, żeby dotrzymać regulaminowych terminów. To pokazuje, jak jest traktowany klient. Pytanie co będzie jeśli będzie trzeba rozpatrzyć jakąś reklamację.

Ogólnie czy polecam Bank ? Zdecydowanie nie. To początek współpracy i już są problemy. Nie wspominam, że mieniła się już tabela opłat i nie jest już tak atrakcyjna oferta jak była jeszcze w maju 2016.


Joanna Joanna
04.07.2016. 10:00

infolinia smart bank

Smart konto może i dobry produkt ale info linia i osoby tam pracujące niekompetentne,grzecznie się przedstawiają,i zostawiają sprawę klienta bez załatwienia i odzewu.Przykład:
konto otwarte 21.06.16 do dnia 04.07.16 nie otrzymałam karty płatniczej do rachunku .Pierwszy kontakt z info linią po ok 7 - 9 dniach pan na moją skargę odpowiedział że mają zgodnie z regulaminem mają jeszcze czas tj.10 dni roboczych .Kolejny kontakt przez formularz koniec zeszłego tygodnia ,do dziś bez odpowiedzi kolejny kontakt 04.07. pan po mojej informacji o braku karty i dostepu do moich pieniędzy bezczelnie doradza mi zrobić przelew na inne konto (myśli chyba że sama bym na to nie wpadła?).
Myślę że w normalnym banku po kilku dniach wystarczyło by przysłać klientowi wiadomość że mają jakieś kłopoty tech.i karta przyjdzie z opòźnieniem np.kilku dniowym i po sprawie.Proponuje Bankowi przeszkolić pracownikòw infolini uczulić że klienci mogą być niezadowoleni i zdenerwowani i jak są tak bardzo wrażliwi na krytykę to niech poszukają pracy w bibliotekach tam jest spokojniej .


R-G-M R-G-M
03.07.2016. 18:40

Po tygodniu używania same rozczarowania.

ODRADZAM! Największą (dla mnie) wadą tego banku jest BRAK OBSŁUGI PŁATNOŚCI INTERNETOWYCH! Karta wyłącznie do płatności "w realu" jest odrzucana przy próbie opłaty w Internecie a główne serwisy płatności online nie uwzględniają tego banku jako opcji do przelewu. Pozostaje przelew tradycyjny.


Zbigniew Zbigniew
01.07.2016. 19:45

błędy w prowadzeniu konta

Na koncie saldo ulega zmianom bez odzwierciedlenia w historii ( np saldo 100 na koniec dnia przelew przychodzący następnego dnia na kwotę 1000,00 po tej transakcji saldo wynosi 1200,00).
Po wykonaniu przelewu pieniądze są pobierane z konta a w historii brak jakichkolwiek zapisów o takiej operacji. Trzeba sprawdzać u odbiorcy przelewu czy otrzymał zapłatę.
Wysłałem Email z numerem konta i opisem błędów z datami operacji ,niestety za trudne to było do zrozumienia poproszono o kontakt z infolinią ..
Wniosek ;Trzeba prowadzić u siebie szczegółową ewidencję wykonywanych transakcji i dokładnie sprawdzać czy za każdym razem zgadza się saldo. Czy jest sens posiadać takie konto ?????


kepank kepank
01.07.2016. 13:01

zmiana wpisów przy płatnościach

Bardzo dziwny sposób "korygowania" wpisów w polu "Tytuł płatności". Obcina istotne dla wpłaty fragmenty , np. po numerze faktury obcina numer użytkownika ( wpłaty PGNIG i PGE). Korekta ujawnia się dopiero w momencie finalizowania. Inne systemy ( u odbiorców ) wymagają stricte określonego brzmienia. I co wtedy???
Można coś z tym zrobić systemowo? . Tym bardziej, że były już uwagi na ten temat. Smart nie czyta opinii o sobie?


uytkownik uytkownik
20.06.2016. 17:12

Problemy z reklamacją

Infolinia to kompletna amatorszczyzna. Pani coś tam gada, że za parę godzin powinno być dobrze i żeby czekać, a na moim koncie księgują wszystko dwa razy i stan konta zero. Po wymianie zdań łaskawie przyjmuje reklamacje. Po zakończeniu zgłoszenia i odczytaniu formułki o 30 dniowym terminie odpowiedzi - cisza, ani do widzenia, ani pocałuj nas w ..... Zero profesjonalizmu!


OkoJJa OkoJJa
15.06.2016. 22:27

Lepiej się zastanowić

Od ponad roku mam konto w tym banku. Plusem jest na pewno to, że podstawowe funkcje są darmowe bez żadnych warunków, a koszty i są czytelnie i prosto rozpisane. Potwierdzam kiepskie opinie o obsłudze klienta. Kilka razy wysyłałem maila z pytaniem. Ani razu nie dostałem w pełni satysfakcjonującej odpowiedzi. Zwykle byłem zbywany, lub na jaw wychodził brak wiedzy/chęci osoby, która mi odpisywała. Karta rzadko płatała mi figla (brak autoryzacji). Aplikacja wzbudza we mnie mieszane uczucia. Z dużym opóźnieniem pojawiają się w niej niektóre transakcje. Oczywiście nie można nie wspomnieć o braku możliwości płacenia w sklepach internetowych (pay by link).
Bank oferuje kilka ciekawych rozwiązań i dobre oprocentowanie konta oszczędnościowego, ale niesie za sobą wiele niedogodności i moim zdaniem nie nadaje się na konto główne.


Mutor Mutor
15.06.2016. 12:41

Opinia

Bank chwali się głównie swoimi aplikacjami mobilnymi i rzekomo zwiększoną dzięki nim łatwością obsługi - problem w tym, że aplikacje (na ipadzie i smartfonie) działają fatalnie, często się wieszają. Przy przelewach, zwłaszcza zdefiniowanych, wyskakują jakieś chore błędy (niezrozumiałe nawet dla konsultantów banku). Przy przelewach walutowych aplikacja próbuje aż 2 krotnie wymusić skrajnie niekorzystne przewalutowanie w złotówkach, zmieniając walutę obcą na domyślne PL, zamiast waluty konta źródłowego (ale to akurat norma i u konkurencji). Namnożyło się prowizji (zwłaszcza za przelewy walutowe, nawet między bankami krajowymi).
Dzisiaj chciałem powtórzyć przelew z kwietnia i super mobilna aplikacja super mobilnego banku poinformowała mnie, że przeglądać historię można do max...30 dni wstecz - bez komentarza.

No a infolinia bankowa z syntezatora mowy Ilona to już naprawdę znak, że trzeba zwiewać. Zakład fryzjerski koło mnie stać na profesjonalną infolinię z miłym, ludzkim głosem, czy was tam do reszty popier...ło?


asia8606 asia8606
14.06.2016. 12:26

smart bank czas oczekiwania na kartę

otworzyłam sobie konto, wczoraj dostałam info że już mogę się logować i aktywowałam je ile czeka się na kartę do konta ? czy przyjdzie czy muszę złożyć wniosek w aplikacji o kartę?


kayak kayak
12.06.2016. 21:11

Dobry +

Byłem już klientem mBanku, Aliora i Pocztowego - łupią i co miesiąc z innej strony.
W Smarcie póki co jest OK, nie wymagam cudów, byle było bezproblemowo, bez awarii i bez zmuszania do korzystania z dziesiątek usług pod rygorem opłat.


klient klient
03.06.2016. 14:55

infolinia

Infolinia to kompletna porażka.
7 razy próbowałem.
Zgłasza się automat, jak już wyduka wszystkie formułki i jak się zaloguję, rozłącza się.
Szału można dostać, ale załatwić się nic nie da.


Woody Woody
22.05.2016. 13:54

Po problemie

Miałem problem z zagubionym hasłem do konta i po połączeniu z infolinią,problem rozwiązany.Polecam.


Paulina Paulina
09.05.2016. 14:12

Polecam

Wszystko działa bez zarzutu. Polecam. Profesjonalna obsługa. ;)


Dan Dan
26.04.2016. 20:34

Opinia

Bank Smart w samym sobie jest OK ( darmowy ) ale żeby zwabić klienta oferują limit po otwarciu konta po czym go nie przyznają nie podając przyczyny...typowy haczyk żeby zwabić klienta obiecankami o limicie 3900 zł


wieslaw wieslaw
23.04.2016. 16:26

smart polecam

mam konto w smart banku juz chyba z rok wszystko jest za darmo bank pomału się rozwija prosta strona bez żadnych migających reklam bez obowiązku płatności karta na jakąkolwiek sume wypłaty za darmo przelewy też dla mnie najlepszy bank z dotychczasowych zero problemów polecam każdemu,ale zawsze znajdzie sie jakiś niezadowolony maruda


Piotr Piotr
18.04.2016. 11:36

Prawie ideał

Wszystko super poza 2 rzeczami:
-Przeglądanie historii przelewów tylko o 30dni, nie można wybrać na raz odrazu np 8mieisecy inne banki dają taką możliwość
-Brak płatności payu
Pozatym nie mam innych zatrzeżeń


Magorzata Magorzata
14.04.2016. 12:11

pytanie o kredyt.

Jestem nową klientką banku.Jestem zainteresowana kredytem w Banku Smart.Po jakim czasie jest przyznawany i kiedy otrzymuję decyzję?


kb kb
29.03.2016. 08:48

Konto jest OK

Witam,
mam w banku Smart 2 konta - Smart konto i Smart procent. Założyłem konto głównie dla oprocentowania - Smart procent na dzień 29 marca 2016 - 2,2% - na koncie w mBanku jest 0,5%, nawet na lokacie maksymalnie 1,5%. Czyli bez zakładania lokaty mam wyższe oprocentowanie. Mieszkam w małej miejscowości i wypłaty z jedynie dostępnego bankomatu PKO z mBanku kosztują mnie 5 zł, w Smart nic. Dodatkowo w mBanku muszę wydać kartą debetową przynajmniej 300 zł, inaczej opłata 6 zł - w Smart nic, 0 zł opłat za kartę. Wady: Korzystając z PC-eta ze strony www dość szybko mnie wyrzuca, na smartphonie jest OK. Przelewów nie robiłem, więc się nie wypowiem, nie ma też czegoś takiego jak mTransfer w mBanku (do płacenia na Allegro itp.), ale można użyć karty debetowej.


grzegorzdanielczyk grzegorzdanielczyk
26.03.2016. 20:59

opinia

WSZYSTKO DZIAŁA BEZ ZARZUTÓW SUPER I ZA DARMO .


branzlownik branzlownik
18.03.2016. 17:19

Opinia

Witam, dziś był u mnie kurier, przyszedł z dokumentami do podpisu w ręku, nie otwierał przy mnie żadnej paczki ani koperty, czy jest to nadużycie?Czy w waszym przypadku wyglądało to podobnie,jestem zaniepokojony gdyż podpisałem ze koperta była nieuszkodzona, chodzi o moja koperte.


metka metka
15.03.2016. 10:56

Opłata za sprawdzanie stanu konta

Znajoma czekała na przelew i z racji tego,że telefonu nie miała to parę razy sprawdziła stan konta w bankomacie.Niestety okazało się,że za każde sprawdzenie na monitorze bankomatu naliczano jej 5 zł i tym sposobem straciła na to 35zł


Gres Gres
14.03.2016. 21:04

Opinia

Opinii o jakości obsługi powtarzał nie będę. Strona internetowa, gdyby była prosta, to byłbym zdecydowanie za, ale ona jest prostacka a to już za dużo. Kontaktu z bankiem praktycznie żadnego poza kolejką na telefon.
Zlecanie przelewów to jak wrzucanie banknotu do skrzynki pocztowej w nadziei, że po drugiej stronie ktoś go zaniesie. Jeśli coś nie wyjdzie, to klient ma przewalone.

Ale ja o czym innym. Dałem się naciąć na "korzystne przewalutowania", od jesieni niedarmowe. 8 stycznia po parunastu minutach udało się dopchać do operatora i zrezygnować z usługi. Tak mi się przynajmniej wydawało, bo nikt się tym nie przejął i nadal co miesiąc obciążają mi konto. Oczywiście o tym, że takową usługę mam aktywną na stronie konta nijak się nie dowiem. Widać ją dopiero jak po kolejnym miesiącu znowu maleje mi stan konta.


olaola olaola
11.03.2016. 04:20

konto firmowe smart

Mam konto w smart bank prywatne. Chciałam założyć firmowe. Tak dla porzadku... Zrobiłam to wnioskiem z mojego konta. Tak była możliwość. ALE wniosek odrzucony z powodu braku danych typu nip, nazwa firmy... ...
Tylko że wniosek w swoich rubryczkach nie miał opcji wpisania jakich kolwiek danych. Były tylko możliwości wybrania rodzaju konta pl, Eu, ... Procent i tyle.
Wniosek: informatycy uniemożliwili skuteczne założenie konta prosto z już założonego. Miomo że wnioski można teoretycznie skłdać i sa dostepne po zalogowaniu się na platformę.

Napisałam o tym probelmie do Samrt Banku. 0 rekacji, 0 przepraszam, 0 odpowiedzi.

Zadzwoniłam na infolinię. Konsultant nie miał żadnego rozwiazania jak rada pisać do banku lub założyć konto prosto ze strony.

Spróbowałam założyć konto prosto ze strony. Wniosek był bogaty w wymagane informacje. No i jak narazie 0 rekacji, 0 informacji, 0 zainteresowania.

Jeśi w takiej sprawie bank nie reaguje to jak mam im zaufać i umieścić swój biznes w ich banku?

A miało być tak pięknie.


Ania_S Ania_S
10.03.2016. 14:09

Opinia o Banku Smart 4.5/5

Może nie powinnam się spieszyć z wyrażaniem opinii na temat banku, bo konto mam zaledwie od trzech miesięcy, ale na razie jest całkiem dobrze. Na początku miałam pewne problemy z centrum obsługi klientów i brakiem możliwości dodzwonienia się, gdy się jednak udało – wszystko poszło, jak z płatka.

Najważniejsze dla mnie jest to, że to, co miało być darmowe, rzeczywiście takie jest.

Podoba mi się też aplikacja w telefonie. Może nie ma tam jakiś fajerwerków, ale ja ich w sumie nie szukam, ma być przejrzyście i szybko.


Johny Johny
08.03.2016. 19:40

Opinia

Witam, zachęcony kilkoma dobrymi opiniami założyłem konto. Po dzisiejszych 3 rozmowach z obsługą zdecydowałem się rozwiązać umowę . Poziom obsługi sięga wstecz czasów PRL , konsultanci wychodzą z założenia ,że "jak Panu nie pasuje to może Pan rozwiązać umowę..." - tak też czynie. Wszystko jest "ładnie,fajnie" dopóki nie zadzwonicie na infolinie po pomoc :
-zgubisz kartę - , -zgubisz telefon i chcesz zmienić numer- , dzwonisz co chwilę wyczekasz się w kolejce a potem się dowiadujesz,że nie uzyskasz pomocy , nie masz dostępu do konta i pieniędzy i co doświadczyłem przy problemie z zalogowaniem się do konta , rozmawiasz z infolinią i za każdym razem z kimś innym ,przedstawiasz sytuację ale krótko mówiąc - lekceważą Cię. Jest tylko infolinia , nie masz nawet gdzie iść do punktu żeby coś załatwić. Jak zbiorą kasę i się zwiną to gdzie ich ktoś będzie szukał po samym nr. telefonu ???
Jestem w wieku 30+ i stwierdzam, że takie konto nie nadaje się nawet dla młodych a co dopiero dla starszych osób.


Niezadowolony klient Niezadowolony klient
07.03.2016. 12:29

Niepotrzebne utrudnienia w przeglądaniu historii

Nie można jednorazowo obejrzeć więcej niż 30 dni historii operacji. Na dodatek predefiniowane ustawienie dotyczy tylko ostatnich 30 dni i nie ma opcji w rodzaju "wyświetl poprzednie 30 dni" albo "30 dni kończące się dnia ", tylko trzeba ręcznie ustawiać zakres dat. Ktoś kto to projektował miał chyba na celu jak najbardziej utrudnić obsługę konta.


Niezadowolony klient Niezadowolony klient
07.03.2016. 12:05

Limity karty debetowej

Bank wystawia klienta nie niepotrzebne ryzyko: brak możliwości zmiany wysokich limitów karty debetowej. Dzienna wartość wszystkich transakcji to 20 000, a dzienna wartość wypłat gotówki
10 000. Zgubiłeś kartę - pożegnaj się z pieniędzmi.


Arek Arek
02.03.2016. 22:06

3z5

No cóż.
W sumie na plus, chociaż w systemie mają wielbłąd, który zmienia tytuły przelewów.
Otóż pole tytuł przelewu choć dla użytkownika wygląda jak jedno pole,
to tak naprawdę składa się z czterech pól po 35 znaków.
Bank Smart usuwa spacje wiodące i końcowe z każdego z w/w pól
Zatem gdy mamy tytuł przelewu „Stały dostęp do internetu 6144 na numerze 123456789″
to Bank SMART zmieni sobie tytuł na „Stały dostęp do internetu 6144 nanumerze 123456789″
Niby nic, a jednak nie taki tytuł podałem, więc bank nie realizuje mojej dyspozycji.

Poważny problem pojawi się gdy odbiorca wyraźnie podał że tytuł przelewu musi być taki a taki,
by jego system automatycznie podjął pewne czynności po otrzymaniu informacji o zaksięgowanym przelewie przych.

Czyli wygląda że Bank nie jest taki do końca SMART :)
Razi mnie to, że Bank pobiera opłatę za zmianę PIN, a więc za czynność związaną z bezpieczeństwem moich środków, które powierzam Bankowi. To tak jakby płacić za zmianę hasła.


Barbara Barbara
19.02.2016. 20:47

Niepokoj

Dzisiaj byl u mnie kurier z umowa do podpisu podpisalam oczywiscie ale jak tak czytam komenterze to troche sie wacham bo sa komentarze zadowolonych klientow i chyba wiekszosc niezadowolonych klientow bo niewiem czy nie odstapic od tej umowy ? czekam na e-mei


Lena Lena
12.02.2016. 15:42

limity

Nie można zmniejszyć limitów na karcie i nie można zrezygnować z płatności kartą w interecie. Jeżeli ktoś sfotografuje kartę do smartkonta, to może sobie robić zakupy na cudzy koszt.


jolka jolka
11.02.2016. 16:19

bez komentarza

ja uważam że warto mam konto w banku chciałam założyć mężowi ma dosyć kasy i chce gdzieś ulokować. Ale nie spodobał sie nie założono konta wniosek został odrzucony syn dzwonił i usłyszał coś dziwnego nie załażą konta mężowi bez podania przyczyny. Dla mnie dziwne dla banku widać normalne


czarna czarna
08.02.2016. 14:23

historia

też myślałam, że historia jest tylko z jednego miesiąca, ale można sprawdzić i wcześniejszą, trzeba tylko wpisać dokładnie za które 30 dni w kalendarzu na górze)


metal metal
27.01.2016. 19:38

od VIII 2015 prawie wszystko OK

Mam konto w SB od sierpnia ubiegłego roku. Założenie i aktywacja przez przelew zwrotny bez problemów. Konto idealne na "drobne wydatki" i przelewy internetowe. Nie miałem potrzeby, jak dotąd, korzystania z serwisu telefonicznego albo kontaktu meilowego. Jedyny problem to ustanowienie pełnomocnika do konta przez formularz ze strony internetowej - mimo wypełnienia i wysłania kilka m-cy temu brak odzewu.


Wojtek Wojtek
27.01.2016. 17:21

Coś za coś

Jestem zadowolony że smarta. Konto założyłem przez internet bez problemu, po paru dniach przyszła karta, po aktywacji w bankomacie działała od razu bez problemu. Interfejs na stronie i w smartfonie prosty jak konstrukcja cepa, ale to jest konto tylko do zwykłych przelewów i wypłaty z dowolnego bankomatu. ZA DARMO!!! Jeżeli ktoś chce inne dodatkowe opcje to ma do wyboru od groma innych banków ODPŁATNIE!!! Myślę, że z czasem bank będzie się cywilizował, oby tylko nie poszedł śladem Mbanku.


A-a A-a
18.01.2016. 21:24

mam konto SMART

od końca maja 2015 r., jestem bardzo zadowolona, banalnie proste zakładanie konta, bez wychodzenia z domu, ciągle rozwijają usługi, jest już opcja doładowania telefonu. Miałam konto w mBanku, zrezygnowałam. Z tego nie zamierzam rezygnować i polecam.


MrJ MrJ
18.01.2016. 13:46

Zadowolony

Bardzo przyjemna obsługa z telefonu, zawsze pod ręką, przelewy idą szybko, zero opłat, karta zbliżeniowa działa bez zarzutu i ma b.szybko działa. Wysoko oprocentowane konto osz.


Josip Josip
17.01.2016. 20:43

Opinia

chciałem lokatę 4%....nie doczytałem i założyłem konto w tym banku i dowidziałem się ze taka lokata mi nie przysługuje bo to tylko dla zakładających konto....teraz muszę"opuścić" bank żeby na nowo założyć konto w odpowiedni sposób,,,,,,taka sztuczka...wynikająca z pułapek których tacy jak ja nie zauważają...co będzie dalej doświadczę na sobie...ciekawe ile zapłacę za likwidacje konta...eh życie eh ta chciwość


Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia >> (3 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2015 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !