Konta bankowe · Kredyty na Start - Kredyt dla nowej firmy - RANKING 2019, Opinie

Kredyty na Start - Kredyt dla nowej firmy - RANKING 2019, Opinie

Opinie (54)

Na bieżąco aktualizowany ranking gdzie w 2019 r. najłatwiej otrzymać kredyt na start dla nowych firm, nawet do 100 000 zł. Pod uwagę bierzemy zarówno kredyty bankowe jak i szybkie pożyczki pozabankowe bez zabezpieczeń, dostępne już od pierwszego dnia działalności gospodarczej.

Przy rozpoczynaniu działalności gospodarczej niejednokrotnie potrzeba sporo środków finansowych, aby móc założyć firmę, stworzyć dla niej zapasy i uruchomić działalność. Jeśli przedsiębiorca nie posiada środków własnych na rozpoczęcie wykonywania działalności gospodarczej, musi korzystać z dostępnych dla niego środków obcych. Zewnętrzne finansowanie nowych firm czy osób fizycznych, które dopiero zamierzają otworzyć własną firmę, jest kłopotliwe.

Najłatwiej i najszybciej nowej firmie pozyskać finansowanie poprzez pożyczki pozabankowe . Jedną z większych sprawdzonych firm udzielających pożyczek małym firmom jest iwoca. Oferuje ona elastyczne finansowanie dla małych firm w całej Europie, pozwalając im korzystać z możliwości wcześniej dostępnych tylko dla dużych przedsiębiorstw.

Banki w większości przypadków nie chcą ryzykować udzielając kredytu dla firm dla młodego przedsiębiorcy . Wymagany jest minimalny czas prowadzenia działalności, np. pół roku czy rok. Wówczas bank może z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że przedsiębiorca będzie mógł kontynuować działalność i z jej dochodów spłacać kolejne raty kredytowe. Zobaczmy w zestawieniu poniżej do jakiego banku początkujący przedsiębiorca powinien skierować swoje kroki, aby uzyskać finansowanie działalności na jej starcie?

Finansowanie nowych firm kredyty dla młodych przedsiębiorców

Przy rozpoczynaniu działalności gospodarczej nawet sam przedsiębiorca nie potrafi dokładnie ocenić, czy jego biznes będzie funkcjonował tak, jak zaplanował to w biznesplanie . Banki wskazują, że nowe przedsiębiorstwa obarczone są bardzo dużym ryzykiem bankructwa. Trudno też rzetelnie dokonać w ich przypadku oceny zdolności kredytowej. Nie ma oparcia w historii rachunku firmowego, ani w deklaracjach podatkowych za poprzednie lata. Można tylko bazować na prognozowanych dochodach, co jest bazą wielce niepewną. Stąd też banki z reguły, aby chronić własne interesy, wymagają prowadzenia działalności co najmniej od pół roku, a niekiedy nawet przez dwa lata, aby zaoferowały kredyt na firmę.

Kredyt na start dla nowej firmy od zaraz

Oferta kredytów dla nowych firm , nie jest zbyt szeroka, choć z roku na rok pojawiają się na rynku coraz to nowe banki, które przedstawiają właśnie taką ofertę kredytów na start dla przedsiębiorców. Powodem, dla którego ryzykują udzielając kredytów dla nowych firm jest to, że przedsiębiorca, pomimo że jest ryzykownym klientem, jest jednocześnie klientem rentownym. Pozytywna historia kredytowa przedsiębiorcy, jako osoby fizycznej, a nie podmiotu rynkowego, może zaważyć nad wydaniem pozytywnej decyzji kredytowej. Banki przy udzielaniu kredytów na start dla przedsiębiorców biorą pod uwagę dotychczasowe pożyczki i kredyty klienta, zaciągnięte prywatnie. Jeśli były one spłacane w całości, terminowo, klient ma sporą szansę na otrzymanie kredytu na start dla nowopowstającej firmy.

Jak ubiegać się o kredyt na start?

Podobnie jak w przypadku innych kredytów, również i przy kredytach firmowych, warunkiem otrzymania jest oczywiście złożenie wniosku kredytowego wraz z wymaganymi przez bank załącznikami. Wśród załączników tych wymienia się:

  • Zaświadczenie o niezaleganiu z płatnościami na ZUS i US,
  • Biznesplan przedsięwzięcia,
  • Ewentualnie wpis do rejestru działalności gospodarczej,
  • Zaświadczenia dotyczące zabezpieczenia kredytu, np. weksel in blanco, czy hipoteka na nieruchomości.

Rodzaje kredytów firmowych

Dla firm banki oferują trzy rodzaje kredytów: Inwestycyjny, Hipoteczny, Obrotowy.

W przypadku kredytu inwestycyjnego procedura kredytowa będzie o wiele bardziej skomplikowana niż w odniesieniu do kredytu obrotowego. Kredyt hipoteczny dla firm wymaga zabezpieczenia w postaci ustanowienia hipoteki na nieruchomości na rzecz banku. Bank ma wówczas solidne zabezpieczenie spłaty zobowiązania kredytowego. W odniesieniu do kredytu inwestycyjnego, przedsiębiorca musi wydatkować pieniądze uzyskane z kredytu na zmodernizowanie lub rozbudowanie swojej firmy, zakup niezbędnego, nowego sprzętu czy też na wybudowanie nowych obiektów. Kredyt inwestycyjny dla firm jest zaliczany do kredytów długoterminowych i na ogół przyznawany jest dla firm już działających, które mają odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Zabezpieczeniem kredytu inwestycyjnego może być wpis hipoteki do księgi wieczystej, przeniesienie własności czy weksel.

Znacznie łatwiej kredytobiorcy rozpoczynającemu prowadzenie działalności gospodarczej będzie zaciągnąć w banku kredyt obrotowy dla nowej firmy czy hipoteczny, zakładając, że dysponuje on nieruchomością, na której będzie mógł ustanowić hipotekę. Kredyt obrotowy udzielany jest na sfinansowanie bieżących potrzeb przedsiębiorcy. Jest to kredyt udzielany zwykle na kilka lub kilkanaście miesięcy, dla nowych firm, które na przykład z uzyskanych środków finansowych zamierzają zakupić towar czy uregulować zobowiązania wobec pracowników i dostawców.

Kredyty na Start - Kredyt dla nowej firmy - RANKING 2019, Opinie - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
3.7 na 5
24 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (54 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 1 2 Ostatnia (2 stron razem)
fifia fifia
18.08.2011. 16:27

pomysł na opłacalny interes

Zamierzam otworzyć dom weselny wg projektu kbprojekt . Na jak wysoki kredyt mogę liczyć? Jakie dokumenty muszę przygotować i przez jakie przejść procedury?


Kasia Kasia
10.08.2011. 20:28

idea bank

W pełni popieram wypowiedź mariusza idea bank to jednak wielka pomyłka, a pracownicy są niekompetentni, aroganccy oraz cyniczni. Informacje udzielane na infolinii są sprzeczne z dalszymi informacjami u pseudo przedstawicieli.
Może warto, żeby najnowszą reklamą tego banku zajął się UOKIK


mariusz mariusz
28.07.2011. 18:18

Ideabank kredyt 24.000 zl na start-propaganda

Witam
zainteresowany oferta Ideabanku 24.000 zl na start dla firm -skontaktowalem sie z tymze bankiem, podalem wszelkie dane, takze dane do wniosku o zwiekszenie limitu debetowego dla nowych firm o oferowana przez ideabank kwote...
Najpierw okazalo sie, ze nie traktuja czloweka powaznie (handlowiec z banku sam powiedzial, ze skontaktuje sie tel. ze mna nt wynikow wniosku-na nastepny dzien...nie zadzwonil...

Pare dni pozniej sam dzwonilem do banku pytajac, jak sprawy stoja-tel odebral ktos inny, widac kolega -powiedzal, ze czlowiek, ktory mi odpowie (zgaduje ze ten sam ktory przyjmowal wniosek) jest w tej chwili zajety,ale zadzwoni za 10 minut..nie zadzwonil...
Przez dalsze 3 nastepne dni tez nikt zadzwonil...

Dopiero jak zaczalem posac monity-ktos raczyl sie odezwac...
i uslyszalem taka propozycje: bank wyrazil zgode, ale na...1000 zl (jeden tysiac zlotych)! sic!...
a mialo byc 24,000, ew. moze nie max tej sumy, ale nieco mniej -ale 1000 zl?!
Kpina w buialy dzien... to teraz w obrocie mam wiele wiecej...

Dodam, ze nie jestem na czarnej liscie, mam czysta karte....inaczej w ogole decyzja bylaby z automatu negatywna...

Tak oto ktos o czystej historii, nie widniejacy na czarnej liscie kredytowej w BIK skuszony oferta 24,000 dla nowych firm -faktycznie dostaje oferte na ..1000 zl...

zarty i porpaganda...

a pytanie, dlaczego, otrzymalem info, ze poniewaz nie bralem zadnych kredytow wczesniej, to bank nie moze ustalic, jak przebiegala splata...

Zatem wychodzi na to, ze ten kredyt jest dla firm -ale tylko takich ktore juz maja historia kredytowa-o czym w reklamie nie wspominaja, a powinni.
Jak pisalem-czysta propaganda.
To juz inne banki oferuja na start 10.000 zl, i nie trzeba miec zadnej historii, zyrantow itp.

Zatem Ideabank nie oferuje wcale atrakcyjnej oferty, przynajmmiej nie dla kazdej firmy.


Marek 34 Marek 34
15.04.2011. 13:38

Gdzie kredyt na start - Wasze Opinie

Witam

Planuje otworzyć małą firmę.
Myślę, że mam dobry pomysł na biznes, mam takze biznesplan, w urzędzie pracy złożyłem wniosek o dofinansowanie do działalności, ale chciałbym mieć jakieś wyjście awaryjne gdybym go nie otrzymał, więc dlatego szukam jakiegoś banku na kredyt.

Moje pytania

Gdzie dostane kredyt dla firmy na start w wysokości 8000 zł ?? tyle mi mniej więcej brakuje by działaność rozkręcić.
Proszę także o informacje, jakie musze posiadać zabezpieczenia, jakie dokumenty beda przez bank wymagane. jest to mój pierwszy Biznes. Czy to prawda , ze w idea banku, jest kredyt praktycznie bez zadnych zaswiadczen?
Bardzo prosiłbym o porady i wszelkie opinie z góry dziękuje.


Strony: << Pierwsza 1 2 Ostatnia (2 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !