Konta bankowe · Opinie i Oceny · Konto BIZNest Nest Banku - najlepszy rachunek dla małej firmy?

Konto BIZNest Nest Banku - najlepszy rachunek dla małej firmy?

Opinie (1)

nest bank

BIZnest Konto skierowane jest do osób fizycznych, prowadzących własną działalność gospodarczą, przy czym nie ma konieczności wcześniejszego zakładania przez te osoby konta osobistego. Konto kusi wieloma zaletami – sprawdzamy, czy warto je otworzyć!

Jak dokładnie wygląda oferta konta BIZnest?

Założenie konta jest niezmiernie proste, bowiem wystarczy wypełnić odpowiedni wniosek, wpisując do niego dane z dowodu osobistego (albo paszportu Unii Europejskiej) oraz informacje dotyczące swojej firmy – nazwa, NIP, REGON, data założenia, branża, adres siedziby oraz numer kontaktowy.

Czy warto? Oferta Nest Banku skierowana do właścicieli firm wydaje się całkiem klarowna i warta zainteresowania. Oto bowiem zyskujemy całkowicie mobilne/internetowe konto, dzięki czemu będziemy mogli rozporządzać swymi finansami przez internet – w każdej wolnej chwili, w dowolnym miejscu, często bez wychodzenia z domu. Wiadomo, iż ludzie, którzy prowadzą własną działalność niezmiernie cenią swój czas – jest to oczywiste, ponieważ mają go mało. Właśnie dlatego możliwość korzystania z takiego sposobu dysponowania pieniędzmi wydaje się być dla nich idealna.

Nest Bank powstał w październiku 2016 r. w wyniku połączenia FM Banku, Smart Banku i BIZ Banku. Twórcy postanowili postawić na nowoczesność i skierować ofertę do użytkowników komputerów, smartfonów i tabletów. Pomimo że oferta może się zdawać mało rozbudowana jak na bank, wydaje się naprawdę warta uwagi. Przyjrzyjmy się poszczególnym jej częściom.

Tabela opłat i prowizji konta BIZnest

Konto Biznest w Nest Bank jest zupełnie darmowe, jeśli chodzi o podstawowe funkcje. Oznacza to, że nie zapłacimy ani złotówki zarówno za prowadzenie rachunku biznesowego, jak i za wydanie karty płatniczej, użytkowanie owej karty, wykonywanie zewnętrznych przelewów bankowych (również do ZUS I US), dokonywanie wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą.

Co jest płatne?

  • realizacja zlecenia stałego (5 złotych)
  • korzystanie z funkcji polecenia zapłaty (5 złotych miesięcznie)
  • dokonywanie przelewĂłw walutowych SEPA (5 złotych)
  • wykonanie przelewu SORBNET (15 złotych)Widzimy więc, że to idealne konto w szczególności dla małych przedsiębiorców – którzy zwykle dużo podróżują i możliwość darmowych wypłat z różnych bankomatów na całym świecie ułatwia im znacząco życie. Dodatkowo bank nie określa minimalnej kwoty, która musi znajdować się na koncie, kwoty, która musi być na niego wpłacana, ani nie rozlicza klientów z wysokości miesięcznych transakcji.

Czy warto założyć konto firmowe w Nest Banku?

Zdecydowanie tak! Właściciele firm powinni dokładnie przestudiować ofertę Nest Banku, bowiem niesie ze sobą wiele korzyści oraz ma stosunkowo niewiele wad.

Głównym negatywem są opłaty za przelewy stałe, polecenia zapłaty, przelewy walutowe oraz brak możliwości skorzystania z funkcji przelewów natychmiastowych. Niektórych może również niepokoić fakt, że wszystko odbywa się online, jednak dla większości przedsiębiorców zapewne będzie to zdecydowany plus i dodatkowy komfort.
Wszystkie podstawowe czynności są bezpłatne – przede wszystkim samo prowadzenie rachunku oraz użytkowanie karty. Posiadacze BIZnest Konta mogą także skorzystać z dodatkowych usług, jakie oferuje bank, między innymi otworzyć konto oszczędnościowe BIZnest Oszczędności , dzięki któremu wszystkie nadwyżki finansowe zostaną oprocentowane na aż 2%, przy czym oprocentowanie to będzie stałe dla kwot do aż 50 tysięcy złotych. To dobry pomysł na odpowiednie ulokowanie swoich pieniędzy.Konto BIZNest Nest Banku - najlepszy rachunek dla małej firmy? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
2.55 na 5
7 głosów
1 2 3 4 5Opinie, oceny, komentarze (1 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
mendrek mendrek
30.07.2015. 16:09

polecam

Mam to konto i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona z jego funkcji mobilnych. Przedtem nie byłam przekonana co do wykonywania transakcji bankowych przez telefon, ale w pewnym momencie rozwoju mojej firmy stwierdziłam, że taka opcja byłaby dla mnie dużym ułatwieniem. Dobre opinie o koncie Smart Biznes przekonały mnie do założenia rachunku i nie żałuję. Polecam każdemu, kto chce w nieograniczony i łatwy sposób zarządzać kontem przez telefon.


Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


8 + 2 =

Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !