Konta bankowe · Konto · Konto Volkswagen Bank - Warto założyć? Wasze Opinie?

Konta w Volkswagen Bank - Ocena warunków, Opinie

volkswagen bankVolkswagen Bank Bank stawia na bankowość elektroniczną, zwłaszcza zaś – internetową. Mówiąc precyzyjniej – wyłącznie na taką, gdyż jest to jeden z kilku banków, które nie mają żadnej obsługi „naziemnej”. Jeśli klient szuka tanich, nowoczesnych rozwiązań bankowych, powinien zainteresować się ofertą kont VW Banku GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce, z siedzibą w Warszawie.

Plus Konto Biznes - konto dla firmPlus Konto Biznes to  konto dla firm, a raczej osób prawnych – mogą z niego korzystać również stowarzyszenia, fundacje, parafie, spółdzielnie mieszkaniowe. Bank oferuje bezpłatne prowadzenie konta, z pełnym dostępem do rachunku przez Internet i telefon 24 godziny na dobę. Przelewy, zlecenia stałe wykonywane przez Internet są bezpłatne – również te do US i ZUS. Transakcje zabezpieczane są tokenem, opłata roczna za wydanie i korzystanie wynosi 36 zł. Do rachunku bank może wydać kilka kart Visa Electron Biznes, każda z nich z ma indywidualnie określony dziennym limitem wartości transakcji bezgotówkowych oraz bankomatowych. Właściciel konta może kontrolować wydatki na poszczególnych kartach przy wykorzystaniu systemu BIZNESbanking. Jedna karta wydawana jest na dwa lata (opłata to 50 zł za kartę).

Konto Volkswagen Bank - Warto założyć? Wasze Opinie? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
3.2 na 5
17 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (16 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Piotr Piotr
23.08.2017. 13:40

likwiadacja kont ROR

Nie ma co zakładać w tym banku konta osobistego. Bank rozwiązuje obecnie wszystkie rachunki ROR w związku z połączeniem z Volkswagen Bank GmbH, zmianą formy prawnej i wycofuje z oferty rachunki bankowe dedykowane klientom indywidualnym.


Klientbanki Klientbanki
20.02.2017. 18:19

Bardzo długi czas oczekiwania na infolinii

Od stycznia 2017 roku połączenie z konsultantem na infolinii trwa bardzo długo. Niestety zmieniono także w 2016 roku sposób zatwierdzania transakcji z rewelacyjnego tokena sprzętowego na SMS-y. Wydaje się, iż bank powinien popracować nad tymi dwoma rzeczami.


Jan Jan
20.12.2016. 06:43

Odradzam VW bank

Informacje które przekazują klientom a rzeczywistość to dwie różne rzeczy. Podobnie jak VW podawało ilość zanieczyszczeń w spalinach, a było ich naprawdę 4000% wieńcem.
W USA klient VW dostaje 10000$ odszkodowania i zwrot kasy za auto, Polakowi VW proponuje bon na 100 zł do własnego sklepiku. Można kupić kawałek wycieraczki bo komplet kosztuj 850zł. Tak VW traktuje Polaków.


jacek jacek
03.12.2016. 15:17

nie można płacić kartą w internecie

to już żenada i skandal, że do tej pory nie można zapłacić kartą za zakupy w Internecie. Posiadam tam konto od ponad roku, ale czas na zmianę, bo ten bank stoi w miejscu, nic nie zmienia się.

Aha - dla firm brak możliwości subkonta w euro, brak kredytów - żenada.

Dodzwonić się na infolinię - NIEMOŻLIWE


Tomiks Tomiks
14.07.2016. 16:46

Coraz gorszy dostęp do konta (likwidacja tokenów)

Mam tu konto od wielu lat. Bank działa całkiem stabilnie, mimo, że niektóre problemy były naprawiane ...miesiącami.
Nie stoi w miejscu, jak by się mogło na początku wydawać. Co parę lat wprowadzają jednak nowe rzeczy. Czekałbym z niecierpliwością, aż wprowadzą dostarczanie wyciągów w formie elektronicznej co jest mi potrzebne, ale chyba się nie doczekam.
Nic nie może trwać wiecznie. Także i tu jakość się psuje aż miarka się przebrała. Bank likwiduje możliwość autoryzacji tokenem, więc jedyna możliwość dostępu do konta będzie z użyciem telefonu!
Nie stać mnie na takie uzależnienie w dostępie do moich pieniędzy, więc chyba pora z tym bankiem się pożegnać.
Przed laty nie spodziewałbym się, że bank się będzie rozwijał na gorsze, kiedy mówiono o rozwoju...


Daniel Daniel
24.05.2016. 09:04

Beznadziejne działanie infolinii

Wywaliło mnie z konta - ok, jakiś błąd na sieci. Próbuję się zalogować na swój login i konto - coś nie wyszło, nie wiem, miałem CAPS czy co, w każdym razie 3 próby i konto zablokowane.
Dzwonię na infolinię, podaję wszystkie dane, włącznie z numerem buta i długością przyrodzenia, po czym Pani mi mówi, że i tak nic nie zrobię bez telekodu, którego nie używałem od początku, czyli z 10 lat!
Tłumaczę jej, że mam VAT do zapłacenia, i że chodzi mi tylko o możliwość odblokowania możliwości logowania do konta. Wyślą mi telekod - POCZTĄ! Mam czekać kilka dni!!! Za parę dni święta, więc całość potrwa ze 2 tygodnie, w tym czasie US skarbowy wsiądzie mi na plecy.
Generalnie bank bezproblemowy - dopóki nie pojawi się problem. Jak jest problem, to nie polecam, niby bankowcy, niby finansiści, konto mam firmowe, ale nie mają problemu by zblokować firmę na pół miesiąca i grzecznie pytają, czy coś jeszcze mogą dla mnie zrobić...
O D R A D Z A M !


pawe pawe
30.04.2016. 18:14

nowe logowanie

jestem klientem od zarania dziejów tego banku (od 2001) jednak po wprowadzeniu nowego systemu logowania - zamiast tokena sms czas się pożrgnać!


MARiusz MARiusz
22.02.2016. 14:57

Niesolidny Bank

Posiadam konto bankowe w tym banku, ale samowola w zachowaniu banku wobec mich środków jest bardzo duża. Komornik wnioskował o zablokowanie pewnej kwoty a bank blokuje kwote znacznie większą nie uzasadniając tego. Ponadto po wysłaniu przez komornika decyzji o zdjęciu blokady na kwotę zajęta bank blokuje moje środki jeszcze przez prawie 3 tygodnie a po mojej interwencji odblokowuje środki nie wyjaśniając nic. Ponadto pisanie e-maili do pracowników banku jest to pisanie tak sobie odpowiedzi przychodzą w terminie przypadkowym od jednego tygodnia do 2 tygodni. Ponadto bank w swoich działaniach nigdzie nie podaje podstawy prawnej na jakiej to czyni. Nie polecam tego Banku nikomu bardzo się na nim zawiodłem.


zwiorinx zwiorinx
15.02.2016. 11:21

token

otrzymałem info o nowej formie potwierdzenia przelewów - sms; przeczytałem na szybko i byłem pewien, mogę pozostać przy starej formie; moja wina trza było się wgłębić bardziej; zadzwoniłem o umożliwienie dostępu przez net, ponieważ w pomroce dziejów zagubiłem telekod pierwotny nie działał); poinformowano mnie, że w ciągu tygodnia otrzymać go listownie; mijają dwa i nic nie mam; używałem tego rachunku do płacenia tzw. rachunków; wiecie co zrobię? wypłacę wszystką kasę kartą (trudno opłacę prowizję chyba że w końcu przyjdzie telekod) a następnie zamrożę konto, przestanego używać i kij mi zrobią; jak wprowadzą jakieś opłaty lub jeżeli one są (sprawdzę) to zlikwiduje rachunek; obiecałem kobiecie z infolinii, ze dzisiaj zlikwiduje rachunek, ale przypomniałem sobie jęk naganiacza z przed dwóch lat; za jakiś czas może go usłyszę jeszcze raz a wtedy powiem mu żeby się wypchał;


tatamisza tatamisza
08.07.2015. 13:15

Mam konto e-direct od ca 10 lat,

jestem w miarę zadowolony i nie zamierzam szukać innego banku, zaletą jest brak ukrytych opłat no i jest to praktycznie darmowe konto.
Miesięcznie dokonuję ca 30 przelewów i kilkadziesiąt płatności kartą oraz 2-3 X pobieram gotówkę.
Brakuje mi płatności zbliżeniowej i karty prepaidowej, którą nieodpłatnie załatwiłem u konkurenci.
Jak do tej pory, token i kartę otrzymuję z wyprzedzeniem nie miałem problemu z opóźnieniem.
Przydał by się łatwiejszy kontakt telefoniczny ale jak na darmowe kontu można wytrzymać,


Wojciech Wojciech
07.06.2015. 20:23

Polecam VW Bank

Bardzo dobry bank, tak dla rachunków osobistych, jak i firmowych. Na glowe bije aroganckiego molocha jakim jest PKO BP


Frakii Frakii
05.05.2015. 00:37

Dobre tanie konto

Konto osobiste w banku, który kojarzony jest przede wszystkim z kredytami samochodowymi?

Pomyślałem sobie, że to nie jest wcale taki zły pomysł i zdecydowałem się na konto e-Direct w Volkswagen Banku.

Kiedyś może dobra opinia o mnie jako użytkowniku konta rzeczywiście przyda mi się do kredytu, ale teraz cieszę się przede wszystkim z tego, że nie muszę płacić za prowadzenie konta i zawsze mam do niego dostęp.


whatever whatever
07.03.2015. 20:41

zmieniam bank

Natrafiłem na tę stronę, gdyż planuję zmianę banku VW bank. W związku z tym szukam opini na temat innych banków wśród klientów.

W VW Bank jestem klientem od ponad 3 lat. Zdecydowałem się na zmianę, gdyż moim zdaniem bank ten nie rozwija się. Płatności przez Internet w przypadku innych banków są łatwiejsze dzięki one click payment, a w wvbank zawsze muszę dane do przelewu wprowadzać ręcznie. Ich kartą debetową nie można dokonywać płatności w online. Potrafią mieć długie przerwy techniczne. Nie mają aplikacji mobilnej, aplikacji menadżera finansów, zwrotów kosztów (np. 10% za zakupy). Są to najważniejsze argumenty jakie przychodzą mi do głowy po 3 latach użytkowania, które zadecydowały o zmianie.

Pozdrawiam,
Łukasz


Janusz Janusz
23.10.2010. 11:51

Najlepszy internetowy bank

Miałem konto w Mbanku mam aktualnie w Deutsche banku i VW bank direct żona ma inteligo i pkobp .To prawda że spada oprocentownie ale ono spada we wszystkich bankach w zalezności od stóp procentowych RPP .Z całą odpowiedzialnoscią zachęcam do zakładania konta .Pod każdym względem przewyższa wszystkie wymienione banki oferowanymi produktami bezplatnym bankomatami w całej Polsce infolina mobilna bezpłatna dobrym oprocentowaniwm czytelnym systememe.Mam konto ok 6 lat i szczeże zachęcam i musze powiedziec że jestem wymagajacym klientem


Slawek Slawek
04.08.2010. 19:48

bank VW idzie w zlym kierunku

Witam,
ja rowniez bylem zachwycony na poczatku kontem firmowym e-direct.Niestety bank idzie w zlym kierunku i np. nie powiadomil mnie ani listownie, ani poczta, ze konczy sie waznosc tokena(na samym tokenie termin waznosci wyparowal) i teraz bede minimu 3 tygodnie bez dostepu do srodkow!!! hroza......


Raman Raman
04.07.2010. 09:24

Bazpłatność kont VW

Niestety od kwietnia bank VW wprowadził opłaty za przelewy z konta PlusKonto, każdy przelew przez internet - 2zł. Od każdej dyspozycji zmiany np. limitu jednorazowej wypłaty z bankomatu, czy limitu przelewu dziennego - 5 zł.
Zmiany dyspozycji przelewu robi się niezbyt często, jednak wysokość opłat za to jest ciekawa, szczególnie że taka zmiana mogłaby być wykonywana przez użytkownika na koncie za darmo.
Oprocentowanie konta PLusKonto maleje z miesiąca na miesiąc, kiedyś było jedne z największych, dziś zbliża się już do poziomu mBanku. choć nadal jest wyższe.
Konto e-direct zostawili bez mian.
Nadal największym plusem VW jest możliwość wypłacania z każdego bankomatu, prowizja za wypłatę jest niska, a powyżej wypłacania 400zł, prowizja =0 zł.
Tempo wykonywania transakcji spadło, w weekend bank nieczynny, transakcje są przenoszone na poniedziałek.

To było bardzo dobre konto i po mbanku jedne z pierwszych i to z prawdziwego zdarzenia, z tokenem do identyfikacji, co jest łatwe i przyjemne.
Jednak ostatnie zmiany, z niewiadomych przyczyn idą z złym kierunku, co przy ostrej konkurencji na rynku jest dla mnie niezrozumiałe.
Zmusza mnie to do zmiany konta na inne.


Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !