Konta bankowe · Lokaty · Lokata w BGĹť Optima dla oszczędnych

Lokata w BGŻ Optima dla oszczędnych

Opinie (1)

Najwyraźniej kierownictwo BGŻ uważa, że marka banku jest na tyle mocna, że nie ma powodu wprowadzać zamieszania i dezorientować klientów. Czyli – dokładnie odwrotnie niż w przypadku Credit Agricole, który po przejęciu Lucas Bank, również mającego utrwaloną markę, z dnia na dzień „przemalował” placówki i funkcjonuje pod marką w Polsce zupełnie nieznaną.

BGŻ Optima stawia sobie za cel pozyskanie klientów, którzy chcą oszczędzać. Ma w ofercie lokaty tradycyjne i antybelkowe, fundusze inwestycyjne i konta oszczędnościowych, których klient może założyć nawet kilka (a przelewy z kont osobistych są bezpłatne i w dodatku bez żadnego limitu). Nie ma natomiast flagowego produktu zdecydowanej większości banków, czyli konta osobistego. To więc oznacza, ze BGŻ Optima świadomie zamierza być bankiem drugiego wyboru, czy też drugiego rzutu, w którym klient szuka atrakcyjnych produktów oszczędnościowych, a nie zleca przelewy, uruchamia linię debetową etc.

BGŻ Optima licytuje wysoko, jeśli chodzi o konkurencyjność oferty depozytowej. Na lokacie jednodniowej oprocentowanie daje klientom – do kwietnia 2012 roku – 6,48 proc. netto, co na tradycyjnej lokacie wynosi 8 proc. Całkiem dobre oprocentowanie ma też na koncie oszczędnościowym – 4,6 proc. Bank nie będzie pobierał prowizji za inwestycje w większość funduszy, oczywistością jest też brak prowizji za korzystanie z lokat, do tego nawet brak opłat za przelewy z kont oszczędnościowych.

Czy w takim wypadku 8 proc. brutto przy poziomie WIBOR nieco poniżej 5 proc. to nie jest oferta, do której trzeba naprawdę dużo dopłacić?

Nie ma wątpliwości, że Optima będzie dopłacać do depozytów, ale z tych pieniędzy będą udzielane przez „duży” BGŻ kredyty gotówkowe i hipoteczne, które zrekompensują wydatki z dużą nawiązką. A tymczasem konkurencja – od mBanku (kiepska oferta depozytowa) po ING Bank Śląski, który – będąc w dawnych czasach liderem kont oszczędnościowych, od dłuższego czasu uzależnia wysokość oprocentowania od tego, ile na koncie klient deponuje środków. W zasadzie ofensywy Optimy muszą się obawiać wszystkie banki, które adresują ofertę do bardziej zaawansowanych technologicznie klientów. Klienci przywiązani do banków najbardziej tradycyjnych na Optimę nie popatrzą. Ale chyba tylko oni.

Lokata w BGĹť Optima dla oszczędnych - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
5 na 5
1 głosów
1 2 3 4 5Opinie, oceny, komentarze (1 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Robert_k Robert_k
29.03.2012. 01:42

nowa oferta w kwietniu?

Szkoda, że od 1 kwietnia kończą z lokatami jednodniowymi. Oprocentowanie 6,48% jest gwarantowane do 30 kwietnia 2012, ale podatek Belki będzie pobierany już.

Na maila dostałem info, że już na początku kwietnia BGŻ Optima wprowadzi do oferty atrakcyjny produkt oszczędnościowy. Ciekaw jestem co wymyślą i czy przebiją Getin Online


Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !