Konta bankowe · Opinie i Oceny · IzzyKONTO w mBanku, najtańszym kontem młodzieżowym?

IzzyKONTO w mBanku, najtańszym kontem młodzieżowym?

Opinie (6)

mbank

IzzyKONTO i izzyKARTA to oferta dla niepełnoletnich klientów. Podobnie jak w innych bankach, które oferują konta dla nastolatków, i mBank wymaga zgody rodziców bądź opiekunów prawnych na założenie konta. Rodzic (opiekun) może zostać również ustanowiony pełnomocnikiem do konta – ale nie jest to obowiązkowe.

Założenie izzyKOnta odbywa się tak samo, jak zwykłego eKonta w mBanku, czyli przez Internet. Po wypełnieniu wniosku online trafia on do banku, a następnie kurier przywozi dokumenty, które w jego obecności musi podpisać właściciel konta i jego opiekun.

Co oferuje mBank najmłodszym klientom?

Młodzieży niepełnoletniej mbank oferuje niemal wszystko za darmo, bez żadnych gwiazdek i haczyków w postaci dodatkowych warunków czy wymagań . Założenie i prowadzenie konta jest darmowe. Darmowe są wszystkie przelewy krajowe, zlecane przez Internet. Te, wykonywane za pośrednictwem operatora mLinii, kosztują od 2 do 4 złotych. Podobnie jest ze zleceniami stałymi.

Kosztowne są monity, przygotowywane przez bank w przypadku powstania salda debetowego. Co prawda w izzyKONCIE poważne saldo ujemne nie może powstać, ale teoretycznie – jeśli po naliczeniu przez bank opłat za różne czynności wykonane w poprzednim miesiącu zabraknie środków na pokrycie salda – może ono wystąpić. Bank każe płacić 5 złotych za monit telefoniczny, 15 złotych za monit pisemny.

IzzyKONTO daje możliwość wypłaty gotówki w ok. 4 tysiącach bankomatów w Polsce za darmo – za darmo wypłacać też można gotówkę we wszystkich bankomatach za granicą.

IzzyKONTO w mBanku, najtańszym kontem młodzieżowym? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
5 na 5
1 głosów
1 2 3 4 5Opinie, oceny, komentarze (6 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
zaskoczona_nijakoci zaskoczona_nijakoci
16.11.2015. 15:19

Odradzam mbank z uzasadnieniem

Stanowczo NIE polecam! Chciałam założyć konto 13 letniemu synowi.
Wypełniliśmy wniosek, przyjechał kurier przywiózł umowę, podpisaliśmy, przyszła karta, dostałam sms że konto jest aktywne itp. Wpłaciłam synowi pieniądze bez problemu i co za zaskoczenie kiedy okazało się, że z konta nie można zrobić przelewu ani wypłacić ich z karty. Okazało się, że jest zablokowane. Mimo, że jako pełnomocnik niepełnoletniego mam prawo dysponowania rachunkiem omówiono mi udzielenia informacji na infolinii. No więc zadzwonił syn. Pan "ekspert" stwierdził, że on nie wie o co chodzi i najlepiej podjechać do placówki i tam się wszystkiego dowiemy. No cóż była sobota, nikomu w taki dzień nie chce się pracować...
Pojechaliśmy więc do placówki, Pani popatrzyła z lewej strony, z prawej strony, wyszła na zaplecze po czym stwierdziła, że wszystko z dokumentami jest w porządku, ale mamy podpisać jeszcze raz umowę "dla pewności", na pewno za kilka dni bank zdejmie blokadę. Minął tydzień i nic. Dzwonię na infolinię, ale niestety Pani "ekspert" widzi że jest blokada oraz że bank nie posiada umowy (ja ją mam z pieczęciami i podpisami dyrektorów), ale nic nie może zrobić, "...może podejdą Państwo do placówki". Więc mówię, że w placówce już byłam, Pani się upiera że nic nie zrobi więc proszę o rozmowę z kierownikiem. Kierownik zmiany stwierdził że nic nie może zrobić, więcej, że nie może mi powiedzieć dlaczego jest blokada, bo nie jestem osobą upoważnioną (mimo pełnomocnictwa), przypominam, że poprzedni obsługujący powiedzieli, że jest blokada, bo nie ma umowy.
jedyne wyjście jakie zaproponował to złożenie reklamacji. Na odpowiedź mają 30 dni ( a minęło już 35 dni odkąd wpłaciliśmy środki na konto). Więc pytam, czy w związku z tak długim okresem oczekiwania mogą mi przelać środki na moje e-konto(przy wykonywaniu przelewu miałam informację, że jest to przelew własny, więc chyba nie powinno być problemu). No i oczywiście NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚĆI. A czy mogę zrezygnować z IZZY konto i odzyskać pieniądze? NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI. Żeby zlikwidować nieaktywne konto muszę czekać na rozpatrzenie reklamacji kolejny miesiąc i uaktywnienie konta. A jak nie uaktywnią? Co z pieniędzmi? "Ekspert" mnie poinformował, że NIC SIE NIE DA ZROBIĆ.
Dodam tylko, że przez cały ten okres nie miałam ze strony banku żadnego kontaktu oprócz oczywiście ofert kredytu.

NIE polecam i składam oficjalną skargę.


sylwek sylwek
17.11.2011. 22:00

opinia użytkownika izzykonta

Izzykonto różni się od normalnego eKonta tym, ze nie można zakładać lokat, brać kredytów i są mniejsze limity dzienne i miesięczne. Być może jeszcze są jakieś różnice, ale w tej chwili nie przypominam sobie.

Karta to zwykła bankomatowa Visa Electron, taka jak do normalnego konta. Przelewy bezproblemowe i o ile pamiętam to teraz darmowe, szybko dochodzą. Wpłaca się przelewem z innego konta, na poczcie, lub w placówce mbanku - wiem, że kilka już powstało. Nie ma opłat za prowadzenie.


mati14 mati14
17.11.2011. 21:48

oprocentowanie izzykonta

Oprocentowanie mi niepotrzebne, wielkich pieniedzy na tym koncie miec nie bede. Chodzi mi glownie o darmowe konto z darmowymi przelewami.
A przelewy bezproblemowo? I szybko dochodzą? A jak to jest z kartą do izzykonta?


sylwek sylwek
17.11.2011. 21:47

izzykonto prawie jak ekonto

IzzyKonto niczym się prawie nie różni o zwyklego ekonta mbanku, oprócz paroma zaawansowanymi opcjami, jak kredyty, ale jaki niepełnoletniak będzie brał kredyt.

Sam teraz będę zamawiał niedługo izzi, wpłacać pieniądze możesz albo poprzez wpłatomat, ale ich jest mało, lub normalnym przelewem przez bank lub pocztę.


grzesiu grzesiu
17.11.2011. 21:42

opinia posiadacza ekonta mbanku :)

Ja posiadam zwykłe eKONTO w mBanku i jestem bardzo zadowolony. :) Jedyny minus jest z wpłacaniem pieniędzy za darmo tylko przez wpłatomaty lub z innego konta (ewentualnie za prowizją na poczcie). Nie wiem jak jest w przypadku izzyKONTA, ale w eKONCIE prowadzenie konta, wypłata w bankomatach i przelewy są bezpłatne, ale jest tez zerowe oprocentowanie. Mam nadzieję, że coś pomogłem. :)


mati14 mati14
17.11.2011. 21:31

możecie się podzielić opiniami

Witam, mam zamiar założyć izikonto w mbanku. Posiadacze, możecie się podzielić opiniami o nim? I mam parę pytań. Jak się wpłaca pieniądze? Czy jest problem z założeniem? Na prawdę nie ma opłat za prowadzenie? Potrzebne mi do zakupów on-line. W marcu kończę 15 lat. I wasze opinie. A może gdzieś indziej? Aha i jak to jest z kartą - dostaje się normalną taką Visa czy jak? :P Jakie są limity na karcie i na wydatki?


Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !