Konta bankowe · Najlepsze Konta Bankowe 2018 - OPINIE KlientĂłw - Tanie Konto Bankowe

Jakie konto bankowe jest najlepsze w 2018 roku ?

rory w bankach

Konta bankowe spełniają w dzisiejszym świecie dwie podstawowe funkcje: rozliczeniową oraz oszczędnościowo-lokacyjną. Na użyteczność konta wpływa przede wszystkim dostępność do konta i usług dostępnych w ramach konta oraz łatwość i cena skorzystania z tych dodatkowych usług. Można powiedzieć, że najlepsze konto bankowe powinno zapewniać: wysoki dochód z oprocentowania pięniędzy na nim zgromadzonych, a przy tym mieć jak najniższe koszty obsługi. Czyli po prostu najlepsze konto to oszczędne i tanie w utrzymaniu konto cechujące się maksymalną funkcjonalnością, dostępem oraz bezpieczeństwem. Jednak zawarcie wszystkich tych parametrów w ramach jednego konta nie jest możliwe. Dlatego najczęściej musimy szukać kompromisu między cechami konta jakie są dla nas niezbędne a kosztami.

Podstawowe cechy kont bankowych istotne dla osób podejmujących decyzję dotyczącą wyboru konta w banku przedstawiono poniżej:

Opłaty bankowe i prowizje

Jednym z kluczowych czynników branych pod uwagę podczas wyboru konta bankowego jest wysokość stałych opłat bankowych oraz prowizji. Np. w sytuacji gdy będziemy miesięcznie wykonywać dużą liczbę przelewów istotne jest np. by nasze konto dysponowało bardzo tanimi albo nawet darmowymi przelewami zewnętrznymi.

Oprocentowanie konta

Jeśli zależy nam na wysokim oprocentowaniu wkładów na rachunku czy lokatach, gdy nasze konto bankowe będzie nam w większości służyło do oszczędzania. Wtedy najlepiej założyć jedno z wysoko oprocentowanych kont oszczędnościowych. Istotne jest także oprocentowanie kredytu w rachunku lub salda debetowego.

Bankomaty bezprowizyjne

Niewątpliwie istotne jest byśmy mogli wypłacać pieniądze z naszego konta za darmo, z jak największej sieci bankomatów bez prowizyjnych. Ważna jest liczba takich bankomatów i ich odległość od naszego miejsca zamieszkania. Jeśli chcemy mieć dostęp za darmo do wszystkich bankomatów w Polsce, warto założyć konto które taką usługę oferuje np. DB, ING, Alior Bank.

Karty płatnicze do konta

W przypadku gdy będziemy często wypłacać pieniądze z bankomatów oraz korzystać z bezgotówkowych form płatności (np. poprzez zakupy karta w sklepach), istotna jest oferta kart płatniczych jak i kredytowych oraz koszty korzystania z nich.

Dostęp do konta

Konto może być wyłącznie internetowe, obsługa takiego konta bankowego odbywa się za pośrednictwem Internetu, również z wykorzystaniem innych metod zdalnego dostępu do konta (telefon, bankomaty, sms, wap). Z kolei tradycyjne konto bankowe obsługiwane jest dodatkowo poprzez sieć stacjonarnych oddziałów bankowych, jak również za pośrednictwem kanału internetowego. Konta takie oferuje obecnie większość banków w Polsce .

Dodatkowe usługi i funkcjonalności

Dodatkowe funkcjonalności konta, czyli zakres operacji jakie możemy wykonać (np. przelewy zagraniczne) oraz dostępność innych produktów finansowych tj. lokat, kredytów, funduszy inwestycyjnych, usługi maklerskiej, ubezpieczeń.

Najtańsze konta bankowe - ocena redakcji serwisu February 2024 r.

W chwili obecnej liderami, którzy oferują naprawdę wygodne i tanie osobiste konta bankowe są banki: Smart Bank (Smart Konto), ING (Konto Direct). To właśnie te banki wg naszego zespołu proponują obecnie najtańsze oferty kont czyli w skrócie do wyboru:

  • Nest Bank (Nest Konto) jest to aktualnie lider pod względem cenowym - jedyne bezwarunkowo darmowe konto : 0 zł za prowadzenie konta + przelewy za 0 zł + brak opłat za uĹźywanie karty + darmowe wypłaty z wszystkich bankomatĂłw w Polsce.
  • ING Bank (konto Direct) takĹźe bardzo dobre konto, wysoką pozycję jęsli chodzi o naszą ocenę zajmuje dzięki: najlepszej bankowości mobilnej, niskim opłatom (0 zł za prowadzenie konta i przelewy przez internet + brak opłat za uĹźywanie karty Visa Electron pod warunkiem dokonania nią transakcji bezgotĂłwkowych na kwotę min. 300 zł w miesiącu + darmowe wypłaty z wszystkich bankomatĂłw w Polsce). Dodatkowo kaĹźda osoba, ktĂłra załoĹźy konto w okresie promocji ma moĹźliwość otrzymania 100 zł premii (szerzej o tej promocji tutaj).

Najlepsze Konta Bankowe 2018 - OPINIE KlientĂłw - Tanie Konto Bankowe - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
3.75 na 5
4 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (52 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: Pierwsza 1 2 Ostatnia >> (2 stron razem)
Tomala Tomala
03.02.2018. 17:24

Dobry Bank

nie polecam alior banku. Miało być konto za 0 plus 5zł.za kartę a teraz płacę 22 zeta msc.


Iwano Iwano
15.01.2018. 11:03

Polecam

A ja polecam mBank. Posiadam zarówno konta firmowe jak i indywidualne. Póki co najlepsze z tych które miałem.


DamianD08 DamianD08
13.01.2018. 11:59

Nest Konto za 0 zł

Witam,
Ja osobiście mogę polecić konto w Nest Banku. Sam korzystam z niego od jakiegoś czasu i jestem bardzo zadowolony. To co powinieneś wiedzieć o Nest Koncie to:
- 0 zł za prowadzenie konta,
- 0 zł za internetowe przelewy krajowe,
- 0 zł za korzystanie z wpłatomatów sieci Euronet,
- 0 zł za wydanie i używanie karty płatniczej,
- 0 zł za wypłaty we wszystkich bankomatach w Polsce,
- 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach.

Czyli jest to konto totalnie za 0 zł.


crux crux
07.01.2018. 12:00

Płatności internetowe

Witam. Potrzebuję konta z kartą do płatności na ebay i aliexpress. Nie wiem co lepiej się sprawdzi: czy otworzyć nowe konto (internetowe Alior), cz nowy rachunek w ramach posiadanego już konta (Inteligo). Poradzi ktoś?


Andrzej Andrzej
21.12.2017. 17:58

Nest Bank za 0 zł bezwarunkowo!

Ja od siebie polecam Nest Bank. Nie pobierają żadnych opłat za postawowe operacje jak prowadzenie konta, wydanie i używanie karty, wypłaty z bankomatów i przelewy internetowe.Naprawdę serdecznie polecam!


Tom Tom
02.12.2017. 01:00

Blokada przed windykacja i komornikiem

Ktory bank zapewni mi ze pienadze nie znikną z konta zablokowane przez komornika?


Acia Acia
11.10.2017. 10:28

Alior? Konto jakĹźe osobiste?

A co myślicie o alior banku i ich nowym koncie? Konto jakże osobiste?
Wydaje się spoko, bo z tego co rozumiem, mogę sobie w każdej chwili zmieniać opcje konta na takie, jakie mi akurat pasują? tzn np wyjezdzam za granicę i mam tam opcję wybrania ubezpieczenia lub też darmowych bankomatów za granicą. Potem np jade na wycieczkę to zmieniam sobie na assistance? Przyznaję ze skusiło mnie to konto, teraz dużo o nim piszą np tutaj ale nie chcę się dać nabrać, to będzie moje pierwsze konto. Dajcie znać co sądzicie.


Marzena Marzena
11.10.2017. 04:01

Najlepsze z najlepszych

Miałam konta juz chyba we wszystkich bankach
Przez niektóre banki o mało nie osiwialam.
Szukałam długo odpowiedniego konta. Przanalizowalam chyba wszystkie za i przeciw
WY JUŻ NIE MUSICIE TEGO ROBIĆ
oto najlepsze konto. Totalnie za darmo ! Prosta obsługa ! Aplikacja na komórkę swietna. Konto po prostu przyjemne.


Maria Maria
10.10.2017. 11:00

Ĺźaden

Z wszystkich opinii wynika że nie ma żadnego zaufanego i godnego banku. Jedna wypowiedź pozytywna druga już bardzo negatywna o każdym banku. I tak na zmianę - nie ma stabilizacji w żadnym tutaj wymienionym banku. Każdego coś spotkało bardzo złego - dobrego już znacznie mniej.


Jurek Jurek
23.08.2017. 17:41

Lions Bank

Pół roku temu założyłem konto Lions Prime, proste warunki do spełnienia, brak opłaty przy miesięcznym wpływie 2 tys. regulamin dostępny online w każdej chwili. Jak do tej pory żadnych niespodzianek nie miałem, korzystam w większosci online, dla mnie super.


Oskar Oskar
29.07.2017. 19:35

Idea Bank

Ile osób, tyle opinii pewnie, ale ja nie żałuję, że zdecydowałem się na Idea Saver w Idea Bank. Gdzie bym nie był zawsze mam dostęp, a przy tym nie dopłacam do niego nic.


nadgob nadgob
14.07.2017. 23:57

konto

Ja ostatnio założyłem w Raiffeisen i jestem zadowolony, nie muszę liczyć ile wypłaciłem kartą w danym miesiącu,żeby za nią nie płacić (tak miałem w mbanku), polecam


DagmaraR DagmaraR
20.06.2017. 09:15

Banki

Jak wynika z moich informacji, obecnie jedyne darmowe konta osobiste oferują Nest Bank i Idea. Prawie darmowe są w ING, mBanku, BZ WBK czy też Millennium. Z tym, że za te prawie trzeb będzie zapłacić, jeśli nie spełni się pewnych wymagań. Jeśli korzysta się aktywnie z rachunku (stałe wpływy, płatności kartą) - to też będą za darmo Zerknij sobie może tutaj http://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-osobistych/ tam znajdziesz wszelkie informacje w tym temacie .


pAULA pAULA
03.06.2017. 19:03

Najlepsze konto banowe

Ja polecam MBANK darmowe konto mnĂłstwo bankomatĂłw Ĺźadnych prowizji - idealne konto. Sama mam i nie narzekam.


graba graba
12.05.2017. 15:12

konta mobilne i darmowe

Najlepsze są konta mobilne - aplikacja na telefonie to mega wygoda. Do tego darmowe konto. Jak na moją głowę to najlepsze są Nest Bank, Idea Bank i Orange Finanse.


Pawe Pawe
23.03.2017. 23:42

najlepsza oferta

polecam i goraco namawiam na nest bank.w m banku sa haczyki ilosc transkacji itp a tutaj mamy przlewy prowadzenie karta oraz wszystkie bankomaty za free bez ukrytych haczykow wiem bo sam sprawdzilem i juz dlugi czas jestem zadowolony


Marta Marta
19.03.2017. 17:47

konto 0zł

Ja polecam konto w Raiffeisen Polbank - Wymarzone konto osobiste. Wszystko łącznie z kartą jest darmowe. A drugim jakie polecam jest konto w Nest Banku, również wszystko za darmo.


Piotr Piotr
09.03.2017. 14:31

Najlepszy bank

Według mojej opinii to ING BANK ŚLASKI JEST NAJLEPSZY NA RYNKU. Od dłuższego czasu mam tam konto i sobie bardzo chwalę.


gadia gadia
12.01.2017. 11:46

Opinia

Ja polecam założenie konta w Alior Bank przez internet . Mamy wtedy 0 zł za prowadzenie konta, 0 zł za kartę debetową i bankomaty oraz 0zł za przelewy internetowe.


Franek Franek
15.09.2016. 14:21

Najlepsze konto

PKO Bank Polski konto dla młodych od 18 do 26 roku życia w 100% darmowy bardzo łatwy w zakładaniu.


internaut internaut
01.05.2016. 01:15

Ja znam jeden Bank

Ja polecam Smart Bank, to chyba jedyne autentycznie darmowe konto z kartą.


Piterson Piterson
03.04.2015. 14:18

Opinie moje

Zgadzam się w 100 % z tym artykułem.

Aktualnie Konto Smart to jedyne bezwarunkowo darmowe konto - inne banki już stawiają warunki najczęściej jest limit miesięczny płatności kartą.

Smart Bank praktycznie nie ma aktualnie konkurencji po wprowadzeniu od 1 czerwca opłat za kartę przez T-Mobile oraz Meritum Bank.

Zbliżony cenowo jest jeszcze Volkswagen Bank, ale tam darmowe wypłaty są powyżej 400 zł więc nieciekawie.

Mam tylko nadzieję, że Smart Bank nie pójdzie w ślady innych banków i opłat nie zwiększy.

PoĹźyjemy zobaczymy, ale na razie to zdecydowanie najlepsze konto bankowe.


Student Student
02.04.2015. 12:30

JuĹź nie ma kont bezwarunkowo darmowych...

T-mobile bank wprowadza opłaty za kartę (6 zł.) od czerwca jak się nie wyda 200 zł.


as66 as66
15.02.2015. 14:14

mBank darmowy... :D

Darmowy to on może był, ale dawno temu.
1) jak napisał robbie: opłata za visę 4zł - przy braku płatności na określoną kwotę - (do 2013 było 2zł)
2) opłata za listy kodów... UWAGA!... 19zł (do 2014 było 5zł, i można było zamówić jednym listem do 4 lub 5 sztuk). Proszę się nie irytować, że są darmowe SMS-y, bo może ktoś nie ma chęci nosić przy sobie komórki (osobiście trzymałem kody w... zegarku z databankiem).

Ponadto:
- płatne rozmowy z obsługą
- kontakt mailowy szybki, ale nic nie można załatwić tą drogą
- owszem, słyszałem, że gdy się złoży wniosek o likwidację konta to niektóre sprawy można załatwić i to bez dzwonienia, nawet cofnięcia opłat. Ale tylko słyszałem. Sam doświadczę tego w ciągu miesiąca.

Na dziś (II 2015) ponoć najtaniej jest w tmobilebank (w zasadzie Alior). Piszą, że jest prawdziwe 0zł, a ponadto wszystkie bankomaty są darmowe.


robbie robbie
10.02.2015. 21:15

mBank z haczykami

Proponuję uważniej czytać tabele opłat i prowizji. W mBanku karta debetowa do konta jest bez opłaty pod warunkiem wydania nią 100 albo 200 zł - zależnie od rodzaju konta. W przeciwnym wypadku 4 zł. A od kwietnia dla najpopularniejszego eKonta to będzie 300 zł wydane kartą albo 6 zł opłaty...


Adrian Adrian
25.12.2014. 15:26

koniec ukrytych opłat

A moim zdaniem ostatnimi czasy najlepszy jest mBank. Mam konta w różnych bankach ale mBank przegania aktualnie konkurencję. 0zł za prowadzenie, kartę bez żadnych warunków, darmowe przelewy i bankomaty a do tego oprocenrowanie ROR na 4%. Sami sprawdzcie. Ja konto założyłem bez wychodzenia z domu i bez kuriera a karta przyszła po 5 dniach. http://porownaniebankow.produktyfinansowe.pl/mbank/ekonto.html


Jacek W Jacek W
30.08.2011. 13:22

Do Moi (22.08.2011)

"Deutsche bank oferuje darmowe bankomaty na świecie tylko pozornie. Jednak jedyne co gwarantują to to, że oni nie pobiorą opłaty za wypłatę gotówki w jakimkolwiek miejscu na świecie. Jednak bank, z którego bankomatu wypłacacie zrobi to. Wówczas deutsche bank odpowie wam, że tego przecież nie gwarantują w umowie i normalne jest, że inne banki mają prawo pobierać opłaty. Także ich darmowe bankomaty to zwykłe naciąganie klientów. Właśnie coś takiego przydarzyło mi się ostatnio korzystając z ich "darmowej" usługi w Stanach, w Francji i w Meksyku. A wodpowiedzi na reklamację przysłali pismo, z wyjaśnieniem jak powyżej. Tak więc ich reklama o darmowych bankomatach na świecie to jedno wielkie naciąganie klientów."

DB oferuje darmowe bankomaty na całym świecie, sam sie przekonalem na wlasnej skorze o tym, wyplacilem pieniadze w Chorwacji (mam konto DB Net), wyplacilem bez zadnych oplat, bank w ktorym wyplacalem tez nie pobral zadnej oplaty. Co do twoich przygod to istnieja na swiecie banki, miedzy inymi w USA, Ukrainie, Francji, Meksyku, ktore pobiora od Ciebie opłatę za wyciagniecie pieniedzy z konta (tak zwana prowizje), jednak przed wyciagnieciem pieniedzy z bakomatow tych bankow, zostaniesz poinformowany o tym, ze prowizja zostanie pobrana (informacja ta wyswietla sie na monitorze bankomatu przed wyciagnieciem pieniedzy). Masz do wyboru dwie opcje, wybrac pieniadze i zgodzic sie na to, ze bank pobral Ci prowizje lub nie wyplacac pieniedzy i nie denerwowac sie pobrana prowizja. Niestety pewnie nie doczytales to co bylo napisane na bankomacie i bezmyslnie naciskales przyciski, pretensje w takim wypadku miej tylko do siebie samego, a nie do banku. Pamietaj czytaj 2 razy informacje, to nie boli, wrecz to pomaga, naprawde! Pozdrawiam


Andian Andian
26.08.2011. 10:19

PorĂłwnanie BankĂłw

Ponieważ potrzebowałem pilnie kredyt gotówkowy w większej kwocie , miałem okazję porównać możliwości banków i ich podejście do klienta. W tym rankingu zdecydowanie przoduje IDEA Bank, który widać z tego ma największe możliwości i najlepsze podejście do takich klientów jak ja ,czyli mała firma. Dość dobrze wypadł mBank , który bez problemów może udzielić kredytu (może o trochę mniejszej wartości, ale zdecydowanie i szybko). Kiepsko wypada Alior Bank, który nie jest w stanie udzielić kredytu nawet dla klientów, którzy posiadają konto w tym banku. Niestety ( i tu moje wielkie zdziwienie) najgorzej wypadają Banki niemieckie Deutsche Bank i Raiffeisen Bank. One chciałyby zabezpieczenia 200% ,a niewiele mogą zaofiarować klientowi !!
Może moja opinia przyda się komuś przy podejmowaniu decyzji z jakim Bankiem warto współpracować.


lolo lolo
25.08.2011. 08:28

mBank

Witam .

Problemy z mBankiem mam komornika na koncie mBanku po rozmowach z komornikiem i ustaleniu kwoty jaką miał pobierać przesłał pismo do mBanku w celu zmniejszenia kwoty jaką miał pobierać . Po ok 2 miesiącach sprawdziłem konto i okazało się że mBank nie zmienił nic na moim koncie co ponadto twierdzi że nie dostał pisma od komornika . W celu udowodnienia im że pismo zostało wysłane i odebrane przez mBank wysłałem skan potwierdzenia odbioru listu do dnia dzisiejszego mBank nic nie zrobił . Zastanawiam się nad rezygnacją konta pracownicy tego Banku to normalnie masakra .


miras miras
23.08.2011. 19:53

odp db net

do moi:

Trochę bez sensu twoje pretensje do db, nie możesz obwiniać deutsche banku za to że inne banki pobierają opłąty. Zresztą bank wyraźnie pisze że on nie pobiera opłat i tego nie robi.

Wg mnie konto db net to bardzo dobre konto, bankomaty w kraju wszystkie darmowe na 100%


moi moi
22.08.2011. 19:48

o deutsche banku

Deutsche bank oferuje darmowe bankomaty na świecie tylko pozornie. Jednak jedyne co gwarantują to to, że oni nie pobiorą opłaty za wypłatę gotówki w jakimkolwiek miejscu na świecie. Jednak bank, z którego bankomatu wypłacacie zrobi to. Wówczas deutsche bank odpowie wam, że tego przecież nie gwarantują w umowie i normalne jest, że inne banki mają prawo pobierać opłaty. Także ich darmowe bankomaty to zwykłe naciąganie klientów. Właśnie coś takiego przydarzyło mi się ostatnio korzystając z ich "darmowej" usługi w Stanach, w Francji i w Meksyku. A wodpowiedzi na reklamację przysłali pismo, z wyjaśnieniem jak powyżej. Tak więc ich reklama o darmowych bankomatach na świecie to jedno wielkie naciąganie klientów.


regina regina
22.08.2011. 10:29

a co z getinbankiem?

czemu nikt nic nie wspomina o koncie skarbonkowym??


Pem Pem
15.08.2011. 13:27

Deutsche i mBank

Witam,
DB był dobry do momentu gdy wpadli na pomysł kasowania za przelew przychodzący SEPA 30 zł, gdzie standardem w większości banków jest 0 zł.
A mBank no cóż, robią większe szwindle niż Wam się zdaje, przelew przychodzący SEPA księgują w 2-3 dni. Nie znam innego banku polskiego który by tego nie robił w 1 dzień. Kiedyś zamknąłem konto w niemieckiej Sparkasie bo myślałem że to niemcy robią taki numer. Nie przyszło mi do głowy że to ten znakomity i darmowy mBank obraca moją kasą przez 2-3 dni.
Pzdr


Urbi Urbi
13.08.2011. 19:10

wiele osĂłb pieje nad kontem w Deutsche Banku

i faktycznie do konta nie ma się jak przyczepić tyle, że tak naprawdę konta bezkosztowe ma obecnie naprawdę dużo więcej banków niż wymienione w artykule. Jedyna róznica to właściwie kwestia sieci darmowych bankomatów, ale dla większości ludzi to nie ma większego znaczenia. Mało kto natomiast wie, że DB to chyba najbardziej chamski bank jeżeli chodzi o kredyty. A w końcu nawet jeżeli się tego w danej chwili nie planuje to jednak warto mieć w zanadrzu historię w banku w którym potencjalnie można jakiś kredyt dostać. To co oni wyprawiali ze swoimi klientami z kredytami hipotecznymi to po prostu skandal - mBank to przy nich naprawdę grzeczni chłopcy :)).


ah ah
11.08.2011. 12:08

Najlepsze:

Dla tych co pracują i mieszkają w mieście polecam:

1. BGĹť
2. Bank Millennium

Przy jednej pensji można cieszyć się jednocześnie tymi dwoma kontami i z nich w pełni korzystać. Premia - banki płacą za to że mamy tam swoje pieniądze.

Zdecydowanie nie polecam konta osobisteggo w BRE np. mBank!


wzn wzn
02.08.2011. 14:39

ciekawe..

czemu nie uwzględniają CAŁKOWICIE bezpłatnego bez naliczeń za kartę ze wszystkimi bankomatami konta skarbonka czy swobodnego ( oferta bez nagród) w Getin Banku
oraz konta w Kredyt Banku?


c2h50h c2h50h
01.08.2011. 12:31

Idea Bank - jak stary mBank (wszystko za 0zł)

Idealne konto w Idea Bank:
prowadzenie konta - 0zł,
przelewy - 0zł,
wszystkie bankomaty - 0zł,
karta debetowa - 0zł.

Jak w mBanku (bez 2zł za kartę) + wszystkie bankomaty.


Kamil Kamil
01.08.2011. 08:58

dot. DB PBC

Konto w Deutsche Banku faktycznie jest niemal darmowe - studenci muszą jedynie spełnić jeden warunek, a mianowicie przy pomocy karty załacić za rzecz lub usługę minimum 100 złotych. Po ukończeniu 26 roku życia (w między czasie Bank nie prosi o przedstawianie dowodu czy jest się nadal studentem) opłata za prowadzenie rachunku wynosi 2 zł.
Konto w DB załozyłem pod koniec studiów i mam do dziś, czyli od 2007 roku.
W przypadku chęci rezygnacji z rachunku sytuacja wszedzie wygląda podobnie - dyspozycja z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia złożona w oddziale banku.
Pozdrawiam

kamil.kowalski@onet.eu


maja maja
29.07.2011. 17:41

jakie jest konto DB?

Witam, chciałam założyć konto w DB banku, ale aż dziwne wydaje się, aby wszystko było darmowe. Jest możliwość, że będzie się płacić 5zł za utrzymanie konta, ale wystarczy jedna operacja w miesiącu, aby i za to nic nie płacić. Czy faktycznie tak to wygląda? Żadnych ukrytych kosztów? A jak wygląda sytuacja jeśli chcę zrezygnować z konta? Jestem co do tego sceptyczna, ponieważ nie chcę się później nie milo rozczarować a jestem studentką i zależy mi na niskich kosztach utrzymania konta lub jak na razie wydaje się w DB - żadnych kosztach.

Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam Maja.


ars ars
26.07.2011. 23:41

co wybrac

zwariować można. I mam wrażenie, że banki będa sobie tak pogrywały, niby teraz 0 zł,a w trakcie ciach opłaty! BNP Pariba daje konto za 15 zl w roku, może tam warto? albo w Lukas? albo DB?
jak tak marudzicie na Mbank?


Zbig Zbig
18.07.2011. 11:12

Uwaga na mBank!!!

Ostrzegam przed mBankiem!!!
Nie dość, że co 2 tygodnie zmieniają regulamin zmuszając do poszukiwania w nim "haków", to jeszcze grają w tzw. "oscylator" (niejaki Bagsik dostał za to 9 lat paki, a Pan Prezes BRE - czy nosi przy sobie szczoteczkę do zębów?). Dowód: miałem stałe polecenie zapłaty do Plusa za telefon, w dniu 04.07 ściągnęli mi kwotę z konta. Ponieważ umowa z Plusem się kończy, w dniu 07.07 odwołałem to polecenie. I co się stało: zwrócili mi tą kwotę! Czyli jaki wniosek: przez 3 dni - zamiast przekazać pieniądze Plusowi - obracali nimi!!! Zorientowałem się dopiero dzisiaj, jak otrzymałem sms-a z Plusa. Co ciekawe - to polecenie zapłaty figuruje na moim koncie nadal jako AKTYWNE!!!
Inny "kiks": miałem stałe zlecenie na raty do kredytu w innym banku, ostatnia rata miała być w czerwcu. Okazało się, że skasowali zlecenie stałe już w... maju, w związku z czym rata czerwcowa nie została przekazana. Znowu zorientowałem się przypadkowo, zanim bank wysłał mi upomninienie za 50 zł i zanim wpisał na listę dłużników.


LUK LUK
29.06.2011. 16:38

ALIOR BANK

Alior BANK mysle ze najlepsze !


Arecki71 Arecki71
07.06.2011. 13:15

Najtańsze konto

Ja od chyba 2 lat używam konta DBnet dla internautów. DO tej pory nie straciłem nawet grosza na utrzymanie tego konta. Jedyna opłata (chyba 8 zł) jaka grozi to jest wtedy gdybym nie użył przynajmniej 1 raz swojej karty w ciągu miesiąca. Natomiast gdy dokonam chociaż raz płatności kartą lub dokonam wypłaty z bankomatu opłata już nie jest naliczana. W zasadzie jest to nie możliwe u mnie abym nie dokonał takiej transakcji raz w miesiącu, robię ich przynajmniej kilkanaście. Największy atut konta: wszystkie bankomaty w Polsce mam za darmo (za granicą również). Po prostu jak na razie za nic nie płacę na tym koncie. Dodatkowo w ramach jednego konta można otworzyć ciekawe rachunki oszczędnościowe bez podatku Belki. Polecam!


DuchQ DuchQ
29.05.2011. 09:27

Darmowe konto - bez ściemy to mbank

Witam

Ja polecam mbank, db net i ing to wykaz najtańszych kont bankowych.
W przypadku mbanku widać, że ktoś się zna na rzeczy ponieważ nie ma tam kont z haczykiem, jak np ostatnia oferta pko zero za konto ale przy miesięcznych wpływach 2000 zł


Uzi Uzi
16.05.2011. 10:21

Opinia

5 najlepszych a co z ofertą Banku Milenium i dobre konto ? co o nim sądzicie ?


sabor sabor
04.03.2011. 19:37

najlepszy ror

Romi jeśli przelewają ci pieniądze na konto to obecnie moim skromnym zdaniem są 2 wyrózniające się konta. 1 to BGŻ- konto z podwyżką gdzie dostajesz 1% premii od największego wpływu na to konto, warunek musisz trzy razy zapłacić kartą obojętne na jaką sumę. 2 to Millennium-dobre konto, dostajesz zwrot 3% jak płacisz kartą w supermarketach lub stacjach paliw. Jest jeszcze kilka dobrych kont ale te się wyróżniają.


romi romi
20.01.2011. 21:08

Opinia

witam wszystkich ktĂłre konto jwest najlepsze?


Ĺźuromin Ĺźuromin
18.01.2011. 17:23

kiedyś to były normalne banki i normalne konta - RORy

kto komuś pożycza ten odbiera z nawiązką.

czyli jak bank pożyczy to odbiera z odsetkami - i to winien być jego przychód.

a jak my pożyczamy bankowi - czyli lokujemy w nim pieniądze którymi on obraca pożyczając kredytobiorcom - to nie zawsze odbieramy nasze oszczędności z nawiązką ...

... bo za kredyt jest np 10 % a za depozyt np 3%, 0,1%, 0,01% a nawet 0% ... no i mnóstwo tzw opłat ... za konto, za kartę, za nieużywanie karty, za przelew, za wpłatę, za wypłatę, za internet ...

niestety BANK przestał być instytucją do oszczędzania a jest jedynie do przechowywania pieniędzy na tzw kontach za które pobiera spore opłaty pod różnym tytułem.

owszem banki oferują lokaty i tzw konta oszczędnościowe - to są konta do oszczędności. natomiast podstawowe konto które kiedyś nazywało się - ROR - Rachunek Oszczędnościowo Rozliczeniowy - jest teraz nieopłacalne i nieatrakcyjne, ponieważ deponujemy na nim pieniądze - czyli pożyczamy bankowi, a BANK nie płaci nam odsetek z tego tytułu tylko jeszcze ciągnie od nas opłaty.

kiedyś oferta BANKU była prosta - jeden ROR do oszczędzania i obracania pieniędzmi.

teraz oferta BANKU jest skomplikowana - mnóstwo kont o różnych nazwach o różnych oprocentowaniach o różnych opłatach.

i wiele róşnych banków.

trzeba dobrze analizować każdy bank i jego różne konta odsetki i opłaty.

wiele jest tzw kont darmowych ... internetowych ... bez oprocentowania. nie opłaca się na nich trzymać pieniądze.

więc są tzw konta oszczędnościowe z różnym oprocentowaniem więc można je mieć i tam trzymać pieniądze.

są lokaty.

czyli tak jak dawniej wystarczył jeden uniwersalny ROR tak teraz trzeba by mieć mniej więcej trzy konta jednocześnie.

mnie osobiście nie podoba się taka rzeczywistość. oferta powinna być jedna zbiorcza atrakcyjna i normalna - czyli jeden rachunek (ROR) bez opłat i oprocentowany - bo to jest nasza pożyczka dla banku który powinien nam płacić odsetki.

odwrotnie powinno być co do kredytów - to bank pożycza społeczeństwu więc niech z tego tytułu czerpie korzyść.

ktĂłry bank jest najlepszy?

ktĂłre konto jest najlepsze?

tam gdzie jest prosto atrakcyjnie i normalnie.

dla mnie jest to Eurobank S.A. we Wrocławiu. jego konto online ma oprocentowanie 3,5%, wpływ miesięczny powyżej 800 zł (wtedy bezpłatnie, a poniżej ... chyba 4 zł), opłata za kartę 0,95 zł, no i za wysyłanie wyciągu 2 zł.
mając wpływ powyżej 800 zł i drukując samemu historię konta lub w placówce wyciąg z rachunku - całkowity koszt to 0,95 zł.

inne banki?

przeglądam ich strony internetowe i oferty ... i nie ma nic atrakcyjnego czy rewelacyjnego.

każdy tylko chce czerpać korzyści z naszych oszczędności opłatami ... a jak bez opłat to i bez oprocentowania.

strasznie są one zachłanne. rozumiem - kredyt, karta kredytowa ... ale nawet i konta depozytowe, czyli dawne RORy.

jest taki bank jak PEKAO S.A. w Warszawie.
jest tam pewne normalne poniekąd konto - czyli za darmo i oprocentowane. to Eurokonto NET. bez opłat i oprocentowane 0,01%. żadna rewelacja - ale zawsze to więcej jak 0%. gotówkę trzeba wpłacać i wypłacać w oddziałach dowodem osobistym. wtedy jest ono za darmo. bo gdy chcemy mieć do niego kartę debetową to już zaczynają się opłaty - za kartę i za rzadkie używanie karty.

jest taki bank jak ING Bank Śląski S.A. w Katowicach.
jest tam konto oszczędnościowe OKO za darmo i oprocentowane 3%.
inne banki też takowe oferują ale ... najczęściej trzeba mieć konto podstawowe - czyli te byle jakie płatne i w ogóle nie oprocentowane.

podobne konto oszczędnościowe bez zmuszania do podstawowego ma bank PKO BP S.A. w Warszawie.

moim zdaniem najbardziej skomplikowanym i pokrętnym bankiem z kontami jest bank BGŻ S.A. w Warszawie.
jego konta są z opłatą za konto, kartę, używanie karty, obce bankomaty, przelewy, internet itp. więc każdy miesięczny wyciąg to w połowie lista opłat i prowizji.
ostatnio wymyślili konto bez oprocentowania ale ...
... ale z czymś takim jak plus 1% z twojego wpływu miesięcznego na rachunek ... do 600 zł rocznie.
przejrzałem ten rachunek w internecie prawie dokładnie ... prawie naprawdę za darmo.
prawie ... po kliknięciu wszystkiego co się dało - okazało się że karta debetowa do tego rachunku to koszt 5 zł. więc dla mnie ten rachunek nie jest za darmo tylko kosztuje 5 zł.

jest taki bank jak Aliorbank.
też ma pokrętne konto za darmo z lokata nocną ...
to konto kosztuje 5 zł bo tyle kosztuje karta debetowa a to na jedno wychodzi, że taki jest koszt tego konta, bo co to za konto bez karty? tak samo jak podać za darmo obiad na talerzu bez sztućców i powiedzieć - a jedz za darmo - smacznego! ... a może potrzebujesz sztućce? a to trzeba zapłacić 5 zł.
no i ta idiotyczna lokata nocna. wyobrażam sobie ile stron ma miesięczny wyciąg z takiego rachunku, na którym codziennie są operacje - przeksięgowanie środków na lokatę, przeksięgowanie środków z lokaty, przeksięgowanie odsetek z lokaty - 3 operacje razy 30 dni - każdy wyciąg miesięczny będzie miał 90 operacji jedno i w kółko to samo.

wyciąg powinien być jasny i czytelny - zawierający nasze operacje gotówkowe i bezgotówkowe oraz odsetki za znajdujące się środki pieniężne na rachunku. i żadnych idiotycznych przeksięgowań opłat prowizji itp. takowe koszty dla klienta powinny być tylko na wyciągu karty kredytowej lub rachunku kredytowego.

już chyba normalnych banków rozumujących normalnie, że jeśli pożyczam to oddaję z nawiązką nie będzie.


Bartek Bartek
06.10.2010. 14:52

Opinia

Witam wszystkich !!! Jak pomylę litery do parczo przepraszam , ja już jestem 11 lat niepełnosprawny mam prawą stronę niepełnosprawną i nie chocę . Jak zrobić konto bankowe ? Ja zawsze jestem w domu i nie chcę na dwór . Jak wysyłcz pienącze e-maliem i jak jest najleprzy Bank ? Ja nie mam telefonu . Pozdrawiam - bartek300724@g.pl


robex robex
18.09.2010. 21:55

wszstkie banki mają ukryte opłaty

prawie wszystkie pobierają opłate za wpłatę na konto (internetowe) w placówce ,,ZŁODZIEJE'' polikwidowali oprocętowanie konta cwaniaki ale coś za coś albo płacisz albo skarpeta


Strony: Pierwsza 1 2 Ostatnia >> (2 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


1 + 4 =

Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !