Konta bankowe · Opinie i Oceny · Konto e-Direct w Volkswagen Bank, darmowe konto bez haczyków?

Konto e-Direct w Volkswagen Bank, darmowe konto bez haczyków?

Opinie (0)

volkswagen

Konto e-direct założymy online, bez żadnych opłat. Jeśli zdecydujemy się na pakiet standardowy, za prowadzenie konta nie zapłacimy ani złotówki. Jeśli jednak wybierzemy jeden z pakietów (Srebrny albo Złoty, do których możemy zamówić Kartę Visa Clasic (Pakiet Srebrny lub Złoty) lub kartę Visa Gold (Pakiet Złoty), bank pobierze opłatę – 10 lub 20 złotych miesięcznie, w zależności od wybranego pakietu).

Do konta standardowego wydawana jest bezpłatnie karta Visa Electron – z opcją płatności w Internecie. Korzystanie z karty jest bezpłatne.

Do konta przez całą dobę mamy dostęp przez Internet i telefon – i to bezpłatnie. Bezpieczeństwo transakcji gwarantuje token (bank nie stosuje zabezpieczeń typu hasła SMS czy lista haseł jednorazowych).

Przelewy krajowe, dokonywane przez Internet są bezpłatne, podobnie jak te wykonywane za pomocą telefonicznego serwisu automatycznego. Zapłacimy natomiast za przelewy, wykonywane przez operatora telefonicznej infolinii: złotówkę za przelew wewnętrzny, 2 złote za przelew zewnętrzny. Przelew do ZUS wykonywany przez operatora kosztować będzie 5 złotych, zaś do Urzędu Skarbowego – 2 złote. Bank nie oferuje usługi przelewów zagranicznych.

Użytkownik konta musi się liczyć z opłatą za wypłaty gotówki. Nie ma w ogóle opcji wypłaty (ani wpłaty) w oddziale banku. Kartą Visa Electron można wypłacać gotówkę w bankomatach własnych banku oraz innych bankomatach w kraju bezpłatnie, jeśli wypłacana kwota to minimum 400 złotych. Przy mniejszych kwotach opłata wynosi 1,5 zł. Jeśli do wypłaty gotówki użyjemy kart Visa Clasic lub Gold, zapłacimy 2,5 proc. prowizji – ale minimum 10 złotych. Wypłaty w bankomatach za granicą są płatne. W przypadku karty Visa Electron 10 złotych, w przypadku pozostałych kart – 2,5 proc. kwoty transakcji, minimum 10 złotych. Jeśli wypłacamy inną walutę niż euro, dochodzi do tego 2 proc. prowizja banku za przewalutowanie.

Klient, na podstawie zaświadczenia o dochodach, może otrzymać limit w koncie – do 50 tysięcy złotych. Oprocentowanie limitu jest zmienne, zaś prowizja – w zależności od wybranego pakietu może wynieść od 0 do 1 proc. kwoty limitu.

Konto e-Direct w Volkswagen Bank, darmowe konto bez haczyków? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
4 na 5
1 głosów
1 2 3 4 5Opinie, oceny, komentarze (0 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »

Skomentuj jako pierwszy!

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !