Konta bankowe · Najlepsze Konta Bankowe 2018 - OPINIE KlientĂłw - Tanie Konto Bankowe

Jakie konto bankowe jest najlepsze w 2018 roku ?

rory w bankach

Konta bankowe spełniają w dzisiejszym świecie dwie podstawowe funkcje: rozliczeniową oraz oszczędnościowo-lokacyjną. Na użyteczność konta wpływa przede wszystkim dostępność do konta i usług dostępnych w ramach konta oraz łatwość i cena skorzystania z tych dodatkowych usług. Można powiedzieć, że najlepsze konto bankowe powinno zapewniać: wysoki dochód z oprocentowania pięniędzy na nim zgromadzonych, a przy tym mieć jak najniższe koszty obsługi. Czyli po prostu najlepsze konto to oszczędne i tanie w utrzymaniu konto cechujące się maksymalną funkcjonalnością, dostępem oraz bezpieczeństwem. Jednak zawarcie wszystkich tych parametrów w ramach jednego konta nie jest możliwe. Dlatego najczęściej musimy szukać kompromisu między cechami konta jakie są dla nas niezbędne a kosztami.

Podstawowe cechy kont bankowych istotne dla osób podejmujących decyzję dotyczącą wyboru konta w banku przedstawiono poniżej:

Opłaty bankowe i prowizje

Jednym z kluczowych czynników branych pod uwagę podczas wyboru konta bankowego jest wysokość stałych opłat bankowych oraz prowizji. Np. w sytuacji gdy będziemy miesięcznie wykonywać dużą liczbę przelewów istotne jest np. by nasze konto dysponowało bardzo tanimi albo nawet darmowymi przelewami zewnętrznymi.

Oprocentowanie konta

Jeśli zależy nam na wysokim oprocentowaniu wkładów na rachunku czy lokatach, gdy nasze konto bankowe będzie nam w większości służyło do oszczędzania. Wtedy najlepiej założyć jedno z wysoko oprocentowanych kont oszczędnościowych. Istotne jest także oprocentowanie kredytu w rachunku lub salda debetowego.

Bankomaty bezprowizyjne

Niewątpliwie istotne jest byśmy mogli wypłacać pieniądze z naszego konta za darmo, z jak największej sieci bankomatów bez prowizyjnych. Ważna jest liczba takich bankomatów i ich odległość od naszego miejsca zamieszkania. Jeśli chcemy mieć dostęp za darmo do wszystkich bankomatów w Polsce, warto założyć konto które taką usługę oferuje np. DB, ING, Alior Bank.

Karty płatnicze do konta

W przypadku gdy będziemy często wypłacać pieniądze z bankomatów oraz korzystać z bezgotówkowych form płatności (np. poprzez zakupy karta w sklepach), istotna jest oferta kart płatniczych jak i kredytowych oraz koszty korzystania z nich.

Dostęp do konta

Konto może być wyłącznie internetowe, obsługa takiego konta bankowego odbywa się za pośrednictwem Internetu, również z wykorzystaniem innych metod zdalnego dostępu do konta (telefon, bankomaty, sms, wap). Z kolei tradycyjne konto bankowe obsługiwane jest dodatkowo poprzez sieć stacjonarnych oddziałów bankowych, jak również za pośrednictwem kanału internetowego. Konta takie oferuje obecnie większość banków w Polsce .

Dodatkowe usługi i funkcjonalności

Dodatkowe funkcjonalności konta, czyli zakres operacji jakie możemy wykonać (np. przelewy zagraniczne) oraz dostępność innych produktów finansowych tj. lokat, kredytów, funduszy inwestycyjnych, usługi maklerskiej, ubezpieczeń.

Najtańsze konta bankowe - ocena redakcji serwisu January 2022 r.

W chwili obecnej liderami, którzy oferują naprawdę wygodne i tanie osobiste konta bankowe są banki: Smart Bank (Smart Konto), ING (Konto Direct). To właśnie te banki wg naszego zespołu proponują obecnie najtańsze oferty kont czyli w skrócie do wyboru:

  • Nest Bank (Nest Konto) jest to aktualnie lider pod względem cenowym - jedyne bezwarunkowo darmowe konto : 0 zł za prowadzenie konta + przelewy za 0 zł + brak opłat za uĹźywanie karty + darmowe wypłaty z wszystkich bankomatĂłw w Polsce.
  • ING Bank (konto Direct) takĹźe bardzo dobre konto, wysoką pozycję jęsli chodzi o naszą ocenę zajmuje dzięki: najlepszej bankowości mobilnej, niskim opłatom (0 zł za prowadzenie konta i przelewy przez internet + brak opłat za uĹźywanie karty Visa Electron pod warunkiem dokonania nią transakcji bezgotĂłwkowych na kwotę min. 300 zł w miesiącu + darmowe wypłaty z wszystkich bankomatĂłw w Polsce). Dodatkowo kaĹźda osoba, ktĂłra załoĹźy konto w okresie promocji ma moĹźliwość otrzymania 100 zł premii (szerzej o tej promocji tutaj).

Najlepsze Konta Bankowe 2018 - OPINIE KlientĂłw - Tanie Konto Bankowe - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
3.75 na 5
4 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (52 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 1 2 Ostatnia (2 stron razem)
omega omega
04.09.2010. 20:03

Opinia

przelew z niemiec do db w euro kosztuje az 30 zl za kaĹźdy HORROR


ja ja
06.07.2010. 13:51

Opinia

Wyżej wspomniany pobiera opłate 2zł miesięczni, za użytkowanie karty każą sobie placić i za wydanie oczywiście też. Sporo ciągną za linię debetową i 90 zł za przedłuzenie umowy o linię


Strony: << Pierwsza 1 2 Ostatnia (2 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !