Konta bankowe · Opinie i Oceny · Konto Pogodne w PKO, dobra oferta dla seniora lub emeryta?

Konto Pogodne w PKO, dobra oferta dla seniora lub emeryta?

Opinie (3)

pko

PKO BP uchodzi za bank seniorów. Nic dziwnego więc, że najnowsza oferta banku jest skierowana właśnie do nich. Konto Pogodne zapewnia, w ramach miesięcznej opłaty, darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju. Darmowe są też krajowe przelewy internetowe oraz dostęp do rachunku przez system bankowości elektronicznej iPKO. Bezpłatnie można też wypłacać gotówkę przy okazji transakcji bezgotówkowych – w wybranych punktach usługowo-handlowych z logo VISA Cash Back.

Do konta otrzymamy – bezpłatnie – kartę debetową, wyposażoną w funkcję płatności zbliżeniowych VISA payWave. Kartą można również dokonywać płatności internetowych. Rachunek może być prowadzony jako wspólny – wystarczy, że jeden ze współposiadaczy ukończył 60-ty rok życia.

Bank dba też o samopoczucie posiadaczy „Konta Pogodnego”. Mogą oni liczyć na nieodpłatny pakiet pomocy medycznej i domowej. Seniorom powinien przypaść do gustu program rabatowy na leki bez recepty, z upustami sięgającymi do 99 proc., przygotowany we współpracy z jedną z największych sieci aptek „Dbam o Zdrowie”.

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku to 5,90 zł . Jeśli zrezygnujemy z karty do konta, opłata wyniesie 11 złotych. Dotychczasowe Superkonto, standardowa oferta kierowana również do seniorów, kosztowało 6,90 zł, plus 2 zł za bankowość elektroniczną oraz 1,67 zł (20 zł rocznie) za kartę, czyli 10,56 zł. Superkonto nie miało jednak tylu opcji korzystnych dla osób po 60. roku życia.

Konto Pogodne w PKO, dobra oferta dla seniora lub emeryta? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
2.35 na 5
9 głosów
1 2 3 4 5Opinie, oceny, komentarze (3 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Henia Henia
24.02.2013. 21:06

Polecam!

JA polecam zdecydowanie konto pogodne zaraz po wejściu w 60 założyłam i od ręki dużo zyskałam szczególnie jeżeli chodzi o rabaty na wykup leków!!!
Czemu nie korzytsac w końcu przy naszych emeryturach każdy grosz jest na wagę złota!!!


insomnia insomnia
28.11.2011. 09:38

Made in PRL

Przestrzegam przed tym bankiem. Mam tu dwa konta od 10 lat (w trakcie zamykania) i większość wizyt kończy się poirytowaniem. Fatalna obsługa, w tym długi czas oczekiwania na załatwienie czegokolwiek w oddziale; wysokie opłaty za prowadzenie konta i przelewy; niskie oprocentowanie. Odnośnie kredytów hipotecznych też lipa - oprocent. nie ciekawe i do tego wciskają masę usług by je obniżyć (załóż pan kartę kredytową, prowadź pan systematyczne oszczędzanie - minimum 200zł/m-c przy zachowaniu min.salda 5000 zł).
Cała ta ich popularność wynika z zakorzenienia za czasów komuny, że to jedyny bank. Tak więc to bank dla ludzi starych, ponieważ młodzi i w średnim wieku wybierają świadomie. Wolę wrzucić te ich procenty do fontanny niż im dać denerwując się po każdym kontakcie z nimi.
Odradzam.


cebor cebor
28.11.2011. 00:52

Nigdy PKO BP

Jestem klientem tego "banku " od kilkunastu lat!Wlewam im co miesiąc kilkanaście tysięcy.A jestem traktowany jako klient wysokiego ryzyka .Mam konto gospodarcze,mają przegląd wszystkich moich wpływów i wydatków,a mimo to do uzyskania debetu na koncie muszę znosić im tony papierów PIT-Y,zaświadczenia itp.A na ROR nie ma takich szykan.Klienci z kontami gospodarczymi to dla nich podejrzany element.


Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


2 + 1 =

Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !